Komplexy skleníků pro pěstování květin

V Rusku za posledních šest let nebyl vybudován žádný nový zahradní skleník, pro agenturu Agroinvestor Natalia Rogova, generální ředitel Asociace skleníků Ruska. "Skleníková květinářství se nevyvíjí vůbec, protože státní podpora není pro ni poskytována," uvedla. V rámci státního programu rozvoje zemědělství je kompenzována část přímých nákladů vynaložených na výstavbu a modernizaci skleníkových komplexů, ale to se týká pouze projektů pro pěstování zeleniny a hub, vysvětlila.

Podle sdružení „skleníků Rusko“ do začátku roku 2017, celková plocha skleníku v zemi bylo asi 2300 ha, z nichž pouze 160 až 170 ha. - Tento květinářství podniky. „Tyto oblasti 26 ha představovaly“ Rose Garden „(Kaluga kraj), který je nyní ve stavu úpadku, stále téměř 30 ha - v Moksha skleníkového komplexu (Penza kraj), který také zastavil výrobu,“ - řekl Rogov. Dříve, Asociace vyvinula koncept vývoje květinářství v zemi, podle které oblasti skleníků, květinářství kultura řezaných květin, by měla být zvýšena na 400 hektarů. „Koncept předložena ministerstvu zemědělství a ministra osobně, ale státní podpora pěstování květin se neuvažuje v zemi dosud řešené problematice bezpečnosti potravin“, - řekl Rogov.

Současně se výroba květu pro řezání může stát jedním ze směrů diverzifikace trhu ruského zemědělství uzavřené půdy, řekl Mezinárodní nezávislý institut agrární politiky (MIAPP). V roce 2016 Rusko dovezlo květiny za celkovou částku 357 milionů dolarů. "To je růstový potenciál výroby produktů nahrazujících dovoz," tvrdí studie. Naše země je jedním z největších světových dovozců květin, přičemž v roce 2016 je na tomto ukazateli šestým místem. Navzdory skutečnosti, že trh s květinami je silně závislá na celkové hospodářské situaci a výrazně se snížil během hospodářské krize, v Rusku byly rychle překonány důsledky poslední krize. "Trh za tři roky dosáhl maximálního objemu, který byl zaznamenán v roce 2012," uvedli autoři studie.

Mezi zemědělskými plodinami vyprodukovanými v uzavřeném prostoru je největší ziskovost pěstování květin, uvedl v časopise Agroinvestor Aleksey Koreněv, analytik společnosti Finam. Současně poznamenal, že v tomto směru existují i ​​nejpřísnější požadavky na klima a péči. Na druhém místě na peněžním návratu se nachází zelenina - saláty, petržel, kopr a další. Okurky a rajčata - ve třetí pozici. Projekty skleníkových květinářských rostlin se mohou zhruba o rok vyplatit rychleji než rostlinná výroba, potvrzuje Rogova. Současně jsou tyto projekty poměrně drahé.

Objem ruského trhu řezaných květin v roce 2016 podle agentury Global Reach Consulting činil 1,5 miliardy kusů. bez ohledu na šedé dovozy. Ve vztahu k ukazateli 2015 objem poklesl o 13% kvůli snížení dovozu ze zahraničí. Zároveň se podíl květin pěstovaných v zemi podílí pouze na 10-12% ruského trhu. Celkový objem prodeje v zemi dominuje růží - jejich podíl je 51%, následované chryzantémy (asi 16%) a karafiáty (9%).

Objem světového obchodu v řezaných květin v roce 2016, v souladu s odhady MNIAP činil téměř 8 miliard $. Největším centrem světového obchodu květin jsou Nizozemí. Kromě toho rozvíjí vlastní výrobu, v zemi se hromadí značné množství barev, vyrobených v jižních zemích - Keni, Etiopie, Ekvádoru, a pak je prodává. V roce 2016 bylo vyvezeno 3,5 miliardy $ z Nizozemí řezaných květin na druhém místě -. Kolumbii 1,3 miliardy $. - třetí Ekvádoru s 802 miliony $ ve struktuře světového květina trhu dominují růže - oni tvoří asi 30 % trhu. V horní části 3 se jedná o chryzantémy (12%) a tulipány (11%). Přibližně 6% světového trhu s květinami klesá na lilie a gerbery. Mezi hlavní dovozce barev zaujímají přední pozice USA (1,4 miliardy dolarů) a Německo (1,2 miliardy dolarů). Vedoucími osobami v oblasti spotřeby dovážených květin jsou evropské země - Švýcarsko, kde na capita je dovezených květin 21 dolarů, Velká Británie (16 dolarů) a Německo (14 dolarů). Rusko průměrným dovozem řezaných květin na osobu je srovnatelné s Japonskem a Itálií (asi 2 dolary).

Zelené kultury

Od roku 2007 působí JSC "Sad-Gigant" skleníkový komplex pro výrobu zelených plodin metoda hydroponie vodní vody.

Hydroponie je způsob pěstování rostlin bez půdy. Při pěstování hydroponicky, rostlina se vrací zpět, aby půdy více či méně zajištěna minerály a napojena s čistou vodou, a za mokra vzduchu silně sodovou vodou, nebo ve formě pevné látky, ale porézní, vlhkosti a vozduhoomkoy prostředí příznivé dýchací kořeny v uzavřeném prostoru hrnec, a vyžadují poměrně časté (nebo konstantní odkapávání) zavlažovací pracovního roztoku minerální soli, připravené podle rostlina potřebuje.

Výrobní kapacita takového komplexu umožňuje produkovat až 300 tun produktů ročně.

Unikátnost areálu spočívá v použití inovativních technologií k růstu desítkám vysokou hodnotu zeleného (listových salátů a ledovce, aromatické rukolou Mizuno a jemné) a listové zeleniny (petržel, kopr, koriandr (lístky koriandru), pocházel kedluben a celer) bez použití pesticidů během celého roku. A technologie zvlhčujícího chlazení si zachovává zelené vitamíny svěžesti zeleně po dobu až 10 dnů.

Zelené a listové zeleninové rostliny - multifunkční potravinářské výrobky. Ve vaření jsou používány ve formě nezávislých jídel, jako občerstvení a příloh. Tato zelenina je široce používána v dietní a terapeutické výživě, kde často působí současně jako potravinářské rostliny a nádobí, které z nich jsou vařené, jsou ve skutečnosti léčivými přípravky.

Výsadba rostlin

V roce 2008 byl vybudován komplex rostlin a rostlin (PKK).

Celková kapacita komplexu je 25 milionů sazenic ročně.

Pěstování sazenic se provádí na základě kazetové technologie:

semena se vysijí v plastových kazetách naplněných substrátem, umístí se na 1-2 dny do speciálních komor pro klíčení a pak se vloží do pracovní zóny. Tato technologie snižuje náklady na produkci sazenic, neboť přímá semena vyžadují nutnost přerušení a některé rostliny jsou vyřazeny.

Technologie kazet umožňuje získání dvou nebo tří plodin na jednotku plochy. Hotové výrobky dozrávají 15-20 dní dříve než tradiční technologie.

Sortiment výrobků:

sazenice rostlin a melounů (Meloun, lilek, rajče, paprika, okurka, meloun, celer, zelí všech rostlinných druhů, hlávkový salát, pórek, pikantní aromatické rostliny, rukolou). Květinové produkty pro péči o krajinu (petunia, tagetis, cineraria, hatsania, salvia, verbena, ageratum, viola atd.).

K dnešnímu dni, zákazníci PKK "Sad-Gigant" jsou velké zemědělské podniky, farmy a soukromých farem, zeleninové pěstitelé-fanoušci Krasnodar území a Rostov Region, Republic of Adygea a Karachay-Cherkessia.

Partneři společnosti v tomto oboru dobře známé domácí i zahraniční chov a společnost seed "Gavrish", "Seminis", "Enza-Zaden", "Bejo-Zaden", "Rijk Zwaan", "Syngenta", "Nunhems" " Sakata. "

Metoda semenování - jeden z hlavních rysů zeleniny, který umožňuje plné využití plodnosti orné půdy a přírodních faktorů životního prostředí, které určují růst a vývoj rostlin.

Sazenice poskytují optimální řešení pro řadu biologických a organizačních ekonomických problémů rostlinné výroby:

- příjem za 10-14 dní dříve než při přímém nasazení do půdy;
- snížení nákladů na pořízení osiva o 2 až 4 násobky;
- dosažení optimální hustoty rostliny (v rozmezí 98-99%);
- vytvoření podmínek pro získání dvou nebo tří plodin za rok na jednotku plochy;
- Poskytování "technologického prostoru" pro vysoce kvalitní přípravu základní půdy;
- udržování plného cyklu vegetačního období rostlin, což výrazně zvyšuje dopravník produktu.

Specialisté společnosti "Garden-Gigant" vám poskytnou potřebnou poradenskou podporu ve výběru sortimentu, základy rostoucí technologie, systém ochrany rostlin.

Vysoce kvalitní sazenice pěstované v naší společnosti - pevný základ pro vysoké výnosy!

Inovativní metody pěstování sazenic jsou navrženy s ohledem na vlastnosti fyziologie rostlin, půdní a klimatické podmínky v zóně zákazníka, obsah moderních technologií pro výrobu zeleninových plodin, který zajišťuje vysokou adaptabilitu a stabilitu produktivity rostlin.

Komplex pracuje na vysoce kvalitním substrátu, který zahrnuje rašelinu, perlit, vermikulit, jehož poměr je zvolen s přihlédnutím k určení sazenic a půdních podmínek zákazníka.

Charakteristickou vlastností naší výroby - vysoká kvalita rostlinného materiálu, založené na kořenovém systému semenáku, který není při výsadbě narušen, silný, dobře tvarovaný kmen s odpovídajícími parametry, přítomnost optimálního počtu listů s dobrým turgorem. To vše zajišťuje 100% přežívání sazenic.

Pracujeme s nejlepšími tuzemskými i zahraničními šlechtitelských a semenářských firem, mají rozsáhlé zkušenosti z pěstování sazenic rajčat, papriky, lilek, okurky, meloun, meloun, salát, celer a jiné plodiny, za předpokladu, s nejmodernější makro, mikro hnojiv a přípravků stimulující růst.

Sazenice květin

Naše společnost nabízí široký sortiment sazenice květinových plodin, představující výběrové úspěchy předních světových výrobců. Sortiment vyráběných produktů je poměrně široký - letní pro letní květinové záhony, trvalky (viol) pro podzimní výsadbu, stejně jako okrasné - listnaté rostliny univerzálního směru. Spoléháme se na kvalitu. Pracujeme výhradně se zákazníkem, připraveni rozvíjet a realizovat jednotlivé zakázky. Nabízíme flexibilní systém cen pro sazenice a výhodné slevy.

Petunia

Nenápadní obyvatelé květinových záhonů, květinových záhonů, váz, chalup, obrubníků, balkónů a oken. Dávají jasné voňavé kaskády květin všech odstínů duhy od začátku léta do mrazu. Někdy květy zcela pokrývají listy a výhonky.

Tagetis

Absolutně nepostradatelná ve své nenáročnosti, vytrvalosti a dekorativitě. Našim zákazníkům nabízíme jak svislé, tak jemné listy nejrůznějších barevných odstínů: od bledé smetany až po bohaté červené cihly.

Komplexy skleníků pro pěstování květin

Skleníkový komplex LLC „Alfa“ - největší výrobce květin v regionu Stavropol, která se specializuje na pěstování, velkoobchodní a maloobchodní prodej sazenic jednoletých rostlin a řezaných květin (lilie, tulipány, chryzantémy, duhovky), o rozloze 3,5 ha chráněné zem. Výrobní závody komplexu umožňují růst více než 6 milionů květin za rok.

- Lilie: 300 000 kusů za rok po celý rok;
- Tulipány: 2,5 milionů kusů od září do května;
- Irije: 200 000 kusů od září do května;
- Chryzantémy: 2 700 000 kusů po celý rok;
- Sazenice jednoletých rostlin: 800 000 rostlin.

Všechny květy na řezu jsou pěstovány z kvalitního přistávacího materiálu na holandských technologiích a pod odborným dohledem agronomického oddělení. Přísné kontroly ve všech fázích pěstování, řezání, skladování a přepravy výrobků zajišťují vysokou a stabilní úroveň kvality barev. Nabízíme širokou škálu nejen moderních, osvědčených odrůd, ale také zajímavé novinky o výběru květin od našich partnerů.

S první polovinou dubna do srpna budeme provádět prodej sazenic květin jednoletých plodin pěstovaných ze semen předních společností na světě (Benary, Panamerické Seed, Sakata, Florana, Takii, Hem genetika a Goldsmith).

Mezi našimi klienty patří městské instituce pro zahradnictví na území Stavropol a četné květinové společnosti z federálního okresu Severního Kavkazu, jižní federální okruh, centrální Rusko a Urale.

Jsme otevřeni pro spolupráci a vždy vítáme nové zákazníky!

Pěstování květin ve skleníku jako podnikání

Mnoho pěstitelů, kteří pěstují květiny, často přemýšlí o tom, že se nepodrobí hobby do výnosného podnikání. Je třeba poznamenat, že rostoucí květiny ve skleníku jako obchodní myšlenka jsou zajímavé a výnosné, ale mají své vlastní charakteristiky.

Pěstování květin ve skleníku jako podnikání

Vlastnosti květinářství

Obchodování s květinami vždy bylo a zůstává jedním z nejspolehlivějších typů příjmů. Krásné květinové rostliny jsou v neustálé poptávce - narozeniny, svatby, tak důležité dny, jako je den poznání nebo den učitelů, a jen touha ukázat svou lhostejnost milované ženě poskytuje květinářům s pravidelnými zákazníky. Kromě toho existuje poptávka po květinách jak v zimě, tak v létě a jsou mimořádně aktivně zakoupena během důležitých svátků, jako je Mezinárodní den žen, Den vítězství a mnoho dalších.

Květinová činnost je považována za jednu z nejspolehlivějších

Ale nejprve začneme studovat obchodní plán pro vytvoření květinového obchodu, budeme studovat zvláštnosti tohoto průmyslu.

 1. Pamatujte, že poptávka po květinách je vysoce sezónní. Nad tím jsme již diskutovali o hlavních termínech, kdy je poptávka maxima a je tu možnost vydělat si dobré peníze. Během zbytku roku však květy nebudou realizovány v tak velkých objemech.
 2. Připravte se také na to, že v letním období bude muset být snížena cena zboží - hospodářská soutěž v tomto období výrazně narůstá, výrobky jsou dodávány na trh těmi zahradníci, kteří pěstují květiny pouze v létě. Proto je nejlepší okamžitě plánovat pěstování rostlin ve skleníku av zimě.
 3. Květiny jsou rostliny, které je třeba neustále starat. Budete potřebovat základní znalosti o květinářství a věnovat pozornost rostlinám. Jakýkoli špatný účinek, nedostatek zavlažování, přetečení nebo přehřátí může vést k masové smrti rostlin a současně i ztrátám, někdy poměrně velkým. Proto musíte být odborníkem na květinářství nebo alternativně můžete najmout specialisty v této oblasti, aby pracovali.

Poptávka po květinách je velmi závislá na sezónnosti

Dokumenty

Chcete-li vést květinovou firmu, musíte se postarat o dostupnost potřebných povolení. Můžete se stát individuálním podnikatelem nebo trochu mazaným a využít majitele soukromé farmy pro domácnost (LPH). Jaký je trik? Je to jednoduché: pokud máte pozemek, a místní úřady potvrdily dokument, který - majitel samotného LPH, můžete se vyhnout zbytečnému utrácení (včetně placení daní, poskytovat daňové přiznání, a tak dále.). Také nemusíte mít jasné účetnictví.

K poznámce! Přestože finanční plán pozemků pro soukromé domácnosti je velmi výhodný, má minus. Nemůžete prodávat květiny sami, ale pouze prostřednictvím prodejců. V některých případech to může být z hospodářského hlediska nevýhodné.

Jednotlivý podnikatel, i když je nucen platit daně a pečlivě sledovat účetní oddělení, může volně stanovovat ceny a prodávat své výrobky. Chcete-li se stát obchodníkem, musíte projít určitými etapami.

Krok 1. Zaregistrujte se jako IP (státní registrační postup).

Osvědčení o státní registraci jednotlivce jako IP

Dokumenty pro registraci IP

Krok 2. Zvolte kód ОКВУД. V našem případě se jedná o název "Dekorativní zahradnictví" a pododdíl A - "Pěstování květin".

Výběr kódu OKVED

Pro registraci PI je vyplněn formulář P21001. Při vyplňování listu "A" se zadávají informace o druzích ekonomické aktivity

Krok 3. Jako daňový systém musíte vybrat jednu zemědělskou daň (ESKH). Jeho míra je 6% z celkového zisku.

ECA (jednotná zemědělská daň) - nahrazení daně z příjmu právnických osob, DPH (s výjimkou daně splatné podle daňového řádu a LC RF) a daně z majetku organizací a pojistného

Podmínky přechodu na ECC

Krok 4. Získejte vše, co potřebujete pro podnikání pro pěstování květin.

Po registraci musíte koupit vše, co potřebujete k podnikání

Co by měl být skleník?

Snad hlavním aspektem úspěchu v květinářství je správný skleník. Je to odkud a jak se kultivují, úspěch celého podniku závisí do značné míry.

Uspořádání skleníku pro pěstování květin k prodeji

Typ skleníku, že budete muset být vybaveny v jejich oblasti, závisí na množství volných finančních prostředků a vaše plány - chce se spokojit s skromnější teplichke a nízkými příjmy, a někdo chce předložit květinovou farmu. Nejdříve doporučujeme investovat co nejméně a nakonec rozšířit, abyste se vyhnuli větším rizikům.

Květiny ve skleníku

K poznámce! Pokud máte obyčejný skleník, ve kterém můžete pěstovat květiny, můžete se s ním pokoušet začít podnikat a postupně ho rozšiřovat.

Vzhledem k tomu, že podnikání na květinách v budoucnu stále znamená pěstování plodin nejen v létě, ale iv zimě, doporučuje se na místě postavit skleníkový termos. Výhodou je, že ušetří obrovské množství elektrické energie potřebné k vytápění místnosti v zimě.

Co je to skleníkový skleník? Optimální velikost pro tento design je 5 x 20 m a výška od jižní strany by měla být asi 2,5 m (od severu je nižší o 0,5-0,8 m). Konstrukce je instalována na základové desce o hloubce 70 cm. Nemůže se montovat skleníkový termos na holou zem, protože v zimě půda a lůžka s rostlinami zmrznou. Rám skleníku je s výhodou vyroben z kovu a měl by být pokrytý voštinovým polykarbonátem (dvě vrstvy tak, aby byl co nejteplejší). Střecha vyžaduje jednokolejnou střechu, která zlepšuje možnost ohřevu struktury sluncem. Pokud jde o umístění skleníku, měla by stát na rovinném úseku, který se táhne od východu k západu.

Příklad schématu dřevěného rámu zapuštěného skleníku

Ve skleníku termos musí být povinné pro topný systém - bez něj v zimě nemůžete pěstovat květiny. Může se jednat o ohřev vody s elektrickým kotlem a sluneční kolektor z baru a černého filmu.

Nezapomeňte na další osvětlení, které vám v zimě poskytne květiny s potřebným množstvím světla. Také design by měl mít dobrý a dobře promyšlený ventilační systém.

Jak postavit skleník-termos (část 1)

Jak vytvořit skleníkový termos (část 2)

Možná, že jedním z nejdůležitějších prvků skleníku pro květiny je správná půda. Ale tady bude vše záviset na tom, jakou rostlinu rostou.

Půda ve skleníku také hraje důležitou roli

Poradenství! Chcete-li snížit náklady na samém začátku rozvoje podnikání, použijte suchou půdu z lesa.

K přípravě půdy k použití je jednoduché: nalitím 8-cm vrstvu půdy, kryt s neprůhledným materiálem, zahřát na slunci a úniku vody zadní krycí fólie, ale transparentní. Po těchto operacích půda "dobře spálí", zahřátá na 60 stupňů - všechny patogenní mikroorganismy, plevele a hmyz zahynou. "Burn" půda by neměla být kratší než 3 měsíce.

Pokud máte v plánu okamžitě nasadit firmu "na širokou nohu", budou potřebné průmyslové skleníkové komplexy. Jedná se o obrovské konstrukce, ve kterých je pouze šířka jednoho rozpětí menší než 8 m. Vytápění je zde vybaveno pomocí vnitřních kotelny a zavlažování se provádí pomocí automatického zavlažovacího systému. Jedná se o extrémně drahou variantu, není vhodná pro začátečníky florist-podnikatel. Přemýšlet o získání takových skleníkových komplexů je jen pro ty, kteří již v této oblasti mají nějaké zkušenosti.

Pěstování tulipánů v průmyslovém skleníku

Vyberte květiny pro pěstování

Chcete-li snížit náklady a být jisti tím, že získáte zisk, musíte jasně rozhodnout o tom, jaké květiny budete růst. Není nutné vařit a houpat "do bazénu s hlavou", kultivovat najednou mnoho druhů - zastavit nejvíce 8-10 druhů. Faktem je, že každý druh květin vyžaduje určitou péči, rostoucí podmínky a ne vždy se tyto faktory shodují pro jiné rostliny.

Poradenství! Pro pěstování květin pro prodej v jednom skleníku vyberte několik odrůd s podobnými kultivačními podmínkami a požadavky na péči.

Sezónnost na trhu řezaných květin,%

Také nezapomeňte vzít v úvahu poptávku - najednou nakupují chryzantémy s potěšením, zatímco růže jsou oblíbené pro druhé.

Tabulka. Typy a odrůdy květin pro pěstování ve skleníku.

Podnikatelský plán pro pěstování květin ve sklenících

1. SOUHRN PROJEKTU

Cílem projektu je uspořádání skleníkové farmy na růst růží pro realizaci kvetinových úseků v Rostovsku. Hlavní cílové publikum je soustředěno v Rostově na Donu. Cílovou skupinou jsou malé velkoobchodníci (květinové stánky, floristické salony, atd), které prodávají své výrobky mimo městské populace ve věku 20 až 50 let s průměrným příjmem.

Během posledních několika let se na trhu s květinami v Rusku projevil silný růst a vyznačuje se tendencí zvyšovat podíl domácích výrobků. Tento trend byl vyvolán fluktuací měn a zvýšením celních nákladů. V důsledku toho rostoucí počet obchodů s květinami usiluje o nalezení dodavatelů na domácím trhu. Klimatické podmínky v Rusku umožňují pěstovat květiny celoročně pouze ve sklenících. Proto se farmářské parky, které se rozvíjejí ve skleníku, stávají důležitým směrem pro podnikání. K dnešnímu dni je tato výbava zdarma - v Rusku se pro pěstování květin používá pouze 7% skleníků.

Proto je myšlenka uspořádat skleníkovou farmu pro pěstování růží, jako nejoblíbenější typ květin, aktuální. Tato firma má následující výhody:

vysoká míra ziskovosti (v průměru v průmyslu - 70%);

návratnost investice do 6-8 měsíců;

nízká vstupní prahová hodnota v průmyslu;

preferenční obchodní podmínky týkající se zemědělství;

relativně nízké počáteční náklady.

Pro realizaci projektu používáme vlastní pozemek o celkové ploše 50 m2. Osobní zahrada se nachází v regionu Rostov, 20 km od společnosti je město Rostov-on-Don.

Objem počáteční investice je 511 000 rublů. Investiční náklady jsou zaměřeny na výstavbu a vybavení skleníků, propagaci reklamy, nákup materiálu na osivo a na vytvoření fondu pracovního kapitálu, dokud projekt nedosáhne návratnosti. Převážná část požadovaných investic (78%) je určena pro výstavbu a vybavení skleníků. K realizaci projektu budou využívány vlastní prostředky.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Finanční výpočty zahrnují tříleté období provozu projektu. Předpokládá se, že po této době bude vyžadovat rozšíření podnikání. Podle výpočtů bude počáteční investice splacena v devátém měsíci práce. Podle výsledků prvního roku fungování se očekává čistý zisk ve výši 703 740 rublů a ziskovost tržeb činí 24,5%. Integrované ukazatele výkonnosti projektu jsou uvedeny v tabulce 1 obchodního plánu.

Tabulka 1. Klíčové ukazatele výkonnosti projektu

Doba návratnosti (PP), měsíce.

Diskontovaná doba návratnosti (DPP), měsíce.

Čistá současná hodnota (NPV), rub.

Koeficient návratnosti investic (ARR),%

Interní míra návratnosti (IRR),%

Index ziskovosti (PI)


Index ziskovosti je více než jeden, čistá současná hodnota je kladná a činí 662 300 rublů, což naznačuje investiční přitažlivost projektu.

2. POPIS PRŮMYSLU A SPOLEČNOSTI

Květinový trh Ruska je ve stádiu aktivní formace, a to jak ze strany poptávky spotřebitelů, tak ze strany nabídky a domácí výroby. Intenzivní vývoj trhu začal poměrně nedávno a skutečně se shodoval s počátkem masivního dovozu čerstvých květin ze zahraničí asi před 10-12 lety.

Současný rozsah nabídky a poptávky tvoří právě dovozci květin. Rusko je jedním z největších dovozců květin, které se řadí k šestému na světě z hlediska dovozu. Do konce roku 2016 Rusko dovezlo květiny v hodnotě 357 milionů dolarů. Odborníci poznamenávají, že krize změnila strukturu trhu - podíl domácích květinářů roste každým rokem.

V posledních letech se na trhu s květinami v Rusku projevuje silný růst. Dynamický vývoj trhu s květinami je doložen statistikou objemu trhu. Každým rokem vzrůstá objem trhu - za období od roku 2011 do roku 2015 vzrostl objem volně prodejných květin o 1/3.

Obrázek 1. Objem květinového trhu ve fyzikálním vyjádření, miliardy kusů, 2011-15.

V peněžním vyjádření je tento nárůst výraznější kvůli vyšším cenám květin. V období 2011-2015 se objem trhu zvýšil téměř o 40%.

Obrázek 2. Objem nákladů na květinovém trhu, miliardy rublů, 2011-2015.

K dnešnímu datu lze celý ruský trh odhadnout na 160 miliard rublů v peněžním vyjádření a ve fyzickém vyjádření 35,8 tuny.

Podle prognóz, analytici, bude ruský květinový trh i nadále růst. Podle analytické společnosti GLOBAL REACH CONSULTING se skutečná kapacita domácího trhu odhaduje na 40 miliard dolarů.

Květinová činnost je tedy považována za jednu z nejslibnějších, i přes rizikovou složku. Průměrná ziskovost květinářství neustále roste. Současně se zvyšuje pravděpodobnost rizika. Hlavní hrozby souvisí s výraznou sezónností podniku a vysokou pravděpodobností nesprávného plánování prodeje květinových výrobků. Kvůli prodeji květin klesají v únoru, březnu, květnu, září a prosinci a letní měsíce jsou považovány za "mrtvou" sezónu, což může způsobit výrazné snížení zisku. Hospodářská krize, klesající příjmy obyvatelstva mohou také negativně ovlivnit obchod s květinami, snížit prodeje nebo posunout své zaměření na více rozpočtový segment. Květiny navíc nejsou dlouho uloženy - maximální doba jejich realizace je omezena na jeden týden. Dalším rizikem je silná závislost na dovozu. K dnešnímu dni,

Rusko zaujímá šestou pozici v dovozu řezaných květin a podíl dovozu na tržbách činí asi 90%. Existuje však pozitivní trend v podílu domácích produktů. Předpokládá se, že v příštích několika letech se podíl domácích květin na trhu zvýší o další čtvrtletí. Podle předpovědí analytiků bude Rusko v příštích deseti letech po Německu na druhém místě v Evropě, pokud jde o objem dovozu. Uvedené riziko spočívá v možném růstu měnových poměrů, pravděpodobnosti zákazu dovozu květin z některých zemí, zpřísnění celní politiky apod.

Obrázek 3 ukazuje strukturu dovozu květin v kontextu produkujících zemí. Největší podíl na dovozu má Nizozemsko - 44,7%, druhé místo a třetí místo zaujímá Ekvádor a Kolumbie s podílem dodávek 36% a 12,8%. Zbývající země tvoří pouze 6,5% zásilek.

Obrázek 3. Distribuce producentských zemí podle objemu věcné nabídky v Ruské federaci v roce 2014.

Ve struktuře květin dodává 43% růží. Druhou nejoblíbenější barvou jsou chryzantémy - 24%. Tři z vůdců jsou uzavřené karafiáty, podíl nabídky je 22%. Obecně platí, že v posledních letech zůstávají vedoucí dodavatelé nezměněný, ale existuje tendence k popularizaci exotických neobvyklých barev. Nedávno se květinářské obchody snaží diverzifikovat svůj sortiment a přitahovat kupujícího s jedinečnými druhy květin.

Obrázek 4. Struktura barev v celkovém dovozu (ve fyzikálním vyjádření),%, 2014.

Na celkovém objemu prodeje v roce 2016 v Rusku dominuje růžice - jejich podíl je 51%, následované chryzantémy (asi 16%) a karafiáty (9%).

Ceny na trhu se skládají ze dvou složek - zohledňují se výdaje (směnný kurz, cla, cena benzínu apod.) A fluktuace poptávky - zvýšení poptávky znamená zvýšení ceny. Cenová politika na trhu s květinami v průměru znamená cenu 100-300% z kupní ceny.

Vysoká závislost na trhu na celní politiky a směnného kurzu, jakož i zvýšení dovozu květin vytvořených rostoucí tendenci podílu tuzemských dodavatelů. Volba ve prospěch domácího výrobce umožňuje prodejcům nejen nakupovat výrobky za nižší nákupní ceny, ale také minimalizovat náklady na dodávky. Tak je obchod s rostoucími květinami aktualizován. Podle údajů, které odrážejí strukturu trhu s květinami, nejoblíbenějšími květinami jsou růže. V tomto ohledu je růst růží považován za jeden z nejvýnosnějších a úspěšných podniků. Projekt na organizaci skleníkového obchodu na květinách se může vyplatit během jedné sezóny a za příznivých okolností - po dobu 2-3 měsíců.

Skleníkový komplex Čechov zahrada

Čechovova zahrada - nová generace high-tech skleníkových komplexů pro pěstování růží elitních odrůd, včetně experimentálních elitních odrůd předních holandských chovatelů. Technologická podpora "Čechovská zahrada" je založena na nejlepších holandských návrzích a poskytuje téměř úplnou autonomii a nejlepší podmínky pro výrobu růží v klimatických podmínkách Ruské federace. Růže "Čekovská zahrada" snadno konkurují nejlepším příkladům nizozemských protějšků a předních ruských výrobců.

květ prodejní systém „Čechova zahrada“ je založen na běžnou a stejná pro všechny zákazníky s principy seznamu veřejné cen a průhledný systém slev vázaných na objemu nakupovaných výrobků. Každý klient, plánují koupi jejich vlastní produkce „Čechova zahrady“, a to na základě ceníku mohou být nezávisle na sobě předem spočítat náklady na vaši objednávku, a dohodnout na podmínkách přepravy do obchodního manažera. Objednat růže hromadně a získat výstup „Čechova zahrady“ může být jak ve skladišti v regionu Tula (Kireevsk) a na Moskevské centrum prodeje na trhu v Rize (Moskva, ul.Prospekt Mira. 88).

Za účelem maximalizace uspokojení poptávky zákazníků v květinových produktů a rozšiřuje svou řadu „Čechova zahradě“ ve spolupráci s dalšími předními výrobci poskytuje integrované barvu zásobování ze strany zákazníků.

Vítejte na stránkách LLC "Chekhov zahrada" - elitní odrůdy velkoobchodní a maloobchodní růže!

Podnikatelský plán pro skleníkový komplex (pro pěstování květin)

60 000 rublů. Kup teď

Podnikatelský plán pro skleníkový komplex (pro pěstování květin) je věnována zdůvodňování ekonomické efektivnosti vytváření skleníků pro chov květin.

Na trhu s čerstvě řezanými květinami v Rusku dominuje dovoz - v roce 2010 byl jeho podíl 90%. Ruské výroby v posledních letech zaznamenala prudký růst (tempo růstu v roce 2006 činil 124%, v roce 2007 - 128%, v roce 2008 - 132%), bylo nahrazeno pád 9% v roce 2009. I přes zpomalení, ke kterému došlo v důsledku hospodářské krize v roce 2010 se objem řezání zotavil a překročil číslo pro rok 2008 byl tento růst umožněn díky významným investicím v sektoru v posledním desetiletí.

Produkce čerstvě řezaných květin je nerovnoměrně rozložena přes federální okresy Ruska. Takže asi polovina celkového objemu květin byla nakrájena ve sklenících centrálního fondu. Největší podniky v centrální federální čtvrti v roce 2010 byly: OJSC "Rose Garden", Ulyanovsk státní farma dekorativního zahradnictví, JSC Agrofirma Kosino, OAO Galantus. Na druhém místě, pokud jde o objem řezaných květin je jižní FD (včetně severokaukazské FD), kde nejpříznivější klimatické podmínky pro pěstování květin. Největším představitelem okresu je SUE Moskvy Agrokombinat "Yuzhny".

Podnikatelský plán na základě údajů analytické zprávy - Marketingový výzkum. Trh čerstvých květin

Příjmová část podnikatelského plánu je založen na provedeném marketingovém výzkumu, který zajišťuje relevantnost a spolehlivost zdrojových dat. Formát vysvětlující zprávy (zprávy) odpovídá metodickým doporučením Ministerstva zemědělství a požadavkům Rosselkhozbank OJSC. Finanční model (ve formátu MS Excel) je připojen k podnikatelskému plánu s přihlédnutím ke všem aspektům finančního plánování a odpovídajícím standardům předních bank.

Cílem projektu je rozvíjet zemědělskou produkci a organizovat zpracování produktů.

Typ projektu - organizace výroby na základě získaných zemědělských strojů, výstavba skleníků a výrobních zařízení.

Způsob dosažení cíle - zvládnutí moderních technologií výroby a zpracování zemědělských produktů, zajištění ziskovosti výroby a zvýšení zaměstnanosti.

Nabízíme aktualizaci dat podle vašich podmínek zdarma. Doba aktualizace je 5 pracovních dnů.

Koncept komplexu skleníků (pro pěstování květin):

Projekt zajišťuje výstavbu moderního automatizovaného skleníkového komplexu pro pěstování květin o celkové ploše 7 hektarů s výrobní plochou 6,6 hektarů.

Spotřebitelé výrobků

• Jednotlivci (divizní úroveň příjmů).

Připravený obchodní plán pro skleníkový komplex (pro pěstování květin)

• Je založen na aktuálních informacích o stavu zemědělského sektoru
• Dodržuje standardy ruských a mezinárodních bank
• Zahrnuje plnohodnotný finanční model pro další realizaci projektu
• bere v úvahu dopad federálních programů rozvoje zemědělství

Schéma financování

• Celkové náklady projektu - *** mil. Rublů
• Vlastní prostředky - 25%
• vypůjčené prostředky - 75%
• Výše ​​úvěru - *** milionů rublů
• Úroková sazba - 12%
• Zajištění půjčky - zástava *** rub.

Odhad ekonomické efektivnosti projektu:

• Doba návratnosti (PBP) - *** roky.
• přijatá diskontní sazba (D) - 12%
• Diskontovaná doba návratnosti (DPBP) - *** let
• čistá současná hodnota (NPV) - *** rub.
• Vnitřní míra návratnosti (IRR) - ***%
• index návratnosti investic (PI) - ***
• bod rovnováhy projektu (BEP) - ***%
• Doba splácení vypůjčených prostředků (RP) - *** let.
• poměr krytí úvěrů (minimální) - ***

Zpráva obsahuje 58 stránek, 27 tabulek a 12 čísel

Obsah

1. SHRNUTÍ (SOUHRN PROJEKTU)
1.1. Cíle projektu
1.2. Financování projektu
1.3. Ukazatele ekonomické efektivnosti projektu
2. PODSTATA NÁVRHU PROJEKTU
2.1. Obecné informace o projektu
2.2. Popis produktu
2.3. Technologie růstu růží ve sklenících
2.3.1. Pořadí výkonu práce.
2.4. Charakteristika nakupovaného zařízení (zařízení)
2.5. Ekologické otázky výroby
3. ANALÝZA TRHU
3.1. Objem a dynamika ruského trhu čerstvě broušených růží v letech 2005-2011. Předpověď na roky 2012-2017.
3.2. Struktura trhu pro čerstvě broušené růže: výroba, vývoz, dovoz, spotřeba
3.3. Struktura trhu čerstvě broušených růží podle typu v roce 2011
3.4. Struktura ruského trhu čerstvě broušených růží podle ceny
3.5. Objem a dynamika výroby čerstvých růží v letech 2005 - 2011 Předpověď do roku 2017
3.6. Struktura výroby čerstvě broušených růží podle federálních okresů Ruské federace v roce 2011
4. OBCHODNÍ KONCEPCE A STRATEGIE KOMBINY
4.1. Charakteristika ruských výrobců čerstvě broušených růží. Hospodářská soutěž na trhu
4.2. Průměrné ceny producentů čerstvě broušených růží
5. ORGANIZAČNÍ PLÁN
5.1. Organizační a právní forma realizace projektu
5.2. Hlavní partneři
5.3. Plán realizace projektu
6. FINANČNÍ PLÁN
6.1. Termíny a předpoklady přijaté k výpočtu
6.2. Počáteční data
6.3. Daňové prostředí
6.4. Výpočet diskontní sazby
6.5. Nomenklatura a ceny výrobků
6.6. Výrobní plán
6.7. Nomenklatura a ceny surovin, materiálů atd.
6.8. Výpočet přímých nákladů na materiál pro výrobu výrobní jednotky
6.9. Počet zaměstnanců a mzdy
6.10. Režijní náklady
6.11. Kapitálové výdaje
6.12. Míra obratu běžného majetku a závazků
6.13. Výpočet výrobních nákladů
6.14. Výpočet výnosů
6.15. Potřeba počátečního provozního kapitálu
6.16. Investiční náklady
6.17. Výpočet zisku, ztrát a peněžních toků
6.18. Zdroje, formy a podmínky financování
6.19. Odhad ekonomické efektivnosti projektu
6.20. Interní míra návratnosti (IRR)
6.21. Index návratnosti investic (PI)
6.22. Doba návratnosti (PBP)
6.23. Diskontní doba návratnosti (DPBP)
6.24. Doba splácení vypůjčených prostředků (RP)
7. HODNOCENÍ RIZIKA
7.1. Analýza citlivosti
7.2. Rovnovážná úroveň
7.3. Hodnocení rizika projektu
Dodatek 1. Výkaz zisku a ztráty
Příloha 2. Přehled o peněžních tocích
Příloha 3. Financování projektu
Příloha 4. Posouzení rizik

Seznam tabulek

Tabulka 1. Objem a dynamika čerstvě broušených růží na velkoobchodním kanálu v letech 2005-2011. a předpovídat až do roku 2017, mln. ks.
Tabulka 2. Charakteristika hlavních producentů čerstvě broušených růží v Rusku v roce 2011
Tabulka 3. Průměrné ceny producentů čerstvě broušených růží v Rusku v roce 2011
Tabulka 4. Organizační plán projektu
Tabulka 5. Daňové prostředí
Tabulka 6 Nomenklatura a ceny výrobků
Tabulka 7. Kolísání sezónních cen v závislosti na délce stonku
Tabulka 8. Podíl plodiny na produkci rostlinného materiálu
Tabulka 9 Výrobní plán
Tabulka 10 Názvosloví a ceny surovin, materiálů a podobně
Tabulka 11 Výpočet přímých nákladů na materiál pro výrobu výrobní jednotky
Tabulka 12 Počet zaměstnanců a mzdy
Tabulka 13 režijní náklady
Tabulka 14. Kapitálové výdaje
Tabulka 15. Míra obratu oběžných aktiv a pasiv
Tabulka 16. Struktura nákladů (při dosažení navržené kapacity)
Tabulka 17. Výpočet výnosů z prodeje
Tabulka 18. Investiční náklady
Tabulka 19. Kritické změny parametrů posuzování rizik
Tabulka 20. Pravděpodobnost výskytu operačních rizik
Tabulka 21. Pravděpodobnost výskytu rizik kapitálových investic
Tabulka 22. Výkaz zisku a ztráty
Tabulka 24. Financování projektů
Tabulka 25. Změna diskontní sazby a doby návratnosti projektu
Tabulka 27. Změny objemu výroby a výrobních nákladů

Seznam čísel

Obrázek 1. Objem čerstvě broušených růží na velkoobchodním kanálu v letech 2005-2011. a prognózu na období 2012-2017. (základní scénář), milion kusů.
Obrázek 2. Objem čerstvě broušených růží na velkoobchodním kanálu v letech 2005-2011. a prognózu na období 2012-2017. (základní scénář) (prognóza ve velkoobchodních cenách v červnu 2012), mld.
Obrázek 3. Objem konečné spotřeby čerstvě broušených růží v maloobchodním kanálu v letech 2005-2011. a prognózu na období 2012-2017. (základní scénář), milion kusů.
Obrázek 4. Objem konečné spotřeby čerstvě broušených růží v maloobchodním kanálu v letech 2005-2011. a prognózu na období 2012-2017. (základní scénář) (prognóza v maloobchodních cenách v červnu 2012), mld.
Obrázek 5. Dynamika a struktura nabídky čerstvě broušených růží na velkoobchodním kanálu v letech 2005-2011. a předpovídat až 2017 milionů kusů.
Graf 6. Struktura trhu s čerstvě nakrájenými růže podle fyzikálního původu v roce 2011
Obrázek 7. Struktura trhu pro čerstvě broušené růže podle typu v roce 2011 ve velkém ve velkoobchodním kanálu
Obrázek 8. Struktura trhu s čerstvě broušenými růží v maloobchodním kanálu podle ceny v naturáliích v roce 2011
Obrázek 9. Produkce čerstvě broušených růží v letech 2005 - 2011 Předpověď do roku 2017, milion kusů.
Obrázek 10. Struktura výroby čerstvě broušených růží podle federálních okresů v roce 2011 ve fyzikálním vyjádření
Obrázek 11. Podíl společností na celkové produkci čerstvě broušených růží v roce 2011 ve fyzickém vyjádření
Obrázek 12. Struktura investičních nákladů
Obrázek 13. Dynamika diskontovaných peněžních toků pro projekt

Skleníky na klíč

Společnost IMPOTEK Corporation v Moskvě navrhuje průmyslové skleníky a univerzální vysoce kvalitní skleníkové komplexy po celém světě. Aplikujeme nejnovější agrotechnická řešení a provádíme komplexní práce na stavbě skleníkové farmy:

 1. Vývoj konceptu
 2. Projektování
 3. Výstavba průmyslových skleníků
 4. Uvedení stavby do provozu
 5. Implementace dohledu a agronomické podpory

Výhody průmyslových skleníků "IMPOTEK"

Speciální technologická zařízení

Moderní průmyslový skleník na klíč je určen pro pěstování květin, zeleniny, bobulí a zeleniny ve velkém množství. Abychom zajistili celoroční cyklus pěstování plodin, používáme speciální technologické vybavení a podporu. Výstavba rozsáhlých průmyslových skleníků probíhá pomocí automatizačních systémů rostoucích procesů. Řídící zařízení umožňuje sledovat úroveň vlhkosti, teplotu vzduchu a půdy, množství příchozího světla, intenzitu výměny proudění vzduchu a dodávky formulací pro výživu půdy.

Optimální podmínky pro pěstování

Použití ventilačních systémů, svítidel a světelných štítů zajišťuje vytvoření optimálních podmínek pro pěstování rostlin. Konstrukce jsou navrženy s přihlédnutím k klimatickým podmínkám, je realizována tepelná izolace, což zaručuje úspory energie. Využíváme vlastní vysoce efektivní vývoj, používáme moderní vybavení a zkušenosti našich konstruktérů.

Moderní skleníkový film

Při vytváření skleníků se používá film od výrobce PLASTIKA Kritis. Materiál je charakterizován přítomností světelných filtrů a aktivních přísad EVA, vyznačujících se dlouhou životností. Použití filmu umožňuje vytvářet efektivní komplexy za přijatelné ceny, které zajišťují rychlou návratnost.

Podnikání na pěstování květin ve skleníku: ziskové a krásné

Obchod s pěstováním květin může přinést dobrý příjem Obchod s rostoucími květinami přináší méně příjmu než podnikání pro pěstování jahod nebo okurky. Pokud je vše v pořádku, projekt bude ziskový. S investicí pouze 100 tisíc rublů můžete získat zhruba 3 miliony rublů ročně.

Výběr a vybavení skleníku

Výběr skleníku přímo závisí na tom, co máte. Pokud existuje touha otevřít malý podnik, stačí pár standardních skleníků a malý kus půdy.

Než stavíte strukturu skleníku, musíte získat zvláštní dokument LPH, který potvrzuje, že vlastníte pozemek pro domácnost. Vydává jej správa venkovského sídla nebo partnerství zahradníků.

Pro pozemky soukromé domácnosti neexistuje právní status, ale jeho vydávání poskytuje mnoho výhod, například není zapotřebí platit daně a nedostatek odpovědnosti. Avšak příjem tohoto typu certifikátu má nevýhodu. Takže nemůžete prodávat květiny květinovým obchodům, trhům a velkoobchodům.

Jedinou možností je prodej prodejcům, kteří obvykle nezaplatí tolik. Na druhou stranu, pokud se podnik začne aktivně rozvíjet, můžete se jednoduše zaregistrovat jako IP a otevřít vlastní prodejní místo.

Ve skleníku se často pěstují hybridní petuny. Květiny jsou nenáročné a vypadají krásně, mimo jiné mají nízkou cenu a vysokou maloobchodní cenu

Pěstování květin jako podnik předpokládá správnou volbu struktury skleníku. V současné době existuje mnoho různých návrhů, z nichž každá má své výhody a nevýhody.

Nejoblíbenější možností je vybudování konstrukce z polykarbonátu. Rám je často vyroben z pozinkované oceli, protože tento materiál je levnější než dřevo. Jako povlak je nejčastěji používán polykarbonát. Materiál je silný, odolný vůči opotřebení a ohni. Současně dokonale rozptýlí světlo a dokonale chrání rostliny před spálením. Je snadné řezání a vrtání.

Maximální šířka struktury skleníku je 5 metrů. Délku můžete zvolit libovolnou, ale doporučujeme upřednostňovat délku až 20 metrů. Střecha je lepší udělat jeden-run, protože v tomto případě se budova rovnoměrně zahřeje. Design od západu na východ.

Nestačí jen udělat podnikatelský plán a pěstovat květiny ve skleníku, ale stále je potřeba prodat ziskové. Optimální volba - vlastní zásuvka

Skleník pro podnikání se zřídkakdy provádí sám. Je lepší vytvořit podnikatelský plán tak, aby byla použita dokončená polykarbonátová struktura, již vybavena systémem pro ventilaci a odkapávání. Součástí skleníku je také:

 • další osvětlení;
 • zamlžovací zařízení;
 • Stínicí systém;
 • řídící systém nad požadovanou vlhkostí a teplotou;
 • zařízení pro krmení barev a dodávání roztoku.

Cena za skleník vyrobený z polykarbonátu pro květiny začíná od 100 tisíc rublů, toto by mělo být zohledněno při sestavování obchodního plánu. Pokud si koupíte stavbu o ploše 100 m2, bude to stát víc - asi 500 tisíc rublů.

Pěstování ve skleníku může být okrasné květiny nebo zahradní rostliny, které se aktivně používají pro výrobu kytic

Vytápění místnosti lze provádět pomocí elektrického kotle nebo systému ohřevu vody. Vytápění budovy je povoleno as pomocí slunečního kolektoru.

Skleníkové květinové domácí podnikání (video)

Výběr typu květin pro skleníkové kultivaci

Pro podnik, který předpokládá pěstování květin, je důležité vybrat správné rostliny. Za prvé, měli byste se zeptat na otázky: jste připraveni pečlivě vypracovat obchodní plán, jaký je požadavek na trhu, budete mít konkurence?

Pěstování ve skleníku může být okrasné květiny nebo zahradní rostliny, které se aktivně používají pro výrobu kytic. Z zahradních květin jsou nejpopulárnější:

Ještě více populární pro podnikání na pěstování květin jsou:

V tomto případě je žádoucí, aby rostliny určené k prodeji již kvetou.

Řezání chryzantémů a jiných květin by se mělo provádět pouze po rozpadu květenství nebo se začalo rozpouštět

Ve skleníku se často pěstují hybridní petuny. Květiny jsou nenáročné a vypadají krásně, mimo jiné mají nízkou cenu a vysokou maloobchodní cenu. Osevní sečení lze provést od začátku února a pěstování je jednoduché. Neméně populární je pěstování chryzantémů. Tyto květiny mají také mnoho výhod.

Pěstování růží

Plán růstu růží se stará o rostlinu. Při výběru odrůdy je třeba vzít v úvahu klima oblasti a charakteristiky skleníkové struktury - měla by být vysoká, protože růže se v těsném prostoru necítí dobře. Kromě jiného budou potřebovat dodatečné osvětlení a možnost stínování, půda bude muset být navíc ohřívána. Dalším požadavkem je dobré větrání.

Odběr révek z rostlin je v červnu. Nejprve vložili do nádoby s vodou a poté se po vytvoření kořenů převedli na zem. Po výsadbě a zalévání jsou růže pokryté skleněnou nádobou nebo filmem. Po rozvinutí rostliny je plechovka odstraněna.

Podrobnější informace o technologii rostoucích skleníkových růží naleznete zde.

Pěstování krokusů

Plán pro pěstování krokusů zahrnuje chovné cibule. Vyrábějí se na konci léta a nechávají se na chvíli při okolní teplotě 22 stupňů. Od září jsou cibule přemístěny do hrnců.

Zakořenění by mělo probíhat bez jasného světla. Je důležité, aby půda v této době byla vždy mírně vlhká.

Po několika měsících budou 3-centimetrové výhonky, které mohou být umístěny ve skleníku. Kvetoucí krokvy začínají již 14 dní po výsadbě.

Plán růstu růží se stará o rostlinu. Je třeba vzít v úvahu tyto požadavky: vysokou a prostornou konstrukci, dodatečné osvětlení a možnost zastínění, přídavné vytápění půdy, dobrou ventilaci vzduchu

Pěstování tulipánů

Plán růstu tulipánů zahrnuje použití nejzdravějších a velkých žárovek pro výsadbu. Jsou velmi silné a krásné květiny. Před vysazením ve skleníku je nutné půdu řádně připravit: vysekáme a přidáme dřevní popel. Žárovky jsou vyhozeny v srpnu, sušeny a zanechány až do prosince, kdy je výsadba hotová.

Pěstování chryzantémy

Pěstování chryzantémů často zahrnuje použití biostimulantů. Můžete použít nástroje jako "Bud", "Zirkon" nebo "Epin".

Také, aby se zachovala krásná forma chryzantémů během jejich růstu, je nutné odtrhnout staré listy. Oni jsou nejvíce náchylní k infekci. Po ukončení procedury bude zalévání rostlin mnohem jednodušší.

Stojí za zmínku, že stonky chryzantém se snadno rozpadají. Vzhledem k tomu musí být vysoké odrůdy svázány. Po řezání chryzantémů se konopné listy, jejichž výška je asi 12 centimetrů.

Řezané chryzantémy a další květiny by měly být uchovány až poté, co se květenství rozplynuly nebo začaly kvést. Práce probíhají v oblačném počasí brzy ráno nebo pozdě večer. V tomto okamžiku mají chryzantémy vysoký obsah vlhkosti a živin nahromaděných během dne.

Základny rostlinných stonků pro nejlepší zachování a přepravu jsou rozděleny a umístěny do vody o polovinu délky po dobu půl dne. Všechny spodní listy by měly být odstraněny.

Chryzantémový řez musí být volně umístěn ve vodě. Skladovací prostor by měl mít teplotu 7 stupňů, měl dobré větrání a měl by být suchý. Rostliny jsou dokonale uchovávány po dobu 2 týdnů.

Možnosti implementace

Nestačí jen udělat podnikatelský plán a pěstovat květiny ve skleníku, ale stále je potřeba prodat ziskové. Optimální volba - vlastní zásuvka. Pokud však nemůžete udržet, můžete produkty prodat:

 • v květinových pavilonech;
 • na trzích;
 • na čtvercích.

Další dobrou volbou - vytvoření kytice chryzantémů a dalších květin přímo doma. Zákazníci v tomto případě samy odvezou vaše produkty. Musíte ale věnovat spoustu času a peněz na reklamu.

Podnikatelský plán je lepší rozvíjet takovým způsobem, že konečný polykarbonát struktura bude použito, je již vybavena větracím systémem a kapání zavlažovací systém dobrý plán - realizace prostřednictvím sociálních skupin na internetu nebo prostřednictvím internetového obchodu. Jedná se o nejlevnější způsob, jak vytvořit prodejní místo.

Obchodováním s rostoucími květinami můžete jednoduše najít prodejce. Tito lidé nakupují velké množství produktů za velkoobchodní cenu. Ale pak musíte ve skleníku vyrábět velké množství květin.

Tipy a triky

 • Zvláštní pozornost věnovaná vytváření obchodu by měla být věnována skleníku. Je optimální, pokud má budova topný systém. Dobrou volbou je vytvořit skleníkové právo v podkroví domu.
 • Podnikatelský plán musí zahrnovat instalaci osvětlovacího systému. Ano, a mít skleníkový komplex, měli byste jej umístit správně: okna by měla jít na východ nebo na jih. Ale nezapomeňte, že řada rostlin potřebuje stín, což znamená, že musíte nainstalovat žaluzie.
 • Doporučuje se instalovat hydroponický systém ve skleníku. V tomto případě budou květy krmeny speciálním roztokem živin. Jak ukazuje praxe, je tato metoda z ekonomického hlediska velmi efektivní, protože řešení trvá dlouhou dobu.

Květiny ve sklenících (video)

Obchod s rostoucími květinami má mnoho výhod. Ale aby podnikání přineslo opravdu dobrý zisk, je nutné vytvořit podnikatelský plán a kompetentně vybrat skleník se všemi potřebnými zařízeními.

Abyste neztratili materiál, nezapomeňte jej uložit do své sociální sítě Vkontakte, Odnoklassniki, Facebook, jednoduše kliknutím na tlačítko níže: