Podnikání na výrobu papírových ubrousků

Ubrousky jsou zařazeny do kategorie jednorázových předmětů osobní péče, takže potřeba, jakmile se objeví, nikdy nezmizí. V každém případě v dohledné budoucnosti. Tato skutečnost je jedním z nejsilnějších argumentů pro organizaci výroby papírových ubrousků jako podnik, jehož výrobky jsou stále poptávané a ve velkém množství.

Ubrousky jsou pravděpodobně nejrychleji spotřebovaný druh spotřebního zboží. Shodovat se s nimi na toto kritérium může odpovídat. A pak mohou být nahrazeny cigaretovým zapalovačem a ubrousky nemohou být nahrazeny ničím jiným než rukávem. Otázky hygieny a kultury chování u stolu však nejsou předmětem tohoto článku.

Jedná se o známou ubrousek - měkkou, čistou, jemnou, dokonale vstřebávající vlhkost, ať už náhodou zaklepá na sklenici nebo pot, mluví na čelo vzrušením. Spotřebitel je už dlouho zvyklý používat své vlastnosti a neuvědomuje si, že balení ubrousků je 3-5krát dražší než krabice zápasů, přestože mají přibližně funkční význam.

Komu a jak prodat miliony ubrousků

Navzdory skutečnosti, že konečný spotřebitel tohoto výrobku je konkrétní osoba, je nepravděpodobné, že si ubrousky zakoupí pro své vlastní potřeby přímo od výrobce.

V této záležitosti je nutné spoléhat na velkoobchodníky zaměřené na středně velký a velkoobchodní velkoobchod:

 • Supermarkety, domácnost a domácí chemikálie
 • Pizzerie, restaurace, kavárny, jídelny, bistro, další stravovací zařízení
 • Lékařské instituce, sanatoria, oddychové domy a jejich potravní bloky
 • Městské útvary předškolních a všeobecných vzdělávacích zařízení
 • Designové ateliéry, autorské dílny, dekoratéři.

Výrobní a technologický proces

 1. Rolovací papír o šířce rovnající se šířce ubrousku v rozloženém stavu je umístěn na ose odvíjecí jednotky.
 2. Dále pásková mechanika během procesu odvíjení vytváří první sklopení papírové pásky v podélném směru na segmentu malé čáry před razicími válci.
 3. Zde dochází k druhému stupni skládání vložky v příčném směru, ale má dvojitou šířku.
 4. Vertikální nůž se rozřezá v polovině vrstvy několika desítek již složených čtyř ubrousků, čímž tvoří dva samovolně se pohybující proudy hotových výrobků.

Hlavní vazby technologického řetězce a potřebného vybavení jsou následující:

 • Suroviny
 • Stroj na výrobu ubrousků
 • Balení v jednotlivých obalech

Materiály na téma:

Surovinou pro tento typ výrobku je speciální papír, který je v procesu výroby používán k šlehání tekutých surovin v mísiči do stavu pěny. Z takové látky se získává tenká, porézní, volná, ale dostatečně silná pro další zpracování základního papíru - to, co potřebujete k výrobě ubrousků.

To se liší podle stupně bělosti, hustoty, procentuálního podílu celulózy a odpadního papíru v surovině, ať už je namalováno v základně nebo má čistě bílou barvu. V závislosti na kombinaci těchto parametrů může cena základního papíru kolísat z 27 na 55 tisíc rublů na tunu.

Přehled zařízení

Automatické čáry ve svém designu odpovídají technickému postupu popsanému výše, ale s některými nuancemi. Například existují stroje, které mají další jednotku pro kreslení barevného vzoru nebo loga zákazníka. Některé firmy nabízejí linky pro výrobu ubrousků o rozměrech 330x330 mm, které byly přijaty v evropských zemích. Každá z těchto možností zvyšuje náklady na zařízení o 15-20%.

Zvažte návrhy od dvou různých výrobců zařízení pro výrobu ubrousků s podobnými vlastnostmi:

Technologie pro výrobu papírových ubrousků

Pro výrobu papírových ubrousků se používá celulóza, která je rostlinným vláknem ze dřeva. Z pilařských deníků následujeme továrnu, kde je třeba je vyčistit, pražit a nakrájet na malé čipy. Pak se tyto čipy mísí s bělícími chemikáliemi, vyhřívají se a bělí. Dále se lisuje a vysuší nejjemnější vrstva dřevěné buničiny. Typicky se tento materiál používá při výrobě drahých ubrousků. Pro výrobu cenově výhodných ubrousků je použit vysoce kvalitní odpadní papír, ve kterém není žádný inkoust. Je rozemletá, rozložena na vlákna a přeměněna na homogenní hmotu. Pak se toto těsto z buničiny formuje do vrstvy, stlačuje a důkladně vysuší.

Aby byly papírové ubrousky tenké, celulóza by měla porazit velký mixér a přeměnit ho na pěnu. Tloušťka a průhlednost tkáně závisí na vzdušnosti buničiny. Po odstranění vrstvy celulózové pěny z vlhkosti budou její vlákna tkaná do tenkého rouna. Po lisovací fázi se tato tkanina přilepí na parní horký válec a poté se seškrábá speciálním ostřím. Takový papír se stává měkkým a dobře savým. Poté je papírová páska řezána a válcována. Existují různé stroje, které provádějí tento proces: někteří to dělají úplně od začátku do konce a jiní - jen některé operace.

Chcete-li použít vzor na hadřík z hedvábného papíru, používá se obvyklá metoda tisku, ale s některými funkcemi. Protože papír je velmi tenký, může se mokrý pod vrstvou barvy. Aby se tomu zabránilo, barva se aplikuje pomocí polymerové pružné formy, upevněné na hřídeli kovu. Tyto razítka jsou podobné dokumentům a jsou vyrobeny ze stejných materiálů. Během tisku se zásobník s tisíci mikroskopických buněk spustí do zásobníku plného barvy. Naplňují barvu, přenášejí ji na razítko a druhá zase se na papír pouze dotýká na chvíli a ponechá na něm obrázek.

Vzhledem k vysoké rychlosti tisku a přesnému dávkování inkoustu se obraz nerozšíří na tenké ubrousky. Samostatně si uvědomujeme, že v souladu s technologickými normami jsou povoleny pouze potravinářské barvy při výrobě papírových ubrousků, které nejsou škodlivé pro lidi. Po procesu tažení se papírový pás vysuší mezi horkými válci, což kromě toho zanechává reliéfní vyražení po okrajích ubrousků. A nakonec může být papír rozřezán do čtverců s nastavenou velikostí a pak složen - a pak se oba automaticky objeví. Standardní stroj na výstupu produkuje zhruba čtyři sta obrniček v balení. A poslední krok je balení tkaninových ubrousků do celofánu nebo papíru.

Výroba ubrousků jako podnikání

Výroba ubrousků je zisková a slibná investice. Existuje jednoduché vysvětlení: každý člověk následuje hygienu. Proto existuje vždy poptávka po této kategorii zboží. Technologický výrobní proces nevyžaduje zvláštní dovednosti nebo znalosti a zařízení potřebné pro práci je nenákladné. Zvažte, jak uspořádat firmu pro výrobu ubrousků, aby byla zisková.

Typy ubrousků, jejich použití, relevance

Ubrousky jsou klasifikovány podle způsobu jejich použití:

 • suché papírové ubrousky na ruce a obličej - používané po jídle k odstranění zbytků tuku a potravin z pokožky;
 • vlhké antibakteriální ubrousky - dezinfikujte pokožku, vyměňte ruční mytí mýdlem;
 • ubrousky pro péči o děti - jsou charakterizovány jemným antibakteriálním prostředkem, jehož úroveň pH nedráždí pokožku dítěte;
 • ubrousky pro intimní hygienu - používané hlavně ženami, mají také antibakteriální složení;
 • náplasti nebo ubrousky pro odstranění make-upu - suché mycí ubrousky, používané k aplikaci kosmetiky, odstranění kosmetiky, musí být hypoalergenní;
 • ubrousky pro zvířata - impregnované antibakteriálním složením, používané k odstranění přebytečné vlny a vyčištění zvířete bez koupání, nejdůležitější pro majitele koček;
 • ubrousky pro kožené výrobky - se vyznačují speciální impregnací, která pomáhá udržet vzhled nábytku v prvotřídním stavu.

Každý zvažovaný druh je určen pro určitou skupinu spotřebitelů:

 • papíru jsou používány v každodenním životě a ve veřejných stravovacích zařízeních, protože jejich cena je nejnižší, zůstávají nejvíce poptávanými;
 • na druhém místě na popularitě jsou antibakteriální ubrousky, jsou vhodné pro sebe s sebou na silnici nebo pro použití na mytí rukou během pracovního dne;
 • specializovaný (intimní, dítě, zvíře) jsou méně poptávky, vzhledem k tomu, že pouze používaného některým kategoriím spotřebitelů, kromě toho cena je vyšší než u běžných suchých ubrousků a antibakteriální;
 • Nejméně populární ubrousky na nábytek, je to mezistupeň mezi vysoce kvalitní a specializované čisticí přípravky a popráší suchým hadříkem, při vysokých nákladech, které nedávají tento účinek, který bude poskytovat chemikáliím používaným v domácnosti.

Pro zajištění co nejrychlejšího prodeje výrobků je třeba věnovat pozornost prvním dvěma skupinám ubrousků.

Technologický postup výroby ubrousků

Produkce je obecně rozdělena do několika etap:

 • válcování papírové role;
 • sklopení papírového pásu do vícevrstvé vložky;
 • Řezání tkaniny podle velikosti hotového výrobku;
 • balení.

Je třeba poznamenat, že výroba vlhkých ubrousků vyžaduje splnění hygienických norem, které jsou poskytovány prostřednictvím plně automatizované linky pro řezání a balení. Tím se zabrání vnikání nečistot nebo škodlivých bakterií do hotového výrobku a zajistí sterilitu produktu.

Výroba papírových ubrousků může být plně automatizovaná nebo poloautomatická, tj. část práce bude prováděna zaměstnanci, například obaly.

Dalším důležitým bodem je papír pro výrobu ubrousků. Vyrábí se trávením celulózy do stavu suspenze. Ochlazený papírový polotovar se pak protáhne na tloušťku 0,1 až 0,3 mm a válečky se válečou.

Náklady na 25 až 50 tisíc rublů na tunu. Používání správného nadstavu zaručuje kvalitu výrobků. Použití nesprávného papíru, naopak, když na to přijde tkáň rychle zlomit, a v případě bakteriálních variant - šířit. do obsahu ↑

Zařízení pro výrobu ubrousků

V prodeji jsou poloautomatické a automatické linky pro výrobu ubrousků. V závislosti na plánovaném obratu je zvolen konkrétní stroj. Nejlevnější možností jsou čínské dopravníky.

Z hlediska funkčnosti jsou preferovány, protože jsou snadno udržovatelné, levné čínské součásti jsou vhodné pro opravu. Ve srovnání s domácími zařízeními vykazují vynikající výkon za stejné náklady na energii.

Pro malou produkci suchých ubrousků je vhodná linka HX-240:

 • produktivita až 1000 listů za minutu;
 • výkon 4 kW;
 • připojení na napájecí fázi 380V;
 • náklady na zhruba 15 000 rublů.

Celoplošný dopravník pro výrobu - tuzemská výroba CC-100 nebo čínský analog "Osnova". Náklady na linky je 350 tisíc rublů, rozdíl ve výkonu. První řada nabízí rychlost výroby až 500 servínek za minutu, druhá až 700.

Obě dopravníky pracují v poloautomatickém režimu, takže musí existovat technik.

Pro výrobu vlhkých utěrek se používá plně automatizovaná linka řízená CNC. Stačí nakonfigurovat program jednou a potom začne potrubí spouštět. Náklady na vybavení od 500 tisíc až 2 miliony rublů. Stejně jako v předchozím případě je třeba věnovat pozornost i čínským výrobcům.

Obchodní registrace

Chcete-li začít, musíte nejen organizovat výrobu, ale také správně uspořádat všechny právní otázky spojené s otevřením. Zaprvé mluvíme o státní registraci jako soukromého podnikatele.

Abyste správně zvolili skupinu daňových poplatníků, měli byste provést přibližný výpočet zisku za rok. Pokud částka nepřesáhne 60 milionů rublů, použije se zjednodušený daňový systém:

 • 6% z celkového příjmu;
 • 5-15% "výnosů mínus výdaje".

Uvažujme o fázích registrace:

 • jít na místo federální daňové služby Ruska a požádat o registraci jako OŠ;
 • po posouzení a schválení žádosti o registraci u příslušného okresního oddělení Spolkové daňové služby;
 • otevřít bankovní účet;
 • objednat a obdržet pečeť.

Pokud uděláte všechno sami, náklady nepřesáhnou 3000 rublů. (Státní registrační poplatek ve výši 800 RUB plus příslušné náklady na otevření bankovního účtu a tisk).

Pro podnikatele pracující na zjednodušeném daňovém systému, který byl otevřen v roce 2017 (nebo později), existují daňové prázdniny po dobu dvou let. Další informace o tom, jak otevřít PI naleznete na odkazu. Zde - http://business-poisk.com/kakie-nalogi-platit-ip.html můžete číst, jaké poplatky daně IP platí. do obsahu ↑

Organizace výroby

Abychom minimalizovali výdaje, je třeba důsledně přistupovat k problematice organizace výroby a vyřešit takové problémy:

 • pracovní prostor;
 • najatý personál;
 • stávající náklady na údržbu.

Výrobní oddělení musí splňovat stanovené normy a normy, její plocha nesmí být menší než 100 metrů čtverečních. m na jednom dopravníku. Pokud jde o praktičnost, je lepší zvážit sklady nebo dílny o rozloze 150-200 metrů čtverečních. m., část místa bude použita pro výrobu, zbytek jako úložný prostor.

Druhým legislativním požadavkem je dobrá úroveň větrání. Ve skutečnosti to znamená, že dokonce i kovový sklad s přirozenou obousměrnou ventilací je vhodný pro organizaci výroby. Pronájem takových prostor bude levnější než pronájem budov z kamenných výrob.

Minimální seznam zaměstnanců zahrnuje:

 • ředitel;
 • účetní;
 • technologický inženýr;
 • řemeslníci v počtu 2-3 osob;
 • čistič.

Pokud protistrany zboží zboží neposkytují nezávisle, bude vyžadován i řidič. Práce na výrobě ubrousků nepatří k nebezpečné výrobě, takže úroveň platby je stanovena standardní celní sazbou.

Současné náklady navíc zahrnují logistiku. Vyberte obchod tak, aby byl snadno dostupný po silnici. Je žádoucí otevřít výrobu v obci, kde se plánuje prodej výrobků. do obsahu ↑

Kanály pro dodávky surovin pro výrobu

Pro ubrousky je použit silný, ultratenký celulózový papír. Jeho výroba se zabývá dostatečným počtem firem, takže na internetu najdete různé návrhy jak pro cenu, tak pro podmínky spolupráce.

Je ekonomicky správné nakupovat od výrobce, který se nachází ve stejném regionu jako výroba ubrousků, což minimalizuje náklady na dodání zboží. Vždy kupujte zboží hromadně, což vám ušetří hodně.

Z právního hlediska uzavřete smlouvu o dlouhodobé spolupráci s pevnou cenou výrobků. Tím se zabrání problémům v případě nečekaného zvýšení cen papíru nebo bezohledného chování dodavatele. do obsahu ↑

Trh

Hotové výrobky můžete prodat různými způsoby:

 1. Prostřednictvím vlastní prodejní kanceláře. V tomto případě je cena stanovena výrobcem a je to co nejblíže trhu. Je však třeba otevřít oddělení reklamy a marketingu, které bude výrobky prodávat. Platí pouze pro velké produkce.
 2. Prostřednictvím prodejních agentů. Studené hovory jsou zajímavým a populárním způsobem hledání zákazníků. Budete muset najmout manažery, kteří jsou telefonování potenciální zákazníky (maloobchodní a velkoobchodní obchody, kavárny, restaurace, kliniky, kadeřnictví), a nabídnout jim koupit utírá vám za velkoobchodní ceny. V tomto případě je zisk je o něco nižší, ale na trhu v co nejširším měřítku.

Chcete-li šetřit peníze při práci v rámci druhého schématu, stejně jako pro osobní motivaci manažerů, doporučuje se jim vyplatit plat pouze jako procento transakce. do obsahu ↑

Náklady na organizaci podnikání

Shrnutí je nutné provést odhad:

 • nákup vybavení - od 350 000 rublů;
 • dodávka a montáž zařízení - od 30 000 rublů;
 • nákup a dodávka surovin - ze 100 000 rublů;
 • pronájem výrobních ploch - od 50 000 rublů (myslíme si první a poslední měsíc plus odměnu zprostředkovatele, celkem 125 000 rublů);
 • náklady na státní registraci - z 3500 rublů.

V souladu s tím otevřete podnik pro výrobu ubrousků, které potřebujete: 600 000 rublů. Tato částka je přibližnou měrou, která ukazuje, že hlavními náklady jsou nákup vybavení a pronájem prostor. Určují minimální prahovou hodnotu pro start.

Jak se vyrábí ubrousky?

Podnikání od začátku: výroba papírových ubrousků

Výrobky z papírových surovin jsou vždy velmi žádané. Papírové ubrousky rychle skončí, na tomto základě jsou realizovány ve velkém měřítku. Otevření podnikání od začátku v této oblasti je velmi slibné a výnosné zaměstnání.

Analýza trhu

Kupující kupují produkty přímo od výrobce, ale od zprostředkovatelských organizací. Při plánování prodeje byste měli analyzovat aktivity velkoobchodních zákazníků velkého a středního velkoobchodu:

 • chemické obchody pro domácnost;
 • hypermarkety;
 • restaurace a bary;
 • ostatní instituce působící v oblasti výživy.

Také tyto produkty by měly být nabízeny lékařským a vzdělávacím institucím, táborům a rekreačním střediskům.

Registrace a organizace obchodu

Před zahájením výrobního procesu musíte organizaci zaregistrovat. Při návrhu dokumentace s dodavateli by nejlepším řešením bylo otevření LLC v daňové službě. Kromě registrace je nutné získat povolení k práci na hasičském oddělení.

Pro úspěšné dokončení registračního postupu musíte dodržovat zákonem stanovené požadavky. Papírové ubrousky se týkají hygienických výrobků, takže bude nutné vydat povolení od společnosti SES. Licencování tohoto druhu podnikání nepodléhá.

Pokoje a zařízení

Pro výrobu papírových výrobků je nutné zakoupit speciální linky pro výrobu ubrousků. Výrobní technologie se skládají z několika sérií a klíčových fází. Výrobní oddělení pro papírové ubrousky by se mělo skládat ze tří oddělených oblastí.

 • první by měla být připravená surovina;
 • na druhé - provádět výrobu;
 • třetí vložka je zabalena do obalu.

Výběr technologie výroby je díky rozsáhlému návrhu velmi složitý. Můžete si zakoupit linky jak ruských společností, tak zahraničních výrobců (Turecko, Čína, Evropa).

Existuje několik typů výrobních linek:

 1. Standardní. Jsou určeny k výrobě běžné bílé papírové ubrousky s dvěma vrstvami a parametry: 235 x 235 milimetrů, hustota 15-23 g / sq. m. Na výstupu je standardní linka každých minut 400-500 jednotek.
 2. Standardní linky s dalším blokem. Mohou vyrábět ubrousky různých barev, kreslí vzory a různé loga. Nejoblíbenější takové výrobky používají veřejné potravinářské podniky, které používají jako reklamní instituci ubrousky s logem.
 3. Zvláštní. Tato řada dělá ubrousky různých barev s velikostí 335 x 335 milimetrů. Zařízení má dodatečnou možnost výroby vícebarevných výrobků a ubrousků nestandardního tvaru s nárůstem objemu výroby o 205 sáčků za 69 sekund. Náklady na tyto linky jsou vyšší o 16-21%.

Kromě nákupu konvenčního vybavení byste měli koupit balicí zařízení. Poloautomatický stroj může snadno nahradit ruční práci o 75%. Při nákupu zařízení za cenu 155-180 tisíc rublů. ve filmu může být uzavřeno velké množství výrobků. Největší výrobní linka na výrobu ubrousků je za 60 sekund 365 kusů.

Prostory dílny by měly mít velikost větší než 155 metrů čtverečních. m. Podnik by měl mít také:

 1. Sklad pro skladování hotových výrobků a surovin o ploše 55 metrů čtverečních. m.
 2. Administrativní a domácí prostory od 55 metrů čtverečních. m.

Doporučuje se otevřít rozsáhlou továrnu v průmyslových oblastech, nejlepší možností je umístit vedle dodavatele suroviny. Území podniku musí mít:

 • neúspěšná komunikace;
 • studená a horká voda;
 • kanalizace;
 • elektřina;
 • větrání;
 • vytápění;
 • Stěny budovy musí být pokryty dlaždicemi;
 • Odtok odpadních vod musí být instalován v podlaze.

Nákup surovin

Pro výrobu papírových ubrousků je zapotřebí speciální materiál. Při výrobě takového papíru dochází k následujícímu:

 • Kapalná hmota je zbitá s mixérem na konzistenci pěny s homogenní strukturou;
 • z výsledné směsi se připraví porézní volná báze, která se používá pro výrobu předmětů.

Hotová ubrousek je velmi hustá a sněhově bílá. Aby se stala základem budoucího ubrousku, odpadní papír a celulóza se používají v různých objemech. Poměr kvality surovin často závisí na poměru.

Cena bude přibližně od 35 do 65 tisíc rublů. za tunu. Pro snížení nákladů na zboží se doporučuje zakoupit suroviny pro výrobu papírových ubrousků od důvěryhodných firem nebo přímo od výrobců.

Výrobní technologie

Obvyklý proces výroby ubrousků zahrnuje následující kroky:

 1. Na zařízení připevněte kotouč papíru, jehož šířka by měla odpovídat velikosti ubrousku.
 2. Pásový stroj spustí pásku a opraví ji na správném místě.
 3. Poté papírenská surovina prochází razicími válci.
 4. V dalším kroku se papír dvakrát překlopí.
 5. Nůž připojený k stroji rozřízne papírovou vrstvu na 4 části a vytvoří dvojitý proud hotových výrobků.

Zaměstnanci

Minimální pracovníci malé továrny by měli zahrnovat:

 • ředitel;
 • účetní;
 • pracovníci - 4 osoby;
 • elektrikář;
 • čistící prostředek;
 • bezpečnostní stráž;
 • ovladač.

Vedle těchto zaměstnanců bude nutné najmout technologa, který bude kontrolovat provádění úkolů, návrhář, který bude provádět moderní náčrtky a bude si vědom trendů na trhu.
S úspěšným rozvojem podnikání a pravidelným příjmem můžete přemýšlet o rozšiřování společnosti a zaměstnávání více zaměstnanců.

Pro ziskovost podnikání musíte nejprve stanovit prodej výrobků. Ruský výrobce pracuje se zákazníky prodávajícími ve velkém objemu, distribuuje výrobky prostřednictvím prodejen: hypermarkety, body veřejného stravování. Můžete spolupracovat s restauracemi a bary za účelem vytvoření originálních produktů se jménem společnosti.

Finanční složka podniku

Po získání potřebného vybavení pro spuštění pracovního postupu je nutné najmout specialisty, kteří budou monitorovat pracovní postup a zajistit, aby manželství při výrobě nebylo možné poslat zákazníkům.

Bude tam větší zisk, pokud budeme kromě ubrousků vyrábět toaletní papír. Registrace společnosti bude vyžadovat velké úsilí, pokud to nechcete, svěřte tuto práci za poplatek specializovaným firmám.

Náklady na otevření a údržbu

Při sestavování podnikatelského plánu byste měli podrobně vypočítat všechny nadcházející výdaje:

 • nákup vybavení - 75-250 tisíc rublů;
 • reklamní kampaň - 75 tisíc rublů;
 • suroviny - 750 tisíc rublů; mzdy za pracující - 85 tisíc rublů;
 • inovativní úvod - 150 tisíc rublů;

Kromě těchto investic je nutné certifikovat zboží a oficiálně formalizovat ochrannou známku. Celková investice do projektu bude 1,8-4,2 milionu rublů.

Výše budoucích příjmů

Při průměrné výrobní kapacitě může dílna vyrobit 35 000 kusů za 60 minut. Při měsíční práci na jednu směnu se vyrobí 33 tisíc balíčků. Velkoobchodní náklady na balení jsou 10-20 rublů. Pak za měsíc můžete získat 70 tisíc rublů čistého zisku.

 • standardní kapacita 600 ks / min x 60 min = 36 000 ks / hod;
 • line zatížení - 50%;
 • délka pracovního posunu - 8 hodin;
 • počet směn za měsíc. - 23;
 • objem hotových výrobků za měsíc. - 3,3 milionu kusů;
 • počet balení na 100 ks / balení. - 33 120 balení;
 • velkoobchodní náklady na jeden balíček - 11 rublů / balení;
 • měsíční výnos - 364 000 rublů.

Příjem - 70 000 rublů.

Doba návratnosti

Ziskovost výroby ubrousků umožní získat více než 100% zisku. Návratnost podnikání může nastat za čtyři roky.

Nedojde k potížím s prodejem produktů a podniků, mezi obyvatelstvem je velký požadavek na výrobky z papíru. Přes vysokou cenu výrobních zařízení bude organizace, která vyrábí ubrousky, zisková a konkurenceschopná.

Výroba papírových ubrousků

Článek o výrobě tkaninových ubrousků, vybavení a výrobní technologie s videem jako tak. Stručně a podrobně o nejdůležitějších věcech v tomto oboru.

Dnešní papírové ubrousky se staly jedním z hlavních spotřebních zboží a slouží nejen kosmetologii, ale také široce uplatní ve vzdělávacích institucích, stravovacích zařízeních a každodenním životě. V každé tabulce, ať už je to doma nebo v restauraci, nemůžete bez běžných ubrousků. Na dotek je to jemný, bezvýznamný a tenký papír, který nejen pomůže zdobit jídlo, ale také pomůže nasáknout rozlitou tekutinu z stolu nebo očistit obličej a ruce.

Zařízení pro výrobu ubrousků

Ceny za nejjednodušší obráběcí stroje (jako ve videu níže) pro výrobu začínají na 5000 dolarů. V Rusku, podporované (často téměř nové), můžete mít podobný stroj od 200 000 rublů.

To obvykle vyžaduje samostatný balící stůl.

Obvykle se suroviny - papírový základ - malé podniky nevyrábějí, ale nakupují se z velkých celulózových a papírenských mlýnů. Cena základny začíná od cca 800-1000 USD a závisí na kvalitě papíru. Jako základ se používá tzv. Hygienický papír nebo tkaniva - speciální druh jemného krepového papíru s malou hmotností čtverečního metru (obvykle od 13 do 40 g / m2). Tento papír se také používá k výrobě vysoce kvalitních papírových ručníků a toaletního papíru.

Příklad výrobce základny v Rusku:

Technologie jako ubrousky + video

Práce používá pouze evropské kvalitní suroviny, jmenovitě celulózu. Takové suroviny mají vzhled rostlinného vlákna ze dřeva. Pro začátek jsou záznamy z pily zasílány do továrny, kde jsou vyčištěny a nasekány do malých čipů. Poté se čip smíchá s různými chemikáliemi, které jsou po zahřívání bělené. Pak přejděte k lisu a vysušte dřevěnou buničinu. Aby byly utěrky tenké, produkce využívá pulpování buničiny ve výrobním mixéru, který přeměňuje surovinu na pěnu. Průhlednost a tloušťka závisí na výsledné hmotnosti vzduchu. Vrstva celulózové pěny, která je zbavena vlhkosti, začne tkát do tenké pavučiny. Poté, co byl materiál stlačen, těsně přiléhá k horkému parnímu válci a seškrábá se speciální čepelí. Teprve poté, co je tento papír odříznut a začne se zabalit.

Výroba ubrousků s vysokou kvalitou nebude vzhledem k vysokému stupni ergonomie stroje nákladná. Z toho můžeme usoudit, že tyto produkty můžete zakoupit za nejoptimálnější a nejnižší ceny. Také mnoho výrobců na ubrouscích začalo vkládat různé obrázky nebo logo objednané firmy. Aplikování obrazu není tak obtížné pomocí typografické metody, ale má své vlastní zvláštnosti, protože papír je příliš tenký a může se jen mokrý pod vlhkostí.

Barevné možnosti pro svátky

Aby se zabránilo takovému okamžiku, výrobci aplikují barvu na ohyb s polymerem. Takové razítka mají podobu tisku na dokumenty a dělají je ze stejného materiálu. Během procesu tisku, pomocí dávkovacího bubnu a mikroskopických buněk, je razítko spuštěno do zvláštního zásobníku, který je naplněn speciálním nátěrem.

Vzhledem k vysoké rychlosti tisku a přesnému dávkování inkoustu se obraz nerozšíří na tenké a celé ubrousky. Samostatně lze poznamenat, že ve vztahu k technologickým normám je ve výrobě povoleno používání potravinových barev, které nepoškozují lidi, kteří je používají. Po kreslení na papírovém hadříku je zasunuto k suchu mezi speciálními horkými válci, které navíc zanechávají na okrajích reliéfní obraz. Nakonec je papír rozřezán na čtverečky velikosti a složen. Tyto dva procesy se provádějí automaticky ve speciálních strojích. Na výstupu takového stroje se vyrábí až 400 obrnek v jednom svazku. Pak jsou balení baleny v papíru nebo celofánu.

Video jako utěrky z A do Z:

Doma, prostě není možné opakovat všechny výrobní kroky. Ale pokud máte zájem o výrobní proces, můžete jít na exkurzi do výrobce továrny. Nebo se můžete podívat na video na internetu. Jak vidíte, není nic komplikovaného, ​​hlavní věcí je mít speciální vybavení a vybrat si jen vysoce kvalitní a přírodní materiál. V každém domě dnes existuje alespoň jeden balíček, nebo dokonce víc, pro prázdniny stoly jsou jednoduše zařízeny s takovými ubrousky, zvláště pokud se hodně lidí chystá. S nimi je tak pohodlné, že když dostanete špinavé ruce, nemusíte po celou dobu běžet do vody.

Podnikání: výroba papírových ubrousků

Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Zpět na výpočty

Centrum pro molekulární diagnostiku CMD: jak otevřít laboratoř, která bude důvěryhodná

Akademie slyšení. Federální síť center pro sluchovou pomoc

Síť dětských kadeřnických salonů "Imageryulya"

Vaše firma: jak otevřít náborovou agenturu

Ziskovost náborové agentury může být velmi odlišná i měsíčně na měsíc, protože dokonce až na úroveň, kde jsou vaše výdaje zaručeny, není přesně jistá.

Výroba stolního prádla

Zahájení podnikání pro výrobu stolního prádla nevyžaduje rozsáhlou počáteční investici, potřebujete si pronajmout vhodnou místnost a koupit nějaké zařízení, které závisí na stupnici n.

Podnikání na cílových zákaznících: vyhledávání a prodej "teplých" klientů

Náklady na zahájení podnikání při hledání a prodeji "teplých" zákazníků nelze nazvat velkým. Pronájem prostor bude stát od 30 tisíc rublů, uspořádání kanceláře - asi 100 tisíc, stejně jako asi 2.

Přehled trhu sběru a zpracování odpadů

S nízkou konkurencí je cena nakládání s domácím odpadem na trhu poměrně vysoká - od 2 milionů eur na otevření třídícího komplexu odpadů a od 20 milionů dolarů na stavbu odpadků.

Připravený obchodní plán kosmetického salonu

Pro realizaci projektu bude vyžadováno 1 687 700 rublů. zahájení investic. Ziskovost tržeb činí 65,6% a doba návratnosti je 7 měsíců.

Obchodování s rostoucím zelím

Ve středním Rusku jsou průměrné náklady na hektar půdy kolem 2 tisíc rublů ročně. Pět hektarů potřebujete asi 10 tisíc rublů. Na jihozápadě Ruska je cena nájemného na hektar půdy.

Jak vydělávají

Tarot - není jen něco okultního, balíček těchto karet je zajímavý systém, který lze léčit úplně jinak, v závislosti na tom, které karty vypadly. Tady.

Vaše podnikání: jak otevřít letové kurzy

Ziskovost takového podniku není příliš vysoká, ale je přesně určena počtem studentů - čím více jsou, tím lépe samozřejmě. Doba návratnosti tohoto projektu je samozřejmě velmi dobrá.

Přehled trhu metaforických map. Část 2. Poradenství

Konzultace s metaforickými mapami (MAK) je služba, kterou stále více nabízejí psychologové, školitelé a odborníci příbuzných průmyslových odvětví. Jaké formáty praxe s MAK existují, co vlastně jsou.

Organizujeme obchodní činnost v oblasti výroby a prodeje hnojiv

Formát práce může být zcela odlišný a investice do vlastního podnikání se budou lišit. Co je skutečně zapotřebí v každé výrobě, je plnohodnotná balení a 100 tisíc rublů.

Podnikatelský plán pro mobilní hostinu "Wagon-restaurant"

Investiční náklady na otevření občerstvení na kolečkách jsou 2100646 rublů, z nichž většina spadá na nákup potravinového soudu.

Vaše podnikání: jak otevřít homeopatickou lékárnu

Chcete-li otevřít homeopatickou lékárnu, bude trvat nejméně 1,5-2 milionů rublů (s výjimkou nákladů na nákup léků). Náklady na nákup výrobku závisí na vašem sortimentu. Pro takovou lékárnu.

Jak vytvořit výrobu papírových ubrousků

Zatímco hledáte lukrativní obchod, zvážit výrobu papírových ubrousků. Takový maličkost je zapotřebí v každém domě a spotřebuje se velmi rychle. Nabídněte své zboží velkému počtu firem a realizátorů. Níže podrobně budeme diskutovat o organizaci výroby, dokumenty a poskytneme výpočet ziskovosti podniku.

Dokumenty

Nejlepší organizační a právní forma je LLC. To zjednoduší práci s dodavateli a kupujícími. Při registraci si vybíráme OKVED 17.22 - "Výroba papírových výrobků pro domácnost a sanitární účely". Výrobní proces by měl být upraven podle GOST R52354-2005, protože hlavním účelem výrobku je hygiena.

Povolení od Sanepidemstantie, Rospotrebnadzor, požární kontroly jsou nezbytné. Zaměřujeme se na výrobu výrobků v baleních po 50 nebo 100 kusů. Proto musíme vyvinout návrh balíčku a zaregistrovat svou ochrannou známku v Rospatentu.

Registrace dokumentů a povolení bude vyžadovat přibližně 3-4 měsíce a investice ve výši 1800-2000 dolarů.

Místnost

Chcete-li uspořádat podnik, potřebujete prostor o rozloze 200 metrů čtverečních, rozdělenou do tří částí: obchod, sklad surovin a výrobků, prostory pro domácnost.

Povinné požadavky:

 • Přítomnost horké a studené vody;
 • Větrání a vytápění;
 • Elektrická síť 380 V;
 • Vybaven v podlaze kanalizace do kanalizace;
 • Stěny dílny jsou dokončeny dlažbou;
 • Výška stropu od 3 metrů.

Pronájem budovy pro závod bude stát přibližně 1500 dolarů za měsíc. Opravy, provádění veškeré potřebné komunikace - za dalších 1000 dolarů.

Technologie výroby papírových ubrousků

Samotný proces výroby papírových ubrousků prochází několika etapami:

 1. Instalace rolí surového papíru na speciální stroj.
 2. Pomocí páskového stroje se pásek odvíjí a skládá;
 3. Papír prochází svitky volumetrického razítku, kde se skládá až dvakrát;
 4. Vertikální nůž řezá stuhu na 4 díly, tvoří se dva řady hotových výrobků;
 5. Hotový výrobek je balen na automatickém stroji.

Zařízení pro výrobu papírových ubrousků

Dílna je vybavena strojem na výrobu ubrousků a balicího stroje. Obvykle se stroj prodává jako celek, který obsahuje odvíjecí jednotku, páskovou mechaniku, řezací nůž. Balicí zařízení se zakoupí samostatně.

Standardní stroj na výrobu papírových ubrousků je určen k výrobě 400-600 položek za minutu, v jedné nebo dvou vrstvách a s hustotou 13-20 gramů na metr čtvereční. m.

Náklady na novou řadu levných výrobců je v rozmezí 5-6 tisíc dolarů.Pokud chcete učinit váš produkt zajímavější (barva s logem), budete muset zaplatit několik tisíc dalších.

Dobrou pověst mají výrobci obráběcích strojů z Turecka, Číny, Itálie. Malé firmy raději vyrábějí výrobky na čínských strojích, protože jsou levnější a mají dobrý výkon. Ale spotřebovávají hodně elektřiny. Na domácím trhu nejlepší značky:

 • Stanprom;
 • Omsk Paper Factory;
 • Lad-M;
 • OOO Báze;
 • Technoline.

Samostatnou položkou nákladů na vybavení je nákup balicích strojů pro utěsňování výrobků do polyethylenu. Poloautomatický stroj stojí v rozmezí 2300-2800 USD. Oblíbenými výrobci jsou Lad-M, Solaris, čínský Xinyuanda.

Suroviny na výrobu papírových ubrousků

Takový výrobek na jedno použití je vyroben z levných surovin, jmenovitě speciálního papíru vyrobeného ze směsi odpadního papíru a celulózy. Hlavními charakteristikami jsou jemnost, měkkost a pórovitost pro absorpci vlhkosti. Potřebujete si koupit papír "A" nebo "B". V závislosti na kvalitě se cena surovin pohybuje mezi 400-900 USD za tunu.

Často, společnosti, které prodávají zařízení, mají vlastní prodejnu na výrobu ubrousků, můžete z nich zajistit dodávky. Malá společnost je snazší a levnější na nákup surovin v CIS, a ne v zahraničí. Nejlepší společnosti:

 1. OOO Báze;
 2. Technoline;
 3. PALP Invest.

Zaměstnanci

Vedle manažera musíte zaměstnat čtyři zaměstnance, kteří budou pracovat ve dvou směnách, manažer prodeje, čistící žena, bezpečnostní stráž. Účetní výpočty jsou výhodnější pro outsourcing. Minimální počet zaměstnanců - 8 osob. Jedná se o 3,500-4,000 dolarů za platy každý měsíc.

Aby bylo zajištěno, že produkty nebudou v skladě, Je vhodné najít distribuční kanály před spuštěním obchodu. Kromě obchodů a jiných prodejen domácích chemikálií a výrobků pro domácnost mohou být vaši zákazníci:

 • Stravovací zařízení (kavárny, restaurace, pizzerie);
 • Lékařské zařízení;
 • Penziony;
 • Mateřské školy a školy;
 • Studio výzdoba, umělecké studio.

Náklady a zisky

Kapitálové investice pro zahájení podnikání zahrnují zpracování dokumentů, pronájem (za měsíc) a opravy prostor, nákup a přizpůsobení zařízení. V této fázi společnost utratí asi 12 tisíc dolarů. Měsíční výdaje (nájemné, mzdy, nákup surovin a účty za energie) - asi 7000 dolarů.

Výpočet ziskovosti se provádí na základě vydání 500 jednotek zboží za minutu (5 balení). Pro dvě směny za měsíc se vyrábí 100-105 tisíc balení papírových ubrousků. Produkt se prodává za velkoobchodní cenu 0,15 až 0,23 USD za balíček. Měsíční zisk bude 15-16 tisíc dolarů a čistý příjem - 8-9 tisíc poskytl 100% prodej.

Jak otevřít výrobu papírových ubrousků je snadné je pochopit. Jako podnikání je to ziskový podnik, který nevyžaduje velké investice a přináší dobrý zisk.

Video na téma:

Líbí se vám článek? Sdílejte s přáteli:

Výroba papírových ubrousků

Je těžké si představit život bez jednorázových ubrousků. Dokonale absorbují vlhkost, ať už to jsou důsledky spadlé sklenice vody nebo potu, který se vynořil z nadšení na čele. V každém domě a ve veřejném stravování jsou vždy ubrousky. Jedná se o jednorázový výrobek, který je denně spotřebován v obrovských množstvích. Není divu, že uvažujete o výrobě papírových ubrousků.

Registrační formulář

Než začnete hledat pokoj a zahájíte výrobu, musíte zaregistrovat svou firmu. Formu vlastnictví lze zvolit podle vašeho uvážení: zde jsou vhodné jak LLC, tak IP, protože velké množství lidí nebude do výrobního procesu zapojeno. Pokud však hodláte uzavřít smlouvy s velkými velkoobchodními dodavateli, je lepší zaregistrovat se jako společnost s ručením omezeným.

Chcete-li získat úplný start, musíte získat povolení od hasičů. Papírové ubrousky patří do kategorie hygienických a hygienických potřeb, takže potřebujete povolení od sanitární a epidemiologické služby. Povinná certifikace a licence nejsou potřeba.

Zařízení

Chcete-li pochopit, za co budete platit, budeme analyzovat celý výrobní proces. Zahrnuje čtyři fáze:

 • Na ose odvíjecí jednotky je role papíru. Šířka závisí na velikosti ubrousku v rozšířené podobě.
 • Pásová jednotka dále odvíjí roli a podélně skládá papírovou pásku na malou délku čáry před razícími válci, díky níž se objeví trojrozměrný vzor.
 • Během průchodu válců objemového vyražení se ubrousek překlopí v příčném směru.
 • Proces se může opakovat, pokud mají ubrousky 3 nebo více vrstev.
 • Na konci gilotiny na polovinu rozděluje vrstvu několika desítek již skládaných ubrousků. Dva samovolně se pohybující proudy papírových produktů jsou tvořeny.

Pro výrobu ubrousků je potřeba automatizovaná výrobní linka a balicí stroj. Zařízení je funkční. Stroje mohou být navrženy pouze pro výrobu ubrousků a mohou mít možnost vytisknout logo nebo obrázek. Každá taková dodatečná funkce zvyšuje základní náklady jednotky o 20%.

Nejvíce demokratické ceny představují čínští výrobci, nicméně podle odborníků je jejich vybavení energeticky náročné. Nejlepší kvalitu nabízí Evropa. Ale cena mechanismů evropské produkce bude několikanásobně vyšší. Můžete sestavit výrobní linku pro přibližně 350 tisíc rublů. Zpravidla může být na takovém zařízení po dobu jedné minuty vyrobeno až 600 ubrousků. Je také nutné bezpečně zabalit objednávku. Ruské společnosti nabízejí dobré vybavení. Cena začíná od 160 tisíc rublů.

Pro výrobu ubrousků potřebujete speciální suroviny. Materiál je vyroben z kapalné směsi celulózy a recyklovaného odpadního papíru, který je v mísiči zbit do stavu pěny. Díky tomu je dosaženo volného, ​​měkkého, porézního, ale současně silného papíru vhodného pro další zpracování. Kvalita primárních surovin pro výrobu ubrousků závisí na poměru celulózy a odpadního papíru, takže cena na kilogram se pohybuje od 28 do 56 rublů.

Tak, nákup zařízení a surovin bude potřebovat asi 590 tisíc rublů.

Sortiment

Na standardní výrobní pásku lze vyrobit několik typů ubrousků:

 • Jednovrstvé - obvyklé ubrousky na tablety a speciální kosmetické ubrousky pro odstranění tuku.
 • Vícevrstvé - speciální prázdninové ubrousky, které mají na jedné straně téma.
 • Mokré ubrousky - ubrousky, impregnované speciální kapalinou pro účinnější odstraňování nečistot.

V naší zemi jsou jednovrstvé ubrousky velmi oblíbené díky cenové dostupnosti. 90% trhu patří k vícevrstvé ubrousky zahraničních firem, jako zařízení pro jejich výrobu nejsou vyrobené v naší zemi, a to stojí několikanásobně dražší než jednoduché jednovrstvé páskou pro výrobu ubrousků.

Místnost

Hlavní zařízení zaujímá velmi malý prostor až do 5 metrů čtverečních. metrů. Pro obalovou jednotku stačí 1,5 metru čtverečních. metrů. Nicméně, stojí za to poskytnout prostor pro skladování surovin a hotových výrobků - 10 metrů čtverečních. metry budou stačit. Rovněž pro provedení inspekce práce a SES je povinné zajistit rekreační prostor pro zaměstnance a koupelnu. Pro tyto účely je nutné přidělit cca 12-15 metrů čtverečních. metrů. V důsledku toho budete potřebovat výrobní prostor o rozloze přibližně 35 metrů čtverečních. metrů. Nájem bude začínat od 20 tisíc rublů měsíčně.

Zaměstnanci

Pro malou dílnu budete potřebovat alespoň:

Také potřebujete návrháře. Musí sledovat nové trendy a v případě potřeby vytvářet kresby. Nemůže být převzata k zaměstnancům, ale spolupracovat vzdáleně. Výrobní oddělení potřebuje technologa, který bude dohlížet na pracovní proces.

Výdaje

Je čas vypočítat všechny náklady. K úvodním nákladům uvedeme:

 • Organizační poplatky - 10 tisíc rublů.
 • Kosmetické opravy prostor - až 100 tisíc rublů.
 • Zařízení - 510 tisíc rublů.
 • Suroviny pro první měsíc - 80 tisíc rublů.
 • Nákup nezbytného nábytku (stůl, židle, regály, sanitární keramika pro koupelnu) - 50 tisíc rublů.
 • Reklama - asi 90 tisíc rublů.

Chcete-li začít provoz obchodu, budete potřebovat alespoň 920 tisíc rublů. Abychom nebyli ve finančním jádru, je žádoucí mít rezervu v hotovosti, která by odpovídala tříměsíční velikosti všech fixních nákladů. Mezi stálé výdaje patří:

 • Mzdy - od 120 tisíc rublů.
 • Odpočty na pojišťovací fondy - z 36,5 tisíc rublů.
 • Nájemné a úplatky - z 25 tisíc rublů.
 • Suroviny - ze 100 tisíc rublů.

Stálé náklady budou činit asi 281 tisíc rublů. Kromě toho existují také variabilní náklady. V závislosti na zvoleném systému zdanění a velikosti zisku musíte platit daně. Není možné vyloučit vyšší moc a poruchu zařízení.

Výpočet zisku

Před stanovením ceny za výrobky se musíte seznámit s konkurencí. Obvykle je spodní limit nákladů na jednovrstvou ubrousku 11 centů, u vícevrstvých ubrousků velkoobchodníci nabízejí od 50 centů. Nyní vypočítat výkon:

 • Za minutu může jeden stroj vyrábět 600 kusů. V hodině - 36 000 ks.
 • Line load - 50%.
 • Nezapomeňte na manželství - představuje to 1-2%.
 • Změna - 8 hodin.
 • Počet směn za měsíc. - 23.
 • Objem produktů za měsíc. - 3 245 milionů kusů.
 • Počet ubrousků v jednom balení je 100 ks.
 • Počet balení - 32,457 ks.
 • Minimální cena jednoho balíčku je 11 rublů.
 • Tržby za měsíc - 357 027 rublů
 • Čistý zisk činí 76 027 rublů.
 • Doba návratnosti - 12 měsíců.

Zde můžeme jasně vidět, že ziskovost je asi 21%. Tyto údaje jsou však možné pouze v případě dobře zavedeného systému prodeje. Po čase, kdy zatížení linky dosáhne alespoň 70%, bude čistý zisk 219 tisíc rublů, což je již 43% ziskovosti.

Cílové publikum

Hledání prodejen pro začínající podnikání je vždy obtížné, ale ne v tomto případě. Výběr kanálů pro implementaci je extrémně velký:

 • Maloobchodní prodejny.
 • Velkoobchodní základny.
 • Společenstvím.
 • Nemocnice, polyklinické, autobusové stanice, letiště, sanatoria.

Seznam může pokračovat neomezeně. I přes vysokou poptávku musíte vytvořit vlastní rozpoznatelnou značku. Kromě uzavírání přímých smluv si můžete vytvořit vlastní vizitku, kde se potenciální zákazníci mohou seznámit s vaší prací, vybrat náčrt a umístit objednávku.

Nakonec,

Výroba papírových ubrousků je zisková a nekomplikovaná činnost. Nevyžaduje hluboké specifické znalosti, zkušenosti a obrovské náklady. Vždy najdete prodejní místa. Za rok lze obnovit počáteční investici a dosáhnout nové úrovně. Pak můžete začít dělat plenky, toaletní papír, vlhké ubrousky.

Zařízení pro výrobu ubrousků: princip činnosti, technologie, suroviny

Ubrousky - co může být jednodušší a triviální? S jistotou vstoupili do našeho života a stávali se předmětem, bez něhož je obtížné bez pomoci. Pohodlí jejich použití, levosti a nejrůznějších druhů dělají ubrousky jeden z nejrozšířenějších předmětů hygieny. Vyžaduje se velká spotřeba tohoto druhu výrobků, což znamená, že výroba přinese konstantní příjem. Stačí pouze zvolit optimální zařízení pro výrobu ubrousků.

Historické etapy

Princip výroby papíru ve druhém století byl vyvinut Číňany. Stanovily základ technologie: broušení surovin, rozdělování hmoty, lisování a sušení. Čoskoro byl papír vyroben v Asii a pak v Evropě. Bit automatizované procesy pouze v 17. století, kdy holandská vynalezl bruska, a pak na počátku 19. století, Francouz Robert vyvinuli metodu pro kontinuální odliv buničiny na dopravní síť. Na základě všech těchto metod vytvořili anglický bratři Fourdrinier první stroj na výrobu papíru. Ubrousky byly vyráběny od dvacátých let 20. století a nyní s jistotou vedou mezi výrobky osobní péče.

Suroviny

Papír pro výrobu ubrousků je vyráběn speciální technologií. Surovinou je celulóza, odpadní papír nebo jejich směs. Na tom závisí kvalita výrobku a cena. Suroviny jsou mleté, párované, bělené chemikáliemi. Pro barvení papírové buničiny se používají tiskařské barvy.

Aby byla tato ubrousek tenká, silná a hygroskopická, je tekutá surovina šlehaná na pěnu pomocí speciálního mixéru. Buničina se usuší, lisuje, pak se přidá k parnímu bubnu pro konečné sušení, poté je řezána speciálním ostřím. Výsledná papírová páska se vloží do role požadované šířky - to je základ pro výrobu ubrousků.

Popis zařízení

Výrobní linka se skládá z několika strojů, které plní celý cyklus výroby od surovin až po balení.

Nejjednodušší agregáty tvoří jednovrstvé ubrousky ve čtyřech přírůstcích o rozměru 240x240 mm. Stroj na výrobu ubrousků může být dodatečně vybaven bloky, které umožňují provádět různé vyrytí, aplikovat obrázky nebo loga podle přání zákazníka. Také musí mít čítač hotových výrobků a čidlo rozbití papíru. Někteří výrobci nabízejí zařízení pro výrobu ubrousků o evropské velikosti 330x330 mm.

Výrobní linka je plně automatizovaná. Instalovaný na začátku toku, na výstupu naviják se základním papírem dává hromady hotových a počítaných ubrousků.

 • Odvíjecí buben s cívkou ze základního papíru;
 • mechanismus páskového pohonu, který během procesu odvíjení skládá papír podél poloviny;
 • Tiskový modul se sušičkou je instalován, když je potřeba vytisknout obrázek nebo logo;
 • válce objemového vyražení provádějí dvě funkce najednou: razítko a konečné skládání ubrousků v příčném směru - zásobník se získá ve dvojité šířce;
 • Vertikální nůž vytváří řez v polovině a tvoří dva hotové stohy produktů.

Balicí stroj nejen obaluje ubrousky ve filmu, ale také seskupuje obaly do bloků.

Cílové publikum

Předtím, než je zakoupena a instalována vhodná linka pro výrobu ubrousků, nakupují se suroviny, vybírá se servisní personál, je třeba identifikovat hlavní trh. Vzhledem k tomu, že prodej určitému spotřebiteli nebude mít velké měřítky, je třeba se zaměřit na velkoobchodní odběratele:

 • univerzální prodejny, průmyslové výrobky, řetězce supermarketů;
 • stravovací podniky: od jídelny až po velké restaurace;
 • rekreační domy, léčebné ústavy a podobné zařízení;
 • podniky, včetně komunálních, s potravinovými bloky;
 • kiosky, trhy, pouliční tácky.

Poté, co jsme provedli kompetentní ekonomické výpočty a zajistili optimální výběr automatické linky, je docela možné stát se lídrem v této oblasti výroby. Hlavní důraz by měl být v tomto případě kladen na uspokojení potřeb zákazníka, vysoce kvalitních výrobků, což je možné pouze s provozem moderního vybavení.