Obchodní myšlenka №1031. Chov obrovských šneků akhatin

Jaké druhy zvířat necháváme doma. Psi a kočky jsou pro nás už jen málo. Chceme exotiku. A to exotická v každém případě je uveden v jeho vlastním způsobem. Někdo dostane malou chybu, někdo chce vidět ve svém bytě chlupaté prase, a extrémní sportovci jako sousedy raději jedovaté pavouky tropické žáby, nebo dokonce obrovské třímetrové python. Každý se zblázní co nejlépe může. Samozřejmě, že hodiny tikají, a chutě a preference lidí změnit. Kromě toho také móda pro ty či jiných domácích zvířat se stále vyrábí své vlastní úpravy. Není to tak dávno, co se stala populární chov exotických motýlů v naší zemi, a stovky nadšenců dělat tuto obtížnou práci. A proč ne? To je nejen neobvyklý koníček ten den lahodí oku, ale také skvělý podnikatelský nápad, který může být dodatečný nebo hlavním zdrojem příjmů.

Dnes budeme hovořit o chovu ne méně exotických zvířat, odkud jdou mnoho husích hrbolů. Nicméně je to velmi nenáročné, naprosto neškodné, neprodukuje žádné alergie, stvoření, které přesto přinášejí svým majitelům značné příjmy. Jedná se o rostoucí obrovské šneky Akhatina doma.

Krátký popis neobvyklých mazlíčků

Začneme možná se svým vzhledem. Koneckonců je to ten, kdo odlišuje tyto měkkýše od stejných zahradních šneků, které jsme zvyklí vidět na našem soukromém spiknutí. Za prvé, mají nesmírně krásnou kuželovitou skořápku, která v závislosti na věku má 7 až 9 otáček. Ale nejdůležitější v těchto šnečích je jejich velikost. Obří ahaatin dosahuje délky 20-30 centimetrů. A jejich hmotnost často dosahuje až 300 gramů. Tyto ukazatele činí nejen největší slimák na světě, ale také největší mollusk, který žije na zemi.

Ve volné přírodě se tento druh vyskytuje v Keni, Tanzanii, Karibiku, jižní a jihovýchodní Asii. Také častý obyvatel některých ostrovů nacházejících se v Tichém oceánu.

Je zajímavé, že tento druh je zemědělský škůdce. Tyto hlemýžďky se rychle chovají, což vede k prudkému nárůstu populace. Krmí rostlinné potraviny a často poškozují plodiny, jako je cukrová třtina. Naštěstí nemohou přežít při příliš nízkých teplotách, takže jejich území nezahrnuje území naší země. Ale stovky (nebo dokonce tisíce) nadšenců v Rusku obsahují obrovskou ahatinu jako zvíře. A někteří stále mají dobré peníze na své neobvyklé hobby.

Proces růstu obrovského ahaatinu

V prvé řadě potřebujete terárium, kde bude zachována vaše ahatina. Také pro tyto účely je vhodný plastový kontejner. Ale lepší, koneckonců, terárium. Koneckonců, sledování těchto neobvyklých tvorů skrze stěny plastové krabice je poměrně problematické. Na terárium nejsou kladeny žádné zvláštní požadavky. Přestože je třeba dodržet několik bodů. Za prvé, dno by mělo být nalít rašelinové půdy (můžete koupit v každém obchodě s domácími zvířaty) a ujistěte se, že budovat něco podobného bazénu (obvykle nízká vana nebo dokonce deska bude dělat). Voda v teráriu udrží požadovanou úroveň vlhkosti. Kromě toho akhatiny velmi rádi plavat.

Na vrcholu terária pro pěstování obřích slimáků by měly být pokryty jemnou sítí. Jinak jednoho dne vaše domácí mazlíčky vylézou a vyrazí na výlet do vašeho bytu. A vzhledem k tomu, že tyto stvoření jsou neuvěřitelně tiché, nebude snadné je najít.

Také je třeba se postarat o udržování konstantní teploty v rozmezí 25-27 stupňů Celsia. V tom pomůžete lampu, která je v nabídce prezentována v každém obchodě s domácími zvířaty. Akhatin odolá teplotnímu poklesu až o 2 stupně Celsia. V těchto obdobích mají tendenci spadat do dlouhodobé hibernace, která může trvat až rok. Pokud se nevzbudí, posypeme vodou nebo dáme spolu s nádivkou banán.

Pokud jde o krmení těchto neobvyklých mazlíčků, všechno je zde velmi jednoduché. Nejprve byste měli vědět, že své slimáky nemůžete kategoricky dát. Patří sem masné výrobky, ryby, sůl a citrusové plody. I když existuje názor, že slimák nebude jíst jídlo, které je pro něj kontraindikováno, je lepší nechat ho riskovat.

Krmení obří slimáky s okurkami, banány, cukety a další měkkou zeleninou a ovocem. Zvláštní skutečnost spočívá v tom, že mladí ahatíni dávají přednost čerstvé zelenině a ovoce, zatímco starí měkkýši dávají přednost trochu pokořeným zeleninám. Dieta by měla obsahovat také kostní moučku nebo křídu.

Tady, ve skutečnosti, a vše, co je nezbytné v procesu chovu a pěstování. Přirozeně budete potřebovat ještě dva slimáky asi jednoho roku.

Jak vydělat peníze na obřích šneků?

Stručně řečeno, schéma je následující: koupit dvě osoby, vytvořit příznivé podmínky, počkat na potomstvo, po nějaké době - ​​prodávat rostoucí slimáky.

Již jsme popsali ideální podmínky uvedené výše. Neříkali jen jednu věc - o tom, kde koupit šneky pro chov. Chystáte-li se kolem několika prodejen zvířat, s největší pravděpodobností nebudete v žádném z nich najít ahaatin. Obří šneci nejsou soukromí hosté takových prodejen. Můžete si je koupit prostřednictvím specializovaných internetových stránek nebo fór, kde si fanoušci těchto exotických mazlíčků komunikují. Často majitelé rozdávají potomky svých slimáků zdarma. Současně tržní cena jednoho hlemýžďa může dosáhnout 7000 rublů. Takže jméno tohoto hobby je zbytečné a nepromýšlející jazyk se nezmění.

Prodat mladší generaci obří Achatina (které ve velkých množstvích vás nutně vést ke dvěma dospělými osobami) může být prostřednictvím stejných internetových fór nebo klubů Achatina milenci. Můžete se také pokusit inzerovat na významné regionální stránce, jako je Avito. To je všechno. Přejeme Vám úspěšný chov a seriózní prodej!

Chov hlemýžďů a ahatinu doma jako variant exotického podnikání

Králíci a kuřecí farmy se již dlouho stávají součástí každodenní reality. Dnes rostoucí popularita získává nestandardní obchodní myšlenky týkající se chovu zvířat. Například takový exotický a slibný směr jako kultivace hlemýžďů. Mezi hlavní výhody patří poptávka po produktu a malé počáteční investice. Důležité je také poznamenat, že v naší zemi se jedná o poměrně málo rozvinutý průmysl, což jen zvyšuje přitažlivost podnikatelského nápadu.

Známý všem hroznovým šnekům byl ve starém Římě konzumován. V Evropě a v Asii jsou součástí obvyklé stravy. Pokud mluvíme o světových trendech, začala se ve století XX. Chov tohoto druhu měkkýšů byl zahájen ve středomořských zemích (Francie, Itálie, Španělsko, Řecko) a získal zvučné jméno "heliculism". V Rusku pokrmy z hlemýžďů patří do kategorie vynikajících a jsou hlavně přítomny v nabídce francouzských restaurací, ačkoli v posledních letech můžete vidět polotovary v supermarketech.

Obří africké šneci nebo ahaatin jsou známé svou neobvyklou velikostí, jejich délka těla může dosahovat 25-30 cm. Tento druh je také chován a používán při vaření. Jejich chuť je poněkud horší než hroznový hlemýžď, ale je naplněn velkou tělesnou hmotností.

Fakta o prodeji a legitimizaci podnikání

Masové šneci - zdravý proteinový produkt, který má jedinečnou kořeněnou chuť a řadu pozoruhodných vlastností. Nejprve je třeba poznamenat, že nízká hladina kalorií: ve 100 g pouze 85-90 kcal. Tělo kohle je téměř 70% bílkovin, zbytek - sacharidy a tuky, včetně polynenasycených mastných kyselin, jejichž konzumace má velmi příznivý účinek na lidské tělo.

Navíc je produkt bohatý na vitamíny (A, B, E, PP), mikro- a makro prvky (železo, hořčík, zinek, fosfor, draslík, měď, hořčík). V kompozici není žádný cholesterol.

K organizaci uliční farmy potřebujete:

 1. Procházet registrací právnické osoby nebo jednotlivého podnikatele (registrace, otevření zúčtovacího účtu). Kód OKVED je 01.25.81.
 2. Kontaktujte veterinární službu o povolení k chovu a následně prodat slimáky.

Při výpočtu nákladů na výrobu 500 kg hotového výrobku je třeba nejprve zvážit následující položky výdajů:

Zadávání zakázek hlemýžďů. Velkoobchodní cena jedné dospělé osoby (producenta) se rovná 2-3 dolarům za hroznový šneci a 3,5 až 4 dolary za ahatinu. Počáteční výživa musí být 350-400 kusů (7,5-8 kg);

Jak vypočítat zisk z prodeje? Vzorec je uveden v článku.

Rejstřík pracovních smluv - jak je vyplnit?

Napájení. Na potraviny 400 šneků vyžaduje 20 kg smíšeného krmiva (krmné směsi), 4,8 kg křídy, 0,7 kg sušeného mléka. Průměrná cena jednoho kilogramu smíšeného krmiva je 300 rublů;

Místnost. K chovu slimáků volný prostor ne méně než 20 metrů čtverečních. m;

Nákup, uspořádání prostor

Výrobci hlemýždi si můžete koupit od dodavatelů z Polska, Tuniska, Moldavska, České republiky, Německa a Litvy, jejich nabídky jsou zveřejňovány na internetu. Například Moldavská společnost HelixExporter nabízí své služby, všechny podrobné informace s popisem produktu, certifikáty a kontakty najdete na stránkách helix-exim.eu. V Rusku můžete také najít zkušené chovatele šneků, zabývající se velkoobchodním prodejem, většinou obyvateli Adygeské republiky, Krasnodarského území a Krymu.

Šneci jsou extrémně nenároční a pravidla pro jejich péči jsou poměrně jednoduchá, ale existuje řada zvláštních vlastností:

Místnost, která obsahuje měkkýši, by měla být dobře větrána. V tomto případě hraje důležitou roli vlhkost, tento index by neměl být nižší než 85-90%. Doporučená teplota vzduchu: pro hroznové šneky - 20-22 °, pro ahatin - 25-30 °. Je třeba se starat o stabilitu teploty a vlhkosti, jejich prudká změna může nepříznivě ovlivnit růst slimáků. V takovém případě budou tepelné rohože a zvlhčovače vzduchu velkou pomocí.

Stěny terária by měly být pravidelně vyčištěny vznikajícím hlenem, jinak je pravděpodobnost reprodukce parazitů a patogenů velice velká. Pro mytí používejte čistou vodu bez jakýchkoli nečistot v domácnosti. Při každé změně půdy (každé 2,5-3 měsíců) je terárium zcela zpracováno. Jako základový nátěr můžete použít k zabudování do vnitřních rostlin připravený základní nátěr, který je vhodný, protože již byl ošetřen proti škodlivé mikroflóře. Čas od času by měl být posypán vodou, ale ne příliš, a také mírně uvolnit.

Obsah a nemoci

Dospělí a mladí (až 3 cm) jsou přísně odděleni. K tomu by mělo být prostorům přidělen prostor pro skleněné terária s výrobci hlemýžďů a pro malé plastové nádoby s rostoucím potomstvem. Nevyvinuté mláďata v omezeném prostoru rychle najdou potravu a nejsou ohroženi tím, že budou rozdrceni většími kongenery.

Krmivo šneka by měla být 2-3 krát denně, speciální krmné směsi, která se skládá z pozemních obilovin, semen a rostlin, které poskytují dobrý vývoj a růst (lněné semínko, oves, pšenice, ječmen, semen konopí, pohanka, proso, kukuřice, dýňová semínka, sóji, jitrocel, bodlák, borové ořechy, slunečnicová semena). Takové směsi obvykle obsahují užitečné komplexy proteinů.

Také v teráriu musí být nezbytně mělký kontejner s čerstvou vodou a kousky křídy, Je vyžadováno u měkkýšů pro silné skořápky, které chrání vnitřní orgány.

reprodukční proces je následující: po vzájemné oplodnění (jev Hermafroditismus) dva dospělí šneci byly odděleny a umístěny do samostatných nádob se na zem, kde se kladou vajíčka, načež se vrací do společné klece (20 až 50 ks.). Po 3-4 týdnech se objeví potomstvo. První dny jsou malé hlemýžďové v zemi a živí se pozůstatky jejich vlastní skořápky. Od okamžiku narození až do okamžiku, kdy je jednotlivec připraven k prodeji, přechází v průměru 12-16 měsíců.

Slimáky nevedou k úzkosti a nejsou náchylné k nejrůznějším chorobám. Je velmi důležité odstranit zbytky jídla v čase, jinak může způsob hniloby vyvolat vzhled ovocných mušek (ovocných mušek), které mohou později zničit larvy.

Občas existují případy onemocnění způsobených bakteriemi, infekcemi a houbami, které vstupují do hlemýždi kontaminovaným krmivem nebo půdou, stejně jako od nových kmenů. Vykazují se různými způsoby: snížená chuť k jídlu, apatie, křehkost skořápky, nadměrně hojná sekrece hlenu a dokonce ztráta z "domu". Jediným východiskem je pečlivě dodržovat všechny hygienické a hygienické normy.

Trh

Než se ponoříte do hadího obchodu, měli byste střízlivě posoudit poptávku po produktu. Například, musíte číst, že ne ve všech oblastech naší země takový exotický bude úspěch. Hlavním kanálem pro prodej masa a kaviáru šneků je catering, jmenovitě různé restaurace a kavárny, obchody a supermarkety.

Můžete také zařídit dodávku výrobku obchodním podnikům zabývajícím se výrobou lahůdek konzervovaných hlemýžďů. Je důležité poznamenat, že v posledních letech se stala velmi oblíbenou kosmetikou obsahujícím hlen tohoto měkkýši, takže byste měli mít na paměti tento směr.

S kompetentním přístupem se hlemýžďová farma může stát skutečným "zlatým obydlí". V průměru je potomstvo jednoho dospělého exempláře za rok 800-900 gr. Obrázek je impozantní, zejména vzhledem k tomu, že stádo dělohy obsahuje několik set šneků. 500 kg hlemýžďového masa za sezónu (1,5 roku) - velmi reálný výsledek.

Děláte objednávku na naplánování dovolené? Pomůžeme vám.

Pěstování hlemýžďů bude možné pro téměř každou osobu: pohodlné podmínky pro měkkýše nejsou tak obtížně vytvářeny, aktivně se množí a každodenní péče trvá ne více než hodinu. Hlavním bodem, který je třeba mít na paměti, je, že terária jsou udržovány čisté a v pořádku, toto jednoduché pravidlo pomůže zamezit spontánní epidemii a dodatečným nákladům na léčbu slimáků.

Chov a držení hlemýžďů je uveden ve videu.

Chov slimáků jako podnikání. Chovná salavařská farma

Mezi lidmi je mnoho milovníků mořských živočichů, zejména populární chobotnice, měkkýši čeleď hlavonožců nebo krevet, slávek, raků a krabů. Mnohem méně obyčejné jsou plžby a chov hlemýžďů v současné době slouží pouze těm, kteří spolupracují s restauracemi nabízejícími řeckou, španělskou, italskou nebo francouzskou kuchyni.

Slimák jako jídlo

Gastropódy nesou skořápky na zádech, jejich velkou rozmanitost druhů, ale všichni jim říkají totéž - hlemýžď. V mnoha zemích Evropy to není ani pochoutka, ale denní jídlo, které se stalo ve vzdáleném středověku, a určitě ne od dobrého života. Nyní jsou však podporovány nejvíce náročnými labužníky. Existují důkazy, že i ve starověkém Řecku bylo šlechtění šelem běžnou profesí. To je mnohem jednodušší než rostoucí zelenina, pšenice nebo dobytek.

V Rusku je toto jídlo stále exotické, v ruské kuchyni, maso nejen slimáků, ale také "mořští plazi" prakticky nepoužívají. Ale restaurace z některých kuchyní na světě se stále častěji objevují v naší zemi, včetně takových lahůdek, a proto existovala poptávka po chovu šneků. Dnes si můžete snadno koupit kilogram balení masa z gastropodů, i když nelze říci, že poptávka po tom je zcela uspokojena. Pro ty, kteří chtějí obsadit tento téměř prázdný výklenek, je tento článek určen.

Začátek

Chov slimáků je obrovskou výhodou ve srovnání s jakoukoli jinou podnikatelskou činností související s potravinami. Mohou být pěstovány jak ve venkovském domku, tak v dachu nebo v městském bytě. Chcete-li zahájit chov jedlých slimáků, musíte zaregistrovat obchodní firmu, kde zadáte kód 10.20 (OKPD 2) - "Konzervované a zpracované ryby, korýši a korýši".

Pak je nutné konzultovat veterinární službu s následným svolením. To není volné, takže ve svém kapse musíte mít nejméně padesát tisíc rublů na výrobu všech druhů papírů. Chov a pěstování slimáků se týká regulované produkce, kde existují různé technické předpisy, protože se využívají vodní zdroje. Legislativní akty se v tomto případě mohou výrazně lišit podle regionu - někde je tato činnost omezená, někde je podporována. Ale další povolení bude jistě zapotřebí, protože se předpokládá, že chovu slimáků bude jako podnikání.

Je pravděpodobné, že maso prvních šarží měkkýšů bude odevzdáno do laboratoře, kde je pečlivě zkontrolováno a výsledek této kontroly bude vydán. Právě tato praxe existuje v naší zemi, bez ohledu na region. Nejzajímavější je, že prodávají slimáky častěji než ne. Nejsou krmeny po několik dní k čištění, a pak jsou kupujícímu nabízeny stejné. Pěstování jedlých slimáků není příliš složité, neboť tato hospodářská zvířata jsou nenáročná. Ano, a mohou obsahovat téměř úplnou nepřítomnost potíží.

Tradičně je poptávka po chovu hroznových šneků - Helix pomatia. Jedná se o nejrozšířenější druh, rozšířený na centrálním a jižním území Ruské federace. Jsou poměrně velké a výživné a počínaje starožitnostmi v západních zemích. Achatina fulica je další druh, a chov hlemýžďů je mnohem obtížnější, na rozdíl od hroznů. Jsou obyvateli jižních zeměpisných šířky a je naprosto nemožné, aby přežili přirozeně v našem drsném podnebí. Pokud by žila v povaze evropských zemí s mírným podnebím, místní obyvatelé by nebyli potěšeni - je to mimořádně plodný škůdce zemědělských rostlin.

Rozdíly

Rozlišování těchto druhů od sebe navzájem nepředstavuje žádné potíže. Akhatiny jsou mnohem větší, ale hroznové maso je výživnější a užitečné. Podle složitosti farmy pro chov hlemýžďů Achatina neliší od které se specializuje na hroznů, alespoň zpočátku v pořizovací ceně a obsah jsou téměř shodné. Jediným a radikální rozdílem je, že v případě, že hlemýždi jsou obsaženy v čerstvém vzduchu, Achatina Afričané nepřežije naši zimu, ale hrozny spadají do režimu spánku, a protože žádný mráz není tak strašné.

Nejčastěji chováni na farmách, a těmi, a jiní, je to odrůda sortimentu. Patří sem také kultivace hlemýžďů. Existuje mnoho dalších typů, je vhodný pro potraviny: Sphincterochila candidisima, Theba pisana, Cepaea nemoralis, Iberus alonensis, Otala vermiculata, Otala lactea, Archelix punctata, Helix lucorum, Helix hortensis, Helix aperta, Helix adanensis a mnoho dalších. Jsou však docela obtížné získat, některé jsou obecně exotické. A tak vzácné ruského kupce chápe druhy šneků, pravděpodobně nenastane poptávka. Nicméně, pokud existuje příležitost, zemědělci chovají vzácné druhy.

Čas

Hlemýžď ​​je příjemné zvíře a projevuje se ve všem. Ona se nejen pohybuje bez spěchu, ale také roste velmi pomalu. To je důvod, proč to bude jedlý jedinec, bude muset počkat. Zvláště potřebujete trpělivost, když se díváte, jak se množí hlemýžď. Vkládání vajec může trvat až rok nebo déle, pokud podmínky zadržení způsobí, že hlemýždě bude v budoucnu podezření a nejistota. Po oplodnění bude bezpečně přenášet biomateriál uvnitř sebe tak dlouho, jak se jí bude líbit.

V nejlepším případě, pokud vše jde podle plánu, musíte počkat šest měsíců před potomky. V nejhorším případě - až tři roky. Umělý obsah mírně zrychluje tento proces: jedlý hlemýždě získá po roce a půl. Chov hroznů v přírodních podmínkách pravděpodobně bude vyžadovat všechny tři roky. Proto moudří zemědělci nakupují sexuálně dospělé dospělé a téměř okamžitě dostávají potomky. Smajlí jsou hermafrodity, a proto vajíčka položí všechny jednotlivce na jedno, a to je nejzajímavější věc v tom, jak se slimáci množí.

Nákup

Hroznový šnek produkuje asi šedesát vajec ročně. Akhatins v tomto ohledu jsou výhodnější - mají zdivo až do sto šedesát vejce. Pokud se farmář rozhodne pěstovat hrozno, potřebuje nejméně osm set kusů. Pro dnešek - asi padesát rublů pro jednotlivce, sexuálně zralé je dražší. Je však lepší koupit velkoobchodní velkoobchod - celý královský kmen. Akhatinov pro začátek podnikání stačí pouze pro dvě stě kusů.

Hroznový hlemýžď ​​váží asi padesát gramů a ahaatin - všech sedmdesát, takže je lepší si vzít slimáky nikoli kusem, ale hmotností. Profesionální chovatelé jsou přesně tak, jak obchodují, ale milovníci se obvykle prodávají v malých dávkách a individuálně. Mnozí dávají hlemýžďům za nic, protože jsou v akváriu příliš plodní, ale tento nákup má jen malou vyhlídku: čas na růst trvá a hlemýžď ​​jídlo není zdarma.

Měkkýši mohou být shromažďováni na zahradě, když strávili jeden nebo dva měsíce. Zahrada samozřejmě musí být velmi velká a ještě lepší - vinice. Zde potřebujete spoustu trpělivosti, protože k zahájení podnikání potřebujete osm set hroznových šneků a nežijí vedle sebe. Jsou také skryty! Je třeba připomínat a plazit se, sklánět a skákat, což je v zásadě užitečné pro zdraví, ale je velmi nudné.

A samozřejmě nemůžete najít ahaatin v divoké přírodě a na jakékoliv zahradě Ruska - ani jednu kopii. Proto je lepší strávit trochu času hledáním velkoobchodu, nalezením dobrého dodavatele, nákupem dospělých vybraných šneků a pak bude nutné sledovat jejich manželské hry. Je nepravděpodobné, že nákup bude vyžadovat více než deset tisíc rublů, ale potírání sběru bude zabráněno. Výsledkem je úspora času, což jsou také peníze.

Škůdci

Chov slimáků v bytě a v přírodním prostředí je velmi odlišný. Farmáři obvykle odvádějí samostatnou, naprosto opuštěnou oblast (jinak obyvatelé pomalu, ale neodvratně rozložení v různých směrech). Pět metrů čtverečních stačí. Je vybaven tímto místem jako obyčejná zahrada. Vedle nebezpečí vyklíčení slimáků v případě nedostatečné izolace jejich stanovišť existuje mnoho dalších.

V přírodním prostředí, množství obyvatel, kteří nevadí hlemýždi jíst. Především jsou to ptáci. Strašák není pravděpodobné, že tuto firmu úplně ochrání, ale tady je baldachýn, který vám pomůže, můžete pouze plachtovinu. Ptáci se bojí všeho, co vypadá jako lidské obydlí. Také hlemýžci jedí mnoho druhů velkých brouků. Pokud s nimi bojujete proti pesticidům, můžete slimáky hlodat, takže chyby jsou možná nejzávažnějším nepřítelem na cestě k podnikání.

Zvířata

Pokud je plot prováděn kvalitativně, hlavní přírodní nepřítel na místě nebude. Je to hedgehog. Nicméně, krtky se objevují pod zemí, které považují hlemýžď ​​za pochoutku. Neexistuje žádný způsob, jak něco pokrýt se zemí, protože samotní hlemýžníci potřebují půdu a krtci musí bojovat jiným způsobem, což je v zásadě hodně.

Kryt na vrcholu by měl být zaoblený dovnitř, takže milovníci vertikálů - hlemýžďů - nikdy nedostanou svobodu. Někteří farmáři místo toho používají účinnější metodu - dávají slabý elektrický proud (ne více než deset voltů, jinak hlemýždě bude muset být okamžitě konzumováno, bude plně vařeno). Měkkýši se plazili na vrchol plotu, dostali malý výtok a spadli zpět.

Podmínky

Čerstvý vzduch je vhodný pouze pro hroznové šneky, protože ahatiny nemohou odolat teplotě pod 3 až 4 stupni Celsia, nejsou vyškoleny v přírodě, prostě zemřou. Hroznové šneci, na druhé straně, nesou studené 100% dobré.

Je pravda, že tři měsíce hibernace jsou ztrátou pro obchodníka, protože spí spí, hlídají v zemi a nezvyšují se. Ale v teplém čase je s nimi všechno v pořádku. Musíme si však pamatovat, že to není všechno, které jim přiděluje místo a chrání je před škůdci. Nutně potřebují rostliny na místě, speciální složení půdy, pravidelně aktualizované a strávené.

Co se krmí slimáky?

Při sklizni ovoce z tohoto místa by člověk neměl doufat, protože hlemýžď ​​s chuť k jídlu spotřebuje doslova všechno. Nechte pěstovat plevele, měkké ořechy je s potěšením a nejlepší je rostlina divokých hroznů, je to nenáročné a je nejlepší jídlo pro slimáky. Co si hlodavci ještě přivádí? Hnojením půdy se burina vysadí do skříně, jen zkosí, nezapomíná na minerální hnojiva - bez vápníku, nevzniká tvorba skořápky. Je třeba navlhčit místo a neumožnit přímé sluneční světlo (opět - markýza plátna na pomoc).

V bytě

Samozřejmě, v bytě měkkýše roste téměř dvakrát rychlejší, a v zimě nespí. Akhatins se obecně bude cítit jako doma v Africe. Chovatelské šneky v bytě v počáteční fázi však budou stát mnohem víc. Za prvé, potřebujete poměrně prostorný pokoj, nejméně dvacet metrů čtverečních, kde se budou nacházet korýši (používají se teráriá, ale s vlastní výplní).

Zde můžete vytvořit podmínky pro reprodukci všech druhů hlemýžďů, a to i afrických. Teplota okolí by měla být nejméně dvacet tři stupňů Celsia, vlhkost by měla být udržována na vysoké úrovni. Půda musí být nasycena vápníkem a nečistotami (jeho měkkýši se dychtivě stravují, protože obsahují živiny nezbytné pro jejich organismy). Krmivo je nutně nezbytné z rostlinného původu - opět listy a plevele. Dva nebo třikrát týdně v měkkýšů se provádí čištění s podrobným vykopáním půdy, jinak hluch umře a dusí se v prohnilém prostředí.

Chov domácích zvířat je dobrý, protože je mnohem snazší získat cenné vejce. Podnikatelé jsou obvykle jednou z deseti molluskářů odebraných pro páření her za účelem získání neobsazeného zdiva, které jsou v půdě pohřbené, a neruší ostatní obyvatele. Sběr vajec je náročný proces, ale někdy dává více peněz než měkkýši prodávaný restauracím.

Mimochodem, můžete prodat slimáky nejen do restaurací. Jsou dobrovolně zakoupeni farmaceutickými společnostmi a všechny, dokonce i malé a úplné nelikvidní. Gastropódy jsou používány při výrobě léku gelicidin - základ pro lék proti kašli. Některé chemické průmyslové závody mají zájem o takový nákup - potřebují měkkýši pro extrakci lektinů používaných v průmyslu z nich. Pokud máte dostatek štěstí, že dostanete takové objednávky, obdrží zemědělec (podnikatel) zaručený příjem (a dokonce o něco více, než když pracuje s restauracemi).

Podnikatelský plán pro pěstování slimáků v domácnosti

Pravděpodobně teď nikdo překvapí domácí exotické zvíře. Navíc móda neustále provádí vlastní úpravy. Velkou popularitu nyní získávají slimáky akhatin, které jsou nenáročné v jídle a péči, nezpůsobují alergie a jsou také používány ve vaření a kosmetologii.

Kromě toho, africký šnek je nejen domácí mazlíček, ale také skvělý nápad pro podnikání. Pojďme si promluvit o tom, jak roste hlemýždi doma.


Při pěstování afrických slimáků by se měla orientovat na domácí prodejní trh několika způsoby.

 • pro děti a dospělé, jako domácí zvířata;
 • v kosmetických salonech a kosmetických salonech;
 • v elitních restauracích, obchodech s potravinami.

Podívejte se na video o reprodukci slimáků v domácnosti

Proč je prospěšné pěstovat ahaatin

 • Nízká konkurence v tomto segmentu trhu;
 • Malý startovací kapitál a měsíční náklady;
 • Zdroj pravidelných a vysokých příjmů.

Kde začít

Můžete začít pěstovat šneky v bytě (v měkkýšů). V budoucnu se můžete rozšířit na velkou farmu. Potřebujete si koupit dospělé Ahatinov, abyste zkrátili čas pro získání prvního zisku.
Pro pěstování je vhodné několik druhů ahatinů. Akhatin fulik, achatin reticulat a immakulyata. Jedná se o suchozemské měkkýše původně z Afriky. Vyrůstají až do délky 20 cm a vážou asi 300 g. Nekomplikované v potravinách a údržbě.

Proces růstu slimáků pro obchodní účely

Potřebujete prostor o rozloze 20 metrů čtverečních. Je vybaven regály, které jsou instalovány speciální nádrže pro hlemýžď ​​- terária, plastové kontejnery nebo akvária. Simulují podmínky přírodního prostředí budoucích mazlíčků. V takovém prostředí rostou rychleji a množí se dobře.

Krmení hlemýždi se zeleninou, bylinkami, obilím a vápníkem. Například 20 slimáků bude vyžadovat jeden kilogram zrna nebo zeleniny, stejně jako krmení z vaječné skořápky nebo křídy.

Gigantická ahaatin - stejný-sex (hermafrodit), každý jednotlivec může rovnat se množit. Jedna spojka Akhatinu může mít číslo 300 vajec a za rok je pět nebo šest. Pokud se měkkýši nelíbí něco, například nízká teplota, pak nemusí chtít položit vejce, takže je třeba pečlivě zvážit životní podmínky.

Požadavky na životní podmínky slimáků na farmě na pokoji:

 • Obal 50 litrů je umístěn ve dvou dospělých ahatins;
 • Teplota vzduchu v kontejneru není nižší než 25 stupňů;
 • Používejte kokosový substrát a mech jako půdu;
 • Půda musí být navlhčená a čistá;
 • Zhora je terárium pokryté jemnou mřížkou;
 • Zajistěte dostatečné větrání;
 • Vyhněte se změnám teploty a vlhkosti.

Teoreticky se předpokládá, že ve skleníku mohou být pěstovány hlemýžďové, ale zdá se mi, že tato metoda je vhodnější pro hroznové šneky.

Ahatiny v nádobě na potraviny

Jak vydělat peníze na domácí slimáky

Smails ahatin, jsou kvalitní suroviny pro kosmetické a zdravotnické výrobky.

 • Krémy, sérum a lotiony proti stárnutí;
 • Obnova a utahování komplexů;
 • Přípravky pro léčbu průdušek;
 • Přípravky na obezitu a diabetes;
 • Přípravky pro zdraví mužů.

Také měkkýš měkkýšů je velmi populární u lidí s problémy osteoartikulárního systému, gastrointestinálního traktu, tuberkulózy. Obsahuje mnoho vitamínů a aminokyselin. Co dělá to nejen vynikající, ale i užitečnou delikatesu. Kromě masa hlemýžďa je možné dodat trh s kaviárem. Drahá pochoutka s jemnou chutí a vůní houby.

Idea č. 259: Jak výhodná je chovná činnost hlemýžďů?

Podívejme se podrobně na myšlenku chovu slimáků jako podnikání, ať už je to zisková nebo ne, a také se naučíme zpětnou vazbu těch, kteří se již snažili přeložit takový projekt do naší reality. Koneckonců, odborníci jsou rozděleni na téma, zda je nákladově efektivní udržet je doma a jak lépe prodávat zboží.

V závislosti na přístupu k podnikové organizaci se liší dostupnost distribučních kanálů, klima v regionu, v němž žijete, množství a odrůdy zakoupených jednotlivců na spuštění a přesné ukazatele návratnosti projektu. Ale v každém případě by takové zaměstnání mělo být přínosné i v malých rozměrech.

Obchodní význam

Móda tohoto výrobku pochází z evropských zemí. Největší spotřebitel hroznových šneků je Francie, kde pro rok spotřebuje objem lahůdek 6 000 tun. V jiných zemích jsou také velmi populární - v Řecku, Belgii, Španělsku, Itálii, Švédsku atd.

Problémem pro naši oblast je ovšem to, že v Rusku se téměř nikdy nikdo nesnáší. Jsou zakoupeny pouze jednotlivými restauracemi, zaměřenými na evropské recepty a nabízejícími exkluzivní jídla. Proto, abychom nezůstali bez zákazníků, je třeba předem vytvořit kanály pro prodej produktů.

Kromě rostoucích slimáků jako masové delikatesy se také může podílet na výrobě jejich kaviáru, který byl nedávno považován za ještě rafinovanější, chutnější a zdravější pokrm. Významné jsou také výňatky z nich, které slouží jako surovinová základna pro tvorbu různých léků pro lékařské a kosmetické účely.

Tento cenný přípravek pomáhá obnovit hladinu vápníku v lidském těle, nasycuje další vitamíny a stopové prvky. Slídové maso se doporučuje používat i pro těhotné a kojící ženy. Pokud je používáte pravidelně pro výživu, bude možné zlepšit práci gastrointestinálního traktu, muskuloskeletálního systému, zlepšit metabolismus a dokonce zvýšit účinnost u mužů.

Pro udržování hlemýždí v domácím a průmyslovém pěstování za účelem prodeje se musí řídit jedlými odrůdami:

 • Hrozny - nejoblíbenější a nejběžnější na světě, snadno se přizpůsobují různým podmínkám a jsou nenáročné v péči.
 • Akhatiny obor - větší velikosti a výnosné pro pěstování, ale vyžadují zvláštní podmínky udržování a teplé klima, nemusí přežít chladnou zimu.

Pokyny krok za krokem

Je důležité, aby začínající podnikatelé předem uvažovali o všech fázích podnikové organizace a přísně je následovali v budoucnu. Obecně to vypadá takto:

 1. Návrh uliční farmy v rámci legislativního rámce Ruska.
 2. Získání všech potřebných povolení od regulačních orgánů. V podstatě jde o hygienicko-epidemiologickou službu a veterinární kontrolu. Tyto dokumenty budou především vyžadovat potenciální zákazníky.
 3. Chcete-li zakoupit broodstock, měli byste pečlivě hledat dodavatele. Doporučuje se to dělat v zahraničí - v Německu, Tunisku, Polsku nebo v České republice, kde jsou takové farmy již dlouho oblíbené a poptávané. Mohou nabídnout nejlepší zboží pro chov.
 4. Postarejte se o přípravu místa nebo skleníku pro udržování slimáků. Koneckonců, potřebují vytvořit optimální podmínky pro reprodukci, aktivní růst a zajištění zdraví každého jednotlivce.
 5. Je vhodné předem prozkoumat všechny dostupné informace o tom, jak se o ně správně starat, jak se krmit, jak zvýšit počet dostupných stád a kdy je nejlepší vybrat zboží k prodeji. Teprve poté je možné se přímo zabývat kultivací šneků.
 6. Zatímco měkkýši rostou a to trvá poměrně dlouho, můžete hledat prodejní kanály.

Registrační formulář

Někteří lidé si myslí, že vydat se nevyžaduje farma v daňovém úřadě. Ale ve skutečnosti, když jste přišli s touhou prodat zboží ve veřejném stravování, a ještě více tak v zahraničí, budete muset příslušné dokumenty potvrzující oprávněnost nejen podnikání, ale také zdraví měkkýšů sebe a jejich bezpečnost, pokud jsou konzumovány.

Technologický proces

Pěstování slimáků jako podnikání jde podle určitého scénáře:

 • Nejprve je zakoupeno stádo dělohy, z něhož jsou později připraveni jak prodejci, tak i zástupci pro reprodukci.
 • Páření nastává v období po probuzení z hibernace - od března do května.
 • Ačkoli je tento druh měkkýšů hermaproditický, tj. Obsahuje reprodukční orgány obou pohlaví najednou, pro reprodukci jsou umístěny v samostatných kontejnerech ve dvojicích.
 • Výsledkem je, že každý z jedinců představuje až 60 vajec za rok. Poté se dospělí hlemýžďáci transplantují zpět do společného uzávěru a vejce se uchovávají v inkubátoru.
 • Mladé zvíře se umístí odděleně, dokud nedosáhnou věku 6 týdnů.
 • Plné zrání se odehrává po dobu 1,5 roku.

Prodávat je žádoucí, když každý slimák dosáhl délky 5 cm a přibližně váží asi 20 gramů.

Vytváření podmínek

K zajištění aktivního růstu potřebují měkkýši organizovat optimální podmínky. Chcete-li to provést, vyberte volnou plochu s trávou, vytvořte skleník nebo vytvořte vhodnou místnost.

Pokud klima v regionu umožňuje, aby byly udržovány v přírodních podmínkách a přirozeně krmeny, pak si pronajmete vhodný pozemek. Jeho rozměry by měly být korelovány s počtem kultivovaných jedinců. Takže 30-40 měkkýšů by mělo mít alespoň 1 metr čtvereční. m volný prostor. Současně je dostatek trávy pro trávu o výšce 10 cm.

Pokud se předpokládá umělé krmení, může se do stejné oblasti vejít až 200 dospělých jedinců. Mohou jíst speciální výživa, sušené mléko, čerstvé bylinky a křídu jako minerální doplněk.

Ať už si vyberete libovolnou možnost kultivace (skleníky, místnost, pod širým nebem), je třeba zajistit slimáky s teplem. V zimě mohou hibernovat při nízkých teplotách nebo dokonce umírat, takže je důležité instalovat dobré topení. Také je pečlivě ochraňujte před jinými zvířaty a hlodavci.

Postupujte podle těchto pravidel:

 1. Zajistěte dobré větrání.
 2. Sledujte vlhkost vzduchu, která nesmí klesnout pod 85%.
 3. Optimální teplota je 20-23 stupňů.
 4. Voliéry a kyvety by měly být pravidelně očistěny od hlenu a nečistot.

Pro pohodlí chovu slimáků za umělých podmínek je vhodné zakoupit:

 • klece pro mladé zvíře;
 • kyvety pro snášení vajec;
 • regály pro dospělé;
 • krabice na prodej;
 • inkubátoru.

Komu prodávat?

Tento problém zůstává pro začínající podnikatele v tomto odvětví nejtěžší. O tom, jak můžete vytvořit prodejní kanály, závisí doba návratnosti projektu, úspěch samotné myšlenky a výše ročního zisku zcela závisí na tom.

Potenciálními kupujícími jsou:

 1. Restaurace a další stravovací zařízení, v jejichž menu se podávají evropské pokrmy, zejména recepty používající šneky.
 2. Továrny zabývající se ochranou lahůdek - hlemýžďového masa, kaviáru atd.
 3. Obchod pro přípravu polotovarů exotické orientace.
 4. Kosmetické a farmaceutické společnosti.

Je však mnohem výhodnější nalézt prodejnu na evropském trhu, kde cena za kilogram pochoutky dosahuje 3-5 eur.

Zde si můžete zdarma stáhnout krátký podnikatelský plán pro chov slimáků.

Finanční otázky

I ve fázi plánování je důležité vypočítat množství peněz potřebných k realizaci projektu a jaké zisky lze očekávat. Samozřejmě závisí hodně na dostupnosti vhodného místa nebo prostor, očekávaných objemech výroby a různých dalších faktorech. Poskytneme průměrné ukazatele.

Podnikatelský plán pro pěstování hlemýžďů

Rostoucí šneci jako podnikání je nestandardní obchodní sférou pro Rusko. Nicméně poptávka po hlemýždi a kaviáru se neustále zvyšuje. Myšlenka na organizaci zemědělského podniku pro jejich pěstování přitahuje minimální start-up a pravidelné investice, stejně jako malé úsilí k podnikání.

Popis činnosti

Tato činnost může začít s pěstováním měkkýšů v bytě nebo na soukromém pozemku. V budoucnu může být vlastní podnik rozšířen na organizaci plnohodnotné farmy. Zvláštností podnikatelského nápadu pro chov slimáků je, že první zisk nebude brzy přijat. Vzhledem k tomu, že zpomalení kochleje trvá asi jeden a půl roku a ve vzácných případech až tři roky. Proto jsou podnikatelé nejprve doporučeni koupit zralé šneky, takže můžeme lehce zkrátit dobu čekání na první zisk.

Obchodní význam

Díky popularitě těchto korýšů může být vytvoření hlemýžďové farmy velmi ziskové.

Okolnosti, které určují význam podnikatelského nápadu pro pěstování slimáků:

 1. Stávající ekonomické sankce vytvářejí příznivé podmínky pro rozvoj domácí výroby.
 2. Prázdnota tohoto segmentu trhu. Tato okolnost vyplývá ze skutečnosti, že chov měkkýšů je relativně nový typ podnikatelské činnosti pro Rusko. Ve světě je potřeba této pochoutky pokryta pouze 60 procenty.
 3. Malý počáteční kapitál a měsíční náklady.
 4. Zdroj pravidelných a vysokých příjmů.

Typy a rysy chovu šneků

Druhy vhodné pro pěstování šneků pro obchodní účely:

 1. Hrozny. Jedná se o pozemní plž. Průměr skořápce zralého měkkýše je v rozmezí tří až pěti centimetrů. Kilogram hlemýžďového masa je 30-40 jedinců. V Evropě je tento druh slimáků považován za největší a jako potravina byla používána od dávných dob. Takové jídlo bylo a stále je zdravé a užitečné.
 2. Arkhakhatin. Jsou suchozemské ulitníky. Žijí v zemích s teplým tropickým klimatem. dospělých jedinců v délce pláště je typicky pět až deset centimetrů však některé případy, mít velký rozměr - 20 cm nebo více. V Rusku mohou být vysazeny pouze v teplých ohradách - molluskaria.

Vzhledem k tomu, že hroznové šneci a achatiny jsou jednotné (hermafrodity), každý jednotlivec se může rovnoměrně množit. Jejich krytí se obvykle vyskytuje na jaře nebo na začátku podzimu. Rok od hroznových šneků může očekávat přibližně 60 vajec. Jedna spojka Akhatinu může mít číslo 300 vajec a za rok je pět nebo šest.

Pokud se měkkýši nelíbí něco, například nízká teplota, pak nemusí chtít položit vejce. Proto je důležité jim poskytnout stabilní pohodlné životní podmínky. Inkubátory jsou vytvořeny pro pěstování mladých zvířat. Stádo dělohy obvykle zpravidla žije odděleně od mladých.

Podmínky pro živé šneky na umělé farmě

Pěstování slimáků jako podnikání lze organizovat dvěma způsoby:

 • na zemi, prostřednictvím organizace uzavření nebo skleníku;
 • v místnosti, instalací molluscaria.

Pěstování na farmě

Farma na pozemku je vytvoření zvláštních zastřešení. Pro pěstování hlemýžďů na zahradě je vyžadováno stinné místo, které by mělo být uzavřeno plotem na základně o hloubce asi 20 centimetrů. To je nezbytné k ochraně měkkýšů před hlodavci a dalšími škůdci, kteří žijí v zemi a představují hrozbu pro slimáky.

Výška stěny je zhruba půl metru a jeho tvar je konkávní, takže zvířata, která se zvedají, spadají do skříně. Oplněné území zhora je pokryto kovovou mřížkou s malými buňkami. Toto opatření ochrání měkkýše před ptáky, plazy nebo jinými zvířaty. V peru se vytvářejí mělké zákopy, v nich se sbírají voda a kopce, tady mohou hlemýždi uniknout z vlhkosti.

V uzavřených prostorách jsou vysazeny rostliny, které dodávají hlemýžďům například:

Péče o měkkýši ve sklenících umožňuje řídit teplotu vzduchu a jeho vlhkost. Ve skleníku rostou slimáky mnohem rychleji než ve volné přírodě. Tato metoda však není vhodná pro malou farmu, protože vyžaduje významné fyzické náklady a počáteční finanční injekce.

K růstu o tunu hroznových šneků během vegetačního období bude vyžadovat místo:

 • s přirozenou stravou třiceti až čtyřicet jedinců je požadován jeden čtvereční metr vegetace, jehož výška by měla být nejméně 10 centimetrů;
 • umělé krmení umožňuje umístit až 200 měkkýšů na jeden čtvereční metr.

20 slimáků vyžaduje jeden kilogram smíšeného krmiva nebo trávy a také se krmí křídou, sušeným mlékem atd.

Péče o slimáky v bytě

Bude to trvat 20 metrů čtverečních. Je vybavena regály, které jsou instalovány speciální nádrže pro slimáky, jsou nazývány molluscaria nebo terária. Podnikatel bude muset simulovat podmínky přírodního prostředí budoucích mazlíčků. V takovém prostředí rostou rychleji, protože nespadají do hibernace a cyklus reprodukce se provádí po celý rok.

Požadavky na životní podmínky slimáků na farmě na pokoji:

 1. V jednom molluscaria, s kapacitou 50 litrů, se usadilo šest jedinců hroznů.
 2. V jedné nádobě (50 litrů) je povoleno vysadit pouze jeden pár ahatinu.
 3. Teplota vzduchu v molluscaria pro pěstování hroznových šneků je 22-23 stupňů Celsia a ahatin je 25 stupňů Celsia.
 4. U hroznových šneků se vrh tvořil z půdy, listů a kokosových vláken, oplodněný vápníkem (pro vytvoření skořápky) a dalšími prvky.
 5. U akhatinu je podestýlka tvořena výhradně z kokosových vláken / substrátu, bez půdy.
 6. Vyvážená jídla (speciální smíšené krmiva a přírodní jídlo).
 7. Dobré větrání místnosti.
 8. Vlhkost vzduchu - od 80 do 90 procent.
 9. Podstielka by měla být vždy vlhká a čistá (mění se dvakrát týdně).
 10. Nepřijatelné ostré změny vlhkosti a teploty.

Analýza trhu a cílové publikum

Organizace rozsáhlé produkce hlemýžďového masa nám umožní vstoupit na evropský trh. Je tedy možné prodat velké dávky hotového výrobku. Je důležité, aby zboží splňovalo evropské normy kvality.

Pěstování domácích hlemýžďů by měla směřovat k domácímu trhu. Za prvé - jsou to elitní restaurace, výrobci polotovarů, velké obchody s potravinami. Kromě měkkýšů může být na trh dodáno i další pochoutka - hřebíček z hlemýžďů. Poptávka po tomto produktu roste rychlým tempem díky jedinečným chuťovým vlastnostem a zvláštní chuťové chuti.

Poptávka po slimácích se neomezuje pouze na potravinářský průmysl. Podnikatel bude moci na svém prodeji získat značné množství jako suroviny pro výrobu zdravotnických a kosmetických prostředků. Měkkýši plemene "Akhatin" zde budou zvláště cenní.

Výtažky z mäkkýše jsou zahrnuty v následujících lécích:

 • bronchorelaxanty;
 • léky, které obnovují metabolismus;
 • omlazující komplexy;
 • znamená obnovit sílu.

Maso měkkýšů se doporučuje v čisté formě:

 • lidé s problémy s kostní chrupavkou;
 • lidé s gastrointestinálními chorobami;
 • těhotné ženy, jako zdroj vápníku;
 • starší lidé jako zdroj vápníku.

Rozšířit cílové publikum na trhu umožní prodej výrobku za nižší cenu než zahraniční dodavatelé. Vzhledem k tomu, že domácí výrobce nezaplatí cla a dodávky ze zahraničí, má možnost nabídnout svým zákazníkům příznivější cenu. To přiláká nové zákazníky, mezi něž patří nejen restaurace a obchody, ale i obyčejní lidé se středním příjmem.

Pokyny krok za krokem

Aby obchodní projekt přinesl vysoký zisk a výnos, musíte pečlivě přemýšlet nad každým bodem podnikatelského plánu pro chov hlemýžďů.

S přesvědčením o racionálnosti realizace dané myšlenky by podnikatel měl dodržovat následující kroky:

 1. Obchodní registrace.
 2. Vyhledej dodavatele mletí.
 3. Výběr místa pro pořádání podniku (uvnitř, venku nebo ve skleníku).
 4. Přepracování a / nebo oprava budovy nebo stavby farmy na pozemku.
 5. Zemědělská technika.
 6. Získání povolení od veterinární služby.
 7. Chov měkkýšů.
 8. Vyhledejte prodejní kanály.
 9. Reklama.

Přípravný proces bude trvat asi dva měsíce a první zisk bude obdržen asi rok po zahájení výroby.

Obchodní registrace

Hlavními nuancemi procesu registrace jsou:

 1. Oficiální registrace podnikatelských činností ve formě IP nebo LLC. Založení LLC je vhodné pro střední nebo velké farmy. Forma IP je ideální pro chov hlemýždi doma.
 2. Kód klasifikátoru - 01.49.9 "Chov jiných zvířat nezahrnutých do jiných skupin". Tento typ hospodářské činnosti zahrnuje položku "chov žížal, hliněných měkkýšů, slimáků atd. Na farmách".
 3. Vhodný systém zdanění je zjednodušen podle systému 6%.
 4. Po organizaci farmy musí podnikatel získat veterinární službu povolení k provedení tohoto druhu činnosti. Podnikatel bude potřebovat certifikáty kvality pro každou zásilku.
 5. Získání povolení k ovládání služeb (Rospotrebnadzor, Sanepidemstantsiya, Fireproof).

Umístění a umístění

Při násobení slimáků v místnosti jsou kladeny na něj následující požadavky:

 • plocha od 20 metrů čtverečních;
 • komunikace: elektřina, vytápění;
 • nepřítomnost přímého slunečního záření.

Jako pokoj může být prostorný pokoj v bytě.

Při organizaci uliční farmy na pozemku jsou na ni kladeny následující požadavky:

 • výhodně teplé klima - tím se sníží doba hibernace měkkýšů;
 • Oblast závisí na počtu jedinců, kteří mají v zemědělském podniku růst;
 • je žádoucí, aby neexistovaly potenciální hrozby - krtci, ještěři, ježci, krky, atd.;
 • přítomnost pomocné místnosti.

Video zobrazuje zařízení uliční farmy v oblasti Moskvy. Filmovaný kanálem: "Hlavní portál farmy FERMER. RU. "

Potřebné vybavení

Zvažte seznam zařízení pro chov hrozných šneků v místnosti ve výši 30 000 kusů.