Jak otevřít salon nehtů (obchodní plán)

Hledáte připravený obchodní plán pro nehtový salon s výpočty? Pak jste přišli na správné místo? Ale nejprve - malý úvod.

Existuje přísné rozdělení podnikání na muže a ženy? Jednoznačně nelze odpovědět na tuto otázku - protože například otevření obchodu s potravinami může být stejně úspěšnými zástupci obou pohlaví. Existuje však i čistě mužské povolání - organizace autopůjčovny nebo mytí automobilů (je nepravděpodobné, že to žena udělá) a výhradně ženských destinací - otevřít kosmetický salon nebo rozvíjející se centrum pro děti.

A co když si vezmete služby poskytované kosmetickým salonem, vyberte si jeden nebo více z nich a otevřete své vysoce specializované centrum, kde můžete být sami a hostitelkou a dělníkem? Například - salon manikúry. Je na čase, abyste si uvědomili své fantazie - níže naleznete typický obchodní plán pro nehtový salon s výpočty, který opravuje, který můžete realizovat tento projekt a uspět.

Souhrn

Tento projekt je obchodní plán pro nehtový salon s dobou návratnosti 3 až 6 měsíců.

Cíle projektu:

 1. vytvoření vysoce výnosného podniku;
 2. organizaci získání stabilního zisku;
 3. uspokojení spotřebitelského trhu za poskytování služeb v péči o nehty.

Zdroj financování projektu: vlastní prostředky nebo bankovní úvěr

Forma podnikání: FE

Celkové náklady na projekt: 200 - 400 tisíc rublů (s výhradou pronájmu prostor)

Doba návratnosti: 3-6 měsíců

Úroková míra uvedená do výpočtu: 25%

Celková částka úrokových plateb bude: 12,5 - 50 tisíc rublů

Příjem investora bude: 12,5 - 50 tisíc rublů

Platby úvěrových fondů a úroků z úvěru začnou od prvního měsíce projektu.

Hlavní etapy realizace projektu

Zahájení projektu - bezprostředně po přijetí obchodního plánu ze strany zákazníka, nebo po přijetí úvěru.

Hlavní etapy realizace tohoto projektu, podmínky pro jeho realizaci jsou uvedeny v tabulce 1:

Obecné charakteristiky projektu (popis společnosti a poskytované služby)

Prakticky každá žena, bez ohledu na její věk, chce vypadat, pokud není krásná, a přinejmenším dobře upravená. Přemýšleme o hlavních kritériích, která určují blaho ženy.

 1. vlasy - účes, styling, čistota;
 2. tvář makeup - oči, čistá kůže, rty;
 3. postava - harmonie, štíhlost, energie;
 4. ruce - manikúra, pevnost pokožky.

Negativní dopad vnějších faktorů ovlivňuje všechny dané parametry, ale většinou ruce trpí. Popraskané volné kůže, zlomené nehty s „pohřební“ lem kolem hran, ošuntělé lakem nebo dokonce chybí jejich - to vše naznačuje, že se žena přestala pečovat o sebe a jen „vyděsit“ muži. Ale když "zaměřuje krásu", žena sleduje tři hlavní cíle:

 1. jako muži (a to všechno bez výjimky) - to je stanoveno na genetické úrovni;
 2. vynikají jiné ženy - výhradně ženská psychologie;
 3. jako já - jakýsi "útěchový výhru", říkají, já určitě vím, že vypadám dobře!

Nezapomeňte na tyto faktory - pro vás bude užitečné rozvíjet marketingovou strategii při přilákání zákazníků.

Tam je nějaká víra, že krize, která začala v roce 2014, Kosmetické salony a ztratil některé ze svých zákazníků. Je to opravdu tak? To je nepravděpodobné. To neznamená, že ženy přestaly sledovat sebe. Jednoduše řečeno, s největší pravděpodobností, mnoho z nich se stěhoval do „jiné cenové kategorie“, to jest, začali využívat služeb salonu nabízejí služby za nižší cenu nebo odmítli komplexní péče a začal se obrátit na specializovaných centrech - samostatný manikúru, samostatně kadeřníka, make-up mnohé jsou aplikovány nezávisle.

To je důvod, proč nehtové salony začínají "odrazit" zákazníky v kosmetických salonech, kteří upřednostňují, aby si zákazníci objednali komplexní péči. Mimochodem, podle statistik - od 5 do 10% návštěvníků ve velkých městech, kteří chtějí mít dobře upravené nehty, jsou muži. do obsahu ↑

Sortiment služeb manikúry

Jaké typy péče o nehty jsou pro ženy nejvíce žádané?

 • Za prvé - všechny druhy manikúry - klasické, lékařské, evropské, americké, brazilské, francouzské, japonské, španělské, SPA, hardware, horké apod.;
 • rozšíření nehtů různými způsoby - tipy (překryvy), formy, gel, akryl atd.;
 • potahování lakem a gelovým lakem (nebo šelakem);
 • péče o kutikulu nehtů a pokožky rukou - obřízka, parafinoterapie, peeling s rybami, poradenství o použití přípravků péče apod.

Průměrné ceny za služby v manikurním salónu (pro Moskvu) jsou uvedeny v tabulce 2:

Rovnoběžně se směrem v podnikání může být prodejní kosmetickou péči pro vaše ruce a nehty, nástroje pro péči o self-nehtů, atd Kromě toho, s rozvojem technologií vybavit tzv mini-salónů, mnohé poskytují služby, jako je tisk na nehty, nebo podobně, doma - buď vlastní nebo klienta. V hlavním městě, například, nyní se staly populární mobilní kosmetické salony (http://business-poisk.com/mobilnyiy-salon-krasotyi.html) - pro extrémně zaneprázdněné ženy. do obsahu ↑

Potenciální návštěvníci nehtového salonu

Jak již bylo uvedeno výše, všechny ženy se snaží bez výjimky vypadat dobře. Další otázkou je, že ne každý si může dovolit i nejlevnější kosmetické procedury, dává přednost práci doma. Proto budete muset určit cílové publikum vašeho salonu.

Kdo bude hlavními zákazníky?

 • První věkové skupiny - mladé dívky od 17 do 22 let - studenti na vysokých školách, „přítelkyně“ bohaté lidi, a tak dále, raději něco jasný, chytlavé, vyniká od ostatních dívek. Péče o ruce kvůli jejich mládí je zřídka objednávána.
 • ženy ve věku od 23 do 30 let. Preferujte přísný obchodní styl, klasickou manikúru, péči o pleť - občas.
 • ženy od 30 do 38 let. Tito návštěvníci dávají přednost "tichým" tónům, velký příliv je obvykle před svatbami, objednávky na péči o pleť asi o třetinu.
 • ženy od 38 let. Upřednostněte komplexní péči o ruce a nehty.
 • muži od 18 do 50 let. Vzhled mužů v manikúrním salonu v malém městě je nepravděpodobný. Ve velkých městech - to jsou buď bohatí lidé nebo lidé netradiční sexuální orientace. Předvolby - komplexní péče o ruce.

Postup nahrávání se provádí buď telefonicky nebo na osobní vzhled klienta v salonu manikúry - v každém případě je nezbytná příslušná reklama instituce. Při zaznamenávání návštěvníků je třeba vzít v úvahu nuance, že některé z nich nemusí dorazit nebo být pozdě v určenou hodinu. Takové okamžiky a typy kompenzací by měly být sjednány se zákazníky a pravidla přenosu nebo odmítnutí zasedání by měla viset na informačním stánku pro zákazníky v salonu. do obsahu ↑

Salon status

Navzdory skutečnosti, že jak elitní manikúrní salony, tak showroomy pro návštěvníky se středním příjmem jsou většinou podobné služby, ceny se liší podle řádu. V zásadě je cena ovlivněna následujícími faktory:

 • umístění salonu;
 • dekorace a dekorace exteriéru;
 • přítomnost pracovníků s různými úrovněmi výcviku a dovedností;
 • rozdíly v zařízeních pro péči o ruce (tento faktor a nikoliv profesionalita mistrů v poslední době je hlavní výhodou a rozdíl mezi kategoriemi salonů manikúry).

Tento projekt zajišťuje organizaci manikurního salonu pro návštěvníky s průměrnou úrovní příjmů - to je největší počet návštěvníků ve středně velkých (s počtem obyvatel až 500 tisíc lidí) a malých (až 100 tisíc lidí) měst. do obsahu ↑

Analýza trhu

Podle odborníků v této oblasti je trh s manikúrami v současné době zaplněn ne více než polovinou a největší konkurence je ve třídě "premium" a "elita". Tato skutečnost značně usnadňuje vstup manikúry do podniků orientovaných na ženy zaměřených na zákazníky se středním příjmem.

I přes to, že na tomto trhu zatím ještě není dost vážných hráčů, dochází k přetrvávající tendenci zvyšovat počet manikúrních salonů - perspektivní podnikání zřídka zůstává bez větší pozornosti ostatních. do obsahu ↑

Marketingový plán

Jako nástroje pro přilákání zákazníků k vaší instituci můžete použít "standardní" sadu obsahující:

 • vytvoření kreativního, nezapomenutelného jména a světlé, atraktivní vývěsní štítek;
 • distribuce letáků a propagačních brožur;
 • distribuce vizitek zákazníkům;
 • zavedení diskontního systému slev;
 • pravidelné držení akcií a slev;
 • vytváření vlastních stránek a skupin v sociálních sítích;

Nepochybnou výhodou bude počáteční snížení ceny služeb ve srovnání s konkurenčními institucemi. Po nárůstu toku návštěvníků a vytvoření vlastní základny pravidelných zákazníků můžete postupně zvyšovat náklady na služby. Je však velmi důležité, aby to bylo hladké a motivované, aby neztratili hosty. do obsahu ↑

Výrobní plán

Hlavním přínosem pro organizaci nehtového salonu je předpoklad. Poloha je velmi důležitá pro klientskou dopravu, takže nemusíte hádat o ceně vhodné oblasti, jinak se jednoduše najde vhodnější nájemce.

Důležitými faktory, které je třeba vzít v úvahu při výběru místnosti, jsou:

 • v prvním patře;
 • první řada domů;
 • pohodlný přístup;
 • možnost parkování;
 • dostupnost přívodu studené a teplé vody, toalety a vytápění.

Status salon pro lidi s průměrným příjmem mu umožňuje být pružnější při určování polohy, nikoli třídu kabině „premium“ - na spaní a obchodní centrum jsou na manikúru výhody a nevýhody kabinet, který v zásadě vzájemně neutralizují.

Ideální variant předpoklady pro daný projekt - 2 nebo 3-pokojový byt v 1. patře činžovního domu.

Bude také vyžadovat odpovídající zařízení na manikúru. Na základě zkušeností úspěšných salonů bude obstarání všech potřebných nástrojů a organizace jedné manikurní plochy 30 až 45 tisíc rublů.

Organizační plán

Harmonogram práce

Při plánování práce je nutné vzít v úvahu čas, který je přidělen každému postupu. V průměru to je od 30 minut do 1,5 hodiny. Pokud máte v úmyslu pracovat sám, znamená to, že v den manikúra je schopen uspokojit 8 hodin pracovní den od 5 do 12 osob (včetně přestávky na oběd, trochu klidu a odesílání e přirozeným potřebám).

Pokud hodláte zaměstnat 1-2 zaměstnanci, počet možných zákazníků se zvýší. Nemůžete se vzdát jako ztělesnění, ve kterém jedna nebo dvě pracoviště vybavené pro manikúru, bude pronajaté ven na ty, kteří mají zkušenosti, ale nemá možnost nebo touhu začít svůj vlastní salon.

Vezmeme-li v úvahu, že začala po 12:00 ve všední dny většina potenciálních zákazníků jsou v práci, a mají možnost navštívit nehtové studio jen o víkendech a po 5:00 hod, je vhodné udělat pro sebe několik dní odpočinku celý týden, a čas a končí 20-21 hodin. do obsahu ↑

Zaměstnanci

Ve skutečnosti skoro všichni mistři absolvují stejný trénink. Rozdíl je v tom, že někdo studoval lépe, někdo horší, někdo má více zkušeností, jiní mají méně. Někteří prošli praxí v elitním salonu, jiní se do této práce dostali ze zoufalství.

I když se při hledání zaměstnanců, pokud existuje záměr najmout jako, nebude mít žádné problémy - počet manikérka dnes je, že je možné provést výběr na základě výběrového řízení. Důrazně se však doporučuje samostatně pracovat v prvních měsících (pro které absolvujete příslušné školení) nebo s jedním zaměstnancem.

Finanční část

Prognóza objemu poskytování služeb pro veřejnost a očekávaný výnos z jejich prodeje za fakturační období jsou uvedeny v tabulce 3:

Ceny a náklady na manikúru ve Voroneži

Přehled cen a cen pro manikúru ve studiu a kosmetických salonech. Kolik je ve Voroněži klasická evropská manikúra?

Manikúra: rozdělení cen ve Voroněži

Dynamika cenových změn

Nehtová služba aktivně získává impuls, od roku do roku se vyvíjí a zlepšuje. Není to tak dávno, že hromadění nehtů ve své současné podobě neexistovalo - bylo nahrazeno plastovými podložkami na nehty. Situace je podobná krásnému designu měsíčků, pro které jsou použity různé kartáče, rhinestones a další ozdoby. Kvůli všem těmto rozdílům se náklady na manikúru liší.

Kolik stojí ve Voroněži manikúra?

Portál představuje ceny manikúry v kosmetických salonech Voroněž s možností porovnání nákladů v různých zařízeních. Tato otázka je obtížné odpovědět jednoznačně: každý salon si stanoví ceny za manikúru, založené na kvalifikaci mistrů, použitých materiálech, charakteristikách postupu a dalších faktorech. Například, skromná krátká manikúra podtrhuje obraz a bude poměrně levná, protože nevyžaduje specifické zpracování a vysoké náklady na materiál. Mezitím cena za japonskou manikúru bude mírně vyšší. Výrazně zvyšují náklady a elegantní a smyslné nehty zdobené neuvěřitelně atraktivním akváriovým designem.

Nejpravděpodobnější, krásná dokonalá manikúra nemůže být levná, bez ohledu na to, co tvrdí, že přináší kosmetické salony. Pro profesionalitu je zapotřebí zaplatit, protože odborníci přispěli obrovskou částkou na své školení, další vzdělávání a studium dalších příležitostí, zlepšení jejich dovedností. Pozornost si zaslouží kvalitu použitých materiálů. Je nepravděpodobné, že levný lak bude trvat několik dní na nehty, příjemný s jasným a bohatým odstínem. Vedoucí značky naopak dělají maximum, aby zlepšily trvanlivost výrobku a minimalizovaly poškození destičky na nehty.

Zvláštní zmínka si zaslouží SPA manikúru. Zaslouží si, že je považován za jeden z nejvíce příjemných procedur nabízených v manikúrních studiích. Neexistence omezení umožňuje kompetentní péči o měsíček v každém věku. Po dlouhou dobu mastera vyživuje pokožku rukou, zvládne kůžičku a povrch měsíčku, pomáhá klientům odpočívat. Kouzelný efekt se získává pomocí různých masek pro ruce, peelingy a další kosmetiky, které obsahují přírodní ingredience. Méně příjemné a magické pocity masáže. Procedura trvá v průměru půl hodiny. Lázeňská manikúra je vyšší než klasická služba.

Jak si vybrat a udělat manikúru?

Žádná technika manikúry nepomůže, pokud se nehty a pera nezajímá. Trvalé otřepy a rány v blízkosti kutikuly vypadají docela neatraktivní a snadno zkazí dojem i těch nejkrásnějších nehtů. Proto je lepší předem vyřešit tuto záležitost a aplikovat krém, který pravidelně změkčuje pokožku, mastnou desku namazat hydratačním olejem.

Perfektní volbou bude klasická manikúra. Náklady na proceduru jsou poměrně cenově dostupné a výsledek je příjemně spokojen s přesností a elegancí. Rovné měsíčky měsíce, ošetřený povrch, řezaná kutikula a správně zvolený odstín laku jsou vždy vítány. To je ideální volba pro libovolný obrázek! Dokonce i přísný kancelářský styl může být dokonale doplněn o pastelové odstíny laku a pečlivě zpracované nehty.

Dárkový certifikát pro manikúru

Možná i salon krásy ekonomické třídy nabízí svým zákazníkům řadu dárkových certifikátů. Včetně, že vám umožní získat zdarma manikúru. Mezi hlavní rysy těchto certifikátů patří možnost vybrat si nejlepší službu a zvolit pro ni optimální cenu. To je vynikající dárek pro ženy a dívky, které se sami sebe a jejich vzhled. Určitě budou potěšeni a budou potěšeni originálností dárce, která obdrží manikúru jako dárek!

Připravený obchodní plán pro nehtový salon s výpočty

Odhadovaná data:

 • Měsíční příjem je 246 000 rublů.
 • Počáteční náklady činí 318 400 rublů.
 • Čistý zisk činí 43 860 rublů.
 • Návrat - od 8 měsíců.

Obsah

Poznámka: Tento obchodní plán, stejně jako všechny ostatní v sekci Podnikové plány, obsahuje výpočty průměrných cen, které se mohou lišit. Proto doporučujeme provést výpočty pro vaše podnikání individuálně.

V tomto článku se budeme snažit sestavit podrobný obchodní plán pro nehtový salon s výpočty.

Analýza trhu

Dnes se na trhu spojené s kosmetickým průmyslem stále častěji objevují manikúrní salony. Během posledních několika let se jejich počet zvýšil. Dříve byly součástí kosmetických salonů, ale trend se změnil. Poptávka v souvislosti s módou pro postupy, jako je nehtů pomocí tipů, rozšíření gelových zvýšil, pokračoval lak, klasickou manikúru. Asi 20% žen využívá služby manikůra neustále, muži byli méně - pouze 5%.

Mnoho soukromých podnikatelů má zájem o otevření takového podniku. To je způsobeno vysokou poptávkou. Nejčastěji hlavní výhodou oproti konkurentům je nejen profesionalita odborníků, ale také využití moderních technik v práci.

Mimochodem, podle odhadů odborníků více než 50% všech služeb kosmetických salonů spadá konkrétně na manikúru v různých projevech.

Podle výsledků hlasování vlastníků takových salonů se ukázalo, že nejčastěji jsou služby manikůrových salonů využívány dívkami ve věku 19-38 let. Věková hranice je dostatečně široká.

Dospělé ženy používají osvědčené postupy, mladé dámy dávají přednost něčemu novému, jasnému, chytlavému.

Dnes, průměrná ruská žena chce vypadat krásně a dobře upravená. Jak je známo, pro ženu je velmi důležité, v jakém stavu jsou její nehty. Vždycky jejich zdraví a síla znamenaly, že paní se opravdu stará o její vzhled. Navíc obrovský vliv na spravedlivější sex má módu, názor ostatních. Proto se poptávka po službách může velmi rychle měnit a laviny podobně.

Ženy především hodnotí kvalitu procedur a jejich bezpečnost.

Jak říkají odborníci, trh služeb manikúry může být prodloužen na dlouhou dobu, protože je vyplněn ne více než polovinou.

Největší úroveň hospodářské soutěže je zaznamenána v segmentu služeb manikúry prémiové třídy, situace ve střední cenové části trhu je poněkud jednodušší. Právě toto místo je považováno za nejslibnější a nejvíce svobodné, pokud jde o konkurenci a překážky, s nimiž se setkáváme na vstupu na trh.

Pouze v Moskvě, příjem z manikúra služeb je asi 1,3 miliardy rublů ročně.

Dnes na tomto trhu nejsou ani vážní hráči. Nicméně, konkurence a počet poskytovatelů manikúra služby roste velmi rychle. Nyní je nejvhodnější doba pro vstup na trh, pokud ještě není plně vytvořena.

SWOT analýza

Faktory ovlivňující činnost organizace jsou rozděleny na interní i externí.

Interní:

 • Návrh příslušných služeb.
 • Dobré umístění.
 • Konkurenční cena.
 • Přítomnost vyvíjené marketingové a reklamní politiky.
 • Používání kvalitních surovin.
 • Kvalifikovaní odborníci.
 • Poskytování vysoce kvalitních služeb.
 • Nedostatečná práce v této oblasti.
 • Závislost na pronajímateli.
 • Úzký rozsah služeb (poprvé).
 • Nedostatek souvisejících služeb.
 • Nedostatek zákaznické základny.

Vnější faktory:

 • Rostoucí poptávka po službě.
 • Příležitost zaujmout své místo na trhu.
 • Atrakce vysoce kvalitních specialistů.
 • Využívání dotací ze strany státu na rozvoj malých podniků.
 • Velkoobchodní nákup kvalitních surovin.
 • Rychlý vývoj trhu novými konkurenty.
 • Péče o některé zákazníky v jiných salonech.
 • Růst komunálních a nájemních plateb.
 • Zvyšte náklady na suroviny.
 • Snížení příležitostí pro spotřebitele.

Posouzení příležitostí

Služby manikurního salonu nemají sezonní poptávku. Jediné, co si vzpomenout, je, že v době před svátkem je počet zákazníků více než obvykle, protože ženy chtějí vypadat krásně. Práce budou prováděny podle následujícího rozvrhu:

Celkem: 77 pracovních hodin týdně. Pro údržbu budou vyžadovat čtyři manikúři a dva správci. S plánem den za den nebo dva za dva.

Po vyčlenění základny stálých zákazníků je možné pronajmout další personální jednotky, pokud to dovolí prostor.

Řešení organizačních a právních problémů:

 1. Zpočátku je nutné určit organizační a právní formu podniku. To může být IP, LLC. Z právního a účetního hlediska je nejvýnosnějším řešením výběr IP. Zde je návod pro registraci IP. Pro registraci je nutné zaplatit státní úrok ve výši 800 rublů, podat žádost, v níž je uveden typ hospodářské činnosti. Kód OKVED bude 93.02 - Poskytování služeb pro kadeřnictví a kosmetické salony. Seznam služeb zahrnuje manikúru.
 2. Organizace musí být zapsána do daně. Nejlepší je zvolit službu USN. Současně může být zdanitelným základem příjmy (6%) nebo rozdíl mezi příjmy a výdaji (6-15% v závislosti na regionu).
 3. Pokud platíte od svých zákazníků na kartách, musíte otevřít běžný účet. Chcete-li to provést, přečtěte si článek o tom, kde otevřít zúčtovací účet.
 4. Je nutné uzavřít pronájem prostor. Mělo by být poznamenáno, že minimální plocha pro každý velitel je 6 m 2.
 5. Rospotrebnadzor musí být informován o začátku práce v určité oblasti.
 6. Je třeba vytvořit plánový program pro průmyslovou kontrolu hygienického stavu prostor.
 7. Všichni zaměstnanci musí povinně mít lékařské knihy.
 8. Můžete požádat státní organizace, aby získaly dotace. To platí zejména pro ty, kteří nemají dostatečný počáteční kapitál.

Další informace. Před opravou prostor, jeho rekonstrukcí a instalací nábytku je nutné seznámit se s dvěma velmi důležitými dokumenty, které se přímo vztahují k poskytování služeb manikúry:

 • GOST R 51142-98 "Domovní služby Kadeřnické služby Obecné specifikace."
 • 2.1.2.2631-10 SanPiN „Hygienické požadavky na umístění, zařízení, vybavení, údržby a provozu organizací komunální účely, poskytovat kadeřnické a kosmetické služby.“

Pokud znáte všechny nuance, bude mnohem snazší provést inspekce Rospotrebnadzor. Bude také možné vyhnout se trestům za porušení.

Bude to komerční nemovitost. V salonu budou pracovat 2 mistry současně v jedné kanceláři. Pro přijetí hovorů a práci s klienty bude také místo pro správce. Dále bude vybavena koupelna pro návštěvníky a pracovníky. Celková plocha je 40 m 2.

Popis služby

Manikůrový salon poskytne tyto služby:

 • Klasická manikúra.
 • Hardware manikúra.
 • Krytí s lakem.
 • Gel nahromadění.
 • Korekce nehtů.
 • Budova s ​​tipsy.
 • Terapeutické odstranění nehtů.

Každý z těchto postupů trvá od 30 minut do 1,5 hodiny. V některých případech může trvat déle. Vše závisí na zkušenosti velitele, rychlosti jeho práce.

Standardní nahrávání se provádí telefonicky. Operátor odpovídá na hovory. Převod je možný 12 hodin před určeným časem.

Po vyplacení projektu se plánuje aktivně investovat do rozvoje podnikání. Pro začátek se jedná o přidání několika souvisejících postupů, jako je barvení řas, obočí. Později se plánuje rozšíření místnosti nebo otevření nového bodu. Služby pedikúry budou nabízeny.

Je velmi důležité, aby práce vykonával zkušený a kvalitní mistr. To poskytne potřebnou zákaznickou základnu.

Po otevření dalších bodů pracují mistry pracovníci nově příchozí, trénují je a vedou kurzy.

Marketingový plán

Je velmi důležité provést geomarketingový výzkum před zahájením práce, který pomůže zvolit si nejvýhodnější místo pro práci. Provedení takové analýzy je časově náročné a nákladné. Podnikatelé se zpravidla obracejí na pomoc specializovaným firmám.

Po výběru místa s velkou průchodností potenciálních zákazníků je nutné umístit vývěsní štítek kabiny. Mělo by být jasné, chytlavé, zajímavé, neobvyklé.

Můžete použít jako reklamu:

 • Letáky. Nejlepší je rozdělit je vedle salonu, v sousedních budovách, a rozložit je na krabice v bytových domech.
 • Vizitky. Musí být předány již přijížděným zákazníkům nebo přímo na ulici.
 • Přidávání informací do bulletinů, online katalogů salonů, udržování vlastní skupiny v sociálních sítích, kontextová reklama - kompletní reklama na internetu.
 • Držení akcií, slevy na dovolenou.
 • Diskontní karty pro pravidelné návštěvníky.
 • "Sarafánské rádio." Tento druh reklamy je zdarma, funguje samo od sebe. Aby bylo dosaženo co největšího účinku, je nutné zákazníkovi poskytnout pouze vysoce kvalitní služby.

Můžete použít jiné typy reklamy, protože jste dříve analyzovali jejich efektivitu pro určitý trh služeb.

Cena na začátku je lepší udělat jen pod průměrem. To přiláká více kupujících. S rostoucím počtem zákazníků můžete zvýšit náklady. Je velmi důležité, abyste to neudělali náhle.

Podnikatelský plán: manikúra od začátku

Krásná polovina lidstva chce vypadat krásně v každém ročním období bez ohledu na okolnosti. Velmi výnosným směrem v tomto segmentu trhu je poskytování služeb manikúry. Pokud jde o začínající podnikatele a zkušené podnikatele je velmi důležité, aby se jasně a kompetentní obchodní plán nehtové studio s výpočty a provést analýzu trhu a hospodářské soutěže, aby byly objektivní pohled na budoucnost, společnost, která přináší stálý příjem.

Analýza trhu

Počet salonů zabývajících se poskytováním manikúry je poměrně vysoký. Mnoho z nich se již podařilo získat mezi zákazníky pozitivní pověst a vzít leví podíl na zisku. Zde je důležité studovat do nejmenších detailů všechny výhody a nevýhody nejmodernějších salonů. A snažte se ujistit, že vaše společnost má charakteristický rys a mohla by se vymykat mimo jiné.

Analyzujte umístění salonů. Důležitým bodem je cenová kategorie poskytovaných služeb. Nemá smysl dělat třídní manikúru ve spacích oblastech, protože kupní síla bude nízká. Proto v oblasti s elitními novými budovami nebudou ekonomické služby v centru pozornosti. Možná bychom měli věnovat pozornost nákupním center, která jsou přetížením velké skupiny lidí, většinou žen.

Jak vyplývá z mnoha průzkumů veřejného mínění, velká poptávka po těchto službách byly porušeny ženská polovina populace (to je v domácnosti a mladé maminky sedí ve vyhlášce, ale dává přednost dobře vypadat). Ale jít na druhý konec města, aby make-up a nehty zacházet s malé dítě je dost problematické, ale jít do nejbližšího obchodu, který se nachází v místním nákupním centru, je to pohodlné.

Pokud se zaměřujete na druhou polovinu ženské populace, pak je rozumné přemýšlet o umístění poblíž obchodních obchodních center a kanceláří.

A můžete přilákat ty i ostatní. Hlavním úkolem je provést úplnou analýzu trhu a vybrat správné místo.

Cíle a cíle projektu

Cíle projektu:

 • vytvoření klientské základny,
 • získání čistého zisku v požadované výši (v závislosti na přání konkrétního podnikatele).

Úkoly projektu:

 • organizaci pracovišť pro určitý počet odborníků,
 • Zvýšení zisku prostřednictvím zavedení dalších služeb,
 • přilákání nových klientů díky inovaci a aktivní reklamní politice.

Rozhodli jste se otevřít salon na nehty? Co pro to potřebujete?

Chcete-li otevřít salon nehtů, budete potřebovat:

 1. registrace v daňových orgánech jako individuální podnikatel (IP);
 2. získání povolení od SES a požární služby. Je nutné předem postarat se o plný soulad se všemi normami a normami požární bezpečnosti, jakož is předpisy hygienické hygieny. Které vám pomohou 2.1.2.2631-10 SanPiN „hygienické požadavky na umístění, zařízení, vybavení, údržby a provozu organizací komunální účelem poskytování kadeřnické a kosmetické služby.“ Všichni zaměstnanci musí mít zdravotní záznamy;
 3. získání licence na poskytování služeb tohoto druhu;
 4. registrace v daňové kontrole;
 5. uzavřete salon.

Obchod pro fanoušky sportu: otevřete fitness klub od začátku. Co potřebujete, kde začít, kolik to stojí - přečtěte si od nás.

Nuance výběru místnosti pro salon

 • Jak bylo poznamenáno výše, je vhodné zvolit místa hromadného shromažďování lidí, většinou žen. Konkrétně: nákupní centra, místa v blízkosti kanceláří, centrální ulice.
 • Koupit nebo pronajmout pokoj - záleží na vaší touze a finančních schopnostech. Samozřejmě, že pronájem prostoru pro nehtový salon v centru města bude stát stejně jako nákup místnosti. Nicméně, s nákupem spěchu nestojí za to. Několik měsíců podnikatelské činnosti můžete pochopit, jak výhodná je podnikání na tomto místě. A vyhrajete-li určitou klientskou základnu, která přinese stabilní příjem, můžete přemýšlet o tom, jak využít prostor pro další expanzi.
 • Nezapomeňte na malou domácnost. místnost v kajutě, kde bude sklad uložen, pracovní formulář pro zaměstnance.
 • Kromě toho je žádoucí přidělit malý prostor pro odpočinek zaměstnanců, kde mohou jíst.
 • Nezapomínejme, že podle pravidel SanPiNa jsou na jeden master přiděleny alespoň 6 m 2.

Náklady na pronájem komerčních prostor, například v Moskvě v roce 2017 se pohybovala od 250 tis. Rublů do 700, v závislosti na velikosti, umístění, blízkost metra, opravy atd. To znamená, že roční nájemné budete trávit v průměru o 7-10 milionů. Při nákupu místnosti budete stát několik desítek nebo dokonce stovky milionů.

Vybavení, materiály

Na moderním trhu jsou k dispozici různé modely, které lze vybrat nejen ve velikosti, ale i v barvě:

 • manikúra stoly stojí 3 až 15 tisíc rublů.,
 • lampy na sušení - od 3 do 6,5 tisíc rublů.,
 • zařízení pro manikúru, voskoplyvy - od 2 do 20 tisíc rublů.,
 • podpěry a podložky - od 500 rublů. a vyšší,
 • sterilizátory a příslušenství - od 500 rublů. až 5 tisíc,
 • židle pro pána - od 2 do 8 tisíc rublů.,
 • ručníky - 50 rublů,
 • přímo pracovní materiál (laky na nehty, mytí, kartáče apod.) - od 50 rublů. a vyšší.

Koupit veškeré vybavení pouze v osvědčeném místě s dostupností certifikátu.

Nábor zaměstnanců

Téměř polovina úspěchu vašeho podnikání závisí na náboru. Přístup je velmi vážný, s velkou zodpovědností.

Velitel musí splňovat několik kritérií:

 • mít dobré vzdělání v oboru, není špatné, pokud bude mít i lékařskou výchovu;
 • je žádoucí mít diplomy a medaile z různých soutěží a mistrovských kurzů, což naznačuje vysokou kvalifikaci. Všechny tyto trofeje lze umístit do haly vašeho salonu za účelem zvýšení pověsti;
 • být zdvořilý a kompetentní;
 • vzhled hraje významnou roli při práci s lidmi. Je nepravděpodobné, že nezkušený pán vzbudí důvěru.

Kromě mistrů bychom měli také přemýšlet o účastnících. Správce schází zákazníků, přijímá hovory a aplikace, vyčistí ženu. Potřebujete účetního - rozhodněte se sami, podle vašich požadavků, počtu zaměstnanců, měsíčních zisků.

Úspěch podniku závisí do značné míry na jeho názvu. Vzpomeňte si na slova kapitána Vrungela: "Jak nazýváte loď - tak to bude plavat"? Název společnosti je prakticky "tvář". Naučte se funkce jmenování z našeho článku.

Máte kadeřnický talent? Začněte svou firmu tímto směrem! Nuance a poradenství v oblasti podnikání v oblasti kadeřnických služeb: http://svoy-business.com/nachalo-deyatelnosti/vyibor-napravleniya-deyatelnosti/kak-otkryit-parikmaherskuyu-s-nulya.html

Služby manikurního salonu

Kromě základních služeb se můžete specializovat i na řadu dalších. Pedikúra, solárium, kadeřnictví, make-up artist, kosmetička.

Prostor pro váš salon může být dětský pokoj. Koneckonců, velké množství klientů jsou mladé matky, které by rádi navštěvovaly salon častěji, kdyby byla možnost nechat dítě s někým. Proto přemýšlejte o tom, jak přidělit malou plochu pro volný čas dětí. Například vynikajícím řešením může být suchý bazén. A dítě je zaneprázdněno a moje matka je šťastná.

Pro solárium, které je v nabídce po celý rok, si můžete zakoupit speciální vybavení. No, pečlivě se postará o kávovar, terminál zaplatí za mobilní služby. Všechny tyto velmi nákladné aktivity pomohou výrazně zlepšit stav salonu.

Propagace obchodu s manikurou

Takže jsme rozložili, jak otevřít salon nehtů od začátku. Co dělat dál? Samozřejmě, že podporují své služby a hledají zákazníky. Zde přijde na pomoc reklama - známý motor pokroku. Reklamní salon nehtů může být jiný. Noviny, rozhlas nebo televize, letáky, bannery, vizitky. Zde vše závisí na vaší představivosti a kreativitě.

Podnikatelský plán pro manikúru

V Rusku kultura roste v manikúrech ve specializovaných salonech. Chcete-li otevřít pokoj pro manikúru, potřebujete asi 435 tisíc rublů a přineste to bude více než 100 tisíc rublů. čistý zisk.

1. Shrnutí projektu "Manikúra kabinetu"

Cílem projektu je otevřít manikúru pro realizaci řady manikúra a pedikúru v Rostově na Donu. K realizaci projektu je pronajímán prostor v obytné čtvrti města. Prostor místnosti je 30 m2. Tato manikúra je určena pro tři manikúrní místa. Cenový segment - střední. Cílovým publikem je ženská populace města, která využívá služby nehtového salonu 1 až 2 krát měsíčně, v závislosti na preferencích a úrovni příjmu.

Hlavní výhody manikúry:

nedostatek sezónnosti, stálý požadavek;

nevyžaduje velké investice.

Manikúra podnikání má dvě hlavní kritéria úspěchu: umístění a profesionalita mistrů. Objem počáteční investice je 435 000 rublů. Investiční náklady jsou zaměřeny na opravy prostor, nákup zařízení a nábytku, počáteční nákup spotřebního materiálu a tvorbu provozního kapitálu, díky kterému budou pokryty ztráty počátečních období. K realizaci projektu budou využívány vlastní prostředky.

Finanční výpočty zahrnují tříleté období provozu projektu. Předpokládá se, že do konce tohoto období, instituce požaduje rozšíření výroby a seznam služeb, jako trend v kosmetickém průmyslu rychle menyayutsya.Chistaya zisk nehtové studio při ukončení plánovaný objem prodeje je asi 100 tisíc rublů. Konec plánovaného prodeje se předpokládá za sedmý měsíc práce. Podle výpočtů se počáteční investice vyplatí v sedmém měsíci práce. Ziskovost tržeb za první rok provozu bude 27,8%.

Tabulka 1. Klíčové ukazatele výkonnosti projektu

Doba návratnosti (PP), měsíce.

Diskontovaná doba návratnosti (DPP), měsíce.

Čistá současná hodnota (NPV), rub.

Koeficient návratnosti investic (ARR),%

Interní míra návratnosti (IRR),%

2. Popis průmyslu a společnosti

V současné době se na ruském trhu kosmetického průmyslu aktivně vyvíjí manikúra. Ve struktuře poptávky po kosmetických službách činí služby manikúry téměř 40%. V posledních letech je trh s kosmetickým průmyslem poznamenán vznikem řady vysoce specializovaných salonů, které zdůrazňují své aktivity zejména v oblasti poskytování manikúřských služeb. Kapacita ruského trhu s manikúrami za posledních 5 let vzrostla o 111% a v roce 2015 činila 232 miliard rublů. Každý rok narůstá kvantitativní objem trhu, spolu s tím i cena manikúry. Teprve koncem roku 2015 se ceny tohoto typu služeb zvýšily o 40%.

Odborníci očekávají, že ruský trh manikérských služeb se bude i nadále rozvíjet dynamicky. To přispěje k růstu příjmů obyvatelstva, slabému nasýcení trhu v místních oblastech, módním trendům, rozvoji světového kosmetického průmyslu.

Doposud je poptávka po službách salonní manikúry poměrně vysoká. Podle statistik je v roce 2015 podíl ruských žen, které pravidelně využívají služby salonů pro manikúru, 55%. Výsledky průzkumu mezi 10.000 respondentů, vyplývá, že 42% Manikérka sloužit v týdnu od 11 do 30 klientů a 23% mistrů - více než 30 klientov.Rynku manikúru služby mají vysokou úroveň hospodářské soutěže. Nehtové studio jsou prezentovány v různých formátech a oblastech: v každém nákupním středisku v centru města, spací část, a to i v soukromých mistrů doma.

Nabídky franšíz a dodavatelů

I přes vysokou úroveň konkurence, která je na trhu pozorována, není specializovaná specializovaná manikúra salonů plně obsazena. Počet Neil salonů v New Yorku je přibližně 1300, zatímco v Moskvě, tam je asi 300. Na základě toho můžeme uzavřít velké možnosti rozvoje ruského trhu hřebík manikúru poptávky uslug.Stabilny po službách je zachována i v době hospodářské krize. Podle VTsIOM, v roce 2015 pouze 1% ženské populace, řekl, že byl nucen opustit kosmetické procedury, které zahrnují manikúru a vzhledem k růstu cen.

Výhody podnikání v oblasti nehtových služeb:

Aktuálnost podnikání. Kultura manikúry v specializovaných salonech přišla do Ruska poměrně nedávno a móda pro profesionální manikúru se stává silnějším mezi ženskou populací země;

Nedostatek sezónního podnikání, celoroční poptávka;

Nevyžaduje velké investice. Existuje několik formátů manikúra studií (od ekonomické neil bary k velkým salonům), určený pro jakýkoli rozpočet;

Nevyžaduje vážné znalosti v oblasti podnikání a financí, proto je vhodnou variantou start-up pro začínající podnikatele;

Možnost rozšíření nabídky služeb;

Základní úroveň ziskovosti je 20-25%.

Hlavní nevýhody nehtů:

Vysoká úroveň hospodářské soutěže. I přes potenciálně vysokou kapacitu je konkurence na trhu poměrně vysoká. Abychom přilákali zákazníky, je třeba neustále zavádět nové technologie v oblasti nehtových služeb, používat marketingové nástroje a budovat jejich klientskou základnu;

Nutnosttrvalého sledování úroveň služeb. Chcete-li udržet klienta, musíte neustále udržovat vysokou úroveň služeb. U manikérských salonů není jednorázová návštěva klienta tak důležitá jako dlouhodobý vztah s ním;

Vysoké požadavky na profesionalitu. Každý rok se tyto požadavky na majitele manikúry stávají přísnější: mění se profesionální standardy, zavádějí se nové technologie, objevují se nové trendy. Profesionalita mistra často určuje loajalitu klienta.

Složitosti spojené s spotřebním materiálem. S rostoucí popularitou salonů pro manikúru se rozvíjí trh s doplňky pro manikúru. V tomto ohledu existuje obrovský počet méně známých a ne vždy kvalitních dodavatelů. Proto je nutné procházet značky profesionálního zboží za účelem nákupu kvalitního spotřebního materiálu.

3. Popis služeb kabinetu pro manikúru

Nehtová služba se týká podnikání kosmetických salonů a poskytuje vysoce specializovaný seznam služeb. V manikúrovém salonu jsou poskytovány služby pro péči o nehty rukou a nohou. Zatím na trhu nabízí obrovské množství procedur pro zpracování, obnovu a prodloužení nehtů.

Standardní sada služeb manikúra:

péče o nehty a péči o ruce: různé druhy manikúru, křoviny a masky na ruce, parafinoterapie, balení, zvlhčení, masáž atd.;

modelování a posilování hřebíků s gelem, akrylem apod.;

design nehtů: lakování, gelový lak s různými technikami;

Jako doplňkové služby v oblasti nehtů mohou působit SPA péče, aroma pilling, aroma masáže, léčebné ošetření a další služby. V počáteční fázi se doporučuje zaměřit se na hlavní a nejoblíbenější služby. Tím ušetříte nákup spotřebního materiálu. Podle statistik je nejoblíbenějším typem služeb manikúra - její podíl na celkové struktuře služeb poskytovaných v salonu je 30%. Prodlužování nehtů také trvá 30%. Na třetím místě pedikúru - 15%, rozšíření řas, které je často nabízeno zákazníkům jako doplňková služba, trvá 13%. Zbylých 12% ve stejném poměru sdílí služby pro ruce, opravu nehtů, nohy, masáž rukou, bioepilaci a solárium.

Konkrétní seznam služeb nehtové služby závisí na dostupnosti vybavení, dodavatelích spotřebního materiálu, profesionalitě mistrů, fantaziích vlastníka podniku. S rozvojem podnikání můžete rozšířit typ poskytovaných služeb, přidávat rozšíření řas, trvalé obočí, solárium, kosmetologické služby.

Seznam služeb manikúry v počátečním období:

manikúra bez krytu - 400 rub.

hardware manikúra - 700 rublů.

lakování - 100 rub.

potahovací gelový lak - 500 rublů.

odstranění gelového laku - 200 rublů.

design (bunda, vzor, ​​flitry, rhinestones) - 150 rub.

gelové prodloužení - 1300 rub.

opravy nehtů - 650 rublů.

parafinoterapiya ruce - 250 rublů.

ruční masáž - 200 rublů.

pedikúra - 1000 rublů.

parafinoterapiya nohy - 400 rublů.

K určení přesných nákladů na každý typ služby je třeba provést analýzu konkurentů. V první fázi práce se doporučuje, aby ceny byly mírně nižší než ceny konkurentů.

4. Prodej a marketing manikúry

Cílovou skupinou manikůra je 95% klientů žen, 5% mužů. Jedná se o pracující lidi, kteří sledují svůj vzhled a využívají služby salonu 1 až 2 krát měsíčně, v závislosti na preferencích a úrovni příjmu. Samostatnou skupinou potenciálních klientů je nepracující obyvatelstvo města, včetně mladých dívek, matky ve vyhlášce, ženy v domácnosti.

Chcete-li vytvořit detailnější portrét klienta, umožní skutečné údaje shromážděné po dobu 6-8 měsíců trvající práce salonu. Zastoupení o svých klientech umožní určit možnost zavedení konkrétní služby, vytvoření marketingové politiky apod. Udržováním statistik a analýzou zákaznické základny můžete identifikovat skupiny stálých, jednorázových a "ztracených" zákazníků a zhodnotit výkon každého velitele.

Chcete-li efektivně ovlivnit cílové publikum, musíte vytvořit jméno, logo společnosti a firemní identitu. Tvorba jediného konceptu výrazně zrychluje propagaci značky na trhu.

Kanály pro propagaci manikůru patří:

distribuce letáků a letáků;

Umístění vizitek na místech, kde je cílové publikum přeplněné;

vytvoření webu a také profily v sociálních sítích;

provádění různých akcí a rozvoj věrnostních programů;

účast na různých soutěžích a soutěžích;

použití technik orientovaných na klienta: gratulace ke svátkům, poskytování bonusů pro stálé zákazníky.

Nejúčinnější reklamní nehty na internetových zdrojích. Výběr salonu, potenciální zákazníci dávají přednost navštěvování sociálních sítí k přečtení recenzí, viz příklady prací a náklady na služby, položte si otázku. V profilu můžete uveřejňovat příklady děl, užitečné informace, popis nových služeb, informace o stávajících propagačních akcích atd.

K přilákání pozornosti spotřebitelů je možné uspořádat slavnostní zahajovací ceremoniál salonu: ozdobit fasádu, pozvat hosty, uspořádat shromáždění, uspořádat mistrovskou třídu. Fotky a zprávy o události umístit na sociální sítě nebo objednat reklamu v médiích, které zvýrazní tuto událost. Náklady na tento typ reklamy budou nejméně 15.000-20.000 rublů. Pro pravidelné zákazníky by měly být poskytovány speciální propagační techniky. Pro ně můžete poskytovat speciální akce nebo akce. Většina kanálů pro propagaci nehtů nevyžaduje značné náklady a některé z nich jsou zdarma.

Chcete-li inzerovat manikúru, nabízí:

distribuce vizitek mezi cílové publikum (například je možné nabídnout kadeřnickou vzájemnou reklamu s umístěním vizitek). Tisk vizitek bude stát asi 2000 rublů;

distribuce letáků a letáků. Tvorba reklamního materiálu a mzdy promotéra bude asi 5000 rublů;

vytvoření a aktivní propagace účtů v sociálních sítích bude stát 3 000 rublů.

výroba a instalace atraktivního označení bude stát zhruba 15 000 rublů.

Náklady na reklamu tak činí 25 000 rublů. Je třeba zdůraznit, že významnou roli při podpoře nehtové studio hraje profesionální řemeslníky, dobrou pověst vnitřek, díky personálu a kvalitu služeb. Tyto parametry mají výrazný dopad na prodej.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Během pracovního dne jeden velitel může obsluhovat průměrně 4-5 zákazníků. Průměrná kontrola na jednoho zákazníka je 1000 rublů. Tržby za master bude přibližně 5000 rublů. Je plánováno otevření salonu se třemi pracovními místy pro manikúru a jedním křeslem pro pedikúru. Denní výnos salonu je tedy 15 000 rublů a měsíční příjem činí 450 000 rublů.

5. Výrobní plán pro manikúru

Otevření nehtového salonu zahrnuje následující etapy:

1.Formát nehtového salonu.

Dnes je odvětví nehtů zastoupeno různými způsoby:

Neil bar. Neil bary jsou otevřený stojan umístěný v nákupních centrech a poskytující služby pro expresní manikúru. Výhody tohoto formátu ve své ekonomice a umístění v místě s vysokým provozem potenciálních zákazníků. Nicméně, existují významné nedostatky, které zahrnují obtížnost organizování pracovního postupu, lidskou psychologii - některé nejsou ochotni provést kosmetické procedury před očima všech, nedostatek příležitostí rozšířit rozsah služeb, pověst rozpočtových míst, které by mohly odcizit část klientely;

Manikúra doma - domácí studio, ve kterém mistr pracuje. Obvykle se jedná o mistrovství se zkušenostmi a osvědčenou klientskou základnu, která v zájmu ekonomiky vybavuje svou kancelář doma. Plus zahrnuje příležitost provést schůzku pro příhodnou dobu, nižší cenu za služby, protože majitel ušetří na pronájmu obchodních prostor. Tím, zápory patří nedostatek odpovědnosti mistra, často proto, že jejich činnost vykonávána doma, nemají registraci, stejně jako pověst - ne každý klient bude věřit, mistr doma.

Manikúra kabinetu Je malý, izolovaný prostor s jedním nebo dvěma mistry. Výhody - standardní, rozpočtový formát, který zahrnuje standardní sadu služeb manikury. Nevýhody - malý prostor, potíže s rozšířením rozsahu služeb.

Studio pro manikúru - specializovaný kosmetický salon, který poskytuje celou řadu služeb manikúry a pedikúry. Obvykle zde pracují specialisté širšího profilu, poskytuje se širší nabídka služeb. Pros - dražší cenový segment, konkurenční výhoda ve formě kvalifikovanějších zaměstnanců. Nevýhody - to vyžaduje spoustu peněz, existuje riziko, že studio nebude naplněno.

Manikurní salon je součástí plnohodnotného kosmetického salonu. Výhodou je, že všechny kosmetické služby jsou v jedné instituci. Hlavní nevýhodou je nedůvěra těch zákazníků, kteří raději navštěvují vysoce specializované instituce.

Tento obchodní plán zahrnuje otevření manikúry. Tento formát zaujímá segment středních cen a pokrývá významnou část potenciálních zákazníků.

2. Umístění zařízení. Podle formátu instituce se určí umístění a potřebná plocha zařízení. Pokud jde o většinu typů podnikání, doporučuje se umístit manikúru na místo s vysokou dopravou. Mohlo by to být centrum města, zastávky a křižovatka v rezidenční čtvrti, obchodní čtvrti v nákupním centru. Je plánováno otevření manikúry v rezidenční čtvrti - v prvním patře bytového domu na první řadě domů.

Hygienické požadavky na místnosti pro manikúru:

přívod teplé a studené vody;

jedno pracoviště není menší než 4,5 m2;

přítomnost pomocné místnosti;

Samostatné místnosti pro procedury manikúry a pedikúry;

dobré větrání místnosti;

Přítomnost místnosti pro čištění a sterilizaci nástrojů.

Seznámit se s těmito požadavky může být usnesením Vrchní státní sanitární lékař Ruské federace dne 18. května 2010, N '59 Moskva „O schválení SanPiN 2.1.2.2631-10“

Nabídky franšíz a dodavatelů

Pro pořádání 3 pracovních míst manikúru a pedikúru 1 křeslo bude trvat asi 30 m2, s přihlédnutím k pracovní plochu, technické místnosti a lobby za čekání. Pro realizaci projektu se plánuje pronajmout pokoj o rozloze 30 m2 v rezidenční čtvrti Rostov-na-Donu. Nájemné činí 25000 rublů měsíčně. Na pedikúru skříni 9 odstraní m2 - v této oblasti lze nastavit dvě křesla pro pedikúru, ale aby zachránil počáteční investice bude fungovat pedikúra jedno místo. Hlavní sál zaujímá 17 m2, kde jsou tři manikúrní pracoviště a resepshn s pohodlnou čekárnou. Koupelna je rozdělena na 2 m2 a technická místnost je 2 m2. Kosmetická oprava bude stát 30 000 rublů.

3. ПVýběr zaměstnanců. To je velmi důležitá etapa při otevírání kabinetu manikúry, protože klientská základna závisí na kvalitě poskytovaných služeb. Při náboru zaměstnanců je třeba vzít v úvahu následující kritéria výběru:

mistr musí mít vzdělání v oboru;

je žádoucí mít diplomy a medaile z různých soutěží a mistrovských kurzů, které potvrzují vysokou kvalifikaci;

majitelé manikúry musí mít hygienické záznamy a musí být kontrolovány každých šest měsíců;

Velitel by měl být zdvořilý a mít čistý vzhled.

 • Kromě toho je nutné, aby administrátorovi byly kladeny zvláštní požadavky: zdvořilost, gramotnost, porozumění specifikám práce mistrů, organizační schopnosti.
 • 4. Nabytí vybavení a materiálů. Při nákupu zařízení a spotřebního materiálu je třeba věnovat zvláštní pozornost kvalitě výrobků. Získejte vybavení a spotřební materiál na osvědčených místech s certifikátem. Je lepší nešetřit na tuto nákladovou položku. Tabulka 2 ukazuje přibližný seznam potřebných zařízení.

  Tabulka 2. Seznam vybavení a materiálů pro manikúru