OOO Khimtrade

Hlavní činnost společnosti - výroba plechu a blokové pěny v dávkovém procesu. Vyráběná pěnová pryž se používá jako výplňový materiál při výrobě čalouněného nábytku, sportovních rohoží, dětských modulárních výrobků, lékařských matrací a také pro jiné účely. Naše společnost nabízí k prodeji nejen vyrobenou pěnu, ale také sadu výrobních zařízení s kompletním složením chemických komponent pro provádění tohoto druhu činnosti. Náš odborníků, s dlouholetými zkušenostmi, bude držet celý rozsah instalace, uvedení do provozu, školení Váš personál a uvolnění konečného produktu na navrhované zařízení. V případě potřeby nabízí naše společnost za příznivých podmínek dodávky chemikálií, včetně dopravy.
Od roku 2003 spolupracujeme s těmito organizacemi:
- OOO "Dauizolan"Vladimir
- OOO "Nábytkové skupiny", Nizhny Novgorod
- OOO "NVP Vladipur", město Vladimir
- OOO "Továrna meziproduktů", Nizhny Novgorod
- OOO "Hodnotit NN", Nizhny Novgorod
- Otevřená společnost JE "Elastoprom"Penza

Zařízení

Zařízení je vyráběno podle konstrukčních principů dováženého (německého) zařízení, s výjimkou komplexní drahé elektroniky, všechny odpovědné jednotky a jednotky jsou zjednodušeny a posilovány v souladu s domácími provozními podmínkami.
Produktivita
Umožňuje vyrobit až 60 kubických metrů pěnového kaučuku pro 8hodinový posun.
Komponenty
Míchací jednotka
Je určen pro výrobu bloků PPU.
Celkové rozměry jsou 1400x1000x2730 mm.
- Napájecí napětí 3х380 V
- Maximální spotřeba energie je 3 kW
- Kapacita směšovače umožňuje vytvářet rozsah hustot od 16 kg / m3 do 25 kg / m3
Formulář - mobilní s plovoucím víkem
Horizontální obráběcí stroj
- Je určen pro řezání bloků polyuretanové pěny do fólií o dané tloušťce (od 3 do 220 mm). Celkové rozměry jsou 4460x2500x2700 mm. Specifikace produktu: - Napájení 3h380 V - Maximální spotřeba energie - 5 kW

Technologie a součásti

V tomto typu aktivity se používá šestizložkový systém. Hlavními z nich jsou: polyesterová složka a izokyanátová složka T-80. Zdánlivá hustota výsledné polyuretanové pěny závisí na množství hlavních složek a vody ve formulaci. Povrchově aktivní činidlo a katalyzátory poskytují vyvážený proces pěnění a tuhnutí pěnové pryže.
Proces získávání polyuretanové pěny ve výrobních dávkách sestává z následujících technologických stupňů:
- příprava a temperování surovin
- příprava aktivační směsi a složky A
- příprava složky C.
- dávkování
- výroba bloků a jejich stárnutí
- Řezání bloků do listů určené tloušťky
Při výrobě elastických bloků PPU teplota v místnosti by měla být udržována na určité teplotě. Při zrání jsou bloky PPU instalovány na podlahu ve vzdálenosti nejméně 0,2 m od sebe, trávení trvá nejméně 12 hodin, poté dokončené bloky vstoupí do řezu. Při procesu stání jsou procesy chemické transformace výchozích materiálů do netěkavých polymerních produktů dokončeny, reaktivní sloučeniny jsou vázány a blok je ochlazen.
Požadavky na výrobní zařízení
- Plocha formovny (lití) by měla být 30-35 m2, teplotní režim 20-28 ° C, výška stropu nejméně 3 m
- Přítomnost odsávací ventilace v lisovně. Deštník 1,2 mx 2,2 m je instalován přímo nad formu, kde dochází k pěnění. Motor ventilátoru není menší než 3 000 otáček za minutu, průměr vzduchových kanálů je 0,3 m
- Místnost pro řezání a skladování musí mít plochu nejméně 200 metrů čtverečních bez ohledu na teplotní režim
Celkem by měla být celková plocha potřebná pro umístění a provoz této výroby nejméně 230 metrů čtverečních

Služby

- Odjezd specialistů na organizaci všech miniproduktů "na klíč" na adresu zákazníka.
- Instalace a uvedení do provozu zařízení
- Projekt prostor pro tento typ činnosti
- Výběr všech potřebných atributů používaných při výrobě polyuretanové pěny
- Technický trénink
- Dodávka chemických komponent
- Produkce hotových výrobků
- Všechny další konzultace týkající se otázek zákazníků

Ziskovost

Do tohoto výrobního procesu by měly být zapojeny nejméně tři osoby (technolog a dva pracovníci). Při výrobě pěnové pryže o jakékoli hustotě se vyrábí 15 až 30 jednotek za jednu pracovní směnu. Měsíc (24 pracovních dnů) 500 bloků. Zde je výpočet ceny jednoho pěnového bloku o hustotě 22 kg / m3. Podle technologie je požadované množství suroviny pro výrobu jednoho bloku 50,17 kg. Náklady na šestikomponentní systém pro výrobu pěnové pryže je $ 2,8 za 1 kg (v 1 kg jsou všechny nezbytné součásti v požadovaných poměrech). V důsledku toho jsou náklady na jeden blok pro suroviny: 50,17 kg x 2,8 $ = 140,47 USD. Blok získaný na tomto zařízení má tyto rozměry: šířka - 1000 mm, délka - 2000 mm, výška 1100 mm.
Proto se k prodeji dostane 110 cm pěnové gumy (110 listů o rozměru 10x1000x2000 mm). V průměru v lednu 2009 jsou náklady na jeden list pěnové gumy o hustotě 22 kg / m3 o rozměrech 10x1000x2000 mm $ 2,1, tedy 110 listů x 2,1 $ = 231 dolarů. Definujte rozdíl mezi prodejní cenou a cenou jednoho bloku pro suroviny: 2$ 31 - 140,47 dolarů = 90,53 dolarů. Při průměrné zaměstnanosti pracovníků ve výrobním procesu, 500 bloky za měsíc s příjmy 25 - 30 tisíc dolarů. Náklady na elektřinu jsou 2000 - 2500 kW za měsíc při výše uvedených provozních rychlostech. Mzda zaměstnanců je průměrná, v průměru to je 3 $ pro výrobu jedné PPU jednotky. Aktuální náklady na potřeby výrobní činnosti jsou 400 - 500 USD za měsíc. Toto zařízení umožňuje vyrobit až 35 tun pěny za měsíc za předpokladu, že výroba je v nepřetržitém provozu.

Suroviny pro výrobu pěnové gumy

První dvě číslice jsou zdánlivá hustota (kg / m 3);

Poslední dvě číslice jsou stlačovací napětí při 50% deformaci (kPa * 10).

Polyuretanové pěny speciálních značek a hrubé buňky mají dodatečné označení písmen:

 • OR - polyuretanová pěna pro ortopedické účely;
 • G - polyuretanová pěna z velkých buněk pro hygienu nebo houbičky pro domácnost;
 • MG - polyuretanová pěna s imitací struktury mořské houby;
 • GT - polyuretanová pěna pro technické účely.

Můžeme vystřihnout komplexní pěnové tvary z blokové pěny. Osvědčená technologie vám umožňuje rychle a levně převést na výrobu nového produktu. Uvolňování výrobků začíná po koordinaci výkresů a cen se zákazníkem.

Flexibilní polyuretanová pěna - pěnová pryž je unikátní pěnový polymer, vynikající ve vlastnostech jiných syntetických a přírodních materiálů. Výroba pěnového kaučuku je zaměřena na potřeby světla, potravin, hraček, nábytku, automobilového průmyslu a dalších odvětví. Šestikomponentní schéma výroby pěnové gumy obsahuje řadu základních složek, které upravují přísady a vodu. Pěna je vysoce šetrná k životnímu prostředí. NPF "Elpa" používá ve výrobě pouze certifikované materiály.

Provádíme výrobu pěnové gumy na moderních technologických zařízeních. Naše pěna je nezbytná pro podniky s různou specifickou aktivitou a jakoukoliv kapacitou. Kde koupit pěnový kaučuk? Kontaktujte nás a my vám pomůžeme vybrat specifikace pěnové gumy v množstvích, které potřebujete, v závislosti na vašich obchodních úkolech a přáních.

NPF "Elpa" vyrábí a prodává pěnu, plechy, nábytek, velkou poréznost, stejně jako výrobky vyrobené z těchto pěnových pryží. Pylon plechu různé tloušťky a hustoty je dodáván ve stlačené formě, v rolích, zabalených v polyethylenovém filmu. Proto je výhodnější ukládat a přepravovat. Před použitím musí být válec otevřen z plastového sáčku a uchován po dobu 24 hodin, aby nedošlo k deformaci. Tento druh pěnové pryže je široce používán pro výrobu matrací, čalouněného nábytku, sportovního vybavení, autosedaček.

Speciální technologií je pěna vyrobena z velké poréznosti. Jeho struktura dává vysokou a silnou pěnu s použitím detergentů. Velká porézní pěna je vysoce ekologická. Všechny tyto vlastnosti z něj činí nepostradatelný materiál pro použití v domácnosti pro hygienické účely.

Nábytek z měkké pěny je široce používán pro výrobu čalouněného nábytku, sportovních rohoží, dětských her. Má vysoký stupeň odolnosti proti opotřebení, pohodlnou hustotu a tuhost. Tento materiál splňuje vysoké standardy praktickosti, trvanlivosti a bezpečnosti životního prostředí.

V naší společnosti je otázka - cena pěny - řešena pružně, s ohledem na potřeby a pohodlí zákazníků. Pěnové listy si můžete koupit jak pro maloobchod, tak pro velkoobchod a malý velkoobchod. Výroba a prodej pěnového kaučuku a výrobků z něj, které mají specifické charakteristiky (hustota, tuhost, barva, velikost), se provádí podle Vaší předběžné žádosti. Nákupem našeho listu, hrubé pěny a nábytek, stejně jako hotové výrobky, dostanete profesionální přístup, zajištění kvality, flexibilní služby, přesné dodání Vaší objednávky do cíle.

Suroviny

Suroviny. Dodavatelé surovin

Pro výrobu bloku elastické polyuretanové pěny (PPU) třídy PPU-75 je navržen systém 6 komponent:

Všechny 5 komponentů jsou dodávány v komplexu v poměru potřebném pro zpracování v PPU požadované kvality.

Všechny materiály musí být dávkovány v souladu s předem stanoveným vzorem s maximální přesností a reprodukovatelností. Teplota surovin a vzduchu v místnosti by neměla být nižší než 18 ° C.

Partneři „Chimplast-Penzu“ na dodávku surovin NPP „Izolan“ g.Vladimir (TF. (0922) 322917), na více než 10 let, vyráběné a dodávané výrobcem bloku elastických polyuretanových chemikálií komplexní systém. Vzhledem k vysoké kvalifikaci personálu a dostupnosti moderních zařízení vybaveného vědecký základ, výrobci zaručují svým zákazníkům nejvyšší kvalitu a nabízejí širokou škálu komponentů pro výrobu flexibilní polyuretanové pěny bloku. Pro všechny typy výrobků existují technické specifikace, certifikáty a certifikáty kvality. Při dodávání surovin získáte neustálou kvalifikovanou pomoc ve všech technologických otázkách, které vznikají při výrobě pěnové gumy.

Přeprava součástek se provádí jakýmkoliv pokrytým dopravním prostředkem v souladu se zavedenými pravidly pro přepravu zboží.

Komponenty pro výrobu pěnového kaučuku se skladují v hermeticky uzavřených kontejnerech (kovových bubnech) v suchém větraném prostoru. Zaručená skladovatelnost komponent je 6 měsíců.

Suroviny jsou dodávány bez přerušení v jakémkoliv množství: vlastní přepravou z Vladivostoku, dodávka železničních kontejnerů.

Jak začít s vlastní výrobou pěnové gumy?

Při výběru směru budoucího podnikání je lepší upřednostnit výrobu těch výrobků, které mají vysokou spotřebitelskou poptávku - bez ohledu na sezónu a stav ekonomiky v zemi. Zde uvádíme výrobu pěnové pryže. Investice do zahájení podnikání budou působivé, ale s kompetentním přístupem se investice velmi rychle vyplatí. Důkladně si prostudujte tuto otázku, abyste zohlednili všechny nuance.

Jak otevřít továrnu na výrobu pěnového kaučuku v Rusku?

Naše ocenění:

Zahájení investic - z 1 000 000 rublů.

Saturace na trhu je nízká.

Složitost zahájení podnikání je 6/10.

Výhody a nevýhody podnikání

Pěna (polyuretanová pěna) je používána v každodenním životě a pro průmyslové účely po mnoho desetiletí. Navzdory tomu, že se na trhu objevily zásadně nové materiály s podobnými vlastnostmi, pěnová guma neztratila svou popularitu u spotřebitelů. To se stane hlavní výhodou pro obchodníka - velkoobchodní zákazníci mohou být vždy nalezeni!

Pěna je měkký, elastický materiál používaný při výrobě nábytku a oděvů. Tyto oblasti však nejsou omezeny na používání měkkých hraček, přepravu křehkých zboží.

Výroba a prodej pěnového kaučuku v Rusku není příliš rozvinutá, což dává budoucím podnikatelům dobrou šanci na rychlou návratnost projektu. Pokud dodáváte na trh vysoce kvalitní produkty, můžete porazit jakoukoli konkurenci.

Pokud jde o nedostatky, hlavní je potíže s vybavením místnosti. Výroba pěnového kaučuku je považována za škodlivou, a proto by v dílnách mělo být instalováno výkonné větrání, což by znamenalo finanční náklady. Bude nutné získat regulační schválení pro výkon činností. Společnost musí přísně dodržovat pracovní podmínky a kontrolovat množství škodlivých emisí do ovzduší - není možné se vyvarovat častých inspekcí sanitárních, ekologických a požárních služeb.

Mini závod je nejlépe provozován brzy na jaře. Během tohoto období jsou všechny provozy nábytku "aktivovány" - začíná aktivní nákup surovin. Takže rychle zjistíte kupující pro produkty.

Právní zápis podniku

Sběr všech dokumentů a povolení k návrhu společnosti trvá nejméně 3 měsíce. Mnohem rychleji je vše možné provést za pomoci právníka.

Pro otevřenou společnost je OKVED vhodný: 24.70 (Výroba syntetických a syntetických vláken).

Průmyslová výroba pěnového kaučuku je lepší navrhnout ve formě LLC - je snadnější najít kupce hotových výrobků a dodavatelů surovin. Povolení k podnikání bude získáno až po zjištění a přípravě prostor, uzavření smluv s dodavateli surovin a obdržení certifikátů kvality hotových výrobků.

Prostory pro podnik

Výroba nábytku pěnové gumy, umístěte ve volném pokoji na okraji města. Za prvé, pronájem nemovitostí zde je levnější a za druhé, požadavky na bezpečnost životního prostředí nebudou tak vysoké. To značně usnadní proces spuštění podniku.

Pro pořádání výrobní haly, skladovacích prostor a kancelářských prostor je požadováno minimálně 200 m 2. Je-li plánována rozsáhlá elektrárna, podívejte se na prostornější budovu.

Vedle dobrého větrání v dílně a přítomnosti zařízení na úpravu odpadu jsou v zadané místnosti uloženy další požadavky:

 • Pro umístění zařízení pro výrobu pěnového kaučuku musí být výška stropu nejméně 3 m.
 • Teplota v prodejně pro nalévání pěnové hmoty do forem není nižší než 18 ˚C.
 • Přítomnost elektrického vedení 380 V.

Není-li prostor povolen, kancelář společnosti se může nacházet i jinde - kde bude pro zákazníky výhodné. Ale to je další výdaje na organizaci aktivit.

Technologie pěny

Surovinami pro polyuretanovou pěnu jsou polyol a diisokyanáty. Tyto látky v případě nedodržování této technologie mohou být pro lidské tělo škodlivé. Ale pokud je v dílně zajištěna dobrá ventilace a přicházejí jen vysoce kvalitní "přísady", do ovzduší nedojde k chemické otravě personálu a žádné škodlivé emise. Specifický poměr složek bude záviset na typu vyrobené pěnové gumy. Existuje několik z nich:

 • Standard (ST). Pro výrobu se používá jeden typ polyolu. Pevnost výsledného materiálu je určena jeho hustotou.
 • Zvýšená tuhost (EL). Při výrobě pěnového kaučuku se používá několik typů polyolu, které dodávají konečnému výrobku zvláštní tuhost. V ideálním případě by tento materiál měl být použit při výrobě nábytku. Ale kvůli vysoké ceně mnoho výrobců nábytku odmítá.
 • Hard (HL). Výrobní technologie se liší od předchozí metody. Konečná cena výrobku je však díky levnějším surovinám mnohem nižší.
 • Vysoce pružné (HR). Materiál je vyroben na základě speciálních druhů polyolu. Po průchodu suroviny zařízením se získají pěnové bloky.
 • Soft (HS). Je to měkký, pružný materiál používaný pro výrobu některých typů čalouněného nábytku a polštářů. V tomto případě se používají pěnové pryžové komponenty, které dávají materiálu větší pórovitost.

K dispozici jsou také speciální značky pěnové gumy, které dále směřují k výrobě myček na mytí nádobí, samolepících izolačních pásů. K dispozici je pěnová pryž, která má zvukově izolační vlastnosti. Ceny produktů v tomto případě budou o něco vyšší.

Je lepší okamžitě jednat s dodavateli o velkoobchodních dodávkách surovin - to zajistí nepřerušený provoz výrobních zařízení.

Technologie výroby pěnové pryže závisí na metodě - kontinuální a periodické. Chcete-li zvolit vhodnou možnost, je třeba odhadnout plánovanou kapacitu zařízení, použitých surovin. Je vhodné, aby malé podniky zavedly pravidelnou metodu ve výrobě. "Průměrná" technologická schéma pro výrobu pěnové gumy vypadá takto:

 • Příprava surovin - přijetí, dávkování.
 • Míchání kapalných složek
 • Pění hmoty.
 • Umístění hmoty do speciálních tvarů se skloněnými stěnami.
 • Chladící formy.
 • Po 3 dnech se pěna rozřezá na listy o požadované velikosti.


Odpad se vytváří při výrobě hotového materiálu. Mohou být buď prodávány spotřebitelům (například továrny na výrobu nábytku), nebo můžete plánovat výrobu sekundární pěny. Technologie zahrnuje pěnivé pěnové gumové štěpky a odpadky se speciálním lepidlem s dalším lisováním hmoty pod tlakem. Hotové výrobky mají vynikající kvalitativní vlastnosti - zvýšenou pevnost, zvukovou izolaci, trvanlivost. Tímto způsobem se vyrábí akustická pěna a rohože pro sportovní haly. Takže najdete více zájemců o produkty.

Pěna druhotného pěnění se vyrábí v několika stupních - ВВ-60, ВВ-80, ВВ-100, ВВ-120, ВВ-140, ВВ-160. Materiály se liší ve vlastnostech a fyzikálně-chemických parametrech.

Nákup technologického zařízení

Nejjednodušší linka pro výrobu pěnové gumy

Výrobní linka pěnového kaučuku je nejdražší rozpočtová položka. Pro výrobu jsou vyžadovány následující stroje:

 • stroj na broušení surovin,
 • dávkovací nádrže,
 • nadouvadla,
 • tepelná komora,
 • formy,
 • balicí stroj,
 • stroj na broušení odpadu.

Je obtížné sestavit linku z jednotlivých zařízení. Pro začátečníky je smysluplné koupit linku již připravenou k práci.

Cena zařízení pro výrobu pěnového kaučuku bude záviset na síle strojů. Mini-shop může být vybaven linií s nízkou produktivitou, která produkuje až 12 cm 3 hotových výrobků na jednu směnu. To bude stát 400000 rublů. Ale můžete si koupit zařízení pro pěnový kaučuk vyšší kapacity (až 50 m 3), protože jste strávil alespoň 2 000 000 rublů. K nákladům na nákup přístrojů přidejte další služby prodávajícího pro uvedení do provozu. Všechna manipulace na ladění linky lze provést samy o sobě, ale člověk musí dobře znát specifika své práce.

Bude možné ušetřit, pokud si koupíte použité zařízení. Cena podporovaných strojů je mnohem nižší. A pokud najdete spolehlivého prodejce, zakoupená linka bude trvat dlouho.

Doporučujeme tyto články:

Ziskovost plánovaného podnikání

Všechny náklady na pěnový gumový stroj se začnou vyplácet, když budou uzavřeny smlouvy s stálými zákazníky hotových výrobků. V závislosti na druhu materiálu, který se vyrábí ve stěnách dílny, nabízíme výrobek:

 • továrny na nábytek;
 • hračky a domácí spotřebiče;
 • podniky, které vyrábějí sportovní vybavení;
 • workshopy pro výrobu matrací.

Nabízíme zákazníkům speciální produkty, například pěnový kaučuk s lepící vrstvou, můžete přilákat více zákazníků. Pokud to nefunguje na začátku podniku, ujistěte se, že přemýšlíte o rozvoji podniku. Je důležité neustále zdokonalovat výrobní metody.

Doba návratnosti závisí na počátečních nákladech. Pokud se spoléháte na minimum, pak uspořádání obchodu bude trvat 1 000 000 rublů. Patří sem finanční prostředky na nákup stroje na výrobu pěnového kaučuku a dalšího vybavení, přípravu prostor pro práci, formalizaci podniku. Otevřete vysoce výkonný závod s alespoň 3 000 000 rublů.

Zisk, vycházející z údajů o výdajích a výnosech z prodeje, lze vypočítat samostatně. Standardní pěna pro měkký nábytek stojí minimálně 140 rublů na list ve velikosti 20/125/2500 mm. Cena materiálu se zlepšenými vlastnostmi je mnohem vyšší - až 500 rublů na arch. Současně jsou výrobní náklady o 30% nižší, což v budoucnu projeví dobrou ziskovost.

Výroba pěnové gumy

Pěna je syntetický materiál, který je vyroben z polyuretanu z elastické pěny. Tento název tohoto materiálu již ustoupil, stejně jako v sovětských dobách, kterou dodala skandinávská společnost Porolon.

Vzhledem k tomu, že pěnová pryž je materiál z měkké pěny téměř 90% sestávající z vzduchových dutin, má vynikající elastické a vzduchem propustné vlastnosti.

Používá se jako tlumící a izolační materiál pro balení křehkých výrobků, náplně pro nábytek, výrobu měkkých hraček a podobně. Kvůli svým zvukově izolačním vlastnostem je pěnová guma použita pro zvukotěsnost.

Pokud jde o výrobu pěny, používaného chemicky aktivní činidla, jako je polyol, isokyanát, jeho výrobě, pěna je považován za ekologicky nebezpečné, protože odpařování v procesu chemické reakce těchto materiálů jsou toxické a nebezpečné pro člověka.

Pro výrobu pěnové pryže a pěnové stabilizátory používají speciální katalyzátory přes první pěny pod vlivem vnějších faktorů, jako je vzduch a vlhkost se rozkládá na neškodné složky, a je snadno recyklovat.

Mezi hlavní nedostatky tohoto materiálu patří: dlouhá životnost a vysoká míra hořlavosti. Poslední nevýhoda je řešena zavedením specifických aditiv do výrobního procesu, pomocí něhož se vyrábí takzvaná nehořlavá pěnová pryž.

Technologie pěny

Technologický proces výroby pěnové pryže je založen na provedení chemické reakce smícháním jejích součástí ve speciálním zařízení pro pěnění. Poté se připravená hmota nalije do speciální formy pro tuhnutí.

Zpráva o technologickém procesu lze rozdělit do následujících postupných kroků:

 • dodávka složek směsi do místa výroby pěnového kaučuku;
 • příprava součástí pro výrobu pěnové pryže, kontrola jejich vlastností (teplota, viskozita, kvalita apod.);
 • plnění složek;
 • míchání surovin v pěnivém stroji v předem stanoveném režimu, aby se dosáhly určité vlastnosti materiálu;
 • vyplnění pěny získané speciální mobilní (demontovatelnou) maticí (tvar);
 • proces čekání na chemickou reakci za vzniku pěny v horní části matrice, který může být řádově 20 minut;
 • demontáž matrice (formy) a extrakce polotovaru z něj;
 • chlazení materiálu a čekání na konec jeho aktivních chemických procesů;
 • čekání na konečné vytvrzení pěnové pryže (pořadí jednoho až tří dnů);
 • Řezání pěnové gumy podle provokativní šablony;
 • skladování hotového výrobku.

Zařízení použité k výrobě pěnové gumy

Jednou z nezbytných podmínek pro výrobu pěnové pryže je přesné dodržování daného složení, protože chemická reakce, která je základem pro přípravu směsi, se provádí na molekulární úrovni.

Kromě toho neméně důležité je kvalita a teplota, které mám před mícháním. Zařízení, které se používá k výrobě tohoto materiálu, musí poskytovat nejen správné dávkování, ale také dodávání teplotních charakteristik suroviny.

Proto většina přístrojů, která se připravují a dávkuje, je vybavena řadou senzorů a automatizovaných systémů, které jsou navrženy tak, aby kontrolovaly výkonnost složek.

V závislosti na stupni automatizace a složitosti použitého zařízení je přímo závislá cena výrobní linky z pěnového kaučuku, jakož i jakost výrobku, který je vyráběn s tímto výrobkem, lineární. Zařízení používaná k výrobě pěnové gumy jsou stejného typu. Rozdíl v konfiguraci závisí pouze na způsobu výroby pěnové gumy.

Video: proces výroby pěnové gumy

V závislosti na objemu a sériové výrobě existují nepřetržité a periodické metody výroby. Odlišují se metodou extrakce pěny, při kontinuální výrobě se provádí kontinuální extrakce pěny a pěnový materiál se přivádí do formy, která je vyrobena ve formě přepravní linky.

Mezi hlavní zařízení, která se používají při výrobě pěnové gumy, lze identifikovat:

 • zařízení - dávkovač přísad;
 • zařízení (stroj) pro pěnění (v závislosti na konstrukci může být vysoký tlak);
 • matrice (forma) pro pěnovou výplň - pro blokovou (diskontinuální) metodu a pro kontinuální metodu - dopravník;
 • tepelná komora pro konečné vytvrzení (s předem nastavenou teplotou);
 • zařízení pro řezání pěny podle vzoru (vertikální nebo horizontální konstrukce pilového stroje);
 • přídavná zařízení pro zásobování vodou (čerpadla);
 • další zařízení pro napájení (transformátory, generátory a tak dále);
 • zařízení pro nucené větrání místnosti (ventilátor, klimatizace);
 • dopravníků a manipulátorů pro automatizaci výrobních procesů.

V některých vysoce automatizovaných linkách mohou být k výrobě pásky nebo drcené pěnové pryže použity různé balicí stroje a stroje pro použití jako plniva.

Vzhledem k tomu, že výrobní postupy pěnové týká dvojí emise toxických a škodlivých látek, předpokladem výrobní linky zařízení je přítomnost speciální zařízení, která umožňují nejen pro nucené větrání objektu, ale také sledovat míru znečištění ovzduší.

Pěnivý stroj

Zařízení pro pěnění polyuretanové pěny je klíčem k výrobě pěnové gumy.
Obvykle návrh takových zařízení zajišťuje přítomnost takových základních jednotek a mechanismů:

 1. Jednotka pro skladování, předmíchání a podávání složek směsi.
 2. Vysokotlaký blok pro pěnění směsi.
 3. Automatický uzel řízení procesu.
 4. Chladicí jednotka.
 5. Stříkací zařízení.

Jak uspořádat výrobu pěnové gumy

Pěna (polyuretanová pěna) je měkký a pružný materiál, který se používá při výrobě nábytku a oděvů, jakož i při výrobě měkkých hraček a balení křehkých výrobků. Výroba pěnového kaučuku v Rusku v současné době není schopna plně uspokojit poptávku po výrobcích, takže výklenek je poměrně svobodný, což otevírá možnosti pro začínající podnikatele.

Výroba pěnové gumy a její aplikace

Navzdory skutečnosti, že výroba pěnového kaučuku v Rusku se každým rokem zvyšuje v průměru o 7%, aby bylo možné uspokojit poptávku všech spotřebitelů z tohoto materiálu, je nutné jej dovážet ze zahraničí. Vzhledem k objemu pěnové gumy s relativně nízkou hmotností náklady na logistiku často přesahují náklady na materiál samotný. Vzhledem k těmto faktorům si každá nová mini-továrna okamžitě získává stálé velkoobchodní zákazníky, kteří chtějí ušetřit na součástech svých výrobků.

Polyuretanová pěna je široce používána při výrobě následujících výrobků:

 • čalouněný nábytek;
 • dětské hračky;
 • houby a houby pro mytí nádobí;
 • oblečení;
 • autosedačky;
 • sportovní vybavení;
 • balicí materiály.

Navíc během výstavby a opravy použijte speciální zvukotěsnou pěnu, která má několik dalších vlastností.

Technologie pěny

Výroba polyuretanové pěny je považována za škodlivou, takže je lepší vybrat výrobní zařízení na okraji města nebo mimo město - pomůže to předejít problémům s orgány dohledu a šetří náklady na leasing. Dále musí pracovníci dodržovat bezpečnostní pravidla s použitím osobních ochranných prostředků, jako jsou respirátory, brýle a rukavice.

Komponenty pro výrobu pěnové pryže

Hlavní komponenty použité při výrobě polyuretanové pěny jsou polyester, isokyanát a voda. Polyester a isokyanát jsou složité chemické sloučeniny, jejichž výroba sama o sobě bude znamenat dodatečné náklady na vybavení a kvalifikovaný personál pro mini rostlinu, proto je nejvhodnější objednat suroviny ve specializovaných laboratořích.

Metody výroby polyuretanové pěny

Existují dva hlavní způsoby výroby pěnové gumy:

 • Periodické (vhodné pro mini rostliny);
 • kontinuální (vyznačuje se vyšší produktivitou).

Proces výroby PPC v dávkovém způsobu je poměrně jednoduchý: součásti směšují směšovače, nalévají do formy a vlivem působení vody na polyester a isokyanát se materiál zvedá, tvoří a odolává během několika minut. Výsledný blok "přichází" ve formě dalších 15-20 minut, pak je extrahován a přenesen do konečné formace, kde je stále ještě nejméně 24 hodin při nižší teplotě. Poté se materiál považuje za připravený, nakrájí se na bloky požadovaného tvaru a posílá se kupujícímu.

Při nepřetržitém způsobu se směs vylévá na pásku a stoupá během pohybu. Když se dosáhne koncového bodu dopravníku, materiál již má tvar, je rozřezán na bloky a přemístěn do finálního tvarovacího prostoru. do obsahu ↑

Sekundární výroba pěny

Hlavním znakem výroby sekundární polyuretanové pěny je přítomnost pěnové pryže v počtu součástí. Často je strouhanka tvořena výrobou běžné pěnové pryže a její použití pomáhá vytvářet bezproblémovou výrobu a šetří suroviny.

Směs drti a polyuretanového pojidla se lisuje za určitého tlaku a výsledný materiál má zvýšenou tuhost a odolnost. Díky svým technickým vlastnostem je takový materiál použit jako pevná vložka při výrobě nábytku, aby chránila horní vrstvu běžné pěnové pryže před rychlým oděrem a opotřebením.

Výroba akustické pěny

Akustická FPU má nejvyšší hustotu, která zajišťuje zvukovou izolaci prostor. Často se při výrobě používá pěnová pryž.

V závislosti na tvaru konečného výrobku je reliéfní a neupravená polyuretanová pěna. První je vyrobena s profily "vlna" a "pyramida". Koeficient zvukové pohltivosti materiálu přímo závisí na tvaru a tloušťce - například pyramidová "pyramida" o tloušťce 70 mm má koeficient 0,62.

Zařízení pro výrobu pěnové gumy

Pro průmyslovou výrobu polyuretanové pěny bude zapotřebí následující zařízení:

 • forma (pro periodickou metodu);
 • dopravník (pro kontinuální metodu);
 • tepelná komora;
 • Pěnivý stroj;
 • stroj pro vertikální nebo horizontální řezání;
 • dávkovač;
 • hadic a čerpadel.

Od začátku podnikatelů se doporučuje zakoupit hotovou výrobní linku, protože je obtížné shromáždit celou sadu a často i dražší než objednat zařízení od jednoho dodavatele. Dokončená linka pro výrobu PPU pravidelně bude stát asi 15-17 tisíc dolarů, s instalací - asi 20 tisíc.

Pro rozšíření výroby se doporučuje zakoupit automatickou sadu dávkovacích forem a kontejnerů, stejně jako další stroj pro řezání bloků. Celkově takový "upgrade" bude stát dalších 10 tisíc dolarů.

Prostory a personál pro organizaci výroby

Pro organizaci mini-továrny bude mít dostatek prostoru 200 metrů čtverečních. metrů. Měl by být rozdělen na několik výrobních dílny, stejně jako pomocné místnosti pro personál. Výška stropu musí být nejméně 3 m.

Vzhledem ke zvýšené škodlivosti výroby je nutné zajistit dobré větrání prostor. Je také nutné udržovat určitý teplotní režim - při nanášení pracovní směsi do formy by teplota neměla klesnout pod +18 ° C, jinak to ovlivní technické vlastnosti hotového materiálu. Pro usnadnění udržování teploty se doporučuje chránit odlévací díl od ostatních prostor. Další operace, jako je namáčení, řezání a skladování, lze provést při nižší teplotě.

Pro nepřerušený provoz elektrického zařízení je zapotřebí kabeláž 380 V s "uzemněním". K naplnění hotových výrobků, stejně jako dodávka surovin by měly být pohodlné přístupové cesty, stejně jako přepážka před budovou.

K servisu zařízení a provádění jiné práce bude trvat 8 pracovníků a chemik technologa s odpovídajícím vzděláním. Jejich 5 lidí je zapotřebí k údržbě strojů, naplnění směsi a řezání materiálu a další 2-3 pro nakládku zboží a další práce.

Ziskovost a obchodní vyhlídky

Hlavním problémem na cestě začínajícího podnikatele, který se rozhodl zahájit výrobu polyuretanové pěny, může být nedostatek peněz na vybavení. Pokud však máte 20 tisíc dolarů, můžete již spustit výrobu v plném rozsahu, jejíž ziskovost činí 15-20%, s přihlédnutím k veškerým nákladům.

Zatímco v Rusku je nedostatek návrhu PPU, otevření závodu se zdá být vítězem podniku, nicméně po několik let se situace může změnit. Vzhledem k relativní jednoduchosti výrobního procesu a téměř úplné absence rizik existují všechny předpoklady pro rychlé vyplnění výklenku a zpřísnění konkurence mezi výrobci.

Výroba pěnové gumy v instrukcích k videu

Výroba pěnové gumy

Pěnová pryž je již dlouho známa jako odolný materiál pro výrobu elastických výrobků. Stávající podniky v Rusku nejsou schopny plně uspokojit poptávku po tomto materiálu na domácím trhu zboží. Otevření mini-továrny na výrobu pěnového kaučuku v Rusku bude docela výhodné jak pro ty, kteří podniknou první kroky v podnikání, tak pro podnikatele se značnými zkušenostmi a zkušenostmi. Pokud vezmeme v úvahu skutečnost, že dovážená pěnová pryž je mnohem dražší než domácí pěna, konkurence s výrobci jiných zemí není akutním problémem. Výpočty navíc ukazují, že výroba a prodej pěnového kaučuku nebude od podnikatele vyžadovat rozsáhlou počáteční investici.

Technologie a zařízení výroby pěnové gumy

Pokud uvážíme výrobu pěnového kaučuku z hlediska technického vybavení výroby a dostupnosti surovin, pak je vybudován spíše komplikovaný obraz. Faktem je, že každá technologická operace pěnového gumového cyklu se provádí na vlastním odděleném zařízení. A každá fáze výroby vyžaduje pečlivou kontrolu souladu výrobků s existujícími normami, pouze v tomto případě bude konečným výsledkem tohoto procesu kvalitní komerční výrobky.

Technologii výroby pěnového kaučuku lze představit ve formě následujícího průmyslového algoritmu:

 • vytvoření surové kompozice a její naplnění do násypky pěnového stroje s kontinuálním mísením;
 • plnění s přijatým řešením speciálních skládacích forem;
 • zajištění chemické reakce interakce složek směsi na naplnění zpěnitelnými prostředky na horní hranu;
 • chlazení materiálu při dané teplotě po dobu 3 dnů;
 • Řezání pěnové pryže ve formě listového materiálu do specifikovaných formátů;
 • dodání hotových výrobků do skladu.

Velkou roli při získávání kvalitního materiálu hraje přesná shoda s dávkou v reaktivní směsi všech složek pro pěnový kaučuk. Nelze zde chybět, vše musí odpovídat technické specifikaci gramu a proces vážení musí být proveden na vahách s velmi malou chybou. V současné době se s tímto úkolem mohou vypořádat pouze vysoce přesné elektronické váhy.

Je známo, že každý velký podnik produkující pěnový kaučuk využívá jeho technologické vlastnosti, přesné recepty a poměry složek. Ale zde by měl být obsah výchozí směsi látek, jako je polyol a polyisokyanát, neměnný. Rozdíl mezi způsoby výroby je pouze v počtu sekundárních složek, které tvoří směs.

Vzhledem k tomu, že technologická schéma pro výrobu pěnového kaučuku zajišťuje vznik komplexních chemických reakcí, musí být pracovníci přísně dodržováni požadavky na ochranu práce. To platí pro teplotu vzduchu 18 ˚C a ventilaci, která je schopna odstranit všechny škodlivé plyny z oblasti působnosti personálu údržby. Velmi zodpovědně je třeba pracovat v čistírnách dílny, která musí zajistit spolehlivou ochranu atmosféry před významným znečištěním.

Za provozu zařízení s výrobou vysoce kvalitní produkt povinného zařazení zaměstnanců svých zaměstnanců zkušeného technologa, který bude schopen monitorovat správnost výrobního cyklu ve všech fázích. Bude muset sledovat dodržování formulace a kontrolovat jak surovinu pro pěnový kaučuk, tak meziprodukty pracovní směsi. Všechny tyto parametry jsou přesně upraveny státními normami Ruské federace.

Při nákupu zařízení je hlavní řešení poloautomatizovaný komplex nebo plně automatizovaný? Samozřejmostí je, že automatická linka je výhodná, protože pro její provoz nevyžaduje velké množství personálu údržby a kvalita vyrobeného zboží nezávisí na variabilním lidském faktoru. Na druhou stranu, cena těchto typů zařízení je natolik odlišná, že někdy je výhodnější možnost instalace poloautomatického komplexu v podniku a nájem většího počtu zaměstnanců. Konečné rozhodnutí o výběru výrobní linky z pěnového kaučuku přebírá sám podnikatel a srovnává jeho budoucí výdaje a příjmy.

Nejlevnější nákup vybavení pro výrobu pěnové gumy by měl obsahovat takové stroje a jednotky:

 • zařízení pro dávkování složek směsi;
 • Pěnové přístroje;
 • tepelná komora;
 • blokové tvary;
 • stroj na řezání pěnové gumy;
 • zařízení na drcení odpadu z primární výroby;
 • automatický balicí stroj.

Poslední dvě pozice jsou nutná v případě organizování výroby ve velkém měřítku při výpočtu velké kapacity zakoupeného zařízení.

Cena všech zařízení je do značné míry určena skutečností, že stroje budou zakoupeny samostatně nebo ve formě kompletní výrobní linky. Podnikatelé většinou zastavují svoji volbu na dokončenou řadu zařízení, protože zde jsou všechna zařízení předem připravena k interakci, což jim umožňuje vyhnout se případnému přetížení a zlomení.

Stroj na pěnový kaučuk s výrobní kapacitou 12 cu. metrů materiálu na pracovní den jsou v současné době odhadovány dodavateli zařízení v 600 tisíc rublů. To je považováno za minimální objem kapitálových investic do výroby, ale s takovou produktivitou bude příjem podniku poněkud skromný. Koupit výrobnější řadu zařízení, která může produkovat až 30 metrů krychlových za pracovní směnu. metrů výrobků, požadovaná částka není menší než jeden a půl milionu rublů. Ale tento druh produktivity může být optimální pro dosažení vysokého zisku ze strany podniku.

Na trhu zařízení je nyní více a více produktivní výrobní linky pro nábytkářský pěnový kaučuk, ale pro zahájení podnikání se stále nepracovaným prodejním mechanismem není tato možnost ekonomicky proveditelná.

Nezapomeňte na výrobu sekundární pěny. Tím, že odborně organizují shromažďování odpadů, zkušení podnikatelé zřídili ve svých obchodech zařízení pro výrobu druhotné pěny z pěnového kaučuku. To vám umožní získat levnější produkty, které hrají důležitou roli v boji za komoditní trh.

Na prodej výrobků a ziskovosti

Samotný proces organizace jakékoliv produkce v naší zemi není příliš složitý. Pak je obtížnější vytvořit spolehlivý prodej hotových výrobků budováním vztahů se zástupci velkoobchodního trhu. Koneckonců, velkoobchodní kupující jsou schopni přinést velký zisk podniku. To všechno vede k správné představě, že prodejní kanály vašeho produktu je třeba promýšlet ve fázi návrhu podniku, a ne když jsou sklady naplněny hotovými výrobky. Pouze provozní práce na prodeji pěnového kaučuku jsou v co nejkratší době schopny vést ke splacení počátečních investic a získat významný čistý zisk.


Potenciální kupci fóliové pěnové pryže jsou:

 • podniky pro nábytek;
 • společnosti a obchodní sítě profilů budov;
 • toy továrny;
 • výrobci vysoce kvalitních audio zařízení;
 • podniky obuvnického průmyslu.

Vzhledem k tomu, že se jedná o větší počet průmyslových oblastí, které mají zájem o nákup pěnového kaučuku, by neměla docházet k žádným přestávkám v zařízení žádné nově organizované prodejny. Důležité je pouze to, že ceny nabízené zákazníkům a kvalita výrobků jsou pro ně atraktivní na trhu konkurenčních společností obdobného profilu.

Tvorba analýzy produktů prodeje na trhu a studovat možnosti konkurence, je třeba, aby se zapojily do aktivního prodeje reklamních kampaní pěny pro čalouněný nábytek, který se týká především vysoce kvalitní pěny a lepidla.

Když mluvíme o ziskovosti podnikání při výrobě pěnového kaučuku, hlavní věcí je zde příslušná organizace případu. S určitým úsilím a schopností najít správné kontakty, návratnost investic do podnikání začíná poměrně rychle. Odhaduje se, že pro registraci podnikání, pro nákup vybavení a surovin, k pronájmu místnosti - v průměru, až 2,5 milionů rublů. Jedná se o impozantní hodnotu nákladů, která může být snížena pouze tím, že do dílny nebude instalována nová, ale použitá zařízení.

Ale ušetřit na surovinách by neměl být. Veškeré suroviny musí být vyráběny pouze od spolehlivých zákazníků, pouze to může dovolit společnosti vyrábět vysoce kvalitní výrobky a udržovat si zákaznickou základnu. Obvykle po roce aktivní činnosti se počáteční investice do výroby pěnového kaučuku vyplatí a podnik začíná poskytovat požadovaný zisk zakladateli. Zisk je hlavním cílem jakéhokoli podnikání, jakékoliv výroby.

Jeho podnikání ve výrobě pěnové gumy

Přehled trhu výroby pěnové gumy

Pěna je v současné době jedním z materiálů "dlouhý játra": poprvé pěnový polyuretan (nebo zkráceně PPU) byl vyvinut zpět ve třicátých letech minulého století a byl získán ve 40. letech minulého století. Je to osvědčený měkký a podpůrný materiál používaný k tomu, aby pružnost výrobků (např. Čalouněný nábytek) a tepelnou izolaci.

Nicméně jeho výroba v Rusku nepokrývá potřeby, takže pěna je často dovážena ze zahraničí. Proto výroba pěna může být docela výnosný obchod, vzhledem k tomu, že zahraniční výrobci nemohou konkurovat domácí, z toho prostého důvodu, že transport tohoto materiálu, a to zejména na dlouhých nákladů na dálku je často více než přepravovaného materiálu - protože pěna je velký objem při Nízká hmotnost, i když je přepravována ve speciálním kompresním balení.

Navíc výroba pěnového kaučuku (relativně malých objemů) nevyžaduje značné náklady na vybavení a velké výrobní prostory, a proto je ideální pro začínajícího podnikatele.

Tentokrát však může být významnou překážkou pro místní producenty: uložila stejné územní hranice, pokud jde o zahraničních výrobců - výroba pěny je ve skutečnosti velmi klientsky orientovanou výrobu, pro které je trh poměrně malý a dosti specifické.

Major mezeru na trhu zaujímají výroby, které produkují křehká a trpí mechanické poškození zboží, jako je elektronika (e-knih, GPS -navigatory, atd), které potřebují měkkou podšívkou, která je chrání před rozbitím.

Taková výroba ochotně nákup dostatečně velkých dávek jako obalový materiál, nebo spíše, odpružení, materiálu. Na druhém místě jsou výrobci čalouněného nábytku, které využívají pěnu jako výplň v produktech rozpočtu a středně velké, které tvoří převážnou část těchto výrobků do středních podniků: židle, sedací soupravy a podobně, jakož i stavební firmy, je někdy používán jako pěna zvuku, tepla a vibrací.

Přibližně stejné (relativně malé) objemy nakupují výrobci pěnové gumové obuvi, kteří ji používají jako jednu ze součástí stélky pro obuv a výrobce audio zařízení - mikrofony, sluchátka a některé typy zvukových krabic.

Velmi malé množství pěnového kaučuku tvoří další zákazníci, mezi něž patří výrobci některých zdravotnických prostředků, např. Fixace pneumatik (např. Obruč), některé protézy atd. produktů. Samozřejmě, nezapomeňte na prodejní síť jednotlivcům: supermarkety a prodejny stavebních materiálů mohou také nakupovat určité množství produktů.

Takže při otevření vlastní výroby pěny by měly být v souvislosti s odhadovaným objemem údajných stejných objemech prodejů, s přihlédnutím ke všem k dispozici v oblasti potenciálních kupců, a to s ohledem na možnost zasílání vyprodukovaného zboží mimo zónu, která nezahrnuje konkurenční náklady provádí pěnové Plus přepravní náklady s protějšky z jiných výrobců.

Technologie pěny

Výroba pěnového kaučuku se považuje za nebezpečnou pro životní prostředí av některých případech za zdraví škodlivou. Skutečnost, že se pro jeho výrobu se používají polyol, aromatické diizokyanáty - hlavně toluendiisokyanát (toluendiisokyanát) nebo methylen (difenylmethandiisokyanát), některé katalyzátory a stabilizátory pěny.

Některé z těchto složek při odpařování jedovatého, ale oni se rozloží na neškodné komponenty působením vlhkosti a vzduchu - což je důvod, proč musí být opatřeny výrobní závod s tekoucí vodou a dobře větrané a zaměstnanci - mají respirátory.

Výroba pěnového kaučuku, stejně jako jakékoliv jiné pěny z polyuretanu, lze rozdělit do dvou kategorií: objem, kapacitu zařízení a použitou výrobní metodu - kontinuální nebo periodické.

Ve skutečnosti jsou obě kategorie vzájemně propojeny: zpravidla se používá kontinuální metoda pro velké objemy výroby (více než 2000 tun za rok), i když ji využívají i některé podniky střední velikosti (500-2000 tun ročně); Pravidelná metoda využívá část středně velkých (500-2000 tun ročně) a všech malých podniků (až 500 tun ročně).

Samotný proces výroby pěnového kaučuku vypadá následovně. Kapalné chemická činidla - prostředek pro výrobu pěny - dávkován v mixeru určitého objemu, a pak se rychle mísí v zařízení pěnicí (v souladu s režimů prolnutí, které ovládají hlavní charakteristiky pěny - hustoty, napětí v tlaku, relativní deformace v tlaku, pevnost v tahu, ve srovnání prodloužení při přetržení) a nalit do pohyblivé formy se skládacími stěnami.

Po míchání činidel dochází ve formě k chemické reakci, která vede k tvorbě pěny a jejímu vzestupu k hornímu okraji formy. Takto získaná pěna bloku udržuje přidělenou dobu (přibližně 15 až 20 minut) technologie ve formě, a potom rozloženém stavu, a jednotka se pohybuje v prostoru, pro konečné tvarování (chladicích jednotek a dokončení v chemických reakcích).

Po 1 až 3 dnech se hotová pěna rozřezá na pásy o požadované tloušťce (obvykle od 5 do 150 mm) na horizontální pásovou pila. Pěnová pěna je realizována.

Metody pro výrobu pěnových hmot se liší následující bod: v kontinuálním lití, stroj dodává odměřené množství komponent do mísiče, kde se smísí kompozice nalita do formy není, a ve zvláštním pohybující se dopravník, kde je pěnového. Nepřetržitý materiál se rozřezává na bloky požadované délky. Po stárnutí se bloky rozřezávají na listy požadované tloušťky.

Zařízení pro výrobu pěnové gumy

Zařízení pro výrobu pěny v kontinuálním a pravidelném způsobem v podstatě neliší se skládá ze strojů vypěňovací formy (pro periodické), dopravník (kontinuální), horizontální nebo vertikální pásová pila a nastavit sady pro dávkování komponent, servis strojů, čerpadla a tak dále. Jen kapacita zařízení je odlišná. jeho výkonnosti.

Připraveno produktové řady pro nízkou spotřebou energie (od 100 do 140 do 500 tun ročně) s možností prodloužení by stálo 16,700 dolarů, což odpovídá v rublech při současném kurzu je asi 510 tisíc rublů, a při instalaci a školení personálu -.. V 24 700 dolarů (asi 755 tisíc rublů).

K dalšímu rozšíření výroby bude zapotřebí: tepelná komora pro temperování surovin, urychlení konečného formování - 6000 dolarů nebo zhruba 180 tisíc rublů; dodatečná automatická sada měřicích přístrojů a kontejnerů - 6200 dolarů nebo asi 190 tisíc rublů; a další pás viděl vertikální stroj - 5000 dolarů, nebo asi 153 tisíc rublů. Po těchto investicích se výroba pěnového kaučuku zvýší přibližně o 2 až 2,5 krát, ale je třeba si uvědomit, že výrobní metoda zůstane stejná, tj. pravidelně.

Plně automatizovaná sada zařízení pro výrobu pěnového kaučuku nepřetržitým způsobem bude stát trochu víc - 6200 tisíc rublů. Vedle hlavního vybavení je ale i další vybavení, které by mělo být zakoupeno co nejdříve, pokud není možné okamžitě koupit.

Takové stroje jsou například stroj na válcování do role a obalových listů v plastové fólie nebo papíru stát $ 7,000, nebo o 214 tisíc rublů.. Drtič pro recyklaci pěnových krusty v drti, která se používá pro balení úlevy zboží při výrobě čalouněného nábytku, a je také používán při výrobě „sekundární pěny“ v hodnotě $ 2,000, nebo o 61.000. Rub., Stejně jako správný soubor zařízení pro zpracování pěnového odpadu a produkovat sekundární pěnové pryže za cenu 9000 dolarů nebo 275 tisíc rublů.

Prostory a personál potřebné k výrobě pěnové gumy

Základní požadavky na výrobní místnosti snížena pouze na výšku stropu (který by měl být alespoň 3 m) a udržování teploty na úrovni, která není nižší než 18 ° C, v případě, že bloky v oblasti vyplnit teplota klesla pod 18 ° C, výroba pěny je nemožné.

Teplotní limit se vztahuje pouze na plochu pro odlévání bloků (30-50 m2), kterou lze oddělit se zbytkem prodejny do samostatné místnosti pro snadnou údržbu požadované teploty. Další expozice bloků může být provedena v místnosti s nižší teplotou a řezání a skladování hotových výrobků lze provádět obecně při jakékoliv teplotě.

Celková plocha obchodiště pro výrobu pěnového kaučuku činí 200-250 m2, s přihlédnutím k prostorám pro výrobní pracovníky a malé kanceláři pro technologa. Přítomnost elektrického zapojení na 380 V s "obvodem" je povinná, stejně jako správně instalovaná ventilace. Pásové pily navíc vyžadují snadný základ.

Obchod by měl být provozován pohodlnými přístupovými cestami a území před ním by mělo být schopno vykládat barely surovin (200-250 kg).

Pro výrobu pěnové pryže je vyžadována osoba, která má buď vzdělání chemického inženýra nebo odbornou přípravu, kterou často poskytují výrobci výrobních linek z pěnové gumy. V zásadě je žádoucí přítomnost chemického vzdělávání, i když není povinným kritériem pro výběr personálu.

Navíc pro údržbu obráběcích strojů je třeba 3 osoby vyplnit a 2 osoby na řezací stroj a pro nakládku a vykládku zboží a surovin a další práce, 2-3 handymen. Kvalifikace a tvorba výrobních pracovníků nemá velký význam.

Perspektivy rozvoje podnikání při výrobě pěnové gumy

Hlavním směrem vývoje pěnového kaučuku je výroba tvarovaných výrobků. Takové výrobky se nyní používají hlavně pro sedadla a opěry automobilových sedadel, stejně jako v nábytkářském průmyslu - v segmentu drahého čalouněného nábytku.

Kromě toho není prakticky žádnou dodatečnou cenou možnost výroby koberců, hubek, pruhů pro oteplování oken, dětských hraček, "věšáků na kabáty" na oblečení atd. zboží pro domácnost.

Nezapomeňte na zavedení nových technologií: na Západě místo pěnového kaučuku jsou široce rozšířeny nehořlavé polyuretanové pěny (které se vyrábějí zavedením speciálních přísad).

Video o výrobě pěnové gumy

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.