Jak začít turistická firma: obchodní plán pro cestovní kancelář. Co potřebujete k založení cestovní kanceláře

V Rusku se cestovní ruch rozvíjí fantasticky. Lidé začali žít lépe, příjmy se zvětšovaly, což znamená, že oblast působení pro firmy působící v této oblasti se rozšiřovala.

Jak začít s turistikou? Stejně jako ostatní, s plánovacími náklady a výnosy. V článku se dozvíte, co by mělo obsahovat obchodní plán cestovní kanceláře, jak organizovat podnikatelsky kompetentně, vytvořit sortiment prohlídek, vybrat si partnery.

Výběr směru práce

To je první věc, kterou budete muset čelit. Všechny právě provozované firmy lze rozdělit do dvou skupin: těch, které organizují a provádějí své vlastní cesty, jedním slovem - cestovní kanceláře a ty, které se specializují výhradně na prodej nabídek domácích i zahraničních firem, tedy cestovních agentů.

Samozřejmě, že práce na první variantě je výhodnější, ale rizika jsou vyšší. Kromě toho je počáteční kapitál velmi potřebný. Proto je spolehlivější a jednodušší zahájit činnost od realizace připravených prohlídek úctyhodných tour operátorů. Organizace turistického ruchu v tomto případě bude vyžadovat mnohem méně investic od vás, můžete začít s kapitálem 200 tisíc rublů (samozřejmě, toto je nejnižší hodnota).

Cestovní kancelář je druh zprostředkovatele mezi velkou společností a kupujícím. To však neznamená, že byste měli prodávat výlety přísně za cenu, kterou cestovní kancelář určila. Například organizátor turné do Ameriky vám nabídl trasu 80 tisíc rublů na realizaci plánu, s výhradou, že si sami vyhradíte 10 procent z ceny cesty. Prodáváte lístek ve svém městě, kde nejsou žádné podobné nabídky, dražší, řekněme, za 100 tisíc rublů. Zisk je zřejmý - váš příjem se zvyšuje.

Turistické podnikání. Kde začít?

Poté, co jste se rozhodli pro směr práce, měli byste zaregistrovat svou firmu. Můžete vytvořit právnickou osobu a můžete fungovat jako IP. Jak ukazuje praxe, pro práci v oblasti cestovního ruchu je lepší upřednostnit LLC. Klíčovým momentem v této činnosti je důvěra klientů ve společnost, kterou si vyberou, a lidé důvěřují právnickým osobám více než jednotliví podnikatelé.

Při registraci společnosti LLC se vybírá poplatek ve výši 4000 rublů a budete muset vytisknout (další 400-600 rublů) a potvrdit dokumenty notáře (asi 1 000 rublů). Povolený kapitál musí být nejméně 10 000 rublů, z toho alespoň polovina musí být převedena na účet otevřený v bance (budete muset zaplatit asi 500 rublů k otevření účtu). Při registraci bude společnosti přiděleno OKVED 53.30 "Činnosti cestovních kanceláří". Minimální částka, kterou vynaložíte na registrační proceduru, je tedy 6000 rublů.

Licence a daně

Co musíte ještě otevřít cestovní kanceláři? Dříve bylo požadováno získání licence, ale od roku 2007 byla zrušena povinná licence. Proto zůstává pouze vybrat předmět zdanění. Práce cestovních kanceláří spadá pod USN. Podle vašeho uvážení jsou navrženy dva objekty: příjem (6% sazba) nebo výnosy mínus výdaje (15% sazba). Druhá možnost by měla být vybrána pouze tehdy, pokud se předpokládá větší podíl nákladů.

Výběr místnosti

Tento krok by měl být proveden před registračním procesem. A nebudete-li registrováni, nebude-li k dispozici žádná právní adresa. Samozřejmě, kancelář agentury se nejlépe nachází v centru města, ale především se zaměřuje na finanční příležitosti. Věnujte zvláštní pozornost návrhu a prostředí místnosti. V podstatě cestovní společnost prodává sliby, "vzduch", ten člověk dává peníze a služba se dostane později, takže musíte vytvořit atmosféru důvěry, že úspory půjdou do spolehlivých rukou.

Vybavení kanceláře

Nezapomeňte o kancelářskou techniku: office by mělo být vybaveno počítači s přístupem k Internetu (pro začátek bude stačit jeden), telefon, tiskárna, fax - ne dostat organizován bez vší té práci. Náklady na nábytek budou také poměrně velké. Počítačový stůl není menší než 6000 rublů, otočná židle - asi 3 miliony, ale budete muset koupit židle pro zákazníky, pohovka na čekání, když se náhle byla součástí, konferenční stolek, který bude vycházet z brožury, letáky a další.

V průměru, náklady na nákup nábytku bude 30-60 tisíc rublů. Na kancelářské vybavení bude muset strávit někde v 50 tisíc rublů (se skromnými odhady). Ano, drahé náklady na vlastní cestovní kancelář! Podnikatelský plán by měl také obsahovat výpočet měsíčních nákladů na kancelářskou údržbu, která bude zahrnovat náklady na kancelářské potřeby, služby, platby na internetu, účty za telefony a tak dále.

Výběr partnerů

Vezměte si cestovní kanceláře, s nimiž chcete spolupracovat - to je to, co je nezbytné pro otevření cestovní kanceláře mimo jiné. Dnes je na trhu mnoho operátorů, kteří organizují výlety ve všech možných směrech. Důležitý bod: potřebujete pouze spolupracovat s důvěryhodnými společnostmi.

Mnoho podnikatelů, kteří právě začínají rozvíjet podnikání v oblasti cestovního ruchu, činí vážnou chybu. Usilují o spolupráci s touroperátory, kteří nabízejí zájezdy za nejnižší ceny. Tyto firmy se zpravidla prokazují jako nespolehlivé. Abyste se vyhnuli nepříjemným okamžikům, vyberte společnosti, které se již na trhu již osvědčily.

Nezapomeňte zjistit, které cestovní kanceláře mají zastoupení ve vašem městě. Při práci s nimi se zbavíte mnoha problémů. Celý dokumentární obrat se provádí v hlavní kanceláři, pokud máte zastoupení, můžete přímo doručit dokumenty, což je velmi výhodné.

Nábor zaměstnanců

V obchodním plánu cestovní kanceláře je nutné uvést informace o zaměstnancích a fondu pro odměňování práce. Malá společnost se může skládat pouze ze čtyř lidí: ředitele, manažera, účetního a čističe. Při kombinaci funkcí může být personál ještě menší.

S obzvláštní péčí byste měli zvolit zaměstnance, kteří budou pracovat přímo s klienty, tj. S manažery. Měli by být okouzlující, přátelští, prezentovatelní, dobře orientovaní v cestovním ruchu, mají příjemný hlas, nejlépe mluvit anglicky.

Reklamní kampaň

Je to další bod, který musí obsahovat obchodní plán cestovní kanceláře. V takovém případě je spousta konkurence, takže firmy zoufale potřebují reklamu. Důležité je od samého počátku práce vytvořit snadno rozpoznatelný a jedinečný obraz agentury. Reklamní kampaň začíná umístěním vývěsní štítky a pak - oznámeními v tisku. Můžete vydávat letáky kolemjdoucím na ulicích města, publikovat inzeráty v novinách, propagovat jejich služby v televizi a rádiu.

Taktika práce

Řízení cestovního ruchu v prvních měsících po otevření má své vlastní nuance. V této fázi je nejdůležitější věc získat klientskou základnu. Zákazníci si vybírají ty firmy, kde dostávají slevy. Proto buďte připraveni na skutečnost, že nejprve nějaké procento nákladů na turné, které musíte dát, v uvedeném pořadí, bude poplatek za agenturu nižší.

Ceny prohlídek se neustále mění, někdy cestovní kanceláře aktualizují nabídku několikrát denně. Hledání trasy za nejnižší možnou cenu je proto náročným úkolem. Vezměte e-mailové adresy zákazníků a odešlete vhodné prohlídky. Ale je tu jeden trik - jméno provozovatele zájezdů by nemělo být specifikováno, jinak se může turista s vaším výběrem obrátit na jinou agenturu nebo dokonce rezervovat prohlídku sami.

Jak uspět

Jak začít podnikání v oblasti cestovního ruchu, aby se mohl úspěšně rozvíjet? S dobytím důvěry a přijatím služeb spotřebiteli. A za to musíte organizovat vysoce kvalitní služby. Pokud se vám líbí klient, rozhodně doporučuje agenturu svým příbuzným a známým. A v turistickém průmyslu, jak víte, ústní slovo je nejlepší reklama.

Proto se snažte věnovat maximální pozornost lidem, kteří se k vám obracejí. Ujistěte se, že zavoláte zákazníkovi poté, co se vrátí z turné, a zeptat se, jak se zbytek odehrával, zda byly nějaké problémy a nedostatky. Každý má rád postaráno!

Podnikatelský plán cestovní kanceláře. Jaké zájezdy prodávat?

Turistický produkt může být dvou typů: dávkový a individuální. V prvním případě si uvědomíte připravené turné, které tvoří cestovatel. Zahrnuje let / přestup na místo odpočinku, zdravotní pojištění, transfer z letiště do hotelu, ubytování v hotelu. Individuální prohlídka bude zahrnovat všechny uvedené služby, nicméně v rozvržení, které chce klient.

Co přesně prodávat je vaše volba. Ale nesnažte se vzít všechno najednou, pokud jste začátečník v tomto oboru. Společnost, ačkoli nabízí rybolov na pobřeží Tichého oceánu, cestuje po Evropě, nakupuje výlety do Turecka a tak dále, nezpůsobí žádnou důvěryhodnost. Předem definujte kategorii potenciálních spotřebitelů, snažte se zaměřit se na určitou společenskou vrstvu.

Například některé agentury pracují pouze s VIP klienty na jednotlivých prohlídkách. Samozřejmě, tok turistů v tomto případě bude mnohem menší. Ale zákazníci s rozpouštědlem si vybírají trasy, jejichž cena je mnohem dražší než ty poukázky, pro které jsou průměrní kupci orientováni, a získáte z prodeje větší zisk.

Na druhou stranu je dávkový výrobek mnohem jednodušší prodávat, protože je plně tvořen. Často turisté, kteří přijíždějí do agentury, již vědí, jaký druh turné se chtějí rozhodnout, a stačí, abyste si rezervovali svou oblíbenou možnost a připravili potřebné dokumenty.

Mrtvá sezóna

Největším problémem v oblasti cestovního ruchu je sezónnost. Počet lidí, kteří budou v létě odpočívat, je nesrovnatelný s počtem turistů, kteří raději cestují v zimě. Nezapomeňte na hlavní špičky prodeje:

 • druhá polovina dubna - lidé chtějí odpočinout v květnových svátcích;
 • všechny červenec a začátek srpna - výška rodinných prázdnin;
 • všechny září - páry bez dětí a mladí lidé jdou na dovolenou;
 • od konce listopadu do poloviny prosince - nákup novoročních výletů.

Úplně selhaly měsíce, kdy turisté považují za velmi obtížné - to je říjen, leden a únor. Obecně nemusíte mít jediného klienta. Stále však budou muset vzniknout další náklady. Samozřejmě, že nyní existují celoroční letoviska, například Thajsko, Egypt, kde můžete vyslat rekreanty po celý rok. Jak však ukazuje praxe, neposkytují dostatečný obrat.

Podnikatelský plán cestovní společnosti by měl odrážet všechny tyto nuance. Koneckonců, v prvních dvou obdobích práce, zisky nemusí být vůbec, naopak, činnost bude nevýdělečná. Na běžných zákaznících stále nemůžeme mluvit, velká část prodeje v počáteční fázi závisí převážně na reklamách, ale vyžaduje značné náklady.

Peníze nemusí být vůbec a co když, například, jste zahájili projekt nikoliv na vlastní náklady, ale na půjčené finanční prostředky a stále musíte platit půjčku? Proto je nutné předem vypočítat všechna možná rizika. Mnoho firem uzavírá, sotva se otevřelo, protože při plánování nákladů nezohlednily všechny nuance a podnikatelský plán byl špatný.

Perspektivy budoucnosti

Z článku jste se dozvěděli, jak začít turistická firma. Za to stojí za to začít vůbec? Jaké trendy jsou pozorovány v tomto segmentu trhu? Je spravedlivé říkat, že situace není ve prospěch podnikatelů. Turisté stále více radí cestovat nezávisle: vydávají vízum na velvyslanectví, koupí jízdenku na letadlo, rezervují si hotel - a jít!

Navíc nyní může každý internetový uživatel snadno rezervovat prohlídku. Všechny potřebné informace jsou k dispozici na webových stránkách cestovní kanceláře, dokumenty jsou zasílány e-mailem, a platby za poskytnuté služby v pohodlí domova s ​​pomocí plastových karet nebo systémů rychlých výpočtů, například WebMoney. A přesto se odborníci domnívají, že cestovní kanceláře zůstanou nad vodou dlouho. Je pravda, že pro to musíte vytvořit dobrou službu. Hodně štěstí!

Užitečný průvodce organizací turistického ruchu: 11 způsobů, jak organizovat turistickou firmu, hlavní výhody a nevýhody, nuance jeho organizace a chování

Organizace vlastního podnikání v oblasti cestovního ruchu zůstává relevantní, již řadu let je v poptávce. Toto místo pro podnikání nezastaví, je stále ve stavu rozvoje a růstu. Stejně jako v ostatních odvětvích podnikání existuje také zdravá konkurence, takže inzerování vlastních jedinečných služeb je prostě nezbytné.

Každoročně rychle roste tok turistů, je to další rozumný argument ve prospěch investování kumulovaných prostředků konkrétně do cestovního ruchu. Počet klientů je faktorem, který může ovlivnit ziskovost v odvětví cestovního ruchu, růst zisku. Zvyšování toku zisku podporuje současné sezónní nabídky a výhody pro stálé zákazníky. Každý den existují nové tvůrčí nápady pro organizaci turistického ruchu. Každá společnost, která usiluje o dosažení finančního úspěchu v oblasti cestovního ruchu, by nejen měla zákazníkům nabízet výhodné výhody pro zákazníky, sezónní výhody, ale také vytvořit jedinečnou nabídku na trhu, která bude mít vysokou poptávku.

Realizace turistická zařízení

Aktivní typ cestovního ruchu dnes získává dynamiku. Dnes je spousta lidí, kteří chtějí strávit dovolenou nejen v komfortních hotelech a vybavených písečných plážích, ale také ve venkovním stanu. Pro realizaci turistické inventury bylo účinné, podnikatel potřebuje předem zjistit potřeby zákazníků.

První podmínkou pro úspěšné fungování turistického obchodu je jeho dobrá poloha, dobře vybrána a cenově dostupná. Je také možné zřídit centrum pro vydávání podobných nábojů za účelem pronájmu, realizovat je přes internet, vytvořit z druhé ruky pro prodej použitého turistického vybavení. Všechny tyto činnosti pomáhají snižovat náklady, ale zvyšují poptávku po těchto produktech.

Nové místo pro podnikání - karavanování

Dnes se stále více rozvíjí nový směr cestovního ruchu nazvaný karavanning. Tento termín znamená pohodlný způsob cestování, abyste dosáhli toho, nebudete potřebovat drahé poukazy na střediska, letenky. Jediné, co potřebujete koupit nebo pronajmout, je speciálně vybavená dodávka, tzv. Dům na kolech. Tento způsob cestování hmotnosti ziskových výhod - není třeba nést těžký náklad na zádech v podobě batohu stan žít v jednoduché, zaplatit za ubytování v motelech, cestující získat úplnou svobodu jednání, protože nejsou vázány na konkrétní místo.

Můžete se zabývat prodejem nových dodávkových automobilů, pronajmout je nebo žádat o speciální prohlídky organizované společností pro klienty.

Oblíbená cyklistika

Cestování na kole je nejen příjemným způsobem zábavy, ale fyzické námahy, které podporují všechny hlavní svalové skupiny v tónu, výrazně zlepšují celkový stav postavy. Cyklistická jízda se může stát fascinující cestou, jejíž příznivé účinky lze srovnávat s dlouhou návštěvou posilovny. Další výhodou organizace tohoto druhu podnikání je to, že kolo nezkazuje životní prostředí, výrazně šetří peníze a čas.

K organizaci takovéto cyklistiky je třeba vytočit pro tento zkušený personál, realizovat zajímavé nápady pro vytvoření jedinečných cest s různou mírou složitosti.

Extrémní lyžování

Tento druh extrémní zábavy vznikl poměrně nedávno, ale mnoho občanů naší země to ještě neví. Zvýšený zájem o tento druh extrému se projevuje u mladých lidí, kteří se snaží zažít neuvěřitelný nárůst adrenalinu, mezi střední generací je také mnoho lidí, kteří jsou připraveni zažít nové nezapomenutelné pocity.

Tento druh zábavy je skok z dostatečně vysokého bodu na pružném dlouhém laně, který je pevně připevněn k nohám. Tento druh sportovní zábavy je spojen s určitým rizikem, takže je třeba vybrat zkušený personál v personálu, získat kvalitní vybavení a naučit se vybrat správné předměty pro extrémní skoky.

Organizace zajímavých aktivit pro volný čas

Vytvoření animovaných svátků se stává dnes jedním z nejoblíbenějších typů služeb, protože každý má dostatek představivosti k organizaci zajímavého volného času. Takový program může mít nejen zábavné zaměření, ale může být organizován na téma sportu. Můžete si vytvořit odpočinkovou dovolenou pro zákazníky nebo jinou zábavu, ale cílem vytvoření podnikání je zvýšit radost ze zajímavého volného času.

Organizace sportovního a amatérského druhu cestovního ruchu

Amatérský typ turistiky je zvláštní turistickou cestou po nezávisle zvolené trase. Zkušení instruktoři doporučují klientům testované trasy, ze kterých si zvolí vhodnou možnost.

Sportovní turismus je považován za pokročilý typ nezávislého cestovního ruchu. Tyto cesty mají vysokou složitost, takže jejich organizace se provádí na státní úrovni. Oba tyto druhy cestovního ruchu jsou považovány za dobré druhy potěšení, takže přinášejí dobré zisky.

Provádění unikátních výletů do míst moci

Trendový trend je považován za zamilování s různými neobvyklými jevy. Někteří lidé věří v nejrůznější anomální zóny v dobré štěstí. mnozí cestující jsou si jisti, že v mocenských místech mají štěstí, protože pravdy, které jsou pro jejich porozumění nedostupné, budou odhaleny.

Organizace sezónních zájezdů na těchto zvláštních místech bude také docela zisková, protože tok návštěvníků roste každým rokem. Taková místa, kde se člověk dokonale cítí, ve skutečnosti existuje. Zvláštním příznivým účinkem na lidské tělo jsou horské krásy Altaj, Ural, čisté lesy Sibiře.

Každý nováček podnikatel může organizovat speciální výlety na zvláštní místa, získávat duchovní zážitek.

Tvorba speciálních dětských hotelů

Další atraktivní místo v turistickém průmyslu je organizace dětských hotelů. Mnoho rodičů chodí spolu s dětmi do prázdnin, někteří chtějí odpočinout od všeho a odpočívat. Existují osvědčené způsoby řešení tohoto problému - dát dítěti své drahé děti prarodičům nebo poslat do zdravotního tábora. Malý hotel, který byl vytvořen speciálně pro mladé hosty, je považován za kreativní myšlenku.

Za tímto účelem si můžete vybrat krásný pokoj v atraktivním prostředí, pohodlné pokoje určené pro 1 až 4 děti, různé druhy zábavy pro drobné potřeby. V hotelu pro mladé hosty by měli pracovat kompetentní pedagogové, malá útulná jídelna.

Podzemní zelený park

V souvislosti s rychlým tempem rozvoje měst a hustým rozvojem území zůstává méně a méně volných oblastí pod zelenými parky. Nemůžete-li přidávat místo pod zeleným parkem, pak v některých evropských městech musíte rozptýlit takové plochy na prostorných střechách bytových domů nebo vytvořit parky pod zemí.

Takový jedinečný park pod zemí může být skutečnou hodnotou pro turisty, lidé z celého světa přijdou, aby to viděli. Aby takový park fungoval normálně a rozvíjel, je nutné vytvořit speciální osvětlení a další podmínky pro pohodlný rozvoj rostlin. za tímto účelem je nutné použít moderní high-tech řešení, vytvoření takových parků se může stát zdrojem vynikajících zisků.

Vytvoření prádelny pro turisty

Mytí v podmínkách výletů pro mnoho lidí se zdá být problémovým úkolem, kterého se téměř každý cestující setkal. Zpravidla se sami o sobě vezou minimální věci, v podmínkách omezené vody je nutné odložit mytí až do vhodné příležitosti.

Relativně nedávno přišel jeden australský vynálezce Ashley Newland s malou přenosnou pračkou s hmotností pouhých 150 gramů, aby bylo zapotřebí pouze 3 litry vyčištěné vody. Tento zázrak technologie stojí jen 40 dolarů. Tato pohodlná věc bude brzy zažít vrchol své popularity, můžete udělat tyto kompaktní modely nebo organizovat centrum, kde si turisté mohou umýt své věci.

Populární ekoturistika

To je další zisková oblast v oblasti cestovního ruchu, která se správným přístupem může stát trvalým zdrojem příjmů. Tento typ cestovního ruchu znamená úplné opuštění tradičního odpočinku v útulných hotelech, kde je zahrnuta celá řada služeb. Jeho úkolem je opustit tradiční komfortní zónu, vytvořit atmosféru úplné jednoty s přírodou. Tento druh rekreace je vyžadován pro ty podnikatele, kteří jsou unaveni z velkých megacities, módní pětihvězdičkový.

Chcete-li otevřít podnikání v oblasti ekoturistiky, je třeba si vybrat místo, kde jsou přítomné nedotčené přírodní krásy. Za tímto účelem je vhodná malá vesnice, kde každý obyvatel města může krmit kuřata a kachny, vařit v opravdovém ruském lázni a užít si pravé ruské hostiny. Odpočinek v současném ruském výpadu je skvělý způsob, jak obnovit fyzickou a duševní sílu.

Akvizice provozní cestovní společnosti

Na základě oficiálních statistik se loňský rok vyznačoval cestovním ruchem v nárůstu tržeb operačních firem. Indikátor poptávky v tomto segmentu však zůstává vždy konstantní. Na pozadí změn směnného kurzu se mnoha tvůrcům cestovních kanceláří podařilo předvídat jejich pravděpodobný kolaps. Vznikly finanční problémy s velkými tour operátory a sloužily jako důvod pro prudký nárůst jejich prodeje.

Navzdory tomu domácí cestovní ruch je pro mnoho investorů stále slibnou výbavou. Mnoho vedoucích pracovníků firem nesplnilo požadavky moderních zákazníků, protože plně nevyužívaly inovace. Mezi ně patří tyto důležité moderní technologie:

 • úplný nedostatek řádné komunikace s klientem na internetu;
 • Dostupné internetové zdroje nejsou aktualizovány tak často, jak to vyžaduje moderní čas;
 • neexistuje žádný detailní online zdroj informací o aktuální cestovní kanceláři;
 • všechny služby na stránce nefungují správně, potřebné platební systémy nefungují.

Aby se předešlo takovým problémům s pravděpodobným pádem společnosti v budoucnu, začátečník může organizovat online agenturu.

Hlavní výhody elektronické agentury

Segment online zpravidla nabízí zákaznické zboží za snížené náklady díky spolupráci s dodavateli.

Takové online agentury mají následující výhodné výhody:

 • výrazně šetří drahocenný čas zákazníka;
 • klient před sebou vidí hotovou nabídku se všemi následujícími detaily, nemusí detailně specifikovat. Jediná věc, která může být zapotřebí, je pomoc při vyplňování elektronické formuláře a opravě zvolené trasy pro cestu;
 • aplikace moderních technologií a vývoje.

Některé cestovní kanceláře se zabývají vývojem unikátních systémů pro nalezení správných informací na webu. Ti podnikatelé, kteří již otevřeli cestovní kanceláře, poznamenávají, že Rusové často používají internet při objednávání zahraniční cesty než zástupci Evropy. Ale míra pronikání našich ruských turistů do sítě neustále roste. Jak ukazují statistiky, mnoho Rusů si před výběrem konkrétní prohlídky prohlíží informace v síti. Z tohoto objektivního důvodu mnoho cestovních kanceláří vybírá jako svou hlavní činnost organizaci domácího cestovního ruchu, protože naši krajané mají především zájem o krásy své země, raději mají více odpočinku na území země, než je opustit.

Při vytváření takovéto online podnikání může začínající podnikatel čelit následujícím problémům:

 • aby se ujistil, že jejich finanční prostředky převedené na cestovní kancelář mohou bezpečně svěřit jakékoli společnosti provozující prostřednictvím internetu, mnozí zákazníci dávají přednost osobnímu navštívení stávající kanceláře společnosti. Tam uvidí tým, který pomůže při vyřizování povolení uhradit všechny formality;
 • všechny nahrané na stránky rezervačního a platebního systému by měly fungovat jako hodiny, nedávejte žádné chyby, jinak by mohlo dojít k finančnímu podvodu. Nestabilní pozice cizí měny ovlivňuje konečnou cenu jízdenky;
 • postup vrácení a výměny zakoupených jízdenek je poměrně těžký a dlouhý;
 • v takové práci existuje vždy riziko úniku důležitých informací, protože pro provedení platby musí klient zadat jedinečné číslo osobní placené karty, důležité osobní údaje.

Mnoho expertů tvrdí, že organizace oficiálních internetových agentur musí být zahrnuta do oficiálního daňového základu. Současně musí skutečně prokázat, že se tento nový typ činnosti bude dlouhodobě rozvíjet a v průběhu let bude pozorován pouze postupný růst tohoto odvětví.

Důležité výhody otevření podnikání v oblasti cestovního ruchu

Mnoho podnikatelů volí cestovní ruch jako svou hlavní činnost, otevření podnikání v této oblasti má následující výhody:

 • investované peníze se rychle vyplatí;
 • pro otevření je nutné malé množství;
 • rychlé zvýšení ziskovosti podniku;
 • přítomnost stabilního legislativního rámce zaměřeného na regulaci činnosti cestovních kanceláří a provozovatelů.

Jak organizovat cestovní kancelář od začátku je mnohem snazší získat operační společnost s důležitým nehmotným majetkem, včetně dobrého, čistého jména, nahromaděných zkušeností z úspěšných reklamních kampaní a dostupnosti klientské základny.

Malý součet

Shrnutí všech výše uvedených skutečností, vytvoření vlastní cestovní kanceláře nebo nákup ready-made podnikání je slibná akce. Při počátečním otevření podnikatele očekávejte malé náklady: měsíční pronájem kancelářských prostor, pronájem 2 kvalifikovaných zaměstnanců, nákup potřebného nábytku a kvalitní kancelářské vybavení. Poté, co je vše urovnané, můžete začít aktivní aktivitu, protože provize od jakéhokoliv tour operátora činí až 10% celkových nákladů na turné. Turistika miluje přesnost a včasné informace, chyba v době odjezdu může stát operátorům několik tisíc rublů.

Jak uspořádat zelenou turistiku

Cestovní ruch byl a zůstává překvapivě ziskovou obchodní oblastí. Variabilní, závislé na ekonomických podmínkách, a přesto - stabilní-ziskové, protože něco a chtějí odpočívat po náročných pracovních měsících vždy. Chamtivé na novinky, turisté stále častěji soustředí pozornost na hledání zábavy a exotiky ve své rodné zemi.

Jaká je obvyklá každodenní rutina vesničana, stává se vítaným exotikou pro obyvatele města - exotickou, pro kterou je připraven rozdělit slušné peníze. Jak víte, poptávka vytváří nabídku. Na základě trendu ekologického odpočinku je venkovský nebo tzv. "Zelený" cestovní ruch aktuálním, rozvíjejícím se, ale stále ne oratým terénem na území zemí SNS.

Ekoturistika, agroturistika nebo venkovská turistika jako podnik se objevily v polovině minulého století a jsou alternativou kempu, zařízeného a pohodlného odpočinku v lůně přírody. V tomto článku budou zváženy výhody tohoto podnikání pro Rusko a způsoby jeho organizace s výpočty a příklady.

První kroky

Abychom porozuměli, jak začít venkovský cestovní ruch, je třeba nejprve rozhodnout, odkud pocházejí počáteční zdroje a na jakém rozsahu projektu se má zaměřit. Bude to autentická bahenní chatka, komplex dřevěných chalup, obklopený lesy, zemědělskou půdou nebo nádvořím s rekonstrukcí životní kultury minulého století?

Technicky Začátek takového podnikání je k dispozici každému venkovskému obyvatele, připraven k pronájmu domu nebo místnosti v malebném prostředí, stravování na úkor malé farmy a prohlídku okolí.

Organizace: co je důležité zvážit

Jak uspořádat venkovskou turistiku tak, aby se zajistilo nejen primární zájem turistů, ale také touha znovu se vrátit s přáteli, rodinou a dokonce i poradit kolegům? Organizátoři zpravidla nabízejí tento komplex služeb.

Co je to agroturistika v Rusku, jak ji správně uspořádat - viz toto video.

Penzion Ubytování v přírodě

Osada by měla být vzdálena od budov, vícepodlažních a průmyslových budov. Obvykle se dávají přednost přírodním atrakcím - možnost procházky po lese nebo na svazích, koupání v řece nebo jezeře, dýchání vzduchu, ticho a příjemné výhledy.

Poskytování bydlení ve stylu vesnického života

Hliněné stěny, kamny, koupele, studny a další doplňky stejně obdivují cizince a používají se k luxusu městských sissies. Opravy mohou být nejsnadnější, Eurostyle, minimalismus nebo zvláštní potěšení jsou dokonce nežádoucí.

Avšak vnitřní prvky s důrazem na národní tradice nezrušují spojení všech základních vybavení a přinejmenším minimální sadu domácích spotřebičů. Poskytovaná místnost nebo dům musí být plně vybavena a vybavena všemi potřebnými spotřebiči pro domácnost.

Jídlo šetrné k životnímu prostředí

Tento sloupec je součástí životních nákladů a znamená úplnou dietu, která se skládá z tradičních domácích receptů. Maso a čerstvé mléko, čerstvá vejce, ovoce, zelenina, jahody, med, džemy, nakládaná zelenina, víno z vlastních vinic - v průběhu děje vše, co může nabídnout své (nebo podle dohody, přilehlý) farmu.

Zábavný program

Poskytování volného času - téměř nejdůležitější část celého odpočinku. Obvykle nabízejí výlety do oblasti, pěší turistiku v lese pro ovoce a houby, seznámení s rostlinou a živočichem, rybolov, lov (většinou - lov fotografií).

Zajímavý případ, a seznámení se s historickými památkami (případně vojenské slávy stránkách nebo archeologických nalezišť), turistika do nedalekého muzea, jakož i možnost připojit se k etnické dědictví, sledovat obřad nebo místní tradice.

Nezapomeňte: vše, co se v obci zdá jako rutinní ruch, pro městského občana může být vzrušující aktivita - mléko kráva, krmení zvířat, jízda na koňském vozíku.

Každá položka tohoto seznamu by měla být pečlivě promyšlena před vypracováním podnikatelského plánu pro venkovský cestovní ruch. Požadavek a ziskovost vašeho projektu závisí na tom, jak harmonicky bude kombinováno pohodlí moderních podmínek a atmosféra neobvyklých a jedinečných událostí.

Od myšlenky k realizaci

Rozhodli jste se o dostupných přírodních zdrojích, o svých vlastních zdrojích a hlavně o silném záměru se připojit k tomuto rozvíjejícímu se a dosud nekonkurenčnímu podnikatelskému sektoru? Pak bude prvním krokem k úspěchu registrace individuálního podnikání. Tato organizační a právní forma je jednoduchá a optimální a zjednodušuje daňové otázky.

V Rusku je zelená turistika poměrně mladou a rostoucí sférou malých podniků a dosud nebyla dostatečně kontrolována na legislativní úrovni. Přesto získá podporu místních úřadů jako účinný způsob rozvoje ekonomiky regionu.

Sezónnost agroturistiky

Příklady obchodního plánu agroturistiky budou přímo záviset na rozsahu projektu, umístění a rozsahu poskytovaných služeb. Náhrada nákladů se mění od jedné sezóny (oddělitelná místnost, dům, organizace výletů do farmy) až dva až tři roky (usedlost, hostinec, farma). Hlavní příliv těch, kteří chtějí zažít radost ze zelené turistiky, by se měl očekávat v létě.

Jsou populární a zimních měsících - zejména pokud cestující dostatek „sníh“ zábava: bruslení na zamrzlých řekách, jezerech, tobogán saních v trojici, lov v zasněženém lese, a podobně.

Reklama

Kromě uspořádání každodenního života a organizace zábavního programu musí zelený podnikatelský plán v oblasti cestovního ruchu nutně zohlednit náklady na reklamu. Ekoturistiku upřednostňují především rodiny s dětmi a starší páry, ale často mezi mladými společnostmi existuje zájem - měly by být zohledněny všechny možnosti.

Samozřejmě, na místní úrovni bylo tzv. "Slovo z úst" a zůstává nejlepším nástrojem, ale přitahovat turisty z jiných regionů, regionů a zejména cizinců, to nestačí.

Propagace a náprava

Zvláštní výhodou zelené turistiky jako obchodního projektu je skutečnost, že jeho realizace je k dispozici prakticky všem segmentům obyvatelstva. S kompetentním přístupem přináší rychlé zisky, umožňuje kombinovat příjmy z hospodaření po celý rok s příjmy z přílivu turistů v sezóně.

Začátek skromného domu na okraji, prohlídka farmy nebo víkendové turné (například "navštívit včelaře"), projekt, který může vrátit počáteční náklady, se může neomezeně rozvíjet.

Úroveň venkovského cestovního ruchu v oblasti vzrůstá díky náboru zaměstnanců (řidiči, průvodci, školitelé pro vedení mistrovských kurzů atd.), rozšíření rekreační oblasti a počet poskytovaných ubytovacích kapacit, rozvoj vhodné infrastruktury a komunikace mezi osadami.

Klíčovým krokem bude rovněž spolupráce s městskými firmami, pořádání aktivního odpočinku a zajímavé zájezdy různých sociálních skupin.

Sbírka nápadů č. 14. Podnikání v oblasti cestovního ruchu

Kdo pouze (a co nejdříve) nevydělává na turistiku! Od té doby, a to jak v naší zemi klesla „železné opony“, říkat „kuře není pták, Bulharsko - ne v zahraničí,“ přestala vyvolávat smích a porozumění, a státní monopol „Intourist“ nařídil prakticky žít dlouhou dobu, protože myšlenkou vydělávání peněz v podnikání související s cestovním ruchem by mělo dojít ke každému, kdo sní o podnikání a kdo to trochu blízko k tomuto tématu - téma cestovního ruchu.

Připomeňme, že ne tak dávno bylo procento lidí, kteří měli příležitost odejít do zahraničí, nulové a nyní takřka 100%, pokud nezohledňujete vězně, kojence a hluboce starší občany. A nezáleží na tom, že mnozí z moderních Rusů považují cestu do zahraničí za nepřípustný luxus - pro sebe. Rozdíl mezi slovy "velmi drahý" a "nemožný" je pro vás pravděpodobně srozumitelný. Od uskutečnění tohoto rozdílu budete mít odvahu k vašemu začátku.

A pokud si přečtete turistickou obchodní myšlenku Tatyany Nikitiny ("Jak prodávat výlety lidem, kteří nemají peníze na cestování?"), Pak se začnete za takových podmínek brát nejen odvahu, ale také velmi specifické obchodní myšlenky.

Přestože se cestovní ruch stane nejen zahraničním, mezinárodním. Cestovní ruch uvnitř země (nebo dokonce uvnitř regionu, a dokonce i uvnitř - města, jeho mikrodistrict!) Věc není méně výhodná. Různé příležitosti pro podnikatelské nápady v oblasti cestovního ruchu, věnujeme tento pravidelný přehled nápadů.

Samozřejmě, myšlenky podnikání v oblasti cestovního ruchu jsou přijímány převážně od těch, kteří mají možnost jednoduše svobodně se zapojit do tohoto podnikání po dlouhou dobu - to jsou naši západní kolegové.

Snažili jsme se získat ty nejzajímavější obchodní nápady v cestovním ruchu.

Zde je například myšlenka cestovního ruchu - pizza výlety.

Co je to, ne-li postmoderní ornichane, že to není parodie skvělého „víno zájezdy“ do Provence se mistrovských kurzů na vaření gurmánské francouzské kuchyně „svačinu“? Zatímco romantická a sentimentální dívky sní o degustace kvalitních vín „z místních sklepů velký zámek,“ podnikavý kluky se smyslem pro humor, neposkytují KVN ovsky, postavený obchodní cestu a ochutnávka velmi odlišný pizzu - dobré, vhodné jídlo, někde SKAT úroveň levných fast food, která obecně a živí se všemi, kteří ji nechtějí přiznat (ne-li horší)!

Ale na rozdíl od rychle se rozkládajících nudlí, chuť pizzy je téměř všude - jinak, to je to, co se staví "Chip" tohoto turistického podnikatelského nápadu.

Pojďme pokračovat v myšlence, kterou jsme nastíněli - rozvíjet cestovní ruch bez opuštění našeho rodného města.

Další obchodní myšlenka v oblasti cestovního ruchu - místních obyvatel jako průvodců. Zde je takový "obchodní cestovní ruch".

Co myslíš, že: kolik ve svých městských životě mladých romantiků a dobrodruhů, kteří by se sní chodit po všech jeho skrytých koutů rodného města, přehrabovat všechny háje a průmyslových zón, bypass všechny „mířidla“, fotit všech stěn s neobvyklým graffiti najdete opuštěné železniční tratě, vedoucí "nikam"? Existuje mnoho hráčů, kteří se chtějí v reálném mash zatokshie stop and play „Stalker“, pohybující se v „zóně“, píseň Basta „Urban“, existuje spousta, kteří chtějí hrát v „Noční hlídka“ jakýmikoliv jinými písněmi znovu a svým vlastním způsobem. Jen tady. je nebezpečné to dělat sami, ale jednoduše - děsivě. A pokud jste expedici, zradit všechno oblečení, které chrání před klíšťaty a jiných tvorů, termosky a lékárnička, vzít s traumatické zbraně na psy a cizími nepřátelskými cizinci, dozimetr a další nezbytné v podmínkách civilizačních gadgets a vést neotřelých cest jejich „skautů“ pak se dostanete k davům mladých lidí a dokonce si na tuto exkurzi pozvete své "přátelé" mimo město. Mnohem zajímavější než monotónní pít pivo v suterénu noci, hraje rock and roll v parku na kolečkových bruslích tam a zpět. Mimochodem, můžete propagovat svou cestu a mezi mladými fotografy, kteří jsou vždy hledají neobvyklých úhlů a předmětech určených k jejich konceptuální fotografie sezení, ale ne vždy se odvažují jít do pekla opravdu uprostřed ničeho, takže i s drahou technikou. Po cestě do svého rodného města by mohlo být ještě nebezpečnější (a mnohem zajímavější a informativní), než cestovat přes pouště Gobi.

Je to v tomto směru, že londýnčané už přemýšlejí, kteří přišli s originálním obchodním nápadem v cestovním ruchu - Prohlídky v Londýně s průvodcem-bezdomovce. Nicméně, v Londýně „popáleniny“ nashenskie bezdomovců - nelíbí, a obávám se, že nápad opakovat slovo od slova nevyšlo - jiný způsob života po stovky let pro nás i pro Londýňanů. Londýn bezdomovci zřejmě jako příslovečný britských trávníků - sekat tři sta let, takže jsou pak schopni řídit turné a aby bylo zřejmé, s takovou přesnost, že toto (věc), mohou mít pravidelné služební cesty.

Ale pokud (místo veselého londýnského trampa) najděte dobré lidi (kteří mohou mít zkušenosti jako záchranáři v ministerstvu pro mimořádné situace) a postavíte je Stalkers na čelo svého podnikání, pak je zajištěn úspěch vašeho cestovního ruchu.

Pokračujeme v tématu podnikání v cestovním ruchu. A další turistický nápad podnikání z našeho výběru obchodních myšlenek v oblasti cestovního ruchu: "Extrémní turismus" s "Smrtelnými turistickými atraktivitami".

Všechna tato plavání v klecích se žraloky a krokodýlmi - již dlouho nebyla žádná zpráva. Samotná skutečnost, že veřejnost má zájem o tento druh "zábavy", znamená, že v tomto směru je možné a musí rozvíjet své myšlenky (pokud vzniknou), aniž by se obával, že by vyvolal veřejný hněv a zakázal stát. Extrémní turismus - je, je rozkvět a pokud máte tendenci organizovat to - vaše cesta je otevřená.

A pokud vy (milovník vodních procházek) můžete postavit podobný - loď pro výlet lodí, můžete otevřít extrémní turistiku přímo z nové "plavecké" sezóny. Nebude to jen (a ne tolik) - extrémní, kolik neobvyklých, krásných a nezapomenutelných!

Dělej to takhle, ale ne tak.

Když hledáte vítěznou (ziskovou) myšlenku na podnikání, na kterém se každý účastní dlouhou dobu (tisíciletí), pak budete muset nabídnout svůj "čip", aby byl znovu sestavován od konkurence. Chcete-li hledat stejné čipy, cílové publikum je segmentováno na nejmenší atom. (Například "pivo pro homosexuály" je nejvíce zvědavé ze všech takových kuriozit!). Tento trik však funguje! Protože to lidé milují, když je oslovíte osobně. Odtud se mi zdálo, že mrknou posedlými bannery všem příběhům "osobní příběhy o vašem dítěti". (Nevím, jak někdo, ale já jsem více než spokojený s "neosobním" Andersenem, Charlesem Perraultem a bratry Grimmem).

Zde je příklad podobného, ​​ale silnějšího a nikdo škodlivého podnikatelského nápadu v cestovním ruchu. Pokud jste malá kavárna, vypijte pizzu ve vašem sortimentu a budete si ji také pečeme v sortimentu. pro všechny 12 znamení zvěrokruhu, pak vás ujišťuji, že to bude hit. Dodávejte upravený 12krát recept naplňující překrásnou legendu, vložte ji do nabídky - a celá cílová skupina je vaší! Pizza je nejlépe dělána malými, aby se zvědavý Taurus mohl pokusit, "co je na Vážích talíři" a tak dále.

Vracíme se však k podnikatelským nápadům v oblasti cestovního ruchu.

Zde je příklad takové důstojné dirigentské práce v oblasti obchodu s cestovním ruchem: brilantní obchodní myšlenka v cestovním ruchu - výlety pro "sovy".

Služby jsou uspořádány pro denní režim tzv. "Sovy". Výlety začínají déle než půlnoci, snídani - pozdní, večeře, případně i databáze všech zařízení, která pracují tak, aby byla vhodná pro "sovy". Samozřejmě, ve světě larků je to gesto milosrdenství vůči menšině.

Ve skutečnosti, přemýšlet o segmentaci trhu podle cílových skupin, myslí nejprve o těch, kteří se ocitli v menšině, ti, kteří trpí nepohodlí a nepříjemnosti (a někdy prostě nuceni opustit aktivní život), protože „hmotnost standard“ nebere v úvahu jejich specifika.

Začněte sami. Co se vám osobně nelíbí ve světě podnikání "veřejného stravování" zboží a služeb?

Například, máte rád obchodní myšlenku - nosit pouta na turisty v hotelích? Ne? Pak přichází s alternativou (jen ne s zhoršením špatných sdružení - například nemusíte vytvářet dočasné mikročipy v hýždě rekreantů). Přemýšlejte o alternativě, prodat ji!

Další myšlenka cestovního ruchu z našeho tematického přehledu zní křičící, ale stará jako svět.

Podnikání o smrti celebrit. Ano, ve skutečnosti se turistika jako taková objevila jako návštěva romantických bohatých lidí do hrobů idolů! Pak do hrobu Dante, pak do hrobu Goethe, pak do Puškinových míst a pak k selhání Lermontova, kde, jak víte, "muži Rudé armády jsou svobodní", jak odkázal Ostap Bender.

Pokud jste v pozici Ostap Bender a jste blízko k tématu "Kdo z velkých lidí zemřel s jakými slovy na rtech" - zorganizujte tzv. Kulturní a vzdělávací pamětní výlety. A jaké "skvělé lidi" budou pro vaše zájmy a záliby.

Můžete si založit nějaký slavný hřbitov, naučit se jeho historii a historii těch, kteří jsou tam pohřbeni (výhoda knih s biografií se prodává v knihkupectvích a je levná) a stát se "hřbitovským průvodcem". Tato povolání (bez vtipov!) Byla od počátku pseudogotické módy (nebo "gatišnosti", jak se říká nyní) velmi žádaná, tedy od konce 18. století.

Obecně jsme méně ochotni být jako každý jiný. Stále více se lišíme a je to trend času. A to, co je "trendem času", je trend, který podnik musí jednoduše sledovat, pokud nechce vyhořit!

Aktuální obchodní myšlenka v cestovním ruchu je cestovní kancelář!

Zde je tato stránka, která se věnuje nejzajímavějším tématům - výběr místa plánovaného odpočinku podle daných kritérií, být odlišný od ostatních. Naše odpověď je "obchodní oběd", pouze v cestovním ruchu.

Myšlenkou podnikání je, že v praxi je to designer, který je určen pro turisty. To je, jak jsme se (pokud my - turisté) se zabránilo tlaku ze strany líní, často nikdy gramotný and-ochchen zkreslená touroperátory, kteří často potřebují pouze na „vtyuhat“ nám to, co mají, a ne poslouchat naše stížnosti a preferencí.

Obecně platí, že pokud chce turisté "totéž, jen s perleťovými knoflíky", má možnost sebekoncovati svou vlastní cestou snů.

Turistické podnikání

Turistické podnikání - nejedná se o jeden druh podnikání, nýbrž o několik typů činností, z nichž každá má své vlastní specifické charakteristiky.

Turistický průmysl je především hotely, stejně jako další způsoby ubytování. Kromě toho koncept odvětví cestovního ruchu zahrnuje také vozidla, stravovací zařízení a zábavní zařízení. Například hotel a turistické podnikání - to jsou dva nerozlučné koncepty.

Průmysl cestovního ruchu se vyznačuje dostupností zdravotních, sportovních, obchodních a zábavních zařízení. V koncepci odvětví cestovního ruchu jsou zahrnuty také aktivity cestovního ruchu a cestovních kanceláří. Vedle toho jsou také turistické průvodce a tlumočníci součástí cestovního ruchu.

Díky tomu, že cestovní kancelář je plnohodnotným podnikem, má cestovní ruch solidní materiál a technickou základnu. Současně je toto odvětví schopno poskytnout práci velkému počtu lidí. Hlavním odvětvím interakcí v oblasti cestovního ruchu je ekonomika.

Jaké organizace mají nejvýznamnější roli v odvětví cestovního ruchu?

Organizace, jejichž hlavní činnost je zaměřena na prodej okružních jízd, jakož i na přípravu a realizaci výletů, jsou nejvýznamnějším objektem v cestovním ruchu.

Dosavadní trh cestovního ruchu se skládá ze dvou hlavních typů organizací, které zde fungují. Jsou to cestovní kanceláře a cestovní kanceláře.

Podle zákona Ruské federace "Základy turistických aktivit v Ruské federaci" je činnost cestovního ruchu tvořit turistický produkt. Hlavním cílem cestovní kanceláře je dále propagace a realizace turistického produktu. Tyto činnosti provádí přísně právnická osoba. Právě cestovní kanceláře mají v cestovním ruchu mezinárodní podobu. To je způsobeno skutečností, že hlavním úkolem cestovního ruchu je také ubytování turistů, organizace jejich stravování a volný čas. Organizace turistického ruchu tedy tkví výhradně cestovní kancelář.

Propagace vytvořeného turistického produktu je zapříčiněna účastí cestovního ruchu na specializovaných veletrzích. Pro podporu turné lze organizovat speciální výstavy. Také jsou publikovány katalogy a speciální brožury.

Jak je implementován produkt turné?

Cestovatel zpravidla realizuje svůj produkt prostřednictvím agentur. Existuje celá řada tour operátorů, kteří podle předběžné dohody posílají turisty do zahraničí. Takové cesty jsou poměrně komplikované. Turistický provozovatel je odpovědný nejen za vytvoření cesty hnutí, ale také za poskytnutí služeb místním cestovním kancelářím svým klientům, s dokončením poskytování dopravních služeb a organizací v rámci pohybu trasy na místě.

Ostatní cestovní kanceláře mohou pracovat výhradně na recepci. Jejich úkolem je vytvořit program setkání, kde se uskuteční příprava turistů. Za tímto účelem mohou být použity přímé smlouvy s poskytovateli zábavy, ubytovacími službami apod.

Zvýšená poptávka po turné - produkt od turistů pozitivně ovlivňuje rozvoj cestovního ruchu obecně.

Co dělají cestovní kanceláři?

Základem činnosti cestovního agenta je pouze realizace turistického produktu. V rámci cestovní kanceláře jsou zprostředkovatelé, kteří dostávají provizi z důvodu jejich práce s turisty na turistickém trhu.

Jedním z hlavních rozdílů mezi aktivitami cestovního agenta a cestovního operátora je to, že cestovní kancelář zakoupí cestovní kancelář připravený turné. Nezávisle na tom cestovní kancelář nepřijímá účast na jeho založení.

Vlastnosti implementace turné

Zvláštností realizace turistického produktu pro konečného uživatele (turistického) je, že cestovní kancelář může nabídnout spotřebiteli pouze ty podmínky, které cestovní kancelář původně definovala pro turné. Samotné turné samotné je pouze prostředníkem mezi tvůrcem turné a jeho konečným spotřebitelem. Jeho zodpovědností vůči turistovi je pouze poskytnout celou řadu informací o podmínkách, ve kterých se výlet uskuteční, o právech turistů, o jeho povinnostech a také o poskytování informací o třetích stranách, které souvisejí s prodejem turistického produktu.

Pokud má cestovní ruch nějaké dotazy / nároky ohledně kvality výrobku, který mu byl poskytnut po nebo během cesty, bude cestovní kancelář zvážit. Je důležité poznamenat, že přezkum nároků probíhá v souladu s postupem stanoveným ve smlouvě.

Turistický zprostředkovatel musí pro turisty zvolit, aby cestovní kancelář, jehož podmínky plně splňují dříve stanovené kritéria pro vyhledání turistického produktu od jeho konečného spotřebitele - turisty.

V podnikání najdete poměrně často kombinaci funkcí poskytovaných samostatně provozovateli zájezdu a cestovní kanceláří v jediném podniku. Například cestovní kancelář může svým potenciálním turistům poskytnout prohlídku Španělska, která byla vytvořena sama, po níž společnost působí jako poskytovatel služeb cestovního ruchu. Současně však společnost může jednat samostatně a jako zprostředkovatel zájezdu, pokud si uvědomí, že turné není tvořeno vlastní, nýbrž jinou společností.

Důležité je také poznamenat, že cestovní ruch lze rozdělit do několika hlavních skupin. Jedná se o:

1) Odchozí cestovní ruch - pokud je možné cestovat osobami, které nemají trvalé bydliště na území Ruské federace.

2) Cizinkový cestovní ruch, který je k dispozici občanům, kteří trvale bydlí v Rusku.

3) Vnitřní cestovní ruch je také možný, což zahrnuje dostupnost turistického produktu, který turisté budou moci zakoupit v rámci země.