Výhodná činnost: výroba kuliček. Technologie a zařízení pro výrobu kuliček

Kuličkové pero prokázalo svou vitalitu. Ona přežila období počítačů, laptopů a nyní úspěšně konkuruje tabletám.

Žáci a studenti si vybírají levné "peří", podnikatelé jsou prezentováni jako statusová prezentace "Parker".

Rukojeti mohou nejen psát, ale i kreslit. Umělci vytvářejí úžasná díla s tímto jednoduchým nástrojem. Zkuste a budete mít prospěch. Začněte výrobu kuliček.

Ziskové podnikání

Můžete tvrdit, že náklady na tuto společnost budou vyžadovat hodně, takže je nějaký smysl začít používat takovou riskantní a nákladnou firmu?

Ano, nákup zařízení vám bude stát slušnou částkou. Ale realizace hotového výrobku rychle vrátí investice, kterou jste udělali. Zároveň budete mít jistotu, že poptávka po vašem zboží nikdy neklesne. To nezávisí na sezóně (ačkoli tam jsou vrcholy), od určité kategorie spotřebitelů. Kupující mohou být všech věkových kategorií.

Kromě toho stále existuje možnost win-win, která vám umožní získat zaručený prodejní kanál. Jedná se o smlouvu o dodání svých produktů pro potřeby konkrétní organizace. V bankách, institucích, poštou je vždy poptávka po kanceláři.

Reklama a výroba kuliček

A tady je reklamní činnost? Je to velmi jednoduché: teď je velmi módní mít logo značky na kancelářské potřeby. Takové rukojeti jsou obvykle dány potenciálním nebo stálým zákazníkům. Aktivně se distribuují při prezentacích a různých PR akcích.

Reklama na kuličkových perach je velmi účinná. Takový dárek nenápadně připomíná společnost, jejíž logo je na sobě. Malované v značkových barvách, psací potřeby slouží jako obraz společnosti image a pověst.

Pro výrobce kanceláře je takový zájem od inzerentů jen na dosah ruky. Jedná se o zaručenou dohodu pro velkoobchodní dodávky výrobků.

Registrace společností

Začněte vyrábět kuličkové pera je nutné vytvořit podnikatelský plán pro budoucí podnik a také předat postup pro jeho registraci.

Ať už budete registrováni jako samostatný podnikatel nebo okamžitě shromáždíte všechny potřebné dokumenty k založení společnosti s ručením omezeným, je to na vás.

Po registračním řízení vyberte daňový systém, který vám vyhovuje a zaregistrujte se v daňovém systému.

Najděte pokoj

Chcete-li umístit výrobu kuličkových pera a nechat odsoudit obyvatele okolních domů, najděte pokoj, který se nachází mimo hranice města.

Buď najmete budovu v průmyslové zóně.

Pod obchodem musíte vyzdvihnout poměrně prostorné místo (asi 200 metrů čtverečních).

Předem obdržíte povolení ze strany sanitární inspekce a požární kontroly a uzavřete smlouvu s energetickou společností.

Technologické etapy

Výroba držadel se skládá z následujících etap:

 • výroba těla;
 • výroba prutů;
 • montáž hotového výrobku.

Samozřejmě každý krok zahrnuje určité procesy. Například tyč se odlévá samostatně, jednotka pro psaní (kulička a špička) je sestavena samostatně. Součásti jsou připojeny, inkoust je vyplněn.

Pro tvarování pouzdra je třeba vybrat formy. Pokud plánujete vytvářet automatické návrhy, pak tento faktor komplikuje technologický proces.

Sestavení hotových výrobků je také mechanizováno. To vám šetří peníze. Je lepší investovat jednou do nákupu automatizované linky, než platit za služby externích zaměstnanců pokaždé. Specializovaný automatický stroj vyrábí 30 kancelářských potřeb připravených k použití za minutu.

Na začátku mnoho podnikatelů dává přednost tomu, aby se výroba kuliček od začátku nezabývala. Je mnohem praktičtější začít s nákupem jednotlivých dílů. Nemusíte instalovat zařízení pro vytváření tyčí. Koupíte je hromadně od dodavatelů a budete jednat pouze s vyhozením skořepiny a konečnou sestavou.

Tak ušetříte na nákup surovin (inkoustu, koulí, špiček) a na nákup zařízení. Tento přístup snižuje náklady na výrobky, a to i při nákupu hromadných zásilek prutů různých velikostí.

Zařízení

Zařízení na výrobu kuliček by mělo poskytovat všechny technologické etapy. Nejdůležitější je mechanizace jakýchkoli ručních procesů a pak nemusíte přijímat obrovské množství zaměstnanců.

Standardní seznam zahrnuje:

 • formy, které jsou nezbytné pro odlévání plastových pouzder;
 • stroj na výrobu písemných jednotek a prutů;
 • odstředivka;
 • line pro automatizovanou montáž;
 • polypropylen.

Je třeba si uvědomit, že forma by se měla měnit se změnou konstrukce.

Co potřebujete k vytvoření pera s logem značky kromě výše zmíněných zařízení?

Nepochybně potřebujete zařízení pro kreslení obrázku. Také se předem postará o to, aby za služby třetích stran neplatili za služby.

Nákup zařízení pro Vaši společnost se zaměřuje přímo na firmy, které se zabývají výrobou specializovaných zařízení.

Takže se vyhneme přeplatkům ve spolupráci se zprostředkovateli. Navíc výrobci poskytují servisní a záruční servis a v některých případech mohou pomoci při instalaci dodaných jednotek a školení personálu. Ano, objednávejte náhradní díly nebo náhradní díly přímo.

Pro usnadnění života začínajících podnikatelů nabízí výrobci zařízení kompletní technologické linky. Jsou charakterizovány nízkou spotřebou energie, což znamená, že ušetříte na nákladech. Linky jsou snadno ovladatelné a mají vysoký výkon.

Sortiment

Začněte vytvářet obchodní plán, zhodnoťte sortiment příslušenství pro psaní na trhu. Zde jsou slavné značky kuliček (Parker, Delta Graffiti, BE, Chaumet, Cross Atx, Giuliano Mazzuoli) a poměrně rozpočtové pero. Veškeré zboží lze podmíněně rozdělit na stavové modely s ultra vysokým stavem, výrobky střední třídy, hromadný produkt.

Plnicí pera jsou drahé na výrobu. Jsou vyrobeny z přírodních materiálů s drahými kovy. Stejný "Parker" je často dodáván se zlatým hrotem. Je zřejmé, že bude pro vás nákladné zpočátku vyrábět takový nepohyblivý produkt.

Středními kategoriemi jsou pera, které se vyznačují neobvyklým stylovým designem, ale jsou pro většinu kupujících cenově dostupné. Jsou příjemné dávat a přijímat jako dárek. Společnosti potěšily objednávání modelu, který se jim líbilo pro firemní potřeby či propagační akce.

A nejhmotnější kategorie je klenotnice pro každodenní potřeby. Náklady na tento výrobek jsou malé, takže prodej zboží není obtížné. Levná pera se rychle liší mezi studenty a žáky.

Je zřejmé, že tato kategorie produktů se ve vaší firmě stane vedoucím. Při uvolnění je třeba zvážit, že modrá barva inkoustu je považována za nejpoužívanější. Pak zhasne. Barevné rukojeti jsou obvykle baleny v několika kusech. Souprava může mít tři, čtyři nebo šest odstínů.

Dětské rukojeti jsou obvykle dodávány s jasnými těly. Aktivně vyprodáváme produkty s populárními kreslenými postavičkami.

Zaměstnanci společnosti

Pro bezproblémové fungování linky budete potřebovat zaměstnance, kteří jim budou sloužit. Neomezujte se na pronájem pouze operátorů. Najděte dva zkušené inženýry.

Pak najděte účetního, manažera prodeje. Pokud potřebujete skladovatele, vložte jej do personálu.

Celkově počet zaměstnanců závisí na rozsahu podniku. Pokud se zaměřujete na výrobu s neobvyklým a nezapomenutelným designem, budete potřebovat návrháře.

Bude zodpovědný za vývoj každé nové linky. Nyní existuje příležitost uzavřít dohodu se svobodným obchodníkem a zapojit jej do pravidelné spolupráce.

Vývoj

Před zahájením výroby je lepší předem naplánovat prodejní trhy a získat předběžné dohody. Můžete také otevřít prodejní místo, které je výhodné nabízet své výrobky ve velkém a maloobchodním prodeji.

A nezastavujte se v určitém bodě vývoje. Pokuste se jít dál. Konkurence v tomto odvětví je velmi vysoká. Zde a místní hráči a všudypřítomné čínské společnosti. Proto budete muset pravidelně naučit nové modely, rozšiřovat rozsah a najít nové prodejní místa.

Technologie výroby kuličkových pera Bic;

Hlavní výrobou pera Bic jsou 3 obchody:

1) vstřikování; 2) inkoust; 3) sestavení.

1) V vstřikolisu jsou vyráběny násadce, pouzdra, vložky, víčka, kazety.

Výroba špičky. Hlavní věc v ideálním kuličkovém peru je drobná - kovová koule na špičce. V době psaní je na špičce pera obrovský tlak. Proto je míč vyroben z pevného karbidu kovu a wolframu. Původně karbid wolframu je jemný prášek. Je nanesena do těsnicího prostředku a vytváří drobné granule o průměru 1 mm.

U špiček rukojeti je zapotřebí ideálně vyleštěná koule, aby později byly granule poslány do lapovacího stroje. Po odevzdání předem upravené koule jako vzorku je stroj nastaven. Přidá mazací olej a tisíce nezpracovaných granulí se naloží dovnitř. Pro broušení pevného wolframu v zařízení přidejte jednu čajovou lžičku speciální pasty z diamantového prášku. Broušení trvá ne méně než pět dní.

Aby bylo 100% jisté, že obdržené míče splňují standard, jsou pečlivě zkontrolovány odborníkem. V den 50 000 míčů projde. Vzorky jsou vzaty v úvahu pro nejmenší vady na povrchu. Pokud na každých pěttisícinách dochází i k nejmenšímu rozporu s normou, použije se celé množství.

Po kontrole jsou kovové kuličky zasunuty do zásuvky do hrotu z kovových směsí. Míčky by měly sedět těsně v hnízdě, přičemž zůstaly jen malou mezerou pro přístup k inkoustům. Špička špičkového kuličkového pera je vyrobena z mikronů (jedná se o šedesátinu průměru lidského vlasu). Aby bylo zajištěno správné umístění koulí do hnízd, proces je řízen malými kamerami.

Tělo, vložky, kryty Kuličková pera jsou vyráběna vstřikováním.

Kazety se provádí pomocí extruderu. Plast je nejdříve zahřát a pak vytlačován do nádoby s vodou. Extruze je technologie pro získání produktů vynášením taveniny materiálu přes tvarovací otvor. Šnek se pohybuje výchozím materiálem podél válcového tělesa při vysoké teplotě a vysokém tlaku. Prostor, ve kterém se měkký materiál může pohybovat šroubem, se postupně snižuje a v důsledku toho se materiál stává viskózní. Pak se tlačí malými otvory v vytlačovací hlavě při atmosférickém tlaku a teplotě okolního vzduchu. V důsledku toho se materiál rozšiřuje a zaujímá jeden nebo jiný tvar, v závislosti na konfiguraci díry.

2)Inkoustová dílna. Zde se připravuje inkoust - přesně dávkovaná směs barviv, pryskyřic a rozpouštědel. Určit správnou hustotu inkoustu není možné. Chcete-li, aby inkoust nebyl příliš viskózní nebo vodnatý, kontrolovali se pomocí miniatury. Inkousty vhodné kvality jsou pak odeslány do montážní dílny.

3)Montážní dílna. V montážní dílně jsou plastové kazety naplněny inkoustí a připevněny k přesnému kuličkovému bodu, jsou namontovány rukojeti (pouzdro, krytka, čepička). Poté jsou dávky důkladně zkontrolovány, že jsou držadla pokryta čepičkou a zástrčky, které odpovídají barvě inkoustu.

Kde začít a jak vytvořit podnik pro výrobu kuliček

Kuličkové pero je na seznamu nejprodávanějšího papírnického zboží na světě. To bylo již několik desetiletí nenahraditelné. Roční obrat kuličkových per litin na ruském trhu je zhruba 600 milionů kusů. Díky tomu můžete organizací výroby písemných zařízení získat slibné podnikání, které přinese hodně zisku.

Vlastnosti podniku vyrábějící kuličkové pera

Kuličkové pero je jedním z nejvíce praktických a pohodlných psacích nástrojů. Jeho popularita s existencí široké škály elektronických zařízení je vysvětlena jeho kompaktností a levostností. Pro podnikatele a podnikatele je hodnota kuličkového pera minimální úsilí potřebné pro jeho výrobu.

Přítomnost podniku při výrobě a prodeji kuličkových pera nabízí řadu výhod:

 • stabilní poptávka po výrobcích;
 • úroveň prodeje nezávisí na sezónních podmínkách;
 • vysokorychlostní zboží.

Jedinou významnou nevýhodou tohoto podnikání jsou vysoké náklady na vybavení nezbytné pro organizaci výrobního procesu. Náklady na jeho nákup jsou však jednorázové. V budoucnu budete muset strávit malou částku v ekvivalentu příjmu za nákup surovin.

Kuličkové pero má omezenou provozní dobu, takže poptávka zůstane nezměněna. V některých obdobích (například na začátku školního roku) je možné zvýšit počet kupujících.

Základní plán organizace této činnosti zahrnuje následující položky:

 • výběr základního kapitálu;
 • registrace společnosti;
 • příprava prostor pro práci;
 • nákup surovin a zařízení;
 • zaměstnávání zaměstnanců;
 • tvorba sortimentu;
 • organizace výrobního procesu;
 • rozvoj marketingového programu a prodej produktů.

Je třeba mít na paměti, že výroba kuliček vyžaduje zapojení kvalifikovaných odborníků. Proto je obtížné organizovat tento typ podnikání nezávisle.

Registrace, dokumenty

Pro výrobu kuličkových pera je vhodná jakákoliv organizační a právní forma. V tomto případě je prospěšnější individuální podnikatel. Náklady na získání statusu IP není vyšší než 15 tisíc rublů, což je mnohem levnější než získání statutu LLC (Limited Liability Company). Žádost s potřebnými doklady podává daňová kontrola.

Jaký je rozdíl mezi PI a LLC, jak zjistit výběr stavu - tento článek řekne.

Vedle poskytnutí základního seznamu dokumentů uvedených v době podání žádosti je vyžadováno povolení od:

 • Sanitární a epidemiologická stanice;
 • požární prohlídky.

Po obdržení dokladů potvrzujících registraci se objednává pečeť.

V souladu s platnými právními předpisy existuje omezení výroby špionážních kol. Ignorování tohoto zákazu se trestá odnětím svobody až na 10 let.

Startovní kapitál

Chcete-li otevřít vlastní firmu pro výrobu kuliček, potřebujete počáteční kapitál od 500 tisíc do 1 milionu rublů. Tato částka je vypočtena pro provedení neúplného cyklu, při kterém se provádí částečná výroba písemných zařízení. Náklady zahrnují:

 • registrace podniku - 15 tisíc rublů;
 • nákup vybavení a surovin - z 500 tisíc rublů;
 • pronájem prostor - 30 tisíc rublů;
 • marketingový program - 20 tisíc rublů.

Měsíčně pro údržbu podniku bude muset utrácet nejméně 300 tisíc rublů. Tato částka zahrnuje náklady na:

 • nákup surovin pro výrobu pera (při zohlednění nákladů až do 1 rublu);
 • platy zaměstnancům - až 200 tisíc rublů (částka se liší v závislosti na počtu zaměstnanců);
 • placení daní - až 20 tisíc rublů;
 • zaplacení nájemného za předpokladu - 30 tisíc rublů.

Úspory lze ušetřit organizací výroby s neúplným cyklem, který zahrnuje pouze výrobu trupu. Díky tomuto rozhodnutí zmizí potřeba vynaložit 500 tisíc rublů na nákup stroje, který vyrábí tyče a odstředivka. Nevýhodou neúplného cyklu jsou dodatečné měsíční náklady na nákup tyčí pro pera.

Místnost

Výhodou podnikání výrobních rukojetí je, že není třeba pronajmout pokoj v centrální části města nebo na jiném místě s velkým provozem. V případě potřeby může být dílna umístěna mimo město nebo ve vzdálené oblasti.

Uspořádání výrobního procesu vyžaduje prostor o rozloze dvě stě metrů čtverečních. Průmyslová zóna je nejvhodnější pro uspořádání dílny. Tato možnost zahrnuje řadu výhod:

 • žádné stížnosti od obyvatel;
 • úspora při přepravě surovin pro výrobu tužek;
 • nízké riziko nehody způsobené jinou chybou.

Budova by měla obsahovat místnosti pro kancelář, sklad, kancelář ředitele a další prostory.

Výroba kuliček

Doporučuje se automatizovat výrobu kuliček. Tím se ušetří plat zaměstnanců a doba psaní zařízení. Tento typ podnikání je poměrně populární, ale přítomnost konkurentů významně neovlivňuje objem prodeje.

Aby bylo možné ušetřit v počáteční fázi, můžete si koupit použité zařízení. Rozvinutější firmy odpisují staré zařízení, takže při jejich nákupu nebudou mít žádné problémy. Takové rozhodnutí však vytváří riziko manželství a vady v produkci pera.

Suroviny

Výroba kuliček se provádí, pokud:

 • polypropylen (za cenu 30 rublů na kilogram);
 • inkoust;
 • měděné špičky s kuličkami.

Při použití obrazů na těle rukojeti je seznam spotřebního materiálu doplněn o aceton, barvu a ředidlo.

Zařízení

Seznam základního vybavení pro výrobu kuliček obsahuje:

 • formy pro výrobu obalů;
 • stroje na výrobu kuličkových tyčí;
 • centrifugy;
 • zařízení pro automatizovanou montáž jader, krytin a čepic;
 • kompresor;
 • Exposure kamery.

Pro zdobení těla výkresy a obrazy se používají ručně ovládané stroje s technologií tamponového tisku.

Navíc je zakoupen nábytek pro instalaci zařízení a vybavení pracovišť zaměstnanců. Místnost je vybavena také protipožární a poplašný systém.

Technologické etapy

Výroba kuličkových pera se provádí dvěma způsoby: plným a neúplným cyklem. Celý cyklus zahrnuje:

 • výroba písemných prvků (špička s míčem);
 • odlévací jádra a jádra;
 • montáž písemných zařízení.

Neúplný cyklus se provádí podle stejného schématu, s výjimkou odlévání tyčí. Jsou již zakoupeny hotové a používají se při sestavování psaných příloh.

Zařízení pro automatizovanou montáž vyrábí až 30 úchytů za minutu. Při absenci takového zařízení budou k získání podobného výsledku vyžadovat přibližně dvacet zaměstnanců.

Pro každou konstrukci kuličkového pera je použita samostatná forma. Toto zařízení se změní, pokud se plánuje aktualizovat vzhled produktů.

Chcete-li se dozvědět více o tom, jak se automatizovaná výroba kuliček provádí pomocí speciálního vybavení, můžete sledovat toto video:

Sortiment

Kuličkové pera v závislosti na ceně představují čtyři kategorie:

 • nízké - až 15 rublů;
 • průměr - až 100 rublů;
 • nejvyšší - ze 100 rublů;
 • suvenýr - výrobky s omezeným oběhem.

Nejoblíbenější je první kategorie. Mělo by to být hlavní objem sortimentu. Na druhém místě prodeje existují úchyty s průměrnými náklady. Písemné předměty nejvyšší kategorie a kategorie suvenýrů jsou nakupovány nejméně často. Obvykle jsou takové výrobky objednávány individuálně pro marketingovou propagaci některých firem nebo jako dárek.

Pro výrobu dětských pera může být použita libovolná kategorie, ale je lepší se zastavit u nízkých a středních. Psané výrobky pro děti jsou vyrobeny kresbou obrazů na těle rukojeti.

Nejpopulárnější barvy inkoustu jsou modré a černé. Je na nich třeba zdůraznit při výrobě kuliček.

Zaměstnanci společnosti

Personál podniku by měl zahrnovat maximálně 10 osob. Standardní pracovní personál potřebný pro výrobu kuličkových pera sestává z:

 • dva technici - technici na forem;
 • dva operátoři pro sběr rukojetí;
 • účetní;
 • dceřiné pracovníky;
 • marketingový a reklamní manažer.

Vzhledem k specifikaci práce doporučujeme najmout osoby s praxí v této oblasti. Pokud jsou zaměstnanci zaměstnáni bez zkušeností, je třeba organizovat školení. Je výhodné najmout osoby, které žijí v blízkosti podniku.

Tipy pro nábor zaměstnanců naleznete zde.

Marketing a propagace

Pro většinu uživatelů nejsou vlastnosti pera důležité. Průměrný kupující se řídí nízkou cenou a výhodou. Abychom upoutali pozornost, stačí umístit několik reklamních bannerů a tabulek.

Zajistěte osobní zákaznické publikum, které může být originální kuličkové pera. Chcete-li to provést, budete muset vytvořit jedinečnou konstrukci formy.

Propagace produktů se provádí standardním způsobem prostřednictvím médií a internetu. Podnik s dobrým jménem musí mít vlastní webové stránky.

Organizace výroby kuliček je slibným obchodním nápadem pro podnik se stabilním příjmem. K úspěšné implementaci je však zapotřebí vzdělání nebo školení, které umožňuje použití speciálního vybavení.

Výroba kuliček

Článek o výrobě pera, vybavení a výrobní technologie (jak tomu tak je). Podrobně, ale stručně o nejdůležitějším úkolu při zahájení tohoto podnikání.

Když mluvíme o výrobě pera, je třeba poznamenat, že mezi nejrůznějšími druhy a typů pera je nejoblíbenější míč.

Kuličkové pera - nenahraditelné ve studiu a práci, jsou jednoduché, a co je nejdůležitější - trvají poměrně dlouho. Ano, ve skutečnosti všichni v domě používají kuličkové pera. Jedná se o univerzální výrobek, což znamená, že výroba pera je výnosná záležitost. Vyhlídky na zisky a růst v takovém podnikání jsou zaručeny.

Podle zvláštních výpočtů každá sekunda po celém světě prodává asi sto kuličkových pera a za velmi odlišné náklady. Výroba peněz takového plánu je jen zlatým dnem.

Při použití cenové politiky mohou být kuličkové pera podmíněně rozděleny do několika skupin. Za prvé - ty pera, které jsou levnější než všechny ostatní, pak pera, která stojí od 1 dolaru do 3, a skupina pera jsou nejdražší: stojí od tří dolarů a více.

Nezapomeňte, že všechny kuličkové pera jsou rozděleny do každodenního života, určeny pro každodenní psaní (jednoduché), pro propagační předměty pro suvenýry a nakonec pro dárkové pera.

Zařízení na výrobu kuliček

Nyní o zařízení pro výrobu pera. Za prvé, je nutné si zakoupit formy pro odlévání V uzavřeném prostoru s kuličkovým perem, následované zařízením pro výrobu tyčí a tipy mědi také potřebují zařízení pro vytlačování trubek z polypropylenu, vytváření barvy (ale můžete si koupit ready-made), a všechny ostatní spotřební materiál.

Nejdůležitější je zapamatovat si, že realizace takového výrobního cyklu zahrnuje nějaké počáteční peněžní příspěvky, což je v zásadě nevyhnutelné pro každý nový podnik. Neskrývejte, že zařízení pro výrobu kuličkových pera je poměrně drahé, navíc by se forma měla časem měnit na novou, což by znamenalo i některé náklady, ale poté to bude jednodušší, protože bude zisk z prodeje. Všimněte si, že výměna forem je relevantní pouze v případě myšlenky změny tvaru, stylu kuličkového pera, který uvolníte.

Pero je v našem světě neobvykle oblíbeným typem pera. Náklady na takové pero se zpravidla skládají z ceny surovin, daně, některých odpočtů, mezd návrháře, režijních nákladů ve formě placení za elektřinu, vodu a vše ostatní.

Pero je poměrně drahý výrobek. To je důvod, proč odborníci doporučují, aby se na začátku podnikání zapojilo do neúplného výrobního cyklu, o čem jsme hovořili dříve v tomto článku. S takovouto neúplnou produkcí budete dělat bez potřeby nákupu zařízení pro odstředivku, tyč.

Pamatujte si, že stavění kuličkového pera nepotřebuje profesionální dovednosti, stačí si koupit speciální vybavení. Stroj může vyrobit až 30 kuliček v jedné minutě.

Technologie výroby kuliček

Zvažte výrobu pera první kategorie, protože kuličkové pera pro každodenní použití - to je nejvýnosnější podnikání.

Za účelem prodeje kvalitních výrobků je hlavní věc, která vyžaduje pozornost: výroba špičky rukojeti, vnějšího pláště a samotné tyče. Nenechte se zastrašit počátečními fázemi výroby: nejprve se může zdát, že případ ztrácí v důsledku některých výdajů. Na začátku podnikání je nutné utrácet na veškeré potřebné materiály, náklady na elektrickou energii a plat zaměstnancům v prvních fázích výroby jsou zejména lisy na srdce a beaty na kapse. Také nezapomeňte na daňové odpočty a tak dále. V důsledku toho se může zdát, že hotové výrobky stojí příliš mnoho.

Proto se před zahájením výroby doporučuje přemýšlet o ziskovosti nákupů některých částí držadel, například tyčí. Můžete si zakoupit hotové tyče a zabývat se pouze odléváním trupu a montáží finálního výrobku. V takovém případě nemusíte získávat speciální vybavení pro výrobu prutů, a to, jak se domníváte, výrazně sníží náklady na výrobu pera.

Video procesu je podobné tomu:

Neztratíte tím, že podniknete, protože celý svět používá kuličkové pera. Podnikání je výhodné, protože se vždy vyplatí, protože poptávka neklesá. Jen se zvyšuje. Samozřejmě, stejně jako každá produkce, kuličkové pera mají své vlastní specifika a jejich technologie, které nejsou obtížné zvládnout. Suroviny a zařízení jsou hlavními komponenty pro výrobu hotových výrobků.

Mluvit podrobněji, výroba kuliček se skládá z vytváření psacích sestav, odlévání těla a odlitků.

Jak otevřít firmu pro výrobu kuliček

Podle statistik 92% světové populace používá pera. Každou sekundu na světě se koupí kolem 125 kuliček. Již tyto skutečnosti hovoří o ziskovosti prodeje této potřebné komodity. Peněženky jsou velice žádané, takže se tato firma téměř vždy vyplatí.

V Rusku činí objem ručního trhu v kusech 435,6-580,8 milionů kusů ročně (za předpokladu, že celá populace používá pera). Kuličkové pero vstupuje do segmentu kancelářských potřeb - "psací potřeby". Podle Sanfordu zaujímají 49% tohoto segmentu a 60% z hlediska peněz.

Rukojeti náklady jsou rozděleny do čtyř skupin: nižší cenové třídy (5-10 rub / kus), průměr segmentu cena (RUB 30-100.), Nejvyšší cenové kategorii (nad 100 rublů) propagační dárky.. Všechny pera mohou být rozdělena na dárkové pera a pera pro každodenní použití. Máme zájem o klasické kuličkové pera, které jsou v největší poptávce díky kombinaci nízké ceny a uspokojivé kvality.

Výroba kuličkových pera má zvláštní specifičnost, která určí náklady na podnikání a dobu návratnosti.

Specifičnost výroby kuliček: suroviny a zařízení

Při výrobě kuliček je možné provádět plný cyklus: produkovat psací jednotky (hrot s kuličkou), odlitky a obaly. V tomto případě budete muset koupit spoustu zařízení a surovin: formy na odlévání kryt (. 200 tisíc / RUR - 500000 / RUB), zařízení na výrobu kuličkových jader pro pera (od 300 do 500 tisíc / RUB), montáž zařízení rukojeti (sloučenina pouzdro, je tyč a cap), polypropylen (30-75 $ / kg), odstředivky (asi 200.000 / RUB) inkoust, měděné hroty s kuličkami a další spotřební materiál. Provádění plného cyklu je poměrně nákladné, zejména u forem lisů, které je třeba měnit pokaždé, když chcete změnit design rukojeti.

Výroba v Rusku je obtížná a spíše nerentabilní. Cena pera se skládá z: 1) materiálu, 2) daní a odpočtů, 3) mzdy, 4) režijních nákladů (platy pro údržbu, platby za elektřinu, vodu atd.). Bude to poměrně drahý produkt. Proto je nejvhodnějším řešením v počáteční fázi organizace výroby a prodeje pera neúplný cyklus: můžete si koupit tyče pro pera, vyrobit originální pouzdra a sbírat pera nebo koupit tyče a kufry. Pak nepotřebujete koupit stroj pro tyče a odstředivku, která odstraňuje vzduch v písemné jednotce.

Pro montáž rukojetí je to speciální přístroj, nikoli osoba, která je potřebná. Stroj shromažďuje 30 rukojetí za minutu, k provedení tohoto množství práce bude potřeba 20 lidí, a tím i další náklady. Cena jedné tyče se pohybuje od 0, 19 rublů / ks až po 1 rub / pc (a dále), v závislosti na barvě a firmě výrobce. Tedy 300 (500) tisíc pro stroj vyrábějící pruty a 200 pro odstředivku lze vynaložit na samotné pruty, což bude výhodnější a zkrátí dobu návratnosti.

Vyrobit lepší modré a černé úchyty s vyměnitelnou tyčí: jsou velmi žádané. Pro použití log, výkresy mohou používat technologii tamponového tisku, což je efektivní způsob kreslení obrazu. Je pravda, že to bude vyžadovat určité náklady. Cena ručního lisu pro tisk se pohybuje od 15 tisíc / rub a až několik stovek, bude také nutné koupit kompresor, expo box, barvu, ředidlo, aceton pro mytí barvy.

Místnost

Je lepší pronajmout výrobní haly v průmyslové části města nebo mimo město, což ušetří peníze a vyhnout se stížnostem lidí žijících v okolí. Prostor místnosti by měl být od 200 metrů čtverečních m. Náklady na pronájem od 30000 za měsíc, v závislosti na ploše a oblasti.

Zaměstnanci

Počet zaměstnanců je maximálně 10 osob. Zahrnují inženýra technologa pro lisovací formy (1-2 osoby, mzda 30-40 tisíc rublů), operátoři stroje na sběr pera (2 osoby, s / p od 20 do 30 tisíc / p) a (jeho dostupnost závisí na formě vlastnictví společnosti), dceřiných pracovníků (od 10 tisíc / r) a manažer marketingu a reklamy (od 15 tisíc / rok). V počáteční fázi mohou provozovatelé vykonávat povinnosti pomocných pracovníků.

Investice

Při otevírání výroby kuliček s neúplným cyklem (bez strezhney) jsou počáteční investice nejméně 500 tisíc / r.

Marketing

Tam jsou značky, které jsou dobře zavedené na ruském trhu: japonská ZEBRA, PILOT, pětkové, UNI a Penac, evropské Schneider, papír, BIC, STABILO, STEADLER a univerzální. Ale často spotřebitelé při výběru kuličkového pera nemají zájem o značku. Oni mají větší zájem o cenu a kvalitu. To usnadňuje prodej zboží. Nižší než kuličkové pera a nedostatek inovací, ale zde můžete vyhrát neobvyklým designem rukojeti, jeho pohodlí (proto je lepší dostat tiskopis).

Sezóna aktivního prodeje kuliček je koncem srpna, září, tj. před zahájením studia žáků a studentů. V létě dojde k poklesu poptávky.

Při nastavení prodejních kanálů je důležité si uvědomit, že samotné kuličkové pero se může stát reklamním prostorem, který musí být aktivně prodán. Existuje například mnoho velkých společností, které jsou aktivními zákazníky registrovaných značek s logem ("Sberbank", "ROSGOSSTRAKH", různé univerzity). Po zřízení komunikace s nimi můžete získat další zdroj příjmů.

Rozlišení

Oficiální způsob získání všech potřebných licencí bude trvat asi dva měsíce a bude vás stát při placení státních povinností. Registrace IP bude stát zhruba 7 tisíc / p (s ohledem na výrobu tisku). Rovněž bude potřebovat povolení od hygienické a epidemiologické stanice a hasičského sboru. Při výrobě tužky s různými gadgets je důležité si uvědomit, že ne všechny jsou zákonné. Například při výrobě špionážních plotrů stojíte 4 až 10 let.

Kristina Cherukhina
(c) www.openbusiness.ru - portál obchodních plánů a průvodců

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Obchodní myšlenka - sbírat kuličkové pera

Finanční poradce pro daňovou optimalizaci. Pracuji ve firmě, která se zabývá outsourcingem účetních a právních otázek. Pomáháme našim klientům šetřit peníze účetním a právníkům. Ráda optimalizovat všechno, včetně mých výdajů.

Navigace na stránce

Sestavování kuliček pera doma

Kuličkové pera jsou velmi žádané, protože najdou místo všude: doma, ve škole, v práci. Podle statistik se 130 kusů tohoto výrobku prodává každou sekundu na světě. Proto je výroba kuliček pera velmi výhodná a slibná.

Výroba kuliček

K získání hotového výrobku je třeba nejdříve přímo vyrobit psací hrot, nalít tyčinku a pouzdro. V počáteční fázi nebude plný výrobní cyklus kvůli vysokým nákladům velmi výhodný.

Tělo může být vyrobeno nezávisle podle původního provedení. Zde musíte, samozřejmě, vynaložit peníze na tiskovou podobu. A aby se šetřily peníze, může být drahé zařízení pro montáž klika nahrazeno službami sběrače kuliček. Poté, co bude podnikání laděno, bude stabilita, pak můžete jít do celého výrobního cyklu.

Sběratel kuliček v domácnosti: životně důležité skutečnosti

Samotná výroba je samozřejmě dobrá, ale ne každý má takovou příležitost. Proto mnozí hledají "řešení".

Je založen na důvěře. Je-li odpověď na tuto práci, „potenciální zaměstnavatel“ vám pošle dopis s dotazem zaplatit prémii ve výši asi 200 rublů, argumentovat, že některé z žadatelů po obdržení všech podkladů pro práci jsou ztraceny. A tyto peníze vás zahrnou do prvního platu.

Pokud se chcete vyhnout nákladným nákladům, při vytváření unikátních produktů můžete doma sbírat kuličkové pera. Zároveň budou náklady minimální.

• Kmen pro rukojeť;

• list papíru formátu A4;

1. Na list papíru v levém horním rohu uložíme nápis, který bude viditelný na vnější straně rukojeti. Napsali jsme to ve čtyřech řádcích. První řádek je vytištěn bez odsazení, druhý je odsazen v 5 krocích, třetí - 10, čtvrtý - 15.

3. Vytiskněte obrobek na tiskárně. Krásně vypadá na barevném listu.

4. Odstraňte přebytečné kusy papíru na přímých linkách.

6. Přišroubujte fólii na tyč, která je opatřena lepidlem. Zvrat musí být těsný, takže je lepší předem pracovat.

8. Chcete-li fixovat výsledek a dlouhodobé používání přípravku, pokryjte tělo bezbarvým lakem. Musíte to udělat velmi pečlivě, aby barva neteče a otvor v tyči není ucpaný.

S kompetentním přístupem můžete najít pravidelné zákazníky a postupně zvyšovat objemy. Výsledkem je úplná automatizovaná výroba.

Pokud chcete uložit na internetovou reklamu, měli byste se obrátit na programový produkt "Přímý, automatický 1.4". hlavní funkcí tohoto softwarového balíčku. Výrazně ušetří čas a rozpočet na reklamu vašim zaměstnancům.

Jak samostatně otevírat výrobu kuliček

Podle statistik používají 92% obyvatelstva po celém světě kuličkové pera. 125 per se prodává každou vteřinu. Podle těchto údajů lze dospět k závěru, že tento typ podnikání má vysokou úroveň ziskovosti. Tento typ papírnictví má vysokou poptávku a z tohoto důvodu se tato výroba rychle vyplatí.

Tento produkt je rozdělen do několika cenových skupin:

 • Cena je nízká, od 5 do 10 rublů za kus;
 • Průměrná cena, jejíž cena je na úrovni 30-100 rublů za kus;
 • Vysoký cenový segment, jehož cena začíná od 100 rublů;
 • A propagační suvenýry.

Všechna pera jsou rozdělena na dárkové výrobky a každodenní zboží. Největší poptávka však přináší běžné kuličkové pera, které kombinují jak nízkou cenu, tak kvalitní kvalitu.

Samotný proces výroby tohoto výrobku má své vlastní vlastnosti, v závislosti na které můžete určit množství, které odráží podnikatelský plán pro výrobu kuliček.

Tato výroba zahrnuje dva procesy:

 • Výroba písemných jednotek;
 • Odlévání těla a prutů.

Chcete-li tento proces organizovat, musíte si zakoupit velké množství zařízení a surovin.

Osobní výroba celého cyklu je nákladná, v podstatě se týká forem, protože při změně designu rukojeti je třeba zcela změnit celý stroj.

A z tohoto důvodu by bylo rozumnější uspořádat neúplný výrobní cyklus. To znamená, že je možné zakoupit tyče a pouzdra na pera a v tomto případě by se měla více věnovat montáži výrobku a jeho prodeji. V takovém případě nepotřebujete peníze na některé typy vozů.

Nejlepším řešením pro takovou výrobu bude pronájem dílny umístěné v průmyslové části města nebo mimo její linii. Tím ušetří velká část peněz a vyhnout se problémům souvisejícím se stížnostmi lidí žijících v sousedství.

Je úkol shromažďování pera podvodem nebo skutečností?

Internetové stránky jsou plné názvů stránek na základě návrhů různých druhů manuálních prací.

Sen mnoha lidí je práce doma. Montáž kuličkových pera přitahuje jejich přístupnost, nedostatek dalších dovedností a dovedností, stejně jako velmi dobrý plat. Taková práce doma nevyžaduje velký pokoj a vlastní investice.

Etapy práce

Práce doma pro sběr hélia a propisovací tužky zahrnuje sloučeninu v integrálně více částí: dvou polovin rukojeti, tyč, ozdobnou vložkou a víčka. Důležitou podmínkou je umístění pošty na území města, stejně jako kanceláře bank, jejichž účty budou zaplaceny.

První zásilka, zaslaná poštou, bude obsahovat několik parcel, které musí obsahovat:

 1. Příslušenství ke sběru perel;
 2. Pracovní smlouva je dvakrát;
 3. Pokyny, ve kterých je podrobný popis kroků v sběru pera;
 4. Dokumenty by navíc měly obsahovat kontaktní informace, které vám umožňují kontaktovat zástupce prodejen, kteří budou hotový výrobek prodávat.

Po části jsou sestaveny a práce doma sbírat propisky a helium je u konce, je třeba volat k úložišti oznámit, že sestava rukojeti je dokončen, a zaměstnavatel musí v určitém časovém období převést vydělané peníze na bankovní účet zaměstnance.

Kurýr z obchodu se objeví v době vhodném pro obsluhu rukojetí a odnese hotové zboží, stejně jako jednu ze smluv podepsaných novým zaměstnancem.

Navíc nový zaměstnanec není povinen platit poštovné za dodávku komponentů a sběr peněz začíná, když je přivede domů zástupce obchodu.

Že plat byl potěšen!

Co tedy určuje úspěšnou a plodnou práci sběru pera?

 • Existence pracovního poměru ve dvou vyhotoveních v prvním předpokladem a absence požadavků na výrobu malých množství peněz na poštovné, kancelářské práce, atd (pokud existuje nabídka - je pravděpodobné, že se budou muset vypořádat s podvodníky);
 • Od kompetentního vytváření vlastního pracovního plánu, trpělivosti a vytrvalosti.

Uskutečnit hovor na číslo kontaktu a diskutovali všechny podmínky smlouvy s hlavou firmy, to je bezpečné, aby se pokusila jsem se v nové pole pro ty, kteří postavit kotce pro každého.

sbírat sbírat zpětnou vazbu jaro Ruské rychlé ruské vybavení Moskva krok za krokem

Práce doma bez předchozí investice přináší nejen zisk, ale i příležitost podílet se na životě rodiny, aniž by se od ní odvrátil.

Dále mohou blízcí lidé udělat něco užitečného a získat upřímně vydělané peníze. Pokud pečlivě přistupujete k problému zařízení pro takovou práci, pak riziko podvádění bude minimální a částka vydělaných peněz bude příjemně spokojena s jeho počtem.

Sestavení pera doma je rozvod!

Dobrý den, přátelé a hosté mého blogu.

Právě pro takové systémy podvodníci pracují zejména na schématu výdělků za domovní montáž.

Dnes se pokouším vysvětlit vám, že je nemožné vydělávat peníze pomocí takových schém na internetu.

Před několika měsíci byla poslána na pozvánku na práci doma při montáži pera. Všechno vypadalo velmi atraktivně a krásně, plat je velmi velký a práce je velmi snadná.

Žena se samozřejmě zajímala o tento návrh a chtěla podrobněji poznat všechny nuance práce:

 • jak budou posílat penisy domů;
 • jak bude plat placen;
 • jak vrátit shromážděné rukojeti;
 • jiné.

Na samém konci pracovní nabídky bylo telefonní číslo, kde bylo nutné zavolat zpět a kontaktovat údajně zákazníka.

A co si myslíš?

To je tady příchod doby, kdy člověk rozumí celé schéma rozvodové práce doma na shromáždění pera.

Další možností pro rozvod je, když budete požádáni o zaslání peněz na svůj účet, aby vám mohli poslat rukojeti pro montáž. Je jasné, že nikdo nevrátí peníze, a proto také posílá pera.

Proto neotáčejte výrazně svůj rty a naději na velké a snadné peníze.

Jsem si jist, že každý může vydělat doma, pokud se k tomuto problému přistupujete s plnou důvěrou a vážností.

Ale z montáže úchytek doma je lepší odmítnout, stejně jako z jiných podobných programů, kde vám nabízíme volné peníze.

Jak otevřít firmu pro výrobu kuliček

V Rusku činí objem ručního trhu v kusech 435,6-580,8 milionů kusů ročně (za předpokladu, že celá populace používá pera). Kuličkové pero vstupuje do segmentu papíru - "psací potřeby". Podle společnosti Sanford, které zaujímají v tomto segmentu 49% objemu a 60% - v peněžních nákladů vyrazhenii.Ruchki jsou rozděleny do čtyř skupin: nižší cenové kategorii (5-10 rublů / ks), průměrná cenovém segmentu (30-100 rublů. ), nejvyšší cenový segment (nad 100 rublů), promo-suvenýry. Všechny pera mohou být rozdělena na dárkové pera a pera pro každodenní použití. Zajímáme se o konvenčních kotcích, nejžádanější kvůli kombinaci nízkých cen a uspokojivé kachestva.Proizvodstvo pera má své specifické vlastnosti, které budou určovat náklady na podnikání a pojmů okupaemosti.Spetsifika výrobu kuličková pera: výroba Raw oborudovaniePri z kuličkového pera lze provést full cyklus: dělejte typické uzly (špička s kuličkou), lité tyče a pouzdra. V tomto případě budete muset koupit spoustu zařízení a surovin: formy na odlévání kryt (. 200 tisíc / RUR - 500000 / RUB), zařízení na výrobu kuličkových jader pro pera (od 300 do 500 tisíc / RUB), montáž zařízení rukojeti (sloučenina pouzdro, je tyč a cap), polypropylen (30-75 $ / kg), odstředivky (asi 200.000 / RUB) inkoust, měděné hroty s kuličkami a další spotřební materiál. Celý cyklus poměrně nákladná záležitost, a to zejména formy, které je třeba změnit pokaždé, když chcete změnit design ruchki.Proizvodstvo v Rusku - to je těžká a poměrně nerentabilní. Cena pera se skládá z: 1) materiálu, 2) daní a odpočtů, 3) mzdy, 4) režijních nákladů (platy pro údržbu, platby za elektřinu, vodu atd.). Přijít docela drahé tovar.Poetomu nejrozumnější řešení pro počáteční fázi výroby a prodeje pera je neúplný cyklus může koupit tyče pro rukojeti, vyrábět originální věci a sbírat pera nebo koupit a tyče a bydlení. Pak nebudete muset kupovat stroj tyčí a odstředivky, který odstraňuje vzduch v psaní sestavě uzle.Dlya zpracovává stačí speciální zařízení, není člověk. Stroj shromažďuje 30 rukojetí za minutu, k provedení tohoto množství práce bude potřeba 20 lidí, a tím i další náklady. Cena jedné tyče se pohybuje od 0, 19 rublů / ks až po 1 rub / pc (a dále), v závislosti na barvě a firmě výrobce.. To znamená, 300 (500) tisíc za auto, které vyrábějí tyče a 200 pro odstředivky může být vynaložena na samotných tyčí, které budou efektivní z hlediska nákladů a zkrácení doby okupaemosti.Vypuskat lépe zvládnout modré a černé, s odnímatelným jádrem: oni jsou velmi žádané. Pro použití log, výkresy mohou používat technologii tamponového tisku, což je efektivní způsob kreslení obrazu. Je pravda, že to bude vyžadovat určité náklady. ruční přístroj za cenu tisku se pohybuje od 15 tisíc / RUB a až několik set, budete také muset koupit kompresor, ekspokameru, ředidlo, aceton odstraňovače kraski.Luchshe pronajmout výrobní místnosti halu v průmyslové části města, nebo v zemi, která umožňuje i zachránit a vyhnout se stížnostem lidí žijících vedle sebe. Prostor místnosti by měl být od 200 metrů čtverečních m. Náklady na pronájem od 30 000 za měsíc, v závislosti na ploše a oblasti. Počet zaměstnanců je maximálně 10 osob. Zahrnují inženýra technologa pro lisovací formy (1-2 osoby, mzda 30-40 tisíc rublů), operátoři stroje na sběr pera (2 osoby, s / p od 20 do 30 tisíc / p) a (jeho dostupnost závisí na formě vlastnictví společnosti), dceřiných pracovníků (od 10 tisíc / r) a manažer marketingu a reklamy (od 15 tisíc / rok). V počáteční fázi, mohou provozovatelé působit jako pomocný rabochih.Pri výrobu otevírací propisek neúplný cyklus (bez táhel) Review Spring Moscow postupně začíná investice činí minimálně 500 tisíc / r.Est značky, dobře zavedené na ruském trhu: japonská ZEBRA, PILOT, pětkové, UNI a PENAC, evropské SCHNEIDER, PAPÍR, BIC, STABILO, STEADLER a Universal. Ale často spotřebitelé při výběru kuličkového pera nemají zájem o značku. Oni mají větší zájem o cenu a kvalitu. To usnadňuje prodej zboží. Horší než kuličková pera a nedostatek inovací, ale můžete vyhrát s pomocí neobvyklé konstrukce rukojeti, jeho pohodlí (to je důvod, proč lepší koupit formy).Sezonom aktivní prodej kuličková pera je konec srpna, září, tj před zahájením studia žáků a studentů. Léto je pokles sprosa.Pri o stanovení distribučních kanálů, je důležité mít na paměti, že velmi kuličkové pero může být reklamní prostor, který by měl být aktivně prodávat. Existuje například mnoho velkých společností, které jsou aktivními zákazníky registrovaných značek s logem ("Sberbank", "ROSGOSSTRAKH", různé univerzity). Po navázání kontaktu s nimi, můžete získat z jiného zdroje dohoda.Ofitsialnym získáním potřebné licence bude trvat asi dva měsíce a bude stát, abyste platili státu daně. Registrace IP bude stát zhruba 7 tisíc / p (s ohledem na výrobu tisku). Rovněž bude potřebovat povolení od hygienické a epidemiologické stanice a hasičského sboru. Při výrobě tužky s různými gadgets je důležité si uvědomit, že ne všechny jsou zákonné. Například při výrobě špionážních plotrů stojíte 4 až 10 let.

Výroba kuliček

Kuličkové pera jsou výrobkem, jehož poptávka bude vždy vysoká. Prakticky všichni lidé používají kuličkové pera - na studium, práci a prostě v každodenním životě. Údaje o prodeji kuliček jsou impozantní - 130 kusů tohoto výrobku se prodává každou sekundu na světě. Následkem toho může být podnikání výroby kuličkových pera velmi výhodné a slibné.

Na kritériu nákladů na psací potřeby lze rozdělit do několika skupin - nižší cenový segment (0,2-0,3 dolarů), průměrný cenovém segmentu (0,9-3 dolarů) a nejvyšší cenové kategorii (více než $ 3). Díky své funkci jsou pera také rozdělena: pro dárky, reklamní suvenýry a pera pro každodenní použití. V tomto článku to bude o druhém typu, protože se jedná o rukojeti každodenního užívání, které zaujímají největší podíl na tomto trhu.

Kuličkové pera - výroba

K získání konečného produktu je třeba vytvořit písemnou jednotku (špičku pera sama), odlitek tyče a vnější pouzdro. Pokud okamžitě začnete vyrábět celý cyklus (tj. Vyrobit produkt "od A do Z"), může se v počátečním stádiu stát zcela nevýnosným. Koneckonců, v konečné ceně kuličkového pera obsahuje mnoho položek výdajů: jedná se o náklady na materiál a mzdy zaměstnanců a placení elektřiny a dalších in-line výdajů a daňových úlev. Produkt může být poměrně drahý.

Proto na začátku výroby je výhodnější koupit jednotlivé komponenty zpracovat ready-made (například tyče), vyrobit neobvyklý případ a sestavit je do hotového produktu. V takovém případě nebudete potřebovat zařízení, které vyrábí tyče, což výrazně snižuje vaše náklady. Když je podnik již vybudován a bude existovat stabilní příjem, můžete jít do celého výrobního cyklu.

Zařízení na výrobu kuliček

Pro kompletní výrobu kuličkových pera bude zapotřebí speciální vybavení, a to:

  • Stroj na výrobu kuličkových tyčí (asi 9 tisíc dolarů).
  • Lisovací formy pro lití plášťů (asi 6 tisíc dolarů).
  • Polypropylen (1-2 dolary na kilogram).
  • Spotřební materiál (inkoust, měděné špičky a další).

Je velmi výhodné, aby speciální stroj, nikoli osoba, sestavoval kuličková pera do konečného výrobku. Stačí porovnat: zařízení za 30 minut shromáždí 30 kusů rukojeti a pokud budeme využívat lidskou práci, budeme potřebovat nejméně 20 lidí pro stejné množství práce. Každý musí přidělovat pracovní místo a platit mzdy, respektive to jde do výdajů.

Sortiment výrobků

Nejvyšší poptávka se zabývá inkoustově modrou a černou barvou. Můžete také uvolnit rukojeti méně běžných barev - zelené, červené, fialové - najdou také své spotřebitele. Nicméně jejich prodej nebude tak velký, takže z nich příliš nemusíte.

Věnujte pozornost návrhu těla pera, protože mnoho z nich věnuje pozornost jeho vzhledu. Pro dětské spotřebitelské publikum je rozumné dělat kliky s vícebarevným tělem s kresbou znaků různých karikatur (pomocí technologie tamponového tisku). Tloušťka tyče by měla být také odlišná - od nejtenčí k nejtvrdší.

Místnost

Chcete-li najít výrobu kuliček, je nejlepší si pronajmout pokoj na okraji města, abyste se co nejvíce chránili před stížnostmi od blízkých lidí. Navíc bude nájemné mnohem méně. Velikost místnosti musí být minimálně 200 metrů čtverečních, aby vyhovovala všem potřebným vybavením a skladu.

Zaměstnanci

Malá továrna na výrobu kuliček bude vyžadovat maximálně 10 pracovníků. Tento proces inženýři pracující s plísní (2 osoby), obsluha strojů pro sběr pera (2 osoby), účetní, další práce (3-4 osoby), reklamní manažer.

Marketing a propagace

Existuje mnoho značek kuliček, jejichž výrobky jsou již našim spotřebitelům dobře známé - to je Zebra, a Pental, a Stabilo, stejně jako Schneider, Papír, Univerzální. Výrobky jsou však kuličkovými pery, při výběru toho, který spotřebitel nejprve věnuje pozornost nikoli jménu výrobce, ale výhodnému poměru ceny a kvality. Rovněž je často důležitá nestandardní konstrukce pera a pohodlí jeho použití.

Sběratelské pera na sezónní zboží nelze volat, ale nárůst tržeb se projevuje koncem léta nebo počátkem podzimu. Toto je období, kdy studenti a studenti začínají studovat a potřebujete si zásoby kancelářských potřeb. V průběhu roku tržby zůstávají na konzistentně mírné úrovni av létě trochu klesají.

Další příjmy lze získat výrobou pera s obrazem firemní loga různých firem. Často jsou takové jmenovité úchyty řazeny různými bankami, vyššími vzdělávacími institucemi a jednoduše malými soukromými společnostmi, které distribuují takové výrobky mezi své zaměstnance, například na kruhovou dobu založení společnosti.