Obchodní plán obchod s kosmetikou a parfémy

Všechny ženy chtějí být krásné, mladé a dobře upravené. Pomáhat jim stovkám obchodů se správnými kosmetickými výrobky. Moderní žena je ochotna strávit nejméně 15% svých příjmů za nákup kosmetiky a parfémů. Mnozí jsou připraveni zachránit i na jídle, ale poskytují si potřebné prostředky krásy. Proto je podnikání na těchto produktech stabilně populární a má neustálý požadavek. Chcete-li provozovat výdělečně výhodnou firmu s minimálními riziky a jasnými výpočty efektivity, je třeba napsat podnikatelský plán pro kosmetiku a parfumerie, jehož příklad je uveden v tomto článku.

Shrnutí projektu

Kosmetika a parfémy se prodávají všude, a to i v nejmenších městech v zemi. Velké částky však hradí pouze dívky a ženy s vysokými příjmy, takže je lepší otevřít takový obchod s počtem obyvatel nejméně 500-800 tisíc lidí, kde je dostatečný počet cílových skupin. Je plánováno otevření kosmetiky a parfumerie ve velkém městě Ruska. Navzdory velké konkurenci téměř ve všech sférách je poptávka vysoká, takže vytvoříme obchod, ve kterém bude kombinován dobrý sortiment, vynikající kvalita zboží, vysoká úroveň služeb a výhodná poloha prodejny.

Rozvrh obchodu - denně od 10:00 do 21:00, bez dnů volna a přestávky. Jednou měsíčně - poslední pondělí v měsíci - technický den pro inventář.

V našem obchodě budou nabízeny návrhy pro nejběžnější kosmetiku mezi hlavní cílovou skupinou a více než 30% z řady přírodní kosmetiky.

Hlavní cílové publikum obchodu:

 • Ženy od 25 do 45 let (40%).
 • Dívky od 16 do 24 let (30%).
 • Ženy od 46 do 60 let (20%).
 • Muži od 30 do 50 let. (10%).

Neměli bychom zapomínat, že muži často chodí do takových obchodů, kde nakupují své milované ženy, a to bez jakýchkoli důvodů a kupují také hygienické výrobky a parfémy pro sebe. V podstatě dostanou parfém, ale každý pátý kupující si může koupit něco z kosmetiky (krémy, hygienické výrobky, kity).

Náš prodejní prodej kosmetiky a parfémů se zaměří na kupce se středními a vysokými příjmy.

 • Internetové prodejny kosmetiky a parfumerie.
 • Podobné obchody.
 • Hypermarkety s oddělením kosmetiky a jiného zboží.

S každým ze soutěžících se dá a musí bojovat. Je důležité znát soutěžitele "osobně", analyzovat rozsah a ceny, výhody a nevýhody. Pak není obtížné formulovat úspěšné firemní politiky a marketingovou strategii.

Jak otevřít kosmetický obchod?

Otevírání kosmetického obchodu od začátku je nákladnějším podnikem v oblasti financí a práce než ve srovnání se známým franšízovým obchodem, ale se správným přístupem získáte zdroj stabilních příjmů. V takovém případě bude dodržování jednoduchých pravidel vylučovat všechna možná rizika, která ovlivňují úspěch podnikání.

Budoucí majitel obchodu je lepší pochopit kosmetiku na vyšší úrovni než obyčejní lidé. Nicméně, při neexistenci takových znalostí, touha po jejich přijetí bude stimulována touhou mít své vlastní výnosné podnikání.

Podrobný návod k otevření kosmetického obchodu

Před zahájením procesu registrace obchodních činností a získání povolení je třeba vypracovat obchodní plán. Především je to nezbytné pro objektivní posouzení jejich schopností a zohlednění určitých rysů podnikání. Také vám umožní získat detailní pohled na vyhlídky obchodu, na základě kterých vyvinout marketingovou strategii zaměřenou na urychlení procesu návratnosti.

Vzhledem k tomu, že kosmetika je výrobek, jehož prodej v naší zemi je regulován pravidly celní unie, bude užitečné se poprvé seznámit s příslušnými dokumenty. Studie a dodržování pravidel uvedených v nařízení "o bezpečnosti parfémů a kosmetických přípravků" se budou vyhnout mnoha problémům.

1. Obchodní registrace

To je první věc, kterou potřebujete k otevření kosmetického obchodu, pokud nezohledňujete vývoj podnikatelského plánu a další analytické školení. Forma individuálního podnikání je dnes nejvýnosnější a nejjednodušší. Je-li však otázka rozsáhlých projektů, je lepší formalizovat společnost s ručením omezeným.

Co se týče kódu OKVED (typy ekonomické aktivity), doporučuje se neomezit jednu na 52.33 (obchod s kosmetikou a parfumerie v maloobchodě), ale navíc vybrat ještě několik tematických. Nejjednodušší a nejjednodušší systémy zdanění jsou jednotná daň (UTII) a "zjednodušená daň" (USN). Kromě toho byste měli v přípravné fázi otevřít bankovní účet.

2. Pronájem / nákup prostor

Hlavní požadavek není prezentován ani v prostorách, pokud jde o jeho umístění. Musí se nutně nacházet v místech s velkým provozem, jinak bude mít úspěch podnikání velkou pochybnost. Zpravidla platí, že pro obchody pronajmout prostory v přízemí nebo přízemí bytového domu, v samostatném objektu nebo obchodním centru a tak dále. Pokud jde o okres, nejlepší možností je centrum, spící hustě obydlená čtvrť, trhy a další místa velkých davů lidí (potenciálních kupců).

Minimální plocha pronajatých prostor je 40 metrů čtverečních, pokud se jedná o kosmetický obchod s dobrým sortimentem. Pro malou nákupní oblast s cenově výhodnými produkty bude k dispozici dostatek 25 metrů čtverečních. m. V této fázi je povinné sledovat konkurence: doporučuje se vyhnout se těsné blízkosti značek značkových kosmetických přípravků.

Místnost je vybrána podle uvedených kritérií, ale také při zohlednění jejích provozních charakteristik. Špatný větrací systém nebo jeho nedostatek, stejně jako porušování jiných norem, způsobují řadu problémů při získávání povolení od příslušných služeb (požární služba, SES, Rospotrebnadzor).

3. Nákup komerčního vybavení

Hlavní podíl zařízení tvoří vitríny a regály. Ale od chvíle, kdy jste otevřeli kosmetický obchod od začátku - a aniž by to bylo drahé, můžete snížit náklady v tomto okamžiku tím, že zakoupíte nejen nové, ale i použité zařízení.

V obchodním sále by měla být:

 • otevřené regály;
 • skleněné vitríny;
 • zavěšené police (uzavřený typ);
 • stůl / pult (pro pokladní)
 • hotovostní zúčtovací stroj.

Navíc budete potřebovat sadu nábytku pro pracovníky (stůl, židle apod.), Stejně jako regály pro skladiště (pokud existují). Přibližné náklady na nákup komerčních zařízení - nejméně 140-160 tisíc rublů.

4. Výběr sortimentu výrobků

Bez ohledu na prostor areálu je nutné pro každou skupinu zajistit různé druhy zboží:

 • dekorativní kosmetika, prostředky péče;
 • prostředky pro vlasy;
 • prostředky pro nehty;
 • parfumerie;
 • chemikálie pro domácnost.

Sortiment by měl mít produkty všech cenových kategorií, které by pokryly většinu potenciálních zákazníků. Seznam kategorií lze rozšířit o dárkové soupravy, doprovodné zboží, hygienické výrobky, zajímavé suvenýry.

Drahé značky kosmetiky, včetně profesionální, popularita je poskytována jejich výrobci. Nicméně, vzhledem k rostoucí poptávce po ekologických produktech a produktech asijských zemí by se nemělo zapomínat ani na rozpočtové známky.

5. Nábor zaměstnanců

Počet zaměstnanců ve státě přímo závisí na oblasti prodeje. Pro malý obchod je postačující jeden nebo dva prodejce, kteří také svěřují povinnosti pokladníků. Často se vlastník firmy také poprvé aktivně účastní prodeje zboží a vystupuje jako účetní. Pro velký trh potřebujete:

 • 2-4 prodejci;
 • čistící prostředek;
 • účetní;
 • správce (senior seller, manažer).

Objednávání zboží může být řešeno jak vlastním jménem, ​​tak manažerem. Účetní může být vydán na poloviční úvazek. Také můžete ušetřit peníze na platy přiřazením povinností čističe prodejcům (pokud nejde o elitní obchod). Kromě toho majitel často přebírá nejen funkce účetního, ale i kupujícího. V počáteční fázi to snižuje finanční náklady. Počet prodejců závisí také na režimu provozu: s denním rozvrhem bez volných dnů jsou vyžadovány dvě směny.

Měsíční mzdové náklady na zaměstnance pro malý obchod budou asi 48-50 tisíc rublů (prodejci 15 tisíc, čistší 8 tisíc a účetní polovina platu - 10 tisíc). Jedná se o přibližné hodnoty, které se mohou lišit v menší či větší míře v závislosti na výše uvedených faktorech.

6. Reklama

Je výhodné otevřít kosmetický obchod? Odpověď na tuto otázku přímo souvisí s reklamou, při níž nebude úspěch podniku velmi pochybný. Můžete samozřejmě počkat, dokud nebude fungovat rádio "mouth-of-mouth", ale tento přístup je pro majitele nejvíce neprospěšný. Nezapomeňte, že měsíční investice bude vyžadovat nákup nového produktu, platy zaměstnancům. Proto je hlavním cílem dosažení stabilního zisku v co nejkratším čase.

Díky efektivní reklamě můžete v první den otevření zajistit dobré tržby. Stálá propagace učiní obchod "rozpoznatelným". Kromě toho fungují také tradiční marketingové nástroje: akcie, slevy, systém hromadění bonusů, slevy a tak dále.

Výše základního kapitálu

Kompetentně vypracovaný podnikatelský plán obsahuje údaje o výši počáteční investice, protože zohledňuje všechny počáteční a běžné náklady. Měla by také zajistit dodatečné nepředvídatelné náklady (například na opravu maloobchodního prostoru).

Kolik stojí za to otevřít kosmetický obchod od začátku? Pokud hovoříme o velkém trhu, velikost starého kapitálu bude asi 1,5 milionu rublů. S měsíční tržby tržeb 250-350 tisíc rublů bude návratnost trvat 2-3 roky. Malý kosmetický obchod s nákupní plochou nepřesahující 25-30 metrů čtverečních. m. Minimální velikost počátečního kapitálu bude asi 450 tisíc rublů.

Vlastní podnikání: jak otevřít kosmetický obchod. Podnikatelský plán pro kosmetický obchod: dokumenty, dodavatelé, ceny

Otevírání kosmetického obchodu je skutečným a poměrně populárním nápadem, který zjišťuje jeho realizaci mezi podnikateli střední třídy. To je způsobeno několika faktory.

Nejprve se lidé starají o jejich vzhled a pokud vzniknou určité problémy (vrásky, pigmentové skvrny, peeling pokožky a jiné potíže), vybírají si kosmetiku, která jim pomáhá řešit tyto problémy. Kromě toho je kosmetický obchod prostě nemožný bez oddělení parfémů a parfém byl vždy skvělým darem pro každou oslavu.

Proto dnes budeme hovořit o tom, jak otevřít obchod s kosmetikou a parfémy. Podívejme se podrobněji na všechny fáze vytváření tohoto druhu podnikání.

Registrační formulář

Než začnete podnikat nějaké kroky k dosažení cíle, měli byste se zaregistrovat u daňového inspektorátu. Stačí se zaregistrovat jako individuální podnikatel (PI). To bude vyžadovat následující balíček dokumentů:

 • potvrzení o zaplacení státního poplatku;
 • žádost o registraci jednotlivého podnikatele, ověřená notářem;
 • fotokopie pasu (všechny strany);
 • fotokopie TIN;
 • Prohlášení o vybraném daňovém systému.

Pro parfumerie a kosmetiku by si podnik měl zvolit zjednodušený daňový systém (USO) nebo UTII.

Navíc k zahájení činnosti obchodu budete potřebovat povolení od SES a požární dohled. Bezpodmínečně je třeba připravit nájemní smlouvu nebo doklady o nemovitosti, sanitární pas prostor a konečně akt ZISZ, který potvrzuje uvedení do provozu. Měli byste si zakoupit pokladnu, která je nutně registrována ve stejné daňové inspekci.

Když je k dispozici veškerá dokumentace, můžete začít jednat.

Obchodní plán obchod s kosmetikou a parfémy

Jakýkoliv obchodník ví, že by mělo být dobře definovaný seznam akcí v detailu malované na každý následující krok za účelem dosažení finančního úspěchu. Uděláme to také. Vypracujeme obchodní plán kosmetiky a parfumerie.

Výběr produktů

Především byste se měli rozhodnout, co máte v úmyslu nabídnout svým zákazníkům. Tuzemský trh nabízí několik druhů kosmetiku a kosmetické výrobky, které jsou nejen kvalitní, ale také zákazníka publikum. Od výběru budoucího rozsahu a bude záviset na plánu budování celého podniku.

Hlavní typy výrobků

 • Původní kosmetika a parfumerie se týkají prémiových výrobků vyráběných výlučně u výrobců. Docela vysoká cena (například z několika tisíc rublů za malou láhev parfému) okamžitě převezme cílové publikum, které zastupují velmi bohatí lidé. Pokud se rozhodnete prodávat zboží této třídy, neměli byste zapomínat, že velkoobchodní nákup bude stát pořádnou částku. Kromě toho bude prostor budoucího obchodu vyžadovat vhodný stylový design, což znamená další náklady.
 • Licenční produkty jsou krok pod originální kosmetikou, ale považují se za elitní. Vizuálně je prakticky nerozeznatelný od originálu, ale jeho kvalita je mnohem nižší. Počáteční investice pro podnikání v tomto případě nebudou tak ohromující. Klientská základna se skládá z osob s průměrnou úrovní prosperity, protože výrobní náklady jsou přibližně 5-10krát nižší než náklady na původní výrobek.
 • Plnění parfému. Produkt je zpočátku dodáván ve velkých nádobách a pak je plněn do malých lahví.
 • Prodej přírodní kosmetiky stojí trochu od sebe, protože ne všichni zákazníci si mohou dovolit tyto poměrně drahé výrobky. Navíc má krátkou skladovatelnost. Výrobci přírodní kosmetiky zaujímají stejný segment jako známé značky s originálními výrobky.

Určete s obchodním modelem

Při úvahách o tom, jak otevřít kosmetiku a parfumerie, stojí za to diskutovat ještě jeden důležitý bod. Potenciální podnikatel si musí zvolit pro něho nejvhodnější obchodní model. Možnosti nejsou tolik: vlastní obchod, oddělení v nákupním centru a internetový obchod. Podívejme se na každou z nich podrobněji.

 • Organizace obchodu zpočátku zahrnuje značnou investici. Budete muset zaplatit nájemné za prostor (nebo koupit své vlastní území, což je ještě dražší), pak budete muset naplnit obchod s příslušným produktem. Níže uvedená tabulka uvádí hlavní náklady. Jako příklad jsou uvedeny průměrné hodnoty získané na základě statistik:

Předpokládané příjmy z obchodu na těchto číslech budou přibližně od 300 000 do 350 000 rublů za měsíc. Průměrný měsíční zisk se bude pohybovat v oblasti 100 000 rublů. Investované peníze můžete vrátit přibližně za 9-12 měsíců.

 • Oddělení již není obchodem, ale pouze pronajatým areálem (poměrně malým). V tomto případě není investice příliš velká, navíc existuje možnost kontrolovat rozsah, odstraňovat zboží, které není požadováno.
 • Internetový obchod s kosmetikou a parfémy si zaslouží podrobnější pozornost a my se k ní vrátíme o něco později.

Výše financování

Jakýkoli obchodní plán (kosmetický obchod včetně) je nemyslitelný bez ohledu na finanční problémy. To je klíčový bod.

Především byste určitě měli určit počáteční kapitál. Pokud jste schopni investovat do svého podnikání velké množství (z 3 milionů rublů.), Je vhodné nabídnout zákazníkům originální produkty. S peněžním deficitem vyberte licencovaný produkt.

Pokud vezmeme v úvahu průměrné hodnoty, kosmetický obchod přináší zisk asi 250 až 300 tisíc rublů měsíčně, takže vaše investice se vyplatí v prvním roce provozu. Výnosnost kosmetiky a parfumerie dosahuje zhruba 30%.

Internet Business

Tato firma je zajímavá, protože se ve virtuálním prostoru může dokonale vyvíjet. Proto budeme podrobněji zvažovat, jak otevřít kosmetický a parfémový obchod v tomto formátu.

Dnes nabízí World Wide Web celou řadu služeb včetně online nakupování. Vše si můžete koupit, včetně oblíbeného makeupu. Současně bude jeho cena mnohem nižší. Proto by takový virtuální prodejní bod vypadal trochu jinak. Internetový obchod kosmetiky a parfémů samozřejmě zahrnuje určité finanční náklady. Za prvé, budete muset vytvořit webové stránky, platit za web designer a hostingové služby. Koupit příslušný název domény. Ale všechny tyto činnosti budou vyžadovat mnohem méně peněz než v reálném světě.

V průměru bude tento druh podnikání vyžadovat přibližně 100 000 rublů. Množství se však může měnit, a to jak na velké, tak na menší straně. To bude záviset na předpokládané funkčnosti webu.

Ve skutečnosti musí vlastník rozhodnout pouze o typu výrobku a počáteční částce, kterou je ochoten vynaložit na svůj internetový obchod s kosmetikou a parfémy. Dobře navržená reklamní kampaň v síti zajistí vynikající návštěvnost obchodu.

Na tuto otázku "Jak otevřít obchod s kosmetikou a parfémy na internetu" lze považovat za uzavřenou. Vraťme se k podnikání v reálném životě.

Umístění parfumerie a kosmetiky

V pokračování tématu "Jak otevřít obchod s parfémy a kosmetiky" zvážíme velmi důležitou otázku týkající se umístění obchodu.

Pokud je to možné, je lepší ji otevřít bližšímu centru města. Ideálním místem bude velké obchodní centrum. Za zázrakem se vejde i v prvním patře budovy, tedy v jakémkoli místě přetížení. Koneckonců, čím více potenciálních kupujících navštíví obchod, tím je pravděpodobnější splácet dříve.

Design obchodu

Atraktivně navržený vzhled také hraje důležitou roli. Světlá fasáda s obrovskými vitrínami, reklamní plakáty novinek z známých značek, originální vývěsní tabule - to všechno funguje skvěle přitahující návštěvníky.

Vnitřní uspořádání místnosti také nemusí být věnováno menší pozornosti. Měli byste se vzdát mnoha regálů a pultů. Kupující by se neměl cítit sám, jako by byl ve skladu. Je lepší prezentovat menší sortiment zboží k přezkoumání, než vytvořit "zablokování".

Prvním a hlavním pravidlem designu místnosti je množství skla a světla, takže zákazníci mohou vidět výrobky prezentované v různých úhlech. Celý zbytek designu zcela závisí na vaší chuti, přáních a finančních možnostech.

Dodavatelé

Jeden z nejdůležitějších okamžiků při organizaci vlastního podnikání. V ideálním případě je nejlepší zahájit spolupráci s velkými velkoobchodními dodavateli, kteří se již osvědčili na trhu parfumerie a kosmetiky. Současně je mnohem méně pravděpodobné získání padělaného zboží.

Zaměstnanci

Nejčastěji jsou personální základnou nově otevřeného obchodu profesionální prodejci, kteří již dlouho pracují v této oblasti. Svoje zkušenosti sdílejí s novými konzultanty, díky nimž se postupně vytváří kvalifikovaný pracovní tým.

Školení obchodních konzultantů

Pokud existuje finanční příležitost, můžete poslat své specialisty na různé tréninky. Na těchto vzdělávacích aktivit zaměstnanců je nejen seznámit se základními metodami dělá prodeje, ale také dostane vysoce specializované znalosti typů parfémů a kosmetiky, získávání potřebných dovedností.

Aby zaměstnanci uspěli, musí být dokonale vyladěný pracovní mechanismus. A vše, od manažera až po mladší poradce pro prodejce, je povinno nejen poznat, ale také jasně plnit své povinnosti.

Určete počet zaměstnanců

Požadovaný počet zaměstnanců se vypočítá na základě plochy obchodní plochy, možností zákaznického servisu a způsobu provozu skladu. Pro údržbu malého butiku je poměrně dost dva prodejci, kteří budou pracovat na určitém rozvrhu a nahradí se navzájem.

Velká obchodní místnost a celý pracovní den, který trvá od rána do pozdního večera, bude vyžadovat nejméně čtyři obchodní poradce a dva starší prodejce.

Internetový obchod může prakticky bez zaměstnanců. Objednávky můžete provést sami a doručení bude prováděno kurýry. Pokud budete chtít, můžete si účtovat doručení a přijetí objednávek do kurýrních služeb, což vás zcela ochrání před problémy spojené s nalezením zaměstnanců.

Výběr sortimentu

Úspěch obchodu závisí nejen na počtu návštěvníků, ale také na dobře zvoleném sortimentu. Nepoužívejte okamžitě velký nákup. Zkuste nejprve koupit malé množství kosmetiky a parfémů a pozorujte, jak rychle se jeden nebo jiný produkt odlišuje. Nejoblíbenějšími kategoriemi jsou výrobky pro péči o vlasy a pokožku.

Specifické produkty (například opalování) jsou úspěšné pouze v sezóně. Nezapomeňte, že kosmetika jsou nakupována ženami různých věkových kategorií, proto by měl být sortiment podle toho orientován.

Pokud to oblast dovolí, můžete umístit přepážky a související produkty: kosmetičky, ženské časopisy, šperky.

Jak umístit zboží do oken

Je třeba poznamenat, že zboží v oknech by mělo být určitým způsobem rozloženo. Nejlepší možností je uspořádat kosmetiku, seskupit je podle značek a nikoliv podle účelu. Ženy dávají přednost použití kosmetiky stejného výrobce a velmi ochotně kupují nové předměty své oblíbené společnosti.

Takže jsme zvažovali hlavní body, které bychom měli vzít v úvahu při rozhodování o tom, jak otevřít kosmetiku a parfumerie. Samozřejmě, existuje mnohem více nuancí, ale s nimi pochopíte v průběhu této záležitosti. Hodně štěstí!

Jak otevřít kosmetický obchod?

Pokud chápete kosmetické značky, poté, co jste se zabývali tématem, jak otevřít kosmetický obchod od začátku, můžete se stát vlastníkem výnosného podnikání.

♦ Kapitálové investice - 450 000 rublů
♦ Odměna - 1,5 - 2 roky

Pokud se podnikání v oblasti automobilů dá nazvat mužem, pak činnost týkající se kosmetiky a parfumerie může být skvělým spuštěním pro poctivý sex.

Pokud jste dobře známí v kosmetických a parfémových značkách, poté, co jste podrobně studovali toto téma, jak otevřít kosmetický obchod od začátku se můžete stát vlastníkem výnosného podnikání.

Spuštění tohoto uvedení do provozu nevyžaduje nákup zvláštního obchodního vybavení nebo velké kapitálové investice. Dekorativní kosmetika, výrobky osobní péče, dodávky, parfémy budou vždy mezi spotřebiteli poptávány.

Jak otevřít kosmetický obchod: reklama a konkurenční výhody


U nových obchodů nejde o nákladnou reklamní kampaň, ale o výhodnou lokalitu (na místě s vysokou dopravní kapacitou), rozumnou cenovou politikou, dobrým sortimentem zboží a spokojenými zákazníky.

Hlavní oblasti reklamy pro kosmetiku a parfumerie jsou:

 1. Krásné a velké znamení, které by bylo vidět z dálky.
 2. Vánoční dekorace, položená na chodníku před obchodem, která přiláká pozornost zákazníků.
 3. Letáky distribuované v otevírací oblasti trhu.
 4. Sociální sítě a městské fórum.

A je velmi důležité vzít v úvahu vysokou úroveň hospodářské soutěže v tomto odvětví, aby bylo možné profitovat od ostatních obchodů.

Vaše konkurenční výhody mohou být:

 • akcie a prodeje v období před dovolenou;
 • slevový systém pro stálé zákazníky;
 • prodej jedinečné kosmetické nebo parfémové značky;
 • přátelští a kvalifikovaní obchodní poradci;
 • nízké ceny;
 • dárkové balíčky zdarma, pokud zákazník zakoupí dárkovou sadu;
 • možnost platit nejen hotovost, ale také kartu, atd.

Jak otevřít kosmetický obchod: sortiment a dodavatelé


Zda váš obchod bude mít zisk nebo ne, závisí do značné míry na tom, jak kompetentně tvoříte sortiment zboží a na tom, jak ziskové důvody uzavírají smlouvy s dodavateli.

Stejně jako nechcete ušetřit peníze, pracujte pouze s těmi dodavateli, kteří vám mohou poskytnout záruku kvality, jinak se při kontrole dostanete do pokuty, a pokud někdo v důsledku použití kosmetiky, kterou si koupíte, dostane zranění, pak trest může být ještě vážnější.

Můžete pracovat jak se zahraničními výrobci, tak s domácími výrobci, hlavně je to, že jejich výrobky jsou certifikovány.

Můžete pracovat pouze s profesionálními značkami, těmi, kteří vyrábějí výrobky pro práci kosmetologů, v tomto případě se budete muset naučit nuance, jak otevřít obchod s profesionální kosmetikou.

Zde je několik tipů pro vytvoření sortimentu pro ty, kteří chtějí otevřít kosmetický obchod:

 1. Prodáváte známé značky (jak drahé, tak i ekonomické), které lidé rádi a přizpůsobují svým zákazníkům hodnotu za peníze.
 2. Snažte se najít výrobce unikátních kosmetických přípravků a parfémů, jejichž produkty nejsou zastoupeny jinými.
  To bude vaší konkurenční výhodou.
 3. Nepleťte váš obchod (zvláště pokud jde o malý obchod) velké množství zboží.
  Je nepravděpodobné, že byste měli mít čas, abyste jej provedli před uplynutím doby platnosti, a bude pro něho obtížné orientovat se.
 4. Rozšiřte zákaznickou základnu prodejem zboží jak pro muže, ženy, tak pro děti.
 5. V prodejně byste měli prodávat nejen dekorativní kosmetiku, ale také:
  • prostředky pro péči o tvář, tělo, paže, nohy;
  • Spotřební materiál: čisticí podložky, vata, doplňky pro manikúru a pedikúru atd.

Dva nejúčinnější způsoby umístění zboží:

 • výrobců;
 • (šampony, balzámy, krémy na tvář, krémy na ruce, těla, rtěnky atd.).

Jak otevřít kosmetický obchod: registrace

Zajímavý fakt:
V oblasti Mrtvého moře objevili archeologové starou kosmetickou laboratoř z 1. století před naším letopočtem. Na jeho území byly nalezeny mlýnské kameny na mletí léčivých bylin, kotle pro aromatické směsi, amfora s vonnými látkami.

Nejjednodušší způsob, jak spustit start od začátku, je stát se individuálním podnikatelem.

Tento formulář nevyžaduje komplikovaný registrační postup a je vhodný pro začínající podnikatele.

Pokud jde o způsob zdanění, můžete také nejjednodušší cestou zvolit - UTII, avšak v tomto případě by oblast vašich prostor neměla být více než 150 čtverců.

Ale pokoj je větší a nebude potřebovat pro začátečníky, protože otevřít velký obchod s kosmetikou a parfémy, musíte mít obrovský start-up kapitál k pronájmu, nákup obchodního vybavení a tak dále.

Při registraci vyberte kód odpovídající budoucí činnosti v okně OKVED: 52.33.

Povinné podmínky pro zahájení podnikání zahrnují:

 • otevření bankovního účtu;
 • získání povolení k provozování prostor od vládních agentur: Rospotrebnadzor, Požární, Sanitární služba atd.

Kde přesně je třeba otevřít kosmetický obchod?

Pro ziskovost podnikání je místo, které se rozhodnete otevřít kosmetický obchod, velmi důležité.

Pokud vy, chcete ušetřit peníze, pronajmout si někde místo na okraji města, pak se rychle rozbijete.

Je velmi důležité, aby se kosmetický a parfémový trh nacházel na místě s vysokou dopravní kapacitou lidí.

Ideální místa jsou:

 • obchodní centra;
 • trhy;
 • samostatný pokoj v centru města;
 • hustě obydlené oblasti spaní.

A bylo by hezké najít místo blízko vašich potenciálních zákazníků, například - lázeňské salony, kadeřnictví.

Samozřejmě, tyto specializované instituce nebudou kupovat kosmetiku pro vás, ale spotřební materiál ve formě vatové bavlny, tyčinky a jiné - ano.

Ve které místnosti otevřete kosmetický obchod?

Chcete-li otevřít malý kosmetický obchod od začátku, dostatek skladu pro 20-25 čtverců.

Tato oblast je dostatečná, aby vyhovovala všem obchodním zařízením a dokázala své zboží v nejpříznivějším světle.

Kromě obchodního sálu budete muset vybavit personál pro personál, malou technickou místnost, skladiště + koupelnu.

To znamená, že otevřít i malý podnik vyžaduje plochu nejméně 40 metrů čtverečních. metrů.

Pokud sníte o mini supermarketu s velkým výběrem kosmetiky a parfémů, pak se podívejte na prostory pro 100-150 čtverečních metrů.

Měli byste věnovat pozornost vnitřnímu trhu budoucího trhu.

Chcete-li obchodovat s elitní kosmetikou a parfémy, pak ušetřit peníze na zdobení prostor, protože vás navštíví bohatí zákazníci.

V tomto případě je lepší pozvat profesionálního designéra, aby pro vás vytvořil interiérový koncept.

Pokud se rozhodnete otevřít kosmetický obchod ekonomické třídy, můžete se omezit na světlé stěny a strop, aby nedocházelo k odvrácení pozornosti samotných výrobků.

Ale bez ohledu na koncepci vašeho budoucího podnikání se postarat o kvalitní osvětlení prostor, aby kupující mohli dobře zvážit prodané výrobky.

Obchodní zařízení pro kosmetický obchod

Neexistují jednotné požadavky na to, jaké by mělo být obchodní zařízení v kosmetickém obchodě.

Každý majitel se řídí oblastí svých prostor a konceptem trhu.

Pokud například otevřete něco podobného supermarketu a označujete výrobky s prvky proti krádeži, můžete si koupit více otevřených vitrín a polic.

Je-li to malá prodejna s jediným prodejcem, je lepší si objednat uzavřené skleněné police a výlohy, aby se zkrátila pravděpodobnost krádeže krádeže.

Řekněme, že jste se rozhodli otevřít malý nákupní středisko (25 metrů čtverečních) pro levné kosmetiku a parfémy.

V takovém případě budete potřebovat takové vybavení:

Jak otevřít kosmetický obchod: budeme podnikat v kráse

Chcete se zabývat zajímavým obchodem a vědět o všech nových produktech kosmetického průmyslu? Otevřete kosmetický a parfémový obchod.

Kosmetika - požadovaný produkt, na který můžete slušně vydělat, pokud organizujete svou firmu správně. Ale jak otevřít kosmetický obchod a jaké úskalí mohou být na cestě k vytvoření takového podnikání? Vyřešíme tu otázku.

Kosmetika a právo

Obchod s kosmetikou a parfumerie je poměrně komplikovaným obchodem, protože všechny kosmetické výrobky musí být certifikovány a při uzavírání smluv s dodavateli je nutné pečlivě zkontrolovat všechny dokumenty a věnovat pozornost shodě výrobků s dnešními požadavky.

Od července 2012 začal jednat Technické předpisy celní unie (působí na území Ruska, Běloruska a Kazachstánu), který podrobně popisuje postup upřesněn a povinné certifikace kosmetických přípravků a parfémů, a požadavky na registraci dokumenty týkající se zboží a označování výrobků.

Dále jsou popsány požadavky na balení, které by měly obsahovat podrobné informace o produktu. Během dvou let od okamžiku zahájení provozu technických předpisů bude fungovat tzv. "Přechodné" období, ale je nutné požadovat, aby dodavatelé správně navrhli kosmetické výrobky právě teď.

Registrace činností

Jakmile se rozhodnete otevřít svůj vlastní kosmetický obchod, je třeba vyřešit hlavní aktivity, podívat se na prostory pro budoucí prodejnu a učinit obchodního úředníka. K tomu potřebujete:

 • projít procesem registrace státu jako samostatného podnikatele (i když je možné zaregistrovat LLC, avšak IP v tomto případě zjednoduší účetnictví);
 • vybrat typ činnosti - při otevírání kosmetického obchodu se jedná o maloobchod s kosmetikou, parfémy a domácími chemikáliemi;
 • zvolit systém zdanění - může to být jako jediná daň z imputovaných příjmů (UTII) a zjednodušený daňový systém (USN).

Výběr místnosti

Při výběru místnosti pro kosmetiku byste měli věnovat pozornost nákupním center, kde si můžete pronajmout pokoj, jednotlivé pavilony nebo suterénní podlaží obytných budov. Samozřejmě, cena nájemného je důležitým bodem, ale musíte si zvolit pokoj založený na dobrém toku zákazníků. Proto pokud bude nejúspěšnější místo pro organizaci obchodu dražší, stojí za to jít do této oběti. Koneckonců, nakonec se nájem vyplácí úspěšným obchodem.

Pokud jde o velikost budoucího skladu, je lepší zvolit prostor od 30 do 90 metrů čtverečních. Je pravda, že v obchodním centru bude prostor více než 50 metrů čtverečních příliš drahý, takže můžete zastavit na 40 až 45 metrů. Pro správné umístění kosmetického obchodu je důležitý počet podlaží budovy. Pokud se rozhodnete otevřít obchod v samostatné budově, mělo by to být první nebo přízemí, a pokud v nákupním centru pak s eskalátorem, podlaha může být nějaká.

Potřebné vybavení

Každý si uvědomuje, že v kosmetickém obchodě potřebujete specifická obchodní zařízení: skleněné police, police, regály, na kterých zboží bude vypadat dobře a kde bude vhodné zvážit. Bude také vyžadovat pokladnu a samozřejmě také jasné znamení, které přiláká pozornost zákazníků.

Obchodní zařízení by mělo být maximálně přizpůsobeno stávajícím prostorům. V závislosti na oblasti a konfiguraci obchodní plochy můžete nainstalovat oba pulty poblíž zdí a ostrovní vitríny uprostřed místnosti. V takovém případě by měly být uzavřené vitríny a počitadla rozumně kombinovány s otevřenými. Podle statistik otevřené pulty stimulují tržby o 20%. Ale výběrem otevřeného obchodního vybavení, které může výrazně zvýšit prodej, stojí za to postarat se o spolehlivý systém proti krádeži, protože to jsou kosmetika a parfumerie, které jsou nejčastěji vystaveny krádeži zboží.

Sortiment záleží

Plánování sortimentu obchodu byste měli věnovat pozornost následujícím produktům:

 • dekorativní kosmetika;
 • produkty péče o obličej;
 • parfumerie;
 • prostředky pro péči o vlasy a tělo;
 • prostředky osobní hygieny;
 • prostředky pro holení, odstranění chloupků.

Kromě toho můžete okamžitě přemýšlet o systému dárkových certifikátů nebo sbírat speciální dárkové soupravy, které budou zahrnovat jak oblíbené prostředky, tak související produkty.

Samozřejmě, plánování sortimentu, musíte se zaměřit na poptávku zákazníků pro určité zboží a značky. Mimochodem, poptávka kupujících je lepší studovat na malých zkušebních hodinách zboží. Postupně se vypracuje určitý algoritmus pro nejúspěšnější vyváženost zboží na regálech obchodu a nejdříve stojí za to zdůraznit osvědčené a vyhledávané produkty masové poptávky a inzerované novinky. Stále je možné rozšířit seznam prodávaného zboží na úkor příslušenství pro vlasy, spodní prádlo, domácí chemii, bižuterii, dárkové balení a tematickou literaturu.

Základem sortimentu by měly být rozpočtové známky, samozřejmě, pokud nemáte v úmyslu obchodovat s elitními a drahými parfémy a kosmetiky. Je také možné uzavřít smlouvy o dodávce zboží s předními domácími i zahraničními výrobci, které často nabízejí malým obchodním místům příznivé podmínky pro spolupráci.

Co se týká obchodních marží, pak u parfémovaných výrobků činí 45-100%, pro kosmetické výrobky - 20-50%, pro domácí chemii - 15-25%.

Inteligentní pracovníci - klíč k úspěchu

Před otevřením parfumerie a kosmetiky stojí za to pečlivě přemýšlet a vypracovat obchodní plán, z něhož bude jedním z nejdůležitějších bodů získání správného personálu. Počet prodejních konzultantů závisí na oblasti obchodu a harmonogramu jeho práce. Takže pro malý butik s rozlohou 50 metrů čtverečních, který bude pracovat od 10:00 do 20:00, budete potřebovat čtyři prodejní konzultanty, kteří pracují dva ve dvou. Současně bude vlastník firmy kombinovat pozici obchodního manažera, vedoucího účetního, personálního důstojníka a odborníka na komodity.

Zvláštní pozornost by měla být věnována komunikačním dovednostem a povědomí zaměstnanců. Koneckonců v kosmetickém obchodě kupující zpravidla vyžadují odbornou pomoc při výběru různých prostředků nebo kompetentních rad. A to znamená, že konzultanti musí znát zboží, studovat všechny poznámky a být schopni inteligentně odpovědět na četné otázky kupujících. V případě potřeby můžete prodejce poslat na speciální kurzy nebo najmout zkušené konzultanty.

Reklama a slevy

Není žádným tajemstvím, že všechny kosmetické obchody vydělávají především na pravidelných zákaznících, kteří jsou přitahováni různými propagačními akcemi, bonusy a slevy. Proto bychom neměli být chamtiví a utrácet peníze kompetentně na inzerci obchodu, stejně jako vytváření diskontních karet a vyvíjení slevových programů. Všechna tato opatření dříve nebo později vrátí stokrát a přinese značné zisky. A aby nedošlo k vyhoření, náklady na slevy by měly okamžitě zvýšit cenu zboží.

Internet: prodáváme kosmetiku prostřednictvím sítě!

Abyste nebyli vázáni pouze na prodej zboží v obchodě, můžete provozovat online kosmetický obchod. Vzhledem k tomu, že již objednáte zboží pro vaši prodejnu, nebudete mít problémy s odesláním zboží někomu, kdo objedná na internetu. Stránky si můžete objednat od vývojářů a můžete to udělat sami pomocí programů ze stejného internetu a doporučení, která lze snadno najít na mnoha místech. Portál by měl mít formulář objednávky, zpětnou vazbu a možnost platit za zboží. Pak by měla být stránka vyplněna obsahem, například zajímavými tematickými články, které povzbuzují nákup, a samozřejmě také katalog výrobků. Pokud to uděláte sami, náklady na vytvoření internetového obchodu nebudou tak velké a vzhledem k tomu, že již máte zboží, se podnik může rozvíjet velmi aktivně.

Finanční aspekt

Samozřejmě, otevření kosmetiky a parfumerie je docela komplikovaný projekt, který bude vyžadovat značné investice. Nezapomeňte, že hlavními spotřebiteli kosmetických přípravků jsou ženy. A to znamená, že obchod musí být stylový, krásný a konkurenceschopný.

Takže vypočítáme náklady na zahájení podnikání s přihlédnutím k tomu, že plocha obchodu je 50 metrů čtverečních, tam jsou čtyři obchodníci, manažer a jeden čistič a obchod se provádí přes pult:

Podnikatelský plán kosmetického obchodu. Jak otevřít kosmetický obchod?

 • 1 Kosmetický trh v Rusku dnes
 • 2 Jak otevřít kosmetický obchod od začátku?
  • 2.1 Obchodní registrace
  • 2.2 Výběr prostor
  • 2.3 Nákup zařízení
  • 2.4 Vytvoření aktiv
  • 2.5 Přitažlivost personálu
  • 2.6 Provádění reklamní kampaně
 • 3 obchodní plán kosmetických obchodů
 • 4 Jak prodat kosmetiku online?

Jednou ze slibných oblastí, které mohou přinést stabilní příjmy, je obchodování s kosmetikou a parfémy. Navzdory nestabilní ekonomické situaci se v Rusku zvyšuje počet prodejen tohoto výrobku.

Proč by měli začátečníci věnovat pozornost tomuto výklenku? Odpověď je příležitost otevřít vlastní podnik s minimálními investicemi, stejně jako poměrně rychle návratnost počátečních investic. Kozmetické výrobky jsou pro každou osobu nezbytné každý den, takže tento produkt má vysoký spotřebitelský požadavek, který zajišťuje rychlý obrat finančních prostředků a konstantní zisk.

Trh kosmetiky v Rusku dnes

Začátek podnikatelů, kteří chtějí otevřít kosmetický obchod od začátku, musí jasně pochopit, co to je tato obchodní mezera. Na trhu domácích kosmetiky začalo získat kolosální měřítko v posledních letech, je-li před pouhými 7 až 10 roků, převážná část obchodních a průmyslových podniků v tomto odvětví činil hlavním městě a velkých měst, ale dnes dochází k výraznému nárůstu jejich počtu v velkých a středně velkých měst.

Cílové publikum získává nejen ekologicky čisté potraviny, ale také kosmetiku vyrobenou na bázi přírodních složek a ve velkých objemech, takže je zřejmé, že volba výklenku pro podnikání je zřejmá. Je také třeba poznamenat, že obrovský počet obchodních podniků prodává své výrobky prostřednictvím internetu. Tato skutečnost znamená, že podnikatelé nemohou vůbec investovat do otevření skutečných obchodů a nevynakládají na údržbu, a přitom získají velmi hmatatelný zisk.

Výzkum v oblasti kosmetiky a parfumerie naznačuje, že více než třetina všech prodaných výrobků je padělaného nebo pašovaného zboží nízké kvality. Bohužel se téměř celý tento produkt prodává prostřednictvím internetových obchodů, jejichž majitelé vědomě porušují práva spotřebitelů.

V Rusku neexistují žádné specializované jednotky, které by se mohly zabývat nedovoleným obchodem s kosmetickými (a dalšími) produkty pochybného původu. Dokonce i když důstojníci vymáhání práva přijdou na stezku majitele obchodu, je nepravděpodobné, že by dokázali svou vinu, kromě většiny internetových obchodníků registrovat webové stránky v jiných státech.

Aby se předešlo problémům se zákonem a udržovala si bezvadnou pověst společnosti, musí být kosmetika certifikována. Umožní vám to také prodávat prostřednictvím internetu pomocí vyhledávačů Google a Yandex. Dokumentace o povolení by měla potvrdit nejen vysokou kvalitu zboží, ale také svědčit o tom, že neohrozí zdraví spotřebitelů.

Jak otevřít kosmetický obchod od začátku?

Zvažte kroky v pořadí.

Obchodní registrace

Prvním krokem po vypracování podnikatelského plánu pro kosmetický obchod bude registrace jeho činnosti. Nejlepší je zvolit si formu IP a podstoupit jednoduchý postup registrace v kanceláři Federální daňové služby.

Důležité: Podnikatel musí rozhodnout o volbě daňového systému. Pro kosmetiku bude optimálním řešením UTII, ale tento formát je vhodný pouze pro vývody, jejichž plocha nepřesahuje 150 m ?. Pokud potřebujete další ověření daňových nedoplatků, můžete navštívit oficiální stránky Federální daňové služby a získat potřebné informace.

Při registraci vaší společnosti je třeba vybrat kód OKVED. K tomu jsou vhodné následující:

 • 52.33 - "Maloobchod s kosmetickými a parfémovými výrobky";
 • 52.33.1 - "Maloobchod s kosmetickými a parfémovými výrobky, kromě mýdla";
 • 52.33.2 - "Maloobchod s toaletním a mycím prádlem".

Po registraci budete muset získat několik povolení pro otevření a provoz vašeho obchodu. K tomu musí podnikatel požádat Federální službu pro kontrolu ochrany spotřebitelských práv, požární inspekce a SES. Navíc musíte otevřít bankovní účet. Náklady na registraci IP jsou 800 rublů. S přihlédnutím k platbě státního poplatku budou náklady činit zhruba 2,5 tisíc rublů. Pokud se plánuje vytvořit velký obchod, doporučuje se formalizovat společnost jako LLC. V takovém případě je nutné zaplatit 4 tisíc rublů za registraci a 10 tisíc rublů za základní kapitál společnosti. Celkové náklady budou nejméně 20 tisíc rublů.

Výběr prostor

Dalším krokem v organizaci podnikání je výběr vhodného místa pro činnost prodejny prodávající vůně a kosmetiku. Tento krok je jedním z hlavních, protože umístění odbytu ovlivňuje návštěvnost a ziskové rozpětí. Je třeba hledat pokoje, které se nacházejí v místech s velkým množstvím lidí. Pro obchod je ideální pro oblasti v blízkosti:

 • hustě osídlené oblasti spaní;
 • nákupních a zábavních center;
 • trhy;
 • Zastávky metra a veřejné dopravy;
 • centrální část města.

Chcete-li úspěšně prodávat kosmetiku, musíte se postarat o správné umístění výrobků v zásuvce. Většina podnikatelů dělá typickou chybu, iracionálně využívající prodejnu. Pokud nechcete vystavovat produkty po obvodu a soustředit je na jedno místo, návštěvníci prostě nebudou věnovat pozornost, což ovlivní objem prodeje. Proto stojí za to studovat základní principy merchandisingu. Důležité je vybrat místnost s vysokými okny, aby uvnitř obchodu bylo dobré denní světlo a návštěvníci mohou prohlížet produkty. Malá zásuvka má obvykle plochu 30-50 m ?. Měla by také stanovit umístění:

 • zdravotní zóna;
 • ubytování zaměstnanců;
 • skladové produkty.

Dobrou volbou je umístění obchodu vedle kosmetického salonu nebo masážního salonu. To umožní získat denní dodatečný zisk z prodeje spotřebního materiálu. Místnost by měla mít atraktivní design a exteriér. Také je nutné se postarat o přítomnost jasného vývěsního štítku s logem organizace a venkovní reklamy.

Pokud se obrátíte na profesionálního designéra, může vytvořit koncept interiéru obchodu a vytvořit příjemné podmínky pro příjem návštěvníků. Vezmeme-li v úvahu provedení opravy a nájemné zaplatí výdaje na objednávku 200 tisíc rublů.

Nákup zařízení

Jaké by mělo být obchodní vybavení kosmetiky a parfumerie? Pro tuto položku neexistují jednotné požadavky, ale její množství bude přímo záviset na ploše výstupu.

Chcete-li vybavit malý sál, je třeba upřednostnit regály a vitríny uzavřeného provedení, aby se minimalizovalo riziko krádeže produktu nečestnými návštěvníky. Příkladný seznam zařízení bude vypadat takto:

 • skleněná skříň vertikálního provedení - 30 tisíc rublů;
 • regály visící - 30 tisíc rublů;
 • skleněné pulty (2 ks) - 40 tisíc rublů;
 • regály pro sklad (5 ks) - 20 tisíc rublů;
 • nábytek pro zaměstnance - 25 tisíc rublů;
 • hotovost - 10 tisíc rublů.

Celkem - za nákup zařízení bude činit 155 tisíc rublů. Podnikatelé - začátečníci by měli vědět, že dodavatelé kosmetických přípravků mají zájem o zvýšení prodeje a kvalitní distribuci. Proto většina z nich poskytuje partnerům regály, výlohy a další vybavení.

Tvorba sortimentu

Chcete-li, aby kosmetický obchod přinesl hmatatelné zisky, musíte kompetentně tvořit sortiment a najít dodavatele, kteří budou nabízet výhodné podmínky spolupráce. Jak zjistit, jaké produkty se nejlépe prodávají? Především je třeba porozumět tomu, co bude cílovým publikem obchodu, ke kterému bude sortiment orientován. Rovněž stojí za to navštívit podobné prodejny a analyzovat jejich práci. Nemůžete ušetřit na nákup zboží a koupit neověřené. To bude dříve nebo později objeveno, a obchod bude trpět těžkými ztrátami, protože vážný trest je stanoven pro tento trestný čin.

Podnikatel si může vybrat výrobky ruských i zahraničních výrobců, kteří jsou povinni předložit povolení pro celý výrobek. Za prvé, stojí za to věnovat pozornost známým značkám, protože jsou známé kupujícími. Současně existuje dobrá poptávka po drahých kosmetických výrobcích a parfémách, stejně jako u produktů segmentu ekonomiky.

Neměli bychom zapomínat, že ve městě již existuje dostatek obchodů s konkurencí. Z tohoto důvodu je nutné vytvořit kupujícímu jedinečnou obchodní nabídku. Podnikatel by se měl pokoušet najít výrobce unikátních produktů, který je špatně zastoupen (v ideálním případě - nepřítomen) od jiných prodejců. Zvýšit prodej na povinně do oken musí být takové výrobky jako prostředek k péči o tělo a osobní hygienu, stejně jako všechny druhy spotřebního materiálu (manikúra zásoby, žínky, kartáčky na zuby, vatové tyčinky a pohonů apod.)

Atrakce personálu

Typicky obchod prodávající vůně a kosmetiku přitahuje čisté dívky jako prodejní poradce. Měli by dobře vědět sortiment zboží a být schopni jej realizovat. Chcete-li motivovat pracovníky, mnozí podnikatelé určují sazbu a účtují procento z prodeje zaměstnancům. Platba může být také pevně stanovena. Zaměstnanci by se měli zabývat položením výrobků a uvedením věci do pořádku na regálech.

Pro malou prodejnu stačí najmout dva prodejce, kteří budou pracovat na směnách. Vezměte prosím na vědomí, že většina obchodů je otevřena denně, takže schéma by mělo být dohodnuto se zaměstnanci. Pro práci budete muset najmout:

 • prodávající (2 osoby) - 30 tisíc rublů;
 • čistší - 10 tisíc rublů;
 • správce - 20 rublů;
 • účetní - 15 tisíc rublů.

Měsíční mzdové náklady na zaměstnance obchodu činí 75 000 rublů. Povinnosti ředitele a správce může vykonávat sám podnikatel. Kromě toho můžete svěřit účtům vzdáleným pracovníkům, což snižuje náklady.

Provádění reklamní kampaně

Jedním z hlavních otázek při provozování vlastního podnikání je přitahování velkého počtu kupujících. Chcete-li s potěšením navštívit prodejnu, musíte dodržovat přiměřenou cenovou politiku a mít velký sortiment výrobků.

Už jsme mluvili o významu správného umístění obchodu. Čím více potenciálních kupujících se dozví o novém místě prodeje kosmetiky, tím rychleji přinese stabilní zisk. Stojí za to kontaktovat reklamní agenturu a objednat distribuci letáků a letáků v blízkosti obchodu. Je také nutné vytvořit tematické komunity na sociálních sítích, kde se účastníci dozví o vašich aktivitách, nadcházejících slevách, propagacích a obnově sortimentu.

Pro reklamní kampaň by mělo být přiděleno zhruba 20 tisíc rublů. Kupující distribuují mezi sebou informace o novém obchodě. Dostupnost slev pro stálé zákazníky, prodej v den před dovolenou, možnosti platit za zboží v hotovosti as pomocí terminálu, bezplatné balení nákupů přiláká mnoho lidí a dosáhne dobré úrovně výdělků.

Kosmetický obchod obchodního plánu

Chcete-li zjistit výši počáteční investice a případný zisk, musíte podniknout obchodní plán pro kosmetický obchod. V mnoha ohledech budou počáteční náklady záviset na velikosti odbytu, množství a druhu zboží, dodavatelích a dalších důležitých faktorech.

Budeme počítat jednorázové investice potřebné k otevření podniku. Budou obsahovat:

 • pronájem prostor - 50 tisíc rublů;
 • obchodní registrace - 2,5 tis. rublů;
 • návrh a opravy prostor - 150 tisíc rublů;
 • reklamní kampaň - 20 tisíc rublů;
 • obchodní zařízení - 155 tisíc rublů;
 • nákup zboží - 150 tisíc rublů;
 • další výdaje - 30 tisíc rublů.

Celkem - výše počátečních nákladů bude 557,5 tisíc rublů. Je také nutné vypočítat povinné měsíční výdaje. Patří sem:

 • pronájem prostor - 50 tisíc rublů;
 • úhrady za veřejné služby - 15 tisíc rublů;
 • daně - 20 tisíc rublů;
 • platy zaměstnanců - 75 tisíc rublů;
 • dodatečné náklady - 15 tisíc rublů.

Celková výše měsíčních nákladů činí 175 tisíc rublů. Jak zjistit možný zisk v prodejně? Je obtížné odpovědět na tuto otázku, protože značka se může v závislosti na typu výrobku pohybovat mezi 30-90%. Pokud budete mít průměrný výkon obchodů s kosmetikou a parfémy, pak jejich ziskovost je asi 15-20%. Současně lze návratnost investice dosáhnout za 12 až 18 měsíců provozu.

Předpokládejme, že příjmy za 1 pracovní den jsou 10-12 tisíc rublů. To znamená, že za měsíc práce obchod přinese 300-360 tisíc rublů. Z této částky je nutné odečíst 175 tisíc povinných plateb, v důsledku toho bude zisk 125-185 tisíc rublů. Také by mělo být vzato v úvahu, že v průměru by asi 40 tisíc rublů mělo být vyčleněno z příjmů za nákup zboží pro obchod, takže očekávaný čistý příjem bude 85-145 tisíc rublů měsíčně.

Jak prodat kosmetiku online?

Globální síť dnes poskytuje podnikatelům neomezené příležitosti k podnikání. Můžete úspěšně prodávat oblečení přes internet, kosmetiku známých značek, příslušenství a jakéhokoli spotřebního zboží. Jaké jsou výhody tohoto druhu činnosti? Především je třeba poznamenat, že náklady na začátku budou podstatně nižší.

Pokud sestavíte podnikatelský plán pro online kosmetický obchod, uvidíte, že nemusíte platit platy zaměstnanců, opravovat a kupovat obchodní zařízení. Hlavním výdajem bude nákup stránky, její propagace pomocí různých reklamních kanálů a placení daní. Pro obsah obchodu na internetu stačí zaregistrovat IP.

Pokud jde o dodavatele, můžete zvážit možnost práce na dropshipping. Stručně popsat tento režim, pak podnikatel budou muset šetřit na svých stránkách prezentovat sortiment výrobků přilákat cílovou skupinu a partnerské firmy, jejíž výrobky se prodávají v obchodě, zaplatit určité procento z každé transakce. Podnikatel také nemusí dodávat zboží kupujícím, protože prodávající přebírá tyto závazky. Pokud najdete dodavatele a koupíte kosmetiku sami, musíte pečlivě prostudovat potřeby Střední Asie.

Chcete-li spustit online obchod, doporučujeme vytvářet veřejné účty v sociálních sítích a propojovat je s vaším webem. Pro efektivní prodej zboží musíte použít:

 • kontextové reklamy ve vyhledávačích;
 • cílenou reklamu;
 • e-mailový zpravodaj;
 • příspěvky ve vlastní komunitě.

Důležité: nezapomeňte, že na internetu, stejně jako v reálném životě, funguje "ústně", takže je nesmírně důležité poskytnout našim zákazníkům pouze kvalitní a certifikované produkty.