Výnos cukru a stolní řepy, způsoby, jak zvýšit výnosy

Cukrová řepa je jednou z hlavních technických plodin v Rusku. Ze 40 tun ovoce získáte až 8 kg cukru. Na zahradních plochách se pěstují další kultivary řepy. V článku se dozvíme o produkci řepy, uvažujeme o způsobech jejího růstu.

Výnos různých druhů řepy

V Rusku se pěstují tři druhy řepy:

Nejoblíbenější je cukrová řepa. Po zpracování kultura obdrží cukr, buničinu a melasu. Patoku se používá k přípravě alkoholu a kvasinek a buničina se používá k podávání velkého skotu v hospodářstvích. Některé z řepného odpadu se používají jako hnojivo, například defekační bahno. Krmná řepa se vyznačuje velkými kořeny. Průměrné indexy jsou 0,8-1,2 kg, někdy hmotnost kořenové plodiny dosahuje 6 kg.

Tabáková řepa vykazuje vyšší výnosy než cukrová řepa.

Nabízíme ukazatele výnosů různých odrůd řepy v tabulce.

Nejvyšší výnos cukrové řepy byl zaznamenán na zavlažovaných pozemcích území Krasnodar a regionu Belgorod. Sekací rychlost řepky je 20 kg / ha. Sekera semen cukrové řepy je 10 kg / ha. Pro výsev cukrové řepy v Rusku je přiděleno až 1,3 milionu hektarů. Za rok shromáždí až 24,5 milionu tun.

Tip # 1. Chcete-li zvýšit produktivitu stolních odrůd, používejte kapačové zavlažování a pěstujte pouze vysoce produktivní odrůdy.

Charakteristika nejproduktivnějších odrůd

Odrůdy stolní řepy se liší v oblasti pěstování a zralosti. Existují takové odrůdy:

 1. Předčasné zrání. Vegetační doba je 50-80 dní, mají nízké chuťové vlastnosti.
 2. Střední zrání. Ripen za 80-100 dní. Odrůdy středního dozrávání jsou nejproduktivnější.
 3. Pozdě. Vegetativní doba je více než 100 dnů. Řepa je dlouhodobě skladována a má dobré chuťové vlastnosti.

Dobrá úroda poskytuje pouze odrůdy, které mají takové charakteristiky:

 • studená odolnost;
 • odolnost vůči škůdcům a nemocem;
 • dlouhá doba skladování;
 • delší vegetační období.

Mezi jídelnami jsou nejlepší tmavě červené a červenofialové odrůdy

Nabízíme nejproduktivnější odrůdy pro zahradní plochy v tabulce:

Nejoblíbenější mezi zahradníky jsou pozdní odrůdy, protože jsou dobře zachovány až do jara. Ale takové odrůdy nejsou vhodné pro sever. Časné odrůdy dosahují výnosů 180-820 c / ha (v závislosti na agrotechnických praktikách). Středně zralé odrůdy mají méně než 600 c / ha, zřídka až 1000 c / ha. Průměrné indexy jsou 210-600 c / ha. Výnos pozdních odrůd je od 200 do 1000 c / ha.

U Sibiře a Uralu jsou vhodné pouze ty nejvíce persistentní odrůdy stolní řepy. Vysoký výnos výnosů Bordeaux-237, Flat Siberian, Flat egyptský. Odolnost proti mrazu má Podzimnaya a Holodostoyka-19. Někdy se vysazují středně zralé odrůdy Cylindra, Bravo a Mulatka.

Ranní hybridní odrůda Belushi a Bikores poskytuje vyšší výnos než standardní odrůdy Bordeaux 237 a Bisexual. Hybridní odrůdy Vodan a Tsarina mají velké kořenové plodiny a vysoké výnosy..

Pro severní oblasti jsou vhodné odrůdy s kulatými kořenovými plodinami, které jsou skladovány déle.

V závislosti na rostoucí oblasti

Podle marketingového výzkumu byl výnos cukrové řepy v roce 2012 na severním Kavkaze 496 c / ha, na Sibiři 245 c / ha. Řepa se pěstuje po celém Rusku, a to iv zavlažovaných oblastech. Více než 20 tisíc hektarů zaujímají plodiny řepy na severním Kavkaze, Povozlje, v centrálních oblastech av Altaji. Od 1 hektaru na zavlažovaných pozemcích získáte až 45 tun kořenových plodin. Cukrová řepa je nejproduktivnější ze všech odrůd. Ve světě je produktivita 34,3 t / ha.

Výnos cukrové řepy samostatně podle regionů Ruska:

 • 30 t / ha na území Krasnodar, oblasti Kursk a Belgorod;
 • 40-50 t / ha v soukromých farmách v centrální části Ruska a v oblasti Moskvy;
 • Průměrný výnos v Rusku činí 17,8 t / ha.

Centrální část Ruska je nejvhodnější pro klimatické podmínky pro pěstování cukru a krmné řepy. Při příznivých povětrnostních podmínkách v oblasti středního černozemského území v Rusku dosahuje výnos 20-25 t / ha. V oblastech, kde dochází k napájení, výnosy dosahují 50 tun / ha.

Zahradní řepa se pěstuje na zahradních pozemcích. Používá se k vaření, nikoli pro technické účely. Mezi stolní odrůdy pro střední Rusko jsou vhodné odrůdy Boltardi a Opolski. Plody jsou dlouhodobě skladovány a samotná kultura je odolná vůči chorobám. Vysoce výnosné odrůdy Crimson globe, Cold-resistant-19, One-flow a Cylinders jsou vhodné pro střední pás..

V polovině nebo konci září můžete začít sběrem cukrové řepy

Jak zvýšit výnos řepy?

Chcete-li získat dobrou úrodinu kořenových plodin, musíte znát faktory ovlivňující výnos:

 1. Světlo a teplo. Řepa má ráda slunečné oblasti. Semena jsou vysazeny v nestíněných oblastech, jinak kořeny rostou malé a mají nízký obsah cukru. Řepa je termofilní plodina, takže při výsadbě semen by teplota neměla být nižší než 6 stupňů. Vhodné pro pěstování řepy - 15-23 stupňů. Kultura dokonce trpí teplem o 30 stupních.
 2. Plodnost půdy. Tento faktor je nejdůležitější. Před výsadbou je půda uvolněna a oplodněna. Plodná vrstva je až 25 cm. Hnojiva jsou přinesena na podzim a na jaře.
 3. Vlhkost půdy. Řepa miluje bohaté zalévání. V průběhu vegetačního období se pravidelně vyskytují vodní plody a semena se vysévají i ve vlhké půdě, nikoliv však v suché půdě.
 4. Předchůdci. Řepy se vysévají v oblastech, kde rostly dříví, hnízdo nebo luštěniny dříve. Správná péče zajistí zvýšení výnosu o 5%.

Tip # 2. Závěsné plodiny musí být ředěny. Jedná se o jeden způsob, jak zvýšit výnosy. Vzdálenost mezi výhonky je až 10 cm.

Je třeba si uvědomit, že špatné osvětlení, kyselá půda, nedostatek nebo přebytečná vlhkost, teplota klesne pod 6 stupňů a zesílení plodin vede ke snížení výnosu.

Pro zvýšení obsahu cukru se rostliny řepy napájí roztokem stolní soli (protože kultura preferuje alkalické půdy). 10 litrů vody vezme 1 lžičku. sůl. Trávíte řešení na 1 m. Můžete použít pouze hnojiva. Podkarmlivayut kultura s výskytem čtyř listů a uprostřed vegetace.

Ukazatele výnosů z půdního typu

 • Hnojiva, která přispěla k ovlivnění výnosu, ale kolik se plodina zvýší, závisí na typu půdy.
 • Když se při plodu cukrové řepy používají měděná hnojiva na podzemní půdní půdu, výnos se zvyšuje z tónu na 10 tun na hektar a obsah cukru o 0,8%.
 • Při pěstování řepy na vylupovaných cernozemích při zavádění kobaltu a molybdenu se výtěžnost zvyšuje z 5 na 10% a obsah cukru o 1,2%..

Nejlépe obléká řepa

Jak zvýšit výnos řepy při pěstování ve skleníku?

Při pěstování stolní řepy ve skleníku zvažte následující vlastnosti:

 1. Půda. Vhodné jsou jílové, pískovité, ne kyselé půdy. Písčité, podzolické a podmáčené půdy nejsou vhodné.
 2. Předchůdci. Je lépe zařídit zeleninu po zelí, okurkách a rajčatech.
 3. Hnojiva. Před vysazením použijte organická a minerální hnojiva. Hnůj se ve sklenících nepoužívá. Na 1 metr čtvereční. vezměte 5 kg humusu a 30 g superfosfátu.
 4. Příprava osiva. Před sejením ve skleníku se semena kalibrují, namočí a očekávají klíčivost.

Půda je neustále uvolňována, takže nejsou žádné hrudky. Díky řádné péči se výstřely objevují dvakrát rychleji. Protože řepa miluje vlhkost, ve skleníku můžete provést kapající zavlažování.

Červená řepa není plodina odolná proti mrazu, proto je ve střední a severní oblasti kultivace této kultury v sklenících zcela opodstatněná. Kultura je méně nemocná a neumírá mrázům, takže zahradníci dostávají více plodin než na otevřeném pozemku. Kořeny pěstované ve skleníku jsou větší a mají pravidelný tvar.

Pro skleníky vhodné odrůdy:

 1. Boltardi. Není nakloněn šípům.
 2. Burpiz Golden. Má dobré chuťové vlastnosti.
 3. Pablo. Odrůda je brzy zralá a odolná proti střelbě.
 4. Oni také zasíží Red Ball, Detroit, Ataman a Bordeaux.

Osvědčený stupeň pro skleníky je Boltardi

Nejčastější dotazy

Číslo otázky 1. Kdy je řepa sklizená z postele?

Období sklizně závisí na rostoucí oblasti. Bližší k severu se období změní na začátek září. Na jihu a ve středních oblastech je sklizeň sklizena koncem října, kdy začíná mráz a denní teplota nepřesahuje 5 ° C. Suché suché počasí je vhodné pro kopání řepy.

Otázka číslo 2. Jaká půda je vhodná pro získání dobrého plodu řepy?

Řepa má zvýšenou kyselost půdy. Aby bylo možné získat dobrou sklizeň, na podzim je půda oplodněna kompostem. Chcete-li plant řepy, vyberte místo, na kterém papriky, rajčata, okurky nebo lilky rostly dříve. Tyto zeleninové plodiny mají příznivý vliv na plodnost řepy.

Otázka číslo 3. Které růstové promotory jsou vhodné pro zvýšení výtěžku?

Pro zvýšení výnosu řepy se používají Agat-25, Betastimulin, Ecofus, Zirkon a další. Stimulátory růstu nejen zvyšují výnos, ale také zvyšují podobnost semen, růst kořenových plodin, tvoří chorobu odolnou vůči imunitě. V tabulce nabízíme srovnávací popis léků.

Výnos cukrové řepy

Výnos cukrové řepy - dokument připravený odborníky z Expert-analytické centrum Agribusiness „AB-Center“ www.ab-centre.ru, zahrnuje jak celkové dynamiku výnosů cukrové řepy v Rusku 1990-2016 GG., a výtěžky statistiky cukrové řepy podle oblasti. Materiály tohoto článku jsou výňatek ze studie "Ruský trh s cukrem".

Výnos cukrové řepy - statistika podle let

V roce 2016 dosáhl výnos cukrové řepy v Rusku podle Rosstatu na farmách všech kategorií za posledních 27 let rekordní úroveň 460,0 c / ha. Ve vztahu k roku 2015 se zvýšila o 18,6% nebo 72,2 t / ha, po dobu 5 let - o 17,4% nebo 68,3 kg / ha, po dobu 10 let - o 41,4%, nebo 134,6 cent / ha. V roce 1990 se výnos řepy v Rusku zvýšil o 91,6% nebo 219,9 c / ha.

Analýza roční průměry po dlouhou dobu umožňuje do značné míry eliminovat vliv klimatických faktorů a určit přínos využití moderních technologií při změně výnosů cukrové řepy v Rusku.

Průměrný roční výnos cukrové řepy v Rusku v letech 1991-2000. byla v letech 2001-2010 na úrovni 177,9 c / ha. - zvýšila na 274,8 c / ha, v letech 2011-2016. - dosáhl 410,1 c / ha. V důsledku toho není trend udržitelného zvyšování výnosu cukrové řepy náhodný, má stabilní charakter, byl pozorován již několik let.

V dlouhodobé retrospektivě byl nejnižší výnos zaznamenán v roce 1994 - 135,6 c / ha a v posledních letech - 240,7 c / ha u chudé plodiny.

Výnos cukrové řepy podle regionů Ruska

 1. Oblast s nejvyšším výnosem řepy v roce 2016 je Stavropol Territory (688,1 c / ha). Během roku (do roku 2015) se produktivita v regionu zvýšila o 32,8% nebo o 170,0 c / ha.
 2. Krasnodarské území je na druhém místě v žebříčku regionů s výnosem 555,5 c / ha. Růst za rok byl 19,2% nebo 89,4 c / ha.
 3. V regionu Rostov v roce 2016 vzrostl výnos o 70,8% nebo 220,2 c / ha a dosáhl 531,3 c / ha.
 4. Belgorodská oblast v roce 2016 získala 4. řadu hodnocení - 513,4 c / ha. Pro rok se výnos zvýšil o 35,6% nebo o 134,8 c / ha.
 5. Sklizeň cukrové řepy v Karachay-Cherkess republice v roce 2016 činil 500,7 kg / ha (5. místo v žebříčku), což je 23,8% nebo 96,3 t / ha vyšší než ve stejném období v roce 2015.
 6. V oblasti Ryazánu v roce 2016 bylo v průměru shromážděno 488,8 c / ha (6. místo v hodnocení), což bylo o 429,0 c / ha před rokem.
 7. Území Altai zaujímá 7. místo v hodnocení (488,8 c / ha). Ve srovnání s rokem 2015 byla míra růstu 32,3% nebo 119,2 c / ha.
 8. V regionu Voroněž byl výnos v roce 2016 477,1 c / ha, v roce 2015 - 437,0 c / ha.
 9. Kurskská oblast se nachází na 9. řádku hodnocení (471,9 c / ha), což je 33,9% nebo 119,6 c / ha více než v roce 2015.
 10. Uzavírá TOP-10 oblasti s nejvyšším výnosem řepy v roce 2016 - oblast Tula (457,9 c / ha). V průběhu roku se zvýšil o 24,7% nebo o 90,6 c / ha.

Hodnocení z cukrové řepy výnosových oblastí více než 400,0 kg / ha v roce 2016 rovněž zahrnuty: Tambov oblast (450,9 kg / ha), Republiky Mordovia (433.7 kg / ha) a oblast Lipetsk (418,0 kg / ha ).

Nejnižší výnos cukrové řepy v roce 2016 se stanoví na Orenburg (150,0 kg / ha) a Nižném Novgorodu (254.5 kg / ha) oblasti, jakož i v republice Baškortostán (268,6 kg / ha).

Krmná řepa - technologie pěstování. Odrůdy a kultivace, rozdíly krmné řepy z cukru

Jedná se o mléčné kořenové plodiny, které vyrábí mléčné mléčné výrobky u krav a koz. Krmná řepa s potěšením jíst trpasličí králíci a další malý domácí dobytek. Kořenová plodina nepoškodí, naopak, v zimě zcela doplňuje potřebu zvířat v vitamínech.

Pícniny

Jedná se o vytrvalou rostlinu z rodiny Amaranthů, zabudovanou do užitečné kultury v Asii. V Rusku se pěstuje již desetiletí a slouží jako krmivo pro hospodářská zvířata. Krmivo Buryak je vysoce produktivní odrůda, která dozrává 90-100 dní po vzniku. Formace je v teplém počasí rychlejší. Délka kořenů je až 20 cm. Zelenina má kuželovitý tvar, velké rozměry, hladký povrch. Barva - žlutá se zelenou hlavou. Buničina je šťavnatá a váží až kilogram. Pod zemí se zelenina prohlubuje o 1/2 - 1/3, protože je snadno vytažena. Má vysoký výnos a téměř nekvetou.

Rozdíl mezi cukrovou řepkou a krmivy

Hodnota krmné řepy je velké množství pektinu a minerálních látek, vitamínů a sacharidů. Jeho listy obsahují proteiny téměř o 16% větší než běžné zrnky. Rozdíl mezi krmnou řepou a cukrem spočívá v tom, že se na pozemcích téměř nikdy nerozrůstá. Nemá smysl, protože cukrová stolka je chutnější a vhodnější k vaření. Kultury se liší podle externích dat. V odrůdách cukru jsou listy mnohem delší, rostou řapíky světle zelené barvy. Odrůdy krmiv mají tvar listů ve tvaru srdce s hladkým lesklým povrchem.

Výnos krmné řepy z 1 hektaru

Jako polní plodina se považuje za vynikající prekurzor obilovin. To dělá půdu úrodné, vyčistí pole od plevele. Z mnoha dalších obdělávaných plodin dosahuje nejvyšší výsledek sklizně na hektar. Výnos krmiva je zajištěn plným využitím vegetačního období a odolností vůči negativním vlivům na životní prostředí. Jeho počáteční produktivita s řádnou péčí se může lišit výnosem. Ukazuje 12-13 000 kořenových plodin na hektar. Je důležité, aby kultura každým rokem poskytovala stabilní výsledky.

Odrůdy krmné řepy

Ze starých odrůd zaoblené formy jsou stále poptávka:

 • Poltava bílá,
 • Poltava semi-
 • Centaur Poli,
 • Umanskaya polusaharnaya kultura.

Existují nové odrůdy, vítězové, poskytující velké výnosy a odolné vůči nemocem. Jedná se o druhy krmné řepy, jako jsou:

 • Žlutá řepa Eckendorf;
 • Lada;
 • Naděje;
 • Miláno.

Oni se stali populární kvůli jejich nízké barvy a vysoké výnosy. Mají obyčejné žluté ovoce s protáhlým oválným tvarem. Neméně populární jsou takové kultivary jako:

 • Vermont je jednosemenný hybrid pro centrální oblast. Mohou se lišit ve tvaru válce ovoce střední délky a šířky. Výnos je vyšší než 800 c / ha.
 • Starmon - má kuželovou kořenovou barvu žlutou barvu. Jeho výnos je téměř 700 c / ha. Nejnižší výtěžek v Jasmine, méně než 85 c / ha.
 • Ideál Krishy - odvozený přechodem Golden Tankard s Eckendorf žlutou. Kořenová plodina má válcový tvar a žlutou barvu.

Technologie pěstování krmné řepy

Pro výsadbu plodiny jsou vyžadovány vysoce úrodné půdy, zbavené plevelů. Je brána v úvahu střídání plodin. Vezměte pozemky, na kterých byly dříve vypěstovány zimní obiloviny, roční trávy nebo řadové plodiny. Aby se dosáhlo vysokého výnosu, technologie kultivace krmné řepy vyžaduje aplikaci hnojiv od 20 do 40 t / ha. Obzvláště takové agrotechniky jsou relevantní pro písečné hlinité půdy. Zavedení organické hmoty a minerálů zvyšuje výtěžnost o 30%. Vápno se zavede před peelingem na strniště a superfosfátem - před hlubokým orátem.

Krmení řepy - pěstování

K zasazení krmné řepy je nutné brzy, na konci března - začátkem dubna. Kultivace se provádí na zahřáté půdě až na 5 ° C, potom se semena po dvou týdnech začnou klíčit. Půda je ošetřena herbicidy a pesticidy proti plevelům. Před sejbou se semena krmné řepy ošetřují proti škůdcům. Hloubka otvoru nebo drážky v lůžku je 5 cm. Rozteč řádků je až půl metru. Vzdálenost mezi rostlinami je 25 cm. Pěstování krmné řepy zahrnuje dvojí uvolnění brány. V případě potřeby se provádí plevel. První zalévání - po ztenčení, pak podle potřeby.

Sklizeň krmné řepy

Nejlepší čas pro sklizeň řepy je koncem září - začátkem října. K tomuto účelu existují speciální stroje na sklizeň kořenů. Zeleniny z 10 řad rukou jsou položeny páskou o šířce metru a výšce 30 cm. Zařízení je řezáno sekačkou. Může být použit bramborový kombajn, zvedací zařízení na řepy a další zařízení. Existuje metoda kontinuálního čištění ve dvou fázích. Za prvé, listy jsou odříznuty, pak vykopávají zeleninu a okamžitě je načtou. Sekačka je nastavena tak, aby ponechala řapík až 4 cm. Pro čištění je použita speciální jednotka.

Skladování krmné řepy

Správná teplota je jednou z hlavních podmínek skladování. Za žádných okolností by neměla překročit 2-3 ° C a klesnout pod 0 ° C. V prvním případě kořen bude klíčit, ve druhém zmrzne. Skladování krmné řepy je spolehlivější ve stranách ve výškách. Šířka lemu je převzat z 2,5 až 3 m, výšky 1,2 až 1,5 m, délka -. 30 cm horní kryt je vyroben z mleté ​​slámy o tloušťce menší než 60 cm, ještě zeleniny ve speciálním skládce skladování, ve kterých. dochází k větrání a udržuje se speciální teplota.

Pěstování stolní řepy

Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Zpět na výpočty

Podnikatelský plán pro pěstování třešňových rajčat v uzavřeném terénu

Obchodní plán skleníků pro pěstování zeleně

Podnikatelský plán pro pěstování květin ve sklenících

Zemědělské podnikání: pěstování ovoce

Chcete-li se zapojit do ovocných stromů, musíte být trpěliví, protože jen pár let svého života začnou přinášet ovoce. Takže očekávejte, že dosáhnete zisku ihned.

Přehled trhu s rajčaty v Rusku

Trh rajčat v Rusku: poplatky se zvyšují, dovoz klesá, turecké skleníkové rajčata zatím nelze nahradit.

Vlastní podnikání: otevřete lištu

Chcete-li otevřít bar ve velkém městě na místě s vysokou dopravní kapacitou, je nutné mít minimálně 2,5-3 milionů rublů. Období návratnosti takové instituce za příznivých podmínek je z jednoho kroku.

Jak otevřít turistickou firmu

Chcete-li otevřít svou cestovní kancelář, musíte mít nejméně 500 tisíc rublů, což půjde pouze na pojišťovací fondy, ale současně podnikatel potřebuje alespoň 200-300 tisíc rublů pro organizaci.

Vlastní podnik: solárium

Chcete-li otevřít dobré centrum s pěti zařízeními, musíte mít pět milionů rublů pouze k nákupu zařízení.

Vlastní podnikání: krátkodobý pronájem automobilů

Cena jedné hodiny pronájmu je v průměru 300 rublů, což znamená, že pokud bude každé auto zaneprázdněné denně po dobu nejméně 7,5 hodiny, bude podnikatel schopen pokrýt své výdaje. Ale pokud všichni.

Přehled trhu s masmédiem (masmédia)

Po celém světě jsou stále více populárními kanály pro média internet a televize. V těchto segmentech je značná část tržních příjmů soustředěna.

Vaše podnikání: jak vytvořit film

Obecně platí, že pokud budete muset zaplatit za práci vašeho týmu, pak musíte započítat ne méně než 100 tisíc rublů, takže je lepší hledat lidi, kteří mají stejnou představu.

Přehled trhu: Zahradnictví

Vzhledem k neustále rostoucímu výnosu otevřeného pěstování zeleniny a neustálému využívání setí na úrovni 98-99%, netrpělivě čeká na prudké zvýšení tempa růstu této plodiny.

Vlastní podnikání: sítotisk

Množství počátečního kapitálu pro zahájení podnikání za účelem poskytnutí služby hedvábného screeningu bude 650 tisíc rublů. Provozní zisk může činit 50 000 rublů. Čistý zisk 42 500 rublů ježka.

Kapacita trhu s křepelčím masem v Rostovsku

Odhadovaná kapacita trhu s křepelčím masem ve fyzickém kontextu Rostovského kraje činila 21,22 tun za rok. V důsledku toho kapacita trhu s masem je v cenovém vyjádření.

Vlastní podnikání: airsoft

Množství zahajovacích investic jako celku se může podstatně lišit, protože pokud se má koupit prostory a pozemky, pak je třeba počítat s několika miliony rublů,

Když sklizeň řepné řepy, a jaký výnos můžete očekávat?

Aby se cukrová řepa udržovala co nejdéle a zůstala tak tvrdá a chutná, jako kdyby byla nedávno vykopaná, je nutné nejen zajistit rostlinám řádnou péči, ale také vybrat správný čas pro sklizeň řepy.

Jak víš, že je čas vykopat řepu?

Je nutné spěchat, začaly se sklízet práce na konci léta a výsledek bude nezralé kořenové plodiny, které neměly dostatek času na shromažďování živin. A pokud si delší dobu nepamatujete o tom, že řepa čeká na vaše kolo na posteli, můžete vynechat první mrazy a vykopat zmrazené kořeny, které jsou již nevhodné pro skladování.

A v tom případě, a v jiném případě, všechno úsilí o růst a péči o řepu bude zbytečné - většina plodin bude zničena. Proto je tak důležité, abyste mohli přesně určit, kdy je potřeba odstranit repu!

Dokonce i když jste si vybrali ty nejlepší odrůdy řepy, opatrně se blížil k setí semen a stará se o výsadeb během vegetačního období, ale ne v času stráveného čištěním řepa může vést ke katastrofálním výsledkům. Proto, jakmile přijde na růst řepu, přinese to začalo až do konce všech pravidel, spíše než se spoléhat na intuici sám.

Chcete-li zjistit, co je nejlepší čas začít sběrem cukrové řepy, můžete z následujících důvodů:

 • kořenové plodiny dosáhly průměru odpovídající jejich odrůdě;
 • Na řepu se objevily charakteristické růsty;
 • Dolní listy se změnily na žlutou, začaly se mizet a vysušovat;
 • Podle prognóz meteorologických prognóz se v blízké budoucnosti očekávají mrazy.

Vzhledem k tomu, že čas na sběr červené řepy se mění každý rok, není možné určit konkrétní datum. V různých regionech lze v různých povětrnostních podmínkách provádět sklizeň řepice od počátku září do 1. listopadu. V každém případě se pokuste shromáždit kořenové plodiny v suchém slunném počasí před nástupem stabilní teploty +5 stupňů a před zamrznutím země.

Kdy začít sbírat řepu pro jídelnu, cukr a krmnou řepu?

Otázka se týká včasné sběr všech druhů cukrové řepy, - ať už známé zahrádkářů řepa se pěstuje pro osobní spotřebu, cukrové řepy, se pěstuje ohledem na výrobu cukru nebo krmné řepy určeného k výživě zvířat. Bez ohledu na druh, řepa, vykopané v době, držel mnohem lépe, a to má velký význam jak pro velké podniky, které se zabývají pěstováním této plodiny, a pro běžné zahrádkáře.

Sklizeň řepy

Data shromažďování řepy uvedených druhů se zhruba shodují. Jediným rozdílem je, že sběr cukrové řepy je někdy zvlášť zahájen dříve nebo později než termín po dohodě s cukrovarem, takže suroviny z řepy nejsou plýtvány. Ale načasování sklizně řepy v jídelně může být silně přesunuto včas v závislosti na odrůdě - některé rané odrůdy dosáhnou technické zralosti během 50 dnů poté, co byly zasazeny na lůžka. Ale oni se zpravidla neliší vysoká udržovací kvalita, a proto pro dlouhodobé skladování zahradník dodatečně roste pozdní odrůdy s maturací termíny více než 100 dnů.

Výnos řepy různých druhů

Při kultivaci v průmyslovém měřítku závisí hmotnost kořenových plodin a výnos řepy od 1 hektaru do značné míry od doby sklizně. Z tohoto hlediska se v hospodářstvích s cukrovou řepou věnuje velká pozornost otázce při sklizni řepy.

Průměrné výnosy řepy:

 • Tabáková řepa v průměru dosahuje přibližně 40-50 tun na hektar se semenem od 16 kg do 20 kg na hektar. Vzhledem k pěstování vysoce produktivních odrůd a využívání kapajícího zavlažování lze dosáhnout výnosů až 90 tun na hektar.
 • Cukrová řepa v Rusku se nerozlišuje vysokými výnosy: v Rusku je v průměru možné sklízet kolem 18 tun na hektar, na území Krasnodar a Belgorod - až 30 tun na hektar. A v řadě evropských zemí a v USA dosahuje průměrný výnos odrůdy cukrové řepy 60 tun na hektar.
 • Výnos krmné řepy se pohybuje od 30 do 60 tun na hektar, maximální zaznamenaný výsledek je 172 tun na hektar. A ze 60 tun krmné řepy je možné obdržet také asi 30 kusů nákladní dopravy, které jsou také vhodné pro krmení zvířat.

Celkově bude napomáhat dosažení vyšších výnosů správné zemědělské technologie, dodržování termínů řepky a sklizně, stejně jako používání hnojiv a moderních biopreparátů. Ale zatímco úrodu v Rusku jen klesá.

Jaký je výnos cukru, jídelny, krmné řepy z 1 hektaru

Cukrová řepa je jednou z hlavních technických plodin v Rusku. Ze 40 tun ovoce získáte až 8 kg cukru. Na zahradních plochách se pěstují další kultivary řepy. V článku vám řekneme, jaký je výnos cukru, jídelny, krmné řepy z 1 hektaru, výnosy pro různé oblasti a zvážíte, jak zvýšit výnos.

Výnos různých druhů řepy

V Rusku se pěstují tři druhy řepy:

Nejoblíbenější je cukrová řepa. Po zpracování kultura obdrží cukr, buničinu a melasu. Patoku se používá k přípravě alkoholu a kvasinek a buničina se používá k podávání velkého skotu v hospodářstvích. Některé z řepného odpadu se používají jako hnojivo, například defekační bahno. Krmná řepa se vyznačuje velkými kořeny. Průměrné indexy jsou 0,8-1,2 kg, někdy hmotnost kořenové plodiny dosahuje 6 kg.

Nabízíme ukazatele výnosů různých odrůd řepy v tabulce.

Nejvyšší výnos cukrové řepy byl zaznamenán na zavlažovaných pozemcích území Krasnodar a regionu Belgorod. Sekací rychlost řepky je 20 kg / ha. Sekera semen cukrové řepy je 10 kg / ha. Pro výsev cukrové řepy v Rusku je přiděleno až 1,3 milionu hektarů. Za rok shromáždí až 24,5 milionu tun.

Tip # 1. Chcete-li zvýšit produktivitu stolních odrůd, používejte kapačové zavlažování a pěstujte pouze vysoce produktivní odrůdy.

Charakteristika nejproduktivnějších odrůd

Odrůdy stolní řepy se liší v oblasti pěstování a zralosti. Existují takové odrůdy:

 1. Předčasné zrání. Vegetační doba je 50-80 dní, mají nízké chuťové vlastnosti.
 2. Střední zrání. Ripen za 80-100 dní. Odrůdy středního dozrávání jsou nejproduktivnější.
 3. Pozdě. Vegetativní doba je více než 100 dnů. Řepa je dlouhodobě skladována a má dobré chuťové vlastnosti.

Dobrá úroda poskytuje pouze odrůdy, které mají takové charakteristiky:

 • studená odolnost;
 • odolnost vůči škůdcům a nemocem;
 • dlouhá doba skladování;
 • delší vegetační období.

Nabízíme nejproduktivnější odrůdy pro zahradní plochy v tabulce:

Nejoblíbenější mezi zahradníky jsou pozdní odrůdy, protože jsou dobře zachovány až do jara. Ale takové odrůdy nejsou vhodné pro sever. Časné odrůdy dosahují výnosů 180-820 c / ha (v závislosti na agrotechnických praktikách). Středně zralé odrůdy mají méně než 600 c / ha, zřídka až 1000 c / ha. Průměrné indexy jsou 210-600 c / ha. Výnos pozdních odrůd je od 200 do 1000 c / ha.

U Sibiře a Uralu jsou vhodné pouze ty nejvíce persistentní odrůdy stolní řepy. Vysoký výnos výnosů Bordeaux-237, Flat Siberian, Flat egyptský. Odolnost proti mrazu má Podzimnaya a Holodostoyka-19. Někdy zasadil výnos středně-kvalitní odrůdy Cylindra (recenze zahradníků o stupni Cylindra), Bravo a Mulatka.

Ranní hybridní odrůda Belushi a Bikores poskytuje vyšší výnos než standardní odrůdy Bordeaux 237 a Bisexual. Hybridní odrůdy Vodan a Tsarina mají velké kořenové plodiny a vysoké výnosy. Přečtěte si také článek: → "Nejlepší sklizené odrůdy řepy pro skladování na zimu".

Výnos řepy závisí na rostoucí oblasti

Podle marketingového výzkumu byl výnos cukrové řepy v roce 2012 na severním Kavkaze 496 c / ha, na Sibiři 245 c / ha. Řepa se pěstuje po celém Rusku, a to iv zavlažovaných oblastech. Více než 20 tisíc hektarů zaujímají plodiny řepy na severním Kavkaze, Povozlje, v centrálních oblastech av Altaji. Od 1 hektaru na zavlažovaných pozemcích získáte až 45 tun kořenových plodin. Cukrová řepa je nejproduktivnější ze všech odrůd. Ve světě je produktivita 34,3 t / ha.

Výnos cukrové řepy samostatně podle regionů Ruska:

 • 30 t / ha na území Krasnodar, oblasti Kursk a Belgorod;
 • 40-50 t / ha v soukromých farmách v centrální části Ruska a v oblasti Moskvy;
 • Průměrný výnos v Rusku činí 17,8 t / ha.

Centrální část Ruska je nejvhodnější pro klimatické podmínky pro pěstování cukru a krmné řepy. Při příznivých povětrnostních podmínkách v oblasti středního černozemského území v Rusku dosahuje výnos 20-25 t / ha. V oblastech, kde dochází k napájení, výnosy dosahují 50 tun / ha.

Zahradní řepa se pěstuje na zahradních pozemcích. Používá se k vaření, nikoli pro technické účely. Mezi stolní odrůdy pro střední Rusko jsou vhodné odrůdy Boltardi a Opolski. Plody jsou dlouhodobě skladovány a samotná kultura je odolná vůči chorobám. Vysoce výnosné odrůdy Crimson globe, Cold-resistant-19, One-flow a Cylinders jsou vhodné pro střední pás. Přečtěte si také článek: → "Nejlepší řepa. Jak na jaře pěstovat řepu. "

Jak zvýšit výnos řepy?

Chcete-li získat dobrou úrodinu kořenových plodin, musíte znát faktory ovlivňující výnos:

 1. Světlo a teplo. Řepa má ráda slunečné oblasti. Semena jsou vysazeny v nestíněných oblastech, jinak kořeny rostou malé a mají nízký obsah cukru. Řepa je termofilní plodina, takže při výsadbě semen by teplota neměla být nižší než 6 stupňů. Vhodné pro pěstování řepy - 15-23 stupňů. Kultura dokonce trpí teplem o 30 stupních.
 2. Plodnost půdy. Tento faktor je nejdůležitější. Před výsadbou je půda uvolněna a oplodněna. Plodná vrstva je až 25 cm. Hnojiva jsou přinesena na podzim a na jaře.
 3. Vlhkost půdy. Řepa miluje bohaté zalévání. V průběhu vegetačního období se pravidelně vyskytují vodní plody a semena se vysévají i ve vlhké půdě, nikoliv však v suché půdě.
 4. Předchůdci. Řepy se vysévají v oblastech, kde rostly dříví, hnízdo nebo luštěniny dříve. Správná péče zajistí zvýšení výnosu o 5%.

Tip # 2. Závěsné plodiny musí být ředěny. Jedná se o jeden způsob, jak zvýšit výnosy. Vzdálenost mezi výhonky je až 10 cm.

Je třeba si uvědomit, že špatné osvětlení, kyselá půda, nedostatek nebo přebytečná vlhkost, teplota klesne pod 6 stupňů a zesílení plodin vede ke snížení výnosu.

Pro zvýšení obsahu cukru se rostliny řepy napájí roztokem stolní soli (protože kultura preferuje alkalické půdy). 10 litrů vody vezme 1 lžičku. sůl. Trávíte řešení na 1 m. Můžete použít pouze hnojiva. Podkarmlivayut kultura s výskytem čtyř listů a uprostřed vegetace.

Ukazatele výnosů z půdního typu

 • Hnojiva, která přispěla k ovlivnění výnosu, ale kolik se plodina zvýší, závisí na typu půdy.
 • Když se při plodu cukrové řepy používají měděná hnojiva na podzemní půdní půdu, výnos se zvyšuje z tónu na 10 tun na hektar a obsah cukru o 0,8%.
 • Při pěstování řepy na vylupovaných cernozemích při zavádění kobaltu a molybdenu se výtěžnost zvyšuje z 5 na 10% a obsah cukru o 1,2%. Přečtěte si také článek: → "Jak oplodnit řepu na otevřeném terénu: na jaře, na podzim, pod zimou, pod výsadbou".

Jak zvýšit výnos řepy v skleníku?

Při pěstování stolní řepy ve skleníku zvažte následující vlastnosti:

 1. Půda. Vhodné jsou jílové, pískovité, ne kyselé půdy. Písčité, podzolické a podmáčené půdy nejsou vhodné.
 2. Předchůdci. Je lépe zařídit zeleninu po zelí, okurkách a rajčatech.
 3. Hnojiva. Před vysazením použijte organická a minerální hnojiva. Hnůj se ve sklenících nepoužívá. Na 1 metr čtvereční. vezměte 5 kg humusu a 30 g superfosfátu.
 4. Příprava osiva. Před sejením ve skleníku se semena kalibrují, namočí a očekávají klíčivost.

Půda je neustále uvolňována, takže nejsou žádné hrudky. Díky řádné péči se výstřely objevují dvakrát rychleji. Protože řepa miluje vlhkost, ve skleníku můžete provést kapající zavlažování.

Červená řepa není plodina odolná proti mrazu, proto je ve střední a severní oblasti kultivace této kultury v sklenících zcela opodstatněná. Kultura je méně nemocná a neumírá mrázům, takže zahradníci dostávají více plodin než na otevřeném pozemku. Kořeny pěstované ve skleníku jsou větší a mají pravidelný tvar.

Pro skleníky vhodné odrůdy:

 1. Boltardi. Není nakloněn šípům.
 2. Burpiz Golden. Má dobré chuťové vlastnosti.
 3. Pablo. Odrůda je brzy zralá a odolná proti střelbě.
 4. Oni také zasíží Red Ball, Detroit, Ataman a Bordeaux.

Nejčastější dotazy

Číslo otázky 1. Kdy je řepa sklizená z postele?

Období sklizně závisí na rostoucí oblasti. Bližší k severu se období změní na začátek září. Na jihu a ve středních oblastech je sklizeň sklizena koncem října, kdy začíná mráz a denní teplota nepřesahuje 5 ° C. Suché suché počasí je vhodné pro kopání řepy.

Otázka číslo 2. Jaká půda je vhodná pro získání dobrého plodu řepy?

Řepa má zvýšenou kyselost půdy. Aby bylo možné získat dobrou sklizeň, na podzim je půda oplodněna kompostem. Chcete-li plant řepy, vyberte místo, na kterém papriky, rajčata, okurky nebo lilky rostly dříve. Tyto zeleninové plodiny mají příznivý vliv na plodnost řepy.

Otázka číslo 3. Které růstové promotory jsou vhodné pro zvýšení výtěžku?

Pro zvýšení výnosu řepy se používají Agat-25, Betastimulin, Ecofus, Zirkon a další. Stimulátory růstu nejen zvyšují výnos, ale také zvyšují podobnost semen, růst kořenových plodin, tvoří chorobu odolnou vůči imunitě. V tabulce nabízíme srovnávací popis léků.

Opravte řepu správně

Jak se ovoce stromy třepí v zahradách Evropy

Jak odhadnout čas sběru

Sbírejte sklizeň řepy až do nástupu podzimních mrazů. Nespěchejte a sklizeň řepy příliš brzy - pokud to uděláte na konci léta, můžete získat zeleninu, která nezhasne včas, ve které se nevytvářejí všechny užitečné látky.

Také není nutné sklízet řepu příliš pozdě, protože s příchodem mrazů vykopáte kořenové kultury nevhodné pro spotřebu a skladování. Dokonce i výběr těch nejlepších druhů zeleniny a řádná péče o ně se může dostat do neúspěchu, pokud se sklizeň červené řepy nedostaví včas.

Jak určitě zjistíte, jestli přišel čas shromáždit vaše oblíbené kořeny? Za tímto účelem existují určité přesné náznaky, které mohou pomoci jak začátečníkům, tak zkušeným letním obyvatelům. Takže, je-li zelenina pěstované než průměr, který je považován za typický pro cukrovou řepu třídy na povrchu kořene je vizuálně patrné specifické porosty nižší vrcholy zbarví dožluta a suché a meteorologické předpovědi naznačují blížící se nástup prvních mrazů - můžete si být jisti, že doba odběru přišla sklizeň.

Rizikové faktory pro tuto zeleninu jsou také dlouhé deště, protože po nich jsou kořenové plodiny nejen schopné prasknout v půdě, ale také začít hnijící. Pokud se tedy jeseň ukázalo být deštivé, není také užitečné odložit dobu sklizně řepy. Každý rok a v závislosti na regionu se načasování sběru této zeleniny může mírně lišit. V některých lokalitách spadnou na začátku září a v dalších na konci října. Průvodcem pro sklizeň může být v průměru suché a čisté počasí v průměru předtím, než teplota zůstane stabilní na +5, ale před obdobím, kdy se země zmrzne.

Každý ví, že řepa má tři druhy - jídelnu, cukr a krmivo. V každém případě, odstraněna z místa včas a umístěna na bezpečném místě, bude dlouho zachována a ušetří nejen bohatou složku vitamínů, ale také vynikající chutové vlastnosti. Načasování sklizně červené řepy, cukru a krmných medvědích se prakticky shoduje. Jedinou nuance při sklizni cukrové řepy je možno uvést, že v závislosti na odrůdě, jak je to možné jsou schopny se pohybovat - například kořeny časné zrání dosáhnout plné zralosti po pouhých 50 dní po výsadbě. Ale mezi zahradníky, odrůdy s pozdní zrání období stal se velmi populární, protože se mohou chlubit vysoký stupeň lezhkosti.

Výnosy různých typů

Vzhledem k pěstování řepy v průmyslovém měřítku bude hmotnost zeleniny a množství výnosu kořenových plodin z 1 hektaru silně záviset na načasování jeho sklizně z místa. Proto se v těch farmách, kde mnoho let úspěšně vysázelo a rozvíjela tato zeleninová kultura, se věnuje zvláštní pozornost otázce, kdy začít sklízet.

Mnoho farmářů se stará také o výnosy různých druhů řepy z 1 hektaru. Koneckonců, ne každý rodí to pro své vlastní potřeby, stejně jako pro krmivo pro zvířata a pro prodej, aby získal jistý zisk. Jaký je tedy průměrný výnos různých druhů oblíbených kořenových plodin z 1 hektaru využitelné plochy?

Jak ukazuje zkušenost mnoha obyvatel v létě, produktivita stolní řepy z jednoho hektaru může činit asi 40 až 50 tun. To je skutečné v případě, že míra výsadby množitelského materiálu, tj. Semen, bude asi 16 - 20 kg na 1 ha. Mnoho zkušených zahrádkářů, kteří úspěšně pěstují vysoce výnosných moderních odrůd okopanin metodou kapkové závlahy je možné získat vyšší míru výnosů cukrové řepy - až 90 tun na hektar.

Jak je známo, cukrová řepa, kterou mnoho let pěstují farmáři nákladních automobilů téměř ve všech regionech naší země, se nemůže pochlubit tak vysokým výnosem jako jeho předchůdce. Podle odborníků může průměrný výnos tohoto druhu zeleniny činit až 18 tun na hektar. Pokud vezmeme údaje z jednotlivých regionů Ruska, například v regionu Belgorod a na Krasnodarském území, je možné zhroucit asi 30 tun cukrové řepy z 1 hektaru užitečné oblasti. Bohužel naše země v této záležitosti ještě není nesporným vůdcem, jak v některých evropských zemích, stejně jako ve Spojených státech, výnos tohoto druhu zeleniny může dosáhnout asi 60 tun na hektar.

Pokud budeme mluvit o výnos krmné řepy, která se dotýká všech těch truckerů, kteří se rozhodli mít pro svou vlastní potřebu, nebo pro prodej skotu, jeho postavy jsou mírně odlišné od předchozích dvou typů kořenů. Výnosy krmné řepy mohou být od 30 do 60 tun na 1 ha místa. A v tom případě, kdy je možné sbírat asi 60 tun zeleniny, zatímco majitel hospodářských zvířat dostane pěkný bonus v podobě 30 metrických centů vrcholy. Nejvyšší výsledek sbírání krmná řepa plodiny, která byla sklizena v naší zemi v současné době - ​​cca 172 tun na 1 hektar. Správné pěstování okopanin, stejně jako soulad se všemi obecně uznávanými normami zemědělské techniky, je použití vysoce kvalitních dresinků a speciálních biologických produktů může pomoci zvýšit produktivitu práce z 1 ha cukrové řepy v naší zemi, která dává naději mnoha zahrádkářů.

Video "Jak správně vyčistit a uložit"

Jak správně sbírat

Abyste mohli řádně sklízet řepu, budete potřebovat speciální zahradní zařízení, stejně jako nůž s ostřenou čepelí a kontejnerem, kde budete doručovat kořenové plodiny. Bude třeba pečlivě těžit pomocí lopaty nebo vidlice pro tento účel, pak je odstranit ze země spolu s vrcholy. Pak, když je řepa ve vašich rukou, musí být vyčištěna a odstranit zem z povrchu zeleniny. Poté by měly být kořeny umístěny na suchém místě, aby mohly dobře uschnout.

Když odstraníte všechny řepy z zahrady, a to normálně vyschne (to bude trvat asi pár hodin), bude nutné řezy vrcholů s nožem. Tento postup se provádí opatrně a ponechávají se malé procesy, jejichž délka nesmí být větší než 2 cm.

Nemělo by být odloženo prořezávání vrcholů na dlouhou dobu, protože má schopnost sání užitečných látek ze zeleniny. Po dokončení prořezávání vrcholů je třeba zeleninu znovu vysušit. Odborníci nedoporučují, aby se sklizeň rychle uskladnila, je třeba ji držet několik dní při teplotě asi 10-12 stupňů. To je nezbytné, aby bylo možné dotáhnout a kořenit vzniklé rány na kořenových plodinách.

Vzhledem k tomu, že sklizeň řepy je běžnou činností pro všechny zahradníky, často úspěšně prochází. Hlavní věc v době sklizně vaší oblíbené kořenové plodiny je vyhnout se mechanickému neúmyslnému poškození povrchu zeleniny a moudře prořezávat vrcholy. Z jakých podmínek a způsobů zachování této kultury zeleniny bude záviset přímo na tom, jak dlouho jsou vrcholy odříznuty. Pokud vaše plány zahrnují udržení nedotčené a nepoškozené až do začátku jara, pak řízky by měly zůstat asi 2 cm dlouhé.

V případě, kdy se má cukrová řepa uchovávat, dokud nebude příští sezóna sklizena nová plodina, budou vrcholy nakrájeny přímo spolu s částí hlavy zeleniny. To je děláno tak, že oblíbená zelenina nezačne klíčet. Ale v tomto případě je také třeba si uvědomit, že trvá déle, než se drobné škody, které vzniknou v průběhu ořezávání, budou trvat déle. Také během skladování řepy v tomto případě bude nutné pravidelně sledovat, aby se zabránilo hnilobě kořenů.

Video "Minerální výživa cukrové řepy"

Jak strávit správnou a užitečnou výživu sklizně cukrové řepy, kterou se naučíte z videa.

Doba sklizně řepy a výnos řepy od 1 hektaru

Jaký je výnos cukrové řepy z 1 hektaru

Cukrová řepa je jednou z hlavních technických plodin v Rusku. Ze 40 tun ovoce získáte až 8 kg cukru. Na zahradních plochách se pěstují další kultivary řepy. V článku vám řekneme, jaký je výnos cukru, jídelny, krmné řepy z 1 hektaru, výnosy pro různé oblasti a zvážíte, jak zvýšit výnos.

Výnos různých druhů řepy

V Rusku se pěstují tři druhy řepy:

Nejoblíbenější je cukrová řepa. Po zpracování kultura obdrží cukr, buničinu a melasu.

Patoku se používá k přípravě alkoholu a kvasinek a buničina se používá k podávání velkého skotu v hospodářstvích. Některé z řepného odpadu se používají jako hnojivo, například defekační bahno.

Krmná řepa se vyznačuje velkými kořeny. Průměrné indexy jsou 0,8-1,2 kg, někdy hmotnost kořenové plodiny dosahuje 6 kg.

Tabáková řepa vykazuje vyšší výnosy než cukrová řepa

Nabízíme ukazatele výnosů různých odrůd řepy v tabulce.

Nejvyšší výnos cukrové řepy byl zaznamenán na zavlažovaných pozemcích území Krasnodar a regionu Belgorod. Sekací rychlost řepky je 20 kg / ha. Sekera semen cukrové řepy je 10 kg / ha. Pro výsev cukrové řepy v Rusku je přiděleno až 1,3 milionu hektarů. Za rok shromáždí až 24,5 milionu tun.

Charakteristika nejproduktivnějších odrůd

Odrůdy stolní řepy se liší v oblasti pěstování a zralosti. Existují takové odrůdy:

 1. Předčasné zrání. Vegetační doba je 50-80 dní, mají nízké chuťové vlastnosti.
 2. Střední zrání. Ripen za 80-100 dní. Odrůdy středního dozrávání jsou nejproduktivnější.
 3. Pozdě. Vegetativní doba je více než 100 dnů. Řepa je dlouhodobě skladována a má dobré chuťové vlastnosti.

Dobrá úroda poskytuje pouze odrůdy, které mají takové charakteristiky:

 • studená odolnost;
 • odolnost vůči škůdcům a nemocem;
 • dlouhá doba skladování;
 • delší vegetační období.

Mezi jídelnami jsou nejlepší tmavě červené a červenofialové odrůdy

Nabízíme nejproduktivnější odrůdy pro zahradní plochy v tabulce:

Nejoblíbenější mezi zahradníky jsou pozdní odrůdy, protože jsou dobře zachovány až do jara. Ale takové odrůdy nejsou vhodné pro sever.

Časné odrůdy dosahují výnosů 180-820 c / ha (v závislosti na agrotechnických praktikách). Středně zralé odrůdy mají méně než 600 c / ha, zřídka až 1000 c / ha. Průměrné indexy jsou 210-600 c / ha.

Výnos pozdních odrůd je od 200 do 1000 c / ha.

U Sibiře a Uralu jsou vhodné pouze ty nejvíce persistentní odrůdy stolní řepy. Vysoký výnos výnosů Bordeaux-237, Flat Siberian, Flat egyptský. Odolnost proti mrazu má Podzimnaya a Holodostoyka-19. Někdy zasadil výnos středně-kvalitní odrůdy Cylindra (recenze zahradníků o stupni Cylindra), Bravo a Mulatka.

Ranní hybridní odrůda Belushi a Bikores poskytuje vyšší výnos než standardní odrůdy Bordeaux 237 a Bisexual. Hybridní odrůdy Vodan a Tsarina mají velké kořenové plodiny a vysoké výnosy. Přečtěte si také článek: → "Nejlepší sklizené odrůdy řepy pro skladování na zimu".

Pro severní oblasti jsou vhodné odrůdy s kulatými kořenovými plodinami, které jsou skladovány déle.

Výnos řepy závisí na rostoucí oblasti

Podle marketingového výzkumu byl výnos cukrové řepy v roce 2012 na severním Kavkaze 496 c / ha, na Sibiři 245 c / ha. Řepa se pěstuje po celém Rusku, a to iv zavlažovaných oblastech. Více než 20 tisíc.

ha se používá pro plodiny řepky na severním Kavkaze, Povozlje, v centrálních oblastech av Altai. Od 1 hektaru na zavlažovaných pozemcích získáte až 45 tun kořenových plodin. Cukrová řepa je nejproduktivnější ze všech odrůd.

Ve světě je produktivita 34,3 t / ha.

Výnos cukrové řepy samostatně podle regionů Ruska:

 • 30 t / ha na území Krasnodar, oblasti Kursk a Belgorod;
 • 40-50 t / ha v soukromých farmách v centrální části Ruska a v oblasti Moskvy;
 • Průměrný výnos v Rusku činí 17,8 t / ha.

Centrální část Ruska je nejvhodnější pro klimatické podmínky pro pěstování cukru a krmné řepy. Při příznivých povětrnostních podmínkách v oblasti středního černozemského území v Rusku dosahuje výnos 20-25 t / ha. V oblastech, kde dochází k napájení, výnosy dosahují 50 tun / ha.

Zahradní řepa se pěstuje na zahradních pozemcích. Používá se k vaření, nikoli pro technické účely. Mezi stolní odrůdy pro střední Rusko jsou vhodné odrůdy Boltardi a Opolski.

Plody jsou dlouhodobě skladovány a samotná kultura je odolná vůči chorobám. Vysoce výnosné odrůdy Crimson globe, Cold-resistant-19, One-flow a Cylinders jsou vhodné pro střední pás. Přečtěte si také článek: → "Nejlepší řepa.

Jak na jaře pěstovat řepu. "

V polovině nebo konci září můžete začít sběrem cukrové řepy

Jak zvýšit výnos řepy?

Chcete-li získat dobrou úrodinu kořenových plodin, musíte znát faktory ovlivňující výnos:

 1. Světlo a teplo. Řepa má ráda slunečné oblasti. Semena jsou vysazeny v nestíněných oblastech, jinak kořeny rostou malé a mají nízký obsah cukru. Řepa je termofilní plodina, takže při výsadbě semen by teplota neměla být nižší než 6 stupňů. Vhodné pro pěstování řepy - 15-23 stupňů. Kultura dokonce trpí teplem o 30 stupních.
 2. Plodnost půdy. Tento faktor je nejdůležitější. Před výsadbou je půda uvolněna a oplodněna. Plodná vrstva je až 25 cm. Hnojiva jsou přinesena na podzim a na jaře.
 3. Vlhkost půdy. Řepa miluje bohaté zalévání. V průběhu vegetačního období se pravidelně vyskytují vodní plody a semena se vysévají i ve vlhké půdě, nikoliv však v suché půdě.
 4. Předchůdci. Řepy se vysévají v oblastech, kde rostly dříví, hnízdo nebo luštěniny dříve. Správná péče zajistí zvýšení výnosu o 5%.

Je třeba si uvědomit, že špatné osvětlení, kyselá půda, nedostatek nebo přebytečná vlhkost, teplota klesne pod 6 stupňů a zesílení plodin vede ke snížení výnosu.

Pro zvýšení obsahu cukru se rostliny řepy napájí roztokem stolní soli (protože kultura preferuje alkalické půdy). 10 litrů vody vezme 1 lžičku. sůl. Trávíte řešení na 1 m. Můžete použít pouze hnojiva. Podkarmlivayut kultura s výskytem čtyř listů a uprostřed vegetace.

Ukazatele výnosů z půdního typu

 • Hnojiva, která přispěla k ovlivnění výnosu, ale kolik se plodina zvýší, závisí na typu půdy.
 • Když se při plodu cukrové řepy používají měděná hnojiva na podzemní půdní půdu, výnos se zvyšuje z tónu na 10 tun na hektar a obsah cukru o 0,8%.
 • Při pěstování řepy na vylupovaných cernozemích při zavádění kobaltu a molybdenu se výtěžnost zvyšuje z 5 na 10% a obsah cukru o 1,2%. Přečtěte si také článek: → "Jak oplodnit řepu na otevřeném terénu: na jaře, na podzim, pod zimou, pod výsadbou".

Nejlépe obléká řepa

Jak zvýšit výnos řepy v skleníku?

Při pěstování stolní řepy ve skleníku zvažte následující vlastnosti:

 1. Půda. Vhodné jsou jílové, pískovité, ne kyselé půdy. Písčité, podzolické a podmáčené půdy nejsou vhodné.
 2. Předchůdci. Je lépe zařídit zeleninu po zelí, okurkách a rajčatech.
 3. Hnojiva. Před vysazením použijte organická a minerální hnojiva. Hnůj se ve sklenících nepoužívá. Na 1 metr čtvereční. vezměte 5 kg humusu a 30 g superfosfátu.
 4. Příprava osiva. Před sejením ve skleníku se semena kalibrují, namočí a očekávají klíčivost.

Půda je neustále uvolňována, takže nejsou žádné hrudky. Díky řádné péči se výstřely objevují dvakrát rychleji. Protože řepa miluje vlhkost, ve skleníku můžete provést kapající zavlažování.

Červená řepa není plodina odolná proti mrazu, proto je ve střední a severní oblasti kultivace této kultury v sklenících zcela opodstatněná. Kultura je méně nemocná a neumírá mrázům, takže zahradníci dostávají více plodin než na otevřeném pozemku. Kořeny pěstované ve skleníku jsou větší a mají pravidelný tvar.

Pro skleníky vhodné odrůdy:

 1. Boltardi. Není nakloněn šípům.
 2. Burpiz Golden. Má dobré chuťové vlastnosti.
 3. Pablo. Odrůda je brzy zralá a odolná proti střelbě.
 4. Oni také zasíží Red Ball, Detroit, Ataman a Bordeaux.

Nejčastější dotazy

Osvědčený stupeň pro skleníky je Boltardi

Číslo otázky 1. Kdy je řepa sklizená z postele?

Období sklizně závisí na rostoucí oblasti. Bližší k severu se období změní na začátek září. Na jihu a ve středních oblastech je sklizeň sklizena koncem října, kdy začíná mráz a denní teplota nepřesahuje 5 ° C. Suché suché počasí je vhodné pro kopání řepy.

Otázka číslo 2. Jaká půda je vhodná pro získání dobrého plodu řepy?

Řepa má zvýšenou kyselost půdy. Aby bylo možné získat dobrou sklizeň, na podzim je půda oplodněna kompostem. Chcete-li plant řepy, vyberte místo, na kterém papriky, rajčata, okurky nebo lilky rostly dříve. Tyto zeleninové plodiny mají příznivý vliv na plodnost řepy.

Otázka číslo 3. Které růstové promotory jsou vhodné pro zvýšení výtěžku?

Pro zvýšení výnosu řepy se používají Agat-25, Betastimulin, Ecofus, Zirkon a další. Stimulátory růstu nejen zvyšují výnos, ale také zvyšují podobnost semen, růst kořenových plodin, tvoří chorobu odolnou vůči imunitě. V tabulce nabízíme srovnávací popis léků.

Otázka číslo 4. Co určuje výnos řepy?

Produktivita je ovlivněna zavlažováním a úrodností půdy. U řepy je vhodný chernozem, protože je bohatý na živiny. Nedostatek vlhkosti, stejně jako zpožděná sklizeň, snižují výnosy. V období intenzivního růstu od července do srpna vyžaduje kultura bohatou vodu. Kořenové rostliny rostou a obsah cukru se zvyšuje.

Otázka číslo 5. Mohu dostat více než jednu tunu řepy ze sto částí místa?

Ano. To je možné, pokud sklízíte dvakrát za sezónu. Pro kultivaci se vybírají pouze počáteční odrůdy, které sklízejí první sklizeň až do poloviny července a podruhé sejí semínka.

Při vysetí semen v létě je důležité dobře oplodnit půdu. Hnůj a humus nepodporují, používají minerální hnojiva. Na sotku lokality se aplikuje asi 600 g dusíkatých, draselných a fosforečných hnojiv. Zvyšuje výtěžnost popela.

Platíme od 50 do 100 kg na sto metrů čtverečních.

Časté chyby zahradníků

Nabízíme chybám zahradníci, které vedou ke snížení výnosu:

 1. Řepa se pěstuje každoročně na stejném místě. Musí projít nejméně tři roky před dalším vysazením kultury.
 2. Nemůžete zasít řepy v oblastech, kde dříve rostl kukuřice, řepka, ředkvička nebo salát. Kultury vyčerpávají půdu a řepa jako úrodná půda.
 3. Po klíčení semen jsou výhonky ztenčeny. Při zesílení plodin se výtěžnost snižuje a plody jsou malé.

Posoudit kvalitu článku. Chceme být lepší pro vás:

Sklizeň řepy: jak správně sklízet a ukládat

Sbírejte sklizeň řepy až do nástupu podzimních mrazů. Nespěchejte a sklizeň řepy příliš brzy - pokud to uděláte na konci léta, můžete získat zeleninu, která nezhasne včas, ve které se nevytvářejí všechny užitečné látky.

Také není nutné sklízet řepu příliš pozdě, protože s příchodem mrazů vykopáte kořenové kultury nevhodné pro spotřebu a skladování. Dokonce i výběr těch nejlepších druhů zeleniny a řádná péče o ně se může dostat do neúspěchu, pokud se sklizeň červené řepy nedostaví včas.

Jak určitě zjistíte, jestli přišel čas shromáždit vaše oblíbené kořeny? Za tímto účelem existují určité přesné náznaky, které mohou pomoci jak začátečníkům, tak zkušeným letním obyvatelům.

Takže, je-li zelenina pěstované než průměr, který je považován za typický pro cukrovou řepu třídy na povrchu kořene je vizuálně patrné specifické porosty nižší vrcholy zbarví dožluta a suché a meteorologické předpovědi naznačují blížící se nástup prvních mrazů - můžete si být jisti, že doba odběru přišla sklizeň.

Rizikové faktory pro tuto zeleninu jsou také dlouhé deště, protože po nich jsou kořenové plodiny nejen schopné prasknout v půdě, ale také začít hnijící. Pokud se tedy jeseň ukázalo být deštivé, není také užitečné odložit dobu sklizně řepy.

Každý rok a v závislosti na regionu se načasování sběru této zeleniny může mírně lišit. V některých lokalitách spadnou na začátku září a v dalších na konci října.

Průvodcem pro sklizeň může být v průměru suché a čisté počasí v průměru předtím, než teplota zůstane stabilní na +5, ale před obdobím, kdy se země zmrzne.

Každý ví, že řepa má tři druhy - jídelnu, cukr a krmivo. V každém případě, odstraněna z místa včas a umístěna na bezpečném místě, bude dlouho zachována a ušetří nejen bohatou složku vitamínů, ale také vynikající chutové vlastnosti. Načasování sklizně červené řepy, cukru a krmných medvědích se prakticky shoduje.

Jedinou nuance při sklizni cukrové řepy je možno uvést, že v závislosti na odrůdě, jak je to možné jsou schopny se pohybovat - například kořeny časné zrání dosáhnout plné zralosti po pouhých 50 dní po výsadbě. Ale mezi zahradníky, odrůdy s pozdní zrání období stal se velmi populární, protože se mohou chlubit vysoký stupeň lezhkosti.

Výnosy různých typů

Vzhledem k pěstování řepy v průmyslovém měřítku bude hmotnost zeleniny a množství výnosu kořenových plodin z 1 hektaru silně záviset na načasování jeho sklizně z místa. Proto se v těch farmách, kde mnoho let úspěšně vysázelo a rozvíjela tato zeleninová kultura, se věnuje zvláštní pozornost otázce, kdy začít sklízet.

Mnoho farmářů se stará také o výnosy různých druhů řepy z 1 hektaru. Koneckonců, ne každý rodí to pro své vlastní potřeby, stejně jako pro krmivo pro zvířata a pro prodej, aby získal jistý zisk. Jaký je tedy průměrný výnos různých druhů oblíbených kořenových plodin z 1 hektaru využitelné plochy?

Jak ukazuje zkušenost mnoha obyvatel v létě, produktivita stolní řepy z jednoho hektaru může činit asi 40 až 50 tun.

To je skutečné v případě, že míra výsadby množitelského materiálu, tj. Semen, bude asi 16 - 20 kg na 1 ha.

Mnoho zkušených zahrádkářů, kteří úspěšně pěstují vysoce výnosných moderních odrůd okopanin metodou kapkové závlahy je možné získat vyšší míru výnosů cukrové řepy - až 90 tun na hektar.

Jak je známo, cukrová řepa, kterou mnoho let pěstují farmáři nákladních automobilů téměř ve všech regionech naší země, se nemůže pochlubit tak vysokým výnosem jako jeho předchůdce. Podle odborníků může průměrný výnos tohoto druhu zeleniny činit až 18 tun na hektar.

Pokud vezmeme údaje z jednotlivých regionů Ruska, například v regionu Belgorod a na Krasnodarském území, je možné zhroucit asi 30 tun cukrové řepy z 1 hektaru užitečné oblasti.

Bohužel naše země v této záležitosti ještě není nesporným vůdcem, jak v některých evropských zemích, stejně jako ve Spojených státech, výnos tohoto druhu zeleniny může dosáhnout asi 60 tun na hektar.

Pokud budeme mluvit o výnos krmné řepy, která se dotýká všech těch truckerů, kteří se rozhodli mít pro svou vlastní potřebu, nebo pro prodej skotu, jeho postavy jsou mírně odlišné od předchozích dvou typů kořenů.

Výnosy krmné řepy mohou být od 30 do 60 tun na 1 ha místa. A v tom případě, kdy je možné sbírat asi 60 tun zeleniny, zatímco majitel hospodářských zvířat dostane pěkný bonus v podobě 30 metrických centů vrcholy.

Nejvyšší výsledek sbírání krmná řepa plodiny, která byla sklizena v naší zemi v současné době - ​​cca 172 tun na 1 hektar.

Správné pěstování okopanin, stejně jako soulad se všemi obecně uznávanými normami zemědělské techniky, je použití vysoce kvalitních dresinků a speciálních biologických produktů může pomoci zvýšit produktivitu práce z 1 ha cukrové řepy v naší zemi, která dává naději mnoha zahrádkářů.

Video "Jak správně vyčistit a uložit"

Jak správně sbírat

Abyste mohli řádně sklízet řepu, budete potřebovat speciální zahradní zařízení, stejně jako nůž s ostřenou čepelí a kontejnerem, kde budete doručovat kořenové plodiny.

Bude třeba pečlivě těžit pomocí lopaty nebo vidlice pro tento účel, pak je odstranit ze země spolu s vrcholy. Pak, když je řepa ve vašich rukou, musí být vyčištěna a odstranit zem z povrchu zeleniny.

Poté by měly být kořeny umístěny na suchém místě, aby mohly dobře uschnout.

Nemělo by být odloženo prořezávání vrcholů na dlouhou dobu, protože má schopnost sání užitečných látek ze zeleniny. Po dokončení prořezávání vrcholů je třeba zeleninu znovu vysušit.

Odborníci nedoporučují, aby se sklizeň rychle uskladnila, je třeba ji držet několik dní při teplotě asi 10-12 stupňů.

To je nezbytné, aby bylo možné dotáhnout a kořenit vzniklé rány na kořenových plodinách.

Vzhledem k tomu, že sklizeň řepy je běžnou činností pro všechny zahradníky, často úspěšně prochází.

Hlavní věc v době sklizně vaší oblíbené kořenové plodiny je vyhnout se mechanickému neúmyslnému poškození povrchu zeleniny a moudře prořezávat vrcholy.

Z jakých podmínek a způsobů zachování této kultury zeleniny bude záviset přímo na tom, jak dlouho jsou vrcholy odříznuty. Pokud vaše plány zahrnují udržení nedotčené a nepoškozené až do začátku jara, pak řízky by měly zůstat asi 2 cm dlouhé.

V případě, kdy se má cukrová řepa uchovávat, dokud nebude příští sezóna sklizena nová plodina, budou vrcholy nakrájeny přímo spolu s částí hlavy zeleniny. To je děláno tak, že oblíbená zelenina nezačne klíčet.

Ale v tomto případě je také třeba si uvědomit, že trvá déle, než se drobné škody, které vzniknou v průběhu ořezávání, budou trvat déle.

Také během skladování řepy v tomto případě bude nutné pravidelně sledovat, aby se zabránilo hnilobě kořenů.

Video "Minerální výživa cukrové řepy"

Jak strávit správnou a užitečnou výživu sklizně cukrové řepy - učit se z videa.

Pěstování řepky a výnos, na rozdíl od cukru a odrůdy

Jedná se o mléčné kořenové plodiny, které vyrábí mléčné mléčné výrobky u krav a koz. Krmná řepa s potěšením jíst trpasličí králíci a další malý domácí dobytek. Kořenová plodina nepoškodí, naopak, v zimě zcela doplňuje potřebu zvířat v vitamínech.

Pícniny

Jedná se o vytrvalou rostlinu z rodiny Amaranthů, zabudovanou do užitečné kultury v Asii. V Rusku se pěstuje již desetiletí a slouží jako krmivo pro hospodářská zvířata. Krmivo Buryak je vysoce produktivní odrůda, která dozrává 90-100 dní po vzniku.

Formace je v teplém počasí rychlejší. Délka kořenů je až 20 cm. Zelenina má kuželovitý tvar, velké rozměry, hladký povrch. Barva - žlutá se zelenou hlavou. Buničina je šťavnatá a váží až kilogram. Pod zemí se zelenina prohlubuje o 1/2 - 1/3, protože je snadno vytažena.

Má vysoký výnos a téměř nekvetou.

Hodnota krmné řepy je velké množství pektinu a minerálních látek, vitamínů a sacharidů. Jeho listy obsahují proteiny téměř o 16% větší než běžné zrnky. Rozdíl mezi krmnou řepou a cukrem spočívá v tom, že se na pozemcích téměř nikdy nerozrůstá.

Nemá smysl, protože cukrová stolka je chutnější a vhodnější k vaření. Kultury se liší podle externích dat. V odrůdách cukru jsou listy mnohem delší, rostou řapíky světle zelené barvy.

Odrůdy krmiv mají tvar listů ve tvaru srdce s hladkým lesklým povrchem.

Výnos krmné řepy z 1 hektaru

Jako polní plodina se považuje za vynikající prekurzor obilovin. To dělá půdu úrodné, vyčistí pole od plevele. Z mnoha dalších obdělávaných plodin dosahuje nejvyšší výsledek sklizně na hektar.

Výnos krmiva je zajištěn plným využitím vegetačního období a odolností vůči negativním vlivům na životní prostředí. Jeho počáteční produktivita s řádnou péčí se může lišit výnosem. Ukazuje 12-13 000 kořenových plodin na hektar.

Je důležité, aby kultura každým rokem poskytovala stabilní výsledky.

Ze starých odrůd zaoblené formy jsou stále poptávka:

 • Poltava bílá,
 • Poltava semi-
 • Centaur Poli,
 • Umanskaya polusaharnaya kultura.

Existují nové odrůdy, vítězové, poskytující velké výnosy a odolné vůči nemocem. Jedná se o druhy krmné řepy, jako jsou:

 • Žlutá řepa Eckendorf;
 • Lada;
 • Naděje;
 • Miláno.

Oni se stali populární kvůli jejich nízké barvy a vysoké výnosy. Mají obyčejné žluté ovoce s protáhlým oválným tvarem. Neméně populární jsou takové kultivary jako:

 • Vermont je jednosemenný hybrid pro centrální oblast. Mohou se lišit ve tvaru válce ovoce střední délky a šířky. Výnos je vyšší než 800 c / ha.
 • Starmon - má kuželovou kořenovou barvu žlutou barvu. Jeho výnos je téměř 700 c / ha. Nejnižší výtěžek v Jasmine, méně než 85 c / ha.
 • Ideál Krishy - odvozený přechodem Golden Tankard s Eckendorf žlutou. Kořenová plodina má válcový tvar a žlutou barvu.

Technologie pěstování krmné řepy

Pro výsadbu plodiny jsou vyžadovány vysoce úrodné půdy, zbavené plevelů. Je brána v úvahu střídání plodin. Vezměte pozemky, na kterých byly dříve vypěstovány zimní obiloviny, roční trávy nebo řadové plodiny.

Aby se dosáhlo vysokého výnosu, technologie kultivace krmné řepy vyžaduje aplikaci hnojiv od 20 do 40 t / ha. Obzvláště takové agrotechniky jsou relevantní pro písečné hlinité půdy. Zavedení organické hmoty a minerálů zvyšuje výtěžnost o 30%.

Vápno se zavede před peelingem na strniště a superfosfátem - před hlubokým orátem.

Krmení řepy - pěstování

K zasazení krmné řepy je nutné brzy, na konci března - začátkem dubna. Kultivace se provádí na zahřáté půdě až na 5 ° C, potom se semena po dvou týdnech začnou klíčit. Půda je ošetřena herbicidy a pesticidy proti plevelům.

Před sejbou se semena krmné řepy ošetřují proti škůdcům. Hloubka otvoru nebo drážky v lůžku je 5 cm. Rozteč řádků je až půl metru. Vzdálenost mezi rostlinami je 25 cm. Pěstování krmné řepy zahrnuje dvojí uvolnění brány. V případě potřeby se provádí plevel.

První zalévání - po ztenčení, pak podle potřeby.

Sklizeň krmné řepy

Nejlepší čas pro sklizeň řepy je koncem září - začátkem října. K tomuto účelu existují speciální stroje na sklizeň kořenů. Zeleniny z 10 řad rukou jsou položeny páskou o šířce metru a výšce 30 cm. Zařízení je řezáno sekačkou.

Může být použit bramborový kombajn, zvedací zařízení na řepy a další zařízení. Existuje metoda kontinuálního čištění ve dvou fázích. Za prvé, listy jsou odříznuty, pak vykopávají zeleninu a okamžitě je načtou. Sekačka je nastavena tak, aby ponechala řapík až 4 cm.

Pro čištění je použita speciální jednotka.

Skladování krmné řepy

Správná teplota je jednou z hlavních podmínek skladování. Za žádných okolností by neměla překročit 2-3 ° C a klesnout pod 0 ° C. V prvním případě kořen bude klíčit, ve druhém zmrzne.

Skladování krmné řepy je spolehlivější ve stranách ve výškách. Šířka strany je od 2,5 do 3 m, výška od 1,2 do 1,5 m, délka - až 30 cm. Zhora je přístřešek ze slamy o tloušťce nejméně 60 cm.

Stále zelenina je vykládána ve speciálních skladech, kde je větrání a udržuje se speciální teplota.

Video: krmná řepa - pěstování a úprava

Kdy odstranit řepu

Řepa je jednou z nejoblíbenějších a nejoblíbenějších kořenových plodin, jejichž kulturní odrůdy byly pěstovány ve středomořských zemích před více než dvěma tisíciletími. V Rusku se tato zelenina objevila na přelomu 10. a 11. století a téměř okamžitě se zamilovala do všech segmentů obyvatel - od zástupců šlechty až po prostého rolníka.

Od té doby se červená kořenová plodina výrazně vyvíjela a v našich dnech překvapuje obrovským výběrem odrůd s velmi odlišnými vlastnostmi. Zdravá a chutná zelenina nadále zaujímá čestné místo na pozemku a v rodinném menu. Koneckonců, bez toho není možné si představit takové tradiční pokrmy pro ruský stůl jako vinaigrette, boršč nebo sleď pod kožich.

Některé zvláštnosti dozrávání řepy

Díky přetrvávající práci chovatelů jsou odrůdy odvozeny, které jsou schopné nést hojné ovoce v nejnepříznivějších klimatických podmínkách. Proto je nyní možné úspěšně pěstovat repu i začátečníkům, zejména proto, že jejich zemědělská technologie je nekomplikovaná a snadno realizovatelná. Je nutné vybrat pouze správnou odrůdu vzhledem ke klimatickým rysům regionu.

 • U regionů s krátkými a chladnými léty se nejlépe hodí rané a středně zralé odrůdy, jejichž vegetační doba nepřesahuje 100 dní.
 • Pěstování mrazuvzdorných odrůd lze vyrobit na zimu nebo na začátku jara. Pak lze sklizeň shromáždit na konci července nebo srpna. Zpravidla, v této době dozrát časné a časné zrání řepy, který vyžaduje okamžitou spotřebu a není vhodný pro dlouhé skladování.
 • Chcete-li udržovat kořenové plodiny čerstvé po dlouhou dobu, zvolte střední a pozdní odrůdy pro výsadbu. Obvykle jsou připraveny na sklizeň nejdříve v září, protože v srpnu koncentrace cukrů, které přispívají k lepšímu zachování, stále ještě nestačí.

Čtěte více Červená řepa: výsadba a péče v otevřeném terénu

Jak přesně určit dobu sklizně

Existuje několik základních vlastností, které by měly být určeny, když je čas na sklizeň řepy.

 • Především je třeba věnovat pozornost délce vegetace určité odrůdy, kterou deklaroval producent osiva. Ranná zrání řepy bude připraveno k těžbě v průměru za 60-80 dní, tedy kolem začátku srpna. Střední a pozdní odrůdy nebudou připraveny po 3,5 měsících.
 • Nezapomínejte, že uvedené datum splatnosti jsou pouze hrubým průvodcem. Zkušení zahradníci vědí, že povětrnostní podmínky v určité sezóně mohou významně upravit. Pokud je podzim příliš teplý, nebo naopak chladný a deštivý, je lepší nechat zdržovat čištění. Ale suché a mírně teplé počasí přispívá k akumulaci cukrů a vitamínů, takže sklizeň může být také odložena.
 • Externí značky mohou také poskytnout stopu. Když dojde k zralosti "kořenů", začínají "vrcholy" postupně ztmavovat a spodní listy zcela zbarví a vysuší. Stanovte načasování sklizně podle velikosti a tvaru kořenové plodiny. Musí plně respektovat odrůdové rysy.
 • Dalším signálem pro okamžité čištění je hrozba prvního mrazu. To je obvykle pravdivé při růstu pozdních zrání. Kopání kořenových plodin je nezbytné i v případě, že nejsou dostatečně zralé, protože zamrzlé vrchní část hlavy nedovolí, aby byla zelenina uložena po dlouhou dobu.
 • Není žádoucí předčasně sbírat řepu, protože chladné počasí v posledních dnech léta a podzimu podporuje aktivní vegetaci a v důsledku toho výrazné zvýšení hmotnosti ovoce a akumulaci cenných vitaminů a minerálů v nich.

Jak správně sklízet řepu

Získání bohaté sklizně kořenových plodin na podzim je velmi příjemné, ale nestačí. Je důležité, aby vše zůstávalo dlouhé, takže si můžete užít celou zimu s vitaminovými saláty a lahodným borškem. A při tom je při čištění nutné přijmout několik jemností procesu.

 • Při plánování kopat řepy, věnujte pozornost počasí. Jste vhodný pouze pro slunečný den bez deště, protože zalévaná zelenina rychle hnije.
 • Nejlepší je odstranit kořenové plodiny ručně. Pokud je nutné použít lopaty nebo vidličky, snažte se nepoškodit tenkou pokožku, protože jakákoli rána se může stát branou k patogenním houbám a virům.
 • Hlava a boční kořeny musí být zkráceny ostrým nástrojem (nůžkami nebo prkénkem). Z nadzemní části by nemělo přesáhnout 1 cm, jinak by kořenová plodina v zimě klíčila. Příliš dlouhý kořen kořenů lze také zkrátit.
 • Před uskladněním pro skladování musí být řepa sušena. Bude to pohodlnější, pokud to počasí dovolí, přímo na posteli. Se zvýšenou vlhkostí půdy a vzduchu je lepší sušit plodiny položením do jedné vrstvy pod baldachýnem nebo v přístřešku. Hlavní věc je, že místo sušení by mělo být řádně větráno.
 • Před odstraněním kořenových plodin ve sklepě nebo v sklepě je třeba je pečlivě zkontrolovat a třídit, odstranit nemocné a poškozené vzorky.

Přečtěte si více Proč nejsou vodní melouny svázány

Základní pravidla pro ukládání

Sklizeň, která zraje a je sklizena podle všech pravidel, bude v zimním období bez problémů v zásobníku, pokud budou pro ni vytvořeny nezbytné podmínky.

 • Při skladování v příkopu nebo jámy je ovoce umístěno pod hloubkou zamrznutí a je pokryto pískem na úrovni země. Nezapomeňte dodatečně chránit stěny a dno před pronikáním hlodavců. S touto metodou bude vitamínová zelenina dokonale zachována po celou zimu a bude k dispozici pouze na jaře po sněžení.
 • Pro pravidelné používání řepy během celé zimní sezóny je vhodné umístit plodinu na chladném a suchém úložišti, kde nebude vystavena negativním teplotám. V této funkci můžete využít sklep nebo sklep. V malém množství je také vhodná běžná lednička. Optimální teplota v místě skladování by měla být v rozmezí 0 až + 3 ° C.
 • Ve skladech lze kořenové plodiny umístit do dřevěných krabic, plastových sáčků nebo košů, nalijte suchý písek nebo piliny. Je povoleno ukládat velké objemy jednoduše v systémech na regálech nebo v burlkách.

Kdy je třeba vyčistit řepu. Podmínky skladování řepy

Podmínky čištění: řepa:

Jak je známo, data pro sklizeň kořenových plodin závisí na mnoha faktorech, jako jsou: cíle kultivace, klimatické podmínky regionu a rovněž charakteristika určité rostlinné odrůdy.

Se začátkem září nezpívejte vše co nejrychleji z postele, protože mnoho pozdějších zeleninových plodin má stále zralé období, a proto doporučujeme, abyste začali sklizeň blíže ke konci měsíce. V minulosti shromáždili stolní řepu a pak začali sbírat mrkev.

Důvodem tohoto pořadí shromáždění je velká termofilní povaha řepy, mrkev je v tomto ohledu méně náročná. Červená řepa je nejvíce citlivá na podzimní mrazy, z tohoto důvodu je odstraněna před nástupem podzimních mrazů nebo bezprostředně po prvním.

Když odstraníte řepu, je lepší listy otáčet, než je řezat. Pokud jste udělali všechno v pořádku a shromáždili jste včas plodinu z řepy, můžete ji používat po celý rok, protože to je dobré pro udržení a neměli byste mít zbytečné problémy se skladováním.

Optimální podmínky pro sklizeň: nástup stabilního slunečného počasí, snižování teploty na 5 ° C. Velká pozornost při výběru načasování sklizně řepy by měla být věnována prognózům meteorologů. Obvykle se postup začíná v druhé polovině září, konečný termín pro sklizeň řepy je 1. listopad.

Jsme vedeni povětrnostními podmínkami

Podzim je příliš teplý. V tomto případě je řepa lepší nechat dlouho na posteli - to může být vláknité a dokonce mírně lignified.

Deštivý podzim. Rovněž nezdržujte delší dobu čištění. Přebytek vlhkosti v půdě negativně ovlivní chuť plodiny. Ano, příliš šťavnatá řepa je dlouho držena. Mimochodem, jestli to přehnáte v zahradě za deštivého počasí, kořenové plodiny se mohou ohýbat a prasknout.

Suché podzim. Velmi příznivé počasí. Pokud je podzim suchý a mírně teplý, je mnohem lepší držet řepu v zemi než ve sklepě. Bude hromadit mnoho vitamínů a bude dobře skladovat.

Nejlepší je sklízet po technické zralosti.

Jedním z jeho znaků je žloutnutí listů (v suchých letech to však nemusí znamenat zralost, ale nízkou úroveň vlhkosti v půdě).

Withering centrálních výhonků a listů je známkou nemoci nebo poškození rostlinných škůdců. Takové rostliny by měly být okamžitě odstraněny, aby se zabránilo šíření choroby. Je-li podzim dlouhý a velmi teplý, čekání na nástup chladného počasí na shromažďování kořenových plodin nestojí za to - v teple a vlhkosti se často začínají zakopávat mrkev a řepa - jedná se o dvouleté rostliny.

Klíčovité kořenové plodiny jsou špatně skladovány a ztuhlé, nepříjemné chuť. Ale také spěchat s kopání to není nutné - nezralé kořenové plodiny rychle vymizí a hnilobí - často nezralé plodiny dokonce ani před novoroční svátky. Velká kořenová zelenina může být vykopaná (brzy), zatímco malé by měly být ponechány později - nechat trochu vyrůstat.

Čištění řepy - doporučení

Sklizeň řepy se provádí o něco dříve než čištění mrkve. Jeho kořeny jsou větší a vyčnívají nad povrch země více. Proto jsou vážně poškozeny mrazem. Zralé odrůdy dozrály v červenci.

V době přípravy mají prvotřídní kořenové plodiny o průměru 5-10 cm. Kořenové plodiny druhé jakosti dosahují v průměru až 14 cm.

Sklizeň řepky se provádí, když listy zbarví do žluté a suší.

Obvykle se jedná o konec srpna a první polovinu září. Kořeny jsou velmi pečlivě, aby nedošlo k jejich poškození, prolomily se vidlemi. Pak jsou z půdy odstraněny ruce, vyčištěny zbytky země.

Poté opatrně použijte ostré nože, abyste se nedotkli samotné kořenové plodiny. Délka řapíku po sklizni by neměla být větší než 2 cm.

Rizikové faktory pro tuto zeleninu jsou také dlouhé deště, protože po nich jsou kořenové plodiny nejen schopné prasknout v půdě, ale také začít hnijící. Pokud se tedy jeseň ukázalo být deštivé, není také užitečné odložit dobu sklizně řepy.

Jak ukládat repa - nejlepší podmínky pro ukládání řepy

Aby se zabránilo vývoji mikroorganismů, měla by se plodina ošetřit křídou.

Je dobré skladovat řepu vedle brambor. To má příznivý účinek na obě zeleniny. Kořenové plodiny mají charakteristickou silnou slupku. Chrání je před mechanickým poškozením a také snižuje odpařování vlhkosti.

Kromě toho má zelenina schopnost vyléčit malé škrábance v horní části. Životnost této plodiny se však sníží na 4 měsíce. Pokud se hlavy roztrhnou, doba klesá na 3-4 měsíce.

Ještě méně může položit plodinu poškozenou chorobami a hmyzem.

Dokonce i jedna nemocná hlava v celé dávce je schopna zničit velké množství dalších kořenových plodin. Po shromáždění všech hlav budete muset důkladně prozkoumat, oddělit poškozené, zkažené a nemocné vzorky. Pak je na vzduchu suchý.

Není-li plodina mechanicky poškozená a není infikována, je po 8 měsících tiše povoleno. To znamená, že při přesném sklizni a za vhodných podmínek může být sklizeň zachována až do příštího obilí.

V takovém případě bude uchováván čerstvý.

Hlava s průměrem až 10 cm je nejlépe zachována. Nejlepší vlhkost pro sklizeň je 80-85%. A nejlepší teplota je 2-3 ° C. Trezory musí být chladné a suché. Měl by být chráněn před mrazem. Po pádu hlava hnilobě a onemocní. Je třeba mít na paměti, že zachování kvality může záviset na podmínkách pěstování a na charakteristikách určité odrůdy.

Postupujte podle následujících pravidel a pracovních postupů:

Rizikové faktory pro tuto zeleninu jsou také dlouhé deště, protože po nich jsou kořenové plodiny nejen schopné prasknout v půdě, ale také začít hnijící. Pokud se tedy jeseň ukázalo být deštivé, není také užitečné odložit dobu sklizně řepy.

Každé, dokonce i velmi malé poškození kůže, je brána k infekci a ona, věřte mi, nebude chybět příležitost a jistě pronikne do zdravé kořenové plodiny.

Už je to něco a v půdě je dostatek škodlivých mikroorganismů.

Uříznout vrcholy, ale ne úplně, k samotným kořenům, opouštět „ocas“ až 1 cm Častou chybou -. Vypuknout (odšroubování) vršky rukou. To se nedoporučuje.

Pěstování řepy nebo jak získat velké plodiny buryaků

Zasít semena začala růst, teplota vzduchu musí být vyšší než značka 5 stupňů - když se objeví první výhonky po 20 dnech. Pokud se stojan teploměru zvýší nad 10 stupňů, repa nebude zaostávat a vylít asi za deset dní.

To znamená, že čím vyšší je teplota, tím rychleji bude výhonky, nezapomeňte vzít v úvahu tato vlastnost semen, plánuje plodin a pěstování cukrové řepy.

Rizikové faktory pro tuto zeleninu jsou také dlouhé deště, protože po nich jsou kořenové plodiny nejen schopné prasknout v půdě, ale také začít hnijící. Pokud se tedy jeseň ukázalo být deštivé, není také užitečné odložit dobu sklizně řepy.

Doba výsadby neovlivní výnos cukrové řepy: pokud budete dodržovat základní pravidla péče a času k odstranění plevele, a rovněž za předpokladu horké počasí, pozdní vysazeny rostliny jsou schopny poskytnout velkou úrodu, neměl připustit časné plodiny.

Video "jemnost kultivace"

Z videa se dozvíte o jemnosti růstu tohoto kořene.

Která půda je vhodná

Aby se zvýšila výtěžnost rostlin s jejich objemem, nezapomeňte napustit červené řepy během vzniku výhonků. Kromě toho má dostatečné množství vlhkosti příznivý vliv na tvorbu listů.

Jakmile kořen je dostatečná zakořenit, zavlažování může být snížena: dobře vyvinuté řepa snadno přenášet krátké období sucha, ale nadbytek vlhkosti v tomto období se nevztahuje na ta láska řepy.

Nadměrná úroveň zvlhčování půdy může nepříznivě ovlivnit růst rostlinné zeleniny a mírně snížit výnos plodiny.

Rizikové faktory pro tuto zeleninu jsou také dlouhé deště, protože po nich jsou kořenové plodiny nejen schopné prasknout v půdě, ale také začít hnijící. Pokud se tedy jeseň ukázalo být deštivé, není také užitečné odložit dobu sklizně řepy.

Nejvhodnější jsou volné půdní směsi bohaté na humus. Je důležité oplodnit oblast pod plodinou na podzim - dělat hnůj v poměru 25t na 1 hektar.

Příprava osiva k setí

Pro usnadnění následné péče o řepu, stejně jako pro urychlení vzniku sazenic, semena musí klíčit. Postupujte takto:

 • Vložte vlhkou vatu nebo bavlněnou látku do mělké mísy a na ni několik desítek semen;
 • Na vrcholu osiva zakryjte další vrstvu navlhčené látky;
 • udržujte strukturu hydratovanou.

Podle počtu naklíčených semen můžete určit celkové procento klíčivosti. Pro semena první třídy je zpravidla klíčivost asi 80%.

Existují způsoby, jak urychlit klíčení: například vernalizace. Tento způsob zahrnuje namáčení semen po dobu 36 hodin v běžné čisté vody, načež se nabobtnalé semena umístěných v chladničce po dobu nejméně 8 dnů, umístěním do nádoby rovnoměrnou vrstvu, o tloušťce 3 cm. Všechny manipulace nutné, aby nejméně 12 dní před očekávaným výsevem.

Obvyklá míra očkování je 19 gramů semen na sto čtverečních metrů - při sledování této hustoty semen nezabíráte další péči o řepu. Nešel semena více než 3 cm - oni prostě nemusí dostatek kyslíku, ale ne zasít příliš malý, a pak všechny plodiny prostě foukané pryč větrem.

Jak pěstovat sazenice?

Zajímá vás, jak pěstovat rané kořeny na konci jara, přemýšlet o stavbě skleníku nebo izolované lůžek.

Druhé provedení nevyžaduje zvláštní úsilí, potom kopat malé a mělké příkop (ne hlouběji než 40 cm, ne větší než 1,5 m), jejíž dno vrstva hnoje je umístěn (hromada by měla být nad zemí 20 cm) a 20 Od země se vylije vrstva centimetru.

Rizikové faktory pro tuto zeleninu jsou také dlouhé deště, protože po nich jsou kořenové plodiny nejen schopné prasknout v půdě, ale také začít hnijící. Pokud se tedy jeseň ukázalo být deštivé, není také užitečné odložit dobu sklizně řepy.

Území je zasazeno tímto způsobem na konci dubna, pokud používáte sazenice - pak 20. května. Tato metoda umožňuje shromažďování kořenů daleko dříve.

Jak se starat o kořenovou zeleninu?

Při zodpovězení otázky péče o cukrovou řepu je třeba nejprve uvést nepřípustnost vzhledu tvrdé kůry na povrchu půdy.

Dalším bodem, který je nebezpečný pro mladé rostliny, plevele: jsou docela schopni zasáhnout mladé výhonky, protože parazitické rostliny se vyvíjejí mnohem rychleji než rostlinné plodiny.

Chcete-li pěstovat plodinu nezklamal, snažte se pravidelně uvolňovat půdu, hojně osvěžit postele a zbavit se plevelů. Dost dobře fungoval tento způsob potlačení plevelných rostlin, jako nastříkáním roztoku lůžek dusičnanu sodného (vedle ní červené řepy má rád).

Rizikové faktory pro tuto zeleninu jsou také dlouhé deště, protože po nich jsou kořenové plodiny nejen schopné prasknout v půdě, ale také začít hnijící. Pokud se tedy jeseň ukázalo být deštivé, není také užitečné odložit dobu sklizně řepy.

Druhé krmení by mělo být provedeno, když jsou řádky řepy téměř zavřené, nicméně hnojiva budou potřebovat trochu víc.

Mnoho lidí se zajímá o otázku, proč řepa někdy ztrácí chuť a špatně ovoce? Aby byla řepa sladká a dobrá sklizeň, rostliny musí být pečlivě tenké. Kořeny, aktivně se rozvíjejí, od sebe od sebe živiny, respektive, hustě vysázená řepa roste slabá, mělká a bez chuti.

Několikrát oddělte postele, podle toho, kolik semen se původně vysilo:

 • poprvé - po vzhledu prvního páru listů, přičemž vzdálenost mezi klíčky nejméně 2 cm;
 • druhýkrát - po vzhledu pátého skutečného listu, ponechání vzdáleností asi 5 cm;
 • Třetí den je řepa ztenčena v srpnu, přičemž vzdálenosti nejméně 7 cm.

Zpravidla čisticí okopaniny byla provedena na 75. den výsadby, je důležité, aby se zabránilo riziku zeleniny prvních mrazů. Dodržování pravidel péče, od 1 hektar může sbírat asi 40 tun kořenovou zeleninou (to je jídelní kultura), krmná řepa as 1 hektar sklizené asi 30 tun.

Video "Příprava osiva"

Z videa se dozvíte, jak připravit semena pro výsadbu.

Podmínky sklizně řepy

Dnes v článku vám řekneme vše o sklizni řepy - o načasování a také o tom, jak zjistit zralost řepy přes její vzhled.

Vezmeme jako výchozí bod skutečnost, že žijeme ve středním pásmu Ruské federace a v raných květnu jsme zasadili řepu.

Doba zrání pro řepu

Podmínky sklizně řepy závisí přímo na odrůdě, kterou jste zasadili. Jsou identifikovány celkem tři skupiny řepy.

Scarlet výše, červený balón zlepšila, Skvirsky dárek zaoblené temnochervony, Nohovski, kulaté Leningrad 221/17, egyptské plochý, rubidus Detroit, Detroit Red kachna, Gribovskaya ploskayaA-473, Boltardi, podzimnego a Detroit.

V průměru je zrání těchto odrůd od 50 do 80 dnů. Proto je nutné zahájit sklizeň řepy v červenci nebo začátku srpna.

Existují také odrůdy klasifikované jako ultra-zrající druhy, avšak nemají vysoké chuťové vlastnosti. Proto, chcete-li si vychutnat skutečně bohatý a krásný boršč, měli byste být trpěliví.

Sonatal Havskaya, Darkie, ruský singl semínko, Redondo, Red Cloud, Pronto, Pablo, Opole nesrovnatelný 463, mulat, Mona, Libérie, Lark, Red válcovitý, Cornell, Ideal, Detroit Nero Dvuhsemyannaya TAA, Globe, Bravo, Bolivar, Bichores, odolný proti chladu, bordeaux, karmínová koule.

Rizikové faktory pro tuto zeleninu jsou také dlouhé deště, protože po nich jsou kořenové plodiny nejen schopné prasknout v půdě, ale také začít hnijící. Pokud se tedy jeseň ukázalo být deštivé, není také užitečné odložit dobu sklizně řepy.

Teen, cylindr, torpéda atd. Kořenové plodiny dozrávají 100 až 135 dní. Tyto odrůdy jsou skladovány po celou zimu až do jara.

Proč je důležité udržovat potřebné podmínky čištění řepy?

Za prvé, řepa rostou bližší k podzimu, kdy dochází k postupnému poklesu teplot. Také největší počet užitečných částic se hromadí v kořenových plodinách během konečné fáze růstu. Ale nepokládejte čištění až do okamžiku mrznutí, protože mráz výrazně zkrátí trvanlivost řepy.

Faktor počasí

Pod podmínkou suchého a mírně teplého podzimu může být cukrová řepa uchovávána v zemi - je mnohem lepší než ukládat sběr řepy do sklepa. Vzhledem k tomu, že je v zemi, řepa ukládá velké množství vitamínů a bude dokonale zachována v zimě.

Pokud je podzim deštivý, dlouho neohývejte čištění. Velké množství vlhkosti v půdě negativně ovlivní chuť kořenové zeleniny a zkrátí trvanlivost kořenů. Pokud je ponecháno v dešti po dlouhou dobu na řepu v půdě, je prasklé a může být zhnité.

Když je podzim velmi teplý, termínů sklizně řepy smršťovat, protože může být mírně lignifikovaný a bude vláknitý.

Jak stanovit zralost řepy podle vnějších vlastností

Pokud velikost kořenových plodin dosáhne určeného množství na obalu se semenem, znamená to, že se sbírá plodina. Určení rozměrů není obtížné, protože kořenové plodiny jsou téměř vždy viditelné nad povrchem země.

Listy níže jsou vysušeny a zbarvovány do žluté.

Řepa je obvykle vytažena ze země s vidličkami. To se provádí za účelem důkladného vyčištění půdy a nepoškozování kořenových plodin.

Důležitým bodem je, že vrcholy by měly být sníženy úhledně a zbývající stopku nesmí překročit 1 cm. Necháte-li větší růst kořenů dovnitř na začátku zimy, což nelze připustit.

Takže teď víte termínů sklizně řepy a základní pravidla. Bohatá sklizeň!

ŘepaČervená řepa - roční, dvouletá a víceletých bylin z čeledi Chenopodiaceae. Pěstované dvouleté rostliny: cukr, krmiva, a červené řepy, které tvoří kořenové a listová řepa nebo mangold, který se používá v potravinářském listů.

Cukrová řepa je nejdůležitější sacharinová kultura v naší zemi. Ve svých koříncích obsahuje až 20% sacharózy. Cukrová řepa se také pěstuje pro krmení hospodářských zvířat, neboť je lepší než krmná řepa, pstruhy a řepka podle nutriční hodnoty. Rostlina, stejně jako odpad z produkce cukrové řepy (buničina, melasa) je dobrým výživným jídlem pro hospodářská zvířata.

V Rusku, cukrová řepa se pěstuje na počátku XIX století. To se pěstuje v regionech Ukrajina, Voroněže, Kursk, Tambov a Lipetsk, v pobaltských státech a v Bělorusku, Gruzii a Arménii, v Povolží, západní Sibiř, Kyrgyzstán.

Plodiny zaujímají 3,7 milionu hektarů. Průměrný výnos cukrové řepy je přibližně 240-250 c / ha. Pěstitelé cukrové řepy pokročilých farem dostávají více než 800 c / ha. V zahraničí se cukrová řepa pěstuje především v evropských zemích a ve Spojených státech.

Rizikové faktory pro tuto zeleninu jsou také dlouhé deště, protože po nich jsou kořenové plodiny nejen schopné prasknout v půdě, ale také začít hnijící. Pokud se tedy jeseň ukázalo být deštivé, není také užitečné odložit dobu sklizně řepy.

Společně rostou, tvoří společný výskyt - glomerulus obsahující až 4 nebo více semen. Klíčením rud se kořeny vzájemně překrývají a rostliny se navzájem stlačují. Musí být ztenčeny a to je velmi náročný proces.

V Sovětském svazu, poprvé na světě, byly vytvořeny odrůdy jednolůžkové cukrové řepy. Zavedení těchto odrůd do produkce umožnilo mechanizovat zředění plodin a snížit náklady na manuální práci.

Nejběžnější odrůdy cukrové řepy jsou Ramonskaya, Yaltushkovskaya single-seeded, Kuban polyhybrid, Belotserkovsky polyhybrid.

Rizikové faktory pro tuto zeleninu jsou také dlouhé deště, protože po nich jsou kořenové plodiny nejen schopné prasknout v půdě, ale také začít hnijící. Pokud se tedy jeseň ukázalo být deštivé, není také užitečné odložit dobu sklizně řepy.

Pro zachování půdní vlhkost harrowed a smyčky brzy na jaře, před výsadbou a pečlivě uvolnit kormidlo a harrowed znovu (viz na zpracování půdy] Nejlépe předchůdce v střídání plodin -.. oplodněného zimní obilovin, luštěnin a řádků plodin (brambory, kukuřičné siláže).

Vraťte se na své původní místo, tato kultura by neměla být dříve než za 4-5 let.

Během období růstu a vývoje musí být cukrová řepa opatřena všemi prvky výživy. Přibližně 30-60 kg dusíku, 30-90 kg fosforu a 45-60 kg draslíku se vyžaduje na hektar. Velmi dobré výsledky jsou dosaženy při aplikaci 20-30 tun hnoje na 1 ha. Efektivní a zavedení mikroferferů: zinek, měď, boritá atd.

Řepa se vysazuje, když půda v hloubce 5 cm zahřeje na 6-7 °. Při sejení se používají secí stroje na řepné řepy, které se současně se semeny přidávají do řad a minerálních hnojiv.

Rizikové faktory pro tuto zeleninu jsou také dlouhé deště, protože po nich jsou kořenové plodiny nejen schopné prasknout v půdě, ale také začít hnijící. Pokud se tedy jeseň ukázalo být deštivé, není také užitečné odložit dobu sklizně řepy.

U lehkých půd a cernozem je nejvyšší hloubka sečení 3-4 cm, u těžkých semen - 2,5-3 cm.

Péče o plodiny se snižuje na obsah půdy ve volném a čistém stavu plevelů, hnojení, ztenčení a zalévání. Po výskytu výhonků a až do uzavření řádků se provádí 2-3 kultivace mezi sebou a 1-2 krmení.

Při ztenčení jsou 10-12 rostlin ponechány na každém běžném metru řádku. Nedostatek světla a tepla prudce snižuje výnos a cukernatost řepy. Vyžaduje to vlhkost. V suchých letech jsou plodiny napojeny 4-5 krát, spotřebovávají 500-600 m3 vody na 1 ha na zavlažování.

Sklizeň se sklízí se sklízečem cukrové řepy a dalšími stroji

To je skutečné v případě, že míra výsadby množitelského materiálu, tj. Semen, bude asi 16 - 20 kg na 1 ha.

Tabáková řepa roste dobře na plodných, bohatých na humus hliněných cernozemích. Zasažte na jaře, když se zahřeje půda až na 6-8 °. Odrůda Podzimnaya se může vysát na podzim. Společně se semeny se zavádí minerální hnojiva. Na 1 m2 jsou umístěny 30-40 rostlin, což odpovídá 12-15 kg semen na 1 ha.

Tabáková řepa velmi reaguje na hnojení organickými a minerálními hnojivy. 80 kg dusičnanu amonného, ​​120 kg superfosfátu a 60 kg chloridu draselného se aplikuje na hektar. Odpovědná řepa a zavlažování. V závislosti na zóně se zavlažování provádí 2 až 10krát s rychlostí zavlažování 250-300 m3 na 1 ha.

Na plochách cukrové řepy se provádí pravidelná interdruhová ošetření a odstraní se buriny. Průměrná produktivita stolní řepy je 300-500 c / ha.

To je skutečné v případě, že míra výsadby množitelského materiálu, tj. Semen, bude asi 16 - 20 kg na 1 ha.

Krmná řepa - cenné šťavnaté jídlo. Jedná se o vysoce produktivní plodinu. Výnos kořenových plodin dosahuje 1500 centů na hektar, listy -300 až 500 centů / ha. Za výsevem péče o kukuřici je stejný jako při výsevu cukru a stolní řepy. Odrůdy jsou Eckendorf Yellow, Barres, Polosladké bílé.