Krmná řepa - technologie pěstování. Odrůdy a kultivace, rozdíly krmné řepy z cukru

Jedná se o mléčné kořenové plodiny, které vyrábí mléčné mléčné výrobky u krav a koz. Krmná řepa s potěšením jíst trpasličí králíci a další malý domácí dobytek. Kořenová plodina nepoškodí, naopak, v zimě zcela doplňuje potřebu zvířat v vitamínech.

Pícniny

Jedná se o vytrvalou rostlinu z rodiny Amaranthů, zabudovanou do užitečné kultury v Asii. V Rusku se pěstuje již desetiletí a slouží jako krmivo pro hospodářská zvířata. Krmivo Buryak je vysoce produktivní odrůda, která dozrává 90-100 dní po vzniku. Formace je v teplém počasí rychlejší. Délka kořenů je až 20 cm. Zelenina má kuželovitý tvar, velké rozměry, hladký povrch. Barva - žlutá se zelenou hlavou. Buničina je šťavnatá a váží až kilogram. Pod zemí se zelenina prohlubuje o 1/2 - 1/3, protože je snadno vytažena. Má vysoký výnos a téměř nekvetou.

Rozdíl mezi cukrovou řepkou a krmivy

Hodnota krmné řepy je velké množství pektinu a minerálních látek, vitamínů a sacharidů. Jeho listy obsahují proteiny téměř o 16% větší než běžné zrnky. Rozdíl mezi krmnou řepou a cukrem spočívá v tom, že se na pozemcích téměř nikdy nerozrůstá. Nemá smysl, protože cukrová stolka je chutnější a vhodnější k vaření. Kultury se liší podle externích dat. V odrůdách cukru jsou listy mnohem delší, rostou řapíky světle zelené barvy. Odrůdy krmiv mají tvar listů ve tvaru srdce s hladkým lesklým povrchem.

Výnos krmné řepy z 1 hektaru

Jako polní plodina se považuje za vynikající prekurzor obilovin. To dělá půdu úrodné, vyčistí pole od plevele. Z mnoha dalších obdělávaných plodin dosahuje nejvyšší výsledek sklizně na hektar. Výnos krmiva je zajištěn plným využitím vegetačního období a odolností vůči negativním vlivům na životní prostředí. Jeho počáteční produktivita s řádnou péčí se může lišit výnosem. Ukazuje 12-13 000 kořenových plodin na hektar. Je důležité, aby kultura každým rokem poskytovala stabilní výsledky.

Odrůdy krmné řepy

Ze starých odrůd zaoblené formy jsou stále poptávka:

 • Poltava bílá,
 • Poltava semi-
 • Centaur Poli,
 • Umanskaya polusaharnaya kultura.

Existují nové odrůdy, vítězové, poskytující velké výnosy a odolné vůči nemocem. Jedná se o druhy krmné řepy, jako jsou:

 • Žlutá řepa Eckendorf;
 • Lada;
 • Naděje;
 • Miláno.

Oni se stali populární kvůli jejich nízké barvy a vysoké výnosy. Mají obyčejné žluté ovoce s protáhlým oválným tvarem. Neméně populární jsou takové kultivary jako:

 • Vermont je jednosemenný hybrid pro centrální oblast. Mohou se lišit ve tvaru válce ovoce střední délky a šířky. Výnos je vyšší než 800 c / ha.
 • Starmon - má kuželovou kořenovou barvu žlutou barvu. Jeho výnos je téměř 700 c / ha. Nejnižší výtěžek v Jasmine, méně než 85 c / ha.
 • Ideál Krishy - odvozený přechodem Golden Tankard s Eckendorf žlutou. Kořenová plodina má válcový tvar a žlutou barvu.

Technologie pěstování krmné řepy

Pro výsadbu plodiny jsou vyžadovány vysoce úrodné půdy, zbavené plevelů. Je brána v úvahu střídání plodin. Vezměte pozemky, na kterých byly dříve vypěstovány zimní obiloviny, roční trávy nebo řadové plodiny. Aby se dosáhlo vysokého výnosu, technologie kultivace krmné řepy vyžaduje aplikaci hnojiv od 20 do 40 t / ha. Obzvláště takové agrotechniky jsou relevantní pro písečné hlinité půdy. Zavedení organické hmoty a minerálů zvyšuje výtěžnost o 30%. Vápno se zavede před peelingem na strniště a superfosfátem - před hlubokým orátem.

Krmení řepy - pěstování

K zasazení krmné řepy je nutné brzy, na konci března - začátkem dubna. Kultivace se provádí na zahřáté půdě až na 5 ° C, potom se semena po dvou týdnech začnou klíčit. Půda je ošetřena herbicidy a pesticidy proti plevelům. Před sejbou se semena krmné řepy ošetřují proti škůdcům. Hloubka otvoru nebo drážky v lůžku je 5 cm. Rozteč řádků je až půl metru. Vzdálenost mezi rostlinami je 25 cm. Pěstování krmné řepy zahrnuje dvojí uvolnění brány. V případě potřeby se provádí plevel. První zalévání - po ztenčení, pak podle potřeby.

Sklizeň krmné řepy

Nejlepší čas pro sklizeň řepy je koncem září - začátkem října. K tomuto účelu existují speciální stroje na sklizeň kořenů. Zeleniny z 10 řad rukou jsou položeny páskou o šířce metru a výšce 30 cm. Zařízení je řezáno sekačkou. Může být použit bramborový kombajn, zvedací zařízení na řepy a další zařízení. Existuje metoda kontinuálního čištění ve dvou fázích. Za prvé, listy jsou odříznuty, pak vykopávají zeleninu a okamžitě je načtou. Sekačka je nastavena tak, aby ponechala řapík až 4 cm. Pro čištění je použita speciální jednotka.

Skladování krmné řepy

Správná teplota je jednou z hlavních podmínek skladování. Za žádných okolností by neměla překročit 2-3 ° C a klesnout pod 0 ° C. V prvním případě kořen bude klíčit, ve druhém zmrzne. Skladování krmné řepy je spolehlivější ve stranách ve výškách. Šířka lemu je převzat z 2,5 až 3 m, výšky 1,2 až 1,5 m, délka -. 30 cm horní kryt je vyroben z mleté ​​slámy o tloušťce menší než 60 cm, ještě zeleniny ve speciálním skládce skladování, ve kterých. dochází k větrání a udržuje se speciální teplota.

Když sklizeň řepné řepy, a jaký výnos můžete očekávat?

Aby se cukrová řepa udržovala co nejdéle a zůstala tak tvrdá a chutná, jako kdyby byla nedávno vykopaná, je nutné nejen zajistit rostlinám řádnou péči, ale také vybrat správný čas pro sklizeň řepy.

Jak víš, že je čas vykopat řepu?

Je nutné spěchat, začaly se sklízet práce na konci léta a výsledek bude nezralé kořenové plodiny, které neměly dostatek času na shromažďování živin. A pokud si delší dobu nepamatujete o tom, že řepa čeká na vaše kolo na posteli, můžete vynechat první mrazy a vykopat zmrazené kořeny, které jsou již nevhodné pro skladování.

A v tom případě, a v jiném případě, všechno úsilí o růst a péči o řepu bude zbytečné - většina plodin bude zničena. Proto je tak důležité, abyste mohli přesně určit, kdy je potřeba odstranit repu!

Dokonce i když jste si vybrali ty nejlepší odrůdy řepy, opatrně se blížil k setí semen a stará se o výsadeb během vegetačního období, ale ne v času stráveného čištěním řepa může vést ke katastrofálním výsledkům. Proto, jakmile přijde na růst řepu, přinese to začalo až do konce všech pravidel, spíše než se spoléhat na intuici sám.

Chcete-li zjistit, co je nejlepší čas začít sběrem cukrové řepy, můžete z následujících důvodů:

 • kořenové plodiny dosáhly průměru odpovídající jejich odrůdě;
 • Na řepu se objevily charakteristické růsty;
 • Dolní listy se změnily na žlutou, začaly se mizet a vysušovat;
 • Podle prognóz meteorologických prognóz se v blízké budoucnosti očekávají mrazy.

Vzhledem k tomu, že čas na sběr červené řepy se mění každý rok, není možné určit konkrétní datum. V různých regionech lze v různých povětrnostních podmínkách provádět sklizeň řepice od počátku září do 1. listopadu. V každém případě se pokuste shromáždit kořenové plodiny v suchém slunném počasí před nástupem stabilní teploty +5 stupňů a před zamrznutím země.

Kdy začít sbírat řepu pro jídelnu, cukr a krmnou řepu?

Otázka se týká včasné sběr všech druhů cukrové řepy, - ať už známé zahrádkářů řepa se pěstuje pro osobní spotřebu, cukrové řepy, se pěstuje ohledem na výrobu cukru nebo krmné řepy určeného k výživě zvířat. Bez ohledu na druh, řepa, vykopané v době, držel mnohem lépe, a to má velký význam jak pro velké podniky, které se zabývají pěstováním této plodiny, a pro běžné zahrádkáře.

Sklizeň řepy

Data shromažďování řepy uvedených druhů se zhruba shodují. Jediným rozdílem je, že sběr cukrové řepy je někdy zvlášť zahájen dříve nebo později než termín po dohodě s cukrovarem, takže suroviny z řepy nejsou plýtvány. Ale načasování sklizně řepy v jídelně může být silně přesunuto včas v závislosti na odrůdě - některé rané odrůdy dosáhnou technické zralosti během 50 dnů poté, co byly zasazeny na lůžka. Ale oni se zpravidla neliší vysoká udržovací kvalita, a proto pro dlouhodobé skladování zahradník dodatečně roste pozdní odrůdy s maturací termíny více než 100 dnů.

Výnos řepy různých druhů

Při kultivaci v průmyslovém měřítku závisí hmotnost kořenových plodin a výnos řepy od 1 hektaru do značné míry od doby sklizně. Z tohoto hlediska se v hospodářstvích s cukrovou řepou věnuje velká pozornost otázce při sklizni řepy.

Průměrné výnosy řepy:

 • Tabáková řepa v průměru dosahuje přibližně 40-50 tun na hektar se semenem od 16 kg do 20 kg na hektar. Vzhledem k pěstování vysoce produktivních odrůd a využívání kapajícího zavlažování lze dosáhnout výnosů až 90 tun na hektar.
 • Cukrová řepa v Rusku se nerozlišuje vysokými výnosy: v Rusku je v průměru možné sklízet kolem 18 tun na hektar, na území Krasnodar a Belgorod - až 30 tun na hektar. A v řadě evropských zemí a v USA dosahuje průměrný výnos odrůdy cukrové řepy 60 tun na hektar.
 • Výnos krmné řepy se pohybuje od 30 do 60 tun na hektar, maximální zaznamenaný výsledek je 172 tun na hektar. A ze 60 tun krmné řepy je možné obdržet také asi 30 kusů nákladní dopravy, které jsou také vhodné pro krmení zvířat.

Celkově bude napomáhat dosažení vyšších výnosů správné zemědělské technologie, dodržování termínů řepky a sklizně, stejně jako používání hnojiv a moderních biopreparátů. Ale zatímco úrodu v Rusku jen klesá.

Vlastní

Pěstování stolní řepy na otevřeném terénu

Výběr místa. Nejvhodnější pro paprsky řepky (zeleninové) jsou ploché políčka s hlubokou kulturní vrstvou as lehkým mechanickým složením (ale nikoli písečným). Rostliny netolerují kyselé půdy, optimální reakce média je pH 6,5-7,2. Nejlepší předchůdci - brambor, okurka, noční zelenina, křupavé kořenové plodiny, zelí.

Příprava hnojiv a půdy. Přes relativně menší poptávku po úrodnosti půdy než mrkev, červená řepa je velmi citlivá na zavedení zvýšených dávek hnojiv. Na střední a chudší oblasti přispívají z 30 na 40 až 50 m polupereprevshego hnoje nebo kompostu na 1 ha (5,3 kg na 1 m 2 hřebenu). Pro střední sklizni je třeba přidat 0,7-0,9m (70-90 g na 1 m 2) a draslíku 0,6-0,7 m (70-90 g na 1 m 2), dusíku a fosforu, pro zajištění vysokého výtěžku -,9-1,0metr (60-100 g na 1 m 2) potaše na 0,4 až 0,5 m (40-50 g na 1 m 2), dusíku a fosforu, jakož i 15-20 kg (1,5-2 g na 1 m2) bionických hnojiv na 1 hektar. V západní Evropě je průměr z 1,6 až 1,9 m do 1 m (160 až 190 g na 1 m 2), směsi minerálních hnojiv, které obsahují 45-50% minerálních látek. Fosfor a většina draslíku se podradí při orbě nebo na jaře před setím, 2/3 dusíku - pro pěstování jara. V oblasti Non-Black Earth, půdy potřebují vápno.

Po sklizni dřívější plodiny se provádějí peelingy (s výjimkou bramborových a kořenových plodin) a pak hluboké orání na podzim. Na jaře vykultivujte kultivátor nebo spojte kultivátory s "cikcak". Předsazování orby do hloubky 15-18 cm je nutné při pečlivém řezání horní vrstvy a vyrovnání povrchu. Za tímto účelem se někdy dvakrát zorali - nejdříve hluboce a po disko - do menší hloubky.

Sejení. V době očkování by se měla půda zahřát na 6-8 ° C a měla by mít zvýšenou vlhkost potřebnou pro otoky semen. Předběžně jsou semena kalibrována. Samostatně velké a střední velikosti. Pro urychlení vzniku sazenic je vhodné namočit semena do 24 hodin.

Zasírejte červenou řepu po ukončení vysetí mrkve rychlostí 8-10, někdy 6 kg na 1 ha. Pro letní (červená řepa), a na podzim semena plodin další zahušťovací - s normou 12-13 kg na 1 hektar, tak, aby se část, vytvořené malé rostliny z kořenové zeleniny, aby se odstranil dřívější používání.

V zahradě a zahradní zahrady by měly být vysety naklíčené semena, a v severních oblastech použít sazební metodu, výsadby rostlin ve fázi 1-2 těchto listů.

Řepa je osetá se zeleninovými secími stroji, v Nečerných Zemi - na hřebenech 3-řádků s inter-řádky 33 cm; na rovný povrch - široký se vzdáleností mezi řadami 45 cm, zřídka 60 cm (výtěžnost se snižuje); 2-řádkové pásky se vzdáleností mezi řadami 20 cm, mezi pásy o šířce 50 cm a dalšími metodami.

Nejúčinnější je bodovaný způsob setí. Hloubka sečení je 3 ^ 4 cm. Současně s výsevem je povrch půdy lehce navinutý, aby se vlhkost vytáhla až k semenům.

Vodní režim. Vzhledem k relativní odolnosti proti suchu jsou repa schopny vytvářet vysoký výnos v nečleněné zemské oblasti bez použití zavlažování. Ale v období sucha, zalévání výrazně zvyšuje produktivitu rostlin, zejména s hojným množstvím hnojiv. Ve Střední Asii musí být systematické zavlažování - po 8-10 dnech (celkem 8-11 krát) s aplikačním množstvím vody v 500-600 m 3, poté 700-800 m 3; Normy zavlažování činí 5100-7000 m 3 na 1 ha. V méně vyprahlé zóně se voda stříká rychlostí od 250-300 m 3 do 400-500 m 3 s rychlostí zavlažování 2400-3400 m 3 na 1 ha. Po zavlažování uvolnila půdu v ​​řadě.

Péče o rostliny. Hlavní metody péče: bolest před vzkříšením nebo na počátku jejich vzhledu ve směru řádků, aby se zabránilo tvorbě půdní kůry a ničení plevele; uvolnění řádků mezi řádky; 1-2 krmení dusíkatými hnojivy; ochrana rostlin proti škůdcům a různým chorobám.

Malá míra plodin eliminuje potřebu zředění rostlin. Při vyšší hustotě rostlin nejprve ředí na vzdálenost 3-5 cm (1-2 pravého listu), pak se na 6-8 cm, a nakonec se až do 16-18 cm. Vzdálenost mezi rostlinami průměru dna upraveny v závislosti na požadavcích uživatele. Během stažení je nutné hluboké uvolnění řádků mezi "kořeněnými" kořeny, když začíná tvorba a růst kořenových plodin.

Sklizeň. Řepa může být odstraněna dvakrát - 2-2,5 měsíců po vzplanutí jako červená řepa a na konci vegetačního období po úplné tvorbě kořenových plodin. Mladé kořenové plodiny o průměru 4-6 cm jsou také odstraněny po dobu 1-1,5 měsíců před koncem jejich plného růstu. Za tímto účelem se rostliny nacházejí ve vzdálenosti 5 až 8 cm. Po sklizni části rostlin pro předčasnou konzumaci, zbytek tvoří podzimní standardní kořenové plodiny. V podstatě se sběr provádí po zastavení vegetace, při poklesu teploty a před začátkem mrazu. Při teplotě minus 2-3 ° C se kořenové plodiny extrahované z půdy zmrazí. Řepa řepa předřezat listy, a pak vykopat kořenové plodiny řepy. Ale je lepší používat kořenový kombajn. Listy sklizených kořenových plodin se odříznou ve vzdálenosti 1 cm od kořene kořene. výtěžek průměry řepy 20-25 m (2-2,5 kg na 1 m 2), je maximální - 60-70 m (6,7 kg na 1 m 2), na 1 hektar.

Zvýšená ziskovost pěstování řepy. Mezi hlavní způsoby ziskového růstu: snížení manuální práce kvůli mechanizaci způsobů péče a sklizně, zvýšení úrody výběrem úrodné půdy a používání hnojiv, využívání efektivních metod ochrany proti plevelům, škůdcům a chorobám, využívání zavlažování v období sucha, jakož i produkcí v raném stadiu (nebo dvě sklizně z místa).

Výnos cukru a stolní řepy, způsoby, jak zvýšit výnosy

Cukrová řepa je jednou z hlavních technických plodin v Rusku. Ze 40 tun ovoce získáte až 8 kg cukru. Na zahradních plochách se pěstují další kultivary řepy. V článku se dozvíme o produkci řepy, uvažujeme o způsobech jejího růstu.

Výnos různých druhů řepy

V Rusku se pěstují tři druhy řepy:

Nejoblíbenější je cukrová řepa. Po zpracování kultura obdrží cukr, buničinu a melasu. Patoku se používá k přípravě alkoholu a kvasinek a buničina se používá k podávání velkého skotu v hospodářstvích. Některé z řepného odpadu se používají jako hnojivo, například defekační bahno. Krmná řepa se vyznačuje velkými kořeny. Průměrné indexy jsou 0,8-1,2 kg, někdy hmotnost kořenové plodiny dosahuje 6 kg.

Tabáková řepa vykazuje vyšší výnosy než cukrová řepa.

Nabízíme ukazatele výnosů různých odrůd řepy v tabulce.

Nejvyšší výnos cukrové řepy byl zaznamenán na zavlažovaných pozemcích území Krasnodar a regionu Belgorod. Sekací rychlost řepky je 20 kg / ha. Sekera semen cukrové řepy je 10 kg / ha. Pro výsev cukrové řepy v Rusku je přiděleno až 1,3 milionu hektarů. Za rok shromáždí až 24,5 milionu tun.

Tip # 1. Chcete-li zvýšit produktivitu stolních odrůd, používejte kapačové zavlažování a pěstujte pouze vysoce produktivní odrůdy.

Charakteristika nejproduktivnějších odrůd

Odrůdy stolní řepy se liší v oblasti pěstování a zralosti. Existují takové odrůdy:

 1. Předčasné zrání. Vegetační doba je 50-80 dní, mají nízké chuťové vlastnosti.
 2. Střední zrání. Ripen za 80-100 dní. Odrůdy středního dozrávání jsou nejproduktivnější.
 3. Pozdě. Vegetativní doba je více než 100 dnů. Řepa je dlouhodobě skladována a má dobré chuťové vlastnosti.

Dobrá úroda poskytuje pouze odrůdy, které mají takové charakteristiky:

 • studená odolnost;
 • odolnost vůči škůdcům a nemocem;
 • dlouhá doba skladování;
 • delší vegetační období.

Mezi jídelnami jsou nejlepší tmavě červené a červenofialové odrůdy

Nabízíme nejproduktivnější odrůdy pro zahradní plochy v tabulce:

Nejoblíbenější mezi zahradníky jsou pozdní odrůdy, protože jsou dobře zachovány až do jara. Ale takové odrůdy nejsou vhodné pro sever. Časné odrůdy dosahují výnosů 180-820 c / ha (v závislosti na agrotechnických praktikách). Středně zralé odrůdy mají méně než 600 c / ha, zřídka až 1000 c / ha. Průměrné indexy jsou 210-600 c / ha. Výnos pozdních odrůd je od 200 do 1000 c / ha.

U Sibiře a Uralu jsou vhodné pouze ty nejvíce persistentní odrůdy stolní řepy. Vysoký výnos výnosů Bordeaux-237, Flat Siberian, Flat egyptský. Odolnost proti mrazu má Podzimnaya a Holodostoyka-19. Někdy se vysazují středně zralé odrůdy Cylindra, Bravo a Mulatka.

Ranní hybridní odrůda Belushi a Bikores poskytuje vyšší výnos než standardní odrůdy Bordeaux 237 a Bisexual. Hybridní odrůdy Vodan a Tsarina mají velké kořenové plodiny a vysoké výnosy..

Pro severní oblasti jsou vhodné odrůdy s kulatými kořenovými plodinami, které jsou skladovány déle.

V závislosti na rostoucí oblasti

Podle marketingového výzkumu byl výnos cukrové řepy v roce 2012 na severním Kavkaze 496 c / ha, na Sibiři 245 c / ha. Řepa se pěstuje po celém Rusku, a to iv zavlažovaných oblastech. Více než 20 tisíc hektarů zaujímají plodiny řepy na severním Kavkaze, Povozlje, v centrálních oblastech av Altaji. Od 1 hektaru na zavlažovaných pozemcích získáte až 45 tun kořenových plodin. Cukrová řepa je nejproduktivnější ze všech odrůd. Ve světě je produktivita 34,3 t / ha.

Výnos cukrové řepy samostatně podle regionů Ruska:

 • 30 t / ha na území Krasnodar, oblasti Kursk a Belgorod;
 • 40-50 t / ha v soukromých farmách v centrální části Ruska a v oblasti Moskvy;
 • Průměrný výnos v Rusku činí 17,8 t / ha.

Centrální část Ruska je nejvhodnější pro klimatické podmínky pro pěstování cukru a krmné řepy. Při příznivých povětrnostních podmínkách v oblasti středního černozemského území v Rusku dosahuje výnos 20-25 t / ha. V oblastech, kde dochází k napájení, výnosy dosahují 50 tun / ha.

Zahradní řepa se pěstuje na zahradních pozemcích. Používá se k vaření, nikoli pro technické účely. Mezi stolní odrůdy pro střední Rusko jsou vhodné odrůdy Boltardi a Opolski. Plody jsou dlouhodobě skladovány a samotná kultura je odolná vůči chorobám. Vysoce výnosné odrůdy Crimson globe, Cold-resistant-19, One-flow a Cylinders jsou vhodné pro střední pás..

V polovině nebo konci září můžete začít sběrem cukrové řepy

Jak zvýšit výnos řepy?

Chcete-li získat dobrou úrodinu kořenových plodin, musíte znát faktory ovlivňující výnos:

 1. Světlo a teplo. Řepa má ráda slunečné oblasti. Semena jsou vysazeny v nestíněných oblastech, jinak kořeny rostou malé a mají nízký obsah cukru. Řepa je termofilní plodina, takže při výsadbě semen by teplota neměla být nižší než 6 stupňů. Vhodné pro pěstování řepy - 15-23 stupňů. Kultura dokonce trpí teplem o 30 stupních.
 2. Plodnost půdy. Tento faktor je nejdůležitější. Před výsadbou je půda uvolněna a oplodněna. Plodná vrstva je až 25 cm. Hnojiva jsou přinesena na podzim a na jaře.
 3. Vlhkost půdy. Řepa miluje bohaté zalévání. V průběhu vegetačního období se pravidelně vyskytují vodní plody a semena se vysévají i ve vlhké půdě, nikoliv však v suché půdě.
 4. Předchůdci. Řepy se vysévají v oblastech, kde rostly dříví, hnízdo nebo luštěniny dříve. Správná péče zajistí zvýšení výnosu o 5%.

Tip # 2. Závěsné plodiny musí být ředěny. Jedná se o jeden způsob, jak zvýšit výnosy. Vzdálenost mezi výhonky je až 10 cm.

Je třeba si uvědomit, že špatné osvětlení, kyselá půda, nedostatek nebo přebytečná vlhkost, teplota klesne pod 6 stupňů a zesílení plodin vede ke snížení výnosu.

Pro zvýšení obsahu cukru se rostliny řepy napájí roztokem stolní soli (protože kultura preferuje alkalické půdy). 10 litrů vody vezme 1 lžičku. sůl. Trávíte řešení na 1 m. Můžete použít pouze hnojiva. Podkarmlivayut kultura s výskytem čtyř listů a uprostřed vegetace.

Ukazatele výnosů z půdního typu

 • Hnojiva, která přispěla k ovlivnění výnosu, ale kolik se plodina zvýší, závisí na typu půdy.
 • Když se při plodu cukrové řepy používají měděná hnojiva na podzemní půdní půdu, výnos se zvyšuje z tónu na 10 tun na hektar a obsah cukru o 0,8%.
 • Při pěstování řepy na vylupovaných cernozemích při zavádění kobaltu a molybdenu se výtěžnost zvyšuje z 5 na 10% a obsah cukru o 1,2%..

Nejlépe obléká řepa

Jak zvýšit výnos řepy při pěstování ve skleníku?

Při pěstování stolní řepy ve skleníku zvažte následující vlastnosti:

 1. Půda. Vhodné jsou jílové, pískovité, ne kyselé půdy. Písčité, podzolické a podmáčené půdy nejsou vhodné.
 2. Předchůdci. Je lépe zařídit zeleninu po zelí, okurkách a rajčatech.
 3. Hnojiva. Před vysazením použijte organická a minerální hnojiva. Hnůj se ve sklenících nepoužívá. Na 1 metr čtvereční. vezměte 5 kg humusu a 30 g superfosfátu.
 4. Příprava osiva. Před sejením ve skleníku se semena kalibrují, namočí a očekávají klíčivost.

Půda je neustále uvolňována, takže nejsou žádné hrudky. Díky řádné péči se výstřely objevují dvakrát rychleji. Protože řepa miluje vlhkost, ve skleníku můžete provést kapající zavlažování.

Červená řepa není plodina odolná proti mrazu, proto je ve střední a severní oblasti kultivace této kultury v sklenících zcela opodstatněná. Kultura je méně nemocná a neumírá mrázům, takže zahradníci dostávají více plodin než na otevřeném pozemku. Kořeny pěstované ve skleníku jsou větší a mají pravidelný tvar.

Pro skleníky vhodné odrůdy:

 1. Boltardi. Není nakloněn šípům.
 2. Burpiz Golden. Má dobré chuťové vlastnosti.
 3. Pablo. Odrůda je brzy zralá a odolná proti střelbě.
 4. Oni také zasíží Red Ball, Detroit, Ataman a Bordeaux.

Osvědčený stupeň pro skleníky je Boltardi

Nejčastější dotazy

Číslo otázky 1. Kdy je řepa sklizená z postele?

Období sklizně závisí na rostoucí oblasti. Bližší k severu se období změní na začátek září. Na jihu a ve středních oblastech je sklizeň sklizena koncem října, kdy začíná mráz a denní teplota nepřesahuje 5 ° C. Suché suché počasí je vhodné pro kopání řepy.

Otázka číslo 2. Jaká půda je vhodná pro získání dobrého plodu řepy?

Řepa má zvýšenou kyselost půdy. Aby bylo možné získat dobrou sklizeň, na podzim je půda oplodněna kompostem. Chcete-li plant řepy, vyberte místo, na kterém papriky, rajčata, okurky nebo lilky rostly dříve. Tyto zeleninové plodiny mají příznivý vliv na plodnost řepy.

Otázka číslo 3. Které růstové promotory jsou vhodné pro zvýšení výtěžku?

Pro zvýšení výnosu řepy se používají Agat-25, Betastimulin, Ecofus, Zirkon a další. Stimulátory růstu nejen zvyšují výnos, ale také zvyšují podobnost semen, růst kořenových plodin, tvoří chorobu odolnou vůči imunitě. V tabulce nabízíme srovnávací popis léků.

Technologie pěstování řepy

Tabáková řepa je jedním z tradičních produktů ruské národní kuchyně, a proto se široce používá v domácí kuchyni. Ačkoli cena této zeleniny v maloobchodní síti je poměrně malá, téměř všichni lovci zahradnictví se snaží vyrůst alespoň pár řepy v zahradě. Obecně lze tuto zeleninu považovat za poměrně jednoduchou v kultivaci, ale některé rysy péče o ni by měly být stále známy.

Botanický popis stolní řepy

Pro mnoho zahradníků to může být překvapení, ale stolní červená řepa není vůbec nezávislým druhem, nýbrž jen "řepa". To je a jídelna, cukr a krmná řepa - to je všechno jeden a stejný druh rostlin, součást botanického rodu Beetroot.

Červená řepa všech odrůd má jádrovou, hustou, velmi masitou kořenovou plodinu, mírně vyčnívající nad povrchem země. Právě tato kořenová plodina je hlavním produktem při umělém pěstování červené řepy.

Jelikož se jedná o dvouletou rostlinu, v prvním roce má červená řepa velký kořen a několik velkých listů. Ve druhém roce (občas spadají do prvního) výstupu střed listu roste kadeřavá vztyčený výška dříku od 50 do 125 cm. V horních úžlabí listů tento otvor vytvořen malé světlé květy seskupené do komplexních hroty. Křížové opylení provádí malý hmyz. Následně se tyto špendlíky mění na hnojení, které obsahuje malé množství semen složitého tvaru.

Pokud jde o samotnou sladkou červenou řepu, je třeba uvést pouze několik jejích rozdílů od ostatních odrůd. Za prvé, různé řepa nasycený kaštanové barvy opadavých stonků a kořenů (zejména buničiny a šťávy, protože vnější plášť z mnoha tříd je červeno-hnědé nebo šedé-hnědá). Za druhé, průměrná hmotnost kořenových plodin je relativně malá a pohybuje se v rozmezí od 0,3 do 1 kg. Za třetí, ve většině odrůd nemá kořenová plodina tvar tyče (obrácený kužel), ale kulovitý plochý tvar. Konečně se v lidské stravě používá pouze stolní řepa v původní podobě, protože má jemnou sladkou chuť.

Charakteristika půdy a teplotní podmínky pro pěstování červené řepy

Řepa preferuje úrodné dobře uvolněné půdy s neutrální kyselostí. Optimální pro tuto kulturu jsou klasické cernozemy a šedé podzolizované půdy. Kromě toho může být dobrá sklizeň pěstována také na pečlivě kultivovaných nížinných rašeliništích.

Červená řepa je poměrně chladná rostlina. Její semena mohou střílet i při teplotě asi 4-5 ° C. Při takových teplotních podmínkách se výhony po 22-23 dnech prolomí na povrch. To však neznamená, že pro ně jsou výhodné takové nízké teploty. Pokud se teplota zvýší na 10 ° C, klíčení nastane 2-3 dny dříve, při 25 ° C a za stejných podmínek se výhonky mohou objevit za méně než týden - teprve pátý nebo šestý den. Ale zvýšení teploty nad tuto hodnotu je již nežádoucí, protože má katastrofální vliv na stav semen a výhonků.

V počátečním období tvorby rostlin (od vzniku semenáčků až po začátek procesů tvorby kořenů) je upřednostňována mírná teplota 15-18 ° C. V případě mrazů během tohoto období vývoje semenáčků významná část plodin nebo dokonce všechny výhonky obecně umírají.

Po mladé zeleninové stolní řepy budou tvořit čtyři nebo šest listů, stane se mnohem odolnější vůči možným studeným uchopením. Pokud však mraky budou prodlouženy, bude to mít za následek snížení rychlosti dalšího vývoje kořenových plodin a výskytu mnohem většího počtu kvetení.

Kromě jarních mrazů byste měli být také pozorní na podzimní mráz, jestliže plodina řepy ještě nebyla sklizena. Krátkodobé chlazení na 2-3 ° C kořenové plodiny přežije poměrně bezbolestně, ale pokud se nachlazení zvýší nebo přetočí, bude to mít vliv na stav celé rostliny velmi negativně. Obzvláště nebezpečné jsou dlouhé podzimní mrazy pro ty odrůdy řepy, ve kterých je velká část kořenových plodin umístěna nad povrchem země.

Optimální úroveň půdní vlhkosti a světelných podmínek pro stolní řepu

Potřeba navlhčení půdy v zahradním lůžku, kde rostlina pochází, je určena klimatickými a klimatickými podmínkami a charakteristikami používaných zemědělských strojů (například mulčováním nebo nepřítomností). Předpokládá se, že řepa potřebuje asi 350 jednotek půdní vlhkosti, aby vytvořila jednu jednotku suché hmotnosti kořenové kultury.

Je zřejmé, že je bezcenné počítat s vysokým výnosem stolní řepy s nedostatkem vody v půdě. Nedostatek vlhkosti má velmi negativní vliv na růst kořenové zeleniny, zejména v podmínkách vysokých letních teplot. Současně, nadměrný obsah vody v půdě, včetně blízkostí podzemních vod, ovlivňuje stav plodin ne méně negativně. V příliš vlhké půdě jsou kořenové plodiny vážně nemocné a výnos je velmi malý.

Takže v podmínkách normální půdy a středního proužku by měla být stolní řepa pravidelně napojena. Udělejte to pokaždé, když vrchní vrstva půdy je zcela suchá. To znamená, že asi jednou za měsíc nebo dokonce více, spotřebovává asi 20-30 litrů vody na čtvereční metr plodin. Nicméně, dva až tři týdny před sklizní řepy, zavlažování je zastaveno pro skladování, aby se zlepšilo zakořenění kořenů.

Tabáková řepa patří k počtu světlemilných plodin. Přestože hlavní produkt je kořenová plodina, rostliny potřebují světlo po celou vegetační dobu a nedostatek osvětlení snižuje výnos o třetinu nebo dokonce více. Navíc nedostatek světla ovlivňuje chemické složení kořenových plodin.

Optimální režim osvětlení stolní řepy je 13-16 hodin slunce za den. Snižováním denního světla na 10-11 hodin rostliny výrazně zpomalují tempo růstu kořenových plodin a tvoří pouze leteckou část.

Vzhledem k tomu je při výsevu červené řepy nutné volit takové části pole, které jsou otevřené slunci po celý den. Pokud ráno nebo večer na lůžkách bude mnohohodinový hustý stín ze stromů, struktur nebo záhybů terénu, nelze očekávat dobrou sklizeň.

Místo řepy v rotaci

Dokonce i začínající zahradníci - milenci nemusejí mluvit o důležitosti dodržování pravidel střídání plodin. Bez tohoto je prostě nemožné očekávat více či méně dobrou sklizeň.

Pokud jde o prekurzory pro cukrovou řepu, pak tuto roli ideálně hodí všechny druhy zelí, hrášek a fazole, fenykl, koriandr, pastinák a cibule. Dobří sousedé v zahradě pro řepu jsou brambory, rajčata, cibule, mrkev, okurky. Kategoricky nemůžete plodit řepu po špenátu, petrželce, kukuřici, celeru, okurech, bramborách a okurkách. Špatnými sousedy pro stolní řepu jsou další poddruhy řepy, stejně jako zelí a rajčata.

Na druhé straně, je dobrým řešením řepu po hrách, jahody (jahody), červené zelí, brambory, okurky, celer, kopr, česnek, nebo špenát. Ale to nemusí být zasazeno po odrůdách stolů řepy, takže je to cibule a všechny druhy zelí, s výjimkou červených krvinek.

Výsadba řepy

Před zasetím stolní řepy je žádoucí obohatit půdu o hnojiva. Dělají to od podzimu a přinesou 40 až 60 tun humusu na hektar pod podzimním orátem. Pružina na půdách chudých během kultivace také žádoucí předem oplodněná pole dusíku (60-90 kg / ha), fosfor (90-120 kg / ha) a draslíku (90-120 kg / ha).

Pokud je lokalita silně ucpána burinami, bude také nadbytečné provést terénní úpravu půdními herbicidy.

Tabáková řepa se vysévá ve dvou fázích pomocí kalibrovaných semen. První výsev se provádí hned po zasetí časných obilovin, druhý - ve druhé dekádě v květnu. Rajčata předčasného setí dozrávají už v polovině léta a mohou být neprodleně používána k jídlu, avšak má velmi nízkou trvanlivost. Řepa, zasetá v květnu, dozrává jen na podzim, ale může být skladována celou zimu bez problémů.

Stolová řepa se vysévá dvěma způsoby - široká řada (vzdálenost mezi řádky asi 50 cm) nebo stuhou. Rychlost výsevu řepy je asi 9 kg na hektar pro jednozásobná semena a asi 13-14 pro vícegenery.

Semena řepy jsou uzavřeny do hloubky tří až čtyř centimetrů. V podmínkách pozemku pro domácnost je nejvhodnější použít jednoduché mechanické secí stroje ručního typu, neboť je velmi únavné, aby se ručně zaseli řepa v měřítku více než stovky. Po zasetí je velmi vhodné vyplnit lůžka.

Pokud je plodina příliš zesílená nebo je na lůžku vytvořena hustá kůrka, je také velmi žádoucí kultivovat obilí. Pro tento účel je nutné použít lehké brány a postupovat přesně v řádcích. Harrowing je schopen zklidnit plodiny o 16-17% a zničit mladé plevele.

Péče o plodiny stolní řepy

Na začátku už bylo řečeno o vztahu mezi teplotou a trvaním vzniku. V praxi při dodržování základních pravidel agrotechniky semena semena stolní řepy poskytují hromadné výhonky již druhý týden po setí.

Po výhonky dá první dva z těchto listů, budete muset řídnout plodina se mezi rostlinami bylo v průměru asi 3-4 cm. O několik týdnů později, když průměr okopanin většina rostlin dosáhnout 3 cm, je nutné znovu ztenčení, takže celá řada nebyla více než 15 závodů na jeden běžný metr.

Pokud tomu tak není, příliš zhuštěné postele poskytnou mnoho malých kořenů druhů jiných než komodit. K tomu dojde jak kvůli nedostatku volného prostoru pro tvorbu velkých kořenů, tak i kvůli nedostatku živin v půdě pro všechny rostliny.

Během celého vegetačního období je nutno alespoň jednou za měsíc vysát a provést vzájemné uvolňování půdy, aby se zajistila normální výměna plynu mezi půdou a atmosférickým vzduchem. V případě potřeby můžete hnojit rostliny hnojením.

Sklízení červené červené řepy by mělo být provedeno před prvními vážnými mrazy, protože kořeny postižené nízkými teplotami nejen ztrácejí svou chuť, ale jsou i mnohem horší.

Během sklizně se může ukázat, že některé kořeny jsou stále velmi malé a nezralé. Pokud je odstraňujete ze země s velkou opatrností, snažte se nepoškodit malé sací kořeny a vrcholy, pak tyto kořeny mohou být pěstovány do komerčního druhu ve skleníku.

Stolní cukrovka

Rostlina cukrové řepy - to je jen polovina případů, musí být stále schopen udržet, takže veškerá práce není zbytečná.

Kořenové kořeny extrahované ze země se doporučují několik dní na zahradě, pokud to počasí dovolí. Země musí být pečlivě vyčištěna a snažit se nepoškodit pokožku. Při tom byste neměli omyvat kořenovou zeleninu vodou. Horní část by měla být pečlivě řezána nožnicí, ostřikovačem nebo nožem, přičemž centimetr bude "konopí". Pokud odtrhnete listy rukama, pak na místě kloubu listů s kořenovými plodinami vznikne místo poškození, které se pak změní na hnilobný střed.

Sušené a loupané ze země a listí, řepa je uložena ve sklepě nebo sklepě s obsahem vlhkosti nejvýše 90% a teplotou asi 2 stupně nad nulou. Pokud je teplota a vlhkost vyšší, kapacita kořenění kořenových plodin prudce poklesne.

Ve zbývající části se skladování stolní řepy provádí podobně jako jiné kořenové plodiny. Výhodně používejte krabice nebo dřevěné koše, protože na holé podlaze se zelenina rychle zhorší.

Je povoleno ukládat vrchní vrstvu řepy na brambor. V tomto případě řepa pohltí nadměrnou vlhkost, která škodí bramborám, ale nepoškozuje samotnou řepu.

Pěstování stolní řepy

Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Jaký je výnos cukru, jídelny, krmné řepy z 1 hektaru

Cukrová řepa je jednou z hlavních technických plodin v Rusku. Ze 40 tun ovoce získáte až 8 kg cukru. Na zahradních plochách se pěstují další kultivary řepy. V článku vám řekneme, jaký je výnos cukru, jídelny, krmné řepy z 1 hektaru, výnosy pro různé oblasti a zvážíte, jak zvýšit výnos.

Výnos různých druhů řepy

V Rusku se pěstují tři druhy řepy:

Nejoblíbenější je cukrová řepa. Po zpracování kultura obdrží cukr, buničinu a melasu. Patoku se používá k přípravě alkoholu a kvasinek a buničina se používá k podávání velkého skotu v hospodářstvích. Některé z řepného odpadu se používají jako hnojivo, například defekační bahno. Krmná řepa se vyznačuje velkými kořeny. Průměrné indexy jsou 0,8-1,2 kg, někdy hmotnost kořenové plodiny dosahuje 6 kg.

Nabízíme ukazatele výnosů různých odrůd řepy v tabulce.

Nejvyšší výnos cukrové řepy byl zaznamenán na zavlažovaných pozemcích území Krasnodar a regionu Belgorod. Sekací rychlost řepky je 20 kg / ha. Sekera semen cukrové řepy je 10 kg / ha. Pro výsev cukrové řepy v Rusku je přiděleno až 1,3 milionu hektarů. Za rok shromáždí až 24,5 milionu tun.

Tip # 1. Chcete-li zvýšit produktivitu stolních odrůd, používejte kapačové zavlažování a pěstujte pouze vysoce produktivní odrůdy.

Charakteristika nejproduktivnějších odrůd

Odrůdy stolní řepy se liší v oblasti pěstování a zralosti. Existují takové odrůdy:

 1. Předčasné zrání. Vegetační doba je 50-80 dní, mají nízké chuťové vlastnosti.
 2. Střední zrání. Ripen za 80-100 dní. Odrůdy středního dozrávání jsou nejproduktivnější.
 3. Pozdě. Vegetativní doba je více než 100 dnů. Řepa je dlouhodobě skladována a má dobré chuťové vlastnosti.

Dobrá úroda poskytuje pouze odrůdy, které mají takové charakteristiky:

 • studená odolnost;
 • odolnost vůči škůdcům a nemocem;
 • dlouhá doba skladování;
 • delší vegetační období.

Nabízíme nejproduktivnější odrůdy pro zahradní plochy v tabulce:

Nejoblíbenější mezi zahradníky jsou pozdní odrůdy, protože jsou dobře zachovány až do jara. Ale takové odrůdy nejsou vhodné pro sever. Časné odrůdy dosahují výnosů 180-820 c / ha (v závislosti na agrotechnických praktikách). Středně zralé odrůdy mají méně než 600 c / ha, zřídka až 1000 c / ha. Průměrné indexy jsou 210-600 c / ha. Výnos pozdních odrůd je od 200 do 1000 c / ha.

U Sibiře a Uralu jsou vhodné pouze ty nejvíce persistentní odrůdy stolní řepy. Vysoký výnos výnosů Bordeaux-237, Flat Siberian, Flat egyptský. Odolnost proti mrazu má Podzimnaya a Holodostoyka-19. Někdy zasadil výnos středně-kvalitní odrůdy Cylindra (recenze zahradníků o stupni Cylindra), Bravo a Mulatka.

Ranní hybridní odrůda Belushi a Bikores poskytuje vyšší výnos než standardní odrůdy Bordeaux 237 a Bisexual. Hybridní odrůdy Vodan a Tsarina mají velké kořenové plodiny a vysoké výnosy. Přečtěte si také článek: → "Nejlepší sklizené odrůdy řepy pro skladování na zimu".

Výnos řepy závisí na rostoucí oblasti

Podle marketingového výzkumu byl výnos cukrové řepy v roce 2012 na severním Kavkaze 496 c / ha, na Sibiři 245 c / ha. Řepa se pěstuje po celém Rusku, a to iv zavlažovaných oblastech. Více než 20 tisíc hektarů zaujímají plodiny řepy na severním Kavkaze, Povozlje, v centrálních oblastech av Altaji. Od 1 hektaru na zavlažovaných pozemcích získáte až 45 tun kořenových plodin. Cukrová řepa je nejproduktivnější ze všech odrůd. Ve světě je produktivita 34,3 t / ha.

Výnos cukrové řepy samostatně podle regionů Ruska:

 • 30 t / ha na území Krasnodar, oblasti Kursk a Belgorod;
 • 40-50 t / ha v soukromých farmách v centrální části Ruska a v oblasti Moskvy;
 • Průměrný výnos v Rusku činí 17,8 t / ha.

Centrální část Ruska je nejvhodnější pro klimatické podmínky pro pěstování cukru a krmné řepy. Při příznivých povětrnostních podmínkách v oblasti středního černozemského území v Rusku dosahuje výnos 20-25 t / ha. V oblastech, kde dochází k napájení, výnosy dosahují 50 tun / ha.

Zahradní řepa se pěstuje na zahradních pozemcích. Používá se k vaření, nikoli pro technické účely. Mezi stolní odrůdy pro střední Rusko jsou vhodné odrůdy Boltardi a Opolski. Plody jsou dlouhodobě skladovány a samotná kultura je odolná vůči chorobám. Vysoce výnosné odrůdy Crimson globe, Cold-resistant-19, One-flow a Cylinders jsou vhodné pro střední pás. Přečtěte si také článek: → "Nejlepší řepa. Jak na jaře pěstovat řepu. "

Jak zvýšit výnos řepy?

Chcete-li získat dobrou úrodinu kořenových plodin, musíte znát faktory ovlivňující výnos:

 1. Světlo a teplo. Řepa má ráda slunečné oblasti. Semena jsou vysazeny v nestíněných oblastech, jinak kořeny rostou malé a mají nízký obsah cukru. Řepa je termofilní plodina, takže při výsadbě semen by teplota neměla být nižší než 6 stupňů. Vhodné pro pěstování řepy - 15-23 stupňů. Kultura dokonce trpí teplem o 30 stupních.
 2. Plodnost půdy. Tento faktor je nejdůležitější. Před výsadbou je půda uvolněna a oplodněna. Plodná vrstva je až 25 cm. Hnojiva jsou přinesena na podzim a na jaře.
 3. Vlhkost půdy. Řepa miluje bohaté zalévání. V průběhu vegetačního období se pravidelně vyskytují vodní plody a semena se vysévají i ve vlhké půdě, nikoliv však v suché půdě.
 4. Předchůdci. Řepy se vysévají v oblastech, kde rostly dříví, hnízdo nebo luštěniny dříve. Správná péče zajistí zvýšení výnosu o 5%.

Tip # 2. Závěsné plodiny musí být ředěny. Jedná se o jeden způsob, jak zvýšit výnosy. Vzdálenost mezi výhonky je až 10 cm.

Je třeba si uvědomit, že špatné osvětlení, kyselá půda, nedostatek nebo přebytečná vlhkost, teplota klesne pod 6 stupňů a zesílení plodin vede ke snížení výnosu.

Pro zvýšení obsahu cukru se rostliny řepy napájí roztokem stolní soli (protože kultura preferuje alkalické půdy). 10 litrů vody vezme 1 lžičku. sůl. Trávíte řešení na 1 m. Můžete použít pouze hnojiva. Podkarmlivayut kultura s výskytem čtyř listů a uprostřed vegetace.

Ukazatele výnosů z půdního typu

 • Hnojiva, která přispěla k ovlivnění výnosu, ale kolik se plodina zvýší, závisí na typu půdy.
 • Když se při plodu cukrové řepy používají měděná hnojiva na podzemní půdní půdu, výnos se zvyšuje z tónu na 10 tun na hektar a obsah cukru o 0,8%.
 • Při pěstování řepy na vylupovaných cernozemích při zavádění kobaltu a molybdenu se výtěžnost zvyšuje z 5 na 10% a obsah cukru o 1,2%. Přečtěte si také článek: → "Jak oplodnit řepu na otevřeném terénu: na jaře, na podzim, pod zimou, pod výsadbou".

Jak zvýšit výnos řepy v skleníku?

Při pěstování stolní řepy ve skleníku zvažte následující vlastnosti:

 1. Půda. Vhodné jsou jílové, pískovité, ne kyselé půdy. Písčité, podzolické a podmáčené půdy nejsou vhodné.
 2. Předchůdci. Je lépe zařídit zeleninu po zelí, okurkách a rajčatech.
 3. Hnojiva. Před vysazením použijte organická a minerální hnojiva. Hnůj se ve sklenících nepoužívá. Na 1 metr čtvereční. vezměte 5 kg humusu a 30 g superfosfátu.
 4. Příprava osiva. Před sejením ve skleníku se semena kalibrují, namočí a očekávají klíčivost.

Půda je neustále uvolňována, takže nejsou žádné hrudky. Díky řádné péči se výstřely objevují dvakrát rychleji. Protože řepa miluje vlhkost, ve skleníku můžete provést kapající zavlažování.

Červená řepa není plodina odolná proti mrazu, proto je ve střední a severní oblasti kultivace této kultury v sklenících zcela opodstatněná. Kultura je méně nemocná a neumírá mrázům, takže zahradníci dostávají více plodin než na otevřeném pozemku. Kořeny pěstované ve skleníku jsou větší a mají pravidelný tvar.

Pro skleníky vhodné odrůdy:

 1. Boltardi. Není nakloněn šípům.
 2. Burpiz Golden. Má dobré chuťové vlastnosti.
 3. Pablo. Odrůda je brzy zralá a odolná proti střelbě.
 4. Oni také zasíží Red Ball, Detroit, Ataman a Bordeaux.

Nejčastější dotazy

Číslo otázky 1. Kdy je řepa sklizená z postele?

Období sklizně závisí na rostoucí oblasti. Bližší k severu se období změní na začátek září. Na jihu a ve středních oblastech je sklizeň sklizena koncem října, kdy začíná mráz a denní teplota nepřesahuje 5 ° C. Suché suché počasí je vhodné pro kopání řepy.

Otázka číslo 2. Jaká půda je vhodná pro získání dobrého plodu řepy?

Řepa má zvýšenou kyselost půdy. Aby bylo možné získat dobrou sklizeň, na podzim je půda oplodněna kompostem. Chcete-li plant řepy, vyberte místo, na kterém papriky, rajčata, okurky nebo lilky rostly dříve. Tyto zeleninové plodiny mají příznivý vliv na plodnost řepy.

Otázka číslo 3. Které růstové promotory jsou vhodné pro zvýšení výtěžku?

Pro zvýšení výnosu řepy se používají Agat-25, Betastimulin, Ecofus, Zirkon a další. Stimulátory růstu nejen zvyšují výnos, ale také zvyšují podobnost semen, růst kořenových plodin, tvoří chorobu odolnou vůči imunitě. V tabulce nabízíme srovnávací popis léků.

Rostlina řepy

Otázky je možné požádat až po registraci. Přihlaste se nebo se zaregistrujte, prosím.

Lidé mi říkají technologii pěstování řepy. Jaké jsou vlastnosti výrazu?

To je téma pohodě vytáhnuté z archivu. Zima přišla, je čas rozšířit naše zkušenosti, fotky, sdílet zkušenosti. Radik Timerkhanov pěstuje cukrovou řepu. V jeho tématu je obrázek s výsadbou cukrové řepy, jedna kouzla. Musím přiznat, že jsem nikdy neviděl takové plodiny ve svém okrese, jako v Radiku. Budeme psát doporučení týkající se herbicidů, přípravu půdy a péče o výsadbu. Budu psát o některých odrůdách, které se osvědčily. Může někdo vyprávět o samotné kultuře? Jaká rodina, kolik PHA je potřeba, a něco jiného, ​​co by bylo zajímavé. Toto je téma, jak chápu o stolní řepu, už existuje cukr.

Budu se trochu popsat, že si vzpomínám na řepu. Odkazuje na rodinu klisny, bienále.
Červená řepa roste špatně na kyselých, bažinatých podzolických půdách, stejně jako na jílově chudých organických látkách.
Smažte červenou řepu na dobře oplodněných předchůdcích: po zelí, cibuli, okurkách, rajčatech. Kořenová zelenina (mrkev, řepa, tuřín, pastinák, celer, atd.), Jako prekurzory pro řepy nejsou vhodné, protože mají společné s jejím chorobám a škůdcům.
V prvním období růstu kořen formace roste lépe při teplotě 15-18 °. Zvláště náročné na vlhkost během klíčení semen a vývoje povrchu listů. To je věřil, že rostlina je milující vlhkost, ale mohu s jistotou říkat, že řepa nemá rád hloubení. Toleruje sucho lépe než nadměrná vlhkost. Vlhkost červené řepy je nezbytná pro tvorbu listů a zvýšení hmotnosti kořenových plodin. Myslím si, že stolní řepa ve srovnání s jinými kořenovými plodinami, sucho je stabilní. Ale to je velmi náročná na světlo, takže byste měli zajistit, že plevel by nezakrývá řepy výsadbu, a to zejména ve fázi klíčních listů. Stejně jako zahušťování ovlivňuje hmotnost kořenových plodin. Řepa je rostlina, která miluje teplo, než nechat mrkvu připustit, proto jsou v naší oblasti na konci května a na začátku června zasety. I když to by dřívější produkt, I profilaktiruet bit na začátku roku výroby, oseté v polovině května, ačkoli to je riskantní později vysvětlit, proč. Tento jednoduchý mechanický secí stroj Schmozerzer. Je univerzální pro všechny druhy zeleniny. Přesný secí stroj, to mi vyhovuje. U malých ploch není zapotřebí pneumatické zařízení. Tak co jiného? I zasadit do hloubky cca 4 cm. Někdy, když se říznete řepu, bílé kroužky, obvykle je to způsobeno nedostatkem stopového prvku půda-bor. Ale v současné době se mnoho společností, které se specializují na hybridy, nedodržuje. No, pokud přídavky nebudou později psát o chemické látce, péči o výsadbu a sklizeň. Pošlu své fotky.

První dvě fotografie jsou vytvořeny na plochém povrchu, tedy bez hřebenů. Dno dva, v praxi, připraví půdu jako brambor. Budeme diskutovat o výhodách a nevýhodách těchto metod. Takové způsoby výsadby, v rovinaté oblasti, mě provokovali sousedé pěstitelů cukrové řepy. Vzhledem k tomu, že oblast výživy se zvyšuje v hřebenech, dochází ke zvětšení řepy a při sběru kombinace musí být v silu kombinace odděleno příliš mnoho půdy. Tímto jsem se tento rok při čištění dohodl. Ve skutečnosti kořeny jsou nahoře a není tam žádný smysl, aby pohřbili pracovní orgány, není kartofel.Poetomu pro příští rok, můžete najít cestu ven, jen mírně obrysy hřebeny. Toho lze dosáhnout pouze mírným srážením aktivního nože při řezání lůžek. Stále sousedé věří, že je příliš mnoho času věnováno, d / t a strojům při přípravě půdy v technologii výsadby v hřebenech. Stačí, když předáte pouze KOOM nebo KRN. Ale tady sám nesouhlasím z několika důvodů. Za prvé, jak jsem psal výše, řepa, jeden z pozdních jarních plodin, takže spousta času prochází od začátku práce v terénu, aby řepy výsadbou. Já rostu koncem května nebo začátkem června, tedy téměř měsíc a půl od počátku zralosti půdy. Co můžeš pro tuto dobu poradit zemědělcům? Za prvé, je velmi dobré připravit půdu. Po měsíci a půl vyrostou značné množství plevelů, které můžete hřeben s pomocí kultivátorů. Kdo nepředstavil hnojivo, je zde možnost. Tři týdny před výsadbou vyrovnávám půdu a řezím postele. Teď začnu řezačku ne více než 12-15 cm. Lůžka jsou připravená. V tuto chvíli jsou hlavní výsadbou postřikovače, takže vždy tři dny před navrhovaným vysazením můžete provádět chemické pletení, řezání lůžek. Do té doby budou z plevele všechny zelené. Pracujeme se dvěma herbicidy (píšu o mé vlastní metodě) -Uragan Fort 1,5L / ha + Gezagard 2l / ha. Za tři dny můžete zasít. Tímto způsobem už nepracujeme s herbicidy. Poslední dvě fotky zobrazují výsadbu před čištěním. Na prvních dvou fotografiích při přistání v plochém prostoru je technologie chemického plenění odlišná od technologie, kterou jsem navrhl pro hřeben. Tady, jak to bylo, tradiční. To znamená, že nejprve Betanal 22, KE (dvd Desmedifam + fenmedifam). Tento herbicid funguje každoročně bipartitní. Není to špatné ničí holení, zdá se, Radik Timerhanov, ten rok bojoval v plodinách cukrové řepy. Pracujte jednou až třikrát, s nárůstem standardu pro drogy. První postřik jak 1L / ha, v děložních lístků fázi plevelů, a pak 1,5 l / ha, ve stadiu 2-4 listů na plevele a třetí rychlostí 3 l / ha, v kroku 4 pravých listů z cukrové řepy.
Druhá cesta. Jedná se o aplikaci jiného herbicidu, společnost je stejná "Bayer". Tato Betanal a Betanal pokrok Expert (DV. Ethofumesát + phenmedipham + desmedifam) Tato formulace funguje na ročním dvojděložným a některé obiloviny (lipnice roční, bér, kuří noha). Shirinitsu potlačuje špatné, také seji, polní yarutka, pastýřská taška a další. Spotřeba na přípravu, přesně stejná 1L, 1,5l / ha a 3l / ha. Na první fotografii byl použit herbicid Betanal 22 + 2 inter-row treatments.
Na druhé fotografii pracoval Betanal Expert OF, + dva inter-row zpracování.
Moc se mi líbilo a přistálo v zahradě. Skutečnost, že bylo možné použít rotační brány na kultivátoru KOH, pak uzavření vrcholů neovlivnilo následnou možnost mechanicky pracovat na uličce. Během vegetačního období se jednalo pouze proti škůdcům, od 0,05 do 0,1 l / ha a Bi-58 0,5-0,7 l / ha, z listů blší, mšic, můry.
Pěstuji několik odrůd řepy Red Cloud, Pablo, Akela, Detroit, Larka, Roket.
Na poslední fotografii je nějaký druh rakety, válcový tvar. V zásadě jsou všechny odrůdy dobře zachovány. Bez bílých žil.
Můžete také dodat, že zkoumání trhu, můžete dosáhnout toho, co je třeba pěstovat řepu, jako dopravníkový pás, první podgadat, že by bylo možné obchodovat v červenci, produkcí v raném stadiu, aby mohla sedět na jeden a půl až dva týdny dříve. A trochu jako Pablo. Potom můžete experimentovat a norma očkování, tedy zesilovat časné a naopak pozdní zrání. Let představivosti mezi zemědělskými výrobci je obrovský. Prodej. Samozřejmě je nutné skladovat dobře, s dobrým větráním. Po třídění řepy je rozdělíme na tři zlomky, což by bylo pochopitelné. Tato řepa je 4 + -12 cm. + (přečtěte si, a výše) 12 + řepa, která půjde na saláty, jídelny, kavárny. Malé, od 3 do 4,5 cm, nehazujte, je to také poptávka na veletrzích. Červená řepa je jídelna, obecně kultura bez odpadů.
No, jako všechno. Během kurzu dokončím psaní, které si budu pamatovat nebo kdo bude mít otázky.