Vlastní podnikání: kosmetika a parfumerie. Je výhodné obchodovat s kosmetikou a parfémy. Jak otevřít kosmetický obchod

Prodej daleko od všech produktů přináší značné příjmy a umožňuje vám otevřít úspěšný obchod. Kosmetika a parfémy se na ně nevztahují, jsou vždy požadovány.

Hlavní věcí je správné uspořádání případu. Co byste měli vzít v úvahu při zahájení takového podnikání? Jaké podrobnosti a úskalí potřebujete vědět?

Zákonnost výroby

Jednou ze složitostí tohoto případu je povinná certifikace. Všechny parfumerie a kosmetické výrobky musí nutně splňovat pravidla označování a registrace potřebných dokumentů, je rovněž důležité sledovat potvrzení kvality a trvanlivosti. Při uzavírání smluv s distributory a výrobci je třeba vzít v úvahu všechny tyto body.

Kromě toho je důležité vybrat zboží se správným obalem. Mělo by obsahovat všechny potřebné informace. Všechny požadavky a pravidla naleznete v technických předpisech, které se vztahují na země SNS. Již během implementace je třeba sledovat stav produktu tak, aby zboží po splatnosti nespadalo do rukou kupujících. Prodej těchto produktů může vést ke stížnostem, ztrátě důvěry mezi zákazníky a snížení zisku.

Úřední dokumenty

Není důležité, jaký druh zboží plánujete prodávat: ať už je to drahá selektivní kosmetika nebo ekologické produkty vyrobené nezávisle, budete potřebovat správní registraci činností. Nejprve je třeba se zaregistrovat jako individuální podnikatel nebo zakladatel LLC. První možnost je vhodnější pro malou instituci a druhá je vhodná pro ty, kteří plánují rozvíjet rozsáhlou obchodní síť.

Při vypracování potřebných dokumentů je třeba zvolit správný typ činnosti: v dokumentech by měl být uveden maloobchod s parfémy, domácími chemikáliemi a kosmetikou. Poté musíte určit zdanění. Konzultujte s finančním specialistou a vyberte si z jedné daně z imputovaného příjmu nebo ze zjednodušeného systému. Pouze po všech těchto postupech budete moci podnikat zcela otevřeně a legálně, aniž byste se obávali trestů.

Hledání pokojů

Je důležité nejen okamžitě porozumět, které produkty jsou výhodné pro obchod, ale také přesně zjistit, kam to udělat. Správná volba místa pro obchod je také velmi důležitá. Nejvýhodnější je pronajmout pokoj ve velkém nákupním centru nebo najít samostatný bod v suterénu obytné budovy. Případně můžete odstranit samostatný malý pavilon. Náklady na pronájem jsou jistě důležité, ale hlavní věcí je zohlednit počet potenciálních kupujících.

Proto bude mírně dražší pokoj na rušné ulici mnohem lepší volbou než rozpočet v klidné oblasti, kde je málo kupujících. Úspěšné obchodování rychle zaplatí za pronájem. Rozloha obchodu by měla být mezi třiceti a devadesát metrů čtverečních. Optimální velikost je asi čtyřicet pět čtverců. Takže bude možné a pohodlné uspořádat prostor a přenocovat pronajímateli příliš mnoho prostoru.

Nákup zařízení

Jako každá jiná obchodní činnost, kosmetika a parfémy vyžadují určité náklady na návrh obchodu. Budete potřebovat čítače, regály a police, přilákat upozornění a pokladnu. Při výběru návrhu komerčního sálu se snažte vzít v úvahu zvláštnosti pronajatých prostor. Pokud je jeho plocha malá, je lepší instalovat pouze stěnové pulty a regály. Je-li prostor prostorný, můžete umístit i ostrovní vitríny do centra.

V případě, že specializací vašeho obchodu je profesionální kosmetika, distributor vám může nabídnout značkové regály pro umístění takového výrobku. Jasné a otevřené čítače zvyšují tržby, ale při jejich používání je nutné vybavit spolehlivý bezpečnostní systém.

Pokud jste velkou kosmetikou více přitahováni, obchodní plocha není vůbec zapotřebí, je mnohem důležitější pro kancelář, kde budou prezentovány podrobné katalogy a všechny druhy vzorků nabízených produktů. Převážná část zboží bude uložena ve skladu.

Vývoj sortimentu

Měli byste zvážit, jaký bude seznam nabízených produktů, dlouho před zahájením podnikání. Kosmetika a parfémy jsou velmi rozmanité, takže rozsah může být velmi široký a z jakékoliv cenové kategorie. Snažte se nabídnout klientům jak dekorativní, tak i odpadní výrobky, výrobky pro tělo a vlasy, osobní hygienu a odstranění chloupků. Zvažte možnost vytvářet dárkové sady z nejoblíbenějších způsobů.

Zaměřte se na poptávku kupujících a na výhodné nabídky dodavatelů. Za prvé vyberte nejoblíbenější produkty a objednávejte všechny novinky v malých zkušebních zásilkách, které již v průběhu prodeje určují, jak důležitý je tento výrobek. Seznam můžete rozšířit na úkor souvisejících produktů, například vlasové doplňky, dárkové balíčky, bižuterie, domácí chemikálie, spodní prádlo.

Je výhodné prodat kosmetiku a parfémy? Úplně proto, že přirážky parfémů se pohybují od 45 do 100 procent z ceny, odpady a dekorativní výrobky se prodávají za vyšší cenu než velkoobchodní cena o 20 až 50 procent a chemikálie pro domácnost o 15 až 25 procent.

Nábor zaměstnanců

Komunikativní a zájem o svou práci, zaměstnanci mají vždy pozitivní dopad na podnikání. Kosmetika a parfémy patří do sfér, pro které je to obzvláště důležité. Při sestavování podnikatelského plánu byste tedy měli okamžitě vzít v úvahu potřebný počet prodejců a konzultantů.

V malém obchodě budou muset čtyři zaměstnanci pracovat na směnách. Je také třeba správce, který bude kontrolovat množství zboží a provádět účetnictví. Pokud chcete tuto práci uložit, můžete ji provést samostatně. Při pohovoru věnujte pozornost tomu, co konzultanti komunikují.

Kompetentní poradenství a ohleduplná léčba přimějí kupující, aby se znovu a znovu vrátili do obchodu. Proto je důležité nejen znát všechny potřebné informace o produktu, ale i celkový dojem. Chcete-li maximalizovat úroveň služeb v obchodě, můžete čas od času posílat zaměstnance na specializované kurzy.

Reklamní činnost

Hlavní zisk je tvořen díky pravidelným zákazníkům, kteří jsou v obchodě přitahováni pomocí různých akcí, bonusů a slevových programů. Proto není reklama posledním důležitým úkolem. Ještě před otevřením obchodu byste měli myslet na vytvoření programu slev pro držitele pravidelné zákaznické karty a přímo vyrábějící takové karty.

Jakékoli náklady na tyto akcie se v procesu práce nutně vyplatí. Kromě toho musíte informace o otevření obchodu distribuovat jakýmkoli dostupným způsobem: od distribuce brožur až po publikování reklam v novinách nebo časopisech. Pokud bude pozornost potenciálních zákazníků přitahována předem, v prvních dnech po začátku práce nebude docházet k výpadkům.

Obchodujte s pomocí internetu

Dobrým dalším zdrojem příjmů bude vytvoření sítě v síti. Vzhledem k tomu, že zboží bude stále objednáno k prodeji, nebude příliš složité odesílat zákazníky na internet.

Snažte se o vytvoření webu pro odborníky, ale můžete se sami vypořádat, protože rady a doporučení v síti jsou hodně. Vezměte prosím na vědomí, že na stránce internetového obchodu musí být vhodná forma objednávky a platební metody.

Pokud jsou nákupy intuitivní, budou se zákazníci znovu a znovu vrátit. Kromě přímého sortimentu stojí za zveřejnění zajímavých tematických článků na webu. S pomocí tohoto obchodu se podnik bude rozvíjet ještě více aktivně.

Výroba přírodní kosmetiky

Pokud to umožňuje prodejna, můžete v ní otevřít malé oddělení ekologických produktů. Moderní snaha lidí o ekologicky šetrné a přírodní zboží způsobuje stabilní zájem o tuto kosmetiku. Není nutné myslet na široký sortiment - takové výrobky nejsou uloženy příliš dlouho, takže je lepší vybrat si několik pozic, které přilákají příznivce tohoto druhu zboží k obchodu.

Vezměte na vědomí, že je snadnější pracovat se suchými přísadami než s vosky a oleji, takže užitečné koupelové bomby budou jednodušší než lék na tělo nebo krém na obličej. Vyzkoušejte každou novinu doma, nabídněte vyzkoušet produkt pro přátele a příbuzné. Před zahájením výroby pečlivě zkontrolujte složení a vlastnosti všech složek. Pokud jsou splněna všechna pravidla, získáte skvělý produkt, který s úspěšným prodejem může být nakonec registrován jako značka.

Analýza nákladů

Stejně jako v každém jiném podnikání existuje mnoho potíží a jemností při otevírání skladu parfumerie a kosmetických výrobků. Pro takové podnikání jsou potřebné rozsáhlé investice. Aby mohl obchod vytvářet stabilní příjmy, musí být nejen konkurenceschopný, ale také krásný, protože hlavními zákazníky tohoto druhu jsou ženy.

Vypracování podnikatelského plánu zahrnuje v něm nájemné za měsíc, náklady na opravy a vybavení obchodů, osvětlení, zásoby a reklamu. Spolu s náklady na platy, daně a veřejné služby bude otevírání středně velkého obchodu stát asi sto tisíc dolarů. Prodej kosmetiky, parfémů a souvisejících výrobků umožní jeho co nejkratší obnovu. A pokud máte internetový obchod, společnost bude zisková ještě rychleji.

Jak otevřít kosmetický obchod?

Pokud chápete kosmetické značky, poté, co jste se zabývali tématem, jak otevřít kosmetický obchod od začátku, můžete se stát vlastníkem výnosného podnikání.

♦ Kapitálové investice - 450 000 rublů
♦ Odměna - 1,5 - 2 roky

Pokud se podnikání v oblasti automobilů dá nazvat mužem, pak činnost týkající se kosmetiky a parfumerie může být skvělým spuštěním pro poctivý sex.

Pokud jste dobře známí v kosmetických a parfémových značkách, poté, co jste podrobně studovali toto téma, jak otevřít kosmetický obchod od začátku se můžete stát vlastníkem výnosného podnikání.

Spuštění tohoto uvedení do provozu nevyžaduje nákup zvláštního obchodního vybavení nebo velké kapitálové investice. Dekorativní kosmetika, výrobky osobní péče, dodávky, parfémy budou vždy mezi spotřebiteli poptávány.

Jak otevřít kosmetický obchod: reklama a konkurenční výhody


U nových obchodů nejde o nákladnou reklamní kampaň, ale o výhodnou lokalitu (na místě s vysokou dopravní kapacitou), rozumnou cenovou politikou, dobrým sortimentem zboží a spokojenými zákazníky.

Hlavní oblasti reklamy pro kosmetiku a parfumerie jsou:

 1. Krásné a velké znamení, které by bylo vidět z dálky.
 2. Vánoční dekorace, položená na chodníku před obchodem, která přiláká pozornost zákazníků.
 3. Letáky distribuované v otevírací oblasti trhu.
 4. Sociální sítě a městské fórum.

A je velmi důležité vzít v úvahu vysokou úroveň hospodářské soutěže v tomto odvětví, aby bylo možné profitovat od ostatních obchodů.

Vaše konkurenční výhody mohou být:

 • akcie a prodeje v období před dovolenou;
 • slevový systém pro stálé zákazníky;
 • prodej jedinečné kosmetické nebo parfémové značky;
 • přátelští a kvalifikovaní obchodní poradci;
 • nízké ceny;
 • dárkové balíčky zdarma, pokud zákazník zakoupí dárkovou sadu;
 • možnost platit nejen hotovost, ale také kartu, atd.

Jak otevřít kosmetický obchod: sortiment a dodavatelé


Zda váš obchod bude mít zisk nebo ne, závisí do značné míry na tom, jak kompetentně tvoříte sortiment zboží a na tom, jak ziskové důvody uzavírají smlouvy s dodavateli.

Stejně jako nechcete ušetřit peníze, pracujte pouze s těmi dodavateli, kteří vám mohou poskytnout záruku kvality, jinak se při kontrole dostanete do pokuty, a pokud někdo v důsledku použití kosmetiky, kterou si koupíte, dostane zranění, pak trest může být ještě vážnější.

Můžete pracovat jak se zahraničními výrobci, tak s domácími výrobci, hlavně je to, že jejich výrobky jsou certifikovány.

Můžete pracovat pouze s profesionálními značkami, těmi, kteří vyrábějí výrobky pro práci kosmetologů, v tomto případě se budete muset naučit nuance, jak otevřít obchod s profesionální kosmetikou.

Zde je několik tipů pro vytvoření sortimentu pro ty, kteří chtějí otevřít kosmetický obchod:

 1. Prodáváte známé značky (jak drahé, tak i ekonomické), které lidé rádi a přizpůsobují svým zákazníkům hodnotu za peníze.
 2. Snažte se najít výrobce unikátních kosmetických přípravků a parfémů, jejichž produkty nejsou zastoupeny jinými.
  To bude vaší konkurenční výhodou.
 3. Nepleťte váš obchod (zvláště pokud jde o malý obchod) velké množství zboží.
  Je nepravděpodobné, že byste měli mít čas, abyste jej provedli před uplynutím doby platnosti, a bude pro něho obtížné orientovat se.
 4. Rozšiřte zákaznickou základnu prodejem zboží jak pro muže, ženy, tak pro děti.
 5. V prodejně byste měli prodávat nejen dekorativní kosmetiku, ale také:
  • prostředky pro péči o tvář, tělo, paže, nohy;
  • Spotřební materiál: čisticí podložky, vata, doplňky pro manikúru a pedikúru atd.

Dva nejúčinnější způsoby umístění zboží:

 • výrobců;
 • (šampony, balzámy, krémy na tvář, krémy na ruce, těla, rtěnky atd.).

Jak otevřít kosmetický obchod: registrace

Zajímavý fakt:
V oblasti Mrtvého moře objevili archeologové starou kosmetickou laboratoř z 1. století před naším letopočtem. Na jeho území byly nalezeny mlýnské kameny na mletí léčivých bylin, kotle pro aromatické směsi, amfora s vonnými látkami.

Nejjednodušší způsob, jak spustit start od začátku, je stát se individuálním podnikatelem.

Tento formulář nevyžaduje komplikovaný registrační postup a je vhodný pro začínající podnikatele.

Pokud jde o způsob zdanění, můžete také nejjednodušší cestou zvolit - UTII, avšak v tomto případě by oblast vašich prostor neměla být více než 150 čtverců.

Ale pokoj je větší a nebude potřebovat pro začátečníky, protože otevřít velký obchod s kosmetikou a parfémy, musíte mít obrovský start-up kapitál k pronájmu, nákup obchodního vybavení a tak dále.

Při registraci vyberte kód odpovídající budoucí činnosti v okně OKVED: 52.33.

Povinné podmínky pro zahájení podnikání zahrnují:

 • otevření bankovního účtu;
 • získání povolení k provozování prostor od vládních agentur: Rospotrebnadzor, Požární, Sanitární služba atd.

Kde přesně je třeba otevřít kosmetický obchod?

Pro ziskovost podnikání je místo, které se rozhodnete otevřít kosmetický obchod, velmi důležité.

Pokud vy, chcete ušetřit peníze, pronajmout si někde místo na okraji města, pak se rychle rozbijete.

Je velmi důležité, aby se kosmetický a parfémový trh nacházel na místě s vysokou dopravní kapacitou lidí.

Ideální místa jsou:

 • obchodní centra;
 • trhy;
 • samostatný pokoj v centru města;
 • hustě obydlené oblasti spaní.

A bylo by hezké najít místo blízko vašich potenciálních zákazníků, například - lázeňské salony, kadeřnictví.

Samozřejmě, tyto specializované instituce nebudou kupovat kosmetiku pro vás, ale spotřební materiál ve formě vatové bavlny, tyčinky a jiné - ano.

Ve které místnosti otevřete kosmetický obchod?

Chcete-li otevřít malý kosmetický obchod od začátku, dostatek skladu pro 20-25 čtverců.

Tato oblast je dostatečná, aby vyhovovala všem obchodním zařízením a dokázala své zboží v nejpříznivějším světle.

Kromě obchodního sálu budete muset vybavit personál pro personál, malou technickou místnost, skladiště + koupelnu.

To znamená, že otevřít i malý podnik vyžaduje plochu nejméně 40 metrů čtverečních. metrů.

Pokud sníte o mini supermarketu s velkým výběrem kosmetiky a parfémů, pak se podívejte na prostory pro 100-150 čtverečních metrů.

Měli byste věnovat pozornost vnitřnímu trhu budoucího trhu.

Chcete-li obchodovat s elitní kosmetikou a parfémy, pak ušetřit peníze na zdobení prostor, protože vás navštíví bohatí zákazníci.

V tomto případě je lepší pozvat profesionálního designéra, aby pro vás vytvořil interiérový koncept.

Pokud se rozhodnete otevřít kosmetický obchod ekonomické třídy, můžete se omezit na světlé stěny a strop, aby nedocházelo k odvrácení pozornosti samotných výrobků.

Ale bez ohledu na koncepci vašeho budoucího podnikání se postarat o kvalitní osvětlení prostor, aby kupující mohli dobře zvážit prodané výrobky.

Obchodní zařízení pro kosmetický obchod

Neexistují jednotné požadavky na to, jaké by mělo být obchodní zařízení v kosmetickém obchodě.

Každý majitel se řídí oblastí svých prostor a konceptem trhu.

Pokud například otevřete něco podobného supermarketu a označujete výrobky s prvky proti krádeži, můžete si koupit více otevřených vitrín a polic.

Je-li to malá prodejna s jediným prodejcem, je lepší si objednat uzavřené skleněné police a výlohy, aby se zkrátila pravděpodobnost krádeže krádeže.

Řekněme, že jste se rozhodli otevřít malý nákupní středisko (25 metrů čtverečních) pro levné kosmetiku a parfémy.

V takovém případě budete potřebovat takové vybavení:

Jak otevřít kosmetický obchod: budeme podnikat v kráse

Chcete se zabývat zajímavým obchodem a vědět o všech nových produktech kosmetického průmyslu? Otevřete kosmetický a parfémový obchod.

Kosmetika - požadovaný produkt, na který můžete slušně vydělat, pokud organizujete svou firmu správně. Ale jak otevřít kosmetický obchod a jaké úskalí mohou být na cestě k vytvoření takového podnikání? Vyřešíme tu otázku.

Kosmetika a právo

Obchod s kosmetikou a parfumerie je poměrně komplikovaným obchodem, protože všechny kosmetické výrobky musí být certifikovány a při uzavírání smluv s dodavateli je nutné pečlivě zkontrolovat všechny dokumenty a věnovat pozornost shodě výrobků s dnešními požadavky.

Od července 2012 začal jednat Technické předpisy celní unie (působí na území Ruska, Běloruska a Kazachstánu), který podrobně popisuje postup upřesněn a povinné certifikace kosmetických přípravků a parfémů, a požadavky na registraci dokumenty týkající se zboží a označování výrobků.

Dále jsou popsány požadavky na balení, které by měly obsahovat podrobné informace o produktu. Během dvou let od okamžiku zahájení provozu technických předpisů bude fungovat tzv. "Přechodné" období, ale je nutné požadovat, aby dodavatelé správně navrhli kosmetické výrobky právě teď.

Registrace činností

Jakmile se rozhodnete otevřít svůj vlastní kosmetický obchod, je třeba vyřešit hlavní aktivity, podívat se na prostory pro budoucí prodejnu a učinit obchodního úředníka. K tomu potřebujete:

 • projít procesem registrace státu jako samostatného podnikatele (i když je možné zaregistrovat LLC, avšak IP v tomto případě zjednoduší účetnictví);
 • vybrat typ činnosti - při otevírání kosmetického obchodu se jedná o maloobchod s kosmetikou, parfémy a domácími chemikáliemi;
 • zvolit systém zdanění - může to být jako jediná daň z imputovaných příjmů (UTII) a zjednodušený daňový systém (USN).

Výběr místnosti

Při výběru místnosti pro kosmetiku byste měli věnovat pozornost nákupním center, kde si můžete pronajmout pokoj, jednotlivé pavilony nebo suterénní podlaží obytných budov. Samozřejmě, cena nájemného je důležitým bodem, ale musíte si zvolit pokoj založený na dobrém toku zákazníků. Proto pokud bude nejúspěšnější místo pro organizaci obchodu dražší, stojí za to jít do této oběti. Koneckonců, nakonec se nájem vyplácí úspěšným obchodem.

Pokud jde o velikost budoucího skladu, je lepší zvolit prostor od 30 do 90 metrů čtverečních. Je pravda, že v obchodním centru bude prostor více než 50 metrů čtverečních příliš drahý, takže můžete zastavit na 40 až 45 metrů. Pro správné umístění kosmetického obchodu je důležitý počet podlaží budovy. Pokud se rozhodnete otevřít obchod v samostatné budově, mělo by to být první nebo přízemí, a pokud v nákupním centru pak s eskalátorem, podlaha může být nějaká.

Potřebné vybavení

Každý si uvědomuje, že v kosmetickém obchodě potřebujete specifická obchodní zařízení: skleněné police, police, regály, na kterých zboží bude vypadat dobře a kde bude vhodné zvážit. Bude také vyžadovat pokladnu a samozřejmě také jasné znamení, které přiláká pozornost zákazníků.

Obchodní zařízení by mělo být maximálně přizpůsobeno stávajícím prostorům. V závislosti na oblasti a konfiguraci obchodní plochy můžete nainstalovat oba pulty poblíž zdí a ostrovní vitríny uprostřed místnosti. V takovém případě by měly být uzavřené vitríny a počitadla rozumně kombinovány s otevřenými. Podle statistik otevřené pulty stimulují tržby o 20%. Ale výběrem otevřeného obchodního vybavení, které může výrazně zvýšit prodej, stojí za to postarat se o spolehlivý systém proti krádeži, protože to jsou kosmetika a parfumerie, které jsou nejčastěji vystaveny krádeži zboží.

Sortiment záleží

Plánování sortimentu obchodu byste měli věnovat pozornost následujícím produktům:

 • dekorativní kosmetika;
 • produkty péče o obličej;
 • parfumerie;
 • prostředky pro péči o vlasy a tělo;
 • prostředky osobní hygieny;
 • prostředky pro holení, odstranění chloupků.

Kromě toho můžete okamžitě přemýšlet o systému dárkových certifikátů nebo sbírat speciální dárkové soupravy, které budou zahrnovat jak oblíbené prostředky, tak související produkty.

Samozřejmě, plánování sortimentu, musíte se zaměřit na poptávku zákazníků pro určité zboží a značky. Mimochodem, poptávka kupujících je lepší studovat na malých zkušebních hodinách zboží. Postupně se vypracuje určitý algoritmus pro nejúspěšnější vyváženost zboží na regálech obchodu a nejdříve stojí za to zdůraznit osvědčené a vyhledávané produkty masové poptávky a inzerované novinky. Stále je možné rozšířit seznam prodávaného zboží na úkor příslušenství pro vlasy, spodní prádlo, domácí chemii, bižuterii, dárkové balení a tematickou literaturu.

Základem sortimentu by měly být rozpočtové známky, samozřejmě, pokud nemáte v úmyslu obchodovat s elitními a drahými parfémy a kosmetiky. Je také možné uzavřít smlouvy o dodávce zboží s předními domácími i zahraničními výrobci, které často nabízejí malým obchodním místům příznivé podmínky pro spolupráci.

Co se týká obchodních marží, pak u parfémovaných výrobků činí 45-100%, pro kosmetické výrobky - 20-50%, pro domácí chemii - 15-25%.

Inteligentní pracovníci - klíč k úspěchu

Před otevřením parfumerie a kosmetiky stojí za to pečlivě přemýšlet a vypracovat obchodní plán, z něhož bude jedním z nejdůležitějších bodů získání správného personálu. Počet prodejních konzultantů závisí na oblasti obchodu a harmonogramu jeho práce. Takže pro malý butik s rozlohou 50 metrů čtverečních, který bude pracovat od 10:00 do 20:00, budete potřebovat čtyři prodejní konzultanty, kteří pracují dva ve dvou. Současně bude vlastník firmy kombinovat pozici obchodního manažera, vedoucího účetního, personálního důstojníka a odborníka na komodity.

Zvláštní pozornost by měla být věnována komunikačním dovednostem a povědomí zaměstnanců. Koneckonců v kosmetickém obchodě kupující zpravidla vyžadují odbornou pomoc při výběru různých prostředků nebo kompetentních rad. A to znamená, že konzultanti musí znát zboží, studovat všechny poznámky a být schopni inteligentně odpovědět na četné otázky kupujících. V případě potřeby můžete prodejce poslat na speciální kurzy nebo najmout zkušené konzultanty.

Reklama a slevy

Není žádným tajemstvím, že všechny kosmetické obchody vydělávají především na pravidelných zákaznících, kteří jsou přitahováni různými propagačními akcemi, bonusy a slevy. Proto bychom neměli být chamtiví a utrácet peníze kompetentně na inzerci obchodu, stejně jako vytváření diskontních karet a vyvíjení slevových programů. Všechna tato opatření dříve nebo později vrátí stokrát a přinese značné zisky. A aby nedošlo k vyhoření, náklady na slevy by měly okamžitě zvýšit cenu zboží.

Internet: prodáváme kosmetiku prostřednictvím sítě!

Abyste nebyli vázáni pouze na prodej zboží v obchodě, můžete provozovat online kosmetický obchod. Vzhledem k tomu, že již objednáte zboží pro vaši prodejnu, nebudete mít problémy s odesláním zboží někomu, kdo objedná na internetu. Stránky si můžete objednat od vývojářů a můžete to udělat sami pomocí programů ze stejného internetu a doporučení, která lze snadno najít na mnoha místech. Portál by měl mít formulář objednávky, zpětnou vazbu a možnost platit za zboží. Pak by měla být stránka vyplněna obsahem, například zajímavými tematickými články, které povzbuzují nákup, a samozřejmě také katalog výrobků. Pokud to uděláte sami, náklady na vytvoření internetového obchodu nebudou tak velké a vzhledem k tomu, že již máte zboží, se podnik může rozvíjet velmi aktivně.

Finanční aspekt

Samozřejmě, otevření kosmetiky a parfumerie je docela komplikovaný projekt, který bude vyžadovat značné investice. Nezapomeňte, že hlavními spotřebiteli kosmetických přípravků jsou ženy. A to znamená, že obchod musí být stylový, krásný a konkurenceschopný.

Takže vypočítáme náklady na zahájení podnikání s přihlédnutím k tomu, že plocha obchodu je 50 metrů čtverečních, tam jsou čtyři obchodníci, manažer a jeden čistič a obchod se provádí přes pult:

Obchodní plán obchod s kosmetikou a parfémy

Všechny ženy chtějí být krásné, mladé a dobře upravené. Pomáhat jim stovkám obchodů se správnými kosmetickými výrobky. Moderní žena je ochotna strávit nejméně 15% svých příjmů za nákup kosmetiky a parfémů. Mnozí jsou připraveni zachránit i na jídle, ale poskytují si potřebné prostředky krásy. Proto je podnikání na těchto produktech stabilně populární a má neustálý požadavek. Chcete-li provozovat výdělečně výhodnou firmu s minimálními riziky a jasnými výpočty efektivity, je třeba napsat podnikatelský plán pro kosmetiku a parfumerie, jehož příklad je uveden v tomto článku.

Shrnutí projektu

Kosmetika a parfémy se prodávají všude, a to i v nejmenších městech v zemi. Velké částky však hradí pouze dívky a ženy s vysokými příjmy, takže je lepší otevřít takový obchod s počtem obyvatel nejméně 500-800 tisíc lidí, kde je dostatečný počet cílových skupin. Je plánováno otevření kosmetiky a parfumerie ve velkém městě Ruska. Navzdory velké konkurenci téměř ve všech sférách je poptávka vysoká, takže vytvoříme obchod, ve kterém bude kombinován dobrý sortiment, vynikající kvalita zboží, vysoká úroveň služeb a výhodná poloha prodejny.

Rozvrh obchodu - denně od 10:00 do 21:00, bez dnů volna a přestávky. Jednou měsíčně - poslední pondělí v měsíci - technický den pro inventář.

V našem obchodě budou nabízeny návrhy pro nejběžnější kosmetiku mezi hlavní cílovou skupinou a více než 30% z řady přírodní kosmetiky.

Hlavní cílové publikum obchodu:

 • Ženy od 25 do 45 let (40%).
 • Dívky od 16 do 24 let (30%).
 • Ženy od 46 do 60 let (20%).
 • Muži od 30 do 50 let. (10%).

Neměli bychom zapomínat, že muži často chodí do takových obchodů, kde nakupují své milované ženy, a to bez jakýchkoli důvodů a kupují také hygienické výrobky a parfémy pro sebe. V podstatě dostanou parfém, ale každý pátý kupující si může koupit něco z kosmetiky (krémy, hygienické výrobky, kity).

Náš prodejní prodej kosmetiky a parfémů se zaměří na kupce se středními a vysokými příjmy.

 • Internetové prodejny kosmetiky a parfumerie.
 • Podobné obchody.
 • Hypermarkety s oddělením kosmetiky a jiného zboží.

S každým ze soutěžících se dá a musí bojovat. Je důležité znát soutěžitele "osobně", analyzovat rozsah a ceny, výhody a nevýhody. Pak není obtížné formulovat úspěšné firemní politiky a marketingovou strategii.

Vlastní podnikání: jak otevřít obchod s kosmetikou a parfémy

Kosmetiky a parfémů - téměř volba win-win pro zahájení vlastního podnikání, a to zejména pokud jste dobří v těchto produktů, a v ideálním případě dokonce mají bohaté zkušenosti s nimi. Tento obchod je tradičně považován za ženu, což není překvapující. Sama o sobě, obchodní idea store of parfumerie a kosmetiky, snad není nic nového, ale i při vysokých úrovních soutěže na tomto trhu od nováčků mít každý šanci na úspěch, za předpokladu, že budou schopni najít své místo.

Trh kosmetiky a parfumerie v Rusku

Přestože hospodářská situace v zemi je velmi žádoucí, ruský kosmetický a voňavkářský trh se nachází na čtvrtém místě mezi evropskými zeměmi, jen za Velkou Británií, Německem a Francií. Podle výzkumu společnosti RBC.research zaujímá Rusko 3% světového obratu zboží z tohoto segmentu a tento podíl se každoročně zvyšuje.

Průměrný roční růst v Rusku dokonce překonává světový trend (3%) a až do loňského roku byl kolem 4%. V roce 2013 se však míra růstu výrazně zvýšila a dosáhla 9%. Podle odborníků má tento trend dva hlavní důvody: vysoké ceny surovin, které vedly k výraznému zvýšení hodnoty hotových výrobků a zvýšení aktivity maloobchodníků a jejich maloobchodních sítí. I v loňském roce vzrostl počet specializovaných prodejen na trhu kosmetiky a parfumerie o téměř 30%. Velké obchodní sítě na území naší země jsou nyní více než 200 (včetně ve formátu droger). Na konci roku 2012 jejich počet činil pouze 150.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Stimuluje poptávku po přírodních a ekologických prostředcích pro podporu zdravého životního stylu, takže tento segment získává větší popularitu. Další trend - vznik on-line obchodů, které, pokud ne přemístí, pak alespoň úspěšně soutěží s konvenčními. Segment specializovaných supermarketů se aktivně rozvíjí. Analytici se domnívají, že pokud budou tyto trendy pokračovat, v blízké budoucnosti ruský trh s kosmetikou a parfumerie bude mít nejméně 4%, nebo dokonce 5% světového trhu.

Podle zveřejněného výzkumu výzkumné skupiny D iscovery se obrat všech výrobků na tomto trhu v peněžním vyjádření pohyboval na více než 6 miliardách dolarů. Asi 18% z nich tvoří parfémy. Charakteristickým rysem prodeje zboží v posledních letech pokles podílu přímých prodejů, maloobchodní aktivní práce v regionech, čímž se masivně otevřít nové obchody a rozšiřovat síť.

Dochází k poklesu geografické koncentrace kosmetického a parfémového trhu v okolí Moskvy nebo Petrohradu, neboť nedávno rostl podíl regionálních společností a provozovatelů, kteří vytvářejí a rozvíjejí vlastní sítě.

Absolutním lídrem mezi největšími sítěmi byl L'Etoile, který má více než 800 obchodů v největších městech země. Téměř každá velká síť otevřela nové obchody a provádí cílenou expanzi v regionech: Rive Gauche má asi 30 nových obchodů, Ile de Beaute prakticky nezostává.

Podle průzkumu výzkumné skupiny jsou lídry z hlediska objemu a popularity i nadále známými značkami zastoupenými zahraničními výrobci. Na prvním místě jsou produkty L'Oreal, následované LVMH, Procter a Gamble a řada dalších společností. Ruské výrobci nemohou soutěžit na stejném základě, ačkoli oni (Faberlic, Novaya Zarya a někteří další) prodávají své výrobky.

Vyplývá to z průzkumu top20brands.ru ratingu popularity značky, které prvních místech byly rozděleny takto: L'Oreal získali 16,7%, Christian Dior 12,9% hlasů, Nivea oblíbený u 12,5% respondentů. V oblasti přímého prodeje pokračuje společnost Avon v čele. Je zajímavé, že na trhu kosmetiky a parfumerie v Rusku v posledních letech nejsou noví hráči.

Při distribuci reklamních rozpočtů firem je bezpodmínečným vedoucím podnikem ProcterGamble a v souhrnu všechny společnosti pokrývají více než 11% ruského reklamního prostoru, za druhé pouze potravinářské výrobky.

Od roku 2012 výrazně poklesl podíl přímého prodeje. Odborníci to vysvětlují nejen rozšiřováním sítí, ale také výrazným odlivem konzultantů, kteří profitně začali pracovat v jiných sférách ekonomiky. Konkurence mezi hlavními hráči na federální úrovni, růst sítí drogerů a prodej produktů přes internet, který jen získává dynamiku, se stávají stále více zřejmými. Podíl padělků na internetu roste. Podle informací z různých zdrojů dosahuje podíl padělků na kosmetickém a parfémovém trhu v některých případech 30%. A pokud se v reálném sektoru s falzifikáty poměrně úspěšně vyrovnává, pak je na internetu mnohem obtížnější.

Takže nejprve musíte oficiálně zaregistrovat svůj podnik. Pokud plánujete otevřít malý obchod, je optimální organizační a právní forma individuální podnikatel. Registrace jako IP netrvá dlouho: vše, včetně přípravy potřebných dokumentů, trvá nejdéle týden. Při registraci budete muset uvést hlavní typ činnosti, kterou hodláte zapojit, z klasifikátoru OKVED. V našem případě je tento kód 52.33 - maloobchod s kosmetickými a parfémovými výrobky. Jako zdanění zvolte UTII. Mějte však na paměti, že oblast vašeho obchodu by neměla přesáhnout 150 metrů čtverečních. metrů. Toto zdanění může být sníženo pevným příspěvkem do období šetření, stejně jako příspěvky, které IP platí pro své zaměstnance. Konečně budete muset otevřít zúčtovací účet u banky, který použijete k dohodě s dodavateli, a také si objednat pečeť (bude to stát asi 1000 rublů).

Dokonce i ve fázi registrace společnosti začněte hledat vhodný prostor pro váš obchod. Někdy to může trvat až několik týdnů. Zkušení podnikatelé říkají, že správné místo je až 80% obchodního úspěchu. Požadavky na to jsou standardní: vysoká schopnost běhu, umístění blízké dopravním uzlům, ideálně blízko parkoviště. Pokud nenajdete pokoj, který splňuje všechny tyto požadavky v centru města, nezáleží na tom. Vhodný a velký prostor na spaní. Hlavní věc je, že váš obchod není umístěn mezi domy, ale v blízkosti rušné silnice.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Neméně důležitá je oblast budoucího obchodu. Kosmetika - malý kousek zboží pro umístění, které nevyžaduje velký prostor. Proto můžete zvážit možnost malého oddělení ve velkém nákupním komplexu nebo samostatně umístěném malém obchodě. Ty se často nacházejí poblíž trhů nebo poblíž nákupních a zábavních center. Náklady na pronájem takového obchodu budou nižší než pronájem náměstí v nákupním středisku a průchodnost je téměř stejná. Varianta s obchodním centrem je méně vhodná také proto, že obvykle otevřou online kosmetické obchody. Konkurence s nimi je poměrně obtížná. Pokud však váš obchod má úzkou specializaci, pokud obsahuje produkty, které nemůžete najít v L'Etoile nebo Riv Gosh, ale toto okolí bude jen po ruce.

Existuje třetí možnost - otevřít prodejnu v salonu krásy. V tomto případě budou náklady nižší, neboť nejsou plnohodnotným obchodem, ale spíše samostatným vitrínem. Kromě toho obdržíte cílové publikum: návštěvníci kosmetických salonů pravděpodobně zakoupí kosmetiku, zvláště pokud ji doporučuje její pán. Hlavní nevýhodou této možnosti je, že kosmetické salony zpravidla již prodávají kosmetiku, takže je nepravděpodobné, že by oblast převzaly konkurenci. Je reálnější fungovat jako dodavatel. V takovém případě nainstalujete v kabině vitrínu, doručte zboží a správce salonu ji prodává zákazníkům. Získáte zisk z prodeje a salon - nájemné za vitrínu a procento tržeb. Z jednoho místa nebudete moc vydělávat, ale pokud zorganizujete celou síť, příjmy budou velmi dobré.

Malá oblast by měla být pokoušena používat nejfunkčnější. Umístěte obchodní zařízení takovým způsobem, aby na jedné straně mohli návštěvníci vidět veškeré zboží, a na druhé straně, že regály a výlohy neporušují jejich pohyb v obchodním patře. Pokud jde o výzdobu interiéru, je zbytečné věnovat spoustu úsilí a peněz na komplikovaný design. Ve vašem obchodě by měly být pohodlné a útulné, ale pozornost kupujících by měla přitahovat výrobky, které jsou v ní uvedeny, a ne nějaké detaily interiéru nebo vybavení. Nicméně, pokud se specializujete například na ekologicky šetrnou kosmetiku, pak je žádoucí, aby interiér vašeho obchodu odpovídal (přírodní materiály převážně teplých odstínů, dřevěné stojany atd. Se používají pro dekoraci).

Získáváme obchodní zařízení

Neexistují jednotné požadavky na obchodní vybavení pro prodejny parfémů a kosmetiky. Vybírá se podle oblasti obchodu, sortimentu, interiéru atd. Odborníci se domnívají, že je nejlepší použít kombinaci polic a polic. Pro malý bod například můžete vyzkoušet toto uspořádání nábytku: jeden stojan nebo roh s levným oblíbeným zbožím a pult s dražšími předměty. Pult je obvykle umístěn v blízkosti pokladny, aby se šetřil prostor, a kosmetika je rozložena co nejkompaktněji. Je-li plocha obchodu dostatečně velká, můžete instalovat kompaktní regál ve středu obchodní plochy. Nezapomeňte zvážit umístění propagačních materiálů. Používání prvků stylů výrobce značky v prvcích obchodního vybavení způsobuje větší důvěru zákazníkům v kvalitu navrhovaného zboží. Obzvláště populární jsou značkové regály, které se používají pro kosmetiku některých značek. Nicméně značkové maloobchodní vybavení má své nevýhody: liší se v barvě a stylistickém designu, takže v malé místnosti jsou někdy obtížné se vzájemně komponovat.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Pokud však váš obchod není vybaven systémem proti krádeži, nepokládejte otevřené vitríny a police. Upřednostněte plné skleněné vitríny s osvětlením, které vám pomohou prezentovat nejvýnosnější produkt. Jedna taková vitrína bude stát zhruba 15 tisíc rublů. Pokud je vitrína namontována proti stěně, je žádoucí, aby její zadní stěna byla zrcadlena. Pokud je to možné, utratíte za nákup zařízení proti krádeži. To stojí asi 70-100 tisíc rublů, ale podle statistik ztráty z krádeže může být asi 5-10% obratu odbytu, takže tyto náklady rychle splatit.

Nezapomeňte na organizaci pracoviště prodávajícího. Obvykle se jedná o stůl s pokladnou a židlí. Stůl musí být uzavřen nejméně ze tří stran (ze strany obchodního domu). Náklady na nákup nábytku a vybavení bude od 80 tisíc rublů. Co se týče pokladny, IP na UTII, který se zabývá maloobchodem, může bez pokladny. Pokud je to nutné, je povinen vydat kupujícímu místo pokladního poukázky doklad o prodeji, potvrzení o přijetí nebo jiný doklad o zaplacení, který potvrzuje příjem finančních prostředků. Je také možné vypořádat se bez ústřední protistrany při vydávání přísných formulářů pro podávání zpráv. Tyto formuláře jsou přirovnávány k pokladním pokladnám. Při práci bez pokladny se očekává, že čl. 2.1 čl. 2 federálního zákona 54-FZ. V tomto případě musí formuláře obsahovat povinné informace o PI, tj. Datum, číslo a název dokumentu; Jméno podnikatele, jeho identifikační číslo daňového poplatníka; množství a název zboží; částku platby a podpis osoby, která doklad vydala. Jejich užití, skladování a likvidace je zakotveno právem Ruské federace. Pro činnosti provádějící IP s USN není také potřeba, ale pokud máte internetový obchod, pak je použití pokladny povinné. Seznam přísných formulářů pro hlášení je schválen nařízením vlády Ruské federace č. 359 ze dne 6. 5. 2008. Můžete použít tyto SSR, které jsou schváleny pro určitý typ služby. Pokud neexistuje žádný formulář, pak můžete použít formu přísných formulářů, ve kterých máte všechny informace a náležitosti PI. Pokud kupující nepotřebuje doklad o zaplacení, nemůžete nic vzdát. Pokud by však byl dokument požadován a nebyl vydán, pak pro jeho neudělení je stanovena pokuta podle čl. 14.5 Správního řádu Ruské federace.

Nejobtížnější věc, když otevřete svůj vlastní parfém a kosmetický obchod, je kompetentní výběr sortimentu. Existuje několik možností pro jeho vytvoření. První je práce se slavnými značkami. Najít zboží společných značek nebude těžké - stačí kontaktujte oficiálního distributora, který má výhradní právo prodávat na území Ruska. S uzavřením smlouvy však mohou být obtíže. Faktem je, že takové společnosti obvykle kladou na své partnery zvláštní požadavky. Tyto požadavky se mohou vztahovat k umístění a konstrukci skladu a někdy i k produktové řadě. Mohou ukládat omezení počtu bodů v jednom městě nebo okrese. Pokud tedy tuto možnost upřednostňujete, ale nemáte velký počáteční kapitál, pak je nejlepší zvolit alespoň 2-3 výrobců v různých cenových kategoriích. Pokud pracujete pouze s jednou značkou, značně omezuje rozsah vašich zákazníků. Na druhou stranu, můžete získat podporu od distributora, budou moci využít řadu propagačních materiálů, účasti na akcích a budou považovány za oficiální zástupce společnosti v naší zemi i ve vašem regionu.

Jedním z "příšer" kosmetického trhu se začal rozvíjet maloobchodní řetězec "L'Etoile" jako obchod, ve kterém byly předvedeny některé značky, především značky značkového distributora "Kafedek". Stejně tak na počátku vznikl a vyvíjel selektivní trh parfumerie a kosmetiky, kdy distributoři, kteří nemohli dát své zboží do obchodů, které splňovaly všechny potřebné požadavky, začaly vytvářet vlastní sítě. Ačkoli hlavním účelem posledně uvedeného byl prodej některých produktů, ale rozšíření sortimentu, obrátili se na další distributory. V současné době jsou největší kosmetické a parfémové sítě v Rusku partneři nebo jedna společnost. Dodávají zboží, autorizují prodejní místa, vyvíjejí reklamní kampaně.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Tam je také druhá verze práce, když kosmetika jsou zakoupeny neznámými značkami nebo dokonce nelegální výrobky (padělky pro slavné značky). Druhý případ, ze zřejmých důvodů, ani nevážeme. Ale na málo známou kosmetiku, která je zpravidla poměrně levná, bude vždycky kupujícím. Pouze bod s takovým produktem by měl být otevřen blíže k cílovému publiku. Například nákupní centrum v tomto případě nebude fungovat, ale stůl nebo obchod v blízkosti trhu je přesně tato možnost. Jedná se o takzvaný šedý trh. Je spontánní a téměř nekontrolovatelná, ale není tam žádný zákaz ze strany státu.

Nicméně ani kosmetika z kategorie "bez názvu" ani výrobky značky samy o sobě nejsou konkurenční výhodou, a to pouze proto, že stejný přesný výrobek je v dvanácti dalších obchodech. Pokuste se najít takovou kosmetiku a parfumerie, která ještě ve vašem městě není zastoupena (nebo není široce zastoupena). Chcete-li tak učinit, obraťte se na své potenciální zákazníky. Přemýšlejte o tom, co jim chybí, jaký sortiment je potřebný k tomu, aby přilákali jejich pozornost a aby se stali běžnými zákazníky. Přístup k této otázce tvořivě a obdržíte velké množství nápadů, jejichž realizace pomůže vašemu podnikání úspěšně.

Upozornění: všechny kosmetické výrobky musí být certifikovány. Seznámení s objednávkou povinné certifikace je možné v technickém předpisu celní unie, která působí na území Ruska, Běloruska a Kazachstánu. Existují také požadavky na registraci dokumentů pro zboží a označování výrobků.

Kalkulujeme výdaje a plánujeme příjmy

V rámci tohoto článku uvažujeme o malém kosmetickém a parfémovém obchodě pro známou značku. Minimální částka pro její otevření je 2 miliony rublů. To zahrnuje pronájem prostoru nebo prostoru v obchodním centru pro váš obchod (nejméně 50 m2, pokud se jedná o samostatně umístěný obchod). Pronájem takového prostoru bude stát zhruba 100 tisíc rublů. Stejné množství nebo ještě trochu více bude nutné k opravě prostor. S největší pravděpodobností bude muset být provedeno, i když jsou pronajaté prostory v dobrém stavu. Distributor má zvláštní požadavky na design obchodu. Podstatnou položkou výdajů je nákup zboží. I ve velkoobchodních cenách nejsou výrobky známých značek levné. Bude to trvat asi jeden milión rublů. Dalších 100 až 150 tisíc rublů bude zapotřebí k nákupu komerčního vybavení (další plus 70-100 tisíc rublů, pokud jste se rozhodli dát proti krádeži brány). Měsíční výdaje zahrnují platby daní (zhruba 20 tisíc rublů měsíčně za IP na UTII), platy pro prodejce a také náklady na reklamu.

Pokud jde o zaměstnance, nejprve můžete pracovat ve svém obchodě a sami. Vzhledem k tomu, že jeho práce bude s největší pravděpodobností 10 hodin denně a sedm dní v týdnu, je lepší ještě hledat asistenta. Velké společnosti otvírají vlastní vzdělávací centra pro školení nových prodejních konzultantů. Musíte také trénovat své zaměstnance všemi moudrostami sami. Ironií je, že nejprodávanějšími parfémy a dekorativní kosmetikou jsou muži. Ale nebude snadné najít takového pro. Ve většině případů se prodej těchto výrobků stále zabývá spravedlivým pohlavím.

Bez ohledu na umístění vašeho obchodu je její specializace a rozsah bez reklamy stále nepostradatelná. Nejúčinněji v této oblasti působí venkovní reklamy -. A nápis na přední části obchodu, který přitahuje pozornost, dobře zařízené výloh, billboardy, bannery, světelné boxy, atd Je také osvědčená barevné letáky a brožury o konkrétních akcích nebo označit různé dovolenou (samozřejmě se slevami). Letáky a brožury jsou distribuovány kolemjdoucím na ulici nebo návštěvníky nákupního centra, je-li váš obchod se nachází na jeho území, stejně jako je stanoveno v poštovních schránek. Jiné typy reklamy, například v televizi nebo rozhlasu, nejsou nejlepší volbou jak pro cenu, tak pro efektivitu. Ale reklama na internetu na místních regionálních místech a fórech může poskytnout vynikající výsledek. V budoucnu stojí za to přemýšlet o vytváření vlastního online obchodu. V poslední době stále více a více žen nakupuje parfémy a kosmetiku na internetu s domácím doručením. Mohlo by se zdát, že takový výrobek je těžké vybrat „v nepřítomnosti“, ale ne každý může dostat do obchodu, pokud je umístěn daleko od jejich domovů. Tam je další výhoda: ceny v obchodech jsou obvykle nižší, než je obvyklé, protože jejich majitelé nemusíte utrácet další peníze na nájemné, vybavení a platy prodejců.

Upozorňujeme, že někteří distributoři, kteří podporují své partnery, částečně pokrývají náklady na reklamu. Obecně platí, že váš reklamní rozpočet může být od 30 tisíc rublů měsíčně a více. Vše závisí na vašich finančních schopnostech. Hlavní věc, nezapomeňte sledovat účinnost některých typů reklamy, které používáte. Přemýšlejte také o způsobech, jak zachovat a zvýšit loajalitu vašich zákazníků. Standardní, ale neustále efektivní volba - loajální zákaznická karta s kumulativním systémem slev.

Kozmetika a parfémy jsou v průběhu roku vždy velmi žádané. Obzvlášť velké prodeje klesají v období před dovolenou - před novým rokem, 8. března, den sv. Valentýna atd.

Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.