Jak otevřít řeznictví od začátku

Obchod s masem je atraktivním ziskem z pohledu maloobchodního prodeje masných výrobků a masných polotovarů, což přináší značné zisky se správným přístupem k nákupu, prodeji masa a znalostem hlavních úkolů pro oddělení masa.

V našem moderním světě, kdy čas nepůjde jenom, ale letí, když se některé naděje změní na jiné a móda se změní tak rychle, že nemůžete mrknout s očima, zůstane jen jedno jídlo a vše, co s ním souvisí. Maso ve struktuře jídla hraje klíčovou roli - je to produkt první nezbytnosti, který člověku přináší sílu a zdraví, protože obsahuje bílkoviny, vitamín B a aminokyseliny, které jsou nezbytné pro tělo.

Díky tomu se obchod s masem nikdy nestane irelevantní, nebude nahrazen módou a poptávka neklesne. V tomto ohledu je otevření řeznictví ideální pro zahájení podnikatelské činnosti. Zvažte, jak otevřít řeznictví od začátku.

Výběr místnosti

Při výběru místnosti je zapotřebí vzít v úvahu průchodnost toku potenciálních kupujících. Obchod může být umístěn jak v samostatné budově, tak ve vnitřních prostorách (oddělení v nákupním komplexu). Nejlepší je otevřít obchod v bezprostřední blízkosti velkého supermarketu.

Poloha obchodu podmíněně je rozdělen do tří zón:

 1. obchodní zóna
 2. Řezárna pro přípravu polotovarů z masa a
 3. místo pro řezání a řezání řasenky. Hraniční pásmo může být umístěno společně s obchodní zónou, ale zároveň je chráněno obrazovkou, jejíž výška ne méně než dva metry.

Seznam potřebných zařízení

Minimální sada vybavení se skládá z následujících položek:

Rozhovor s odborníkem o tom, zda otevřít řeznictví v krizi.

 • chladicí komora pro chlazení a skladování masa. Velikost 2 × 2m2, s teplotou 0 až -2oC, cena je 100 až 120 tisíc rublů.
 • vitrína pro pokládku nasekaných částí kostry. Teplota je od -2 ° C do + 2 ° C, cena je od 60 do 80 tisíc rublů.
 • mrazicí, pro mrazicí polotovary. Teplota je od -22 ° C do -28 ° C, cena je od 23 do 25 tisíc rublů.
 • distribuce pro pokládku masa na prodej (10-15ks.), cena je 1ks - 100 rublů.
 • elektronické váhy pro maloobchod do 15 kg, cena je od 5 do 7 tisíc rublů.
 • průmyslové váhy do 500kg, cena je od 1,5 do 3 tisíc rublů.
 • řezací plošina, cena je od 1 do 1,5 tisíc rublů.
 • sada os (2-3 ks), 1 000 pro jednu
 • sada nožů od 3 tisíc rublů
 • kalkulačka, 500 rublů
 • balicí materiál, asi 2 tisíc rublů
 • kontejner pro polotovary, pro začátečníky jeden balíček, cena 200 rublů
 • balicí zařízení "horké" stůl, cena 5000 tisíc rublů
 • ceníky, asi 1 000 rublů
 • spec. oblečení pro zaměstnance, od 1,5 do 2 tisíc rublů
 • teplotní třídy pro chladničky, cena je 150 rublů.
 • průmyslové elektrické maso mlýnku, cena je od 32 do 35 tisíc rublů.
 • kotel, 30 litrů stačí, v nepřítomnosti horké vody, cena 5 až 7 tisíc rublů.

Celkové náklady na potřebné vybavení je asi 250-300 tisíc rublů.

Požadované dokumenty

Organizace obchodu s masem začíná registrací činností v daňové službě. Pro malé podniky je optimální volba ze dvou organizačních a právních forem: individuální podnikatel (IP) a společnost s ručením omezeným (LLC). Je-li zakladatelem podnikání jedna osoba, pak je optimální volba formy IP, jestliže několik, pak LLC.

Činnost v maloobchodě s masnými výrobky je vhodná pro kapitolu 26 daňového řádu Ruské federace. je možné uplatnit preferenční formy zdanění: USN, UTII, patentový formulář.

K zahájení obchodní činnosti řeznické dílny jsou požadovány následující dokumenty:

 • Osvědčení o veterinární registraci vydané společností Rospotrebnadzor na základě inspekční zprávy maloobchodní prodejny.
 • Hygienické knihy pro každého zaměstnance.
 • Povolení k obchodu s masem, které vydal veterinární lékař po vyšetření jatečně upraveného těla.
 • Kniha stížností a návrhů.
 • Autorizaci požárního oddělení

Recepce masných obchodů veterinárními službami

Poté, co jste se rozhodli pro budoucí prostory pro obchod a koupili potřebné vybavení, musíte se dostat povolení pro obchod ve veterinární službě.

Příjem oddělení pro maso provádí vedoucí veterinární lékař, který kontroluje dodržování veterinárních a hygienických pravidel, postup přípravy polotovarů, jakož i podmínky pro chlazení a skladování masa. Na základě výsledků laboratorních studií masných výrobků a hotových polotovarů se vydává veterinární osvědčení o registraci po dobu jednoho roku. Také existují stopy z příjmu masa Číslo formuláře 4, což označuje zdraví zvířete před porážkou.

Sortiment

V obchodě by měly být uvedeny následující typy produktů:

 • maso (vepřové, hovězí, jehněčí, konské maso)
 • živočišné tuky
 • vedlejší produkty (játra, srdce, ledviny, plíce)
 • masové polotovary (hovězí stroganoff, kotlety, grilování, polévkové soupravy, maso pro šišky kešu, mleté ​​maso, gulášové soupravy, krájení masa a mnoho dalšího).

Nákup masa na prodej

Zavedení vysoce kvalitního, mladého a čerstvého masa je klíčem k úspěšnému obchodování. Pro organizaci nepřerušeného zásobování je nutné nalézt několik stálých dodavatelů, kteří budou mít k dispozici potřebné množství výrobků. Jako dodavatelé je optimální přilákat selské farmy a soukromé farmy umístěné v bezprostřední blízkosti obchodu.

Se všemi dodavateli jsou uzavřeny smlouvy, které stanoví:

 • kupní cenu
 • hmotnostní kategorie (nejvýše 250 kg)
 • věk, nejvýše 2 roky
 • dostupnost osvědčení o zdraví zvířat před porážkou
 • počet jatečně upravených těl

Důležité místo: Není nutné kupovat několik druhů masa v době, kdy je zvětralé, dochází ke srážení masa, čímž dochází ke ztrátě hmotnosti asi 2% celkové hmotnosti.

Zaměstnanci

Pracovníci obchodu se skládají z následujících zaměstnanců: prodejce, řezník, kuchař (připravuje polotovary). Pokud obchod není velký, může řezník plnit povinnosti kuchaře.

Řezník v práci

Klíčovým zaměstnancem obchodu je řezník (rubisher), od jeho práce závisí množství prodaného masa. Zkušený řezač zná všechny triky řezání, kusy musí být řezány na určitých místech, po určitých liniích, s jedním úderem, s tloušťkou rovnou. Maso kusy by měly být krásné a chutné vzhled. Prodávající vyžaduje dobrou znalost produktu a schopnost prodat. Kuchař před ním stojí před úkolem dělat polotovary nejen natáčet plnkou, ale dělat tento výrobek krásný. Všichni zaměstnanci by měli mít v ruce lékařské knihy.

Veškeré organizační záležitosti související s podnikáním (odběr masa, cenové účetnictví a daňové účetnictví, administrativní záležitosti) jsou součástí odpovědnosti majitele podniku.

Podnikatelský plán: jak začít obchodovat s masem

Obchod s masem a masnými výrobky se vyznačuje vysokou konkurencí. Inovativní přístup, zajímavé myšlenky, náročný postoj k kvalitě masa a kompetentní cenová politika pomohou dosáhnout úspěchu začátečníků.

Jakékoliv podnikání by se mělo začít studovat poptávku po produktech, které chcete zákazníkům nabídnout. Zjistěte, jaké ceny a rysy práce pro konkurenty, myslete prostřednictvím strategie, jedinečné návrhy a napište skutečný podnikatelský plán s přihlédnutím k možným rizikům.

 • Jaké druhy masa.
 • Pouze čerstvé nebo kuchařství.
 • Další služby.

Najděte spolehlivého dodavatele. Z toho hodně závisí.

Hlavní rizika

Vysoká konkurence v tomto druhu podnikání je jedním z nejdůležitějších rizik. Přemýšlejte o cenové strategii, ve které můžete dosáhnout slušné úrovně návratnosti a přilákat zákazníky.

Místo:

Standardní možností je umístit na nebo v blízkosti zemědělského trhu. Zde je největší koncentrace potenciálních zákazníků, která přichází s cílem nákupu produktů. Podívejte se na oblast, kde je stále ještě málo obchodů s masem nebo na trhu není žádný pavilon na maso.

 • Zkontrolovat shodu s navrženým majetkem.
 • Zjistěte, kolik bude přestavba stát. Existuje vysoká pravděpodobnost, že budete muset zcela změnit kanalizační systém, elektrické vedení.

Jak ukazuje praxe, obyvatelé Ruska nejsou zvláště citliví na elegantní design obchodů s masem. Drahý design není nutný. Co je skutečně důležité pro obyvatele země, je cena masa.

Zařízení

Minimální sada vybavení:

 1. Ledničky
 2. Mraznička (2 000 dolarů)
 3. Pokladna (asi 90 dolarů)
 4. Váhy kvality ($ 50)
 5. Elektrická masová mlýna (450 dolarů)
 6. Řezací stůl, řezací plošina, osy a nože z nerezové oceli

Obecně lze očekávat částku okolo 3 000 USD. Pokud dodavatel masa dodává, přidejte asi 300 USD na přepravní náklady.

Zaměstnanci

Za prvé, existuje dostatek prodejce a zkušeného řezníka. Pokud byste měli pracovat ve dvou směnách, najmout čtyři lidi.

Dokumenty a licence

Shromažďováním standardního balíku dokumentů pro otevření maloobchodního prodejce potravin můžete zaregistrovat LLC nebo IP. Práce s pokladnou vyžaduje její registraci u daňového inspektorátu.

Pravidla sortimentu a nákupu

Zahájení podnikání, nesledují velké objemy a sortiment. Nerealizované zboží přinese významné ztráty. Omezit 20-30 titulů. Přemýšlejte o implementaci souvisejících produktů: ryby, chléb, omáčky, potraviny, džusy, máslo a další produkty. To pomůže přežít sezónní pokles spotřebitelské aktivity bez velkých škod.

Marketing

Pro obchod s potravinami jsou nejúčinnějšími způsoby reklamy staré a známé metody:

 1. Plakátové reklamy poblíž verandy fungují lépe než poštovní zásilky. Nezastavujte se ve všeobecných informacích, uveďte v oznámení o ceně, plánu cestování
 2. Podržte propagační akce a aktivně informujte potenciální zákazníky o slevách.
 3. Protahování po silnici v bezprostřední blízkosti obchodu, vývěsní tabule, rozcestníky, pilíře jsou hlavními způsoby, jak přilákat zákazníky.

Inzerce v novinách, reklama na vzdálených místech o vašich prodejnách nebude mít velký vliv. Lidé kupují potraviny, které jsou vzdáleny více než kilometr od domova. Zaměřte se na své okolí.

Souhrn

Se zdánlivou jednoduchostí se obchod s masem vyznačuje přítomností neuvěřitelných profesních tajemství. Dosáhnout úspěchu a rozšířit síť obchodů je možné pouze s porozuměním veškeré moudrosti. Nemůžete tuto firmu efektivně řídit, pokud neznáte pravidla krájení kostry, celý řetězec zpracování, metody zvyšování ziskovosti.

Franchise

Na franšízovém trhu jsme našli franšízový obchod s masem - "Remit, lahodné klobásy"

Jak otevřít řeznictví: dokumenty, povolení

Obchod s masem. Co potřebujete k otevření řeznické dílny: požadavky, dokumenty, prostory, vybavení. Maso nakupuje, jak výhodné je obchodovat s masem?

Čerstvé maso je nejoblíbenějším a nejžádanějším produktem, poptávka po maso je vysoká téměř po celý rok, pokud správně organizujete obchod s masem, můžete se spolehnout na dobrý zisk z obchodu s masem.

Jaké dokumenty jsou potřebné k otevření řeznictví.

Chcete-li otevřít obchod s masem, musíte zaregistrovat podnikatelskou činnost, pro malou prodejnu stačí zaregistrovat IP.

Dalším krokem je výběr daňového systému, existuje několik možností:

 • Zjednodušený systém zdanění.
 • Jednotná daň z imputovaných příjmů (UTII).
 • Patent.

Ze všech možností je nejoptimálnější UTII.

Žádost o vydání veterinárního osvědčení a osvědčení pro obchod s masem a masnými výrobky pro společnost Rospotrebnadzor.

Pokud zaměstnáváte zaměstnance, musíte s každou pracovní smlouvou uzavřít. Požádejte o sociální služby a důchodový fond, zaregistrujte se zde jako zaměstnavatel.

Pokud je podnikatel samostatně výdělečně činný, pak by penzijní příspěvky měly být vypláceny pouze pro sebe, pokud jsou najatí zaměstnanci, pak musí být zaplaceny příspěvky pro každého zaměstnance.

Každý zaměstnanec musí mít zdravotní záznamy.

Místnost pro řeznictví.

Pro obchodování s masem si můžete pronajmout jak samostatný pokoj pro obchod, tak i část obchodního prostoru v obchodě s potravinami na podnájmu.

Pokud se rozhodnete pronajmout si místo v obchodě s potravinami, budete muset umístit nejméně 1 - 2 vitríny s krabicemi a tabulku pro prodejce.

Při řezání jatečně upravených těl se obvykle používá skladovna.

Hlavní výhodou podnájmu bude samozřejmě nižší nájemné v porovnání s pronájmem samostatné místnosti.

Při pronájmu místnosti věnujte pozornost souladu prostor s požadavky Gospozhnadzor a Rospotrebnadzor.

Požadavky na masný obchod Gospozhnadzora:

 • Dva vstupní výstupy.
 • Dostupnost požárního poplachu.
 • Přítomnost primárních prostředků k hašení požáru.
 • Uzavřená kabeláž (všechny elektrické vodiče musí být v ochranném zvlnění nebo v kabelových kanálech.
 • Je nepřijatelné používat hořlavé materiály pro vnitřní dekoraci stěn a stropů.

Hlavní požadavky na prostory pro masný obchod SES (Rospotrebnadzor):

 • Přítomnost umyvadla s tekoucí vodou.
 • Přítomnost koupelny.
 • Přítomnost vedlejší místnosti pro zaměstnance.
 • Podlahové a stěnové pokrytí lehce omyvatelného materiálu.
 • Přítomnost ochranných plafonů na zářivkách.

Zařízení pro obchod s masem.

Pro přípravu a prodej masa budete potřebovat vybavení:

Paluba na řezání, háček na zavěšení řasenky, řezací desky, sekery, nože, pokud vám dodavatel dodá již nakrájené maso, pak toto zařízení nebude potřeba.

Chladící vitríny pro střední teploty.

Jak si vybrat vitrínu pro obchod s masem?

Chladící vitríny se používají k prodeji masa na prodej, teplota v vitrínách při obchodu s čerstvým masem by měla být +2 - + 6 ° С. Uvedená teplota v skříňce by měla zůstat stabilní nepřetržitě. Dávejte pozor na spotřebu elektrické energie, displej by měl být ekonomický.

Pro řeznictví je vhodné vzít širokou vitrínku, čím širší je vitrína, tím pohodlnější je rozložit maso na prodej.

Na trhu jsou vitríny s rovným a zakřiveným sklem, mezi nimi není žádný zásadní rozdíl, ale ve vitríně s zakřiveným sklem zboží vypadá atraktivnějším.

Dávejte pozor na osvětlení v okně, pro obchod s masem je lepší používat lampy s teplou záři, při teplejší záři má maso atraktivnější vzhled.

Doporučuje se koupit vitrínu se spodním chladicím boxem, v krabici můžete také skladovat maso.

Mrazáky pro polotovary.

Chcete-li mleté ​​maso, potřebujete profesionální maso na maso, můžete si koupit použité zařízení a okamžitě dát nové nože.

Dokumenty pro obchod s masem.

Při prodeji masa v prodejně musí být k dispozici vždy doklady (kopie dokumentů).

 • Certifikát PI.
 • Povolení obchodovat s masem a masnými výrobky z Rospotrebnadzor.
 • Přítomnost veterinárního osvědčení a faktury za zboží.
 • Dostupnost zdravotních záznamů pro každého zaměstnance.

Sortiment řeznictví.

Hlavní sortiment obchodů s masem je vepřové a drůbeží maso. Musíte pravidelně nakupovat maso vepřového masa nebo jatečně upravená těla a nakrájet je sami nebo si najmout řezníka.

Při řezání jatečně upravených těl se vyskytují jemnosti a špatně řezané kostry budou příjmy z prodeje masa výrazně nižší. Video ukazuje, jak správně řezat kostru vepřového masa.

Velmi důležitý bod - hledání dodavatele masa, masných obchodů nakupovat maso ve velkých masných balkách nebo na farmách. Ve spolupráci se zařízením na balení masa zajišťuje dodávka masa maso-balicí zařízení. Vy na místě prodeje 2 - 3 krát týdně jízdě jatečně upravených těl nebo půlky jatečně upravených těl můžete koupit již porážel mrtvá těla, ale náklady budou vyšší, která by neměla být velmi výnosné pro vás.

S masem ptáka je vše mnohem jednodušší, dostanete maso z drůbežářské farmy s jatečně upravenými těly. V současné době existuje spousta dodavatelů masa, s nimiž je vaše volba.

Důležitý bod! Maso podléhající zkáze produktů a doba skladování je omezena, obchodovatelné maso má 1 - 2 dny, po kterých je stále ještě možné, aby na náplně a prodávat, pokud se maso neprodává do 3 dnů po porážet, bude muset být odstraněna z prodeje a vzniknou ztráty. Proto nekupujte okamžitě spoustu masa, je lepší koupit méně a uvědomit si všechno, než koupit hodně a část, pak ho vyhoďte.

Také nabídněte svým zákazníkům přípravu marinovaného masa na šišákový kebab, můžete také pečené domácí klobásy a prodávat v surové formě, což umožní prodej dalších masných výrobků.

Obchod s masem jako obchod.

Zisk řeznické dílny závisí na mnoha faktorech, ale hlavní věcí je kvalita masa sama, pokud budete mít značku a obchodujete pouze s čerstvým masem, pak rychle získáte základnu vašich stálých zákazníků.

Značení masa je v průměru 25-30%, ale v každém případě je třeba se zaměřit na poptávku a ceny konkurentů.

Náklady na otevření řeznictví:

 • Prostory k pronájmu.
 • Zařízení.
 • Nákup zboží.
 • Elektřina.
 • Mzdy.
 • Daně.
 • Reklama.

Období návratnosti masného obchodu je v průměru šest měsíců.

Kdy je lepší otevřít řeznictví?

Tradičně v létě je poptávka po čerstvém mase poněkud omezena, takže v tomto období neotevírejte obchod s masem. Také poptávka po maso klesá v lednu po novoročních svátcích, ve zbytku období je poptávka po stabilitě stabilní a je možné bezpečně otevřít obchod s masem.

Navrhuji sledovat zajímavé video o tom, jak otevřít řeznictví.

Obchod s masem: jaké dokumenty jsou potřebné pro obchod s masem. Jak začít obchod s masem: dokumenty a požadavky SES

V uplynulých letech se spotřebitelé v naší zemi stali mnohem více diskriminačními: už se ponořují do zámořských obchůdek a upřednostňují si zvolit preferovaný produkt po dlouhou dobu. Zejména se jedná o potraviny. A když mluvíme o maso...

Není tajemstvím, že klobásy a jiné masné výrobky se nedávno podobaly fantázi amatérského lékáren. Existuje tolik nepochopitelných přísad s předponou "E" a sóji, že takové levné klobásy lze snadno nabídnout vegetariánovi. Dobré je, že v nich nenajdou žádné maso.

Je překvapivé, že za takových podmínek většina našich občanů dává přednost nákupu celých kusů masa. A tato skutečnost nemusí přenášet pozornost vizionářského podnikatele!

Ano, doporučujeme, abyste zvážili otevření vlastního řeznictví. Vzhledem k tomu, že záležitost je jemná, je lepší vědět předem vše, co jsou dokumenty potřebné k obchodování s masem. Pokud jste v této věci špatně zvědaví, je lepší si přečíst tento článek a nepřijímat informace, které potřebujete od zaměstnanců společnosti SES, kteří vám na vás píší obrovskou pokutu.

Nejnutnější dokumenty

Vzhledem k tomu, že požadavky na masné výrobky jsou velmi přísné, pak budete potřebovat spoustu dokumentů. Najednou si všimneme, že jejich přítomnost je povinná, protože existuje spousta kontrolních případů a sankce za porušení jsou spíše poměrně velké. Navíc, s některými vážnými vadami, můžete ztratit licenci k provedení tohoto druhu činnosti.

Nejprve potřebujete licenci na právo na obchod s potravinami, obecné povolení k obchodování, jakož i povolení od SES. Dokument o právu obchodovat s potravinami lze získat od Licenční komory města. Upozorňujeme vás na skutečnost, že toto osvědčení je vydáno do jednoho měsíce a potřebujete získat mnoho dokladů o jeho přijetí.

Seznam dokumentů

Zde jsou dokumenty potřebné pro obchodování s masem v tomto případě:

 • Žádost je v zákonem stanovené formě, která byla předem dohodnuta s administrací místní samosprávy.
 • Kopie registrace právnické osoby, podnikatele, LLC nebo jiné formy podnikatelského majetku. Žádost musí pocházet od téže osoby, jíž je společnost registrována.
 • Samozřejmě budou vyžadovány kopie všech zakládacích dokumentů společnosti, které jsou certifikovány notářem.

Mějte na paměti, že mnohé z těchto dokumentů jsou vyžadovány pouze v případě, že potřebujete potvrdit právní adresu společnosti. Avšak vzhledem k lásce našich mocenských struktur pro byrokratickou byrokracii je lepší lépe je zabezpečovat a přijímat.

Myslíš, že to skončí tvé mučení? Bohužel, rozruch s papíry právě začíná. Takže, jaké dokumenty jsou potřebné k obchodování s masem?

Podrobný popis

Mimo jiné budete nezbytně potřebovat originální certifikát od daňové služby o registraci jako podnikatele. Potřebujete také originální závěr místní pobočky Rospotrebnadzor, na jehož území je váš podnik registrován.

Co se týče povolení k obchodování, je jeho přijetí požadováno pouze v případě, že váš obchod předtím dříve neprodával masné výrobky. V případě, že jste již tyto výrobky prodali dříve, není třeba je přijímat. Je třeba poznamenat, že tento dokument lze získat také u úřadu správního obvodu, ve kterém je váš obchod umístěn.

Povolení od SES je vydáno v regionální hygienické a epidemiologické stanici. Povinnou podmínkou pro vydání tohoto dokumentu je dostupnost řádně vydaných zdravotních záznamů pro každého zaměstnance vašeho obchodu.

Mimochodem, četnost návštěv vašeho obchodu inspekcí přímo závisí na vašem vztahu se SES a přesnosti knih. Každý, kdo se rozhodne rozvíjet obchod s masem, čelí těmto obtížím. Co začít s aktivitou? Především byste se měli seznámit s výrobním procesem.

Některé informace o technologii

Za prvé, specifickou vlastností řeznické dílny je to, že veškeré krájení masa a příprava mletého masa probíhá přímo před kupujícím. Návštěvník může dokonce ochutnat, doporučit, které koření by měly být přidány tam.

Samozřejmě tento přístup přispívá k maximální loajalitě zákazníků. Za druhé, je třeba najmout pouze ty nejzkušenější řezníky, kteří mohou rychle a přesně dělat řezání výrobků. Pokud budou pracovat pomalu, rychle ztratíte zákazníky.

Pokoj a možnosti jeho designu

Pro obchod s masem a vedlejšími produkty budete potřebovat prodejnu, jejíž plocha by měla být nejméně šest metrů čtverečních. Samozřejmě, je-li to možné, je lepší ji koupit, ale podnikatelé se často musí zabývat pronájmem.

Nejjednodušší je uzavřít smlouvu o pronájmu pro obchodní prostory s obchodem s potravinami, protože v tomto případě vás bude věnovat menší pozornost místním kontrolním orgánům, které chtějí zkontrolovat všechny masné podniky.

Bohužel v tomto případě budete muset udržovat finanční výkazy spolu s tímto obchodem, který je plný nepřesností v daňových přiznáních a následných pokut. Proto doporučujeme, abyste uzavřeli čistý pronájem.

V takovém případě musíte koupit veškeré potřebné vybavení, stejně jako samostatně získat všechny požadované dokumenty. O nákladech na pronájem něco konkrétního nelze říci, protože vše závisí výhradně na vaší oblasti.

V každém případě je lepší zapojit zkušeného právníka do vypracování nájemní smlouvy, jelikož jeho samostatný návrh je plný problémů finančního plánu.

Požadavky SES

Obecné požadavky této organizace jsou celkem rozumné, není tak obtížné je plnit. Jak již bylo řečeno, každý zaměstnanec obchodu musí mít zdravotní knihu. Mimo jiné by pracoviště mělo být v místnosti, jejíž stěny a podlahy jsou obloženy dlaždicemi. Musíte mít technologickou regulaci, podle níž se provádí hygienické ošetření této místnosti.

Po každém pracovním dni by měly být všechny pracovní nástroje, stoly a další řezací zařízení vypláchnuty roztoky mýdlových produktů s přídavkem chloraminu nebo jiného dezinfekčního prostředku. Musíte mít smlouvu na deratizace a dezinfekci prostor, která musí být provedena nejméně jednou měsíčně.

Při práci s pracovníky potravinářských výrobků by měly být používány pouze speciální rukavice. Přímý kontakt není povolen.

Jaké vybavení se bude vyžadovat?

Jak jsme již uvedli, budete muset koupit veškeré potřebné vybavení pro obchod s masem. Seznam potřeba zahrnuje: pult s chlazením funkce výrobku, průměrná hodnota je vyšší než 3-4 tisíc dolarů, jednoduchý pokladny, profesionální elektrický mlýnek (10 tisíc rublů), stejně jako sada nožů a sekerou razrubaniya kosti a maso.

Mimo jiné SES vyžaduje speciální oděvy od řezníků. Tak, náklady na vybavení bude asi 200 tisíc rublů. Ujistěte se, že jste dodavatele masa předem. Může se stát, že nedodává hotové výrobky, kvůli tomu, co musíte věnovat více dopravy.

Dodavatelé výrobků

Váš hlavní problém při práci s nimi bude trvalá kontrola kvality výrobků. Není nutné dlouho říci, že čerstvé a kvalitní maso není jen garantem úspěšného obchodu, ale také vás chrání před nároky kontrolních organizací. Všechny dokumenty potřebné pro prodej masa musí být připojeny ke každé šarži produktů.

Všimněte si, že celé odpovědnost za výrobky nízké kvality (včetně trestního stíhání) leží přesně na vás.

Proto je nutné spolupracovat pouze s nejdůležitějšími a důvěryhodnými dodavateli. A co potřebujete obchodovat s masem kromě čestnosti a dokladů?

Doporučujeme vám zavolat všechny jatky dříve, než začnete svou činnost. Je trochu zvláštní, ale nestojí za to pracovat s malými soukromými podniky v této oblasti.

Praxe ukazuje, že na takových místech dochází k častému falšování dokumentů, nesprávné vyplňování účtů a ve veterinární službě mají jejich majitelé často velmi napjaté vztahy. Často se stává, že ani nevydávají všechny doklady pro obchod s masem.

Kde je spolehlivější koupit maso od velkých státních dodavatelů. Pracovali se státní veterinární službou a přistupují k jejich činnosti mnohem zodpovědněji.

Jaký personál bude vyžadován?

Již jsme zdůraznili, že obrovskou roli ve ziskovosti celého podniku hraje provozní personál. Čím zkušenější a přesnější je řezník, tím častější zákazníci získáte jako výsledek. Na jednom středně velkém obchodním místě musíte najmout jednoho prodejce a několik řezníků. Plat plně závisí na místní realitě konkrétního regionu.

Zisk a ziskovost

Pokud se rozloučíte, pak za den můžete prodat asi 300 kilogramů masa. Náklady na jeho nákup budou tedy asi 2 tisíce dolarů. Čistý příjem činí přibližně 500 dolarů denně. Takže s řádně organizovaným prodejem a dobrými dodavateli bude rentabilita alespoň 50%.

Doufáme, že jste se dozvěděli o dokumentech potřebných pro obchod s masem. Jak můžete vidět, je to byrokratickou stránkou problému, které brání mnoha podnikatelům v tom, aby podnikali tuto činnost. Ale pokud jsou všechny z nich formalizované, pak bude zisk velmi vážný!

Může obchodovat s masem?

Co potřebuje PI prodávat maso?

Zapojený do prodeje masa musí jasně pamatovat na hlavní pravidlo pro podnikání: výrobek musí být vždy čerstvý, jinak se všichni kupci rozptýlí, aby porozuměli všem nástrahám. Musíte začít malý. Je lepší začít s prodejem masa s otevřením stání, ve kterém budou obchodovány vedlejší masné výrobky - knedlíky, klobásy, klobásy. Tato možnost je lepší, pokud jde o prodej masa vyžaduje další schválení a povolení od SES, stejně jako profesionální prodejce atd.

Jaké dokumenty musí PI otevřít řeznictví:

 1. Osvědčení o registraci IP.
 2. Povolení k obchodu.
 3. Lékařské knihy zaměstnanců.
 4. Rozlišení BES.
 5. Povolení od hasičů.
 6. Certifikáty kvality pro všechny produkty.

Sortiment zboží

Když otevřete prodejní místo pro obchod s masem, musíte se rozhodnout pro sortiment stáje nebo pavilonu. V počáteční fázi nemusíte vytvářet příliš široký sortiment zboží, protože nebudou všechny výrobky prodávány a to je nerentabilní.

V sortimentu může být asi třicet druhů zboží - to je nejoptimálnější volba. Rozšířit množství zboží může být způsobeno související produkty - máslo, sýr. Důraz je kladen na čerstvost a kvalitu výrobků, při organizaci práce tak, aby byly zajištěny pravidelné dodávky. Také je výhodné zahrnout zařazení exkluzivního masa do sortimentu.

Základní pracovníci zaměstnanců stánku nebo pavilonu se skládají ze dvou prodejců, kteří pracují na směnách, a účetní výpočty provádí samotný PI. V personálu by si měl vybrat zkušeného řezníka, který už zná všechny odstíny tohoto obchodu.

Je třeba pečlivě zvážit skutečnost, že před klientem jsou vykostěné těla, mleté ​​mleté ​​maso apod. Kvalifikace řezníka je velmi důležitá, protože v mnoha směrech je obchod značně závislý na něm.

Chcete-li otevřít obchod s masem a masnými výrobky, musíte mít obchodní místo v stánku nebo v pavilonu. Můžete si pronajmout oblast nebo uzavřít smlouvu o společných činnostech. První možnost je dražší, protože je nutné zakoupit všechna zařízení sama o sobě, vydávat povolení. Druh nájemného závisí na jeho nákladech, které se pohybují od 300 do 1500 dolarů.

Zařízení pro prodej masa

Potřebujete komerční vybavení, minimální sadu:

 • zmrazovací čítač;
 • pokladna;
 • elektrické mlýny na maso;
 • sekera pro řezání masa;
 • sada nožů.

Volba místa obchodu

Při výběru místa k obchodu s čerstvým masem je zapotřebí zvážit typ potenciálního kupce. Je důležité, aby pavilon splňoval potřeby kupujících. V tomto případě by měl každý kupující pocit, že tento obchod je určen pro něj a klient by mohl získat vše od všech zdrojů: reklama, ceny, servis, registrace, doplňkové služby. Hlavním problémem v takovém podnikání je, že tento výrobek má velmi krátkou realizační dobu. I když je tento problém snadno a úspěšně vyřešen.

Organizace obchodu

Samozřejmě, že trvanlivost masa nelze zvýšit, ale s nerealizovanými pozůstatky je možné bojovat, přeměnit je na jiné produkty pomocí kuchyně a vlastní výroby. Pro prodej čerstvého masa je důležité umístění obchodního zařízení.

V praxi je nejčastěji umístěné zařízení přímo závislé na technických vlastnostech chladicího zařízení nacházejícího se ve stánku nebo v pavilonu. Kvůli omezením napájení a kompresorů není možné zvýšit prodejní plochu, aby se zvýšila efektivita obchodu.

Nenápadnost obchodu s masem

Takže pavilon na maso je maloobchodní podnik, který prodává maloobchodní a drobné masné výrobky, masné polotovary, lahůdky a klobásy. Měli byste vědět, že v této oblasti existuje hodně konkurence. Je také nutné vzít v úvahu takový jev, jako je sezónnost, kvůli níž se v průběhu roku mohou měnit náklady na maso a masné výrobky.

V letním období roku se může výrazně snížit poptávka po těchto výrobcích, protože v tomto ohni lidé nejí maso, ale upřednostňují zeleninu a ovoce. Zkušení řezníci v tuto chvíli snižují nákup a zpracování, měnit rozsah. Před otevřením stánku nebo pavilonu na maso je nutné zjistit všechny jemnosti a nuance tohoto podnikání, aby se vše ukázalo.

Můj obchod: obchod s masem. Základní kroky

Minimální počáteční kapitál

Zisk za měsíc

Můj obchod s masem je obchod atraktivní, fascinující, ale velmi složitý, vyžadující neustálou účast podnikatele ve všech procesech. Jak začít otevírat obchod s masem a jaké jsou nejzákladnější kroky, které je třeba podniknout?

Mnoho začínajících podnikatelů přemýšlí o otevření řeznictví. Existuje několik důvodů pro vnější atraktivitu tohoto podnikání. První je v samotném produktu. Maso je komodita každodenní poptávky. Maso je vždy poptávané od kupujících, bylo koupeno a bude zakoupeno i v době krize. Obchod s masem je zpravidla velmi živý a živý obchod, velký proud zákazníků, je to druh pohonu. Navíc má prodávající možnost zvýšit svůj zisk tím, že vyrábí a prodává polotovary, klobásy, ravioli atd. Dokonce i vzhled okolí velkých obchodní sítě - „smrt s kosou“ na každém obchodě s potravinami, řeznictví, mohou nejen pobyt na vodě, ale prospívat díky možnosti měnit rozsah a nabídnout zákazníkům nejnovější a jedinečné produkty, které nenajdete v supermarketu.

Za druhé, je možné proniknout do obchodu s masem s malými investicemi (z 600 tisíc rublů na malý bod). Nepotřebuje velké plochy a drahé vybavení, jako například v restauraci nebo v jídelně. Dokonce i v případě selhání je připravená obchodní firma a její produkty snadno prodávat, vyhýbat se vážným finančním ztrátám. Nevyžaduje se od obchodníka a žádné přísné formality - můžete obchodovat s masem bez licence a potřebovat certifikáty pro produkty.

Jak začít s otevřením obchodu s masem? Po analýze poradenství podnikatelů - praktiků můžete odvodit celý řetězec akcí, které by měly vést k úspěchu v tomto typu podnikání. Upozorňujeme na skutečnost, že rozdělení na kroky by nemělo být považováno za přísně regulovanou směrnici, protože řada fází by měla být prováděna v paralelním režimu.

Krok 1. Chci otevřít prodejnu řeznictví

Než začnete podnikat s prodejem masa, musíte nejdříve přemýšlet o tom, zda ji skutečně potřebujete. Zkušení podnikatelé, kteří udělal jméno pro sebe v průmyslu, zdůraznil, že lidé, kteří přišli v masném průmyslu dělí na náhodné, to znamená, že ti, kteří procházejí všemi možnými způsoby výdělku, náhodou zůstal v prodeji masa, a ti, kteří z jakéhokoliv Důvod, proč jsem cítil, že toto povolání je moje vlastní, měla nějakou osobní podnět k tomu. Například, osoba není spokojen s kvalitou masa, které prodávají v městských trzích nebo měl chuť ji rozvíjet ve známém průmysl (například při pěstování prasat nebo telat, a poté je se ziskem prodat). No, nebo jsem hledala novou cestu k mému talentu jako řezník nebo šišák kebab, když srdce a vytáhne celé maso.

Myšlenka je, že pokud v prvním případě je pravděpodobné, že propálit citově přijmout špatný obchod, ve druhém případě je šance na úspěch výrazně vyšší, neboť osoby, má zpočátku imunní vůči selhání, ztrát a jiných těžkostí. Ale hlavní rozdíl mezi "náhodnými" a "náhodnými" lidmi v obchodu s masem není ani tak. Hlavní věc je znalost nebo alespoň jasné porozumění specifikám práce s masem na jedné straně a nevědomosti o těchto rysech v jiných. A rozdíl mezi prvním a druhým začne zobrazovat od prvních minut provozu, jakmile budou „náhodných“ lidí zjistí, že kusy hovězího masa, které mu dal není v řadě, a mezi sebou, z nějakého důvodu se staly zelená. Nebo když si najednou uvědomí, že naprosto neví, kam dát maso, které nebylo několik dní prodané. A sto a jedna nuance. Jednoduše řečeno, úspěšné podnikání prodávání masa (stejně jako jakýkoli jiný podnik obecně) začíná láskou k masu, jasně realizovaným a částečně utrpěným úkolem, cílem, misí. Pokud ve vašem případě to všechno začalo s něčím jiným, měli byste se znovu zeptat na tuto otázku rovnou: "Chci otevřít řeznictví?

Krok 2. Analyzujte místní trh

Pokud je odpověď na tuto otázku ano, pak první věcí, kterou byste měli udělat, je analyzovat místní trh. Nejprve musíte zjistit, co lidé chtějí vidět a za jakou cenu, kdo prodává toto maso, kdo ho přináší a kdo ho koupí. Nebojte si čas strávený na shromažďování informací - v praxi se to opakovaně vyplácí kvůli zabránění chybám. V hlavě by měl být holistický obraz stávajících konkurentů, ceny, možné překážky a způsoby, jak reagovat na určité události. Klíčovým úkolem v této fázi je psychicky přizpůsobit sebe a svůj budoucí obchod v aktuálním snímku. A po analýze situace je někdy nutné opustit původní myšlenky, které se zdají být geniální. Například, když se najednou ukáže, že králík, koně nebo skopové maso v určité oblasti nikdo a nikdo nepotřebuje - prostě proto, že historicky existují další vkusy v populaci.

Krok 3. Určete rozsah, vypočtejte značku a zisk

Po analýze trhu budete mít více či méně jasný obraz o tom, co chcete obchodovat a o jakém druhu obratu mluvíte. Strategickým problémem je hledání dodavatele. Budete potřebovat najít cenově dostupné maso s vynikající kvalitou. Úlovkem je, že nikdo nikdy neřekne, že jeho maso je nedostatečné - všichni vždy prodávají pouze "dobré" a "nejlepší". Hodně v této fázi bude záviset na tom, jak jste analyzovali trh. Je třeba opustit komfortní zónu: komunikovat s kupujícími, prodejci, dodavateli, zemědělci a vyvozovat závěry. Zároveň se obvykle nenachází široká škála cen v rámci jednoho města či regionu. Rozdíl není větší než 10%. Jedním slovem, kopání na povrchu, výhody a nevýhody návrhu lze těžko rozeznat. V tomto čísle neexistují univerzální prostředky - je třeba hledat a vyjednávat, jezdit, sledovat, volat a tak dále.

V této fázi je také nutné vypracovat přibližný finanční plán, který by měl být v budoucnu orientován. Zde je jeden problém - ve srovnání s jinými druhy obchodu v prodeji masa je poměrně složitý cenový systém. Závisí to nejen na nákupních cenách, kupní síle zákazníků, stálých nákladech podnikatele, cenách konkurentů a dalších tradičních faktorech, ale také na charakteristice řezání a smršťování dodávaných výrobků. Když se dostanete do obchodu, jedna jatečně upravená těla se může rozptýlit na desítky pozic a každá z nich musí mít přiměřenou, ale zároveň i ziskovou cenu. Cesta k výpočtu je komplikovaná, choulostivá a dlouhá, a musíte je dělat po celou dobu, protože možná budete muset změnit řezání, dodavatel může náhle zvýšit ceny a zákazník - objednat nestandardní kus. Současně s bezohledným přístupem existuje skutečné riziko, že nejen ztratíme nějaký zisk, ale ztratíme jej úplně. Proto je nejlepší používat automatizované elektronické služby pro prodejny masa, které vám umožní rychle provádět výpočty na připravených algoritmech pro výběr cen. Takové výpočty budou také od počátku rozumné, výběru nejpřijatelnější velkoobchodní ceny, a teprve potom hledat dodavatele.

Značení masa na trhu obecně je poměrně nízké, protože kupující jsou velmi citliví na cenu. Reakce na jakékoliv zvýšení cen je nesmírně bolestivá - maso jednoduše přestane brát, přechází na levnější výrobky. Z toho důvodu marže v obchodech s masem téměř nikdy nepřesahují 20-30% a zisk podnikatele spočívá především v počtu prodejů. Samozřejmě, v závislosti na typu masa, se značka liší. Například na vepřové maso, může to být 40%, a na polotovary může dosáhnout 60-100%, ale v průměru jdou stejné 20-30%. Hodně v otázce stanovení cen bude záviset na regionu - v těch regionech v Rusku, které nemají velké podniky nebo farmy v blízkosti, ceny masa jsou mnohem vyšší. Při výpočtu také nezapomínejte na to, aby se zohlednilo zkazení produktů - na samém začátku ztrát je nepravděpodobné, že byste se jim vyhnuli.

Krok 4. Najděte vhodný pokoj

Krok, který závisí na úspěšnosti obchodu s masem, je správné umístění a umístění. Mimořádně důležité je, že řeznictví je v kontrolním bodě - zisk v tomto druhu podnikání je hlavně kvůli objemům prodeje a nikoli na úkor dodatečných poplatků. Při výběru místa zkušení podnikatelé doporučují strávit den nebo dva a osobně počítat s provozem chodců. Minimální průchodnost za pracovní den je asi 2000 lidí. Z přijatého počtu kupujících obchodu se může stát asi 2-3%. Tyto údaje lze použít při plánování příjmů a čistého zisku.

Zpravidla, pro obchody s masem nevyžaduje velkou plochu: dokonce 90 a 100 metrů čtverečních. metrů - to je hodně, pronájem bude příliš velký a příliš těžký. Za prvé, může to stačit na 10-25 metrů čtverečních. metrů, optimální plocha je asi 30-40 čtverečních. Náklady na pronájem takových prostor může záviset na různých faktorech a může se pohybovat od 15 do 120 tisíc rublů. V tabulce 1 jsme představili průměrnou cenu pronájmu podle webových stránek společnosti Avito pro ruská města s různým počtem obyvatel. Data jsou relevantní pro září 2017.

Tabulka 1. Průměrné nájemné za obchodní prostory 25-60 m2. metry ve městech Ruska *

Jak organizovat obchodování s masem

Obchod s masem jako podnik je ziskový. Poptávka po masném a polotovaru nespadá mnoho let. Pokud máte dokonce malý kapitál, můžete si otevřít svůj vlastní obchod. Stačí vědět, co je pro to nezbytné. Přečtěte si, jak začít podnikat od začátku.

Charakteristiky podnikání v obchodu s masem

Obchod s masem může přinést velmi dobrý příjem. Původně investovalo 500 000 rublů (což je průměrná výše počátečního kapitálu potřebného k zahájení takové činnosti) obvykle lze splácet za 6-12 měsíců.

S řádnou organizací případu může malý řeznický obchod každý měsíc přinést až 85 000 rublů čistého zisku. Ale tento druh činnosti má své vlastní nuance. Maso je společenský produkt. Rychlost jeho realizace je přímo spojena s příjmem obyvatelstva. Prodávající se bude muset postarat o rozmanitost zboží a cenovou politiku.

Důležitým bodem je umístění zásuvky. Na ziskovost ovlivní sociální status kupujících. Maso je produkt, který podléhá zkáze. Obchod by měl být organizován tak, aby neležel na regálech. Moderní spotřebitel je náladový a zkažený. Neustále se musí překvapit novým produktem. Vzestupy a pády v tomto druhu podnikání mají připoutanost k ročním obdobím a různým svátkům. Podle obchodníků je maso poměrně populární zboží. Ceny za něj rostou a podnikání zůstává ziskové.

Obchod s masem je poměrně výnosný obchod a výroba masa s následným prodejem je dvakrát výhodnější. Přečtěte si, jaký příjem může přinést prasata jako podnik. Zjistěte, co je nezbytné k organizaci tohoto druhu činnosti.

Jak začít obchodovat

První otázka, kterou by se měl novým podnikatelem zeptat, je, kde se má vytvořit obchodní místo? Pro každou společnost potřebujete pokoj. Zvláštní požadavky jsou kladeny na obchodní prostory. Aby obchod byl úspěšný, místo musí být průchodné. Nejvhodnějšími místy pro prodejny nebo obchody jsou zastávky, křižovatka rušných ulic, trhy.

Doporučení pro výběr místnosti v následujícím videu:

Pokud má být otevřen ne samostatný specializovaný obchod, ale pouze oddělení, je lepší vybrat velké supermarkety nebo deli s velkým počtem různých oddělení. Rozmanitost zboží přitahuje větší tok lidí.

Přečtěte si také o tom, jaký příjem může obchod se zeleninou a ovocem přinést. Tyto typy obchodních činností mají mnoho společného a mohou být úspěšně spojeny v rámci jednoho podniku.

Jak uspořádat obchod

Při výběru místnosti je třeba vzít v úvahu, že obchod s potravinami by měl mít následující zóny:

 • obchodní zóna - místo, kde si kupující zvolí a nabývá zboží;
 • oblast přijetí, rozřezávání a skladování zboží;
 • domácnosti a technické prostory.

Počet zón může být doplněn o další: chladicí komoru, dílnu pro řezání polotovarů. Jejich počet závisí na velikosti a směru výstupu. Ve většině obchodů s masem jsou polotovary dodávány od již zabalených dodavatelů. Jatečně upravená těla masa jsou stále přenášena jako celek a odříznuta na místě.

Zvláštní pozornost při přípravě skladu na otevření by měla být věnována dodržování všech právních požadavků na prostory, ve kterých budou výrobky prodávány. Úplné informace lze získat od SanPiN 2.3.5.021-94 "Sanitární předpisy pro potravinářské podniky".

Jaké vybavení potřebujete k obchodu s masem?

Každá zásuvka vyžaduje seznam potřebných zařízení. Co přesně je potřeba pro obchod s masem?

Čerstvé maso je dodáváno do skladu ve formě jatečně upravených těl, které jsou, jak již bylo zmíněno, odříznuty na místě. Abyste tento proces uspořádali, budete potřebovat palubu pro krájení masa, sekeru a sadu nožů.

Čerstvé maso se týká produktů podléhajících zkáze, takže je třeba vytvořit určité podmínky pro jejich uložení. Chcete-li to udělat, musíte si koupit modulární chladicí komoru o rozměrech 2 x 2 m. Z chladicí komory je zboží umístěno na vitríně. Vezměte prosím na vědomí, že pro pokládku masa a polotovarů potřebujete vitrínu s chlazením na -2 stupně Celsia. Na vitríně musí být zboží správně rozloženo. Zpracované maso a rozbalené polotovary se rozdělují na kov. Tento kontejner musí být systematicky zpracováván.

Vzhledem k tomu, že maso je vážící komoditou, je třeba elektronické váhy a kalkulačka k tomu, aby se s klienty uskutečnily dohody.

Kromě všech výše uvedených je třeba si zakoupit oblečení, potřeby a další drobné předměty:

 • Župany nebo pracovní kombinézy pro zaměstnance;
 • cenové značky pro zboží;
 • plastové tašky pro balení zboží;
 • teploměry pro chladničky atd.

Doporučuje se, aby se veškeré výrobní a finanční otázky včetně nákupu potřebného vybavení pro obchodní účely odrazily v obchodním plánu obchodování s masem, který se stane vaším počátečním dokumentem pro organizaci vašeho podnikání. Přečtěte si, jaký by měl být obsah podnikatelského plánu. A pak budeme hovořit o dalších, ne méně důležitých dokumentech, které budou potřebné k provádění činností.

Provádění dokumentů

Jakékoliv podnikání musí být legalizováno. Jaké dokumenty jsou potřebné k obchodování s masem? Nejprve byste měli zvolit právní formu a zaregistrovat podnik. Můžete pracovat jako jednotlivec, který vydal IP nebo jako právnická osoba, například registrováním LLC. Co je výhodnější otevřít IE nebo společnost - záleží na tom, co finanční zdroje jsou ve svém podnikání, nabízí širokou škálu aktivit plánována (jeden obchod nebo vývody Network), s nimiž dodavatelé budete spolupracovat, atd. Aby bylo možné otevřít obchod malého řeznictví, nebo.. shop je vhodný pro registraci jako IP.

Přečtěte si registraci jednotlivých podnikatelů krok za krokem. Materiál, který je v něm shromážděn, vám pomůže procházet všemi fázemi registrace jednotlivých podnikatelů, počínaje platbou státních povinností a končící obdržením státního osvědčení. registrace.

Budete také potřebovat informace o tom, jak otevřít zúčtovací účet pro PI. S jeho pomocí můžete provádět bezhotovostní platby, platit daně a poplatky apod.

Po výběru místa pro obchod, sklad je vybaven a je obdržen doklad o živnostenském zápisu, je nutné požádat na územní úřady následujících služeb:

 • Rospotrebnadzor - obdržet závěr SES o souladu prostor s hygienickými pravidly a normami;
 • Gospozhnazor - získat závěr o dodržování požadavků požární bezpečnosti v obchodě;
 • Rosselkhoznadzor - získat veterinární osvědčení o registraci, které potvrzuje, že podmínky pro prodej masa a masných výrobků splňují hygienické požadavky.

Upozorňujeme, že pokud si pronajmeme pokoj, první dva dokumenty z tohoto seznamu (závěr SES a závěr Gospozhnadzor) musí být již s pronajímatelem.

S veterinářem, který se budete muset setkat často, musí být pro každé jatečně upravené tělo získáno povolení obchodovat s masem. To je však často odpovědností dodavatelů. Prodávající může být pouze upozorněn, aby pečlivě zkontroloval doklady o dodaném zboží.

Všichni zaměstnanci řeznictví pracují s potravinami. Každý z nich musí pravidelně absolvovat fyzickou prohlídku a mít platný zdravotní záznam.

V obchodním patře obchodu by měla být umístěna sbírka stížností a návrhů na významném místě, stejně jako kopie dokladů o registraci a povolení.

Závěr

Po přijetí všech potřebných dokumentů se můžete dostat k podnikání. Počáteční podnikatel by si měl vzpomenout, že hospodářská soutěž v obchodě obecně a zejména v oblasti obchodu s masem je poměrně velká. Vynechání konkurentů a nalezení kupujícího pomůže přemýšlivému přístupu k cenám.

Mělo by se pamatovat na pokles poptávky po tomto produktu v horké sezóně a během období půstu. V dnešní době stojí za to přemýšlet o propagačních akcích a slevách. Nejlepší asistenti v daném případě budou dobrými dodavateli. Zbývá dodat, že výrobek by měl být vždy čerstvý.