Výroba nábytku jako podnikání od začátku

Nábytkářství je vynikající volbou pro zahájení mladého podnikatele. Nábytek nakupují lidé, bez ohledu na sezónu a počasí. Dokonce ani krize nezmění nic ve vašem podnikání, kromě toho, že sníží třídu nábytku z elity na klasickou. Proto otevřete oddělení nábytku - dobrý a slibný nápad, který vám jistě přinese skvělý zisk.

Studium na trhu

Výroba nábytku lze rozdělit do tří hlavních oblastí:

 1. Vydání klasického kancelářského nábytku (skříně, příčky, skříně, stoly). Hlavní důraz je kladen na funkčnost a závažnost vzhledu.
 2. Uvolnění kuchyní a apartmá. Kuchyně - tvář domova, tady lidé tráví většinu svého volného času, takže by měl být vybaven pohodlným a vysoce kvalitním nábytkem. Každý rok poptávka po kuchyňských sadách roste v průměru o 15%.
 3. Vydání nábytku na zakázku. Jedná se o nejslibnější typ podnikání. Nábytek je vytvořen podle požadavků zákazníka podle jednotlivých velikostí a výkresů.

Doporučujeme zastavit jednu z těchto možností nebo ve vaší firmě kombinovat tři směry najednou.

Pozor prosím: ve městech budete čelit vážné konkurenci, takže je nejlepší začít podnikat v malých městech nebo vstoupit na trh s originálním a slibným návrhem.

Nezapomeňte zjistit, zda jsou ve vašem městě podobné obchody s nábytkem, jaké služby nabízejí, jaké jsou skutečné podmínky výroby nábytku a cenové rozpětí vašich konkurentů. Přemýšlejte o tom, co můžete udělat lépe, abyste přilákali zákazníky.

Požadavek na ubytování

Chcete-li uspořádat plnohodnotnou továrnu, potřebujete tři místnosti v plné velikosti. Jedná se o:

 1. Prodejna nábytku. Jeho rozloha by měla být nejméně 100 m2.
 2. Office. Zde budou pracovat manažeři, podepisují smlouvy o nákupu surovin a příslušenství a také o prodeji hotových výrobků. Často v kanceláři je malý výstavní stánok se vzorkami materiálů a nábytku nebo dokonce malým obchodem.
 3. Warehouse. Tento prostor se používá k ukládání materiálu a hotových výrobků. Měli by být prostorné (asi 70-100 m2) a suché.

Tyto pokoje mohou být ve stejné budově nebo mohou být rozptýleny po městě. Například samotný obchod se bude nacházet na okraji města a kancelář se vzorkami ve středu města nebo pohodlným kontrolním stanovištěm. Tím se výrazně zvýší počet možných zákazníků. Sklad lze také nacházet na okraji továrny. To vám umožní několikrát snížit ceny nájemného a vyhnout se stížnostem od obyvatel o neustálém hluku při řezání materiálu.

Nákup potřebného vybavení

Začněte výrobu čalouněného nábytku, protože podnik by měl mít dostatečnou částku na nákup příslušného vybavení. Samozřejmě můžete spolupracovat s dalšími prodejnami na řezání nábytkových listů, což však výrazně zvýší dobu potřebnou pro objednávky a náklady na hotové výrobky, které vám přinesou veškeré konkurenční výhody. Proto je kupující stroje jednoznačně nutné. Pro úsporu můžete koupit použité zařízení - jeho cena může být o 30-50% nižší než nová. Ale je třeba dobře rozumět obráběcím strojům, aby nedošlo ke koupi již odepsaných.

Pro práci budete potřebovat tyto typy strojů:

 1. Pásová pila. Toto zařízení se používá pro přesné řezání dřeva, MDF nebo dřevotřískové desky podle objednaných rozměrů.
 2. Sušení. Tyto stroje se používají v případě, že hodláte pracovat s přírodním stromem a bude je nutné vysušit na určitou vlhkost.
 3. Stroje pro zdobení a jemné zpracování dřeva. Používá se pro tvarování dřeva, zpracování hran, řezání různých zkosených hran, jiných frézovacích a vrtacích strojů.
 4. Zařízení pro práci se sklem. Patří sem pískovací stroje, vrtání, gravírování, řezání atd.
 5. Zařízení pro zpracování kovů. Patří sem svařování, vrtání, řezání, leštění kovů.
 6. Šicí zařízení pro vytváření čalounění, obalů a různých měkkých nábytkových prvků.
 7. Pracovní nástroje. Mezi ně patří ruční vrtačky, šroubováky, sešívačky, šroubováky, letadla, kladivá atd.

Také pro výrobu nábytku budete potřebovat různé listy dřevotřískových desek a dřevotřískových desek, MDF desek, kvalitního příslušenství a velkého počtu spojovacích prvků. Z spotřebního materiálu: různé laky, barvy, lepidla apod.

Zaměstnanci

Velké množství nábytku závisí na zaměstnancích. K vybudování podnikání v oblasti nábytku od začátku je zapotřebí kvalifikovaných a odpovědných pracovníků, kteří budou doprovázet výrobek ve všech fázích od návrhu až po prodej a instalaci zákazníkům. Bez selhání budete potřebovat:

 1. Manažer, který se bude zabývat přijímáním objednávek, realizací smluv o dodávkách nezbytného vybavení a materiálů, projektovou podporou.
 2. Vedoucí výroby. Povinností této osoby je kontrola nad každou etapou výroby nábytku. Toto je mistr, který následuje dělníky, organizuje jejich práci a přijímá připravené příkazy.
 3. Pracovníci. Na malém obchodě je dostatek 3-4 lidí, v průměru to může být až 8 odborníků. Jejich povinnosti zahrnují celý cyklus práce na výrobě nábytku ze surovin.
 4. Řidič. Tato osoba se zabývá dodáním nábytku zákazníkům ze skladu. Poskytuje také dodávky potřebných materiálů.

To je minimální možný počet zaměstnanců pro výrobu továrního nábytku. Role manažera a účetního v prvních etapách může být splněna - v tom není nic komplikovaného. Pokud nechcete ztrácet čas, můžete najmout zaměstnance, což však zkrátí dobu návratnosti z důvodu platů.

Marketing

Marketingový plán může začít sestavovat i když jste se neotevřeli. Úkolem tohoto plánu je správná organizace různých opatření pro prodej co nejvyššího počtu hotových výrobků. Jak správně prodávat nábytek?

 1. Otevřete v kanceláři výstavní centrum nebo mini obchod.
 2. Uzavřete smlouvu s prodejnami nábytku a uveďte výrobky pro ně.
 3. Začněte pracovat s nabídkami vytvořenými rozpočtovými organizacemi. Velmi často se stávají běžnými zákazníky školy, mateřské školy, nemocnice a různé obecní instituce, které přinášejí vážné peníze.
 4. Zájem o několik velkých soukromých klientů. Mohou to být banky, které pravidelně otevírají nové kanceláře, různé kanceláře atd.
 5. Vytvořte si vlastní stránky, na které je potřeba uvést podrobné informace o nábytku, telefonních číslech pro komunikaci a podrobnou cenu.
 6. Vytvořte skupiny v sociálních sítích a podporujte je.
 7. Spusťte klasickou reklamu: bannery, letáky, streamery, nápisy, billboardy.
 8. Reklama v médiích: rádio, televize, noviny, časopisy.

Pozor prosím: Reklama by měla být kombinována s řádným provozem vaší továrny. Vždy se dívejte na kvalitu produktů, nezdržujte, nabízejte zákazníkům slevy a slevový program.

Kolik peněz je třeba otevřít

Je nemožné přesně vypočítat, kolik peněz potřebujete, abyste začali vyrábět nábytek jako firmu od začátku, aniž byste věděli o specifických aspektech vašeho regionu: vše závisí těžko na úrovni nájemného, ​​zvoleném pracovním profilu, počtu pracovníků a vybavení. Budeme citovat průměrné ceny za zemi, které budou spravedlivé v téměř 80% případů.

 1. Nákup prostor pro podnikání bude stát zhruba 1 milion rublů. Pokud si vzít budovu k pronájmu, pak utratíte asi 50-70 tisíc za měsíc, to znamená, že je výhodnější koupit budovu.
 2. Nákup zařízení pro továrnu, její dodávku a instalaci - 600 000.
 3. Oprava budovy, registrace dokumentů - 300 000.
 4. Spotřební materiál - 250 000.

Nyní vypočítejte fixní náklady. Budou obsahovat:

 1. Poplatek za služby je 30 000.
 2. Plat je 180 000.
 3. Stálé náklady na obsah webu, sociální sítě, reklamu a marketing - 20 000.
 4. Ostatní výdaje, vč. a daně - 30 000.

To znamená, že potřebujete 2,15 milionu rublů za fixní náklady a 260 000 rublů měsíčně za práci. Také měsíční platby mohou být doplněny platbami z půjčky, pokud byly půjčky vypůjčeny.

Zisk

Nyní do našeho podnikatelského plánu pro výrobu skříňového nábytku uvedeme údaje o tom, kolik továrny získává. Úroveň ziskovosti ve výrobě nábytku je přibližně 60%. Pracovní dílna měsíčně realizuje nábytek za 600-700 tisíc rublů, zatímco zisk činí zhruba 350-400 tisíc rublů měsíčně. Snižujeme jejich fixní náklady a získáváme, že továrna přináší čistý zisk nejméně 100-150 tisíc rublů. Úhrada projektu bude 2,1 / 0,1 = 21 měsíců. Ve skutečnosti se investice se správným přístupem vyplácejí již za rok a půl a poté továrna přinese majiteli čistý zisk. V malých městech se projekt skutečně splatit asi dva roky, ale stále je to velmi dobré načasování, při zohlednění nákupu budovy.

Podnikání pro výrobu nábytku

Kuprienko Dmitry, zkušený podnikatel v oblasti výroby nábytku, sdílí praktické rady o tom, jak začít a organizovat podnikání v oblasti výroby nábytku, co potřebujete k uspořádání prvního workshopu, jak se dostat od začátku a kde začít v tomto oboru.

Docela málo společností, které zahájily svou činnost s výrobou skříňového nábytku v malých dílnách před několika lety, se staly poměrně úspěšnými a rozšířily své podnikání. Dnes některé z těchto organizací kromě výroby kuchyní, šatníků a dalších interiérových předmětů poskytují obyvatelům řadu dalších služeb. Obvykle se jedná o řezání MDF a výrobu fasád z MDF podle velikostí klientů, vkládání PVC čelních ploch a melaminové hrany, montáž dveří z hliníkových profilů a prodej nábytkových doplňků s příslušenstvím.

S určitými zkušenostmi a počátečními znalostmi v této oblasti můžete organizovat svůj malý podnik, který má všechny šance na úspěch. A nepotřebujete žádné vážné investice a dostupnost velkých výrobních zařízení v počáteční fázi. S dovedným přístupem, racionálním využíváním vydělaných peněz a určitým podílem štěstí můžete doslova za 1-2 roky mít slušný příjem.

Jak začít podnikat v oblasti výroby nábytku?

Jelikož, jak již bylo řečeno, začátek malého kufříku pro výrobu skříňového nábytku neznamená velké peněžní výdaje, žádné nákladné reklamní kampaně a další propagační akce nejsou vyloučeny. Najděte své zákazníky může být mnohem jednodušší a levnější. Stačí si objednávat vizitky a distribuovat je všem, kteří mohou nebo zveřejnit několik reklam ve speciálních novinách.

Také zkuste vyjednávat s malými stavebními obchody o spolupráci, protože šance na nalezení zákazníka na takovém místě jsou poměrně vysoké. Lidé, kteří provádějí opravy, nejčastěji plánují a kupují nový nábytek. Pokud můžete přesvědčit vlastníky těchto prodejen, že budou mít prospěch z určitého procenta z vašich objednávek, pak se zákazníci brzy objeví.

Kromě tradičních způsobů je třeba začít se připravovat na své stránky nebo na blogu, protože každý rok stále více objednávek, zejména ve velkých a středně velkých městech, se mistři dostanou přes internet. Samozřejmě, že propagace takového virtuálního obchodu bude vyžadovat finanční a materiální náklady, ale ne všechno se děje hned. Postupné rozvíjení hlavní produkce současně rozvíjí internetový zdroj, který bude-li úspěšný, poskytne vám mnoho objednávek - sen všech podnikatelů.

Jak vybrat správného dodavatele materiálů?

Dostatečně vysoká konkurence v tomto odvětví nutí firmy, které poskytují podobné služby, provádět přibližně stejnou politiku v oblasti financí. Výběr organizace založené pouze na cenách bude proto zásadně špatný. Některé mohou prodávat některé výrobky levnější než konkurenti, zatímco jiné - dražší, což znamená, že průměrné náklady na komponenty pro výrobu nábytku budou přibližně stejné všude. Samozřejmě mluvíme o stejné úrovni kvality, protože materiály a příslušenství od různých výrobců mají jinou cenu.

Doporučuje se zvolit si firmu, na základě následujících charakteristik:

Maximální možný rozsah zboží a služeb nabízených organizací svým zákazníkům. Na takovém místě byste měli mít možnost koupit téměř vše, co potřebujete, aniž byste museli věnovat více času a peněz na výlety do jiných obchodů kvůli nějaké maličkosti. A je velmi žádoucí, aby součásti prodávané v různých cenových kategoriích, neboť zákazníci mají různé úrovně příjmu, a nikdo nemůže platit za drahé špičkové materiály a někteří je potřebují. Proto musíte mít na jednom místě svobodu volby.

Neméně důležité jsou podmínky pro provedení objednávek a slevy, které jsou poskytovány běžným zákazníkům. Duplikujte informace získané od zaměstnanců firmy, od klientů se zkušenostmi. Z nich se můžete naučit důležité nuance.

Důležitou roli hraje umístění organizace, je lepší začít pracovat s firmou, která se nachází v nejbližší možné vzdálenosti od vašeho obchodu. Cestování po městě za současného dopravního přetížení během dne trvá hodně drahocenného času.

Na území by měly být pohodlné vchody do dílny a náležitě vybavené plošiny pro nakládání dílů do vašich vozidel. Je to dobré, když na takových místech jsou střechy, které zaručují bezpečnost dílů za špatného počasí.

Vyhledávání prostor a nákup vybavení

Pro výrobu skříňového nábytku v počáteční fázi bude potřebovat prostor o rozloze asi 20-25 m2, bude dobré, kdyby se ukázalo, že je to jedna velká místnost. Vezměte prosím na vědomí, že tam bude malý sklad pro nedávno přinesené polotovary a pro hotové výrobky. Ve stejné místnosti budete muset vyvrtávat a zpracovávat součásti, stejně jako sbírat nábytek, takže se nedoporučuje výběr místnosti menší než 20 čtverců.

Dále věnujte pozornost možnosti udržování teploty v něm na úrovni 10-15 stupňů v podzimně-zimním období. Okamžitě počítat, kolik vás to bude stát. Někdy je levné nájemné zcela vyrovnáno drahým topením. Skutečnost, že místnost by měla být suchá, to nebylo nutné vůbec připomínat, protože to je jedna z hlavních podmínek, a protože ji zanedbáváte, riskujete mnoho.

Také důvěra v bezpečnost veškerého majetku je důležitá, protože časem, pokud se podnik úspěšně rozvíjí, najdou v obchodě najednou součástky a vybavení několika tisíců dolarů. Nezapomeňte zde na zajištění pohodlného nakládání hotového nábytku a vyložení dovezených částí s příslušenstvím.

Při nákupu zařízení se mnozí nemohou rozhodnout o třídě ručních elektrických nástrojů. Názory na tomto účtu jsou nejvíce opačné: někteří dávají přednost nákupu levných zboží a podle potřeby mění, jiní pracují pouze s drahými výrobky světově proslulých značek.

K dispozici je také nástroj ve středním cenovém rozpětí, tady je snad třeba si vybrat na začátku. Kromě výrobních potřeb je vždy užitečné i pro jiné podniky. Aby jste neměli žádné potíže při provádění příkazů, musíte mít ve svém arzenálu:

 • Elektrická vrtačka - 2000 rublů;
 • Akumulátorový šroubovák - 2500 rublů;
 • Šroubovák, pracující ze sítě - 2000 rublů;
 • Elektrické skládačky - 2200 rublů;
 • Ruční frézování - 2500 rublů;
 • Bruska - 2500 rublů;
 • Elektrický pilový list - 7000 rublů;
 • Průmyslový vysoušeč vlasů - 1600 rublů;
 • Děrovač - 2200 rublů.
 • Sada řezných nástrojů: vrtačky, frézy, nože a korunky - 3000 rublů;
 • Standardní sada ručních nástrojů pro domácího majitele je 1000 rublů;
 • Svěrky - 1000 rublů;
 • Židle je 800 rublů.

Postupně získáte více zkušeností a hromadíte peníze na vývoj výroby a získáte tak sofistikovanější zařízení, které zajistí vyšší úroveň produkce. Mezitím je to docela možné udělat s tím, co je uvedeno v této části, protože to je docela dost na výrobu nábytku z dokončených dílů. Vaše náklady na získání tohoto nástroje budou asi 30 tisíc rublů a ceny se mohou odchylovat v obou směrech asi o 20%.

Software

Ne, nejedná se o nákladné CNC stroje, ale pouze o dva programy, které mohou významně usnadnit práci ve fázi návrhu nábytku a při objednávání laminace dřevotřískové desky. Ať tak či onak, ale v každém případě to musíte řešit, zatímco dobře fungující případy vám neumožní najmout zaměstnance pro tyto účely. Bez použití softwaru bude celý tento proces vyžadovat spoustu času a úsilí a budou možné i chyby ve výpočtech. Proto stojí za to věnovat pozornost velmi jednoduchým a užitečným programům:

PRO 100 - program určený k vypracování návrhu, stejně jako designový nábytek. S jeho pomocí můžete snadno provádět jak vizualizaci objektu, tak i výpočet detailů potřebných pro montáž. K dnešnímu dni existuje několik verzí PRO 100, neboť program se neustále zlepšuje. Nejnovější vývoj vám umožní vytvořit docela realistické 3D obrazy.

Řezání - program, jehož účelem je pomoci při přípravě optimální verze pro řezání plechů z MDF a MDF. Díky tomu rychle zjistíte, kolik materiálu potřebujete k výrobě produktu, a také můžete minimalizovat nevyžádaný odpad. Řezání umožňuje ušetřit čas i peníze.

Navíc je žádoucí mít notebook. Vaše budoucí práce souvisí s častými návštěvami bydlení, kanceláří a dalších zařízení, kde budou prováděna měření. Téměř všichni klienti v tomto případě jsou dětští netrpěliví, chtějí okamžitě vidět, jak vypadá jejich nábytek. S notebookem a projektem PRO 100 si můžete představit za 45-70 minut. Mimochodem, toto výrazně zvyšuje vaše šance na obdržení objednávky.

Perspektivy rozvoje nábytkového podnikání

Na základě našich doporučení a odložení části vydělaných peněz pro rozvoj podnikání budete moci vstoupit na novou kvalitativní úroveň během 2-3 let. V procesu plnění objednávek se začínají zapojovat známí se stavebními brigádami, protože opraváři a výrobci nábytku jsou ve skutečnosti neoddělitelní. Takové spojení, stejně jako internetový projekt, vám umožní zvýšit počet klientů a zvýšit úroveň příjmů.

Důležitým faktorem, který zaručuje úspěch podniků, je neustálé rozšiřování výrobní základny jak z hlediska zvýšení plochy, tak i nákupu nových zařízení.

Od prvních dnů práce, o kterých budete snít stroje na řezání formátů a ohýbání hran. Poskytují nezávislost, umožňují rychle opravit chyby na místě a šetřit peníze.

Nemohou však být spěcháni kupováním, mnoho mistrů, kteří v předstihu požádali banku nebo jednotlivce o půjčku na jejich akvizici, nesprávně posoudili své schopnosti a následně utrpěli ztráty. Proto je lepší provést takové vážné nákupy za vaše peníze nebo si půjčit malou částku.

Drahé stroje se ospravedlňují pouze s odpovídajícími objemy zpracovaného materiálu, teprve poté jsou účinné.

Jejich cena je přibližně:

 • Formátovací stroj (vyráběný v Číně) - asi 200 000 rublů.
 • Stroj na ohýbání okrajů (vyráběný v Rusku, v Číně) - asi 50 000 rublů.

K dispozici jsou vybavení a trochu levnější a mnohem dražší než uvedené ceny. Ale dokonce známo průměrné náklady na obráběcí stroje, které se obvykle dostávají do malých dílů, stačí k tomu, aby nedošlo k impulsivním rozhodnutím. Bez pečlivě upraveného obchodního plánu, což je potvrzeno zvýšením počtu objednávek, neměli byste tuto událost spustit. Stejně jako je pro efektivní vývoj nežádoucí, může dojít k prodlení s takovým nákupem. Prostě ztratíte peníze a čas.

Výroba nábytku byla vždy považována za slibné zaměstnání, zejména v naší zemi, protože doposud obrovské procento obyvatel používá staré soupravy a sní o nových. Lidé, kteří si koupili kuchyň, skříň nebo chodbu asi před 5-8 lety, již začínají přemýšlet o jejich nahrazení, takže výrobci nábytku budou vždy pracovat. Musíte to spravovat správně.

Nový nápad pro podnikání: Výroba ploty a ploty pro soukromé domácnosti podle franchisingu ZaborLego »(novinka, nedostatek konkurence, vysoká poptávka i za současných tržních podmínek).

Jak otevřít salon nábytku: obchodní plán a doporučení

Nábytkářský průmysl je jedním z nejvýnosnějších na území Ruské federace. Konkurence na trhu může být velmi velká, ale se správným přístupem k podnikání, ani to není vážný problém. Vše závisí na vaší schopnosti podnikat, což vám umožní snadno obsadit vaše místo v této oblasti.

Formát obchodu

Prvním krokem při otevírání nábytku je výběr formátu obchodu. V zásadě jsou rozděleny do 4 kategorií:

 • Úzký profil. V obchodech s touto orientací je zastoupen nábytek jedné skupiny zboží. Může to být nábytek pro kanceláře, ložnice, kuchyně, čalouněný nábytek atd.
 • Výstavní síň. V obchodech tohoto formátu je sortiment prezentován ve formě výstavy a většina výrobků je exkluzivní a často drahá. Pro každou z obchodních pozic se obvykle jedná o minimálně 5 variant a všechny nákupy se provádějí výlučně na objednávce.
 • Nábytek. Mají šablonu nábytku, který je nutný pro vybavení domu. Sortiment zboží má sám o sobě ne méně než 200 komoditních položek a plocha areálu je přibližně 300-800 metrů čtverečních. m.
 • Nábytek hypermarket. V obchodě tohoto formátu se prodává poměrně široký sortiment nábytkových výrobků, stejně jako jeho rozmanitost:

- nábytek pro kuchyň, ložnice, kanceláře;

Každý název produktu má nejméně 1000 variant a celková plocha místnosti je nejméně 1 metr čtvereční. km. Také v této verzi obchodu je představen největší výběr nábytku ze střední cenové kategorie.

Formát zvoleného obchodu je přímo úměrný velikosti počátečního kapitálu, je ovlivněn také zvláštnostmi trhu v tomto regionu. Je třeba stanovit možnou konkurenci (přímou i nepřímou) a zvláštní pozornost by měla být věnována největším obchodním řetězcům.

Po dlouhou dobu byla velkým podílem na trhu s nábytkem v Rusku obsazena čalouněným nábytkem, nicméně v současné době došlo k určitým změnám. Na základě informací od výrobců a prodejců se poptávka po obytných místnostech, dětských a ložnicích výrazně zvýšila v domově orientovaném segmentu.

Nyní majitelé domu upřednostňují měkký nábytek, který býval ornamentem a měl estetický charakter, jednoduchost a praktičnost. Ale v restauraci a hotelovém průmyslu, jako příklad, nyní převažuje pouze měkký nábytek. To je způsobeno skutečností, že v dané hodině drtivá většina lidí upřednostňuje odpočinek mimo domov. Pro tyto účely je takový pohodlný nábytek mnohem vhodnější, což umožňuje užít si zcela volný čas.

Obchod s nábytkem je jedním z nejvýnosnějších, protože mezi lidmi bude vždy poptávka po produktech tohoto směru. Pro úspěšné vedení obchodu je však třeba vzít v úvahu mnoho dalších rysů tohoto procesu.

Podnikatelský plán

Po určení formátu vašeho obchodu je důležité provést nějaký marketingový průzkum, aby se zjistila kapacita trhu a zamýšleného publika. Je třeba připomenout skutečnost, že segment nábytku a obrat nábytkových výrobků jsou srovnatelné s obratem v sektoru stavebních hmot. V roce 2013 se odhaduje na téměř 300 miliard rublů. S údaji o kapacitě regionálního trhu můžete určit stupeň konkurence v regionu, který je pro vás to pravé.

Dalším krokem je stanovení potřebné částky na otevření nábytkového salonu. Jednou z hlavních výdajů budou: opravy, osvětlení, výroba značek. Podíl výdajů na tyto položky činí zhruba 45% celkového rozpočtu. Kolik peněz bude zapotřebí závisí na:

 • umístění;
 • oblast;
 • počáteční stav;
 • Použité stavební materiály;
 • registraci celkového pohledu na obchod atd.

Také významnou položkou nákladů bude komoditní zásoba. Ve všeobecném rozpočtu bude jeho část asi 40%. Výše výdajů bude záviset na celkovém počtu skupin produktů a pozicích pro každý z nich.

Zbytek alokovaných peněz je běžným majetkem. V nich jsou zaplaceny nájemné a měsíční mzdový fond zaměstnanců.

Chcete-li navrhnout malý obchod, to bude trvat nejméně 3 miliony rublů, a tato firma se vyplácí (podle odborníků) asi za 2 roky.

Cizí podnikatelský plán obsahuje následující informace:

 • hodnocení ziskovosti;
 • obchodní registrace;
 • pronájem a opravy;
 • uzavření smlouvy s výrobci nábytku;
 • marketingové kampaně.

Při vypracovávání obchodního plánu doporučujeme obrátit se na odborníky pracující v tomto směru. Ve volném přístupu k nalezení tohoto dokumentu je téměř nemožné, a dělat to tímto způsobem - špatný nápad v principu. Důležité je také zdůraznit, že kompetentně vypracovaný obchodní plán zabrání možnému bankrotu, zajistí všechny druhy rizik atd.

Požadované dokumenty

Pokud máte vážný zájem o otevření svého nábytkového salonu, stojí za to vědět, proč je přesně požadováno registrace činností:

 • zaregistrovat jako IP nebo LLC;
 • najít prostor pro obchod;
 • uzavřít smlouvu o dodávkách výrobků;
 • pronajmout určitý počet zaměstnanců.

Pokud brát v úvahu tyto obecné body, je třeba zdůraznit takové obzvláště důležité dokumenty a nuance, bez nichž není možné podnikat:

 • povolení k zahájení podnikatelské činnosti, které vydává Rospotrebnadzor;
 • povolení průmyslových a hygienických orgánů;
 • povolení od hygienické a epidemiologické stanice;
 • smlouvu, podle níž vybíráte domácí odpad a jiné odpadky;
 • dohoda o různých typech dezinfekčních opatření (zničení patogenů, hlodavců a hmyzu, včetně ve vozidlech a větrání);
 • různé regulační dokumenty;
 • smlouva s prádlem a chemickým čištěním pro čištění pracovních oděvů;
 • smlouva, podle které se bude provádět recyklace zářivek;
 • požární povolení;
 • povolení k instalaci a provozu pokladny;
 • bankovního účtu.

Vzhledem k různým specifikům podniku a regionu, kde se obchod otevře, může být zapotřebí dalších dalších dokumentů.

Zaměstnanci a prostory

Zaměstnanci jsou velmi důležitou součástí vašeho budoucího obchodu. Při náboru zaměstnanců stojí za to zodpovědně za to, že polovina úspěchu vašeho podnikání závisí na nich. Přibližné personální obsazení vypadá takto (počet zaměstnanců se může lišit v závislosti na velikosti obchodu):

 • 2-3 prodejce-konzultant;
 • 1 pokladník;
 • 1 účetní;
 • 1-2 bezpečnostní stráže;
 • zaměstnanci pro vykládku a technické práce;
 • řidičů.

Profesionalita je vyjádřena nejen znalostí sortimentu, ale také jedinečným přístupem k zákazníkům.

S ohledem na výběr pokoje, Je třeba vzít v úvahu dopravní křižovatku a dostupnost zastávek veřejné dopravy. Dobrým nápadem bude otevření nábytkového salonu v oblasti s novými budovami.

Váš salon by měl mít místo nejen pro vystavené zboží - je třeba dát klientovi možnost volně se pohybovat tak, aby nepronikl přes ostré rohy. Mělo by existovat dostatek prostoru pro kontrolu celého rozsahu z různých úhlů.

Kupující jsou zvyklí na nábytek a současně si představují, jak vypadá doma. Z těchto důvodů nebude nadbytečné nakupovat další interiérové ​​předměty, jako jsou koberce, podlahové lampy apod. Obvykle se zákazníci líbí, když jsou vybaveni hotovými konstrukčními řešeními. Oblast středně velkého skladu by proto měla být menší než 300 metrů čtverečních. m.

Při výběru budovy pro vaši kajutu byste měli zvážit umístění:

 • v samotné obchodní síni se vzorky výrobků;
 • různé kancelářské prostory;
 • kanceláře pro správu obchodu;
 • kde bude zboží vyloženo.

Poslední pozornost by měla věnovat těmto osobám.

Dobrým místem pro hledání místnosti budou spací plochy města. Vzhledem k tomu, že nákup nábytku je vždy spojen s nákladní dopravou, a realizovat je v centrální části města není příliš výhodné. Zvláště v "špičkové hodině".

Dodavatelé

Pokud jde o dodavatele - je třeba vybrat si ze známé společnosti, zkontrolovat dostupnost certifikátů, zvážit všechny druhy doručovacích služeb. Můžete najít dodavatele prostřednictvím internetu, ale vždy před provedením konečného výběru zkontrolujte několik možností. To pomůže vyhnout se podvodníkům a nestandardním produktům.

Hlavní faktory při výběru partnera pro dodávky jsou:

 • kvalitu jeho zboží;
 • cena;
 • dostupnost služeb pro přepravu velkých množství;
 • možnost odložené platby (ke snížení počátečních nákladů);
 • dostupnost osvědčení o jakosti zboží.

Ziskovost podnikání v oblasti nábytku

Průměrný index ziskovosti takového salonu se pohybuje okolo 20%. Podle odborníků a podnikatelů dosahuje návratnost počátečních investic zhruba 1,5 roku. Roční náklady jsou přibližně (náklady jsou uvedeny v cu):

 • pronájem (49 000);
 • platba zaměstnancům (37 000);
 • nákup vybavení nezbytného pro práci (28 000);
 • doprava pro dopravu a dopravu (21 000);
 • nákup pohonných hmot (11 000);
 • počítač (2 000).

V otázce ziskovosti hraje důležitou roli reklama. Optimální reklamní kampaň pro propagaci se může vrátit v co nejkratším čase a kromě toho zvýšit tržby zvýšením počtu zákazníků.

Webová stránka obchodu s nábytkem

Stojí za zmínku odděleně takový druh činnosti jako internetový obchod. V tuto chvíli je webový obchod (internetový obchod) jedním z nejoblíbenějších a výnosných firem. Pro tento typ činnosti není třeba pronajmout prostory, vyžaduje se minimální počet zaměstnanců a kupující z jakéhokoli města se mohou stát kupujícími.

Pro provoz tohoto internetového obchodu mohou náklady dosáhnout zhruba 140 tisíc cu, v následujících letech bude toto číslo 90 tisíc.Pokud se denně prodává nejméně 3 výrobky, jejichž čistý zisk bude přibližně 150 tisíc., pak váš internetový obchod zaplatí za sebe za méně než rok.

Reklama a propagace

Reklamní kampaň je důležitým krokem zejména k propagaci vašeho obchodu a nábytku. Chcete-li úspěšně inzerovat svou firmu a získávat co nejvíce kupujících, měli byste použít tyto metody:

 1. Reklama na město. Můžete použít bannery, přilákat potenciální zákazníky prostřednictvím reklam visících kolem města, rozdávat letáky na přeplněných místech.
 2. Reklama na internetu. Propagujte svůj obchod prostřednictvím sociálních sítí prostřednictvím tematické skupiny. Dávejte pozor i na vytvoření webové stránky, kde budou umístěny všechny potřebné informace (umístění, kontaktní čísla, náhled dostupného sortimentu).
 3. Propagace a slevy. Slevy pro běžné zákazníky nebo pro velké nákupy. Tráví ziskové akce, zajišťuje prodej. To vše vám pomůže přilákat více zákazníků, získat více objednávek a v důsledku toho zvýšit svůj příjem.

Úplně se zdržujte od předávání letáků domů, zejména jejich vkládání do klíčových dvířek, dveří apod. Nikdo nemá rád obsesivní reklamu. Získáte pouze vaši firmu negativní pověst a nakonec to bude hrát proti vám.

Jak otevřít nábytek (video)?

Toto video se týká podnikatele, kterému se podařilo otevřít nábytkářský podnik bez zahájení kapitálu a za přítomnosti obrovské konkurence. Odhalí tajemství, metody a vysvětluje, jak se mu podařilo.

Připomeň! Můžete také otevřít podnik pro výrobu nábytku.

Nestačí jednoduše mít informace, je také důležité, aby byla v praxi uplatněna a aby se udělaly minimální chyby, aby nedošlo k úpadku. Odborníci mohou pomoci ve všech sporných otázkách, stejně jako při přípravě podnikatelského plánu. Vše ostatní závisí jen na vás a s příslušným vedením nábytkářského podniku, zisk nebude trvat dlouho.

Jak začít podnikání s nábytkem od začátku

Úspěch každého podniku souvisí s určitými okolnostmi. Důležité je, do jaké míry jsou produkty podniku zajímavé pro spotřebitele, jak jsou konkurenceschopné.

Současně začíná podnikat od začátku, hlavním úkolem je udělat správnou volbu ve prospěch jednoho nebo druhého směru.

Existuje mnoho možností pro spuštění nové firmy. Každý z nich je atraktivní svým vlastním způsobem a má určité výhody.

Profesionální nábytek

Pokud jde o vyhlídky na rozvoj a úroveň ziskovosti, je nábytek od začátku jedním z prvních míst. Podle provedeného výzkumu nákupní činnosti se objemy nákupu nábytku za poslední dva roky nejen snížily, ale také se zvýšily.

Pokles objemu prodeje luxusního nábytku klesá. A toto snížení je velmi nevýznamné. A prodej nábytku na průměrné a ekonomické úrovni vzrostl. Tento trend pokračuje a bude pravděpodobně pokračovat v nadcházejících letech.

Faktem je, že nákup nábytku je vnímán jako vážná akvizice spolu s autem. Nicméně, na rozdíl od stroje. Koupit nábytek je cenově dostupnější. Proto jsou investice do nábytkářského podniku považovány za správné a ekonomicky oprávněné.

Proč otevření nábytku podnikání, to je výhodné

Začátek vašeho podnikání je vždy zodpovědným rozhodnutím. Každý podnikatel proto chce zajišťovat. Takové pojištění v případě tohoto podnikání jsou některé z jeho vlastností:

Stabilita prodeje

Prodej nábytku neklesá v závislosti na čase roku. Nezáleží na mírách cizích měn a hodnotě přírodních zdrojů. Spolu s oděvy je předmětem nábytek, jehož potřeba vždy zůstává. Proto je lídrem prodeje.

Snižování trhu, které se uskuteční kdykoli v roce, bude ukazovat, že úroveň prodeje nábytku zůstává stabilní.

Současně je důležitá otázka dostupnosti nabídek. Ceny nábytku vzrostly, ale nebyly kritické. To je stále obecně dostupné, na rozdíl od automobilů. To je také způsobeno skutečností, že většina těchto výrobků se vyrábí v Rusku.

Ale tato okolnost má negativní význam pro začátečníky v nábytkářském průmyslu. To je vysoká konkurence.

Nicméně je překonatelné. Existují stovky možností nábytku. Proto můžete vždy najít své místo a pracovat v něm, získávat stabilní hodné peníze;

Možnost malých investic

Výroba nábytku předpokládá zcela odlišné úrovně investic. Existuje několik segmentů trhu, ve kterých můžete pracovat. Pokud mluvíme o nízkých rozpočtových investicích, pak je tato činnost dostupná všem. Současně je jeho vlastní výroba dobrá a může se postupně rozvíjet. Můžete zavádět nové technologie, nakupovat zařízení a získávat zajímavější a nejrůznější produkty;

Nedostatek velkého množství dokumentů

Chcete-li zahájit podnikání v oblasti nábytku, nemusíte vytvářet mnoho dokumentů. Individuální podnikatel bude moci organizovat své podnikání. Současně neexistují žádné zvláštní požadavky na výrobní zařízení. Stačí dodržet obecné protipožární a sanitární normy;

Výběr dodavatelů

Díky velkému počtu dodavatelů čalounických materiálů, různých výplní, tvarovek a dalších věcí si každý může vybrat ty nejvýhodnější varianty.

Co potřebujete k otevření nábytku

Nepochybně, aby se nová firma začala od začátku, jsou nutné investice. Objem těchto investic však závisí na schopnosti každého obchodníka. Proto je rozumné mluvit o obecných podmínkách pro organizaci takové činnosti:

Nejprve se musíte zaregistrovat jako individuální podnikatel. Náklady na tento postup jsou malé a omezují se na několik tisíc rublů. Současně není nutné využívat služeb různých společností;

Bude nutné vybrat daňový systém. Nejpřijatelnější je imputovaný systém daně z příjmů. Podnikatel tak každoročně zaplatí pevnou částku. Více od něj se nic nevyžaduje.

Všechno se provádí pomocí multifunkčních center, které zpracovávají všechny potřebné dokumenty. To vyžaduje pouze prohlášení a doklad o zaplacení státní daně.

Bude to trvat ve výrobní místnosti. Aby bylo možné ušetřit peníze, je možné jej pronajmout na okraji města. Koneckonců, toto není místo prodeje. Proto by takový předpoklad neměl být umístěn v centru města nebo v těsné blízkosti z něj.

Nesmíme zapomínat, že takový předpoklad musí splňovat požadavky požární bezpečnosti. Jinak je plný velkých pokut a pozastavení podnikání.

Prostor místnosti by měl být pečlivě vypočten. Chcete-li to udělat, musíte jasně pochopit rozsah vaší produkce a předpokládat její expanzi.

Je třeba stanovit způsoby odstraňování odpadu a dodávání produktů do prodejen. Umístění výroby by proto mělo být výhodné a samotná místnost je prostorná.

Kompetentní výběr dodavatelů armatur a čalounických materiálů vám ušetří spoustu peněz. Každý z těchto dodavatelů se snaží nalézt nového zákazníka a spolupracovat s ním na dobu neurčitou. Proto je vždy smysl jednat o podmínkách poskytnutí slev a jiných privilegií.

Také bude nutné najímat sběratele a další pracovníky. S cílem snížit náklady na placení za práci byste měli stanovit minimální mzdu. Jeho úroveň je stanovena zákonem a méně, než nemůže být plat. A zbytek příjmové strany budou pracovníci muset vydělat.

Jedná se o propojení výdělku zaměstnanců podniku, který je otevřený od začátku, na úroveň produktivity práce.

Čím více zaměstnance za den vykonává, tím víc obdrží peníze na konci měsíce. To je nejvíce opodstatněný přístup. S dobrou vírou se o ni nejprve zajímají samotní zaměstnanci.

Tak bude možné je vážně stimulovat. V konečném důsledku to povede ke zvýšení produktivity práce a následně ke zvýšení tržeb. Kromě toho se bude zvyšovat disciplína a bude se zvyšovat i zájem o výsledky práce ze strany kolektivu. Tyto okolnosti a vytvořit přesně podmínky, které jsou nezbytné pro udržitelný rozvoj nových obchodů.

Obecně je třeba poznamenat, že nábytkářský průmysl, to je slibný průmysl. Tento segment trhu se neustále vyvíjí, objevují se nové modely a novinky.

Zlepšuje kvalitu služeb a konečných produktů. Proto je uvnitř a rozumí probíhajícím procesům a sleduje je, znamená to vytvořit plnohodnotné, efektivní a výnosné podnikání.

Zároveň investice určuje každý investor samostatně. Abyste však snížili rizika, je nežádoucí využívat všechny příležitosti najednou. Dává to smysl, aby podnikání a podmínky, ve kterých se bude rozvíjet, projeví sám.

Jak začít podnikání s nábytkem?

V tomto materiálu:

Jak začít podnikání s nábytkem od začátku? Najdete více společností, které vyrábějí nábytek bez vybavení a některých vážných výrobních zařízení. Ale spotřebitel je již unavený z levných stěn a stolů, nábytku z dřevotřískové desky, který se zhroutí za několik let. Nyní existuje více požadavků na vyrobený výrobek. K tomu je potřeba otevřít plnohodnotnou dílnu výroby nábytku.

Přehled trhu

Jak začít s výrobou nábytku? Před otevřením oddělení nábytku si uvědomte, že pro malé a střední podniky v tomto směru se vyznačuje specializací na něco konkrétního. Neměli byste se držet výroby v řadě, ale musíte se snažit vynaložit veškeré úsilí, abyste získali oporu v úzkém výklenku. To je základní pravidlo strategie pro přežití ve výrobě nábytku. Soustředit úsilí může být na výrobu následujícího nábytku:

 • bydlení;
 • měkké;
 • reklama;
 • pro obchodní organizace.

Reklamní nábytek se používá k umístění prodejních míst a přilákání co nejvíce kupujících k výrobku nebo službě. Pro obchodní organizace, jako jsou obchody, lékárny, nákupní centra, salony, speciální regály a vitríny jsou požadovány, na které bude sortiment vystaven.

Výroba nábytku znamená velký počet specializací. Můžete se soustředit na sběr jakýchkoli výrobků s omezenou funkčností, jako jsou například euro palety nebo počítačové stoly, nebo můžete vyrábět skleněné tabulky a skříně, vyrábět nábytek z určitého materiálu - plast, přírodní dřevo.

Výroba nábytku jako podnikání neznamená pouze tvorbu zboží. Služby pro obnovu skříně a čalouněného nábytku jsou také oblíbené. Zejména jsou tyto služby poptávané mezi občany s nízkými příjmy a v zemi je spousta. Opačným směrem je restaurování a restaurování starožitností. V takovém případě budou služby poptávány v ekonomicky rozvinutých regionech.

K neobsazenému výklenku na tomto trhu lze připsat výrobu proutěného nábytku. Může být zvládnut malým podnikem, ale proutěné židle, pohovky, skříně jsou i nadále dováženy ze zahraničí a ponechávají je ve vysokém cenovém segmentu.

Vynikající specializace pro malé a střední podniky - vestavěný nábytek. V tomto případě je vyžadován individuální přístup k jednotlivým klientům. Velké podniky nemohou splnit individuální požadavky zákazníků.

Chcete-li pochopit, zda má smysl začít podnikat v oblasti výroby nábytku, věnujte pozornost vývoji souvisejících oblastí. Pokud dojde k rozvoji trhu s nemovitostmi, kupují se zahraniční automobily, rozvíjí se trh starožitností a reklamních služeb a tato dynamika se dá sledovat v příštích dvou až třech letech, můžete začít tímto směrem. Na druhé straně bude poptávka po nábytku vždycky: po recesi se návrat k růstu velmi rychle vrátí.

Organizace výroby

Jak začít dělat nábytek? Jakmile se rozhodnete pro tuto specializaci, musíte najít vhodnou místnost. Požadovaná minimální požadovaná plocha je 200 m 2. Její pronájem bude stát 1300-6500 rubl za rok za 1 m 2. Takové rozpětí cen závisí na regionu.

V Moskvě a Petrohradu je třeba upravit náklady na 1 m 2 v 5-6,5 tuně řeky. za rok a v regionech, zejména ekonomicky nevyužitých, je možné počítat s nejnižšími cenami. Průměrná hodnota je 3300 rublů za rok za 1 m 2. Celkové nájemné bude stát 650-660 tisíc rublů. za rok. Pokud bude možné přijmout předpoklad dlouhodobého pronájmu levněji, bude to velmi dobré.

Na vybavení, v závislosti na specializaci, je třeba strávit od 350 tun. až 1,5 milionu rublů. To je bez zohlednění nákupu kancelářského vybavení, softwaru, kamionu, do něhož bude nábytek dodán spotřebiteli nebo místům prodeje. Můžete si zakoupit jak standardní stroje, tak i celé výrobní linky, které se vyrábějí na zakázku.

Věnujte pozornost nákupu kvalitních komponent. Ihned poznamenat, že není možné vyrábět nábytek, který bude kvalitní a konkurenceschopný, spoléhat se pouze na detaily a příslušenství domácí výroby. Budeme muset navázat kontakty s distributory zahraničních firem, které nabízejí veškeré náležitosti pro výrobu nábytku.

Určete předem a sestavte seznam dodavatelů komponentů, uzavřete smlouvy na dodávku:

 • MDF desky;
 • laminované desky;
 • filmy na deskách;
 • barvy a laky;
 • příslušenství;
 • hliníkové profily;
 • posuvné systémy.

V počáteční fázi je nutné duplikovat dodavatele pro každou pozici. Diverzifikovat sortiment, takže nejen výroba nábytku z dřevotřísky. Během práce bude část z nich vyloučena, spolupráce bude pokračovat jen s některými z nich, což se ukázalo být spolehlivé a výnosné v cenovém rozpětí.

Poté zůstává vyřešit problém s personálem. Úroveň školení zaměstnanců musí být vysoká, ale také vyžaduje platbu. Pokud máte zkušenosti a kvalifikovaný personál, můžete uspořádat školení v oboru.

Zaměstnanci nábytkářské dílny by měli obsahovat:

Ve výrobním oddělení může být od 10 do 50 osob, v závislosti na objemu výroby.

Kromě toho je zapotřebí více:

 • řidič;
 • obchodní ředitel;
 • courier;
 • skladovatel;
 • designer.

Celkový mzdový fond (FOT), pokud zaměstnanci nepřesáhne 15 osob, je od 350 tisíc rublů.

Tyto výpočty platí pro obecný případ. V závislosti na specializaci a rozsahu, v regionu se mohou měnit jak ve směru poklesu, tak ve směru nárůstu. Například v ekonomicky nedostatečně rozvinutých regionech bude mzdový fond klesat, ale u Moskvy a Petrohradu se zvýší několikanásobně. Podívejme se na konkrétní příklady výklenků na výrobu kufříku a čalouněného nábytku.

Výroba skříňového nábytku

Technologie výroby skříňového nábytku zahrnuje:

 • příprava projektu koncipovaného výrobku v různých rovinách;
 • práce na řezání materiálů, vytváření detailů budoucího produktu;
 • práce na vrtání otvorů a hnízd pro spojovací prvky;
 • práce na okrajových okrajích;
 • finální montáž dokončeného nábytku.

Tento proces závisí na tom, kolik je to automatizováno. Předpokládá se, že použití CNC strojů snižuje procento použité ruční práce, zvyšuje automatizaci procesu. Provozovatel takového stroje potřebuje pouze zadejte informace o velikosti v programu, vytvořte potřebný výrobek a po spuštění zařízení vyřízne vše potřebné během několika minut. Tato metoda výroby je považována za pokročilou a špičkovou technologii.

Nevýhodou takové výroby je, že se považuje za nevýnosné neustále přizpůsobovat program pro individuální objednávku. Proto při práci s jednotlivými objednávkami není použití CNC strojů vhodné. Optimální volbou je organizace výroby nábytku na několika strojích, které tvoří poloautomatickou linii s kombinovanou manuální prací.

Pro takovou dílnu pro výrobu nábytku budete potřebovat následující zařízení a nástroje:

 • formátovací pila s ručním podáváním;
 • který je opatřen přímými hranami, konkávními a vypuklými prvky;
 • Vrtací a plnicí stroj, který umožňuje otevření otvorů - hluchý i otevřený;
 • bruska;
 • šroubováky a děrovací zařízení;
 • nože, vrtačky, nože.

Díky tomu můžete počítat se současným měsíčním výstupem 100 jednotek:

Celkem 400 kusů hotových výrobků. Ve výdajové části je třeba zahrnout náklady:

 • na materiálech;
 • pro elektřinu,
 • na reklamu;
 • na odpisy.

Kromě toho jsou výrobní náklady na nábytek tvořeny FOT a nájemné. FOT společně s daněmi z mzdy je asi 400 tisíc rublů, nájem - 50 až 55 tisíc rublů. Náklady na 400 z těchto produktů budou asi 500 tisíc rublů.

Náklady na stůl nebo obrubníky se pohybují od 2,3 do 3,3 tp a náklady na skříně a regály jsou 3,5-5 tp. Přibližný příjem bude - 1160-1660 tisíc rublů. Zisk bude činit 590-1060 t. za měsíc. To je ideální výpočet. K získání reálných čísel lze konečné hodnoty rozdělit na polovinu, i když je účinnost práce vysoká.

Výroba čalouněného nábytku

Potřeba čalouněného nábytku v populaci tvoří šestou část celého trhu s nábytkem, což dělá toto místo velmi slibné a přitažlivé jak pro střední, tak pro malé podniky.

Existuje tendence vytvářet vlastní pohovky a křesla, což umožňuje malým podnikům úspěšně konkurovat velkým průmyslovým odvětvím, které nebudou pronásledovat individuálního zákazníka. Malé a střední podniky si mohou snadno vytvořit malé křesla a pohovky.

U malých a středních podniků je tato výklenka také atraktivní, protože nevyžaduje nákup drahého zařízení.

Základní operace jsou prováděny ručně. Nakonec se takové malé a střední podniky snadno přizpůsobí módním trendům, jsou připraveny rychle provést objednávku, a to i tehdy, když se novinka právě objevila na trhu. Továrna potřebuje čtvrtinu, aby převedla zařízení a technologický proces na výrobu konkrétních modelů. Malá dílna může poskytovat pouze kombinace čalounictví, příslušenství a materiálu, které zákazníkovi poskytnou celou řadu modelů, a tím budou mít prospěch z exkluzivity.

Jeho výroba čalouněného nábytku vyžaduje nákup následujících strojů:

 • kombinované - pro zpracování dřeva;
 • okrouhlá vícenásobná pila;
 • soustružení;
 • frézování;
 • průřez;
 • broušení.

Jejich celkové náklady činí 150-160 tisíc rublů. Kromě obráběcích strojů, sušicích zařízení a pneumatických paruk a ručních nástrojů bude vyžadovat i šicí stroj a řezné stoly. To je další 40 tun r. Celkově technologie výroby čalouněného nábytku bude vyžadovat zhruba 200 tisíc rublů na vybavení a nástroje.

Kromě vybavení pro výrobní oddělení budete potřebovat také kancelářské vybavení - kancelářské vybavení a nábytek s celkovou cenou 60-90 tun. Toto zařízení umožňuje měsíční výrobu až 100 pohovků, z nichž každá může být nabízena za cenu 7,5 t. Příjem podniku bude od 750 tisíc rublů.

Náklady na jejich výrobu čalouněného nábytku jsou:

 • PHOT - 150-250 tun;
 • pronájem - 50 tun;
 • materiály - 150 tun;
 • elektřina, služby, internet, komunikace - 20 tun;
 • reklama - 30-50 tun;
 • nepředvídané výdaje - 40-60 t. r.

Celkové celkové výrobní náklady činí 440-580 tun r. Zisk společnosti před zdaněním je 170-310 tisíc rublů a po - 160-290 tisíc rublů. Skutečná hodnota zisku bude 1,5-2 krát nižší. Průměrná doba návratnosti investic do zařízení a nástrojů v tomto druhu činnosti, je-li účinnost vysoká, se považuje za běžné od 4 měsíců.

Výroba fasád

Zohledněte výrobu fasád. Počet podniků, které se v této oblasti specializují, roste každým rokem, ale mnoho výrobců nemá tento produkt vysokou kvalitu. Kupující jsou ochotni utratit za kvalitní fasády více peněz, takže v případě, že je kladen důraz na kvalitu, nikoli usilovat o snížení nákladů na úkor toho, fasády výrobě může být velmi ziskový podnik.

Chcete-li otevřít výrobu, bude trvat 1,5 milionu rublů. Jedno zařízení, jeho nákup, dodávka a instalace bude stát 1 milion rublů. Stále je třeba zajistit nákup surovin za měsíc výroby nábytku, což bude stát dalších 250-300 tun r.

Na zařízení může pracovat jedna osoba, takže PHT bude malý. Za měsíc taková dílna na výrobu nábytku dává 400-500 m2 fasád MDF. Náklady na 1 m 2 činí 1 tp. Příjem takového podniku je 400-500 tisíc rublů. Výdaje - až 200 tisíc rublů. Počáteční investice se vyplatí za 8-12 měsíců.

Na co se zaměřuje?

Jak uspořádat vaše podnikání při výrobě nábytku, abyste dosáhli vysoké efektivity práce? Za prvé je nutné dodržovat bezpečnostní opatření. Za druhé: zaměstnanci by měli mít osobní zájem o kvalitní výrobu. Zjistěte proto, že plat je tvořen pevnou sazbou a úrokem za vykonanou práci a manželství se vypočítává z platu. To zvýší zájem zaměstnanců a zvýší efektivitu práce.

Po dokončení práce v obchodě se zapojte do aktivního vyhledávání zákazníků. Realizace výroby je možná jak prostřednictvím obchodních sítí ve městě, tak v jiných městech.

Je velmi dobré, pokud pro prodej vyrobeného nábytku je internetový obchod. Pokud investujete do propagace a kontextové reklamy, umožní vám několikrát zvýšit prodej, zatímco náklady na inzerci budou nízké.