Kulaté dřevo ve Voroněži

Katalog dodavatelů v oblasti Voronezh a Voronezh, kde si můžete rychle a pohodlně najít a koupit kulaté řezivo přímo od výrobců za atraktivní cenu.

Trh s kulatým dřevem v Rusku

KAPITOLA 1. SPOTŘEBA KOLEJNÉHO DŘEVA 1.1 Dynamika objemů trhu 1.2. Podíl dovozu na trhu KAPITOLA 2. TĚŽKOVÉ NÁDRŽE 2.1. Dynamika výroby 2.2. Objemy výroby.

Dostupné / servisní

Dubové kulaté dřevo velkoobchod

Lesprom-jih | Společnost z Moskvy

Nabízíme k dodání dubové kulatiny, kulatiny 1, 2,3, stejně jako pásy větráku d.40-65cm Délka 3-4m, všechny dokumenty jsou na skladě. Lesní ekosystém. Je také možné dodat vozík (dvouvrstvé dřevo z kulatého dřeva)..

18 000 rub./kub. m.

Dostupné / pouze pro velkoobchod

Velkoobchod dřeva

Les-1 OOO | Společnost z Moskvy

Prodej kulatého dřeva o průměru 14 cm a více. 14-18 tonkomer 18-45 stopky Délka: standardní 6 m. Ceny závisí na objemech. Platba je hotově / bankovním převodem. Jakákoli hlasitost. Dodávka v Rusku a SNS (auto,.

Dostupné / pouze pro velkoobchod

Kulaté dřevo od výrobce

SVKgroup | Společnost z Moskvy

Les je na severu, který se nachází v oblasti Arkhangelsku, takže je hustý, bez hniloby, plísní, mechanického poškození, neporušeného, ​​dokonce. 18 + cm * 6,1 m Dodávka po celé zemi nákladními vozy na dřevo.

Vlastní podnikání: prodej lesů

Minimální počáteční kapitál

Obchod s prodejem dřeva je považován za velmi výnosný směr, poptávka po dřevě se téměř nikdy nezmenšuje, a proto má implementátor vždy možnost získat spoustu peněz. Dřevo potřebuje obrovský počet podniků, nejjednodušší jsou například stavební organizace a podniky zabývající se výrobou nábytku. Samozřejmě mohou docházet k sezónním výkyvům, ale podnikatel, jehož podnikání je rozvíjeno a má pravidelné zákazníky, je velmi zřídka nerentabilní.

Musíme však, a pochopit, že dělá tento směr chce značný počet lidí, a proto je obtížné získat při využívání lesní půdy, a po zalesňování ve své drtivé většině jsou ve vlastnictví státu, a pouze orgány mohou rozhodnout, koho dát k použití konkrétního pozemku. Tam jsou některé další problémy v tomto oboru, například, tam je stereotyp, že podnik za trestný čin, a to i v dnešní době, což zvyšuje riziko podnikatele.

Organizace obchodu pro prodej dřeva

Prvním krokem je registrace jako podnikatelského subjektu. Ale jen v případě, že obchod s dřevem se bude konat nejen v Rusku, je nutné obrátit se na Ministerstvo průmyslu, které bude uděleno povolení pro celní odbavení zboží, které zahrnují dřevo, dřevo a podobné výrobky.

All mezinárodního obchodu v tomto směru - poměrně složitou oblast, protože je licence vydána pouze u některých druhů dřeva, specifických objemů a po omezenou dobu, je třeba si uvědomit, že existuje více akty nejsou vnitrostátní právní předpisy a místní, tak má smysl okamžitě požádat o pomoc právníka. Při práci pouze v Rusku však existují i ​​podmínky. A je to - v okamžiku, kdy podnikatel má právo na koupi lesní plochy v majetku pro použití jako zdroj dřeva, nyní všechny společnosti zapojené do této oblasti, učinit ploch k pronájmu od státu, nicméně, termín pronájmu může být až 49 let.

Jedná se o první a možná i hlavní potíže při organizaci tohoto podnikání - při získávání pracoviště. Je pravda, že je třeba poznamenat, že vláda v poslední době uvažuje o prodeji lesních pozemků podnikatelům za řezání, ale pokud bude přijat takový zákon, stále není známo, za jakých podmínek. Na druhou stranu, dokonce i na místě k pronájmu, můžete spoléhat na normální zisk.

Registrace podniku prodávajícího dřevo

Podívejme se na to podrobněji. Takže podnikatel po registraci má právo účastnit se aukcí, které jsou zpravidla prováděny místními lesnickými orgány (např. Ministerstvo lesnictví požadované oblasti). Samotný podnikatel může najít vhodné místo pro ně a podat žádost o místo, ale v žádném případě není skutečností, že by se o jeho návrh zajímali orgány; a dokonce i když je místo opravdu připraveno k pronájmu, aukce mu bude stále přiděleno.

V první fázi nastává první obtíž - nejen podnikatelé, kteří se chystají do výkopu lesů, kteří mají právo získat část lesa, ale i ty, které ji budou používat k jiným účelům. Například orgány jsou zvláště příznivé pro ty podnikatele, kteří budou používat les jako rekreační zónu. Zájemci navíc podléhají zvláštním požadavkům - uživatel je povinen nejen využívat pozemky, které mu byly poskytnuty, ale také pečovat o lesy a starat se o ně. V našem případě je povinností po kácení stromů obnovit integritu lesa na nové plantáže, která i po pěstování může být použita jako zdroj dřeva; takový nepřerušený cyklus a orgány mají zájem být neustále a nikoliv poté, co podnikatel zůstane nahý.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Navíc si podnikatel musí vybírat místo podle vlastních možností a jednoduchého pohodlí - ze zřejmých důvodů se nejvíce oceňují ty oblasti lesa, které nejsou častěji. Důležitým faktorem volby je také dostupnost hodnotných druhů dřeva, i když je samozřejmě poptávka po téměř všech stromech (pro některé - kvůli kvalitám, pro druhé - kvůli ceně).

Náklady na spravedlivý závisí na všechny tyto faktory, stejně jako hustota výsadby - například bude vzácný dřevěný stát mnohem levnější než hustá, že obecně, samozřejmě. Pak existují místní speciality - v určitém regionu může být štěstí, aby si pozemek k pronájmu na relativně výhodných podmínek, a v některých případech bude muset dát hodně peněz každý rok. Byrokracie a to je velmi vážná - aukce jsou v držení státních podniků, mohou mít podobu a trvat velmi dlouhou dobu, takže je třeba mít v záloze několik měsíců. A to není vždy možné, aby ihned získat danou aukci, existuje vždy dost, a úřady se mohou produkovat velmi vážné požadavky - to znamená, že pravděpodobně bude odepřen všem uchazečům vůbec, než bude uděleno povolení alespoň někoho. V různých regionech, v závislosti na ceně politika a klimatické charakteristiky mohou měnit několikrát, ale častěji není určena velikostí místa, a sice hustota plantáže.

A plemena stromů. Ale pokud se pokusíte přenést vše na průměrné čísla, dostanete asi 15-20 tisíc rublů na hektar za rok. Opět - to je velmi, velmi hrubý výpočet, protože je možné najít nabídky za 5 tisíc rublů a za 50 tisíc (a někdy i více). Obecně tady každý podnikatel předběžně posuzuje potenciál pronajatého pozemku (kontrolu hustoty stromů, jejich kvality). Existují návrhy relativně malých pozemků (až jeden hektar) a pozemků značných rozměrů, na kterých je možné pracovat po velmi dlouhou dobu (více než 10 hektarů).

Když je místo nalezeno a podnikatel úspěšně vyhrál aukci, můžete začít organizovat svou firmu. V rámci tohoto článku bude bráno v úvahu pouze dřevo, ale nikoli výroba řeziva nebo jiných výrobků; Jinými slovy, tato činnost zahrnuje výsev stromů a následný prodej přijatých materiálů, ale jejich zpracování. Aby podnikatel mohl plně realizovat tok pracovních postupů, musí mít území, které by vyhovovalo vybavení a pracovním komplexům. Obvykle na pozemku, který je pronajat, je zde volný prostor vhodný pro stavbu budov.

Potřebujeme tedy administrativní budovu, ne nutně budovu kapitálu, stejně jako alespoň dva sklady pro skladování výrobků. Náklady na výstavbu skladu závisí na mnoha parametrech, avšak v našem případě není potřeba pro špičkové prostory, je nevýhodné platit jakýkoli sklad kategorie A +. Můžete to udělat s jednoduchou krytou místností, ve které jsou normy pro skladování dřeva jednoduše udržovány (především vlhkostí). Obecně platí, že náklady na jeden čtvereční metr budované budovy bude stát podnikatel ve výši 5 až 10 tisíc. Velikost skladu je určena v závislosti na předpokládaném množství přijatých lesů, ale stále je zřídka méně než 500 metrů čtverečních. První sklad je zpravidla dodáván se dřevem, které bylo právě vyřízeno, na druhém - několik zpracovaných dřevin (to znamená "čisté" kmeny stromů, zbavené větví).

Dále musíte koupit veškeré potřebné vybavení pro práci v podniku. Kromě jednoduchých řetězových pil budete potřebovat také stroje pro kácení a přepravu stromů. Patří sem tzv. Skidery a nákladní automobily pro přepravu čerstvě řezaného dřeva. Ačkoli v případech, kdy jsou sklady vybaveny přímo v místě těžby, není nutná žádná další přeprava, protože traktor je může okamžitě uskladnit ve skladu. Traktor je zakoupen s dalšími zařízeními - přívěsy, hydraulické manipulátory, háky, lopaty a vidlice. Normální zahraniční vybavení stojí od 5 milionů rublů (myslíme nejen traktor, ale všechna zařízení, která jsou k němu souhrnně). Nákladní vůz lze koupit za částku 1 milion rublů.

Vyhledávat zaměstnance za prodej lesů

Dalším momentem podnikatelské organizace je hledání zaměstnanců k práci. Samotný podnikatel může být vůdcem. Zároveň je třeba si uvědomit, že někdy pro zaměstnance je třeba vybavit něco jako vesnici, kde mohou být trvale (a to je další značné náklady).

Stále to vyžaduje množství několika set tisíc rublů - v závislosti na tom, jaké podmínky poskytují. Ale přesto stojí za to především zvážit možnost přilákat zaměstnance, kteří se mohou zúčastnit práce v blízkosti domova. Tito pracovníci dostávají hodně - jejich platová úroveň začíná od 30 tisíc rublů, obvykle je 40 tisíc rublů, může dosáhnout až 50 tisíc. Je třeba říci, že v závislosti na výstupu dostávají dřevořezy, to znamená, že nemusí platit další peníze. Další minimum získá šéf (pokud je výhradně zodpovědný za kontrolní činnost) a řidiči dopravy.

V průměru firmy zaměstnává 10 lidí a průměrná částka, která bude muset být přidělena platů, od 400 rublů měsíčně. Současně mohou být externě zajištěny všechny ostatní obchodní procesy, které se netýkají zisku organizací. Kromě toho by se měli obrátit na pojišťovnu, která bude schopna zajistit život a zdraví zaměstnanců - roční náklady na pojištění začíná na 15 tisíc rublů za osobu, sazby se liší v závislosti na podmínkách pojistného plnění.

Prodej a marketing v oblasti prodeje dřeva

Dalším momentem v organizaci vašeho podnikání je hledání kupců vašeho lesa. Na internetu je mnoho stránek, které vám umožňují zveřejnit vaše komerční nabídky. Také podnikatel může jednoduše udělat něco, co navštíví potenciální zákazníky nezávisle tím, že jim nabídne své zboží. Na internetových stránkách mnoha společností, které potřebují neustále dřevo, existují žádosti o nákup a je poměrně snadné najít partnery a spotřebitele.

Práce, samozřejmě, mít celostátní společnosti (a ti, kteří získali licenci, a může pracovat se zahraničními firmami, ruského dřeva, mimochodem, je velmi ceněn). Ale většina kupujících se pracuje na systému, který zahrnuje Pickup, to znamená, že bude podnikatel nebude muset zařídit vlastní dodávku dopravy. Pouze, samozřejmě, je třeba si uvědomit, že poptávka se může lišit v závislosti na typu dřeva, stejně jako její kvalitu, a není-li to štěstí, aby se dostali k dispozici pozemky, z nichž se podaří dostat na špatné věci, to je docela pravděpodobné, že nastat, když klienti odmítají dřevo. Pokud by však nájem specialisty před pronájmem stránky vyřešil tento problém.

Pokud vypočítete náklady na otevření, získáte následující částku:

Registrace právnické osoby - 20 tisíc rublů.

Pronájem 10 hektarů lesa - 200 tisíc rublů.

Výstavba skladových prostor o rozloze 500 m 2 - 3,75 mil. Rublů.

Nákup traktoru a náklaďáku, vybavení - 6 milionů rublů.

Mzdy - 400 tisíc rublů.

Pojištění - 150 tisíc rublů.

Palivo a zásoby - od 50 tisíc rublů.

Obchod s kulatým dřevem

Kruhový dub. Prodej kulatiny ze 6000 rub. Pickup z plotu

Koupit ze stojanu na zelené borovice - tonokomer, objem až 20 tisíc m3 / měsíc. Zájem o zelené borovice přední horníka. - Small-průměr 6 délka m o průměru 10 až 19 cm We-HA Thermotechnik ruské společnosti, se nyní plánuje rozšířit lineup produktů ve stavebnictví a dalších oborech.. Máte zájem o minimální cenu, stejně jako o nejbližší železniční stanici přepravy. V současné době hledáme dodavatele.

Koupíme kulaté dřevo: bříza, dub, popel, lipa, borovice. Pravidelně nakupujeme kulaté dřevo: bříza, dub, popel, lipa, borovice. Velké objemy, export po vlastní přepravě.

Koupit záznamy: bříza, dub, popel, lípa, borovice. Pravidelně nakupujeme kulaté dřevo: bříza, dub, popel, lípa, borovice. Stupně: třída 0-1, truhlářství

Prodáváme dubové kruhové dřevo 1, 2, 3 odrůdy, rostoucí v regionu Voroněž, nakládky do vašich vozidel, v libovolných objemech.

Koupím dubové kulaté dřevo po celou dobu. Pickup. Průměr od 20, první a druhý řez. Hlasitost je neomezená. Jakýkoli způsob platby.

Koupit dub, popel. Kruglyak. Průměr je od 20 do 60. V jakékoli výši. Pickup nebo dodávka odkudkoliv v Rusku.

Prodej dubového kulatiny s přírodní vlhkostí od 40 do 80 cm. Délka od 3 do 4 m.

Prodáváme borovicovou pokutu ve Voroněži. Dřevo kulatých dříví je od 12 do 18 6 dl. 800r. pro krychli samozásobení a spálené dřevo od 18cm do 6m.

Prodáváme dřevníky z dubu a popela všech druhů od 5000 do kubických metrů. v centrální oblasti černých zemí.

Les kulatého dřeva. Prodáváme borovice z kulatého dřeva: tenký průřez (průměr 12 - 18) 1100r / kostka (průměr 18-25) 2300r / kvádr 1-2 stupně Při objednání slevy na 1000 kubických.

Budu kupovat dřevo kolo od 18-80 cm ve velkém množství může být samo-prodej Prodáváme řezivo může být vyrobeno na zakázku

Organizace nakupuje kulatý dub s průměrem 30 cm. Hledáme stálé dodavatele. Nakupujeme v neomezeném množství. Cena je od 3500rubků na kostku. m. a nad Damirem, město Rossosh, Voronežský kraj, ul. Průmyslové 9A

Prodej rovnováhy borovice - 10-18 cm, biče na 1,2,3,4,6 m. Cena - 900 rublů / kostka, samoobsluha z regionu Voroněž.

Kulaté dřevo

Zeptejte se správce ceny

Dostupnost dřeva ve skladu specifikujte telefonicky: 8 (951) 871-46-28, (47362) 62-544, 62-324, 62-314

Technické požadavky na kulaté dřevo

Kulaté dřevo

Poznámka: Vadné dřevo, které není v tabulce uvedeno, je povoleno.

Dnes je výstavba chat a venkovských domů velmi rozvinutá. Zvláštní poptávka po výstavbě obytných budov má kulaté dřevo.

Je všeobecně využíván nejen k výstavbě rodinných domů, ale také k vanu, všem druhům plotů. Velmi často se jedná o dřevo dubu, popel.

Vlastnosti kulatiny

 • Především je tento materiál známý svou ekologickou kompatibilitou. Pouze vůně při budování co to stojí!
 • Trvanlivost, spolehlivost a trvanlivost.
 • Prezentovaný vzhled, který bude trvat mnoho let.

"Shipov Les" realizuje kulaté kulatiny s mimořádnou kvalitou, protože v procesu sběru jsou pozorovány všechny jemnosti technologie. Pečlivě přistupujeme k jeho ukládání, zvláště se připravujeme na tento úložný prostor a pravidelně kontrolujeme jeho kvalitu a včasné zpracování.

Kulatá kulatina v Voroneži za přijatelné ceny

Náklady na tento materiál se mohou lišit v závislosti na druhu dřeva. S námi si můžete koupit kulaté dřevo za přijatelné ceny. Za tímto účelem stačí provést objednávku na místě nebo na čísle 8 (951) 871-46-28.

Kulaté dřevo

Kulaté dřevo je výrobkem odvětví těžby dřeva, které zahrnuje kulaté dřevo (Voronezh), stejně jako pískoviště. Při výrobě takového materiálu, jako je dřevostavba ve Voroněži, se používá speciální zařízení pro těžbu dřeva, které umožňuje výrobu polotovaru potřebného pro další konstrukci suroviny bez ztráty surovin. Pokud chcete koupit kulaté dřevo, cena není jediná věc, kterou budete potřebovat vědět, protože je také zajímavé vysledovat výrobní proces trochu. Faktem je, že někdy náklady na kulaté dřevo se mohou zdát příliš vysoké, ale poté, co se dozvíte o výrobním procesu, s ním budete zcela souhlasit. Takže předtím, než začnete s takovouto etapou, jako je prodej kulatého dřeva, kmeny stromů, které byly řezány v lese, se co nejrychleji vyčistí od větví a také zkracují kmen. Výsledkem jsou části požadované šířky a délky.

Po ukončení primárního zpracování mohou být kulaté dřevo již použity jako podpěry nebo sloupy, kterými procházejí dráty různých spojů. Je třeba poznamenat, že mezi výhodami, které má les, je kulatá, cena není jediná. Kulatá těžba se využívá při výstavbě elektrických vedení, stejně jako u všech typů obytných a průmyslových budov a dokonce i v podzemních stavbách, protože tento materiál je velmi kvalitní a silný. Nemá nic za to, že se používá jako upevňovací materiál i v dolech a při výstavbě výškových budov.

Syrové, poté, co provedla na výrobu a prodej kulatiny, mohou být také použity pro výrobu různých typů desek, překližky, zápasy, a v průmyslu papíru a celulózy, a dřevo-chemické a obalu oblasti. Dřevo zpracované v továrně si zachovává svou primární, tedy přirozenou strukturu, takže obrobky budou trvat mnoho let. Všichni jsme dlouho používali takové výrobky, protože každý ví, co bar, pražce nebo desky různých typů.

Stojí za zmínku, že náklady na kulaté dřevo závisí na typu. Faktem je, že všichni odborníci na kulaté dřevo jsou rozděleni do druhů listnatých a jehličnanů. Ve stejné době, jakékoliv rozdělení do dřevin. V zásadě to nemá velký smysl, protože všechny polotovary podléhají nejpřísnější kontrole v závodě, což zajišťuje kvalitu všech materiálů. Místo toho existují rozdíly v délce a tloušťce, tedy v rozměrech.

Obchodní myšlenka na prodej lesa

Je velmi výhodné vyrábět a prodávat řeziva. Zpracování jedné "krychle" řeziva, můžete snadno říct, "špinavé", 750 až 1000 rublů. Co je to čistý zisk bude s takovým podnikem jako pilu, je vzhledem k řadě dalších podmínek. Nejobvyklejší a obvyklá pila může vyrábět širokou škálu výrobků, například jakékoliv palety, všechny druhy svitků pro kabel, dřevo, "tarovou" desku, bar, "surovou" desku.

Prodej řeziva, obchod, pila

Vznik a vývoj jeho pily, budete potřebovat výrobní plochy. Na takovém místě by měl být umístěn: baldachýn, dva sklady, první sklad pro skladování hotových výrobků, druhý - pro skladování dřevěných dříví, hangár (celková plocha cca 600 m2) A platforma pro provádění nakládání a vykládání. Pro bezpečné a správné fungování pily, budete potřebovat samostatný elektrický výkon 400 kW. V současné době je cena za pronájem je asi 75 až 80.000 rublů měsíčně. Pro úspěšnou práci na pila je nutno zaměstnat 12-15 osob, aby bylo možné zaplatit za kus.

Kupovitá práce se vyplácí ve výši 300-400 rublů na kostku hotových výrobků. Je také nutné zakoupit několik strojů, včetně: kotoučové pily, pásové pily a vícevrtvé pily. Průměrná cena takové sady strojů bude asi o něco více než milion rublů. Chcete-li vše vložit do otvoru vaší pily, potřebujete téměř tři miliony rublů. Tato částka zahrnuje náklady na veškeré vybavení, jakož i nákupní cenu lesa pro vyplnění skladu.

Takový podnik, jako pila, může mít kapacitu pro projekt téměř 4,5 tisíc krychlových metrů řeziva, ale ve skutečnosti - přibližně 2,1 tisíc krychlových metrů materiálu. Roční obrat dřevařského podniku bude přibližně 11,2 milionu rublů. Čistý příjem takový podnik poskytne po 1,5 roku, a v případě, že obecný trh zvedne před krizí sazby, možná za rok. Daňový systém je běžný.

Začátečníci v oblasti stavebnictví by měli vědět, že odlesňování je na předměstí zakázáno. Ve vzdálených místech funguje výhodnější, levné spojení s kapacitou a levném nájemným.

K dnešnímu dni se nákup dřeva provádí za průměrnou cenu 1 850 rublů "surového" dřeva a 1 250 rublů na jeden kubický metr sušených.

Když si koupíte svůj pozemek na dražbě v leshoz, nejlépe získáte tři stovky rublů z jednoho kubického metru. Pro malou pila je to nerentabilní. Pouze s vlastním specializovaným vybavením budete mít možnost získat zisk z osobního pozemku a pak za předpokladu, že projekt s velkým měřítkem neprobíhá malá soukromá pila takových svazků.

K dnešnímu dni se řezivo prodává za cenu pěti tisíc rublů na metr krychlový. Tato cena zahrnuje také dodávku, jakož i související produkty, které zahrnují svitky na kabel a palety. Takové výrobky jsou vyrobeny z odpadu a šrotu. Pracovník pro jednu směnu tvoří asi 30 palet, přičemž každý produkt získá 25 rublů. Skutečná cena palety je 150 rublů za jednu.

Energetické náklady, pronájem výrobních prostor, reklama, mzdy zaměstnancům, daně - to vše je zahrnuto v nákladech na pila. Z toho vyplývá, že realizace řeziva bude základem pro zisk vašeho podniku - pilou.

"Celkem" za výdaje

Pokud vypočítete náklady na otevření, získáte následující částku:

 • Registrace právnické osoby - 20 tisíc rublů.
 • Pronájem 10 hektarů lesa - 200 tisíc rublů.
 • Výstavba skladových prostor o rozloze 500 m 2 - 3,75 mil. Rublů.
 • Nákup traktoru a náklaďáku, vybavení - 6 milionů rublů.
 • Mzdy - 400 tisíc rublů.
 • Pojištění - 150 tisíc rublů.
 • Palivo a zásoby - od 50 tisíc rublů.

Ukazuje se o něco více než 10 a půl milionu rublů. Měsíční výdaje jsou ze 450 tisíc rublů. Náklady na lesy se liší v závislosti na druhu (listnaté a jehličnaté - to jsou plemena, kterých se téměř všichni podnikatelé v Rusku zabývají), ale pokud budete mít nějaký průměrný ukazatel, pak jeden krychlový metr stojí asi 2 tisíc rublů. Existují samozřejmě levné dřevo, které se prodává za méně než 1 tisíc rublů za stejnou částku a některé dobré plemena mohou stát více než 5 tisíc.

Pokud budeme vycházet z objemu měsíčního prodeje ve výši 300 metrů krychlových dřeva za cenu 2 tisíc na metr krychlový, získáme 600 tisíc ruble příjmů a 150 tisíc provozních zisků. 127,5 tis. - čistý zisk.

Ale toto podnikání ještě není ziskové (asi 25%), protože značná část příjmů jde na pokrytí výdajů, které zahrnují výplatu mezd (obvykle nejvyšší částku za měsíc), nákup spotřebního materiálu, zaplacení nájemného, a samotný projekt je vždy navržen na několik let dopředu.

Vlastní pila

Rozhovor s Khandojko Sergey s majitelem firmy pro zpracování dřeva

Lesní průmysl přitahuje a zároveň odrazuje mnoho začínajících podnikatelů. Sezónnost, ekonomická nestabilita, potřeba velkých investic - to je jen hlavní část mínusů v této oblasti, která se bude muset vypořádat s ředitelem pila. Nicméně, Sergey Khandozhko se nebál možných rizik a zahájil vlastní podnikání za 18 let. Nyní má společnost "South-West" již více než deset let, čerpá zdroje z nekonečných lesů regionu Bryansk a pravidelně těší zákazníkům kvalitní řeziva.

Obsah:

 • Dějiny stvoření
 • Vlastnosti organizace výrobního procesu
 • Cíle a plány
 • Tipy pro začátečníky

Hlavní práce:

 • Typ činnosti: výroba, prodej a dodávka řeziva.
 • Místo: Bryansk, ul. Kyjevská, 44
 • Povolání před obchodem: pracoval v lese s otcem.
 • Organizační a právní forma podnikání: individuální podnikatel.
 • Forma zdanění: zjednodušená.
 • Datum zahájení podnikání: 2003.
 • Velikost počáteční investice: 50 tisíc.
 • Zdroj počátečního kapitálu: peníze na těžbu dřeva.
 • Doba návratnosti: 3 dny
 • Vzorec úspěchu: Nečekejte na obrovské peníze najednou, přijdou k těm, kteří mají dostatečnou péči a trpělivost.

Dějiny stvoření

Dobrý den, Sergej, řekni mi, proč jste si vybral lesní průmysl? Jak dlouho jste v této práci?

Můj otec je dědičný lesník, protože od dětství jsem byl vdechován znalostí a láskou k této sféře. Les má zvláštní atmosféru - je to kouzelné místo, kde získávám energii a inspiruji se.

Později jsem začal chápat, že lesní průmysl je z hlediska finanční složky velmi atraktivní. Od 14 let jsem se snažil pracovat na malých místech, pomáhal mému otci nebo jen sledoval proces. S výběrem speciality nebyly žádné potíže, studoval na fakultě "lesnictví".

Od roku 2003 se zabývám obchodem, od roku 2010 pracuji na trhu s lisovanými výrobky.

Kde získali peníze na zahájení podnikání? Jaká byla velikost počáteční investice? Jaké vybavení bylo zakoupeno?

Svou práci začal společně se svým společníkem téměř na holém nadšení. Neudělali jsme obrovské úkoly, chtěli jsme se jen pokusit zjistit, jak se podnik bude rozvíjet. Velikost počáteční investice byla malá -50 tisíc, ale zaplatili za téměř dva dny. Od první techniky jsme zakoupili traktor T-40am a 3 řetězové pily. Pak přijali malý pracovní tým, začali poskytovat služby pro těžbu. O něco později podnakopili pracovní kapitál a začali prodávat kulaté dřevo z pozemků.

Jak se podnik rozvíjel, bylo zakoupeno různé vybavení - nákladní vozík "Ural" s hydromanipulátorem, délkovým rozchodem. Nyní je 7 jednotek zařízení, 3 traktory, 2 nákladní auta s manipulátory a jeřábem.

Pila vypadá takto při detailním zkoumání.

Kdy jste si všimli prvních úspěchů? Bylo to v počátečním stádiu obtížné?

První opravdu významný úspěch se uskutečnil v září 2010, kdy otevřeli pila na základě modelu P-63. Okamžitě zvýšila odpovědnost, při práci se zaměstnanci bylo více problémů. Otázka nalezení dobrých pracovníků je poměrně složitá, opravdu gramotná a hodnotná asi 10%, zbytek se musí rozloučit.

Studovala jsem odbornou literaturu, protože se ukázalo, že neznám mnoho z jemností práce. Technologie řezání nebyla dána okamžitě, byla upravena pokusem a omylem, ale teď vím, jak vyrobit dokonale leštěný řeziva. Dnes se snažíme pracovat na principu: "Pokud chcete získat více, pak musíte investovat více sil a odpovědnosti." Současně může na podstavci pracovat 6 časovačů, při organizaci práce nemáme žádné zvláštní potíže.

Jak jste hledali klienty? Použité reklamy?

Když začali, osobně jsem cestoval po městě, do soukromých sektorů a zveřejňoval reklamy s návrhem na sklizeň a doručování lesa. Aktivně také využívá služby místních reklamních novin. V současné době se nacházejí pouze na specializovaných místech, dokázali jsme během naší práce získat slušnou pověst a nyní máme docela pravidelné zákazníky.

Jak dlouho trvalo, než se stalo sebepodporujícím obchodem?

Samostatnost se zcela nevyvstala, proces rozvoje se neustále děje a nezastavíme se tam. Vždy se zamyslíme nad tím, jak se vyvíjet lépe, snažit se zvýšit objemy a přinést kvalitní dokonalost. Kromě toho je soběstačnost v odvětví lesnictví relativní koncepcí, protože podnikání je poměrně obratné, vyžaduje neustálou pozornost a investice.

Vlastnosti organizace výrobního procesu

Zabýváte se výhradně výrubem a sklizením řeziva? Jaké další služby můžete zákazníkům nabídnout?

V roce 2015 pracujeme výhradně na zpracování dřeva v řezišti a lištách. Provádíme výrobu dřevěných domů jakéhokoli úplnost. Méně často jsou objednávky na výrobu palet za jakýchkoli technických podmínek.

Poskytujeme také služby pro těžbu dřeva, jeho odstraňování z těžby dřeva, dopravu dřeva a řeziva podél centrálního území Černozem.

Řezivo v různých fázích zpracování.

Bryansk je proslulý svými lesy a mnoho podnikatelů je přitahováno k lesnímu sektoru. Soutěž je vysoká, jaké jsou výhody přilákání zákazníků?

Nevšímám si konkurenci, poptávkový trh je rozsáhlý a vše závisí na obchodních kontaktech konkrétního výrobce. Samozřejmě, pokud se podnikání právě rozvíjí, potřebujete čas na to, abyste se vyhlášili, najít pravidelné zákazníky, ale kdo má vůli a příležitost vstoupit do této sféry, může to vždycky dělat. V tajnosti nepoužíváme slovo "konkurenty", ale nahradíme je slovem "sousedé".

Naše přednosti jsou kvalita řeziva podle GOST a jejich rozdělení podle stupňů. Společnost "Yugo-Zapad" se vyznačuje relativně velkým objemem zpracování (cca 2000 m3 za měsíc) a postupně se snažíme zvyšovat objemy: instalujeme nové vybavení, zvyšujeme kvalifikaci pracovníků a motivujeme hotovostní bonusy.

Existují takové objednávky, když se objeví obzvláště náročný klient? Existují nějaké principy interakce se zákazníkem?

Každý klient požaduje svým vlastním způsobem, a proto se snažíme vyjednávat o podmínkách na samém začátku, aby se později neprojevily neshody. Na principu komunikujeme se zákazníky: "Zákazník je vždy v pořádku". Je obzvláště důležité ocenit pravidelné zákazníky, pokud je zákazník spokojen, bude pravidelně žádat.

Stává se, že kupující požadují, aby v krátkém čase vykonali velký objem, pak budete muset pracovat ve dvou nebo dokonce ve třech směnách. Můžeme snadno splňovat nestandardní velikosti.

Lesní podnikání je přímo spojeno se sezónností, řekněte nám, co děláte v zimě?

Stejně jako v létě: viděl, zpracoval a doručil. Pracujeme po celý rok bez sezónních změn na zimu. Samozřejmě poptávka po nástupu nachlazení poněkud klesá, a tak snižujeme objemy. Někdy musíte pracovat ve skladu, ale každá sezóna je nepředvídatelná, minulá zima pracovala bez problémů a sklady. Co bude v tom, těžko říct, uvidíme.

Nejdůležitější zárukou úspěchu moderní společnosti je dostupnost zkušených specialistů. Jaké jsou rysy práce společnosti najít cenný personál?

Moc se mi líbí frázi "cadres rozhodnout všechno". Specialisté dávají přednost výběru prostřednictvím rotace zaměstnanců, silní a motivovaní zaměstnanci pracují v jednom týmu, slabý a slabý. Ty se postupně postupně postupně opouštějí, protože práce je postavena pouze na částečném platu a vše závisí na výstupu. Jak se člověk obtěžuje, taková mzda se vyplácí. Silné týmy pro práci nad rámec plánu jsou povzbuzovány bonusy, aby lidé byli motivováni k práci.

Pokud vidím, že člověk slibuje, ale nemá dostatek dovedností, posílám ho k více "starým" a zkušeným kádrům, aby získal nové znalosti a stal se cenným specialistou. V zásadě si můžu najmout nějakou osobu, pokud vidím, že je pracovitý a má velké množství energie. A jako nováček se ukáže v podnikání je další otázka.

Plánujete podnikání sami nebo máte za to odpovědnou osobu? Kolik času trávíš na tohle?

Pokud chcete něco udělat, udělejte to sami! Obvykle mám 2-3 hodiny týdně plánovat příští týden a shrnout mezisoučty.

Mimochodem, už jsem se ptal sám hledat asistenta. Ale tady je ten problém profesionality a integritu jiné osoby, musím mít jistotu v jeho asistent na sto procent. A najít takovou osobu není snadné, proto dělám vše sám!

Jaká je rozdělení práce v podniku? Jakou kontrolní metodou používáte jako nadřízeného?

Máme velmi jasnou dělbu práce, v lese pracují některé brigády, další pracují na pilařstvích, pomocných pracovnících pro třídění a nakládání, jsou řidiči a zámečníci, mistři a ostřičky. Obecně platí, že všichni se zabývají vlastním obchodem! Používám systém platebních prémií. Mnoho provozovatelů pilařů absolvuje obnovovací kurzy od továrny výrobce.

Řídící metoda je poměrně standardní, na každé pila je master, sleduje procesy v prodejně a zodpovídá za kvalitu. Stejný master je při protokolování, řídí množství plotů a čas.

Cíle a plány

Jaký je přibližný obrat Vaší společnosti za rok? Co se týče peněz, bylo možné dosáhnout toho, co bylo plánováno dříve?

V penězích je obtížné pojmenovat určitou postavu, je to snadněji řečeno nacubováním, v roce zpracujeme 20-25 tisíc kulatých dřevin. Samozřejmě, že je to možné a víc, ale zatím jsme s tímto objemem spokojeni, což lze dosáhnout bez obětování kvality.

Pokud jde o finanční složku: minimální bar je dosažen, nyní musíte dobýt nové výšky!

Jaká opatření budete v blízké budoucnosti zavést k rozšíření a zlepšení vlastního podnikání?

Plány na rozvoj dalších oblastí, je zajímavé vyrábět pěnobeton a dlažby, stejně jako arbolitické bloky. Teď studuji literaturu o tomto tématu, komunikuji s dobře informovanými lidmi, obecně zkoumám půdu.

Můžete říkat sebe, kdo miluje svou práci? Nebo jste stále blízko principu: "Práce za peníze"?

Jak již bylo zmíněno, v této oblasti jsem nelitovala při výběru od svých 14 let. Miluju les, není to pro mě zátěž brzy vstávat a jít na spiknutí, je snadné zůstat přes noc v práci. Samozřejmě mě přitahuje finanční motivace, protože s kompetentním přístupem můžete dosáhnout dobrých výsledků, protože lesní bohatství naší země je nevyčerpatelné.

Tipy pro začátečníky

Co doporučujete těm, kteří se chtějí zabývat těžbou a výrobou řeziva? Mohou se k tomuto odvětví dostat všichni?

Nejdůležitější věcí není vzdát se a jít do konce! Je důležité mít vedoucí schopnosti a schopnost řádně organizovat práci svých týmů. V ideálním případě by dobře fungující práce měla fungovat bez vaší účasti. V praxi to ale není tak snadné uspořádat, takže na začátku bude práce trvat téměř celý volný čas!

Je třeba se naučit pracovat v náročných podmínkách, za jakéhokoliv počasí, to není kancelář, kde se můžete schovávat před povětrnostními vlivy a teplem, ale v lese. Lesní práce má však své vlastní kouzlo a s akumulací zkušeností bude snazší pracovat. Myslím, že každý může přijít do lesního průmyslu, ale není snadné zůstat v lesním průmyslu, to vyžaduje trpělivost a vytrvalost.

Uveďte některé cenné rady těm, kteří chtějí otevřít vlastní podnikání.

Nejprve je nutné stanovit maximální cíl, rozdělit ho na několik malých úkolů a začít systematicky je provádět. Nebojte se obtíží, existují v jakékoli sféře a v jakékoli práci.

A také si myslím, že nestojí za to čekat na obrovské peníze najednou, přijdou k těm, kteří mají dostatek vytrvalosti a trpělivosti. Zpočátku to bude obtížné, a může dokonce chtějí, aby se vzdali, ale ten, kdo bude schopen přečkat období bez stálého příjmu a stálým zákazníkům budou moci dosáhnout nové úrovně. Jednou mi bylo řečeno, zajímavou slovní spojení, které se bude vzpomínat: „Výroba - je dlouhý řetěz, čím delší řetězec, tím více je slabší, takže byste měli dávat pozor na každý spoj, můžete zkrátit řetěz, věci jdou rychleji, ale výnosy získal méně, než bylo plánováno.“

Jak víte, konkurence je hlavním motorem vývoje. Ale neusilovala jsem se o to, mnoho podniků se jednoduše zavřelo. Jak se vám podaří zůstat na hladině? Jaká protikrízová opatření můžete nabídnout čtenářům?

Nyní jsou všechny těžké časy, kupní síla snížena a většina lidí prostě nemá peníze na nákup takových levných výrobků jako řeziva. Mnoho stavebních projektů je zmrazeno kvůli malé poptávce, zejména těch, které jsou na úvěr.

Musíme snížit cenu hotových výrobků a práce s odloženou splatností, stejně jako práce ve službách pro přípravu a řezání davalnicheskogo les, to dává „skutečné peníze“ a někdy se snaží prodat Kulatina ke zvýšení rychlosti obratu peněz.

Vzpomínám si, když se stala krize roku 2008, poptávka po produktech prudce klesla, dřevo se začalo skladovat ve skladu a zákazníci se výrazně snížili. Mnoho společností to nemohlo vydržet a uzavřelo a pouze ti, kteří dokázali přezkoumat svou rozvojovou strategii a najít další zdroj příjmů, zůstali nad vodou. Poté jsem analyzoval potřeby trhu a začal vyrábět palety a euro palety. Pracovníci převedení do zaměstnání na částečný úvazek, protože jejich plná zaměstnanost se stala nevhodnou. Taková opatření umožnila přežít krizi před 6-7 lety, udržet si zaměstnance a pokračovat v práci.

Za to stojí dnes, nebo je lepší počkat na příznivější období?

Složitá otázka, kdykoliv, najdete důvody, které zabraňují tomu, aby si člověk založil vlastní podnik. Jak říkají, někdo stále myslí a jiní si myslí a dělají. Odvětví lesního hospodářství je však oblast, ve které je lepší ne vyšplhat bez příslušných znalostí a zkušeností, je možné silně hořit. Bez ponoření do konkrétního podnikání se zdá, že výroba řeziva je zisková a peníze. Teorie je jednodušší, ale v praxi se potýkáte s reálnými problémy.

Nyní mnohé podniky jsou zavřené, kupní síla se snižuje, firmy jdou do dluhů... Můžeme minimalizovat pouze tyto příznaky, zvýšení produktivity a zlepšování jakosti výrobků, čas vyměnit staré vybavení a přizpůsobení se potřebám zákazníků.

Osobně se nedokážu zavřít, pokouším se získat sílu a ostatní chci dělat svou oblíbenou věc a zlepšit svou profesionalitu!

Obchod s kulatým dřevem

28.8.2018 / Pavel
Země: Ruská federace / Region: Vladimirský kraj

Naše organizace sklízí a prodává brožury. Plemeno dřeva LIPA. Les čerstvých řízků. Umístění: Ryazan, okres Kasimovský. Cena je obchodovatelná. Zavolejte. 8-905-145-41-33 8-900-585-13-43 Pavel

Prodávám řezivo Lipa

20. 20. 2018 / LLC Delyanka
Země: Ruská federace / Region: Regionu Belgorod

Prodej Prodávám řezivo Lipa první řezný průměr od 28-60 ceny 2500 rublů na m3 těla 89092099948

Prodávám řezivo Dub, Ash, Javor, Lime

20. 20. 2018 / Vasily
Země: Ruská federace / Region: Regionu Belgorod

Prodávám pilařské desky o průměru od 28-50 délky od 3-6 metrů první řezací třída 0-1: dub, jasek, javor, vápence 89092099948

Prodej dřeva

16.10.2018 / Hnatiuk
Země: Ruská federace / Region: Sverdlovsk

Birch, Aspen. V regionu Sverdlovsk. 8-982-701-64-23 Sergey.

Koupíme dubové kruhové dřevo.

14.4.2018 / Andrey
Země: Ruská federace / Region: Oblast Penza

Hledáme garantované dodavatele kulatého dubu. S dodávkou a bez dodávky. 300-500 krychlových metrů za měsíc. Oblast Penza. 8-927-381-81-01 Andrey. [email protected]

Koupit kulaté dřevo (dub)

08/09/2018 / Alexander
Země: Ruská federace / Region: Republika Čuvaš

koupit kulatinu (dub) 1-2 kusy libovolného objemu 89063845396

Koupit břízy Fanciers

08/08/2018 / Frigate
Země: Ruská federace / Region: Vologdská oblast

Organizace nakupuje biskupské překližky pro export a na ruský trh ve velkých objemech, o průměru 18, v regionech Vologda, Arkhangelsk, Yaroslavl, Kostroma, Ivanovo. Můžeme si koupit vůz s vaším vozovým parkem, nebo budeme mít své vlastní, na naší základně nebo na vašem a přímo.

Prodej břízy

08/07/2018 / LLC "Ruská lesní společnost"
Země: Ruská federace / Region: Perm oblast

Birch je kulatý, tvrdé dřevo. Obstarání 2018-2019 Přibližný objem pro zimní období 2000 m3 / měsíc. Zásilky budou prováděny ze stanic: Mendeleevo, Vereshchagino, Zayachya Gorka (železniční stanice Sverdlovsk). Je možné zvýšit objemy na 5000 m3 / měsíc. Poskytujeme kompletní seznam.

Nakupujeme kulatiny z tvrdého dřeva

08/06/2018 / LLC CEDAR
Země: Ruská federace / Region: Moskevská oblast

Dřevoobráběcí komplex CEDR je připraven trvale nakupovat písečky z tvrdého dřeva jak na silnici, tak na železnici.

Prodávám řezivo Aspen, Birch

08/06/2018 / Vladimír
Země: Ruská federace / Region: Regionu Tula

Prodávám OSINU, BERYZU. 89104854335 Vladimir

Koupit váhy břízy

7/23/2018 / Oksana
Země: Ruská federace / Region: Saratovský kraj

Společnost nakupuje kulaté dřevo, bilanční břízy s dodávkou ve velkých objemech PFD, SFO. Vaše návrhy můžete zaslat e-mailem: [email protected]? v / v t.89085471359

Kruhový dub

22.2.2018 / Sergey
Země: Ruská federace / Region: Bryansk region

Prodáváme dubové kulatiny 10m3. 8000 rub / m3

Kupujeme okrouhlá bříza

07/09/2018 / OOO "Lesnoy Soyuz"
Země: Ruská federace / Region: Oblast Kalugy

Koupíme kruhovou bříza. Nacházíme se v regionu Kaluga. Podrobnosti o telefonu +79105295758 Nikolay.

Prodej pilařské kulatiny (osika)

21. ledna 2018 / LLC "Magistral"
Země: Ruská federace / Region: Jaroslavský kraj

Prodej kulatiny (osika) cen 1800rub. 1sort., 1200rub.-2 stupně., 900rub.-3 sort.Samovyvoz (Danilovskiy oblast Jaroslavl region). Všechny detaily na telefonu + 79806805762. Nicholas.

Dřevo kulatých kulatiny, tonerové, křivé

06/12/2018 / FORS LLC
Země: Ruská federace / Region: Moskevská oblast

OOO FORS trvale nakupuje dřevo. Round nezískají kulatých dříví ředidla a křivka Průměr: 12 cm až 50 cm Dřevina: Aspen, Birch Rozsah dodávky :. o 40 krychlových metrů (Sortimentovoz) nechá Deadwood Návrhy oba od sebe a dodávky.

Koupím kulaté dřevo (dub).

05/06/2018 / Alexander
Země: Ruská federace / Region: Republika Čuvaš

Koupím kulaté dřevo (dub). Cena v Cheboksary je 13 000 rublů. Měsíční poptávka činí 200-300 m3.

Vyžaduje olše, osika

06/02/2018 / Alexey
Země: Ruská federace / Region: Petrohrad

Organizace nakupuje olše, aspen v oblastech Leningradu a Vologdu, Boksitogorskij, Tikhvinský, Pikalevský okres, Babaevo. Od 16 cm v průměru, 6 metrů, pro stavbu lezhnevyh silnic. 8-999-529-58-40

Koupíme osika

31.3.2018 / Mari nábytek12
Země: Ruská federace / Region: Republika Mari El

Koupíme osika, kulaté řezivo, průměr 18, 1-2 kusy

Prodáváme dub

27/2/2018 / OOO "RLZK"
Země: Ruská federace / Region: Ryazanská oblast

V Ryazanském regionu Zakharovský, okresy Rybnovský, prodáváme dubové kulatiny 1-3 stupně, konstantní objem, hotovost, bezhotovostní, EGAIS, pomůžeme s dodávkou. 1. třída - 7800 r. m3, 2. stupeň - 5800 r. m3, 3. stupeň - od 1000 r. m3.

Prodáváme břízy

25.05.2018 / LLC "SLK Dubrava Rus-Mix"
Země: Ruská federace / Region: Moskvě

Prodáváme břízy (kulaté řezivo) - ozdoby a váhy. Moskva oblast Mozhaysky. 8-904-364-98-08

Doručíme překližku o velikosti asi 1500-5000 krychlových.

14.1.2018 / YUKR
Země: Ruská federace / Region: Ivanovský kraj

Nabízíme bříza protokoly: Vologda 1: o 2000kub může zařídit železniční nebo auto lodní dopravy, náklady na auto 4200r Maloyaz: 1500 kubických metrů - samostatně se základní cenou 2900r na voze 3600 Shadrinsk: asi 1000 metrů krychlových - s vložením do auta 4100r Nyazepetrovsk: o 1000kub Pickup z ceny pozemku.

Prodej speciálních Birches

04/23/2018 / Pružiny
Země: Ruská federace / Region: Republika Baskortostan

Prodáváme prvotřídní bříza z kulatého dřeva D24 + nejvýše 30%. Připravujeme velký objem dřeva a dřeva Rodniki Ltd Trishin Igor +79174063835 mob / WhatsApp / Viber / WeChat www.Les02.ru Rusko / Ufa

Birch funkring.

16.4.2018 / LLC "StroyLes"
Země: Ruská federace / Region: Ulyanovsk

Bříza funguje. Připravíme jakýkoliv průměr a délku.. Zboží na skladě. K dispozici je hotovostní / bankovní převod. Kompletní balíček dokumentů, EGAIS. Přeprava v oblasti Ulyanovsk, r.psSurskoye. Zavolejte nám za cenu. Tel: 8 917 616 88 35

Nákup chovatelské břízy

04/13/2018 / Systém
Země: Ruská federace / Region: Kirovský kraj

Průběžně nakupujeme dýha protokoly Kirov a Kirov oblasti 5 a délce 5,4 m (může pickup) Všechny otázky týkající se cen, požadavky na dodávky, tel: 89628999777, 8 (8332), 454 až 654, nebo e-mailu sistemacom @ Yandex.ru

Prodej dubu a břízy

11/04/2018 / Lesnictví
Země: Ruská federace / Region: Ulyanovsk

Pickup d.Nikolaevka regionu Ulyanovsk. Birch tenký metr d od 10 do 18 - 1350 rublů. Dub nízké d až 18-1350 rub, D od 20 do 26 - 3000 rublů. + 7-999-631-7883 Oksana + 7-938-529-1227 Alexander Nikolaevich

Kupujeme drahé

03/27/2018 / LLC "Baltic Timber"
Země: Ruská federace / Region: Pskovská oblast

Organizace nakupuje břízy ve velkém množství. Platba je včasná. Jsme připraveni na dlouhodobou spolupráci.

Rusko-čínský lesní obchod

Spotřeba dřeva v Čínské lidové republice (ČLR) v blízké budoucnosti ovlivní zájmy nejen zemí asijsko-pacifické oblasti, ale i dalších států světa. Celková roční spotřeba průmyslových dřevin v Číně podle odhadů činila 122,2 milionu krychlových metrů, podle tohoto ukazatele se Čína po USA po druhé světové válce dostala na druhé místo. Pokud jde o spotřebu průmyslových dřevin, Čína už překonala Japonsko o 1 milion m 3. A přestože v roce 1995 postava lesa spotřeba na osobu v Číně byla relativně nízká (0,1 m 3), mnoho vědců poukazují na rychle rostoucí poptávka po dřevě, a to zejména v sektoru průmyslu, způsobené hospodářským růstem a pokračující zlepšování životních standardů. Kvantitativní prognóza spotřeby dřeva, provedené v roce 1986 S. Richardson, ukázala, že v roce 2040 roční spotřeba může překročit 1163000. M3, což znamená, že desetinásobné zvýšení v průběhu roku 1990. I když tento odhad může být přehnané, přesto je nepravděpodobné, že by Čína mohla poskytnout domácí poptávku pouze na úkor svých vlastních zdrojů. Kromě toho je hlavní obava další liberalizace obchodu s lesy, která je výsledkem probíhajících jednání o přistoupení k Světové obchodní organizaci (WTO).

V kontrastu k rostoucí poptávce potenciálního domácí nabídky významně snížily v posledních 30-50 let z důvodu kumulativního vlivu těžby zralých lesů, více nedozrálé nebo mladých lesů, nejsou připraveny ke sklizni, a zvýšená omezení užívání lesa z ekologických důvodů. Tato omezení snižují rovnováhu mezi domácí produkcí a spotřebou dřeva.

Rusko je jedním z největších dodavatelů lesů v Číně. Za posledních dvacet let se Rusko stalo mezi třemi nejlepšími dodavateli a nedávno vyšlo na vrchol. Objem dovozu se výrazně zvýšil, zejména za posledních pět let. Přibližně 90-95% lesů dodaných Ruskem do ČLR prochází pozemními kontrolními stanovišti. Více než 20% lesů vyvezených z ruského Dálného východu v roce 1998 bylo vyvezeno přes hraniční přechody na rusko-čínské hranici.

Předpokládá se, že pozorovaný silný růst je způsoben čtyřmi hlavními důvody. Za prvé, ruský les se skládá hlavně z lesů přírodního původu, má vysokou kvalitu a větší průměr (většinou přes 24 cm). Za druhé, rozumnou cenu, dokonce nižší než cena čínského dřeva podobných plemen a kvalit. Za třetí, zásoby vysoce kvalitních lesních tvordolistvennyh druhů, jako Manchurian popel, mongolského dubu, na severovýchodě Číny téměř vyčerpána, a ruský les je velmi dobrou alternativou k tomu je nezbytně nutná dekorační skály. Konečně čtvrtý důvod - je příznivé hraniční obchodní podmínky, které vznikly v důsledku přechodu k tržnímu hospodářství a liberalizace obchodu v obou zemích. Zvláštní roli hraje politika "polovičního zdanění", která se vztahuje jak na dovozní celní sazbu, tak na DPH. Tato zásada platí pro drobné zásilky v oblasti obchodu na hranicích.

Od roku 1998 zavádí Čínu novou politiku lesního hospodářství - Program ochrany přírody. V důsledku tohoto programu bylo zakázáno nebo omezeno přihlášení do horní části řeky. Yangtze, v horních tocích a středních tocích řeky. Huang He a na severovýchodě, včetně území provincie Heilongjiang. Realizace této politiky byla jedním z důvodů, které ovlivnily aktivní růst dovozu dřeva z Ruska.

Skutečnost, že tyto faktory stimulovaly růst dovozu dřeva z Ruska do Číny, je pouze předpokladem. V současné době dosud nebyly zdokumentovány skutečné příčiny a důsledky těchto změn objemů obchodu, ale dostupné statistiky naznačují důležité myšlenky.

Stávající trasy pro dovoz ruského dřeva do Číny

Hlavní hmota dováženého dřeva z Ruska do Číny po železnici přes kontrolní stanoviště podél hranice na severovýchodě Číny, zejména v provincii Heilongjiang a autonomní oblasti Vnitřní Mongolsko (IMAR). V posledních letech zaujímají první místa v oblasti objemu ruského lesa celní úřady v Manchurie (ARVM) a Suifenhe (provincie Heilongjiang).

Hranice s Ruskem prochází čtyř čínských územních jednotek: Heilongjiang a Jilin (Jilin), Vnitřní Mongolsko autonomní oblasti Sin-ťiang (Xinjiang). Nicméně pouze Heilongjiang má dlouhou hranici s Ruskem. Na území Xinjiang uspořádali velmi krátký úsek hranice, která se nachází na severozápadě autonomní oblasti, což samo o sobě je vzdálený severozápadním okraji Číny. Trade došlo k velmi omezené, částečně z důvodu překážek, které představují horským masivem na hranicích. Provincie Jilin (Jilin) ​​má také velmi krátký úsek hranice s Ruskem na severovýchodě. Objem obchodu prostřednictvím této části hranice je také velmi malé, většina z nich se provádí přes celnici 2 třída Hunchun. Krátký úsek od hranice prochází územím IMAR, ale v této autonomní oblasti je velmi důležitý hraniční přechod Zabaikalsk-Manchuria, jehož význam je vzhledem k průchodu železnice. Zvyky Manchu jsou jedna třída. Nejdelší část hranice prochází územím provincie Heilongjiang. Na jeho délce je asi deset kontrolních míst nebo zvyků druhé třídy.

Ruský les je také dovážen po moři přes několik přístavů, nicméně objem těchto dodávek je malý.

Přezkum dovozu ruského dřeva do Číny

Většina dodávek dřeva z Ruska je kulatina. Objem rudého kulatého dřeva dovezeného do Číny za posledních pět let dramaticky vzrostl z 357 788 m 3 v roce 2004 na 4 304 946 m 3 v roce 2004, tj. za 11krát. V roce 2000 se objem dovezeného dřeva zvýšil ve srovnání s předchozím rokem o trojnásobek. Celkový objem dovozu kulatiny ze strany Číny také v tomto období vzrostl, avšak růst dodávek dřeva z Ruska předstihl růst celkového objemu dovozu. Podíl Ruska na dodávkách kulatiny se zvýšil z 13,9% v roce 1995 na 42,5% v roce 2004.

Dynamika dovozu kulatiny z Ruska do ČLR, 2000-2004.