Příběh o úspěchu: jak jsem otevřel salon krásy od začátku

Rozhovor s podnikatelem Yevtihovou Julií

Nyní je trh v oblasti kosmetických služeb plný různých nabídek. Mnoho pánů přijímá zákazníky doma, někdy přemýšlí o vytvoření vlastního salonu. Náš dnešní host Julia Evtihová odešel od soukromého mistra k řediteli kosmetického salonu a je připravena podělit se o její profesní historii.

Hlavní teze rozhovoru

 • Typ činnosti: majster a manikúra, make-up artist
 • Umístění firmy: Rusko, Bryansk
 • Zaměstnání před začátkem podnikání: školačka
 • Datum zahájení podnikání: 2014
 • Organizační a právní forma podnikání: individuální podnikatel
 • Částka počáteční investice: 100 000 rublů.
 • Zdroj počátečního kapitálu: vlastní úspora
 • Doba návratnosti investice: několik dní
 • Vzorec pro úspěch: Milovat krásu a estetiku, léčit zákazníky laskavě, být náročný na sebe a svou vlastní práci.

Dobrý den, Julie, řekněte nám, jak jste přišel s nápadem otevřít kosmetický salon?

Myšlenka zahájení vlastního podnikání se objevila už dávno, od školních dnů. Nejvíce se jedná o kosmetický průmysl. Po promoci dokončila kurzy majstra manikúry, začala se vyvíjet tímto směrem. Po polovině roku pracoval v kosmetickém salonu, když jsem studoval tuto oblast zevnitř, rozhodl jsem se, že v budoucnu otevře svůj vlastní salon.

Proč jste zvolili tento směr?

Tento směr se úplně shodoval s mými zájmy, od dětství jsem se zabýval výkresem a neustále jsem sledoval programy pro změnu obrázků pro dívky a ženy. Pak jsem začal zkoušet různé varianty nail art, byl jsem dobrý v kreslení vzorků, míchání barev a zdobení nehtů s flitry. Připadalo mi to kouzelná a tvůrčí činnost!

V jaké oblasti činnosti jste pracovali před rozšířeními o nehty?

Začala jsem pracovat jako nehty hned po škole, v jiné oblasti jsem nefungovala a nebyla žádná zvláštní touha.

Jak dlouho jste poskytovali služby doma, než se rozhodnete otevřít salon? Co to vyvolalo?

Před otevřením salonu jsem pracoval doma 5 let. Byl to skvělý plán pro mě. Líbilo se mi, že mohu rozdělit svůj vlastní čas, nemusím se spoléhat na někoho, řídit se pravidly jiných lidí, kdykoli můžete jíst nebo relaxovat v oknech mezi zákazníky. Práce doma dává dobré předpoklady pro podnikání v budoucnu, zvyknete si spoléhat pouze na svou vlastní sílu. Navíc jsem jasně pochopil, že plat jde přímo do rukou, na rozdíl od práce v salonu, kde dáváte zaměstnavateli část peněz.

K přijímání klientů jsem vybavil samostatnou místnost, zavěsil tam diplomy, krásně uspořádané doplňky. Téměř vždy klienti sledovali zajímavé filmy v průběhu procedury, takže čas plynul rychle a nepatrně. Je důležité vytvořit esteticky příjemné prostředí, zvláště pokud pracujete doma, nikdo rád jít k veliteli, pozdraví návštěvníky v kuchyni či ložnici s polurazobrannom postele. Pokud se rozhodnete vzít zákazníky doma, měli byste pro mini salon rozdělit samostatný roh!

Co Vás vyzvalo k založení vlastního podnikání?

V mé práci jsem stále musel pracovat s materiály, jako je akryl. To je poměrně silný materiál, hřebíky po dlouhou dobu nepotřebují opravu. Ale mnozí majitelé vědí, že akryl má trvalý specifický zápach. Doma, bylo s ním obtížné pracovat kvůli nemožnosti neustálého větrání místnosti. Vůně se shromažďovala, zžívala se na tapetě, často mi bolela hlava a moji příbuzní se neustále stěžovali. Takže došlo ke změně pracovních prostor.

Jaké služby máte ve svém salonu k dispozici?

V mém salonu jsou služby pro ošetřování vlasů, všechny druhy kadeřnických služeb, manikúru, pedikúru, gel-lak, prodloužení nehtů, make-up a korekci obočí. Také můžeme vybrat a vytvořit večerní nebo svatební obraz.

Jaké vybavení potřebujete k otevření salonu?

Zařízení bylo často na skladě - lampy, dezinfektory, vysavače, stroje a nástroje na manikúru. Bylo nutné zakoupit pouze nábytek a vybavení pro kadeřnictví a pedikúru.

Kolik peněz jste vynaložil na otevření? Byla to hotovost nebo úvěr?

Otevření trvalo asi 100 tisíc. Byla to hotovost.

Jaké typy reklam jste použili a použili? Který z nich ukázal největší účinnost?

Vše o online inzerci Hodně užitečných článků.

Používáme téměř všechny typy reklamy - vedeme skupinu (http://vk.com/miledibryansk) a stránky v sociálních sítích, umísťujeme reklamy do novin, objednávajíme bannery, reklamní značky. Každý nový klient má vždy k dispozici několik vizitek, aby je mohl distribuovat přátelům a příbuzným.

Nejúčinnější je reklama na internetových zdrojích. Když dívky chtějí najít dobrého mistra, nejdřív půjdou do sociálních sítí: přečtěte recenze, podívejte se na příklady prací, opusťte otázku. Neustále aktualizuji portfolio s čerstvými fotografiemi, aby ti, kteří si přejí, mohli ocenit moje úroveň a udělat pozitivní dojem.

Co přitahujete zákazníky? Jaké výhody jim můžete nabídnout?

Již máme osvědčenou základnu zákazníků. Vybírají náš salon pro optimální poměr ceny a kvality.

Výhody - práce na svědomí, levné, stylové a vysoce kvalitní! Také v salonu "Milady" je vždy přátelská, přátelská atmosféra, zákazníci přicházejí a relaxují, smát se, vyprávět zajímavé životní příběhy. Někdy půjdete do prémiových učeben, vše je neuvěřitelně krásné a módní, ale přísné, není teplo.

Máte nějaké akcie?

Přibližně jednou za tři měsíce zajišťujeme bezplatné manikúrní shromáždění, poskytujeme slevy pro všechny typy služeb.

Také často nabízíme klientům malé příjemné bonusy, například bezplatnou SPA proceduru na ruce, můžeme nakreslit květinu nebo pokrýt několik hřebík štrasemi, a to bez nákladů. Je důležité zdůraznit, že postup je určen konkrétnímu klientovi. Trifle a návštěvníci jsou potěšeni!

Kolik lidí si podniklo, aby podniklo?

Teď mám dva páry manikúry a kadeřníka. Spolupracovali se mnou od samého začátku. Jedna holka je moje přítelkyně, já jsem ji učil, jak stavět a manikovat.

Jaké potíže jste narazili při otevření salonu a v průběhu práce? Co se stalo okamžitě a co ne?

Pravděpodobně jediným problémem je nejprve nedostatek financí. Dlouho jsem se bál, že nemohu koupit veškerý potřebný nábytek a vybavení. Chtěl jsem okamžitě vyzdobit interiér co nejpohodlně a pohodlně, byl jsem citlivý na názor každého klienta. Ale pak jsem začal vnímat to jednodušší, hlavní věc udržovat čistotu a pořádek.

Nyní je mnoho nábytku a příslušenství již zakoupeno, když jsou volné peníze, utratí za chybějící věci pro salon.

Jakou právní a organizační formu podnikání jste si zvolili?

Existují konfliktní situace, kdy se klientům výsledek nelíbí? Co děláte v tomto případě?

Nepamatuji si takové situace, ale pokud k tomu dojde, jsme připraveni nabídnout bezplatnou službu jako náhradu.

Jak dlouho jste hledali vhodné prostory k pronájmu?

Ne, hlavním úkolem bylo najít ekonomický a útulný pokoj. Nájemné je nyní poměrně drahé, musel jsem vybrat mezi elegantním nábytkem a cenou. Zastavili jsme se na střední verzi a nezklamali, ne všichni návštěvníci se zajímají o drahý design, hlavní věc je atmosféra a vysoká kvalita služeb!

Kolik lidí v průměru denně podáváte? Existuje v kráse sezónnost?

Průměrně 10 osob. V létě poptávka po nehtových službách, samozřejmě, více než v zimě. Prudký příliv zákazníků je pozorován před ostatními významnými svátky nového roku. Pokles je patrný na podzim av lednu.

Jaké jsou cíle a cíle budoucnosti? Plánujete rozšířit a zavést nové služby?

V blízké budoucnosti chci najít dobrého kosmetička a také poskytnout

plný rozsah služeb pro léčbu a obnovu vlasů.

Jak dlouho trvalo dosažení soběstačnosti?

Samostatnost se stala téměř okamžitě.

Jak se na sebe postaráte v cenovém segmentu?

Ekonom, ve kterém kvalita nezávisí na ceně. Poskytujeme služby na úrovni špičkového salonu, ale za přijatelné ceny.

Kdokoliv se může naučit stavět nehty?

Daleko od všech je důležité mít větší pocit krásy a estetiky, abychom mohli dobře čerpat. Vyrobte krásné nehty - je to polovina bitvy, musí se vydržet až do příštího založení a to je 3-4 týdny. Někdy musíte opravit práci ostatních mistrů a okamžitě si všimnete, jak je manikúra vyrobena bezstarostně a neprofesionálně.

Jaké kurzy musíte předat, jaké certifikáty jsou požadovány pro získání budoucího vysoce kvalifikovaného mistra v budování? Jaké úspěchy máte?

Chcete-li se stát oblíbeným mistrem, musíte mít mnoho teoretických a praktických znalostí. Hlavní jídla, která by měla zvládnout jakýkoli profesní - gelové nehty, akrylové, nail design, malba, manikúra, pedikúra, gelové lak.Eti kurzy jsem zvládl na začátku činnosti.

Samozřejmě, teorie nestačí, skutečná dovednost přichází s lety. Často říkají: "Chcete-li pracovat v oblasti krásy, velká mysl není nutná." Ale proč zákazníci vždy jdou na stejného pána, zatímco druhý je vyloučen? Proč profesionální tvorba nehtů trvá měsíc, a týden později se může stát nekvalitní stavba? Je to vše o dovednostech a zkušenostech mistra, tyto vlastnosti jsou vybírány klienty a jsou připraveni platit peníze.

Také před několika lety jsem obdržel certifikáty mistra pro rozšíření řas a absolvoval výcvik umělkyně make-upu, ale mou hlavní cestou je tvorba nehtů a nehtů.

Existuje šanci, aby začátečník okamžitě dosáhl úspěchu v tomto oboru, jak pochopit, že se můžete přesunout na novou úroveň?

Začátečník má jen málo příležitostí, kosmetický průmysl je nyní plný nabídek. Chcete-li otevřít své podnikání, musíte to dobře pochopit. Právě návštěva kosmetických salonů nestačí, musíte v této oblasti pracovat osobně, je dobré studovat všechno. Je důležité rozvíjet klientskou základnu, získat důvěru a pevně se usadit na tomto trhu.

Doporučuji nově příchozím určitou dobu, aby si s prací se svými přítelkynami nebo drželi promo akce za snížené ceny, jako v případě špatné služby, můžete vydělat špatné jméno. Nezapomeňte se zeptat, zda se vám líbí výsledek, označte své chyby. Vyhodnoťte kvalitu manikúry prováděné v týdnu, pokud nehty vypadají perfektně, nevidíte žádné chyby, pak je to dobře.

Nyní, obtížné ekonomické situace v zemi, lidé se snaží zachránit na mnoha věcech, a také na kráse. Má to vliv na počet zákazníků?

Ano, krize ovlivňuje. Ve srovnání s loňským rokem jsou zákazníci podstatně méně. Ale je těžké říci přesný důvod, časové období může také ovlivnit, podzim není nejúspěšnější čas pro salóny krásy.

Co poradit těm, kteří chtějí otevřít salon krásy v krizi, stojí za to zkoušet?

Myslím, že to stojí za to, závisí to na samotné osobě, a nikoliv na krizi a dalších okolnostech. Pokud se zodpovědně zaměříte na tuto záležitost, budete moci zvýraznit výhody salonu, zákazníci se určitě ocitnou. Kromě toho se některé společnosti nyní uzavírají, což vytváří prostor pro druhé.

Vaše rady začínajícím podnikatelům?

Nezůstávejte do oblasti krásy, protože to považujete za módní, v poptávce nebo s názorem, že je možné vydělat si dobré peníze. Mělo by to být opravdu zajímavé pro vás. Je také důležité si uvědomit, že prodloužení nehtů je nejen krásným výsledkem a flitry, ale i pečlivým a často monotónním pracovním dnem. Prach neustále letí, musíte dýchat škodlivou barvu, často prsty a bolest zad, ale to jsou minusy, samozřejmě existuje více plusů!

Také bych radil ušetřit na potřebné vybavení pro zpracování nehtů, nezbytná technika výrazně zjednodušuje a urychluje práci. A otázka času je důležitá pro mnoho zákazníků, nikdo nechce sedět po dobu 4-5 hodin na postupu stavby, pokud to dokážete dvakrát rychleji.

Váš recept na úspěch?

Pokud se rozhodnete stát se podnikatelem, přestaňte přemýšlet a jednat, a pokud jednáte, pak jděte do konce!

Váš salon krásy: Tipy pro praxi

Rozhovor s podnikatelem:

Váš salon krásy: Tipy pro praxi

Webové stránky openbusiness.ru společný projekt Společenství informačních portálů, malá podpora podnikání navazuje na cyklus rozhovorů s úspěšnými podnikateli, kteří jsou ochotni podělit se o své vlastní zkušenosti ze zakládání podniků a pomoci začátečníkům, aby jejich první kroky v podnikání.

„Téměř všechny kosmetické firmy uskutečnění prodeje všech aktiv paketů, tedy nepravděpodobné, že dostanete koupit“ jen vše, co potřebujete, abyste mohli začít. „A když mluvíme o známých značek, musíme pochopit, že náklady na tyto obaly budou značné.“

Ekaterian Lobanová - rozhodl se dělat to, o čem mnozí sní - o založení podniku. Dnes provozuje prosperující kosmetický salon "Emirate" a je připravena podělit se o vlastní zkušenosti s začínajícími podnikateli. O tom, co specifika salónu podnikání, a co by mělo být připraveno pro začátečníky, Catherine řekla v tomto rozhovoru na portálu openbusiness.ru

Catherine, řekni nám něco o vaší společnosti.

Jsem ředitelka kosmetického salonu "Emirát". Byli jsme na trhu již 2,5 let. Náš salon je prvotřídní salon. Poskytujeme všechny druhy kadeřnických a kosmetických služeb. Často se ptala, kde se narodil salon? Odpověď je docela jednoduchá, chtěla jsem, aby se v našem městě, kde není mnoho slunce a tepla, objevila oáza, kde naši hosté mohou mít kdykoli v roce příjemnou atmosféru.

Bylo pro vás snadné rozhodnout se stát se podnikatelem? Jak jste přišel k myšlence zahájení tohoto konkrétního podnikání?

Před otevřením salonu jsem pracovala jako majsterka manikúry. Když bylo možné zahájit podnikání, zvažovala jsem různé možnosti, studovala všechny druhy směrů. V důsledku toho jsem dospěl k závěru, že tento typ podnikání bude nejvýnosnější. Domnívám se také, že při zahájení podnikání musíte nejdříve studovat zevnitř, vidět úskalí, takže později bude méně překvapení.

Rozhodnutí o otevření vlastního podnikání bylo snadné, ale samotné otevření vyžadovalo značné síly. Pracovně jsem dlouhodobě pracoval na podnikatelském plánu, četl jsem si rizika, přemýšlel o reklamních aktivitách. Jak říkají, oči se bojí a ruce dělají. Myslím, že hlavní věcí je rozhodnout se přejít od touhy po akce, pak všechno půjde samo od sebe.

Jaké potíže jste narazili v počátečních fázích podnikání?

Za prvé bylo důležité najít dobrý pokoj. Bylo třeba myslet na mnoho malých věcí. Za druhé, trh má obrovský počet různých produktů nabízených v práci a vybavení a je často obtížné určit. Mistři pracující v salonu jsou lidé tvůrčích profesí a nebylo snadné řídit tým, bylo důležité najít si vlastní přístup ke všem. Zde je řízení velmi odlišné od ostatních oblastí činnosti.

Podle vašich odhadů, jaká je minimální částka, s jakou dnes můžete začít podnikat? Jaké vybavení je nutné?

Při výpočtu nákladů je důležité očekávat, že v prvním salonu nemusí být velké zisky, takže musíte mít k dispozici akcie k pronájmu.

Téměř všechny kosmetické firmy vyrábějí všechny obaly v obalech, tj. je nepravděpodobné, že dostanete "vše, co potřebujete, abyste mohli začít." A pokud mluvíme o slavných značkách, měli bychom si uvědomit, že náklady na tyto balíčky budou poměrně velké.

Vybavení salonu není ani poslední chvíle. Při nákupu byste měli pochopit, že by to mělo být výhodné jak pro klienta, tak pro velitele.

A znovu by měly být zpoplatněny zp. zaměstnanců i reklamy. Dobrá reklama vyžaduje přibližně 30% celkových nákladů na investice do podnikání.

Co můžete ušetřit a proč nešetřit peníze?

Odpověď na tuto otázku závisí na tom, na kterou klientelu spoléháte, což je pro ni důležité. Ale pokud se zobecníte, řekl bych, že můžete ušetřit na dokončení prostor a neinvestovat do těchto bláznivých peněz. Ale nikdy bych ušetřil spotřební materiál. Barvy, krémy, make-up musí být vysoce kvalitní, profesionální a proto nejsou levné.

Jaký zisk můžete očekávat ve svém podnikání? Jak dlouho jste zaplatili počáteční investici?

Trvalo mi minimálně 2 roky, než jsem zaplatil počáteční investice do podnikání. V tomto podnikání je běžná doba návratnosti 3-4 roky.

Pokud jde o ziskovost, průměrný příjem z 1 křesla je 30 000, pak závisí na počtu míst. Na kosmetologii je těžší vypočítat, protože služby mohou být odlišné. Je to jedna věc, pokud salon poskytuje nejzákladnější služby - čištění, balení atd., Druhá je med. služeb (vyžaduje to licenci). Med služby jsou mnohem dražší a přinášejí vyšší zisky v poměrně nízkém čase. Pokud je salon na trhu několik let, pak s dobrým zatížením nebude zisk nižší než 10 000 dolarů.

Na výběr, které odborníci by měli věnovat zvláštní pozornost. Jak jste vybrali klíčové zaměstnance a organizovali jejich práci?

Velitelé jsou v tomto oboru prakticky klíčovými osobami. Většina úspěchu závisí na nich. Hledal jsem většinu svých mistrů prostřednictvím známých. Samozřejmě, že je žádoucí, aby pán byl s jeho klientelou, pak by bylo mnohem jednodušší, aby nový salon začal, dokud jeho klientela nebyla vyřešena.

Na začátku činnosti je pravděpodobně snadnější přilákat mistra k platu, protože možná katastrofální měsíce, a pak v procentu z týmu jen běžet, pak pro každého je výhodnější kus-sazba.

Pokud jde o pracovní plán, podle mého názoru je optimální schéma 2/2. S tímto plánem a klient nebude čekat na mistr a master je nejvhodnější. U nás v interiéru takový rozvrh + pokud je příležitost a klient je naléhavě nutný druhý den, pán vždy opustí pod klientem.

Mám velmi přátelský tým a všichni patří do našeho salonu, jako k našemu, a oni jsou nemocní pro celou duši. Je důležité vytvořit takovou atmosféru a úspěch je zajištěn!

Jak vyřešíte problém levých zakázek, které jsou charakteristické pro mnoho kosmetických salónů?

Nemáme žádné problémy s "levým rozkazem". To je způsobeno tím, že náš klient nechodí domů k pánovi, řekněme, barví vlasy. Neexistují vhodné podmínky pro práci doma, nejsou dodržovány bezpečnostní standardy, jako sterilizace nástrojů apod.

V souladu s tím se žádný klient, který si nebude respektovat, to udělá. Pokud jde o spotřební materiál, pak je opět otázkou, zda mistr pracuje a zda je v salonu. Pokud má zaměstnanec zájem o rozvoj, pak se nebude zabývat drobnými krádežemi, nebudete toho hodně vydělávat.

Co můžete říct o konkurenci ve vašem podnikání?

Dnešní soutěž je opravdu skvělá, a to zejména proto, že všechny salony nabízejí plus nebo minus stejné služby, ale všem svým zákazníkům. Každý klient najde svůj salon, který je útulný a pěkný.

Existuje ve vašem podnikání sezónnost?

Cítili jsme sezónnost poměrně silně. Během mimo sezónu, zkuste strávit více akcií, jak zvýšit publicitu, nabízíme zákazníkům celou řadu „balíčků“ služeb. Ale i v sezóně nebude zvyšovat ceny, protože konkurence je velká, a to je důležité neztratit klienta, ale v té době velkého přílivu zákazníků nabídnout něco nového, co předtím neexistovalo, je důležité mít zájem.

Je zřejmé, že během doby, kdy jste pracovali, jste zkoušeli různé způsoby reklamy. Jaké reklamní média prokázaly svou účinnost a jaké jste nakonec odmítli?

Jakákoli reklama funguje tak či onak. Existuje více specializovaných publikací, například, když jsme se zaměřit na nevěstu a dát reklamy v svatební časopisech, pokud budete potřebovat podporu konkrétní služby, nebo se jen chcete připomenout kabiny.

Dále se účastníme propagačních akcí, spolupracujeme s módními přehlídkami (defile na Nevě), účastníme se soutěží (Nevsky Charm). Jakákoli reklama přináší výsledky, ale jejím cílem je odlišný, založený na obrazech, pokaždé zaměřený na zvýšení klientské základny nebo jednoduše oznamování nových služeb.

Jak vidíte vaše vyhlídky na další rozvoj vašeho podnikání? Máte v plánu rozšířit nebo otevřít související oblasti?

Neexistuje žádný limit pro dokonalost. Jakékoliv podnikání by mělo růst a rozvíjet. Především se snažíme neustále zvyšovat počet služeb a kvalitu. Tito mistři pravidelně absolvují školení a další vzdělávání. Brzy plánujeme otevřít druhý salon.

Na základě vašich zkušeností, co byste doporučil těm, kteří právě plánují zahájení tohoto podnikání?

Hlavní věc, podle mého názoru, je studovat vše důkladně zevnitř, porozumět všem malým věcem, nebát nic a odvážně pokračovat!

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Podnikání v salonu: 13 praktických nápadů + 1 ​​finanční výpočet

Sdílejte novinky v sociálních sítích

Jak překonat složitost provozování salonu?

Dnes je mnoho kosmetických firem na křižovatce. Chcete-li zvýšit nebo snížit ceny? Prodáváte salon nebo pracujete? Jak ušetřit a učinit vaše podnikání ziskové? Jak vytvořit kosmetický salon / kosmetologické centrum / lázně v době ekonomické nestability? O tomto a mnohem více si přečtěte v tomto materiálu.

* Tento materiál jsme připravili v rámci speciálního projektu intelektuální a ekonomické pomoci kosmetickým salónům, iniciovaný firmou Salon Marketing v období hospodářské nestability v zemi.

 • Ceny za služby pro krásu nyní vzrostou?
 • Zavádíte nové věrnostní programy pro zákazníky?
 • Víte, proč zákazníci obcházejí svůj salon?
 • Musím i nadále investovat do reklamního salonu a kolik?
 • Takže je výhodné pronajmout si místo pro pány? Počítám

ZMĚŇTE CENY NEBO NE?

V souvislosti se změněnými podmínkami na trhu je tato otázka položena mnoha manažery a majiteli kosmetického průmyslu. Rozhodli jsme se přemýšlet, ale jak to uděláme? Ukázalo se seznam doporučení prvních šesti bodů.

 • Hlavní cena by zůstala nezměněna.

P.S. Pokud jste neposkytla žádný významný tok klientů a povědomí o vaší kosmetický salón, kosmetický kliniku nebo lázně neočekávali, že inovace vám okamžité výsledky provedené. Ale musíš někdy začít?

Poznámka: Pokud si stále nejste jisti, co vzít, nebo nemáte konkrétní obchodní plán, kontaktujte nás prosím na Salonu marketingu a budeme provádět audit vašeho podnikání, vytvořit finanční plán pro nadcházející měsíce a společně s vámi odvodíme kosmetický salon na dobrá finanční výkonnost.

INTERAKCE S DISTRIBUTORI KOZMETIK

V této části budeme hovořit o nalezení přijatelného kompromisu mezi kosmetickými salony a dodavateli zařízení a výrobků. Takže bez narušení obrysů předchozí části bychom tak učinili: dostali by se vedení distribučních společností, které prodávají zařízení a kosmetiku pro salony krásy, s návrhem, který zahrnuje několik aspektů interakce. O tom - dalších sedm krocích.

Vývoj salónních podnikatelských podniků

Vývoj salónních podnikatelských podniků

Jaký by měl být rozvoj salonu? S největší pravděpodobností by se měla pohybovat směrem k vytváření sítě. Existuje několik způsobů, jak tento pohyb: na úkor vlastních nebo vypůjčených prostředků nebo získáním dalších hotových podniků s následnou reorganizací podle jejich koncepce. Možná, že formulovat koncept franšízy a následnou propagaci s pomocí tohoto nástroje.

Rozhodnutí o vytvoření podniku "od začátku" nebo o obnovení "pro sebe" již je připraveno závisí na dostupnosti sil, zdrojů, času a schopností organizátorů.

Při nákupu hotových podniků s různým stupněm úspěchu čeká na budoucího majitele velké množství "úskalí".

Nejprve se pokuste porozumět důvodům prodávání tohoto podniku jeho majitelům. Případy prodeje úspěšného podnikání jsou poměrně vzácné. Nejčastěji na prodej je skrytý důvod, například neefektivní správa, špatná pověst, špatná marketingová politika atd.

Příklad 29

V Moskvě bylo plánováno prodávat provozní salon. Kupující se obrátili na poradce o pomoc při získávání tohoto objektu. Odjezd na místo a seznámení s charakteristikami salonu s objasněním budoucí koncepce podnikání na tomto místě vedlo k tomu, že provozní podnik byl koupen jako nemovitost. K tomu došlo z několika důvodů:

• Pojetí nových vlastníků vyžadovalo významné změny a přepracování stávajícího podniku, což vedlo k vytvoření nového vzhledu a změny obsahu;

• Dokumentace povolení pro tento podnik byla platná dalších šest měsíců, poté by bylo nutné získat oprávnění znovu.

Proč se tento podnik prodává? Protože ho majitel dala řízení dcery, které ji změnily v "ruiny", přičemž všechny peníze z podniku a nic investovat do vývoje.

Nákup hotových podniků je důležitým krokem v rozvoji podnikání. Jaké jsou jeho výhody a nevýhody?

Takže začněte s plusy. Plus první a jediná. Nákup hotových obchodů může výrazně zkrátit dobu uvedení nového podniku na trh. Zároveň je již k dispozici dokumentace umožňující povolení, opravy a sanace jsou prováděny, vybavení je zakoupeno, zaměstnanci jsou rekrutováni, podnikání se pohybuje.

Další mínusy. Za prvé, musíte se podívat na to, co kupujete, podnikání nebo něco jiného. Například jako podnik si můžete koupit jen shell, "obal", legálně registrovanou firmu, ve které nic není. Krásné jméno, místo, design. Současně může mít tento podnik vážné dluhy, například na úhradu nájemného, ​​platy zaměstnancům, jiné platby.

Příklad 30

Investor se rozhodl koupit kosmetický salon umístěný v jednom z hotelů. Po důkladném seznámení s tímto podnikem jsme zjistili následující skutečnosti. Plocha salonu je 70 metrů čtverečních. m. Předpoklad nájemného. Je k dispozici dokumentace k povolení. Hlavní oblasti činnosti - kadeřnické služby, manikúra, pedikúra, kosmetické služby. Podnik pracuje i v hotelu. Hotel je poměrně slavný, v centru města. Předpokládaná hodnota transakce je 100 000 USD. e. Důvodem pro prodej podniku je touha investovat výnos z transakce do jiného projektu. Měsíční zisk činil zhruba 3000 let. e. Investor byl doporučen, aby tuto transakci opustil z několika důvodů:

1) vysoká cena transakce na nákup kosmetického salónu: za účelem navrácení investovaných prostředků by bylo nutné aktivně pracovat po dobu 2,5 roku bez možnosti dalších investic do vývoje prostřednictvím zisku z činností. Skutečná návratnost - 3 roky;

2) v nájemní smlouvě byla doložka, podle které by vlastník prostor mohl za určitých podmínek ukončit smlouvu do dvou týdnů. Takové nuance znemožňují podnikání budoucnosti;

3) ke zvýšení efektivity tohoto salonu by bylo zapotřebí další investice, protože je třeba vybavit prostor pro pedikúru, kosmetickou kabinet, halu a náklady na reklamu.

Závěr z tohoto příběhu. Je nutné podrobně analyzovat zakoupený podnik nejen na základě kontroly dostupného interiéru, vybavení, umístění, ale také z pohledu ekonomiky podniku.

Za druhé, je možné, že získáváte podnik s rozptýlenou pověstí. To pravděpodobně slouží jen jako hlavní důvod prodeje.

Příklad 31

Investor se chystá koupit již několik let otevřené, kosmetický salon v centru Moskvy. Cena byla poměrně mírná. Finanční prostředky investora však byly omezeny touto částkou. Nájemné budovy lemovaly dlouhodobě, „nuance“ v nájmu nebyli vlastníky areálu jsou nastaveny na spolupráci. Podrobný úvod do společnosti a její historie umožnil poradci pochopit, že hodně z vnitřku „poskvrnil“ pověst, kromě krytého požadované významné modernizaci jako zařízení flotila je zastaralá a dává velmi nevalné výsledky. Investor odmítl dohodu z následujících důvodů:

• Aby se zvýšila reputace salonu, byla zapotřebí seriózní reklamní kampaň zahrnující úplnou změnu jména, firemního stylu, změnu interiéru a změnu seznamu služeb;

• podnik měl významný zahraniční dluh. Investor nebyl připraven na další náklady. Dohoda se neuskutečnila.

Nákup podniku je možné formou změn majitelů, přidělení vlastnických práv, zavedení správy podílových listů. Pokud v rámci takové transakce nastane změna právní formy podniku nebo jejího jména, bude tato akce znamenat zrušení předchozích povolení pro druh činnosti a opakované přijetí všech potřebných dokumentů.

Také při uzavírání takových transakcí se doporučuje podrobně studovat všechna ustanovení právních dokumentů nezbytných k tomu. Vzor smlouvy o prodeji podniku je uveden v příloze 18.

Jak zajistit trvalý rozvoj podniku

Souběžně s velkým světem, ve kterém žijí velké lidi a velké věci, existuje malý svět s malými lidmi a malými věcmi. Ve velkém světě byl vynalezen vznětový motor, byly napsány mrtvé duše, byla postavena vodní elektrárna v Dnepropetrovsku a byl proveden let po celém světě. V malém světě byla vynalezlá plačí bublina "jít pryč", byla napsána písně "Bricks" a byly postaveny kalhoty stylu "zplnomocněnec". Ve velkém světě jsou lidé přemíněni touhou přenést lidstvo. Malý svět je daleko od takových velkých záležitostí. Jeho obyvatelé touží po jednom - nějakým způsobem žijí, aniž by cítili hlad. Malí lidé spěchají pro ty velké. Chápou, že musí být v souladu s dobou a teprve pak jejich obchodník může najít prodej.

I. Ilf, E. Petrov "Zlatá tele", 1931

Tabulka 27. Porovnávací charakteristiky podniků "velkého" a "malého světa"

Známky, které se v podniku vyznačují od "malého světa", jsou dobře známé: obrat personálu, konflikty a intriky v týmu, pravidelná nejistota v prodeji, partneři - "podvodníci". Podnik dosahuje rychle hranice malého světa a zastaví se tam, jako by přes útes. Pocit hladu byl odstraněn, zůstávají jen neurčité vyhlídky, nesplněné ambice a bolestný pocit rychlého průchodu. Každý podnik má samozřejmě jedinečnou situaci, neboť každá nešťastná rodina je nešťastná svým vlastním způsobem (Tabulka 27).

Vedoucí je osoba, která staví svět, ve kterém chtějí žít jiní. Pokus o vybudování světa zaměřený na uspokojení zájmů několika konkrétních lidí je typický pro malý svět.

Podnik z "velkého světa" hraje vážnou roli v myslích zaměstnanců a zákazníků. O tom si pamatují, i když je to daleko. Mluví o tom, snu, plánují, chtějí něco zkusit novým způsobem.

Podnik z "malého světa" je jako ručník nebo rukojeť dveří, které lidé zvyknou bez povšimnutí. Proč takový rozdíl? Faktem je, že rozvoj podniku je vytvoření podmínek pro rozvoj rostoucího počtu lidí.

Pamatujte si

Rozvoj podniku je vytvářením podmínek pro rozvoj rostoucího počtu lidí.

Právě na tomto principu vznikly společnosti, které jsou dnes známé pro celý svět: HP, Sony, Boeing, Microsoft... Vše začalo se skupinou nadšenců, kteří měli v některé garáži své sídlo. Pak někdo rychleji, někdo pomalejší, ale vždy následuje následující cesta: nábor zaměstnanců, vývoj a replikaci produktu, nové zákazníky, nové akcionáře.

Někdo může říci, že salonnictví není v tomto případě. Řekněme, že vše je blízké klientovi, měřítko není potřeba. Nebudeme hádat, stačí vzpomenout jména jako Chanel, Armani, Dior a tak dále. N. Zdá se, že mohou být více zaměřeny na klienta, než oblečení haute couture? Ale dnes lidé po celém světě mohou procvičovat eleganci a jedinečnost způsoby, které nabízejí tito a jiní módní mistři.

Pamatujte si

Každý si vybírá mezi "velkým" a "malým světem", mezi červenou a modrou pilulkou ve filmu "Matrix". Abychom porozuměli motivům pro rozvoj podniku, je třeba řídit se pravdou. Žádné další.

Vývoj, stejně jako zvyšování efektivity, často "spočívá" na jediném faktoru, "úzkém místě". Obrázek 6 ukazuje příklad hledání "úzkých míst" ke snížení kvality sítě kosmetických salonů.

Máte-li vytvořit tabulku z důvodů, které brání rozvoji malých podniků průmyslu krásy a stát se střídavě na klientských stránkách, režisérů a umělců, můžeme najít takové „úzká místa“: Ředitel, kterému je podnikatelský záměr, na částku základního kapitálu k rozvoji.

D. Collins a D. Porrak v knize "Built forever" odhalili mýty, že úspěch podniku vyžaduje:

Naopak autoři tvrdí, že dvojice srovnání společností působících na stejném trhu ukazuje, že přední společnosti často začínají s neúspěšnými projekty; podniky charismatických a talentovaných podnikatelů rychle po uplynutí času ztratily.

Obr. 6. Příklad použití grafu pro hledání "úzkých míst" v síti kosmetických salonů

Pokud jde o kapitál, vědci nedávno dospěli k závěru, že důležitost není velikost investic, ale jejich včasnost a soulad s kombinací úrovně vývoje společnosti, produktu (služeb) a trhu. Malé podniky, které se připravují na vstup na nové trhy s novým produktem nebo službou, potřebují investice, nejprve však nejsou velké.

Pokud jde o hlavu, stále je pro něj značný požadavek. Nicméně, to není přímo příbuzné talentu. Vedoucí se musí rozvíjet a nalézt "úzká místa" ve své vlastní povaze. Každý tyto nedostatky zná. Nicméně první věcí pro vedoucího vývoje je vnitřní svoboda. Podřízení skutečně poslouchají vůdce a respektují ho, pokud je lepší, když je vlastní a rozhoduje samostatně, aniž by podléhal pokušením a tlaku životního prostředí.

Cíle jsou spojeny se životem, tvrdil Pavlov. Život je jen překonání překážek. Pro tým je skutečnost, že cíl je již silným motivátorem. Touha stát se "jediným", "nejvíce" nebo "prvním", nebo "prokázaným pro sebe a ostatní" pro podnik je životně důležité. Známý odborník v oblasti hospodářské soutěže M. Porter říká: "Podstata konkurenční strategie je vyjádřena dvěma slovy: být jiný".

Pamatujte si

Prodej společnosti nemůže růst rychleji než jeho schopnost přilákat lidi, kteří jsou schopni zajistit jejich rozvoj.

Co nabízí tak malý podnik, aby nejen přitahoval, ale také udržel zaměstnance? Podívejme se na jednoduchý příklad.

Příklad 32

Fotbal. Jakýkoli chlapec v Brazílii nebo ve Francii, který šel ven, aby vedl míč do dvora nebo na břeh, přispívá k celkovému úspěchu. Vyrostne, bude učit své děti, bude "bolet". Představujeme rozpočty soutěží, fotbalových stavebních projektů, fotbalových směrů společností jako Adidas nebo Puma. Desítky miliard ročně! Jak to funguje? Je to jen dobrý obchodní nápad?

Fotbal není jen hra. Toto je cesta rozvoje pro ty, kteří neustále hrají. Odsuzují se, zvládnou techniku. Hledají svůj limit v rychlosti a přesnosti a překonávají to. Chápou, že mohou dělat více tím, že hrají v týmu. Fotbal je jejich malý vesmír.

Pro ty, kteří se dívají, fotbal je jen iluze vývoje. Ale efekt vývoje těch, kteří hrají, okouzlují. Lidé chtějí vidět cestu. Podvědomě se každý chce odhalit. A další se objeví.

Dalším je ten, který se zvedá k Cesta. Obvykle ho nejprve někdo vede a někdo se blíží. Po dosažení určitého bodu může sám ukázat Cestu na další.

"Lidé říkají" - říká společnost MTS v jeho sloganu. Ve skutečnosti to lidé dělají. Vyberte si supermarket sady produktů, řídit auta, jít na sport. To vše jim pomáhá lépe se znát a rozvíjet.

Nejméně kvalifikované práce, které svěřují. Přesto nepřestaňte. Co je pro ně děláno, nesouvisí s jejich vývojem a správně. Ve "velkém světě" vedou jen vlastní praxi.

Příklad 33

Zakladatelé kompaniiHPBill Hewlett a Dave Packard hrdě prohlásil: „nejdůležitějším produktem“ od společnosti Hewlett-Packard „jsou vytvořeny podmínky pro práci konstruktérů.“ Cesta HP je cesta investic do technologického pokroku a efektivní implementace technických řešení.

Jakou praxi nabízí společnost McDonald's? Dělat radostně. Poloha v nabídce "Bez úsměvu". Jasné světlo a neustálou hudbu v pokojích. Veselost a veselost personálu. Obvyklé každodenní jídlo "McDonald's" dělá slavnostní, radostné. Dá se tvrdit, jak důležitá a hluboká je taková lekce, protože většina zaměstnanců tam zůstává méně než rok. Je však zřejmé, že úspěch McDonald's není úspěch jejich sendviče, ale úspěch jejich praxe.

Podniky v "malém světě" trpí skutečností, že jejich cesta nevede nikde. Zaměstnanci rychle dosáhnou dalšího prahu svých schopností, ale překonat je zpravidla třeba hledat jinou cestu, která se přestěhuje do jiného podniku. Spotřebitelům se obvykle nenabízí cesta do "velkého světa".

Chcete-li naplánovat vývoj vaší společnosti, odpovězte na otázku: Jakým způsobem zaměstnanec (velitel) vyvíjí maximum svých schopností? Kde bude mít další další?

Příklad 34

A. Dellos, jeden z největších moskevských restauratérů, rozvíjí několik restaurací a sítí, které každoročně otevírají nové. "Bochka", "Cafe Pushkin", "Mu-mu". Manažeři v nových sítích se snaží přilákat z počtu číšníků a správců, kteří již ve svých restauracích pracují.

Pamatujte si

Řízení - to není nic jako přizpůsobení lidí práci.

Zkušenosti rozvojových podniků ukazují, že se o komfort zaměstnanců nestará. Pochopili, že pohodlí vždy stagnuje, a proto se naopak snažili o nepohodlí. Prvky nepohodlí způsobují, že člověk hledá v sobě "překážky" a buď je překoná, nebo opustí podnik.

Vedoucí, samozřejmě, by neměl osobně poskytovat nepohodlí. Takzvané organizační mechanismy to dělají.

Organizační mechanismus nutí zaměstnance, aby podnikli nezávislé rozhodnutí. Organizační mechanismy plní řadu dalších funkcí: šíření informací, kontrola kvality, podpora prodeje. Jsou podobné semaforům a značkám na silnicích, které řídí činnost zaměstnanců, ale nevyžadují osobní zásah vůdce "gai-shnika".

Pamatujte si

Rozvoj vyžaduje pevné zásady.

Jak zůstává jednota podniku, když počet jeho zaměstnanců roste? Koneckonců, každá osoba je schopna zkreslit původní myšlenku, zkusit využít společnost ve svých vlastních zájmech. Navíc, aby přežili v rychle se měnícím světě, jsou společnosti nuceny neustále zavádět mechanismy, které stimulují pokrok. To znamená, lidé, výrobky, trhy, metody práce - všechno se mění. Jak si cesta zachovává schopnost rozvíjet lidi?

Cesta si zachovává svou hodnotu za podmínky, že všechny řádky, začínající vedoucím, dodržují zásady. Zásady tvoří klíčovou ideologii.

Příklad 35

Největší hotelový řetězec Marriott.

• přátelská obsluha a nejvyšší kvalita (zákazníci jsou naši hosté); "Daleko od domova by se lidé měli cítit vítáni mezi svými přáteli."

• Lidé jsou hodnotou číslo jedna, zacházejí s nimi dobře, zbytek bude následovat.

• Pracujte tvrdě, ale pro radost.

• Překonávání potíží přináší charakter. JohnsonJohnson.

• Společnost existuje pro "zmírnění bolesti a utrpení".

• "Máme hierarchii odpovědnosti: za prvé spotřebitele, pak zaměstnance, za třetí, společnost, a zatřetí akcionáře."

• Odměna za příležitosti pro zásluhy a osobní růst.

• Decentralizace - kreativita - produktivita.

Princip je absolutní autoritou podniku. Rozsah, v němž je vůdce schopen dodržovat zásady, vytváří jeho morální autoritu - nejdůležitější zdroj pro vůdce.

Jaké podmínky jsou nezbytné k určení klíčové ideologie (systém zásad) podniku.

1. Opravdu odráží nejdůležitější věc: význam činnosti, vztah k sobě a vnějšímu prostředí, základní hodnoty.

2. Zkušenosti úspěšných společností ukázaly, že optimální počet zásad - od tří do šesti (jinak je buď neúplnost, nebo zapomenout na některé zásady).

3. Zásady zaměstnancům ponechávají prázdnou kartu: vše, co není zakázáno, je povoleno.

Je také zřejmé, že zásady by měly tvořit jedinečnou povahu podniku. Se všemi obtížemi, které vznikají, když se podnik pohybuje dopředu, by zaměstnanci měli mít neustálou hrdost na jejich příslušnost.

Klíčovou ideologií je důležitější než popisy práce a písemné dohody. Všichni kandidáti na volná místa by měli být zkontrolováni na to, aby mohli vždy dodržovat ideologické zásady. Propagace by měla probíhat pouze v souladu se zásadami. Pouze ti, kteří prokázali svou loajalitu k nim, obsadili vedoucí pozice.

Příklad 36

Kdysi v IBM nebyl vedoucí manažer Buck Rogers schopen přijít na schůzku včas, protože byl zpožděn zákazníkem. Prezident, čekající na něj, nezačal schůzku na čtyři hodiny. Když se Rogers objevil, vysvětlil, že pomohl zákazníkovi vyřešit hlavní problém (druhým principem společnosti IBM je ušetřit čas na to, aby zákazník byl spokojený). Bez dalšího vyšetřování zahájil prezident.

Podle zásad vám umožňuje dosáhnout důvěry a kultury disciplíny. Tento stav nevyžaduje dodatečnou kontrolu. Vynikající ruský velitel, "bílý generál" MD Skobelev řekl: "Disciplína musí být železem. Ale je to dosaženo morální autoritou velitele, a nikoliv zubotychinami. "

Unscrumbly rostoucí síťové společnosti a projekty, jako je Herbalife nebo Fight Club, jsou jako nádor vyplňující jejich trhy. Vytvoření iluze Cesty jsou zaměřeny pouze na příjmy tvůrce. Ujistěte se, že nepřetržitý rozvoj takového podniku je neschopný.

Pamatujte si

Společnost je v první řadě volbou nástupce.

Příklad 37

Jedním z nejúspěšnějších posledních příkladů vývoje společnosti je "co? Kde? Kdy? "Na základě našeho tématu můžeme vymezit následující zásady:

• vítězství pouze díky nejlepším lidským kvalitám (inteligence ve všem);

• napětí a nepředvídatelnost každého momentu hry;

• celý rusko-mluvící svět hraje.

V. Voroshilov velmi obratně využil mechanismy, jako je například speciální výběr otázek z publika (které vyžadují nejen stipendium, ale i vtip, vhled a schopnost sledovat a poslouchat) žije (dramaticky zvyšuje odpovědnost hráčů a zábavy každou hru) a neviditelná mistra (on je jako hlas svědomí, s nímž lze argumentovat, ale který je vždy slyšitelný). Díky těmto zásadám a mechanismy televizní hra ukazovat cestu k odborníkům, žije po smrti Vladimíra Voroshilov, našel mnoho následovníků.

Zároveň se ukázaly, že talk show a programy s pozváním "hvězd", s temnou ideologií vytvořenou pouze k dosažení komerčního úspěchu, se ukázaly být mnohem méně houževnaté.

Pamatujte si

Rozvoj znamená všechny nové formy spolupráce.

Není nutné snižovat problém rozvoje podniku na úroveň vztahů s personálem a zákazníky. "Velký svět" je skvělý. Úředníkům, konkurentům a investorům jsou zcela odlišné postoje ve "velkých" a "malých světech". Kromě toho, v určitém okamžiku v čase se může stát společnost sama o sobě „úzkým místem“ pro trh, nedovolit šíření nové myšlenky nebo služby s veškerou náležitou rychlostí.

Společnosti "malého světa" věnují konkurenci velkou pozornost a utrácejí s nimi spoustu energie. Místo toho se v "velkém světě" snaží společnosti vyhýbat konkurenci, včetně vytváření aliance. Jak říká staré rčení: "Špatný mír je lepší než dobrá válka." Existuje mnoho pozitivních příkladů, kdy se představitelé společností dohodli na hranicích činností, jakož i na kombinaci úsilí o dosažení společných cílů. Například v regionech se aktivní aktivity začínají zakládat sdružení vedoucích salonů.

Současně takové podniky zahrnují konkurenty. Nicméně, oblast společného zájmu je velmi široká: objednávání na odborníky na trhu, společné lobbistické zájmy dodavatelů, úřady, regulace cenové politiky, jakož i výměnu informací, společných akcí.

Mnohem častěji dochází k situacím vznik aliancí nesoutěžní podniků: kosmetika mohou komunikovat, vést společné propagační akce s cestovními kancelářemi, restaurací, obchodů, atd...

Příklad 38

Zajímavá aliance "777777" byla postavena v Moskvě společnostmi působícími v různých odvětvích služeb pro střední třídu. Byly zavedeny jednotné slevové karty a stále probíhají jednotné reklamní kampaně.

Myšlenka sociálního partnerství se stává docela relevantní, proč? Velkokapacitní podnik má k tomu všechny možnosti a je proto schopen ve většině případů pomoci. Pomáhá a současně získává nové příležitosti pro spolupráci s místními orgány, protože úřady nemohou vždy účinně řešit společenské úkoly, jimž čelí.

To vytváří dialog s úřady, ve kterých je možné zvážit omezení orgánů.

Apoteóza spolupráce je řízení založené na spolupráci. Když princip funguje: "Vyhráno - vyhrál". Mělo by se pamatovat na to, že nikdo nemá moc moc. Hlavní věcí je zodpovědnost toho, kdo získal moc.

BUSINESS a BEAUTY WOMEN

Buďte sami! Pokud se vám nezdá, kdo jste opravdu, můžete dostat špatnou práci, ne ty přátele, ne svou lásku a ne svůj život vůbec.

Hlavní nabídka

Navigace podle záznamů

Salon business. Hlavní chyby při otevření kosmetického salonu

Proč některé salony krásy získávají z jejich aktivit dobrý zisk, zatímco ostatní jsou spokojeni s copecks a sotva splní cíle? Co? Nejčastější příčiny selhání salonu? Promluvme si o některých chybách, které vedou budoucí manažery kosmetického salonu:

 • Již v první fázi plánování salónního podnikání vůdce čekají "nástrahy";
 • Neúspěšný start, špatné "průzkum terénu";
 • Absence nebo nedostatek zkušeností s řízením, neznalost všech procesů;
 • Špatná a neefektivní reklama, neschopnost přilákat klienta;
 • Výběr slabého týmu profesionálů;
 • Chaotické podnikání, nedostatek strategie rozvoje, zahájení podnikání samostatně.

Nový otevřený kosmetický salon je velmi podobný majiteli. Může svítit venku i uvnitř a může se otevřít pomocí "nedokonalostí", které jsou vybírány v průběhu práce. Salony otevřen každý rok, a někteří manažeři tvrdě pracovat, nedostatek spánku noci a získat velmi dobré peníze, a jiné rádoby vůdci otevřel své vlastní studio sedět a čekat, pokud jde o zákazníka a přinést minci. Slyšeli jste, že úspěšní lidé si stěžovali na "přetížení" kosmetického salonu, na velký tok zákazníků. Ale žalostní lídři říkají, že zákazníci nechodí, protože velká konkurence, mistři jsou špatní, klient je chamtivý.

Ve skutečnosti všechno není tak! Několik let práce v kosmetickém průmyslu a změna několika pracovních míst mohu s jistotou říci "Salony trpí jinak a různými nemocemi". A ne všechno závisí na vůdcovství a soudržnosti práce týmu.

"UNDERWATER KAMENY" VE STAVU SALON BUSINESS PLANNING

Sedíte jeden večer a rozhodnete se otevřít svůj vlastní kosmetický salon, protože říkají, "že bychom měli stavět dům, kreslit, budeme žít." Důsledky neodůvodněných kroků, chyby provedené ve fázi plánování salonnictví přinesou odpovídající výsledek. Vynaložené ztráty jsou přinejmenším to, co na vás čeká. Než si uvědomíte nápad, musíte vytvořit koncept pro váš salon krásy. Ukázalo se však, že ne každý člověk správně rozumí tomu, co je KONCEPCE. V každém případě je tento pojem často zaměňován s nápadem nebo obchodním plánem.

Otevření obrazového studia pro děti je nápad. Chcete-li otevřít kosmetický salon, je také "špičková třída". Vybudovat kompetentní koncept nemůže každý novinový salon podnikání. A pravděpodobně je třeba se obrátit na odborníky v těchto otázkách.

Koncept je pokyn s podrobnými kroky, po němž vytvoříte úspěšné podnikání. Koncept odhaluje myšlenku budoucího podnikání, popisuje všechny detaily a malé části vašeho kosmetického salonu. Ve skutečnosti se jedná o detailní specifikaci pro rozvoj všech odkazů na stejném řetězci: logo, design, nábytek, seznam služeb, kvalifikovaných odborníků, polohování strategie na trhu, reklamy a marketingu, služby v kosmetickém salonu, program je přilákat zákazníky a jejich uchovávání, propagační a mnoho jiné.

Spuštění vašeho podnikání bez přemýšlení přes všechny detaily je velmi hloupé. Shromažďování podkladů pro otevření kosmetický salon, a plně pochopit multi-stránkový dokument, který obsahuje všechny základní informace a průzkum trhu, založený na čtení, budete vědět, zda je možné zahájení podnikání na určitém místě v určitém čase na určitém cenovém rozpětí.

ZPŮSOBENÉ ZAHÁJENÍ V OTEVŘENÉM STAVU

Balíček dokumentů se shromažďuje, datum otevření salónu krásy je známo, ale nemáte čas dokončit opravy včas... To by nemělo obzvlášť vystrašit zákazníky, ale dojem bude zkazit. A protože zákazníci chodí do kosmetického salonu, kde žijí, nebo kde pracují, hmatatelná škoda nezpůsobí špatný start.

Existují určitě výjimky a klienti opouštějí milovaného mistra i na druhém konci města. Ale to ti nedělá moc škody. "Star" mistři přijdou a odcházejí, a zkušenosti o tom nestojí za to.

Nový salon krásy má zvýšenou pozornost místních zákazníků, kromě toho při otevírání se často dávají kupony na slevy a převládá zvědavost potenciálních zákazníků.

Dírou v této fázi může být špatná cenová politika, nedostatek řádné služby, nekvalifikovaní odborníci nebo možná ještě prostě nepracovali. Neustálé kývání stavitelů s jejich "změnami" může dát kříž na čerstvě upečený salon. A vracející se zákazníci nebudou snadní.

"RYBY BOJI Z HLAVY"

Absence nebo nedostatek zkušeností s řízením, neznalost všech procesů řízení kosmetického salonu. Začínající podnikatel začíná "bolet hlavu", proč je neochota pracovat a rozvíjet. A pak zaměstnanci převezmou otěže kontroly. Výsledkem je, že kosmetický salon je zcela velel mistrů, dostávají více peněz než podnikatel sám. Masteři odmítají pracovat za stejných podmínek, odebírají klienty a slouží jim doma. Nedostatek řádného účetnictví vede k krádeži materiálů atd.

Neschopnost dostat se ze situace vede k smrti kosmetického salonu v prvním roce práce. Tým mistrů nevidí autoritu v osobě manažera. Vezměte a naučte žalostného vůdce vedení svého vlastního kosmetického salonu, kde není nikdo. Chcete-li to provést, Tam jsou obchodní školy pro začátečníky a zkušené podnikatele, semináře a mnoho knih o řízení salonu podnikání. Nemusíte se vzdát a přemístit vinu za finanční selhání na ramena svých zaměstnanců, nedostatek zákazníků a nešťastné umístění salonu.

Mnoho salonů se otevře a získává slušný zisk od prvních dnů salonu. Hlava tohoto salonu je vždy otevřený novým řídícím procesům, on zkoumá trendy v oblasti kadeřnictví, nehtů a vizazhnogo umění se snaží být vědom všech kosmetologie objevy a pošle svůj nejlepší řemeslníky trénink, vytváří všechny podmínky pro své klienty úspěšně řídit personál. Povzbuzuje dobré zaměstnance, zastavuje stahování zákazníků ze salonu, vede záznamy o materiálech a čase a v důsledku toho získává dobré peníze.

Vytvořil příznivé podmínky pro personál, což je kvalitativní výzva, aby se vrátil. Možná je to nejtěžší - provádět audit kosmetického salonu, ale je důležité, aby to bylo již na začátku, pokud chcete dosáhnout vrcholu salonu.

V důsledku analýzy všech obchodních procesů se rozhoduje tam, kde a co je potřeba "odstranit", odstranit to, co brání rozvoji kosmetického salonu. Zlepšit postupy pro získání slušného zisku.

Pokračujte.

A zatímco připravuji druhou část o tomto tématu, knihu si můžete přečíst Michail Kuznetsov a Elena Ivanova "Super-výnosný salon krásy. Jak uspět v tomto podnikání ", který lze snadno najít na internetu.