Podnikatelský plán: výroba kosmetiky od A do Z. Jak vyrábět kosmetické výrobky a založit jejich marketing

Vždycky ženy snily o tom, že se stanou ještě krásnějšími. K tomu bylo třeba vyvinout nové metody, které přinesly dobré peníze.

Dnes je kosmetický průmysl značně rozvinutý. Ale přesto je to jeden z nejvýnosnějších případů. Koneckonců, žena je schopná popírat sebe mnohé touhy, ale ne na získání prostředků pro krásu.

Idea pro podnikání

Na ruském trhu existuje poměrně vysoká konkurence mezi výrobci kosmetických prostředků. To je důvod, proč málo lidí považuje tento podnik za slibný. Nicméně, navzdory velkému rozsahu trhu, můžete vždy najít určitou mezeru a začít vyrábět vlastní kosmetiku s malou počáteční investicí.

Kde začít? Předběžně sestavený obchodní plán. V tomto dokumentu by měla být popsána výroba kosmetiky, jakož i všechny fáze přípravných činností.

Především je nutné zkoumat poptávku spotřebitelů. To umožní organizovat výrobu kosmetiky s ohledem na jejich přání. Začátečníci mohou mít obzvláštní zájem o výrobu a prodej produktů, které obsahují pouze přírodní ingredience. Taková kosmetika v průmyslovém měřítku nemůže být vyrobena, protože přírodní látky nemohou být dlouhodobě skladovány. K zabránění poškození hotových výrobků se přidávají emulgátory a konzervační látky.

Výroba kosmetiky, sestávající pouze z přírodních složek, je v moci malých podnikatelů. Mohou zaručit vysokou kvalitu svých výrobků tím, že vytvoří vlastní recept a vyrábějí zboží na objednávku.

Výhody a nevýhody fyto-léků

Přírodní kosmetika neobsahuje škodlivé chemické přísady. Vyrobte je na bázi výtažků a vývarů léčivých bylin. V tomto produktu se používá syrovátka, přírodní oleje a další přírodní ingredience.

Hlavní nedostatky těchto finančních prostředků jsou uzavřeny v krátké době jejich uskladnění. Vzhledem k nákladným komponentům, které jsou v jejich složení, mají poměrně vysoké náklady. Nicméně, to vše je více než kompenzováno užitečnými vlastnostmi a vysokou kvalitou vyrobeného zboží.

Zahájení podnikání

Výroba kosmetických prostředků, která je založena pouze na přírodních surovinách, začíná zpravidla doma. Zpočátku to je jen hobby, a pak zdroj, který vám umožní získat další příjmy. Současně je položen základ pro rozvoj vlastního podnikání.

V případě, že vaše hobby se rozrostlo do vážné práce, budete muset vytvořit obchodní plán. Výroba kosmetiky v tomto dokumentu by měla být poskytována pouze po obdržení potřebného vzdělání. Je třeba, navzdory obrovskému množství informací v celosvětové internetové informační síti.

Výroba kosmetiky bude prospěšná, pokud budou pečlivě vybrány potřebné přísady. Je třeba mít na paměti, že esenciální oleje prodávané v lékárenském řetězci nemohou zpravidla splňovat požadavky, které jsou požadovány pro přírodní kosmetiku, protože obsahují chemické složky.

Proto by měl obchodní plán stanovit výběr dodavatelů, kteří mají na trhu dobrou pověst. Komponenty lze zakoupit v malých sériích v maloobchodních nebo malých velkoobchodních firmách. Mějte na paměti, že náklady na výrobu hotových výrobků budou v tomto případě zvýšeny.

Formulace kosmetiky

Chcete-li vyrobit dobrý výrobek, nestačí jen vybrat součásti. Velkou roli hraje jejich počet a kombinace, které jsou uvedeny v receptu výroby. Tento okamžik je důležitý pro zajištění nezbytného kosmetického účinku. V případě, že nemáte zkušenosti s touto oblastí, bude nutné vše v praxi zvládnout.

Výroba kosmetiky může začít jen tehdy, když budou existovat vlastní recepty a všechny prostředky budou testovány na známých a známých, kteří dávají pozitivní odpovědi.

Sortiment

Produkce přírodní kosmetiky v počáteční fázi se nemusí lišit v různých produktech, protože certifikace každého produktu bude vyžadovat zhruba dvacet pět až třicet tisíc rublů. Seznam sortimentů by však měl obsahovat alespoň dva nebo tři typy výrobků pro mastnou, kombinovanou a také pro suchou pokožku. To se bude týkat většího počtu potenciálních kupujících.

Přírodní kosmetika, vyrobená na objednávku, musí brát v úvahu individuální požadavky kupujícího. Sériová výroba však předurčuje maximální sjednocení sortimentu. Současně bude nutné nezapomínat na určitou paletu produktů.

Výrobní proces

Získání vlastního zařízení, na kterém budou vyrobeny kosmetické prostředky, je v prvních fázích podnikání velmi nákladné a nerentabilní. Pro začátečníky se doporučuje výroba kontaktů. Služby poskytované třetí stranou jsou poměrně levné. Jejich náklady jsou nižší než náklady na suroviny nezbytné pro výrobu kosmetiky.

Mnoho velkých ruských podniků nabízí plný výrobní cyklus pro výrobu gelů a krémů, toniků a mléka, masky a křoviny, balzámy, šampony atd. Služby zahrnují vývoj receptů, nákup surovin, kontrolu kvality, výrobu zboží a designový návrh hotové kosmetiky.

Implementace

Ne každý prodaný výrobek může přinést významný příjem. Je třeba poznamenat, že kosmetika je vždy poptávaná. Hlavní věc, kterou je třeba udělat, je uspořádat vaši firmu dobře.

Všechny prodané výrobky musí projít povinnou certifikaci. Kosmetické výrobky musí být v plném souladu s pravidly označování. Důležité je, abyste nezmeškali data vypršení platnosti zboží. V případě, že se rozhodnete prodávat zboží prostřednictvím svého vlastního obchodního domu, budete potřebovat určité dokumenty pro jeho otevření.

Především musíte oficiálně zaregistrovat své aktivity. Pro malou organizaci to může být individuální podnikání. U velkokapacitní obchodní sítě bude požadována konstrukce LLC.

Při registraci je nutné uvést typ činnosti. Oficiálně by se mělo jednat o maloobchod s parfémy, kosmetikou a chemikáliemi pro domácnost. Před zahájením činnosti je nutné získat konzultaci s finančním specialistou a zvolit zjednodušený daňový systém nebo jediný daň z imputovaných příjmů. Pouze po ukončení těchto postupů získá vaše obchodní činnost právní důvody a nebudete penalizováni pokutami.

Místnost

Podnikatelský plán obchodu s přírodní kosmetikou, který musí nezbytně předcházet otevření prodejního místa, by měl obsahovat oddíl o místě prodeje zboží. Zde je třeba zvážit jednu z nejužitečnějších možností. Takže prostor lze pronajmout ve velkém nákupním centru. Kosmetický obchod se nachází v přízemí bytového domu.

Na přání můžete zvážit pronájem samostatného malého pavilonu. Kromě nákladů na pronájem, které jsou důležité pro ziskovost podniku, je třeba vzít v úvahu i počet potenciálních kupujících. To je důvod, proč by drahý pokoj, který se nachází na rušné ulici, bude lepší volbou ve srovnání s možností rozpočtu v klidné neobydlené oblasti. Cena za pronájem bude splatit velkým obratem.

Plocha prodejny kosmetiky může být v rozmezí od 30 do 90 metrů čtverečních. Vhodnější a optimální volbou bude umístění asi 45 čtverců. Takový prostor je výhodnější z hlediska platby a může být pohodlně uspořádán.

Zařízení

Obchod, který prodává kosmetiku, bude vyžadovat určité náklady na registraci. Budete potřebovat regály a pulty, regály a pokladny, stejně jako znamení, které přitahuje pozornost. Při výběru zařízení je třeba vzít v úvahu prostor místnosti. S jeho malou velikostí budou potřebné pouze stojany a stojany. V prostorné hale je možnost umístit ostrovní show-windows.

Nábor zaměstnanců

Pozitivní dopad na podnik bude mít zájem o práci komunikativních zaměstnanců. Kosmetika - to je jedna z oblastí, kde jsou zvláště důležité osobní vlastnosti zaměstnanců. Proto při vypracovávání obchodního plánu je třeba okamžitě vzít v úvahu potřebný počet konzultantů a prodejců.

V případě, že hodláte otevřít malý obchod, můžete do personálu zahrnout čtyři zaměstnance a nastavit pro ně pracovní plán. Navíc budete potřebovat administrátora, který kontroluje zboží a provádí účetnictví.

U malých svazků může tato práce provádět sám podnikatel. Při náboru věnujte zvláštní pozornost způsobu komunikace zaměstnanců. Kupující se vrátí do obchodu s novými nákupy, respektuje je a obdrží příslušnou radu od prodejců.

Reklama

Jak rychle prodávat kosmetiku? Hlavním ziskem pro podnik bude přinést pravidelné zákazníky, které by měly být přitahovány různými propagačními akcemi, bonusy a slevovými programy. Proto je reklama jednou z nejdůležitějších úkolů obchodu.

Dokonce i při přípravě podnikatelského plánu stojí za to, aby se vyvinuly programy slev, které budou uplatňovány na běžné zákazníky. K provedení takových akcí bude nutné vytvořit speciální karty pro běžného zákazníka. V průběhu práce se veškeré náklady, které vzniknou za reklamu, nutně vyplatí.

Suroviny a technologie výroby kosmetických prostředků.

Kosmetika z řečtiny (kosmetika-umění zdobit) a také zvýraznit ctnosti, zamaskovat nebo skrýt nedostatky kůže na tváři, ruce, nohy, tělo, vlasy, zuby a ústa.

Pro výrobu kosmetických prostředků se používají různé složky přírodního i syntetického původu. Při výběru surovin pro formulaci se zkouší jejich vzorky pro splnění stanovených požadavků na fyzikálně-chemické vlastnosti a obsah různých kontaminantů. Suroviny pro kosmetické zboží jsou rozděleny na základní a pomocné.

Hlavními surovinami jsou: mastné produkty, alkoholy, emulgátory, želatina, látky vytvářející film, plniva, povrchově aktivní látky, konzervační látky atd.

Mastné materiály - tuky, oleje a tukové komponenty - vyživují pokožku, změkčit to, zachovat pružnost, vyrovnání ztráty mazu při praní, nepříznivé faktory s nedostatečnou aktivitou mazových žláz. Nejčastěji v kosmetice se používají olivové, bavlněné, kukuřičné, ricinové, hroznové oleje, které se do formulace vkládají v závislosti na zamýšlených vlastnostech.

Zvláštní pozornost si zaslouží tukové látky - ceramidy a fosfolipidy. Vyrábějí se na modelu kožních lipidů a jsou syntetizovány z rostlinného materiálu, poskytují pevnost pokožky a působí tonizujícím účinkem.

Vosky. Z hlediska fyzikálních vlastností, částečně ve své chemické struktuře, je vosk příbuzný tukům. Ve výrobě kosmetiky našel široké uplatnění, protože vytváří emulze, podporuje vytváření struktury kosmetických výrobků a dává jim lesk.

Existují rostlinné, živočišné a syntetické vosky. V kosmetice se používají převážně zvířata - včelí vosk, lanolin, spermaceti.

Včelí vosk - málo tuku na dotek, pevná látka žluté nebo bílé barvy s příjemným zápachem medu. Vytváří homogenní slitiny s tuky, zvyšuje teplotu tání směsi. Vosk změkčuje pokožku, dává jí sametovou barvu.

Lanolin - produkt zpracování tukové ovčí vlny. Tento produkt je kombinace glyceridů mastných kyselin s jednomocnými alkoholy. - cholesterol, atd Proto je často označován jako tuk jako látek. Lanolin má světle žlutou barvu, slabý specifický zápach, mastnou konzistenci. Používá se téměř ve všech typech kosmetiky: krémy, prášky, labilní tužky atd. Lanolin dává kůži pružnost a pevnost.

Spermaceti zmrazení připravený olejovité hmoty, který vyplňuje dutiny lebeční a jiné části vorvaně, následované separací stiskem pevného produktu - z kapalné části spermacet - spermaceti olej. Čištěný spermacet je transparentní bílé krystalické desky s perleťovým a mastný na dotek, má nízký zápach a téměř bez chuti. Spermaceti je důležitou součástí krémů, rtěnek.

Z vosků rostlinného původu se používají hlavně voskové růže, vosk vyčištěný z odpadu levandule, jehličnanů apod.

Alkoholy. V kosmetickém průmyslu se alkoholy používají jako rozpouštědla a součást, která je součástí kapalných přípravků. To je způsobeno schopností alkoholu poskytovat čiré roztoky, které mají osvěžující, dezinfekční vlastnosti a vůni, která harmonizuje s většinou vonných látek.

Emulgátory jsou látky, které podporují tvorbu stabilních emulzí. Tyto složky velmi určují kvalitu krémů - jejich stabilitu, konzistenci, homogenitu struktur

Želírující a filmotvorné látky. Používá se k výrobě kosmetických gelů. Jako gelující činidla se používají:

. agar-agar - je získáván z želatinizovaného bujónu bílého moře a dalekohlavských řas;

Tragant - žvýkačka, která je výsledkem řezů na kmeni a kořenů různých druhů keřů;

· Želatina - vyšší stupně lepidla pro zvířata;

· Přírodní pryskyřice a modifikované přírodní polymery se používají při výrobě laků na vlasy, hřebíků jako filmových formátorů.

Glycerin je bezbarvá, průhledná syrovátková sladká tekutina. Je to vedlejší produkt výroby mýdla. Glycerin je snadno rozpustný ve vodě, suší po dlouhou dobu, a to před mrazem, zabraňuje množení bakterií a plísní. Velmi velké využití rostlin je způsobeno obsahem různých biologicky aktivních látek v nich. Jsou tvořeny v průběhu života rostliny a účinně působí na kůži, vyvíjí silné antiseptické, protizánětlivé, antibakteriální, uklidňující, stahující, změkčovací účinek. Jsou v rostlinách v určitých poměrech a jejich účinek na tělo je jiný. Patří sem: výtažky a šťávy z rostlin. aloe, sladký jetel, třezalky, měsíčku, borovice, kopřiva, jetel, lemongrass, lopuch, vojtěška, matku a nevlastní matka, pampeliška, jitrocel, heřmánek, lékořice, řebříček, tymián, vlaštovičník, šípky.

V kosmetice jsou široce používány biologické stimulanty, jako jsou hormony (placentární extrakty), enzymy (pankreatin, pepsin lysozym), včely odpadků (mateří kašička, propolis, včelí). Biologické stimulátory podporují tvorbu nových kožních buněk, obnovují elasticitu, zlepšují metabolické procesy

Spolu s tradičními složkami se v posledních letech objevují nové složky v kosmetických prostředcích. Mohou být rozděleny do tří skupin:

látky, které váží vlhkost;

· Nové účinné látky;

Pojiva vlhkosti, udržet pokožku pružný, zahrnují kyselinu hyaluronovou, vytvářet ohebný film vymezující odpařování vlhkosti, extrakt z řas na základě jikry jeseterů a lososa přípravky, hedvábné proteiny.

Nové účinné látky zahrnují: ovocné kyseliny - jablko, víno, glykol, atd., Určené k péči o stárnoucí pokožku. Je dokázáno, že krém obsahující ovocné kyseliny má dvojí účinek.

První efekt puchýře vyvolává rychlé odlupování stratum corneum, takže pokožka se stává čerstvá, hladká.

Druhý - v rámci dlouhodobé vystavení léků s ovocnými kyselinami stimulované procesy aktualizace hluboko ležící buňky, vyhlazení vrásek, zesvětlení stařeckých skvrn, pokožka lépe zadržuje vlhkost, stává pružnou, vláčnou.

Opalovací přípravky proti nim obsahují mentol, panthenol, kofein, alantoin, vitasell, betaine, které působí upokojujícím způsobem na pokožku, poskytují hladkost a elasticitu.

Technologie výroby kosmetických prostředků

Proces výroby kosmetických prostředků je poměrně komplikovaný. Vzhledem k tomu, že při jejich výrobě používají nejméně 10 různých komponent, které by měly být vzájemně kompatibilní. Jejich množství je striktně vyvážené, protože hotový výrobek musí být během skladování stabilní v širokém rozmezí teplot. Hlavní operace výroby kosmetických přípravků jsou:

Výběr surovin a jejich míchání

tvorba produktu a. atd. Jádrem svého výrobního procesu je určení typu, konzistence, tvaru a dalších vlastností kosmetických prostředků.

Při výrobě kosmetiky materiál byl podroben nejrůznějších účinky v závislosti na druhu kosmetiky: drcený, zahřeje, roztaví, filtrují se emulguje, pak se ochladí, nechá krystalizovat, atd. To vše je často doprovázena procesů souvisejících s látkami přechodu z jedné fáze do druhé, nebo.. s tvorbou nových produktů.

V závislosti na pravidelnosti charakterizující průběh procesů je možné je rozdělit do následujících skupin:

Mechanický - používá se při zpracování pevných a jiných surovin (broušení, dávkování, prosévání, míchání). Pro broušení součástí se používají vibrační ultrazvukové přístroje, které umožňují získat vysokou disperzi, tj. jemně mleté ​​výrobky (při výrobě zubních prášků, prášků atd.).

Hydromechanické - používané při zpracování kapalin a heterogenních systémů. Za tímto účelem se používají přístroje vybavené mixery nejrůznějšího provedení.

Tepelné ohřev, tavení, odpařování, chlazení, tuhnutí.

Hromadná výměna - je přechod látky z jedné fáze do druhé v procesu difúze, rozpouštění pevných látek, krystalizace, extrakce.

Všechny tyto procesy se provádějí pravidelně nebo nepřetržitě.

Většina kosmetických výrobků se vyrábí ve formě tekutých konzistencí: roztoků a heterogenních systémů. Nejběžnějšími jsou suspenze, emulze, pěny.

Suspenze - sestává z kapalného disperzního média a suspendovaných částic dispergované fáze (krémy, křoviny, zubní pasty atd.). Suspenze se připraví obvyklým způsobem míchání, často se připravují pasty.

Emulze jsou homogenní ve vzhledových systémech, sestávající ze dvou nebo více prakticky vzájemně nerozpustných kapalin, z nichž jedno se nazývá disperzní médium, částice druhého, distribuované v něm, jsou rozptýlená fáze. Nejčastěji jedna kapalina je voda a druhá je organická kapalina běžně nazývaná olejem. Typická technologická schéma pro získání emulzních krémů zahrnuje následující operace: příprava vodných roztoků ve vodě rozpustných složek; tavení a ohřívání pevných a zmrazených složek krému; příprava tukové báze, míchání vodné a tukové fáze, vaření a emulgování krému; chlazení a parfumování; zavedení biologicky aktivních látek a dalších tepelně odolných užitečných složek krému; balení a balení. Nejdůležitější z těchto operací je příprava tukové báze a příprava emulze (smíchání dvou fází složek a emulze).

Způsob výroby kosmetických prostředků ve formě roztoků, například kapalných a gelovitých šamponů, spočívá hlavně ve smíchání všech složek v souladu s formulací. Aktivní složky se smísí s vodou v digestoři při teplotě 40-60 ° C. Poté se hmotu ochladí a do ní se zavádí zahušťovadla, regulátory kyselosti média, parfém, barvivo, konzervační činidlo a další přísady.

Briketované hmoty pevné konzistence, jako je prášek, se smísí v suché formě a mechanicky se lisují v chladném stavu do určité velikosti a tvaru. Kvalita a kvalita prášku jsou nejvíce ovlivněny stupněm a jednotností pulverizace hmoty.

Výroba kosmetických výrobků by měla probíhat za sterilních podmínek, s výjimkou vstupu patogenních bakterií, plísní plísní a podobně. Přítomnost mikroorganismů a jejich růst v kosmetických výrobcích je nežádoucí, protože možné poškození produktů, infekce spotřebitelů.

Biotechnologie v kosmetické výrobě byla nedávno použita a jen málo firem na světě vyrábí své výrobky s pomocí biotechnologie. Jednou z nejběžnějších metod biotechnologií fermentatsiya- mikroorganismy rostou a množí se ve velkých kotlů - fermentorech ve zvláštním prostředí. Produkují paletu produktů látkové výměny, včetně cenných papírů, jako je kyselina hyaluronová, aniž by to lidská kůže se stává suchou a ochablé. Vytěžené jeho komplexně v omezeném počtu zvířat a pojivové tkáně lidského pupečníku, druhá metoda je Biotechnologie - použití buněčných kultur mikroorganismů se používají místo rostlinné buňky, živočišných, lidského materiálu, v kosmetice ocení jejich schopnost vyživují, hydratují, regenerují pokožku. Ale tato výroba je stále velmi drahá.

Výroba krémů

Článek o výrobě krémů, vybavení a výrobní technologie. Stručně a podrobně o nejdůležitějších věcech v tomto oboru

Výroba krémů může být jak v průmyslu, tak ve velkém měřítku a v malém rozsahu pro soukromé potřeby. Moderní výroba v průmyslovém měřítku předpokládá přítomnost velkého množství stabilizátorů v krémách, které dovolí kosmetickému přípravku zachovat své vlastnosti po dlouhou dobu. Nicméně stále více mají negativní vliv na kůži člověka. Vzhledem k tomu, že krémy byly vytvořeny jen tak, aby měly pozitivní účinek - zvlhčování, ochrana, maskování individuálních defektů, je takový vedlejší účinek nežádoucí ve výrobě. Mnoho kosmetických organizací pracuje na vyloučení tohoto efektu a nahrazuje některé součásti jinými.

Tak, jak bylo řečeno výše, byl původně vytvořen tak, aby poskytoval terapeutický nebo jiný účinek. Dále se vývoj léčiv a kosmetiky jsou rozděleny - kosmetické - dekorativní efekt, který byl založen na maskování vady, a léčení - jejich vliv na základě konkrétním terapeutickém účinku, - odstranění zánětu, léčení, hydratační nebo kůže vytváří ochrannou vrstvu. K dnešnímu dni existují tři typy krémů s podmíněným oddělením - jasná kosmetika (maskovací krém), hojení (hojení) a smíšené (obnovení).

Zařízení pro výrobu krémů

Zařízení na výrobu krémů sestává z těchto jednotek:

  • Tavicí hrnce - může to být s různými přídavnými vrstvami a možnostmi ohřevu směsi. V závislosti na výrobních požadavcích lze doplnit různými možnostmi zajištění jeřábů a krycích panelů. Také může být různými způsoby zajištěno vyložení hotové směsi pro její další použití.
  • Sterilizátor - podobný tavícímu kotli, výrobce nabízí celou řadu možností pro zařízení a vybavení tohoto zařízení.
  • Filtry, homogenizátory a čerpadla pro roztoky a hotové výrobky.

Také výrobci poskytují plně hotové linky pro výrobu krémů, jejichž provoz zajišťuje dodržování určitých pravidel. Formulace a výrobní technologie může vyžadovat zahřívání nebo chlazení směsi v přesně definovaných podmínek a pouze jeden řádek umožňuje zachovat podmínky vaření a prostředí kosmetické. Samostatné zařízení umožní sestavení linky s přihlédnutím ke specifikům výroby tohoto nebo tohoto výrobku. Vydáno: Fitting zředění roztoků, příprava extraktů a extraktů, dispergační činidla a míchačky umožňují získat jednotnou hmotnost (nezbytnou podmínkou pro krémy), mlýny a homogenizátory jsou rovnoměrně smísí a rozplní obsahem nádoby, při zachování stability určitých podmínek, aniž by, které se stává prostředek přípravy často nemožné.

Díky modernímu vybavení může být výrobní proces krémů buď in-line, krok za krokem nebo souvislý.

Technologie výroby krémů

Moderní výroba kosmetických krémů se skládá ze tří oddělení - přípravu, vaření a balení. Sklad pro hotové výrobky je často považován za samostatné oddělení. V přípravném oddělení se připravují určité druhy surovin a roztoků pro další procesy a určité množství připravených surovin je skladováno a voda je připravena. Dále ve varné sekci se připravují a ochlazují kosmetické přípravky. Pak jde do oddělení balení, kde je kontejner skladován a zabalen, zabalen a zaslán do skladu v obchodě pro hotový výrobek. Tam prochází testem splnění požadavků na kvalitu a pak jde do továrního skladu pro hotový výrobek.

Voda je hlavní složka pro všechny krémy, bez ohledu na jejich působení a cíl. Některé typy krémů se připravují pomocí změkčené vody, ze které se odstraní nečistoty solí, které činí vodu tvrdou, různé mikroflóry patogenů. Typ úpravy vody určuje jeho klasifikaci podle typu - vařené, destilované, pyrogenní a deionizované sterilizovanými.

První tři typy vody se získají tepelným zpracováním a membránovou filtrací a dalšími ekonomickými metodami čištění.

Metoda výměny iontů umožňuje získat deionizovanou vodu, metoda ultrafialového záření se sterilizuje. Sterilizace se provádí také chlorací, ozonizací, membránovou filtrací.

Postupy pro přípravu vodných roztoků surovin jsou poměrně jednoduché. Pro roztok hydroxidu draselného se používá taviče, výsledný roztok proudí do přijímače a zředí se na požadovanou koncentraci vodou. Potash je připraven podobným způsobem. Voda se společně s krystaly chloridu sodného zahřeje v receptu podle vzorce s parní párou. Pro vodné roztoky kyselin použijte speciálně upravené kontejnery se zařízením. Do lakovacího přístroje se přidává voda společně s kyselinami.

Také při výrobě krémů jsou používané oleje, a to jak přírodního, tak umělého původu. Díky tomu se vytvoří film, jehož ochranná vrstva snižuje úroveň odpařování kapaliny z povrchu pokožky. Rovněž ovlivňují stupeň průniku dalších složek krému a dalších látek, které přicházejí do styku s pokožkou, do hlubších vrstev pokožky.

Emulgátor je dnes třetí důležitou složkou jakéhokoliv krému. Mohou být také rozděleny na přírodní a umělé podle jejich původu. Účinné látky, které tvoří krém, jsou hlášeny kosmetickému agentovi daného objektu.

Vlastní podnikání: výroba a prodej přírodní kosmetiky

Konkurence na ruském trhu kosmetických přípravků je velmi vysoká, a proto zpravidla tento segment není považován za nejatraktivnější pro nové producenty, protože nemohou konkurovat hlavních světových značek, které tráví na podporu svých výrobků spoustu peněz. Nicméně i na tomto trhu můžete najít své místo a organizovat výrobu vlastní kosmetiky s relativně malými investicemi. K tomu je třeba pečlivě zkoumat poptávku spotřebitelů a při vývoji svých výrobků brát v úvahu všechna přání. Například výroba a prodej přírodní kosmetiky jsou pro začínající podnikatele velkým zájmem.

Ačkoli mnoho velkých výrobců se snaží brát v úvahu přání svých zákazníků a na obalech svých výrobků může dokonce stát označení "přírodní produkt", ve skutečnosti ve většině případů, tato tvrzení nejsou pravdivá.

Vyrábění kosmetiky z přírodních složek v průmyslových množstvích jednoduše není ziskové ani pro výrobce, ani pro spotřebitele. Faktem je, že složky přírodního původu mají velmi omezenou dobu skladovatelnosti, která se počítá za několik dní. Takže taková kosmetika, opravdu, úplně přirozená, by se zhoršila dříve, než se dostala na regály obchodů. Z tohoto důvodu se při výrobě kosmetických výrobků bez konzervačních látek, emulgátorů, a dalších produktů chemického původu není možné v průmyslovém měřítku. Ačkoli všechny tyto přísady nejsou přirozené a užitečné, ale bez nich, dlouhodobé skladování hotových kosmetických výrobků vyráběných na základě surovin rostlinného a živočišného původu se mohou vyvinout patogenní bakterie. Aby tomu zabránilo, do kosmetiky se přidávají konzervační prostředky a emulgátory umožňují prostředkům udržovat jednotnou konzistenci.

Takže velcí výrobci, kteří mají vlastní parfumerie a kosmetickou výrobu, nemohou bez použití chemických složek ve svých výrobcích. Nicméně, to je docela síla, malí výrobci, kteří vyvíjejí své vlastní recepty, včetně prostředků na zakázku, a může zaručit vysoce kvalitní kosmetiku prodávané pod jejich značkou. Skvělá přírodní kosmetika neobsahuje škodlivé chemické přísady. Je založen na vývary a bylinné výtažky, přírodní oleje, syrovátka, atd Hlavní nevýhody těchto prostředků -.. Stručný doby použitelnosti a poměrně vysoké náklady v důsledku použití drahých komponent - jsou kompenzovány vysokou kvalitu produktu a jeho blahodárné vlastnosti. Přestože přírodní kosmetiky není vždy hypoalergenní, je však určen nejen pro pleť, vlasy a nehty, ale také pro léčbu. Mnoho malých domácích firem vyrábějících přírodní kosmetiku začalo zpravidla pracovat doma. První výrobní Fytokosmetika stává vášeň, pak dodatečný zdroj příjmů, a nakonec se promění v základ pro rozvoj vlastního úspěšného podnikání. Takže pokud chcete otevřít vlastní výrobu přírodní kosmetiky, odkud začnete? Za prvé se zvláštním vzděláním. Navzdory velkému množství různorodých informací na internetu o výrobě gely, šampony, krémy, pleťové krémy a další péči o pleť, pokud uvažujete o tuto činnost nejen jako hobby, je to stojí za to přemýšlet o ukončení instituce vyššího vzdělávání v odbornosti „kosmetický a farmaceutický výrobní technologie (na chemické fakulty univerzit). Také přítomnost specializovaného dermatologa neublíží. Druhým klíčem k úspěchu vašeho podnikání je pečlivá volba ingrediencí. Navzdory skutečnosti, že esenciální oleje, například si můžete koupit i v pravidelných lékárně, ve většině případů, které nesplňují požadavky na zcela přírodní kosmetiku, neboť obsahují chemické přísady. Proto je pravděpodobné, že všechny ingredience pro vaše výrobky budou muset být zakoupeny v zahraničí nebo od specializovaných velkoobchodních společností, které mají dobré jméno na trhu. U malých šarží lze komponenty zakoupit od specializovaných malých velkoobchodních a maloobchodních společností. Je pravda, že náklady na hotové výrobky v druhém případě budou vyšší.

Ale výběr komponent je jen polovina bitvy. Stejně důležité je, jak moc a v jaké kombinaci jsou v nápravě obsaženy tyto účinky. Všechno to bude muset být zvládnuto v praxi, jestliže předtím jste neměl zkušenosti s kosmetickou výrobou. Konečně, poté, co vyvinete své vlastní recepty, vyzkoušejte si je na sobě a získáte dobrou zpětnou vazbu od přátel, kteří používají kosmetiku, můžete přemýšlet o organizaci své vlastní produkce. Především zvažte sortiment předem. V první fázi nemusí být velmi rozmanité v počtu titulů, protože certifikace každého z nich bude vyžadovat asi 25-30 tisíc rublů. Každé léčení by však mělo být minimálně dva nebo tři druhy - pro suchou, mastnou a kombinovanou pleť. Tímto způsobem můžete oslovit větší počet potenciálních kupujících. Při práci v rámci objednávky v rámci každé objednávky se provádí individuálně podle požadavků zákazníka. Pokud dávková výroba bude muset maximálně sjednotit sortiment výrobků, při vytváření jisté odrůdy.

Výrobce kosmetiky nemůže bez laboratoře. Vybavte si vlastní laboratoř - příliš drahé a nerentabilní v prvních fázích práce. Proto se začínající podnikatelé rozhodnou pro výrobu. Služby laboratoře třetí strany jsou zpravidla levnější než přísady pro výrobu kosmetických prostředků. Mnoho velkých ruských společností nabízíme kompletní cyklus výroby širokou škálu kosmetických přípravků, včetně krémů, gelů, krémů, pleťových vod, tonery, drhne, masky, šampony, kondicionéry a vlasové kondicionéry, sprchové gely, atd. Celý výrobní cyklus zahrnuje smluvní výroby kosmetika, vývoj formulace, nákup surovin, kontrola kvality, výroba hotových výrobků, a to i při návrhu designu hotových kosmetických přípravků.

V neposlední řadě je nezávislá laboratoř pomůže nejen vyvinout formulaci jakéhokoli kosmetického přípravku (péče o pleť a péči o vlasy), ale také připravit kompletní balík dokumentů, které jsou nezbytné pro zavedení a uvolnění produktu. Balíček právních dokumentů zahrnuje: vývoj technických specifikací a získání hygienických-epidemiologické závěry o složení a specifikaci, konstrukci katalogové listy a evidence TU ve Státním standardu Ruské federace, vývoje technologických předpisů a pokynů, informační sdělení týkající se dodavatele surovin, osvědčení o shodě pro výrobky.

Při zadávání zakázek na výrobu třetí strany na základě smlouvy můžete řídit minimální počet zaměstnanců. Budete potřebovat laboratorního asistenta a jednoho specialistu pro každý směr. Například, mnoho domácích výrobních firem, kromě prostředků pro péči o pleť a vlasy, jsou také zabývá výrobou aromatických svíček, přírodní mýdla, vůně lázeň, masážní oleje, a tak dále. D. Rovněž je třeba navrhnout služby. Může pracovat na smlouvě na základě smlouvy. Chcete-li ušetřit na této položce výdajů, není nutné, aby si všichni potenciální zákazníci zvolili vaši výrobu včetně jejích obalů. Optimální barvy pro balení kosmetických přípravků, které jsou umístěny jako přírodní, - bílá, světle modrá, světle zelená. Rozvíjet logo a firemní styl v předstihu. Obecně se domníváme, že takové výdaje na tvorbu obchodních značek jsou oprávněné pouze pro velké společnosti. Ve skutečnosti je pro malé výrobní podniky s malým rozsahem výrobků, který je umístěn ve střední a vyšší cenové třídě rozeznatelné a požadované Association volající corporate identity není o nic méně (ne-li více) důležité.

Propagovat své produkty mohou být použity jako tradiční reklamy (pokud máte v plánu pracovat poprvé na regionálním trhu) a aktivní propagace na internetu s vlastní webové stránky, sociálních sítí, fór a tak dále. D. s malým rozsahem poprvé nedává smysl vytvořit internetový obchod, protože i když existují pozitivní recenze, lidé raději kupují výrobky neznámé značky osobně, a nikoli prostřednictvím internetu. Zdrojem s podrobným popisem rozsahu a složení produktů, s odpověďmi na otázky od potenciálních kupujících a historie výrobce, se dá více důvěřovat. Je velmi žádoucí, aby město mělo alespoň jednu nebo dvě maloobchodní prodejny, kde budou vaše výrobky prodávány. Specializovaná kosmetika se prodává dobře prostřednictvím lékárenských řetězců. Pro více všestrannou kosmetiku je lepší otevřít značkové obchody v nákupních centrech. Zde můžete dát dárek na nákup vzorků z vašich prostředků. Přírodní kosmetika nemůže být levná. Například malá krabice smetany založená na přírodních surovinách stojí od 1000 r. a vyšší. Samozřejmě, že ne každý kupující, který má zájem o koupi takového výrobku, se rozhodne strávit stejné množství do prostředku neznámé značky (zejména pokud se jedná o prostředky na péči o osobu). V tomto případě sondy pomohou potenciálnímu zákazníkovi seznámit se s produkty a zvýšit pravděpodobnost nákupu. Hlavními spotřebiteli kosmetiky jsou ženy ve věku od 18 do 40 let. Jsou poměrně konzervativní v nákupních návycích. Statistiky ukazují, že pouze asi 30% potenciálních kupců ochotných vyzkoušet něco nového, a pouze 10% z těch, kteří se snažili bude připravena změnit své preference.

Kosmetika jsou sezónní produkty. Ve velkých městech dochází k poklesu tržeb v období po lednu (od ledna do února). Růst tržeb a zařízení kosmetiky pro péči pozorované na jaře, časné léto (speciální série, ochranu proti slunečnímu záření, vodotěsné kosmetika), v časném podzimu a novoroční období, kdy jsou kosmetické sady zakoupené jako dárek. Období návratnosti pro výrobu přírodní kosmetiky je 2,5-3 let.

Sysoeva Lily
(c) www.openbusiness.ru - portál obchodních plánů a průvodců

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Vlastnosti moderní technologie výroby kosmetických přípravků

3. Vlastnosti moderní technologie výroby kosmetických přípravků

Proces výroby kosmetických prostředků je poměrně komplikovaný. Obvykle obsahují více než 10 různých komponent, které musí být kompatibilní. Jejich množství je striktně vyvážené, protože hotový výrobek musí být během skladování stabilní v širokém rozmezí teplot. [1]

Výroba kosmetických přípravků může být jak průmyslová, tak chemická.

V kosmetických výrobní materiál se podrobí nejrůznějších účinky v závislosti na druhu kosmetiky: drcený, zahřeje, roztaví, filtrují se emulguje, pak se ochladí, nechá krystalizovat, atd. To vše je často doprovázena procesů souvisejících s látkami přechodu z jedné fáze do druhé, nebo.. vytváření nových produktů.

V závislosti na pravidelnosti charakterizující průběh procesů je možné je rozdělit do následujících skupin:

Mechanický - používá se při zpracování pevných a jiných surovin (broušení, dávkování, prosévání, míchání). Pro broušení součástí se používají vibrační ultrazvukové přístroje, které umožňují získat vysokou disperzi, tj. jemně mleté ​​výrobky (při výrobě zubních prášků, prášků atd.).

Hydromechanické - používané při zpracování kapalin a heterogenních systémů. Za tímto účelem se používají přístroje vybavené mixery nejrůznějšího provedení.

Pro vytvoření vysoce kvalitních emulzí se používají homogenizátory, které umožňují míchání složek v homogenní hmotě za vzniku stabilní emulze. Nejprogresivnější způsob získání emulzí je ultrazvukový, což umožňuje získat tenké suspenze. [16]

Tepelné ohřev, tavení, odpařování, chlazení, tuhnutí.

Hromadná výměna - je přechod látky z jedné fáze do druhé v procesu difúze, rozpouštění pevných látek, krystalizace, extrakce.

Všechny tyto procesy se provádějí pravidelně nebo nepřetržitě. [4]

Technologie výroby kosmetiky zahrnuje řadu operací zaměřených na utváření základních spotřebitelských vlastností hotových výrobků, podmíněných receptem. Seznam a postupnost technologických operací je určen konzistencí a typem heterogenního systému kosmetiky. Velká část kosmetických produktů se vyrábí ve formě tekutých konzistencí: roztoků a heterogenních (heterogenních) systémů. Nejběžnější heterogenní systémy. Existují tři typy:

Suspenze - sestává z kapalného disperzního média a suspendovaných částic dispergované fáze (krémy, křoviny, zubní pasty atd.). Suspenze se připraví obvyklým způsobem míchání, často se připravují pasty.

Olej-voda, olej je dispergovaná fáze, voda je disperzní médium (lehké krémy, mléko atd.).

Vodní olej, voda je dispergovaná fáze, disperzní médium (tukové krémy).

Emulze smíšeného typu - oba typy emulze jsou současně prezentovány: olej-voda a voda-olej [5].

Typická technologická schéma pro získání emulzních krémů zahrnuje následující operace: příprava vodných roztoků ve vodě rozpustných složek; tavení a ohřívání pevných a zmrazených složek krému; příprava tukové báze, míchání vodné a tukové fáze, vaření a emulgování krému; chlazení a parfumování; zavedení biologicky aktivních látek a dalších tepelně odolných užitečných složek krému; balení a balení. Nejdůležitější z těchto operací je příprava tukové báze a příprava emulze (smíchání dvoukomponentních fází a emulze). [1]

Způsob výroby kosmetiky ve formě roztoků, například kapalných a gelovitých šamponů, spočívá hlavně ve smíchání všech složek v souladu s formulací. Aktivní složky se smísí s vodou v digestoři při teplotě 40-60 ° C. Poté se hmotu ochladí a do ní se zavádí zahušťovadla, regulátory kyselosti, parfémy, barviva, konzervační látky a další přísady. [18]

Briketované hmoty pevné konzistence, jako je prášek, se smísí v suché formě a mechanicky se lisují v chladném stavu do určité velikosti a tvaru. Kvalita a kvalita prášku jsou nejvíce ovlivněny stupněm a jednotností pulverizace hmoty. Výroba kosmetických výrobků by měla probíhat za sterilních podmínek, s výjimkou vstupu patogenních bakterií, plísní plísní a podobně. Přítomnost mikroorganismů a jejich růst v kosmetických výrobcích je nežádoucí, protože možné poškození produktů, infekce spotřebitelů [16].

3.1. Soukromá kosmetická technologie výroby krému

Krém je nejběžnějším a nejstarším druhem kosmetiky. Po několik staletí byla jedinou smetanou tzv. Studená smetana (studená smetana), připravená podle Galenova předpisu ze spermaceti, bílého včelího vosku, mandlového oleje a vody. Coldcream byl považován za nejlepšího chladícího prostředku pro svůj čas na obličej a ruce, zapálený chladem nebo teplem, pro svůj čas. [17]

Aplikace pleťový krém založený na změkčení a uklidňující účinek tuku, je spojena s chladicími vlastnostmi vody obsažené v tukové hmoty. Voda, odpařující, odvádí teplo z pokožky a ochlazuje ji.

V současné době se výrazem "krém" rozumí jakákoli masťová směs určená k péči o pokožku obličeje, rukou, hlavy, nehtů a příjemný ("kosmetický") vzhled.

Moderní krémy jsou rozděleny do několika skupin a v podstatě představují voňavé směsi různých tuků a mastných látek, kapalných nebo silných emulzí. [9]

V kosmetickém průmyslu existuje klasifikace krémů pro:

1. tuk (Non-emulze), krémová stav, který závisí na jejich tuků je tvoří, tj tuků a jako vhodných látek (vazelína, parfémový olej, atd.), Nebo kombinace těchto nebo jiných.

2. Emulze, jejíž smetanový stav závisí na tom, že tuky a voda vstupují do jejich složení.

3. Bezfarební - jemně dispergované vodné suspenze koloidů (hydrosoly, želé), mastné kyseliny nebo vosky, tyto krémy mají vůbec malý nebo žádný tuk.

Od jmenování krémy jsou rozděleny do hygienické (preventivní), chrání pokožku před působením větru, vlhkosti, slunečního světla, aby vyživují pokožku a stimulovat kožní aktivitu a lékařské (speciální) - proti pihy, spálení sluncem, skvrny, seborrhea, zarudnutí a potem. Všechny tyto krémy, v závislosti na aplikaci, může nebo nemusí obsahovat deodorační látku skupinu antiseptika (hexachlorofen dihlofen et al.), Light-stínícího materiálu pro ochranu kůže před škodlivými účinky UV záření (ethylester kyseliny p-aminobenzoové kyseliny, benzyl estery kyseliny salicylové, kyseliny skořicové amyl), konzervační látky (methyl, propyl, ethyl-p-hydroxybenzoové kyseliny, kyselina benzoová, germal, vantol et al.), antioxidanty (citrónová, kyselina askorbová, láhve yloxytoluen, butyloxyanisol atd.). [13]

Příklady krémů:

Krém na obličej:

Oxid zinečnatý 13,0

pastevní taška 0,3

Olejový extrakt ze sekvence 0,3

Vodný alkohol-glycerinový extrakt propolisu 0,3

Výtažek voda-alkohol-glycerin z květu 0,3

Tetraboritan sodný 0,1

Parfémový olej 72,2
Krém na pokožku rukou:

Včelí vosk 4.0

Kyselina stearová 4,0

Ethylalkohol 8.0

Polymethylsiloxanová tekutina 8,0

Olejový extrakt z listů rakytníku 3.5

Polyvinylalkohol 0,5

Vazelinový olej 70.3
Příprava non-emulze (mastné) v kosmetických krémů kancelářích snížena na tavení, míchání, filtraci, chlazení, krémy, práškový surový materiál broušení a plastové pracovní hotového výrobku. [17]
Emulzní krémy:

Do tukové báze se často zavádí větší nebo menší množství vody. Přidání je nutné zvýšit terapeutickou hodnotu krému zvyšuje stupeň rozptýlení tuku a tuku podobné látky a jejich rychlosti absorpce do krému kůže, čímž se získá příjemný neprůhledný vzhled typické bílé barvy a konzistence, pro zvýšení elasticity smetany a chladicích vlastností. [17]

Zbývající na kůži po tření hydratované krémy lesk podstatně nižší než po tření bezvodé krémy, nasákavost a tukové látky, které jsou schopné sorbovaného kola je přímo úměrná obsahu vody a velikosti suspendovaných částic. Proto jsou tukové krémy nahrazovány krémy na bázi vody; Obzvláště časté jsou tekuté krémy sestávající z přibližně 10% mastných látek a 90% vody. Všechny krémy obsahující vodu jsou příjemné, pružnější a snadno se aplikují na pokožku. jejich konzistence tak nezávisí na teplotních výkyvech. Kozmetické krémy, obsahující spolu s mastnými a tukovými látkami voda, se nazývají emulze. [12]

Emulze jsou důležité v dermatologickém ohledu.

Emulgovaná stavu v kontaktu s relativně vlhkého povrchu kůže, tuku, a to nejen nezasahují do jeho normální funkce, ale také dát pozitivní emulzí vlastnosti z hlediska rychlosti absorpce do kůže a léčivé složky jako celku. Silná emulze navíc trvale zachová prezentaci.

Silné emulzní krémy.

Krémy na voskové mýdlo. Až donedávna byla většina krémů na obličej získaná emulgací včelího vosku na bázi tetraboritanu sodného. Emulgační činidlo je v tomto případě je mýdlo vzniká interakcí volných kyselin včelího vosku a tetraboritan sodný. [9]

Krém z včelího vosku, olivového oleje a vody, vyvinutý římským lékařem Claudiem Galenem, je zřejmě nejstarším typem kosmetické emulze. Jeho složení (v%) je následující: [17]

Vosk včelího vosku 7,0

Almondový olej 56,0

Tento studený krém byl považován za dobrý, protizánětlivý prostředek, který zjemňuje pokožku a zklidňuje její podráždění. Má však také některé nevýhody: nepřítomnost jemné disperze a nedostatečná trvanlivost. Proto, jak se emulze začal přidávat tetraboritan sodný (jistě racionálně) a zelenina (olivový, mandlový) olej nahrazen vazelína (parfémy), což výrazně snižuje terapeutické vlastnosti krému.

Moderní formulace studených krémů je různorodá:

Včelí vosk bílý 20,0

Parfémový olej 55,0

Čištěná voda 24,0

Tetraboritan sodný 0,5 -1,0

V tomto smetanovém parfému může být olej nahrazen rostlinným olejem a do něj mohou být přidány spermaceti, stearin a lanolin.

Almondový olej 12,5

Tetraboritan sodný 2.5

Čištěná voda 53,0

Přidání 1-1,5% kyseliny benzoové a 0,5-1% lecitinu dává smetanu a léčivé vlastnosti, takže je vhodný pro použití v kožních trhlin a omrzliny ran bradavky. Kromě studené krémy včelího vosku a tetraboritanu sodného v zahraničí také produkuje amoniak a studené krémy včelí vosk, ale jsou připraveny v relativně malém množství. [17]

Masážní krém

Včelí vosk 9.3

Velryba spermií 0,6

Olivový olej 5,6

Parfémový olej 43.8

Tetraboritan sodný 0.8

Čištěná voda 24.9

Masážní krémy by měly mít skluzavku, nízkou přilnavost a brzy vysušit. Při odstraňování krému po masáži pomocí bavlněného tamponu nesmí kůže svítit.

Základní vazelína 44,5

Včelí vosk 3.0

Salomas cachalot 10,0

Tetraboritan sodný 0,5

Čištěná voda 30,0

Stearátové krémy jsou kombinací dvou typů suspenzí: suspenze a emulze. [17]

Stearin se skládá ze směsi krystalických a amorfních částic, a proto se dává smíšené pleťové vody typu, které však dominuje více či méně hrubě suspendovaných jemně krystalické, spíše než amorfní částice. Prostřednictvím příprav a některých vnějších vlastností se stearové krémy přibližují emulzním. Tyto se připraví následujícím způsobem: ke směsi vody a stearin se přidává jako alkalický, jak je to nutné, tak, aby úplně neutralizaci mastné kyseliny, ale k vytvoření mýdla v množství dostatečném pro zavěšení zbývající volné mastné kyseliny [13].

Obvykle saponifikuje 25-30% stearinu, zbytek zůstává volný.

Takový vysoký obsah mýdla není vždy opodstatněný, protože asi 3-4% stearinového mýdla stačí k získání zcela stabilního krému. Někdy vyšší obsah mýdla je prostě škodlivý. Hodnota pH vodného roztoku stearát krémy lotiony části by neměl překročit 7,4, což zhruba odpovídá pH pro biologické funkce kůže (pH lidské kůže, je v rozmezí od 4,2 do 7, pro mnoho emulze krémy nyní rozpozná nejvhodnější pH asi 5 ). PH vodné části krémů připravených pro většinu přípravků se však pohybuje v rozmezí od 6,2 do 8,9. [9]

Stearátové krémy se skládají ze dvou fází: kapaliny (roztok mýdlového stearinu) a tuhé látky (stearin). Když je krém aplikován na kůži, kapalná fáze se vstřebává (proč je reakce vodní části tak důležitá) a skvrny na kůži ze stearinu (kyslá reakce). [17]

Nicméně, ne každá kůže a ne vždy snáší vysoký obsah mýdla a velké množství mastné kyseliny. Proto se část nebo veškerá kyselina nahradil isopropyl a další estery stearovou, palmitovou nebo myristové kyseliny, nebo takzvaný přidán stearinové změkčovadla, jako je například lanolin, vazelína, parafínový olej a parfémy a mýdla je nahrazen jinými emulgátory. Formulace stearátových krémů,%: [9,17]

Uhličitan draselný 1,0

Čištěná voda 61,0

Studený amoniak na amoniaku

Parfémový olej 6.0

Tetraboritan sodný 0,4

Čištěná voda 75,0

Alkoholický amoniak (0,97) 4,0

Zápach 0,6
Lanolinová-okurková maska ​​na stearát triethanolaminu

Lanolin bezvodý 15,0

Glycerin chemicky čistý 6,0

Čištěná voda 43.5

Cucumberová šťáva 20,0

Podle druhu studených krémů připravených lanolin krémy, masážní krémy a některé další emulze krémy w / o. [11]

Silný krémy typu emulze O / velmi užitečné jako dermatologických a z hygienického hlediska, navíc v jejich přípravě uloží velké množství tukových látek vynaložené v přípravě jiných mastných emulzí nebo krémy. (Tabulka. 1)

Tabulka 1. Složení lanolinového krému na voskové mýdlo a stearáty draselného a sodíku,% [17]