Zásobování vodou

Obchodování na vodě - snadné spuštění, nevyžaduje investice do velkých kapitálových investic a rychle se vyplatí.

♦ Kapitálové investice - 425 000 rublů.
♦ Doba návratnosti - 7-10 měsíců.

Skuteční podnikatelé mohou podnikat z čehokoliv, dokonce i ze vzduchu.

Chcete-li se připojit k řadám podnikatelů, ale nemůžete se rozhodnout, jaký druh činností je třeba udělat, přemýšlejte o tom, co je pro lidi vždy a všude třeba?

Toto - jídlo a samozřejmě voda.

Obchod na vodě - snadné spuštění, nevyžaduje investice do velkých kapitálových investic a rychle se vyplatí.

Specifika podnikání na vodě


V nestabilní ekonomické situaci je obtížné najít podnikání, které přinese dobré peníze navzdory všemu.

Obchodování s pitnou vodou souvisí s takovými typy podnikatelské činnosti.

Firmy, které dodávají balenou vodu, dnes prožívají určitý vzestup a odborníci předpovídají, že tento trend bude v blízké budoucnosti pokračovat.

Pokud se rozhodnete se připojit k podnikatelům na vodě, není nadbytečné se dozvědět o zvláštnostech tohoto odvětví podnikatelské činnosti:

 1. Podnik, založený na výrobě, plnění a dodávkách pitné vody, je považován za jeden z nejrychleji rostoucích.
  Pouze v loňském roce se její podíl v Rusku zvýšil o více než 40%.
 2. V průměru jeden zaměstnanec kanceláře spotřebuje půl litru vody denně a asi 10 litrů ročně.
  Představte si, jaké peníze můžete udělat, pokud vytvoříte širokou zákaznickou základnu.
 3. Ceny pitné vody a benzínu nejsou příliš odlišné, ale vybavit firmu pro plnění vody je mnohem jednodušší než ropný průmysl.

Dvě obchodní možnosti na vodě


Pokud chcete podnikat na vodě, musíte se rozhodnout, co přesně bude vaše společnost dělat, protože existují dvě možnosti pro tento typ podnikatelské činnosti:

 1. Rostlina, která extrahuje vodu ze studny, nalije do skleněné nebo plastové nádoby a dodává ji koncovým zákazníkům.
 2. Firma pro balení a prodej "cizí" vody.

První možností je nákladnější z hlediska peněz a vyžaduje hodně času na start, protože budete potřebovat speciální vybavení, kvalifikovaný personál, vybavení, výrobní podnik, nutnost platit za drahé laboratorních testů, a další - zvláštní povolení pro extrakci vody z pramene.

Navíc je dnes obtížné najít volný zdroj minerální nebo stolní vody, která by už nebyla obsazena agilnějšími konkurenty.

Pokud nemáte příliš mnoho peněz, je lepší začít s prodejem pitné vody podepsáním odpovídající smlouvy s výrobcem.

Tato činnost je možná i pro podnikatele, kteří nemají velkou částku na zahájení kapitálu.

Jaká by měla být voda na tom obchodovat?

Není příliš mnoho sil dělat něco, mnohem více je nutné se rozhodnout, co dělat.
Albert Hubbard

Obchodování s prodávanými balenými vodami není tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát.

Pouze voda, která odpovídá GOST, je považována za lahvovou, je balena v hygienických nádobách a může být použita osobou k pití nebo vaření.

Nemůžete jen čerpat vodu z kohoutku, nalijte ji do lahví a začněte je doručovat do kanceláří.

Pokud chcete ušetřit, prostě ztratíte zákazníky a zničíte svou firmu.

Pitná voda by neměla obsahovat více než 1% různých umělých přísad (například vonných látek nebo esencí).

Pokud se jeden z vašich klientů držet analýzu chemického pitné vody, dodávané vámi, a ukázalo se, že to nesplňuje státní normy, pak to nejmenší, co se vám může stát - ztrátu zákazníků, i když to může skončit mnohem hůř, například otevírání proti vám z trestního řízení o podvodu.

Prodej pitné vody nemůže být proveden, dokud uzavřete smlouvu s výrobcem (společnost, která získává vodu z vrtů) nebo nebudete kupovat zařízení, které zcela vyčistí vodu škodlivých přísad.

První možnost je pro začátečníky jednodušší a levnější.

Obchodování na vodě: reklama a vyhledávání zákazníků

Voda-prodejní podnik, stejně jako každý jiný, potřebuje dobrou reklamu, protože počet vašich zákazníků závisí na tom, a tudíž i výši zisku.

Chcete-li inzerovat firmu na dodávku balené vody, můžete:

 1. V médiích.
 2. Díky outdoorové reklamě na místech s vysokým provozem.
 3. Distribuce letáků a vizitek.
 4. V sociálních sítích a na internetovém fóru vašeho města.

Čím intenzivnější a kompetentnější je vaše reklamní kampaň, tím více zákazníků pokryjete.

Vzhledem k tomu, že hlavními zákazníky společností, které prodávají pitnou vodu, jsou kanceláře, dobrá publicita obejde kancelářské prostory vašeho města s návrhem uzavřít s sebou smlouvu na dodávku balené vody.

Pokud se vám podaří získat několik velkých zákazníků, kteří budou spokojeni s kvalitou vody, kterou dodáváte, pak v budoucnu budete inzerovat své podnikání na vodě s ústním slovem.

Kalendář plánuje otevřít podnikání na vodě

Nepotřebujete moc času, abyste začali prodávat balenou pitnou vodu.

Samozřejmě budete muset provést tradiční fáze zahájení podnikání (registrace, nalezení místnosti, nákupní vybavení, nábor pracovníků, reklamní kampaň atd.), Ale to nebude trvat déle než 3-4 měsíce se správným přístupem.

Nové obchodní nápady

Na trhu s pitnou vodou v blízké budoucnosti stojí za to očekávat významné změny. Objevil nové, téměř nevyužité místo. Prodej balené vody je služba, která se objevila jen v několika městech. Je však zřejmé, že v našem stále méně ekologickém světě může tento podnik přinést dobrý příjem.

Minulé léto v Moskvě nebyly žádné filtry na čištění pitné vody. Bylo pověst, že teroristé budou otrávit vodní potrubí. Nosil. Ale voda z kohoutku, i přes veškerý optimismus úředníků, je v Rusku opilá méně často. Podniky od výrobců a dodavatelů balené vody jsou stále lepší. Aktivní útok na ruský trh stále velkým hráčům - Bon Aqua (Coca-Cola), Aqua MINERALE (Pepsi-Cola) a „Holy Spring» (Nestlé). V Rusku dnes existuje více než 100 závodů na výrobu pitné vody, takže v téměř každé oblasti je také voda od místních výrobců. "Iceberg" v Kaliningradu, "Davpon" Syktyvkar "Polustrovo" v Petrohradě, "Malkinskaya" v Petropavlovsk-Kamchatsky, "Shishkin Les" v Moskvě, "Reserved source" v Samaře, "Pramen Kama" v Permu " Čistá voda "v oblasti Novosibirsku.

Nabídka je rozsáhlá. Nicméně, všechny výhody balené vody každého výrobce pokrývá jednu významnou nevýhodu - jeho cenu. To je nápoj - snad ano. Ale dnes jedí na lahvové vodě pouze v nejbohatších rodinách. Výsledkem je, že spotřeba balené vody na obyvatele v Rusku podle údajů z roku 2004 činí pouze 14 litrů ročně. Pro srovnání, v Německu, Španělsku, Francii a Itálii tento ukazatel již několik let překročil 100 litrů na osobu a rok.

V Rusku stále k nákupu pitné vody v lahvích ještě není schopen velké části populace: cena jednorázových kontejnerů je téměř 90% nákladů na výrobek. Mnozí vidí všelék v domácích filtrech pro čištění, věřící, že je lepší zaplatit peníze jednou za filtr a pak "zdarma" pít čistou vodu. Ale bohužel, filtry neposkytují čištění vody podle požadovaných standardů. Kromě toho je "volný" velmi podmíněný, protože filtry jsou náchylné k znečištění a musí být pravidelně měněny.

Analýza situace podnikatel Kirov Vasily Zonov rozhodl, že je čas nabídnout jinou verzi zásobování obyvatelstva vodou.

Alternativní "přívod vody"
Způsob, jak zajistit obyvatelům města čistou vodu, který vynalezl Vasily Zonov, je jednoduchý, stejně jako všichni důvtipní. Podnikatel zjistil, že základní požadavky lidí na pitnou vodu jsou následující:

 • zaručená kvalita;
 • nízká cena;
 • blízkost spotřebitele.

K dosažení těchto parametrů Zonov rozhodla vytvořit síť v typických kiosků „Key zdraví“ k prodeji ve stáčení čisté artéské pitné vody a vytvořit nepřetržité dodávky vody ze studny na silniční stánků. Prodej vody se měl uskutečnit v obalu kupujícího. Kupci by samozřejmě mohli nejen s sebou přinést plastovou láhev o objemu 5 litrů, ale také si ji koupili přímo v kiosku.

Tímto způsobem prodeje byly splněny všechny základní požadavky. Vysoká kvalita vody je dosaženo díky použití vodního zdroje s čistou vodou studní, výhody, které přetrvávaly během Přeprava pomocí speciálních kontejnerech pro přepravu potravinových kapalin. Navíc během přepravy a ve stáncích měl poskytovat nezbytnou izolaci prodávat vodu o teplotě 4-8 stupňů Celsia (přirozená teplota vody ze studny), je to už otázka techniky. Pokud jde o cenu, že bylo dosaženo vyloučení z oběhu jednorázových obalech, zjednodušení postupů při získávání vody a její doručení na stáncích, jakož i tím, že eliminuje potřebu stáčení a skladování zboží ve skladech.

Navíc se očekává, že Zonov nebude mít zisk kvůli vysoké jednotkové ceně výrobku, ale kvůli velkému objemu prodeje. Konečně, blízkost ke spotřebiteli znamenalo územní dosah kiosků pro občany a pohodlnou pracovní dobu: čistá pitná voda měla být k dispozici téměř všem kupujícím.

Všechny tyto aspekty Vasily Zonov uvedl v dopise vedoucímu správy města Kirov. Nežádal o financování svého projektu. Požádal jsem pouze o přidělení míst pro kiosky. Pravděpodobně vzpomínáme na to, že federální program "Poskytování pitné vody ruskému lidu" již dávno byl přijat v zemi, administrativa souhlasila, že poskytne místa pro kiosky v těch oblastech, které podnikatel označil v dopise. Bylo to v roce 2000. A dnes v Kirově je už asi devět tuctů takových stánků a dvě třetiny obyvatel Kirov používají vodu k pití, pití a vaření.

- Rozdíl mezi vodou z kiosků a zásobování vodou je obrovský! - řekl řidič taxíku Kirov. - Jakmile zkusíte čaj z něj, je již nemožné ho vařit jinak. I když je použit filtr. Poprvé jsme tam koupili vodu, kdy jsme kvůli havárii vypnuli celý den v našem okrese. A pak se mi to líbilo. Kolik nakupujeme? Teď to pochopím. Pravděpodobně litr 20-25 týdně pro dva s manželkou. Představte si, že za 100 rublů je celý měsíc vybaven čistou vodou (voda v Kirovu stojí jeden rubl za litr.) - Auth. No, dvě prázdné láhve 15 rublů, které kupujeme jednou za rok.

Zonov nejenže obyvatelům města poskytl levnou vodu, ale je také připraven podělit se o své zkušenosti s podnikateli z jiných měst. V některých - Syktyvkar, Perm, Vologda, Nizhnekamsk - takové sítě kiosků jsou již otevřené. Pracují na jednotných technologiích a na patentovaném zařízení firmy Kirov. Mezitím v mnoha dalších městech probíhají práce na spuštění sítí.

- Stánky jsou velmi roztomilé, kiosky jsou čisté a voda je chutná a levné. Jeden litr vody stojí jen padesát rublů. Vždy si koupíme tuto vodu domů a zvláště předtím, než půjdeme do dachy, protože nevěřím vodě z místní studny. Voda v kioscích je přivedena ze studny v obci Shoshki, která se nachází daleko od města. Sami sebe, kolikrát na trati viděli auta s lesklými cisternami, proto jsme si jisti, že ve městě není těžena voda, je to opravdu čisté. Kdo nakupuje? Ano, skoro celé město, dokonce i důchodci. Nedávno se na ulici setkala babička s vozíkem, ve kterém bylo několik velkých pětilitrových lahví, - řekl Ekaterina Gushchina, obyvatel Syktyvkaru.

Obrázek - všechno!
- Velmi pečlivě vybíráme partnery. Nechtěl bych pracovat s těmi, kteří se za každou cenu chtějí obohatit. Tento podnik a tak se vyplatí v rekordním čase - od 8 do 13 měsíců. Je důležité, aby člověk nezneužil samotnou myšlenku tohoto podnikání, protože v něm je vyloučeno jakékoli padělání. Koneckonců, pokud společnost začne prodávat vodu z vodovodu pod přírodou - okamžitě se stanou zákazníky jasnými a nebude možné vrátit jejich důvěru. Potřebujete solventního partnera a hodnotíte si svou pověst. V ideálním případě - držel se v jeho městě podnikatel, pro koho to není první podnikání - říká Vasily Zonov.

Prošel "výběrem" obchodníků z jiných měst, kteří se chtějí stát partnery společnosti "Key of Health" a otevřou podobnou síť kiosků s pitnou vodou, Zonov žádá o následující zdroje:

 • vlastní a / nebo půjčené finanční prostředky;
 • možnost "vyřešení problému" s městskými úřady o přidělení sedadel pro stánky;
 • zda je v městské vodě špatná voda;
 • Přítomnost studní s vodou, která splňuje nejvyšší standardy kvality.

- V této oblasti je nutné zadat měřítko a je nutné investovat hodně najednou. Nemůžete dát jeden kiosk, pak ušetřit peníze na druhou a sbírat ji za třetí, "říká Zonov. - Podle našich zkušeností doporučujeme zahájení alespoň jednoho kiosku pro 15 tisíc obyvatel. To znamená, že k otevření takové činnosti, například v pol milionu města, je třeba 450-500 tisíc dolarů.

Kromě toho je velmi obtížné, jak ukázala praxe, vyřešit problém s městskou správou. "Co se schovat, problémy s úředníky - problémy s jakýmkoli obchodem. A to i přes to, že se jedná o společensky významný projekt, před podpisem smlouvy doporučujeme zjistit, zda správa vašeho města dá místa pod stánky, "říká Vasily Zonov.

Přesvědčení administrativy v každém městě bude mít vlastní cestu. Někdo dá úplatek, z důvodu nedostatku jiné volby, a někdo bude jen odkazovat na již zmíněném programu „Poskytování ruského obyvatelstva pitnou vodou“ a podrobné vysvětlení společenského významu projektu. Konec konců, každý ví, že v blízké budoucnosti bezpečné čištění vodovodní vody u ozonizace a UV záření nebudou použity v naší zemi. Budou zapotřebí nerezové potrubí, což si vyžádá kompletní výměnu vodovodů, což samozřejmě není daleko od "blízké budoucnosti". Nyní, ve většině ruských lokalitách používá barbarské chlorování technologii, která zemřela již dávno, jako na celém světě, protože chlorovaná voda vyvolává vysoké nemocnosti, včetně onkologických onemocnění. Po vysvětlení dopisu vedoucímu administrativy všechny tyto problémy například Vasilij Zonov podpořil úřady. Dále byla uspořádána bezplatná reklamní kampaň "Klíč na zdraví".

- Tato činnost nutně zahrnuje masivní reklamu ve všech médiích, která musí předcházet vzniku stánků ve městě. Lidé se musí naučit novému, něco, co nikdy neměli. Podstata všech materiálů v médiích by měla být omezena na jednu věc - konečně, děkuji, Pane, bude existovat alternativa k městské vodovodu, kvalita vody, ve které neexistuje žádná kritika. A voda v kohoutku opravdu vůně chlóru, má nepříjemnou chuť, barvu nebo vůni. Nebo všichni dohromady. Analýzy vody vyrobené SES také zanechávají hodně žádoucí. Obecně platí, že špatná kvalita vody - by měla být známá městská skutečnost, která již není nutná k prokázání, ale o které stačí mluvit. Úkolem reklamní kampaně je iniciovat poptávku. Lidé si musí být jisti, že voda je ve vodovodu špatná a SES je v kioscích dobrý, "tvrdí Zonov.

Další - studny. Vrtání a vybavení jedné studny může stát mnohem více než milión rublů a bude vyžadovat spoustu času na byrokratické postupy související s její registrací a uvedením do provozu. A není možné "narovnat" okamžitě dobrou vodu. Ale nemusíte si vrtat svou vlastní studnu, jak můžete najít v blízkosti téměř jakéhokoli města. Začněte hledání u hydrogeologického výboru a SES, které jsou také v každém městě. Údaje o všech studních by měly být vyžádány v okruhu asi 30 kilometrů od centra města. Pak se stává méně výhodné přenášet vodu. Z nalezených studní je třeba vybrat jednu nebo dvě, s nejlepší vodou, která je v této oblasti a v ideálním případě - nejvyšší kategorie kvality pití. Podle dokumentů musí splňovat požadavky SanPiN 2.1.4.1116-02 "Pitná voda. Hygienické požadavky na kvalitu vody balené v kontejneru. Kontrola kvality ». Není-li s takovou vodou žádná jediná studna, určitě se najde ta, která může být vyčištěna na požadované parametry. Je pravda, že je třeba si uvědomit, že filtrace zvyšuje náklady na vodu a certifikát nebude mít slovo "přirozené".

Najděte vhodnou studnu (a zde by měla pomoci hydrogeologům a SES), je nutné ji koupit nebo pronajmout. Ve skutečnosti je mnoho studní uzavřeno v zemi nebo dodává pár domů nebo některé prasátko. Majitelé jsou rádi, že je prodávají nebo pronajmou za předpokladu, že nájemce se postará o veškeré dodávky vody pro stejnou prasátko. Obecně platí, že s vrtákem nejsou obvykle žádné problémy. Například v okruhu 30 km od města Kirov byly studny více než 2 000. Z toho čtyři byly vybrány s nejlepší přírodní vodou, která nevyžaduje žádné čištění. A již z těchto čtyř byla vybrána jedna s dalšími úvahami a požadavky. Nejmenší roli v tom hrála krása a šetrnost k životnímu prostředí v této oblasti.

Proč jsem nosič vody
Ti, kteří provedli podobné hodnocení všech zdrojů ve svém městě a získali pozitivní odpovědi na všechny body, Zonovův podnikatel navrhuje koupit jakýsi "franchis v ruštině". Jedná se o balíček dokumentů obsahujících pracovní plán, doporučení, počítačové programy, formy potřebných dokumentů a propagačních materiálů. Náklady na balíček jsou 35 USD na tisíc obyvatel města, ale ne méně než 10.000 USD.

"S partnery dále úzce spolupracujeme, podílíme se na zahájení projektu, připravujeme odborníky, poskytujeme poradenství i praktickou pomoc," řekl Zonov. - Naši specialisté se mohou do tohoto města dostat, aby vyřešili všechny problémy, které vznikly. Obecně podporujeme tolik, kolik je třeba. Pokud jde o geografickou politiku, platí tato zásada: jedno město je jedním partnerem.

Ti, kteří nechtějí kupovat „papíru“, Vasily Zonov nabízí jednoduše koupit značkové kiosky (kteří kupují a plnou franšízy) za cenu ve výši 163 až 175 tisíc rublů, v závislosti na objemu objednávky.

"Klouzání kiosků, kdyby se o ně neměli zájem, protože jsou patentovány," říká Zonov. - Patent je poměrně široký, pod ním spadá téměř jakýkoli kiosk, bez ohledu na barvu a tvar, ve kterém je nahoře zásobník na vodu a místo pro kiosk ze spodku. Zjistěte, kdo vám pro vás bude levnější, proboha! Ale při výrobě kiosku se používá hodně potravin z nerezové oceli a je to drahé. Kromě toho máme zavedenou a optimalizovanou výrobu. Stánky jsou "vteřinové", vše je v nich plánováno a vzato v úvahu. Dodává dokonce i prefabrikované bednění s verandou a zábradlími, stejně jako zařízení pro montáž kiosku. Proto je téměř nemožné najít někoho, kdo bude podobný kiosk levnější.

Navzdory tomu, že "Klíč ke zdraví" prodává vodu více než tři roky, objem prodeje stále roste měsíčně. Nic překvapivého. Osoba je 80% vody. A mnoho z nich se nestará, což vlastně...

"Voda" podnikání v detailech

 • Hlavní výhody. Projekt může být prezentován jako společenský v rámci federálního programu "Poskytování obyvatelstva Ruska pitnou vodou", který dává možnost podpořit (možná i materiálně) městskou správu.
 • Investice. Asi 450-500 tisíc dolarů začít podnikat v pol milionu města.
 • Formát. Síť značkových jednoplošných kiosků ve výši alespoň jednoho kiosku pro 15 tisíc obyvatel na začátku projektu, až do jednoho kiosku pro 3,5 tisíc obyvatel při nasýteném trhu.
 • Doba návratnosti. Velmi krátká (8-13 měsíců).
 • Certifikáty a licence. Je třeba být připraven k interakci s firmou Gorshenepidnadzor, která bude pravidelně kontrolovat jak kvalitu vody, tak celý řetězec její dodávky ze studny na spotřebitele. Voda ze studny musí být certifikována podle státní normy Ruska.
 • Publikum a ceny. Celá populace města, včetně starších a kojenců, chudých a bohatých. Cena jednoho litru vody je 1-1,5 rublů, prázdná plastová láhev o objemu pěti litrů - 15 rublů.
 • Způsoby propagace. Silná reklamní kampaň ve všech městských médiích, předvídání vzhledu stánků, letáků "illibezov" a brožur vydávaných kioskem všem kupcům.
 • Zaměstnanci. Ideální kiosk je laskavá veselá důchodkyně, bývalá doktorka nebo učitelka.
 • Soutěž. Prakticky neexistuje. Balená voda není srovnatelná s cenami lahví a má mírně odlišný trh.

Autor: Alena Tulyaková. Publikováno: 31.01.2006 v časopise Business Magazine

Otázky, chybové zprávy nebo typografické chyby v tomto článku, prosím, zanechte komentář.

Vlastní podnikání: výroba artézské vody. Kolik stojí výstavba studny pro těžbu vody

Sotva by si někdo dokázal před několika desetiletími představit, že výroba artézské vody se může stát poměrně výnosným druhem podnikatelské činnosti. V důsledku toho dnes působí na tomto trhu řada společností, které dodávají své výrobky jak kancelářím, tak soukromým spotřebitelům.

Není pro ně snadné sestavit cennou soutěž, ale je to stále možné. Vzhledem k tomu, že proud obyčejných vodovodních kohoutků není vždy bezpečný pro lidské zdraví, stále více a více lidí dává přednost koupi pro vaření.

Kde začít

Začátek převedení projektu do reality je nutný s analýzou stávajícího trhu s pitnou vodou. Jak ukazuje praxe, to stačí asi měsíc. Tento typ podnikání, stejně jako výroba artesiánské vody, může zvládnout téměř každý podnikatel, dokonce i začátečník.

V tomto případě není třeba žádné pracovní zkušenosti nebo speciální vzdělání. Současně se v takových činnostech nedá dělat bez významných počátečních investic a přilákat kvalifikované pracovníky.

Výběr místa pro studnu

Jedním z nejdůležitějších faktorů, které ovlivňují kvalitu vody vyráběné a dodávané zákazníkům, je místo její těžby. Informace o jeho dostupnosti jsou k dispozici v příslušném katastru nemovitostí. Spolu s tím nelze poznamenat, že ne každé pole má pitnou artesiální vodu.

Při výběru místa pro vrtání studny je třeba věnovat pozornost čistým oblastem z hlediska životního prostředí. Dále je nutné odebrat vzorku vody z každého konkrétního pole a provést řadu testů. Takové analýzy jsou prováděny výhradně v laboratoři za použití speciálního vybavení.

Poté, co teoretickou vodu získá pozitivní hodnocení, můžete kontaktovat firmu, která poskytuje služby pro průzkum a vrtání vrtů. Je třeba poznamenat, že mnozí z nich jsou připraveni vykonávat práci od začátku do konce a připravovat všechny potřebné dokumenty.

Dobře design

Vývoj projektu, podle kterého odborníci poskytnou podrobný popis veškeré jakosti vody a její přibližné hodnoty v terénu, trvá přibližně šest měsíců. Pokud jde o náklady na tyto služby, je v rozmezí sto až dvě stě tisíc rublů - v závislosti na místních podmínkách.

Je velmi důležité nejen vědět, jaké dokumenty jsou zapotřebí pro plnění vody, ale také je vydat včas. Jakmile je projekt schválen, je nutné odsouhlasit bod vrtání v SES. Poté je nutné zaregistrovat právo vlastnit nebo pronajímat pozemek a také získat licenci na právo užívat pozemky.

Teritoriální útvary přírodních zdrojů mají právo jej vydat. Mimo jiné byste se měli zaregistrovat ve statutu soukromého podnikatele nebo právnické osoby a zaregistrovat se u daňových úřadů. Obecně platí, že pokud chcete získat celý balíček, musíte obejít přibližně třicet různých instancí. Nicméně, jak již bylo uvedeno výše, firmy, které se specializují na průzkum ložisek, jsou připraveny k tomu, aby všechny tyto práce nezávisle vykonávaly za určitý poplatek.

Zařízení na odsávání vody

Aby se zvýšila artesiánská voda za účelem následného plnění do lahví, je nutné zakoupit speciální zařízení. Jedná se o čerpadla průmyslového typu, linka na lití a jednotku pro dezinfekci vody. Instalace je téměř vždy prováděna samotnými dodavateli.

Rozsah výroby se odvíjí od umístění lahví a očekávaných objemů výroby. Nejlepším řešením by bylo nalézt obchod s lahví v bezprostřední blízkosti studny, protože jinak by se zvýšily náklady na přepravu nádrží. Navíc to sníží množství kontaktu vody se vzduchem a bakteriemi.

Mimo jiné je nutné zakoupit kontejnery za účelem vytvoření artesiální vody a jejího prodeje. Jak praxe ukazuje, velmi populární v okamžiku, kdy je láhev, objem, který je pět nebo šest litrů, přičemž největší poptávka 19 litrových nádob, které jsou upevněny na tzv chladič.

Povinné náklady

Aby bylo možné vypočítat, kolik stojí výstavba studny pro těžbu vody, je třeba vzít v úvahu, že ve většině případů jsou artesiální ložiska umístěna v hloubce až 300 metrů. Náklady na vrtání jednoho metru činí nejméně 5,5 tisíc rublů. Na základě toho lze vypočítat, že všechny tyto práce budou muset zaplatit až 1,65 milionu rublů. Pokud jde o náklady na nákup linky, kvalita dovezené instalace bude stát asi 50 tisíc amerických dolarů. Cena 19 l láhve je asi 5 dolarů.

Zaměstnanci

Hlavní zaměstnanci, kteří by měli být najati pro firmu, jsou specialisté na přístrojové vybavení, řidiče, manažeři, pracovníky, personál údržby a příznivce. Celý personál bude přibližně 35 lidí. Jak ukazuje praxe, je lepší vybrat pracovníky mezi obyvateli osady umístěné v blízkosti studny a stáčírny.

Někteří odborníci mohou být přitahováni z velkých měst. Vzhledem k tomu, vysoce kvalifikovaných pracovníků v tomto odvětví na trhu není tolik, aby jim přilákat, musí být příznivé pracovní podmínky a důstojné mzdy, které v závislosti na kvalifikaci a povinnosti zaměstnanců, se bude pohybovat v rozmezí od 200 do 1000 amerických dolarů. Je třeba poznamenat, že mnoho stejných firem jsou najímání manažerů a dispečeři, kteří se zabývají nejen příjem objednávek, ale také sleduje pokrok při jejich naplňování a hledání nových zákazníků.

Potenciální zisk

S ohledem na zkušenosti mnoha společností, které se specializují na tento druh podnikatelské činnosti, jsou náklady investované do výroby artéské vody zpravidla vráceny do doby dvou let. V budoucnu může čistý příjem dosahovat zhruba šesti milionů rublů ročně (s využitím jednoho dobře vyvinutého). Jak vidíte, tento druh podnikání může být nazýván přitažlivým.

Jak vytvořit podnik na vodě

Dnes můžete uspořádat vlastní podnikání různými způsoby.

Zboží, které je v denní poptávce, je mnoho, a jedna z nich je voda.

Podnik můžete otevřít dvěma způsoby: vlastním zdrojem, který má být vybaven, nebo se stane zprostředkovatelem mezi výrobcem a kupujícím.

Ve velkých městech je výhodnější začít podnikat na vodě z vlastní studny. Nejprve musíte udělat plán.

Registrační formulář

U malých podniků postačí formalizovat výrobu jako samostatný podnik. Jedná se o jednoduchý postup, netrvá tolik času a nákladů na materiál.

Ale dnes je pro právnické osoby větší důvěra, takže je lepší okamžitě zaregistrovat společnost s ručením omezeným.

Protože v průběhu času, pokud se společnost rozvíjí a rozvíjí, budou produkty mnohem snadněji implementovány.

Vyhledávání zdrojů

Pokud spustíte úplný výrobní cyklus, měli byste se nejprve postarat o nalezení zdroje, z něj bude vytěžena voda a pak vyčištěna.

Chcete-li dobře vyvrhnout, budou potřebné finanční prostředky, to udělají specializované společnosti.

V každém případě by měl být problém vrtání studny dohodnut s místními úřady, je nutné získat písemné povolení.

Bude také vyžadovat licenci.

Náklady na vrtání budou od jednoho do dvou tisíc rublů na metr. Hloubka studny může být od 100 do 200 metrů. Náklady na práci budou od 100 000 do 400 000 rublů.

Před otevřením studny a vytěžováním vody z ní by měly být vzorky tekutin odeslány do laboratoře za účelem provedení analýzy.

Náklady na analýzu pro 30 charakteristik budou asi 4000 rublů.

Po provedení výzkumu se vydává posudek, z něhož v budoucnu vybíráme čistící zařízení.

Provádění dokumentů

Kromě registrace obchodní činnosti pro pitnou vodu jsou vyžadovány následující dokumenty:

 • povolení sanitární a epidemiologické služby pro vodu;
 • povolení hygienické a epidemiologické služby pro výrobu a plnění do lahví;
 • licence k implementaci;
 • certifikát státní normy.

Sbírat celý balíček dokumentů může speciální služby, aby se neztrácel čas, můžete zaplatit asi 20.000 rublů.

Zařízení pro výrobu

Nad ústí zdroje bude třeba instalovat čerpadlo a pomůcky.

Cena minimálního vybavení začíná od 30 000 rublů a více.

Je také nutné, aby zdroj byl oplocen kovovými konstrukcemi, pokud je studna umístěna v otevřeném prostoru.

Nákup zařízení pro těžbu vody závisí do značné míry na chemickém složení, mohou být potřeba jednotlivé čistící systémy.

Minimální vybavení:

 • čistící zařízení;
 • stroj na plnění;
 • kontejnery pro skladování vody.

Cena instalace ruské výroby začíná od 150 000 rublů.

Zařízení pro výrobu

Balení vody vyžaduje dezinfekci nádoby, její plnění a balení. Průměrná cena zařízení bude 1,5 milionu rublů.

 • sorpční zařízení pro čištění vodovodní vody;
 • mycí prostředky pro dezinfekci kontejnerů;
 • Nádrže z ušlechtilé oceli.
na obsah ↑

Vybavení kanceláře

Vedle výroby je třeba otevřít kancelář, přes kterou budou produkty prodávat kupujícímu. Náklady na jeho pronájem a ubytování budou od 20 000 rublů a více.

Pro vodu musíte koupit kontejnery, to znamená 19litrové lahve vyrobené z polykarbonátu. Cena jednoho kusu je od 150 rublů, může být použita až 40krát, pak bude muset být nahrazen.

Kromě balené pitné vody nabízejí společnosti také chladiče.

Produkty lze prodávat dvěma způsoby: samostatně nebo prostřednictvím zprostředkovatelů.

V první variantě je nutné po doručení zorganizovat vlastní službu. Zde o nalezení zákazníků a rozvoji klientské základny byste se měli starat předem, ve fázi přípravy zdroje.

Druhá možnost je jednoduchá, protože je možné prodat výrobek zprostředkovateli, který na oplátku bude prodávat hotový výrobek pod vlastní značkou.

Proto se nemusíte starat o to, abyste si vybrali své vlastní klienty. Výše příjmů bude však mírně nižší.

Finanční plán

Pokud spočítete všechny výdaje, pak bude počáteční kapitál přibližně 2 miliony, ačkoli to může být méně, nebo naopak mnohem více. To je případ, pokud začínáte od začátku. Za účelem dalšího prodeje produktů bude zapotřebí méně nákladů.

Výnosy z prodeje produktů závisí na produktivitě, například pokud vyrábíte 3000 lahví za měsíc za cenu 150 rublů, potom bude výnos 450 000.

Polovina této částky je cena výrobku. Ale za měsíc můžete prodávat vodu několikrát více, takže zisk bude mnohem více.

Tento podnik má perspektivu vývoje, můžete vydělat z prodeje produktů zprostředkovatelům a koncovým zákazníkům současně.

Nebo se například zabývá dodávkou vody do sousedních měst a regionů. Můžete otevřít několik kanceláří v různých městech. Rozvoj podnikání obecně závisí pouze na vlastním podniku.

V každém případě se voda v příštích letech bude dařit, protože tento produkt je velkým požadavkem mezi obyvateli města, kancelářskými pracovníky a výrobci.

Vlastní podnikání: jak vydělat peníze na vodu

Nejjednodušší a nejdůležitější pro člověka je vzduch a voda. Jak vydělat peníze z vody je téma našeho rozhovoru.

Dodávka pitné vody v současné době zažívá jakousi "boom" a podle odborníků tento trend bude i nadále pokračovat. Odborníci odhadují kapacitu pouze kapitálového trhu v přibližně 60 milionech litrů balené vody ročně.

Ceychas pití a minerální vody - nejrychleji rostoucí trh mezi FMCG (rychloobrátkové spotřební zboží, rychlé likvidaci spotřebního zboží): každý rok zvyšuje o cca 30-40%. Podle EBWA v roce 2002 vzrostl trh dodávky vody do kanceláří v Evropě o 30%, v Rusku - o 45%. Zároveň naše země představovala přibližně 8% evropského trhu.

Rostoucí zájem obyvatel velkých měst o čistou pitnou vodu nalézá rychlou a přiměřenou reakci svých výrobců. Pitná voda - druh "paliva" v rukou dodavatelů, kteří poskytují firemní i soukromé zákazníky. Pro srovnání: litr 95. benzínu u čerpacích stanic v Moskvě je nyní kolem 37 centů, litr balené vody - od 32 do 42 centů. Je však nesmírně snadnější uspořádat výrobu a dodávku pitné vody než výroba a prodej benzinu.

Přibližná míra spotřeby balené vody v kanceláři - 0,5 litru na osobu a den, nebo asi 10 litrů za měsíc. To je obvyklý přívod pitné vody pouze na jednu střední kanceláře s 50 zaměstnanci mohou přinést Společností roční příjmy od roku 1900 do 2500 dolarů. A to je bez zohlednění výnosů z pronájmu vybavení pro zákazníky ve spotřebě vody.

Takže jste se rozhodli vydělat peníze "z vody". Existují dvě možnosti pro podnikání a nejprve je třeba rozhodnout, zda bude vaše společnost zapojena do plného cyklu: od těžby vody z vrtu až po její doručení zákazníkům, nebo budete omezeni pouze na dodávku "cizí" vody koncovým uživatelům. První možnost, ze zřejmých důvodů, bude vyžadovat vážnější investice do zařízení pro úpravu vody a plnění do lahví.

Rychlá návratnost v tomto případě bude záviset na kapacitě trhu potenciálních zákazníků. To se zatím může pochlubit pouze Moskvou a Petrohradem. V jiných ruských městech by se investoři měli nejprve spolehnout na maloobchodní prodeje a až po nějaké době potřebné pro hromadné uznání ochranné známky, můžete se pokusit začít podnikat s dodávkou balené vody do kanceláří a bytů.

Vyhledejte zdroj vody

Celý cyklus podnikání začíná hledáním zdroje vody. Může to být jak přírodní zdroje (studny, voda řek, jezera), tak městská voda. Praxe ukazuje, že studna je často vybrána. Informace o firmách provádějících vrtání takových vrtů najdete na specializované stránce www.stroylist.ru.

Pro vrtání artesiánské studny je nutné, aby specializovaný podnik objednal projekt studny, koordinoval ji s RCTSEN a Geocenter-Moskvou, získal povolení k vrtání a licenci pro provoz.

Nyní náklady na vrtání studny na předměstí jsou následující: studna "na písku", tj. až do vodní vrstvy v písku, od 950 rub / m. Po vyvrtání pískového otvoru je otvor "pokryt" ocelovým sloupcem o průměru 120-130 mm. Urgentní vrtání studny "na vápenec" bude stát 1750 rublů na metr. Pokud odložíte vrtání po dobu 3-4 měsíců, náklady na práci budou asi 1200 rublů / m.

Po vrtání je jímka opatřena ocelovým sloupem o průměru 127 až 168 mm. Na severovýchodě, severozápadě a severovýchodě se nacházejí v Moskevských předměstích hluboké vodorozpustné vápence v hloubce od 20 do 100 m na jihu regionu a od 50 do 200 m.

Další etapou je analýza vody. řekněme v Moskvě, taková analýza může být provedena v oddělení hygienického čištění měst a likvidace odpadů Akademie veřejných služeb. Pamfilov.

Tam je speciální laboratoř, která kontroluje složení vody pro téměř 30 různých charakteristik. Taková analýza bude stát zhruba 50-60 dolarů. Na základě jejích výsledků bude vydán závěr, který pomůže při výběru zařízení na úpravu vody.

Získání oprávnění

Před zahájením obchodního provozu společnosti musí společnost získat hygienické závěry ze strany SES jak pro samotnou výrobu, tak pro konečný produkt (voda). Poté se provádí certifikace výroby ve státním standardu. Co se týče Moskvy, certifikace v oblasti pitné vody a pitné vody provádí VNIIstandart, přední institut systému Ruské státní normy. Ústav udržuje sekretariáty TC 343 "Kvalita vody" a stálou ruskou část technické komise ISO / TC 147 "Kvalita vody"

Společnosti, které se zamýšlejí na velkoobchodní a maloobchodní prodej minerální a přírodní pitné vody v Moskvě, musí rovněž získat licenci od Licenčního úřadu v oblasti spotřebitelského trhu a služeb Licenční komory. Licence je vydávána na dobu tří let, licenční poplatek ve výši 3násobku minimální mzdy se vybírá za úhradu dokladů po doručení balíčku dokladů a 10 minimálních mezd po vystavení faktury. Některé moskevské advokátní kanceláře za 250-300 dolarů rychle řeší všechny problémy s licencí.

Zařízení

Nad ústí studny je instalována kovová jímka (caisson), čerpadlo, inženýrská komunikace. Koordináty společnosti pro prodej čerpadel naleznete na stránkách www.allpumps.ru. Mezi přední výrobce čerpacích zařízení patří Německo (Grundfos) a Itálie (Lowara ITT Industries, společný podnik se Spojenými státy). Náklady na čerpadlo se pohybují od 400 do 4 000 dolarů. Je také třeba postarat se o prostory pro instalaci zařízení. Když studna je cvičena k tomu, co se nazývá „na poli“, ten nejlepší může být návrh na základě kovového rámu (viz. Www.angars.ru).

Pak začíná výběr komplexu zařízení pro úpravu vody. V závislosti na zdroji může mít voda různé chemické složení a mikrobiologické indexy. Proto musí být v každém případě jednotlivě vytvořeny systémy na úpravu vody (pro čištění a získávání pitné vody).

Sada zařízení závisí na konkrétních podmínkách. Standardní minimální sada obsahuje:


- instalace pro úpravu vody (v závislosti na zdroji je nutná různá intenzita čištění);
- skladovací nádrže na čištěnou vodu;
- automatický stroj pro nalévání vody do kontejneru.


Existuje mnoho možností pro zařízení, které lze použít. Technika se liší podle principu činnosti, produktivity, země původu atd. Celkové náklady se pohybují od 15 tisíc do 1 milionu dolarů.

Nejslavnější společnosti, které vyrábějí zařízení na úpravu vody, jsou Osmonics, Purolate, Ametek, Honeywell, EMS, Pentapure (jejich instalace bude stát nejméně několik tisíc dolarů). Důležitými vlastnostmi této techniky je doba práce s požadovanou úrovní kvality, produktivitou a náklady na náhradní díly. V zásadě můžete používat domácí zařízení pro úpravu vody. Je poměrně spolehlivá a často levnější než dovážená. Nicméně ruská technologie má jednu nevýhodu: design, výkon a uživatelsky přívětivost jsou méně komfortní než cizí analogové.

Budete také potřebovat zařízení pro dezinfekci lahví, plnění vody a korkování. Nejznámější značky jsou Steelhead, Baby Works. Instalace zakoupeného zařízení bude stát přibližně 10% jeho nákladů.

Minimální Příklad nastavit celý cyklus zařízení na úpravu vody, za předpokladu, že počáteční je voda odebírána z kohoutku (celkové hodnoty přibližně 26500. dolarů.).

Sorpční zařízení pro další čištění vodovodní vody UGDV (produktivita - 5 tun / den). Výhoda takového zařízení při nízkých provozních nákladech: náklady na údržbu - asi 200 dolarů ročně. Jednotka musí být pravidelně opláchnuta čistou vodou. Intervaly mytí jsou stanoveny na základě údajů o zkušebním provozu, ale ne méně než jednou za 4-5 dní. Náklady - 8,5 tisíc dolarů.

Ruční podložka s dezinfekčním modulem (kapacita - 60 lahví / h). Náklady - 3 tisíce dolarů.

Akumulační nádrže na vodu. Zajistěte 24hodinový provoz zařízení na čištění vody. Materiál - potravinářská nerezová ocel; kapacita - 12 tisíc litrů. náklady - 15 tisíc dolarů.

Postupně by měla být zmíněná počáteční sada vybavení modernizována. například místo umývání rukou koupit stroj 60 baht / h; náklady - 25 tisíc dolarů.

Trh

Existují dvě možnosti pro vstup na trh: buď si vytvořte vlastní doručovací službu, nebo prodávejte zboží firmám, které již dodávají vodu kancelářím a bytům.

Při výběru první možnosti je třeba poznamenat, že:
vytvoření klientely a rozvoj marketingové strategie pro vstup na trh by se mělo řešit ve fázi vrtání studny a instalace zařízení; zpočátku s největší pravděpodobností budete muset prodávat část vyrobených objemů společnostem dodávajícím vodu.

Mimochodem, pokud máte studnu a také všechny potřebné certifikáty a povolení, můžete se stát velkým velkoobchodním dodavatelem pro různé provozy na zpracování potravin, které využívají pitnou vodu ve výrobním procesu.

Při výběru druhé možnosti se vaše společnost stane velkoobchodním dodavatelem vody. Ale musíte se rozhodnout, za jakou značku bude vaše voda dodána. Způsoby řešení situace: buď stále propagujte svou značku, nebo využijte značky dodavatele. Existuje několik případů, kdy vývojářská společnost v průběhu času získala jednu nebo více dodavatelských společností s již fungujícími zákaznickými sítěmi a stala se společností "full cycle".

Praxe ukazuje, že vytvoření společnosti, která se bude zabývat pouze dodávkou vody zákazníkům, bude stát od 10 do 100 tisíc dolarů, což zahrnuje náklady na registraci, pronájem kanceláří, nákup počítačů a komunikačních zařízení.

Další položkou jsou náklady na balení, světovou normou jsou 19litrové lahve vyrobené z polykarbonátu (doba skladování vody v nich - 6 měsíců). Cena stojí 150-180 rublů. Láhve je možné zakoupit, a můžete předem zaplatit zástavní hodnotu pronajaté od společnosti, která nalévá vodu.

Nyní téměř všechny potřeby trhu splňují dvě závody: obavy Zhivaya Voda (oblast Moskva) a společnost Van Leer (Vologda). Můžete použít levnější lahve vyrobené z polyethylenu, ale jejich síla je nižší a životnost vody je malá. Poté, co zákazník použije veškerou vodu, jsou láhve odvezeny do společnosti k opětovnému použití. Obvykle se láhve používají 30-40krát, pak se změní na nové lahve. Praxe ukazuje, že společnost, která každoročně dodává vodu, nahrazuje asi 10-15% "parku" lahví.

Každému zákazníkovi obvykle lodní společnost instaluje chladič. Design většiny chladičů je stejný a vhodný pro lahve od různých výrobců. Cena chlazení stolního počítače je 110-130 dolarů, venkovní - 170-190 USD. Zařízení lze prodat nebo pronajmout. Pronájem chladičů stojí asi 12-15 dolarů / měsíc. s hypotékou 60 dolarů.

Modelová řada chladičů se liší velikostí, metodou chlazení (elektřinou nebo kompresorem), výkonem. Firma-dodavatel chladiče a další zařízení musí být certifikovány v Rusku (osvědčení o shodě a hygienické osvědčení). Je také žádoucí, aby zařízení byla připojena k síti bez zvláštních adaptérů.

Počet zakoupených chladičů závisí na počtu zákazníků a očekávaném tempu rozvoje podnikání. Provoz chladičů vyžaduje služby prodejců vybavení: plastové součástky někdy selhávají, chladiče potřebují sanitáž pravidelně (přibližně každých 4-6 měsíců).

Viditelně levnější zařízení, nazývané čerpadla a dávkovače. I přes levost, tato zařízení v hlavním městě nejsou příliš populární. Jsou převzaty především zákazníky, kteří nikdy předtím nepoužili službu na dodávku pitné vody.

Nejtěžší fází zákaznického servisu je organizace poskytující služby. Zde jsou dvě možnosti: dodávka vody na vlastní vozidla společnosti nebo zapojení pronajatých řidičů. První možnost je o něco dražší, ale je to více prestižní. Velké firmy často organizují své vozové parky. Malé společnosti by měly začít s 5-7 vozy. Jediná objednávka "Gazelle" od autora bude stát v hlavním městě asi 160-180 rublů za hodinu. Zapůjčení řidiče-jednotlivce s jeho vozem "Gazelle" - asi 700 dolarů měsíčně plus platba za pohonné hmoty.

Zpětná vazba

Návrat k podnikání "na vodě" do značné míry závisí na cenové situaci na konkrétním regionálním trhu. Vedoucí společnosti v Moskvě prodávají vodu za cenu 6 až 8 USD za láhev. Voda s průměrným cenovým rozpětím a cenami za kvalitu již asi 5 dolarů za láhev. Hranice mezi sektory dostatečně jasný a společnosti specializující se na vodě s různými kategoriemi, se navzájem neruší.

Období návratnosti výrobce vody závisí na velikosti investice do podnikání a stupni penetrace na trh. V průměru v Rusku dosahuje běžný výkon nejméně 20 tisíc lahví za měsíc. Ačkoli může žít malá společnost as měsíční produkcí 3 000 lahví. Praxe ukazuje, že s průměrným rozdílem mezi nákupní a prodejní cenou láhve s vodou o zhruba 1-2 dolarů by doručovatelská společnost měla za účelem splacení svých běžných nákladů prodávat 500-1000 lahví za měsíc. A s prodejní úrovní asi 2 000 lahví, počáteční investice se vyplatí za 8-12 měsíců.

Obchodní údaje

V průběhu roku může průměrná firma (20-30) zaměstnanců nakupovat lahve, pronajmout chladiče, zástava na kontejner může trávit asi 2 tisíce dolarů.

Sezónní výbuchy, tento trh, na rozdíl od spotřeby balené vody, prodávané v maloobchodě, prakticky nemá. V létě lidé vypijí čistou studenou vodu a v zimě je stejné množství tekutiny absorbováno ve formě čaje a kávy.

Služba by měla být vždy udržována na nejvyšší úrovni, jinak klient půjde k jinému dodavateli a vrátit ho bude velmi obtížné. To je třeba brát v úvahu. Hlavní strategie konkurenčního boje: dodávka co nejrychleji, chladiče pro volné použití, pohodlné vytáčení telefonu operátora, zdvořilý servis.

Pro začínající investory odborníci doporučují pečlivě prozkoumat zkušenosti realizovaných projektů čištění a dodávky vody a nečinit chyby, které již byly spáchány jinými. Zvláště stojí za to analyzovat nesprávná marketingová rozhodnutí a taktické chyby předchůdců. Od správné implementace marketingové politiky, organizování reklamní kampaně, úspěch celého podniku "na vodě" do značné míry závisí.

Na základě článku Anton Sokolov
pro časopis "Director-Info"

* * *Článek více než 8 let. Může obsahovat zastaralé údaje

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Vydělávejte na vodě

Moderní svět opravdu potřebuje zdroje pitné vody šetrné k životnímu prostředí. Obchod s vodou je nejslibnější ve velkých městech, kde obyvatelstvo potřebuje blízkost k přírodě. Organizace podnikání na vodě začíná hledáním zdroje, z něhož budou produkty dodávány pro další realizaci.

Při sestavování plánu je třeba uvést náklady na zdroj. Existuje mnoho možností, jak získat životodárnou vodu: studnu, jezero nebo vodovodní potrubí. Jakmile je nalezen zdroj, je nutné provést jeho analýzu obsahu škodlivých látek, stopových prvků. Tento krok je povinný, protože bez odpovídajícího závěru nebudete moci podnikat.

Požadované dokumenty pro zahájení podnikání

Nezbytnou podmínkou je seznámit se s řadou zákonů a zákonů týkajících se organizace podnikání, včetně těch, které se týkají vody.

Podnikatel by měl obdržet následující dokumenty umožňující zahájení práce a výroby vody:

 • lékařský certifikát povolující výrobu vrtných prací;
 • povolení nebo regulace místních orgánů, která opravňuje k otevření výroby nebo výstavbě továrny, na které se bude nalévat voda;
 • povolení k užívání půdních zdrojů včetně povolení k těžbě vody.

Je důležité si uvědomit, že pokud se nový podnikatel dosud nezaregistroval u daňového inspektorátu, musí svůj případ zaregistrovat v souladu s pravidly a zákony Ruské federace.

Jak extrahovat a čištění vody

Jakákoli voda extrahovaná z vnitřností nebo odnesená z jezera vyžaduje čištění. Společnost musí být nutně v přítomnosti zařízení podnikání, které pomohou při řešení dvou důležitých pro úspěch v obchodních záležitostech:

 • jak nejlépe získat suroviny
 • jak jej nejúčinněji vyčistit, aby spotřebitel obdržel produkt nejvyšší kvality.

Odpověď na první otázku je jednoduchá: pomocí studny, nejlepší ze všech artesian, zaručuje konstantní objem vody v průmyslových množstvích. Jezero nebo řeka mohou být také zdrojem cenné tekutiny.

Druhá otázka přímo ovlivňuje prvky zařízení. Odvodnění vody na povrchu je usnadněno speciálními ponornými čerpadly, které se mohou měnit v závislosti na hloubce zdroje, v němž je třeba vyčerpat vodu. V průmyslovém měřítku bude spousta vody, což není dost pro jeden bazén, to je jisté. Takové množství nemůže být okamžitě vyčerpáno v nádrži, jinak nebude v podniku dostatek prostoru. Do potrubí musí proudit voda, která musí být položena z místa vytěžování na místo výroby.

Jakmile voda vstoupí do stejných nádrží, které by měly mít značnou velikost, má-li se podnikat na "širokou nohu", musí se podrobit procesu čištění.

Voda není okamžitě vyčištěna, ale prochází několik technologicky rozmanitých stupňů. Hrubé nebo mechanické čištění - v tomto stádiu jsou z budoucího pití a stále technické vody získávány velké mechanické částice a nečistoty.

Pak voda vstoupí do další fáze - fáze jemného čištění. Právě zde se z vody odvádějí tzv. "Suspendované částice" nebo prostě rozptýlené látky, které nelze odstranit hrubým čištěním.

Jakákoliv voda, dokonce i nejčistší na první pohled, má ve svém složení přirozené mikroorganismy, které mohou mít škodlivé účinky na lidské tělo. Z tohoto důvodu je nutné provést třetí fázi čištění, konkrétně dezinfekci. Jedním z nejmodernějších metod dnes je ozonizace a dezinfekce pomocí ultrafialového záření.

Teprve po absolvování chemické kontroly kvality voda vstupuje do specializovaných nádrží nazývaných kumulativní.

Dalším krokem je přímé plnění hotové pitné vody. To vyžaduje přítomnost speciálně vybavené linky, ve většině případů není přímá účast osoby zde nutná.

Posledním krokem je uzavřené ukládání a zaslání do skladu hotových výrobků.

Zařízení pro podnikání

Existují různé specializované vybavení pro podnikání. Potřebujeme následující:

 • generátor ozónu;
 • odvlhčovač vzduchu;
 • Vstřikovací čerpadlo;
 • různých snímačů řízení kvality
 • čerpadlo studny;
 • hrubý filtr;
 • jemný filtr;
 • zařízení pro vyfukování;
 • zásobníky na sterilní oceli;
 • stroj na provádění plnění hotových výrobků;
 • poloautomatické pro hermetické uzavírání plastových nádob;
 • stroj na lepení štítků.

Pokud mluvíme o automatizované výrobě vody, pak se rozlišují následující části, nazvané bloky:

 • blok pro hluboké čištění a dezinfekci vody;
 • blok pro změkčování vody;
 • blok nasycení;
 • jednotka doplňování kontejnerů.

Finanční část podnikání "voda"

Je velmi důležité znát náklady, které vzniknou před tím, než bude podnik vrácen a přinést zisk.

Muset koupit pozemek pro výstavbu objektů, které se zaměří na současných cenových úrovních, vidíme, že země stojí v průměru okolo 500 tisíc rublů.

Přímá produkce bude stát 70 až 75 milionů rublů. Dodatečné vybavení bude vyžadovat dalších 50 milionů. Prostředky, které budou okamžitě zapotřebí k uvedení do oběhu, a další nezbytné výdaje, se prodlouží o zhruba 6 milionů rublů.

Celková výše investic se všemi daněmi bude vyžadovat zhruba 130 milionů rublů.

Období návratnosti závisí na obratu, avšak v průměru činí 4 roky.

Mezi klienty, že prodej vody budou provedeny, musí být výstupy - obchody, supermarkety, stany. Sektor úřadě, jak to je administrativní pracovníci, podle statistik, každý den použití nejméně 1 litr vody, respektive dodávka a prodej vody v těchto institucí bude jedním z nejvíce ziskových položek podnikání na vodě.