Využití a recyklace automobilových pneumatik

Recyklace pneumatik, starých pneumatik - v poslední době o tomto podnikání slyšíte spoustu různých příběhů. K objasnění tohoto problému jsme se rozhodli zjistit, jak organizovat takové podnikání.

Jak si myslíte, jak můžete vydělat peníze na některé druhy odpadků pro domácnost, samozřejmě bez počítání služeb pro jejich likvidaci? Například na starých nepotřebných pneumatikách?

Je třeba poznamenat, že existuje spousta možností. Stejně jako z plastových lahví, můžete vyrobit zahradní dekorace (květinové záhony, zvířecí figurky, houpačky, sochy a mnoho dalšího) z pneumatik. Obecně platí, že sbírka (nebo nákup) a zpracování pneumatik - jak se ukázalo, že je velmi prospěšné, zvláště pokud k němu přistupovat s nějakou nóbl akciemi a pomocí nejrůznějších moderních technologií.

Místo připojení

Problém nalezení podnikatelského nápadu je téměř vždy nejbolestivější kreativní součástí počátku podnikatelské cesty. Vezměte si například vy. Pokud čtete tento blog, máte zájem o podnikání a máte také před sebou volbu. A nejvíce chtějí vidět jeho nápad měl „nejvíce nejvíce“ kritéria: virtuální absenci konkurentů, možnost levného (nejlépe zdarma) dodávky surovin, a co je nejdůležitější - vysoká poptávka po výrobu finálního produktu.

Možná tentokrát tentokrát tyto požadavky téměř zcela uspokojíme s navrhovanou obchodní myšlenkou recyklace pneumatik. Rozhodněte se: z recyklovaného automobilového kaučuku se recykluje pouze pětina, což znamená, že s těžbou surovin nebude problém.

Vycházíme z toho, že tak velký objem surovin zůstává nevyžádaným, můžeme to říci konkurence v tomto druhu podnikání je poměrně malá, dokonce bychom říkali - jen málo. A konečně, nejdůležitější je, že produkty získané v důsledku recyklace automobilových pneumatik jsou nyní velmi žádané a budou mít poptávku po nejméně o sto let více. Takže pokud chcete, můžete své zavedené podnikání přenést na své vnoučata. To je vtip. Ačkoli, jak víte, každý vtip je jen... vtip.

A ve velkém průmyslovém měřítku, toto podnikání je obtížné zorganizovat a velmi drahé, takže tou nejlepší volbou - recyklace pneumatik doma, jakési „mini-mlýn“ pro zpracování pneumatik.

Jak jsme se k tomuto nápadu dostali

Ne tak dávno jsme narazili na některé velmi zajímavé a dokonce mírně šokující postavy na internetu - podmínky rozkladu domácího odpadu v podmínkách přírody. Například jsme zjistili, že zbytky různých produktů „rozpustit“ v prostředí po dobu asi jednoho měsíce, kancelářský papír - asi dva roky, obvyklý dřevo (desky, atd) - deset let, úlomky cihel a betonu - sto let, automobilová guma - zmizí po sto padesát let a hliníkové nádobí - téměř pět století. Myšlenky, zvyklé pracovat ve směru vytváření zisku, okamžitě začaly hledat způsoby, jak vydělat peníze na tyto informace.

Přes internet, jsme „out“ na majitele jednoho takového závodu v Moskevské oblasti, který řekl, že z prvních kroků v tomto oboru udělal s „požehnáním“ městské správy. Problém recyklace starých pneumatik před nimi byl tak prudce, že jsou připraveni poskytnout grant podnikateli, který se bude zabývat implementací tohoto podnikatelského nápadu.

Co můžete získat ze staré "gumy"

Nejvíce překvapující je skutečnost, že recyklace pneumatik a proces recyklace automobilového kaučuku samotného je konečným, takže prakticky žádný odpad. Podívejme se, co lze získat ze zpracování starých pneumatik:

 • gumová drť, který se používá na výrobu různých těsnění a těsnění (včetně hygienické účely), podrážek, gumové podložky, pryže zastřešení (rozvoj kapalný kaučuk pro střešní krytiny může být zde), bezešvých povlaky „Novotek“, jako přísada do asfaltu plnivo boxerské hrušky a pro mnoho dalších účelů. Recyklace pneumatik ve strouhách - hlavním účelem recyklace pneumatik;
 • syntetické kapalné palivo (analogický olej), z něhož po dalším zpracování můžete získat petrolej, topný olej a benzín. Tak, například, od 1 tuny pneumatik může získat 600 kilogramů syntetická paliva, podle pořadí, z nichž k získání 350 litrů benzinu s vysokým oktanovým číslem. Souhlasíte s tím, že v souvislosti s neustálým zvyšováním cen benzínu je tato otázka co nejdůležitější!
 • kovový kabel, které mohou být znovu použity pro výrobu stejných pneumatik automobilů, nebo mohou být zlikvidovány.
 • plyn, z nichž většina se týká práce stejného zařízení, které recykluje pneumatiky. Nepoužité zbytky jsou vtaženy do potrubí a pokud jde o životní prostředí, žádná škoda na nich není větší než výfukové potrubí kamionu. Přestože recyklace pneumatik je obecně spíše škodlivá forma výroby.
 • saze (pyrolýza), Používá se jako barvivo pro beton, opět jako pneumatiky pro automobily, jako retardér pro "stárnutí" plastových výrobků, ve vojenském průmyslu a pro mnoho dalších účelů.

Jak vidíte, recyklace pneumatik je opravdu bezproblémový proces.

Nutné vybavení pro recyklaci pneumatik

Abyste mohli "udělat příběh o příběhu", to znamená převést obchodní myšlenku do reality, budete potřebovat následující zařízení pro recyklaci pneumatik:

 • linka pro zpracování pneumatik;
 • prostor pro jeho instalaci na základě rozměrů zařízení (výška - 10 m, šířka, 3,5 m, délka - 5 m;
 • skladovací zařízení pro skladování surovin - automobilové pneumatiky a výsledné pevné produkty zpracování (ocelová šňůra, pryžová drť a saze);
 • cisterny pro obsah výsledné palivové frakce;
 • Hydraulické nůžky pro počáteční řezání pneumatik na malé části.

To vše se nepočítá s pracovníky a jinými ručními nástroji. Celkové náklady na "zatei" s organizací mini továrny na zpracování pneumatik doma stojí asi dva miliony rublů. Likvidace pneumatik je poměrně nákladný projekt.

Samozřejmě, že ne každý chce realizovat tento podnikatelský záměr je, že takové peníze v bance nebo pod matraci doma, takže navrhuji, aby se seznámili s tím, jak najít prostředky k zahájení vlastního podnikání zde - http://business-poisk.com/kredit- dlya-malogo-biznesa.html, a zde - http://business-poisk.com/kak-vzyat-dengi-v-dolg.html.

Stručně o procesu recyklace pneumatik

Nakupované pneumatiky jsou převezeny do skladu, kde jsou kontrolovány přítomnost disků, ráfků, prstenců atd. Pak jsou posílány do primárního stupně zpracování - řezání do pásky o šířce asi 5 cm, pak na krátké kousky. Poté materiál vstupuje do násypky reaktoru, kde jsou při výše uvedených teplotách asi 450 ° C izolované výše zpracované produkty. Kovový kabel je sestaven buď proséváním jemným sítem nebo pomocí elektromagnetu.

24hodinová pracovní linka po dobu 24 hodin je schopna přijmout 5 tun pneumatik, jejichž výstup je:

 • syntetické palivo - 2 tuny;
 • technický uhlík - 1, 5 tun;
 • ocelová šňůra - 500 kg;
 • plyn - 1 tunu.

Pokud vyrábíte pryžové třísky, pak s jednou tunou suroviny bude výtěžnost strouhání 700 kg. O něco později se pokusí zhruba vypočítat výnosy a vypočítat návratnost tohoto projektu.

Místnost pro recyklaci pneumatik

Zde je možná jeden z nejobtížnějších problémů v tomto oboru. Skutečnost, že mini-továrna na zpracování pneumatik jsou předmětem federálního zákona „na ochranu životního prostředí“, to znamená, že podnikatelský projekt bude nabízet celou řadu četných požadavků, z nichž nejtěžší je provádět posuzování vlivů na životní prostředí, a odpadní pneumatiky budou pravidelně kontrolována různé instance kontroly.

Zpracování pryže, a zejména je zpracování výrobu pneumatik považovány za škodlivé, takže majitel závodu na zpracování automobilových pneumatik prostě povinen provádět montáž různých struktur a filtrů čistit vzduch a vodu.

Další kontroverzní otázkou je výběr místa výroby. Podle zákona musí být taková zpracovatelská stanice umístěna nejméně 300 metrů od nejbližších obytných budov. Ve skutečnosti se ukazuje, že lidé nechtějí recyklovat, ve skutečnosti odpadky, rostlina byla z jejich domovů, a to dokonce o půl kilometru. A názor lidí v tomto případě je často rozhodující. Pryč jsou dny, kdy by většina problémů mohla být řešena "dárek v bílé obálce"...

Prostor budovy by měl být vhodný, aby bylo možné instalovat zařízení pro zpracování pneumatik do drobek. Ale v souvislosti s neuzavřeným místem výroby nastává otázka dodávky surovin, tedy automobilových pneumatik.

Aby bylo do továrny přivedeno tucet nebo více starých pneumatik, nikdo sem nepřijde. Proto musíte staré pneumatiky dodat sami. Samozřejmě, ideální volbou je uzavřít smlouvu s několika prodejnami pneumatik, kde jsou staré pneumatiky četné a od kterých by se rádi zbavili.

Mimochodem, ve vhodnou dobu bude možné otevřít a několik vlastních obchodů s pneumatikami, které nebudou záviset na dodávkách. Jak to udělat, přečtěte si u tohoto zdroje. V tomto oboru existují další jeden typ zisku - prodej starých, ale přesto docela vhodných pneumatik nebo automobilových disků pro ty majitele automobilů, kteří si "nesmějí" dovolit koupit si nové.

Zároveň stojí za zvážení problému otevření ve městě samotném pro příjem starých automobilových pneumatik, kde mohou obyvatelé obce pronajmout za čistě symbolický poplatek. Nepoužívejte pohrdání a spolupráci s bezdomovci - za odměnu budou všichni městské skládky hledat staré pneumatiky.

Nicméně ve vzdáleném místě od města má závod pluses. Jedním z nejvážnějších argumentů je pronájem. Stojí v dálce průmyslové budovy jsou několikrát levnější než ty, které jsou ve městě.

Výnosy a návratnost

Likvidace pneumatik - otázka pro ty, kteří se je chtějí zbavit, je poměrně komplikovaná. Podle federálního zákona přijatého před několika lety, aby se staré pneumatiky na pevný odpad nebo jednoduše na skládku, je nemožné (ačkoli to prakticky nezastaví nikoho). To je důvod, proč se otázka recyklace pneumatik pro řadu autoservisů, dopravních podniků a dalších organizací stává bolestí hlavy. A pro vlastníka popsaného projektu bude recyklace pneumatik naopak "zlatým dnem".

A jsou dokonce připraveni platit, aby se zbavili tohoto "odpadu". Například, v Čeljabinsk "ušetřit", někdo z tuny pneumatik bude stát asi 2000 rublů, v Krasnodar - dražší, téměř 3.500 rublů.

Kovový šrot je přijata v různých oblastech tak nízké, jak je 6000 až 8000 rublů, náklady na 1 tunu uhlí, v závislosti na jeho kvalitě od 3000 do 4500 rublů, 1 tuna pryžové drti je od 18 000 do 21 000 rublů, bude podíl paliva náklady v ceně 18 rublů na 1 litr (v závislosti na uspořádání).

V procesu psaní post, jsme připomněl výrok mnoha úspěšných obchodních několikrát, že peníze jsou doslova ležet u lidí pod nohama a znovu přesvědčila o správnosti tohoto tvrzení. Je čas se ohýbat a zvýšit své vlastní podnikání, přinášející vysoký příjem? Koneckonců jste sem přišel právě kvůli tomu? Hodně štěstí!

Podívejte se na video o recyklaci pneumatik

Bude recyklace pneumatik jako podnikání splatit: hodnocení podnikatelů a nuance

Problém recyklace pneumatik v Rusku je dlouho zpožděný.

Existuje spousta odpadu, je vyhozen na skládky, do míst, která nejsou pro tento účel určena.

Zdá se, že se vytváří ideální prostředí pro podnikání v oblasti zpracování pryže. V tomto tématu však existuje mnoho nuancí, které se v tomto materiálu pokusíme osvětlit.

Co mohu dostat ze staré pneumatiky?

V jakémkoli starém materiálu můžete "vdechnout" druhý život a efektivně ho použít v jakémkoli průmyslu.

Podívejme se podrobněji na to, jak užitečné mohou dávat staré pneumatiky.

Mechanické zpracování

V případě mechanického zpracování pneumatik na výstupu se získá takový materiál:

 1. Svrchní pneumatika různých frakcí, která vede k výrobě nových výrobků.
 2. Textilní šňůra, kterou lze recyklovat pyrolýzou a přijmout palivo.
 3. Kovová šňůra, která je určena k přetavování.

Více informací o elektromechanické metodě a jejích odrůdách naleznete zde.

Existují tři zlomky drobků:

Každý druh má svůj vlastní spotřebitel, ale prodejní cena pryžových čipů je přibližně stejná.

V Číně, Evropě a USA je technologie opětovného použití pneumatik pro zamýšlený účel překrýt nový profil na starou pneumatiku.

Plán vývoje v tomto směru byl vyvinut na státní úrovni i v dobách SSSR, ale po jeho rozpadu se nezdařil.

Metoda pyrolýzy

Existuje také metoda pyrolýzy pro zpracování staré gumy.

Pyrolýza je změnou ve vzorci a vlastnostech výchozího materiálu rozdělením jeho složek.

Jednoduše řečeno, pryž a pryž, která je součástí pneumatik, odděluje od dvora. Konečné produkty pyrolýzy jsou docela vhodnými palivy a mazivy.

V některých zemích je používání této metody zákonem zakázáno kvůli škodlivým emisím do atmosféry. Teď se však tato otázka reviduje a v budoucnu se může začít zrychlovat.

Podrobnější metoda pyrolýzy pneumatik a RTI je zde popsána.

Organizace obchodu

Vzhledem k využívání použitých pneumatik jako podnikání stojí za to zvážit všechny výhody a nevýhody.

Pojďme se zabývat mechanickou metodou a na příkladu jedné z výrobních linek budeme zvažovat podrobný obchodní plán pro zpracování automobilových pneumatik.

Pro model si vezměte navrhované místo ALFA TIRE RECYCLING 500 - elektromechanická výrobní linka Pro zpracování pneumatik různých průměrů, včetně nákladních pneumatik.

Náklady na zařízení

Startovací kapitál pro nákup potřebného vybavení:

Níže je tabulka se jménem zařízení v linii recyklace pneumatik ATR 500:

Více informací o tomto řádku naleznete v následujícím videu:

Stojí za pozornost tyto body:

 • ceny jednotlivých položek zařízení musí být uvedeny od prodávajícího (dodavatele);
 • všechny povinnosti týkající se záruční opravy a podmínky jejího poskytování jsou stanoveny v dodavatelských smlouvách.

Náklady na dodávku zařízení v rámci Ruska mohou kolísat ve větší míře, v závislosti na odlehlosti regionu.

Podrobnější popis tohoto řádku je zde.

Můžete požádat o cenu zařízení od jiných dodavatelů, například od tohoto dodavatele.

Požadavky na výrobní prostory a sklady

Budete potřebovat oblasti pro:

 • umístění zařízení;
 • skladování surovin;
 • skladování hotového výrobku.

Chcete-li nainstalovat linku, potřebujete obě minimálně 200 metrů čtverečních.

Pro skladování starých pneumatik a pneumatik je vhodný neohřívací pouliční hangár nebo oplocené místo pro vykládání recyklovatelných materiálů.

Nákup nezbytných prostor může být pro začátečníka podnikatelem nesnesitelný zátěž.

Můžete použít navrhované možnosti pronájmu, náklady v závislosti na regionu mohou být od 20 000 do 100 000 rub / měsíc.

Zaměstnanci

Zvažte počet účastníků a měsíční mzdový fond.

Pro nepřerušený provoz výrobní linky s výstupní kapacitou hotových výrobků (pryžových čipů) 150 tun / měsíc. požadováno asi 10 osob.

Přibližný měsíční mzdový fond - 350 000 rub.

Tyto výpočty jsou prezentovány ve formě průměrného plánu a mohou se lišit v závislosti na regionu v Rusku.

Ostatní výdaje

Výroba bude doprovázena dalšími měsíčními náklady:

 1. Nákup obalových pytlů (kontejnerů) pro hotové výrobky. Cena sáčku o hmotnosti 30 kg činí 8 rublů, z výpočtu měsíčního výdaju obdržíme částku 4 000 rublů.
 2. Komunikace - 10 000 rublů.
 3. Neočekávané výdaje - 10 000 rublů.
 4. Průměrné údaje o spotřebě energie výrobní linky, počítané na výrobu hotových výrobků 150 tun měsíčně. jsou asi 100 000 rublů za měsíc.
 5. Údržba - 50 000 rublů.
 6. Samostatnou položkou výdajů by mělo být nahrazení řezných prvků (nožů) - 35 000 rublů.
 7. Služby vozidel na odpadky - 20 000 rub.

Přidáváme k těmto údajům náklady na nájemné a plat, nakonec dostaneme měsíční část nákladů - asi 620 000 rublů.

Licence k přijetí a likvidaci

Na rozdíl od informací na většině webových stránek, recyklace pneumatik jako podnik vyžaduje licenci.

Pneumatiky mají čtvrté třídě nebezpečnosti. Podle právních předpisů Ruské federace vyžaduje příjem a likvidace tohoto druhu odpadu licenci.

Před podáním dokumentů musí podnikatel mít:

 • produkčních oblastech;
 • průmyslové místo se sanitární zónou;
 • vybavení;
 • povolení od Rosprirodnadzop, Rospotrebnadzor, požární inspekce.

Cena licence je 7500 rublů, doba registrace - 45 pracovních dnů. Pomocí služeb zprostředkovatelů, připravte se na zaplacení několikrát více.

Výpočty ziskovosti

Plán ziskovosti a příjmů projektu:

 1. Hotové výrobky ve formě pryžových granulí, průměrná cena 15 rublů / kg. 100 tun = 1 500 000 rublů.
 2. Kovový kabel 30 tun za cenu 3 000 rublů / tunu = 90 000 rublů.
 3. Textil z výpočtu přijatého materiálu ve výši 20 tun a průměrné tržní ceny 2 000 rublů / tuna = 40 000 rublů.

Získáváme měsíční příjem ve výši 1 680 000 rublů. Jednoduchým snížením nákladů a údržby získáme čistý zisk ve výši 1 100 000 rublů.

Předložený obchodní plán má průměrné výpočty, nezohledňuje některé faktory:

 • umístění;
 • územní příslušnost;
 • dostupnost tržního trhu v dané oblasti.

Nemůže být považován za vzorec, ale nedívá se na to, přínos je zřejmý.

Za příznivých podmínek dojde k obnovení výroby strouhanky ze starých pneumatik 1,5-2 let po spuštění linky.

Úskalí

Když mluvíme o "příznivých podmínkách", myslíme:

 • žádné problémy s dodávkami surovin;
 • řádně pracující zařízení s vysokou kvalitou a deklarovaným výkonem;
 • upravený prodej za přiměřené ceny.

Ve skutečnosti se vše nestane hladce. Uvažujme některé nuance:

 1. Nesprávný výběr zařízení. Naše pneumatiky se liší od zámoří tím, že mají smíšený nebo textilní diagonální šňůru. Většina dovážených obráběcích strojů, které jsou vyráběny pro domácí trh a nejsou specificky pro Ruskou federaci, nejsou schopny tyto výrobky zpracovávat. Takže při neexistenci zkušeností můžete koupit vybavení, které bude v ruské realitě zbytečné nebo neúčinné.
 2. Nákup chybných / chybných jednotek. Opět častý problém vznikající při objednávání ze zahraničí, zejména z Číny. Poruchy začínají masivně "plavat" v prvních měsících aktivní práce, trvalé poruchy vyčerpávají prostředky na opravy a vedou k nečinnosti.
 3. Předkontrolovaný výkon. Někdy může výrobce tyto parametry výrazně zdokonalit, zejména prodávající z Číny. Po koupi za vysoký výkon při mnohem nižších nákladech je pravděpodobnější získat zařízení, které fungují neúčinně. V důsledku toho se nárokovaná doba návratnosti 1-2 let změní na 5 a dokonce i na 10 let.

Problémy mohou nastat v jiných oblastech, například při získávání surovin. To možná není dost, nebo je to drahé.

Sběr pneumatik a jejich přepravu do výrobních zařízení musí podniky podniknout samy. Mnoho lidí kupuje pneumatiky od obyvatelstva. To vše vede k tomu, že se podstatně zvýší základní cena pneumatik.

Poptávka po strouhání

Zde je seznam hlavních oblastí potřeba gumové drti:

 1. Podlahové bezešvé nátěry. Podniky zabývající se pokládkou těchto povlaků jsou rozmístěny v celé Ruské federaci a neustále potřebují kvalitní suroviny.
 2. Výroba dlaždic a svitků. Existují velké a malé podniky, které potřebují gumové drobky středních frakcí.
 3. Silniční opravy. Hlavním spotřebitelem je Moskva a Moskevská oblast, ale existují vyhlídky na rozvoj v ostatních regionech. Pro asfalt, jemnou drť a gumový prach se používají.
 4. Státní příkazy na stavbě sportovních zařízení, povlaků běžeckých tratí, chodníků.

Můžete také zajistit prodej drobek z pneumatik malým podnikům, které vyrábějí:

 • náhrobky;
 • údaje o dětských hřištích;
 • gumové obrubníky, sloupky;
 • různé předměty, ve kterých drobka působí jako plnivo (židle, krabice, atd.);
 • gumové boty;
 • ICBM (asfaltový tmel), kde je jako plnivo potřeba strouhanka;
 • Gumové ohřívače;
 • další RTI.

Ať už to bylo cokoli, před otevřením výroby musíte zjistit, které podniky jsou ve vaší oblasti nebo nedaleko od ní, abyste odhalili poptávku po gumových čipích.

Odpovědi vlastníků firem

Před investováním do zařízení na recyklaci pneumatik je vhodné extrahovat maximální informace ze zkušeností ostatních.

Dobrý zdroj - fóra. Zde majitelé firem sdílejí úspěchy a neúspěchy při výrobě gumových strouhátek, poskytují poradenství při výběru zařízení a hledání prodejních kanálů.

Zde jsou některé z fór, kde najdete recenze o recyklaci pneumatik od podnikatelů:

Užitečné video

Tipy od manažera spin-making společnosti při zahájení podnikání:

Závěr

Mezi obchodní možnosti recyklace odpadních pneumatik patří jedna z nejzajímavějších z mnoha důvodů:

 • velký výběr vybavení;
 • rozsáhlé možnosti těžby surovin;
 • příležitost k prodeji v jakémkoli regionu v Rusku.

Existují však nuance, které je třeba vzít v úvahu před investováním peněz. Pouze pečlivé studium nika v určité oblasti a kompetentní přístup k nákupu vybavení pomůže nepatřit do řad těch, kteří marně vynaložili peníze.

Recyklace pneumatik: postupné otevírání výroby

Recyklace pneumatik - to, co je to + procesní technologie + rizika a složitosti související s obchodem + krok za krokem otevírání zařízení + finanční výpočty.

► Kapitálové investice: 3 265 000 rublů
► Doba návratnosti: přibližně 1 rok

Každý rok se zvyšuje počet majitelů automobilů, takže problém likvidace pneumatik je stále naléhavější.

Použité kola jsou jednoduše vyhozena na skládku a jak je známo, kaučuk se rozkládá asi 150 let.

Ale planeta, na rozdíl od ní, není "pryžová", proto takové akce negativně ovlivňují životní prostředí.

To je důvod, proč recyklace pneumatik - není to jen řešení problému životního prostředí, ale také skvělý nápad pro zahájení skutečně užitečného podnikání.

Nedávno lze pozorovat takovou tendenci - mnozí nechtějí začít podnikat, protože mnoho výklenků je prostě naplněno.

V tomto případě však podnikatel:

 • minimální počet soutěžících;
 • přístup k levných nebo dokonce svobodným surovinám;
 • příležitost zahájit požadovaný obchod.

Recyklace pneumatik: Co je to?


Podle statistik je pouze jedna pětina pneumatik odeslána k recyklaci.

Zbývající pneumatiky jsou likvidovány nebo se dále rozkládají v půdě na skládkách.

Pokud jde o zpracování pneumatik, provádí se čtyřmi způsoby:

Při výrobě pneumatik používaných různými cennými polymery, které odolávají obrovskému zatížení během provozu automobilu.

Vzhledem k tomu, že při používání automobilových pneumatik se jejich chemické složení nemění, znamená to, že mohou být použity pro novou výrobu.

Z jedné tony pneumatik získáte:

 • 700 kg pryže, které lze použít k různým účelům;
 • 270 kg sazí a 450 kg toxinů, které vstupují do atmosféry.

Proto je výběr zřejmý: je lepší recyklovat použité pneumatiky a získat peníze, než jen je vypálit a poškodit životní prostředí.

Na základě zvoleného způsobu zpracování pneumatik můžete získat různé produkty:

Zpracování pneumatik na gumové třísky


Proces zpracování pneumatik se bude zabývat příkladem výroby pryžových drtí, která má širokou škálu aplikací.

Takže proces se skládá z následujících fází:

 1. Příprava pneumatik: Opotřebované pneumatiky procházejí vizuální prohlídkou zbytečných součástí.
 2. Odstranění nepotřebných částí: extrakce hřebíků, kamenů, trosky, korálků.
 3. Řezání pneumatik na pásky a jejich rozdrcení na kusy o velikosti až 4 mm.
 4. Získané části jsou zasílány do magnetického separátoru, kde jsou odstraněny zbytky kovového kabelu.
 5. Získané částice kaučuku se rozemelejí na velikost strouhnutí 1 mm.

V budoucnosti mohou být výsledné čipy převedeny na palivo / plyn / topný olej.

Takové zpracování však vyžaduje další vybavení a ještě větší kapitálové investice.

Jak otevřít závod na zpracování pneumatik: krok za krokem


Otevření zpracovatelského průmyslu zahrnuje již známé etapy:

 1. analýza trhu - studie konkurentů a vyhlídek podnikání;
 2. registrace podniku - výběr organizační a právní formy budoucího podniku a získání potřebných povolení;
 3. hledání prostor - dílna pro zpracování pneumatik musí splňovat hygienické a epidemiologické a požární předpisy;
 4. výběr vybavení - jeho nákup, instalace a nastavení;
 5. soubor kvalifikovaných pracovníků, kteří mohou pracovat na zakoupených zařízeních;
 6. hledání prodejen - provádění marketingového výzkumu a hledání kupujících;
 7. finanční plán - výpočet kapitálových investic a prognóz výnosů;
 8. identifikace možných rizik - vyhodnocení negativních faktorů a hledání způsobů, jak je minimalizovat.

Analýza trhu a význam pro podnikání


Recyklace pneumatik právě získává hybnost, takže nika není téměř obsazena.

Na území mnoha zemí SNS nejsou místa pro ukládání použitých pneumatik, z tohoto důvodu nemnoho lidí přemýšlí o zahájení takového podnikání.

Statistiky ukazují, že roční počet použitých pneumatik dosahuje jednoho miliónu tun.

Zvýšení počtu osobních automobilů činí zhruba 5-7%, což potvrzuje neustálé zvyšování surovin na zpracování.

Kde převzít suroviny?

Je možné uzavřít smlouvy o dodávkách ojetých pneumatik podnikům, na jejichž zbytku se nacházejí automobily, a také o vytvoření obytných míst pro pneumatiky.

Recyklace pneumatik je proto významná, protože:

 • řeší problém životního prostředí a také snižuje plochu území, která jsou určena pro skladování použitých pneumatik;
 • vytváří nový produkt, který ostatní průmysl potřebují.

Hledání místa pro výrobu


První fází implementace podnikatelského nápadu je nalezení správných prostor.

Měla by být velká, aby mohla zajistit vlastní výrobu a sklady pro skladování surovin a hotových výrobků, stejně jako vybavit vedlejší prostory pro pracovníky.

Samotná místnost musí splňovat následující normy:

 • plocha nejméně 150-200 metrů čtverečních. m;
 • vzdálenost od rezidenční oblasti - ne méně než 300 metrů. Je lepší vybrat průmyslové zóny, které se nacházejí daleko od města;
 • dostupnost komunikace - elektřina, voda, kanalizace, větrání.

V místnosti je třeba provádět opravy podle všech norem SES a požární kontroly.

Obchodní registrace


Pro zahájení podnikatelské činnosti je nutné ji zaregistrovat.

K tomu můžete otevřít IP nebo LLC, po které se nemusíte registrovat u daňových úřadů.

Podle zákona Ruské federace "o licencování určitých typů činností" recyklace pneumatik nepotřebuje licenci, protože patří do třídy nebezpečnosti odpadu V.

Ale stále je lepší konzultovat odborníky na tuto problematiku, což také pomůže shromáždit všechny potřebné dokumenty pro získání různých povolení.

Poté, co jste zaregistrovali podnik, musíte získat povolení od Sanepidemstance, životního prostředí a požárních služeb.

Zařízení pro recyklaci pneumatik

Zajímavý fakt:
Původně pneumatiky pro automobily měly světlý odstín, převážně bílé nebo béžové. A obvyklá černá barva se objevila už na konci devatenáctého století poté, co výrobci začali přidávat uhlík do gumové základny.

Nejdůležitějším bodem při zahájení podnikání při recyklaci pneumatik je nákup potřebného vybavení.

Za prvé, jedná se o největší položku výdajů na kapitálové investice a za druhé, na něm bude záviset celý výrobní proces.

Chcete-li vytvořit linku pro zpracování pneumatik v gumové drti, musíte takové zařízení zakoupit:

Podnikatelský plán pro recyklaci pneumatik ve strouhách s výpočty

Centra sběru a zpracování pneumatik, která jsou nepoužitelná, jsou vzácným jevem pro Rusko. Zároveň se počet vozů zvyšuje o 10% ročně spolu s počtem použitých pneumatik. Zhromažďují miliony tun na skládkách, vytvářejí situaci ohrožující požár a ohrožují životní prostředí. Takový odpad může být opět použit a recyklace pneumatik jako podnik může přinést slušný příjem. Jak začít s výrobou v tomto odvětví a jaké obtíže mohou bránit úspěchu podnikatele?

Obchodní přínosy

Nedávno je ekologická situace předmětem pozornosti mnoha organizací. Při spálení způsobují pneumatiky vozidel nenapravitelné škody na životním prostředí, takže je zakázáno ukládat tyto gumové výrobky.

Zpracovatelské podniky v zemi se nesrovnávají s množstvím starých pneumatik a v současné době se využívají k následnému použití nejvýše 20% pneumatik. Současně se může automobilová pneumatika stát zdrojem cenných surovin a jako surovina pro výrobu je pneumatika zcela volná.

Otevření závodu na recyklaci pneumatik je slibným směrem v podnikání, které může přinést vlastní majiteli vážný kapitál. V průmyslovém měřítku se takový průmysl může stát nevýnosným vzhledem k vysokým nákladům na energii. Ale mini-továrna na výrobu pryžových třísek z pneumatik je velmi výnosná výroba.

Obchodní registrace

Podnikatelský plán pro zpracování pneumatik v omrzlinách by měl brát v úvahu náklady na registraci podniku - to je povinná fáze pro zahájení podnikání. Pokud má podnikatel dostatečný kapitál, může otevřít IP. Tato forma činnosti je pro průmysl přijatelná a zahrnuje nižší náklady na registraci a následné vykazování.

Pokud je nutné přilákat investice, vhodnějším řešením bude návrh společnosti LLC. Pak budoucí majitel závodu bude schopen přilákat spoluzakladatele, aby sdílel náklady nebo formalizoval půjčku jako právnickou osobu.

Toto činnosti související s nebezpečným odpadem, jejichž zneužití může poškodit ekologickou zastávku. V tomto ohledu vyžaduje recyklace pneumatik získání povolení od řady služeb. Ekologové a hygienická služba kontrolují stav speciálních filtrů v zařízení, stejně jako odlehlost podniku od obytných prostor. Gospozhnadzor zkontroluje prostory pro splnění požární bezpečnosti.

Výběr místnosti

Prostory pro zpracování pneumatik v strouhách musí splňovat následující požadavky:

 1. Celková plocha menší než 300 metrů čtverečních. m;
 2. Vzdálenost od obytných prostor - od 300 metrů čtverečních. m;
 3. Přítomnost komunikací - elektřina, kanalizace, zásobování vodou.

Ideální volbou pro prostory v závodě bude pronájem nebo koupě území v průmyslové zóně města nebo mimo lokalitu. Chcete-li ušetřit peníze na uspořádání, pomůžete si pronajmout prázdný obchod poblíž nejbližšího závodu.

Zařízení

Hlavní náklady, které zahrnují podnikatelský plán pro recyklaci pneumatik, budou muset vzniknout při nákupu potřebného vybavení. Linka mini-továrny zahrnuje následující vybavení:

 • Několik drtičů pro různé úrovně broušení;
 • Stroje pro řezání pneumatik;
 • Magnetické a vzduchové separátory;
 • Bruska na výrobu drobků je hlavní stroj;
 • Vibrační síta pro třídění;
 • Filtrační a ventilační systémy;
 • Pásky-dopravníky a pneumatické dopravní systémy.

Materiály, dodavatelé a sortiment výrobků

Suroviny pro výrobu jsou staré pneumatiky, které nejsou použitelné pro jejich zamýšlený účel. Hlavním produktem produkovaným v závodě bude drť - jemný kaučuk.

Bude sloužit jako základ pro další výrobu střešních materiálů, hydroizolačních nátěrů a dalších výrobků šetrných k životnímu prostředí, které se aktivně používají ve stavebnictví. Kromě toho mohou být opotřebované pneumatiky recyklovány do textilií a šrotu.

Hledání dodavatelů se doporučuje mezi organizacemi, které obsluhují nebo provozují vozidla. Obrovská výhoda tohoto podnikání spočívá v tom, že suroviny jsou dodávány zdarma, například pokud si vezmeme pneumatiky z regálů pro pneumatiky.

Technologie

Technologie výroby pryžových třísek z pneumatik zahrnuje následující hlavní etapy:

 • Kontrola pneumatik pro identifikaci nepoužitelných součástí pro zpracování;
 • Rozdělení pneumatik na díly;
 • Fáze oddělování kovových vměstků od pneumatik a rozdrcení gumy pomocí drtiče;
 • Konečné opotřebení drtiče na rotačním drtiči;
 • Separace;
 • Třídění a čištění gumové drtiče na třepačce;
 • Balení hotových výrobků a přípravu na přepravu.

Na výstupu je k dispozici několik výrobků vhodných k prodeji - oxid uhličitý, topný olej, ocelová šňůra a samotná drť. Tato metoda zahrnuje mechanické broušení pneumatik. Kromě toho se metoda pyrolýzy používá při výrobě, při níž se pneumatiky rozkládají pod vlivem vysokých teplot. Mezi běžné technologie patří spalování v cementárnách a kryogenní broušení.

Zaměstnanci

Zaměstnanci mini továrny na zpracování automobilových pneumatik v omrzlinách zahrnují správní zaměstnance a pracovníky pro údržbu linky. Se službami jsou schopni se vyrovnat s 2-3 lidmi, jejich zkušenosti a dovednosti nemají velký význam.

Administrativní pracovníci zahrnují následující zaměstnance:

 1. Účetní;
 2. Přijímatel - jeho úkolem je obdržet pneumatiky od organizací a veřejnosti;
 3. Manažer - jeho úkolem je najít kanály pro prodej produktů;
 4. Řidič - pro přepravu výrobních produktů.

Podpora podnikání

Před zahájením provozu musíte provést důkladnou analýzu trhu a vytvořit prodejní trh. Hlavními kanály pro prodej výrobků se doporučuje hledat v odvětví stavebnictví. Kromě toho může být při výrobě nových pneumatik použita drť ze starých pneumatik.

Finanční plán

Pojďme se podívat na náklady, které je nutné vynaložit na podnikatele při otevírání mini továrny na zpracování pneumatik. Podnikatelský plán pro středně těžkou výrobu zahrnuje následující kapitálové náklady:

 1. Registrace a registrace povolení - Až 150000 rub.
 2. Pronájem dílny - 180000 rub.
 3. Oprava a vybavení dílny - 150000 rub.
 4. Nákup cisteren pro topný olej - 80000 rub.
 5. Výrobní linka je 1500000 rub.
 6. Pracovní nástroj - 200000 rub.

Celkem: 2260000 rublů.

Kromě toho musí podnikatel platit měsíční výdaje:

 1. Plat - 120000 rublů.
 2. Elektřina a ostatní komunikace - 30000 rub.
 3. Pronájem - 180000 rub.
 4. Přepravní náklady - 150000 rub.

Celkem: 480000 rublů.

Příjem

Provedeme předběžný výpočet příjmů a zisků z podnikání zpracování pneumatik na drobky. Průměrná cena 1 kg strouhanky je 17 rublů. V tomto případě jedna výrobní linka za den nevyrábí více než 2100 kg produktů připravených k prodeji. Měsíční příjem s plným zatížením z hlavního produktu činí asi 750 000 rublů.

K výši příjmu lze přidat příjmy z prodeje topného oleje a ocelových kordů - 375 000 rublů. Celkový příjem je 1125000 rublů za měsíc. Čistý zisk před zdaněním činí 645 000 rublů.

Ziskovost

Uvedené výpočty umožňují vyvodit závěr o vysoké ziskovosti podnikání a krátkodobé návratnosti. Nicméně, podle odborníků, recyklovat pneumatiky na drobky nejdříve šest měsíců. Je to způsobeno množstvím nepředvídaných výdajů, které se v průběhu výrobního procesu objevují pravidelně.

Také podnikatel musí splňovat požadavky ekologů, kteří jsou velmi ochotni chránit přírodu. Spokojenost jejich čarodějnic často vyžaduje několik set tisíc rublů - především pro zlepšení filtračního systému.

Závěr

Výroba gumových čipů z pneumatik je podnik, který vyžaduje značné výdaje. Navíc k zahájení výroby je nutné vyřešit řadu organizačních otázek a vytvořit prodejní kanály. Toto odvětví není bez problémů, ale je uznáno jako ziskové a slibné.

Recyklace pneumatik se vyplácí po dobu 6 měsíců

Skutečnost, že opotřebované pneumatiky jsou cennými polymerními surovinami: v 1 tuně pneumatik obsahuje asi 700 kilogramů kaučuku, které lze znovu použít k výrobě paliva, pryžových výrobků a stavebních materiálů. Současně, pokud spálíte 1 tunu opotřebovaných pneumatik, uvolní se do atmosféry 270 kg sazí a 450 kg toxických plynů.

Je obtížné recyklovat ekonomicky výhodné profily v průmyslovém měřítku. Podle výrobců zařízení pro likvidaci odpadů, vlastní mini-zařízení pro zpracování pneumatik - to je docela zisková výroba.

Výrobní areál je kombinovaným zařízením o celkové rozloze 17,5 m2. m a výšce 10 metrů, které mohou zpracovávat až 5 tun surovin denně. Kromě toho, výrobní hodně obsahuje surový sklad (použité pneumatiky a plasty), pro přípravu vstupujícího sekci (dělení vzduchu v pneumatice na kousky), ukládá hotového výrobku: skladování kapalných paliv, kovovou část saze sklad (kovový kabel).

Recyklace pneumatik: proces zpracování

Ti, kteří sloužili svým pneumatikám, se shromažďují a přepravují po silnici do skladu surovin. Dále je kaučuk zkoušen na přítomnost kovových disků, kroužků v něm a je poslán k řezání. Po řezání je drcená surovina přiváděna do přijímací násypky reaktoru.

Suroviny v reaktoru se podrobí rozkladu při teplotě asi 450 ° C, při kterém získaný meziprodukt plynu, frakce topného oleje, uhlíkaté zbytek a kovový kabel. Plyn se částečně vrací do pece reaktoru pro udržení procesu. Zbytek plynu je vytlačován potrubím (ve vzhledu a množství plynu na výstupu je srovnatelné s emisemi vozíku). Zbytky uhlíku po ochlazení a chlazení se podrobí magnetické separaci (nebo proséváním sítem), aby se oddělil kovový kabel. Kapalné palivo, kovové šňůry a uhlíkaté zbytky jsou zasílány do skladu pro další dodávku spotřebiteli.

Recyklace pneumatik: Popis zařízení

Kapacita zařízení (za den) je: pro kapalné palivo - 2 tuny / den; na uhlíkatém pevném zbytku - 1,5 tuny / den; kovovou šňůrou - 0,5 tuny / den; pro plyn - 1 t / den.

Spotřeba surovin - 5 tun za den. To znamená, že výtěžnost kapalného paliva je 40% hmotnosti naloženého kaučuku.

Zařízení pracuje nepřetržitě s použitím plynu, který se vyrábí při zpracování pneumatik. Je instalován na volném prostranství.

Celková rozměry: výška - 10 m; šířka - 3,5 m; délka - 5 m.

Spotřeba elektřiny - 14,5 kW / h (instalace - 7 kW / h a nůžky - 7,5 kW / h).

Podává 2 osoby.

Recyklace pneumatik: Startovní kapitál

Náklady na instalaci jsou přibližně 1 100 000 rublů. (bez dodávky). Kromě toho budou potřebné nádrže pro skladování topného oleje vyrobeného během zpracování. Chcete-li dosáhnout většího zisku v období poklesu cen, doporučuje se skladovat palivo v nádržích a prodávat nahromaděné produkty za období vysokých cen. 60 tun použité cisterny lze zakoupit za cenu 20 - 25 tisíc rublů za 1 ks. Šest cistern bude stačit.

Plus vybavení skladu, nástroj, kombinézy - nejméně 100 tisíc rublů. Tak, náklady na vybavení, s přihlédnutím k pronájmu území a prostor, dodávka, instalace a různé schválení činí nejméně 1,5 milionu rublů.
Opakované náklady

Chcete-li pracovat ve dvou směnách, vyžadují se čtyři pracovníci. Plat všem -
zhruba 10 tisíc rublů měsíčně. Bude také vyžadovat účetní kancelář a alespoň dvě další zaměstnance, z nichž jedna bude organizovat dodávky surovin a druhá bude prodávat hotové výrobky. Celkem - nejméně 70 000 rublů za měsíc za platy zaměstnanců, plus daně a pronájem kanceláří.

Spotřeba elektrické energie je 14,5 kW / h, tj. 10440 kW / měsíc.

Měsíční náklady na realizaci současné činnosti společnosti činí zhruba 100 tisíc rublů.

Recyklace pneumatik Obchod: tržby

Výhodou projektu je, že suroviny jsou prakticky zdarma. Navíc je v některých případech již možné vydělat peníze v jeho sbírce.

Například průmyslové podniky platí za využití pneumatik. na městských skládkách autorezinu neakceptují. V různých městech se náklady liší. To je stanoveno ve smlouvě s podnikem. Například v Čeljabinsku pro recyklaci 1 tuny pneumatik platí podniky 2000 rublů v Krasnodaru - 3500 rublů.

Odpadový kov přijímá recyklační společnosti za cenu asi 4000 rublů za tunu. Cena nízké kvality uhlíku činí asi 3000 rublů za tunu. Uhlík se používá k výrobě různých povlaků.

Celkem
To znamená, že celkový příjem ze zařízení za měsíc, je 375.000 rublů (2? 3000 (olej) + 1.5? 3000 (uhlíku) + 0,5? 4000 (odpad) = 12500 rub. / Den). Měsíční náklady: 100 000 (mzda pro pracovníky a kancelář) + 14616 (elektrická energie) = 114616 rublů. Doba návratnosti elektrárny je tedy asi 6 měsíců od začátku výroby.

Recyklace pneumatik Obchod: Podvodní kameny

Nejprve neexistují žádné volné pozemky - veškerá půda byla již vyčleněna na výstavbu obytnými budovami. Za druhé, vzdálenost od obytných budov by měla být alespoň 300 metrů - takové místo není snadné najít. Je ještě obtížnější absolvovat zkoušku. Plus veřejného mínění - lidé nechtějí, aby "pod okny" stavěli nový podnik, zejména pro recyklaci odpadků.

Je mnohem jednodušší organizovat tuto produkci na území stávajících podniků a organizací. Není žádným tajemstvím, že mnoho výrobních míst je momentálně nečinných. A jejich území má všechny nezbytné environmentální závěry a schválení. Zbývá pouze souhlasit se samotným podnikem - je mnohem snazší dohodnout se na komplexních otázkách s pronajímatelem než u ekologů, hasičů a dalších úřadů.

Další důležitý bod. Aby se zabránilo znečištění životního prostředí, taková výroba bude s největší pravděpodobností muset zakoupit speciální čistírnu, která bude stát podnikateli několikrát dražší než samotná výroba.

Také podle odborníků je jedna malá zpracovatelská fabrika, která se specializuje na jeden typ produktu, je neuskutečněná. Je třeba pokrýt zpracování co nejvíce produktů: sklo, plast, kov, gumu, papír atd.

Projekt nezajišťuje mnoho nepředvídaných výdajů, které by mohly vzniknout při přípravě a plné produkční činnosti. Budou tam problémy s ochranáři životního prostředí, hasiči. Například k uložení topného oleje ve starých nádržích, jeden požární štít nestačí. Je zapotřebí řady bezpečnostních opatření: od hadic, přes které proudí palivo nebo plyn, až po pokyny pro personál.

A ochranáři životního prostředí, takže jsou ti úplně žárliví na skládky a zpracovatelské závody. Tam je vždycky něco stěžovat, a náklady na splnění všech požadavků není sto tisíc rublů.

Dmitrij Kiro

Časopis "Váš případ"

* * *Článek více než 8 let. Může obsahovat zastaralé údaje

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Recyklace pneumatik v drobivce: podnikatelský plán

Podnikatelský plán pro výrobu pryžových třísek z odpadních pneumatik je důležitý, a to pouze proto, že otevření takovéto obchodní činnosti umožňuje snížit množství odpadu, který znečišťuje naši planetu. Faktem je, že pneumatiky se skládají z pryžové směsi, jejich rozklad je poměrně dlouhý. A je velmi důležité, pokud jsou pneumatiky recyklovány. Pokud se dostanou do další výroby, zabrání to tak rozsáhlé kontaminaci planety, byť jen nějakým způsobem. Navíc v Rusku zpracování těch, které sloužily svým vlastním věcem, stále není dobře rozvinuté. Takže to může být ziskové.

Analýza trhu výroby gumových drtí z pneumatik

V současné době není zpracování gumových pneumatik příliš populární, takže stojí za to věnovat pozornost tomuto podnikání. Přestože jsou potřeba gumové drobky - některé nové věci jsou vyrobeny z toho, ale přesto, tato podnikání je jen získání hybnosti. Neexistuje tolik podniků na zpracování pneumatik.

Hodnocení konkurenceschopnosti

V Rusku není recyklace použitých materiálů v zásadě příliš rozvinutá.

Přibližně 60% zpracování pneumatik v Rusku je rozděleno mezi 4 podniky:

 • Závod na regeneraci a opravu odpadních vod Volzhsky, který se nachází v regionu Volgograd;
 • Chekhov Regeneration Plant, která se nachází v Moskvě;
 • Společnost "KCT-ecology", která se nachází v regionu Smolensk;
 • Zařízení na zpracování pneumatik č. 1 se nachází v regionu Vladimir.

Mnoho z existujících podniků nabízí majitelům automobilů, aby zaplatili za vyřazení starých pneumatik nebo nabízejí bezplatnou recyklaci. V takových případech většina majitelů automobilů není motivována k tomu, aby vyčerpali pneumatiky pro recyklaci.

Přesto většina pneumatik v Rusku není zpracována a nemůže být opravena.

Takže, jak vidíme, je skutečné otevřít obchod pro zpracování starých pneumatik. Kromě toho, pokud zaplatíte určitou částku peněz těm, kteří přinesou pneumatiky, budou pneumatiky vždy v továrně.

Recyklace pneumatik jako podnik: registrace činností

Při registraci firmy byste měli zvolit formu hospodářské organizace. Za to stojí za to pochopit, kam přilákáte investice do vašeho podnikání.

Pokud máte zdroje pro zahájení podnikání, můžete otevřít IP adresu. V takovém případě budou náklady na registraci podnikání poměrně nízké - jedná se o státní poplatek 800 rublů k registraci podniku v daňové inspekci, zakoupit si vlastní pečeť (ne více než 1000 rublů), a to je to. Mějte však na paměti, že při bankrotu je IP odpovědný za veškeré své majetek.

Pokud nemáte peníze na zahájení podnikání a potřebujete investovat nebo půjčit, ideální volbou bude otevření LLC. Otevření je poněkud komplikovanější než IP, ale v tomto případě je možné přilákat investice třetích stran prodejem akcií podniku. Registrace společnosti LLC bude trvat déle. Nabízíme vám služby při registraci společnosti LLC, ale nezapomeňte, že společnost můžete zaregistrovat sami.

Skutečný podnikatel ví, že je možné získat kapitál na vytvoření tak jednoduchého, jak se zdá na první pohled, ale neustále relevantních produktů - produktů každodenní poptávky. Takže výroba toaletního papíru jako podnik se nejen rychle vyplatí, ale také zaručuje vysoký příjem.

Vytvořte si vlastní podnik z... odpadků? Je to snadné. Můžete zpracovat běžný odpadový papír i sklo. Jak vydělat peníze - přečtěte si od nás.

Jaké dokumenty je třeba otevřít?

Chcete-li otevřít podnik, potřebujete dokumenty o registraci IP nebo LLC.

V současné době není požadována licence na recyklaci pneumatik - byla zrušena v roce 2012.

Výběr místa pro likvidaci starých pneumatik

Místnost musí splňovat následující normy:

 • umístění takového podniku by se nemělo blížit k obytným budovám. Minimální povolená vzdálenost od obytných budov je 300 metrů. Nejlépe, pokud je takový podnik ještě daleko od obytných budov, průmyslovou zónou města může být nejlepší volba;
 • plocha místnosti musí být nejméně 300 metrů čtverečních;
 • V budově musí být přívod vody, je nutná kanalizace;
 • V místnosti je nutná přítomnost elektrické energie.

Nezbytné vybavení pro zpracování pneumatik na drobky

Následující zařízení je součástí řady (tovární) pro zpracování pneumatik:

 • zařízení pro řezání přistávacího kroužku;
 • zařízení, které řeže kolo na pásku;
 • zařízení, které řeže stuhy na polotovary;
 • hlavní brusný agregát je stroj na výrobu gumových strouhátek;
 • Vibrační síta, která se používá k hrubému čištění;
 • magnetický separátor (2 ks);
 • odlučovač vzduchu;
 • dopravníky (3 ks);
 • elektrický štít;
 • Vibrační síta, která se používá pro jemné čištění;
 • stlačování přistávacího kroužku.

Nábor zaměstnanců do zařízení pro recyklaci pneumatik

 • Práce přímo ve výrobě vyžaduje 3-5 lidí. Kvalifikace se nevyžaduje.
 • Kromě toho bude vyžadovat administrativní personál: účetní, obchodní ředitel pro gumové drobky, příjemce starých pneumatik v populaci.

Výběr pracovníků je dostatečně jednoduchý, pro tento účel je reklama věnována bezplatným skupinám portálů v sociálních sítích, bulletinům.

Recyklace pneumatik v drobivce: jak se to dělá?

Zvažte technologii zpracování pneumatik v omrzlinách například práce linky "KPSh-300", "KPSH-500", "KPSH-1000".

 1. První etapa: pneumatika prošla důkladnou inspekcí. Neměly by mít hroty a jiné prvky, které nejsou vhodné pro zpracování.
 2. Pneumatiky jsou dále rozřezávány na malé segmenty, jejich velikost je asi 20 x 20 cm.
 3. Po řezání jsou tyto segmenty přiváděny dopravníkem k drtiči, kde jsou rozdrceny na menší části, stejně jako odstraňování kuličkového drátu a dalších kovových částí z pryže.
 4. Dále se materiál přivádí do drtiče rotoru, kde se rozemele do konečné frakce a dále se vyčistí z kovové šňůry.
 5. Materiál, který je přiveden do konečné frakce, prochází separačním systémem, kde je textilní šňůra odstraněna z jejího složení. Dodatečné čištění se provádí z kovového kabelu.
 6. Po závěrečném čištění materiál prochází kulatým vibračním sítem. Stroužka se třídí podle zlomků.

Přibližný finanční plán

Tato činnost je docela zisková. Uvažujme to v číslech.

Náklady

 • Registrace dokumentů pro podnik - 150 tisíc rublů.
 • Pronájem výrobního prostoru je 180 tisíc rublů.
 • Oprava v průmyslových prostorách - 150 tisíc rublů.
 • Tanky na palivo - 80 tisíc rublů.
 • Zařízení na výrobu pryžových čipů - 1,5 milionu rublů.
 • Nástroje, které jsou potřebné pro výrobu - 200 tisíc rublů.

Celkem: 2260000 rublů

Výroba dřevěného uhlí jako podnikání vždy vykazovala vysokou finanční výkonnost. Tato činnost je důležitá jak pro venkovské oblasti, tak pro velké města.

Dlažební dlaždice má neustálou popularitu mezi obyvatelstvem. Je to pohodlné, elegantní a krásné. Existuje poptávka - to znamená, že bude nabídka. Přečtěte si v našem článku, jak otevřít firmu při výrobě.

Měsíční výdaje

 • Mzda pro pracovníky ve výrobě je 70 000 rublů.
 • Mzda pro zaměstnance kanceláře - 50 tisíc rublů;
 • Elektřina - 30 tisíc rublů.
 • Náklady na dopravu - 150 tisíc rublů.

Celkem: 300 000 rublů

Příjem

 • Příjmy z prodeje výroby kovové šňůry, stejně jako topný olej a uhlík za měsíc - asi 375.000 rublů.
 • Prodej gumových žetonů: 17 rublů na kilogram.

Celkem: měsíční zisk činí 410700 rublů.

Měsíční výnos je 110 700 rublů.

Realizace projektu bude 21 měsíců.