Obchodní myšlenka №1197. Výroba měkkých hraček

Dnes je v oblasti podnikání dost místa, kde se "nově vydělané" podnikatelé dostávají plné svobody činnosti a dobrých vyhlídek. A jedna z nejvýnosnějších oblastí je výroba měkkých hraček. Tento typ obchodovatelného produktu se stává stále oblíbenější a oblíbenější. Koneckonců, navzdory vývoji nových technologií zůstávají měkké hračky stále relevantní. To je jeden z nejlepších dárků pro malé dítě. Ano, a dospělí (zejména zástupci slabšího pohlaví) někdy netrápí získání medvídka jako dárek. To vše umožňuje, aby tato kategorie zboží zůstala v řadě lídrů na trhu a výrobci měkkých hraček - vydělat si dobré peníze.

Jaké jsou vlastnosti této aktivity? Jaké aspekty by podnikatel měl věnovat pozornost?

Rád bych poznamenal, že při vývoji designu výrobců hraček se primárně zaměřují na dospělé, protože často rozhodují o koupi. A opravdu je. Proto při výběru sortimentu stojí za to dát přednost nejen vzhledu, ale také funkčním aspektům produktu. Jinými slovy, vaše výrobky musí být potěšit nejen pro děti (konečným spotřebitelům), ale i pro dospělé (což v tomto případě působí jako hodnotitelů).

Hlavní výhodou podnikání na měkkých hračkách je likvidita, bez ohledu na to, co. Samozřejmě, že tento výrobek nelze považovat za životně důležitý, ale vždy to bude nutné. Navíc domácí trh není přeplněný měkkými hračkami, takže nový produkt bude vždy v poptávce (za předpokladu, že je vysoce kvalitní). Pokud vaše rodina má malé děti, pak asi víte, jak to někdy není jednoduché vybrat v obchodě opravdu dobrý plyšáka (s dobrou výplň a vysoce kvalitní tkaniny, bez zbytečného chmýří, nejsou malé a ostré díly, atd.)

V nedávné době se v naší zemi objevila zuřivá poptávka po hračkách vyrobených v Číně. Důvodem tohoto trendu je poměrně dobrá kvalita a přijatelná cena výrobků.

Dnes kupující upřednostňují domácí výrobky evropským a americkým výrobcům. Vedoucí našich továren dokonale rozumí finančním schopnostem svých zákazníků, takže hračky jsou určeny pro lidi s různými úrovněmi výdělku. Samozřejmě, nejsme o nejlevnějším segmentu - jedná se o asijské zboží. Co se týče drahých produktů, tento výklenek přijali zahraniční výrobci. Ale střední "odvětví" je vaše.

Je důležité si uvědomit, že domácí výrobky de facto nemohou být levné. Důvodem jsou vysoké náklady na vydávání certifikátů, placení poplatků, nákup spotřebního materiálu (tkaniny, plniva, dekorativní díly), platy zaměstnanců a tak dále. Přestože je v naší zemi poměrně málo výrobců měkkých hraček, vždy se nachází prázdná výklenek. Stávající podniky jsou převážně zabývá výrobou klasických hraček, a můžete vzít mimořádnou sektor (návrh) a velkých rozměrů výrobků. Proč ne?

Dnes je módní a výnosné, aby si hračky objednaly. Význam spolupráce je velmi jednoduchý - zákazník mluví o svých vlastních preferencích a firma je implementuje. Náklady na produkt na objednávku mohou být různé - od 1000 rublů a výše. V tomto případě by měkká hračka měla mít možnost udělat pro určitého zákazníka. Velitel má jen pár minut, než si člověka přečte a přenese svůj obraz na měkkou hračku. Takové hračky jsou často kupovány jako dárky pro dospělé - přítelkyni, přítelkyni, obchodní partnery a jen přátele.

V tomto druhu podnikání je nesmírně důležité vzít v úvahu sezónnost. Většina prodejů je aktivována na začátku podzimu. Vrchol prodeje je pro novoroční svátky, kdy se většina lidí ponoří a hledá nejlepší dárky pro blízké. Ale od konce jara začínají prodeje klesat, a tak opět až do září. To znamená, že nejvíce nerentabilní jsou letní měsíce. Je to důležité při plánování rozpočtu.

Co se týče nákladů, nemůže být podnikání při výrobě měkkých hraček nazýváno levné. Při otevření dokonce i malý obchod bude mít minimálně jeden milion rublů. Z potřebného vybavení budou potřeba kvalitní stroje a stroje na plnění hraček. Kromě toho budou peníze potřebné k pronájmu místnosti, nákupu materiálů a přípravě potřebné dokumentace. Další položkou výdajů je reklamní společnost, která musí také přidělit určitý rozpočet (z 50 tisíc rublů a více).

Po provedení všech dokumentů bude muset čelit další problém - výběr kvalifikovaného personálu. Bohužel se mnoho specialistů z této oblasti z naší země již podařilo dostat ven z země a školení nových zaměstnanců je poměrně nákladné cvičení. Navíc v našich školách neexistují žádné takové speciality. Proto v počáteční fázi můžete pracovat nezávisle správce a návrháři a dokonce se stát strojem.

Dokonce i když jde o výrobu, nemusíte spoléhat na úspěch blesku. Ne všechny prodejny jsou připraveny koupit domácí výrobky. Dává se přednost více cizím (obvykle čínským) výrobkům. S tím je obtížné bojovat, ale je třeba to zkusit.

Samozřejmě není možné odhadnout, jak se bude rozvíjet trh s měkkými hrami. Ale podle stávající poptávky můžeme mluvit o perspektivách tohoto podnikání. Hlavní věc - Podívejte se na způsoby, jak se odlišit od konkurence, se snaží snížit náklady bez kompromisů v kvalitě, vyzkoušet nové technologie, a pak všichni musí vyjít. Přejeme Vám úspěch!

Obchod na hračkách s rukama vyrobenými rukama

Mnoho žen dokonale ví, jak šit, pletené a mají rádi jiné druhy vyšívání, ale nikdy nepřemýšlejte, jak vydělat peníze na vaše hobby. Na základě toho budeme vycházet z plánu na vytvoření hraček ve stylu Teddyho.

Produkt

První věc, kterou musíte udělat, je rozhodnout se, co budete dělat bez jakékoliv průměrnosti: kytice sladkostí, exkluzivní vlastní tori, měkké hračky nebo něco jiného.

V našem případě jde o měkké hračky vyrobené ve stylu Teddyho. Jedná se o speciální výrobní technologie, v níž jsou všechny končetiny jsou pohyblivé hračky, Úchyty mohou být různých typů - šrouby, shplintovye, bavlna. Tradiční hračka Teddy - snést, ale dnes musíme být nový termín, „Friends Teddy Bear“ - je jakékoli zvíře (kočky, psi, králíci, krávy, koně, žirafy). Hlavní věc je dodržování technologických základů šití.

Analýza poptávky

Dalším krokem je analýza poptávky po produktech, které hodláte vyrábět. Volným způsobem, jak vypočítat tržní kapacitu, je analyzovat vyhledávací dotazy pomocí wordstat.yandex.ru.

Příklad analýzy na žádost "Teddy bear":

Na přání "Ruční hračky"

Na požádání "Hand Maid":

Výrobní plán

Další otázky, které musíte najít pro sebe, jsou: Jak vyrobit hračky? Jaké vybavení a materiály budou k tomu potřebné? Jaké prostory potřebujete, abyste mohli začít?

Požadavky na prostory

Nepopiratelnou výhodou tohoto druhu činnosti je to, že pro zahájení podnikání není třeba pronajmout výrobní prostor, hračky mohou být vyráběny doma.

Výrobní technologie

Způsob výroby měkkých hraček lze provádět buď ručně nebo pomocí šicího stroje. Základem každé hračky je vzor, ​​na jehož základě se provádí výrobní proces.

Příklad vzoru německého medvěda:

Je důležité si uvědomit, že vytvořením vlastního jedinečného vzoru se stanete jeho oprávněným majitelem.

Zařízení a materiály

Pro plnou domácí výrobu hraček ve stylu Teddy bude vyžadovat následující vybavení:

Pracovní nástroje (nůžky, špendlíky a podobně)

Spotřební materiál

Váhové činidlo (granulované sklo, silikon nebo železo)

Další textilie a doplňky pro dekoraci

Podle požadavků velitele. Minimální částka je od 3000 rublů.

Z praxe: na základě zkušeností autora článku, v průměru, částka vynaložená na nákup minimálního množství materiálů, před zahájením práce - je asi 10,000 rublů.

Náklady na hotový výrobek

Dalším krokem, který je třeba udělat, je vypočítat náklady na výrobu výrobku, aby bylo jasné, jak zisková bude výroba, a zda vaše hračka bude konkurentem na trhu.

Cena nákladů je stanovena ze součtu přímých nákladů a nepřímých nákladů.

 • Přímé náklady jsou přímo, náklady na materiály používané při tvorbě hraček.
 • Nepřímé náklady - to je elektřina, doba velitele.

Příklad odhalení cenové ceny hračky ve stylu Teddy:

Náklady na textil

Náklady na kování (závlačky, barvy, oči, nosy, přívěsky atd.)

Náklady na vlákno

Doba strávená s ohledem na průměrné náklady na vaši práci (například 200 rublů za hodinu

Šicí stroj (Rm)

Výkon žárovky (Рэ)

Čas pro výrobu výrobku na šicí stroj (tm) a pod elektrickým osvětlením (te)

Náklady na 1 kW / h (a)

Celková výše nepřímých nákladů

Celková částka přímých a nepřímých nákladů

Samozřejmě je to velmi podmíněný plán a každý pán ho dokončí "pro sebe". Například jste potřebovali trávit čas na nákupy při hledání vhodného hadříku a podobně.

Z praxe: v průměru, šití jednoduché hračky Teddy má cenu materiálů - asi 1000-1500 rublů. Dočasné náklady pro každého velitele - jejich vlastní.

Ceny

Nyní víte, kolik stojí za výrobu konkrétní hračky, pak musíte rozhodnout o své maloobchodní ceně. Náklady na práci jsou v průměru určeny součtem přímých a nepřímých nákladů vynásobených 2 (náklady na práci). Ale tento systém můžete přehodnotit, a to ve větší či menší míře.

Z praxe: Při určování ceny je třeba se soustředit na náklady na ručně vyrobené hračky, Mishek Teddy, jeho "kolegové v obchodě":

Cílové publikum a způsoby propagace produktů

Dalším krokem, který musíte podniknout k založení vlastního podnikání, je pochopit, kdo skutečně koupí vaše výrobky a kde je prodávat.

Potenciální kupci

Hlavním cílovým publikem kupujících měkkých hraček jsou ženy, s téměř žádné věkové omezení, stejně jako děti. Také potenciální kupci zahrnují sběratele a fanoušky ručníku, obecně (mimochodem, mezi nimi i muži).

Způsoby propagace produktů

Trh ručně vyráběných hraček je velmi specifický, protože nejaktuálnějším způsobem realizace je obchod prostřednictvím internetu.

Distribuční kanály

Potenciální kupci lze nalézt v tematických komunitách, fórech, sociálních sítích.

Velké veletrhy pro prodej: http://www.livemaster.ru a další /

Je také správné začít blog nebo webové stránky, pomocí kterých propagujete svou značku, značku a propagujete své produkty

Právní aspekt

Jakmile se rozhodnete o hlavních organizačních otázkách a určitě jste se rozhodli stát se podnikatelskou cestou, musíte oficiálně formalizovat vaši touhu stát se obchodníkem.

K tomu potřebujete:

 1. Vyberte právní formu podnikání. Jelikož činnosti budou prováděny nezávisle, optimální organizační a právní forma podnikání je formou individuálního podnikatele.
 2. Chcete-li zadat typ budoucí aktivity, vyberte příslušnou OKVED. Alternativně můžete zvolit kód OKVED -17.25 "Výroba jiných textilií"
 3. Vyberte způsob zdanění. Vzhledem k tomu, že hlavním kanálem pro marketing je internet, optimální forma zdanění je zjednodušený daňový režim, daňový základ je příjem.
 4. Kontaktujte statistické úřady ohledně dopisu o statistických kódech
 5. Zaregistrovat penzijní fond

Po dokončení všech výše uvedených kroků se stanete oficiálně registrovaným podnikatelem a budete moci začít podnikat

Rada z Factory Moneymakers: za účelem optimalizace našich výdajů na placení daní a úspory na účtování doporučujeme používat online účetní službu "Moje firma".

Závěry:

Tvorba hraček v teddském stylu je důležitá a slibná, pokud:

 • Máte alespoň základní dovednosti v řezání a šití
 • Jste připraveni organizovat aktivní aktivity na internetu a offline, přitahovat zákazníky
 • Máte ochotu předkupovat potřebné nástroje a materiály, kontaktovat dodavatele, neustále hledat rentabilnější možnosti prodeje

No a samozřejmě nezapomeňte na vaši upřímnou vášeň pro vaše podnikání. To (podnikání) v ideálním - oblíbeném. Pak bude úspěch v reálných fázích podnikání skutečný.

Ženské podnikání: domácí podnikání na měkkých hračkách vyrobených ručně!

Obsah článku:

Měkké hračky byly vždy a budou požadovány, protože jsou univerzálním darem jak pro děti, tak pro ženy.

A pokud dáte jemné hračky s vlastními rukama, stanou se nezapomenutelným darem. Poptávka po hračkách po celý rok, takže pořádáte podnikání žen na vytváření měkkých hraček, vždy můžete očekávat, že získáte zisk.

Ženské podnikání: kolik můžete vydělat?

Obvykle měkké hračky s vlastními rukama nejsou levné. Cena je zrušena v průměru 100-300% výrobních nákladů. Zde se vezme v úvahu doba práce pánů, spotřebního materiálu a elektřiny.
Populární, jako jednoduché hračky ve formě písmen, srdcí, polštářů a složitých, vyžadujících speciální dovednosti, jako jsou medvídci, kteří otáčí všechny části těla. Samozřejmě, čím těžší je hračka, tím dražší je, ale je také možné vydělat si dobré peníze za jednoduché výrobky. V průměru bude ženská firma z domácího krejčovství 15 000-3 000 rub.

Co potřebujete pro výrobu?

Chcete-li dělat hračky doma, budete potřebovat:
1. Mistrovství.
Dokonce i když nejste profesionál, pak na internetu hodně materiálu s výcvikem mistrovské třídy, dokonce i hotové vzory. Po pochopení základů stavebních vzorů a přizpůsobení technologie stojí za to pokusit se modelovat svůj design hraček.
2. Zařízení.
Šicí stroj, který bude schopen šit husté tlusté tkaniny. Nejlepší ze všeho, pokud je to profesionální vůz.
Druhou nezbytnou věcí je překrytí.
Zařízení je nejdražší položka výdajů.
3. Vyžadují se také spotřební materiály, jako jsou jehly, nůžky, kožešiny, plniva, kůže atd.

Zvláště je nutné věnovat pozornost vybranému materiálu. Obvykle jsou hračky vybrané tak, aby byly příjemné na dotek. Proto se při výběru kožešiny věnujte pozornost nejen barvě, ale také struktuře vlákna. Je mnohem příjemnější dotknout se měkké hedvábné kožešiny než husté, tvrdé, ostré vlákno.

Také je třeba se starat o různé materiály.
Když hračka může mít kožešiny různých odstínů. Nemusíte být připojeni pouze k srsti. Na internetu řemeslníci kombinují měkké hračky s vlastními rukama vyrobenými z manšestru, koncovky, vlny, husté bavlny, fleece, mohéru, plyše a kombinace tkanin.

Připravte si krásné kování pro tvorbu čenichu, jako jsou oči, korálky.

Jako plnivo může být: sintepon, pěnová pryž, piliny, váhy ve formě granulí z plastu, skla, silikonu, vaty.
Dokonce si hračky s obilovinami, ale je nepravděpodobné, že taková hračka, naplněná přírodními surovinami, bude schopna vydržet několik výplachů. Chcete-li vytvořit kvalitní hračku s vlastními rukama s dlouhou životností, použijte lepší umělé plniva.

Chcete-li vytvořit jedinečnou hračku, oblečte ji do obleku, klobouk, okamžitě přidělí vaši práci.

Kde prodávat domácí hračky?

Při prodeji hraček v běžných obchodech budete potřebovat certifikát kvality. A abyste to dostali, musíte zaregistrovat firmu.
Pro domácí výrobu není design IP vždy relevantní, takže zvážit možnosti, jak můžete prodat jiným způsobem.
Hlavním místem prodeje domácích hraček jsou weby na internetu, jako jsou veletrhy mistrů, vlastní internetový obchod, obchody v sociální oblasti. sítě, desky s bezplatnými reklamami, jako je Avito.

Jak začít s prodejem více?

Chcete-li rozšířit podnikání žen a zvýšit příjem, je třeba použít následující doporučení:

1. Diverzifikujte rozsah. Například uvolnit nejen medvědy, ale také vynalézt plyšáky pro něj.
2. Rovněž stojí za to otevřít výrobu výrobků z příbuzných oblastí. Například pantofle, polštáře ve formě hraček, květinové kytice měkkých hraček.

Postupně se váš online obchod stane populární a stojí za to přemýšlet o rozšiřování svého podnikání. Zde je otázka zvýšení kapacity. Za prvé, musíte se oficiálně zaregistrovat u daňové služby, získat certifikáty o kvalitě produktu.

Můžete si pronajmout dílnu a najmout pracovníky pro výrobu, stejně jako služby šicích obchodů.
3. Zvýšení prodeje znamená spolupráci s velkoobchodními dodavateli a maloobchodními dětskými prodejnami.

4. Marketingové triky také zvýší implementaci.
Pro populární je třeba mít systém slev pro objem nákupů, akcie se slevami, soutěže mezi kupujícími (například pro nejlepší odpověď), systém odložených plateb (pouze pro časově ověřené kupující), pohodlný systém doručení, vrácení, výměny.

5. Pokuste se snížit náklady na nákup spotřebního materiálu jako materiálu a plniva. Chcete-li to provést, přejděte na výrobce nebo velkoobchodníky.

Doporučuji také číst:

31. července 2015 11:59 hod

Rozhodl jsem se šít dětské hračky, protože unavený z výkladních skříní vidět chudé křivé-šikmo všité králíčky a medvídky. Hrůzy nějakého druhu, přísahám, ale cenovky na ně dál! Před provedením měkké řemesla, a teď jsem mistr vyšívané knihy a razvivayki) Soudě podle chování zákazníků na Avito, sociální sítě, slovo z úst, jsem si (PAH PAH PAH) je docela dobrá. Ale zisk pro mne na prvním místě (je tu někdo poskytnout), ale spokojenost podnikání a používání dětmi - stojí to za to.

Okna nejsou vždy špatné hračky.. Existují také velmi krásné, kvalitní materiály, ale cenovky na nich - ano, přes střechu. Ale upřímně, také jsem začal šit hračku jen kvůli šití. Nejdřív jsem ani nepamatoval na peníze. Jsem švadlena a podobnou dohodu pro mě - víc než jen koníček, je to jako stav mysli, no, já ji miluji a je to)) Pokud jde o oděvy, pro šití hraček, uvědomil jsem si, že to bylo blíž ke mně a nyní proces získám několikrát více. Výdaje se příliš nezvyšovaly, protože jsem potřeboval veškeré potřebné vybavení a nejdůležitější stroj. Zpočátku jsem nevěděl, jak přilákat klienty ke mně. Ale pak jsem si myslel, že ruční práce je dnes populární a poptávka po ní je dobrá. Udělala reklamu v sociálních sítích a vytvořila několik reklam pro společnost Avito. Zdá se mi, že jsem našel své místo pro příští pár let.

Pokud se vám líbil publikovaný materiál - sdílejte to s přáteli:

Vlastní podnikání: výroba měkkých hraček. Podnikatelský plán pro výrobu měkkých hraček: zařízení a technologie

Měkké dětské hračky byly vždycky velmi oblíbené.

Dokonce i dnes, kdy trh má obrovský počet podobných výrobků, je jejich výroba velmi důležitá. Nezohledňujeme průmyslovou výrobu medvídků a zajíčků, ale zastavíme se doma.

Koneckonců, tato činnost může začít téměř všem: vyžadují se pouze určité dovednosti nebo touha zvládnout je a velmi malý počáteční kapitál. O tom, jak začít dělat měkké hračky s vlastními rukama a dělat z ní úspěšné podnikání, řekneme vám dnes.

Hlavní body

Dokonce i když máte v plánu začít malé, to znamená, že od ruky vyrábět zboží k prodeji, nejprve musíte udělat podnikatelský plán. Výroba měkkých hraček s vlastními rukama je samozřejmě nízkonákladový podnik, ale musíte jasně pochopit budoucí kroky.

Školení

Pokud se rozhodnete začít vyrábět měkké hračky s vlastními rukama, musíte se nejprve naučit šití, pokud ještě nemáte tyto dovednosti. Ve skutečnosti není v tomto procesu nic složitého. Nicméně, aby se co nejvíce kvalitativně naučil, doporučuje se zapsat do specializovaných kurzů.

Zde budete zvládat všechny základní techniky a technologie výroby různých výrobků, včetně měkkých hraček, po dobu několika měsíců. Tyto kurzy budou stát asi $ 100-200 dolarů. Zde obdržíte kvalitní školení a po ukončení studia budete mít také diplom nebo certifikát, který může být v budoucnu užitečný.

Nicméně můžete absolvovat bez kurzů a získat všechny potřebné informace ve specializovaných tištěných publikacích. Hlavním úkolem je dostat se do techniky šicích strojů, naučit se stroj závitovat, pochopit typy řádků a jejich účel a naučit se pravidla práce se vzory a materiálem.

Příprava potřebné dokumentace

Výroba měkkých hraček, dokonce i doma, se doporučuje počínaje registrací u daňových úřadů a zpracováním všech příslušných dokumentů. Koneckonců, je lepší dělat všechno v souladu se zákonem, než neustále se obávat, že budete pokutováni nebo dokonce uzavřít podnikání. Nejlepším řešením je navrhnout jako individuální podnikatel.

V takovém případě budete muset platit méně daní a systém hlášení bude jednodušší a srozumitelný. Buďte připraveni na to, že vám bude trvat asi měsíc, než zpracujete všechny potřebné dokumenty. Je třeba začít s aplikací EGRIP a platbou příslušného poplatku. Také je třeba notarizovat vlastní podpis. Dalším krokem je vytvoření pečeti, protože jeho přítomnost je povinná i pro jednotlivého podnikatele.

Před objednáním razítka však musíte získat povolení od federální agentury pro tisk a hromadnou komunikaci. Také nezapomeňte zjistit od zaměstnanců daňových služeb termíny a pravidla pro podání potřebné účetní dokumentace.

Certifikace výrobků

Aby vaše výrobky získaly důvěru spotřebitelů a aby zajistily možnost jejich prodeje prostřednictvím obchodů, musíte získat certifikát od zdravotnické služby, který potvrzuje kvalitu vašich výrobků. Mimochodem, bez tohoto dokumentu, sebeúcty prodejní prostě nebude vaše zboží pro prodej. Abyste získali toto osvědčení, je nutné přinést jednu z vašich hraček ke zkoušce do sanitární služby.

Nákup zařízení

Výroba měkkých hraček nevyžaduje dostupnost různých drahých zařízení. Vaše základní vybavení bude tvořit pouze šicí stroj s overlokem. Takové zařízení lze zakoupit za cenu 100 USD.

Pokud však chcete být vlastníkem kvalitního šicích strojů, který pracuje bez přerušení, je lepší dát přednost modelům cenové kategorie 400-500 dolarů. Jednou z nejspolehlivějších a nejoblíbenějších firem vyrábějících takovou techniku ​​je Singer.

Odborníci doporučují upřednostňovat elektrické šicí stroje. Mechanické zařízení by nemělo být zakoupeno, protože práce na něm bude mnohem pomalejší. Pokud však často osvětlení doma často vypnete, můžete zvolit model, který kombinuje jak automatické, tak ruční režimy.

Také, pokud máte v plánu na výrobu plyšových hraček, vždy se ujistěte, že se vám líbil šicí stroj Overlock Stitch je, že napodobuje oblačnost hrany vytvořené na overlock.

Kromě základního vybavení, budete muset zakoupit a další podrobnosti:.. Dvojice nůžky různých velikostí, multi-barevné šicích nití, jehly stroj, špendlíky, Superglue, a tak na nákup těchto materiálů bude trvat asi další 30-40 $.

Výběr a nákup surovin

Chcete-li šit hračku pro děti, musíte nejprve umělou kožešinu. Můžete si je koupit v obchodech s látkami, ale nejčastěji je výběr tohoto výrobku poměrně vzácný. Optimální volbou je nákup umělé kožešiny přímo od výrobce nebo zprostředkovatele, protože v zemích bývalého Sovětského svazu jsou téměř všude továrny se specializací na tyto výrobky.

Tento materiál musíte koupit v různých barvách. Takže ve vašem arzenálu musí být nutně umělé kožešiny základní (černé, bílé, šedé a hnědé), jasné (červené, zelené, žluté a modré) a skvrnité barvy.

Také potřebujete plničku na hračky. Pro tento účel použijte sintepon, který lze zakoupit v jakémkoli obchodě s textiliemi. Kromě toho nezapomeňte na příslušenství v podobě plastových kukátk a nosů, různé stuhy, šňůry, luky atd.

V tomto případě nemůžete bez vzorů. Mohou se dostat do kurzů řezání nebo šití, nebo si vezmou z nějakého specializovaného časopisu. Zpravidla jsou také doprovázeny podrobnými pokyny pro výrobu. Poté, co dostatečně pochopíte v tomto procesu, můžete začít modelovat vzory a vytvářet nové produkty.

Prodej hotových výrobků

Po provedení první dávky zboží se musíte postarat o její prodej. Hlavní věc je, že hračky pro děti jsou jasné, krásné, kvalitní a přitahují pozornost. Nejlepší je vyrábět zboží různých velikostí.

Buďte připraveni na to, že vytvoření vazeb a obchodních kontaktů bude trvat několik týdnů. Můžete začít s prodejci na trzích a v obchodech, které jim nabízejí své zboží k prodeji. Vlastní oddělení, které se v této fázi organizuje, nemá smysl. Kromě toho můžete prodávat hračky prostřednictvím sociálních sítí a vlastního webu. Věřte mi, pokud váš produkt má atraktivní vzhled a vysokou kvalitu, kupující najdou velmi rychle.

Možná budete potřebovat další reklamu pro své vlastní měkké hračky. Může být implementován prostřednictvím místních tiskových publikací a internetu.

Business - měkké hračky vlastní výroby: finanční stránka problému

Počáteční investice v tomto případě zpravidla nepřesahuje tisíc dolarů. Co se týče příjmů, abyste je maximalizovali, musíte pečlivě zvážit systém tvorby cen pro vaše zboží. Ujistěte se tedy, že náklady na hračku na náklady na materiál, elektřinu, vybavení, dopravu apod.

Cenová cena může být směle zkroucena 100 a dokonce i všech 200-300%, pokud je tato nebo tato komodita poptávka. Tak, výroba měkkých hraček doma může přinést asi 500-800 dolarů čistého příjmu.

Obchodní vyhlídky

Pokud jste zvládli proces výroby měkkých hraček, organizovali prodej svých produktů a získali trvalé kupce, pak můžete přemýšlet o rozšiřování svého podnikání. K tomu je možné přilákat najaté zaměstnance, kteří budou šit produkty na vzory, které jsou nejoblíbenější.

V tuto chvíli budete moci věnovat větší pozornost tomu, abyste našli dodavatele, kteří nabízejí materiály za nižší ceny, a vyvíjíte nové modely. Můžete také například začít vyrábět kytice měkkých hraček, které jsou nyní velmi oblíbené. Takový produkt budete rádi, že přijmete implementaci dokonce květinářství.

Vlastní podnikání: výroba měkkých hraček

Pro nás se naši pravidelní čtenáři často zabývají otázkami, jak implementovat tento nebo ten nápad prezentovaný na portálu "1000 nápadů". Proto jsme se rozhodli zahájit novou řadu článků, které popisují, jak v Rusku můžete realizovat mnoho projektů, které úspěšně pracují v zahraničí.

Odborníci odhadují kapacitu ruského trhu s hračkami na 450 milionů dolarů. Před krizí byla tato hodnota ještě větší. Avšak stabilní růst o 25% ročně nám umožňuje předpovědět návrat k předchozím ukazatelům během dalších 1,5-2 let. Celková velikost trhu s měkkými hračičky a panenkami činí 40% z celkového počtu. A to jsou měkké hračky, které tvoří největší segment trhu s hračkami.

Odborníci to vysvětlují skutečností, že hračky vyrobené z textilu jsou univerzálním dárkem pro děti i dospělé. Většinu hraček nakupují rodiče dětí mladších pěti nebo šesti let (přibližně 85% těchto rodin nakupuje hračky alespoň jednou za tři měsíce). Také podle výzkumu si téměř polovina dětí ve věku 4-7 let vybírá vlastní hračky, asi 40% - společně s příbuznými a ve zbývajících případech rozhoduje o koupi hračky samotní rodiče bez účasti dětí. Z bezpečnostních důvodů se nedoporučuje poskytovat měkké hračky dětem do tří let věku, proto (a také kvůli méně přísným požadavkům na certifikaci) jsou tyto výrobky umístěny pro starší věkovou kategorii.

Podle sociologických průzkumů však 29% rodičů stále kupuje nebo kupuje hračku pro děti do tří let. Méně často hrají měkké hračky rodiče mladých školáků. Teenagery se prakticky nezajímají o takové výrobky. Měkký trh s hračkami je zvláště závislý na porodnosti, protože nejaktivnějšími spotřebiteli tohoto produktu jsou malé děti.

Na rozdíl od zemí Evropského společenství se ruský trh s hračkami rozvíjí nejrychleji, což je způsobeno růstem spotřebitelských příjmů a tím i nárůstem výdajů na zboží, které není nutné. Odborníci navíc zaznamenávají další trend: spotřebitelská poptávka se postupně přesouvá z oblasti levných zboží (zejména čínské výroby) do segmentu vysoce kvalitních drahých hraček (ruských a západních výrobců). Změny nákupních preferencí vedly k tomu, že domácí výrobci měkkých hraček začali věnovat větší pozornost kvalitě a designu svých výrobků. V důsledku toho mohou soutěžit se západními výrobci.

Podle marketingového výzkumu jsou přední ruští výrobci hraček v širokém sortimentu AK Vesna, Krugozor, Zvezda a Ogonyok. Celkově je v naší zemi asi padesát relativně velkých producentů. Tuzemské společnosti však zaujímají pouze 20% tohoto trhu, zbývající podíl patří výrobcům z Číny a zemí západní Evropy a Ameriky.

Konkurence na trhu měkkých hraček je vysoká. Nicméně poptávka po hračkách také roste. V příštích několika letech, podle odborníků, jeho růst bude asi 25% ročně. Proto i mladé malé firmy stále mají šanci najít své místo. Sortiment těchto výrobků je docela rozmanitý - od nejjednoduššího k návrháři, od "kapesních" možností až po obří hračky. Obzvláště populární jsou tzv. Ekologicky šetrné hračky, které jsou vyrobeny výhradně z přírodních materiálů a jsou umístěny jako zcela bezpečné a ekologické. Pro batolata obvykle nakupují obyčejné hračky bez dalších funkcí, pro starší děti - interaktivní hračky, které mohou mluvit, pohybovat a dokonce reagovat na slova.

Existují hračky, které na první pohled nemají skvělou funkčnost, ale s kompetentní propagací se stávají vedoucími prodeje. Živý příklad takového produktu může být Hračka pro spánek Hug a Dream Minnie Mouse, kterou vydal japonský výrobce Takara Tomy. Plyšová hračka ve tvaru myši vybavené zařízení, které reprodukuje zvuk dechu spícího člověka, a je určen pro relaxaci a usnadnil postup spaním pro děti i dospělé.

Hračka Takara Tomy sama o sobě v zásadě nepředstavuje nic zvláštního. Dlouhou dobu existují měkké hračky ve formě mladých zvířat, které "spí" a produkují charakteristický šum. Nicméně, Hug a Dream Minnie Mouse se liší od jiných podobných výrobků v tom, že celý vývoj vědecké základny. Výrobce dokonce konzultoval odborníky na kognitivní a respirační procesy, kteří vědecky odůvodnili používání těchto hraček.

Náklady na organizaci výroby měkkých hraček závisí na tom, jaký výrobek vyrábíte a v jakém množství. Pokud jde o velký objem, bude nutné zakoupit speciální vybavení: průmyslové šicí stroje, vyšívací stroje, balicí zařízení. Náklady na šicí stroj začínají od 30 tisíc rublů. Zařízení pro tisk bude desetkrát více.

Malé firmy, které produkují zakázkové značkové hračky či omezený počet produktů, prošel příkazy mimo závody (v ruštině či méně v Číně), švadleny, kteří pracují doma nebo v malém obchodě. V druhém případě jsou hračky šité na obyčejných domácích šicích strojích a ručně plněné. Jsou samozřejmě poněkud dražší než produkty, které jsou vyráběny v průmyslových množstvích.

Kromě vybavení je další významnou položkou výdajů nákup hardwaru a surovin. Pro první splátku bude cena asi 100 tisíc rublů. Tkanina, plnitelný materiál (sintepon, holofayber, granulát) a příslušenství je lepší koupit ve velkoobchodních společnostech. Vezměte prosím na vědomí, že váš dodavatel má k dispozici všechny potřebné doklady pro tyto materiály.

Pro uspořádání malé dílny pro šití hračky dostatek prostoru 20-25 metrů čtverečních. metrů. Pokud hodláte otevřít celou továrnu, v tomto případě potřebujete nejméně 55-60 metrů čtverečních. metry, stejně jako oddělené prostory pro skladování hotových výrobků a surovin. Kromě toho budete pravděpodobně potřebovat samostatnou kancelář, kde budou pracovat projektanti, sekretáři, nákupní a prodejní manažeři, účetní. Malé firmy však fungují bez kanceláře a všichni výše uvedení zaměstnanci pracují vzdáleně a setkávají se pouze v případě potřeby.

Rozhodnete-li se vyrobit plyšové hračky na základě kreseb, televizních seriálů, filmů apod Pak budete muset získat správné držiteli zvláštního povolení k výrobě takového zboží. Jeho cena může být velmi vysoká. Také bez ohledu na druh hraček, které vyrábíte a pro koho jsou určeny, musí být vaše výrobky certifikovány.

Získání certifikátu shody podle systému GOST R pro hračky je povinným postupem pro všechny výrobce, kteří budou prodávat své výrobky. Pro provedení tohoto dokumentu je nejprve nutné zvolit certifikační orgán, který musí být k takové činnosti akreditován, a mít oficiálně potvrzené právo vydávat certifikáty. Podnikatel podá žádost v předepsaném formuláři a předloží certifikačnímu orgánu soubor dokumentů, které zahrnují: zakládající dokumenty výrobce výrobku (certifikát OGRN a certifikát TIN); normativní dokumenty popisující výrobní proces (GOST nebo technické specifikace); doklad potvrzující pronájem pronajatých výrobních prostor nebo jejich vlastnictví; certifikáty shody pro materiály, z nichž jsou vyráběny hračky, a rozlišení SES (nejlépe). Upozornění: přesný seznam dokumentů se může lišit, proto se obraťte na certifikační organizaci ve vaší oblasti.

Nejdůležitější a rozhodující etapa prací na vytvoření plyšová hračka, která určuje, zda bude populární mezi zákazníky, vývoj designu výrobku. Pre-definovat své budoucí publikum věkové hračky, učit sortiment jiných výrobců (ruských i zahraničních), poraďte se s psychology a pedagogy, zvláště pokud vaše produkty jsou určeny pro děti předškolního věku. Po vyhotovení náčrtu a šití vzorku nezapomeňte také získat názor od dospělých, protože v důsledku toho se rozhodnou koupit.

Každá velká společnost má svůj vlastní firemní styl. Někteří lidé se snaží, aby hračky, nejpodobnější skutečných zvířat nebo kreslených postav (například hračky určené především pro děti), jiní vytvořit zábavné a vtipné hračka postavy, přichází ke každému jednotlivému příběhu. Méně než výrobce, užší rozsah svých produktů, tím více pozornosti se vyplatí emocionální složka jejich výrobků. Někteří dokonce vydávají celé knihy se zábavnými příběhy o svých hračkách.

Speciální nika se suvenýry a dárkové výrobky zaujímají stylizované folkové a lidové hračky a hračky, vyrobené na zakázku v jednom vyhotovení nebo limitované edici několika kusech. Dodatečný zdroj příjmů by mohla být výroba souprav pro výrobu plyšové hračky vlastníma rukama (takzvané dětské soupravy pro kreativitu), prst hračky, hračky pro loutkové divadlo, speciální hračky pro učitele a lékaře (jako například při své práci používají dětské logoped).

Vzhledem k výběru hraček kupujících, v první řadě, věnovat pozornost svému vzhledu, a teprve poté na dalších vlastnostech (kvalita materiálu, šití, certifikací, balicí potřeby), z toho důvodu, váš obchodní úspěch je do značné míry závislá na konstrukci dovedností a vkusem, který pracujete. Bohužel není snadné najít dobré specialisty. Mnoho slavných umělců a designérů odešla do zahraničí nebo dlouhodobě spolupracovala s předními výrobci hraček. Nedostatek kvalifikovaných pracovníků je způsoben skutečností, že v naší zemi existuje jen málo specializovaných vzdělávacích institucí, které se zabývají výcvikem. Na mnoha ruských továrnách jsou kresby budoucích hraček stále vyvíjeny lidmi, kteří nemají speciální vzdělání. Někdy tyto povinnosti přebírají i ředitelé podniků samotných.

Bohužel to není nejlepší způsob, jak ovlivnit vzhled hraček. Existují dvě možnosti, jak vyřešit problém nedostatku pracovníků: nařídit vývoj nových hraček od nezávislých návrhářů (což je velmi drahé a není vždy odůvodněno), nebo najmout mladé lidi s dobrou umělecké schopnosti a sklony, a naučit je všechno sami. Ve druhém případě bude školení trvat hodně času a peněz, a tam je vždy riziko, že zaměstnanec, v jehož přípravě jste strávil tolik energie, dříve či později půjdou do jiné společnosti. Někteří podnikatelé dávají přednost získání práv na výrobu hraček podle výkresů nezávislých umělců, které najdou na internetu. Na základě náčrtu jsou vytvořeny šablony, podle nichž je hračka následně řezána a šitá.

Nezapomeňte, že spotřebitelé při výběru měkké hračky věnují pozornost názvu výrobce a / nebo značky. Tento faktor je rozhodující při výběru. Ruské a západní společnosti proto aktivně provádějí reklamní kampaně, díky nimž mohou být jejich značky rozpoznatelné mezi kupujícími. S podporou svých produktů se producenti orientují především na dětské publikum, mezi něž patří reklama na potravinářské výrobky a hračky velmi populární.

Především se týká televizní reklamy. Pokud je váš produkt určen pro předškolní děti, musí splňovat několik důležitých požadavků. Hračky pro publikum tohoto věku by měly být pestré, vyrobené z bezpečných hypoalergenních materiálů. Děti raději kupují hračky v podobě postavy z oblíbených pohádek a kreslených filmů (velmi důležité sledovat poptávku a neustále rozšiřuje svůj sortiment), nebo, jak je uvedeno výše, ve formě původních hrdinů zajímavé příběhy.

Všechny propagační a propagační materiály, počínaje etiketami a balením a končící letáky a katalogy, by měly mít živý a nezapomenutelný design s krásnými kresbami. Někteří západní producenti dokonce umisťují na obaly příklady uměleckých náčrtků, na jejichž základě byl vytvořen návrh této nebo té hračky. To platí zejména v případě, že vaše hračky nejsou pouze pro děti, ale také pro dospělé (včetně sběratelů). Reklama v televizi je velmi drahá a ne každý, ani velká, si může dovolit takové náklady. Propagační a PR-akce by se však měly stát jednou z hlavních součástí programu propagující vaše produkty. Mnoho výrobců hraček se aktivně účastní různých charitativních akcí, pořádá soutěže a inzeruje na internetu.

Při plánování reklamních kampaní zvažte skutečnost, že měkká hračka patří sezónnímu zboží. Vrchol prodeje připadá na svátky v novém roce a na 8. března bez ohledu na to, zda je váš produkt určen pro dospělé pro děti nebo pro dospělé. V létě tohoto výrobku je téměř není poptávka, takže v této sezoně výrobci používají pro upgrade a ladění zařízení, vývoji nových kolekcí, akcích, které plánují a tak dále. Od srpna do objemu prodeje září se postupně zvyšuje, zejména v důsledku velkoobchodních firem, které se začínají připravovat na nový rok.

Můžete prodat měkké hračky a přímo - přes dětské a upomínkové obchody, velké maloobchodní řetězce, trhy. Produkty mladých společností nemají prakticky žádnou šanci dostat se do supermarketu, kde převažují hračky západních značek, takže hledají další způsoby, jak zvýšit prodej. Exkluzivní autorské hračky jsou úspěšně prodávány prostřednictvím internetových obchodů a skupin v sociálních sítích.

Kromě toho jsou mezi uživateli mnoha projektů, jako je společné zadávání veřejných zakázek, velmi žádostí. To je dobrá příležitost pro malé firmy, aby našly první zákazníky a prodávaly malé velkoobchodní dodávky svých výrobků. Navíc hlavním publikem míst společného zadávání veřejných zakázek jsou matky dětí předškolního a základního školství.

Podle podnikatelů, kteří pracují v měkkém průmyslu hraček, je toto podnikání velmi výhodné. To nevyžaduje velké výdaje. Minimální soubor použitých zařízení pro malou výrobu, pronájem prostor, registrace všech potřebných dokumentů (registrace právnické osoby a získání certifikátů o shodě) - to vše bude vyžadovat asi 300 tisíc rublů.

Samozřejmě, pokud otevřete celou továrnu na výrobu měkkých hraček, náklady budou mnohem větší. Zisk i pro velkoobchodní cenu je pro tyto produkty více než 100%. Suroviny a příslušenství lze zakoupit u tuzemských výrobců. Vysoká ziskovost a malé počáteční náklady umožňují výrobcům měkkých hraček rychle dosáhnout úrovně soběstačnosti. Často po ročním provozu podnik začíná přinášet stabilní zisk (s dobře zavedeným systémem prodeje hotových výrobků).

Lilia Sysoeva
(c) www.openbusiness.ru - portál obchodních plánů a průvodců

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Prodej hromadných hraček jako podnikání

Obchod s hračkami je velmi výhodným směrem pro podnikání. To je nedílná součást dětství. Všichni rodiče od narození dítěte kupují vývojové, dřevěné, měkké a jiné hračky. Poptávka po nich není závislá na sezóně, stavu hospodářství nebo na příjmech občanů. Otevření obchodu, kde se hračky budou prodávat hromadně, je důležité vzít v úvahu některé funkce podniku.

Velkoobchodní hračky: rysy

Místo ovlivňuje formování sortimentu. Ve velkých městech si lidé rádi zakoupí drahou zábavu pro své děti. V malých osadách jsou poptávka po hračkách z Číny za nízké ceny. Nejvýhodnější možností je však nabízet zboží různých cenových kategorií, takže každý kupující má na výběr.

Je důležité najít dodavatele, který by mohl koupit různé hromadné hračky vzhledem k cílovému publiku. Děti dávají přednost hraní s obyčejnými loutkami, tanky, modely řízenými rádiem. Je důležité, aby rodiče rozvíjeli dítě během hry. V obchodech zaměřených na takové kupující je důležité poskytnout hromadné množství hraček pro vzdělávání.

Důležitou vlastností navrhovaného produktu je kvalita. Lidé jsou méně ochotni kupovat levné plastové hračky, které se po několika dnech rozpadají. Kromě toho závisí nejen na délce služby, ale také na zdraví dítěte. Samozřejmě, tvrzení se obvykle předávají výrobci, nikoliv prodávajícímu. Ale kompetentní plánování sortimentu umožní rychle získat důvěru zákazníků, učinit jméno obchodu a neprožít problémy s kontrolními subjekty.

Organizace velkoobchodu

Tvorba sortimentu pro malé maloobchodní prodejny je v počáteční fázi nutno upřednostňovat známé společnosti a oblíbené hračky. Postupně s vývojem podnikání a růstem obratu bude možné nabídnout méně známé výrobky. Etapy tvorby podnikání:

 1. Registrace do daňové kontroly. Chcete-li hromadně prodávat hračky, musíte se rozhodnout pro formu obchodní organizace. Můžete otevřít právnickou osobu nebo se zaregistrovat jako IP.
 2. Nákup zboží. Je důležité určit dodavatele. Než si koupíte hračku velkoobchodně z Číny, potřebujete mít představu o certifikátech a označování výrobků. Pokud je složení hraček mít škodlivé sloučeniny olova, kadmia, niklu a thallium, které se Rospotrebnadzor sankce, včetně zabavení zboží.
 3. Prostory k pronájmu. Organizace velkoobchodu nevyžaduje umísťování skladu do centra města nebo do velkých nákupních komplexů.
 4. Nábor zaměstnanců.

V průběhu času při uzavírání smluv s několika prodejnami můžete zajistit přímé dodávky ze skladu zákazníkům.

Jaké hračky nakupují

V počáteční fázi rozvoje podnikání musíte pochopit požadavky kontrolních orgánů. Chcete-li dovážet hračky z Číny, bude velkoobchodní prodej vyžadovat značení, jinak produkty zaujmou společnost Rospotrebnadzor. Rusko omezuje obrat padělaného zboží. Proto by mělo být vydáno osvědčení a označení musí splňovat následující požadavky:

 1. Nápisy by měly být v ruštině, snadno čitelné a ne umývat.
 2. Dětské hračky by měly být prodávány v balení s certifikátem shody, pokyny a bezpečnostními opatřeními.
 3. Musí být uvedena adresa výrobce, ochranná známka, zákonný věk dítěte.
 4. Hračky by neměly mít vady a vůni.

Moderní trh s hračkami prochází změnami. Kupující si vybírají ty nejlepší ceny, monitorují akcie a prodej, jdou do obchodů, kde si můžete koupit levné. Současně spotřebitelé upřednostňují licencované zboží od výrobce. Konstantní poptávka požívají značky Star Wars, Masha a medvěd, panenky založené na moderních karikaturách. Jsou to až polovina celkového obratu hraček.

Katalog nabízeného zboží by měl zahrnovat i moderní technologickou výrobu. Zahrnuje hry synchronizované s počítači, roboty a zařízeními s hlasovým ovládáním. Dnes nestačí prodávat pouze hromadné hračky. Tvorba sortimentu bude muset vynaložit značné částky. Poptávka po značkových drahých hračkách je vždy vyšší ve velkých metropolitních oblastech. Je těžší vytvořit nové modely. Proto jsou velkoobchodní hračky od výrobce dražší. Možnosti rychlého startu s minimálním kapitálem:

 1. Otevření online obchodu. Potřebujeme služby dobrého programátora, abychom vytvořili kvalitní webové stránky a přinesli je na špičkové pozice ve vyhledávačích.
 2. Nabídka franšízy od velkých maloobchodníků. Můžete například nakupovat hromadné hračky z franšízy "Behemoth", "Orange Elephant". Tím ušetříte čas na vytváření jména, reklamy, nastavení konkurenčních cen a prodej exkluzivních produktů. Je celkem realistické dohodnout se na prodeji na prodej. Pro použití značky bude nutné provést měsíční platby - licenční poplatky.
 3. Instalační automat na místech s vysokou koncentrací zákazníků.

Reklamní strategie

Zpočátku musíte vytvořit vlastní stránky, mělo by být možné předobjednat internet. Efektivní propagace zdroje na vyžádání "Levné sklad hraček ve velkém" umožní potenciálním zákazníkům rychle najít firmu. Zvýšení prodeje různých propagačních akcí, prodeje, bonusů, speciálních nabídek.

Oficiální webové stránky vám umožňují rozšířit rozsah bez významných investic. Můžete například nabídnout hromadné dřevěné hračky a nakupovat výrobky od soukromých řemeslníků. Pro reklamní účely můžete popsat výhody zboží před čínským plastem - šetrnost k životnímu prostředí, kvalita, ruční práce.

Sestavování lukrativní nabídky, flexibilní systém slev, takže seznamy, zajišťování certifikátů a dopravu zdarma v centru města - podpoří uzavírání smluv s malými maloobchodních prodejen. Kromě obvyklého zboží můžete nabídnout kytice plyšových hraček, tématické suvenýry.

Jak vydělat peníze na vlastní hračky?

Ženy, které neustále sedí doma, často přemýšlejí o tom, že si otevřou své vlastní podnikání na ručně vyráběných hračkách. Zvláště to platí pro dívky, které chtějí získat mateřskou dovolenou s pomocí svého oblíbeného koníčka. Tento typ výdělku může být skutečně velmi výnosný, protože ručně vyráběné zboží se vždy prodává více než tovární zboží. Jediná věc je, že než se dostanete k podnikání, musíte pečlivě promyslet všechny nuance podnikání. Abyste nic nestáhli, doporučujeme si přečíst tento článek.

Volba směru

Chcete-li otevřít úspěšnou firmu na dětských hračkách, musíte jasně určit směr činnosti. Musíte si vybrat to, co víte, jak lépe než ostatní. Mohou to být autorské panenky, roztomilé hračky (králíci, medvědi, koťata atd.) Nebo kytice z plyšových zvířat. Pro lyubitelnity pletovat nejlepší volbou bude populární směr amigurumi (pletené panenky). Mimochodem, ručně vyrobené hračky mohou být vyrobeny z různých materiálů:

Vše závisí na vaší schopnosti a přání. V každém případě se můžete dozvědět téměř všechno. Navíc internet má spoustu podrobných mistrovských tříd, specializovaných fór, kde lidé sdílejí své recenze a exkluzivní vzory. Samozřejmě, pokud chcete vydělat velké peníze na vlastní hračky, měli byste se pokusit přijít s něčím jiným a jasně určit směr pro rozvoj podnikání.

Zkontrolujte poptávku

Takže jste vybrali směr pro podnikání na dětských hračkách, ale nevíte, zda si na ni můžete vydělat dost? I zde opět přijde internet k záchraně. Pomocí bezplatné služby Yandex Wordstat můžete zkontrolovat, zda aktuálně vybraná možnost je v současné době relevantní. Vše je velmi jednoduché: ve výběrovém řádku zaznamenáváte výběrovou čarou a zjistíte, kolik lidí za měsíc má zájem. Příklad takové analýzy můžete vidět na fotografii:

Nebojte se strávit několik dní náboru. Takže budete přesně vědět, která výroba hraček je dnes nejdůležitější.

Registrace aktivity

Nemůžete formalizovat podnikání na hračkách autora, ale pokud se tato aktivita rozrůstá, můžete mít vážné problémy se zákonem. Proto doporučujeme okamžitě zaregistrovat svou firmu legálně:

 1. Zvolte právní formu. Nejjednodušší a nejčastější možností bude registrace individuálního podnikatele.
 2. Analyzujte s kódy OKVED. Odborníci vždy doporučují zvolit několik kódů, které se alespoň nepřímo týkají vaší činnosti. Může to být 52.61.1. "Maloobchodní prodej poštovních zásilek", 52.12 "ostatní maloobchod v nespecializovaných prodejnách".
 3. Vyberte si způsob zdanění (nejlépe vhodný zjednodušený) a zaregistrujte se v penzijním fondu.
 4. Požádejte příslušné orgány o informace o statistických kódech.

Poté, co jste podnikali ručně vyráběné hračky, nemusíte se obávat, že porušujete zákon a můžete přímo jít do procesu výroby a prodeje.

Technologie

Jedním z nejzajímavějších otázek, na kterých podnikání závisí na autorských hračkách, je samotný výrobní proces. Dokonce i když se zdá, že nemáte stejnou roli při šití dětských výrobků, nezapomeňte na jednu věc: dokonalost nemá žádný limit. Chcete-li získat z rukou, neustále studovat, sledovat mistrovské třídy a praxi. Pokud jste začátečník, můžete s povolením autorů použít vzory někoho jiného, ​​avšak je pravděpodobné, že si myslíte něco jiného. Pro inspiraci doporučujeme seznámit se s podrobnými video lekcemi šití roztomilého medvěda:

Souhlasíte, že všechno není tak obtížné. Samozřejmě, že na takových produktech nemůžete vydělat hodně, tk. nejsou originální, jedinečné a jejich design patří jinému pánovi. Nicméně, pro praxi skvělou volbu. Také doporučujeme udržovat fotografii dobrých vzorků pro výrobu krásných měkkých hraček s vlastními rukama:

Nezapomeňte, že všechny poskytnuté vzory jsou majetkem autora. Jsou dobré pro začátečníky, ale pokud máte v úmyslu, aby se seriózní podnikání, budete muset přijít s něčím, z mé vlastní.

Materiály

Samozřejmě, že pro výdělečnou činnost ve výrobě hraček musíte neustále nakupovat spotřební materiál. To je to, co musíte nejprve koupit, pokud máte v úmyslu šit ručně vyráběné výrobky:

 • závit a sada jehel;
 • vlna, kožešina, pytlovina, vícebarevná látka atd.;
 • plnidla na hračky (piliny, sintry atd.);
 • příslušenství (oči, hubice, knoflíky, kamienky atd.);
 • speciální lepidlo;
 • nůžky.

Kolik je nutné vyčlenit prostředky na počáteční výdaje, aby bylo možné v budoucnu vydělat více na hračky? Vše závisí na rozpočtu, ale odborníci doporučují, že začíná s 10 000 rublemi pouze pro materiály. Velkou roli hraje skutečnost, zda máte šicí stroj a zda plánujete šit ručně nebo ne. V každém případě lze v současné době koupit dobré auto od 8 000 rublů.

Náklady na produkt

Každý autor si sám stanoví cenu za hotové zboží, nicméně pro to, aby podnik přinesl dobrý příjem, musí být toto povolání také ošetřováno kompetentně. Cenová cena každého produktu podmíněně sestává z přímých nákladů na materiály a mzdy autora. Současně konečná cena sama - to jsou základní náklady zdvojnásobené nejméně dvakrát. Další věc je, že ne všichni začátečníci mohou dostatečně posoudit hodnotu své práce. Nerozdělovati své zásluhy, ale jak se množit. Nejlepším řešením pro začátečníky bude vyhodnocování konkurentů s podobnými produkty. Podívejte se na to, kolik dalších umělců prodává hračky a dají stejnou cenu.

Pro prodej

Podnikání výroby a prodeje ručně vyráběných hraček je vhodné i pro malé město, protože v podstatě všichni kupci budou muset prohledávat internet. Nabízíme vám nejefektivnější schéma, jak vydělat peníze na vlastní výrobky:

 1. Připojte se ke všem významným specializovaným komunitám v sociálních sítích, zaregistrujte se na webových stránkách, fórach a pravidelně publikujte reklamy všude. Jedním z nejlepších rusko-mluvčích služeb v současnosti je veletrh mistrů (vždy se na něj věnujte pozornost).
 2. Vytvořte svou skupinu v sociálních sítích nebo na webu. Pozvěte do ní lidi a nezapomeňte neustále aktualizovat informace a přidat fotografie produktů.
 3. Zaregistrujte se na služby reklam, jako je Avito nebo OLX. Na nich můžete naprosto bezplatně nabídnout své výrobky.

Pokud se chcete dozvědět více o prodeji zboží na Avito, podívejte se, jak získat stabilní příjem na vývěsních tabulích. Dozvíte se, jaký produkt je lepší vybrat a jak jej úspěšně provádět.