Moderní biologicky aktivní přísady

2) Zeleninové suroviny obsažené v doplňcích stravy

4) Rostliny vyrábějící doplňky stravy


Koncept doplňků stravy legislativně RF ministerstvo zdravotnictví, aby № 117 ze dne 15. dubna 1997 „o postupu vyšetření a hygienickou certifikaci biologicky aktivních přísad do jídla.“ Podle tohoto dokumentu nutraceutik definovaných jako „koncentráty přírodních nebo identické s přírodních účinných látek, které jsou určeny pro přímý příjem nebo zavedení potravinových výrobků s cílem obohatit lidské stravě oddělit biologicky aktivní látky nebo jejich komplexů.“
Biologicky aktivní přísady jsou rozděleny do tří hlavních skupin: nutraceutika, parafarmaceutika, eubiotika.

Doplňky obsahující produkty rostlinného původu;

Potravinové doplňky obsahující produkty živočišného původu;

Potravinové doplňky obsahující včeliny;

Doplňky obsahující produkty syntézy.


Eubiotika - bakteriální přípravky, které regulují mikroflóru střeva, vagíny a ústní dutiny. Vyrábějí se ve speciálním mikrobiologickém průmyslu.
Praktické uplatnění informací. V různých literárních zdrojích existují různé druhy klasifikace doplňků stravy. Je třeba poznamenat, že žádný z nich špatně, jen někteří vědci se zajímají o principech systemizaci, zákonodárců - ostatní spotřebitele - třetí nejblíže k praxi. Pro každodenní použití jsou "praktické" klasifikace poměrně vhodné, ale pro kvalifikovaného spotřebitele je také třeba znát "oficiální" klasifikace.
Rostlinné suroviny, součást doplňků stravy. Hlavní účinné látky.

Olej z ořechu. Použití: s diabetem mellitus závislým na inzulínu, onemocnění štítné žlázy a dalšími endokrinními onemocněními.

Olej z pšeničných klíčků. Používá se jako doplňky stravy pro saturaci vitaminů, korekce antioxidačního stavu v těhotenství, chronická placentární insuficience, zvýšení adaptivní kapacity a pacientů s ischemickou chorobou srdeční.

Dýňový olej. Používá se při nemocech zažívacího traktu, hepatitidě, cholecystitidě, gastritidě, peptickém vředu, kolitidě; onemocnění kardiovaskulárního systému a ledvin, očí, prevence adenomu, prostatitidy a dalších onemocnění.

Ve stravovacích doplňcích, používaných jako prostředek k stimulaci a tonici různých fyziologických procesů v těle (trávení, tvorba žluče, sekrece žluči). Rostlinné suroviny obsahující mono- a sequiterpenoidy, éterické oleje: běžná bylina Verbena stimuluje chuť k jídlu, potencuje působení jiných rostlinných surovin. Karafiát vonný je používán jako tonika, karmínová, stimulující chuť k jídlu. choleretický účinek. Saffron, jako uklidňující deprese (v homeopatických dávkách).

Suroviny obsahující fenolové sloučeniny jsou méně toxické a téměř vždy splňují bezpečnostní požadavky. V doplňcích stravy se často používají rostlinné suroviny obsahující jednoduché fenoly nebo jejich deriváty. Saponiny v doplňcích stravy poskytují adapogenní, sedativní, hypocholesterolemický, protizánětlivý účinek (kořen ženšenu) a jsou používány staršími lidmi. Pro profylaktické účely bronchiálních onemocnění jsou široce používány triterpenové saponiny z sladkého dříví, pryskyřice a dalších rostlin.

1. Rostliny obsahující silné, omamné nebo jedovaté látky.

2. Látky, které nejsou specifické pro potraviny, potraviny a léčivé rostliny.

3. Nepřírodní syntetické látky - analogy účinných látek léčivých rostlin (které nejsou zásadními nutričními faktory).

6. Potenciálně nebezpečné zvířecí tkáně, jejich výtažky a produkty.

7. Tkáně a orgány člověka.

8. mikroorganismy nesoucí spory; zástupci rodu a druhů mikroorganismů, mezi kterými jsou příležitostné varianty mikroorganismů běžné; živé kvasnice.

9. Rostliny a produkty jejich zpracování, které nepodléhají zařazení jednosložkových biologicky aktivních přídatných látek do složení.


Způsoby používání doplňků stravy

Doplňky-geroprotectors obvykle obsahují: multivitamin, vyvážený mikro a makro systémy, nootropika aminokyseliny a angio cardioprotectors vyvážený systém antioxidantů, antidepresiv, antihypoxic látky.

Mají silné antialergické doplňky stravy, které obsahují zinek (oxid zinečnatý, chlorid zinečnatý, síran zinečnatý, laktát zinečnatý, glukonát), prášek slepičí vejce protein, a další. Připojení.

1. Jaké jsou tři hlavní skupiny doplňků stravy?

2. Co je to eubiotika?

3. Co jsou užívány nutraceutika?

4. Jaké základní regulační dokumenty upravují výrobu doplňků stravy?
Použité literatura

1. Samylina IA, Severtseva V.A. Farmakognóza: Léčivé rostliny státní lékopisu. - Moskva: "Anmi", 2003.

Suroviny pro doplňky stravy

V této části webu shromažďujeme informace o vitamínech a doplňcích stravy, které patří do skupiny surovin pro špatné. Suroviny pro výživové doplňky nejsou vždy řádně hodnoceny osobami, které regulují stravu tak, aby byly co nejvíce bohaté na různé vitamíny a živiny.

Každá skupina vitaminů a biologicky aktivních přísad má specifické vlastnosti. Správný výběr léků může mít účinný a léčebný účinek na tělo, posílit ho jako celek a zlepšit zejména určité funkce. O jakých vlastnostech mají vitaminy a doplňky stravy související se skupinou surovin pro špatné, zjistíte v této části, ale je lepší svěřit optimální výběr léků vašemu lékaři.

Vlastní podnik: výroba biologicky aktivních aditiv


 1. Regulační a / nebo dohodnuté v předepsaným způsobem technickou dokumentaci (specifikace, technologické pokyny, recepty, atd.) Nebyly dříve dohodly, který by měl provádět průmyslovou výrobu výrobků, certifikované do stanoveného pořadí právními předpisy Ruské federace.
 2. Osvědčené kopie hygienických a epidemiologických osvědčení o shodě technických dokumentů s požadavky státních hygienických a epidemiologických pravidel a norem (jsou-li k dispozici) jsou certifikovány ve stanoveném pořádku.
 3. Osvědčené kopie hygienických a epidemiologických osvědčení o shodě výrobních podmínek s požadavky státních hygienických a epidemiologických pravidel a norem ověřených v souladu se zavedeným postupem.
 4. Návod k použití (leták, abstrakt) (v případě, že na štítku nelze uvést všechny potřebné informace), potvrzené podpisem oprávněné osoby a razítkem výrobce.
 5. Spotřebitelský (nebo obalový) štítek nebo jeho projekt, ověřený podpisem oprávněné osoby a razítkem výrobce.
 6. Zkušební protokoly a / nebo závěry od akreditovaných zkušebních laboratoří (pokud existují).
 7. Úkon vzorkování (vzorků) zavedené formy.
 8. Pokud existuje ochranná známka, kopie certifikátu pro ochrannou známku, která je certifikována podle zavedeného postupu.
 9. Dokument výrobce, že mu důvěřuje, aby žadatel zastupovat jejich zájmy na území Ruské federace k realizaci státní registraci produktů výrobce (v případě, že žadatel není výrobcem).
 10. Doklad potvrzující právo na získání osvědčení o státní registraci výrobků (plná moc).

RF Usnesení vlády ČR ze dne 01.12.2009 №982 «Na schválení jednotného seznamu výrobků podléhajících povinné certifikaci a společného seznamu produktů, posuzování shody, která má podobu přijetí prohlášení o shodě“ se týká biologicky aktivních přísad do výrobků podléhajících povinné prohlášení. To znamená, že shoda všech biologicky aktivních přísad vyráběných a prodávaných v Rusku musí být potvrzena ve formě řádně zaregistrovaného prohlášení o shodě. Podle odstavce 6 vyhlášky vlády RF dne 7. července 1999 №766 «Na schválení seznamu výrobků podléhajících prohlášení o shodě, Řád prohlášení o shodě a jeho zápis“ provedený potřebuje prohlášení, které mají být registrovány v jednom rejstříku prohlášení o shodě, vedeném autorizované federální tělo. Zásady a postupy pro prohlášení potravinových doplňků jsou definovány spolkového zákona ze dne 27.12.2002 № 184-FZ „Na technické regulace“ a RF nařízení vlády ze dne 7. července 1999 № 766 „o schválení seznamu výrobků podléhajících prohlášení o shodě, v pořadí přijetí prohlášení o shodě a registraci "(se změnami a dodatky).

Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Zpět na výpočty

Všechny položky podle značky: БАД

Síť dětských kadeřnických salonů "Imageryulya"

Akademie slyšení. Federální síť center pro sluchovou pomoc

Centrum pro molekulární diagnostiku CMD: jak otevřít laboratoř, která bude důvěryhodná

Tvůrčí činnost: prodej dárků-zobrazení

Studie trhu je velmi důležitým momentem při organizaci takového podnikání, může se jednat o situaci, kdy je trh přeplněný dodáním, a není na tom nic jít na to, naopak, pokud ano.

Vaše firma pro aplikaci polyuretanové pěny

Oblasti použití polyuretanové pěny mohou být dobrým rozvojem již existující stavební činnosti, protože v některých oblastech není možné aplikovat polyuretanovou pěnu po dobu 4-5 měsíců.

Vlastní podnikání: výroba dlaždic z gumových drobků

Výnosnost podnikání při výrobě obkladů z pryžových čipů činí 40%.

Vlastní podnikání: výroba jablečného vína

Chcete-li otevřít malou výrobu jablečného moštu, bude potřebovat nejméně 2,5 milionu rublů. Náklady můžete získat za 1,5 roku. Cider je poptávka mezi obyvatelstvem a podle analytiků v nejbližším okolí.

Jak uspořádat reklamní nabídku

V obchodním tisku se zprávy pravidelně objevují, že velká společnost shrnula výsledky výběrového řízení a přenesla reklamní společnost do agentury. Podívejme se, jaký druh šelmy to "má tendenci.

Výroba párátků

Chcete-li otevřít podnik pro výrobu párátků, budete potřebovat především místnost, ve které můžete zařízení umístit. Pracovní plocha by měla být asi 50 metrů čtverečních.

Přehled trhu s pivovarem

Rok 2015 zaznamenal nárůst finančních ukazatelů ve srovnání s předchozími obdobími, ale vzhledem k inovacím v průmyslu není potřeba čekat na další růst v následujících letech. Hlavním úkolem hráče.

Vaše firma: aplikace antikorozní ochrany

Průměrná cena za normální soubor zařízení je přibližně 100-200 tisíc rublů, dobře vybavená služba se všemi dalšími systémy a pomocnými zařízeními bude stát n.

Zemědělství: králíková farma

Počáteční investice do organizace vlastní králičské mini-farmy budou od 600 tisíc rublů. Čím víc budete dělat, tím více zvířat vašich zvířat, tedy vyšší.

Vlastní podnikání: výrobní dílna na klobásy a klobásy

Zisk workshopu na výrobu klobás a vosků se může pohybovat od 30 tisíc za měsíc. Náklady na otevírání obchodu je možné splatit během 6-8 měsíců se zavedeným prodejem hotových výrobků.

Nové nápady v podnikání

Pokud přicházíte s originálním obchodním nápadem, je to samozřejmě dobré! Nepoužívejte však spěchat. Je to opravdu dobré? To lze posoudit až po jeho zavedení, samozřejmě.

Vlastní podnikání: jak otevřít obchod s parketami

Malý parketový obchod bude stát méně, ale plnohodnotná továrna s nejmodernějším vybavením a širokým sortimentem bude vyžadovat investice ve výši 500 tisíc dolarů. Průměrná roční rentabilita parku.

Technologie výroby výživových doplňků a co trávíme?

Kupovat multivitaminové komplexy, každý z nás věnuje pozornost skutečnosti, že balíčky lze najít a kapsle a tablety, a míčky, a to i multivitamin Sirupy často padne do oka. Pečlivý člověk se ptá, a jak všechny potřebné materiály jsou shromážděny dohromady a přidány do lékových forem?

 • Mlecí rostliny a jejich míchání podle vzorce nebo formulace.
 • Příprava extraktů, sušení.

  Broušení rostlin

  1. poskytuje maximální biologickou dostupnost;
  2. Udržuje rostlinnou buňku "živou", aniž by jí poškozovala, udržovala všechny výživné a užitečné látky;
  3. umožňuje přísné dávkování rostlin;
  4. neumožňuje ztrátu užitečných vlastností rostlin v důsledku oxidace;

  Příprava extraktů

  Všechny tyto typy odsávání se navzájem liší:

  • množství znečišťujících látek (nečistot),
  • Teplota extrakce (je důležitá pro konzervaci látek v extraktu - při vysokých teplotách, vitamíny jsou zcela nebo částečně zničeny, koagulované proteiny);
  • množství užitečných látek v konečném extraktu;
  • schopnost každého typu extrakce uvolňovat z rostlin látky, které mohou způsobit alergické reakce.

  Pokračování je zvažováno extrakci nadkritických tekutin, protože:

  • umožňuje získat ultračisté extrakty,
  • nemá znečišťování pracovní látkou (zpravidla jsou tyto látky chemického původu).

  Suroviny pro doplňky stravy a léky

  Lavitol (dihydrokurcetin)

  Díky výrazným antioxidačním a kapilárním ochranným vlastnostem se nejčastěji používá ve výrobě biologicky aktivních potravinářských přísad a léčiv. Rozsah jeho profylaktických vlastností je extrémně široký:

  • Antioxidační aktivita. Dihydrokercetin inhibuje proces oxidace volných radikálů.
  • Capillaroprotective activity. Posiluje stěny cév, zvyšuje průtok krve.
  • Protizánětlivá aktivita. Dihydrokercetin zpomaluje zánětlivé reakce v těle, zlepšuje zásobování buněk kyslíkem.
  • Radioprotekční aktivita. Dihydrokercetin má schopnost aktivně "uhasit" hydroxylové radikály, které jsou hlavním činidlem působením ionizujícího záření.
  • Hepatoprotektivní aktivita. Má ochranný účinek na játra, normalizuje buněčnou membránu a strukturu hepatocytů, urychluje obnovu poškozeného jaterního parenchymu, čímž zvyšuje jeho funkci detoxikace.
  • Detoxikační vlastnosti. Akční dezintoxikace. Detoxikační účinek dihydrokurcetinu je v přímém styku s toxiny, jejich vazbou na stabilní formu, následovanou vylučováním z těla. Zlepšením kapilárního toku krve se zrychluje proces vylučování toxinů z mezibuněčného prostoru.

  Lavitol-arabinogalaktan

  Ve farmaceutickém průmyslu se arabinogalaktan používá dvěma způsoby:

  1. Jako pomocná součást
   • Vzhledem k membranotropním vlastnostem může být arabinogalaktan použit jako pojivo, netoxická látka pro tabletování dávkových forem;
   • Arabinogalaktan se používá k zvýšení absorpce jiných léčiv charakterizovaných nízkou biologickou dostupností;
   • Arabinogalaktan má dispergační a deflokulační vlastnosti a používá se jako emulgátor pro stabilizaci emulzí.
  2. Jako samostatná součást
   Arabinogalaktan je široce používán jako hlavní složka biologicky aktivních aditiv určených pro:
   • Prevence bronchopulmonálních infekčních onemocnění;
   • Čištění těla, snížení hmotnosti, normalizace aktivity gastrointestinálního traktu;
   • Zvýšená imunita.

  Lavitol-B

  "Lavitol-B" je směs Dihydrokvercetin a arabinogalaktanu z Larix dahurica v poměru 1: 3 a 1: 5. Dihydrokercetin má nízkou rozpustnost ve vodných roztocích, což významně snižuje jeho biologickou dostupnost. Lék „Lavitol-V“ byl vytvořen za účelem zlepšení farmakologické vlastnosti výrobku, zvýšení rozpustnosti a tím i zvýšení antioxidační aktivitu a akce kapillyaroprotektornoy Dihydrokvercetin.

  ZAO Ametis obdržel licenci k výrobě léků č. 12206-LS-P.
  Dihydrokvercetin vyrobený společností ZAO Ametis je registrován jako farmaceutická látka (FS-000388-270812).
  Arabinogalaktan produkovaný firmou ZAO Ametis je registrován jako farmaceutická látka (FS-000905-190814).

  Jak se stali badové?

  Výroba bada. Tradiční metody extrakce.

  Toto je stisknuto pod tlakem. Používá se k extrakci biologicky aktivních látek z kůže citrusových plodů. Jedná se o měkké lisování, ve kterém je olej vytlačován z vnější vrstvy kůry. A z nich jsou již získávány cenné látky. Olej stejným způsobem.

  Používá se při výrobě rostlinných olejů. Nejdříve se surovina zahřeje na 160 až 200 stupňů, pak se stlačí. Potom vyčistěte filtrem, dokud se nedosáhne konečného produktu.

  Nevýhodou je, že při lisování za tepla a za studena ztrácí olej řadu cenných vitaminů.

  Odvádění vody a páry.

  Většina silic se v současné době vyrábí parní destilací. Současně se těkavé prvky rostlinných surovin mísí s párou. Kondenzací se tato těkavá směs změní na vodu. Esenciální olej vznáší na hladině vody. Tento olej se pak oddělí od vody.

  Každá rostlina má specifické extrakční podmínky. Takže geranium emituje oleje v krátké době, čaj strom vyžaduje delší vystavení páru.

  Méně je poměrně namáhavá metoda. A vyžaduje obrovské množství surovin. K získání 1 laromatického oleje jsou zapotřebí stovky a tisíce kilogramů rostlinných surovin.

  Odběr vody a alkoholu.

  Používá se k výrobě potravin pro průmyslové účely.

  Rostlinné suroviny se promyjí roztokem alkoholu o koncentraci 60 až 80%. V tomto případě zůstávají cenné látky, které se nerozpouštějí alkoholem. Jiné se rozpouštějí a odstraňují. Výsledný koncentrát se vysuší.

  Minus - významná část užitečných látek je ztracena.

  Předehřátý rostlinný olej prochází surovinou. Biologicky aktivní látky ze suroviny se převedou na olej.

  Mínus - extrakt se zahřeje na 70 stupňů, což vede ke ztrátě hodnotných látek. Produkt je nestabilní a zachovává jeho kvalitu za pouhých 7 až 10 dní.

  Jedná se o modernější metodu. Používá se pro jemné rostliny, které neodolávají páry. Jasmín, růžové, oranžové květy.

  1 krok - aplikujte uhlovodíkový roztok. Vyvolává látku obsahující rostlinné vosky a těkavé oleje.

  2 kroky - přidat rozpouštědlo k získané látce. Odděluje vosk od olejů. Zbytek se odpaří. Proces se opakuje mnohokrát.

  Výroba básní. Pokročilé metody extrakce.

  Technologie mikrovlnné vakuové dehydratace (sušení).

  Teplo proniká do suroviny nikoliv z povrchu, ale je tvořeno uvnitř výrobku a distribuováno v celém objemu. Plus mikrovlnné sušení - nedochází k přenosu tepla z ohřívače, žádné tepelné ztráty. Minus je topení.

  Chladné vakuové mrazení.

  Proces odstraňování vlhkosti z produktu při tlaku blízkém stavu "trojitého bodu vody" a konečnému vysychání. Metoda vám umožňuje ukládat vitamíny, enzymy, chuť a vůni.

  Proces sušení: - maximální teplota pro daný výrobek je nastavena v sušicí komoře. Voda se odpařuje. Po odstranění vody se tlak v komoře sníží - probíhá proces sušení.

  Mínus - jakékoli vytápění nevyhnutelně vede ke ztrátě vitaminů a stopových prvků.

  Kryodová a nadkritická extrakce.

  Nejúčinnější metoda pro dnešek. Umožňuje 98% udržet biologicky aktivní látky, aby bylo dosaženo největšího terapeutického účinku.

  Kryodorepozice je proces mletí rostlin na práškový stav. Rostliny se rozdrtí pod působením kapalného dusíku při teplotě minus 196 stupňů. Dusík zabraňuje oxidaci aktivních prvků rostliny, což je nevyhnutelné při jiných extrakčních metodách.

  Žádné topení - žádné ztráty. Takto vyrobené bada mají vysokou účinnost. (Na základě materiálů časopisu "Planeta lidí").

  Suroviny pro bada

  L. V. Derimedved, I. M. Pertsev, V. N. Kovalev
  Národní farmaceutická akademie Ukrajiny

  Významný nárůst významu používání rostlinných léčivých surovin v posledních desetiletích usnadnil:

  • ne vždy pozitivní výsledky léčby a prevence řady nemocí s léčivy obsahujícími syntetické látky (SS);
  • zvýšení výskytu intolerance k lékům obsahujícím CC;
  • velká alergie při používání SS u dospělých i dětí;
  • Snížená adaptivní kapacita těla s širokým použitím léků.

  V tomto kontextu jsou takové výhody využití léčivých rostlin obzvláště rozlišovány:

  • relativně nízkou toxicitu;
  • dobrá snášenlivost;
  • žádné viditelné vedlejší účinky s prodlouženým používáním;
  • možnost použití fytopreparace pro prevenci řady nemocí nebo udržení těla zdravých a nemocných lidí v nepříznivé ekologické situaci;
  • tvorba na základě přírodních složek nových léčiv pomocí řízené syntézy;
  • využívání rostlinných surovin ve formě výživových a léčivých přípravků v různých lékařských a zdravotních programech. Například byly vytvořeny následující programy:
   • celková regenerace pro opravu terapeutické výživy a doplňování těla vitamíny, makro a mikroelementy, rostlinné tuky, pektiny a další biologicky aktivní látky;
   • prevence vývoje onemocnění a zvýšení adaptační schopnosti těla;
   • léčení nemocí spolu s tradičními léky;
   • sekundární prevence zaměřené na prevenci exacerbací chronických onemocnění a další progresi patologického procesu.

  Rozmanitost a široké využití léčivých rostlin v důsledku přítomnosti v jejich struktuře nejrozmanitější ve své chemické struktuře a působení biologicky aktivních látek, které mají význam pro potravinářský a farmaceutický průmysl a pro zdraví obecně.

  V současné době jsou přiděleny následující živiny, které jsou široce používány při výrobě doplňků stravy a jsou inzerovány zahraničními a domácími firmami: sacharidy, které jsou fermentovány a nefermentovány; proteiny obsahující esenciální aminokyseliny; lipidy; komplexy vitamínů s minerálními látkami a dalšími.

  Nejčastěji se vyskytují v doplňcích stravy polysacharidy. Vzhledem k imunomodulačních absorpčního radioprotektivních, laxativ, expektorancia, detoxifikaci, iontové výměny, a další. Vlastnosti, které normalizují gastrointestinální mikroflóry a motilitu, poskytne mu nerostů včetně stopových prvků.

  Polysacharidy, které jsou fermentovány, zahrnují hlen, gumy, pektiny. Nacházejí se v řadě rostlin (marshmallow, plantain, matka a nevlastní matka, echinacea, čekanka, wheatgrass, lopuch, guma atd.). Informace o méně známých rostlinných surovinách používaných v doplňcích stravy jsou uvedeny v tabulce. 1.

  Rostlinné suroviny obsahující polysacharidy používané v doplňcích stravy

  Doplňky obsahující gumy spolu s užitečnými látkami mají také některé negativní vlastnosti: dráždivé, emetické, omamné.

  Do skupiny polysacharidů patří potravinářská vlákna (PV), které nejsou tělem absorbovány, - celulóza, hemicelulóza, lignin. Jako zdroj výroby PV jsou nejčastěji používané produkty zpracování zrn - otruby, květy, embrya. Pšeničné otruby obsahují 75% BAS, které se nacházejí v obilí. Kromě PV obsahují velké množství vápníku a fosforu.

  Nicméně je třeba si uvědomit, že PV mají schopnost selektivně odstraňovat mikroživiny z těla.

  V závislosti na konkrétních podmínkách lze tuto vlastnost vidět pozitivně a negativně. Pšeničné otruby jsou nejlépe selektivní pro sloučeniny zinku. BAA s celulózou způsobuje pokles vápníku v krvi a ve vodě rozpustnou guarovou gumu - měď a železo. Nadměrné používání vlákniny vede k poruchám při asimilaci bílkovin, tuků a sacharidů, což je vysvětleno adsorpcí PV enzymů a vitamínů.

  Je třeba zmínit široce inzerované pšeničné klíčky (Embrionis Triticae), obsahující až 30% bílkovin, 12% mastného oleje (obsahující nenasycené mastné kyseliny); 12 vitaminů (tokoferol, thiamin, karoten, kyselina askorbová atd.); esenciální aminokyseliny, ubichinon, 21 mikroelementů včetně selenu.

  Olej z pšeničných klíčků se doporučuje pro zvýšené fyzické a psychické zátěži, podvýživa, těhotenství a kojení. Podle průzkumu prof. Oparin AG (KhMAPE), pšeničné klíčky doporučuje, aby pacienti se chronickou ischemickou chorobou srdeční, při zvýšené obsahem cholesterolu či celkového triglyceridů v krevní plazmě (15 g, 2 krát denně po dobu 14 dnů). Stejně jako doplňky stravy, pšeničné klíčky jsou vyráběny mnoha firmami, včetně domácích.

  Lucerna sejení (Medicado sliny) Používá se ve formě drcených bylin v kapslích nazvaných "Alfalfa", méně často - ve směsi s jinými surovinami. Obsahuje velké množství bílkovin a minerálních látek. Zvláštní význam mají isoflaviny a kumestrol. Předpokládá se, že tento dietary supplement aktivně snižuje hladinu cholesterolu v krevní plazmě, působí jako anabolický a detoxikant. Doporučuje se pro fyzickou únavu, aterosklerózu a nedostatek vitamínů.

  Oves sejení (Avena sativa) široce známý díky použití ovesných vloček, s názvem „Hercules“. Použijte nerafinovaný zrna, obilovin, mouky, čerstvá tráva s zrnek mléko voskové zralosti. Oves obsahuje až 18% proteinu, který obsahuje esenciální aminokyseliny, vitamíny, filohinony, tokoferoly, provitamin A, mastné oleje, flavonoidy, saponiny a steroly, minerály, bor, železo, jód, draslík, kobalt, mangan, zinek, fosfor, a také alkaloidy (avenin, působící upokojující).

  Čaje z ovesu se používají k nervovému vyčerpání, protože starší lidé mohou mít tonizující účinek. Oves obsahuje relativně mnoho zinku, takže spolu s kyselinou křemičitou se používá k léčbě onemocnění kůže a kloubů.

  Obiloviny a mouka se používá pro dětskou výživu a dietní a jako potahovací činidlo pro akutních zánětlivých onemocnění gastrointestinálního traktu, střevní atonie, virovou hepatitidou, onemocnění nervového systému, anémie z nedostatku železa; infuze nezralých zrnek - s diabetem. Sláma ovsa se používá pro vany.

  Pozoruhodné jsou studie anglických vědců a zkušenosti indické tradiční medicíny, které svědčí o účinnosti ovsa v léčbě závislosti na drogách a kouření tabáku. Široce propagovaná v kosmetice a homeopatii.

  Lipidy. V doplňcích stravy se používají terapeutické a profylaktické vlastnosti vyšších mastných kyselin a fosfolipidů (lecitin). Při používání doplňků stravy obsahujících lipidy se věnuje zvláštní pozornost omezeným podmínkám jejich skladování a možnosti falšování drahých olejů.

  Příkladem toho je olej primátorů dvou let (Оеnothera biennis). Složení mastných sušicí oleje obsahuje a- a y-linolenové kyseliny, která je prekurzorem prostaglandinů a je schopen zvýšit úroveň prostaglandinu E v těle regulovat krevní tlak a hladinu cholesterolu v krvi, předcházet infarktu, omezit dobu menstruační poruchy.

  Vzhledem k tomu, že metody identifikace tohoto cenného oleje jsou nedokonalé, jsou popsány případy jeho falšování nahrazením sóji a jiných olejů, jejichž náklady jsou mnohem nižší. To se může týkat olejů z pšeničných klíčků, dýňových semen, ořechů a dalších, jejichž podrobnosti jsou uvedeny v tabulce. 2.

  Suroviny pro bada

  Certifikační autorita
  a permisivní dokumentace od roku 1997.

  • 8 (800) 775-45-37

  Zdarma v Rusku

  Pro hovory ze zahraničí

  každý den
  Od 9:00 do 21:00

  PŘÍRUČKA PRO CERTIFIKACI

  • Osvědčení o shodě s certifikátem shody.
  • Osvědčení o státní registraci celní unie Osvědčení o státní registraci celní unie.
  • Osvědčení o protipožární bezpečnosti Certifikát požární bezpečnosti více.
  • Osvědčení o shodě celní unie Osvědčení o shodě celní unie je podrobnější.
  • Rostekhnadzor povolení Rostekhnadzor je podrobnější.
  • Systém řízení jakosti Systém řízení jakosti více.
  • Evropské osvědčení o shodě CE Certifikát CE o shodě CE.

  Objasnění odborníků na certifikaci

  Často nás kladou otázku: jaké jsou výhody stavebního certifikátu v systému ROSSTROYSERTIFIKATSIYA

  Vysvětlení postupu pro získání osvědčení o státní registraci výrobků ve společnosti ROSPOTREBNADZOR

  Podle těchto normativních dokumentů jsou doplňky stravy a suroviny pro jejich výrobu povinné státní registrací.
  Státní registraci těchto výrobků provádí Federální služba pro kontrolu ochrany spotřebitelských práv a sociální péče (Rospotrebnadzor) na základě přezkoumání dokumentů předložených žadatelem.

  Etapy státní registrace doplňků stravy a surovin pro jejich výrobu:

  1) předběžné posouzení složek složení výrobků pro splnění stávajících požadavků;

  2) příprava registrační dokumentace. V případě potřeby - vypracování normativní dokumentace (TU, TI, instrukce, štítky, deklarace);

  3) organizace a sledování testů (mikrobiologická, organoleptická, toxikologická, fyzikálně-chemická, radiologická, hodnocení účinnosti);

  4) organizaci a podporu zkoušek ve federálních střediscích nebo v Ústavu výživy RAMS;

  5) předložení registrační dokumentace společnosti Rospotrebnadzor; sledování registrace; 6) získání osvědčení o státní registraci (CGR).

  Dokumenty požadované pro registraci státu:

  Vyrábí se na území celní unie:

  - kopie dokumentů, v souladu s nimiž jsou produkty vyráběny (normy, technické podmínky, předpisy, technické pokyny, specifikace, recepty, informace o složení) ověřené výrobcem (výrobce);

  - písemné oznámení od výrobce (výrobce), že výrobky, které výrobce vyrobil (vzorků výrobků), splňují požadavky dokumentů, podle kterých byly vyrobeny [1];

  - dokument výrobce (výrobce) o použití (provozu, použití) kontrolovaného zboží (instrukce, příručka, předpisy, doporučení) nebo kopie potvrzená žadatelem (pokud existuje);

  - kopie štítků (balení) nebo jejich modelů pro kontrolované zboží ověřené žadatelem;

  - kopie dokumentů o specifické aktivitě biologicky aktivní potravinářské přídatné látky (pro přípravky obsahující neznámé složky, neoficiální předpisy) ověřené žadatelem;

  - odběr vzorků (odběr vzorků);

  - prohlášení výrobce (výrobce) o přítomnosti geneticky modifikovaných modifikovaných (transgenních) organismů, nanomateriálů, hormonů, pesticidů v potravinách;

  - protokoly výzkumu (testy) (hygienické zkoušky), vědecké zprávy, odborné posudky;

  - výpis z Jednotného státního rejstříku právnických osob nebo Jednotného státního rejstříku jednotlivých podnikatelů.

  Vyrábí se mimo území celní unie:

  - kopie dokumentů, v souladu s nimiž jsou produkty vyráběny (normy, technické podmínky, předpisy, technologické pokyny, specifikace, recepty, informace o složení) ověřené v souladu s právními předpisy strany, ve které se státní registrace provádí;

  - prohlášení výrobce (výrobce) o přítomnosti geneticky modifikovaných modifikovaných organismů, nanomateriálů, hormonů, pesticidů v potravinářských produktech;

  - dokument výrobce (výrobce) o použití (provozu, použití) kontrolovaného zboží (instrukce, příručka, předpisy, doporučení) nebo kopie potvrzená žadatelem (pokud existuje);

  - písemné oznámení od výrobce (výrobce), že výrobky, které vyrobil (vzorků výrobků), splňují požadavky dokumentů, podle kterých byly vyrobeny [2];

  - kopie dokladu výrobce (výrobce) potvrzujícího bezpečnost a kvalitu vzorků, které mají být prozkoumány, osvědčené v souladu s právními předpisy strany, ve které je státní zápis proveden;

  - kopie štítků (balení) výrobků certifikovaných žadatelem;

  - originály nebo kopie dokladů o specifické aktivitě biologicky aktivní potravinářské přídatné látky (pro přípravky obsahující neznámé složky, neoficiální předpisy) ověřené v souladu s právními předpisy strany, ve které se státní zápis provádí;

  - originály nebo kopie dokladů o toxikologické charakterizaci přípravku (pro pesticidy, agrochemikálie, ochranné prostředky a regulátory růstu rostlin) ověřené v souladu s právními předpisy strany, ve které se státní zápis provádí;

  - Kopie příslušných zdravotnických orgánů (druhý stát příslušné orgány) v zemi, která je vyrobena z biologicky aktivního doplňku stravy (doplněk stravy, dezinfekční prostředek (škůdci, hubení hlodavců) nástroje, kosmetické výrobky), což potvrzuje bezpečnost a umožňující volný pohyb těchto výrobků na území státu výrobce (výrobce), certifikovaný v souladu s právními předpisy strany, v níž musí být registrovány nebo informace výrobce o Otsu potřebu navrhnout takový dokument;

  - protokoly výzkumu (testy) (hygienické zkoušky), vědecké zprávy, odborné posudky;

  - kopie dokladů potvrzujících dovoz vzorků kontrolovaného zboží na celní území celní unie, potvrzené v souladu s právními předpisy strany, ve které se provádí státní registrace.

  Poznámky

  [1] - Jako oznámení je akceptována kopie osvědčení o jakosti, bezpečnostní list (kvalita), certifikát o jakosti certifikovaný výrobcem (výrobce) nebo dopis výrobce (jeden z dokumentů).

  [2] - V oznámení, které obdržela: kopie certifikátu kvality, bezpečnostních listů (kvalitu), osvědčení o analýze, certifikátem kvality, osvědčení volného prodeje nebo písmena výrobce certifikovaný v souladu s právními předpisy strany, kde je registrace stavu provedeného (za předpokladu, jeden z následujících dokumenty).

  Překlady dokumentů výrobce (výrobce) v cizích jazycích musí být ověřeny v souladu s právními předpisy strany, ve které se provádí státní registrace.

  Odpovědnost za spolehlivost dokumentů poskytnutých za účelem vydání dokladu potvrzujícího bezpečnost výrobků (zboží) nese žadatel.

  Doba registrace NDR - od 2 do 4 měsíců.

  Doba platnosti PGR - neustále.

  GRA funguje na celním území celní unie.

  Náklady na získání GGR na doplňky stravy a surovina pro jejich výrobu se liší v závislosti na složení složek, jakož i na úplnosti dostupné regulační dokumentace.

  Také je možné získat dobrovolné osvědčení v rámci GOST R a státní registra potravinových doplňků a surovin pro jejich výrobu na území Ukrajiny.

  Analýza složení biologicky aktivních aditiv, potravinářských koncentrátů a dalších produktů pro přítomnost povolených nebo zakázaných látek.
  Náklady na takovou práci jsou 10 tisíc rublů.
  Vývoj vysvětlující poznámky pro doplňky stravy - 10 tisíc rublů.
  Vývoj technických specifikací, TI - 15 tisíc rublů.

  Vlastní podnik: výroba biologicky aktivních aditiv


  1. Regulační a / nebo dohodnuté v předepsaným způsobem technickou dokumentaci (specifikace, technologické pokyny, recepty, atd.) Nebyly dříve dohodly, který by měl provádět průmyslovou výrobu výrobků, certifikované do stanoveného pořadí právními předpisy Ruské federace.
  2. Osvědčené kopie hygienických a epidemiologických osvědčení o shodě technických dokumentů s požadavky státních hygienických a epidemiologických pravidel a norem (jsou-li k dispozici) jsou certifikovány ve stanoveném pořádku.
  3. Osvědčené kopie hygienických a epidemiologických osvědčení o shodě výrobních podmínek s požadavky státních hygienických a epidemiologických pravidel a norem ověřených v souladu se zavedeným postupem.
  4. Návod k použití (leták, abstrakt) (v případě, že na štítku nelze uvést všechny potřebné informace), potvrzené podpisem oprávněné osoby a razítkem výrobce.
  5. Spotřebitelský (nebo obalový) štítek nebo jeho projekt, ověřený podpisem oprávněné osoby a razítkem výrobce.
  6. Zkušební protokoly a / nebo závěry od akreditovaných zkušebních laboratoří (pokud existují).
  7. Úkon vzorkování (vzorků) zavedené formy.
  8. Pokud existuje ochranná známka, kopie certifikátu pro ochrannou známku, která je certifikována podle zavedeného postupu.
  9. Dokument výrobce, že mu důvěřuje, aby žadatel zastupovat jejich zájmy na území Ruské federace k realizaci státní registraci produktů výrobce (v případě, že žadatel není výrobcem).
  10. Doklad potvrzující právo na získání osvědčení o státní registraci výrobků (plná moc).

  RF Usnesení vlády ČR ze dne 01.12.2009 №982 «Na schválení jednotného seznamu výrobků podléhajících povinné certifikaci a společného seznamu produktů, posuzování shody, která má podobu přijetí prohlášení o shodě“ se týká biologicky aktivních přísad do výrobků podléhajících povinné prohlášení. To znamená, že shoda všech biologicky aktivních přísad vyráběných a prodávaných v Rusku musí být potvrzena ve formě řádně zaregistrovaného prohlášení o shodě. Podle odstavce 6 vyhlášky vlády RF dne 7. července 1999 №766 «Na schválení seznamu výrobků podléhajících prohlášení o shodě, Řád prohlášení o shodě a jeho zápis“ provedený potřebuje prohlášení, které mají být registrovány v jednom rejstříku prohlášení o shodě, vedeném autorizované federální tělo. Zásady a postupy pro prohlášení potravinových doplňků jsou definovány spolkového zákona ze dne 27.12.2002 № 184-FZ „Na technické regulace“ a RF nařízení vlády ze dne 7. července 1999 № 766 „o schválení seznamu výrobků podléhajících prohlášení o shodě, v pořadí přijetí prohlášení o shodě a registraci "(se změnami a dodatky).

  Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

  Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

  Zadejte počáteční přílohy
  Příště

  Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

  Čistý zisk (za měsíc):

  Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

  Zpět na výpočty

  Všechny položky podle značky: БАД

  Centrum pro molekulární diagnostiku CMD: jak otevřít laboratoř, která bude důvěryhodná

  Akademie slyšení. Federální síť center pro sluchovou pomoc

  Síť dětských kadeřnických salonů "Imageryulya"

  Vlastní podnikání: jak otevřít obchod s sportovním zbožím

  Otevřít sportovní obchod s univerzálním formátem, včetně opravy prostor, nákupu obchodního vybavení a zásob, bude vyžadovat 8 milionů rublů. Příjmy v tomto případě budou stát za to.

  Síťový marketing: Jak otevřít společnost MLM

  Společnost, která se chce zapojit do síťového marketingu, musí vyrábět vysoce kvalitní nebo alespoň kapalné zboží. Výrobek by měl být zakoupen a kupován neustále, ale to je velmi důležité.

  Technologická slepota v podnikání

  V tomto článku budeme zvažovat technologie, které jsou v současné době používány v podnikání. Například "prodej technologií".

  Vlastní podnikání: otevření miniaturního obchodu

  Celkové náklady na organizaci podniku pro prodej miniatur jsou od 300 tisíc rublů. Doba návratnosti je od 8 měsíců, v závislosti na maloobchodním a malém velkoobchodním prodeji

  Výroba papírových kapesníků

  Zahájení investic pro otevření vlastní výroby papírových kapesníků činí ne méně než 2 miliony rublů. Dlouhodobý majetek půjde na nákup výrobního zařízení. Plocha.

  Vlastní podnikání: prodejní automaty na prodej květin

  Jeden automat na prodej květin pro 32 kytic bude stát ve výši 280-300 tisíc rublů. Praxe ukazuje, že s jedním strojem, nainstalovaným na úspěšném místě s vysokou dopravou, m.

  Jak vypočítat jednotnou daň z imputovaných příjmů (UTII)

  Někdy není pro podnikatele snadné si vybrat svůj daňový systém. Mezi tímto souborem existuje jediná daň z imputovaných příjmů, která se liší v tom, že bude stanovena výše odpočtů.

  Vaše firma: jak otevřít službu taxi

  Rozsah zisku a doby návratnosti služeb taxislužby je velmi obtížné odhadnout. Vše závisí na regionu a zvoleném formátu práce: investice i zisk dispečerské služby budou významné.

  Jak otevřít obchod s nádobím

  U malého jídelního koutku kupní částka první dávky zřídka přesahuje půl milionu rublů, ale pokud otevřete obchod s velkým sortimentem av rozsahu, v němž je zastoupeno velké množství.

  Obchodování s rostoucím zelím

  Ve středním Rusku jsou průměrné náklady na hektar půdy kolem 2 tisíc rublů ročně. Pět hektarů potřebujete asi 10 tisíc rublů. Na jihozápadě Ruska je cena nájemného na hektar půdy.

  Přehled trhu s krmivy pro zvířata

  Růst trhu do roku 2020 podle prognóz odborníků by mohl činit pětinásobek objemu roku 2014.

  Jak začít podnikat: kluziště

  Plná konstrukce kluziště je velmi nákladný proces, takže pokud není možnost pronajmout čtverec nebo být umístěn na ulici, pak můžete použít nějaký meziprostor.

  Suroviny pro bada

  Evropská komise zveřejnila nový seznam pokynů.

  Flow-pack - balení na horizontální jednotlivé produkty v.

  Nuzhnenko NS, generální ředitel společnosti LLC "KorolevFarm" Světový spotřebitelský trh.

  Výroba biologicky aktivních aditiv

  Co je BAD?

  Obr. 1. Přísady ve formě tvrdých želatinových kapslí

  BAA - je přirozená nebo identická s přírodními látkami, které jsou určeny k požití současně s potravinami, aby se vyplnil nedostatek stopových prvků. Biologicky aktivní přísady výrobců vyráběných v různých formách. Ty mohou být prášky, pilulky, sirupy, koncentráty, měkkých želatinových kapslí, extrakty, tvrdé želatinové tobolky, dražé, masti, tinktury, a dokonce žvýkání marmelády. Moderní doplňky stravy jsou biologicky aktivní doplňky, které doplňují a obohacují pokrmy moderní osoby pro jejich normální fungování. Jsou vyrobeny ze zeleniny, zvířat a často z minerálních surovin. Nyní většina zkušených odborníků na výživu a lékařů trvá na potřebě konzumace doplňků stravy jako zdroje obohacení výživy užitečnými látkami. Mnoho doplňků stravy lze užívat ve velmi malých dávkách - v miligramech a dokonce i v mikrogramech, ale současně má účinný komplexní účinek na tělo. Je však třeba připomenout, že doplňky stravy nejsou vůbec léky, což znamená, že jejich účinnost není zaměřena na léčbu onemocnění. Ve stejné době, správný druh potravinářská přídatná látka nebo soubor z nich, pomůže udržet stav organismu v dobré kondici, stejně jako poskytnout účinnou preventivní účinek.

  Kdo potřebuje doplňky?

  Přijímací biologické přísady do potravin je nutné zejména pro lidi, kteří žijí v oblastech náchylných k různým škodlivým vlivům na životní prostředí, včetně radiace, lidi, kteří vedou aktivní životní styl a jsou neustále v pohybu, s delší psycho-emocionální stres a sportovce.

  Je také důležité vědět, že výroba a skladování biologicky aktivních látek musí být jasně kontrolována, jinak může být jejich použití škodlivé.

  Kontrola výroby doplňků stravy v Rusku?

  Zákon o biologicky aktivních přídatných látkách, který vstoupil v platnost dne 15. února 2010, stanoví jejich soulad s povinným prohlášením. Kvalita doplňků "KorolevFarm" je kontrolována přímo při výrobě. Současně jsou naše výrobky důkladně testovány v každé fázi výroby. Výrobní oblasti jsou vybaveny novým a moderním zařízením pro výrobu doplňků stravy, které byly dodnes prezentovány. Akreditované laboratoře umožňují provádět veškerý potřebný výzkum. Pouze odborníci, kteří mají vážné požadavky na vysoké hygienické normy, mohou pracovat ve výrobě. Suroviny pro výrobu našich biologických potravinářských přísad ve výrobě jsou rozděleny do tří stavů:

  • manželství (nevhodné);
  • karanténa (nezaškrtnutá);
  • povoleno (v důsledku důkladné prohlídky se uznává jako kvalita a umožňuje produkovat doplňky stravy).

  Mezi vysoce kvalifikované odborníky společnosti patří auditoři a manažeři v požadované kvalitě a bezpečnostních standardech pro potravinářské výrobky. Moderní vybavení, které existuje ve výrobě firmy "KorolevPharm" a zkušení zaměstnanci, kteří absolvují zvláštní školení, poskytují výrobu biologicky aktivních aditiv nejvyšší kvality.

  Jak bylo řečeno na začátku, doplňky stravy jsou nejdůležitějším spojením při optimalizaci výživy a dobrého zdraví člověka. Takový výsledek se však dosáhne pouze tehdy, budou-li v závodě splněny všechny požadavky na suroviny a výrobu biologicky aktivních aditiv. Společnost "KorolevFarm" provedla důkladnou práci, aby všechny její výrobky odpovídaly modernímu legislativnímu a regulačnímu rámci.