Jak otevřít pekárnu aspiračnímu podnikateli

Ve velkých městech je mezi obyvatelstvem velkou poptávkou horké pečivo. Také obyvatelé města mají lahodnou cukrárnu. Chcete-li otevřít pekárnu od začátku, potřebujete počáteční investice a obchodní plán. Jaké jsou hlavní rysy tohoto podnikání a doporučení pro začínajícího podnikatele?

Perspektiva pro otevření pekárny

Již ve středověku ve městech byly vždy pekárny a pekárny. Městští obyvatelé měli vždy rád horké pečivo. Tato tradice přežila dodnes. Pro někoho, čerstvé pečivo je skvělý způsob, jak rychle jíst kousnutí, pro některé lidi koláče budou dobrým doplňkem k jídelnímu stolu a někdo správně vyhodnotí cukrovinky. K dnešnímu dni ve velkých městech dokonce ani podniky rychlého občerstvení nemohou zcela odvézt klasické pekárny z trhu, protože mnozí preferují přírodní jídlo. Kromě toho je pečení často výrazně levnější než rychlé občerstvení. Proto je podnikání výroby hotových pečených výrobků výhodným a slibným směrem, který může přinést stabilní zisk.

V současné době existuje velké množství pekárny. Pokud dříve všechno bylo standardní a bylo omezeno na běžný kiosk prodávající koláče nebo stan, kde byly pečené zboží prodávány od tandyrů, nyní existují různé trendy ve vývoji.

Vyberte možnost

Pod konceptem klasické pekárny se dostane malá instituce (může to být kiosk), kde se téměř před očima kupujícího vyrábějí koláče, buchty a chléb. Tam jsou okamžitě nabízeny k prodeji. V naší zemi je obzvláště oblíbené pečení z tandyru (tato speciální kulatá trouba) a koláče. První možnost je obzvláště populární v Moskvě a v regionech, kde je mezi obyvatelstvem mnoho muslimů, například v Čečensku nebo Tatarstánu. Pečení pečiva je však silnější v dalších ruských oblastech. V Moskvě byly v tranzitech v blízkosti metra prodány koláče, dokud se tyto kiosky nezačaly demolovat.

Plná a částečná výroba cyklu

V podniku plného cyklu probíhá celý proces od počátku až do konce: koupí se mouka, kvas, koření a přísady. Produkt je originál. To je výhodnější, ale také dražší volba. Při neúplném cyklu jsou zakoupeny polotovary, nejčastěji zmrazené, obchod je pečen a prodáván. Pro začínajícího podnikatele je to mnohem jednodušší, ale ziskovost bude nižší.

Nedokonalým cyklem pekárny existuje mnoho návrhů na povolení. Je tento trend slibný? Výhodou je, že nemusíte investovat do reklamy - vaše značka je uznána. S kompetentním přístupem k vaší firmě je skutečně možné vytěžit z této možnosti maximální užitek. Úroveň zisku podnikové franchisy s plným cyklem se však pravděpodobně nedostane.

Mini pekárna

Mini-pekárna může být domácí možností pro podnikání. Je atraktivní pro cenovou dostupnost a absenci velkých nákladů. Hlavní věc je najít zákazníky a kupující, kteří jsou připraveni koupit vaše výrobky. Pokud však vytvoříte internetový obchod, můžete přímo a prodávat pečivo. V tomto případě budete muset pro úspěšný obchod nabídnout trhu jedinečný produkt.

Pekárna na kolečkách

Cestovní obchod je ve velkých městech výhodný a ziskový. Můžete si vybrat místa s vysokou koncentrací lidí nebo body s dobrým provozem. A je-li poptávka - k odchodu a na vzdálená místa. Pro pronájem prostor není závazná. Hlavní výhodou této možnosti je flexibilita. Méně je nízká spotřeba zařízení v mobilních pekárnách.

Cukrovinky

Cukrárna je pekařství, která se specializuje na výrobu sladkého pečiva (koláče, pečivo, buchty). Můžete si vyrobit koláče - je to také velmi populární směr.

Pekárna na dřevě

Kvalita chleba pečeného průmyslovým způsobem ve velkých podnicích zanechává hodně žádoucí. Proto je rostoucí poptávka po směru ekologických produktů, kde je technologie co nejblíže tradiční. Možnost pekárny na palivovém dříví je vhodná pro majitele vesnických domů, kde je možné vybavit velký sporák. Chléb domácího pečení je velmi nákladný.

Jak otevřít pekárnu od začátku: postup krok za krokem

Po rozhodnutí o otevření pekárny a provádění finančních výpočtů bude muset zaregistrovat své činnosti.

Jaké dokumenty jsou nutné pro registraci

Pokud chcete otevřít jeden bod nebo uspořádat výrobu doma, budete muset zaregistrovat IP. K tomu potřebujete následující dokumenty:

 1. Žádost o zvláštní formulář P21001.
 2. Doklad potvrzující platbu státního poplatku ve výši 800 rublů.
 3. Osobní INN.
 4. Pas podnikatele.

Pokud chcete uspořádat několik bodů a vytvořit síť pekařských potřeb, nemůžete bez LLC. K tomu potřebujete následující dokumenty:

 1. Charta společnosti, kterou podepsali všichni účastníci shromáždění.
 2. Zápis z jednání účastníků společnosti.
 3. Smlouva o pronájmu prostor, kde bude společnost působit.
 4. Pracovní smlouva ředitele firmy.

Jak vybrat správný pokoj, splnit hygienické požadavky, zakoupit potřebné vybavení

Místnost pekárny musí být uzavřená, izolovaná, čistá. Podporuje určité podmínky, jako je teplota, vlhkost, tlak. Škůdci a hlodavci by neměli proniknout do této místnosti. Současně by měla být prezentace pro prezentaci hotových pečení pro kupující (zpravidla jde na ulici). Je-li to možné, můžete v blízkosti pekárny vybavit pár tabulek, aby zákazníci mohli okamžitě připravit občerstvení.

Hygienické požadavky na pekárnu stanovené stávajícími právními předpisy:

 1. Povinnou podmínkou je přítomnost vodovodu, který je připojen buď k centralizovanému systému nebo k jeho vlastnímu zdroji.
 2. Samozřejmě, že kvalita vody, která se používá ve výrobním procesu, musí splňovat hygienické normy a normy GOST.
 3. Je nezbytné zajistit stálou kontrolu kvality vody.
 4. Pokud ukládáte vodu ve speciálních nádržích nebo nádržích jako náhradní, musíte to udělat v oddělených místnostech, které by byly izolovány od výroby.
 5. Prostory vybavené jako sklady musí být udržovány čisté a suché, vlhkost vzduchu by neměla překročit 75%.
 6. Je důležité mít v prostorách speciální vybavení, kde bude prováděno nakládání a přeprava surovin. V této funkci mohou nakládací zařízení jednat.
 7. Vezměte v úvahu skutečnost, že v prostorách, které jsou k dispozici pro skladování, musí být podlaha cementována a nemá žádné praskliny a stěny by měly být hladké.
 8. V prostorách, kde se výroba provádí, je nutné jeřáby vybavit teplou a studenou vodou - 1 jeřábem na každých 500 m 2.
 9. Pokud není z vaší výroby k dispozici teplá voda, je pro tyto účely důležité vybavit speciální kotle nebo ohřívače vody.

Jak vybrat správný personál

Hlavním zaměstnancem pekárny je kuchařka. Mělo by to být zaměstnance s příslušnou kvalifikací (sekundární odborné vzdělávání, specializované kurzy atd.). Kromě toho musí před zahájením práce projít lékařskou komisí, kde je vyšetřován na řadu nemocí, které mu mohou zabránit v práci v oblasti veřejného stravování.

Pokud své výrobky uvedoute na trh, budete potřebovat samostatného prodejního asistenta. Zde jsou požadavky méně přísné, ale stále musí projít lékařskou prohlídkou. V počáteční fázi tváří kuchaře a prodejce může být jeden zaměstnanec.

O nákupu surovin

Hlavní surovinou v tomto případě je mouka. V průměru bude 1 kg mouky stát 15 rublů, pokud si je koupíte volně. Abyste v průměru vyrobili 1 tunu chleba, potřebujete asi 700 kg mouky, které by měly mít dobrou kvalitu. Také nezapomeňte na další důležité ingredience, jako jsou: kuřecí vejce, koktejly, obsah pečení (džem a tak dále), koření a podobně.

Výrobky a sortimenty

Sortiment pečiva je poměrně velký. To může být jako obvykle paštiky (s ovocem, s citronem, s masem, zelí, Puff se šunkou a sýrem, a tak dále), stejně jako vdolky, rombaby, croissanty a dalších položek na kávu. Také u nás je oblíbený zapečený tandyr.

Mimochodem, o čaji a kávě. Pokud vaše pekárna pracuje na ulici, s možností okamžitého prodeje hotových výrobků, nezapomeňte zahrnout nápoje do sortimentu zboží. Věnujte zvláštní pozornost horkému.

Jak inzerovat tuto firmu

Pokud budete organizovat vaši produkci, pak bude vše záviset na konkrétním formátu podnikání. Podívejme se na několik základních případů:

 1. Máte-li otevřenou pekárnu, která okamžitě vypaluje pečení na prodej, pak případ nebude zvlášť potřebovat reklamu, pokud jste v průchozí průchod. Kupující vás najdou.
 2. Pokud je vaše pekárna uspořádána doma nebo v uzavřeném obchodě, pak můžete jednat jako dodavatel organizace, která se zabývá prodejem hotových výrobků. V takovém případě nebudete potřebovat reklamu (partner můžete nalézt sami) nebo pouze v počátečních fázích. Nebo můžete své pečivo prodávat prostřednictvím svých vlastních webových stránek, například pokud vyrábíte koláče na objednávku. V tomto případě je třeba kontextová inzerce, SEO-propagace vašeho webu a možná i reklama v sociálních sítích.

Podnikatelský plán

Vezměte jako příklad stacionární mini-pekařský plný cyklus, jehož hlavním produktem je - koláč. Vyžaduje investice v počáteční fázi v prostorách a zařízeních, stejně jako pravidelné náklady na suroviny, platy a platby za služby.

Tabulka: Zahájení finančních investic pro otevření pekárny

Níže jsou uvedeny proměnné (měsíční) náklady na tuto firmu.

Tabulka: výpočet měsíčních nákladů

Finanční model provozního podniku

Níže uvádíme příklady nejjednodušší a nejekonomičtější verze této firmy.

Náklady a míra návratnosti podnikání. Počáteční investice do pekárny je v průměru 225 000 rublů. Leví podíl na nákladech je nákup zařízení. První dodávka surovin lze zakoupit za 30 000 rublů. Průměrná cena je patnáct rublů. Průměrná prodejní cena je 25-30 rublů, přirážka je 500-600%. Proto suroviny zakoupené za 30 000 rublů přinesou tržby ve výši 150 000-180 000 rublů. Je to asi 6000 prodaných koláčů, tj. Pokud si vezmete měsíc, je to 200 koláčů za den - prodejní plán je docela reálný na to, že se nachází ve velkém městě. Za 2 měsíce, opravdu vydělat 300 000-360 000 rublů, a po dobu 3 měsíců - 450 000-540 000 rublů. Po dobu 3 měsíců s úspěšným scénářem můžete získat 540 000 rublů. Ihned odečteme základní variabilní náklady: náklady na výplatu pekařů (25 000 * 3 = 75 000 rublů), 2 měsíce pronájmu prostor (60 000 rublů), 2 měsíce surovin a vody a elektřiny (80 000 rublů). Celkem - asi 215 000 rublů. Odčítáme je z celkového obratu 540 000 rublů a získáme bilanci ve výši 335 000 rublů. Od počáteční investice odečteme 225 000 rublů. Ve třetím měsíci obdržíme čistý zisk ve výši 110 000 rublů.

Průměrný zisk za měsíc. Jak již bylo zmíněno, za průměrnou cenu koláčku na 25-30 rublů za akcii a průměrná denní plán na svém místě průchodem 200 paštiky denně můžeme prodávat v uplynulém měsíci o 6000 koláčů, t. E. Chcete-li získat o 150 000-180 000. V tomto případě budou hlavní variabilní náklady se skládají z placení práce pekárny (25 000), prostory pronajmout platby (30 000), nákupu surovin a zaplacení vody a elektřiny (40 000), přeprava zboží (pokud máte vlastní dopravu, asi 5000 rublů), administrativní náklady (2000 rublů) a celková částka, která má asi 110 000 rublů měsíčně, tj. např. čistý zisk se bude pohybovat mezi 40 000 až 70 000 rublů pouze pro prodej koláčů. Plus další prodej ve formě nápojů, doplňkového zboží, které bude co nejvíce z této činnosti se odečtení všech nákladů na dalších 50 000 až 100 000 tisíc rublů.

O inspekcích

Stravovací podniky budou vždy přitahovat pozornost kontrolních orgánů. Existuje určitý plán inspekcí Rospotrebnadzor. Aby bylo možné ověřit, je nutné pečlivě sledovat, zda vaše firma splňuje všechny současné právní požadavky a hygienické normy. Vaše prostory musí navíc vyhovovat požárním předpisům.

Recenze mini pekárny jako podnikání z osobních zkušeností podnikatelů

Při otevření malé pekárny budete mít 200-400 tisíc rublů. To je, pokud budete mít nejjednodušší vybavení italské značky Unox. Pečeme z mražených polotovarů. Dodavatelé mražených výrobků, myslím prezentovány víceméně všechny hlavní centra (Bonape, Ann, svítání Baker, belgický pekárnu a tak dále. D., a tak dále. N. Samozřejmostí to nic nemění vůbec o stejnou věc).

http://www.diforum.ru/topic/68520 - pekařství - chutné - obchodní /

Dnes chci mluvit o ziskovosti podnikání.
Průměrný obal na polotovaru je 100-110%.
S přihlédnutím k dodatečným nákladům (cukrový prášek, pekařské pekárny, elektřina apod.), 80-90%

Dalším zajímavým bodem může být spousta prázdných míst, například "Bacon se sýrem" - nákup polotovaru 13 rublů. Cena v okně skladu je 28. (balení 115%).
Přidejte majonézu, šunku, rajčata, cena na displeji je 40 rublů. Náklady na ingredience: 10 gramů šunky, 10 g majonézy, 10 gramů rajčat (pouze 3-4 rublů)
Ukazuje se cena 16-17 rublů. Šroubování je již 150%.

Jak víte, čím více těchto věcí děláte, tím vyšší je ziskovost a současně jste zvýšili sortiment, což také příznivě ovlivňuje loajalitu zákazníků.

http://www.diforum.ru/topic/68520 - pekařství - chutné - obchodní /

Video: úspěšné start-up - mini pekárna

S řádným plánováním může být pekařství stabilním zdrojem příjmu, nejdůležitější je jít na místo výběru, koupit zařízení a dodržovat hygienické normy. Nicméně neočekávejte od této práce báječné zisky. Kromě toho buďte vždy připraveni na soutěž vedle vašeho místa.

Mini pekárna jako podnik

Poptávka po užitečném a chutném pečení mezi obyvatelstvem bude vždycky nezměněna. Malá pekárna se může rychle přizpůsobit potřebám svých zákazníků. Vlastní mini-pekárna, může být poměrně nákladově efektivní a in-poptávka podniku. Jeho výhody jsou zřejmé. Pečení je vždy čerstvé, protože je pečeno často, ale v malých dávkách.

Výrobky se vyznačují nejrůznějším sortimentem. Kvalita se zvyšuje díky malým objemům a neustálému dozoru nad procesem vaření. Se systematickou organizací výroby a správnou konstrukcí a přístupem ke spotřebiteli může takový podnik přinést kupujícímu i majiteli solidní příjem a vzájemné uspokojení.

Naléhavost a vyhlídky na rozvoj takového podnikání

Malé mini pekárny mají mnohem více vyhlídek než největší pekárny. Je snazší přizpůsobit se poptávce na trhu, a znovu sestavit zařízení podle jakéhokoli produktu. Je snadnější změnit recept. A pokud se vám najít dobré místo k vyzvednutí dobře informovaný asistenty a trochu experimentovat s rozsahem, pak za dva měsíce to bude možné posílat pravidelné zákazníky už voní, křupavý chléb, dietetické pečivo a další chutné cukroví. Konec konců, mnoho lidí chce koupit nejen chléb, ale užitečné a čerstvé pečivo. Například z klíčící zrna nebo uhličité minerální vody bez kvasnic.

Chcete-li podnikat, musíte najít vhodné místo, koupit potřebné vybavení a vyzdvihnout rozumný personál. Hlavní věcí je najít zkušené, zkušené a znalé pekařské technologie. Dále, pokud je to možné, musíte propojit reklamu nebo přijít s sebou, než můžete přilákat zákazníky. Podnikání v mini-pekárnách, v malých oblastech, je nyní zvláště důležité.

Osobní zkušenost s otevřením mini pekárny je popsána v následujícím příběhu videa:

Počáteční kapitál a registrace potřebné dokumentace

Hlavní řádkové položky o založení podniku (za rok) ve velkých městech:

 1. Nájemné činí devět set tisíc rublů.
 2. Vybavení (v závislosti na kapacitě) - jeden milion dvě stě tisíc rublů (jednorázově).
 3. Provést opravy - sto tisíc rublů (jednorázově).
 4. Nákup nábytku - tři sta tisíc rublů (jednorázový).
 5. Komunální platby - dvě stě tisíc rublů.
 6. Platba mzdy, až jeden a půl milionu rublů.

Před zahájením podnikatelské činnosti byste měli jako podnikatel formálně formovat nebo založit svou společnost. Pro malé a střední podniky existují pouze dva způsoby: individuální podnikatel (IP) nebo společnost s ručením omezeným (LLC).

 1. IP bude právně zodpovědný a bude riskovat jeho majetek a společnost LLC omezí výši své investice.
 2. IP adresu můžete zaregistrovat bez pomoci advokáta po dobu tří dnů, potřebných dokladů: cestovního pasu, kopie notářského zápisu, žádosti o registraci a dokladu o zaplacení státního poplatku. A ve společnosti LLC budete potřebovat pomoc právníka, pro podávání a zpracování dokumentů. A povinný bankovní účet, přítomnost jeho pečeti.
 3. Výdaje za IP budou - osm set rublů a LLC - čtyři tisíce plus náklady na notáře.
 4. U FE je omezený prostor pro některé aktivity av LLC existuje neomezený rozsah činnosti.
 5. Účetní výpočty v IP nejsou povinné, ale v LLC - jsou nutné.
 6. Příjem lze vyřadit podle svého uvážení a výnosy v LLC by měly být rozděleny nejvýše jednou za čtvrtletí (výplata úroků, spoluvlastníci komunity).
 7. IP nepotřebuje autorizovaný kapitál a LLC bude minimální mzda.
 8. Spolupracujte s soukromými obchodníky, nemnoho souhlasí, a se společností dokonce i velké společnosti a joint-stock komunit práce.
 9. Prodávat firmu bude obtížné a levné a společnost LLC to udělá velmi rychle a ziskově.
 10. Plná moc z IP by měla být pouze notářská, a to je nerentabilní a velmi dlouhé, a LLC bude přijata všude.

Musíte zvolit možnost, která vám vyhovuje, velká většina zvolit IP.

Dokumenty potřebné pro otevření pekárny

K zahájení této činnosti je třeba připravit následující balíček dokumentů:

 1. Sanitární-epidemiologické rozhodnutí pro výrobu a výrobky, zcela schválené zdarma v instituci Rospotrebnadzor, ale pouze s výsledky zkoušky.
 2. Certifikát o shodě vydává Federální agentura pro technickou regulaci a metrologii.
 3. Rozhodnutí požární kontroly o shodě požadavků požární bezpečnosti.
 4. Povolení k dodávce zařízení, zařízení, personálu atd.

Vypracování obchodního plánu

Otevření pekárny je podnik, ve kterém budete poprvé potřebovat velkou investici.

Počáteční náklady bude vyžadovat značné investice. Takže před otevřením pekárny musíte vypočítat všechny pravděpodobné náklady, rizika, případné konkurence - napsat obchodní plán.

Za prvé, vezměme vzorek obchodního plánu:

 1. Za prvé zaplatíme 1135 000 rublů.
 2. Měsíční příjem bude 540 tisíc rublů.
 3. Výnos je 58400 rublů.
 4. Ukazuje se, že takové podnikání se může vyplatit jen za dva roky.

Pokud si to představíte podrobněji: vezměte například městské osídlení s populací asi dvě stě tisíc lidí. Zde jste se rozhodli otevřít pekárnu se sortimentem asi deseti různých druhů pečení.

Chcete-li začít, musíte vycvičit konkurenty. Pokud je větší důraz kladen na pečení chleba v obci, pak se budeme zabývat sušenkami a dorty. Je lepší otevřít firmu jako IP, ale určitě potřebujete mít účetnictví a je lepší najmout zkušeného účetního.

Podnikatelský plán zahrnuje provozní režim pekárny. Vzhledem k tomu, že budou převážně noční směny od 23:00 do 11:00, musíte provést plán změn. Například pracovat tři ze tří, nebo dva za dva dny. Zaměstnanci zapojeni do implementace, pracují od 6:00 do 17:00. S pětidenním pracovním týdnem a jedním dnem.

Volba směru

Mnohé pekárny na pečení chleba, malé soukromé obchody, supermarkety apod. Se zabývají výrobou chleba a dalšími pečení. Bude s nimi obtížné konkurovat, zejména s malými počátečními investicemi. Ale je tomu tak, když uvažujete o otevření standardní pekárny nebo pekárny.

A nejen aby zůstal na tomto trhu, ale také vynalezl takovou typizaci podniku, což povede k konkurenční výhodě, můžete např. Snížit sortiment některých produktů a upřít ne více než osm titulů. A všechny pečení by se měly lišit od těch, které se prodávají ve většině prodejen a stánků.

Příprava prostor

Je správné, abyste si vybrali místo pro mini-pekárnu, které, komponenty, vašeho úspěchu v budoucnu. V blízkosti vás neměla existovat žádná podobná instituce - to jsou vaši konkurenti. Pokud uvažujete o prodeji chleba přímo z pekárny, pak musí být místo nutně "přes". A pokud se omezujete na produkci, měla by být dobře organizovaná a praktická ve všech ohledech.

Pro vyhledání základní sady zařízení je zapotřebí průměrně 80 metrů čtverečních. m. oblast, velmi závisí na dosahu. Některé produkty vyžadují speciální vybavení, tabulky, a oblast by měla být větší.

Samozřejmě budete potřebovat vodu, toaletu, ventilaci apod. Bude nutné mít samostatnou skladovací místnost pro skladování surovin a samostatnou pečící místnost a balírnu.

Příprava zařízení

Kvalitní vybavení a vysoce kvalifikovaní zaměstnanci jsou nepostradatelným předpokladem úspěšného procesu. Všechna zařízení jsou rozdělena na základní a další. Hlavními prvky jsou: hnětače, těstoviny, stojany, trouby, ledničky, prosévače na mouku. Na další - police pro skladování, formy, stroje na balení, dřezy, váhy, nože a mnoho dalšího.

Pro malou mini-pekárnu to bude nutné Následující zařízení:

 • trouba 800 000 rub;
 • testoska 280 000 rub;
 • screening pro mouku 20 000 rub;
 • cukrářský stůl 4 000 rub;
 • elektrický mixér 4 000 rublů;
 • zařízení pro otevírání těsta 55 000 rub;
 • automatický stroj pro válcování těsta 40 000 rub;
 • extrahovat 20 000 rublů;
 • mixér 3 000 rub;
 • elektrický sporák 25 000 rub.

Přibližná částka je asi jeden milion rublů. Potřebujete okamžitě zvážit, s jakou zkouškou budete pracovat: kvasnice, sušenky, pufy. Z toho bude záviset, a směr vybavení potřebné k nákupu.

Nábor zaměstnanců

Hledání osob není snadný úkol. Koneckonců, práce kvalifikovaného pekaře je nízká, ale zároveň velmi obtížná. V průměru dosahuje pekař až devět tisíc rublů, a technologie je ještě méně, asi šest tisíc měsíčně.

Při výrobě tisíců kilogramů pečení za den budete potřebovat:

 1. Technologický výrobce;
 2. dva pekaře;
 3. čistící prostředek;
 4. balírny (v případě potřeby);
 5. nakladač;
 6. řidič;
 7. účetní (je lepší přijmout smlouvu).

Všichni pracovníci musí absolvovat fyzickou prohlídku (dostupnost lékařské knihy).

Metody propagace

Když vytvoříte obchodní plán, musíte se okamžitě obávat implementace. Můžete otevřít svůj obchod a můžete prodávat i jinými obchodními místy, a ne nutně jen ve vesnici, můžete i za hranicemi. Tam jsou takové pekárny, které poměrně úspěšně a úspěšně spolupracovaly s velkoobchodníky.

Koupí pečivo a doručí je do stanu, stánků, obchodů. Tato možnost je docela dobrá, protože můžete pracovat bez obav z prodeje. A můžete se zaměřit na zvýšení rozsahu a kvality výrobků.

Můžete obchodovat "z kol", je mnohem levnější než pronájem obchodu. V regionech je mnohem jednodušší zavést obchod s automobily než například v hlavním městě. Takový vůz může být pronajímán jako první a poté koupen zpět. Pouze povolení místních úřadů bude vyžadováno.

Výpočet návratnosti, zisku a nákladů

Chcete-li podnik profitovat, musíte provést následující práci: Vytvořit vlastní marketingovou studii trhu s pekárenskými výrobky, zjistit poptávku, cenu, objem a rozsah vašich hlavních konkurentů. Vypočtěte hlavní hodnoty budoucí produkce. To se provádí tak, abyste získali maximální příjem z pekárny.

Hlavním faktorem, který ovlivní vaši tržbu, jsou náklady na hlavní součásti. A kvalita hotového výrobku ovlivní: úroveň vybavení, technologický proces, složení a vlastnosti složek.

Výpočet splátek vypočítáme podle původních informací.

Průměrná cena surovin pro výrobu chleba a jiných produktů:

 1. Mouka nejvyšší kvality za 1 kg - 13,80 rublů.
 2. Mouka první - 13,40 rub.
 3. Mouka druhého - 12,00 rub.
 4. Mouka raž - 11,40 rbl.
 5. Cukr - 20,40 rublů.
 6. Kvasinky - 30,50 rublů.
 7. Sůl - 4,60 rublů.
 8. Rostlinný olej 1 litr - 62,00 rub.
 9. Margarín 1 kg - 44,00 rub.

Produktivita (P) pekařského pečiva Borodinsky (0,9 kg) s jednou pecí PCP-6 devadesát šest kilogramů za hodinu.

Objem pro rok (GO) 360 dnů ve dvou směnách po dobu dvanácti hodin bude: GO = P x 12 x 2 x 360.

Výkon pece je odvozen z následujícího výpočtu pomocí formy na pečení chleba Borodino (0,9 kg) a vozíku.

GO = 96 x 12 x 2 x 360 = 829 440 kg chleba.

Mouka druhého stupně je 50 kg. Cena za kg 12,00 rub. Celková cena je 600 rublů.
Mouka, žita, 50 kg. Cena je 11,50 rublů. Náklady na 575 rublů.
Kvasinky 1,5 kg. Cena je 29,50 rublů. Náklady na 44,25 rublů.
Sůl 5 kg. Cena je 4,50 rublů. Cena 6,75 rublů.
Výsledek: hmotnost asi 150 kg v hodnotě 1230,00 rublů.

Výtěžek podle tohoto receptu: bude to asi 150 kg. U 1 kg produktů bude cena přibližně 8,9 rublů.

Je také třeba vzít v úvahu náklady na elektřinu, náklady na úplatné služby a nájemné. Mzda pracovníků ve výši šesti osob bude asi osm tisíc rublů na osobu a měsíc.

Výsledkem všech výpočtů bude návratnost pekárny od deseti do osmnácti měsíců.

Podnikání na pečení - jak otevřít mini pekárnu?

Chléb po celou dobu byl v poptávce a budoucnost tohoto produktu je jistě skvělý. Každý den, podle Státního výboru pro statistiku, v Rusku se pekařské výrobky prodávají za více než 350 milionů rublů.

A to znamená, že tato činnost má jednu z hlavních vlastností - stabilitu. Malé pekárny mají mnohem více předpokladů pro rozvoj než velké podniky, neboť se snadněji přizpůsobují měnícím se potřebám trhu, je snadnější změnit a rozšířit rozsah.

A nejdůležitější faktor - kvalitní elitní chléb je stále více poptávaný.

Vlastnosti vytvoření mini pekárny

Mini-pekárna je společnost s ručením omezeným, která je profilována na pečení a prodeji pekařských výrobků. Ačkoli přesná definice formátu „mini-pekárna“ dát pevný a objem výroby, protože pod ní spadají výrobu, výrobu denně až 10 tun chleba a oblasti činnosti: může to být malá cukrárna, malý podnik pro pečení chleba nebo výrobu zmrazené produktů.

V každém případě je důležitost tohoto podnikání vysoká - tento typ produktu má stabilní poptávku: chléb je potřebný všemi a vždy. Ale poptávka je abstraktní koncept. Samotné pečení dokonce i nejvíce jedinečného a chutného chleba je jen polovina bitvy. Hlavní věc je najít kupujícího a prezentovat mu své výrobky. Tento typ podnikání však nebude přinášet velké zisky: podle výpočtů ekonomů je průměrná ziskovost 10%. Ziskovost mé mini-pekárny je poněkud vyšší kvůli faktorům popsaným níže.

Definice vyhlídek

Pokud jsou vyhlídky na pekařský průmysl obecně vysoké, je třeba zvážit, zda existují v budoucí minipivovare dosud koncipované teoreticky. To znamená, že na počáteční úrovni je nutné vytvořit podnikovou strategii. Začínat se zabývat tímto druhem podnikání, člověk obvykle pronajme jednu místnost, kde se nacházejí jak prodejna, tak prodejní místo. Toto ustanovení budeme považovat za základní a teoreticky budeme vytvářet celou posloupnost povinných akcí.

Legislativní normy a zákony

Musíte začít s registrací podniku - IP nebo LLC? Pokud bude budoucí mini-pekárna plánována několika vlastníky, pak je samozřejmě třeba otevřít LLC. Pokud je vlastníkem jeden, stačí vydat IP. Poté musíte v bance vydat účet, zaregistrovat se u daňového úřadu a zaregistrovat registraci pokladního zařízení. Pro realizaci mini-pekárny jsou dostačující následující kódy OKVED:

 • 15.81 - "Výroba chleba a výrobků z mouky nedestruktivního skladování";
 • 15.82 - "Výroba suchých pekařských a cukrářských výrobků";
 • 52.62 - "Maloobchod se stany a trhy";
 • 52.63 - "Ostatní maloobchodní prodejny".

Pokud však očekáváte dokonce i malou plochu s tabulkami, musíte přidat:

 • 55.30 - "Činnosti restaurací a kaváren."

A obecně, počítat s určitým vývojem podnikání, stojí za to zahrnout zahrnutí dalších OKVED kódů, které odráží možnost činnosti v plánovaných směrech. V každém případě je hlavní činností podniku výroba.

Systém zdanění je snazší a produktivnější při volbě USN. A ve sloupci „příjem“, tedy o 6% srážek z nich, jako by se na počátku činnosti nákladů na mini-pekáren bude přinejmenším jako něco srovnatelného s příjmem, později se usadil Sloupec „výnosy minus náklady“ se stane nerentabilní. Je docela možné, jak nepravděpodobné první zaměstnance, mini-pekárna vyšší než 100 lidí, a výnos bude více než 45 milionů ročně.

Požadovaná oprávnění, dohody, certifikáty a licence

Tyto dokumenty jsou nezbytné pro všechny podniky, které prodávají nebo vyrábějí potraviny. Existuje mnoho z nich, ale je třeba je formalizovat v souladu s normami a vyhnout se problémům s různými strukturami:

 1. Povolení městských úřadů provádět tento typ podnikání na svém území;
 2. Vytvořte návrh prostor a koordinujte jej v Sanitární a epidemiologické službě. Na stejném místě obdrží "hygienicko-epidemiologický závěr pro výrobu" bez zbytečného odkladu;
 3. Pak byste měli provést zkušební pečení a naučit se "Sanitární-epidemiologický závěr o produktech";
 4. Dalším krokem je získat certifikát o shodě ve Spolkové agentuře pro technickou regulaci a metrologii;
 5. Povolení požární kontroly;
 6. Prosazování environmentální inspekce.

Kromě výše uvedených dokumentů se doporučuje zpočátku mít v balíčku interních dokumentů následující dokumenty:

 • smlouvy o provádění preventivních opatření (dezinfekce, deratizace, dezinsekce);
 • smlouvy o vývozu a nakládání s pevným odpadem;
 • normativní dokumenty pro mini-pekárnu;
 • smlouva o prádelních službách pro praní prádlových kombinéz.

Možná budou potřeba další dokumenty a formuláře - vše závisí přímo na rozhodnutích místních orgánů a obchodních podmínkách v regionu.

Registrace všech potřebných dokumentů může trvat několik měsíců, ale proces lze urychlit kontaktováním specializované společnosti. Přestože jsem musel zaplatit, tato částka byla výrazně nižší než náklady na nečinnost (jednoduchá výbava, platy zaměstnanců, nájemní prostory a další).

Místnost a její umístění

Výběr prostor by měl být založen na dvou složkách: první je požadavky SES, druhá je optimalita umístění místa pro prodej zboží (v blízkosti hlavních dopravních a nákupních center). Požadavky SES jsou zcela objektivní:

 • Místnost nesmí být suterén;
 • dostupnost domácností a dceřiných prostor (sklady, WC, sprchový kout, šatní skříň);
 • strop musí být bělený;
 • Stěny jsou dlažba do výšky 1,75 m;
 • podlahy - vodotěsné;
 • instalované větrání správné energie (umělé a přirozené);
 • dostupnost komunikačních systémů: kanalizace, teplá a studená voda.

Pokud si pronajmete samostatnou místnost, její plocha by měla být nejméně 50 metrů čtverečních, aby bylo možné umístit potřebné vybavení. Uzavřením dohody o společných činnostech můžete využít volné prostory restaurace, obchodu nebo kavárny. Nejdůležitější je umístění, které bude dobře cestováno velkou skupinou potenciálních kupujících.

Podepsání dohody s kavárnou, která pracuje na tomto místě po dobu 5 let a je na rozcestí, kudy chodí lidé chodí do obchodů a na případu, z práce do práce, mohou zpočátku zajistit příliv nových zákazníků mini-pekárna.

Zařízení pro pekárny

Mini pekárna vyžaduje zařízení 2 typů: pro výrobu zboží a obchodu. Výrobní zařízení lze zakoupit v plném cyklu a neúplné. V plném rozsahu budete potřebovat:

 • hnětací stroj;
 • trouba;
 • Důkazní skříň;
 • stůl pro řezání těsta;
 • vozík na pečení;
 • Stroj na prosévání mouky;
 • těsta-rozmetadlo.

Ceny zařízení jsou pro většinu výrobců poměrně standardní. Ale najdete použité, takže jejich náklady budou nižší. Pokud je zařízení pronajato, je nutné nejdříve souhlasit s jeho následným odkoupením. Všichni výrobci pekařského vybavení provádějí školení personálu zákazníka při práci se svým zařízením.

Při organizaci výroby neúplného cyklu je vyloučeno míchání zkoušky. Výdaje v tomto případě jsou občas sníženy, protože mini pekárna provádí přímo pouze pečení a prodej produktů. V tomto případě bude zapotřebí pouze sporák, mraznička a vitrína.

Obchodní zařízení mini-pekárny zahrnuje:

 • pokladna;
 • bezpečné;
 • vitrína;
 • skříně na hotové výrobky.

Kromě vybavení pro podnikání potřebujete nábytek a vybavení domácnosti. Například při pronájmu místnosti v kavárně můžete s nimi uzavřít dohodu o užívání jejich vybavení, což také pomůže snížit startovní náklady.

Zaměstnanci

Výroba pekařských výrobků vyžaduje následující pracovníky:

Každý zaměstnanec by měl mít lékařskou knihu a navzdory skutečnosti, že výrobní společnosti poskytují školení zaměstnancům, měli příslušný diplom, stejně jako pracovní zkušenosti. Kvalifikací zaměstnanců mini-pekárny je kvalita výrobků, a tím i úroveň poptávky po nich.

Pokud mini-pekárna produkuje den až půl tuny produktů, můžete se dostat u pekařského technologa a prodejce-pokladníka. Pokud objemy přesahují 2 tuny denně, budete potřebovat: technologa, 3 pekaře a prodejce-pokladníka.

Suroviny

Hlavní surovinou pro výrobu je samozřejmě mouka. Je lepší, pokud je to nejvyšší stupeň, ale pokud existují kvalitní přísady, můžete použít první třídu. Velkoobchodníci mohou najít mouku v průměru za 10 rublů na kilogram. Podniky mlýnského průmyslu by neměly jít ven - je nepravděpodobné, že by se zajímali o objemy nákupů samostatné mini-pekárny. Kromě mouky budete potřebovat: lisované kvasnice, vaječný prášek nebo vejce, rostlinný olej, sůl, cukr. Když mluvíme o cukrárnách, kolácích, belyashas, ​​chebureks, samse - rozmanitost a spotřeba surovin bude záviset na receptech vyvinutých výrobním technologem.

Vyhledejte dodavatele, kteří jsou schopni nabídnout nejvhodnější ceny surovin, stejně jako hledat dlouhodobé smlouvy. Tito dodavatelé mají zájem o dobu trvání díla, což znamená, že nabízejí vysoce kvalitní zboží za příznivých podmínek.

Koncepční sortiment

Na dnešním trhu může být obrovský výběr pekařských výrobků a stěží moderního kupce překvapením. Otevřená mini-pekárna by měla mít nějakou speciální specializaci. Může se jednat o produkty s omezeným obsahem kalorií, s bioadditivy, se speciálním startem, s celozrnným nebo národním chlebem. Pečte lépe v malých sériích, neustále se počítáte s poptávkou po určitém typu produktu. Vlastně je nutné najít na trhu.

Například v oblasti, kde může být vaše mini pekárna umístěna, je velký počet lidí, kteří přišli z Kavkazu a z Asie. Jsou zvyklí na národní druhy chleba. Rusové se také chtějí rozmazlovat s těmito jižními produkty. Sázením na churek, lavashi, samsa, khachapuri a další pokrmy národních kuchyní se rozhodně neztratíte. Přidáním sladkého chleba k čaji pro tento sortiment jsme zajistili výklenek, a to i přesto, že ve vaší oblasti mohou být stále pekárny konkurentů.

Obchodní strategie ve vztahu k práci obchodních podniků

V současné době je stěží místo, pokud to není vzdálená vesnice, kde nejsou žádné obchodní podniky a představují různé (jistě populární) druhů pekařských výrobků. Činnost mini-pekáren musí brát v úvahu nejen jejich rozsah, ale i čas jejich práce, jako otevření nových prodejen a uzavření starých, za přítomnosti nebo nepřítomnosti soutěžících (například mini-pekáren), opravy, stejně jako cenovém rozpětí podobných produktů. Malá společnost může tím, že se zaměří na tyto faktory, zvýšit své příjmy.

Sezónnost obchodní strategie

Čerstvý chléb, koupil od oblíbené mini-pekárna je v poptávce po celý rok, s nějakým oslabením poptávky (pro město) v letních měsících, protože v této době zahrádkáře (a vesnická stavení mají velký počet obyvatel) odjet na jejich „panství“. Tento faktor je nutno vzít v úvahu a snížit množství pečení a pracovníků na léto.

Například ve vašem státě existují dvě ženské letní obyvatelé. Mohou být formalizovány na pracovní smlouvě a jejich práce je plně v souladu se sezónností. V létě odjíždějí na své postele a stromy, stejně jako sníží nákup surovin a množství pečiva. Sladkosti na čaj jsou téměř bez poptávky, ale prodej zmrzliny poskytuje přiměřený příjem.

Vlastnosti reklamy pro mini pekárnu

Reklama - motor obchodu s jakýmkoli výrobkem, včetně pekařských výrobků. Mini pekárna slouží nedalekým domům, a proto by reklama měla být vhodná. Toto rozdělení letáků v nedalekém okolí, zveřejňování reklam na vstupních místech, reklama na chodníku a - nejdůležitější ze všech reklam - "slovo z úst".

Obchodní praxe: vlastní pekárna

Vlastní pekařství - atraktivní myšlenka, protože chléb je výrobek, který vždy koupí, a to i v krizi. Obchodování s chlebem však není tak snadné, protože čelí silné konkurenci velkých pekáren. Začátek podnikatelů v této oblasti má spoustu problémů. Jedná se o prodej výrobků a vysoké náklady na vybavení a hledání vhodných prostor na dobrém místě. Ale můžete si pořádně zorganizovat ziskové podnikání, pokud se k tomu přistupujete kompetentně.

Nejdůležitější je najít svůj čip, tedy určit, jaký bude váš produkt odlišný od tisíců dalších, které si konkurují.

Její pekárna: Konkurenční výhoda

Nedávný trend kupujícího zaměřením na non-tradiční pekárny - bagety, housky pro hamburgery, ciabatta, odrůdy s dietní a léčebně preventivní ošetření (otruby, ořechy, semena), stejně jako národní druhů chleba: kuhtiani a madauri, gruzínský a Kišiněv chléb, maklakash a uzbecký dort. Z tohoto důvodu, pekařství se specializuje na elitní chleba je dnes velmi lukrativní a výnosný obchod. Ale ke spuštění výroby jen „sociální chleba“ není rentabilní, protože soutěžit s velkými státními pekárny soukromý podnikatel nebude moci dělat. Dohoda se navíc k inovativním elitních chleba sladkosti, koláče - naopak, je to stojí za to. Výroba cukrovinek umožňuje rychlejší zisk.

Původní recept na pečený chléb je nejdůležitější podmínkou pro přežití pekaře na trhu. Budoucí podnikatel je musí pečlivě hledat nebo vymyslet. Nejprve je však lepší omezit na 5-8 jmen. Koneckonců, každý recept bude muset získat samostatný certifikát, tentokrát a peníze.

Ale pouze sortiment pekařských výrobků není jediným pravidlem úspěchu. Zákazník také chce koupit produkt "přímo z trouby" - a nejít dál. " V nejvýhodnějším postavení jsou tedy mini-pekárny, schopné rychle se přizpůsobit měnícím se chuti spotřebitelů a nacházející se v blízkosti domu / práce klienta. Koneckonců, vůně čerstvě upečeného chleba vždy stimuluje k nákupu. Navíc supermarkety a restaurace jsou ochotnější pracovat s mini pekárnami připravenými dodat chléb v malých sériích a za flexibilních platebních podmínek.

Ale my, jak se nám to podařilo zjistit, je pečení chleba přímo v obchodovně téměř nemožné - jejich majitelé jsou kategoricky proti tomu. Ano, a pronájem obchodního prostoru pro výrobu - to není ziskové. Je naprosto správné, koneckonců, souhlasit s pronájmem části pomocných prostor. No a v případě, že je obchod vlastněn, podobné problémy by neměly vzniknout - pokud bude možné splnit požadavky SES a dalších subjektů.

Vlastní pekárna: Pokoj

Pokud hledáte pokoj, je třeba vzít v úvahu, že minimální plocha pekárny, aby splnila všechny hygienické požadavky, by měla být nejméně 250 metrů čtverečních. M. Podle pravidel bude muset být vybaven dvěma sklady (One - mouky, droždí, ropy a ostatních surovin, druhý - pro hotový výrobek), kancelář pro účetnictví, IT a dalších odborníků - a to i jeden vůbec, to bylo místo, kde k tomu zásilku a příjem zboží, odpočívárna pro personál s umyvadlem a toaletou. Dílna musí mít speciálně uspořádanou kanalizaci a větrání.

Vlastní pekárna: Zařízení

Nejprve je nutné zakoupit malý hnětací stroj a troubu ze zařízení. Je-li drahý mixér nemá peníze, výběr z receptů, které je třeba věnovat velkou pozornost na chléb, jehož výroba kvalita dávky nehraje hlavní roli, nebo vůbec, je charakteristickým rysem tohoto pokrmu.

Potřebujete také Prokázání komoru, která v zásadě možné nahradit obyčejnou „zbytek“ testu v teplém a vlhkém místě, například v nádrži, aby stát na teplém místě.

Pečivo bude samozřejmě v troubě. Je lepší použít rotační pec - nejoptimálnější kombinaci výkonu a nákladů. Vytápění pečicí komory je zajištěno topnými tělesy, z nichž je horký vzduch vyfukován ventilátorem (konvekcí). Pečící komory pece je navržen tak, aby vložit jednu nebo více regálové vozíky, které mohou být umístěny buď na platformě (platforma montáž), nebo zavěsit na hák (hák upevňovacího). Většina výrobců nabízí pece s integrovaným parním generátorem, který během pečení vytváří páru do pečící komory - takže na bochách získáte lesklou a rudou kůru. Navíc budete potřebovat stoly, dřezy, regály a váhy.

V tomto obchodě pracuje 3-5 lidí: kuchař, příprava těsta, pekař, prodejce a technický pracovník, nakladače a výrobní ředitel a účetní. Fond plateb za měsíc bude asi 5-7 tisíc dolarů. Minimální plat pekaře je 450 dolarů, účetní - 600 dolarů, nakladač - 300 dolarů.

Dobrou volbou pro nezkušené podnikatele je franchising. Zařízení, cenové doporučení, výběr a školení personálu, dodávka pekárenských polotovarů a schopnost pracovat pod propagované TM - pro všechny bude muset zaplatit asi 100 tisíc důležité upozornění: Na rozdíl od jiných průmyslových odvětvích, pekárna business franchise kupující neplatí licenční..? Představitelé franšízy říkají, že po ročním pracovním dni je možné vyjít na nulu.

Její pekárna: Propagace

Prodejní místo, jak bylo uvedeno výše, bude skladem ve formátu "doma". Můžete dodat část produktů také do malých supermarketů, stánků chleba. Velké sítě se zdráhají pracovat s malými dodavateli třetích stran, většina z nich má vlastní pekárny. Ale můžete se pokusit projít.

K chlebě našli zákazníci, kteří ho musí aktivně propagovat. Jako volbu můžete ochutnat v obchodech, to bude brát v úvahu přání potenciálních kupujících. Můžete umístit reklamu na boky auta, která nese chleba.

Její pekárna: Figury

Pronájem prostor: od 200-300 rublů na metr čtvereční za měsíc (oblast výroby).

Oprava - v závislosti na oblasti a počátečním stavu budovy.

Těsto - asi 27000 rub.

Rotační pec - 250000-400000 rub.

(Ceny jsou hlavně pro domácí zařízení, je levnější, dodavatelé zařízení dodávali dodavatelé zařízení na žádost časopisu "Jejich činnost").

Dřezy, skříně, stoly - 10000-15000 rub.

Ukázky - 15 000 rub.

Saldo zaměstnanců činí zhruba 30 000 rublů měsíčně.

Elektřina - 16800 rublů měsíčně (s 8 hodinovým pracovním dnem, společně s osvětlením, 30 dní, výkon pece - 50 kW / h).

Suroviny poprvé - 30 000 rublů.

Celkové náklady za měsíc práce: 770 tisíc počátečních investic plus 50 tisíc nájemného a 77 tisíc rublů běžných výdajů. Celkem: asi 900 tisíc.

Splácení mini-pekárny v průměru za rok a půl.

Na základě materiálů časopisů "My Case" a "The Power of Money"

* * *Článek více než 8 let. Může obsahovat zastaralé údaje

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Idea pro podnikání číslo 54: jak užitečná je vaše vlastní pekárna?

Pekařství jako podnikání je příležitostí k uskutečnění svých nejodvážnějších myšlenek, takže vzniká otázka: jak otevřít vlastní produkci, je to výhodné nebo ne pečeme a prodáváte chléb sami?

Výroba chleba a pekárenských výrobků je proces, který vždy vyhledá svého spotřebitele. Kolik slavných výroků je věnováno tomuto uspokojujícímu a chutnému produktu! Lidé žijící na území bývalého Sovětského svazu jedí naprosto všechno s chlebem - je to chutnější a uspokojující.

Pekařství se nachází téměř v každém velkém městě a dokonce i v malé vesnici. Velké podniky pokrývají rozsáhlé území, a proto je pro ně mnohem obtížnější vyhovět všem preferencím svých spotřebitelů - zde je důraz na masovou výrobu a poskytování všech kategorií občanů chlebem, který je v poptávce.

Současně je zřejmá ziskovost - soukromá výroba a pokrytí méně lidí pomůže uspokojit potřeby téměř všech, přičemž spotřebitel má právo volit si z velmi širokého spektra. Vlastní pekárna může být skutečným darem pro malou vesnici a pro velké město, kde se lidé dlouho nudí čerstvým pečením.

Relevance a vyhlídky

Pekárna je mnohostranný proces, který vyžaduje podrobné studium trhu a dobrou reklamu. Je-li kvalita vašeho výrobku vysoká a umístění obchodu je výhodné, spotřebitel sám učiní dobrou reklamu - informace budou předávány z úst do úst a neformální kolemjdoucí nemůže projít.

Mini-výroba je nákladově efektivní, protože je pro něj mnohem jednodušší přizpůsobit se okamžitým přáním zákazníků a restrukturalizovat jejich vybavení. Pečení chleba se může stát jen začátkem velkého podnikání - obchod by se neměl omezovat jen na tento výrobek.

Klíčem k úspěšnému obchodování bude sortiment. Všichni chtějí hýčkat nejen jednoduchým chlebem, vhodným pro jakýkoli pokrm, ale také originálním pečivem, dietními výrobky a cukrovinkami. V tomto případě závisí množství pečeného produktu na poptávce.

Kreativní přístup neublíží - experimentujte, přidávejte něco k vaší produkci a velmi brzy se vaše značka stane rozeznatelnou a výroba produktů se dostane na novou úroveň.

Jako vzorek si můžete zdarma stáhnout podnikatelský plán malé pekárny.

Počáteční kapitál a dokumenty

Podnikání pečení chleba vyžaduje počáteční investice - musíte si vyměnit za pronájem pokoje, nákupní zařízení, mzdy zaměstnanců. Všechny náklady budou záviset na tom, jakou měřítku výroby plánujete. Pro malou pekárnu to často stačí a tři sta tisíc rublů, ale se zvýšeným objemem může množství růst několikrát.

Podnikový plán je třeba předem vypočítat s přihlédnutím k možným nákladům a dodatečným nákladům, pouze proto, aby se váš obchod s chlebem začal včas a zákazníci začnou mít zájem o vaše produkty.

V počáteční fázi je důležité pochopit výpočty týkající se otevření výroby. Domácí podnikání bude vyžadovat mnohem menší částku než pekařskou pečivo. Náklady za rok budou tvořit následující kategorie:

Můžete se zaregistrovat jako individuální podnikatel a otevřít firmu za zjednodušených podmínek, nebo můžete rozšířit možnosti a vytvořit společnost s ručením omezeným. Plánování a náklady se moc neliší, ale každý druh má své vlastní charakteristiky:

 1. Jednotný podnikatel je právně odpovědný za činnost podniku av případě vysokých nákladů a nízké ziskovosti pekařského podniku to bude mít vážné finanční ztráty. Pokud je podnik ziskový, projekt se ospravedlňuje.
 2. Registrace osoby jako samostatného podnikatele probíhá bez zásahu právníků na krátkou dobu a společnost s ručením omezeným přebírá služby advokáta.
 3. Otevření pekárny jako IP je mnohem levnější ve fázi registrace a registrace právnické osoby.
 4. Furnace nekvašený chléb a všechny ostatní produkty a obchodované s jeho prodejem je mnohem jednodušší s designem jako LLC. Takže můžete snadno změnit rozsah činností, a to téměř bez omezení jejich možností.
 5. Pekařské výrobky vyrobené podle návrhu LLC, budou mít větší zájem od partnerů.

Takže podnikatel je mnohem jednodušší řešit návrh a v případě potřeby likvidovat podnikání.

Dokumenty

Je důležité shromažďovat následující dokumenty:

 • Dokumenty potvrzující průchod zkoušky a prokázání dodržování hygienických norem.
 • Osvědčení o shodě umožňující prodej pečiva vlastní výroby.
 • Dokumenty přijaté od požárního útvaru o požární bezpečnosti prostor.
 • Povolení na dodávky a prodej surovin, výrobků, chlebařů, velkých výrobních zařízení.

Volba směru

Chcete-li určit typ činnosti a správně vypočítat svou sílu, musíte se postarat před směrem, ve kterém bude vaše společnost působit.

Dnes je mini-pekařství tou nejlepší volbou, a to pouze proto, že velké podniky již dlouho zaujímají výklenky tohoto obchodu. Máte-li nízké náklady, můžete přinést firmu do většího rozsahu, ale pro to musíte podrobně rozvinout.

Pokud město má velkou produkci produktu a vaše plány zahrnují pečení analogu, je nepravděpodobné, že rychle získáte dobrý zisk a budete mít možnost odnést klienta. V takovém případě budete muset snížit náklady na projekt, snížit náklady na zboží a mzdy zaměstnancům.

Jedním z nejoblíbenějších destinací je mini-pekárna, která vyrábí jedinečné produkty, které se velmi liší od výrobků vyráběných značkou. Například pečení nemusí být sladké - mnozí používají sýr, česnek a dokonce i masné výrobky.

Nejlepší možností je kombinovat pekárnu s kavárnou nebo restaurací rychlého občerstvení, kde si zákazníci mohou nejen koupit čerstvé buchty, ale i jíst v útulné atmosféře. V tomto menu by měl být plný oběd pro všechny kategorie spotřebitelů, včetně malých dětí. Nezapomeňte na dietní produkty.

Místnost

Spuštění mini-pekárny od začátku je poměrně obtížné, protože je to od začátku, že budete muset udělat absolutně všechno - hledat vhodný pokoj, opravit jej, provést potřebnou komunikaci a připojit zařízení.

Současně stojí za to přemýšlet o místech, kde zaměstnanci mohou trávit svůj osobní čas na obědě, stejně jako se šatnou a koupelnou, kde se budou konat veškeré komunikace pro mytí rukou a čištění vlasů.

Z malého pokoje můžete prodávat prostřednictvím malého okna nebo mini chodby - ušetříte tak prostor, ale můžete plnit všechny funkce organizace a pohodlně obsluhovat zákazníky. Projekt s malými troubami nevyžaduje spoustu prostoru, ale chleba z ruské trouby a chleba od tandyru naznačuje oddělené prostory pro výrobu výrobků.

Zařízení

Kvalitní vybavení, stejně jako dobrá místnost, je klíčem k úspěchu vaší organizace. Můžete si je kupovat postupně podle potřeby a příležitostí a můžete si koupit vše najednou. Projekt malé pekárny zaujímá následující pozice: