Jak otevřít dopravní společnost. Podnikatelský plán dopravní společnosti: výpočet nákladů a úskalí podnikání

Nákladní doprava je v dnešní době velmi poptávkou. Dopravní společnosti budou vždy v kladném teritoriu, pokud je potřeba přepravovat zboží nebo přechody. Proč však některé firmy bankrotují? Jednoduše proto, že jejich majitelé zpočátku vedli nesprávnou obchodní politiku. Nejsilnější přežije na trhu přepravy nákladu a to je fakt. Ale jak se stát bankrot a jak otevřít dopravní společnost od začátku? Odpovědi na všechny tyto a mnohé další otázky najdete v průběhu našeho dnešního článku.

Volba pracovního plánu

Před otevřením přepravní společnosti byste měli určit vhodný pracovní plán. Existují dvě možnosti:

 1. Organizace vlastní dopravní společnosti s vozovým parkem nákladních automobilů. V takovém případě si můžete vozy vzít k pronájmu nebo je zakoupit ve správné výši, znovu vstoupit do fyzické nebo právnické osoby. Pokud navíc počítáte s velkým podílem nákladu, měli byste najmout kvalifikovanou pracovní sílu (většinou řidiče). Pokud je rozpočet společnosti nízký, můžete si pronajmout řidiče osobním autem. Takže ušetříte nejen čas najít vhodného personálu, ale také peníze na nákup vlastního vozového parku.
 2. Poskytování služeb zasílatelství. V takovém případě se vaše společnost stane dispečerskou službou pro nákladní dopravu. Podstatou její práce je najít nosiče na boku. Firmy získají tak vysoký zisk. V průměru přebírají 5 až 10 procent celkových nákladů na dopravu (1 náklad). A to je v úplné nepřítomnosti vlastního vozového parku a minimálního počtu pracovníků. Obecně platí, že podnikání je také velmi výhodné.

Jak otevřít přepravní společnost pro poskytování služeb při expedici? Podvodní kameny a nejen

Schéma práce společnosti zajišťující spediční služby je poměrně jednoduché: vlastník nákladu - dispečer - nákladní dopravce. Co to znamená? Dispečerská společnost spojuje vlastníka nákladu s dopravcem za účelem vzájemně prospěšné spolupráce. V tomto případě spořitelna zohledňuje všechny zájmy těchto dvou stran.

Jak vytočit základnu dopravce?

Aby společnost dosáhla zisku, musí mít nejprve vlastní základnu, jinak nebude s ní spolupracovat. Zde můžete vytvořit seznam dopravních společností a soukromých dopravců - vlastníků nákladní dopravy.

Udělat tato databáze je nezbytné, aby bylo možné uspořádat nejen typy automobilů nákladních, ale i na moře, letadlem nebo vlakem. V rámci tohoto systému funguje většina moderních spedičních společností. Nicméně, na první pohled si můžete vyzkoušet sami v jediném druhu dopravy (je žádoucí, aby to bylo na silnici).

Dokumenty

Všechny společnosti a řidiči, s nimiž budete spolupracovat, musí mít kompletní balíček dokumentů o registraci a povolení. S vlastníkem nákladní dopravy by měla uzavřít smlouvu, neboť bez ní odpovědnost za dodávku a bezpečnost nákladu bude hradit expedice. Co by mělo být uvedeno v tomto dokumentu? Při přípravě smlouvy věnujte pozornost následujícím skutečnostem:

 1. Název nákladu.
 2. Jeho hmotnost.
 3. Druh přepravovaného nákladu.
 4. Hlasitost.
 5. Místo nakládky / vykládky.
 6. Zadejte, a také číslo vozidla.
 7. Sankce za přerušení dodávky (propadnutí).

Ve spodní části smlouvy uveďte podpis a pečeť obou stran (dopravce a dispečerská společnost). Dokumenty lze vyměňovat několika způsoby: faxem nebo e-mailem. Doručení zboží lze provádět také několika způsoby: v hotovosti (při nakládce / vykládce) nebo bankovním převodem.

V druhém případě se platba provádí během 7-14 bankovních dní. Ale, jak ukazuje praxe, peníze za "bezhotovostní" nemohou přijít za měsíc (naštěstí se to děje velmi zřídka).

Jak otevřít přepravní společnost pro přepravu?

Nejprve budete muset přemýšlet o nákupu dopravy, protože v takovém případě je prostě nemožné bez ní. Jak funguje dopravní společnost? Celá podstata práce vaší společnosti bude v hledání objednávek (to může být provedeno prostřednictvím stejných dispečerských služeb) a dodávky zboží v různých směrech.

Proto budou nákladní vozidla hlavním "zařízením" při provozu celého obrovského mechanismu dopravce. Mnoho začínajících společností přijímá flotilu vozidel k pronájmu. Pokud však máte počáteční kapitál firmy dostatečně velký, je nejlepší si koupit vlastní nákladní automobily a neplatíte měsíční nájemné, jako v předchozím případě.

Pokud ve vašem vozovém parku bude počet vozidel 15 nebo více jednotek, přemýšlejte o vybudování vlastní čerpací stanice nebo o úzké spolupráci se specifickou společností, která se podílí na údržbě takového zařízení.

Jak otevřít kancelář?

Kde přesně bude vaše kancelář umístěna, nezáleží na tom. A pokud se rozhodnete jej vybavit, nezapomeňte do něj připojit vícekanálový telefon. Pak byste měli přemýšlet o nákupu nábytku, kancelářských potřeb a přinášet internet. Obecně platí, že kancelář pro takovou společnost, která se zabývá dodávkou zboží, není povinným aspektem.

Nejčastěji to potřebují expediční společnosti, které prostě nemají vlastní vozový park. Pokud jste soukromý dopravce, místo webové stránky otevřete internetovou stránku. Zde můžete zadat všechny podrobné informace o vaší společnosti, tarify, stejně jako fotky po flotile. Takže máte přesně zájem o zákazníka, který chce spolupracovat s vaší společností.

Pracovníci společnosti

Při přípravě podnikatelského plánu pro dopravní společnost nelze vyloučit problém zaměstnávání zaměstnanců ve vaší společnosti. Mám najímat lidi v mé společnosti? Otázka je velmi nejednoznačná. A přesná odpověď na to závisí na rozsahu dopravy a počtu jednotek zařízení. Souhlasíte, proč si najmete deset lidí, pokud máte pouze jedno auto.

S úlohou řidiče můžete to udělat sama. Pokud máte v loďstvu asi 20-50 vozů, přirozeně je nemůžete přepravovat nákladní dopravu. Ano, a sledovat tolik aut, bude velmi obtížné. To je důvod, proč velké společnosti najali kvalifikované zaměstnance pro práci. Jaké jsou pozice v dopravní společnosti?

Schéma je zde velmi jednoduché: firma má ředitele, který ovládá činnost svých podřízených, obchodního manažera pracujícího se zákazníky - vlastníky nákladu a dispečera, který vybere vhodné objednávky.

Ovšem hlavní odkaz je stále řidičem. Jejich počet bude záviset na počtu vozidel. Chcete-li zkrátit dobu doručení, můžete kombinovat práci dvou ovladačů dohromady. V takovém případě vozík nebude ztrácet čas na různých zastávkách, protože zatímco jeden partner spí, druhý řídí vůz po celou tuto dobu. Doba přepravy je téměř dvojnásobná. Vypracování obchodního plánu pro dopravní společnost věnujte zvláštní pozornost této problematice.

To všechno je dobré, ale kdo zpracuje dokumentaci?

Než začnete svou přepravní činnost od začátku, měli byste přemýšlet o správné přípravě všech expedičních dokumentů. Účetní mohou snadno zvládnout tento úkol, který rovněž zaznamená všechny výdaje a výnosy společnosti. Opět platí, že počet zaměstnanců v této oblasti závisí na rozsahu firmy a její "propagaci".

Jak zvolit název dopravní společnosti?

Jméno společnosti by mělo být především vážné a nezapomenutelné. Žádná vtipná jména by neměla být použita. Ačkoli je zákazník pamatuje, je nepravděpodobné, že s takovou společností bude spolupracovat. V názvu můžete použít následující předpony:

Jedná se o nejčastější slova používaná v názvech nákladních společností. Můžete je kombinovat v libovolném pořadí: Europe-Trans, Kiev-Transport, Rusko-Express a tak dále. Při přípravě podnikatelského záměru společnosti neumožňujte, aby se název vaší společnosti podobal jménům firem vašich konkurentů.

Kde inzerovat?

Reklama musí nutně vstoupit do obchodního plánu dopravní společnosti, protože na ní bude záviset celková ziskovost podniku. K vašim službám se zajímají velké množství lidí, musíte správně napsat text reklamy a umístit ji na různá místa.

Nejlepší je začít z internetu: najít místa pro hledání zboží a automobilů a umístit reklamu tam. Často se musíte zaregistrovat a kliknout na tlačítko "Přidat auto" (ale pro každý web je tento řádek pojmenován jinak).

Umístěte také reklamu do firemních adresářů a novin. Můžete použít venkovní reklamu (billboardy), a to je nejlepší použít na tělo vašeho kamionu.

Tak jsme zjistili, jak otevřít přepravní společnost pro nákladní dopravu a jak otevřít společnost pro poskytování služeb přepravy.

Jak otevřít dopravní společnost: postupné zavádění

Jak otevřít dopravní společnost - rysy podnikání + krok za krokem implementace projektu + finanční plán + jak přilákat zákazníky.

► Kapitálové investice: z 9 340 000 rublů
► Doba návratnosti: 3 roky

Nyní v mnoha oblastech existuje značná konkurence, která nutí mnoho podnikatelů hledat nové směry investování svých vlastních prostředků.

Ale je důležité najít stabilní a požadované místo, které ani v době krize vás nezklame.

A živým příkladem toho je jeho vlastní nákladní společnost.

Tato oblast je kdykoli důležitá, stejně jako v dopravě a dodávce zboží pro různé účely, které potřebují mnozí výrobci a spotřebitelé.

Nejlepší je začít takové podnikání, pokud máte zkušenosti v takové oblasti, stejně jako s dostupností a ochotou investovat velké množství peněz.

Pokud máte zájem o ztělesnění takové myšlenky, pak zjistěte, jak otevřít dopravní společnost.

Uvažujme o základních nuancích provádění takového případu a vypočítáme, kolik investic by mělo být připraveno.

Vlastnosti dopravy


Chcete-li zorganizovat konkurenční a výnosné podnikání, musíte se ponořit do myšlenky s hlavou.

Zde, stejně jako v každém jiném směru podnikání, je důležité mít určité znalosti.

Zaprvé je činnost dopravní společnosti spojena s logistikou, tedy s vybudováním optimální cesty pro pohyb zboží.

A pro to je nezbytné, aby se tyto šest ukazatelů spojilo:

 • náklad;
 • čas;
 • místo;
 • množství;
 • kvalita;
 • minimální náklady na dopravu.

Z tohoto důvodu by měla být v každé dopravní společnosti speditéřské oddělení, jehož odborníci mohou vybudovat trasu a pak ji sledovat.

Je také třeba zdůraznit klíčové body týkající se otevření dopravní společnosti:

 • Především je třeba říci, že vybraná obchodní oblast nepodléhá licencování;
 • mezi společnostmi, které v této oblasti rotují, je nejmenší počet bankrotů;
 • při výběru systému zasílatelství budou kapitálové investice relativně malé;
 • podnikání souvisí s mnoha riziky a vyšší mocí - povětrnostními podmínkami, dopravními nehodami, možnými poruchami dopravy.

Druhy dopravních společností


V první fázi, jak otevřít dopravní společnost, musíte určit její typ.

A teprve potom, v závislosti na zvoleném formátu činnosti, je nutné a podniknout obchodní plán.

Takže můžete zajistit dopravu:

pro jednotlivce.

Nejčastěji pracují v rámci jedné osady a předměstí a pracují se středními a malými náklady;

pro právnické osoby.

Tyto společnosti slouží velkoobchodním společnostem a dodávají zboží v celé zemi a dokonce iv zahraničí;

pro různé výrobce.

Spolupracují s průmyslovým sektorem, takže musí mít specializovanou flotilu nákladních automobilů se sklápěčkami a traktory;

Někteří dopravci mohou přepravovat pouze potraviny, vodu, stavební materiály nebo něco jiného;

Tento směr zahrnuje společnou dodávku několika zásilek, které musí obdržet různí adresáti.

Spravidla se doprava provádí na dlouhé vzdálenosti a může jít ven ze země.

Výběr pracovního plánu pro dopravní společnost

Bez ohledu na typ vybrané přepravy zboží mohou přepravní společnosti jednat podle dvou režimů:

mít vlastní flotilu vozidel

Uspořádání práce může být nákupem vozíku nebo jeho dlouhodobým pronájmem.

K realizaci této myšlenky je nutné mít velké částky.

nabídka zasilatelských služeb

Základem tohoto podnikání je zprostředkovatel mezi zákazníkem a řidiči dopravy.

Pro poskytování služeb dispečera má společnost svůj zájem, což je důvod, proč vzniká zisk.

Implementujte tuto možnost s minimálními investicemi, protože nemusíte kupovat auta.

Který z nich si vyberete?

První možnost je vhodná pro ty, kteří se nechtějí spoléhat na někoho: máte své vozy a najme řidiče, čímž diktujete pracovní podmínky.

Chcete-li provést druhou možnost, je vhodné, pokud existují spojení s řidiči, kteří mají osobní vozidla.

Ale v takovém případě musíte se přizpůsobit jak zákazníkům, tak majitelům nákladních automobilů.

Postup krok za krokem, jak otevřít dopravní společnost


Nyní se můžete obrátit na odpověď na otázku, jak otevřít dopravní společnost.

V takovém případě musíte dodržovat jasnou posloupnost akcí.

Za prvé, musíte se postarat o to, abyste přišli s památným jménem pro budoucí společnost a řádně formalizovali podnikání.

Ve stejné fázi je nutné určit schéma práce, protože oba směry se radikálně liší od sebe.

Při rozhodování o vlastním vozovém parku je třeba zakoupit nákladní dopravu a vybavit garáž.

Pro soliditu stojí za to pronajmout kancelář, ve které můžete přijímat zákazníky, kteří chtějí uzavřít dlouhodobé smlouvy.

Pak musíte vyzvednout personál, který přijme objednávky a vybudovat dopravní cesty.

Důležitou etapou je vyhledávání klientů, protože bez nich bude podnik "prostě vyhoření". Čím větší je zákaznická základna, tím vyšší je výnos. Kromě toho se časem rozšiřuje.

Registrace a registrace podnikání


Výběr organizační a právní formy, ve které můžete otevřít dopravní společnost, je ovlivněn mnoha faktory:

 • formát práce: IP je vhodný pro vytváření dispečerské služby LLC - pokud máte vlastní vozový park;
 • počet zakladatelů: IP pro jednu osobu a LLC pro několik;
 • poskytování služeb fyzickým nebo právnickým osobám: v prvním případě je vhodný IP a ve druhém LLC, protože organizace chtějí spolupracovat s plátci DPH;
 • touhu rozšířit
  Je-li rozhodnuto o založení námořní společnosti založené na vlastním autoparku, bude nutné zakoupit několik vozů.

Samozřejmě, mnozí začínají malý a zpočátku je možné poskytovat služby jednotlivcům a mít v jejich "arzenálu" jen pár vozidel.

Ale pokud existuje touha konkurovat těmto organizacím, musíte je utrácet.

Za prvé, můžete koupit tyto nákladní automobily:

Jak otevřít logistickou firmu od začátku bez dopravy

Jak otevřít dopravce? Před otevřením IP pro přepravu nákladu je třeba registračnímu orgánu poskytnout následující dokumenty:

 • aplikace;
 • pas a TIN s fotokopií;
 • příjem platby státního poplatku.

Jak otevřít LLC? Chcete-li otevřít LLC, soubor u daňového úřadu:

 • aplikace;
 • jméno společnosti certifikované společností Rospatent;
 • zakládající dokumenty;
 • potvrzení o otevření běžného účtu;
 • potvrzení o zaplacení státního poplatku.

Volba daňového systému a otevření účtu Optimální forma zdanění dopravní společnosti je UTII. Současně můžete pracovat současně na 20 vozidlech.

Jak otevřít společnost zasílatelství

 • nákup dopravy - 19 milionů rublů;
 • nákup vybavení - 550 tis.

 • pronájem - 600 tisíc rublů;
 • komunální platby - 50 tisíc rublů;
 • mzdy - 12 milionů rublů;
 • režijní náklady - 2 miliony rublů;
 • daňové příspěvky - 2 mil.

Celkové náklady za rok budou 17 milionů rublů. S ročním příjmem 20 milionů rublů bude čistý zisk 5,5 milionů rublů.

Idea pro podnikání číslo 75: jak otevřít logistickou společnost pro přepravu zboží?

Čistý příjem bude 5 220 000 - 3 060 000 = 2 160 000 rublů. Návrat na počáteční investice do dopravní společnosti a výnos na stabilním měsíčním zisku činí 1-2 roky.

 • není potřeba vydávat licence;
 • Přísná hospodářská soutěž v tomto odvětví;
 • problémy s kádry (je těžké najít svedomitý a čistý personál);
 • potřebu velkého počátečního kapitálu;
 • časté poruchy v silniční dopravě (náklady na opravy a nákup náhradních dílů se zvyšují);
 • trvalá reklama dopravních služeb;
 • možnost snížit počáteční počáteční investice prostřednictvím zapůjčení pronajatých automobilů,

Myšlenky podnikání od začátku

 1. Učinit rozhodnutí a smlouvu zakladatelů o založení LLC.
 2. Založte základní kapitál (nejméně 10 tisíc rublů nebo vlastnictví rovnající se této částce).
 3. Vypracovat Listinu LLC.
 4. Vyplňte žádost o státní registraci vaší společnosti (formulář č. 11001).
 5. Zaplatit státní poplatek (4000 rublů).
 6. Připojte k potvrzení o zaplacení státního poplatku a kopii zakládajících dokumentů.
 7. Pokud mezi zakladateli jsou cizinci, je nutný výpis z rejstříku zahraničních právnických osob Ruské federace.
 8. Balíček dokumentů by měl být předložen orgánům státní správy.

Finanční náklady Pro expediční služby budete potřebovat poměrně impozantní počáteční kapitál. Nejméně 250 tisíc rublů. musíte mít.

Jak otevřít dopravní společnost: organizace logistického obchodu

Pokud klientská základna není k dispozici a nejprve se budete zabývat dispečinkem, stačí 1 kontrolor a vy, který vykonává všechny ostatní funkce (ředitel, účetní, manažer). Nezapomeňte vybavit kancelář:

 • pracovní plochu s počítačem s připojením k internetu;
 • telefon s vícekanálovou komunikací;
 • kancelářské vybavení: MFU, fax.

Koupit vysoce kvalitní software, který umožňuje:

 • registrovat smlouvy;
 • zvažovat žádosti;
 • Vypočítat náklady na služby, náklady a ziskovost služeb pro každého klienta;
 • automatizovat řízení dodavatelského řetězce;
 • rychle a přesně zapisovat primární dokumentaci;
 • vytváření zpráv;
 • na požádání zákazníka tvoří výpis.

Zaměstnanci Vyhledávejte pracovníky se zkušenostmi.

Jak otevřít dopravní společnost: rysy podnikání, náklady a zisky

Nepochybnými výhodami v dopravě jsou:

 • není potřeba získat licenci;
 • "Start" a počáteční fáze rozvoje podnikání nebudou vyžadovat příliš mnoho finančních investic;
 • "Vztlak" a "pevnost";
 • podle statistik mezi dopravními společnostmi je procentní podíl bankrotu jeden z nejmenších, protože po první a druhé vlně krize se zástupci tohoto segmentu trhu velmi rychle zotavili.

Otevření přepravní společnosti od začátku - co říkají majitelé tohoto podniku? Na níže uvedeném videu je odpověď. Registrace společností Většina dopravních společností je registrována jako uzavřené akciové společnosti (uzavřené akciové společnosti), LLC, OJSC, stejně jako PBOYUL (podnikatel bez právnické osoby).
Každá z těchto organizačních a právních forem je obdařena nedostatky a výhodami.

Logistika jako podnik

Jak otevřít dopravní společnost

Jen s tím, že máte k dispozici osm nákladních automobilů, můžete se považovat za vážnou společnost. Služby dopravních společností mají mnohem širší škálu příležitostí než pomoc při stěhování do nové kanceláře nebo venkovské chatky.

Samozřejmě musíme usilovat o získání nabídek pro zasilatelství do jiných regionů země. 4 Vytvořte pro sebe spolehlivý, pokud možno systém výběru řidičů, kteří mohou důvěřovat strojním zařízením a drahým nákladům. Najděte dobrý řidič pro "vůz" - úkol není vždy jednoduchý, zvláště pokud se domníváte, že náklady na dodání zboží někdy činí sto tisíc rublů.
Můžete si prohlédnout "minulost" kandidátů s pomocí sbírkových firem nebo jednotlivců poskytujících podobné služby. Je možné, že řidiči v dopravě nerozhodují vše, ale bez osvědčených řidičů, jste daleko od "rozhodně ne odjíždíte".

Otevřete logistickou firmu od začátku. dopravní logistika + video

Vyhýbejte se nežádoucím chybám, rozrušením, konfliktním situacím a čekám na fronty. Před výběrem takové asistentky se ujistěte o její slušnosti, zkušenostech a kompetenci.

Mimo jiné budete muset zřídit počáteční kapitál a otevřít podnikový účet u banky. Volba prostor Kancelářské prostory budou nejen právnickou adresou podniku (v této souvislosti mezi vlastníkem pozemku a nově založenou společností bude nutné uzavřít nájem), ale bude to i "tváří" vaší společnosti, která by neměla být zapomenuta.

Ne nutně ani není žádoucí, aby se kancelář "utopila v luxusu", ale měla vypadat dobře: jednoduchá rekonstrukce a nová kancelářská technika, stejně jako působivá plazma nebo projektor v prezentační místnosti - to je minimum.

Studium obchodních oblastí, ve kterých se dnes můžete aktivně vyvíjet, by měli začátečníci věnovat pozornost sféře nákladní dopravy. Toto odvětví přímo závisí na růstu průmyslového odvětví a na celkové ekonomické situaci státu.

Při plánování otevření dopravní společnosti by měl začínající podnikatel především sledovat místní trh, realisticky posoudit jeho schopnost konkurovat a připravit příslušný finanční plán. Registrace Po konečném rozhodnutí o zahájení přepravní společnosti musí podnikatel předat řízení o státní registraci.

Mimochodem, začátek práce organizace může udělat bez nakladače, zejména pokud mezi potenciálními zákazníky nejsou žádné velké nákladní náklady. Ale bez malého inventáře nemůže vůbec dělat. Při přepravě zboží je důležitá spolehlivost, proto zásoby pásky a pracovní pásky nesmějí skončit v den provozu podniku.

Personál Na počátku se majitel bude snažit řídit minimální skupinu zaměstnanců, zaplatit jejich práci o něco více, ale i nakládat je s velkým množstvím povinností. Vlastník sám se jistě stane účetním a spojnicí pro klientelu.

Pamatujte si, že projekt pro přepravu zboží je docela vyčerpávající, a proto na dlouhou dobu, aby někteří pracovníci v několika pozicích nestojí za to, sníží jejich produktivitu.

Jak otevřít logistickou firmu od začátku bez dopravy

Pro přepravu potravin (včetně podléhajících zničení) jsou potřebné ledničky. Náklady vypadají takto:

 • chladicí stroj (2 jednotky) - 10 milionů rublů;
 • náklad GAZ 3307 (5 jednotek) - 5,8 milionů rublů;
 • "Gazelle" GAZ 3302 (5 jednotek) - 3,3 milionu p.

Chcete-li snížit náklady, kupte si ojetá auta.

Nebo začněte s částí parkoviště, protože jste vydali zbývající část vybavení pro pronájem nebo pronájem. Dávejte pozor! Vytvoření dopravní společnosti bez automobilů od začátku je mnohem levnější.

Zařízení bude vyžadováno pouze pro řídící místnost. Není nutné kupovat vozidla a vybavovat opravářské boxy. Personál společnosti pro přepravu zboží Před založením společnosti pro nákladní dopravu je třeba se zaregistrovat do personálu řidičů, specialistů obchodního oddělení a automobilového mechanik. Řidiči Každé vozidlo musí mít 2-3 řidiče.

Postupné pokyny: jak otevřít přepravní společnost pro přepravu nákladu od začátku?

Studium obchodních oblastí, ve kterých se dnes můžete aktivně vyvíjet, by měli začátečníci věnovat pozornost sféře nákladní dopravy. Toto odvětví přímo závisí na růstu průmyslového odvětví a na celkové ekonomické situaci státu. Při plánování otevření dopravní společnosti by měl začínající podnikatel především sledovat místní trh, realisticky posoudit jeho schopnost konkurovat a připravit příslušný finanční plán.

Registrační formulář

Po provedení konečného rozhodnutí o zahájení přepravní společnosti musí podnikatel postoupit státní registraci. K tomu je třeba určit stav obchodní činnosti:

 1. Individuální podnikatel.
 2. Uzavřená nebo otevřená akciová společnost.
 3. Společnost s ručením omezeným

Důležité! Odborníci v oblasti ekonomiky a práva doporučují, aby se ruští občané, kteří se rozhodli rozvíjet podnikání v přepravě nákladu, rozhodovali jako forma řízení LLC. Jeho hlavní výhodou je, že zakladatelé a manažeři firmy nepodléhají právní odpovědnosti. V případě problémů s kontrolními orgány bude společnost s ručením omezeným odpovědná pouze za osobní majetek a majetek, který je v rozvaze.

Po studiu tohoto videa se začínající podnikatelé budou moci naučit správně uspořádat oběh dokumentů v dopravní společnosti:

Jsou-li začínající podnikatelé vybíráni jako organizační a právní forma LLC, pak pro ně by bylo nejlepší přejít k daňovému režimu UTII (viz také to, co je UTII). V tomto případě budou moci využít až 20 nákladních automobilů. U individuálních podnikatelů je forma zdanění 3 daně z příjmu fyzických osob vhodnější. Před začátkem práce musí vedení společnosti nutně otevřít zúčtovací účty v každé bankovní instituci, neboť velmi často malé a velké společnosti objednávají nákladní dopravu, která je třeba zdokumentovat.

Pozor prosím! Ruské občany se dnes mohou obrátit na právní kanceláře, jejichž odborníci v rekordním čase otevírají dopravní společnosti na klíč. Mohou také zakoupit hotovou firmu s otevřeným bankovním účtem a kompletní sadou registračních dokumentů.

Výběr prostor

Po dokončení registračních činností, podnikatelských subjektů, které hodlají pracovat v oblasti nákladní dopravy, je nutné najít kancelářský prostor a chráněnou oblast pro vozový park. Při hledání místnosti, ve které budou zákazníci podáváni, si můžete vybrat velké obchodní centra, ve kterých jsou kanceláře pronajaty. Při výběru území pro vozový park byste měli věnovat pozornost těm místům s ploty a blízkému dopravnímu uzlu. Dnes mnoho společností pronajme své sklady a hangáry, stejně jako administrativní budovy, kde můžete umístit vedení a personální kanceláře.

Důležité! Aby dopravní společnost mohla pracovat, musíte si zakoupit počítače, tiskárny, skener, fax a telefon, které jsou nezbytné pro práci se zákazníky a zpracování nákladu. Vybavení kanceláří vhodných pro běžný kancelářský nábytek.

Pokud má podnikatel, který má zájem, velký počáteční kapitál, může si koupit kancelářské prostory. V tomto případě může získat z zisku z nemovitosti (leasing), a to i v případě, že nedošlo k rozvoji dopravních služeb. Dopravní společnost musí mít vlastní garáž, ve které mechanici opraví automobily a provádějí jejich údržbu. Doporučuje se také vybavit sklad, ve kterém budou dočasně uloženy náklady zákazníků.

Nábor zaměstnanců

Předmět podnikatelské činnosti by se měl věnovat otázce výběru zaměstnanců se všemi odpovědnostmi, protože finanční výsledek a prosperita společnosti budou nakonec záviset na kvalifikaci a bezúhonnosti zaměstnanců. Zaměstnanci řidičů musí věnovat pozornost jejich zkušenostem a pracovním zkušenostem v této oblasti. Počet těchto zaměstnanců se musí shodovat (nebo lépe překročit) s počtem nákladních automobilů. Pokud firma bude pracovat denně, pak pro nákladní automobil je třeba dát 2-3 řidičům. Pro ně je vypracován plán pracovních směn, v němž jsou plánovány svátky.

Pokud mají řidiči příležitostí samostatně provádět údržbu a opravy strojů, lze ušetřit peníze na pozici mechaniků (jinak byste měli zadat takovou jednotku). Je povinné najmout si kvalifikované i nepiláky, kteří mohou ručně a za pomoci speciálních zařízení provádět nakládací a vykládací operace.

K práci v kanceláři bude třeba přilákat účetní, čističe, bezpečnostní stráž a sekretářka, obchodní ředitel, dispečer-logista (počet těchto zaměstnanců závisí na velikosti vozového parku), který bude zpracovávat objednávky. Ve stavu velké logistické společnosti by měl být právník, který může uzavřít smlouvy a postarat se o pojištění. Není-li správce schopen nalézt vhodné odborníky na pozici právníka a účetního, může požádat o outsourcingovou společnost a využít služby svých zaměstnanců. Dnes má řada dopravních organizací zdravotnický personál na plný úvazek, který kontroluje řidiče před každou cestou na trasu.

Důležité! Podnikatelská jednotka může ušetřit peníze v případě, že zaměstnává řidiče osobním nákladem.

Nákup vozidel

Při vytváření vlastního vozového parku musí hlava určit, které náklady a jakým směrem bude jeho dopravní společnost provádět. Počáteční předmět podnikatelské činnosti je v prvních fázích poskytování služeb právnickým a fyzickým osobám ve své vlastní zemi. Po dosažení určitého výsledku se můžete přesměrovat na mezinárodní nákladní dopravu.

Pro plnou práci dopravní společnosti je třeba zakoupit:

 1. Malá nákladní doprava (nosnost až 8 tun). Tato kategorie zahrnuje Bulls, ZIL, GAZel a GAZ.
 2. Velkoobjemová nákladní přeprava (nosnost až 25 tun).
 3. Automobily, které mohou přepravovat produkty podléhající zkáze (vybavené tepelnou bublinou).
 4. Specializované stroje včetně zařízení pro zvedání nákladu.
 5. Tahač.
 6. Kontejnerová loď.

Důležité! Chcete-li založit dopravní společnost, musíte mít vozový park skládající se z několika nákladních automobilů. Je žádoucí koupit nebo pronajmout 3 velké a stejné malé nákladní automobily, jejichž celkové náklady mohou dosáhnout několika milionů rublů.

Před zakoupením nákladních automobilů se podnikatel musí postarat o místo jejich parkování. K tomu je obvykle pronajaté území, které je oplocené. Aby se zabránilo krádeži a poškození automobilů, je najat několik strážných, kteří navíc nesou hodinky.

Další články na téma podnikání:

 • Jak otevřít čistící společnost od začátku: etapy, výdaje, výnosy, ukázka podnikatelského plánu.
 • Leasing - co to je? Co se liší od půjčky? Druhy leasingu.
 • Kde mohu získat peníze od začátku? Osvědčené metody jsou zde popsány.

Reklama

Při zahájení podnikání musí správci uspořádat rozsáhlou reklamní kampaň. Chcete-li to provést, můžete použít jakékoli nástroje, které přilákají pozornost velkého počtu zákazníků:

 • plakáty;
 • bannery;
 • reklama v dopravě;
 • brožury;
 • reklama umístěná na bezplatných i komerčních webových zdrojích;
 • kalendáře;
 • reklama v rozhlase;
 • letáky;
 • Internetová pošta;
 • reklama v médiích av televizi;
 • reklamy na pólech a tak dále.

K vytvoření vlastní klientské základny musí podnikatelský subjekt jednat tak, aby právnické osoby a jednotlivci mohli objednat dopravní služby za nižší cenu. Pro běžné zákazníky by měl vyvinout bonusový systém, který jim umožní ušetřit na každé následné přepravě zboží.

Důležité! Vedoucí dopravní společnosti musí vytvořit vlastní webové stránky, které budou obsahovat zajímavý obsah a informace potřebné pro klienty.

Podnikatelský plán

Před otevřením dopravní společnosti musí začínající podnikatel vypracovat podnikatelský plán. Pokud nemá základní znalosti v oblasti ekonomie a financí, nejlepším řešením bude zapojení odborníka do tohoto procesu. Vysoce kvalifikovaný odborník (účetní, ekonom nebo finančník) bude moci vzít v úvahu veškeré výdaje vynaložené podnikatelskou jednotkou, vypočítat možné zisky a zohlednit všechny možné nuance.

Příklad podnikatelského plánu:

Společnost bude ve své činnosti využívat následující vozidla:

3 kamiony do 8 tun

3 kamiony do 5 tun

Jednotlivé výdaje:

Celková cena strojů: 2 000 000 rublů;

Nábytek - 15000 rublů;

Technika - 30000 rublů;

Registrační body - 5000 rublů.

Celkem: 2050000 rublů.

Přepravní společnost bude hradit následující náklady:

Dopravní společnost jako podnik.

Dopravní společnost se správnou organizací podnikání bude vždy přinášet zisk, protože síť silnic zapouští celou zemi a dosud silniční doprava je nejpohyblivější a předvídatelnější přepravou zboží.

Dopravní společnost je však vážnou činností, která vyžaduje investice a organizaci vnitřní infrastruktury společnosti. Zvažte jemnosti dopravní podnik a zjistit, jak se vyhnout nepředvídatelným situacím a eliminovat zbytečné výdaje na počáteční kapitál.

Video na téma: jak vydělat peníze na nákladní dopravu

Druhy dopravy

Uvádíme seznam všech typů podniků, které zajišťují dopravu a služby nákladní doprava :

 1. Společnosti, které poskytují služby obyvatelům pro dopravu nábytku, zařízení, stavebních materiálů a jiných předmětů pro domácnost. Takové organizace nejčastěji působí na území jedné osady a okolí.
 2. Podniky a flotily obsluhující velké výrobní jednotky pro dodávky surovin a hotových výrobků.
 3. Firmy, které poskytují odbytiště, velkoobchodní trhy nebo prodejny.
 4. Parkoviště, které pracují s různými druhy nákladu.
 5. Firmy, které poskytují zprostředkovatelské služby. Najdou zákazníky a dostávají jejich zájem od velkých automobilových společností.
 6. Společnosti zabývající se logistikou. Jedná se o vývoj optimálních a rozpočtových dopravních cest, které pomáhají minimalizovat náklady na dopravu.

Organizace automobilového podniku

Chcete-li pracovat na právních podmínkách a máte možnost rozšířit, musíte nejprve zaregistrovat společnost. Pokud se chystáte vážně otočit a otevřít několik poboček v blízké budoucnosti, pak je nejlepší zaregistrovat ZAO (uzavřená akciová společnost).

Otevírání CJSC je však spojeno s velkým množstvím vedlejších informací a dokumentů, které budou muset právníci dlouhodobě shromažďovat nebo konzultovat. Proto mnoho začínajících podnikatelů raději zaregistruje LLC (společnost s ručením omezeným) a začne práce od začátku a několik vozidel.

Schéma práce autodopravy

Rozvoj jasného pracovního plánu pro vaši společnost se neděje bez definování dalšího plánu činnosti. Musíte se rozhodnout, jak budete pracovat:

 • Pokud máte vlastní vozový park, musíte si koupit nebo si pronajmout určité množství vozidel. Nebo ušetřit peníze, můžete si pronajmout několik řidičů se svými vlastními vozidly, které budou pracovat jen pro vás.
 • V roli spediční společnosti. Poté potřebujete pokoj, telefon, internet, několik zaměstnanců a velkou základnu všech společností a automobilových společností ve vašem regionu.

Podnikatelský plán dopravní společnosti

Pokud je u spediční společnosti zřejmé, organizace velké automobilové společnosti vyžaduje vypracování podnikatelského plánu, který bude zahrnovat:

 • Registrace společností.
 • Organizace vozového parku různých velikostí a únosnosti.
 • Zaměstnávání specializovaných pracovníků a výpočet mezd.
 • Založení fondu na dodatečné výdaje: opravy vozidel, zařízení, pronájem garáží a prostor, nákup pohonných hmot, pojištění a reklama.
 • Uveďte jasný plán, aby společnost pochopila, kde začít a jakým pravidlům dodržovat. Musíte pochopit, co musíte udělat ve všech fázích jedné přepravy.

Nábor kvalifikovaných pracovníků

Aby dopravní společnost mohla hladce fungovat, je třeba najmout:

 1. Řidiči s příslušnou kategorií řidičských a pracovních zkušeností v nákladní dopravě. Počítejte s tím, že pro každé auto musíte najmout dva řidiče na dlouhé cesty.
 2. Dispatcher pro příjem a zpracování objednávek.
 3. Prodejní ředitel, který bude hledat práci a zadávat objednávky.
 4. Účetní pro finanční výkaznictví.
 5. Mechanika udržuje loďstvo v dobrém stavu.

Náklady a ziskovost

Chcete-li přesně vypočítat, kolik můžete vydělat, potřebujete vědět, jaké potřeby budete muset každý měsíc utrácet bez ohledu na příjem:

 • Plat mzdy zaměstnancům.
 • Doplňování paliva a maziv.
 • Placení daní.
 • Náhradní díly pro opravu vozidel.
 • Náklady na pronájem prostor, zařízení, komunikace a další výdaje.

Na počátku organizace budou muset autoři investovat kapitál na nákup speciálních prostředků a vozidel. Pro tyto účely můžete potřebovat až 10 milionů rublů. V průměru máte od 25 do 40% tržeb za měsíc všech výnosů a doba návratnosti dopravního podniku je až 20 měsíců.

Výnosy se skládají z hodinové mzdy a mohou se pohybovat od 300 do 1500 rublů. Některé společnosti dávají přednost čerpání peněz na kilometry a průměrně jeden kilometr se získá od 10 do 30 rublů. Přeprava nákladů není levnější než 2 tisíce a v hlavním městě může stát 5-6 tisíc. V budoucnu můžete začít pracovat v oblasti nebo otevřít kancelář v jiném městě.

Tipy pro začínající dopravní společnosti

 1. Je žádoucí předem vědět o dostupnosti stejných firem ve vašem městě a posoudit konkurenceschopnost.
 2. Nastavte území vozového parku a administrativní budovu fotoaparátu, abyste zabránili krádeži a varovali o něm všechny.
 3. Všechny vozy musí být vybaveny sledovacími systémy, aby zjistily, kde je náklad v tuto chvíli. Postupujte dvakrát pečlivěji, než se dostanete za celou nákladní dopravu, abyste vytvořili dobrý názor o sobě a přilákali zákazníky.
 4. Mírně zabalte a zpracovávejte zatížení tak, abyste nepočuli cenzury. Nestráchejte balicí a vidlicové vozíky.

Otevření dopravní společnosti je spojeno s náklady a poměrně velké, ale pokud se k věci přistupujete moudře, pak za dva roky můžete získat velký automobilový podnik se stabilním příjmem. Nezapomeňte, že alternativa přepravy zboží po zemi, s výjimkou silniční dopravy, ještě nebyla vynalezena. Proto bude práce těžkých vozidel vždycky.

Doporučujeme také, abyste si prohlédli skutečné nápady na výdělky:

Jak otevřít společnost zasílatelství

Jak otevřít společnost zasílatelství

Nákladní doprava je obor podnikání, požadovaný, pokud právnické osoby nadále přepravují zboží po silnici, soukromí zákazníci mění své bydliště a objednávají produkty prostřednictvím internetu. Tento článek se bude zabývat tím, jak otevřít dopravnímu podniku v nákladní dopravě a přežít na pozadí silné konkurence a v budoucnosti, aby svůj podíl na trhu a mít stabilní příjem.

Nákladní doprava bude požadována, dokud podnik nebude odesílat zboží po silnici, soukromí zákazníci změní své bydliště.

Dispečing, vaše flotila nebo franšíza?

Logistika nákladní dopravy má tři hlavní směry: můžete založit podnik s vozovým parkem, zprostředkovat nebo otevřít franšízový bod dopravní společnosti. Určete s typem činnosti potřebné na začátku. Každý ze směrů má své vlastní specifika, což ovlivňuje sladění obchodních procesů.

Jak otevřít vozík od začátku s vlastním vozovým parkem

Tento podnikatelský formát je vhodný, pokud máte solidní držení finančních prostředků nebo investičních zdrojů. Před otevřením společnost pro náklad od základů potřebu koupit nebo pronajmout auto, najmout řidiče a automechanik, který je vybaven skříní pro uložení nářadí.

Pokud je ve flotile více než 5 vozidel, je ekonomicky opodstatněné udržovat si vlastní dílnu.

Na základě vlastní dílny je možné organizovat auto servis. To bude znamenat zisk z nevyužitých zařízení. Stojí za záchranu a opravu dopravy v jiné společnosti? Tento krok je oprávněný pouze u vozového parku menšího než 5 osob. V opačném případě budou úspory nižší než potenciální zisk z dílny.

Dispečerské služby nákladní dopravy

Druhou možností je pracovat ve formě dispečerské služby nákladní dopravy. Současně poskytujete zprostředkovatelské služby: hledáte zákazníky, hledáte dopravce, přijímáte a přenášíte žádosti. Zisk z celkových nákladních nákladů (1 náklad) se odhaduje na 5-10%. Současně nevynaložíte peníze na nákup dopravy a registraci v personálu řidičů.

Formát dispečerské služby nákladní dopravy přebírá zprostředkovatelské služby: vyhledávání klientů, dopravců, zpracování a předávání žádostí.

Před otevřením přepravní společnosti bez dopravy vytvořte vlastní přepravní základnu. Čím více působivý je seznam partnerů, tím více klientů můžete přilákat. Časem má smysl naučit se nové oblasti činnosti: námořní a letecká doprava. Plus práce - příležitost omezit sebe začít malé úspory.

Otevřeme pobočku franšízové ​​dopravní společnosti

Nemáte-li vlastní dopravní společnost, můžete otevřít pobočku. Hlavní výhodou franchisingu je okamžitý vstup do firmy a práce s připravenou sítí zákazníků. Zvažte další výhody a možné nevýhody franšízy.

Pomoc při vedení účetnictví

Možnost koupit nedokončený obchodní model

Přístup k hlavním smlouvám

Vliv image mateřské společnosti

Pracujte pod známou značkou

Investice do vývoje jiné značky

Sankce za porušení smlouvy

Skladování nákladu v skladovacích prostorách franchisora

Poplatky za odměny za měsíc

Zastupování dopravní společnosti Obchodní linky

Pobočky společnosti "Business Lines" působí již ve 125 městech Ruska a zemí SNS. 50 z nich patří franchisantovi. Dodávka zboží se uskutečňuje v 1000 osadách.

Chcete-li otevřít pobočku dopravní společnosti "Business Lines" ve vašem městě, buďte připraveni na následující podmínky.

 • Záloha - dohodou.
 • Poplatek za inzerci - není k dispozici.
 • Investice - 50 000 dolarů.
 • Návrat - od 1 roku.
 • Čistý zisk za měsíc - od 100 000 r.

Požadavky na prostory:

 • plocha - od 20 metrů čtverečních. metry;
 • dostupnost parkovacích a přístupových cest;
 • prostory pro kancelář a sklad;
 • dopravní dostupnost pro zákazníky.

Náklady na franchising spediční společnosti zahrnují spojení s logistickým centrem, konzultace, pomoc při náboru a školení personálu.

Registrace společností: jaké dokumenty budou požadovány

Prvním bodem práce je volba formy podnikání. Pro přepravu zboží se můžete zaregistrovat jako LLC nebo IP. Při rozhodování ve prospěch rozhodnutí zvažte následující faktory.

 • Schéma práce. IP - vhodná volba pro dispečerskou službu. LLC je vhodný pro vlastní park.
 • Komu poskytujete služby. Pokud hodláte pracovat s jednotlivci, je vhodné podnikání jednotlivce. Ve spolupráci s velkými společnostmi je lepší zůstat na společnosti s ručením omezeným.
 • Rozšíření aktivit. Registrace LLC - řešení pro budoucnost. Pokud mají plány přístup do jiných regionů, je žádoucí stát se právním subjektem.

Jak otevřít dopravce?

Před otevřením IP pro přepravu nákladu je třeba registračnímu orgánu poskytnout následující dokumenty:

 • aplikace;
 • pas a TIN s fotokopií;
 • příjem platby státního poplatku.

Jak otevřít LLC?

Chcete-li otevřít LLC, soubor u daňového úřadu:

 • aplikace;
 • jméno společnosti certifikované společností Rospatent;
 • zakládající dokumenty;
 • potvrzení o otevření běžného účtu;
 • potvrzení o zaplacení státního poplatku.

Výběr daňového systému a otevření účtu

Optimální forma zdanění pro dopravní společnost je UTII. Současně můžete pracovat současně na 20 vozidlech. Při registraci do kontrolní místnosti zvolte "zjednodušené". Nemusíte trávit spoustu času vyplňováním zpráv. Chcete-li přejít na zvláštní režim, podejte daňové přiznání s registračními dokumenty.

Chcete-li spolupracovat s právnickými osobami a provádět bezhotovostní platbu, otevřete bankovní účet a utěsněte.

Potřebuji licenci?

Pokud se zabýváte mezinárodní dopravou (včetně směru na Bělorusko), získáte licenci. Za tímto účelem předloží Ministerstvu dopravy:

 • dokumenty pro vozidla;
 • řidičský průkaz a lékařské knihy řidičů;
 • registrační dokumenty;
 • smlouva o údržbě vozidel.

Dávejte pozor! Pokud se zabýváte nákladní dopravou v rámci Ruské federace, není povolení nutné.

Smlouvy s řidiči

Ujistěte se, že jezdci vydali potřebná povolení. Pokud poskytujete zprostředkovatelské služby, vypracujte standardní formulář smlouvy, který odstraní odpovědnost za bezpečnost zboží na cestě a narušení termínů.

Popište v dokumentu:

 • druh nákladu a termínů;
 • odletové a příletové body;
 • číslo a značka vozidla;
 • označování a hmotnost nákladu.

Pokud protistrany žijí v různých městech, kopie dohody je zaslána faxem nebo e-mailem a certifikována digitálním podpisem.

Kde otevřít dopravní společnost: vybereme prostory

Pokud otevřete podnik s vozidlovým parkem, kupte si nebo pronajměte pokoj pro opravny s parkovištěm. Optimální místo - průmyslová čtvrť v Moskvě nebo na okraji města. Celková parkovací plocha by měla být nejméně 500 metrů čtverečních. metrů.

V krabici by měla být připojena:

Pokud otevřete přepravní společnost ve formě expediční služby, pronajměte si kancelář. Jeho umístění také nezahrnuje velkou roli, což vám umožňuje snížit náklady na nájemné.

Vybavení a loďstvo

Pro středně velké parkoviště je nutné vybavit pracovní místa pro 2 mechaniků a měničů pneumatik. Vyžadují se následující náklady:

 • Telphers - 80 tisíc rublů;
 • diagnostický stojan - 100 tisíc rublů;
 • nástroje - 70 tisíc rublů;
 • vybavení pro montáž pneumatik - 300 tisíc rublů.

Dalším bodem výdajů jsou automobily. Chcete-li začít, stačí 10 jednotek vozidel různé tonáže. Ve městě se "Gazelles" s otevřenými stranami stávají ideální dopravou. Jsou hospodárné, manévrovatelné a snadno se udržují. Pro přepravu potravin (včetně podléhajících zničení) jsou potřebné ledničky.

Náklady vypadají takto:

 • chladicí stroj (2 jednotky) - 10 milionů rublů;
 • náklad GAZ 3307 (5 jednotek) - 5,8 milionů rublů;
 • "Gazelle" GAZ 3302 (5 jednotek) - 3,3 milionu p.

Chcete-li snížit náklady, kupte si ojetá auta. Nebo začněte s částí parkoviště, protože jste vydali zbývající část vybavení pro pronájem nebo pronájem.

Dávejte pozor! Vytvoření dopravní společnosti bez automobilů od začátku je mnohem levnější. Zařízení bude vyžadováno pouze pro řídící místnost. Není nutné kupovat vozidla a vybavovat opravářské boxy.

Zaměstnanci společnosti pro přepravu zboží

Před zahájením spediční společnosti je nutné formalizovat řidiče, specialisty obchodního oddělení a auto mechaniky.

Pro každý stroj musí být zajištěn 2-3 ovladače. Na dlouhé vzdálenosti řidiči jdou dohromady a nahrazují se. U řidičů potřebujete přes víkend jasný plán.

V obchodním oddělení pracují následující zaměstnanci:

 • dispatchers - přijímat aplikace a odesílat řidiče na lety;
 • dopravci - rozvíjet trasy;
 • obchodníci - přilákat zákazníky;
 • správci - se zabývá řízením a kontrolou.

Standardní rozvrh zaměstnanců je 6 dní. Víkend je v sobotu nebo neděli.

V garáži by měli pracovat 2 mechanici, kteří budou následně diagnostikovat a opravit vozidlo. Je žádoucí uzavřít s soukromou bezpečnostní společností dohodu o organizaci ochrany flotily.

Když otevřete podnik pro přepravu nákladu, přemýšlejte o tom, zda si vezmou účetní ve státě. Pro malé společnosti je výhodnější systém outsourcingu, který snižuje zdanitelnou základnu a náklady na práci.

Poradenství zkušených podnikatelů

Zasilatelství je podnikání, které není bez rizika. Znalost "nepřátel" v předstihu, budete vážně zjednodušit další práci.

 • Krádež. Chcete-li vyloučit případy krádeže, zajistěte kontrolní systém v terminálech dopravní společnosti. CCTV kamery, ověřování zpráv, bezpečnostní organizace pomohou.
 • Služby. Věnujte pozornost kvalitě služeb. Potlačit případy hrubosti a selhání termínů.
 • Řízení dopravců. Vybavte vozidlo systémem GPS, abyste předešli nadměrné spotřebě paliva, opotřebení vozidel a zneužití vozového parku.
 • Kvalita dopravy. Sledujte správné balení zboží. Je-li překročena úroveň boje, jemně řidiče. To zvýší pozornost řidičů na trase.
 • Konfliktní situace. Spory o viny dopravce jsou řešeny na úrovni smluv. Ve smlouvě nezapomeňte uvést práva a povinnosti stran. U cenného zboží zajistěte pojištění.
 • Otevírací doba. Otevřete přepravní společnost pro nákladní dopravu na jaře. V tuto chvíli je špička objednávek.

Existuje několik technik, které sníží náklady na dopravu a zvýší čistý zisk společnosti:

 • odeslat konsolidovaný náklad;
 • nastavit limit na palivo;
 • na letadla nepoužívejte poloprázdné automobily;
 • koupit si vlastní vysokozdvižný vozík.

Reklamní dopravní společnost

Prvním úkolem marketingového oddělení je vybrat jméno. Zůstaňte na památných jménech spojených s nákladem. Nejčastěji obsahují slova "expres", "trans", "doprava". Zkontrolujte, zda se jméno dopravní logistické společnosti neshoduje s firmami konkurentů.

Společnost by měla být inzerována v následujících oblastech:

 • vytvořit stránky a skupiny společností ve "Facebooku", "VKontakte", "Instagram";
 • outdoorová reklama;
 • publikovat reklamy na tematické zdroje na internetu;
 • umístit reklamy na vlastní vozidla;
 • zasílat návrhy stavebním a výrobním podnikům;
 • nabídnout spolupráci online nakupování.

Pokud otevíráte dopravní společnost, která poskytuje služby vážnému podnikání, spojte tyto směry:

 • přímá zásilka velkoobchodním kupujícím a výrobcům;
 • účast v nabídkových řízeních.

Kolik stojí za otevření dopravní společnosti

Zde jsou výpočty, které jsou relevantní pro společnost s 12 vozy v parku, který působí v celé Ruské federaci s možností dodat konsolidovaný náklad. V personálu 2 manažerů, logistiky, 24 řidičů a účetních. Společnost pronajala box a parkování o celkové rozloze 500 m2. metrů v průmyslové oblasti.

 • nákup dopravy - 19 milionů rublů;
 • nákup vybavení - 550 tisíc rublů;
 • opravy a vybavení parkoviště - 450 tisíc rublů;
 • registrace - 80 tisíc rublů;
 • reklama - 40 tisíc rublů;
 • vytvoření stránky - 50 tisíc rublů.

Celková částka jednorázových nákladů, které jsou zapotřebí k otevření logistické společnosti pro nákladní dopravu - 20 milionů rublů. Pokud se automobily stávají z druhé ruky, náklady se sníží na 11 milionů rublů.

 • pronájem - 600 tisíc rublů;
 • komunální platby - 50 tisíc rublů;
 • mzdy - 12 milionů rublů;
 • režijní náklady - 2 miliony rublů;
 • daňové příspěvky - 2 mil.

Celkové náklady za rok budou 17 milionů rublů. S ročním příjmem 20 milionů rublů bude čistý zisk 5,5 milionů rublů. Firma si zaplatí za 4 roky, pokud jsou vozy ve flotile nové a po dobu 2 let při výběru použitého zařízení.

Výše uvedený výpočet je skutečný na konci roku 2017. Chcete-li v daném případě předložit nadcházející výdaje, vytvořte kompetentní obchodní plán. Chcete-li to provést, stáhněte a upravte vzorek z Internetu nebo si objednejte kompilaci dokumentu ve specializované společnosti.

Otevřete dopravní společnost "First Business"

Pokud si nejste jisti, že sami budete moci otevřít společnost specializující se na přepravu nákladu, kontaktujte firmu "First Business". Specialisté společnosti:

 • najít vhodné kancelářské a kancelářské prostory v Moskvě;
 • vypracovat finanční plán;
 • pomoc při vytváření zákaznické základny;
 • organizovat reklamní kampaň;
 • nákup zařízení a přepravu od výrobce.

Po událostech obdržíte klíč k dokončenému projektu, který přináší stabilní zisk.