Nové obchodní nápady

jak otevřít bod prodeje elektronických cigaret a viperů

Obyvatelé si stěžují na zákon o boji proti tabáku, který vytvořil spoustu problémů jak pro spotřebitele tabákových výrobků, tak pro dodavatele. Přísná pravidla upravující pravidla týkající se kouření na veřejných místech a zvýšení cen cigaret, kuřáci jsou nuceni schoulit nespokojeni s cigaretami ve dvorech a uličkách a ušetřete cigaret v balení, a výrobci - počítat ztráty.

Než začnete podnikat

Pokud jste se rozhodli otevřít ve městě bod prodeje elektronických cigaret, měli byste začít s marketingového výzkumu (který můžete strávit na vlastní pěst, nebo objednat na specializované agentury). Musíte zjistit, kdo je hlavním odběratelem tohoto produktu ve vaší oblasti (obvykle osoba mezi 21 a 30 let, s průměrným příjmem, kteří chtějí přestat kouřit), jaká je průměrná prodejní cena klíčových pozic, které značky a typy elektronických cigaret jsou nejžádanější, v jaké oblasti města jsou výrobky nejméně zastoupeny a další podrobnosti potřebné pro vypracování podnikatelského plánu.

Umístění

Při výběru místa pro lokalizaci obchod, vedený dvěma ukazateli - na přibližný ukazatel příjmů obyvatel žijících v dané oblasti, a přítomnost konkurenčních bodů. Mnoho aspirující podnikatelé snaží vsadit na centrálních oblastech měst, ale konkurence v těchto oblastech je mnohem vyšší, stejně jako nájemné. Pokud vidíte, že elektronický prodej cigaret výklenek ve středu vašeho města je již plná, má smysl se podívat na odlehlých oblastech s rozvinutou infrastrukturou - trend je, že teď je aktivní konstrukce městské periferii měst, kde se otevírání nákupních center, spotřebitelských nákupů, atd. Areál s rozvinutou infrastrukturou je vhodný pro realizaci vašeho projektu.

Dokumenty a licence.

Před otevřením maloobchodní prodejny se musíte také zaregistrovat jako obchodní subjekt. V tomto případě je IP nejvhodnější - jeho registrace bude stát 800 rublů (platba státního poplatku) a bude trvat v průměru pět dní. Kromě potvrzení o zaplacení státní povinnosti budoucímu individuálnímu podnikateli budete potřebovat pouze pas, TIN a prohlášení o zavedeném vzorku. Nejvhodnějším daňovým režimem pro IP je zjednodušený daňový systém (USN). Ustanovuje, že z předmětu "příjem" nebo 15% z předmětu "výnosy mínus výdaje" se vyplácí 6%.

Sortiment

Jak bylo uvedeno výše, rozsah popsaných výrobků je velmi široká - od levných „cigaret“ s bezúdržbovým výparníku a neodstranitelnou jednotky (takzvaný „egoshek“ na vyspělejších modelů, kde je možné vyměnit baterii, vybrat tekuté chuť ve výparníku, atd Volba.., co přesně na objednávku pro váš obchod, můžete jít na jeden z dvou vektorů:

Od koho objednat?

Objednávka zboží od ruských dodavatelů ziskový podnikatel rychlejší dodací lhůty, než ze zahraničí (za období, během kterého je zásilka z Číny, můžete udělat dvě nebo tři nákupy od ruských firem) a absenci problémů s celními úřady. Nicméně, podnikatelé říkají, že kromě plyusok dodavatelé krajané mají značné nevýhody, jako například: periodické Členění dodací lhůty (Číňané jsou v tomto případě mnohem více zodpovědný), vyšší procento odmítnutých zásilek, změnu platby na skutečnost, že konečná cena výrazně převyšuje stanoveno.

Zaměstnanci

Chcete-li maximalizovat tok zákazníků, je nutné, aby bodové práce bez víkendu. Proto budete potřebovat dva prodejní konzultanty, kteří budou pracovat na směnách. Jejich povinnosti budou zahrnovat nejen uvolňování zboží zákazníkům, ale i poradenství týkající se výrobků a jejich propagaci. Potenciální kupující musí být dobře informováni o všech výhodách elektronické cigarety (šetrnost k životnímu prostředí, schopnost přestat kouřit, velká škála chutí, atd.) - pak se zvyšuje pravděpodobnost, že se stane váš zákazník, i když nemáte získat zboží okamžitě. Vaši zaměstnanci proto musí mít dobré komunikační schopnosti a dar přesvědčování.

Ziskovost

Průměrná ziskovost tohoto podniku činí přibližně 37%. S přibližným počtem odběratelů 5 lidí za den bude průměrný denní příjem přibližně 14 000 rublů. V případě, že bod je otevřena každý den, příjem na tomto obrázku byla 420,000, a zisk po odečtení měsíčních výdajů (nájemné, reklama, platy zaměstnanců, nepředvídané výdaje, atd.), Bude asi 157 tisíc rublů. Nicméně, pro umožnění přesnějšího posouzení ziskovosti prodejů elektronických cigaret poradit rádoby podnikatelé nezávisle posoudit všechny jednorázové a měsíční výdaje, založený na cenách vašeho města - to bude vyžadovat internet a jeden nebo dva dny, než sledovat čas.

Veing jako podnikání

Podnikatel Igor Samborskiy se setká s korespondentem RBC v místnosti, která je pohřbena v parních klubech. Není to koupací dům, ale centrála společnosti Babylon Vapeshop, která prodává elektronické cigarety za "vznášené" nebo "páry".

Samborski a jeho přátelé - manažeři Babylon Vapeshop Kuraksin Alexander a Ilya Barishev - veypingom převáženo v roce 2010, viděl v něm hodný alternativu k tabáku. "Před šesti lety nebyl stále žádný zákaz kouření na veřejných místech a všudypřítomný zápach cigaret," vzpomíná Ilya Baryshev. „Vznášet“ řeší tento problém: v elektronické cigarety na rozdíl od běžného tabáku se nepoužívá, a na bázi glycerolu s aromatickými a aromatizačními látkami mohou být také v něm a nikotinu se objeví páry v důsledku odpařování kapaliny.

Elektronické cigarety v létě roku 2010 prodávali známí Igor Samborsky Sergej Dzhurinský a Roman Novikov, kteří mu nabídli Baryshevovi, aby se připojil k ekologické společnosti, kterou vytvořili. Firma měla v obchodních centrech pouze tři prodejny a obrat kolem 300 tisíc rublů. za měsíc. Obchod prošel špatně: návštěvníci se dívali do okna s nepochopitelnými zařízeními, ale jen málo lidí je chtělo koupit.

V Číně, v době, kdy je zařízení pro veypinga již aktivně prodal a Barishev a Samborski, kteří studovali na čínský trh, jsme se rozhodli zavést tuto kulturu v Rusku. Společně s čínskými partnery spustili vlastní značku elektronických cigaret a současně změnili formát obchodu. „Rychle jsme si uvědomili, že zařízení pro veypinga - produkt budoucnosti, to nemůže být prodáván v nákupním centru s pomocí prodejce, který ve skutečnosti není nic známo. Je to zvláštní atmosféra, "- vzpomíná Baryshev. Rozhodli se prodávat své zařízení ve wake-shopech, které se podobají baru nebo klubu zájmů.

K realizaci této myšlenky je zapotřebí investovat. Samborski a Barishev pochází z odvětví spekulativního kapitálu - od roku 2006 pracovali v hedge fondu STHD Capital, a od roku 2009 byl Samborski analytik fondu rizikového kapitálu „Rosnano“. Partneři začali nabízet známým investorům, aby investovali do nového projektu. V důsledku toho společnost Babylon Vapeshop přilákala několik desítek tisíc dolarů z fondu soukromých investorů (jejich jména nejsou společností zveřejněna).

V roce 2015 se Samborský a Baryshev stáhli od zakladatelů ve prospěch nových investorů projektů. Za posledních pět let bylo do původního OOO "Eco" přidáno několik dalších právnických osob: nyní většina z nich sjednocuje mateřská společnost OOO "Original". Podle společnosti SPARK jsou spoluvlastníky Vitaly Juško (99%) a Anatolij Sobolev (1%). Současně mezi zmíněnými závislými a přidruženými osobami je například zakladatel restaurace Burger Heroes Igor Podstreshny. Rozrušený potvrdil RBC, že investoval do společnosti, protože se zdálo, že koule je zajímavá a slibná, ale odmítal odpovědět na další otázky.

Babylon Vapeshop v číslech

22 wakeshows Nyní je otevřena v Babylon Vapeshop v Rusku a Kazachstánu

Více než 70 zaměstnanců pracovat ve společnosti

Asi 100 milionů rublů. výnosy získaly společnost od počátku roku 2016

35 milionů rublů. - příjmy společnosti za rok 2015

37% spotřebitelů elektronických cigaret ve světě - bývalí kuřáci

1% Rusů, nebo asi 1,4 milionu lidí, pravidelně kouří elektronické cigarety (obvykle 39% Rusů kouří)

8 miliard dolarů - prodej elektronických cigaret ve světě v roce 2015

800 miliard dolarů ročně - objem tradičního trhu s cigaretami

Zdroj: firemní údaje, EY

"Soar", kde chtějí

Zpočátku Samborsky a jeho partneři prodávali velkoobchodní tekutiny pro "plovoucí" výrobu z Číny - v té době vůdce globálního průmyslu wap. Nicméně v roce 2014 se rozhodli využít šance a pokusit se prodávat prémiovou kapalinu v USA z USA. Po měsících jednání se stali výhradním distributorem pěti pěšců v Rusku. "Báli jsme se, že nebudeme prodávat svou likviditu za 1000 rublů, zatímco vedle Číňana se prodává za 150-200 rublů. Ale zboží se prodávalo: lidé se snažili a pochopili, že to bylo opravdu skvělé, "vzpomněl si Igor.

V červenci 2014 zakladatelé založili první wakeshop pod značkou Babylon Vapeshop na lodi "Bryusov" v Moskvě. Jeho rozloha byla pouze 15 metrů čtverečních. m. Aktuální veypshopy zaujímají od 25 do 120 metrů čtverečních. m, aby vyhovovaly stolům a židlím: návštěvníci by měli být schopni komunikovat a vyzkoušet tekutiny, než je kupovat náhodně.

V důsledku smlouvy o výhradní distribuci tekutin a ostatních složek ze Spojených států pro veypinga Babylon Vapeshop postupně porazil v lídrů na ruském trhu, podle údajů výrobce elektronických cigaret SvooMesto Sergej Novikov. "Podepsali smlouvu s Američany na dodávku příchutí například a nikdo jiný nemůže vstoupit na trh. Každý říká: máme exkluzivní distributor - Babylon, jděte k nim. A Babylon rozbíjí cenu, "řekl Novikov.

Ve skutečnosti, i když Babylon nadále spolupracuje s pěti pěšci, ztratil svůj exkluzivní status, manažer FBK pro mezinárodní klienty pět pěšáků Max Fraser řekl RBC. "Prodáváme prémiové tekutiny a naše značka je dobře známá. Využili naši značku k uzavření více smluv s jinými výrobci, "řekl. Podle společnosti Fraser objednal Babylon Vapeshop v červenci letošního roku méně než 500 lahví tekutin.

V veypshopah prodává vše potřebné veyperu, a to je docela velký sortiment: především výběh pro veypinga Výparník (výparník), který samostatně zakoupené baterie, nabíječky baterií, bavlny topného tělesa Drip typu (tip nebo náustkem ), a co je nejdůležitější, tekutiny. Počet příchutí přesahuje 10 tisíc odrůd - od jednoduchých jako ananas nebo mátový až po chuť koblih nebo jehličnatých lesů. Některé směsná kapalina nezávisle improvizovaných prvky: suroviny je možné zakoupit v Babylon Vapeshop a další veypshopah, a náklady na takové kapaliny je asi 50 rublů. za 30 ml místo průměrných 350-500 rublů, říká Sergej Novikov.

V Babylonu Vapeshop představuje více než 60 značek tekutin a několik set příchutí. Cena závisí na výrobci: čínské tekutiny stojí od 250-300 rublů. pro láhev 30 ml, levné ruské značky - až 500 rublů. Premium tekutiny budou dražší. Například rusko-americké dovednosti, které od roku 2015 začaly vyrábět Babylon Vapeshop nejprve s partnery a pak outsourcing v Los Angeles, stojí asi 1 tisíc rublů. pro 30 ml, a Američan - asi 1,5 tisíc rublů. pro stejný objem. V průměru je "odpařovač" této láhve stačí asi týden.

Nyní má maloobchodní síť Babylon Vapeshop 22 obchodů: polovinu v Moskvě, druhou v regionech a v Kazachstánu a dalších šest nebo sedm obchodů v počáteční fázi. V roce 2015 společnost také uvedla na trh franšízu obchodů pod značkou Vape Flava. Nyní jsou v něm čtyři obchody s povolenkami a v blízké budoucnosti by se měly otevřít další dva. Pokud se Babylon nachází v obchodech pro geeky, kde se prodávají nejnovější inovace v oboru, franchisingové obchody jsou vhodnější pro začátečníky, říká Samborský.

Průměrné tržby obchodu Babylon Vapeshop za měsíc činí 1,5 až 3 miliony rublů. měsíc v Moskvě a od 0,5 milionu do 1,5 milionu rublů. v regionech, v závislosti na poloze a průchodnosti. Některé z produktů se prodávají online (podle výnosů 1,5 až 3 miliony rublů za měsíc), ale mnoho zákazníků dává přednost tomu, aby přišli na Waipshop.

V uplynulých letech se Moskva zažila opravdový rozmach wakespotů. Podle Ilya Barysheva je v hlavním městě asi 300 a poptávka je ještě před nabídkou. "Prozatím trh roste rychleji než nový růst hráčů, takže jsme všichni ve stejné lodi," říká Baryshev.

Maloobchodní síť představuje přibližně polovinu celkového prodeje společnosti Babylon Vapeshop. Druhá polovina je prodej velkým zákazníkům. Babylon Vapeshop nedrží příliš vysoký okraj, říká Igor Samborský. Zboží, které dovozci distribuují pro Rusko, se prodává za příplatek ve výši 15-20%, v maloobchodě je za příplatek 50-60%. Podle Samborského jejich vlastní wakeovky kupují dovezené zboží od společnosti za všeobecných podmínek.

V Babylonu propagujeme waping různými způsoby - od párty k oslavě otvírání wakeů před tím, než pracujeme s hvězdami hip-hopu. Například v roce 2015 vydala společnost omezenou sérii paraporayzerov spolu s raperem Kirilem Tolmatskym (Deczl). Jak Tolmatsky připomněl, s Babylonem se setkal díky elektronické hudbě, kterou zpracovává Ilya Baryshev. "Chlapci navrhli, abych vyrobil výparníky. Bylo to tak zajímavé exkluzivní merchandising mé práce - jen 500 kusů. A oni se okamžitě rozdělí na mé koncerty, "- řekl Tolmatsky RBC.

Podle rapperu později vydali s Babylon Vapeshopem další 500 mehmodů (mechanická elektronická cigareta ve formě trubice), které také fanoušci rychle vyprodávali. Navíc nyní plánují uvolnit společnou linii kapalin. Takový experiment na Babylon Vapeshopu už byl, když kapaliny pod společnou značkou s rappem Smokey Mo - Alexander Tsikhov.

Celkový příjem společnosti Babylon Vapeshop činil 100 milionů rublů. od začátku roku 2016 (asi 15 milionů rublů měsíčně) a zisk za toto období činí asi 4 miliony rublů. V roce 2015 podle jejích zakladatelů činily příjmy společnosti 35 milionů rublů.

Jaká je elektronická cigareta

„Osobní výparníky“ se skládá z tělesa, které obsahuje nádrž pro skladování kapaliny a výparníkem, kovové spirály akumulátoru, knot vatou nebo bavlny a kapaliny, která se „vznášet“. Když kuřák potáhne z, baterie je součástí, spirála se zahřeje, kapalina v zaplavených výparníku výparníkem nasáklé knotu se zahřeje, a pára se uvolní.

"Výpary" se považují za méně nebezpečné než kouření, protože kuřák neindukuje produkty hořícího tabáku a škodlivého dehtu. Mnoho kuřáků přechází na "hover", aby se spojilo se špatným zvykem. Ukazuje se vůbec ne. Navíc ve své zprávě ze států Světové zdravotnické organizace, které používají v Weipa zařízení a řešení izolovaných z látek z března 2015 obsahuje další chemické látky, z nichž některé jsou považovány za toxické.

Výrobci páry

Babylon Vapeshop a prodává přístroje a kapaliny od známých značek a podílí se na jejich vývoji. "V Číně je vše jednoduché a levné, ale kontrola kvality je lamela. Ve Spojených státech je všechno dokonalé, s výjimkou ceny: za takové ceny je velmi obtížné prodávat zařízení v Rusku, "říká Samborský. Proto v červnu 2016 zahájil Babylon Vapeshop ruskou výrobu přístrojů, kapalin a příslušenství pro "vznášení se" na outsourcingu.

Podle zakladatelů společnosti jsou detaily na objednávku od různých ruských výrobců, po kterém je zařízení sestaveno v pronajatém obchodě s kovovými žebry Babylon v závodě. Mikoyan v Moskvě. Baryshev říká, že do stroje na gravírování bylo investováno jen asi 50 000 dolarů a zařízení na rozlití tekutin o hodnotě zhruba 0,5 milionu dolarů. "Stojíme před skutečností, že nikdo nemůže měřítko mědi, jak by měl. Budeme muset koupit stroj ve státech a namalovat měď sami, "říká Baryshev. Pro výrobu tekutin vapers pronajímá výrobu potravin - ve stejné továrně. Mikojan.

I přes nedostatek technologie se ruská výroba stále ukazuje jako výnosnější než dovoz zboží ze Spojených států. Dnes výrobní náklady na zařízení jsou asi 2-2,5 tisíc rublů, zatímco v maloobchodě jsou prodávány za cenu asi 5 tisíc rublů. "Naším obchodním modelem je náhrada dovozu se slevou 30%. Snažíme se udělat zařízení tak dobré, jako v USA, ale je to levnější, "řekl Samborsky.

Vampy proti tabáku

Úložiště Babylon Vapeshop průměrně kit veypera startér stojí mezi 7000. K 10.000. Rub. A to nepočítám tekutin „plovoucí“, které je nutno zakoupit samostatně. "Pokud kouříte den na balíček, pak za rok strávíte 36 tisíc rublů. Za tyto peníze si můžete koupit si za jeden rok nabité zařízení a tekutiny, "odhadla Ilya Baryshev. Mnoho lidí nakupuje různá zařízení pro domácí, auto a kancelář. "Koupíte cigaretový balíček, kouříte ho a vyhazujete: nemá duši. Veip-zařízení - toto je vaše pokračování: o něho záleží a kupujete náhradní díly pro něj, "říká Ilya.

Zatímco Weipa průmysl získává na popularitě: Ať prsteny pár byl viděn herci Leonardo DiCaprio, Johnny Depp, Jack Nicholson, Tim Roth, zpěvák Katy Perry, britská topmodelka Cara Delevingne, rapper Snoop Dogg, stejně jako vůdce francouzské krajně pravicové nacionalistické politické strany „National přední "Marin Le Pen.

V Rusku také vzrůstá plačení. "Asi před dvěma či třemi roky se objevil směr pronásledování oblačnosti - spuštění mraků a to je téměř sport. Začali jsme přijímat nekuřáky v zájmu těchto poníků, "říká Sergej Novikov, výrobce zařízení wap. Podle něj objem prodeje tekutin v jeho internetovém obchodě Svoemesto za poslední dva roky vzrostl z několika set na několik desítek tisíc bublin za měsíc.

"Chlapci z babylonského Vapeshopu si dali ruku do vzhledu módy pro zotavení v Rusku a vážně se rozvíjejí. V naší zemi, stejně jako v Číně nebo ve Španělsku, rád kouří. Alternativa by měla být pro ty, kteří chtějí kouřit s menším ztrátou zdraví, "- říká Cyril Tolmatsky.

Investoři také nenechávejte bez pozornosti veyping: v červnu 2013 spoluzakladatel Facebooku, Sean Parker investovala 10 milionů $ výrobce elektronických cigaret NJOY. Podle CrunchBase, celková investice do této společnosti již přesáhl 165 milionů $ a celkový objem trhu elektronických cigaret EY odhaduje na 8 miliard $ (tolik, kolik bylo prodáno v roce 2015), a do roku 2019 by to mohlo téměř dvojnásobek.

Trh s pomůckami a kapaliny pro odvádění není konsolidován - má tisíce výrobců, především z Číny a Spojených států. Zároveň se tabákové společnosti aktivně zapojily do boje za nový trh. V posledních několika letech, že tabákový průmysl obři Reynolds, Lorillard a Altria (značka Philip Morris) koupil hlavní značky pro výrobu elektronických cigaret Vuse, BluCigs a Markten, stejně jako práce na vývoji vlastních zařízení.

Například, Philip Morris investuje do vývoje celé řady elektronických zařízení pro kouření, včetně elektronických cigaret a tabáku Elektrické topné soustavy iQoS řekl RBC zástupce „Philip Morris International“ Irina Zhukova v Rusku. Taková zařízení mohou dobře zatlačit závoj. Podle Žukov, a e-Search „Philip Morris“ ukázaly, že při použití úrovně iQOS emisí znečišťujících látek v průměru o 90-95% nižší než v kouři běžných cigaret. Tabákové obři nemají zájem v tom, že kuřáci dělají „chlapa“: jsou to i při inovacích nutných k prodeji tabáku.

Jako mladá dívka otevřela firmu prodávající elektronické cigarety a vydělává 200 tisíc měsíčně

Každý ví, že kouření je škodlivé. Každý, kdo se pokoušel přestat kouřit, ví, že je to těžké. Zvláště pro ty, kteří nemohou opustit, obchodníci přišli s "neškodnými" elektronickými cigaretami. Pokud někdo neví, je to inhalátor, který vniká nikotinové páry do krku. Nebudeme se ponořit do lékařské debaty, abychom objasnili, jak škodlivé jsou v porovnání s klasickými cigaretami. Lepší vám řekneme, jak budovat podnikání v oblasti elektronických cigaret.

Produkt je poměrně nový - první hromadný prototyp byl vytvořen v roce 2004 v Hongkongu. Již na konci nuly v Moskvě bylo možné najít např. Stanici s elektronickými cigaretami na Gorbushce. Ale množství Rusů s podivnou věcí v ústech, které kolemjdou kolem, si začalo všimnout asi před třemi lety.

IQ Review nabízí vám příběh dívky, která si vybudovala firmu pro prodej elektronických cigaret bez vazeb a velkého počátečního kapitálu. Hrdinka si přála zůstat anonymní. Řekněme, že její prodejna pracuje v jednom z ruských měst s více než milionem lidí. Dále - celá pravda o podnikání s cigaretami, od jejích slov.

Jak vybudovat firmu prodávající elektronické cigarety. Příběh první osoby

O startovním kapitálu

Začal jsem v roce 2010 se 100 tisíc rublů, vzít na mého otce na úkor. Koupil jsem elektronické cigarety, prodal jsem se přes mé webové stránky a fórum. Pak tam byl malý obchod, pak - více, teď - plnohodnotný obchod, stejné téma elektroniky.

O tom nápadu

Nápad obchodovat s bílými rybami přišel poté, co jsem objednal šigu z Číny. Když hovoříme o tom, že je třeba důkladně poznat vše a vyzkoušet - IMHO není tak důležité. Rozumím bílým rybám mnohem horším než jejich zaměstnanci, nejsem sedět v tematických fórech, nemám rád navíjení spirály a shromažďování modů. Při zadávání veřejných zakázek se řídí žádostmi o zákazníky a radu prodejců, a ne na osobní vkus, je to dost.

O zisku a obratu

Dnes jsou čísla následující. V prosinci 2014 vyšlo asi 300 tisíc čistého zisku, v lednu až únoru 2015 - v těsném minusu, ale ne kvůli krizi, ale kvůli investování do nového obchodu. V březnu - trochu více sotochki, v dubnu očekávám, že vydělat 150-200 tisíc, to je o úrovni celého loňského roku.

Čísla nejsou špatné, ale trvalo mi to 5 let, než jsem dosáhl 200 tisíc měsíčně, takže pokud nemáte něco v pořádku, nemějte strach. Na vaší ulici bude dovolená. První pár let, kdyby vyšel na 50-70 tisíc měsíčně, jsem byl šťastný. Zákon o boji proti kouřením pomohl hodně, poté, co příjmy vyskočily jednou provždy. Po zhroucení rublu se komodita stala jeden a půlkrát méně, pak jeden je mimo sklad, pak druhý. Nyní se však situace zlepšuje, ale stále je napjatá.

Mám průměrný příjem 1,5 milionu rublů měsíčně, nyní ještě trochu víc. V prosinci bylo více než dvě. Sety jsou docela populární téma. Jsem z obratu moskevských obyvatel obecně venku, tam jsou desítky lyams měsíčně už.

O počátku

Otevřel jsem off-line obchod pro úspory, z čehož polovinu jsem vyčlenila na hypotéky do prosince 2014. V dolarů, a jak jsem to věděla. Všichni stejný v příštím roce, žádné půjčky pro mě nesvítí, zájem je velmi těžké.

Tipy pro začátečníky v oblasti cigaret

Pokud dnes otevřete svou firmu prodávat elektronické cigarety v malých městech, kde neexistuje žádná konkurence, myslím, že zisk 10 000 měsíčně měsíčně je více než skutečný. Pokud jde o formát, doporučil bych použít něco blízkého síťovému marketingu. To znamená, že aktivně vparivat přímo cílové publikum - kuřáci, vysvětlovat, říkat.

Sarafannoe rádio v tomto oboru funguje velmi dobře. Často lidé nakupují celé kanceláře nebo obchody - tam jsou problémy s kuřáckými prostory. Prodej elektro vše závisí na pravidelných zákaznících, jedna osoba 500-1000 rubl za měsíc může utrácet na náklady. Budete vysázet několik tuctu lidí a - normy.

O výběru produktů

Pro nákupní centrum je zřejmě lepší začít s Egoshkou (levný model elektronické cigarety s neodstranitelnou baterií a bezúdržbovým výparníkem - cca. Ed.), a pak sledovat poptávku, poslouchat kupující. Cílové publikum postupně roste, lidé se změní na módu (baterie s vyměnitelnou baterií - cca. Ed.), pak je nést.

Obecně platí, že výběr modelů pro zahájení podnikání závisí na tom, kolik jste ve svém městě vytvořili wapping (kouřové elektronické cigarety - cca. Ed.). Například 800 tisíc lidí - poměrně velké město, určitě má nízký segment již do jisté míry zastoupeno. Pokud již existuje mnoho parníků (kuřáky elektronických cigaret - cca. Ed.) středního a vysokého stupně pokroku, pak je možné začít velmi lehce v horním segmentu.

Okamžitě přiveďte dávku kožešin, kapek, krabic, dílčích nádrží, aroma, základů (přečtěte si celý slovník všech základních výrazů pro cigarety - cca. Ed.) a propiaritsya prostřednictvím fóra a všech komunit. Egoshki jsou již prodávány všude, ale nikdo v mnoha městech "nepotlačuje" vhodnější personál. No, pokud tomu tak není, pak bude jednodušší "sloučit" za cenu nákladů prostřednictvím stejné ecigtalk nebo provape.

O soutěži

Pokud mluvíme o tom, kolik maximálních obchodů ve městě mohou úspěšně začít, nemyslím si, že například 3 obchody - to je velká konkurence. Musíte sledovat jejich rozsah a ceny, můžete něco překonat. A s marží, protože mohou dobře reagovat na vzhled nového obchodu a pokles cen a rozšíření rozsahu. Poloha v centru, mimochodem, je velmi slabá konkurenční výhoda, ale nájem je dražší a podobně.

Pro dodavatelů

Při objednávce z Číny se s největší pravděpodobností začíná nabobtnat hlavou, je zde mnoho potíží, zvláště při doručení. Ačkoli je možné, aby Aliexpress nebo FastTech.Com vytočily několik balíčků, ale opět riziko "dostat se" na celní odbavení a dlouhé doručení. Za prvé, je lepší objednat z Moskvy Moskvity "sekačky" do 20-30 a zkusit "vparit" místní s dvojitým zábalem.

Ale teď beru 80 procent zboží z ruských velkoobchodů. S malým velkoobchodem v Číně je nepohodlné pracovat - dlouhá, velká MOQ (naMinimální objednací množství je cca. Ed.) u většiny prodejců. Zatímco tam je jedna strana z Číny, z Moskvy 2-3 krát budete mít čas přinést a prodávat. Z Číny řídím jen levné podpatky, nejrůznější know-how, kliky a spotřební materiál, 99% - nikotin.

S Rusy je další problém. Někdy zboží dorazilo všichni zbité. Načasování bylo mnohokrát roztrženo, 2-3 měsíců místo několika týdnů. Platba na tuto skutečnost je mnohem více prohlášena, atd. Existuje mnoho dodavatelů, kteří nabízejí levně dodávky, ale nesou některé pochybné kontrabandové silnice. Je lepší překonat pevnou firmu.

Čínští dodavatelé jsou všichni stejní, moje nejsou lepší než ostatní. "Dobří" dodavatelé jsou značky a mají MOQ, skoro nepracuji s značkami. Zbytek je stejný, úplatky se stejným sortimentem.

Je stále třeba objasnit, jaká je dodávka nevýbušného zboží, jestliže jde o některé standardní služby, jako je DHL, pak máte záruku, že se dostanete na celní odbavení a budete mít spoustu dalších výdajů. Někteří prodejci mají své podvazky s logistiky, ale tam je loterie, mnoho je opět pašováno, s nejasnými termíny.

Rusky tě nezavolou. Rusové a tak po celý rok jsou na pár dní vykoupeni, proč mám stále konkurenty. A znáte je sami, nebo je najdete bez problémů, ne tolik velkých velkoobchodníků.

O dodávkách cigaret z Číny

Dělám všechno prostřednictvím místní logistické kanceláře. Číňané odesílají náklad do svého skladu v Guangzhou a odtud 10-15 dní před námi. Platba celního odbavení - při přijetí. Ceny tam nejsou nejnižší, ale více nebo méně rychle a spolehlivě, dobře, splátka je výhodné.

Jak probíhá dodávka. Překládáte čínské peníze, odesíláte logisty do skladu, ze skladu je k vám produkt a poté, co obdržíte náklad, zaplatíte služby logistikům.

Podvádění při objednávání z Číny se nemusí bát. Po dobu pěti let práce nikdy nebyl případ, že by Číňané "vrhli". Ačkoli původně testoval mnoho různých dodavatelů, celkově pravděpodobně s 20-30 prodejci pracoval. Několikrát se setkali s kancelářemi s upřímně mizernou kvalitou, prostě nic nekoupili podruhé. Zároveň se všichni nabízejí nahradit sňatek, avšak s výhradou vrácení zboží zpět na vlastní náklady nebo registrace nové objednávky. Bylo snadnější "skóre".

O strategii růstu a nákladech

Začátek všech příjmů půjde pouze na pronájem. Jak to být? No, začal jsem velmi (oooooochen) malého pokoje na nádvoří, ale stále v centru s dobrou dopravní dostupností. Nájem, respektive, byl penny, a lidé jsou pohodlné. A pak s růstem příjmů několikrát změnilo kanceláře na větší, ale vždy uprostřed města.

Na druhou stranu, pokud obchodujete exkluzivně za dobré ceny - pak půjdou k vám i na předměstí, takové taktiky také fungují.

O certifikaci zboží

Certifikáty nejsou vůbec potřebné, v Rusku elektronické cigarety nepodléhají povinné certifikaci a zahraniční certifikáty mohou být vůbec noseny.

O sortimentu

Pokud právě začínáte, pak je důležitá široká škála a značka zakoupíte méně jmen, i když je lepší v kvalitě. Vzal bych si značkovou bílou rybku na úplatky, prodávají tiše za 5-10 kusů. A velmi široký výběr, multibrand, cena je často stejná jako u důstojníků, nebo velmi mírně vyšší. Je pravda, že existuje riziko, že se dostanete do falešných značek, jsou poměrně falešné, zejména módní a drahé nádrže. Ale existují velké propouštění s pověstí, například TenOne, ačkoli je minimálně o něco vyšší.

Obchodní fórum

Jak jsem otevřela elektronickou cigaretu?

Niki69rus Nov 19 2015

Ahoj všichni. Jsem tu nový na fóru, zřídka čtu a zřídka jdu. Ale dneska byla pár hodin volného času a rozhodla jsem se, že budu vyprávět svůj příběh o tom, jak jsem otevřel svůj první obchod!

Ve dvoře v roce 2014, jsem 28 let, mám ženu a malé dítě, tam jsou některé složité a specifické práce pro stát, s platem 50 tisíc rublů, malé půjčky (ne nepříjemný). Ale tady jaksi stala mou ženou a já jsem si všiml, že peníze každý rok nestačí více (komunalke, benzín a autoservis, dětské šaty, obutý, tam i zpět), tam byly měsíce, kdy jsme „print“ kreditní karty, ale pak se platy zanikly. obecně došlo k porozumění, že všechna tato bažina a takové tempo, které normálně žijeme, nikdy nezačnou. Abych řekl pravdu, uvědomili jsme si to už dávno před narozením dítěte, ale mysleli jsme si, že teď půjdeme do bytu, porodíme dítě a zahájíme podnikání! Ve skutečnosti se to stalo v roce 2015))

První otázkou je, kde mohu získat startovní kapitál? Chcete-li ušetřit z platu dobře, jak to nevyšlo! A pak jsme se rozhodli zaměřit se na posvátné, na můj vůz! Mimochodem, jsem fanoušek automobilů, miluji auta a rozumím jim, opravím a starám se o sebe. Pro mě to byl těžký krok k prodeji mojí lastovičky, kterou jsme si tak tvrdě koupili. Ale sbírala jsem všechny myšlenky v pěst, řekl jsem si - "stroj je kus železa a tečka, budu podnikat a koupím ještě lépe" =))) Auto bylo Toyota Camry 2007. Prodal jsem ji za 600 tisíc rublů, v slzách v očích.

A teď máme 600 tisíc ruble na ruku, abychom mohli začít podnikat. A co co? Nemám známého obchodníka! NENÍ ONE! Nikdo se nemůže zeptat a konzultovat ani. Začal vlnit se na internetu. Ale ani jedna z nich se vůbec nelíbila, pokud jde o nápady pro podnikání! Ale jeden dobrý den, přišel jsem do práce a viděl přítele pracující s neznámou věcí - elektronickou cigaretu! Sam kouřil po dobu 11 let)) Myslím, že nech mě vyzkoušet, jaký druh zvířete. Snažil jsem se to - to se mi líbilo. Koupil jsem si to a šel s ním na týden, přestal jsem kouřit úplně a používal jsem pouze elektronickou cigaretu. A nějak seděl doma, vypustil parní kluby (bylo to pára, ne kouř), to mi přišlo. Tady je. Snažil jsem se to na sobě, to se mi líbilo! Pak se ostatní budou líbit! A jogging tam není žádný pohled, co máme v nabídce města. A co bylo moje překvapení, že v našem městě existují pouze 2 více či méně normální e-cigarety (město 400 tisíc lidí). Myslím, že to není prakticky konkurence! Vyřešeno - otevřít obchod s elektronickými cigaretami)))

Bliiinninn. jak se ukázalo, že to bylo nepříjemné)) nejprve žena šla navrhnout IP pro sebe, pak dlouho a vytrvale hledala místnost, pak nábytek, světla ve vitrínách. Ale je to jen začátek)) Když jsem narazil na hledání dodavatelů, musel jsem to mírně šokovat. Ukázalo se, že téma elektronických cigaret není v Rusku ještě velmi rozvinuté, existuje jen málo dodavatelů a velkoobchodní ceny koní! Ano, a problémy s rozsahem! Bylo zjištěno, že elektronický sigarety- není jen zařízení, to je celá komunita naháči (tzv exkuřáci přešel na lehčí straně visení (kouření) elektronické cigarety)))) byla spousta všech druhů problémů, atd, atd., Ale já muž byl tvrdohlavý a postupně se začal ponořit. Koupil jsem zboží a obchod otevřel 8. prosince 2015.

Nyní, se všemi mé znalosti v této oblasti a počáteční kapitál 600 bych samozřejmě všechny tis provedené jinak)) Ale jak se říká, „bude vědět, kde upadu- stébla by se rozšířil“ =) ale pokračovat dál. Otevřel jsem obchod, nakoupila zboží, najal dva prodejci - najali ze dvou důvodů: 1. žena ve vyhlášce s malým dítětem, že nemůže pracovat, a neměla kouřit nebo pokud nerozumí to či cokoli. 2. Neopustil jsem svou trvalou práci, ale to trvá poměrně dlouho. Proto je systém vyvinutý obchod takuyu- prolavtsy má dvě ve dvou za 500 rublů / výstupem + 5% tržeb, což periodicky I každých 1-3 dny přijít a odnést výnosy, kontrolovat činnost prodávajícího a přinést zboží. Všechno je poměrně jednoduché.) Potom jsem začal hloubat do světa elektronických cigaret, v slangu se nazývá Weyping. Svět zotavení). Ukázalo se, že je to celá kultura, její pravidla a zvyky, nuance a jiné moudrosti. A čím víc jsem se naučil této kultu, tak jasněji se mi stalo, že bych měl ležet na policech svého obchodu! někteří prodejci spadli, protože neprodávali to, co potřebují. Jsou stále ještě dva dodavatelé, které stále používám, ale z nich mám jen omezené množství zboží a chyba je Čína. Zde je místo, kde si můžete zboží vzít! Půl roku jsem nevěděl, kde a kde je třeba koupit v Číně, číst hromadu fór apod. A nakonec jsem vypracoval takovýto plán: Hledám dodavatele na Alibaby, sleduji jeho hodnocení a žádost o ceník. Sbírám všechny ceny, porovnávám ceny, vybírám nejlepší nabídku a objednávku. Souběžně jsem našla společnost, která dodává zboží z Číny a souhlasím s nimi. Po zaplacení objednávky od čínského dodavatele pošlou svou objednávku do skladu společnosti a dodá zboží z Číny. a oni mě poslali. V zásadě není nic komplikovaného, ​​ale když začnete všechno od nuly a vůbec nic nevíte, pak je dost těžké se k tomu dostat sama. Bylo těžké komunikovat s Číňany))) Přes překladatele Google je všechno křivé a neohrabaně kratší))

Mnoho lidí zde přirozeně zajímá postavy)) Já sám se mi líbí, když člověk píše, co a jak to udělal, co dosáhl a kolik získal, všechno je jednoduché a srozumitelné. A tak v prosinci činily výnosy 130 tisíc rublů za 22 dnů prodeje. Dodatečný poplatek za zboží je dvojí, pro ty, kteří jsou noví vysvětlovat, koupili za 1000 rublů a prodávali za 2 000 rublů, ale v průměru je možné je koupit za 5000 rublů a prodávat za 8000 rublů. tam je příplatek, ale nakonec vydělal až 3 tisíce))

V lednu až únoru činily příjmy 150-160 tisíc rublů. Pak každý měsíc rostl a v říjnu bylo 250 tisíc rublů. Proto se rozdělíme na polovinu přibližně a dostaneme příjem ve výši 125 tisíc rublů. Odpočítáme nájemné ve výši 15 tisíc a plat pro dva prodejce pouze 30 tisíc rublů a my dostaneme v říjnu čistý jsem získal 80 tisíc rublů. Myslím, že není špatné. Špatný podnikatel by utrácel tyto peníze sem a tam a od samého začátku je uvedl do oběhu zpět do obchodu! rozšířit rozsah! Získal jsem už slušnou zákaznickou základnu a ze kterého neustále přijímá žádosti údajně přinést objednávky něco a to něco, no, jak můžeme odmítnout)) Obecně lze říci, rok uplynul a my jsme chtěli žít na mém platu, takže žijeme)) Samozřejmě někdy usuzovat citlivé z obchodu, když je to velmi nutné (IKE koupil nábytek, musel jsem přidat z obchodu pár peněz). Obchod roste, příjmy rostou. Ale asi před dvěma měsíci jsem začal cítit, že brzy se obchod zpomalí a růst příjmů by se zastavil na zhruba 300 tisíc rublů měsíčně a uvažoval - TIME. Je čas otevřít druhý takový obchod v jiné části města. Už to není strašidelné a existuje obrovský zážitek. Vím, co si vzít a jak))

Obecně bych do začátku prosince otevřel druhý obchod. Peníze odhadnout, kde to vzal? =)) Správně prodal své staré levné auto (jen vzal prdel, aby nést a aby zboží cestovalo do dopravní společnosti). Tedy od prvního obchodu s penězi neodvodil! Prodal jsem auto a mít po ruce 200 tisíc rublů, což je pro mě v druhém obchodě dost. Oh, teď těch 600 tisíc před rokem s mými znalostmi. Oh, já bych zabahahal obchod)) No, dobře, plazit k cíli dále)) S druhým úložiště výnosu bude dvakrát tolik, dvakrát tolik příjmů! Ano, mimochodem, místo druhého obchodu bylo vybráno nejen pro psaní, ale provedlo celou výzkumnou práci na potřebách zákazníků a jejich koncentraci, takže očekávám, že výtěžek v druhém obchodě bude dokonce vyšší než v prvním)

To je můj příběh. Řekl jsem vše v jednoduchém a jednoduchém jazyce, protože zde přichází mnoho nováčků. Možná alespoň někdo, kdo bude moje zkušenost užitečná. Darejte si kluky a nemyslete příliš dlouho a dlouho, rozhodněte se otevřít podnik a vzít si to, hlavní věcí je začít, ale všechno bude ticho. Ale když je to hotovo, přemýšlejte o každém kroku. A tady je ještě jedna z mých pravidel - při komunikaci s dodavatelem při výběru partnera, dobře, obecně předtím, než podniknete důležitý krok, myslete - je to v pořádku a je pro vás to pravé? Pokud ano, pak to udělej! Pokud se mi nelíbí něco, odmítnutí. A bod! A opět najít řešení! V mé práci by mělo být všechno, co se mi líbí. Věřte mi, je příjemnější pracovat))

Niki69rus Nov 19 2015

Nyní znovu čte všechno, viděl pár chyb, rok správně neukázal. Přirozeně se otevřel v prosinci roku 2014. Auto bylo zakoupeno v červnu 2014 a prodáno v listopadu 2014. To je pro ty, kteří hledají v mém příběhu špinavý trik))) téma není o prodeji a nákupu automobilů.


Příspěvek editoval Maryna: 20. listopadu 2015 - 10:44
téma se netýká obchodu s automobily. Odkazy na obchody a sociální síť uveďte v podpisu prostřednictvím profilu

theoligarch 20 listopad 2015

autora, ale jako inzerované a přitahované zákazníky?


Příspěvek editoval theoligarch: 20. listopadu 2015 - 04:41

Niki69rus 20. listopadu 2015

autora, ale jako inzerované a přitahované zákazníky?

Tady s tím byl problém! Slovo cigaretu nelze zmínit kde, ale jak? Na internetu, Yandex přímo mě poslal pryč! A začal jsem inzerovat všude na internetu jako - elektronické parní generátory. Mám své vlastní webové stránky, ale sám jsem to udělal prostřednictvím tvůrce stránek. Já bych byl jen tak, jako další reklama pro skutečný obchod. Ale úroveň reklamy na internetu je skupina ve vkontakte, dobře, a specializované fórum Esigtalk. Odkaz zde již někdo hodil)) Uliční reklama je obyčejné znamení se jménem manasinu a nápisem - elektronické cigarety jsou tady! No, to je všechno reklama))

AlexTools 20 listopad 2015

Obecně bych do začátku prosince otevřel druhý obchod. Peníze odhadnout, kde to vzal? =)) Správně prodal své staré levné auto (jen vzal prdel, aby nést a aby zboží cestovalo do dopravní společnosti). Tedy od prvního obchodu s penězi neodvodil! Prodal jsem auto a mít po ruce 200 tisíc rublů, což je pro mě v druhém obchodě dost.

Otázka číslo jedna, máte spoustu aut?

Uplynul vážný rok - kde je zisk? Pokud je zisk minimálně 50 za měsíc - 4 měsíce a nový obchod je otevřen..

Pokud peníze z obchodu nebyly zobrazeny kolik peněz v produktu? Má smysl udržovat velké množství zboží? pravděpodobně má trvanlivost;)

20. listopadu 2015

Zajímavé téma! Doufám, že autor ji nenechá opustit a bude nadále posílat své zprávy v tomto vlákně.

Otázky týkající se TS: 1) Pokud vím, ES nepodléhá povinné certifikaci, ale koneckonců máte nějaké dokumenty o produktech? Které? 2) Za poslední rok Vás navštívili orgány dohledu, Victor?)

Nejzajímavějším tématem je veypinga, přemýšlím o otevření specializovaného obchodu v mém městě. Zde shromažďuji veškeré informace o tomto směru.

n548ae Nov 20 2015

Zajímavá temka! Otázka doků přede mnou předchozí řečník, je také zajímavé. Jsem veyper s letého zkušeností. Ve městě, 250 tisíc lidí, v místech prodeje elektronku 10 kusů, ale na displeji v jednom z smutku (primitivní evod, kožešinové módě, vařit / W-voltů odnomu- dva, nezbývá), nařídil, co jsem potřeboval ve spoji nákupy na cigarety.


Tento příspěvek byl editován n548ae: 20. listopadu 2015 - 11:32

MakeMake Nov 20 2015

A samotné místo je el. cigarety - to není klesající trh, má podle vás názory?


Příspěvek upravil MakeMake: 20. listopadu 2015 - 14:50

Niki69rus 20. listopadu 2015

Zajímavé téma! Doufám, že autor ji nenechá opustit a bude nadále posílat své zprávy v tomto vlákně.

Certifikáty podle zákona nepotřebují žádné, nikoliv na cigarety samotné, nikoliv na kapaliny. Dodavatelé tekutin osvědčují své výrobky jen v případě, že spolu s objednávkou zasílají certifikáty.
Business pprspektivnym myslím, že to je velmi, velmi mnoho lidí nechce, aby přestali kouřit, ale chtějí se dostat pryč před poškozením při tabakokurenii- při spalování tabáku jsou až 4000 chemických prvků, oxidu uhelnatého, které mají místo kyslíku absorbovaného plic do krevního řečiště a jedů v těle, a pryskyřice, které jsou příčinou rakoviny plic. S elektronem to všechno je mimo otázku.))
Kluci, kteří napsali v osobním, všichni odpovědí trochu později. Záležitosti na krku, a telefon není vhodné odpovědět))
Ano, o kontrolních orgánech. Dokakyvayutsya na kapaliny, by mělo být všechno nezbytné označení, datum vypršení platnosti, výrobce, atd. Proto je lepší objednat si od renomovaných dodavatelů, ale to následují. Byli jsme jednou pokutováni za tekutiny bez označení.

NikkiS Nov 20 2015

Jak široký sortiment nabízíte? Jaký je přibližný podíl prodejů v kapalině pro doplňování paliva?

Niki69rus 20. listopadu 2015

Niki69rus, vynikající příběh)
Jak široký sortiment nabízíte? Jaký je přibližný podíl prodejů v kapalině pro doplňování paliva?

Děkuji. Náš obchod je zaměřen na celé publikum vapers, jak pro začátečníky, tak pro profesionály. Mody od 20 do 200 W, úředníci, kapky, nádrže. Žije od 80 do 500 rublů. Vše pro vinutí a samoučení, přísady, drát, bavlna, příslušenství, baterie, nabíjení atd. Obecně platí, že je vše!
Na likvidním účtu činí asi 30% tržeb.
Tento příspěvek byl editován Niki69rus: 20. listopadu 2015 - 19:46

myš 20 listopadu 2015

Mody od 20 do 200 W, úředníci, kapky, nádrže. Žije od 80 do 500 rublů. Vše pro vinutí a samoučení, přísady, drát, bavlna, příslušenství, baterie, nabíjení atd.

hospadii. než samotní lidé prostě netopí..

TCU respekt. Dobře. Byla nalezena výklenka a vývrty.

AlexTools 20 listopad 2015

hospadii. než samotní lidé prostě netopí..

TCU respekt. Dobře. Byla nalezena výklenka a vývrty.

Zatímco pouze stroj vypouští..;) Kdo viděl zisk?

Niki69rus 20. listopadu 2015

Zatímco pouze stroj vypouští..;) Kdo viděl zisk?

Pokud budete pečlivě číst, uvidíte, že je zisk! No, proto si každý myslí, že otevřel obchod, koupil zboží a prodával. Sbírejte kořist))) Zvláště po dobu jednoho roku. Zapomeňte na to, že se nestane. Ne, určitě existují výjimky, když člověk hrozí rovnou do býčího oka a těsto rychle rozřeže. Ale ve většině případů při otevírání malého skladu s malým počátečním kapitálem podnikání platí sám za 1-3 roky. Podnikání by mělo být rozvíjeno, pěstováno jako strom, investovat sílu a peníze. A nakonec tento strom začne přinášet ovoce. To všechno by bylo samozřejmě rychlejší, kdybych měl spoustu peněz))
Nejsem první, kdo slyší taková prohlášení v mé řeči, říkají, že se zabývají obchodem a nevydělávají na tom, je to blázen)) Myslím, že to je naše mentalita)

AlexTools 20 listopad 2015

Pokud budete pečlivě číst, uvidíte, že je zisk!

Pak se ještě jednou budu ptát, kolik peněz na zboží nyní a proč otevřít nový bod prodávat auto (200 tisíc), pokud "z prvního obchodu nevybíral peníze!"

Vaše fráze "Odnesli jsme pronajímání 15 tisíc rublů a plat dvou prodejců pouze 30 tisíc rublů"

Celkové náklady na 45 tisíc měsíčně, pokud obrat na začátku byl 150, pak zisk 75 minus 45 = 30 tisíc vynásobený deseti měsíci = 300 tisíc není hotovost, pak vše v produktu..

Vaše vlastní fráze "Špatný podnikatel by utrácel tyto peníze tam a zpátky, a od samého začátku je uvedl do oběhu, zpět do obchodu! Rozšiřte rozsah!"

Pokud máte nyní produkt za 800 tisíc, není jasné, proč. (předpokládá se, že 100 z původních 600 šlo na vybavení), pokud je méně - kde je zisk?

Vypočítáno na minimum.


Příspěvek upravil AlexTools: 20. listopadu 2015 - 22:17