Domácí práce pro prodej pečiva pro děti. Skutečný příběh

Mnoho domácích žen se zúčastnilo jednoduchého podnikatelského nápadu: protože je moje vaření chválí - může a může být připraveno k prodeji? Ale jen málo lidí se rozhodlo zkusit - kde získáte zákazníky, ptáte se? Ve skutečnosti je to celkem snadné. Náklady na takové podnikání jsou minimální - pouze produkty. A nekupujte - tak dům bude jíst s potěšením!

Věstníku Rekonomica Hledám vám opravdové příběhy o úspěchu od žijících lidí. Pokud stále nevěříte, že můžete takové podnikání stavět - přečtěte si tento příběh hospodyňky, která našla způsob, jak vydělat peníze rodině za zpeněžení jejího hobby - pečení.

V podnikání z nedostatku peněz

Dobré odpoledne, začněte s tím troškem. Jmenuji se Kateřina, jsem mladá matka malé princezny. Když bylo na čase jít na mateřskou dovolenou, byla nejšťastnějším člověkem na světě. O šest měsíců později byly radostné chvíle nahrazeny běžnými a známými otázkami: málo času, nedostatek energie, přerušení spánku. Stal jsem se robotem, děláním domácích prací.

Největším problémem byl nedostatek peněz - celkový příjem 4500 hřiven (asi 10 tisíc rublů). Mzdy jejího manžela byly stěží dost, aby se splnily cíle - jedna cena za vytápění byla 1500 za měsíc. Žijeme v malém městečku, takže nebylo moc práce.

Brzy jsme našli cestu ven: udělám domácí koláče k prodeji. Chci se podělit o zkušenost s organizací mini-pekárny v mé kuchyni. Řeknu vám, jak to všechno začalo, s jakými potížemi a jak najít řešení.

Jak vytvořit mini pekárnu založenou na domácí kuchyni

Do mateřské dovolené pracovala jako strojní pracovník v strojírenském závodě. Vaření bylo, stejně jako mnoho žen, jednou z povinností domácí práce.

Začalo to s nákupem nové trouby a poté se v naší rodině objevily pečivo. To pomohlo odvrátit pozornost od problémů a prosím milované. Zatímco dítě spalo, experimentoval jsem v kuchyni. Všechno se ukázalo dobře: košíčky, koláče, marshmallows, koláče, eclairs. Peněžní investice byly pouze na produkty, recepty nalezené na internetu.

Sarafan rádio dává začátek podnikání

Jednou, na narozeniny příbuzného, ​​byl prezentován velký dort jako dárek - hosté byli potěšeni. Nemohl jsem si myslet, že bych na festivalu udělal takový splash. To byl výchozí bod. Lidé si povídali o svých dobrách. Byly zavolány rozkazy a práce začaly.

Vzhledem k tomu, že plány neměly moc za to vydělat, chtěla jsem jen přinést radost lidem, cena byla pouze pro výrobky, v závislosti na náplni od 120 do 200 gramů. pro dort. Byla jsem potěšena a potěšena, že všechno tak rychle a snadno třepalo v oblacích. To byla hlavní chyba: zastavila reklamní produkty a mluvila o sobě. Bohužel štěstí netrvalo dlouho. Bylo méně a méně hovorů, což znamená, že nejsou peníze. Bylo nutné okamžitě zahájit reklamu.

Jak najít zákazníky pro jejich pečivo. Zkušební a chybová metoda

Po přečtení fór a článků jsem se rozhodl učinit oznámení o sociálních sítích. Fotky na internetu byly neúspěšné, protože nebyla dostatečná zpětná vazba. Objednávky ještě nebyly přijaty.

Její paže klesla, dokonce se chtěla vzdát tohoto záměru, ale podpora jejího manžela byla velmi užitečná. Pak jsem se rozhodl, že první lidé by měli vyzkoušet své sladkosti - je lepší vidět a jíst jednou než slyšet stokrát. A nemýlil jsem se.

Ale já jsem nemohl pečené koláče a dát jim na ulici. Nápad vznikl sám. Tehdy bylo načase vést dítě do mateřské školy. Na prázdninách, věnovaných prvnímu dni studia, pečili mnoho koláčů. Byla to moje šance vyjádřit sebe a mé hobby. S každým jsem jednal s jídlem a nezapomněl jsem dodat, že mohu dokonale připravit koláče a muffiny.

Děti a jejich matky jsou nejlepší zákazníci

Tehdy jsem neměla vizitky, a tak jsem ponechala telefonní číslo učitelům. Lidé znovu začali mluvit o svých dobrách. V tuto chvíli náklady na výrobky začaly přinášet přidanou hodnotu pro svou práci, přidaly dalších 50% nákladů na přísady, což znamená, že se zisky začaly objevovat.

Co chce malý zákazník

Objednali jsme většinou pečivo pro narozeniny dětí. A pak se zrodila myšlenka designu, která se stala mou vizitkou. Velké množství košíčků se shromažďovalo v jednom vícestupňovém dortu a uprostřed balených malých balíčků šťávy. Druhou trumfovou kartou byla možnost - zdobení košíčků s hrdiny karikatur a pohádek. Museli jsme na tom tvrdě pracovat, ale to stálo za to. Děti a jejich rodiče byli potěšeni krásou a chutí. Oblékané rádio dělalo svou práci: objednávky začaly být přijímány od jiných mateřských škol a kamarádi kamarádů mě následovali se svými sladkostmi. K ceně výrobků se začalo přidávat 65% nákladů.

Práce na kvalitě produktu

Chcete-li ušetřit zákazníky, musíte vždy zlepšit své dovednosti. Chcete-li vymýšlet různé náplně, zkuste další recepty a pokuste se s krmením. Ne vždy to funguje poprvé, ale nezastavím se. Pečení by mělo být nejen chutné, ale také potěšilo oko. Neustále se učí techniky zdobení, na internetu je dostatek vzdělávacího materiálu.

Řemeslníci často předkládají mistrovské kurzy, kde můžete získat nápady a naučit se nové znalosti. Zvláštností organizace domácí pekárny je skutečnost, že většina kuchyňských potřeb, které jsem už měla, byla zapotřebí pouze na nákup krabic, veškeré dodávky, vizitky a chybějící nástroje. Celkové náklady byly kolem 2000 UAH - to není velká investice, což znamená, že se velmi rychle vyplácejí.

Někdy mi lidé radili rozšiřovat sortiment a poslouchal jsem je. Uvařil jsem domácí marshmallows, bafetové pečivo, rohlíky. Dezerty s meringue, smetanou smetanou a ovocem byly velmi oblíbené. Časem se ukázalo, že pro domácí mini pekárnu je špatný nápad. Byly tam dny, kdy jsem spal jen 2 hodiny denně, nevěnoval pozornost příbuzným. Moje rada je z osobní zkušenosti - nepokládejte objednávky víc, než byste mohli udělat. Nemůžete vydělat všechny peníze, ale máte v rodině neshody a špatné zdraví.

V tuto chvíli je velmi šťastná, že je vášnivá její oblíbená věc. Manžel a dcera také neostávají stranou, protože jsou mými hlavními kritiky. Společně přicházíme s designem a kombinací chutí. Dcera ráda hraje s těsto a rozšiřuje se do mouky. Moje práce shromáždila naši rodinu a často způsobila pečení do zábavné hry. Samozřejmě, že tato myšlenka sama o sobě nevyvíjí do velkého byznysu - žádné úsilí není dost, ale ta nejdůležitější věc - nesu rodinný dobrý příjem, díky čemuž se celá rodina může cestovat každé léto na odpočinek u moře. Podařilo se mi obrátit malé koníčky na peníze, doufám, že moje zkušenost někomu pomůže. Nezastavujte se po prvních překážkách - experiment a všechno se ukáže.

Otevřete firmu: Pečení doma

Obchodní oblasti

Proč se lidé zajímají o to, jak doma organizovat pečení (koláče, koláče, croissanty)? Odpověď je samozřejmostí - snadnost a přístupnost při organizaci případu. Některé z nich, s odkazem na své pozici (mateřské dovolené nebo nepřítomnosti trvalého pracovního místa), máme dlouhou dobu, aby byl doma, tak přijde na mysl přemýšlet o zahájení vlastního podnikání doma, přeměnit obyčejné domácí práce do ziskového podnikání.

Mohu doma vytvořit pekařskou firmu? Pokusíme se pochopit.

Pokud se rozhodnete udělat takovou věc, měli byste okamžitě rozhodnout, který výrobek se budete chát a na jaké cílové publikum počítáte. Existuje několik možností:

 1. Pečivo, pečivo a prodej zboží prostřednictvím kanceláří a malých prodejen;
 2. Pečivo a další kulinářské předměty na objednávku. Například svatební dorty, dorty pro dětské svátky a výročí. Poměrně populární směr, jehož úspěch je ve vysoké kvalitě výrobků.
 3. Práce s kuchyní a obchodem s potravinami. Tato možnost je vhodná pouze pro ty, kteří mohou v "domácích podmínkách" vyrábět dostatečné množství produktů.

Měli bychom také vzít v úvahu skutečnost, že podle zákona je výroba doma zakázána. Nemůžete jen vzít a spustit průmyslové pečivo v bytě. Žádný kontrolní subjekt nepovolí takovou výrobu. Proto, pokud děláte domácí koláče, pak jen pečlivě a v malých množstvích.

Nejlepší je, aby se na pečení dělaly velké koláče. Obavy jsou menší a příjmy jsou větší. V tomto ohledu jsou dokonce i příklady z obchodních fór:

Organizační záležitosti

Jednou z prvních otázek, které zajímají začátečníky, je nutné zaregistrovat PI? Z hlediska zákona ano, je to nutné. I když na začátku registrace podnikání a na všechno. Proč potřebujete dodatečné náklady na odpočty z pojištění, daně (můžete učinit a nulové prohlášení) a tak dále. Snažte se prodávat alespoň určité množství zboží a získáte základnu běžných zákazníků. Zaregistrujte firmu, na kterou máte vždy čas.

Potřeba legalizace činností bude záviset na tom, jak budete zboží prodávat. Pokud jsou vaši první zákazníci kancelářští pracovníci, přátelé a známí, můžete to udělat bez registrace IP. Pokud máte v plánu prodat výrobky do obchodů s potravinami a kiosků, pak bez registrace individuálního podnikání nemůže dělat. U běžného jednotlivce obchody nefungují.

Také existuje otázka ohledně doprovodných dokumentů k produktům. Povinná certifikace v naší zemi je zrušena, ale prohlášení o shodě je nezbytné. Ale pro doklady, které potvrzují kvalitu pečení, doporučujeme pouze při práci s obchody a stravovacími místy. To znamená, že když se obrat objeví a příjmy rostou. Pokud prodáváte 1 až 2 kg denně, nemá smysl vynaložit výdaje na certifikáty. Je to stejné s hygienickými knihami.

Zařízení

K výrobě pečeného zboží v malých množstvích nemusíte kupovat drahé stroje. Vše, co potřebujete k práci, existují již po ruce Housewives: Dobrý plynový nebo elektrický sporák, sada hrnců, pánví, kuchyňských nožů, krájecí desky, struhadlo, vrtulník a pečení pokrmů. Některé náklady přesto musí vzniknout. Například k zakoupení hnětače pro domácnost, což značně usnadňuje proces hnětení. Koneckonců, budete muset Těsto zpracujeme desítky kilogramů každý den, co má dělat ručně, je velmi obtížné. Koupit hnětací stroj nebo kuchyňský robot bude stát o něco více než 20 tisíc rublů.

Nezapomeňte na okamžik, jako je doručování pečiva do místa prodeje. Kdo bude zpracovávat export vašich produktů? Doporučujeme mít své vlastní velkolepé auto.

Kvalifikace jako první!

Mnozí si mohou vařit, ale opravdu chutná, to vůbec není. K vašemu produktu je třeba, měl by být chutný! Je třeba, aby se spotřebitel doslova zamiloval do vašeho produktu. Pak ani vyšší cena nebude překážkou nákupu.

Určitou výhodou budou ti, kteří již mají zkušenosti s kulinářskou oblastí. Pokud takový zážitek neexistuje, můžete se bezpečně obrátit na knihy, kuchařské stránky, navštěvovat mistrovské kurzy nebo se učit od dobrého učitele.

Jak prodávat pečivo?

Můžete začít s realizací produktů prostřednictvím známých. To umožní získat první klientskou základnu a spustit slovo z úst. Pokud se jedná o sváteční dort, můžete pozvat své přátele nebo známé, aby si dort zdarma pečili (plaťte pouze s přísadami). Vytvořte spoustu krásných fotografií a dejte je do kontaktu se skupinou. Po 5 - 10 volných pecích budete mít již vlastní portfolio a zobrazí se plné objednávky.

U koláčů, koláčů a rohlíků je situace poněkud komplikovanější. Mnoho malých maloobchodních prodejen, obchodů s potravinami a cukráren bude muset být obcházen. Vytvořte pro ně barevný katalog s vašimi výrobky a nabídněte jim ceny, které nebudou vyšší než tržní ceny. Můžete také uspořádat vlastní prodejní místo v blízkosti autobusového nádraží nebo nákupního centra. Ale tato možnost je vhodná pouze pro ty, kteří mají čas nebo připravenost zaměstnávat prodávajícího.

Nezapomeňte na možnost reklamy na internetu. Skupina v sociálních sítích a vlastních internetových stránkách s patřičnou propagací se může stát hlavním zdrojem objednávek. Hlavním úkolem je udělat více jasných děl, barevných fotografií a neustále aktualizovat katalog děl. Pokud se dostanete opravdu lahodný produkt, pak zákazníci budou line up.

Podnikání na pečení doma

Rádi si dopřejte domácí koláče? Přemýšlejte o tom, jak změnit koníčku na příjemnou práci? Nyní je velmi oblíbené dát krásné a nestandardní košíčky, aby si na dovolenou vytvořili jedinečné koláče vytvořené individuální objednávkou. Koláče, bafky, buchty - to vše může být také skvělý způsob, jak vydělat peníze. Jak začít s prodejem pekárny doma? Promluvme si o tom!

Foto z webu www.furniterra.ru

Proč je tento obchod atraktivní? Je snadné a cenově dostupné pro téměř každého, kdo je ochotný věnovat čas, věnovat energii hledání nových vkusů a vytváření kulinářských děl. Nebo vás možná unavuje sedět doma a chcete najít žádost o váš talent? Domácí podnikání je řešením dvou problémů najednou: nedostatek vlastního vývoje a nedostatek finančních prostředků.

Jak otevřít cukrovinky doma od začátku?

S tím, co a jak začít domácí cukrovinky podnikání, protože výroba koláče doma - to je opravdu vážné zaměstnání a musíte myslet přes každý detail! Především je důležité určit cílové publikum - pro koho uděláte pečivo. V této fázi je možné několik možností:

 • Prodáváme koláče, buchty, buchty v kancelářích av malých obchodech.

Fotografie z www.pirogru.com

 • Kamna na objednávku. V této kategorii budou také zahrnuty svatební dorty pro individuální objednávky a příprava košíčků pro dětské svátky a koláče pro výročí. To je nejpopulárnější směr, proto je obzvláště důležité správně seřadit a být profesionální.
 • Můžete pracovat pro jakýkoli obchod s potravinami nebo potravinami. Ideální pro ty, kteří jsou ochotni dělat práci část jejich života, a ne další příjmy. Bude nutné vyrábět spoustu produktů najednou - budete potřebovat speciální vybavení a dovednosti rychlé a kvalitní práce.

Fotografie z webu getovim-doma.ru

Jak otevřít pekárnu doma: Musím zaregistrovat PI?

Ve skutečnosti je výroba potravin doma nepřijatelná podle práva Ruské federace. Proto průmyslové pečení, aniž byste se prohlásili za samostatného podnikatele, může mít za následek velmi nepříjemné důsledky. Pokud budete mít své koláče se všemi pečicími miskami k autu přes verandu, může to jednou za den způsobit stížnosti a odpovídající pokuty.

Fotografie z www.biznes-idei.com

Je zřejmé, že nejvhodnější možností pro rozvoj takového podnikání je druhá položka z našeho seznamu - koláče a koláče na zakázku. Nemyslete si, že je to méně výhodné než ostatní dvě aktivity. Naopak, chceme vás přesvědčit, že je výhodnější, protože další problémy jsou méně často, ale zisk jde ještě více.

Jak začít s cukrářskými obchody pro začátečníky? Potřebuji registrovat firmu? Podle zákona - to je nutné, ale pokud budeme mluvit o běžném životě, to nemá moc smysl, zvláště na začátku práce. Proč potřebujete další výdaje, které nikdy nejsou nadbytečné? Bude muset platit pojistné, daně a tak dále.

Fotky ze stránky www.bulkabakery.ru

Pro začátečníky vám doporučujeme vyzkoušet si v podnikání - vybudovat solidní klientskou základnu, která vám vyhovuje. Souhlasíte s tím, že můžete obchod kdykoli zaregistrovat. Podnikatelům se vždy doporučuje brát v úvahu rizika a nečiní se bezmyšlenkovitě - proto je třeba provést "test pera".

A přesto je potřeba legalizace být prioritou i na začátku kariéry. Pokud se rozhodnete, že vaše cílové publikum bude známí, pracovníci v kanceláři, lidé ze sociálních sítí - můžete počkat s dokumentací. Ale pokud ve vašich plánech spolupracovat s obchody a obchody s potravinami - se bude muset zaregistrovat okamžitě - je nepravděpodobné, že nějaký kiosk bude pracovat s fiz. tvář.

Fotky ze stránky www.bulkabakery.ru

Takže, když jsme se rozhodli na SP, stále nevyřešené otázky týkající se podkladů. Podle zákona o RF neexistuje povinná certifikace, nicméně prohlášení o shodě je ve skutečnosti stejným dokumentem. Zapojit se do transakcí na kvalitu pečení, je nutné při práci s obchody a stravovacích bodů, ale pokud jste prodávat kilo paštiky dni stráveném na všechny druhy certifikace a registrace medknizhek nemá smysl.

Jak začít pečení koláčů doma: výběr zařízení

K výrobě výrobků v malých sériích není třeba kupovat drahé kamny, speciální nože, speciální mixéry a tak dále. Vše, co budete potřebovat zpočátku, je již po ruce:

 • Každá kuchyň má sporák, plynový nebo elektrický - stačí zvolit ten správný.
 • Sada hrnců.
 • Pečící pánve.
 • Kuchyňské nože různých velikostí.
 • Řezací desky.
 • Brousky několika druhů.
 • Formuláře pro pečení.

Fotografie z webu io.ua

Všechno je již tam, ale také bude muset trochu strávit. Doporučujeme vám, abyste si koupili houkač těsta pro domácnost - to velmi zjednoduší váš život, protože nemusíte trpět hnětením velkého množství těsta. Představte si, že každý den musíte dělat deset kilo - ručně je to trochu komplikované fyzicky a po dlouhou dobu. Naštěstí, taková akvizice je nepravděpodobné, že vás zničit - náklady na kuchyňský robot ve standardním vybavení asi 20 tisíc rublů.

Ve skutečnosti existují velmi levné možnosti pro kuchyňského asistentka, pokud věnujete pozornost internetovým obchodům, najdete model 4 000 rublů.

Co jiného bych se měl postarat? Přemýšlejte o tom, jak se bude doručovat. Samozřejmě, že v každém městě existují zvláštní služby, které se s tím zabývají. Ale jejich služby budou nákladné a zbytečné. Je lepší, samozřejmě, být schopni nezávisle dodávat výrobky na vaše auto.

Cukrovinky doma: kde začít vývoj?

Mnoho lidí může vařit, a teď jsou pro každý koláč nebo koláč miliony recepty videa. Vaším úkolem je stát se jedničkou, vyhrajete spotřebitele podle chuťových vlastností svého pečení a učiníte svůj výrobek jedinečným. Proto kvalifikace - především!

Fotografie od my-ideya.ru

Pouze pokud dáte zákazníkům možnost vybrat si z nejlepších, vystupujete mimo soutěž a najdete pravidelné zákazníky, pro které nebude žádná překážka.

Samozřejmě výhoda na straně těch, kteří mají představu o práci v kuchyni, kteří mají zkušenosti s vařením. Nezáleží na tom, pokud jste právě začali, pomáhat vám knihám, kulinářským místům a fórům, školením, mistrovským kurzům. Hlavním úkolem je přeměnit své základní dovednosti na práci skutečného profesionála.

Pokud se chcete chlubit potenciálními zákazníky, je lepší, samozřejmě, předat nějaké kurzy vaření. Váš certifikát přiláká určitou kategorii kupujících.

Jak dosáhnout výšky? Koneckonců, sama o sobě nic nevyjde okamžitě. První dort nevychází stejně jako na snímcích - vysoká, krásná a božská chuť. Tak tedy! Řešení je - zpočátku budete muset pracovat "na nulu". To znamená, že nabízíte své služby zdarma a potenciální zákazník platí za produkty, které budete připravovat. Všichni zůstávají v černé barvě - získáte možnost volného tréninku a fotografie s odvoláním na vaše portfolio a osoba, která vás oslovila, téměř zdarma dort pro individuální objednávku.

Fotografie z al-hatib.ru

Dorty na objednávku - jak začít rozvíjet firmu?

Nejdůležitější otázkou je, jak se stát populárním mistrem? Jak uspět a začít skvělou práci? Doporučujeme několik způsobů, které skvěle fungují.

První věcí, kterou je třeba uvažovat, je realizace prostřednictvím známých. Toto je vaše první zákaznická základna a zahájení recenzí. Budete pravděpodobně podporovat přátelé a příbuzní, uděláte první objednávky, ale tyto první objednávky se inzerují sami. Proto nabízíme přátelům dorty pro oslavy jakéhokoli formátu, koláče pro rodinný čaj pije - propagujte sami sebe. Nezapomeňte si vzít krásné fotografie z každé objednávky.

Fotografie z webu bodoon.ru

Abychom nezastavili propagaci prostřednictvím známých, je nutné organizovat skupinu v sociálních sítích. Tato metoda se stala klasikou - v naší době nikdo nepoužívá internet. Toto je místo pro bezplatnou reklamu a čestnou zpětnou vazbu. Možná, po pěti až deseti volných objednávkách, můžete dosáhnout nové úrovně profesionálních cukrářů.

Pokud se rozhodnete pracovat nejen s dorty, ale přidejte si pečivo, koláče, dorty do jídelníčku - to je vynikající rozšíření sortimentu, který vám bude prospěšný. Nejprve je můžete přidat k hlavnímu dortu na dovolené - nyní je to módní trend. A za druhé, můžete pracovat s cukrárnami. Proveďte katalog svých produktů a nezapomeňte, že fotografie by měly být krásné a popisy - šťavnaté.

Fotografie z webu www.gastronom.ru

Hlavní věc - pamatujte na neustálý pohyb dopředu. Čas nekončí, stejně jako móda, trend vaření. Pokud před několika lety stále existovaly módní námořníci, nyní se stále objevují nové a nové vkusy a styly designu. Abychom byli v trendu, je důležité, abychom nezasahovali za potřeby zákazníků. Podívejte se na stránky konkurentů vašeho města, věnujte pozornost tomu, co je v poptávce - abyste mohli vystavit přiměřené cenové značky a řešit pouze to, co skutečně potřebují zákazníci.

Upřímně doufáme, že v tomto článku jste se naučili něco důležitého a mohli ho uplatnit v praxi!

Vlastní podnikání v kuchyni: jak pečeme koláče na prodej

Pokud hosté pravidelně jedí vaše jídlo pro obě tváře, pak stojí za to přemýšlet a nabídnout svému kulinářskému talentu svět. Jednoho dne si tato realizace změnila život Julii Kubraku. Dívka se v blázinci otočila do lahůdky. Tím se narodil projekt ««Lidé štěstí Tarts". Dnes v rubrice ««Vlastní podnikání" Julia vám řekne, kde začala, a možná, že její příběh vás bude inspirovat;).

Ve věku 20 let to vše v mé srdce a hlava se stává nestabilní, člověk zažije žízeň a ne vždy vědí, co a jak ji uspokojit, tak to bylo se mnou. Jejich myšlenky a sny před deseti lety jsem si nepamatuji, mohu jen předpokládat, že jste v příjemném zmatku o počtu otevřených příležitostí a rozvoje cest. V té době jsem už opustil univerzitu tělesné výchovy, s pocitem, že to není moje poslání, a se zapsal do Institutu umění studovat povolání reklamní designér, který, mimochodem, také klesly, ale z jiného důvodu - už ve druhém roce začal pracovat v profesi, vyhrál soutěž pro vývoj štítku návrháře pánského oděvu Gapchuk.

O MYSLF

Líbí se mi, jak řekl Richard Bach v jedné ze svých skvělých knih: "Inspirace přináší víla spánek, víla procházka, pohádka pod sprchou. Vždycky jsem se jich zeptal: "Prosím, dej mi nápady, které by nebyly v rozporu s mou intuicí." " A to je absolutní pravda - inspirace je v každodenních činnostech, pochází odkudkoli a je zrozena z důvěry v sebe, od intuice. Důležité je pouze být v dynamice, nikoli sedět u okna v očekávání, podporovat hlavu, ale pokusit se to udělat.

Rodný, soukromý život a vnitřní harmonie jsou v mém životě prioritou, a proto jim nejprve přidělí čas. Když je vše v pořádku s těmito aspekty života, nyní a tam se účinně rozvíjí.

Vlastní podnikání: pečení koláčů doma

Označení zboží

Pečení koláčů na objednávku je skvělý obchodní nápad pro matky, které jsou ve vyhlášce, stejně jako každý, kdo miluje vařit krásně a lahodně. V tomto článku jsme se rozhodli odpovědět na hlavní otázky pro začátečníky a dát jim podněty k akci.

Při pečení koláče na objednávku je mnoho atraktivních okamžiků. Za prvé, dort je nepostradatelným atributem narozenin, výročí a svateb, mimo sezónu hrdina jakékoliv dovolené nebo oslavy. Za druhé, pečení se může uskutečnit i ve vlastní kuchyni, jelikož vše potřebné pro pečení ve většině hospodyňek již existuje. Zatřetí, pečení koláče je kreativita a kreativita nám pomáhá vyjádřit se, rozvíjet se konečně cítit se potřebné pro společnost, dát něco druhým a získat něco na oplátku. Neotevřeme velkou pravdu, ale jediná věc, která je od vás vyžadována, abyste mohli začít podnikat na koláčích, je kompetentně nasměrovat vaši kulinární vášeň a tvůrčí pojistku správným směrem.

Zařízení. V kuchyni provádíme audit

Začněme se zařízením. Pokud nejste cizinec v kuchyni, můžete si vzdechnout úlevu. Pro pečení máte všechno (dobře, nebo skoro všechny). Můžete samozřejmě v pokušení profesionálními stroji a utrácet spoustu peněz na nějakou cukrářskou troubu, nebo se jen můžete podívat na kuchyňské regály a uvidíte, co je na nich.

Máte například sporák a troubu a u kuchyňských potřeb jistě budou misky na hnětení těsta, mixér, pánve, nože a tak dále. S největší pravděpodobností budete potřebovat pouze koupit konkrétní věci - formy, žehlení, nářadí na mastic, barviva. Nezapomeňte, že prakticky vše může být uloženo. Například, formy mohou být zakoupeny od babiček na sekundárních trzích a namísto nástrojů pro práci s masticem se dokonale hodí dětská souprava pro tvarování z plastelíny a dokonce i manikúra. Abyste na nic nezapomněli, poskytneme úplný (avšak nikoliv přísně povinný) inventární seznam s odhadovanými cenami.

Inventář pro pečení koláčů *

Sada směsí na hnětení těsta

Mixér a šlehačka pro šlehání bílkovin a tření žloutků cukrem

Kuchyňské váhy a měřicí potřeby

Sada formulářů pro pečení

Nože pro kuchyň + nůž, pro krájení koláčů

pro řezání koláčů různých průměrů a odstraňování přebytečných tmelů

Sítko pro prosévání mouky, škrobu, kakaa

Skalka pro válcovací koláče a tmely

Silikonová stěrka pro míchání / vyrovnání

Kuchyňské kartáče pro mazání pečení

Pečící papír pro obložení dna formy

Otočný kruh pro vyrovnání koláče

Žehlička pro tmel

Inventář pro zdobení koláčů

Plastové a kovové formy pro ozdoby

Sada plunžerů na cukrovinky

Obrubníky pro tmel

Kleště pro masti

Sada nástrojů pro práci s tmelem

Texturovaný (zobrazený) válečkový kolík

Sada silikonových forem

Rohože pro formování a sušení výrobků z tmelu

Drát pro květiny a tyčinky z tmelu (je to květinový)

Cukrářské pytle a příslušenství

Sada potravinových barviv

(prášek, gel, perleťová, blikání apod.)

* ceny příslušného zboží jsou převzaty z internetových obchodů, údaje jsou platné pro říjen 2017

Jak můžete vidět, dokonce i v úplné nepřítomnosti tohoto všeho, můžete snadno splnit 30 tisíc rublů. Pokud to finanční prostředky dovolují, můžete proces automatizovat kupováním míchačky těsta nebo kuchyňského robotu, například, ale pak se investice mohou zvýšit dvakrát až třikrát. Značná část seznamu lze zakoupit v železářství nebo porcelánu ve velkých supermarketech, a pro zařízení pro práci s tmelem se podívat na specializovaných obchodech pro vyznavače domácích koláčů nebo si objednat vše přes AliEkspress a cukrářských internetových obchodů. Jak najít tyto obchody, myslím, že nemusíte vysvětlovat - Google vám pomůže. Co se týče přísad, je vše, co má dlouhou trvanlivost (mouka, cukr atd.), Je nejlépe zakoupit ve velkoobchodních prodejnách. Produkty podléhající zkáze se nejlépe zakoupí přímo v objednávce.

Mastery. Jak se stát pekařem "od Boha"

Vaším prvním úkolem je zjistit, jak dobře vařit a chutné koláče. Pokud se dřív, než se cukrářské recepty mohou předávat z generace na generaci a všichni se nemohou naučit sladké tajemství, jsou tyto znalosti obecně k dispozici. Cukrářské umění se vyučuje jak ve školním formátu, tak ve formě jednotlivých tříd. Nabídka skupinových kurzů obvykle začíná od 1500 rublů. na osobu, individuální náklady 3-4krát dražší. Pro ty, kteří chtějí navštívit mistrovské kurzy od profesionálů, ale nemohou si dovolit živou přítomnost, existují online školy cukrárenských dovedností. Je zajímavé, že dnes studenti dálkových kurzů již nejsou pozváni k jednoduše pasivním pozorovatelům. Mentorové jim dávají domácí úkoly, berou testy a odpovídají na otázky. Existují i ​​některé nevýhody. Nesmíme zapomínat, že pro takové učitele jsou mistrovské třídy samozřejmě obchodní. Proto existuje riziko, že se přihlásíte na jakékoli základní sazbu o 6 tis. Rublů, ale pak se inspirovat, že by bylo pošetilé, aby si ujít poslední příležitost vidět jen to nejlepší a nejvíce do hloubky pečivo kurzu za pouhých 60 tis. Rublů.

Nejvíce rozpočtovou a jednoduchou možností je vylézt se na internet a začít se učit všemu sami, protože správné informace jsou ve veřejném vlastnictví. Přečtěte si recept nebo se podívejme na video a zopakujte po tom, kdo se již stalo. Co by mohlo být snadnější? Na videohovarech, jako je YouTube, existuje několik výborných cukrárenských kanálů, kde se krok za krokem a na poměrně vysoké úrovni naučí připravovat koláče. I když se díváte na pár videí denně, ale neustále to děláte, můžete postupně reagovat na mnohé z otázek, které se objevily zpočátku. Některé z nejpopulárnějších video kanálů na téma - "I-TORTodel" Victoria Igamberdievoy, "Tajemství vaření", Swetlana L.k., "Tonya koláče", Dorty StepByStep. Inspirovaný zájmem nebo zkušeností v oblasti vaření, můžete mít také v jednoduchém dekretnits matkám, kteří dosáhli úspěchu a obrátil své hobby do malého podnikání. Také užitečné informace lze nalézt: na webu russianfood.com (více než 3.200 recepty koláče), eda.ru (téměř 1000 receptů na koláče), 1000.menu (850 recepty), kuharka.ru (téměř 600 tipy a recepty na zdobení dortů, dezerty a pečení), lovelytutorials.com (sbírka různých master třídy cukráři pro zdobení dortů), foto-receptik.ru (275 koláč recept od tmel), povarenok.ru (75 recept koláče tmel).

Nabídky franšíz a dodavatelů

Jinými slovy, pro ty lidi, kteří se opravdu chtějí něco naučit, není nedostatek informací. Všichni pekaři "od Boha" byli jednou pouhými smrtícími. Naučte se, že veškerá moudrost v pecích je svobodná a nezávislá, pouze pokud máte touhu a schopnost sebeorganizace. Nejlepší ze všech, pokud první experimenty budete utrácet ve svém domě, ne ve spěchu a krok za krokem honing své dovednosti. Nepřipojujte se k okamžitému prodeji, aniž byste se nic naučili. Abyste se před lidmi nezjasli a neodrazujte se od pohybu. Rozštěpte více palivového dříví, ale nikomu, kromě těch nejbližších, nevědějte o tom. Ach jo, nezapomeňte fotografovat úspěšné pokusy. Budou užitečné pro vaše portfolio.

Cenová cena. Jak vypočítat cenu dortu

Pro pečení na objednávku nepotřebujete vytvářet obchodní plán pro obecně uznávané kánony a standardy. Bude to stačit, abyste se naučili, jak vypočítat cenu koláčů a nastavit přirážku, která vám umožní získat požadovaný zisk. Jednoduše řečeno, pořizovací cena dortu je cena všech složek, které jsou v něm obsaženy, + cena obalů a dalších spotřebních materiálů. Pro výpočet nákladů je třeba znát počet složek. Nevýhodou je, že mnoho ingrediencí, které budete muset přeložit z čajových lžic, polévkových lžiček a tvářených sklenic do gramů a kilogramů. Chcete-li usnadnit výpočty, uchovávejte tabulku překladu takto:

Na internetu existuje mnoho podobných tabulek, překlad pro měření hmotnosti lze nalézt u každého produktu. Snadnější možností je koupit kuchyňské váhy. Jediná věc, pokud vážíte to, co nemůže být zváženo bez nádobí, nezapomínejte od získané hodnoty odečíst hmotnost nádobí samotných. Všimněte si také, že hmotnost hotového koláče se bude vždy lišit od hmotnosti jeho složek, jako při pečení dochází ke smršťování.

Jaký je příplatek za koláče? Zkušení ctodelia doporučuje odvážně násobit náklady 2-3krát (zvýšení 200-300%). To znamená, že pokud je cena podmíněného koláče 1000 rublů, pak je cena 2000-3000 rublů normální. Nezapomeňte, že dort obsahuje nejen přísady, ale také světlo, plyn, vodu a hlavně váš čas a vaši práci, která musí být také odměněna. Druhým kritériem při stanovování ceny je cena konkurentů. Cena by neměla být vyšší než cena jiných tartodelů.

Jak vypočítat zisk? A co chcete? 30 tisíc rublů měsíčně? Poté musíte prodat 15 podmíněných koláčů za cenu 1000 rublů za cenu 3000 rublů. 50 tisíc rublů? Pak musíte prodat přesně to samé 25 koláčů. Toto je základní matematika, základní škola. Samozřejmě, že všechny koláče budou mít různou velikost, váhu a náklady, ale nakreslení přibližného plánu není snadná záležitost. Zpravidla jsou koláče o hmotnosti 2 kg obvykle objednávány od soukromých obchodníků. Při výrobě koláčů a mini koláčů nebudete moc vydělávat.

Soutěž. Jaký dort překvapit sofistikované

"Úklid". "Sedí doma ve své kuchyni a pokusí se objednat." "Nemají hygienickou knihu, žádné speciální vybavení." Tento "nedostatek kontroly nad výrobním procesem". Někteří zaměňovaní cukráři, jejichž rozhovory lze nalézt online, vás mohou demotivovat ve svých vlastních slovech. Ale pokuste se s nimi reagovat méně. Navzdory obrovské konkurenci, vyniknout s jejich cukrovinkami a vydělat peníze na ně může být jakákoli osoba. Dokonce ani příliš zběhlý ve veřejném stravování, nevěděl o normách SanPiNs a neměl za sebou řetězec cukrářů. Chcete-li pochopit, co lze rozlišit, musíte udělat dvě věci. První je zjistit, jaké nabídky jsou ve vašem městě. Za druhé, abyste viděli, co nabízí ve vašem městě. Venujte pozornost nejen sortimentu velkých cukrářských výrobků (i když znalost jejich koláčů a cen neublíží), ale na to, co nabízejí soukromí obchodníci. Nejlepší je prohledávat sociální sítě. Jednoduchý dotaz se slovem "koláče" a název vašeho města vám poskytne spoustu jídla k zamyšlení. Například dotaz "koláče Moskva" v sociální síti "Vkontakte" vydává 1838 odpovědí, "koláče Krasnodar" - 414 odpovědí a dokonce "koláče Pyatigorsk" - 34.

Ale nebuďte ve spěchu k zoufalství takového bitu! Pravděpodobně polovina těchto skupin je mrtvá. Jejich počet ilustruje počet neúspěšných pokusů o zahájení vlastního podnikání. Podívejte se, jaká kvalita je nabízena v nejpočetnějších a nejaktivnějších skupinách: o to byste měli usilovat. Zde můžete současně vidět způsoby podnikání v sociální síti, ale o tom později. Vezměte prosím na vědomí, že nikdo již nenabízí na objednávku Napoleony a smetanou smetanu. Nejčastěji jde o dětské a svatební dorty: romantické a zábavné, jasné a stylové. Obrovské množství příběhů. Někdo dělá portréty z čokolády, někdo dělá cukrářské stromy, někdo dělá jedlé Disney karikatury...

Bez ohledu na to, jak jste politováníhodná, byly všechny nápady koláčů již vynalezeny. Na jedné straně je to dobré - existuje mnoho příkladů pro inspiraci. Tady, mimochodem, dobrý výběr s 300 nápadů pro zdobení koláče z portálu "1000 nápadů". Na druhou stranu nemůžete vymyslet něco zcela nového. Pokud mi nevěříte, zkuste tento experiment. Přejděte na libovolný internetový vyhledávač v sekci obrázků. Zadejte výraz „dort v podobě...“ a pak nahradit všechna slova, které přicházejí na mysl, „piano“, „Iron“, „slon“ a tak dále. Ať už jste o to požádali, všechny dorty už někdo vymyslel. Kromě toho, obchodní funkce na dorty jsou takové, že hlavními tvůrci-podvodník někdy slouží klienta zasláním vám obraz dortu v podobě čepice nebo růžové notebook s žádostí, aby péct přesně stejné a žádný jiný. Zde se postupně dospět k tomu, že myšlenka nezaručuje 100% úspěšnost s žádným nedostatkem dovedností, ochotě přijímat na libovolném pořadí a, samozřejmě, aniž by správným přístupem k povýšení.

Propagace. Jak se inzerovat zdarma

Poté, co dostanete ruku na vaření koláčů pro váš domov, začněte se přemisťovat k přátelům a známým. Určitě do této doby ve vašem portfoliu budou recepty a fotky, které nejsou škoda, aby se ukázaly. Ujistěte se, že vytvořit skupinu nebo stránku v „Vkontakte“, v „Spolužáci“ a Instagram, a pokusit se je naplnit v pravidelných intervalech, udržení aktivity, pozvat své přátele. Můžete publikovat nejen své vlastní fotografické zprávy, ale také fotky koláčů od jiných mistrů, inspirativní nápady. Snažte se vést komunitu není příliš triviální - lidé jako živý přístup, živé emoce, sledování procesu. Nezapomeňte, že hlavní věc - jsou to vaši zákazníci, takže telefonní upozornění na příchozí zprávy, pokuste se reagovat na objednávky co nejrychleji. Postupem času pochopíte, že sociální sítě se pro vás mohou stát spouštěcí podložkou mnohem víc. Mnoho ctotodelů prostřednictvím sociálních sítí začíná shromažďovat publikum pro své vlastní mistrovské kurzy, uchovávat propagační akce s bezplatnou ochutnávkou, nahrát vzdělávací videa, uspořádat soutěže s výlohami. Nezapomeňte, že ve jménu vašich účtů musíte použít slovo "koláče", "koláče na objednávku" a tak dále, abyste si je jistě našli při hledání.

Zvláštní pozornost věnujte stránce v aplikaci Instagram. Až 80% vašich zákazníků bude s největší pravděpodobností pocházet odtud. Fotografování potravin je jedním z nejběžnějších typů blogů v této sociální síti. Učte se základní principy potravinářské fotografie. Zvažte příklady nejlepších instagramových účtů cukrářského umění. Zpravidla je fotografické jídlo s přirozeným světelným zdrojem úspěchem. Ve světle svítidel, každé jídlo vypadá plastové a neatraktivní. Velmi důležité jsou složení rámu, úhel kamery, pozadí. Zde je dobrý materiál, jak správně prodávat jídla prostřednictvím Instagramu, ze kterého můžete vyzkoušet několik užitečných nápadů. Podívejte se také na tipy pro vytváření profilů v aplikaci Instagram - na toto téma je napsáno mnoho článků.

Mnoho ctotodels rozhodne, že nejdůležitější věcí na začátku je vytvořit vlastní webové stránky. A je žádoucí, aby design místa vypadal bohatší a dražší. Ale tento krok by měl jen dobře promyslet důsledky. V opačném případě hrozí nebezpečí, aby dostal, co dostane nejvíce - spoustu peněz vynaložených, vpřed křivka stránka, která obchází „Yandex“ a Google (a tudíž nevidí a vaši klienti) pravidelná blokování a celá řada neznámé pro vás dosud technických problémů, které vás odvádějí od vašeho hlavního zaměstnání.

Zadruhé, v psychologii lidí je místo více než jen soubor obrázků. To je vaše oficiální zastoupení, nějaká administrativa, poptávka se zvyšuje. Místo zpravidla vytváří obchody, které již získaly svou tvář a vystupují mezi konkurenty, mají zavedené mechanismy interakce s klientem. A teď si představte, že místo obrazu cukrářských zákusků se stovkami vynikající design a styl interiéru, zákazník přijde k vám domů na pořadí a vidět obarvené staré tapety a vytáhněte koláč z balkonu v pantoflích. Je nepravděpodobné, že jeho očekávání bude opodstatněná.

Domácí pečivo jako domácí podnik - kde začít a kde hledat zákazníky

Pokud jste zkušený kuchařský expert a hledáte další zdroj příjmu - je na čase myslet na to, jak vydělat peníze na domácí koláče.

Není žádným tajemstvím, že domácí koláče, koláče, buchty a muffiny jsou nekonečně chutnější než průmyslové.

Lidé, kteří se zabývají výrobou lahodných koláčů a pečiva, zpravidla neobjíždí zákazníky. Koneckonců, ne každá hostitelka má čas a schopnost pečovat si dovolenou dort, a dokonce i zdobit to zvláštním způsobem.

U dětských akcí rodiče často objednávají děti cookies nebo koláče, které neobsahují škodlivé konzervační látky a umělé barvy. V obchodě je obtížné najít takový výrobek, ale lze ho objednat. Takové podnikání jako domácí pečivo na objednávku bude vždy velmi důležité.

Pečení doma jako podnik - kde začít

Nejprve se rozhodněte, co děláte opravdu dobře, jaké z vašich kulinářských mistrovských děl způsobuje opravdový obdiv od přátel a příbuzných. Tímto způsobem stojí za to začít, můžete postupně zvládnout další recepty. Je dobré se naučit, jak zdobit koláče s masticem, tato technika je dnes obzvláště populární.

Můžete vařit přímo ve vaší kuchyni, je žádoucí, aby trouba byla multi-mode a opakovaně testována.

Výrobky potřebují nakupovat pouze ty nejčerstvější, je to pravidlo číslo jedna. Jakmile prodáváte produkt s nízkou kvalitou a ztratíte většinu svých zákazníků, protože obvykle zákazníci, ti, kteří prodávají domácí koláče, jsou navzájem spojeni.

Kde najít zákazníky?

Mimochodem, o zákaznících. Můžete začít vyhledávání přímo mezi přáteli a příbuznými.

Pokud jste matka ve vyhlášce (Přečtěte si článek - práce doma pro matky ve vyhlášce - volná místa), pravděpodobně máte širokou škálu známých matek s dětmi, kteří pravidelně slaví narozeniny.

Rozšiřte informace, které si pečujete na objednávku, několikrát se objevíte s dortem svého vlastního provedení, je žádoucí, aby to bylo složitě zdobené a přitahovalo pozornost.

Pokud několik prvních zákazníků má ráda pečení a vaše ceny, začnou vám poradit svým přátelům. To může být skvělý začátek vaší pečicí práce.

Jak vydělat peníze prodejem domácího koláče? 5 nestandardních rad

Muž, který alespoň jednou dostal peníze za to, že dělá něco, co miluje, to potvrdí - to je skutečné štěstí! Takový proces se změní v kreativitu: nemyslíte na peníze, nemyslíte si, že je to povinnost, nemyslíte, že byste to dělali rychle. Prostě to uděláš. A neprodáváte svůj vlastní čas, ne virtuální zisk, ale něco skutečného - produktu vytvořeného vlastními rukama a myslí.

Proto každý sní o vlastním podnikání. Ale organizovat ji, bohužel, není tak jednoduché. Na cestě mají začínající podnikatelé spoustu překážek - nedostatek počátečního kapitálu, nedostatek progresivních nápadů a notorické obchodní "žíly", pochybnosti příbuzných, nejistota a mnohem více.

Ale pro otevření malého podniku nemusíte vymýšlet něco "mimořádného". Díky internetu a sociálním sítím se domácí podnikání v Rusku aktivně rozvíjí, což znamená prodej zboží vytvořeného sami.

A mimo soutěž v této oblasti je "realizace" domácích koláčů (koláče, dorty, pečivo, sušenky). V každém, dokonce i v nejmenším městě, najdete mnoho milovníků cukrářů, kteří pečou své vlastní značkové dezerty nejen pro sebe, ale i pro prodej.

Někdo podniká sotva - objednávky nejsou víc než 3-4 měsíčně, jiné - všechno je v pořádku - doslova se nepohybujeme ze sporáku. Ale oba, samozřejmě, sní o rozšíření svého podnikání a zvýšení svých příjmů, případně o vzhled své vlastní značky v budoucnu.

My, zase, nebudeme doporučovat, aby pece, jako trouba a jak prodat hotový výrobek - záleží pouze na vás a vaše dovednosti. A na internetu je spousta informací.

Budeme se ale snažit říct, co musíte udělat, abyste mohli úspěšně pracovat a rozvíjet takovou firmu - poté, co máte prvního drahocenného klienta.

Takže pět neoficiálních tipů, které vám pomohou přinést vaši domácí pečenou firmu na novou úroveň:

1. Přemýšlejte o "legendě", která propaguje váš produkt

Standardní marketingové metody jsou vynikající, ale zřídka vedou k reálnému humbukování výrobku. Kupující musí před provedením objednávky pochopit, že se dotýká něčeho důležitého a vzácného - což je pro většinu nepřístupné.

Může se to zdát divné, ale skvělý způsob, jak vytvořit takové vzrušení, je odmítnout plnit rozkaz. Jak se to děje?

Říká, vám volá muže (předpokládáme, že jste nějakým způsobem prosazovat své pečivo, a vy už objevují první zákazníky), a požaduje, aby pořadí, ze kterých si jistě zapudit záminku, že plán je namalované na měsíc dopředu. Intriku!

Takže přinuťte klienta, aby si myslel, že lidé mají zájem o produkt - vytvořit atmosféru exkluzivity a významu. V takové situaci bude kupující vnímat jakoukoli nuanci vaší práce v rámci nějaké závazné akce, s níž by měl být zacházeno s respektem.

"Legendární" se může stát pečením. Pokud si pečeme například koláče na objednávku, vždy jim přidáváte nějaké nepodstatné, ale "hlasité" složku. Mohou se stát finským máslem, konvenčně americkou moukou nebo vejci z nejbližší farmy.

Je zřejmé, že zejména se nic nezmění (s výjimkou konečných nákladů na dortu, ke kterému je třeba přidat další 100-200 rublů), ale budete mít „skutečné“ obchodní výhody, které mohou být zajímavé a ztrácí míč.

Zákazníci mají rádi krásná slova, takže "jedinečné sušenky z kávy Kalifornie na objednávku" budou více populární než jen "Sušenky na objednávku". Dokonce i když lýtko spálilo tu kočku.

Barevně řekněte, kde si vezmete takové cenné ingredience a proč dělají pečení unikátní.

2. Vyvine pár neobvyklých "čipů"

Mohou to být triviální věci, které se však pamatují. Například dát jako dárek na libovolnou objednávku láhev značky Morse nebo domácí limonádu.

V Anglii jsou ženské studenti, kteří prodávají zázvorové sušenky sousedům, často "dokončeni" s domácími kartami, malými hračky, stužkami a luky. Zapněte fantazii a nezapomeňte, že víte, jak vařit, dělat, kreslit nebo zdobit.

Ale "čip" se nemusí nutně týkat řemesel nebo objednávek. Využijte charitativní práci! Případně můžete vytvořit virtuální fond pomoci "pro každého", kde budete z každé objednávky vždy položit 50 rublů. Na konci roku udělejte pro tyto peníze něco dobrého.

Můžete to udělat docela vtipné: v místní zoo si vyberte několik roztomilých zvířat a "rozdělte" jim mrkev pro objednávku každého zákazníka. Vezměte si sami sebe, pořiďte si fotografie nebo si zahrajte do zoo mezi běžnými zákazníky.

Může být mnoho možností!

3. Přemýšlejte o spolupráci

Úspěšní podnikatelé říkají, že peníze investované do agresivní reklamy se vždycky nějak vrátit.

Rozbijte stereotypy. Dejte narozeninový dort (nebo jakoukoli jinou pekárnu) nejcennějšímu zákazníkovi, který může spustit "slovo z úst". Nebo podávejte tento dort společnosti, kde pracuje mnoho lidí - potenciální zákazníci.

Studovat klientskou základnu - najednou někdo bude schopen vás inzerovat mezi svými známými. Téměř každý má přátele - novináře, blogery, manažery stránek. Přemýšlejte o tom, jak můžete budovat spolupráci; neváhejte nabídnout!

Můžete například vyjednat s přítelem, který má v instagramě několik tisíc předplatitelů, že si pro svatbu udělá svatbu zdarma (firemní, výročí), a za to vám na své stránce poví. A přidejte odkaz.

4. Prodáváme nejen produkt, ale i službu

Je zřejmé, že běžná doprava zdarma není překvapením. Klient může být "zahnutý" něčím novým - a nezáleží na tom, jestli to stojí za peníze nebo ne. Hlavní věcí je říct.

Některé doručovací služby japonské kuchyně nyní nejen přinášejí krabici s jídlem na dveře, ale také se postaví na stůl (je to velmi levné - asi 200 rublů). Nic zvláštního. Ale vidíte, je to hezké pozvat si už na plné talíře a nalít sójovou omáčku.

Ve formátu pečení může vypadat velmi zajímavě. Například internetový obchod kapakeykov lacupcake.ru nabízí službu "sladký stůl" - zaměstnanci společnosti (dle objednávky) mohou uspořádat bufetový stůl nebo čajovou party s dodávanými dezerty.

Můžete také uspořádat svůj vlastní "výjimečný cukrár" pro práci na různých akcích. A to, jak se říká, je zcela odlišné.

5. Nezapomeňte na "klasiku", rozšiřte rozsah

Pokud pečeme super-ovesné játry, pokračujte v pečení. Stejný recept a nechte to být stejně chutné.

Ale lidé milují "nové" - nabízejí zákazníkům něco neobvyklého. Můžete například prohlásit, že po určitou dobu pečeme cookies se sezónním ovocem (provést vzdálené ochutnávání). Upozorňujeme, že na objednávku bude k dispozici nejvýše 20-30 porcí za "jedinečnou" cenu (nezapomeňte na číslo 1).

Buďte flexibilní a sledujte módu. V srpnu, přidat do "menu" něco medu, na podzim si pamatujte ovoce, před novým rokem - o koření a alkoholických impregnace.

Ukažte svým zákazníkům, že vaše podnikání je vzkvétající - přinést nové recepty ze zahraničí nebo z mistrovských mistrovských kurzů, vařit něco pro osobní objednávky, nabídnout zajímavé experimenty.

Uvědomujeme si, že žijete v této firmě, zákazníci vás jistě budou následovat!

Ale nezapomeňte - všechny tyto tipy budou fungovat pouze v případě, že vytvoříte opravdu lahodný a vysoce kvalitní produkt. Lidé dávají spoustu nadějí na domácí koláče. Zvláště pokud za to zaplatí hodně peněz. Jakmile uděláte něco špatného, ​​klient se nikdy nevrátí.

Podnikání na pečení doma

Jednoduchost a přístupnost takové věci, jako je pečení, mnoho přitahuje jako podnikání. Mnoho žen se zabývá pečivem doma, jako hobby. Dobré recenze sladkostí od přátel, příbuzných, známí obvykle naznačují, že si vybudovat své pečení. Co mám dělat a jak formalizovat pečení doma?

Typy pečení

Nejdříve se musíte rozhodnout, jaký druh pečení budete dělat doma. Záleží na vašem cílovém publiku, způsobech, jak najít zákazníky a mnoho dalších nuancí.

Takže doma můžete udělat tento druh pečení:

 • Koláče a jiné podobné produkty. Zpravidla se prodávají prostřednictvím malých prodejen, kanceláří.
 • Dorty a pečivo na objednávku. V tomto případě se zaměřujeme na nepravidelné jednotlivé objednávky pro různé oslavy.
 • Různé produkty pro gastronomické a gastronomické provozy. Tento směr může být proveden, pokud existuje možnost organizovat výrobu velkých svazků.

Proto je možné prodat výrobky bez oficiální registrace, s výjimkou koláčů. Pokud však vaše podnikání začne přinášet značné příjmy, může být nedostatek registrace považován za daňový únik. Tento krok proto musí být zahrnut do vašeho podnikatelského plánu.

V ostatních případech je prodej výrobků bez registrace téměř nemožný a mimořádně nebezpečný z hlediska legislativy.

Organizační otázky

Takže hlavní doporučení těch, kteří již prošly založením tohoto podnikání, je odložit registraci, dokud nebude mít klientská základna a stabilní příjem. Koneckonců, například, pokud se zaregistrujete individuálního podnikatele, pak odpočty do penzijního fondu budete muset dělat bez ohledu na to, zda máte příjem, nebo ne. A zaregistrovat právnickou osobu vyžaduje schválený kapitál. Proto je lepší odložit tyto výdaje až do okamžiku, kdy budou skutečně muset zaplatit.

To se však týká pouze těch případů, kdy váš plán implementace je omezen na známé, maximálně kancelářské pracovníky. Pokud chcete produkty prodávat v kioscích, obchodech, pohostinských zařízeních, vyžaduje se registrace v tomto případě.

Výrobky nepodléhají povinné certifikaci - to je plus. Pokud však pracujete se stravovacími zařízeními a obchody, musíte pro každý produkt formulovat prohlášení o shodě. Ačkoli jsou vaše prodeje kilogramem nebo dvěma denně, nemá smysl trávit čas na to a nejsou peníze. Totéž platí pro zdravotní knihu.

Potřebné vybavení

Výhodou podnikání je výroba koláče, koláče a další pečivo v malém množství dostatečného množství kuchyňského vybavení, které má každý doma. Pokud však vaše objemy prodeje vzrostou, je logické nakupovat dodatečné vybavení. Nejprve se doporučuje koupit houkačky pro domácnost, což značně usnadní práci, obzvláště pokud budete muset hýbat několik desítek kilogramů těsta denně. Náklady na takový agregát jsou asi 20 tisíc rublů. Všechno ostatní - sporáky, pánve, hrnce, pekáče, nože, řezné desky, masové mlýnky, struhadla, pečící formy - se obvykle nacházejí v každé kuchyni. Možná bude něco koupeno na základě vybraného sortimentu pečiva k prodeji.

Zvažte možnost doručení. Je žádoucí poskytnout tuto službu zákazníkům zdarma. Ale musíme se ujistit, že pečivo bylo dodáno v komoditní formě. To znamená, že veřejná doprava není absolutně vhodná. Ideální volba - přítomnost vlastního auta.

Kvalifikační úroveň

Můžete něco vařit pro sebe nebo trochu pro vaše známé. Ale pokud chcete vytvořit pekařskou firmu, potřebujete, abyste měli výjimečnou kvalitu a vyhráli všechny parametry chuti. Za to nestačí jen proto, aby bylo možné pečeme dobře. Potřebujete neustále zlepšovat své dovednosti: prozkoumejte kulinářské lokality, jděte na mistrovské kurzy, najděte dobrý mentor. Také toto musí přidělit určitou částku peněz.

Jak prodávat pečivo

Aby bylo vaše pečivo rychle vyprodáno, je důležité vytvořit klientskou základnu. Prvním kupujícím jsou zpravidla známí, přátelé, příbuzní, kteří vás pak doporučí dalším známým. Například, nejprve si můžete udělat koláče zdarma a vybírat peníze pouze pro ingredience. Ujistěte se, že budete fotografovat každé dílo a zobrazovat ho například ve speciální skupině v sociálních sítích. Zhromaždil jsem zhruba deset takových děl, už můžete hledat plné objednávky.

Horké pečivo - koláče, koláče a koláče - se splní trochu jinak. V takovém případě je žádoucí mít katalog vašich produktů, kterými byste mohli obcházet nejbližší potenciální zákazníky - cukrárny, obchody, kiosky, kavárny. Je důležité vytvořit středně cenovou politiku. Pokud existují prostředky, čas a příležitosti, můžete uspořádat vlastní obchodní místo.

Je žádoucí zahrnout do plánu podpory vašeho podnikání veškeré příležitosti na internetu. Zde můžete produkty propagovat několika způsoby:

 • kontextová reklama;
 • sociální sítě;
 • free bulletin boards.

Ideálním krokem je vytvoření vlastního webu s katalogem zboží, krásnými fotografiemi děl, sadou služeb a nabídkami. Ale v tomto případě by měl nákladový plán zahrnovat náklady na vytvoření místa i jeho propagaci.

Cenová tvorba produktů

Aby bylo vaše výrobky atraktivní, je důležité nejen nabídnout velký sortiment, ale i konkurenční cenu. Je logické, že prodejní cena je tvořena na základě nákupních cen surovin. Snížení průměrného příjmu produktů může být proto minimalizací nákladů na suroviny. Můžete předem jednat s návštěvníky vesničanů, kteří prodávají zemědělské produkty, o velkoobchodních nákupech mléka, zakysané smetany, vajec. Na velkoobchodních základnách můžete jednou čtvrtinu koupit mouku, cukr a další potřebné přísady.

Finanční plán

Je obtížné vypočítat finanční plán domácího pečení, protože různé druhy pečení vyžadují různé výdaje. Pokud mluvíme o domácích koláčích, cena jednoho produktu je asi 1000-1100 rublů. Značka je stanovena na 15%, ale cena byla mírně nižší než cena konkurence.

Výdajový plán pro první rok bude mírně vyšší než v následujících letech a činí zhruba 20 tisíc rublů. Tyto peníze půjdou na:

 • balení a přísad - 184 tisíc rublů;
 • doplňky - 3 tis. rublů;
 • letáky a vizitky - 1 000 rublů;
 • reklama - 2 tis. rublů.

Pro výrobu koláčů bude plán výrobních nákladů vypadat takto:

 • Složení: soda, máslo, mouka, cukr, vejce, mléko, ovoce, sušené ovoce a další;
 • dekorace: můžete to udělat sami, ale můžete si už koupit;
 • elektřinou a plynem, pokud je sporák plynem.

V průběhu času se plán výdajů může rozšířit, včetně těchto položek:

 • další cukrářské nástroje a formy na pečení;
 • školení pro pokročilé školení - kurzy, mistrovské kurzy, konzultace a další;
 • reklamy.

Obecně platí, že podnikatelský plán pro realizaci tohoto projektu po nezbytných výpočtech ukazuje úroveň ziskovosti přibližně 25%.