Pěstování pohanky jako podnikání: stroje pro práci a populární odrůdy pro výsadbu

Vždycky lidé přitahovali více. Pokud osoba má podnikatelskou žílu, vytvoří peníze na stejném základě. Také situace je s výsadbou pohanky na prodej. Ale než začnete podnikat, doporučujeme vzít v úvahu všechny nuance, vypočítat ziskovost podniku, který chcete otevřít, a zvolit odrůdu, která je nejvhodnější pro implementaci v konkrétní oblasti.

Prodej pohřební technologie

Pohanková kaše je užitečná a miluje velké množství lidí. Tato krupice má ve svém složení významný seznam užitečných vitaminů a mikroelementů. Když se pohanka pěstuje, lze sklizeň prodat s dostatečnou poptávkou po výrobcích bez problémů.

Než začnete podnikat v malých firmách, stojí za to udělat všechny potřebné dokumenty. Nejlepší je otevřít rolnickou farmu. Ale navíc k tomuto druhu podnikání se můžete uchýlit k otevření soukromého podniku a právnické osoby. Ale ideálním řešením bude příprava zemědělských dokumentů. To je způsobeno skutečností, že stát v tomto případě je na některých odpustcích a nezasahuje do rozvoje obchodu.

K zasížení krupice potřebujete pole. Pro vysazování semen není nutné používat jedno území již několik po sobě jdoucích let. Je lepší, když se půda mění každý rok.

Potřeba častých změn v půdním substrátu spočívá v tom, že pohanka je rostlina, která absorbuje všechny živiny v půdě. Proto po rozrůstání a získání pohanky by měla být hnojiva přidána do země příští rok. Proto si konkrétně nekupujte celé pole pro setí obilovin. Doporučuje se každoročně pronajmout pole pro tento účel.

Chcete-li shromáždit pěstované plodiny, musíte si zakoupit strojní zařízení. Novým obchodníkem bude muset utrácet poměrně velké množství peněz, aby nezávisle nakoupil potřebné stroje pro pěstování a sklizeň. Proto, zkušení zahradníci doporučují používat pronájem.

Pro výsev a sklizeň je vhodné následující zařízení:

 • Standardní traktor, který navíc pluje s pluhem, se používá k práci v terénu, který se používá k výsadbě obilovin;
 • Sejička, která umožňuje vysazování sazenic v optimální vzdálenosti, aby při růstu neinterferovaly s okolními rostlinami;
 • Mlácení, určené k zpracování shromážděných rostlin, oddělení vrcholů od semen.

Zařízení lze zakoupit za použití úvěrových vztahů s bankou nebo leasingu. Současně mnoho bank má specifické podmínky, které podporují malé podniky a zemědělské podniky. Pokud není tato možnost přijatelná, můžete si již koupit již použitá zařízení a pracovat na ní nebo si najmete osobu, která by mohla vykonat práci. V extrémním případě můžete vyzdvihnout zařízení k pronájmu.

Proč je podnikání pěstování pohanky ziskové?

Rozrůstaňte pohanku s myslí, teprve potom podnik bude mít zisk. Pokud pěstujeme krůty jako nezávislá kultura, vyčerpané prostředky na to nebudou platit pouze na úkor jejich realizace. Doporučuje se vedle pole vysázených rostlin instalovat včelí. Můžete také jako pole pronajmout důkazy s včely a můžete začít vyrábět med se pohanky.

Pokud zvážíme možnost vysadit pouze obiloviny, aniž bychom instalovali včelí vedle něj, stojí za to být připraveni na skutečnost, že se z 1 hektaru půdy shromáždí asi 1 t obilí. Realizované obiloviny za cenu 8 rublů. pro 1 kg. Je snadné si počítat, že 1 tunu poskytne 8 tisíc rublů. Pokud budete vyrábět 20 hektarů, pak bude zisk 160 tisíc rublů. ale měli byste mít na paměti, že byste měli platit za pronájem zařízení a polí.

V opačném případě je současná kultivace zrna, která je navíc opeřena pouze včelařskými opeľovači, kteří žijí v důkazu, pak je tato možnost nejpříznivější. V tomto případě bude mít farmář nejen zisk z pole, ale i peníze z prodeje medu.

Kromě toho je třeba mít na paměti, že pohanka nepotřebuje pletení, uvolňování a krmení. Weeding není nutné, protože kořenový systém rostliny je tak silně vyvinutý a má rozvětvený systém, který plevele jednoduše nemají příležitost proklyut'sya v zemi.

Proto můžete využít ošetření opuštěného pole, dlouhé období chůze a zarostlé vysokou trávou. Při přípravě pole k setí lze trávu použít jako siderata. Proto ihned odstraněny, okamžitě 2-zajíce, aniž by se výrazné náklady.

Díky těmto metodám je práce na pěstování pohanky odhalena poměrně výnosným obchodem. Hlavní věc je, že než začnete pracovat správně, vypočítat všechny nuance a postarat se o získání maximálního zisku.

Jaký druh pohanky si vybrat?

Pohanka pochází z rodu pohanky a působí jako bylinná rostlina, žijící pouze v jedné sezóně. Tradiční zemědělci rozdělují rostlinu na 2 hlavní odrůdy: kulturní nebo přírodní a tatarské.

Posledně jmenovaný druh je více rostlinou plevele, která se rozvětvuje široce, nezvyšuje normální velikost. Kromě toho, Bush produkuje malé květenství, které nevyzařují zápach. Po dozrávání se vytvářejí plody malé velikosti a malé velikosti.

Kulturní rozmanitost se vyznačuje mohutnou vysokou stonkou. Na tom větví odbočí od sebe.

Když květenství na větvích, koruna se stává jasně červené barvy. Kořenový systém nemá rozvinutou strukturu a nepokrývá více než 15% celkového objemu křoví. Po dozrávání se tvoří ovoce, které se tvoří jako ořechy.

Následující odrůdy pohanky jsou oblíbené odrůdy charakterizované zvýšeným výtěžkem:

 • Irmenka je rozmanitost ranného zrání, vegetační období od okamžiku prvních výhonků trvá ne více než 2,5 měsíce. Má odolnost vůči vylučování a uložení stopky na zemi;
 • Dialog je středně velký druh, který dává velký objem sklizně, ale zrna se neliší ve velikosti;
 • Inzerskaya - při výsadbě slušné plodiny je získán. Zrno se liší v rovnoměrném tvaru;
 • Natasha - rychle se rozvíjející odrůda, od okamžiku výskytu výhonků není víc než 2 měsíce. To se liší v zrnech velkých objemů.

Správně vybraná odrůda umožňuje zasadit Osiva a získat dobrou úrodu, přičemž velikost a objem, což umožňuje nejen jít do 0 ° C, ale také zisk z prodeje obilovin.

Při sledování videa se dozvíte o kultivaci pohanky.

Tak, aby se vaše podnikání pro pěstování pohanky pro prodej, musíte vypočítat všechny nuance. Aby bylo zajištěno, že po výsadbě pohanky je sklizeno dostatečný výnos, je nutné přistupovat k výběru úrodné půdy a odrůdy rostlin zodpovědně. Je také důležité mít techniku ​​pro setí, sklizeň a zpracování.

Nápady na malé podniky

Nadpisy

 • Poznámky autora (48)
 • Podnikání na internetu (130)
 • Obchodní činnost v oblasti designu (5)
 • Podnikání na venkově (31)
 • Webmasteři (9)
 • Zisk s počítačem (19)
 • Obchodní nápady (465)
 • Vynálezy (39)
 • Rozhovory (2)
 • Zdraví a krása (35)
 • Kreativní nápady (158)
 • Likbez (7)
 • Svět počítačů (19)
 • Užitečné rady (27)
 • Propagace webových stránek (47)
 • Výroba (207)
 • Psychologie úspěchu (17)
 • Reklama (1)
 • Startup (24)
 • Produkty (40)
 • Výstavy (126)
 • Doprava (16)
 • Služby pro obyvatelstvo (294)
 • Charlatány (1)
 • Extrémní sporty (1)

Houby po celý rok
Naučte se organizovat rostlinnou továrnu Mini Oyster v domácím prostředí! Domácnost s výnosností 300%. Nové technologie. Příjmy v roce 2009 90.000 rub / měsíc. Opravdu! Více informací >>

Salon krásy
Podnikatelský plán pro otevření kosmetického salonu. Na nedostatcích někoho jiného, ​​tvářích a postavách dnes mohou být vydělány peníze! Příjem 120 000 rub / měsíc. ne hranice! Více informací >>

Renovace od A do Z
Pokud víte, jak držet kladivo, špachtle, šroubovák pak máte všechny šance na výhru 80 000 rublů za měsíc V podmínkách globální krize! Více informací >>

Ruční mýdlo
Technologie výroby dekorativního mýdla a kosmetiky. Příjem 80.000 rub / měsíc. ne hranice! Více informací >>

Archivy

Populární

Jak začít podnikat pohanky


Od dávných dob, lidstvo se zabývá pěstováním různých rostlinách, a obilniny bez důvodu jsou lídry mezi zemědělci. V současné době se vkládá analogie tkvící v lidském vědomí: chléb se vyrábí z pšenice, oves, aby ovesné vločky, ječný slad vařit pivo a kaši uvařenou pohanku (známý název pohanka nebo pohanka).


Jak začít růst pohanky.
Nejprve se musíte zaregistrovat jako předmět podnikatelského objemu. Nejlepším řešením je zaregistrovat rolnickou farmu (PF), ale můžete použít i jiné formy podnikání nebo zaregistrovat právnickou osobu. Opakuji však, že bude nejlepší zaregistrovat KFK, protože stát obvykle nezasahuje do vytváření své farmy.


Registrace trvá přibližně jeden měsíc a budete muset zaplatit přibližně 20 000 rublů státních daní a dalších poplatků. Podle daňového systému lze říci, že je to nyní stejné pro malé podniky (IP, LLC nebo PF). Kód vaší činnosti bude (OKPD 2) 01.11 Olejniny, luštěniny, zrna (kromě rýže).


Funkce při pěstování.
Funkce pohanky spočívá v tom, že se nemůže o sebe opylovat. To znamená, že pro jeho normální opylení je třeba hmyz. Nejlepší možností pro opylení pohanky je včelí med, protože nepoškozuje rostlinu a je velmi efektivní při řešení její práce. Pole s pohankou jsou dobrým zdrojem medu pro včelaře, takže jednou z hlavních úkolů včelaře je najít dobré pole pohanky. Pohankový med je jedním z nejběžnějších a nejoblíbenějších.


Proto se často zabývají včeláři a produkují med medvědi, kteří chovají pohanku. Pro dobré opeření pole pohanky jsou zapotřebí alespoň dvě rodiny včel na hektar a já vám to řeknu hodně. Na druhou stranu, pohankové pole dává spoustu medu, a pokud se jedná současně a včelí, pak bude váš zisk obrovský.


Pokud nechcete začít s vaší vlastní včelinou, můžete postupovat následovně: před výsadbou oznamujete všem včelařům ve vaší oblasti nebo okrese a jistě dáte včelínu kolem vašeho pole.


Tato spolupráce je nezbytná jak pro zemědělce, tak pro majitele včelínství, takže by to nemělo být problémem. Další zvláštností při pěstování pohanky je to, že stejně jako všechny ostatní plodiny by neměly být stále pěstovány na stejném místě. Příští rok musí být zasazena na novém místě. Pěstování pohanky musí být kombinováno s pěstováním jiných plodin, jako jsou brambory a luštěniny, řepa a krmná kukuřice. Střídání těchto kultur může dosáhnout vynikajících sklizní každého z nich.


Na základě výše uvedených skutečností lze dospět k závěru, že nejoptimálnější je pěstování několika plodin, aby bylo možné je každoročně střídat. A navíc by bylo hezké mít vlastní včelí, i když máte asi 20 hektarů pohanky, pak pro její opeření potřebujete asi 40 včelích kolonií a věřte mi hodně.


Dále budeme zvažovat náklady na zemi. Náklady na pronájem jednoho hektaru černozemu jsou asi tři a půl tisíce rublů ročně. V centrálních oblastech Ruska a na severu jsou tyto ceny mnohem nižší. Maximální částka, kterou utratíte za pronájem pozemku o rozloze 20 hektarů, je tedy 70 tisíc rublů ročně.


Pohanka je rostlina, která miluje teplo a na tomto základě v chladných klimatických podmínkách, může dát malou úrodu, a tam je často zaseto, aby se zvýšil výnos medu z včelín, to je, včelín je prioritou. Prodej pohánky - to je další příjmy pro včelí. Ale čím lepší výnos pohanky, tím vyšší výnos medu.


Pohanka je teplomilná plodina a nejsou tam žádné zimní odrůdy, jako je pšenice je její mínus, ale jeho velkou výhodou je, že se dá pěstovat i na chudých a neúrodných půdách, a to i bez hnojiv. Hlavním faktorem dobré úrody je teplo a dobré opylení, proto je třeba je předem postarat.


Potřebujete-li rostliny pohanky.
Vysajte pohanky později než všechny ostatní plodiny. Hlavním pravidlem je, aby se země před naplněním dobře zahřála. Vegetační období v pohanky je 80 dnů, takže po sklizni můžete vykreslit další ranou zrání. Pokud jde o hnojiva, zkušení zemědělci říkají následující: Je velmi důležité sledovat hladinu dusíku, protože jeho přebytek může vést k tomu, že se dostane do růstu zelených částí na úkor ovoce. Ale ona asimiluje draslík a fosfor dokonale.


Pohanka je rostlina, která má dobře vyvinutý kořenový systém a velmi dobře absorbuje od půdy látky, které potřebuje. Proto buriny, které spadají do půdy, nevydržují konkurenci a zaniknou. Přesto je však nutné provádět někdy práce na jejich odstranění. Pohanka je zasazena koncem května a na podzim je určeno místo pro výsadbu zimních plodin.


Míra výsadby pohanky je asi 100 kilogramů semen na plochu hektarů. A s touto částkou můžeme počítat s dobrou sklizní. Na 20 hektarů pole potřebujeme asi 2 semena osiva. Semena pohanky jsou poměrně drahé a stojí od 20 do 30 rublů na kilogram, v závislosti na odrůdě. Proto, abychom zaseli 20 hektarů, budeme muset nakupovat semena pro nejméně 20 tisíc rublů, ale všichni zkušení zemědělci doporučují pěstovat elitní odrůdy kvůli jejich dobrému výnosu.


Jaký druh sklizně můžeme získat z našeho oboru? A její produktivita závisí silně na podmínkách klimatu a růstu. Teplota vzduchu během vegetačního období by měla být 15 stupňů tepla, protože pohanka netoleruje ani chlad, ani teplo. A to je optimální teplota pro jeho kultivaci. Výnos pohanky ve srovnání s jinými obilninovými plodinami je malý.


V Rusku dosahuje výnos pohanky asi jednu tunu na hektar, což je dobrým ukazatelem našeho pásu. Cena jednoho kilogramu pohanky je 8 rublů, takže z našich dvaceti hektarů obdržíme asi 160 tisíc rublů. Někteří farmáři a velké množství této plodiny, ale stojí za to pamatovat, že každý nový hektar je dodatečné náklady, takže v Rusku je velmi obtížné setkat se s rozsáhlými polními plochami pohanky.


Zpracování polí s pohankou.
Aby bylo možné zpracovat 20 hektarů pohanky, potřebujeme traktor s pluhem, který se používá k vysetí obyčejných obilovin. Bude také dobrý nápad koupit speciální secí stroj, který bude nejlépe distribuovat semena pro jejich další účinné klíčení. Bude ještě dobré koupit speciální mlácení, které bude zpracovávat semena tak, aby na cestě ven obdržela již loupaná zrna.


Všechna tato zařízení můžete koupit na úvěr nebo leasing, protože banky mají obecně státní podporu pro podnikání v zemědělství a úroky z půjček by měly být nízké. Dobrou volbou bude také nákup použitého zařízení, nebo v extrémním případě si můžete najmout osobu s jeho vybavením. Mnoho farmářů pronajato zařízení a pracuje na nich, zatímco jiní pracovníci jsou najati v nedalekých vesnicích, je prospěch těch, kteří chtějí pracovat ve vesnici.


Realizace produktu.
Někteří výrobci komodit postupují následovně. Nevyrábí jen pohánku, ale také čistí a zabalí, než zvyšuje náklady na své výrobky. Jedná se však o samostatnou firmu, která vyžaduje značné finanční investice a je jednodušší objednat hotové etikety a kontejnery pro balení. Zrnká pohanky obalte hlavně v balících o jednom kilogramu, protože již jsem řekl, že zelené stonky tohoto produktu nemají velkou hodnotu. Nejvíce na tom, co mohou být aplikovány, takže je to krmivo pro zvířata z jejich farmy ve směsi s jinými rostlinami, protože krmení jedné pohankou může vést k otravě.


Nejvyšší cena pohanky bude na trhu v zabalené podobě a můžete mít několik takových bodů, ale v podstatě na trhu prodávají přebytky, které zůstávají po velkých transakcích s obchodníky s obilovinami.


Najdete zde společnosti, které se specializují na zpracování a balení pohanky. Mohou to být různé továrny na potraviny, malé a velké. V zásadě se všechny pohánky v Rusku pěstují pro domácí potřeby obyvatelstva a jejich vývoz je velmi malý, takže existuje fenomén, jako je sezónní poptávka po zboží. V zimě, více, na podzim a v létě méně, ale přesto je poptávka po něm vždycky. Koneckonců, "polévka kaše" v Rusku je velmi rád.


A nakonec shrneme.
Pěstovat pohanku pouze jako jedna samostatná kultura je prostě nerentabilní. Možná bude selhání plodin, nebo nebude mít žádný dobrý požadavek na produkty a všechny faktory hovoří proti kultivaci této plodiny. Ale pokud kombinujete tyto dvě činnosti jako včelí a kultivaci pohanky, můžete dosáhnout velmi dobrých výsledků. Někteří zemědělci rostou pohanky, aby zlepšili ukazatele půdy, neboť jsou nezbytné pro střídání plodin.


Můžeme tedy říci, že pohanka je dobrým zdrojem dodatečných příjmů v multisektorové farmě a pěstuje ji jako samostatnou plodinu, je zapotřebí mnoho uvízlých nákladů a úsilí.


Ale majitelé dokonce i malé včelky, stojí za to přemýšlet o tom, jak požívat pohanky kolem jejich úlů, protože symbióza těchto dvou typů podnikání je prostě dokonalá.

Obchodní kurz:


"Home Business Technologies"
Myslíte si o vašem domácím podnikání a hledáte dobrý obchodní nápad? Pak se seznamte s novým kurzem - možná jste ho již našli. Pokud hledáte svou firmu na dlouhou dobu, přečtěte si hory knih, navštívili stovky webových stránek, ale nenašli jste zlatý důl v podnikání, nevíte, jak začít podnikat, pak jste dnes na správnou adresu. V průběhu kurzu jsou všechny možnosti malých obchodů popsány jasně a bez zbytečné "vody".
A jak víte, LARGE BUSINESS začíná s SMALL. Zakoupením tohoto kurzu obdržíte k dispozici 400 (.) Jedinečných technologií, vynálezy a
nápady. 7 sekcí o celkové kapacitě 4,5 GB, které vám pomohou vstoupit do světa podnikání!
Jak otevřít vaši firmu zájem? Pak k vám:
Klikněte zde pro další informace >>

Obchodní myšlenka: kultivace pohanky

Přílohy: z 320 000 rublů

Zpětná platba: od 4 měsíců

Kaše z pohankové krupice je oblíbená svou nádhernou chutí a bohatým obsahem užitečných minerálů a stopových prvků. V naší zemi se jedná o jeden z nejoblíbenějších typů obloha, takže poptávka po ní se nezhoršuje. A konkurence ve výklenku není velká. Vzhledem k tomu přinese obchod s rostoucím pohankem, i když ne obrovský, ale stabilní zisk.

Obchodní koncept

Charakteristická vlastnost této kultury: není ozelena nezávisle, bez účasti hmyzu. Nejlepší opylovače pro pohanky jsou medonosné včely. Přenášejí pyl. Proto v blízkosti polí by měla být včelstva nebo stanoviště divokých medonosných včel. V opačném případě nelze shromáždit bohatou sklizeň.

Nejlepší možností je otevřít si vlastní včelí a vydělat si za prodej pohankového medu současně s agropodnikem.

Pokud to není možné, stojí za vyjednávání s místními včelaři, aby přinesli včely a uvolnili včely během kvetení. Tato symbióza je přínosná pro všechny.

Je nutné kombinovat kultivaci této plodiny nejen s včelinou. Pohanka nesmí být zasílána na stejném poli každý rok. Aby země zůstala nečinná, pěstujte brambory a luštěniny, krmnou kukuřici a cukrovou řepu.

Pohanka - zemědělská plodina, velmi milá teplo, nemá zimní odrůdy. Proto je problematické růst v oblastech s chladným klimatem. Ale je schopen růst na neúrodných půdách, což výrazně snižuje náklady. Často se vysévá pro větší účinnost včelnice a sklizeň není hlavním příjmem.

Na prodej produktů je třeba starat dlouho před sklizní. Maloobchod je možný, ale je nepravděpodobné, že se celé obilí bude prodávat v maloobchodě. Za prvé, pracujte s prodejci: přinejmenším poskytnou malou cenu, ale v krátké době prodali celou akci. Samostatně balené pohanské potraviny dávají příležitost prodávat zboží do obchodů, ale to je celá výroba, bude třeba další investice.

Co bude nutné pro implementaci?

Pod polní políčko je přiděleno asi dvacet hektarů půdy, ale velikost území je rozhodnutí agrární.

Co se při výběru webu uvažuje:

 • Pohanka může růst na různých typech půdy, ale miluje podzolické, cernozemové půdy.
 • Vysazování semen v zemi, bohatě oplodněné hnojem, se nedoporučuje: při zemním rozpadu se uvolní velké množství volného dusíku. To vede k aktivnímu růstu stonků a listů a tvorba květin a vaječníků se zhoršuje.
 • Kukuřice a luštěniny budou nejlepšími předchůdci ve střídání plodin. Nedoporučuje se po pěstování pícnin požívat pohanky.
 • Pole by mělo být dobře osvětlené sluncem, optimální teplota země je -16-20 stupňů.

Pro výsev jednoho hekaru potřebujete 100 kg semen. Z toho můžete získat až dva tuny sklizně.

Techniky vykopávání půdy, výsadby pohanky, sklizeň je vhodné pronajmout, stejně jako pole.

Cena komplexu sklizňových strojů dosahuje 8 000 000 rublů, ne každý zakládající zemědělec je může koupit. V budoucnu, kdy podnik získává sílu, lze koupit zemědělskou techniku ​​za účelem pronájmu, protože dnes je farmář podporován státem. Někteří používají traktor s pluhem a vrtákem. Pro sklizeň stojí za to pronajmout mlácení.

Kromě toho je nutné najít pracovníky. Je to snadné, protože se stabilní prací na venkově jsou problémy.

Podrobné pokyny pro zahájení podnikání

Nejprve je nutné vytvořit podnikatelský plán a studovat zemědělství tohoto závodu. Další etapy budou:

 1. Oficiální registrace podniku. Je vhodná forma zemědělského hospodaření (pokud není kultivováno více než hektar půdy). Jinak je třeba zaregistrovat IP nebo LLC. Pokud jde o daňový režim, je lepší zvolit ECN. Kód aktivity (OKVED) - 01.11.16.
 2. Pronájem půdy a nákup semen, ošetření dezinfekčními prostředky 1-2 týdny před výsevem.
 3. Pronájem zařízení, pronájem pracovníků.
 4. Výsevní činnost. Pohanka je posety později v jiných plodinách, když je půda zahřátá, obvykle v květnu. Doba stárnutí této rostliny je malá - asi dva a půl měsíce. V jižních oblastech to umožňuje přistání některé z raných zrajících kultur.
 5. Péče o plodiny. Abyste vytvořili dobré výhonky, musíte udržovat vlhkost v půdě. Za tímto účelem se používá zalévání a balení plodin. Zničte plevele lépe mechanizovanou metodou. Před prvními výstřely je třeba provést hrůzostrašnost. Vyžaduje včasné uvolnění mezi řádky. Musíte také pamatovat na výrobu hnojiv během vývoje.
 6. Sklizeň. Když se rostliny stanou hnědé o 75%, začne se sklizeň pohanky. Vyrábí se po dobu 4-5 dní. Výřez rostlin ve výšce by neměl být menší než 150-200 mm. Hlavní způsob sběru je oddělený. To znamená, že šikmá hmota vysuší během tří až pěti dnů a pak se snadno mlátí.
 7. Získat odborný posudek o karanténním fytosanitárním stavu produktů v nejbližší hygienické prohlídce.

Obilí se vysuší bezprostředně po sklizni a vyčistí. Vysoká bezpečnost obilovin je zaručena sušením na vlhkost 15%. Obilí pro následné setí je skladováno na suchém místě v pytlích s hustou tkaninou.

Finanční výpočty

Chcete-li zjistit, zda můžete vydělat peníze rozmnožováním pohanky, musíte nejprve vypočítat náklady a případný zisk s přihlédnutím k rizikům.

Počáteční kapitál a měsíční výdaje

V mnoha ohledech závisí výše počáteční investice od plochy plodin. Pro výpočet všech výdajů si představte, že bylo rozhodnuto zasít 20 hektarů půdy. Pro zpracování takové oblasti bude stačit minimální množství zařízení a pronájem pozemku bude stát 50 000 rublů ročně. Pohanka pohlcuje dobře a není příliš úrodná půda.

Pronájem zemědělských strojů stojí asi 2 000 rublů za hodinu. Pro osivo, zpracování během dozrávání a sklizně musíte položit nejméně 30 000 rublů.

V počátečních výdajích se také uvedou (v rublech):

 • plat za čtyři zaměstnance - 100 000 za celé období;
 • registrace dokladů, povolení a dalších organizačních nákladů - 50 000;
 • pronájem skladu po dobu dvou měsíců - 10 000;
 • náklady na hnojiva a herbicidy jsou 10 000.

Semena stojí v průměru 10 rublů na kilogram. 100 hektarů semen na hektar. Nákup osiva pro sběr 20 hektarů bude vyžadovat 20 000 rublů.

V důsledku toho bude počáteční náklady mít za následek asi 260 000 rublů. Průměrné měsíční výdaje budou od 20 000 rublů. Přestože od osiva vyplyne méně než tři měsíce, je nutné přidělit čas na přípravu a realizaci místa.

Celkem za sezonu: 260 + 60 = 320 tisíc rublů.

Kolik můžete získat a dobu návratnosti

Průměrná cena za velkoobchodní pohanky v sezóně je 11 000 rublů za tunu. Tato sklizeň se shromažďuje od 0,5 hektaru. Dvacet hektarů poskytne 440 000 rublů. Pokud odečtete výdaje, vaše přidělení přinese zisk okolo 120 000 rublů bez daní. Množství je malé, takže je prospěšné spojit podnikání pěstování pohanky s medem.

Výhody podnikání a možná rizika

Chcete-li růst pohanky, nemusíte investovat moc. Takový obrovský zisk však nebude produkovat takovou zemědělskou výrobu.

Fóra Izhevska a Udmurtie Naydem-Vam.ru

Navigační nabídka

Odkazy uživatelů

Ad

Informace o uživateli

Jste tady »Fórum Izhevsk a Udmurtia Naydem-Vam.ru» # VAŠE ŠESTÁ DOSTUS - vše o zahradě / zahradě »GREEKHI. Sejení. Pěstování. Čištění. Recyklace. Skladování. Odrůdy.

GREEK LIDÉ. Sejení. Pěstování. Čištění. Recyklace. Skladování. Odrůdy.

Zprávy 1 strana 4 z 4

Sdílejte to108/04/2013 10:56:48

 • Autor: BotaNik
 • Účastník
 • Registrován od:
 • Pozvánky: 0
 • 11 příspěvků
 • Respekt: ​​[+ 0 / -0]
 • Pozitivní: [+ 1 / -0]
 • Využití na fóru:
  5 dní 7 hodin
 • Poslední návštěva:
  19.20.2018 11:29:39

Pohanka
Zvláštnosti biologie pohanky
Pohanka v obsahu lysinu, jedné z nejdůležitějších aminokyselin, několikrát překonává jiné obiloviny a přibližuje se živočišným bílkovinám.
Obsahuje vitaminy B1, B2, B6, P, PP, E a prvky hematopoetického komplexu (měď, železo, nikl, kobalt, chrom, mangan atd.). Pohanka dodává cenný med.
Zelená rostlina - listy, květy - používané pro léčivé infuze. Sláma a odpad z obilí jde krmit ptáky a další domácí zvířata, stejně jako poskytnout cennou popel s vysokým obsahem draslíku a potaše.

Vlastnosti biologie pohanky jí přinesly slávu rozmarné kultury, jejíž výnosy jsou v průběhu let velmi variabilní. Nicméně pochopení těchto vlastností a přizpůsobení se jim různým technikám zemědělské technologie může produkovat vysoké a udržitelné výnosy ve všech oblastech kultivace.

Pohanka - Jednoletá bylina s větvením vztyčený výšky stonku, typicky asi 1 metr, s velkým srdcem trojúhelníková listy a velké množství malých, sestavených v štětcem nebo štíty v bílé nebo růžové květy. Vzhled růžové barvy usnadňuje snížení teploty. Květiny na některých rostlinách dlouhodobém sloupovitý s krátkými tyčinkami a další stejné odrůdy, short-sloupovitý s dlouhými tyčinkami. Pohanka je zkřížené olivy. Je znečištěn především hmyzem, větrem nebo třesením rostlin. Proto v nepřítomnosti včely existují v malých prostorách, a tak nejjednodušší způsob opylování: vrcholky rostlin opatrně vytáhl provaz. Ale to se nejlépe provádí po všech včel v první polovině květu, kdy se květy nejvíce nektaru. A sklizeň během včelstvení je výrazně zvýšena.

Pohanka, na rozdíl od jiných obilovin a obilovin, má velkou vegetativní hmotu. A roste spolu s vývojem květin a obilí téměř až do zrání rostliny. Umění pěstování vysoké úrody zrnek pohanky proto nesmí způsobovat nadměrný rozvoj vegetační hmoty, což přispívá k aktivní nadpolénání květin a nalévání ovoce. A je velmi nebezpečné překonat to zavedením dusíkatých hnojiv.

Pokud jsou takové, že rostliny zhiruyut není vázána obilí podmínky, nejlepší doba k sečení půdu a používat plodiny pro krmivo pro zvířata nebo zelené hnojení. (mimochodem, uvědomte si, že zvířata, zejména bílé obleky, z nadprodukce pohánky mohou být nemocné).
Technologie pěstování pohanky
Oblasti pěstování pohanky a půdní schopnost
Zóny pěstování a půdy, vhodné pro pohanky, jsou různé: v jižní části Černého Země, centrální černé země regionu, lesostepních z Povolží, jižním Uralu, západní Sibiři. Některé oblasti východní Sibiře a Dálného východu vytvářejí úzké pásmo mezi 50 a 60 stupni severní šířky, nejpříznivější pro pohanky v kritickém období vývoje, tedy v období kvetení a tvorby plodů. Zde, v červenci a srpnu část průměrné teplotě přibližně 17 až 18 stupňů Celsia a srážení průměru 50 - 70 mm, stejné množství aktivních teplotách (nad 13 ° C) po dobu celého vegetačního období (přibližně 80 dní) je 1600 - 1800 stupňů Celsia.

Jižní linka Voronezh - Voronezh - Saratov, kde součet aktivních teplotách (nad 10 ° C) po dobu 90 - 100 teplých dnech po vyčištění ozimé pšenice je 1000 ° C, případně rostoucí pohanka plodin a poukosnyh plodin, zejména zavlažované (Stavropol a Krasnodarské území). Za tímto účelem jsou vhodné pouze odrůdy s předčasným dozráváním.

Půdy použité pro různé typy pohanky - šedé lesa, černozem a ostatní, ale ve struktuře by měly být hlinitá nebo písčitá hlína dostatečně vlhký a plodné, s kyselostí v blízkosti neutrální (pH = 5-6). S ohledem na typ půdy mění poměr hnojiva. Zároveň musíme mít na paměti, že při vysoké kyselosti (pH pod 5,2) Vliv minerálních hnojiv a půdy nevyžaduje vápnění.
Pohanka při střídání plodin
V rotaci pohanky se pohanka po zasněžených nebo zalesněných plodinách vyskytuje obvykle po vrstvách a zatáčkách vytrvalých tráv, vlkodlakem a ve vyprahlých oblastech černým párem. Pohanka má dobré využití hnojiv zavedených v rámci předchozí kultury, protože její kořenový systém může absorbovat těžko rozpustné látky. Pohanka samotná je dobrým předchůdcem pro jarní plodiny.
Čas sečení pohanky
Výběr doby výsevu by měl být korelován s průměrnými dlouhodobými údaji o počasí během kvetení a plnění zrna, které se obvykle vyskytují 30 až 40 dní po vzplanutí a trvají nejméně měsíc. Během této doby potřebuje pohanka mírnou teplotu vzduchu (nejvýše 25 ° C odpoledne) a dostatečnou vlhkost půdy a vzduchu; velmi příznivé krátké letní deště.

V různých zónách se optimální čas pro setí pohanky liší od konce dubna do začátku června. Drůbež a strniště se provádějí od 15. do 20. července a někdy počátkem srpna. Nejběžnější doba vysetí v oblasti nečerných zemí a na sever od centrální zóny Chernozem je druhá polovina května; na jihu centrální části Chernozem - první polovina května; v oblasti Volga a západní Sibiře - třetí dekáda v květnu; ve východní Sibiři - od 25. května do 5. června; na Dálném východě - 15. - 25. června. Podrobnější pokyny: oteplování půdy v hloubce 8-10 cm až 12-15 stupňů Celsia; konec vysetí jiných jarních plodin; rozkvět hluché kopřivy, lila, žito, olše; plná tráva, bohatá rosa; hrozí nebezpečí mrazu.

Pohanka nesnáší vysoké teploty a sucho během kvetení. Je citlivá na nízké teploty. Při mínus 1 ° C květy zemřou a listy jsou poškozené; v minus 2 °, květy, pupeny, listy umírají, stopky jsou vážně poškozeny; při mínus 4 ° výhonky jsou velmi postiženy a v minus 6 ° rostou všechny věkové kategorie.

Je lepší zasít časně zralou odrůdu později, zatímco středně zralá odrůda by měla být zasety dříve. Pro pojištění je lepší sešit různé stupně ranné splatnosti.
Schéma pohanky semen
Schéma výsevu závisí na konkrétních podmínkách na místě. Uzavřené vrtačky a naočkování (s uličkami, respektive 7,5 cm a 15 cm), mají výhody v chudých půd, čisté plevele a shirokorjadnyj (s uličkami 45 cm) - více a více ucpané úrodných oblastech, kde další zpracování a inter-řádek krmivo Doba vegetace pomůže zvýšit výnos. Pro rané zrání odrůd se běžná výsadba často používá v kombinaci s pozdějším setím.
Normy výsevu pohanky
výsev používá při výrobě se velmi liší, není vždy odůvodněno nezbytností: pro vrtačky setí návrhy od 2 do 5 milionů životaschopného semene z hektaru, a shirokorjadnyj - od 1,5 do 2,5 milionu Nicméně, četné experimenty ukazují.., že zvyšování míry očkování na doporučené maximum zpravidla nezvyšuje výtěžnost. Při nižších rychlostech rostou jednotlivé rostliny pohanky silnější a při zahlcení jsou méně rozvinuté a méně produktivní. V různých se doporučuje půdní a klimatické zóny po naočkování pohanka normě: v Northwest oblastech, střední a Volga-Vjatskom - 80-90 kg / ha s běžnou vrtací setí a 50-65 kg / ha shirokorjadnyj; v zemích střední Black Earth kapelou Volze a severní Kavkaz - 60-80 kg / ha, s řádky 45 až 55 kg / ha shirokorjadnyj; na Sibiři a na Dálném východě - 70-90 kg / ha za člena a 50-60 kg / ha při výsevu v širokoúhlém režimu.

V malé jednotlivé porce doporučuje shirokorjadnyj pohanka semena v brázdě s uličkami 50 cm od 100 klíčících zrn na čtvereční metr, to znamená 33 kusů na metr, což odpovídá 1 mil. Vstup osiva na hektar.
Hloubka plnění semen pohanky
Hloubka osiva závisí na mechanickém složení a vlhkosti půdy. V malém prostoru, při ručním vysetí, se drážka pro výsev zhotoví s hladítkem do hloubky dostatečné vlhkosti. Typicky se doporučuje, aby se na těžkých půdách, které jsou náchylné k plavání, aplikovaly mělké těsnění do hloubky 4-5 cm a hlouběji o 5-7 cm na více kultivovaných strukturálních půdách; když je horní vrstva půdy vysušena, semena jsou pohřbena 8-10 cm.
Předepisování přípravy semínka pohanky
Přípravu seťového lože semena, přivést k vyšším podmínek secí (90-95 procent klíčení) může zvýšit úrodu. Semena podrobené ohřevu vzduchu pro vytápění slunce nebo pod střechou na několik dní, šíření tenkou vrstvu, lopaty a zavírání plachty přes noc. Semena žádoucí řazeny podle hmotnosti 1000 zrn a použity jen hlavní plodinu. ošetření semen s popelem, stopovými prášky nebo roztoky mohou mít také pozitivní vliv. Například, osivo poprášení kyseliny borité v dávce 160-200 g na metrický cent osiva 1; hnědá v dávce 200-300 g / c; dávka popele je 3 kg / c. Síran manganatý, molybdenan amonný, síran měďnatý a opudrirvaniya síran zinečnatý použit pro dávku 50 gramů na metrický cent osiva 1. Práškování se provádí ve směsi s mastkem a kombinovat s tepelnými semen vzduchu vytápění.
Aplikace hnojiva pro pohanku
Použití hnojiv pro pohanky má řadu vlastností. Potřeba pohanky v základních prvcích výživy, nutná pro tvorbu 1 centráru zrna, je vyjádřena v číslech: 4,4 kg dusíku, 3 kg fosforu, 7,5 kg draslíku. Je však velmi obtížné dosáhnout vyváženého příjmu těchto základních živin do rostliny pomocí hnojiv. Je třeba znát účinky nejen jednotlivých hnojiv, ale také jejich specifických kombinací.

Obecné zásady použití hnojiv pro pohanky jsou následující. Organická hnojiva se obvykle používají na předchozí plodinu, protože pohanka dobře využívá jejich vliv (15-20 tun hnoje na hektar). Zavedení organických hnojiv přímo pod pohankou se provádí pouze ve špatných oblastech s nízkou pěstovaností, což dává hnojivu obvykle na hlavní podzimní pěstování půdy. Je také možné zasít aplikaci organo-minerálních směsí, například v množství 5-6 tun humusu a 2-3 centrách na hektar fosfátové mouky.

Funkce pohanky je, že je lepší než u jiných plodin absorbuje fosfor a draslík z pevných látek, včetně hnojivo fosfátu, proto se často používá pro hnojivo pohanky, než pro jiné plodiny. draselná hnojiva s obsahem chloru (chlorid draselný, draselnou sůl, kainit, sylvinitu) inhibují pohanky rostlin, takže je lepší nepoužívat, nebo aby hnojivo především spadnout.

V podstatě hnojivo podle podzimní orbě nebo na podzim za kopání je provedena kompletní hnojivo v poměru na černozem: N: P: K = 40: 40: 30 (účinné látky); na šedých lesních půd: N: P: K = 60: 40: 40. předosevní hnojivo je uveden ve formě superfosfátu nebo komplexní hnojivo obsahující NPK, 10-20 kg účinné látky na hektar.

Horní obvaz se provádí na širokých řadách plodin při kultivaci rozestupů řádků, zpravidla pouze v RK, 10-15 kg / ha každé. Dusík se aplikuje pouze na základní půdu půdy na podzim a někdy dokonce i při vysetí nebo při prvním pěstování řádků.
Péče o pohanky
Péče plodin začíná, přísně vzato, po vzejití, ale v zemědělských postupů pohanky je velmi důležité věnovat pozornost ABK na jaře. Období od začátku práce v terénu před výsevem pohanka je poměrně dlouhý, alespoň jeden měsíc, a během této doby je nutné, aby se co nejvíce zachovat vlhkosti, pěstování a kontrolu plevele. Během této doby se provádí brzy na jaře vláčení k uzavření vlhkosti a dvou až tří a někdy i čtyři kultivace, včetně preplant, s postupným poklesem hloubky kultivace před setím hloubku.

Velmi důležitou agro-metodou je zhutnění půdy po vysetí pohanky a vyrovnání půdy. Tato metoda urychluje výhonky, přitahuje vlhkost k semenům, zajišťuje jednotnost výhonků a vývoj rostlin, rovnoměrné dozrávání rostlin a hlavně pohodlí při čištění. Není divu, že lidové přísloví říká: "Pohanka není rovná - Země není úplná."

Na těžkých půdách se balení provádí před výsevem.

Předem vzplanutí a postemergentní hnojení se doporučuje jako účinná metoda boje proti plevelům a zvyšuje výnos i přes zeslabení výhonků pohanky. Vyhazování výhonků je vedeno přes řady nebo pod úhlem k nim, snaží se to dělat v době, kdy rostliny vyžívají a méně se zlomí. Tyto metody jsou obzvláště důležité pro běžné plodiny, kde kultivace v průběhu vegetativního období není proveditelná.

Uličky kultivované pouze s shirokorjadnyj kultury: poprvé v hloubce 5-6 cm ve fázi první pravý list, krátce po vyklíčení (klíčení z pohanky není přítomen, a děložní listy) ploskorezhuschimi tlapky; podruhé až do hloubky 6-8 cm s lancetovými tlapky nebo 10-12 cm dláto během vývoje rostlin. Při mokrém počasí se uvolňování provádí hlouběji a pokud je to možné, provádí se i výsadba. Hilling posiluje vývoj doplňkového kořenového systému rostlin a chrání je před ubytováním v případě silných dešťů. Během kvetení řádky jsou zavřeny a jen ruční pletí, které je potřeba pro silné znečištění místa.
Sklizeň pohanky
Pohanka je sklizena, když se vaří většina plodů na rostlině. Kompletní stárnutí rostlin by nemělo čekat, protože nejlepší první plody mohou být rozpadlé. Čištění se doporučuje rozdělit způsobem, který je na první pohled provádí sečení řádky záhlaví nebo ručně, sušení a zrání rostlin v windrows a pak, obvykle několik dní po sečení, mlácení kombinovat nebo mlátičkou. Výška řezu při sekání by měla být taková (15-20 cm), aby válce ležely dobře a suché na strništi.

Při ručním čištění se šikmé šikmé válečky nechávají ležet po dobu 24 hodin a potom se na obvazu na bandáži nanáší svazky svazků nejvýše 50 cm. Zastávky jsou instalovány v mopu, 4 svazky v mopu, tlačí stonky na základně pro větší stabilitu mopu. V pohánkové pohanky vysuší až mlácení.

Dobývání lze provést ručně tím, že položíte horní část svazku do sáčku a poklepáte ho hůlkou.
Zpracování pohanky
Čištění, sušení a třídění zrna by měla být držena po mlácení bez zpoždění, protože zrno není prováděna prostřednictvím rychle na standardní obsah vlhkosti 14-16 procent, může vznítit spontánně, nebo pot, ztráty klíčení. Při sušení zrna je také třeba dbát na to, aby zachovala budoucí klíčení semen a žádné zrno zahřáto na více než 38-48 ° C. Na semenech musí být uloženy největší zrna.
Skladování osiva
Semena jsou skladovány ve skladech, balené v pytlích nebo ve velkém balení. Výška nábřeží nesmí přesáhnout 2,5 metru. Šarže semen zabalená v pytlích se skládá na desce prken nebo palety. Výška stohu není větší než 2,5 metru. Před pokládkou pro skladování je nutné zkontrolovat klíčivost semen a dosáhnout až 90-95 procent, pokud je to možné, a pravidelně kontrolovat během skladování.

Cesta z pěstované zrna do pohankové kaše závisí na dostupnosti kuklíku. Malé množství obilovin lze získat doma, vaření zrna v hrnci nebo v litině, a pak jemně rolovat dolů pomocí válcovacího kolíku. Současně si musíme pamatovat, že je možné použít nejen jádro v jídle, ale i nakrájené jádro (perkolování) a mouku. Šupka může být použita jako obalový materiál nebo krmivo pro zvířata, v drcené formě - jako prášek, a také zpracována na popel, který bude sloužit jako velmi cenné hnojivo.

Nicméně, samozřejmě, nejlepší způsob, jak od obilí k obilovin je nákup obilovin nebo drcení obilí v těch farmách, kde krupice není k dispozici.
Tetraploidní odrůdy pohanky
Odrůdy, které mají v každé buňce tetraploidní počet chromozomů: ne 16, jako u diploidů, ale u 32 chromozomů.
Odrůda pohánky - březen
Žadatel: RUE "Vědecké a praktické centrum NSA Běloruska pro zemědělství"

Autoři: E.Dubovík, G.Mayseenko, T. Anokhina, R.Kadyrov, N.Popchinskaya, E.Fitzner, Z.Kashmel, E.Kryuk

Rok zařazení odrůdy do státního rejstříku: 2009

Rostlina je neurčitá, tetraploidní, vzpřímený. Dřík je dutá fin výška 100 cm. Průměrná list, zelená, ve tvaru srdce, trojúhelníkový, vrchol válcovací v sedavý, vlnité, sagitální, bez voskovým povlakem a dospívání. Květenství - štětec, na dlouhých axilárních stopkách, apikální květenství skusu. Květina je velká, světle růžová. Plody jsou trojúhelníkové-kosočtvercové, tmavě hnědé se vzorem.

Výnos zrna v průměru za období 2006-2008 konkurenčního testu činil 19,1 c / ha. Maximální výnos zrna 35,7 c / ha byl získán v ČSOB Bobruisk v roce 2008. Vegetační období dosahuje průměru 94 dní. Odrůda je vysoce kvalitní. Technologické a obilné vlastnosti jsou dobré, zrno je velké, zrovnatelnost zrna je 97,9%. Výnos obilovin je 72%, hlavní jádro je 74,8%, chuť kaše je 5,0, bílkovina v krupiře je 14,0%, křupavost je 26,6%. Průměrná hmotnost 1000 semen je 37,1 g. V prvním, druhém desetiletí v květnu se doporučuje časný čas sečení, zpoždění s výsevem vede ke ztrátě sklizně. Při kultivaci odrůdy je nutné pozorovat prostorovou izolaci od plodin diploidních odrůd. Optimálním způsobem čištění je dvoufázové čištění. Odrůda je více harmonický kvet, tvorba ovoce a dozrávání zrna ve srovnání s kontrolou, středně odolná vůči ukládání a vypouštění semen.
Pohanka - bolševik-4
Na rozdíl od většiny kultivarů kultivovaných ve výrobě, každá rostlinná buňka má tetraploidní počet chromozomů: ne 16, jako u diploidů, ale 32 chromozomů. Díky tomu je odrůda plastičtější a potenciálně mnohem produktivnější. V oblasti Odessy bylo dosaženo výnosu 32,2 c / ha na stavbě zavlažovaného stavu Izmailsky. Odrůda se vyznačuje silnější stonkou o výšce 80-100 cm, velkými listy a květinami. Obsah nektaru v květech je dvakrát vyšší než obsah diploidních odrůd. Udržuje se rutina v listí a květinách. Velké a vyrovnané zrno je velmi výhodné při zpracování: nevyžaduje vícenásobné frakcionace před porušení a zajišťuje vysoký výnos obilovin. Hmotnost 1000 zrn je 30-41 gramů. Hladina zrna je 90-100%. Výnos obilovin je 70-86 procent. Falešnost je 20-29%. Chuť kaše 5 bodů. Obsah bílkovin je 15-16%. Odrůda je odolná vůči ukládání a rozkládání zrna, vyznačuje se zvýšenou odolností proti chladu v porovnání s diploidními odrůdami. Semena si udržují klíčivost na 8-9 let, zatímco u diploidních odrůd - při běžném skladování ne více než 4-5 let.

Stupeň 4 středního bolševická (68-78 dnů), na jihu urychlení jeho vývoj s krátkým dnem, a proto pásmový pro poukosnyh a pěstování plodin v oblasti Odessa a v oblasti Krasnodar. V oblasti Moskvy je také rozdělena na obyčejné plodiny na bažině.
Pohanka - Alexandrina
Původ: stupeň získaný diploidization ukrajinského výběru Aelita rodiny s zrání odrůd Běloruska Jubilee-2: Aelita x (X-46, C-95), a následně rodiny a skupiny výběru při vysoké produktivitě.

Žadatel: RUE "Vědecké a praktické centrum NSA Běloruska pro zemědělství"

Autoři: E.Dubovík, T. Anokhina, G.Mayseenko, N.Popchinskaya, Z.Kashmel, E.Fitzner, E.Kryuk

Rok zařazení odrůdy do státního rejstříku: 2006

Tetraploidní rostlina neurčitá, vzpřímený typ. Dřík je dutý fin, průměrná výška 89 cm. Zelená list, srdce ve tvaru šipky, vrchol válcování v sedavý-sagitální bez dospívání a voskovým povlakem. Květenství lešení, na dlouhých axilárních stopkách, v apikální části shromážděné v sklíčku. Květina je velká, světle růžová. Plody jsou protáhlé, trojúhelníkové, tmavě hnědé.

Průměrný výnos zrna v různých částech republiky za roky 2003-2005 činil 18,1 c / ha. Maximální výnos zrna 32,7 centů / ha byl získán na Šuchcheckém GSO v roce 2004. Vegetační doba trvá v průměru 87 dní. Technologické a krupové vlastnosti jsou dobré. Výnos obilovin je 68,2%, z velkého jádra - 63,7%. Falešnost je 26,6%. Průměrná hmotnost 1000 semen je 36,5 g. V prvním, druhém desetiletí v květnu se doporučuje období předčasného vysetí, zpoždění s výsevem vede ke ztrátě výnosu. Při kultivaci odrůdy je nutné pozorovat prostorovou izolaci od plodin diploidních odrůd. Optimálním způsobem čištění je dvoufázové čištění. Odrůda je mnohem harmoničtější kvetení, tvorba ovoce a dozrávání zrna v porovnání s kontrolou. Odrůda je středně odolná vůči ukládání a vypouštění semen. Vhodné pro výrobní technologie pěstování a mechanizované sklizně.
Pohanková odrůda - Lena
Autoři: T. Anokhina, E. Dubovík, G. Mayseenko, N. Popchinskaya, Z. Kashmel, E. Fitzner.

Původ: Získaný hybridizací dvou determinantních forem: deton Orel a K-405 s následným individuálním výběrem.

Žadatel: RUE "Vědecké a praktické centrum NSA Běloruska pro zemědělství"

Rok zařazení odrůdy do státního rejstříku: 2004

Rostlina je determinantní, tetraploidní, vzpřímený typ. Stonka je silná, dutá, žebrovaná, vysoká až 95 cm, světle zelená barva s barvením antokyaninu s mírným pubescencí. List je srdečně-trojúhelníkový tvar, zelený s antokyaninovými ocirskými žilkami, zvlněný, bez pubescence. Květenství, na dlouhých axilárních stopách, husté. Květina má střední, bílou a růžovou barvu. Ovoce je kosočtvercové, trojúhelníkové, velké, hnědé s křídly.

Odrůda je středně zralá. Vegetační doba činí v průměru 88 dní. průměrný výnos zrna v odrůdových oblastech země pro období 2001-2003 činil 13,8 c / ha. Maximální výnos zrna 25,5 c / ha byl získán v Shchuchin State Dispatcher Station v roce 2003. Technologické a krupové vlastnosti jsou dobré. nivelace zrna je 99%. Výnos obilovin je 72%, z velkého jádra - 55%. Chuť kaše 5 bodů. Hmotnost 1000 semen 35,0 g.

Předčasná doba setí se doporučuje v první, druhé dekádě května, zpoždění s výsevem vede ke ztrátě sklizně.

Determinantní odrůda se vyznačuje konečným typem růstu rostlin ve výšce, protože rostlina končí jedním štětcem. odrůda je vhodná pro výrobní technologie pěstování a mechanizované sklizně. Optimální metoda sklizně je dvoufázová ošklivá stvoření. Odrůda se vyznačuje harmonickým dozráváním zrna v porovnání se standardem. Odrůda je středně odolná vůči ukládání a zanášení zrna.
Pohanka - Eliáš
Původ: získaný křížením k-455 x až -553 s následným individuálním výběrem.

Žadatel: RUE "Vědecké a praktické centrum NSA Běloruska pro zemědělství"

Autoři: E.Sotniková, G.Mayseenko, I.Prohorchyk, T. Anokhin, V.Plygavko, Z.Kashmel, I.Popchinskaya.

Rok zařazení odrůdy do státního rejstříku: 1998

Typ vzhledu rostliny. Kostra je žebrovaná, dutá. List je zelený, srdečně-trojúhelníkový, obrací se na sedlo-selen, voskovitý plak a pubescence chybí. Květenství štětce na dlouhých axilárních stopkách, v horní části shromážděné ve skotu. Květina je velká, světle růžová. Obilí je velké, trojité, růžové, tmavě hnědé se vzorem a středně vyvinutými křídly.

Pro roky 1995-1997 byl průměrný výnos 17,1 centů / ha. maximální výtěžnost 33,2 byla získána v Shchuchin GSO v roce 1997. Vegetační doba je o 4 dny kratší než standardní stupeň Minchanka. Relativně uchyachiv k ubytování a prolévání. Odrůda se liší ve zralosti zralosti. Nejlepším řešením je samostatný způsob sklizně. Potenciální možnosti odrůdy jsou lépe realizovány ve středně a lehce hliněných půdách s intenzitou výsevu 1,2 milionu kusů / ha v případě rozsáhlého setí.

Hmotnost 1000 semen je 35,9 g. Výtěžek obilovin je 73-74%. Falešnost je 26%, což je o 2% nižší než standard.
Pohanka - Svityazianka
Původ: odvozený hybridizací a výběrovým systémem.

Žadatel: RUE "Vědecké a praktické centrum NSA Běloruska pro zemědělství"

Rok zařazení odrůdy do státního rejstříku: 1992

Morfologické a ekonomicko-biologické vlastnosti:

Ovoce (zrno) jsou velké. Křídla jsou středně rozvinutá, vegetační období je 95-98 dní, dozráva se současně s Minchankou. Výška rostliny je 100 cm. Výtěžnost převyšuje standardní stupeň (Minchanka)) o průměru 1,5 c / ha. Technická kvalita překračuje standard. filminess je o 0,7% nižší a hmotnost 1000 zrn je o 1.9 g vyšší.
Pohanka - Minchanka
Původ: odvozeno metodou vícenásobného výběru vysoce produktivních rostlin a potomstva od odrůdy Istra

Žadatel: RUE "Vědecké a praktické centrum NSA Běloruska pro zemědělství"

Rok zařazení odrůdy do státního rejstříku: 1985

Morfologické a ekonomicko-biologické vlastnosti:

Rostliny vysoké, dobře větve. Květiny velké, bílé, růžové v pupencích. zrno je velké, s dobře vyvinutými křídly. hmotnost 1000 zrn je 33-38 g, filminess je 25-26%. Pro roky 1987-1989. průměrný výnos byl 12,3 - 25,4 c / ha. Střední vegetační období je 79-90 dní. Podmínky stravování jsou stabilní. Technologické a obilné kvality jsou vysoké, výtěžnost obilovin je 73%, v krupiích obsahuje 16,8% bílkovin.
Diplomové odrůdy pohanky

Pohanka - Sapphire
Žadatel: RUE "Vědecké a praktické centrum NSA Běloruska pro zemědělství"

Autoři: N.Luzhinskaya, R.Kadyrov, G.Tigoreva, N.Tereshenok, T. Anokhina, T.Bardiyan, N.Kraiko

Rok zařazení odrůdy do státního rejstříku: 2010

Rostlina je determinantní, diploidní, vzpřímený typ. Kmenové klikový hřídel, dutý ploutev výšku 74 cm. Meziproduktu list, zelené, ve tvaru srdce, trojúhelníkový, vrcholovou válcování v sedavý, vlnité, a to bez voskovým povlakem a dospívání. Květenství - kartáč, na dlouhých stopkách axilární, horní část jako kmene a větví končí kartáč. Květina má střední, bílou a růžovou barvu. Plody jsou trojúhelníkové-kosočtverečné, hnědé se vzorem.

Výnos zrna v průměru v závodech v zemi 2007-2009 činil 22,5 c / ha. Maximální výnos zrna 42,6 c / ha byl získán SSU "Turskaya SS" v roce 2008. Vegetační období činí v průměru 86 dní. Odrůda je vysoce kvalitní. Technologické a obilné kvality jsou dobré, obilí je velké, zrovna je zrnitost 91%. Výtěžek obilovin je 73,3%, hlavní jádro 56,7%, chuť ovesné kaše 5,0, obsah bílkovin v krupišti je 14,5%, filminess 23,5%. Hmotnost 1000 semen v průměru 30,0 g. Výsev se doporučuje provést v první, druhé dekádě května, zpoždění s výsevem vede ke ztrátě plodiny. Odrůda je mnohem harmoničtější kvetení, tvorba ovoce a dozrávání zrna v porovnání s kontrolou. Odrůda je středně odolná vůči ukládání a vypouštění semen.
Pohanka - Vlad
Žadatel: RUE "Vědecké a praktické centrum NSA Běloruska pro zemědělství"

Autoři: T. Anokhina, N. Luzhinská, R. Kadyrov, G. Tigoreva, N. Tereshonok

Rok zařazení odrůdy do státního rejstříku: 2008

Rostlina je determinantní, diploidní, vzpřímený typ. Dřík je dutá fin výška 104 cm. Zelená list, srdce trojúhelníkový, vrchol válcovací v sedavý, sagitální, bez voskovým povlakem, se slabým chlupy. Květenství - štětec, na dlouhých axilárních stopkách, horní část stopky a větve končí štětcem. Květina je středně bledě růžová. Plody jsou protáhlé, trojúhelníkové, tmavě hnědé se vzorem.

Průměrný výnos zrna v závodech v letech 2005-2007 činil 16,5 c / ha, což představuje nárůst o 0,5 c / ha. Maximální výnos zrna 28,1 cent / ha byl získán v CSO Klimovichi v roce 2007. Vegetační období činí průměrně 83 dní. Technologické a krupové vlastnosti jsou dobré. Odrůda je vysoce kvalitní. Nivelační zrnitost je 90,4%. Výnos obilovin je 75,6%, největší jádro je 61,8%, chuť kaše je 5,0, křupavost je 23,5%. Průměrná hmotnost 1000 semen je 29,5 g. Odrůda se vyznačuje vyrovnanou stonkou, dobrým rozvětvením, přátelským kvetením a tvorbou ovoce. Doporučujeme provádět výsev v optimálním čase, zpoždění s výsevem vede k poklesu výnosu. Odrůda se liší v harmoničtějším zrání zrna v porovnání s kontrolou. Odrůda je odolná vůči ukládání a je středně odolná vůči vylučování semen.
Pohanka - Carmen
Původ: získané hybridizací páru meziodrůdových křížů přístupovými Chokeberry determinant a odrůdy mohou, po polycross uprostřed volného opylení rostlin.

Žadatel: RUE "Vědecké a praktické centrum NSA Běloruska pro zemědělství"

Autoři: T. Anokhina, N. Luzhinskaya, G. Tigoreva, R. Kadyrov, N. Tereshenok, G. Stain

Rok zařazení odrůdy do státního rejstříku: 2005

Dvojitá rostlina je určující, vzpřímený typ. Kmen je dutá, limbické, průměrná výška 86 cm, se silnými a slabými anthokyan barvení vlasů. Listová zeleň, srdce k vrcholu trojúhelníkové válcování v sedavý-sagitální s anthokyaninového zbarvením s mírným voskovým povlakem, bez dospívání. Květenství - racemosa, na dlouhých axilárních stopkách, hustá. Květina je středně bledě růžová. Ovoce je kosočtvercové, trojúhelníkové, černě hnědé barvy s malými křídly.

Průměrný výnos zrna v různých částech republiky za období 2002-2004 byl 17,3 c / ha. Maximální výnos zrna 24,7 cent / ha byl získán na Vileika SS v roce 2003. Vegetační období činí průměrně 79 dní. Technologické a krupové vlastnosti jsou dobré. Výnos obilovin je 67,7%, největší jádro je 65,0%, chuť kaše je 5,0 bodu. Falešnost je 27,5%. Hmotnost 1000 semen v průměru činí 28,7 g. Odrůda se vyznačuje vyrovnanou stopkou, dobrým rozvětvením, zejména metodou rozsáhlých semen, smíšeným kvetením a tvorbou ovoce. Optimálním způsobem čištění je dvoufázové čištění. Odrůda se liší v harmoničtějším zrání zrna v porovnání s kontrolou. Odrůda je odolná vůči ustájení a je středně odolná vůči vylučování semen. Vhodné pro výrobní technologie pěstování a mechanizované sklizně.
Pohanková odrůda - Dikul
Původ: odvozený od komplexní hybridní populace výběrem kombinace determinantů.

Přihlašovatel: Celo-ruský vědecký výzkumný ústav luštěnin a obilovin.

Autoři: N.Fesenko, G.Martynenko, A.Molotkov, S.Bobkov

Rok zařazení odrůdy do státního rejstříku: 2004

Rostlina je determinantní, diploidní, vzpřímený typ. Stonka střední síly, krátká, výška 70-95 cm, světle zelená barva s antokyaninem a slabé puberty. List má tvar srdce, obdélníkový tvar, malý, zelený, poněkud pýřitý, s antokyaninovým zbarvením žil. Květenství kartáč nebo skus, hustý. květina střední, bílé a růžové zbarvení. Ovoce je protáhlé, s malými křídly, střední velikosti, hnědé, se vzorem.

Odrůda je středně zralá. Vegetační doba trvá v průměru 80 dní. Průměrný výnos zrna v odrůdách země v letech 2001-2003 činil 15,1 c / ha, což představuje nárůst o 1,0 c / ha. Maximální výnos zrna 25,8 c / ha byl získán na Vileika SS v roce 2003. Technologické a krupové vlastnosti jsou dobré. Nivelační zrnitost je 75%. Celkový výnos obilovin je 70%, velké jádro je 53%. Chuť kaše 5 bodů. Hmotnost 1000 semen je 27,0 g. Odrůda má determinantní typ růstu rostlin (růst stonku a větví se doplňuje tvorbou 2-6 kartáčů), krátké výhonky. Malá listová odrůda má velké květenství, silnou tvorbu ovoce, krátkou postavu, charakterizuje smířitelné zrání, což umožňuje přímou kombinaci sklizně.
Odrůda je středně odolná vůči ukládání a vypouštění semen.
Pohanková odrůda - Smuglyanka
Původ: odvozený metodou párové interhybridní hybridizace odrůdy Chernobodnaya s determinantní formou a následnými pětinásobnými bekry otcovské formy.

Žadatel: RUE "Vědecké a praktické centrum Akademie věd Bieloruska pro zemědělství" a Výzkumný ústav Grodno

Rok zařazení odrůdy do státního rejstříku: 1997

Morfologické a ekonomicko-biologické vlastnosti:

Dřík je vzpřímený. žebrované, duté, zvlněné. končí jedním štětcem, charakteristickým pro determinantní odrůdy. výška 72-102 cm. Kulínové uzly jsou zelené, po ochlazení získají anthocyaninovou barvu. Listy jsou všestranné, pubescentní a voskovité plakety chybí, barva je zelená. V období ušního laloku srdce ve tvaru trojúhelníku, až vrchol přejde do přisedlého, podobného šipku. Květenství je racemosa, na dlouhých axilárních stopkách, hustota elementárních květenství v kartáči je 8-14 kusů. Květy jsou bledě růžové, obilí je nahé, trojité, kosočtverečné s černou čokoládovou barvou, křídla jsou středně vyvinutá.
Pohanková odrůda - ZHenyarka
Původ: odvozený hybridizací v kombinaci s výběrem kombinací a familiární na základě celkové kombinované schopnosti (ACS).

Žadatel: RUE "Vědecké a praktické centrum NSA Běloruska pro zemědělství"

Rok zařazení odrůdy do státního rejstříku: 1995

Morfologické a ekonomicko-biologické vlastnosti:

Ovoce (zrno) střední velikosti. křídla jsou středně rozvinutá. Hmotnost 1000 zrn je 27-29 g. Finesse je 20-27%, středně zralé. vegetační doba je 69-78 dní. dozrává současně s Charnoplodnou. Má slabou odezvu na různé doby sečení, což umožňuje odrůdu voschdelivat jak v hlavním, tak v shrnutých plodinách. Výška rostliny 8-9-117 cm. Odolnost proti uložení 4 body - na standardní úrovni. Průměrný výtěžek za tři roky testování ve Vitebsku GSS činil 11,2 c / ha. Míra výsevu je 4 až 5 milionů prasečích zrn na hektar pro obyčejné vysazování a 2 až 2,5 milionu pro rozsáhlá semena. Doporučeno pro severní zóny republiky.
Pohanka - déšť
Původ: odvozený hybridizací s následnou selekcí pro determinantu.

Přihlašovatel: Ústav vědeckého výzkumu Úplného svazu luštěnin a obilovin a Gomel Branch of Selection "

Rok zařazení odrůdy do státního rejstříku: 1995

Morfologické a ekonomicko-biologické vlastnosti:

Morfologická determinantnost je vyjádřena v přítomnosti jediného kartáče na vrcholu stříbra namísto scutelu nebo semi-zonota, charakteristického pro běžnou pohanku. Květenství (kartáče) je velké, dosahuje 7 cm méně květin, takže čím vyšší je zásoba listů, což přispívá k lepší tvorbě ovoce. Podle VNIIZBK je procento květin v determinantech rostlin 1,7krát vyšší než u analogů obvyklého typu.

Hlavní výstřel je dobře vyvinutý, ve vegetační zóně má 4-6 uzlů. Rostliny jsou hojně rozvětvené a schopné tvořit hustší kmen. Determinance zabraňuje růstu rostlin a odolává odrůdě. Macrocarpa, 1000 obilí hmotnost 28 až 32 g, 4-6 g, která je vyšší než stupně Anita běloruské a Chokeberry. Falešnost je 21,5%, výnos obilovin je 73%, obsah bílkovin je 16,3%. Maximální výtěžek byl získán ve GUS Bobruisk v roce 1991 - 27.3, na Luninets - 19,9, na Volkovysk - 20.6, na Klimovichi - 18,7 ° C / ha. Odrůda je středně zralá, doba vegetačního období je 70-80 dní. Je charakterizován příjemným dozráváním, je vhodný pro sklizeň přímým spojením. Odrůda je intenzivního typu, reaguje na vysoké pozadí a poskytuje vysoké přírůstky na úrodnějších půdách.
Pohanková odrůda - Klimovka
Původ: odvozeno hybridizací odrůd Ballad, Orlitsa a Astra a následným výběrem masa.

Žadatel: nevládní organizace VNIIZBK "Orel" Oryol Regionální zemědělská experimentální stanice.

Rok zařazení odrůdy do státního rejstříku: 1992

Morfologické a ekonomicko-biologické vlastnosti:

Ovoce (zrno) jsou velké, s dobře vyvinutými křídly. Hmotnost 1000 zrn 29 g, plnost 21%.

Odrůda je středně zralá, vegetační období je 79 dní. výška rostlin 98 cm, odolnost vůči uložení 4,8 bodu. Třída Klimovka překračuje standard v průměru o 1,4 - 2 c / ha po dobu tří let testování. Na Rogachevské státní univerzitě v roce 1990. výnosy byly 17,4 c / ha, v Bobruisk CSO 17, ve Vileika SSA v roce 1989, 20,9 c / ha.

Nejlepšími předchůdci jsou luštěniny, oplodněné zimní plodiny, řadové plodiny, roční trávy. je výhodné, aby nebylo umístěno na předchůdce, pod kterým byly zavedeny dávky herbicidů.
Různé pohanky - Anita Belorusskaya
Původ: odvozený metodou pravidelného výběru s odhadem potomstva indexu poměru obilí a slámy.

Žadatel: RUE "Vědecké a praktické centrum NSA Běloruska pro zemědělství"

Rok zařazení odrůdy do státního rejstříku: 1991

Morfologické a ekonomicko-biologické vlastnosti:

Vhodná pro výrobní technologii pěstování, nejlepší způsob, jak se sklízet, je oddělený. Bush je vzpřímený do výšky 100 cm. Dřík je drobný, dutý, žebrovaný. List je neporušený, pubescentní a voskovitá plaketa během období kosení není přítomna. Listy jsou zelené, srdečně-trojúhelníkové, až na vrchol přecházejí do přisedlého, šípového tvaru. Uzlovité uzly jsou zelené, na ochlazení získají anthocyaninovou barvu. Květenství je racemosa, na dlouhých axilárních stopkách, v horní části jsou shromážděny ve scutelu, skládající se z 3-5 nití na stopce. Květina je světle růžová o průměru 6-8 mm. Obilí je nahé, trojité, růžové, šedo-hnědé, se středně rozvinutými křídly. Počet zrn v rostlině je od 100 do 200, hmotnost 1000 zrn je 24-27 g. Finessality je 21-22%, vyrovnání je 79-81%, výtěžek obilovin je 73-75%. Obsah bílkovin je 13,6%. Lepší než ostatní, je ovlivněno jarními mrazy.
Pohanka - bobule
Původ: odvozeno metodami individuálního výběru od stupně Jubilee 2, inbreeding, chemická mutageneze a hmotnostní výběr rostlin s mikromutacemi.

Žadatel: RUE "Vědecké a praktické centrum NSA Běloruska pro zemědělství"

Rok zařazení odrůdy do státního rejstříku: 1980

Morfologické a ekonomicko-biologické vlastnosti:

Předčasné zrání, vegetační období 75-80 dní. Rostlina je vysoká - 80-100 cm, dobře větve. Kvetoucí je harmonické, květy jsou bílé. Plody (zrno) jsou černé, středně velké, hmotnost 100 zrn je 22-27 g. Finessalita je 21-23%, obsah bílkovin je 14-17%. technologické a obilniny jsou dobré, výnos obilovin je 72-77%. Ubytování je středně stabilní.

S dodržováním agrotechnických opatření dosahuje dobrou sklizeň ve všech klimatických pásmech republiky a na všech půdách.
Ostatní odrůdy pohanky a jejich rozdělení
Šampionem z hlediska prevalence je odrůda Bogatyr, která je regionalizována v 24 regionech Ruské federace - v oblasti Nečerných zemí, v centrální Černé Zemi, Uralu a na západní Sibiři.

Rozmanitost v různých zónách jednotlivých odrůd:

Pohanková odrůda - Shatilovskaya 4
v oblasti nečerných zemí, regionu Volha, centrální oblasti Černého moře a západní Sibiře:
Grade pohanka - Shatilovskaya 5 Stejný široký sortiment má různé pohanky - Kalinin.

V regionu Volha jsou široce distribuovány tyto odrůdy:

Pohanka - Chishminskaya
Pohanková odrůda - Krasnostreletskaya
Pohanka - Kazan Velkoplodé
Pohanka - vůně.

V Altai se kultivují:

Pohanková odrůda - Shatilovokuyu 5
Pohanka - vůně.

V Uralu se rozšířila nová slibná odrůda: Pohanka - Sumchanka.

Ve východní Sibiři rostou:

Pohanka odrůda - Solyanskaya
Pohanková odrůda - Yenisei
Pohanka - Sibiryachka

na Dálném východě:

Pohanka - Amur místní
Rozmanitá pohanka je Sibiryachka.

Autor textu: L. DOVŽHENKO, kandidát biologických věd

Pohankový vývar
Každý ví, jak užitečná pohanková kaše, ale jen velmi málo lidí ví, jak užitečná voda, ve které vařená pohanka.

Existuje velké množství druhů vody, které pijeme každý den. Je to nezbytné pro lidský život na Zemi. 80% našeho těla se skládá z vody. Při ztrátě vlhkosti zestárly buňky lidského těla a rostliny vyklouzly. Země, která trvale trpí nedostatečností vlhkosti, nemůže dát dobrou sklizeň. To vše nám říká, že zachování a ochrana vodní rovnováhy je nejdůležitější podmínkou normální životní aktivity. Jaká voda je pro naše tělo dobrá? Fanoušci obilovin se nepochybně rádi dozví, že voda, na které byla vařená pohánka, je užitečná.
Takže nejprve zvážíme, jaké druhy vody se můžeme setkat?
Horská voda je pro naše tělo nejvhodnější a nejužitečnější vodou. Ale vzhledem k tomu, že většina z nás žije daleko od hor, nemáme možnost si užívat jeho nádherné chuti. Je zřejmé, že kameny jsou hlavním zdrojem biologické aktivity horské vody. Hřmění dolů, horská voda jde dlouhou cestu a získá mnoho užitečných minerálních složek.
Dalším druhem vody je jezero. Existuje zhruba tisíc jezer plných užitečné a čisté vody. Například jezero Danilovo (nachází se v Novosibirsku). Jarní voda obsahuje stříbro, takže pomáhá zlepšit trávení a eliminovat bakterie. Umělé typy vody nepřinášejí výhody. Může být srovnáváno s nápoji, které jsou vařené v čisté vodě, a poté přidány příchutě, ovocné plnidla, emulgátory, což vede ke ztrátě vlastností vody. Hory a jezera jsou obtížně přístupné.
A teď zpět k vodě, na které byla vařená pohánka. Pohanka je užitečná, je to univerzální produkt. Pomáhá našemu tělu očistit toxiny a toxiny, které se hromadí denně. Voda, na níž byla vařená pohánka, může být použita k prevenci bolesti žaludku po těsném obědě nebo večeři, nebo ke zvládnutí zácpy. Takovým odvarem může být i voda z potravy.
Na odvar z pohanky můžete připravit zdravé a chutné pokrmy. Například pokud vaříte na této vodní palacinky, budou nejen nízkokalorické, ale také velmi krásné. Pohanková voda může sloužit jako omáčka pro ty pokrmy, které obvykle konzumujete se zeleninou nebo máslem, kečupem, majonézou. Sezona s chladným máslovým vodním salátem, to bude šťavnaté a se zajímavým zkroucením chuti. Alespoň jednou se pokuste smažit na pohánkové maso nebo ryby - hotová jídlo se ukáže chutné, vydatné, dobře smažené a užitečné. Nyní držte váhu a zdraví mnohem jednodušší!
Pohanková voda je užitečná! Pomůže rychleji léčit modřiny a odřeniny. Vezměte malé množství pohanky, vařte ho pod víkem, vypusťte vodu a nechte ji vychladnout. Navlhčete tamponem z vodního pohanky, připevněte k modřině nebo oděru a kravatu s obvazem. Lehněte si nebo sedněte po dobu 20 minut. Poté postup opakujte s čerstvou pohankou. Za pár dní na to zapomenete.
Pohanková voda opláchněte ústa dobře, abyste se zbavili vůně cibule nebo česneku. Tento lék je také užitečný, pokud jste spálili jazyk nebo dásně.
Léto je skvělý čas! Jak chcete, aby dámy ukázaly své štíhlé nohy a osnovní pas? Voda, na níž byla vařená pohánka, vám může pomoci s tímto. Ráno a před spaním si pijete 1/3 šálku vody pohanky, abyste vyčistili žaludek. Pohanková voda se může snadno zbavit kukuřice. Chcete-li to udělat, udělat noční lázeň s teplou pohankou vodou, a pak se na teplé ponožky.
Dalším problémem v létě jsou kousnutí hmyzem. Zde bude také voda z pohankové vody pomáhat vyrovnat se s důsledky. Pohanka - domácí "léčitelka všech obchodů", která vám pomůže dosáhnout vynikajících výsledků.