Širokopásmový přístup k internetu

Širokopásmový přístup k internetu umožňuje vysokorychlostní přenos dat, překračující maximální možné rychlosti přepojeného připojení prostřednictvím modemu nebo běžné telefonní linky. Spojení se v tomto případě provádí na různých typech optických, pevných nebo bezdrátových internetových dálnic.

Výhody vysokorychlostního připojení

Hlavní nevýhodou dial-up přístupu je omezená šířka pásma. Kromě toho je tato verze internetového připojení plně zapojena do telefonní linky. Širokopásmový internetový kanál několikrát zvyšuje rychlost výměny dat a nevyžaduje monopol na telefonní lince.

Širokopásmový internet je takzvaná obousměrná komunikace, díky které lze současně vysílat a přijímat data s vysokou rychlostí. Organizace širokopásmového přístupu umožňuje využívat služby digitální televize, vzdálené ukládání objemných dat a zasílání hlasových zpráv (IP telefonie) - zdarma nebo za velmi nízké tarify.

Předplatitelé připojeni k vysokorychlostní síti obdrží řadu důležitých výhod:

 • možnost připojení k širokopásmovému kanálu v jakémkoli místě, kde je k dispozici přiměřené technické vybavení;
 • pohodlí při práci s multimediálními aplikacemi v důsledku vysoké šířky pásma, což usnadňuje přehrávání síťového video obsahu a využívání dalších zdrojů;
 • snížení nákladů na surfování po síti, zpracování korespondence zasílané e-mailem, jakož i nákladů na kancelářské aplikace vyžadující širokopásmové připojení;
 • zvýšení produktivity práce při analýze marketingových a jiných údajů;
 • nové příležitosti pro obchodní komunikaci se zákazníky, partnery a dodavateli (neomezený přístup k programům pro rychlé zasílání zpráv, aplikace podporující VoIP apod.).

Možnosti připojení

Širokopásmové připojení k internetu se na území Ruské federace stává stále oblíbenějším, protože potřeby moderních uživatelů neustále rostou a vedou k potřebě získat přístup k vysokorychlostní síti.

Existují dva možné typy připojení:

 • Bezdrátové připojení. Nepotřebuje kabelovou síť. Technologie jsou Radio-Ethernet a další.
 • Pevné (pevně). Tradiční optické kabelové ethernetové připojení se používá a jiné.

Bezdrátové a kabelové širokopásmové přístupové sítě poskytují mnohem vyšší přenosovou rychlost, než na obvyklé telefonické připojení. Předplatitelé společnosti BUSINESS TELECOM mají přístupové možnosti s různými technickými parametry.

Technologie komunikační organizace

ADSL je nejoblíbenější možnost širokopásmového připojení a je vhodná jak pro domácí, tak i komerční použití. Jedná se o moderní digitální spojení, které vám umožní získat vysokorychlostní přístup k internetové síti bez obsazení celé telefonní linky. Výkonnost ADSL je 10 Mb / s nebo více.

SDSL má jiný poměr rychlosti kanálů příjmu a přenosu: s tímto standardem dochází k odesílání a stahování dat ve stejnou dobu. Připojte širokopásmový internet pomocí technologie SDSL organizacím, které potřebují větší šířku pásma odchozího kanálu.

Také není neobvyklé poskytovat přístup k internetové síti prostřednictvím kabelové televize. Nyní je k dispozici kabelová televize téměř ve všech městech a podmínky platby za tuto službu jsou víc než věrné. Rychlost širokopásmového připojení k internetu je v průměru 5-20 Mbit / s.

Spojení s optickými vlákny je skvělý vynález. Hlavním principem této technologie je přeměna elektrických signálů na světelné signály s následným přenosem pomocí optického kabelu. Důležitou výhodou této technologie je možnost vzdáleného řízení sítě a modernizace technologií v souladu s rostoucími nároky moderního uživatele.

Jak připojit širokopásmový internet?

Specialisté společnosti "BUSINESS TELECOM" poskytují širokopásmovému účastníkovi přístup na internet s využitím nejmodernějších technologií. V závislosti na konkrétní poloze objektu si vybereme pro vás nejlepší propojení z hlediska ceny a výkonu.

Chcete-li připojit internet, musíte aplikaci opustit v telefonním režimu nebo online. Náš odborník pak přijde do zařízení, které jste uvedl, abyste prohlédli prostory a studovali možnosti připojení. Po výběru technologických řešení a tarifního plánu nainstalujeme veškeré potřebné vybavení a vytvoříme síť.

Pro všechny naše klienty garantujeme vysokou kvalitu a rychlý servis. Pro více informací a objednání služeb společnosti BUSINESS TELECOM kontaktujte naše manažery v telefonním režimu nebo nechte aplikaci na webu.

Co je to širokopásmový přístup? Trendy na trhu širokopásmového přístupu k internetu

V Rusku jsou vyhlídky na vývoj TMT vynikající. Podle Fitch Ratings je penetrace širokopásmového přístupu pouze 1,3% a osobní počítače 20%. Dříve nebo později bude každý uživatel těchto počítačů spotřebitelem širokopásmového přístupu.

Domácí specifičnost trhu širokopásmového připojení spočívá zejména v tom, že síť kabelové televize se nedostali jsme se rozšířil natolik, aby je použít pro připojení k Internetu v domácnosti. I když jsou přítomny kabelové sítě. Hlavním hráčem zde je Comcor TV se sítí Akado. „Velitel sboru“ vyvinula infrastrukturu optických vláken pro přenos digitálního provozu v Moskvě a jeho okolí a provozovány třetími společnostmi, ale také prodává širokopásmové a maloobchod, aby zahájila své vlastní obrovské služby TMT (IP TV, internetová rádia, širokopásmový přístup k internetu). Dalším velkým účastník moskevského širokopásmového přístupu k internetu - společnost „Teleinform“, který, stejně jako „velitel sboru“, která je součástí holdingu „Renova Media“. „Teleinform“ působí od roku 1991 a poskytuje služby v SEAD Moskvě, která poskytuje téměř 100% pokrytí kabelové sítě.

Ale nejslibnější v ruském masový trh, jak ukazuje úspěch „Stream“, společné sociální zařízení v Evropě a technologie ADSL, jihovýchodní Asie, která umožňuje poskytovat širokopásmový přístup přes konvenční analogové telefonní sítě (mobilní telefon, ale zůstává k dispozici pro přenos hlasu). Poskytovatel je povinen instalovat PBX speciální zařízení - ADSL koncentrátoru a účastníkovi - Nakoupit ADSL modem. Huby se připojují k vysokorychlostní optické síti, která uživateli poskytuje opravdu vysokorychlostní přístup.

V Rusku je telefonní infrastruktura téměř úplně vlastněna OJSC Svyazinvest a je téměř nemožné, aby k ní přistupovaly jiné společnosti. Je pochopitelné - samotná společnost Svyazinvest poskytuje služby přístupu k internetu prostřednictvím služby ADSL a plánuje zvýšit svůj podíl na trhu širokopásmového připojení v Rusku ze současných 30% na 50% v příštích pěti letech. Uvedený projekt "Stream" vděčí za svůj úspěch skutečnosti, že společnost, která jej vyvíjí, vstupuje spolu s městskou telefonní sítí Moskvy do Comstar-UTS. Kromě technologie Northwest Telecom (divize Svyazinvest) v Petrohradě využívá technologie ADSL technologie Web Plus a Peterstar. V oblastech je ADSL-ball řízen společností Svyazinvest.

Konečně existují i ​​domácí sítě. Odborníci se na ně odkazují pomocí výrazu ETTH (Ethernet To The Home) a je to správné - je těžké zavolat na pečivo, například síť Corbina Telecom s více než 200 tisíci účastníky. I když malé sítě (domácí síť) stále vlastní významnou část trhu, zejména v regionech. Dokonce i v Moskvě se svým proudem (36% širokopásmového připojení) drží více než 30% uživatelů. Z hlavních hráčů, s výjimkou společnosti Corbina, je třeba pojmenovat "Centel" (název poskytované služby je QWERTY).

Stejně jako u ADSL nebo kabelových sítí, sítě ETTH spoléhají na optické linky. Optická komunikace je spojena s obytnou budovou nebo obchodním centrem, v budově jsou instalovány ethernetové přepínače, které umožňují připojení pomocí standardního krouceného páru. Tento způsob připojení, na rozdíl od ADSL, vyžaduje dodatečné náklady a čas na vybudování kabeláže uvnitř budovy, ale poskytuje nejlepší rychlost připojení ve srovnání s ADSL nebo kabelovými sítěmi. Účastník má až 100 Mbit / s a ​​pokud je to nutné, poskytovatel může zvýšit rychlost a až 1 Gbit / s tím, že nahradí pouze přepínač. Důraz na rychlost předplatitele a možnost jeho zvýšení není v ničem: hlavním inzerovaným servisem pro většinu širokopásmových operátorů není jen přístup k internetu, ale digitální televize.

Vedle přístupu k televizi a internetu poskytují poskytovatelé také tzv. Sítě VPN (technologie, která umožňuje vytvářet podnikovou síť "nad" veřejnou sítí) a videokonferencí. Soukromým uživatelům lze nabídnout video sledování bytu, síťové ukládání dat, tisk fotografií z domova v kancelářích poskytovatele, herní služby apod.

V Moskvě se bitva o účastníka již rozvinula a vážně. Trh je téměř nasycen, konkurence je extrémně silná. Poskytovatelé volají, lákají zákazníky svých konkurentů. V regionech není trh tak hustý, a proto jsou na něj útočí velcí moskevští hráči. To neznamená, že v regionech neexistuje nikdo, kdo by jim odolal. Tam je. Například společnost R-Telecom, která působí v 15 městech Ruska a poskytuje televizi a internetu, nebo Kazan Teleset. A samozřejmě také Svyazinvest, který je aktivně investován do rozvoje infrastruktury a poskytování nových služeb. Stačí připomenout, že jednou z prvních úspěšných sítí IPTV v Rusku byl projekt pobočky Jižní Telekomunikační společnosti Krasnodar, regionální dceřiné společnosti Svyazinvest.

Mělo by to brát i celulární sítě. Zatímco GSM operátoři jsou mimo trh IGL, ale pokud jde o zavádění technologií třetí generace (3G), situace se změní. Mezitím SkyLink, operátor alternativního standardu GSM, CDMA díky technologii EVDO poskytuje svým zákazníkům přístup k internetu rychlostí až 2,4 Mb / s. Oblast pokrytí této služby je Moskva, Petrohrad, část Leningradu, Jekatěrinburg a Voroněž.

Uvádíme také exotickou metodu dopravy - širokopásmový přístup přes elektrické vedení elektrických rozvodů. "Internet ze zásuvky" při rychlostech až 200 Mbit / s. Impozantní šířka pásma poskytuje celou řadu pokročilých služeb. Tato technologie je častěji nazývána Power Line Communications. Jeho hlavní výhodou je zřejmá - stejně jako v případě ADSL, není třeba utrácet peníze na uspořádání komunikačních linek uvnitř budovy. Známý a pracující projekt Power Line Communications je společnost Spark od firmy ZAO Electro-com. Realizuje se v několika okresech Moskvy, stejně jako v Nižním Novgorodu.

širokopásmový přístup

Širokopásmový přístup k internetu (zkratka pro širokopásmový přístup) se také nazývá vysokorychlostní přístup, který odráží podstatu tohoto pojmu - přístup k síti vysokou rychlostí - od 128 kbit / s. Dnes, když je pro domácí uživatele k dispozici 100 Mb / s, je pojem "vysokorychlostní" subjektivní v závislosti na potřebách uživatele. Ale termín širokopásmový přístup Byla zavedena v dobách rozsáhlého rozšiřování telefonického přístupu, kdy je připojení k internetu zavedeno pomocí modemu připojeného k veřejné telefonní síti. Tato technologie podporuje rychlost v řádu maximálně 56 kbit / s. Širokopásmové připojení znamená použití jiných technologií, které poskytují výrazně vyšší rychlosti. Připojení, například pomocí technologie ADSL se přenosovou rychlostí 128 kbit / s, se také odkazuje širokopásmový přístup.

Z historie vývoje širokopásmové technologie

Širokopásmové připojení dnes

Širokopásmové operátory

Největším provozovatelem širokopásmového přístupu v Rusku je společnost Rostelecom, která je zastoupena ve všech regionech země. "Rostelecom" prostřednictvím absorpce řady meziregionálních telekomunikačních společností (interregionální komunikační společnosti) poskytuje širokopásmové služby pro různé technologie. Podle analytické agentury iKS-Consulting na konci prvního čtvrtletí roku 2011 má Rostelecom 36,1% ruského širokopásmového trhu v segmentu soukromých uživatelů. Mezi první tři patří také společnosti MTS a VimpelCom (Beeline), jejichž podíl na trhu činí 9,5% a 8,3%. Tito operátoři poskytují přístup k internetu jak na kabelové, tak na bezdrátové technologii "třetí generace". Například společnost MTS, která získala Comstar UTS, se stala významným provozovatelem služeb přístupu k internetu pomocí technologií ADSL a ADSL2 +, digitální televize a kabelové televize. Vedle bezdrátového přístupu a mobilních komunikačních služeb Beeline poskytuje službu Home Internet s technologií FTTB (vlákno do budovy).

Penetrace širokopásmových služeb

Podle IKS-Consulting, v I čtvrtletí roku 2011 penetrace vysokorychlostního internetu v Rusku dosáhla 36%, počet účastníků v soukromém sektoru činil 19 milionů uživatelů. Je však třeba připomenout, že na místních trzích místní subjekty - například poskytovatelé Petrohradu či poskytovatelů Moskva - může obsadit významný podíl, před celkovou základny předplatitelů těchto velkých hráčů. V Petrohradě, mezi těmito hráči, "Interzet" (InterZet), "TCB" (značka "Váš Internet", který, nicméně, je nyní součástí "Rostelecom"), SkyNet ( "SkayNet"), atd. V Moskvě, jako.. společnosti mohou být zmíněny NetByNet, 2Com.

Širokopásmové přístupové sítě (BBA) jako své podnikání

Co je "širokopásmové připojení" (širokopásmový nebo vysokorychlostní přístup k internetu)? On je také "místní domácí síť"? Je také "širokopásmovou službou"?

Takže širokopásmový přístup je přístup k internetu vysokou rychlostí, na rozdíl od telefonického přístupu pomocí modemu a telefonní zásuvky.

Podívejme se blíže na tržní příležitosti, na širokopásmový trh nebo na tzv. "Širokopásmové služby".

Místní domácí síť, navržená pro 300 účastníků, vás na začátku stojí ve výši 6 až 12 tisíc dolarů. V každém případě můžete dosáhnout bodu zlomu za dva roky. Nezapomeňte však, že síť předplatitelů v každém případě budete muset růst na 1 000.

Trh se širokopásmovými přístupovými sítěmi (BBA) má přímý vztah k trhu osobních počítačů (PC). Čím více lidí má počítače (v ideálním případě - v každém apartmánu - jeden počítač), tím více se domnívá, že trh s širokopásmovým přístupem se cítí.

Širokopásmové (širokopásmové) a telefonické připojení

Tromfová karta širokopásmového přístupu, na rozdíl od "telefonického přístupu pomocí modemu a telefonní zásuvky", je vysoká přenosová rychlost (až 8 Mb / s) a nepřítomnost nepříjemného "odpojení". Současně se širokopásmový přístup nikdy nezabývá telefonní linkou!

To je důvod, proč širokopásmové připojení (broadband) má všechny možnosti vybojovat v konkurenčním boji s nízkorychlostním typem přístupu - s telefonickým přístupem nebo - dial-up.
Již dávno byl poměr širokopásmového přístupu (širokopásmový přístup) k telefonickému připojení 10% až 90%. Nyní telefonické účty ne více než 30% a pro širokopásmový přístup - 70% přístupových bodů k internetu!

Poskytovatel prostřednictvím jediného kabelu obvykle poskytuje tři služby najednou:

přístup k internetu (70% příjmů),
IP-telefonie (22% tržeb)
IP-TV (8% příjmů).

Výdělečná činnost je již tehdy, když jste se podařilo vybudovat síť nejméně 300-350 uživatelů. Podle statistik je v jednom vícepodlažním domě z 10 až 20% bytů připojeno k síti LAN.

Proto pokryte svou reklamu jako mnoho domů v sousedství, ale počítat s návratem 5 až 10 vícepodlažních domů ve spánkové čtvrti.

Získání povolení
Budete potřebovat pouze dokumentaci k povolení:
v ZhEKe
a hasičů pro požární bezpečnost vašeho projektu.

ZhEKov přebírá povolení k přístupu do každého domu, aby se v něm roztahoval kabel a nainstaloval tam potřebné vybavení.

Získejte stejné oprávnění k položení kabelu a kohoutek do běžného kabelu (který hráči na trhu láskyplně nazývají "kanalizace") je někdy poměrně složitý proces.

Existuje alternativní cesta: "vytáhněte síť vzduchem", bude to stát méně. Pomocí této metody budete trávit 1,5 krát méně kabelu.

Chcete-li to však udělat, musíte také získat oprávnění. Povolení je uděleno okresní správě, na jejímž území se nachází daný mikrodistrict. V případě roztahování "leteckých sítí" budete platit roční poplatky okresnímu rozpočtu z výpočtu - pro každý pilíř, který se podílí na výstavbě sítě.

Poté, co obdržíte veškerou povolenou dokumentaci, uzavřete smlouvu s poskytovatelem, jehož provoz vaší sítě bude v budoucnosti používat.

Širokopásmový přístup: hlavní údaje o trhu a vybavení

Vedení internetu a souvisejících služeb v jedné obytné budově (založené na technologii optických sítí) stojí od 4 do 5 tisíc dolarů.

Kabely stojí 400 dolarů,

Zbývající náklady z výše uvedené částky přitom přicházejí do tzv. "Řídících prvků sítě", které zahrnují:
přepínače,
směrovače,
směrovače.

Pokud vypočítáme náklady, uvažujeme o tom, že jednotka není dům, ale jeden uživatel, pak máme následující obrázek:
Připojení každého jednotlivého uživatele stojí v průměru 200 až 400 dolarů.

Širokopásmové připojení: Personál a personál

Síť může obsluhovat dva inženýři, kteří budou provádět následující funkce:

Aby bylo možné sledovat pracovní technický stav sítě,

připojit nové uživatele.

Za prvé, budete muset vytvořit tři nebo čtyři balíčky návrhů pro různé tarifní plány.

Hráči poskytují následující informace:

dvě sazby musí být neomezené,

další tarif - noc,

poslední tarif (pokud je požadováno) je tarifa na víkendy a svátky.

Dodatečné příjmy pro širokopásmový přístup :: dvě cesty

Prvním dalším způsobem, jak vydělat peníze, je prodávat přístup k filmové knihovně, kterou jste vytvořili, kterou musí navštěvovat několik tisíc filmů, které jsou v poptávce, včetně nových.

Druhý způsob, jak získat širokopásmové připojení :.

Další neobvyklý způsob, jak vydělat peníze. prodávat své podnikání většímu hráči. Na nějaký čas na trhu se objevil trend: velké společnosti začaly aktivně nakupovat malé hráče.

Malí hráči proto "rozšiřují" svou síť na 1 000 uživatelů a pak "prodali" velkému hráči a za spoustu peněz. (Přibližně podle stejného schématu drobní zemědělci prodávají telata větší telata).

Abyste si však mohli koupit, budete muset vytvořit vysoce kvalitní předplatitelskou základnu s vysokou a stabilní ARPU.

(ARPU - je „Průměrný výnos na zákazníka“, průměrný výnos na ukazateli uživatelem zadané telekomunikačními společnostmi a odkazuje na průměrný příjem za měsíc při výpočtu každého uživatele Tento ukazatel se používá dnes poskytovatelé specialista a internetových služeb IT, a je jedním z ukazatelů, které charakterizují.. obchodní úspěch).

Výnosnost sítě s kapacitou tisíce uživatelů je 50%. To umožní podnikateli, aby po dvou letech získal peníze, které byly investovány na začátku, a mohl by dále rozvíjet podnik.

(při přípravě materiálu byly použity údaje publikované v časopise Power of Money)

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Širokopásmový mobilní internet. Typy širokopásmového připojení k internetu

V současné době je širokopásmový internet běžným pojmem používaným pro označení různých vysokorychlostních typů připojení.

Termín širokopásmové připojení označuje šířku pásma připojení k internetu. Širokopásmové připojení doslova znamená širokou škálu frekvencí používaných k přenosu a přijímání dat. Dříve byl přístup k internetu velmi pomalý, a to díky použití telefonického připojení. Vedle skutečnosti, že telefonické připojení je pomalé, je stále plně obsazeno hlasovou telefonní linkou. Všechny tyto faktory vedly k tomu, že telefonické připojení bylo téměř zcela nahrazeno různými širokopásmovými připojeními.

V takové situaci vyhraje každý, vyhraje. Toto povzbuzení může být založeno na příkladu získání zadání provozovatele. V každém případě máme přístup k internetu, což je pravděpodobně dobrý nápad. Zvyšování počtu zákazníků znamená zvýšení příjmů.

Reálná rychlost je několikrát menší. Proto je dialog mezi námi a obchodem tak důležitý, "říká. Aby udrželo krok s časem, ministerstvo podporuje nejen rozšíření stávající sítě, ale také využití alternativních cest: bezdrátový a satelitní internet. Všichni k plnění závazků uvedených v evropské digitální agendě v příštím roce.

Termín šířka pásma, v případě počítačových sítí a internetových připojení, se obecně používá k odkazování na rychlost přenosu dat. Rychlost přenosu dat se obvykle měří v bitech za sekundu (bity). V širokopásmovém připojení ve srovnání s telefonickým připojením je rychlost přenosu dat velmi vysoká. Existují různé typy širokopásmových připojení, které mají různé náklady, rychlost a dostupnost.

Cílem je podpořit národní širokopásmový plán, který je v současnosti projednáván veřejností a měl by být přijat vládou na začátku příštího roku. Jsme první v Evropě, ale také to znamená, že je to neuvěřitelný úkol, "vysvětluje Malgozata Olszewska.

Poskytujeme služby v oblasti prodeje širokopásmového přístupu k internetu v oblasti Paichnen. To zajišťuje, že naši zákazníci jsou spojeni se světem pomocí nejnovějších technologií, které jsou velmi oblíbené u obyvatel Pazna a okolí díky rychlému přenosu, velmi atraktivním cenám a nejvyšší kvalitě služeb.

ADSL (asymetrická digitální účastnická linka)

ADSL je nejčastěji využívané širokopásmové připojení. Je široce používán pro domácí uživatele a pro komerční účely. ADSL je digitální linka, kterou lze použít k přístupu na internet bez nutnosti obsazení celé telefonní linky. Služba ADSL pracuje rychlostí 512 kb / s nebo vyšší. V případě ADSL má příchozí kanál vyšší rychlost než odchozí, což je důvod, proč vznikl termín "asymetrický".

Co nás odlišuje od konkurence, je naše neustálá touha poskytovat našim zákazníkům nejvyšší kvalitu služeb. Za tímto účelem investujeme do zkušeného personálu a patentovaných řešení pro vývoj softwaru, jako jsou například řešení pro správu síťové infrastruktury. Protože již ve fázi návrhu byly tyto systémy vytvořeny pro naši společnost a přesně odpovídaly potřebám našich zákazníků. Díky tomu poskytujeme nejen efektivní a rychlé služby, ale také okamžité odstranění jakýchkoli problémů, kterým čelí naši účastníci.

SDSL (Symmetric Digital Subscriber Line)

SDSL je podobný ADSL a liší se od něj pouze v jednom aspektu, v poměru rychlosti příchozích a odchozích linek. SDSL se při stahování a odesílání dat vyznačují stejnou rychlostí. Domácí uživatelé zpravidla nepotřebují toto. Některé organizace však vyžadují kanál s odchozím kanálem s vysokou šířkou pásma. Tento typ připojení je dražší než běžné ADSL, ale v případě komerčního využití jsou tyto náklady za to.

Neustálé poskytování 24hodinového přístupu k internetu je zajištěno automatickým monitorovacím systémem, který informuje administrátora o všech poruchách našeho zařízení. To nám umožňuje minimalizovat dobu odezvy našich skupin služeb a okamžitě odstranit problém.

Spokojenost zákazníků využívajících naše služby je vždy naší hlavní prioritou. Proto systematicky, v průměru 2krát ročně, zvyšujeme propustnost našich vazeb. Také investujeme do moderní technologie přenosu dat - vše, co vám zajistí nejvyšší kvalitu.

Širokopásmové bezdrátové připojení

Bezdrátové připojení k internetu je dnes známým fenoménem. Notebooky, PDA a mobilní telefony, všechna tato zařízení potřebují bezdrátové připojení. Rychlost stahování poskytovaná různými typy bezdrátového širokopásmového přístupu k internetu se obvykle pohybuje v rozmezí 128 kb / s až 2 Mb / s.

Technická podpora síťové infrastruktury zajišťují několik servisních skupin, které zajišťují kontinuitu poskytování služeb jak z pohledu vysílačů, tak prostřednictvím relé, stejně jako zařízení instalovaná denně ve službách našich zákazníků. Vedle správného fungování všech služeb je zachován automatizovaný monitorovací systém, který neustále sleduje provozní stav několika stovek zařízení patřících do síťové infrastruktury.

Možná jste obeznámeni se Smluvními podmínkami pro přístup k internetu. Širokopásmový internet nabízí více možností procházení webu a kontrolu e-mailu. Je také vhodné využít řadu digitálních služeb: internetovou telefonii, digitální televizi, elektronickou vládu a elektronické vzdělávání. Pro podnikání znamená rychlý internet příležitost začít podnikat a rozvíjet podnikání a vytvářet tak nová pracovní místa.

Kabelový širokopásmový internet

Internet je přístupný prostřednictvím linky kabelové televize. Kabelová televize je nyní velmi populární a existují téměř všechna velká města. Kabelový širokopásmový internet zpravidla poskytuje rychlost 2 Mbit až 8 Mb / s. Podle popularity úspěšně konkuruje kabelový internet s ADSL.

Vytvořením širokopásmové sítě vytváříme lepší podmínky pro hospodářský a sociální rozvoj našeho regionu, "říká Jacek Protas, maršál z Warmie a provincie Mazur. V současné době je přístup k vysokorychlostnímu internetu v regionu hlavně obyvatel velkých měst. V jiných oblastech, zejména ve venkovských oblastech, je to z technických a finančních důvodů omezeno. Výsledkem je, že více než polovina populace nemá možnost používat internet.

Mezitím žijeme ve světě bez internetu. Stala se životem každého pólu. Jeho okno do světa, komunikace s příbuznými, zdroj znalostí a zábavy, levnější nákupy a často příjmy - jako nástroj pro práci nebo podnikání. Víme, jaké výhody naší země a jejích obyvatel již několik let rozvíjí síť dálnic. To nejen zlepšuje pohodlí cestování, ale především dává impulz ekonomice - vytváří nové obchodní aktivity a pracovní místa.

Satelitní připojení k internetu

Všechny výše popsané formy širokopásmových připojení mají místní omezení, tj. Mohou být použity ve velmi omezené oblasti. Satelitní komunikace je řešením tohoto problému. Satelitní internet může být jednosměrný nebo dvoucestný. V síti Internet a v závislosti na tarifu a typu komunikace je nabízena rychlost od 256 Kb / s do 2 Mb / s. Tento typ širokopásmového internetu poskytuje nižší rychlost v porovnání s jinými typy širokopásmových připojení. Kromě toho počasí má významný vliv na kvalitu přijatého signálu.

Širokopásmové připojení je internetová síť, která vám umožní rychle přenést velké množství dat, a proto moderní a pohodlný způsob, jak do Evropy. a mír. Projekt "Širokopásmová síť východního Polska" v pěti vojvodství je téměř 10 500 lidí. km moderní telekomunikační infrastruktury, tj. vysokorychlostní vysokorychlostní komunikaci na internetu. Celková hodnota investic na několik let je téměř 1,5 miliardy zlotých, z nichž 85% je společně financováno Evropským fondem pro regionální rozvoj v rámci programu rozvoje operačního programu Východního Polska.

Internet optických vláken

Technologie optického vlákna je relativně nová technologie, která převádí elektrické signály na světelné signály. Pak se signál přenáší přes optický kabel.

Pro konstrukci optických přístupových sítí existují speciální zařízení, například stm 4 multiplexery, které mohou fungovat ve dvou optických vláknech s jedním režimem. Podporuje vzdálené řízení sítě a upgrady.

Vytvoření širokopásmové sítě znamená, že do této online sítě můžete připojit téměř jakýkoli domov, školu, kancelář či firmu. To bude poskytovat společnosti poskytující služby přístupu k internetu obyvatelům, kteří budují místní sítě.

Ale nejdůležitější je možnost připojení k internetu. Nejdůležitější je jeho "širokopásmové připojení". Širokopásmový přístup k internetu je služba, která se připojuje k síti prostřednictvím vysokorychlostních komunikačních kanálů. To umožňuje nejen procházet webové stránky a kontrolovat e-maily, ale je také výhodné využít řadu dalších služeb: internetovou telefonii, digitální televizi, video na přání, monitorování.

Podporujte web, klikněte na tlačítko.

Rychlý internet také poskytuje možnost implementovat a prakticky neomezené využívání veřejných elektronických služeb, včetně e-governmentu, e-vzdělávání a zdravotnických služeb. Poskytuje také efektivní výměnu dat mezi správními úřady, vzdělávacími institucemi, lékaři, podnikatelskými subjekty.

V blízké budoucnosti bude širokopásmové připojení znamenat nejen rychlý a levný internet, ale především možnost přístupu - bez opuštění domova - ke všem typům služeb - od správy, informování, vzdělávání až po zdravotnické služby. Pro podnikatele to bude příležitost pro neomezenou šířku pásma sítě, podnikání po celém světě, a to i pro malé podniky. v malých městech. Podle vojvodství samosprávy, sloganem vývoje regionu, bude možné spojit "zdravý životní styl" s "čistým ziskem".

S rozvojem informačních technologií se přístup k internetu stal stále oblíbenějším, a proto existovaly nové způsoby připojení, které se staly širokopásmovým připojením k internetu. S příchodem vysokorychlostního internetu mají uživatelé více příležitostí s minimálními náklady.

Co je širokopásmový přístup k internetu?

Mnoho uživatelů sítě samozřejmě potřebovalo potřebu získat vysokorychlostní a vysoce kvalitní komunikaci a nejlépe neomezené. Každý obtížný návštěvník Internetu snu o neomezené dopravě a schopnost získat potřebné informace za malý poplatek.

Pro místní orgány to není jen možnost nahradit "nejlepší dokumenty" elektronickým systémem péče o pacienta. Jedná se zejména o peníze na rozvoj místních komunit, a to i z vyšších daňových příjmů souvisejících s hospodářským rozvojem a novými pracovními místy. Je také možné získat finanční prostředky z několika dalších významných projektů EU, které jsou spojeny s vysokorychlostním přístupem k internetu.

Při realizaci tohoto projektu je pro nás velmi důležitá dobrá spolupráce s městskými a okresními úřady. Pro obyvatele a celou komunitu je přístup k vysokorychlostnímu internetu neméně důležitý než nové cesty, kanalizace nebo zdravotnické zařízení, "uvedl maršál Jacek Protas.

Širokopásmový přístup pomůže uspokojit všechny potřeby uživatelů internetu, je navržen tak, aby organizoval přístup k síti a je aktivně využíván poskytovateli služeb, operátory IP telefonie, mobilních komunikací a dalších organizací.

Širokopásmový přístup k internetu znamená možnost nejen vysokorychlostního přístupu k síti, ale i přenos dat z počítače. V tom je zásadní rozdíl od internetu pomocí modemu. Tento systém pracuje na principu účastnické linky a je omezen na přenos 56 kbit / s. Širokopásmový internet je 40krát účinnější - až 2 Mbit / s.

Analýza představuje nejnovější údaje o trhu s širokopásmovým přístupem, podíl operátorů na tomto trhu a technologii přístupu k internetu v Polsku. Rozvoj informační společnosti a ekonomiky založené na znalostech je považován za klíčový faktor pro zvýšení konkurenceschopnosti ekonomiky každé země. Rozvoj informační společnosti je zásadní pro odstranění rozdílů v úrovni sociálně-ekonomického rozvoje mezi jednotlivými zeměmi Evropské unie, jakož i mezi regiony těchto zemí.

Také v Polsku, rozvoj infrastruktury a širokopásmových internetových služeb je ohnisko vlády jako nedílná součást budování informační společnosti a ekonomiky založené na znalostech, stejně jako faktor přispívající k hospodářskému rozvoji a zlepšení kvality života občanů. Hlavním úkolem vládních agentur, včetně Úřadu elektronických komunikací, je podporovat veškeré iniciativy, které mohou přispět k nasycení trhu s širokopásmovým připojením k internetu v Polsku.

Výhody širokopásmového přístupu

Nedávno byl telefonický přístup pomocí modemu a telefonní linky hlavní, ale přístup k modemu je již zastaralý, protože blokuje telefonní linku, což není vždy výhodné. Vysokorychlostní internet je tímto nedostatkem zbaven, protože nemá vliv na linii.

Hlavní výhodou širokopásmové, vysokorychlostní přenos dat navíc, stabilní spojení se sítí a možností „obousměrnou komunikaci“, který umožňuje přijímat a předávat data při vysoké rychlosti v obou směrech.

Co se týče rozvoje širokopásmové infrastruktury, je Polska, a zejména vojvodství východního Polska, jedním z posledních míst v Evropě. A. zaznamenal pokles podílu na trhu širokopásmového přístupu na více než 5 procentních bodů, mobilní operátoři obdrželi 1, 5 procentních bodů. Další analýza uvádí nejnovější údaje o trhu s širokopásmovým přístupem, podíl operátora na tomto trhu a technologii přístupu k internetu v Polsku. Analýza také zkoumá podíl jednotlivých technologií pro přístup k internetu.

Toto shrnutí se týká všech telekomunikačních operátorů, kteří poskytují širokopásmový přístup k internetu v konkrétních technologiích. Prezentované informace jsou rozděleny do 3 tematických bloků. Širokopásmový trh v Polsku: pevný širokopásmový přístup, bezdrátový širokopásmový přístup poskytovaný mobilními operátory. Úplný text analýzy je k dispozici v dokumentu připojeném v dolní části této stránky.

Poskytovatelé jsou širokopásmové a DSL mohou být nabízeny za použití digitálního telefonu Tento způsob dokonce umožňuje zvýšit rychlost internetu, ale je založen na použití stejné telefonní linku s měděnými vodiči. Jeho výhoda spočívá pouze v paralelním provozu telefonních komunikací a internetu.

Vedle pokračujícího trendu pronikání do trhu širokopásmového přístupu je trh širokopásmového připojení dalším trendem. Všechny tyto organizace nabízejí stále více služeb, včetně souvisejících služeb - nabízejí například hlasové nebo televizní služby.

Nicméně kvůli rostoucímu zájmu spotřebitelů o nové služby a závazku služeb poskytovaných jejich dodavateli na balíčky, které snižují životní náklady, úroveň nasycení trhu širokopásmového připojení v Polsku neustále roste. Níže jsou hlavní míry penetrace pro přístup k internetu.

Technologie širokopásmového přístupu k internetu jsou založeny na použití, které provádí řadu dalších funkcí a družicové komunikace. K dnešnímu dni je to nejslibnější a nejspolehlivější způsob přenosu dat.

Pohodlí vysokorychlostního internetu

Příležitost k tomu, aby uživatel internetu mohl přijímat a přenášet data z různých obsahů s vysokou rychlostí, dělá život mnohem pohodlnější. Veškeré možnosti přístupu k širokopásmovému připojení nelze uvést, hlavními jsou on-line nakupování, aplikace, rezervace vstupenek, online mapy a mnoho dalšího.

Mezi širokopásmové služby patří služby digitální televize, přenos hlasových dat a vzdálené ukládání dat.

BBA bezpochyby může přeměnit celý internet. Musíme ještě studovat aplikace tohoto přístupu, které nám pomohou odhalit plný potenciál.

Typy připojení k širokopásmovému připojení

 • Kabelový přístup je založen na technologiích s pevným přístupem, jako je například Ethernet.
 • Bezdrátový širokopásmový přístup je založen na bezdrátové technologii, jako je Radio-Ethernet.

Odrůdy širokopásmového přístupu k internetu

1. Širokopásmové připojení k internetu pomocí služby VSAT.

Jedná se o přístupovou metodu, při níž je uživatelské zařízení připojeno k malé zemní stanici družicové komunikace, která je připojena k vysokorychlostním kanálům, čímž si vyměňuje data se satelitem

Ve vzdálených místech je tento typ internetu téměř jediným způsobem, jak zajistit komunikaci se světem.

2. Vysokorychlostní přístup k internetu pomocí technologie 3G / 4G.

4G-Internet je levnější než předchozí připojení, takže je logičtější si vybrat, pokud je samozřejmě taková volba. Pokud existuje buď první možnost nebo druhá možnost, musíte být spokojeni s dostupným přístupem.

Sítě s přístupem 3G / 4G jsou iracionálně instalovány ve vzdálenosti více než 20-30 km od obytných oblastí, takže území, které jsou obývané špatně, jsou nuceny obejít systém VSAT.

3. Vysokorychlostní internet s přístupem přes optické spojení.

Přístup přes optická komunikační linka využívá jako nosič signálu e / m záření optického rozsahu jako vodicí systémy - opticky transparentní vlákno.

Hlavní výhodou FOCL je to, že linky nepodléhají interferenci e / m a nejsou dostupné pro neoprávněné použití.

Perspektivy širokopásmového přístupu

Širokopásmový přístup k internetu má jistě pozoruhodné vyhlídky, protože uživatelé internetu stále častěji požadují vysokorychlostní přístup. K tomuto účelu se používají kabelové a telefonní sítě. Na ruském trhu je nejrozšířenějším a nejslibnějším způsobem širokopásmového přístupu technologie ADSL, pro kterou jsou využívány telefonní sítě. Při používání této technologie může uživatel využívat internet a má nečinnou telefonní linku.

Velkou část trhu pro poskytování vysokorychlostního přístupu však zaujímají domácí sítě ETTH. Uživatel je přiveden do vláknové optické páteřní sítě a jsou nainstalovány ethernetové přepínače. Ve srovnání s technologií ADSL vyžaduje tato metoda spoustu času a peněz na to, aby bylo možné provést kabeláž v místnosti, ale poskytuje uživatelům nejvyšší rychlost.

Širokopásmové připojení jako firemní připojení

Proč je potřebné širokopásmové připojení k řešení obchodních problémů? Protože zaručuje vysokou rychlost, což šetří čas. A to je velmi důležitý moment v moderním světě.

Nejen rychlost - indikátor, kvůli kterému stojí za výběr širokopásmového připojení. Je velmi důležité věnovat pozornost kvalitě. Širokopásmový přístup nepodléhá žádným přerušením komunikace a potíže s ostatními uživateli jiných typů připojení k síti jsou také vyloučeny. To navíc udržuje nervové buňky.

Vysokorychlostní internet je nepostradatelný v práci společností, pomůže organizovat hladký provoz nejen každého jednotlivého zaměstnance, ale celé společnosti, což je opravdu důležitý plus.

Dá se tedy dospět k závěru, že v otázce organizace vysokorychlostního přístupu k internetu hraje širokopásmový přístup k internetu nenahraditelnou roli. Ať už je to použití individuálních předplatitelů nebo korporací - za širokopásmový přístup do budoucnosti, a to je těžké argumentovat.

Širokopásmový přístup k internetu

Širokopásmové připojení nebo vysokorychlostní přístup k internetu - přístup k internetu s rychlostí přenosu dat přesahující maximální možný počet při použití telefonického přístupu pomocí modemu a veřejné telefonní sítě.

V případě, že volič má limit na bitové rychlosti v řádu 56 kbit / c a plně obsadí telefonní linku, širokopásmové technologie poskytují mnohokrát rychlost výměny dat a neměl vytvářet monopol na telefonní linku. Kromě vysokorychlostního širokopásmového připojení poskytuje nepřetržité připojení k internetu (bez nutnosti navázat připojení dial-up) a takzvanou „obousměrné“ komunikaci, je možné jak dělat ( „boot“) a vysílat ( „právo“) informace při vyšších rychlostech.

Přidělit mobilní širokopásmový přístup (mobilní širokopásmové připojení) a pevný širokopásmový přístup. Pevné širokopásmové připojení je postaveno na základě kabelových připojení, zatímco mobilní širokopásmové připojení zahrnuje přenos dat přes bezdrátové připojení.

Mobilní širokopásmové připojení v současné době využívá mobilní technologii WCDMA / HSPA (generace 3,5G), HSPA + (generace 3,75G). Používají se také technologie 4G: WiMax a LTE.

K dispozici je také technologie širokopásmového přístupu k internetu, která funguje v pozemských sítích digitální pozemní televize DVB-T2.

Obsah

Ve světě

V prvním čtvrtletí roku 2010 sloužilo deset největších poskytovatelů internetových služeb 190,8 milionu širokopásmových účastníků [1]:

Podle země

Ruská federace

Podle ACM [2], v první polovině roku 2012, počet účastníků širokopásmového internetu v Rusku byl 20,290,000. Údaje o počtu účastníků největších poskytovatelů internetového širokopásmového připojení:

Ukrajina

Podle společnosti iKS-Consulting [3] byl k 30. červnu 2012 celkový počet účastníků širokopásmového připojení na Ukrajině 6,5 milionů, z čehož 5,75 milionu domácích uživatelů.

Údaje o počtu účastníků největších poskytovatelů internetového širokopásmového připojení:

V USA ve druhém čtvrtletí roku 2011 poskytuje 18 největších poskytovatelů internetu širokopásmové služby více než 77 milionům předplatitelů [8]:

Evropská unie

Od září 2010 jsou největší poskytovatelé internetového širokopásmového připojení v Evropě [9]:

Poznámky

 1. ↑TOP 10 širokopásmových poskytovatelů internetových služeb - Q1 2010 // telecomasia.net, 9. srpna 2010
 2. ↑Rezidentní širokopásmové statistiky // acm-consulting.com
 3. ↑33% ukrajinských domácností si zvolilo širokopásmový přístup // IKS-Consulting, 29.08.2012
 4. ↑iKS-CONSULTING: Kancelářské zprávy Rusko: 33% ukrajinských domácností si zvolilo širokopásmový přístup
 5. ↑iKS-CONSULTING: Kancelářské zprávy Rusko: 33% ukrajinských domácností si zvolilo širokopásmový přístup
 6. ↑iKS-CONSULTING: Kancelářské zprávy Rusko: 33% ukrajinských domácností si zvolilo širokopásmový přístup
 7. ↑Rating provozovatelů pevného širokopásmového přístupu k internetu pro čtvrtletí roku I roku 2012: konsolidace trhu
 8. ↑Asi 350 000 lidí přidá širokopásmové připojení ve druhé čtvrtině roku 2011 // Leichtman Research Group, 25. srpna 2011
 9. ↑Top 10 poskytovatelů širokopásmových služeb v Evropě (EU-5) // Institut e-Media

Odkazy

Nadace Wikimedia. 2010.

Podívejte se, co je "širokopásmový internet" v jiných slovnících:

Širokopásmový přístup k internetu - širokopásmový přístup (širokopásmový přístup) k vysokorychlostnímu přístupu k internetovým zdrojům (na rozdíl od telefonického přístupu pomocí modemu a veřejné telefonní sítě). Zdroj: Řád vlády Moskvy ze dne 11.10.2010 N 2215 RP Oh...... Oficiální terminologie

Přístup k internetu - metody a prostředky, pomocí kterých se uživatelé připojují k internetu. Obsah 1 Historie 2 Typy přenosových médií s internetem... Wikipedia

Internet ve Finsku - Internet ve Finsku je jedním z nejrozvinutějších na světě. Obsah 1 Historie 2 Širokopásmový internet 3 Poskytovatelé internetových služeb... Wikipedia

ISP - (někdy pouze poskytovatel od anglického poskytovatele internetových služeb, poskytovatele internetových služeb ISP), která poskytuje služby přístupu k internetu a další služby související s internetem. Základní služby Základní služby...... Wikipedia

Internet v ruštině - (ruský jazyk internetu, ruský internet, také runet [1]) část internetu v ruštině. Distribuováno na všech kontinentech, včetně Antarktidy, ale nejvíce soustředěné v SNS a zejména v Rusku. Domény s vysokými podíly...... Wikipedia

Internet ve Švédsku - Přístup k internetu pro soukromé uživatele ve Švédsku je hlavně organizován prostřednictvím kabelových kanálů s rychlostí od 128 kbit / s do 100 Mb / s a ​​prostřednictvím ADSL. Také existují sítě propojené přes Ethernet přes měděné a optické linky. Největší...... Wikipedia

Internet v Bělorusku - V Bělorusku existuje mnoho zprostředkovacích společností, které poskytují služby přístupu k internetu jednotlivcům a korporátním klientům. Dne 1. února 2010 prezident Běloruské republiky [1] podepsal "Vyhlášku č. 60" o opatřeních na...... Wikipedia

Internet v Irsku - největší telekomunikační společnost v Irsku Eircom začala využívat širokopásmový přístup k internetu v roce 2002. V současné době působí v zemi více než 85 poskytovatelů internetových služeb [1]. Obyvatelé země mají širokou... Wikipedii

Internet v Irsku - největší telekomunikační společnost v Irsku Eircom začala využívat širokopásmový přístup k internetu v roce 2002. V současné době působí v zemi více než 85 poskytovatelů internetových služeb [1]. Obyvatelé země mají široký...... Wikipedia

Širokopásmový internet

Širokopásmový přístup je běžným názvem pro technologie, které poskytují trvalé internetové připojení bez připojení. Např. Prostřednictvím telefonní linky (ADSL); kabelová televize (DOCSIS). K dispozici je také Fast Ethernet (rychlost přenosu dat dosahuje 100 Mb / s).

Až donedávna byla jedním z hlavních způsobů, jak se připojit k internetu, telefonní přístup, který byl prováděn přes telefonní linku a plně ji obsazoval po dobu trvání spojení. Širokopásmový internet poskytuje rychlost výměny dat, která je mnohonásobně vyšší než při telefonickém přístupu, a nechybí telefonní linku. To znamená, že koncept širokopásmového internetu je přímo spojen s přenosovou rychlostí, a proto se často nazývá vysokorychlostní.

Kromě vysoké rychlosti přenosu dat, poskytuje stabilní kontinuální připojení k síti, a také poskytuje takzvaný „obousměrné“ komunikace, je schopnost přijímat a vykládku dat na stejných vysokých rychlostech.

Díky širokopásmovému internetu, uživatel může přijímat digitální televizní služby přes internet, hlasové, datové služby (IP telefonie) v libovolné vzdálenosti za nízké ceny, nebo dokonce zdarma, stejně jako možnost vzdáleného ukládání velkých objemů dat.

Existují dva typy připojení

 • Pevné (kabelové).
  Je založen na technologiích s pevným připojením, například Ethernet.
 • Mobilní (bezdrátové).
  Je založen na bezdrátovém přístupu, například Radio-Ethernet.

Širokopásmový internet v Rusku má vynikající vyhlídky na distribuci, neboť rostoucí počet uživatelů nakonec přichází k potřebě vysokorychlostního přístupu k síti. Pro její distribuci se používají sítě kabelové televize a telefonní sítě. Na ruském trhu je nejslibnějším způsobem šíření širokopásmového internetu technologie ADSL prostřednictvím běžných telefonních sítí. Pomocí technologie ADSL uživatel přistupuje k Internetu a telefon zůstává k dispozici pro hlasovou komunikaci.

Dalším běžným schématem pro poskytování tohoto typu internetu jsou tzv. Domácí sítě Ethernet (Home Ethernet), které zaujímají velký podíl na trhu. Přímo u spotřebitelů (domácí, kancelářské) jsou napájeny optická vlákna a instalují se ethernetové přepínače. Dále jsou jednotliví uživatelé propojeni standardním krouceným párem. Na rozdíl od technologie ADSL tento způsob připojení vyžaduje další čas a náklady na zapojení uvnitř budovy, ale ve srovnání s technologií ADSL nebo kabelovými kanály poskytuje nejlepší rychlost připojení.

Jednou z hlavních výhod, které poskytuje širokopásmový internet, je schopnost sledovat digitální televizi dnes. Technické podmínky nezbytné pro fungování televize zpochybňují schopnost technologie ADSL zůstat dlouhodobě konkurenceschopná v oblasti poskytování širokopásmového internetu. Je zřejmé, že širokopásmový internet výrazně rozšiřuje hranice možností pro spotřebitele a pro poskytovatele to znamená technologickou bitvu a bitvu pro uživatele.

Co je širokopásmové připojení k internetu?

SEASON poskytly jasný a široký-rychlostní minut malt na interne t - přístup k internetu rychlostí datového překročení maximální možnou pomocí vytáčeného připojení pomocí modemu a do veřejné telefonní sítě. Je realizován pomocí kabelových, optických a bezdrátových komunikačních linek různých typů.

V případě, že volič má limit na bitové rychlosti v řádu 56 kbit / c a plně obsadí telefonní linku, širokopásmové technologie nabízejí mnohonásobně větší výměnu rychlost bo dat a neměl vytvářet monopol na telefonní linku. Kromě vysokorychlostního širokopásmového připojení poskytuje nepřetržité připojení k internetu (bez nutnosti navázat připojení dial-up) a takzvanou „obousměrné“ komunikaci, je možné jak dělat ( „boot“) a vysílat ( „právo“) informace při vyšších rychlostech.

Přidělit mobilní širokopásmový přístup (mobilní širokopásmové připojení) a pevné širokopásmové připojení.

Širokopásmové připojení k internetu

Konfigurace připojení PPP-E v systému Windows 7

Protokol point-to-point přes ethernet se používá k vytváření dočasných, dynamických širokopásmových připojení. Je-li adresa IP vašeho připojení k Internetu dynamická, znamená to, že poskytovatel internetu při každém připojení přiřadí novou adresu IP. Protokol PPPoE toto spojení zjednodušuje odesláním uživatelského jména a hesla. Znovu to udělejte, pouze pokud nemáte router, který to dělá.

Nikdy nepoužívejte software dodávaný vaším poskytovatelem internetu k připojení přes PPPoE. Namísto toho použijte zde popsaný postup.

Chcete-li konfigurovat připojení PPP-E, otevřete Centrum sítě a sdílení a klikněte na odkaz "Nastavení připojení nebo síťového odkazu" pod aktivním připojením. Musíte se připojit k Internetu.

Internetový boom v letech 1998-2001 bez náhrady odebral peníze investorů, ale vlákno, které bylo nalito na tyto peníze, nikam nešel. Uživatel zažil rychlý internet a trh s širokopásmovým připojením dnes roste mnohem lépe než ostatní odvětví telekomunikačního průmyslu.

Širokopásmový přístup, aka širokopásmový přístup, formálně začíná rychlostí 128 kb / s. Právě v této rychlosti jsou například připojeny k internetu ruské školy. Nebude to velká chyba jednoduchosti považovat širokopásmový přístup k internetu, s výjimkou pomalého telefonického připojení. Nejde ovšem o rychlost přenosu dat sama, ale o skutečnost, že uživatel má s sebou zásadně nové příležitosti. Například digitální televize přes internet (IP TV), levné - až zdarma - a na dálku nezávislou hlasovou komunikaci (VoIP), schopnost vzdáleného ukládání velkého množství dat atd. Díky širokopásmovým sítím a službám založeným na nich vznikl speciální termín - TMT.

Typy širokopásmového připojení k internetu

V současné době je širokopásmový internet běžným pojmem používaným pro označení různých vysokorychlostních typů připojení.

Termín širokopásmové připojení označuje šířku pásma připojení k internetu. Širokopásmové připojení doslova znamená širokou škálu frekvencí používaných k přenosu a přijímání dat. Dříve byl přístup k internetu velmi pomalý, a to díky použití telefonického připojení. Vedle skutečnosti, že telefonické připojení je pomalé, je stále plně obsazeno hlasovou telefonní linkou. Všechny tyto faktory vedly k tomu, že telefonické připojení bylo téměř zcela nahrazeno různými širokopásmovými připojeními.

Číst: Je možné snížit náklady na provoz datového centra

Termín šířka pásma, v případě počítačových sítí a internetových připojení, se obecně používá k odkazování na rychlost přenosu dat. Rychlost přenosu dat je obvykle.

Širokopásmový internet na Ukrajině získává více obdivovatelů a uživatelů. Ale jaké technologie pro poskytování přístupu k internetu zvolí ukrajinští poskytovatelé? A která z těchto technologií je lepší: xDSL, FTTB, UMTS / HSPDA, CDMA EV-DO, Wi-MAX nebo jiné?

Herman Bogapov, "Zrcadlo týdne"


Telefonní linky samozřejmě zůstaly, postupně se modernizují. To však nebrání stejnému "Ukrtelecomu" připojit všechny nové uživatele k rychlému internetu pomocí technologie ADSL. Ano, takže počet předplatitelů (842 tisíc lidí na konci roku 2009), vnitrostátní operátor, již dávno předčil všechny ostatní poskytovatele internetu. Na druhou stranu, Volia, která má 380 000 účastníků širokopásmového připojení (širokopásmový přístup). Další je společnost Golden Telecom, která poskytuje širokopásmový přístup pod značkou Beeline pro 122,5 tisíc uživatelů a Vega - 121,2 tisíc lidí na konci roku 2009 (údaje z výzkumné společnosti.

Růst předplatitelské základny poskytovatelů internetu se zastavil, trh dosáhl nasycení - to ukazují statistiky. Identifikovali hlavní hráče, kteří ovládají trh. Ale konkurence se nezastaví, aby se dynamicky rozvíjelo, firmy neustále přicházejí s novými marketingovými kroky.

Dynamika trhu

Podle průzkumu iKS-Consulting se sazby připojení nových účastníků snížily na 7,5% v roce 2013 a v letech 2014-2015 došlo ke snížení počtu účastníků. Podle Státního statistického úřadu z důvodu okupace Krym ztratili poskytovatelé internetu 110,6 tisíc širokopásmových internetových (širokopásmových) účastníků. Také podle statistik značný počet uživatelů zůstal na dočasně obsazených územích Luganského a Doneckého kraje. Od 1. ledna 2016 měla Ukrajina 6 milionů 89,9 tisíc předplatitelů, z toho 5 milionů 625,1 tisíc domácností.

Podle studie Factum Group Ukrajina, celkem.