Jak jsme organizovali obchod s mléčnými výrobky (kupujeme od zemědělců, prodáváme do obchodů)

My s partnerem jsme zorganizovali LLC specializovanou na velkoobchod s mléčnými výrobky. Nedošlo k nedostatku dodavatelů (pracujeme se zemědělci, malými producenty). Nebylo těžké vytvořit sortiment.

Situace při hledání trhů byla složitější. Zvláštností naší společnosti byla dostupnost vlastního chladírenského skladu a malá flotila speciálních vozů.

Mléčné výrobky místních zemědělců jsou kvalitní mléko, tvaroh, sýr, kefír.

Náklady v počáteční fázi byly následující:

 • Pronájem skladu-lednička a kancelář - 75 000 rublů měsíčně. Drahé, ale snažte se najít specializovaný sklad.
 • Mzdový fond 6 zaměstnanců, včetně daní a odvodů do fondů - 550 000 rublů.
 • Oběžná aktiva - 1,5 milionu rublů - vzal úvěr pro oborotku (typicky se jedná jsou uvedeny pouze pro společnosti, které již pracují, ale oba máme dobrou úvěrovou historií, má společník již máte firmu, která se podává v bance a společnost uzavřela půjčku).

Hlavní náklady na začátku - nákup 3 vozidel s chlazením. Chcete-li šetřit peníze, auta byly zakoupeny na sekundárním trhu, jeden - v splátkách.

Využil se stejným způsobem v systému kontroly produktů, skladování účetnictví, implementace a konzultanta, který pomohl nastartovat vše a zajistit přesnou kontrolu nad čerstvostí produktů, správnou organizaci nákupů a prodeje. Najal člověka z vedení velké obchodní sítě, později nám pomohl zůstat ve svých obchodech a poskytl nám mnoho užitečných kontaktů.

Malé obchody často nemají dobrou účast, což je důvod, proč jednorázová nabídka na dodávky byla od 10 do 40 titulů za částku 200 až 2 000 rublů. Za těchto podmínek, při zohlednění dodávky vlastními silami, byla ziskovost tržeb výrazně snížena. Ale dva z našich obchodních zástupců neustále vyvíjejí město a exportované regiony jsou příjmy, které nelze opustit.

Náklady spojené se splněním požadavků obchodních sítí pro certifikaci úložného prostoru a vozidel. Navíc maloobchodní řetězce provádějí vlastní reklamní kampaně, z nichž významná částka platí dodavatel, a to snížením ceny za dobu propagace. No, náklady na sedadlo na poličce.

Po roce práce je obrat peněz 2 500 000 za měsíc. Nyní přemýšlíme nad označením výrobků a pronajmeme si další sklad, kde si sami koupíme zařízení.

Zatím přijel (dostaneme na stejném platu), respektive zisk je, ale že tyto peníze stažen - je nutné, aby zastavily vývoj, pokud budeme investovat do nových prodejních míst v novém skladu v korporátním designu, pracující na značce, včetně i těch materiálů pro výzdobu vitríny s našimi výrobky.

Přemýšlíme o vlastní produkci některých produktů a plánujeme dát několik prodejních automatů na zkoušku.

Soutěž je vysoká. Existuje spousta místních značek v tomto výklenku, drobní výrobci sami zajíždí na body, obcházejí zprostředkovatele. Počasí se děje hlavně ve velkých firmách, jsou to však místní produkty, které jsou poptávané od části obyvatelstva, považuje se to za ekologicky čisté a užitečnější.

Nové obchodní nápady

Pronikavý zvonění zvonu a vroucí výkřik: „Hosteska, mléko“ - v dopoledních hodinách o víkendu shromážděny slušné místo u velkých provizorních bubnů s mlékem přizpůsobených motocyklu-mravence. Samozřejmě, že na regálech sovětských obchodů bylo v továrním obalu vždycky mléko, ale od tohoto milovníka tahaného mléka se nestalo méně.

S nástupem pasterizovaných mléčných výrobků se do dnešního života trochu změnilo, takže naléhavost obchodní myšlenky prodeje mléka z barelu se nezměnilo.

Mimochodem, ale jak psát správně?

Obchod na prodejAmléka z mléka nebo obchod na prodejOmléka z mléka?

Z pohledu moderního použití rozlití a balení jako verbální podstatná jména (od slovesa spill - pour) jsou ortografické dublety. Slova se však liší podle použití.

Slovo spěchá omezené používání profesionální sféře, na rozdíl od společné možnost Diffuse. Je obvyklé psát na etiketě nápojů balení.

Velký vysvětlující slovník Ozhegov nám říká:

casting, th, th. 1. vidět únik. 2. O víně, mléce, tekutině: prodává se přímo z sudů, plechovek. Balené mléko. 3. Určeno pro nalévání cokoli. Vypouštěcí (plnicí) zařízení.

Proto existují dvě správné formy psaní:

 • Obchod na prodej mléka balené.
 • Podnikání na balené mléko.

Ale jako obyvatelé vtipu: - Nezáleží na tom, jaký druh mléka: plnění do lahví nebo plnění do lahví, hlavní věcí je, že by mělo být čerstvé a chutné.

Co potřebujete k zahájení prodeje mléka při plnění do lahví?

1. Výběr místa.

Prodej mléka, zejména v případě, že prodávající nemá v úmyslu poskytnout jeho kontejner, by měl být uspořádán v prostoru pro spaní, aby zákazník mohl rychle vzít láhev nebo plechovku v domácí kuchyňské skříni. Je žádoucí, aby toto bylo místo s dobrým provozem lidí: křižovatkou, zastávkou, malou obchodní platformou nebo sousedním nádvořím.

2. Sud na 500 litrů mléka.

Takový objem je zajímavý pro rychlý obrat, pokud si koupíte více, budete muset obchodovat až do pozdního večera, nebo se rozhodnete něco se zbytky.

Nalijte mléko do jednoduché nerezové nádoby s domácí tepelnou izolací, můžete, ale nikdo nebude zaručen bezpečí kvality výrobku. Je lepší okamžitě vyhledat speciální barel z potravin z nerezové oceli se základní tepelnou izolací a dalšími žlabami pro uložení chladicích komponent.

Existují modely vybavené tažným zařízením pro přepravu osobním transportem. Cena nového sudu bude přibližně 105 000 rublů. Můžete zvážit možnosti pronájmu nebo nákupu použitých kontejnerů, ale vzácný prodejce vám upřímně řekne, co bylo dříve uloženo a jak to může v budoucnu ovlivnit vlastnosti výrobku.

3. Dodavatelé mléka.

V ideálním případě dodavatel potřebuje jednoho - zemědělce s dostatečným počtem hospodářských zvířat, aby obstaral celou dávku najednou. V praxi je obtížné uzavřít smlouvu s hospodářstvím, proto je nutné organizovat nákup od obyvatelstva.

Nejčastěji se průmysloví dodavatelé odebírají mléko s následným výpočtem prodeje, klíčový moment přilákat malého dodavatele (zemědělce), má okamžitě platit peníze nebo zvýšit kupní cenu.

Pak je tu možnost vybrat nejlepší kvalitu. Můžete vybírat výnos na ráno mléka, z nákupu asi 5: 00-6: 00 hod, pak se obchod začne v 9: 00-11: 00 dní a je možné vyzvednout denní dojivost, ale pak jít do té míry, aby se do večera, kdy se lidé vrátí z práce.

4. Prodávající.

Pokud neplánujete stát sám za pult, budete se muset postarat o prodejce. Přijímání i pro tak jednoduché pracovní místo je plné problémů: mnoho kandidátů bude reagovat na oznámení, a jako výsledek, podnikatel sám bude nejprve muset pracovat.

5. Právní registrace, výběr daně, OKVED.

Abyste se vyhnuli problémům s obzvláště horlivými kontrolami nebo pečlivými kupci, musíte přemýšlet o legální údržbě svých aktivit. Pro optimalizaci nákladů na daně je lepší zvolit patentový systém nebo UTII. U tohoto typu zdanění je sazba nižší, účtování je jednodušší a pokladna není potřeba. Doklad o vypořádání lze vypsat pouze na žádost kupujícího a poté ve volné podobě.

Tenký okamžik. Při výběru UTII podle kódu OKVED 52.63 Ostatní maloobchodní prodej mimo prodejny Omezení - při vedení maloobchod mimo pevných objektů není povoleno prodávat: potravinářské výrobky (s výjimkou zmrzliny, limonády, cukrářských a pekařských výrobků v výrobců obalů). Nicméně, na základě č. 7 odst. 2 čl. 346,26 daňový řád Ruské federace, tento typ obchodu pro účely UTII je vývozu (Článek 346.27 daňového zákoníku) a může být převeden na UTII.

Výpočet ziskovosti podniku

Abychom pochopili předpokládanou výši výnosů, musíme začít s průměrnými cenami na trhu. Takže nákup bude stát 10,5 rublů na litr, můžete jej prodávat asi 26-40 rublů na litr. Marže bude z 15,5 rublů na litr prodaných. To znamená, že v nepřítomnosti denních zbytků, příjmy, teoreticky, bude 7750 rublů denně. Z této částky budou nutně odváděny náklady na dopravu, někde kolem 1000 rublů, znehodnocení, až 20% z částky zisku a mzda zaměstnance, asi 700 rublů za den. V zůstatku před zdaněním zůstanou přibližně 4700 rublů. Výpočet je teoretický, téměř ideální, s maximálním naplněním barelu a plným prodejem do konce dne.

Výše daní závisí na systému vybraném podnikatelem. Pokud mluvíme o patentu, pak se jedná o pevnou platbu a je snadné předem vypočítat, pokud mluvíme o UTII, pak se vše vypočítá podle vzorce obdrženého příjmu. Mimochodem, pokud stále obchodujete s nájemníkem, náklady se zvýší o výši daní z jeho opravy, stejně jako povinnost předávat zprávy zaměstnanci.

Právní a dokumentární podpora práce

1. Požadavky na místo obchodu.

Válec může být umístěn na tvrdé asfaltové dlažbě nebo na vozovce. V prvním případě by šířka prostoru pro chodce neměla být menší než 5 metrů, aby nedošlo k zamezení průchodu a vjezdu do blízkých objektů. Ve druhém případě bude zapotřebí koordinace s silničními službami, ale strana válce, s níž se plnění provádí, musí stále pokračovat na chodníku.

Také denně je nutné obdržet od Veterinární kontroly certifikát o souladu mléka s hygienickými normami. Tento certifikát musíte předložit kupujícímu na základě vaší první žádosti.

2. Požadavky na barel a kvalitu mléka.

Za účelem zahájení obchodování je nutné předat laboratorní studie zařízení v sanitární stanici, poté je hlaveň uzavřena a vydávány doklady o kvalitě výrobku. Mohou být získány pouze po předložení osvědčení o hygienickém ošetření hlavně nebo o přezkoumání čistoty nádoby, pokud se praní a odpařování provádějí samy o sobě. Prací nebo kontrolní služby můžete získat u místních mlékáren. Takový denní postup je nutný nejen pro inspektory, v mléčném mléku bude mléko rychle kyslé i v chladném počasí.

Důležité je také zapamatovat si o vnějším designu, přinejmenším na hlavě by měl být nápis "Mléko". Aby se předešlo problémům, je také nutné umístit data prodávajícímu a varovat, že před zakoupením musí být uvařeno mléko. Někde na nápadném místě by měla být pro kupujícího informace. Spolu s doklady o kvalitě produktů by měly být i dokumenty, které jsou vhodné pro skladování mléčných výrobků.

3. Požadavky na dodavatele.

Při nákupu mléka od obyvatel by měl být seznam obchodníků s mlékem na místě obchodu s kontaktními údaji. Teoreticky by majitelé kravy měli být sám za sebe zodpovědní za své zdraví, ale v praxi je to obtížné. Nákup dokonce malého litru nevědomého majitele dobytka může zničit celý den.

V tomto smyslu má smlouva s farmou, i když zvyšuje kupní cenu, řadu nesporných výhod:

 • bude dodržen teplotní režim plnění mléka v hlavě;
 • předáním laboratoře a úplnému utěsnění svědomí dodavatele;
 • úřední doklad o dodávce, osvědčení o jakosti a veterinární osvědčení také od něj;
 • čas na úplné načítání se sníží, protože nákup od soukromých obchodníků není rychlý proces.

4. Požadavky na prodávajícího.

Bez ohledu na to, zda najatý pracovník nebo podnikatel sedí na plnění, potřebuje zdravotní knihu s poznámkou o průchodu všech průzkumů.

Kromě požadavků na zaměstnance bude muset sám zaměstnavatel investovat do organizace pracoviště. Je nepravděpodobné, že by někdo rád strávil celý den pod spalujícím sluncem nebo v dešti, takže musíte přemýšlet o minimálním přístřešku.

Kromě toho existují také teplotní špičky, ve kterých nejen prodejce, ale samotný barel nebude schopen sloužit zákazníkovi. Koneckonců, doprovodná dokumentace jistě naznačuje, že s extrémním plusem nebo mínusem přes palubu bude trvanlivost mléka mnohem menší.

Ještě jedna maličkost. Kvůli klidnému stavu prodávajícího a zákazníka by bylo dobré dostat jednolitrovou měřicí misku, protože někdy kupující přichází s nestandardním nebo uměle nahuštěným "lilek" a můžete se dostat do nepříjemné situace.

S dobrou volbou umístění a organizací zadávání veřejných zakázek, stejně jako průchodem laboratorních postupů, může začít obchod kolem 10:00 a o 17 můžete prodat celý barel. Pro zpoždění tohoto procesu může dojít pouze k neúspěšnému umístění nebo špatnému počasí, například k deštivému počasí.

Další směry obchodu - prodej mléčných výrobků zemědělců: tvaroh, máslo. Ale nezapomeňte, že tyto produkty také potřebují pomoc od firmy VetControl, stejně jako osvědčení o shodě.

Pokud jsou všechny ochranné mléko z nějakého důvodu nešel, pak zahnat investovat do sudu může reorganizovat činnost, například k zahájení prodeje Kvas nebo čerstvé ryby - barel mléka těsně zapadá do těchto oblastí.

Viz též:

Speciálně pro hobiz.ru

Otázky, chybové zprávy nebo typografické chyby v tomto článku, prosím, zanechte komentář.

Jak otevřít obchod s mlékem

Pokračujeme v sérii obchodních nápadů pro obchod s potravinami. Jedná se o velmi důležitý a požadovaný segment trhu, takže jsme nemohli obejít tento výrobek. A v tomto článku budeme hovořit o obchodu s mlékem a jinými mléčnými výrobky.

Obchodní funkce a formát

Mléčný průmysl má řadu specifických faktorů, které zastavují mnoho podnikatelů. Za prvé, kvůli vysoké poptávce po těchto výrobcích se na trhu rozvinula vážná hospodářská soutěž v tomto odvětví. Za druhé, výrobek, který se rychle zhoršuje, a proto existuje možnost mít ztrátu s určitým množstvím zboží. Současně kupující nabízejí specializované prodejny, kde je poskytován obrovský výběr produktů jednoho zaměření a tato skutečnost stimuluje podnikatele k tomu, aby otevřeli profilové prodejny mléčných výrobků.

Existuje také mnoho obchodních formátů pro tento produkt, podívejme se na ty hlavní.

Druhy obchodu s mlékem:

- prodej mléka z auta na ulici. V tomto formátu často působí zástupci některých výrobců. V tržních dnech přicházejí a prodávají výrobky z kamionu přímo na ulici v blízkosti trhu. Pro takový obchod budete muset vydat povolení k prodeji.

- Obchod s mlékem a výrobky z něj od významných výrobců na trhu. Dole je to, že si pronajmeme kiosk s chladicím zařízením a prodáváme mléčné výrobky různých značek. Mezi výhody tohoto přístupu patří velké množství zákazníků na trzích s potravinami, nízké náklady, schopnost pracovat s různými výrobci.

- obchod s rozlévaným mlékem pro domácnost. Tento formát jsou preferovány babičkami z vesnice, kteří si ponechávají na farmách několik krav a prodávají domácí mléko na nejbližší trhy. Také prodávají stejné mléko na ulicích města, často v hustě osídlených oblastech. Povolení k obchodování bude nutné získat v každém případě.

- a poslední položka, není to nic jako otevření plnohodnotného mlékárny s pronájmem nákupního prostoru pro obchod. Jedná se o nejdražší a nejtěžší cestu pro začínajícího podnikatele, zvláště pokud je počáteční kapitál omezen. Takový obchod má smysl otevřít ve spolupráci s továrnou výrobce, která prostřednictvím distribuce a reklamy svých produktů pokryje část nákladů na údržbu podniku.

Jak můžete vidět, výběr formátů je obrovský a každý rozhodne, z čeho vybírat.

Pravidla obchodu s mlékem

Chcete-li otevřít prodejní místo pro prodej mléka, budete muset vydat řadu dokumentů.

 1. Formulář jako IP
 2. Zvolte OKVE pro vaši firmu. Pro Rusko je toto: 27.1 (Maloobchod s mléčnými výrobky a vejci) a 52.27.11. Pro Ukrajinu: 46,33 (Velkoobchod mléčných výrobků, vajec, jedlých olejů a tuků).
 3. Získejte povolení od SES a požární služby.
 4. Chcete-li nakreslit roh kupujícího.

Výběr prostor a zařízení

Po dokončení všech potřebných dokladů a povolení pro obchod s mlékem budete potřebovat najít pokoj nebo kiosk pro obchodování. Především by měla být umístěna v průchozí chodbě, mohou to být trhy s potravinami, nákupní arkády a tak dále. Hlavní věc je velká průchodnost lidí. Velikost prostor pro takový obchod může být od 20 m2. dobře, a samozřejmě méně, pokud se jedná o nákupní kiosk nebo místo v pavilonu na mléčné výrobky.

Co budete potřebovat k otevření mlékárny? Za prvé, toto zařízení pro demonstraci a skladování výrobků, obvykle chladírenské vitríny a nezávislé chladničky. Mléčné výrobky by měly být skladovány v určitém teplotním režimu a musí být přísně dodržovány, takže pečujte o koupi dobrého vybavení.

Také vytvořte pracoviště pro prodejce.

Sortiment a vyhledávání dodavatelů

Podívejme se nyní na to, co je součástí sortimentu mlékárny nebo kiosku:

 • syrové mléko. Jedná se o hlavní produkt pro obchodování.
 • tvaroh.
 • zakysaná smetana.
 • kefír, fermentované pečené mléko.
 • tvrdý sýr.
 • oleje.
 • jogurty.
 • mléčné nápoje a lahůdky.

To je jen část produktu, která by měla být k dispozici. Každý výrobce má své vlastní další skupiny produktů, pomocí kterých můžete rozšířit rozsah.

Chcete-li hledat dodavatele, můžete použít internet a kontaktovat zástupce výrobních závodů. Často provádějí dodávky produktů téměř v celém regionu a dokonce i za nimi.

Kolik peněz potřebuji začít?

V závislosti na formátu obchodu a objemu zakoupených produktů se mohou významně lišit investice do podnikání. Při sestavování obchodního plánu pro obchod prodávající mléko budete podrobněji počítat. Právě uvádíme hlavní výdaje.

 • Pronájem prostor - $ 200 - 250 USD
 • Daně - 150 dolarů
 • Plat za prodávajícího - 200 USD
 • Počáteční nákup zboží - závisí na objemu (od 1500 dolarů)
 • Nákup zařízení - $ 1500 - $ 2000
 • Značka s názvem obchodního a reklamního zboží ve formě letáků - 150 USD.

Na jaký příjem můžete očekávat?

Výnos bude přímo záviset na výběru místa pro obchodování, na kvalitě zboží a na pověsti odbytu.

Průměrná známka u mléčných výrobků je 25% - 40%.

Na základě těchto čísel můžete vypočítat přibližný objem prodeje pro prodejnu v obchodě plus.

Vezměte v úvahu skutečnost, že mléčné výrobky spadají pod pojem společensky významného produktu, takže přírůstek těchto produktů může být kontrolován státem. Pro relevanci informací sledujte tento trend na profilech.

Závěry. Obchod při otevření obchodu s mléčnými výrobky - to je slibný směr, který je současně konkurenceschopný. Má smysl řídit takové obchody v malých městech. Ve velkých megacities bude pro vás těžké konkurovat maloobchodním řetězcům, které mají obrovský výběr mléčných výrobků.

Je něco doplněno článkem? Čekáme na vaše myšlenky v komentářích.

Mléko jako podnik - nákup a prodej mléčných výrobků


Mléčný průmysl má vynikající předpoklady úspěchu. Není nutné, aby byla v počáteční fázi realizována poměrně snadno a velkými finančními investicemi. Ve srovnání s ostatními podniky, které přebírají nákup a další prodej zboží, je to nejslibnější a nejjednodušší.

Jako možnost zvážit podobnou myšlenku prodeje zemědělských produktů - Prodej masa jako podnikání

Ale zpět k tématu. Náš nápad je tento: kupte si produkt od vesničanů, přiveďte ho do města a prodávejte ho přímo z auta.

Jak podniká práce na mléce?

Nejprve je třeba najít vesničany, kteří obsahují krávy, a uzavřít s nimi příslušné smlouvy na nákup mléka. Dohoda musí odrážet všechny důležité podmínky:

 1. Produkt musí být chlazen na 4 stupně;
 2. Mléko musí být celé, filtrované;
 3. Pouze od zdravých krav;
 4. Náklady na nákup;
 5. Sankce a bonusové platby.

Jakmile jste našli dodavatele a dohodli jste se s nimi, můžete sbírat výrobky. Každý objem mléka zakoupený z jednoho dávkovače musí být předán ultrazvukovým sterilizerem a filtrem a potom zabalen do sterilního vaku. K balení mléka z každého dávkovače bude zapotřebí nový balíček. V tomto balení (za podmínek ultrazvukové sterilizace) bude výrobek skladován asi měsíc, ale pouze za předpokladu, že nedojde k kontaktu s atmosférou. Nejprve je třeba shromáždit 300-400 litrů a odebrat je do laboratoře pro vyhodnocení. Vzorky pro analýzu budou shromažďovány přes kohoutek sáčku tak, aby byl kontakt výrobku s atmosférou vyloučen. Jakmile obdržíte závěr, můžete bezpečně jít na spotřebitele a prodávat nakupované mléko.

Můžete obchodovat přímo na trhu nebo prodávat produkt jídelnám, továrnám, různým organizacím, mateřským školám atd. Nejlepší možností je mít vlastní tržní bod na trhu, který je třeba předem inzerovat předem. V ideálním případě můžete ochutnat spotřebitele, abyste mohli zajistit vysokou kvalitu svého produktu. Udělejte to v pořádku a pak vám bude zaručeno obchodní úspěch. Myšlenka je jasná, nyní budeme určit, co přesně potřebujete.

Co potřebujete k organizaci mlékárny?

Chcete-li úspěšně organizovat podnikání v mléce, budete potřebovat:

 1. Doprava - auto;
 2. Speciální ultrazvukový sterilizátor s dostatečnou kapacitou;
 3. Balíčky BEGINBOX;
 4. Osobní razítko, kde budou uvedeny vaše údaje (jméno, příjmení, adresa výrobce);
 5. Vlastní razítko s obrazem "Surové sterilizované mléko";
 6. Dater, s kterým můžete použít datum nákupu produktu;
 7. Svářeč obalů;
 8. Balící sterilizátor;
 9. Obaly pro balení.

Z dokumentů, které byste měli mít:

 1. Smlouvy se zemědělci - dodavateli;
 2. Dotazy, které svědčí o absenci onemocnění krav;
 3. Pas do auta;
 4. Osobní zdravotní kniha.

Současně nemusíte platit žádné daně, nebude tam žádná inspekce požáru, ses, což je obrovská výhoda tohoto podnikání.

Právní část podnikání

Existují specifické požadavky pro provádění těchto mléčných výrobků je popsáno v článku 17, odstavec 9. Podle těchto požadavků vám, je fyzická osoba zabývající se prodejem těchto produktů by měla být uvedena informace kupujícího o místě výroby výrobku, datum výroby, stejně jako doložit bezpečnost mléka prodávaného. Také musíte informovat kupujícího o nutnosti povinného vaření.

V blízké budoucnosti by měl být zákon umožňující prodej zemědělských produktů příjemný (nebo již přijatý?).

Finanční část a ziskovost

Mléko lze zakoupit od 20 rublů na 1 litr. 500 litrů stojí 10 000 rublů. Spotřeba paliva (v závislosti na umístění nákupních míst a prodejů produktů) bude dalších 1000 rublů. Celkem 11 000 rublů.

Můžete prodat 1 litr mléka za 30 rublů: 500 * 30 = 15 000 rublů. Čistý zisk bude asi 4000 rublů denně. Podle toho bude příjem za měsíc 4000 * 30 = 120 000 rublů; za rok - 1,44 milionu rublů.

Náklady na vybavení nezbytné k realizaci tohoto nápadu budou přibližně 300 000 rublů. S měsíčním příjmem 120 000 rublů, doba návratnosti bude 3-4 měsíce, to je poměrně dobrý ukazatel.

Obchod s mlékem byl vždy relevantní a jeho úspěch je kvůli potřebě obyvatelstva pro kvalitní produkt. Totéž platí pro ostatní zemědělské produkty, včetně masa.

Podnikatelský plán pro organizaci prodeje mléčných výrobků

Tento typ podnikání jako výroba a prodej mléka je velmi populární. Poptávka po mléčných výrobcích roste pouze. To je způsobeno touhou lidí jíst správně. Každoročně se počet konzumovaných mléčných výrobků, pokud je užíván pro jednu osobu, zvyšuje o sedm až deset procent. Je to nepochybně velmi dobrý ukazatel a tendence ukazatelů narůstá. Výnosy z mléčných výrobků lze proto považovat za poměrně ziskové.

K realizaci obchodů souvisejících s mléčnými výrobky je třeba velké investice. Budeme analyzovat podnikatelský plán, v němž budou tyto otázky odhaleny: jak organizovat podnikatelskou činnost, po tom, kolik času jsou kompenzovány výdaje; jaké věci je třeba mít na paměti při otevírání mlékárenského podnikání a kolik investic je zapotřebí.

Dává kráva mléko?

Sortiment výrobků z mléka

Při sestavování plánu výroby budoucího podniku je nutné rozhodnout, jaký druh mléčných výrobků chcete vyrobit. Například, pasterované mléko, různé druhy jogurtů, mléčné nápoje, sýr, smetana, máslo nebo získaných z mléka, zpracování surovin, například sérum. Můžete také zvolit několik směrů zisků založených na zpracování mléka. Po provedení volby by mělo začít hledat požadované zařízení.

Zařízení pro výrobu

Největší položkou výdajů je nákup zařízení. Přiměřeným řešením by bylo získání leasingu. Přibližná cena modulárního mlékárenského závodu ve spojení se zárukou a instalací činí asi 8 500 000 rublů.

Nejužitečnější a chutnější přírodní produkty

Zdanění a registrace

Za účelem prodeje mléčných výrobků zákazníkům, kteří pracují s DPH, je možné organizovat individuální podnikatele. Nejpohodlnější formou registrace mlékárny bude společnost LLC (společnost s ručením omezeným) s upraveným konceptem zdanění.

Investice na otevření továrny

Podnikatelský plán ve výrobním sektoru zahrnuje finanční část. Podívejme se na to podrobněji. Obsahuje hlavní investice, zisk z nich, měsíční výdaje, období návratnosti.

Mluvení o kapitálových investicích by mělo být vypočítáno:

-nákup modulárního zařízení, přibližně 8 milionů rublů (jak bylo zmíněno výše),

-uskutečňování komunikací a zřízení území 4 milionů rublů,

-doprava továrny a její instalace je přibližně 4,200,000 rublů,

-investice do nákupu kancelářského vybavení, surovin a dalších nákladů - asi 1 milion rublů,

- chladicí systémy a jejich instalace - 400 000 rublů.

Po výpočtu výše uvedeného otevření plnohodnotné továrny na zpracování a výrobu mléčných výrobků bude trvat 17,5-18 milionů rublů. Jelikož se jedná o velmi významnou investici, pravděpodobně bude vyžadovat investiční přitažlivost.

Plnicí linka pro pasterizované mléko

Vzhledem k měsíčním nákladům na práci pro budoucí zaměstnance závodu je třeba poznamenat, že práce by měla být provedena:

-technologa - jedna osoba, jejíž plat je 30 000 rublů,

-laborantní asistent je jedna osoba, plat je 15 000 rublů,

-mistr v počtu tří lidí s platy 16 000 rublů pro každého,

- pracovníci - 6 lidí, kteří budou muset zaplatit 12 000 rublů.

Při zohlednění prémií a velkého výkonu zaměstnanci budou muset platit 200 000 rublů měsíčně. Pracovníci v nové továrně musí mít dostatečné zkušenosti a znalosti. Pokud je to možné, můžete rekvalifikovat své zaměstnance. Ve srovnání s investicemi to je poměrně malý náklad.

Když mluvíte o celkových nákladech za měsíc, měli byste vypočítat náklady na dopravu, daně z reklamy, služby a tak dále. Pokud tento seznam bere v úvahu výše uvedený plat, pak bude za měsíc vynaloženo zhruba 550 000 rublů.

Mléko v kartonových obalech

Výpočet zpětné návratnosti

Abychom usnadnili výpočet, předpokládejme, že se vyrábí pouze mléko. V den, kdy továrna vyrobí dva tisíce litrů, a v souladu s ní bude měsíční produkce šedesát tisíc litrů mléka. Litr pasterizovaného mléka je kompletně dokončen v obalu z polyetylénu bude stát 35 rublů, a cena bude osmnáct a půl rublů (mléko a další náklady). Pokud tedy měsíční prodej 60000 litrů za cenu 37 rublů na litr, měsíční příjem bude 2 220 000 rublů.

Vypočítáme zisk z prodeje mléka. Zisk bude 2 220 tisíc rublů, továrna cena mléka 1 110.000 rublů, bude hrubý zisk bude 1 110000 a odečtením celkové výdaje ve výši 550 000 rublů - získat čistý zisk, což je 560 000 rublů. Proto má vyrovnat vklady za třicet jeden měsíců. Na základě zkušeností tato výroba mléka platí za rok a půl nebo dvě. Vzhledem k tomu, že produkce mléka - kysané smetany s různými úrovněmi tuku, různé druhy sýrů a sýrů, másla a mléčné nápoje jsou občas dražší než mléko, očekává se, že náklady na mlékárenské firmy splní mnohem rychleji.

Díky kvalitní práci podniku budou výrobky stejně chutné a užitečné, jaké jsou z trhu

Důležitým problémem v podnikání souvisejícím s výrobou mléka, který vyžaduje pozornost, je prodej hotových výrobků. Nejúčinnější možností bude dodávání dodávek mléčných výrobků ve veřejných institucích, jako jsou veřejné školy, školky a nemocnice, ale není snadné se dostat výběrové řízení na dodávku. Také uzavírání smlouvy s řetězcem supermarketů tím, že nabízíte ty nejvýhodnější ceny, můžete předat celý řetězec zprostředkovatelů. A samozřejmě existuje možnost otevřít obchod se zbožím vlastní produkce. Prodáváme v něm výrobky dobré kvality a za relativně nízké ceny, s lehkostí přitahují pravidelní zákazníci.

Podnikání ve velkoobchodu s mléčnými výrobky

Jaký příjem může přinést velkoobchod s mléčnými výrobky, rozsah prodaných produktů, počet zaměstnanců, daňový systém, prodejní trhy, ziskovost a ziskovost

Příklad pracovního modelu velkoobchodu s mléčnými výrobky. Z této „pasu“ společnosti se dozvíte, kolik příjmů může přinést velkoobchodní mléčné výrobky, se sortiment výrobků prodána, počtu zaměstnanců, daňový systém, trhů, ziskovost a návratnost investic.

Kromě tohoto pasu doporučuji vám seznámit se s podnikatelským záměrem o organizaci výroby mléka a mléčných výrobků, který byl vyvinut špičkovým odborníkem v oboru malých a středních podniků speciálně pro továrnu producentů peněz.

1. Obecné informace o podnikání ve velkoobchodu s mléčnými výrobky

Místo: Velkoobchodní společnost se nachází ve městě s počtem obyvatel méně než 350 000 lidí.

Sortiment prodaných produktů:

 • Mléko, podíl na příjmech - 30%
 • Ropa, podíl na příjmech - 18%
 • Smetana, podíl na příjmech - 17%
 • Sýr, podíl na příjmech - 15%
 • Výrobky z kyselého mléka, podíl na příjmech 20%

Organizační forma: Firma je registrována ve formě individuálního podnikatele.

Forma zdanění: Zvláštní režim zdanění 3НДФЛ

Obchodní věk: Společnost byla zaregistrována před více než 3 lety.

Zdanění: Firma se opírá o zjednodušený systém zdanění osobní daně z příjmu 3, prohlášení musí 1 za rok (v květnu), platí daň z příjmu ve výši 13% za rok. Velkoobchodní společnost je plátcem DPH, čtvrtletně se předkládá prohlášení o DPH.

Také společnost platí daně z mzdy (UST, daň z příjmů).

Účetnictví: Pro optimalizaci výdajů, účetnictví a daňové účetnictví zpracovává firma třetí strany (outsourcing)

Počet zaměstnanců: 11 lidí. (1 ředitel, 2 obchodní zástupci, 8 nakládačů)

Mzdový systém: Ředitel a obchodní zástupci jsou na smíšené platební soustavě, dostávají plat +% z prodeje, nakladače dostávají pouze plat.

2. Výroba a uvádění mléčných výrobků na trh

Sklady jsou v pronájmu. Rozloha je 300 m2.

Ve skladu jsou chladicí komory pro vytváření potřebné teploty pro skladování mléčných výrobků.

Dodavatelé: Mléčné výrobky se nakupují přímo u různých mléčných podniků. Forma platby je bezhotovostní platba. Doba odkladu je 7-14 dní. Dodání se provádí jak vlastní přepravou, tak přepravou kupujícího.

Prodejní trhy: Výrobky se prodávají jak prostřednictvím maloobchodních řetězců (federálních i regionálních), tak prostřednictvím malých obchodů. Způsob platby je hotově a bankovním převodem. Odložená implementace po 7-14 dnech. Dodání zboží se provádí přepravou prodávajícího. Pro tyto účely, pronájem 4 specializované van (Gazelle s lednicí)

Výnosy: V činnostech velkoobchodní společnosti jsou mléčné výrobky sezónní, špičkové prodeje se vyskytují v podzimním a zimním období (1. a 4. čtvrtletí), v létě (2. a 3. čtvrtletí), pokles tržeb.

Cenová cena: značka na mléčné výrobky je nízká 14-15%, cena mléčných výrobků je řízena státem.

Společné náklady: Celkové náklady na platy, administrativní náklady, náklady na účetnictví, náklady na dopravu, náklady na pohonné hmoty a dopravu, další výdaje.

Jak otevřít obchod prodávající mléko v lahvích

Maloobchod s mlékem je možný nejen v běžných prodejnách, ale také v úniku, jako je kvass nebo limonáda. V tomto případě spotřebitelé upřednostňují čerstvé mléko, které nebylo ve speciálním závodě a je dodáváno přímo z hospodářství. A obyvatelé malých měst a megacišť jsou rádi, že si koupí takové mléko pro sebe, takže podnikatel může stavět vlastní podnik investováním poměrně málo peněz do organizace své maloobchodní sítě.

Je třeba říci, že úroveň konkurence může být v různých městech velmi odlišná. Obvykle se zabývá těmito obchodními zemědělců, kteří dodávají své výrobky, takže je-li půda v oblasti velkého města, bude tím větší je pravděpodobnost zemědělců obchodovat ve městě. Neměli bychom zapomenout ani na místní venkovské trhy, které také často dostávají zemědělské produkty. Ve městech, kde mléko a mléčné výrobky pocházejí z dálky k práci v maloobchodě je čerstvé mléko z kohoutku příliš tvrdé, takže kdo je vaše firma nestojí za to. To znamená, že tam, kde to bylo možné, jsou již hráči na trhu, ale jeden bod pokrývá malou plochu nebo dokonce bytový dům, což znamená, že noví podnikatelé musí mít dostatek prostoru. Proto se rada - z této činnosti by měly brát v úvahu kontingent místního obyvatelstva (obyvatelé bohatých čtvrtích prostě není použit k nákupu produktů, které nejsou ve speciálním obalu a nejsou v supermarketu) a přítomnost dalších obchodníků, a pokud nejsou v těsné blízkosti, rizika jsou oprávněné.

Chcete-li začít pracovat, musíte se zaregistrovat jako podnikatelská entita. Pokud máte v úmyslu mít vlastní farmu, na které bude produkováno mléko, je lepší zaregistrovat rolnickou farmu, která je z právního hlediska bližší k individuálnímu podnikání. Pokud se plánuje koupit mléko od zemědělců za účelem následného prodeje, pak registrace jako samostatný podnikatel nebo, je-li to zapotřebí právnická osoba, registrace společnosti s ručením omezeným. Ve všech případech bude možné platit 6% z příjmu nebo 15% z provozního zisku jako daně (ESKH pro PFK nebo USN pro IP a LLC).

Nabídky franšíz a dodavatelů

Po dokončení procesu registrace můžete získat povolení k obchodování a případně k výrobě. V tomto článku se budeme uvažovat přímo činnost obchodníka, a pro tyto účely při práci s mlékem se dostat přímo k povolení v oblasti obchodu, které je vydané Rospotrebnadzor. Tato obecní služba vyžaduje požadavky na prostory a zaměstnance, v menší míře se zabývá stavem samotného mléka, neboť to je odpovědnost ostatních orgánů. V Aby bylo možné prodávat mléko, je nutné mít k dispozici speciální vybavení, a to v uzavřených nádržích, které jsou vyrobeny z materiálů, které budou použity pro kontakt s mlékem a speciální chladicí zařízení pro skladování mléka. Ostatní požadavky Rospotrebnadzor jsou zcela pochopitelné a přirozené: přítomnost ochranného oblečení a hygienické osvědčení od dodavatelů sídlících na území, které splňuje hygienické a bezpečnostní normy a obchod s nimi je povoleno pouze v mléce, která se získává z bezpečných farem. K prokázání kvality mléka však stačí poskytnout dokumenty, které farmář obdrží přímo, to je ten, jehož kráva (nebo jiné hospodářské zvíře) dala mléko. To zahrnuje veterinární osvědčení, povolení k prodeji a přepravě mléka, uzavření veterinárního vyšetření, jakož i dodržování technických předpisů pro mléko a mléčné výrobky.

Kromě toho podnikatel bude muset poskytnout informace o tom, že balení používaná k plnění do lahví je bezpečné pro zdraví spotřebitelů - dokumenty mohou dodavatel poskytnout přímo samotnému kontejneru. Je třeba poznamenat, že prodej mléka, který se nalévá do obalu kupujícího, je zakázán. Podle zákona je mléko obecně zakázáno obchodovat kdekoli, s výjimkou obchodů a lahví, pomocí speciálních cistern. Jak můžete pochopit, shromažďování veškeré dokumentace a vyřešení byrokratických postupů bude poměrně jednoduché, pokud plánujete jen obchodovat s mlékem, a relativně obtížně, pokud chcete vyrábět toto mléko. Každý zemědělec je však dobře vědom těchto postupů a v každém případě se potýká s potřebou vyřešit je v průběhu své činnosti od samého počátku své práce.

Takže místo práce je vždy zvoleno v závislosti na situaci na trhu, obvykle jsou vybrány obytné čtvrti nebo trhy; někteří podnikatelé obchodují výhradně na venkovských trzích, kde je stále mnoho kupujících tohoto produktu. Obecně platí, že na rušném místě jistě bude spousta spotřebitelů, jen vy nebudete muset volit parky a další místa k odpočinku, koneckonců, mléko není nápoj, který pijete, aby uhasil vaši žízeň. Nacházíte se na území rezidenční oblasti, můžete se spolehnout na dostatečný počet spotřebitelů, pouze zde, podle účastníků trhu, značná část spotřebitelů jsou starší lidé nebo prostě dospělí. Mladí lidé nejsou zvyklí na konzumaci mléka.

Když je nalezeno místo, je nutné koordinovat umístění jeho nádrže s vlastníky území. Ve většině případů musíte jít do městské správy, ale někdy, když pracujete například na soukromých trzích, musíte si koupit místo pro práci nebo si ho pronajmout. Zde byste se neměli spoléhat na příliš velké částky, v nejlepším případě bude obecně volné usadit (pokud se vám podaří jednat s administrativou), v nejhorším případě - dát asi 10 tisíc rublů na místo. Nicméně, pro obchodování s mlékem nepotřebuje speciálně vybavené obchodní místo, takže stačí zaplatit majitelům trhu určitou částku za to, že stojí u vchodu na trh. Existují však výjimky a náklady na umístění na trhu mohou být mnohem vyšší, to znamená, že vše závisí na mnoha faktorech, včetně města práce a umístění v něm.

Další otázkou je nákup zařízení. Jak již bylo řečeno, v obchodě je nutné mít speciální nádrže, ze kterých a bude rozlití mléka, najít takový dostatečně jednoduchý, poskytovatelé lze snadno nalézt na internetu, v každém velkém městě si můžete objednat potřebný počet tanků od dodavatele ve své dobře osídlené oblasti. Nakonec můžete v zájmu hospodárnosti koupit použité cisterny, pro které je k dispozici potřebná dokumentace. Jen zde by se podnikatel měl vyřešit - ať už je třeba věřit prodejcům takového zařízení. Zatím Rospotrebnadzor není moc zájem na činnosti podniků, dosud obdržela stížnosti od spotřebitelů a jeho využití v obchodu a opravy strojů a zařízení, potravin, která byla dříve jasné, jak a za jakých podmínek využíván do určité míry riskantní. Kromě speciálních cistern je třeba koupit chladničky, ve kterých je mléko skladováno a přepravováno. Chlazený vůz je možné zakoupit za částku ve výši jednoho milionu rublů - bude stačit jeden stroj pro přepravu mléka ve městě, pokud se vám podaří prodat veškeré mléko během dne. To se obvykle vztahuje na ojeté automobily, nové stojí 1,5krát více a někdy mnohem dražší. Mimochodem, je třeba poznamenat, že práce na úniku bodu na prodej mléka za poměrně krátkou dobu, obvykle v časných ranních hodinách, takže můžete rychle prodat produkt, který nemá čas, aby zhoršit během několika hodin. A ještě jedna důležitá zmínka - prodávající je povinen varovat kupující, aby mléko před použitím bylo vařeno.

Nyní o nádrži. Mělo by to být speciální nádrž na slitiny s povinným nápisem "Mléko". Podnikatel se však nemusí potápět, odkud jsou dodavatelé tohoto zařízení připraveni k použití s ​​potřebnou dokumentací. Každá společnost, která se zabývá komerčním zařízením, může pomoci při hledání jednotlivých nádrží, stejně jako hotových instalací - tedy sad aut a cisteren. Vůz bude stále muset být koupen, takže na každém maloobchodním místě je třeba očekávat asi 800 tisíc minimální - to je, kolik domácké malé auto s nádrží stojí. Nádrže jako přívěs vhodný pro podnikatele, kteří již mají malý nákladní vůz, dá to bude mít asi 200-300 tisíc rublů. Mluvíme o kapacitách průměrného objemu na tisíc litrů s malými odchylkami, ale i to může být hodně a nádrž nebude nutně vyplněna.

Lidé za prací se poměrně snadno nacházejí - koneckonců jediným závažným požadavkem je dostupnost zdravotního záznamu. Prodávající může pracovat za procento prodaných výrobků, ačkoli častěji je prostě vyplácen mzdě. Zde, v případě, že plán zahrnuje částečný úvazek, můžeme omezit poměrně skromný plat - 10 tisíc rublů, a v provinciích, a ještě nižší. I když podnikatel obecně začíná pouze s jedním prodejním místem, pak může jednat jako prodejce sám. Jedná se o vynikající úspory nákladů v prvních fázích práce. Jeden prodejce je dostačující pro každý prodejní místo, ačkoli s plným pracovním dnem a každodenní prací bude minimálně dva. To znamená, že hodně závisí na formátu, ve kterém podnikatel chce pracovat. Je tedy možné ušetřit, pokud chcete převést na outsourcing všechny obchodní procesy, které se netýkají ziskového příjmu organizace. To se týká téměř výhradně pro počítače za tisíc rublů za měsíc, bude třetí strany společnosti, aby všechny jednoduché dokumentaci individuálního podnikatele, ale pro 5000 rublů v průměru, i malá společnost může počítat s tím, že jeho prohlášení budou sestavovány bez chyb. To znamená, že v tomto směru nejsou žádné vážné výdaje.

Nyní o tom nejpříjemnější pro obchodníka - o penězích. Pokud nedojde k vlastní produkci mléka, pak musíte najít pečlivě umístěné farmy, které denně dodávají čerstvé mléko. Je žádoucí, aby se jednalo o farmy přímo mimo město, a nikoliv ve vzdálených venkovských oblastech. V každém případě se vzdálenost v každém případě bude lišit, náklady na dopravu lze v rámci tohoto článku vypočítat pouze velmi obecně. V tomto ohledu, vezmeme je přibližně stejná jako jeden tisíc rublů za den, přidáním 200 rublů za každou další zásuvky - to má velký vůz opustí město a přináší mléko a kamiony s tanky jsou na cestě na pracoviště uvnitř města.

Podnikání ve velkoobchodu s mléčnými výrobky

Přidáno do záložek: 0

Podnikání ve velkoobchodu s mléčnými výrobky

Podnikání ve velkoobchodu s mléčnými výrobky je dobrou myšlenkou podnikání. Tento článek uvádí příklad toho, jak můžete organizovat své podnikání ve velkoobchodu s mléčnými výrobky. Jak víte, mléčné výrobky jsou jedním z nejoblíbenějších potravin. Mnohokrát jako zmrzlina za sucha, kondenzované mléko, tavené sýry a jiné mléčné výrobky. Rozvoj velkoobchodu s těmito výrobky je proto ziskové a výnosné podnikání,

Článek popisuje:

 • základní rozhodování,
 • průměrná ziskovost takového podniku,
 • jak sestavit sortiment prodávaného zboží,
 • otázky týkající se počtu zaměstnanců a složení zaměstnanců,
 • jaký daňový systém by měl být přijat,
 • jsou brány v úvahu možnosti prodeje na trhu, jakož i ziskovost podniku.

Také je uveden přibližný podnikatelský plán pro takový podnik. Vypracovat obchodní plán pro organizaci činností podniku, který vyrábí a prodává mléko a mléčné výrobky, je lepší přilákat odborníky.

Obecné informace o velkoobchodních produktech mléka

Tento příklad je vhodný pro umístění v městech s počtem obyvatel nepřesahujících 350-400 tisíc obyvatel.

Produkty mají rozmanitý sortiment. Patří sem například produkty jako mléko, máslo, zakysaná smetana, sýrové a kyselé mléčné výrobky.

 • 1. Podíl na příjmech z mléka činí 30%.
 • 2. Podíl příjmů z ropy činí 18%.
 • 3. Zakysaná smetana tvoří 17% příjmů.
 • 4. Zisk z prodeje sýra je pouze 15% příjmů.
 • 5. Mléčné výrobky s příjmy představují 20%.

Pro podnikání ve velkoobchodě s mléčnými výrobky, za předpokladu, že neexistují další spoluzakladatelé, je vhodná forma organizace, jako je individuální podnik.

Tento typ činnosti je registrován zvláštním daňovým režimem, tzv. Osobní daň z příjmu ve formě 3NDFL.

Business velkoobchodních mléčných výrobků podléhajících dani v rámci zjednodušeného systému daně z příjmů fyzických osob ve formě 3. V tomto případě, výkaz zisku a ztráty za jedenkrát do roka, obvykle v květnu a podle ročního příjmu, platí daň z příjmu fyzických osob ve výši 13%. Také společnost zabývající se velkoobchodem musí platit daň z přidané hodnoty (DPH). Prohlášení o dani z přidané hodnoty se předkládá za každý čtvrtletí.

Navíc obchodní společnost zabývající se prodejem hromadného zboží musí platit daně z mezd:

 • jednotná sociální daň,
 • daň z příjmů.

Za účelem optimalizace výdajů společnosti je nutné zajistit daňové účetnictví a účetnictví specializovaným firmám třetích stran, tzv. Outsourcingovým společnostem.

Zaměstnanci firmy by se měli skládat z následujících pozic a specializací:

 1. - nakladače - 8 osob.
 2. - obchodní zástupci 2-3 osob.
 3. - ředitele, jehož místo může být obsazeno jak vlastníkem firmy, tak i specializovaným odborníkem.

Zaměstnanci mzdového systému jsou jiní. Stevedores dostanou pouze plat, bez jakéhokoli procentního pojistného, ​​ředitel a obchodní zástupci dostanou plus k platovému procentu z prodeje zboží.

Základy výroby a uvádění mléka a mléčných výrobků na trh

K uložení zboží je třeba si pronajmout zvláštní místnosti. Plocha prostor určená pro sklad výrobků by neměla činit více než 300 metrů čtverečních.

Ve skladovacím prostoru je nutno zajistit chladicí komory, aby se udržovala optimální teplota pro skladování produktu bez změny jeho kvality.

Mléko a mléčné výrobky jsou zpravidla zakoupeny přímo od výrobce. Výrobce těchto produktů může být jakákoli mlékárenská farma nebo mlékárna. Nákup velkoobchodní zásilky zboží se provádí bezhotovostní platbou s možným zpožděním týdne až dva týdny. V závislosti na podmínkách výrobce může dodávka produktů provádět dodavatel i samotná společnost.

Podnikání ve velkoobchodu s mléčnými výrobky je obtížné, ale možné. Výstavba nebo organizace podnikání ve velkoobchodu s mléčnými výrobky se zakládá na prodeji mléka a mléčných výrobků prostřednictvím federálních a regionálních maloobchodních řetězců, jakož i prostřednictvím malých prodejen. Způsob platby při práci s kupujícím může být v hotovosti a bezhotovostním převodem peněz. V takovém případě je možná i odložená platba na dobu jednoho týdne až dva týdny. Velkoobchodní základna samostatně dodává produkty do skladu kupujícího. Pro dodávku výrobků je třeba si pronajmout speciální dopravu. Za tímto účelem se vůz GAZelle s chladničkou dokonale hodí.

Velkoobchod s mlékem a mléčnými výrobky má výraznou sezónnost. Největší pokles tržeb v podzimním a zimním období. V létě na jaře se objem příjmů výrazně snižuje.

Neměli byste stanovovat velmi vysoký přírůstek mléčných výrobků. To stačí na 15, ne více. Je třeba připomenout, že cena mléka a mléčných výrobků je pod kontrolou vládních agentur.

Společnými náklady jsou následující články:

 • 1. Náklady na výplatu mezd.
 • 2. Správní náklady.
 • 3. Náklady na výpočet s outsourcingovou společností pro vedení účetnictví a daňového účetnictví.
 • 4. Výdaje na využití dopravy.
 • 5. Materiály pro spalovací mazání a další výdaje.

Stáhněte si obchodní plán velkoobchodu za 550 rublů., Naši partneři se zárukou kvality. V otevřeném přístupu na internetu to není.
Obsah podnikatelského plánu:
1. Důvěrnost
2. Shrnutí
3. Stupně realizace projektu
4. Charakteristika objektu
5. Marketingový plán
6. Technická a ekonomická data zařízení
7. Finanční plán
8. Hodnocení rizik
9. Finanční a ekonomické odůvodnění investic
10. Závěry

Na videu: Jak začít podnikat ve velkoobchodě