Ziskové podnikání v krizi: 10 čerstvých nápadů

V krizovém období je spíše obtížné najít ziskové místo a otevřít prosperující podnik. Existuje však několik rentabilních sfér, které ani v obtížné ekonomické situaci nejsou nerentabilní. Pokud obsadíte měnovou mezeru, pak bude v budoucnu snadnější obcházet konkurenty a začít získat stabilní příjem. Pro vás jsme se podívali na typy podniků od začátku krize, díky které můžete vydělat peníze za krátkou dobu.

Tip 1 - maloobchod

Zvláště výhodná možnost, pokud v blízkosti nejsou konkurenti. Můžete například otevřít obchod v malé vesnici. Takže je člověk připraven, aby nemohl jíst. Nyní víte, co lidé potřebují v krizi bez ohledu na ekonomiku země. Je nepravděpodobné, že budete moci vzít chléb z velkých hypermarketů, ale s širokou škálou produktů, obyvatelé nedalekých domů se mohou stát vašimi věrnými a věrnými zákazníky.

Můžete otevřít malý obchod s potravinami, kde položíte pult pro prodej horkých výrobků. Může být prodáván čaj, káva, koláče. Kupující budou moci ohřívat produkty, které byly právě zakoupeny v obchodě. Budete překvapeni množstvím návštěvníků, kteří chtějí pít kávu 3 v 1 a jíst pár bílé. Koneckonců, i v nejlevnějších restauracích rychlého občerstvení pro velkou sklenici kávy můžete dát alespoň jednu a půl stovek rublů.

Otevřít obchod může pouze obchodník, který má počáteční kapitál nejméně 300 tisíc rublů:

 1. Budete potřebovat vybavení - lednice, regály, pokladnu. Náklady na použitou chladničku budou asi 50 000 rublů, potřebujete několik zařízení - pro zmrzlinu a pelmeni, limonády, maso.
 2. Za prvé, to je možné udělat bez prodávajícího, jeho povinnosti převezme majitel obchodu.
 3. Pronájem bude trvat nejméně 20 000 rublů.
 4. Náklady vyžadují dokumentaci.
 5. Platba služeb - asi 10 000 rublů.
 6. Nákup produktů - 30 000 - 50 000 rublů.

Stánek s rychlým občerstvením

Otevřít restauraci rychlého občerstvení v centru města bude moci obsahovat daleko od všech, a tam je mnoho konkurentů. V době krize je stále více a více lidí, kteří dávají přednost nenákladným pokrmům, které můžete jíst na cestách. V tomto případě můžete na kolečkách umístit dodávku a prodávat teplé občerstvení a sendviče z okna. Pokud je jídlo kvalitní, uspokojující a levnější než v nedaleké kavárně s tabulkami, zákazníci nebudou uvolňováni. Hlavní obtíž je vybrat správné místo, aby stánek bylo ziskové.

Budete muset získat doklady o autorizaci, abyste mohli stahovat. Udělejte si místo s dobrým provozem nebude snadné. Ale nemusíte platit za pronájem pokoje. Také budete muset komunikovat. Pokud nechcete strávit spoustu peněz, které nakupují skořápky, grily a další zařízení, měli byste se pokusit vařit z polotovarů. Můžete dokonce prodávat hotové koláče, čaj a kávu. Pak nemusíte platit šéfkuchaře a přemýšlet nad receptem jídel.

Obchod se stavebními materiály

Malé nebo velké opravy jsou někdy vyžadovány v každém bytě nebo podniku. Ať už jsou těžké časy, začátek stavebního obchodu je lukrativní podnik v krizi. Vždycky přijedete kupujícímu na balení nehtů nebo plechovku. Zde je hlavní věc široký sortiment pro všechny kategorie obyvatelstva. Babička bude potřebovat koberec pro chodbu, rodinný pár - linoleum namísto netěsných, stavitelů nebo opravářů - šrouby na sádrokartonu. Kvalita vody z vodovodu je taková, že je často nutné měnit směšovače a jiné části. S dobrým výběrem instalatérských produktů bude poptávka konstantní.

Pokud vezmete v úvahu všechna přání, bude mít obchod vždy tržby.

Obchodní myšlenka číslo dvě - hotelový obchod - mini-rekreační centrum

Pokud žijete poblíž míst odpočinku, například u hlubokých řek s množstvím ryb nebo čistých jezer si můžete koupit malý pozemek poblíž pobřeží. Zde můžete postavit malý rybářský nebo lovecký zámeček. Tento dům si můžete pronajmout na víkend nebo denně.

Samozřejmě, nádrž by měla být s povolením k rybolovu, jinak tam lidé nebudou chodit. Na místě můžete ještě připevnit malou garáž a vzít peníze za pronájem lodi. Výborným přírůstkem bude malá koupelna s možností páry. Můžete si také pronajmout tyče a další vybavení.

V oblasti, kde mnoho lidí jít rybařit nebo lovit, můžete někde poblíž silnice otevřít obchod s příslušenstvím pro lovce a rybáře. Současně můžete prodávat zboží pro domácnost a nejvíce potřebné produkty - čaj, kávu, obiloviny, nápoje, guláš, koření.

Třetí obchodní poradenství: prodej zboží přes internet

Potřebujete najít tvůj kreativní nápad. Tam jsou online obchody, které přinesou určitou sadu produktů pro konkrétní pokrm nebo obchod výhradně se zmrzlinou a autorské koláče. Existují firmy, které prodávají doplňky stravy pro různé potřeby - hubnutí, pumpování svalů a další věci. Existují obchody, které prodávají zboží určité firmy, které jsou nyní v módě nebo zbožím určitého směru, například s horolezeckou technikou.

Bohatí lidé se nevzdávají svých koníček ani během krize. Mnoho z nich preferuje aktivní odpočinek - horolezectví nebo snowboarding. Pokud se soustředíte na lidi s nadprůměrným příjmem, měli byste si prozkoumat, jaký druh sportu je mezi amatéry oblíbený. Pokud chcete přilákat co nejvíce zákazníků, měli byste se zaměřit na prodej kopií značkových výrobků. V tomto případě podnikatel může vytvořit jednu stránku, kde propaguje jeden produkt, například kopii iPhone nebo švýcarských hodin.

Obchodování prostřednictvím sociálních sítí

Profil v sotsseti teď je skoro každý člověk. Pokud vytvoříte skupinu pro propagaci zboží, určitě byste je chtěli koupit. Důraz je možné učinit za přijatelné ceny. Nemusíte investovat do vytváření internetového obchodu. Můžete si koupit zboží v malých dávkách, pořídit fotky a nahrát fotky do sociálních sítí. Musíte mít rozpočet, který potřebujete k nákupu zboží.

Prodej podporovaných smartphonů

Nyní nemůžete bez mobilního telefonu. Ale ne každý má dost peněz na nákup značkového smartphonu s dobrým fotoaparátem. Takové problémy často vznikají u rodičů, jejichž děti neustále ztrácejí nebo zlomí telefony, ale nepřijímají levné modely. Dalším ziskem v krizi je otevřít obchod, ve kterém si člověk může koupit mobilní telefon s dobrými technickými daty za nízkou cenu. Je také možné uspořádat příjem starých smartphonů tak, aby si někdo mohl vyměnit staré zařízení za nové za příplatek.

Náklady jsou pronájem prostor a udržování webové stránky společnosti. Propagace velkého množství peněz není zapotřebí. Musíte umístit souřadnice společnosti do adresářů a spustit skupinu v sociální síti. Potenciální kupující se obvykle začínají hledat levný mobilní telefon. Několik lidí navštíví vaši skupinu a kupuje smartphony. Pak se začnou podělit o své dojmy z nákupu s přáteli, kteří se mohou stát i vašimi zákazníky.

Tip číslo čtyři - velký obrat s minimálními náklady

Když člověk otevírá obchod, lidé, kteří žijí v blízkých domech, se nejdříve dozví o své existenci. Skutečné vzrušení se stává, když je firma již známa. Začínající podnikatelé obvykle nemají tušení, co otevřít v krizi, často dělají chyby, restaurace nebo obchod se stává nerentabilní.

Práce na povolení

Velká síť s globálním názvem má více příležitostí přilákat zákazníky. Naštěstí mnoho obřích společností prodává práva užívat svou značku podnikatelům. Ale osoba bude muset poskytnout 5-10% z příjmu pro obavy. Společnost tak rozšiřuje svůj vliv v různých regionech a hlavní finanční náklady spadají na ramena podnikatele. Slavné franšízy jsou McDonald's, Metro, KFC.

Můžete si prodávat značkové spodní prádlo nebo módní oblečení. Je výhodné obchodovat v maloobchodní prodejně a otevřít internetový obchod. Kupující budou moci vidět zboží v obchodní síni a obyvatelé vzdálených regionů budou mít příležitost přijímat zboží poštou. Je důležité investovat do kontextové reklamy z vyhledávače. Reklamační společnost bude muset vynaložit osobní úspory. Pouze tímto způsobem vytvoříte oblíbený obchod.

Dropshipping systém

Začátek podnikatelů zastavuje potřebu kupovat velké množství zboží, platit nájem skladu a najmout velký tým zaměstnanců. Ale existuje řešení - dropshipping. Mnoho obchodních konzultantů se domnívá, že právě teď je v krizi nejvýnosnější podnikání. Bude nutné pracovat na poměrně jednoduchém schématu. Uzavíráte smlouvu s dodavatelem, který vyrábí nebo kupuje určité zboží. Stačí, abyste si udrželi internetový obchod. Návštěvníci tak neuvidí, že zboží prodáváte přímo.

Pro výrobce je dropshipping pohodlným způsobem, jak získat bezplatnou reklamu. Produkty budou prezentovány na desítkách nebo dokonce stovkách lokalit. Podnikatelé současně vydávají každou vydanou objednávku výrobci, který zboží odesílá v správné výši. Po obdržení zboží zůstává pouze předat je adresátovi.

Samozřejmě musíte zvolit stabilní sféru generující příjmy. Existuje však několik důležitých obchodních myšlenek, které by měly přinést příjmy:

 • T-košile s exkluzivním designem - designem přichází sám zákazník nebo nabízí připravená řešení od návrháře.
 • Turistické vybavení.
 • Kosmetika od známých značek.
 • Doplňky a sportovní doplňky.

Pátým doporučením je otevření lékárny

Kdykoli se člověk snaží o zdraví. I v nejhorších dnech nejsou lékárny prázdné. Farmaceutické podnikání v krizi je vzkvétající. Lidé nakupují vše - od společnosti Validol a Analgin až po přístroje pro měření krevního tlaku a doplňků zázraků, které slibují vrátit harmonii a mnoho dalších aspektů.

Pro lékárnu je nejdůležitější volbou nejširšího sortimentu pro všechny segmenty obyvatelstva. Babičky, které zanechávají významnou část svých důchodů v lékárnách, obvykle nakupují domácí léky. A mnoho bohatých lidí nebude nakupovat aspirin na deset rublů a dává přednost americkému analogu za 200 rublů.

Ve městě bude soutěž velká a pronájem pokoje bude stát značné množství. V malých obcích a městech je v zásadě žádná lékárna. Najděte levný pokoj, který bude pravděpodobně absolutně jednoduchý.

Lidé často chodí do sousedních měst pro léky. Současně musí zaplatit spoustu peněz za autobus nebo strávit benzin. Pokud otevřete lékárnu na takovém místě, zákazníci vám budou vděční.

Číslo 6 - dodání potravin

Dodávané hotové pokrmy nebo kuchařské kousky můžete dodat krok za krokem. Je lepší se zaměřit na lahodné pokrmy, například na polévku julienne nebo paella. Takový obchod má smysl otevřít ve velkém městě, kde se lidé řídí nejnovějšími trendy. Cílovou skupinou jsou mladí lidé, kteří nemají rádi vaření, ale často v restauracích.

Pro zákazníka je příprava jídel z hotových výrobků příležitostí cítit se jako skutečný kuchař a zbavit se množství nudných operací. Osoba nemusí oloupat brambory ani vařit chobotnice, má připravené polotovary, ale všechny produkty jsou čerstvé, nekonvertované.

Idea 7 - výroba - různé sféry

Kromě prodeje zboží se můžete pokoušet o výrobu a výrobu. Tuzemský výrobce získá podporu od vděčných zákazníků. Musíte najít sféru, která bude mít zisk.

Chovný jeseter

Ryby lze vysadit uměle. Tato ryba může být prodávána restauracím a jednotlivcům. Sturgeon dává černý kaviár, prodává za cenu 35 000 rublů na kilogram. Údaje jsou impozantní, poptávka po pochoutkách je stabilní, nemusíte přemýšlet o tom, kam výrobky umístit. Tuto ziskovou firmu můžete otevřít, pokud máte:

 • Vyhřívaná místnost po celý rok.
 • Přítomnost komunikací - voda a kanalizace.
 • Plastové bazény pro hloubku chovu ryb nejméně 1 metr a malý průměr - až tři metry.
 • Vybavení bazénu - kompresor, čerpadlo, filtry, generátor.
 • Krmivo pro tento druh ryb - k růstu 1 000 smažit, je nutné investovat nejméně 30 000 rublů na nákup krmiva.
 • Pstruh jesetera, který lze koupit na rybí farmě.

Je třeba poznamenat, že až do úplného vývoje smaženého masa bude trvat nejméně devět měsíců. Teprve po této době můžete začít s prodejem. Poté bude rybí podnik během krize přinést první ovoce.

Vlastní cukrovinky

Dorty a pečivo mohou být nejen chutné, ale také přitahují světlý design. Je to skvělý obchodní nápad pro ženy v domácnosti. Nyní lidé stále více oceňují exkluzivní zboží vyrobené duší. Malá domácí cukrovinky proto přitahují ty, kteří se nudí s lisovanými továrními výrobky a škodlivými konzervačními látkami v potravinách. Můžete také splnit objednávky - můžete vařit pečivo a sladkosti na dovolenou podle náčrtu zákazníků. Pokud se případ ukáže jako výnosný, bude zapotřebí další pomoci pro kuchaře a cukráře, kteří budou pracovat na objednávkách.

Vytváření výhradního příslušenství z polymerové hlíny

Dřívější kostýmní šperky se mohly koupit pouze v běžném obchodě, měl klasický design. Nyní můžete na internetu nakupovat spoustu neobvyklých věcí. Je výhodné vyrobit šperky vyrobené z polymerové hlíny, po vytvrzení se neliší ve vzhledu od vzhledu plastů nebo porcelánu. To je pohodlný způsob, jak vydělat peníze doma pro ženy. Tuto techniku ​​můžete zvládnout sledováním video lekcí na internetu, nemusíte mít speciální vzdělání.

Chcete-li vyrobit šperky, budete potřebovat několik odstínů polymerové hlíny. Produkoval tento materiál v Evropě, takže není levný. Nákup bude trvat nejméně 3 000 rublů. Linka, spojovací prvky a další prvky budou stát další 1000 rublů.

Jedná se o minimální soubor, který vám umožní vytvářet ukázky. Připravené šperky by měly být fotografovány a uvedeny na internetových stránkách svého internetového obchodu. Můžete trochu uložit a otevřít skupinu VC. Tam můžete inzerovat a prodávat zboží.

Ve skutečnosti nejlepší podnik v krizi nevyžaduje, aby jeho majitel pronajal prodejní plochu a pronajal prodejce. Vše můžete udělat sami. Samozřejmě, že konkurence je vysoká, ale výhradní produkt vyrobený v souladu s moderními trendy bude v poptávce. Šperky musí mít rozpoznatelný styl, aby kupující okamžitě rozpoznali vaši značku. Obchod se vyplácí za 1 rok, ale budete muset investovat do reklamy, čistý zisk za měsíc - asi 50 000 rublů.

Idea číslo 8 - zákaznický servis

Každý den chodí lidé do kadeřnictví, využívají služby tutorů, stavitelů, fotografů. Profesionál může otevřít svou firmu a nabídnout služby za slušnou platbu. Je výhodnější než pracovat pro šéfa po léta bez možnosti získat podporu.

Stavebnictví

Většina lidí investuje do výstavby a opravy dachů. Chcete-li postavit dům, sádrové stěny nebo na místě rybníka, musíte najmout tým stavitelů. Můžete si najmout tým, zaměstnanci budou muset pracovat podle plánu, každý vykoná určité funkce. Budete muset najmout nadřízeného, ​​který může v týmu udržet disciplínu.

Vědět, jaké služby jsou v době krize poptávány, můžete otevřít obchod v přírodě a inzerovat inzeráty v blízkosti nových chatových vesnic a SNT. Náklady jsou pronájem stavebníků a nákup nástrojů. Je nepravděpodobné, že budete moci postavit základnu nebo postavit okna s dvojitými skly pomocí staromodrá kladivo a lopatu. Nákup elektrických a benzinových nástrojů však bude vyžadovat značné množství peněz.

Pronájem speciálního vybavení

Často se stává, že bez speciálního vybavení není možné vytvořit místo nebo začít budovat dům. Ale ne každý si může koupit bagr nebo betonový mixér. Nájem speciálního vybavení je vždy relevantní jak mezi soukromými osobami, tak i velkými developery. S kapitálem 600 tisíc rublů si můžete koupit bagr a předat mu hodinovou platbu. Abyste si byli jisti bezpečností drahého zařízení, můžete nabídnout bagr s řidičem. Pak budete mít jistotu, že zákazníci nic nezlomí.

Investice fondů budou vyžadovat údržbu stroje a nákup pohonných hmot. Za hodinu používání rýpadla trvá asi 1500-3000 rublů. Ale během tohoto časového období většina lidí nemá čas vykopat základovou jámu nebo vytvořit plochu zamořenou vegetací. Pro vážnou práci je technik pronajat na několik dní. Potřebujete pouze vypočítat, kolik peněz můžete v tomto čase vydělat. Za měsíc můžete získat náklady na nákup rypadla. Jedinou podmínkou je, že musíte získat důvěru zákazníků, aby vám mohli svěřit velké objednávky.

Je třeba vzít v úvahu možné riziko. Problémy se mohou vyskytnout v zimě, kdy zem zmrzne. V průběhu povodňových období je na jaře obvykle jen málo objednávek. V bažinaté oblasti může těžké zařízení uvíznout. Při práci na kamenité podlaze je nutné pravidelně vyměňovat náhradní díly. Máte-li objednávky, možná budete muset zakoupit vybavení a zapůjčit pomocníky. Během výpadků musí bager stát v hlídané garáži, protože vetřelci mohou mít zájem o cenné vybavení.

Vytvoření služby taxi

Mnoho taxikářů může mít zájem o otevření své vlastní společnosti. Můžete si pronajmout řidiče a získat z nich zájem na každé cestě. Můžete si najmout zaměstnance s osobním autem, takže nemusíte kupovat auta a udržovat vozový park. Budete také potřebovat dispečera, který přijme objednávky. Každý řidič bude muset koupit vysílačku. Ale hlavní cenou je nákup hezkého pokoje pro vaše taxi. Doporučuje se vytvořit několik čísel, aby se zákazníci mohli dostat i v případě těžké pracovní zátěže.

Otevření taxi služby je nákladné podnikání, ale podnikání je nákladově efektivní. Je výhodné, aby se usadil v malém městě, kde konkurence není vysoká. Můžete nabídnout zákazníkům lepší jízdné. Lidé se také líbí, když se auto podává rychle a řidiči jsou zdvořilí. Proto je třeba věnovat pozornost výběru personálu.

Masonovy služby

Máte-li odpovídající kvalifikaci, ale nechcete pracovat za malou mzdovou platbu, je skutečnou radou otevřít svou vlastní firmu. Práce profesionála je vysoce ceněna. Koneckonců, nesprávně postavený dům z cihel bude obtížné opravit později. Také vysoká poptávka po službách kamni. Dokonce i muži, kteří se zabývají výstavbou, se obvykle nedoporučují, aby kamnu vložili. A pekaři budou velmi drahé.

První měsíce budou muset pracovat se ztrátou. Zedník nepotřebuje drahou kancelář v centru města, ale musí inzerovat své služby. Vynikajícím řešením bude vytvoření webové stránky s portfoliem děl. Koneckonců, lidé se nebudou obracet k pánovi, nevidí úroveň jeho dovedností. Možná máte specializované vzdělání, používáte k tomu kachle ve vaší dachi a přátelé. Fotky ohřívačů postavených vašimi rukama ukazují dovednosti a vytvoří pozitivní obraz. Jakmile se objeví první zákazníci, začnou vám doporučovat přátelům.

Budete muset zaplatit za nákup nástrojů. Všechny spotřební materiály - od zdiva do cihel platí zákazník. Pro výrobu velké trouby mohou odborníci přijmout 50 a 100 tisíc rublů. Jediné nevýhody - objednávky nejsou vždy tam. Pokud máte troubu složenou, pak si ji člověk užívá po celý svůj život. Může se k vám vrátit pouze tehdy, když je zapotřebí nového kamen.

Myšlenka číslo devět - školení online

V našem věku na internetu najdete téměř všechny informace. Ale je těžké najít materiály vytvořené profesionály ve volném přístupu. Chcete-li získat znalosti, lidé jsou ochotni utratit spoustu peněz. Navíc, pokud člověk zaplatil peníze, už nechce odejít ze školy. A lidé mají větší jistotu, když mohou nakupovat exkluzivní informace.

Tvorba školení online kurzů

Můžete zaregistrovat vlastní vzdělávací organizaci a po absolvování kurzu poslat diplom o ukončení výcviku. Zvláště výhodné je účtovat poplatek za pokročilé kurzy pro odborníky. Pokud člověk potřebuje pozvednout svou pozici nebo získat vyšší plat, bude připraven zaplatit značné částky. Ale pokud se jen chcete věnovat kurzu, nemusíte vydávat povolení a mnoho procedur bude zjednodušeno.

Nejjednodušší možností pro začátečníky je vytvořit jeden autorský kurz. Vyberte téma, které rozumíte. Budete muset rozšiřovat nejen texty, ale také video, kam povedete vyprávění od první osoby. Následující kurzy jsou populární:

 • Cizí jazyky - především angličtina.
 • Programování, web design a technologie.
 • Příprava na zkoušky - pro žáky a studenty.

Vaše náklady jsou nákup dobrá kamera a mikrofon pro nahrávání videa. Také možná budete potřebovat prkno, na kterém budete vizuálně zobrazovat materiály. Kurzy by samozřejmě měly být zveřejněny na osobním webu, za který budete muset zaplatit.

Hlavními náklady jsou podpora webu, platba za služby poštovních seznamů a inzerce na webu. Pokud neinvestujete do reklamní společnosti, návštěvníci se nezdají moc, nikdo nebude platit za učební materiály. Obvykle jsou náklady na kurz 1500 až 3000 rublů. Výplata závisí na tom, kolik peněz vynaložíte na reklamu a jak užitečný bude kurz.

10. místo - informační technologie a internet

Lidé mají rádi informační portály, které jsou neustále aktualizovány. A když je materiál napsán, je ještě zajímavější číst. Pro majitele blogu je zveřejňování informací příležitostí přilákat pozornost návštěvníků na reklamní partnery. Po prohlížení webu někteří návštěvníci procházejí reklamními odkazy a přinášejí zisk.

Otevření vlastního blogu

Kdokoli, kdo může psát zajímavě, jako diskutovat s čtenáři, chce sdílet své vlastní myšlenky, se může stát blogger. Pokud nechcete vytvářet textové položky, můžete nahrát pouze obrázky. Fotoblogy jsou velmi populární, krásné fotografie okamžitě přitahují pozornost.

Není nutné nahrát blog s reklamními banery, místo toho se můžete podílet na partnerských programech. Režim zisku je velmi jednoduchý:

Podnikatel si vybírá společnost, jejíž produkty chce podporovat. Existuje úplná svoboda - můžete si vybrat výrobky, které budou odpovídat tématu vašeho zdroje.

Společnosti, které nabízejí affiliate programy, vyžadují blogy. Pokud je váš zdroj vysoce navštěvovaný, dobře indexovaný, je zde obsah a pravidelné čtenáře, takže se můžete stát partnerem.

Autor blogu přezkoumá produkt nebo píše článek, ve kterém může naznačit odkaz na stránku inzerenta.

Platba může být provedena pro každý převod odkazem nebo pouze poté, co převedená osoba uskuteční nákup.

Můžete blog platit doménu a hosting - náklady budou nejméně 1000-3000 rublů ročně. Také budete potřebovat odborníka, který vytvoří šablonu a nainstaluje software. Pokud taková možnost neexistuje, nebude snadné se rychle naučit základy rozvržení stránky v krátkém čase. Můžete použít stránky zdarma pro blogy - blogger.com a wordpress.com.

Otevření webového studia

Zákazníkům můžete nabídnout vytvoření stránek s jedním a více stranami na klíč. Nyní každá společnost, která respektuje sebe sama, otevírá vlastní webové stránky, a přinejmenším poskytne kontaktní informace. Zákazníci budou proto vždy. Lidé důvěřují webovým studiu více než soukromí umělci. Pokud víte, jak vytvářet webové stránky a nevíte, co byste měli otevřít v době krize, nejprve se pokuste sami objednat webové stránky nebo internetové obchody na jedné stránce. Když se zvyšuje tok zákazníků, můžete najmout několik asistentů.

Vytvořte aplikaci

Pokud máte schopnosti programátora, můžete vytvořit hru v systému Android nebo užitečnou aplikaci. Každá osoba v telefonu nainstalovala desítky aplikací a neustále potřebovala nové. Aby hra byla úspěšná, měla by být nejen vzrušující, ale přitahovat také jasnou grafiku.

Nyní je většina aplikací určena pro široké spektrum diváků - dětí i dospělých. Také mnoho her se neustále aktualizuje, mají možnost soutěžit s ostatními hráči. Za prvé stačí vytvořit jednoduchou hru s několika úrovněmi.

Dříve vývojáři dosáhli zisku prodejem placených žádostí. Nyní jsou nejoblíbenější hry na Google Play zdarma, stačí platit pouze za nákupy bonusů, zbraní, herní měny. Existuje další způsob, jak dosáhnout zisku - je to reklama. Chcete-li přejít na další úroveň nebo získat další body, musí hráč sledovat reklamu nebo jít na webové stránky inzerenta. Je důležité, aby se to nepřehnulo, jinak by se hráči unavili, kdyby viděli pouze jednu reklamu.

Chcete-li vytvořit hru, musíte strávit několik týdnů nebo dokonce měsíců. Zatímco se zabýváte vývojem, nebude tam žádný zisk. Poté musíte aplikaci v aplikaci Google Play umístit, proto potřebujete účet vývojáře. Bude to stát nejméně 25 dolarů. Poplatek se však účtuje jednou, pouze při registraci. Tuto hru můžete umístit do obchodu s aplikacemi, který si neúčtuje za vytvoření účtu. Ale prodej bude menší, protože většina lidí využívá službu od společnosti Google.

Otevření vlastního podnikání je příležitostí jít nad rámec obvyklého rámce a pracovat pro sebe. Podnikatel by neměl přijít každý den na začátek pracovního dne a podávat zprávy úřadům. Drobné podnikání je také velkou odpovědností. Proto je důležité zvolit výhodný směr, jinak bude obtížné zůstat na hladině. Pokud správně vypočítáte ekonomické složky, váš příjem se nezmění na nulu.

Co můžete podniknout v krizi

Naše generace měla štěstí - oni nevěděli, útrapy války, hlad, potlačováním diktatury. Život je však uspořádán tak, aby se nikdo nemohl obtěžovat. Nejvážnější hospodářskou krizi od rozpadu Sovětského svazu, krize ekonomiky v roce 1998 a 2008, jen pár desítek let stanovily nové cíle, zkušenosti, jejíž rozhodnutí před tím, než mladý ruský obchod mohl být.

Každá krize má své vlastní příčiny, ale příznaky všech jsou podobné. Pokud se vlády snaží vypořádat se s příčinami krize, pak její příznaky (nebo důsledky) se stávají problémy obyčejných občanů, kteří nemají jinou možnost: musí přežít a dostat se z problémů s důstojností. Každý podnikavý člověk chápe, že v krizi se člověk především může spolehnout na sebe.

Otevření vlastního podnikání v krizi se zdá být přinejmenším divné, protože právě v této době je mnoho společností zničeno, lidé zůstávají bez práce. V podmínkách prudkého poklesu kupní síly obyvatel otevření nového podnikání vypadá dobrodružství i proto, že neexistuje nikdo, kdo by podporoval nového podnikatele. Investoři, věřitelé nebo potenciální partneři nedůvěřují začínajícímu podnikateli a odmítají ho podporovat. Obecně se nedůvěra stává základem jakékoli hospodářské krize (viz "Charakteristiky podnikání v době hospodářské krize").

Ale bez ohledu na to, jak těžké to je, člověk nemůže zůstat nečinný. Mnoho z nich je nuceno otevřít nový obchod, protože ztratili své úspory, lidé jsou zbaveni živobytí. Existují nějaké typy obchodů, na které můžete vsázet během krize?

Jelikož podnikatelé mají extrémně omezené prostředky, navrhované podnikání by mělo být nízké a je lepší udělat bez počátečního kapitálu.

Co dělat v krizi?

Navrhujeme několik variant malých podniků pro otevření v krizi. Samozřejmě, nemohou být považovány za univerzální prostředky, které se nutně projeví jako účinné. Každý návrh by měl být pečlivě zvážen ve vztahu ke konkrétním podmínkám.

1. Výroba potravin

Není divu, protože lidé to vždy potřebují. V době krize se trh s potravinami důkladně reorganizuje: obchod s lahůdkami, drahé dovezené výrobky se prudce sníží nebo zastaví a výroba se přestaví na levné potravinářské výrobky.

Existuje však jádro skupiny produktů, které jsou potřebné za všech podmínek. Například chléb a pečivo by měly být vždy čerstvé a pro svátky by měl kupující koupit koláče, koláče atd.

Konstantní poptávka (a v obtížných dobách - zvláště) si užívá čokolády. Pamatovat mnoho stánků z počátku devadesátých let, které byly poseté podezřelých výrobních čokoládové bonbony „lízátko“ v balení po ořechy, žvýkačky a tak dále. D.? To vše bylo prodáno velmi dobře. Psychologové říkají, že v obtížných dobách lidé potřebují zejména sladkosti, všichni se podvědomě snaží "oslabit" realitu.

Nejdůležitější věcí pro podnikatele je správné určení neobsazeného místa a stanovení správné ceny běžícího produktu. Cena by měla být taková, aby každý mohl koupit zboží. Musíte zjistit, co přesně budete vařit ve vlastní kuchyni, kde bude prodávat, registrovat a podnikat.

2. Finanční poradenství

V době krize se mnoho podnikatelů potýká s finančními obtížemi: ​​investice jsou riskantní, výpočty jsou zpožděny, povinnosti nejsou splněny. Správná správa peněz se stává velmi důležitým.

Pokud máte odborné znalosti v této oblasti, můžete klientům úspěšně poradit. Soukromé konzultace jsou obzvláště náročné na zachování úspor z inflace. Investoři se zajímají o slibné oblasti v podmínkách klesajícího trhu. Obchod je zajímavý, protože majitel nenese žádné náklady, prodává jen své vlastní znalosti a zkušenosti.

3. Opravy automobilů

Stroje v krizi jsou prodávány špatně, ale staré pokračují v rozbíjení. Vždy vyděláváte peníze na auto - člověk si zvykne na auto a nepřemýšlí o životě bez něj. Opravy automobilů jsou v krizi stabilní. Po obsazení je možné dále sledovat případné prospěšné získání prodejce automobilů nebo zajímavé povolení.

4. Návrh bydlení, design krajiny, domácí design

Krize je nejvíce postižena trhem s nemovitostmi. Objemy prodeje klesají natolik, že realitní kanceláře jsou často na pokraji zoufalství. Chcete-li najít kupce, jsou připraveni na přiměřené investice, aby byt nebo dům atraktivní vzhled. U takových předprodejních prací se většinou najali odborníci na domácí výstavu - přípravu bydlení k prodeji. Díla mohou být velmi odlišná: design interiéru, uspořádání nábytku, design krajiny, atd.

Samozřejmě, bez zvláštní přípravy pro člověka nemůže být taková práce zvládnuta. Pokud však máte znalosti a zkušenosti v této oblasti, pak by takové podnikání mohlo být v krizi velmi slibné.

5. Ekobusiness

V posledních letech je environmentální zaměření velmi trendem. Propuštění produktů, které podporují ochranu životního prostředí v krizi, může také být slibné. Můžete se vyzkoušet například v pěstování organické zeleniny nebo v poradenství ohledně optimalizace a využití odpadu. Vše závisí na tom, jaké poznatky máte, na vaši touhu a dostupnosti volné půdy.

6. Virtuální pomoc

V krizi mnoho společností, které snižují své vlastní náklady, překládají řešení mnoha úkolů do outsourcingu. Tak můžete ušetřit snížením nájemného kancelářských ploch a snížením počtu zaměstnanců, kteří se v této práci dříve zabývali.

Můžete provádět různé typy práce tím, že jste vzdálený uživatel a pomocí e-mailu nebo online. Tito pracovníci potřebují velké a malé firmy, stejně jako soukromé podnikatele. Outsourcing je vzácný typ obchodní organizace, která se během krize rozšiřuje z důvodu nízkých nákladů.

7. Péče o starší osoby

Odvětví pro péči o seniory se rozvíjí v civilizovaném světě. Krize nezastaví stárnutí lidí, takže péče o seniory zůstane relevantní iv těžkých dobách. Mnoho důchodců zbožňuje cestování. Zde je další skvělé téma pro podnikání - cestování pro seniory. Chcete-li si vybrat aktivity, které vám vyhovují, otevřete tematické weby a seznamte se s prací sociálních služeb pro seniory. Pokud se nacházíte v takové práci, určitě najdete něco, co vás bude zajímat.

8. Výroba on-line videa

Známý ještě včera, filmy a televize dnes pro mnoho nahradil internet. V krizi lidé chodí do klubů, kaváren a kin. Pro podnikatele, který miluje a ví, jak dělat zajímavá videa, můžete nabídnout firmu pro prodej vlastních filmových materiálů na specializovaných webových stránkách.

9. Prodej kosmetiky

Kosmetika pro ženy - lék na depresi za všech okolností. Analyzujte trh s kosmetikou ve vašem městě. Můžete si vytvořit internetový obchod a úspěšně prodávat parfémy, rtěnky, stíny, řasenky, krémy a podobně. Kvalitní výrobky a žádné dodatečné náklady budou poskytovat atraktivní ceny a dobré výsledky, neboť podobné kosmetika prodejny bude minimálně o třetinu dražší.

10. Obchodní asistent

Mnoho lidí během krize je připraveno nabízet k prodeji zbytečné věci, aby vydělalo nějaké peníze. Stránky eBay a Craigslist například obsahují aukce o prodeji nepotřebných věcí. Vzácní lidé z měst se budou pečlivě seznámit s jakými aukcemi, jak fungují a jak se s nimi mohou obchodovat. Tyto portály mají možnosti prodeje jménem třetí strany, což vám umožňuje získat určité procento z prodeje. To je to, co obchodní zástupce dělá. I přes zdánlivou lehkost je toto povolání během krize poměrně náročné.

11. Prodejní místa

V době krize potřebují lidé zvláště potřebu zboží se slevou. Obzvláště oblíbené jsou stránky, kde jsou uvedeny informace o obchodních společnostech, které prodávají zboží se slevami a všemi druhy prodeje. Získejte tyto stránky na reklamu.

12. Vlastní blog

Uchovávání osobního blogu nebo webové stránky může být ziskové podnikání. Hlavní požadavek - publikované materiály by měly být zajímavé a přitahovat velký počet návštěvníků. Dobře navštívil blogy inzerovat na kterém blogger a vydělat (viz. „Jak a kolik můžete vydělat na blogu“ a „blogger Jak vydělat více než $ 10,000 na místě s legrační kočky“).

13. Obchodní povolení doma

Metoda nabízí koupit podnikatelskou franchisu, která je udržitelná v krizi, kterou můžete ubytovat. Obchodní franšíza je prospěšná, protože podnikatel je pod ochranou světově proslulé značky, ve skutečnosti pracuje v jeho zastoupení.

14. Marketing v síti

Slavné síťové společnosti Mary Kay, Avon a další nabízejí vydělávat v krizi, obchodovat s produkty společnosti. Zvláště vhodné pro ty, kteří nemají základní práci. Skvělá volba pro dočasnou práci. Práce nevyžadují počáteční investice a obchod může být velmi dobře veden z domova.

15. Školení

Jakékoli užitečné znalosti, které vlastníte, mohou být předány vzdělávacím kurzům. Může se jednat o odborné kurzy, kurzy výuky cizích jazyků, výuka jednotlivých školních předmětů. Zvažte otevírání kurzů pro děti - toto téma je pro rodiče důležité, bez ohledu na stav ekonomiky.

Samozřejmě, návrhy na uspořádání podniku v době krize mohou být mnohem větší. Podnikatelské aktivity v krizi by se měly lišit v některých obecných charakteristikách:

 • nemělo by předpokládat počáteční investici peněz, nebo by takové investice měly být minimální;
 • podnikatel by měl mít co nejméně dodavatelů, jejichž obchodní problémy mohou ovlivnit jeho podnikání. V ideálním případě, pokud se můžete vypořádat sami;
 • při tvorbě ceny služeb se snažíme vzít v úvahu obtížnou finanční situaci potenciálního klienta. Kupující, kteří s vámi byli spokojeni, budou v tomto obtížném čase vaší reklamou.

Sedm profesí nejvíce poptávaných během krize

Pokud se ocitnete v níže uvedeném seznamu, můžete relaxovat a plánovat do budoucna. Ale ti, kteří neví, jak v roce 2015 prodávat, řídit nebo vytvářet nové produkty, budou mít velmi těsné.

Krize včera, dnes a zítra - se ekonomická situace v Rusku i nadále zhoršuje. Odborníci předpovídají recesi, společnosti optimalizují obchodní procesy a neplánují další výdaje, zaměstnanci se obávají. A ne bez rozumu. Podle odborníků některé kategorie personálu skutečně čelí skutečnému riziko být na ulici. Přesto v době krize existuje poptávka po účinných a slibných zaměstnancích. Kdo bude v nestabilním období s potěšením přijat do zaměstnance - v článku se dozvíme E-xecutive.ru.

IT-specialisté na práci s velkým množstvím dat

Poptávka po takových zaměstnancích je již v této oblasti a po čase se trend jen zvýší, jsem si jistý, že generální ředitel a spoluzakladatel AmazinVýroba Vitaly Obernikhin. Podle něj je to programátoři a analytici spojené se zpracováním velkého množství dat (Big data), bude poptávka v příštích roku 2015.

"To je způsobeno tím, že společnosti budou muset optimalizovat jak vnitřní náklady, tak" boj pro zákazníka ". Jedním z nástrojů je zde analýza nashromážděných objemy dat - a to jak proprietární a jsou k dispozici na internetu, stejně jako identifikace závislostí a aktivní využití získaných informací pro zvýšení prodeje nebo snížení nákladů „- vysvětluje Vitaly Obernikhin.

Kvalifikovaní specialisté na automobilovém trhu

Skutečnost, že v příštím roce mnoho společností bude potřebovat odborníky schopné kvalitativně pracovat s "rukama", poukazují mnozí analytici. Automobilový průmysl není výjimkou.

Podle konzultanta automobilové praxe náborové společnosti Marksman Tatyana Sergutina, V příštím roce, avšak v tomto případě budou zapotřebí kvalitní odborníci na oddělení služeb. Příští rok bude pro zaměstnavatele důležitější než kdy jindy kvalita služeb, a ne jejich počet. Proto je důležité, aby expert věrně vykonával svou práci.

"Potřebujeme také specialisty na rozvoj prodejní sítě. Výrazná expanze sítě samy o sobě neměl, ale zlepšení kvality služeb a minimalizují náklady se stala předpokladem úspěšných hráčů práce auto na trhu, „- říká expert.

Střední manažeři prodeje

Zvýšená poptávka po efektivních lídrů v prodeji snadno předpovědět a vysvětlit - firmy udělali a dělají vše možné, že tváří v tvář klesající poptávce po celé skupiny produktů i nadále profitovat.

Podle vedoucího služby podpory klientů personální holdingové společnosti Gi Group Rusko Naili Dmitrievová, v Rusku v roce 2015 bude mít vysoký požadavek na efektivní střední manažery v oblasti prodeje. "Podmínky nejistoty a kritická realita v nedávné době prudce odhalují skutečnou efektivitu mnoha zaměstnanců, kteří se zabývají prodejem. Jediným způsobem, jak zůstat na hladině v takových podmínkách, je dosáhnout zisku nebo alespoň udržet na předkrizové úrovni. Je ti manažeři, kteří jsou schopni jasně plánovat, předvídat práci týmu, motivovat příkladem na pracovních výkony podřízených a bude poptávka, protože oni jsou v konečném důsledku poskytnout této společnosti velmi potřebnou efektivitu, - říká Naila Dmitrieva. - Podle mého názoru, v době těžké náklady saving`a, odmítnutí všech zbytečné o těchto „tahounů“ Ve skutečnosti, celá záležitost se opírá. A ti, kteří jsou zvyklí chodit do práce, tráví čas příjemně, budou muset čekat na snadnější časy. "

Programátorů Android a iOS

Krizové časy vám umožňují upravit vaše strategie a IT společnosti. Stejně jako v ostatních oblastech podnikání manažeři pečlivě sledují práci zaměstnanců a posuzují jejich účinnost a přínos ke společné věci.

Podle generálního ředitele a partnera IT agentury GMS Sergej Dmitričenko, Zhoršující se ekonomická situace v Rusku a rostoucí recese budou motivovat podniky ke zvýšení efektivity týmů a optimalizaci nákladů. To znamená zvýšení požadavků uchazečů ze strany zaměstnavatelů. Žadatelé musí být připraveni na skutečnost, že se společnosti rozhodnou mnohem opatrněji a budou hledat skutečně nejlepší.

Sergei Dmitrichenko: Recese přichází a společnosti jsou připraveny vynaložit peníze pouze na nejlepší odborníky

«IT-koule, zpravidla se rychle adaptuje na ostatní nové trendy, a tak jsme GMS nyní vidět, že společnost zvýšila požadavky na kandidáty. Zároveň bude v roce 2015 pokračovat poptávka po programátorích schopných vytvářet produkty světové úrovně. Jeden z vertikálů, který bude růst rychleji než ostatní, je vývoj aplikací pro mobilní platformy. Z tohoto důvodu silné na platformách Android a iOS vývojáři prostě nemají zůstat bez práce a zajímavých problémů,“- říká řekl E-xecutive.ru.

Pokladní a zástupci jiných pracovních oborů

Nechtěli jste si všimnout, že povolání pokladníka přestává být výhradně ženskou a za pokladny se muži častěji setkávají? Podle vedoucího oddělení "Hromadné výběry" outsourcingové společnosti "Skupina STS" Ksenia Jurková, Požadavek na pokladní a zástupce dalších pracovních specialit v roce 2015 bude významný.

"Pokladníci jsou vyžadováni v středních a velkých maloobchodních řetězcích, v bankovnictví, v značkových obchodech a v těch podnicích, v nichž dochází k oběhu hotovosti. Nedostatek odborníků v této oblasti byl již několik let pozorován. Obecně platí, že obyvatelé regionů, kteří přijíždějí do práce v hlavním městě, nebo studenti pracující ve volném čase z práce, jsou zprostředkováni k pokladní práci, "říká Ksenia Jurková. - Současně existuje mylná představa, že pokladníci jsou výhradně ženy. Dnes však stále častěji v peněžních zónách supermarketů můžete setkat s muži. "

Podle odborníka, volné místo pokladníka poskytuje vynikající možnosti kariérního růstu. Po dohodě s pracovníkem na počáteční pozici může zaměstnanec vyrůst až do vyššího pokladníka, pak do správce obchodu nebo dokonce do celé sítě nebo se ocitne v bankovním sektoru. S nárůstem pozice se zvyšují i ​​povinnosti a plat zaměstnance.

Ksenia Yurková: 2015 - vynikající příležitost pro zástupce pracovních specialit

Požadavky na takového specialistu jsou také velmi důležité. "Takový zaměstnanec by měl mít vysoký stupeň organizace, odpovědnosti, pozornosti, soustředění, protože jeho práce je spojena s penězi. Navíc práce pokladníka souvisí s neustálou komunikací s lidmi, takže dalším požadavkem je komunikace. Samozřejmě, zkušenosti v pokladně nebudou nadbytečné. Nicméně, pokud neexistuje, je zaměstnanec vyškolen. Kromě obecných požadavků požadují někteří zaměstnavatelé znalost programu "1C", oběhu dokumentů a tak dále. Věk pokladníka - od 20 do 55 let, "- říká Ksenia Yurkova.

Specialisté v oblasti dopravní logistiky

Odvětví logistiky má vážnou potřebu kvalifikovaného personálu, říká partnerka společnosti. Základní kámen Yuri Dorfman.

Podle něj v současné době tato oblast prochází rychlými změnami, otevírají se nové slibné projekty v oblasti železniční a námořní dopravy, pro které jsou lidé velmi potřební. "Pokud budeme hovořit o konkrétní pozici, kterou doufáme, že bude poptávka v roce 2015, je to" odborník v oblasti dopravní logistiky ". Zde jsou potřební zkušení odborníci, kteří na slušné úrovni komunikují se zákazníky a dodavateli, koordinují přepravu, jsou schopni organizovat práci skupin lidí, rozvíjet optimální zásobovací systémy a optimalizovat logistické procesy, "říká odborník.

Yuri Dorfman: Specialisté na logistiku mají zajímavé perspektivy

Běžní prodejní specialisté

V roce 2015 budou nejen poptávky vedoucích oddělení prodeje, ale i efektivní běžní prodejní manažeři, vedoucí náborového týmu náborové agentury "Jednota" Georgy Samoilovič a vysvětluje podrobně proč.

"Dobré" prodeje "byly vždy relevantní ve všech sférách podnikání, bez ohledu na celkovou situaci v ekonomice. Takže většina objednávek, které nám v agentuře v tuto chvíli přicházejí, je spojena s prodejem. V roce 2015 bude role manažera prodeje ještě naléhavější. Většina společností se zavázala optimalizovat a snižovat náklady. Za těchto podmínek je dobrý manažer prodeje šancí na záchranu společnosti, protože může přinést tady a teď "skutečné peníze" a v nejlepším případě - také zachytit část trhu od konkurentů a zvýšit zisky, "říká odborník.

Současně Georgy Samoilovič odlišuje několik trendů na trhu prodeje, které budou relevantní v roce 2015.

Tak, a to navzdory skutečnosti, že na trhu se objevila výrazně více kandidátů v oblasti prodeje, podíl opravdu dobrý, „hvězda“ kandidáti odmítli. To je způsobeno tím, že takoví kandidáti, zaměstnavatelé se snaží zachovat co jejich ztráta může být fatální pro podnikání, a kandidáti se neodvažují vstoupit na trh - ne, že budou schopni najít lepší nabídku. Navíc většina „dumpingové“ na trhu lidí - „normální“ prodejní lidi, na základě průměrných výsledků, z nichž se používají, když peníze byly hojné, ale dost pro všechny zákazníky, společnost může zavřít oči. A ještě jedna důležitá věc - prodávat na klesajícím trhu stala výrazně těžší, nejžádanější manažery, kteří vědí, jak přilákat nové zákazníky nebo přerušit své konkurenty, spíše než pracovat s existujícími a sbírat své objednávky.

"Jedním z klíčových požadavků je zkušenost s průmyslem - společnosti nejsou připraveny riskovat a investovat do výcviku. Snaží se vzít lidi z jejich trhu, ideálně - od konkurenčních společností, dokonce i s připravenou zákaznickou základnou. Touha zvedat lidi z jiných sfér ze společností se zmenšila, stejně jako učit je prodeje od začátku, "poznamenává Georgy Samoilovič.

Pokud jde o kariérní růst prodejních manažerů, při výběru kandidáta na vedoucí pozici upřednostňují firmy své vlastní zaměstnance, nákupní hlavy v prodeji se stávají méně častými, většinou - opět od konkurence. "Společnosti také přezkoumají motivační systém pro prodejní manažery, nejčastěji jsou na cestě ke snížení pevného platu, ale zvyšují variabilní část - procentní podíl prodeje, bonusy, v závislosti na výsledcích," uzavírá expert.

Co podnikání otevřít v krizi - 15 aktuálních podnikatelských nápadů 2017-2018

Dobrý den, milí čtenáři. Dnes, hovoříme o podnikání v krizi v letech 2017-2018 a sdílíme malý výběr skutečných podnikatelských nápadů v nestabilní době krize. Pokud máte své nápady, čekáme na ně v komentářích podle článku.

Obsah

Jak otevřít podnik v krizi


To je pravděpodobně hlavní problém pro každého, kdo chce v průběhu krize vydělat peníze. Podívejme se, co o tom řeknou úspěšní podnikatelé.

Oleg Tinkov

Zakladatel a majitel banky "Tinkoff Bank".

Podle Oleka Tinkova by měla být v době krize věnována zvláštní pozornost lékařské sféře a vše, co s ní souvisí. S rozumným přístupem mohou být prospěšné začínající podniky orientované na výrobu doplňků stravy, léků, zařízení pro kliniku a lékárenské řetězce. Malá konkurence a rostoucí poptávka vytvářejí ideální podmínky pro soukromé zdravotnické instituce a nemocniční sektor.

Při absenci rozsáhlé počáteční investice doporučuje Oleg Tinkov věnovat pozornost slibnému trhu pro vývoj aplikací pro gadgets a online poradenství. Obchodník správně věří, že Rusko zaostává za mnoha světovými trendy v oblasti medicíny a stará se o ně po dobu 15-20 let a pro začátečníky je mnoho možností kopírování.

Dobrý příjem v budoucnu lze investovat do lékařského vývoje a výzkumu a vývoje. Jediným problémem je vysoká cena a dlouhá doba návratnosti těchto obchodních projektů av Rusku to není obvyklé.

Vadim Dymov

Zakladatel a majitel takových společností, jako je klobása Dymovskoye, Suzdal keramika, Respublika (síť knihkupectví) a Rubezh (kavárny a restaurace).

Majitel sítě známých společností se domnívá, že v těchto krizových podmínkách je lepší začít podnikatelské projekty související s náhradou dovozu. Analýzu poskytnou statistiky obchodování a celní statistiky za posledních několik let. Mohou to být některé druhy potravin, jejichž poptávka byla stabilní. Domnívá se, že krizová situace nezměnila ani lidi ani úředníky.

Vadim Dymov je přesvědčen, že je možné dosáhnout finančních výzev otevřením nových projektů v zemědělství. Jako alternativa navrhuje použít státní pozemky na Dálném východě pro pěstování sójových bobů, které mohou být vyvezeny do Číny. Rizikové, ale jednoduché podnikání může přinést významný zisk.

Podnikatel nevylučuje úspěch zahájení startupů v oblasti logistiky strojů a komponentů pro montáž jednotek. Argumentuje, že výklenky jsou zcela zdarma pro rozvoj středních a malých podniků v malých městech mimo Moskvu. Proč neotevřít tesařskou dílnu k výrobě vynikajícího domácího nábytku? Neočekávaně? Ale je velmi příjemné vytvářet a používat své vlastní, zvýšit svou vlastní značku.

Fedor Ovchinnikov

Zakladatel a majitel sítě pizzerie "Dodo Pizza".

Podle Fedora Ovchinnikova je doba krize obdobím, které je příznivé pro otevření téměř všech obchodů. Koneckonců, tato krize jednoduše tvoří nový z známého systému koordinace a život pokračuje ve své cestě. Pouze pravidla hry se mění a stává se důležitým, aby ne "co", ale "jak" jednat v nových podmínkách.

Fedor Ovchinnikov je přesvědčen, že Mercedes bude během krize poptávat. Hlavní věcí je nalezení optimálního a konkurenčního obchodního modelu, který by získal v moderních podmínkách.

Fedor Ovchinnikov utrpěl vážnou překážku na počátku své finanční kariéry. Jeho první projekt pro prodej knih se ukázalo být nerentabilní a selhání, ale pouze pomáhal podnikatel vyvinout novou strategii. Nyní podnikatel odkazuje na začátku každého podniku, je-li na dvoře stojí za vážnou krizi. Okamžitě se ptá rozumnou otázku: „Co se stane s jeho podnikatelského projektu, kdy bude všechno špatné, i když v této fázi v pořádku?“ On správně věří, že v této obtížné a nové v zemi může vytvářet zdravé a silné obchodní.

Alexander Kravtsov

Zakladatel a majitel společnosti "Expedice".

Podle podnikatele Alexandra Kravtsova je nyní skvělý čas na nové počátky. Je důležité investovat duši do podnikatelského projektu a udržet ducha naživu. Pokud se neskrýváte a nevystoupíte, může se stát, že se vše může stát vynikajícím a výnosným obchodem.

Alexander Kravtsov věří, že neexistují žádné krize. Nyní je mnoho trhů, které trpí ztrátami. Existuje však spousta společností, které jsou jednoduše ohromeny stabilními objednávkami. Jediná ruská společnost, která vyrábí batohy, je například plně nabitá.

Podnikatel si myslí, že zajímavým a relevantním tématem pro nové podnikání jsou potraviny a rozvoj cestovního ruchu.

Aktivujte se lépe v těch finančních výklencích, kde šly zahraniční investice. Doporučuje však, aby byl přesnější, aby byl s pevnými položkami výdajů. Na trhu dochází k významným změnám ve prospěch zaměstnavatele: uvolňuje se mnoho aktivních a kvalifikovaných specialistů, které mohou být užitečné pro nové projekty.

Alexander Kravtsov se domnívá, že podnikatel v krizi by se měl stát cynikem: neplatí vysoké nájemné, nezaplatí nafouklé pojistné a neinvestuje do pochybných projektů.

TOP - 15 obchodních idejí v krizi


Níže jsme shromáždili 15 malých podnikatelských nápadů v krizi. To není vše, co lze objevit v nestabilní ekonomické situaci, a proto se pokusíme tento článek doplnit. Včetně vašich nápadů, které necháte v komentářích!

Také užitečné informace, které můžete získat z článku o podnikatelských nápadech s minimálními investicemi.

Podniková myšlenka číslo 1 - Otevření internetového obchodu

Předběžné výdaje - z 200 000 rublů.

Obecná podstata navrhované myšlenky - vývoj a organizace internetového obchodu, prodej zboží prostřednictvím webu, jeho doručení zákazníkům prostřednictvím kurýrní služby nebo běžnou poštou. Význam takového projektu potvrzuje řada ekonomických analýz trhu. Služba je stále častěji poptávaná mezi zákazníky středního věku a měsíční růst trhu hovoří o jejích vyhlídkách.

Při plánování otevření online obchodu s dámským nebo dětským oblečením stojí majitel těchto nákladů:

 • náklady na rozvoj a technickou údržbu nepřetržitého provozu lokality;
 • administrativní plat, kurýr;
 • v případě potřeby pronajmout sklad;
 • náklady na dopravu na nákup zboží.

Nájemné za stacionární sklad je nahrazen obsahem stránky, nákupem softwaru, reklamními náklady.

Průměrné procento ziskovosti obchodů s oděvy a oděvy je na úrovni 20-25%. Při investování do nákupu zboží více než 200 000 rublů může být měsíční čistý zisk ze 40 000 rublů. Aktivně se zabýváte podporou online obchodu, analýzou rozsahu a nákladů, můžete takový projekt získat zpět za 4-6 měsíců.

Podnikatelská myšlenka č. 2 - Otevření ulice rychlého občerstvení

Předběžné náklady na projekt - 275 000 rublů.

Podstatou myšlenky je otevření drobného maloobchodu pro výrobu a prodej určitého druhu občerstvení a nápojů pro spotřebitele. Na rozdíl od obvyklých shawarma a hot dogů navrhuje projekt rozvíjet sortiment založený na sendvičích s výživnou a chutnou náplní, klasických nebo uzavřených sendvičů. Naléhavost této myšlenky spočívá v trvalé poptávce po produktech systému rychlého občerstvení. V době krize lidé s menší pravděpodobností chodí do restaurace a stále více preferují rychlé vaření a levné jídlo na ulici.

Je lepší otevřít takový stacionární bod na místech s velkým množstvím lidí: poblíž stanic nebo zastávek metra, nákupních center, vysokých škol. Hlavní náklady:

 • pronájem místa obchodování;
 • koupě stání, stanu nebo přívěsu;
 • nákup teplovzdorných a chladírenských vitrín, vybavení pro práci.

Pokud založíme výpočet přibližného příjmu na denním obratu v oblasti 8000 rublů, pak můžeme mluvit o průměrném příjmu za měsíc 240 000 rublů. S ziskovostí 30% ceny, taková uliční fastfoodová bude platit za sebe za 5 měsíců. Zvýšit příliv zákazníků může být přídavek pokrmů s neobvyklými přísadami, návrhy pro vegetariány a milovníky zdravé výživy, kteří mají problémy najít slušné místo stravování.

Podnikatelská myšlenka č. 3 - Otevření kavárny na kolečkách

Počáteční investice - 400 000 rublů.

Jádrem podnikatelského záměru je bodové zařízení pro pečení palačinek, pořádání výroby speciálních výplní, prodávání tohoto originálního fast food kupujícímu. Na trhu je mnoho společností, které nabízejí vynikající produkt, takže konkurence v tomto odvětví je skvělá. Sázením na nestandardní produkty pro výplně, krásné servírování, vynikající chuť, můžete získat stabilní zisk a pravidelné zákazníky.

Chcete-li organizovat tento proces, je lepší zvolit mobilní bod, který lze přesunout při změně místa obchodu, přepravovaný pro účast na akcích a státních svátcích. Jeho vybavení bude hlavním výdajem na otevření kavárny-palačinky.

Úspěšný vývoj výroby, snad v následujících případech:

 • široký sortiment zajímavých výplní;
 • profesionálnost zaměstnanců;
 • správnou volbu místa.

Ve většině těchto podniků je úroveň přírůstku 80-100%, což zcela pokrývá služby, všechny náklady a poskytuje stabilní zisk. O plné soběstačnosti lze říci jen za několik měsíců v souvislosti s původně nízkou cenou tohoto produktu, velkou konkurencí.

Podnikatelská myšlenka č. 4 - pekařství

Přibližné množství investic - 1 000 000 rublů.

Stojí za zmínku, že lidé budou vždy chtít mít v tomto ohledu zahájení podnikání v oblasti zásobování v době krize se stává důležité, i když země není v pořádku s ekonomikou. Malé firmy, které kombinují funkce pekárny a obchodu, získávají ve velkých městech popularitu. Zajímavý sortiment a příjemná domácí atmosféra mohou přilákat kupce s různými příjmy. Podstatou této myšlenky je návrh a otevření plně vybaveného podniku, který se zabývá pečením a prodejem chleba a pečiva spotřebiteli.

Chcete-li umístit pekárnu, musíte si pečlivě vybrat místo s dobrým provozem. V ideálním případě, pokud je v blízkosti nákupní centrum, zastavovací komplex nebo kancelářský blok. Projekt lze rozvíjet dvěma způsoby:

 • jednoduchá pekárna s obchodovnou místností;
 • Pekárna s malým jídelním koutem pro návštěvníky.

První možnost je pro investice úspornější a vyžaduje méně času pro organizaci. S dobrou polohou může pekař sloužit 300 - 800 návštěvníků denně, z nichž každý uskuteční nákup ve výši 200 - 400 rublů. Přibližná ziskovost malého podniku bez kavárny je 20%. Při takovém objemu obchodu se náklady na otevření pekárny vyplácejí za méně než 10-12 měsíců.

Business Idea # 5 - Otevření outsourcingové společnosti

Minimální investice - 550 000 rublů.

Podstatou takového projektu je vytvoření outsourcingové společnosti, která za poplatek poskytuje různé služby externím organizacím. Jako hlavní specializaci si můžete zvolit účetní nebo právní podporu podnikání, řešení finančních nebo IT problémů, vytvoření externího call centra pro práci s objednávkami. Trh pro takové outsourcingové firmy se vytváří pouze proto, aby byl obchodní projekt relevantní. V krizi mnoho firem snižuje počet zaměstnanců a je pro ně výhodnější zadávat úkoly.

Pro organizaci a začátek práce je nutné řešit dvě konkrétní úkoly:

 • pronájem útulného kancelářského prostoru v centrální části města;
 • zapojení skutečných profesionálů ve zvolené oblasti.

Vedle počátečních nákladů na pronájem a kancelářský design je nutné investovat část prostředků do reklamy a udržování života v prvních měsících vzniku. Práce s klienty probíhá na základě zvláštní dohody. Náklady na služby jsou vypočítávány individuálně pro každou pracovní situaci. Velkou pozornost je třeba věnovat kvalitě a úplnosti práce. To pomůže přilákat pravidelné zákazníky a zvýšit úroveň ziskovosti outsourcingové společnosti.

Obchodní myšlenka č. 6 - Otevření jídelny

Minimální investice - 1 000 000 rublů.

Podstatou projektu je otevření malé cateringové společnosti ve formě městské jídelny. Její služby budou poptávány mezi lidmi s různými příjmy: studenti, důchodci, obchodní cestující. Takové rozpočetové jídelny mají stabilní poptávku a vykazují nízkou konkurenci i ve velkých městech.

Po výběru formátu díla byste měli určit pokoj. Musí zcela splňovat určité technické požadavky. Nejlepší možností bude pronájem bývalého cateringu nebo prostorného sálu v blízkosti nádraží, vysokých škol, nákupních center.

Hlavní body nákladů mohou být:

 • opětovné vybavení prostor pro návštěvníky;
 • nákup kuchyňského a obchodního vybavení;
 • školení a obsah týmu.

Je považováno za optimální pro ubytování až 50 návštěvníků současně. Pracovní zátěž se liší v závislosti na čase pracovního dne. Průměr je 50-60% průchodnost s šekem pro 200-300 rublů. Denní příjem jídelny v takovém objemu začíná od 25 000 rublů. Vezmeme-li v úvahu veškeré režijní náklady a výdaje na pronájem prostor, tento "chutný" podnikatelský projekt může po ročním stabilním provozu vyplatit.

Podnikatelská myšlenka č. 7 - Podnikání na výrobu rámových domů

Minimální investice - 500 000 rublů.

Podstatou takového projektu je rozvoj a realizace podnikatelského nápadu pro výstavbu domů na klíč. Nabytí malých dřevěných domů je poptávka mezi střední třídou, která se snaží přiblížit se k přírodě mimo hranice města. Stavební práce od nadace až po dokončení na klíč nepřesahují několik měsíců. Dostupné náklady na materiály činí z rámů dobrou investici.

Pro realizaci projektu bude nutné otevřít několik kanceláří v různých oblastech, které budou přijímat objednávky, uzavírat smlouvy o prodeji hotových předmětů. V první fázi budou hlavní investice:

 • školení a mzdy stavebních týmů;
 • údržba zaměstnanců v kanceláři;
 • náklady na reklamu;
 • nákup potřebných sad nástrojů.

Úroveň ziskovosti je vypočítána na základě nákladů na materiály vynaložené na objekt. V průměru jeden metr bydlení stojí 30-40 tisíc rublů. Je možné jej realizovat za cenu 70 tisíc rublů, po obdržení čistého zisku po prodeji chaty nebo městského domu ve výši až 2 miliony rublů. Takové podnikání se může stát ziskovým a přináší stabilní příjem, který se vyplatil po dvou realizovaných projektech.

Podnikatelská myšlenka č. 8 - Otevření kadeřnické ekonomické třídy

Výše kapitálových investic - více než 300 000 rublů.

Podstatou podnikatelského záměru je otevření malého kadeřnictví, který nabízí celou řadu potřebných služeb za přijatelné ceny. Takový projekt bude relevantní ve velkých a středně velkých městech kvůli stálému požadavku populace různého věku a prosperity. Poskytování kvalitních služeb za přijatelné ceny pro většinu zákazníků vám umožní vytvořit projekt se stabilním příjmem.

Hlavní náklady jsou na nákup specializovaného nábytku, pracovního vybavení a kosmetiky, designu a vybavení kadeřníka. Dobrý běžecký terén umožňuje jeho otevření v hustě osídlené oblasti poblíž autobusové zastávky, nákupních center. Pro větší zisk můžete:

 • namísto pronajatých pracovníků využívat převod pracovních míst k pronájmu;
 • pozvat na podnájem zástupců příbuzných profesí, aby zvýšili tok zákazníků (majitelé manikúry, make-up umělci).

Při průměrné kontrole za službu ve výši 250 rublů a údržbě nejméně 16 návštěvníků na jednu směnu je doba návratnosti investic plánována na 18 měsíců. Rozšíření seznamu služeb, držení akcií a vlastní propagace pomůže zlepšit výsledek a zajistí ziskovost ve výši 29%.

Obchodní myšlenka č. 9 - Otevření lékárny

Předběžné náklady - z 500 000 rublů.

Podstata myšlenky spočívá ve velkoobchodním nákupu široké škály léků a organizaci stacionární lékárny pro prodej těchto léků obyvatelstvu v maloobchodě. Vzhledem k vysoké poptávce po tomto typu výrobku může být projekt i s existující úrovní hospodářské soutěže velmi výnosným finančním nápadem.

Dobrý a stabilní zisk v této oblasti podnikání závisí na cenové politice, výběru nejstabilnějších dodavatelů a umístění. Malá lékárna, která pracuje na právech diskontní prodejny, bude mít spokojenost mezi obyvatelstvem spánku. Jeho otevření je optimalizováno u stanic metra, mezipřistání dopravy nebo supermarketu.

K realizaci projektu budete potřebovat:

 • zvlášť upravené nebytové prostory;
 • zaměstnanci s odpovídajícím vzděláním;
 • uzavírání smluv s ověřenými dodavateli.

Ziskovost lékárny je přímo úměrná obratu léků. Vzhledem k zvláštnostem právních předpisů podnikatelé stanovili vysoké přírůstky na určité skupiny drog. Další příjmy pocházejí z prodeje zdravotnického zařízení, hygienických potřeb, kojenecké výživy.

Podnikatelská myšlenka č. 10 - Otevření obchodního domu pro děti

Předpokládané investice - 300 000 rublů.

Obecnou podstatou myšlenky je uspořádání malého obchodního domu pro přijetí zboží k prodeji od zákazníků pro účely následného dalšího prodeje s přihlédnutím k určité provizi prodávajícímu. Tato oblast působení rychle roste. Kvalitní dětské zboží je velmi náročné, zvláště ve světle finančních úspor v mnoha mladých rodinách.

Hlavní náklady se týkají pronájmu malého pokoje, jeho opravy a vybavení obchodním vybavením, nábytkem a porosty. Projekt nevyžaduje nákup zboží ve velkoobchodních skladech, ale důležitou součástí je neustálá inzerce, která přiláká potenciální kupce a prodejce.

Obchod je lepší otevřít v hustě osídlené oblasti, v blízkosti obchodů s potravinami nebo dětských polyklinik. Malá investice bude vyžadovat:

 • barevné dekorace fasády;
 • obsah stránek nebo skupin v sociálních sítích;
 • mzdy zaměstnancům.

Pro takový projekt považují dobří ekonomové úroveň ziskovosti za 12-15%. S denním obratem 15 000 rublů může mít měsíční čistý zisk, čistý ze všech výdajů, 30 000 rublů. Úspora může být dosažena tak, že se takový podnik stane rodinným podnikem a nepřidělí cizince.

Podnikatelská myšlenka č. 11 - Zahájení školení

Důležitost této myšlenky spočívá v tom, že rodiče nezaplatí peníze na děti ani v době hospodářské recese. Soukromé školy pro studium cizích jazyků nebo přípravu dětí pro USE nemusí být během krize cenově dostupné pro některé rodiče, avšak rozpočet soukromé kurzy (individuální nebo jako součást malé skupiny) jsou docela reálné.

Navrhované investice závisejí na rozsahu podnikání. Můžete si zakoupit veškeré potřebné interaktivní nástroje pro školení a organizaci školení doma nebo pronájem kancelářských hodin v hodinách. Zbývající náklady půjde na reklamu: v sociálních. sítí, na bulletinových deskách, novinách apod.

Obchodní myšlenka č. 12 - Zemědělské produkty

Během krize vzrostou ceny ve velkých supermarketech. V tomto období se stává realizace zemědělských produktů přímo od zemědělce obzvláště naléhavá. Poté, co jste obdrželi všechny potřebné doklady, můžete uspořádat stacionární bod na trhu nebo mobilní prodej: mléko, vejce, tvaroh, vepřové maso, hovězí maso, drůbež atd.

Počáteční náklady budou záviset na rozsahu podnikové organizace. Možná budete muset koupit speciální nádrž na mléko, půjčit si nákupní pavilon nebo najmout prodávajícího a řidiče. Navíc můžete vyvinout individuální design pro vaši firmu, včetně nákladů na značkové nálepky na automobily a výrobky.

Obchodní myšlenka № 13 - Obchod "vše za jednu cenu"

Předpokládané investice - 700 000 rublů.

Za zmínku stojí, že všechny obchody na trhu v této oblasti "rostly" během krize. V úsilí o ziskovou cenu lidé mají tendenci šetřit co nejvíce, a to častěji navštěvovat prodejny s pevnou cenou. Sortiment bude záviset na vašich preferencích z cenově výhodných výrobků na výrobky pro domácnost.

Můžete si koupit franšízu nebo otevřít obchod sami. V každém případě bude podstata podobná. Náklady půjdou na:

 • pronájem pokoje;
 • nákup komerčního vybavení;
 • první zásilka zboží;
 • najímání zaměstnanců.

Stejně jako v každém oboru, nezapomeňte na úspěšné umístění zásuvky: rušnou ulici, průchodnou zónu.

Jako dodavatel můžete zvážit možnost nákupu zboží z Číny.

Obchodní myšlenka č. 14 - podnikání za účelem výroby nebo importu

Import náhrady - klíčový moment při organizaci podnikání v době hospodářského poklesu. Kromě toho je politika státu zcela zaměřena na tuto stranu. V organizaci výroby v naší zemi existuje mnoho grantů a investic třetích stran. Pro některé to může být nové, ale zboží může být přepravováno nejen z Číny, ale také z Číny! Mnoho potravinářských výrobků má vysokou cenu a pokud je schopno organizovat dodávku, je však možné mluvit o perspektivním podnikání.

Kromě toho se v době krize dovážené výrobky zvyšují v důsledku menových skoků. V tomto ohledu se zvyšuje poptávka po domácím zboží se stabilními, rozumnými cenami. To je základ organizace organizace výroby.

To může zahrnovat zemědělských produktů (med, ořechy, maso, mléko, sýry atd.) textilní výroba, konzervace (ryby, obiloviny, zelenina atd.), čerstvou zeleninou a ovocem a mnohem více.

Obchodní myšlenka № 15 - Salon krásy doma

Předpokládané investice - 30 000.

Popularizace řemeslníků, kteří přijdou do vašeho domova a připravují se na důležité události, získala svou důležitost právě v krizi. Kosmetické salony neznižují ceny za své služby, ale soukromí kadeřníci, make-up umělci, manikéři si berou mnohem méně peněz, kromě toho, že se nepotřebují podělit s majitelem a platit za pronájem.

Veškeré počáteční náklady půjdou na přechod speciálních kurzů, na nákup potřebného vybavení a reklamy. Chcete-li připravit portfolio, můžete vyzkoušet své dovednosti na blízké příbuzné, přítelkyně.

V této oblasti reklama v svatebních časopisech, sociálních sítích a jednoduše na doporučeních funguje dobře.

Závěr

Nyní víte, co otevřít podnik v krizi. Nejde o postupné pokyny, ale o nápady. Budeme rádi s vámi diskutovat o komentářích týkajících se drobného podnikání v době krize a čekáme na Vás nápady, které podle vašeho názoru můžete začít v Rusku během krize.

A také se podívejte do sekce - Nápady malého podnikání. Najdete zde ještě další sbírky článků s obchodními nápady.