Můj ostrov sladkostí. Jak neobchodovat

Příběhy o otevření malého podniku jsou úspěšné a neúspěšné. Pokud se úspěšné příběhy inspirují, neúspěšné nás zpravidla nejsou příliš přitahovány. Ale z nešťastné zkušenosti lze naučit nejdůležitější lekce. Věříme, že negativní zkušenost je také zkušeností. Proto časopis IQ Review otevírá řadu článků na téma "jak neobchodovat" tento příběh. Vypadá to jako tisíc dalších příběhů. Rozdíl spočívá v tom, že je plná detailů, o kterých cizinec nebudete říkat. Toto slovo předáváme hrdinovi, která nám řekne celou pravdu. Přečtěte si a učit se.

Jak jsem otevřela ostrov s cukrovinkami v obchodě

Pokud žijete v malém městě s počtem obyvatel nepřesahujícím 250 tisíc, pak problém volby spotřebitelů nestojí za to - z jednoduchého důvodu, že tato volba jednoduše neexistuje. Obchody místních obchodníků, kteří neuposlechli opravy a renovace od pádu Sovětského svazu, nám nabízejí stejné zboží a čínské spotřební zboží za zvýšené ceny. Přebudované nákupní centra také nestačí do nové úrovně, protože jsou vyrobeny v podobě a podobě stejných obchodů se stejným sortimentem, ale většími rozměry.

Vyhledání podnikatelských nápadů v malém městě

Žiji v jednom z těchto měst na předměstí Rostova na Donu. Moje rozhodnutí zahájit svou vlastní činnost přišlo náhodou. Jmenuji se Anna, mám 27 let, jsem matka ve vyhlášce a neměl jsem žádné zkušenosti s podnikáním. Žádná z mé rodiny a rodiny manžela se také nikdy nepodílela na podnikání, všichni jsme prostí pracovníci.

A již tady, ve fázi původu myšlenky, jsem čelil prvním potížím. V počáteční fázi je podpora důležitější než kdy jindy - někdo nebo něco, co dává sílu a inspiraci. V ideálním případě je to osoba, která již ve vybrané oblasti dosáhla určitých úspěchů a je schopna poskytnout správnou radu. Může to být jako osoba z prostředí a cizinec z online prostoru. V extrémních případech můžete najít přátele nebo příbuzné.

Musel jsem to bez toho udělat. Myšlenka byla nová v rámci mého města, to mi dalo důvěru a naději na úspěch mé společnosti.

Franchise "Delicious help"

Návrh na nákup franšízové ​​značky "Delicious Help" vyskočil ve formě kontextové reklamy. Byl jsem závislý na jménu, číslech a výplatních procentech.

Firma slíbila zvýhodnění o 100-200% na svém zboží a návratnost za 3 měsíce za cenu pouhých 100 tisíc rublů. Když jsem šel na místo, světlo v mé podvědomé mysli se vzplulo.

Jednalo se o sladkosti, ale nejen o sladkosti, ale o evropské sladkosti, zapečetěné ve sklenicích o objemu 50, 150 a 250 ml, s nálepkami, na kterých byly zdobeny krásné přání. Obecná koncepce značky je sklenice sladkostí namísto pilulek jako lék na smutek. Kromě sladkostí obsahoval sortiment gumové šňůry z 90. let, cookies s předpovědí a hotové dárkové sady. Na stránce promo, to všechno vypadalo velkolepě, jasně, na fotografii - příklady úspěšných bodů. Měla jsem touhu dát mému městu podobný ostrov radosti, aby lidem poskytla příležitost získat něco podobného.

Klady a zápory franchisingu

Z myšlenky na nákup franšízy jsem odmítl, zejména proto, že společnost poskytla příležitost k nákupu zboží hromadně. A bylo méně přínosů než mínusů. Za cenu 250 tisíc rublů udělovala franšíza pouze právo na 3% slevu na objednávku a mýtickou "podporu manažerů", stejně jako na status "oficiálního zástupce", což mi nicméně neumožnilo být jediným zástupcem mého města. Také jsem byl zbaven práva na obchodování s jiným zbožím podle vlastního uvážení a za vlastní peníze jsem se dostal do těsného dohledu, což jsem považoval za velkou nevýhodu.

Podnikatelský plán pro obchod se sladkostmi

Počáteční kapitál pro otevření prodejního místa

Neměl jsem žádné peníze. Ale tam byla kreditní karta s limitem 120 tisíc rublů. Myslela jsem, že to stačí.

Slíbená známka však nebyla. S maloobchodní cenou velké nádoby o 290 rublů byla kupní cena 162 rublů. To znamená, že přirážka je 80%, v ruble ekvivalentní - 128 rublů z prodané jednotky zboží. U žvýkaček a malých plechovek se rozpětí pohybovalo od 50 do 60%.

Našel jsem poměrně úspěšný, podle mého názoru, místo v nákupním centru, ve kterém byly kotvící nájemci společnosti "Detsky Mir", "Letual" a "CenterObuv". Cena 1 čtverečního. metr byl 5 tisíc rublů, a celkové náklady na 3 metry čtverečních jsem vzal. m. - 15 tisíc měsíčně.

Výpočet doby návratnosti

Podle mých výpočtů, s průměrným příjmem za den 1 tisíc rublů, vrátím své výdaje za 8-10 měsíců. To byl celý můj obchodní plán na tu dobu. A právě tato chyba způsobila všechny následující problémy. Nezohlednil jsem důležité faktory, které představují základ a první cihly při budování úspěšného projektu.

Vydal jsem příkaz pro 100 tisíc rublů. Na objednávku dominovaly jednotlivé džbány, malá žvýkačka, krabice s petušskými bonbony. Zaplatil jsem v bance převod z karty, která automaticky přidala k mému dluhu 4% provize a to není ani více než 4000 rublů. Dodávka dopravního podniku přidána k počátečním nákladům dalších 2 tisíc rublů.

Po vyhledání místa a podepsání smlouvy jsem narazil na pojem "vklad". To znamená, že jsem potřeboval okamžitě zaplatit dva měsíce - první a poslední v rámci smlouvy, jinými slovy, učinit jistotu. Mých 15 tisíc se změnilo na 30. Museli jsme přidat z rodinného rozpočtu.

Dalším krokem byla řada výloh. Stálo 30 tisíc. Vzal jsem ty peníze od přítele. Drobnosti ve formě registrace IP, roh spotřebitele, židle, úřad zničil můj už skromný rozpočet na zhruba 4 tisíc více.

Tak, otevření malého bodu se sladkosti stojí 170 tisíc rublů. Toto výrazně zvýšilo dobu návratnosti oproti počátečním odhadům. Ale bylo už příliš pozdě, než se ustoupit.

Podnikání v číslech: tržby, tržby, zisk

Bod zahájil svou činnost dne 1. června 2014. V počáteční fázi jsem se rozhodl obchodovat sám, aniž bych najal prodejce, aby studovali poptávku a "kreslila portrét" potenciálního kupce. Musím říci, že zboží skutečně způsobilo velký zájem.

Co je v poptávce a přináší obrat

K mému velkému překvapení se zbožím 90. let - žvýkačky "Love", "Turbo", rozpustné šťávy "Juppie" a "Zuko" používaly největší poptávky, koupily pro děti velké množství bonbónů.

Na "Delicious Aid" byl postoj velmi opatrný, ale přinesl neustálý zájem. Každou sekundu museli vysvětlovat, že to nejsou výživové doplňky, nikoliv léky, ani potraviny pro ryby. Když si člověk uvědomil, že jde o cukr, vznikla otázka vysoké ceny. Ve skutečnosti, za cenu 290 rublů za 250 gramů, cena za kilogram přesáhla 1100 rublů. V reakci na to jsem byl veden k tvrzení, že tyto bonbóny jsou neobvyklé, výhradně evropské výroby. Důraz byl kladen na dárkovou verzi balíčku a neobvyklé přání, které dělaly cukroví jak nezávislý dar, tak příjemný doplněk k daru.

V důsledku všech vzestupů a poklesů byl příjmy za první měsíc 70 000, což mi více než dvojnásobně překročilo očekávání. Mému radosti nebylo žádné omezení.

Za tento těžký první měsíc jsem udělal takové neuspokojivé závěry:

 1. Pro úspěšné uvedení do provozu jsou aktivity, které jsou pro většinu spotřebitelů dobře známé, ještě výhodnější. Stačí, aby to trochu lepší. A pokud je výrobek velmi žádaný, bude poptávka vždy, a to i při minimálním pokroku.
 2. Nové typy podnikání se dávají přednost tomu, aby se vyvíjely pouze tehdy, pokud existuje zásoba finančních prostředků, spousta volného času a zkušeností jako inzerent nebo přinejmenším pozastavený jazyk.

Rozšíření sortimentu zásuvky

Po zaplacení nájemného za červenec, když jsem se rozhodl vykompenzovat těžce vyčerpané zásoby zboží, objednal jsem něco, co zmizelo z regálů téměř okamžitě - žvýkačka a cukrovinky "Petushki". Měl jsem pravidelné zákazníky, kteří mě požádali, abych do výrobků z 90. let doplnil známý nápoj s názvem "Dr. Pepř. " Našel jsem dodavatele tohoto amerického nápoje a objednal asi 20 tisíc. Po splácení všech půjček bylo 25 tisíc, z nichž jsem přispěl 17, protože jsem se rozhodl hýčkat se novými věcmi a několika výlety do restaurace.

Druhý měsíc práce přinesl příjmy ve výši 60 tisíc rublů. Pojíždějící pozice skončily, nenaložený zavěsil mrtvý náklad. Samozřejmě, že jsem chtěl prodej, tak jsem sledoval pořadí běžících nádob "Delicious Aid", "Juppy" a žvýkačky asi 30 tisíc. Objednáno "Dr. Pepř "prodáno, ale s ohledem na malou přirážku (30 rublů) a náklady na doručení, skutečný přínos byl téměř nulový. Na začátku druhého měsíce jsem zveřejnil oznámení o neobsazenosti prodávajícího, jelikož se pociťovala elementární únava z práce za měsíc bez volných dnů od 10:00 do 21:00. S grafem 2/2, plat prodávajícího "jedl" 8 tisíc výnosů. Samozřejmě, toto jsem také nezohlednil při výpočtech počátečních nákladů.

Druhý měsíc umožnil vyvodit následující závěry:

 1. Zahájení podnikání, které zahrnuje zaměstnávání pronajatých pracovníků, musíte získat základní znalosti v oblasti personálního řízení. Snažil jsem se upřednostňovat dívky ve věku 25-30 let s praxí. Ale to mě nezachránilo z nepříjemných situací spojených s neschopností a banální nezodpovědností.
 2. Chudým lidem je obtížnější zvládnout. Touha ušetřit na mzdách vede ve většině případů k poklesu efektivity prodávajícího a touze "sedět hodiny".

Ve třetím měsíci také tržby proběhly dobře, ale na konci měsíce poklesly až 50 tisíc. Zdá se, že v těchto třech měsících bylo možné splácet dluh nebo alespoň výrazně snížit. Ve skutečnosti byla polovina dluhu vyplacena. Ale pluky byly znovu prázdné. Navíc, září přišel, prodej klesl. Hodil jsem mezi touhou házet vše, najít jiné místo (které nemáme ve městě) nebo jít all-in. Neklidně sledovala myšlenku přístupu nového roku, což znamenalo velký nákup.

Prodej sladkostí na svátcích

Naděje na dovolenou, kterou si každý zamiloval, se ospravedlňuje. Koupil jsem spoustu novorozeneckých sladkostí v hodnotě asi 40 tisíc, vypadali velmi hezky, elegantně, slavnostně. Udělala sady, snažila se více pracovat sama, nedůvěřovala prodejcům. Během prosince koupil všechno. Příjmy 31. prosince je velmi potěšen - 12 tisíc. Výměna stál naprosto prázdná. Co jsem investoval do tohoto nákupu, vrátil jsem se. Ale už ne.

Po novoročních svátcích, inspirovaných prodejem nového roku, jsem navrhl, aby únorové a březnové svátky přinesly také dobrý zisk. Ale tady jsem již nesprávně odhadl. Následující předkupní nákup téměř nezajímal kupující. Dovoleny proběhly, police byly ucpané zbožím, lidé neměli žádné peníze. Rozměry denních výnosů se pohybovaly v rozmezí od 50 do 500 rublů, což nemohlo pokrýt ani nájemné ani mzdy.

V důsledku toho se můj dluh vůči bance nejen snížil, ale dokonce i vzrostl. Celkový bankovní dluh činil 140 tisíc, zde zahrnovaly i úroky - asi 4 tisíce rublů za každý měsíc. Také jsem svou dívku nedala dluh. Investovaných 170 tisíc zůstává nevyrovnaných. Koncem dubna jsem uzavřel bod.

Poradenství pro začínající podnikatele

Jaké jsou závěry, které jsem učinil během fungování odbytu a v zásadě po jeho uzavření?

 1. Kapitál investovaný do zařízení a primární plnění obchodu se nikdy nevrátí. To - investice, kterou musíte zapsat do obchodního plánu, aniž byste vzali v úvahu dopad.
 2. Obchodní plán je hlavním odrazovým můstkem úspěšného projektu.
 3. Kromě offline prodeje musíte zároveň provádět online obchodování. Může to být stránka sociální sítě, jednoduchá jednostránková nebo plnohodnotná webová stránka. Pro mnoho lidí je výhodnější nakupovat na internetu, když si můžete několik dní myslet a znovu se vrátit k produktu, který se vám líbí.
 4. Je třeba se naučit delegovat práci. Je nemožné být ideologickým inspirerem, prodávajícím, nakladačem, účetním a současně se stát úspěšným podnikatelem. A rozhodně se to týká mladé matky.
 5. Nikdy nesledujte rady lidí, kteří o podnikání obecně a o vaší osobě vůbec nic neví. Kromě zmatek a zmatek v mých myšlenkách to povede k ničemu.
 6. Nezapojujte se do projektu, i když je to první a jediný. Je nutno mít možnost včas odjet z pronajatého místa, nezapomínejte na možnost škálování, pokud to dovolí prostředky.
 7. Hlavní věc je víra v sebe, bez ní, ani nejslibnější podnik selže.

Jak otevřít obchod s bonbóny

Co cukrárna jistě zastupují mnozí z vás. Dobrý obchod s velkým sortimentem sladkostí, sušenkami, marmeládou a dalšími "lahůdkami" - to je skutečný ráj pro gurmánský sladký zub. Možná, že na celém světě je velmi málo rodin, ve kterých by děti a dospělí neměli rádi sladkosti. V tomto oboru jsou obrovské peníze "zkroucené" a bylo by neomluvitelné chyba, kdybychom obejdili příběh o tom, jak otevřít cukrárnu.

Proč lidé nakupují sladce? Z různých důvodů: někdo byl od dětství používán "zachytit" sladkosti s nelibostí, pocity atd. Jiní - používejte různé "dobroty" pro nalezení dobré nálady. Přesto ostatní - získat energii (jak víte, sladkosti - to je hlavní zdroj sacharidů, nezbytný pro vývoj kalorií). Obecně platí, že důvody pro jídlo sladkosti jsou obrovské číslo. do obsahu ↑

Místnost pro cukrárnu

Stejně jako v každém jiném podnikání bude pro úspěšnou práci velmi důležitá umístění obchodu. Téměř všichni tržní odborníci doporučují, aby jejich prodejní místo vedle supermarketů nebo hypermarketů (nebo přímo v nich) a dalších obchodů prodávaly podobné produkty, pokud se sortiment vašeho produktu zásadně neodlišuje od produktu konkurentů. Existuje několik důvodů, ale hlavní je levnější cukrovinky ve velkých obchodních řetězcích.

Úspěšné vlastnosti prodejny jsou blízkost rekreačních parků, škol a dalších vzdělávacích zařízení, mateřských škol nebo spacích prostorů. V každém případě byste měli mít na paměti, že návštěvnost vašeho cílového publika byla v tomto místě dostatečně vysoká, aby byla zajištěna slušná úroveň prodeje. Jak zjistit cílové publikum naleznete v tomto článku. V našem případě - to samozřejmě budou děti - největší milovníci sladké.

Pokud si vyberete místo pro spaní pro váš obchod, je lepší nechat to být nové budovy, tam je zpravidla mladé rodiny s malými dětmi, které získávají byty. Plocha obchodní síně závisí na sortimentu. Pokud prodáváte exotické sladkosti nebo výrobky, které jsou obtížné najít analogy, můžete udělat nejprve 60-80 metrů čtverečních. metrů. Nebo dokonce začít obchodovat s kioskem sladkostí.

Pokud váš sortiment neobsahuje nic "mimořádného", můžete si konkurovat konkurenci o širší nabídku nabízených produktů. Lidé zpravidla chodí do těch prodejen, kde je široký výběr různých produktů. do obsahu ↑

Obchodní sortiment

Okamžitě je třeba říci, že není nutné se snažit "obejmout obrovské" a snažit se obchodovat s každým, co se může stát jen na mysli. Kromě toho definice rozsahu skladu sladkostí závisí také na umístění. Například umístění v prestižní oblasti zahrnuje drahé, exkluzivní cukrovinky. V obyčejné obytné oblasti je lepší prodávat levné zboží, ale s velkým výběrem. Pravidelně stojí za to přinést něco nového do sortimentu, protože všechno je nudné.

Takže, co může obchod s bonbony nabídnout svým zákazníkům?

 • 50-70 druhů různých čokolád
 • 30-50 druhů karamelu
 • 20-30 druhů sladkostí v krabicích
 • 30-40 druhů různých čokolád
 • 15-25 druhů marmelády a stejného počtu marshmallows
 • 30-50 druhů sušenek (volně vážených a zabalených)
 • 10-20 druhů dortů a stejných druhů dortů
 • 20-30 typů zmrzliny
 • 20-30 druhů nealkoholických nápojů
 • 20-30 druhů pečení

Samostatnou čárou lze identifikovat východní sladkosti, například rahat-lukum, chak-chak, halva, sherbet, baklava, nugát, nogul, nishallo atd.

Pokud chcete, docházka stále stoupá, kontrolujte svěžest sladké produkce. Zvláště se jedná o koláče, pečivo, marshmallow a orientální sladkosti. Pamatujte si, že za účelem získání pozitivní reputace to bude trvat několik měsíců a za účelem jeho zničení bude postačující jeden zastaralý dort.

Nejprve můžete objednat pečivo a cukrovinky od místních výrobců. Po čase, když se vaše cukrárna dostane na nohy, můžete o tom přemýšlet. Uspořádejte si s sebou vlastní cukrárnu a kavárnu (typický obchodní plán pro obchod s dorty naleznete v tomto zdroji). Obecně platí, že pro váš obchod existuje mnoho směrů růstu. Hlavním úkolem je úspěšně "začít". do obsahu ↑

Vybavení obchodů

Obecně lze říci, že sladkosti jsou určeny k vytváření pozitivních emocí. Prostředky a interiér vašeho budoucího obchodu by měly odpovídat tématu radosti a zábavy. Můžete například ozdobit stěny originálními vtipnými obrázky. Dobrým nápadem budou vtipy o přejídání sladkostí. Mimochodem, jméno obchodu hraje důležitou roli. Jak přijít s "správným" názvem vaší prodejny najdete zde.

Hlavní sortiment cukrárny je váženým produktem. Proto bude většina nezbytného vybavení stojany na sladkosti, sušenky a další produkty. Demonstrace cukrářských výrobků bude vyžadovat chladicí skříně. Jejich počet závisí na počtu kusů nebo jiných cukrářských výrobků.

Pro skladování sladkostí budou potřebovat ledničky. Prakticky každá sladkost při plus teplotě se buď roztaví, nebo ztratí svůj vzhled. Nebo ušetřit na chladicích zařízeních - to znamená, že v budoucnu se budete muset vypořádat s ještě většími náklady. Chcete-li skladovat zmrzlinu, musíte nainstalovat mrazničky.

Takže formát obchodu s cukrovinkami s váženým výrobkem může pouze předpokládat vážení nákupů na pokladně, budete potřebovat počítadlo pro prodávajícího a několik elektronických měřítek. do obsahu ↑

Hledání dodavatelů

Po otevření skladu mohou být první malá množství zboží zakoupena v nejbližších velkoobchodních základnách nebo, pokud možno, přímo od výrobců sladkých výrobků. V malých šaržích, aby bylo možné se podívat na preference zákazníků, určit optimální rozsah. Po vytvoření sortimentu je obchod "propagován" a příliv návštěvníků se každým dnem zvýší, nákup produktů musí být prováděn pouze od výrobců. Tak to bude mnohem levnější. Proč se to nedá provést okamžitě po zahájení obchodu? Protože pokud přímí dodavatelé nejsou v "krok za krokem dostupnost", ztratíte více na přepravě sladkostí. A teprve poté, co se nákupy stávají velkými, získává se od výrobců přímá ziskovost. Mimochodem, v tomto případě bude možné dokonce i snížit cenu trochu, takže jedna mezilehlá linka - "second-hand dealer" - vypadne z řetězce.

Chcete-li zakoupit koláče, pečivo, koláče a další podobné produkty, musíte ve svém městě obcházet všechny pekárny a cukrárny, abyste našli co nejpřijatelnější nabídku. Zadání do dohody je nejlepší při doručení. V tom leží malý trik.

Nejčastěji dochází ke ztrátě cukrovinek, jako jsou koláče a pečivo během přepravy (padají, rozpadají, zlomí atd.). Pokud sami přepravujete produkty z místa odeslání, pak když poškodíte výrobky, nikdo vám nic neoplatí. Pokud přinesete zboží nevhodného typu, dodavatel je povinen jej nahradit. do obsahu ↑

Obchodní registrace

Nejvíce přijatelnou formou podnikání pro začátečníka je IP. Jak otevřít PI se můžete naučit z tohoto odkazu - http://business-poisk.com/kak-otkryt-ip-samostoyatelno-poshagovaya-instrukciya-po-registracii-ip.html. Za účelem pomoci vám budou také užitečné články "Jaké daně platí IP" a "Jak vybrat daňový systém".

Pokud se nechcete ponořit do všech jemností účetnictví, můžete svěřit designu firemní IP, která se specializuje na takové věci. Tam jsou také firmy zabývající se účetnictvím podnikání. do obsahu ↑

Marketingová strategie obchodu

Jak přilákat kupujícího je jednou z nejdůležitějších otázek pro podnikání. Nestačí otevřít cukrárnu od začátku. Je také nutné zajistit, aby se stala populární u místní populace. K tomu je třeba pravidelně provádět různé reklamní kampaně, neustále sledovat ceny konkurentů a analyzovat metody jejich práce.

Akcie mohou být velmi odlišné. Například:

 • 100 gramů karamelu zdarma při nákupu 3 různých druhů čokoládových sladkostí
 • Volný dort pro dítě při objednávání 2 nebo více koláčů
 • Slevy při nákupu sladkostí pro narozeniny atd.

Jak můžete vidět, můžete uvažovat o mnoha věcech. Hlavní věc je pravidelně měnit téma akcií a přitahovat zákazníky. Uvidíte měsíc nebo dva, kdy budete používat takové marketingové nástroje a váš obchod bude vždy plný kupujících. Přeji vám úspěch ve svém oboru!

Podnikatelský plán pro cukrárnu. Jak otevřít obchod s bonbóny

Jak otevřít obchod s bonbóny? Jaké jsou klíčové nuance, které musí začátečníci pamatovat? Co určuje ziskovost obchodních a obchodních vyhlídek?

Sweet shop: nuance

Jak otevřít prodejní místo pro prodej sladkých výrobků? Celkově se tento postup nijak neliší od procesu zahájení jakéhokoli jiného druhu podnikání v oblasti maloobchodu s potravinami. Jediným důležitým nuánem jsou podmínky pro ukládání zboží.

Některé druhy sladkostí (čokoláda nebo například džem) mohou vyžadovat nákup speciálních typů ledniček. Podnikový plán pro cukrárnu by proto měl v řadě případů zahrnovat položku výdajů na nákup zvláštních typů zařízení pro skladování výrobků.

Lidé nakupují sladkosti, koláče a sušenky, aby se rozmazlovali nebo vytvořili pozitivní atmosféru u stolu doma. Obchod, ve kterém se sladkosti prodávají, proto musí odpovídat duchu pozitivních emocí.

Efekt lze dosáhnout například díky jasnému, pozitivnímu interiéru s originálními výkresy. Kupující získávají dobroty v prodejně, které mohou vnášet dobrou náladu, pamatují si na tato místa a vracejí se s radostí.

Je velmi důležité správně umístit obchod s cukrovinkami. Podnikatelský plán této instituce by měl obsahovat malou analytickou zprávu o oblasti, kde bude odbytiště umístěno. Někteří obchodníci se domnívají, že sladkosti se nejlépe otevře vedle trhů, rekreačních parků, nákupních nebo zábavních center. Jako alternativu - ubytování v oblasti, postavený výškový "spací" typ. Obecně potřebujete otevřít obchod, kde je spousta návštěvnosti zákazníků.

Nicméně kromě tohoto pravidla, které je typické pro většinu typů podnikání, existuje další faktor, který se odlišuje a je specifický pro prodej sladkostí: v oblasti, kde se nachází prodejna, by mělo žít cílový segment kupujících. Je nepravděpodobné, že by se v průmyslových obvodech města pozoroval vysoký prodej sušenek a sladkostí. Oblasti, kde je mnoho škol, nočních klubů, mateřských škol, jsou pro takové podnikání optimální.

Faktor měřítka

Obchodní plán obchodu sladkostí bude zahrnovat takový parametr, jako je oblast obchodu. Existuje několik marketingových strategií pro něj. Za prvé, je možné otevřít obchodovací místo malé plochy a nést minimální náklady na jeho údržbu.

Zisk v tomto případě bude relativně malý kvůli malým objemům prodeje. Za druhé, můžete otevřít obchod s velkými zdroji, pokud jde o plochu, s rozmanitým sortimentem, a vydělat mnoho příjmů, avšak náklady na údržbu takového prodejního místa budou skvělé.

Podnikatel proto musí hledat "zlatý zlom": buď má velký zisk s velkými náklady, nebo má mírný zisk s minimálními náklady. Je třeba se podívat, jaký bude v obou případech čistý "zisk" a zvolit optimální strategii. Někteří obchodníci se domnívají, že při výběru formátu pro podnikání ve velkém měřítku, tedy při výběru možnosti druhé, existuje větší šanci vydržet konkurenci.

Recepty z východu

V některých případech může cukrárna obsahovat vlastní výrobu prodávaného zboží. V jedné z místností v tomto případě je plnohodnotná cukrárna. V posledních letech se sladkosti orientálního původu staly populárními v Rusku. Vezměte si například rahat-lukum: toto turkické jídlo nevyžaduje vzácné přísady a současně se mu líbí tolik gurmánů.

Produkce východních sladkostí většiny druhů je poměrně jednoduchý proces, protože v zemích původu těchto pokrmů existují recepty již několik století a nezměnily se s příchodem jakékoli technologie.

Proto je možné vařit téměř doma (a to je zvláště dobré pro ty podnikatele, kteří si zvolili strategii číslo jedna - pracují v mírném měřítku prodejny). Připravit stejný turecký med, vše, co je nutné - to je voda, škrob, cukr, jakož i něco pro chuť (jam, sirup nebo ovocný džus), jako doplněk - ořechy.

Zahájení podnikání

Poté, co podnikatel sestavil obchodní plán pro cukrárnu, přechází do fáze jeho praktické implementace. Zde je několik klíčových bodů. Za prvé, je to vztah s dodavateli výrobků. Je třeba analyzovat, jak rozumná bude volba pro určitou cukrárnu nebo cukrárnu.

Za druhé je to inflační složka s ohledem na výdaje. Musíme se ujistit, že například nárůst ceny nájemného se vůbec neděje, nebo půjde předvídatelným tempem. Totéž platí s platy zaměstnanců. V Rusku byla úroveň mzdy zaměstnanců v odvětví maloobchodu (stejně jako v oblasti pekařství, cukrářství business) dosud dosáhla svého stropu, a to nevyhnutelně zvýší již několik let.

Zatřetí je nutné optimalizovat proces podávání zpráv daňovým úřadům a jiným vládním strukturám tak, aby papírování nezasahovalo do hlavní činnosti a nemělo čas. Podnikatelský plán pro cukrárny často neobsahuje tyto tři faktory a podnikatel musí zvládnout nuance práce během tréninku.

Sladká prodejna

Touha hýčkat se sladkou vzniká u každého člověka. Objem spotřebních a chuťových preferencí je individuální. Poptávka vytváří podmínky pro otevření firmy tímto směrem. Smíšený cukrár není know-how, ale jeho potenciál je skvělý, pokud existují prostředky a touha. Najděte produkt, který osloví sladký zub, a spusťte projekt. S rozumným přístupem je to ziskové podnikání.

Specificita podnikání

Vzhledem k tomu, že se tato oblast činnosti týká oblasti obchodu s výrobky, vyžaduje dodržování norem a podmínek SES:

 • Čistá místnost.
 • Dostupnost zvláštního obchodního vybavení, pokladny.
 • Kvalita a čerstvé zboží.
 • Povolené povolení ze sanitární a epidemiologické stanice.
 • Sanknizhki každý zaměstnanec.

Podle specifik vnitřní logistiky obchodního sálu jsou cukrárny dva typy:

 1. Samoobslužný. Sladkosti se rozšiřují na regálech. Je možné vybrat balený výrobek nebo hmotnost. Na výstupu je instalována pokladna a kontrolní váha.
 2. Prodej zboží prodávajícím prostřednictvím přepážky.

Také místo obchodu si můžete vytvořit malý obchodní podnos pro umístění v obchodním centru nebo na ulici v místech s vysokou běžeckou dopravou.

V počáteční fázi je výhodnější otevřít oddělení o rozloze až 30 metrů čtverečních. m. Obchod sladkosti plocha 50-70 metrů čtverečních. m vyžaduje extrémně široký rozsah (což bude nepochybně plus), ale poptávka je obtížné odhadnout. Pravděpodobnost, že pronájmy budou jíst víc, než je v obchodě, je vysoká.

Vyberte místo

Otevřeme prodejny sladkostí od 15 do 30 metrů čtverečních. m v zóně s provozní kapacitou 200 osob denně - nákupní centrum, dětský komplex, parkoviště, prostor pro spaní. Hlavní věc je bližší potenciálním zákazníkům.

Vytvořit obchod vedle hypermarketu s potravinami je možný pouze v případě, že sortiment zahrnuje speciální sladkosti: například orientální, tradiční ruské, koblihy od výrobce. Tím se zabrání přímému soupeření.

Za rozpočet od 50 do 200 tisíc rublů je optimální volba s nákupním centrem. Zde se nevyžadují závěry SES, hasiči (minus zbytečný čas a náklady). Můžete se zaměřit pouze na hlavní věc - nalezení spolehlivých dodavatelů a pronájem komerčního vybavení.

Pokyny "sladkého" obchodu

Úspěch otevření cukrárny je ve výběru profilu oddělení. Existuje mnoho sladkostí. Kopírování řady soutěžících umístěných na stejném území je zbytečné. Úspěšná volba úzkého směru - záruka vrácení peněz za 6-10 měsíců a tok pravidelných zákazníků.

Podívejme se na některé běžné varianty (věnujeme pozornost tomu, že jejich desítky jsou omezeny pouze vlastní představivostí):

 • Oddělení konečných výrobků jedné nebo více cukrářských společností.
 • Vaření pro výrobu vlastních receptů.
 • Kavárna s jídelnou pro děti a dospělé (navržená již jako kavárna, větší potíže).

Myšlenky úzkého profilu sladkosti jsou mnoho. Prozkoumejte trh ostatních regionů a najděte slibné směry, které se dosud nevyvíjely. Může se stát "kuře se zlatými vejci".

Vezměte prosím na vědomí, že vybraná možnost bude vyžadovat zvláštní podmínky pro otevření prodejního místa:

 1. Pokud je v kavárně - pak složitost registrace a dodatečné náklady na design a vybavení místnosti, kuchyňské vybavení.
 2. Vaření. Může být umístěn buď spolu s bodem, nebo samostatně (takže můžete přidat náklady na dopravu, ale ušetřit hodně na pronájem).
 3. Prodej produktů specifické značky. Smlouva s výrobcem je uzavřena. Můžete si zakoupit výhradní dodací podmínky (ceny pod konkurencí), ale značně omezují rozsah.

Je také možné spustit franšízový obchod. Na franchisingových burzách v Rusku existuje mnoho slibných návrhů, které úspěšně fungují v mnoha regionech země.

Cílové publikum a náklady

V "sladké" činnosti neexistují žádné omezení pro cílové publikum. Přestože je možné konkurovat konkurentům tím, že se zaměřuje na určitého kupce, například na děti a vše pro ně. Nicméně, předpovídat ziskovost vysoce specializovaného obchodu není snadné, takže je spolehlivější zaměřit se na širokou škálu spotřebitelů.

Náklady závisí na rozsahu a profilu sladkostí. Malé oddělení v SEC bude vyžadovat 100 až 250 tisíc rublů. Vaření je dražší, vyžadují se speciální vybavení a pracovníci (technolog, specialisté na pekárny, prodejci) a také místo pro skladování surovin. Tento nápad bude stát od 300 tisíc a více. Náklady závisí na sídlišti, oblasti areálu, rozsahu.

Kde začít

Každá obchodní činnost vyžaduje oficiální status podnikatele. To může být IP, LLC. Je-li zásuvka jedna, je výhodnější zaregistrovat IP. S možností obchodování v síti je preferována výroba vlastních produktů LLC. Pro pohodlí zaregistrujte pokladnu.

 1. Prozkoumejte konkurenty, najděte způsoby, jak z nich znovu sestavit (design, sortiment, cílové publikum).
 2. Vyberte dodavatele nebo vyvine vlastní menu. Věnujte pozornost dodávce.
 3. Najděte nejlepší místo pro obchod, uzavřete nájem.
 4. Koupit potřebné vybavení.
 5. Reklama by neměla zůstat na posledním místě. Pro oddělení ve velkém nákupním centru stačí atraktivní znak nebo pilíř. Uspořádejte distribuci letáků u vchodu s reklamou na otevírání a sdílení.

Je důležité rozhodnout se o zaměstnancích. V malém oddělení můžete chvíli pracovat samostatně a pak otevřete druhý bod. Pokud práce společnosti vyžaduje zaměstnance, formalizovat vztahy se zaměstnanci v souladu se zákonem. Správná organizace obchodu bude za společnost platit za 6-12 měsíců.

Co přitahovat

Sladkosti jsou prodávány v každém rohu, takže přijít s originální strategií pro prodej lahodného zboží. Otevření vlastní výroby cukrovinek, koláčů, originálních sladkostí, přilákat ochutnávku kupujícího. Mějte zdarma každý měsíc nebo na dovolené.

Internetový obchod nebo stránka sociálních sítí přiláká i další zákazníky. Pokud je to možné, zajistěte dodávku.

Otevření obchodu s cukrovinkami je výhodné: můžete začít s velkým rozpočtem a malým místem na přeplněném místě. Chcete-li, aby byl obchod úspěšný, vyhledejte dodavatele jedinečných produktů, které konkurenti nemají, a to zejména v internetových obchodech.

Navzdory tvrdé konkurenci jsou místa pod "sladkým" sluncem stále dost.

Jejich činnost: výroba východních sladkostí

Orientální sladkosti jsou produkty vyrobené s použitím velkého množství ořechů a různých koření, rozinky, kandované ovoce, medu a olivových jader. Tyto oblíbené cukrářské výrobky mají dobrou chuť a vysokou nutriční hodnotu (obsah kalorií). Existují různé množství orientálních cukrovinek, ale lze je zhruba rozdělit do tří širokých skupin: moučné výrobky, produkty, jako jsou tvrdé bonbony, měkké bonbony typu výrobku. Někdy kupodivu odborníci označují jako orientální sladkosti solené oříšky (například arašídy, mandle, meruňkových jader, a tak dále. D.). Mouky orientální sladkosti, jak název napovídá, jsou složeny z bílé mouky, stejně jako velké množství másla, cukru, vajec, koření. Někdy se do těsta přidává také mléko, smetana nebo zakysaná smetana. Pro zlepšení chuti orientálních cukrovinek takové mohou zahrnovat ořechy, kandované ovoce a rozinky, a poskytnout potřebné uvolnění testu se přidá uhličitan amonný (prášek do pečiva speciálního pro velmi těžké zkoušce). K tomuto typu cukrovinek jsou: vibrační-Puri, naan Bukhara, Národní akademie věd Ázerbájdžánu, ořechové rohlíky, mandlové pečivo, preclíky a skořice, kurabe Baku, shaker-churek, Jerevan kyata, závin s rozinkami, pozemků, sladké baklava, sladké nazuk a pr.

Východní sladkosti, které patří do třídy měkkých sladkostí, jsou vyráběny podle stejného schématu jako sladkosti jako sladkosti. Hlavní rozdíl spočívá v tom, že ve výrobním procesu se drcené ořechy, kandované ovoce a hrozičky přivádějí do sladké hmoty. Kromě smetanové a cukru, fondán (log máslo, smetana uzenin, šerbet ořechový, ovocná zmrzlina s kandovaným ovocem a tak dále. D.), což je základ pro přípravu orientálních cukrovinek lze rozteč provzdušňuje kandytové hmoty (nugát mandarinka, citron, cop-pasta, a tak dále. D. ) a želé hmotu, připravené na bázi škrobu (rahat-lukum) a na bázi ovoce a bobulovinového pyré (ala).

Na rozdíl od měkkých sladkostí orientální sladkosti jako karamel se liší mnohem pevnější konzistencí a větší křehkostí. Jsou vyrobeny varem cukr nebo cukr, sirup z melasy, medu, kde se potom přidá zrna, sezam, mák (Kozinaky slunečnice, sezam, matice, mandlové pražené ořechy, mák s maticí a t. D.). V některých případech, místo matic může být použita nebo koření éterické oleje (např., Pro přípravu třepačka-pendyrya citron, zázvor, atd). Kromě obvyklého vzhledu sladkostí tento typ orientálních sladkostí zahrnuje různé druhy cukru. Jsou celé jádra (mandle, kešu, lískových oříšků, z vlašských ořechů a t. D.), na něž se vztahuje horní kůry roztaveného cukrové glazury.

Takže, orientální cukrovinky, které zahrnují různé druhy sušenek, všechny hlavní typy Turecký med, různé vlašských ořechů rozinky, škrobu a cukru a marmelády a ořechové cukroví, jsou velmi žádané mezi spotřebiteli. Navíc se jejich výroba může stát vynikajícím obchodním nápadem se správným umístěním a pečlivě vybraným sortimentem. Mezi nejčastější druhy orientálních cukrovinek (jako baklava, kurabe, kyata, šejkru, Turecký med) dělal mnoho cukrářskými výrobky a pekáren. Často se nacházejí v sortimentu obchodů s potravinami, specializovaných cukrářských výrobků a jednotlivých stánků, které prodávají cukrářské výrobky podle hmotnosti. Je zřejmé, že tyto výrobky nejsou ničím novým, a ačkoli to rozhodně by měla být v rozmezí od podniků na výrobu orientální sladkosti, ale spoléhat pouze na to nestojí za to. Některé druhy produktů se vyrábějí doma (například rahat-lukum, bada, kandované ovoce, churchhela).

Navzdory skutečnosti, že se nyní méně než 20-30 let věnuje vaření doma a většina z nich je jednodušší a výhodnější koupit hotové výrobky, tyto názvy však nesmí překročit 30% ve vašem sortimentu. Odborníci se domnívají, že cukrářská výroba se specializací by měla být založena na vzácnějších a technologicky složitějších výrobcích. Jeho výroba vyžaduje samostatnou místnost, nástroje a vybavení. Navíc by v ideálním případě v takové produkci neměly pracovat obyčejní cukráři (i když s mnoha zkušenostmi) a kandalatchi. Kandalatchi jsou odborníci na přípravu orientálních sladkostí (především halva, nugát, cukrové výrobky atd.). Pouze takový specialista je seznámen se všemi jemnostmi vaření, dokonce i nejvzácnějšími druhy orientálních sladkostí, které se vyrábějí v Íránu, Afghánistánu a Turecku. Takový cukrářský formát se často vyskytuje v zemích Zakavkazy (především v Arménii a Ázerbájdžánu), ve Střední Asii (Tádžikistán) a částečně v Moldavsku. Východní sladkosti jsou vyráběny také v Jugoslávii (Makedonii, Bosně), Bulharsku, Řecku a Rumunsku. Je to divné, jak se může zdát, že v naší zemi vyrábí jen některé cukráři orientální sladkosti a jejich sortiment je velmi omezen a kvalita výrobků často zanechává mnoho.

Podívejme se podrobněji na to, jak otevřít vlastní specializované cukrárny a jaké problémy může podnikatel čelit v tomto případě. Nejprve proveďte marketingový výzkum. V ideálním případě stojí za to objednat v marketingové agentuře. Pokud však plánujete pracovat pro jeden malý region a nemáte velký počáteční kapitál, můžete to udělat sama. Zkoumejte své přímé a nepřímé konkurenty, jejich rozsah a ceny, zjistěte, jak z jakých surovin, kolik vyrábějí své výrobky a komu jsou prodávány. Přímými konkurenty jsou všechny cukrárny, v jejichž sortimentu existují určité druhy orientálních sladkostí (i když se jedná o obyčejnou halvu ze slunečnicových semen nebo arašídových arašídů). Kromě toho analyzujte poptávku spotřebitelů a platební schopnost potenciálních kupujících. Zjistěte, kde a v jakých svazcích můžete prodat své výrobky. Ve velkém městě má smysl otevřít nejen cukrárnu, ale i firemní prodejnu (nebo obchodní místo ve velkém nákupním centru), kde budete přímo prodávat své výrobky. Východní sladkosti mohou být díky receptům dlouhodobě skladovány při vysokých teplotách a prakticky se neroztají pod přímými slunečními paprsky, což snižuje náklady na jejich přepravu a skladování. Kvůli těmto vlastnostem jsou takové cukrářské výrobky často baleny do kartónových dárkových obalů a prodávány prostřednictvím běžných obchodů s potravinami, velkých maloobchodních řetězců a specializovaných míst (například obchodů s čajovnami). V závislosti na poptávce a solventnosti diváků určujete cenovou kategorii a umístění vašich produktů. Lze je prodávat jako váha v běžných obchodech, na trzích nebo ve stáncích s pečivem a cukrovinkami ve spacích oblastech nebo po částech v krásné dárkové krabici. Oriental sladkosti mohou být také doručovány do různých kaváren a restaurací ve vašem městě (zejména v restauracích podávajících orientální kuchyni).

Snad nejtěžší věcí je určit rozsah vaší cukrovinky. Měl by být dostatečně velký, aby vaše společnost vynikla na pozadí jiných podniků, které vyrábějí širokou škálu cukrářských výrobků, včetně některých druhů orientálních sladkostí. Na druhou stranu tyto sladkosti mají příliš odlišné výrobní technologie a složky, takže značná investice do různých (a často drahých) zařízení bude nutná k výrobě širokého sortimentu. Proto většina podnikatelů poprvé vyrábí pouze 5-6 typů produktů, které jsou vyráběny jedinečným receptorem a mají vysoké chuťové vlastnosti, které se prodávají prostřednictvím obchodních řetězců.

Poté, co se rozhodnete pro rozsah a cenový rozsah vašich výrobků, budete muset vybrat registrační formulář pro vaši společnost. U podniků veřejného stravování je nejčastěji vybrána forma společnosti s ručením omezeným nebo uzavřená akciová společnost. Pro registraci je nutné připravit dokumenty, které tvoří. Charta vaší společnosti by měla specifikovat vlastnosti výrobků, které jsou plánovány k výrobě. Po obdržení osvědčení o registraci je podnik registrován u daňové služby, poté v důchodovém fondu a fondu zdravotního pojištění. Konečně zbývá otevřít bankovní účet.

Pro snížení nákladů na opravu a vybavení prostor pro cukrárnu je doporučeno, aby si podnikatelé vybrali oblasti, kde se nacházelo zařízení pro veřejné stravování nebo stejné cukrárny. Cena pronájmu závisí na městě, oblasti, stavu objektu, stupni pohodlného přístupu k němu a dalších faktorech. O sanitárně-hygienických normách by vaše dílna měla mít dobré větrání. Nemůže se však nacházet v suterénu nebo suterénu. Pro usnadnění čištění by měly být stěny dílny obloženy dlažbou nebo malovány vodou ředitelnými laky do výšky nejméně 1,75 metru. Samotná místnost by měla být vybavena systémem zásobování teplem, vodou a plynem a musí mít kanalizační systém. Podlahy musí být vodotěsné. Pokud v prodejně plánujete otevřít obchod nebo kavárnu, náklady se zvýší nejméně 2,5krát (služby interiérových designérů, opravy, nákup vybavení, nábytku atd.).

Významnou výdajovou položkou je nákup speciálního vybavení pro cukrárnu. Pro normální cukrovinky radí kupovat zařízení vyráběného podle evropských společností, což je mnohem lepší v kvalitě (byť i za cenu, taky), vybavení ruské výroby. Standardní sada těchto zařízení bude stát nejméně 1 milion rublů. Tyto orientální sladkosti jsou však vyrobeny téměř výhradně ručně. Na jedné straně to umožňuje snížit náklady na nákup strojů. V tomto případě budete muset zakoupit pouze minimální vybavení (regály, podnosy, vozíky, formuláře, stoly, vany, váhy, hrnce, nože, atd), stejně jako ledničky a trouby skříňky. Na druhou stranu, když manuální mzdové náklady cukrářských výrobků je vysoká, je třeba vzít v úvahu při umisťování produktu a zjištění jeho distribuční kanály.

Při sestavování podnikatelského plánu a výpočtu počátečních nákladů zvažte náklady na nákup surovin pro výrobu prvních šarží cukrovinek. Zejména je třeba se organická nadouvadla (mýdlo kořen, výtažky z kořene lékořice), mouka, med a ořechy, slunečnicová semena, oleje, vejce a / nebo sušená vejce, koření, cukr, kukuřičný nebo bramborový škrob a podobně. D., závislosti z použitých formulací. Také nezapomeňte zaplatit za služby designéra, který bude rozvíjet firemní identitu pro vaši firmu a balení vašich produktů. Důležitost toho by neměla být podceňována (pokud, samozřejmě, nečekáte, že budeme stavět úspěšné a dlouhodobé podnikání).

Jedním z nejčastějších problémů, kterým čelí všichni začínající podnikatelé, je hledání kvalifikovaných pracovníků. S největší pravděpodobností snadno najdete specialisty na výrobu potravin, kteří nedávno absolvovali vyšší vzdělávací instituci nebo sekundární specializovanou instituci, ale bohužel jejich znalosti nesplňují požadavky trhu. Ve skutečnosti, budete muset trénovat od nuly, což by vyžadovalo hodně času a úsilí, a někdy vůbec, to je nemožné (zejména pokud jde o výrobu specifických produktů, jako jsou reálné orientální sladkosti). Na druhou stranu bude těžké nalézt odborníka (candalatchy), a bude to stát mnohem víc než běžný cukrář. Proto je nejlepší možnost - otevřít cukrárnu, pokud jste odborník v této oblasti, bude schopen zhodnotit znalosti a dovednosti zaměstnanců, a je-li to nezbytné, aby jim učit všechny triky z povolání. Dalším problémem je velký obrat v průmyslu. Salát cukráře je v průměru v Rusku (bez počítání Moskvy, Petrohradu a několika dalších velkých měst) asi 10 tisíc rublů. Z tohoto důvodu je pravděpodobné, že jste splnili nějaký čas a dokončení školení, bude vaše pečivo přejít ke konkurenci a otevře svůj obchod a budete muset hledat náhradu a pak tráví čas na trénink nového zaměstnance. Kromě cukráře budete potřebovat technologa, manažera nákupu, obchodní ředitele, účetního. Zpočátku lze většinu těchto funkcí převzít.

Náklady na pronájem místnosti, její opravy a vybavení, nákup komerčních a výrobních zařízení, mzdy za zaměstnance za první tři měsíce práce činí zhruba 1 milion rublů. A ačkoli takový start-up kapitál nelze nazvat malé (alespoň pro malé a střední podniky), avšak vzhledem k vysoké ziskovosti a nízkým rizikem v tomto segmentu trhu, mohou být všechny investované prostředky vráceny během prvních 1-1,5 let ( s výhradou prodeje výrobků ve velkém a malém velkoobchodu). Pokud prodáváte cukrovinky především prostřednictvím svého vlastního obchodu (kavárny), zdvojnásobuje se doba návratnosti. Cukrovinky nejsou sezónní výrobek, nicméně, protože orientální sladkosti jsou hlavně spotřebovány s horkým čajem, jsou nejvíce v poptávce během chladné sezóny. Vrchol prodeje klesá na podzim-zimu. Na jaře av létě došlo k poklesu, částečně kvůli tomu, že hlavními spotřebiteli cukroví - žena, která předtím plážové sezony dodržovat dietu a omezit sladkosti ve vaší stravě.

Sysoeva Lily
(c) www.openbusiness.ru - portál obchodních plánů a průvodců

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Jak otevřít cukrárnu od začátku

Nepochybně vy, stejně jako mnoho lidí v naší zemi, jako sladkosti a když plánujete podnikat, pak vzniká otázka, jak přesně. Máme odpověď na sladký zub, doporučujeme uspořádat obchod sladkostí. A pokud nevíte, co prodávat v budoucím obchodě s cukrovinkami, nemusíte se obávat. Koneckonců, řekneme vám, jak otevřít cukrárnu od začátku a dát některé z funkcí tohoto podnikání.

V obchodě s cukrovinkami se doporučuje samozřejmě prodávat sladkosti a různé cukrářské výrobky. Práce v takové žádoucí sladké podnikání může přinést dobrý příjem, přestože stále musí čelit některým obtížím. Nicméně, pokud se k tomuto případu přistupujete kompetentně, pak takový podnik přinese dobrý zisk. Ale stojí za to vyprávět vše detailně.

Co je cukrárna?

Myslím, že můžeme začít s tím, že cukrárna - obchod, který se specializuje na prodej cukrovinek, sušenky, koláče, pečivo, zmrzlina, želé, karamel, koktejlů a dalších sladkých výrobků. Musím říci, že počet takových obchodů roste obrovským tempem. To je způsobeno tím, že poptávka po těchto produktech se zvyšuje a otevření tohoto obchodu nevyžaduje zvláštní znalosti. Kromě toho tento podnik nevyžaduje vážné finanční výdaje.

Kolik stojí za otevření cukrárny: příjem cukrárny

S vlastním cukrárním je výhodné. Proto má mnoho lidí zájem o tuto otázku jak otevřít obchod s bonbóny bez příloh. Takže podnikatelé, kteří si po nějakou dobu budují své sladké podnikání, oznamují, že pokud v takovém obchodě nejprve investujete asi 500 000 tisíc rublů, pak za 7-12 měsíců získáte dobré peníze. Takový obchod bude navíc úspěšný, pokud průměrně vstoupí v den pro přibližně 200 zákazníků, kteří budou nakupovat sladkosti o 100-150 rub. Můžete však získat velký zisk, samozřejmě, na dovolené a svátky, ale měli byste také mít na paměti, že budete mít méně výnosné dny. K neziskovému dni lze připsat například dny, kdy lidé chtějí koupit něco studeného. Proto, aby přilákali další zákazníky v obchodě s cukrovinkami, stojí za prodej chladných nápojů a zmrzliny.

Odhadované náklady na otevření prodejny cukroví

Chcete-li zjistit, kolik stojí za otevření obchodu s cukrovinkami, pak v našem časovém období otevřete podobný obchod, který by měl dokonce asi 200 000 rublů k dispozici. Většina těchto peněz půjde na zaplacení pronájmu místa pro obchod. Buďte připraveni na to, že pronajímatel může požádat o zálohu několik měsíců předem. Průměrná místnost je přibližně 50 metrů. budete stát 20-30 tisíc rublů. za měsíc.

Připravte peníze na další výdaje. Takže musíte utrácet na:

 • platba elektřiny - asi 3000 rublů;
 • mzda prodávajícího a účetní - 25000 r.;
 • reklama a vývěsní tabule - 2000 rublů;
 • vybavení - 100 000 rublů;
 • daně - cca 4000 s.
 • čisticí prostředky, ubrousky a jiné drobné předměty - 1000 rublů;
 • kontejnery na odpadky - 2000 rub.
 • kosmetické opravy a dekorace interiéru - 30000 р.

Jak otevřít cukrárnu od začátku:

Obchodní myšlenka cukrárny je zisková záležitost. Chcete-li však otevřít takovou činnost, musíte provést dokumentaci.

 1. Abyste mohli otevřít obchod a začít podnikat, musíte se zaregistrovat jako podnikatel, ať už fyzická nebo právnická osoba. Tento proces je poměrně jednoduchý, když se s ním vyrovná. Chcete-li se zaregistrovat, budete muset přijít do městské správy, navštívit oddělení státní registrační služby nebo dokumenty v jediném okně. Zde obdržíte fakturu, podle níž budete muset zaplatit poplatek ve výši přibližně 800 rublů. Dále půjdete do banky a zaplatíte. Potvrzení o zaplacení poplatku, který přivezujete zpět do registru.
 2. Poté, co jste předali všechny dokumenty, budete informováni, jakmile je výpis ze sjednoceného státního rejstříku připraven. Pokud jde o registraci, můžete podat přihlášku pouze v místě bydliště, a to i v případě, že plánujete otevřít v jiném městě, v opačném případě bude registrace zamítnuta.
 3. Poté, co obdržíte prohlášení, musíte ještě získat pracovní povolení od státního hygienického oddělení a hasičského oddělení.

Říci je jednodušší než to udělat. To vše nebude tak jednoduché, jako by se na první pohled zdálo a mohlo by to trvat dlouhou dobu, takže je nejlepší mít k dispozici volné prostředky pro rychlejší vypořádání jejich požadavků.

Jak si vybrat skladovnu

Chcete-li zvolit umístění budoucího obchodu, musíte poslouchat následující doporučení.

 1. Takže začněte s tím, že obchod je nejvhodnější neotevřovat v blízkosti supermarketů a zejména u hypermarketů, protože váš sortiment bude téměř stejný, ale budou levnější.
 2. Zjistěte, pro kterou kategorii občanů budete prodávat sladkosti, jestliže to je střední třída, pak je nejlepší umístit obchod blízko hustě obývaných čtvrtí nebo blízko hlavních zastávek. Pokud je obchod na cestě na zastávku a prochází velký počet lidí, je pravděpodobnější, že váš obchod navštíví mnoho zákazníků. Také dobré umístění obchodu může být na cestě do mateřské školy nebo školy a čím více lidí narazí do vašeho obchodu, tím výnosnější bude vaše podnikání. Také dobrá varianta umístění obchodu ve velkých nákupních a zábavních centrech.
 3. Úložiště by mělo být také vybráno podle oblasti, mělo by se ubytovat: výlohy, regály, ledničky a pult. Prostor, který bude stačit na uskladnění sladkostí, bude přibližně 50 metrů čtverečních. Také je třeba vzít v úvahu oblast pro kupující, pokud bude prostor menší než 40 m2, pak nebude mít kupující žádné místo v špičkové hodině. No, pokud máte v úmyslu dělat obchod mini-kavárna, kde si můžete koupit šálek čaje nebo kávy a občerstvení s koláčem na místo u stolu, pak je třeba vzít předpoklad více než 55-60 metrů čtverečních.
 4. V místnosti není nutné provádět žádné složité a drahé interiéry, nezvýší se prodeje.
 5. Úložiště musí být čisté, lehké a chutné. Lahodné zápachy lze dosáhnout nejen čerstvým pečivem nebo sladkostmi, ale také speciálními sprejmi - vonnými látkami pro prostory.

Jak otevřít cukrárnu bez příslušenství: Zařízení pro cukrárnu

Zařízení pro pekárny:

 • U sladkostí budete potřebovat regály pro 6-9 sekcí. Jsou úhlově a nástěnné a také se liší v provedení. Jsou zde kovové cukrovinky, vyznačují se dobrým stabilním designem a na takovém polici je možnost instalace zrcadla a na každém polici mají několik sekcí. Přibližná cena takové sekce (bez prvků zrcadla) činí 4500 rublů.
 • K těmto regálem můžete přidat dvě police pod svahem a bariérami. V nich můžete umístit bonbony a čokoládu do krabic, ale budete muset přidat další 800 na náklady na regál. Budete také potřebovat vitríny a čítače pro cookies a čokoládu.
 • Musíte si koupit pult pro prodávajícího. Obvykle jsou takové pulty vyrobeny z dřevotřískové desky a stojí v rozmezí 2500-3000 rublů. apiece.
 • Také bude potřebná cukrářská chladící vitrína s teplotou 0 až +10 stupňů. Budou potřebovat 1-2 kusy. Chcete-li v těchto chladničkách uložit koláče a koláče, musíte nastavit teplotu od +1 do +8 stupňů. Takové vitríny jsou vhodné nejen pro skladování výrobků, ale také pro jejich demonstraci. Existuje taková výkladní skříní o 35 tis. R.Pri vybrat to vitrína je třeba vzít v úvahu svou schopnost vyložit co nejvíce zboží, čímž vyžadují méně chlazení skříně, a samozřejmě bude nižší spotřeba energie. Dávejte pozor na skleněnou skříň, musí být zakřivená, pak bude přehled zboží lepší.
 • Samozřejmě, že nemůžete bez chladničky pro skladování jídla. Jsou to dvoudveřové a jednorázové. Průměrné náklady na tyto kabiny od 15 tisíc rublů. až 30 tisíc rublů.
 • Nezapomeňte na váhy, protože tam bude hodně váženého zboží. Váhy jsou obvyklé a s chekoppechatanem. Takové váhy vás budou stát za 3500 r. (konvenční) a 25 tisíc rublů. s chekoppechatanem.
 • A také potřebujete stoly a židle. Pro ně jsou hlavními požadavky praktičnost a stabilita. Budou, stojí v oblasti 2 tisíc r.

Obchodní sbírka sladkostí: Zaměstnanci obchodu

Abyste pochopili celou podstatu a strukturu tohoto podnikání, je nejlepší začít sami pracovat jako prodejce. A nejde o úsporu peněz, které stačí znát a pochopit, jak to všechno funguje. Během práce v cukrárně budete muset rozhodnout o sortimentu (co je nejpravděpodobněji provedeno atd.), Zjistit, kdy je dopravní špička a tak dále.


Když se chystáte vzít prodejce, můžete umístit inzerát do novin nebo jít online a najít tam hledajícího práce. Nejtěžší věc pro vás je naučit ho, jak pracovat s klienty, aby se spokojení zákazníci opět vrátili, takže se podívejte na prodejce se zkušenostmi v prodeji, aby trávil méně času učením.
Ujistěte se, že jste si vybrali čistou a přátelskou osobu.

Sortiment cukrárny

Výběr sortimentu by měl být proveden na základě umístění skladu. Pokud je v prestižní oblasti s mnoha bankami butiků a tak dále, měli byste se zaměřit na neobvyklé a exkluzivní výrobky. Je-li váš obchod v rezidenční čtvrti, kde je kromě vašeho obchodu mnoho dalších, měli byste rozšířit svůj sortiment a pravidelně držet propagační akce a dělat slevy k nákupu a přijít k vám.
Abyste si vytvořili sortiment, musíte dodržet preference zákazníků a na základě jejich přání už doplnit a udržovat rozsah. Ale někdy byste měli přidat do svého sortimentu nové produkty, protože všechno je někdy nudné, ale každý má rád něco nového.

Zde je příklad běžného cukrárny. Takže v obchodě stojí za to podkopat:

 • 75 druhů čokoládových sladkostí,
 • asi 25 druhů karamel,
 • čokoládová bonbónka v krabicích asi 30 druhů,
 • marshmallow a marmelády - sušenky 30-40 druhů a tolik čokolády,
 • orientální cukrovinky,
 • pekárenské výrobky,
 • všechny druhy nápojů, horké i studené,
 • zmrzlina (zvláště dobré pro léto),
 • koláče a všechny možné koláče.

Zisk pro zboží je přibližně 20-35%, ale je třeba vzít v úvahu ceny konkurentů. Pokud děláte pár rublů méně za 1 kg cookies, pak zákazníci přijdou k vám od konkurence. Pokud dojde k ukončení trvanlivosti koláčů a pečiva, mohou být zlevněny o 50%. Chcete-li vždy mít čerstvé produkty, je nejlepší objednat koláče a pečivo od místních výrobců cukrovinek.

Na závěr

Pokud se rozhodnete otevřít cukrárnu, nezapomeňte, měli byste mít svůj vlastní "čip". Uspějete. Hlavní věcí je milovat své podnikání.