Pěstování cibule jako podnikání

A dnes v článku budeme hovořit o takovém tématu - cibuli na zelenou jako obchodní myšlenku a budeme se podrobněji zabývat kultivací cibule.

Cokoli říkáte, ale stále nejdůležitější obchodní myšlenky, ty, které nevyžadují finanční investice nebo přinejmenším náklady. Obecně lze říci, že je to pravda - lidi, kteří mají nějaké finanční kapacitu, aby bylo možné spustit téměř žádnou činnost, a ty - kteří mají peněženka není praská ve švech s hotovostí, hledají cenově nejdostupnější myšlenek, které splňují jejich kritéria. Ve skutečnosti přemýšlel o těchto aspirujících podnikatelů o jeden, rozdíl je pouze v jeho designu: půjček do malého zisku, podporoval, ušetřit až peníze otevřít obchod a další. V zásadě je všechno v pořádku, jen 90% nemá trpělivost k tomu, aby všechno bylo koncipováno.

Za prvé, většina babiček se prodávají zelené cibule pero, kopr, petržel, jejich nákup v hypermarketech a více či méně úspěšně pózuje na zázrak se svými vlastními dospělý lůžek v obci. A v hypermarketech, odkud pochází? A tady už byste měli přemýšlet, protože množství zeleně zakoupené ve velkých obchodních řetězcích je tak velké, že je obtížně pokryto (nebo dokonce ne) okolními zemědělci a vlastníky skleníků.

Poptávka po zeleni

Poptávka po zelených, zejména zelené cibuli, je k dispozici po celý rok. Samozřejmě, kolísání cen za zelené peří jsou sezónní: v létě - levnější, a jindy, zejména v zimě - dražší. Nicméně, potřeba zeleně po celý rok. Je to peří cibule, které je pro většinu obyvatel Ruska nejschopnější, zelená obsahují prakticky všechny vitamíny potřebné pro lidské tělo, aktivní látky, které zabraňují mnoha chorobám.

Kde narostou luk na peří

Myšlenka růstu cibule po celý rok doma na okně může opustit tytéž babičky z trhů. Při této rychlosti můžete zajistit, že jste možná jen minimální množství jídla nastaveného na den. Dokonce i ve vlastním soukromém pozemku se sotva dostanete s takovými objemy výrobků, než je samoobslužný prodej a marketing na malé obchody.

S nápadem průmyslového rozměru rostoucí zeleně musíte alespoň pronajmout rozsáhlou plochu pozemku pro výsadbu cibule v létě a velké zimní skleněné plochy pro zimní práci. Oba mohou být pronajaty z bývalých státních podniků a kolektivní farmy, rolnické farmy nebo zemědělské kombajny.

Takové organizace nyní ochotně pronajmou své náměstí levně - lidé v obcích a obcích se stále méně a méně, nikdo není pracovat, technologie klesá a lidé nemají touhu. Obecně, jak to bylo před dvaceti, deseti, pět lety, tak to je teď. Ti, kteří mi nevěří, mohou zkontrolovat pravdivost mých slov tím, že navštíví vesnici a mluví s místními obyvateli.

Chcete-li začít podnikat, cítit, co to je, bude zde dostatek pětadvaceti nebo třiceti akrů půdy. Jedna osoba, která pečuje o takovou plochu plodin, se nemůže vyrovnat, takže nemůžete bez pomoci. Pro výsadbu, zalévání, plenění, sklizně na uvedeném území bude stačit pro dvě osoby, a to i za podmínky neúplného denního zaměstnání. Nezbytně bude nutné uspořádat předpoklad pro skladování čerstvé produkce před dodávkou kupujícím.

Nejvhodnější pro pěstování odrůdy zelené cibule

Velké množství zeleně je dáno různobarevnými odrůdami cibule, takže je vybírá mnoho průmyslových výrobců zeleně. Hlavní druhy cibule vysazené výrobci v průmyslovém měřítku jsou:

 • Pór (nebo perlový). Široké peří této cibule, která má šťavnatou chuť, vypadá jako listy česneku. Výtěžek tohoto typu peří je asi dvacet kilogramů od devíti metrů čtverečních.
 • Cibule-batoon (to je také nazýváno zimní, tatarské nebo klenuté). Peří tohoto typu je hladké, jasně zelené barvy, má vynikající paletu chutí. Dlouhodobý mosaz pro sezónu může být řez až třikrát. Sbírka z plochy devět metrů čtverečních bude od pětadvaceti do třiceti pěti kilogramů.
 • Shallots. Nenáročná odrůda, která dává kvalitní, dlouhotrvající peří, které nejsou náchylné k vítězství. Kolekce devíti čtverečních metrů - až čtyřicet pět kilogramů.
 • Mnoho-stupňovitá cibule (také volal egyptský a kanadský). Jeden z nejproduktivnějších odrůd cibule, odolný vůči jakýmkoli povětrnostním podmínkám, zůstává životaschopný iv mrazivých dnech. Produktivita ze stejné oblasti převyšuje cibulový obušok asi o jeden a půl až dvakrát.

Technologie přípravy materiálu a přistání

Nejvhodnější pro výsadbu je cibule o průměru tři až čtyři centimetry a váha dvacet pět až čtyřicet gramů. Tyto rozměry jsou experimentálně stanoveny již několik let, tyto žárovky poskytují největší množství pera. Cibule jsou zřídka vysazeny ve velkém měřítku, výjimečně, když se zelené výhonky objevují v důsledku dlouhého skladování.

Nejčastěji dvě způsob kultivace cibule: most a poloměr (pás). Nejvhodnější technologie se vybírá v závislosti na místě, kde se cibule pěstuje, na teplotním režimu, na počasí a na čas, který potřebujete sklízet.

 1. Při nástupu mostní žárovky těsně vzájemně dotýkají, jsou nalije od jednoho do tří centimetrů půdy na čtvereční metr plochy trvá asi dvanáct nebo třináct kilogramů osiva materiálu.
 2. S páskem - žárovky zasazené do řad, mezi nimi nechávají vzdálenost od jednoho do tří centimetrů, mezi řádky - od deseti do dvaceti centimetrů.

Zahájení podnikání pro pěstování cibule na peru byste měli pečlivě prostudovat všechny způsoby výsadby cibule a zvolit nejvhodnější pro vás - vhodné pro klimatické podmínky, půdní prostor a požadovanou sklizeň. Cibule je dobrá a umožňuje vám řídit množství plodiny a její kvalitu s malou chybou.

Cibule prodeje pera

Z této oblasti pětadvaceti až třicet akrů lze vyrábět měsíčně od tří stovek kilogramů až po půl tuny zelené cibule. S takovými objemy se můžete bezpečně obrátit na oddělení nákupu jakéhokoli síťového prodejce, například "Magnet", "Dixie", "Pyaterochka" nebo jakýkoli jiný. Garantuji, že produkty budou od vás snadno odebrány. Pokud produkt zůstane, můžete jednat s majiteli soukromých prodejen. V extrémních případech mohou být zbytky prodávány na stejném trhu, přičemž za tímto účelem si najala nějakou živou starou ženu.

Restaurace, kavárny, shashlik, velkoobchodní trhy, všechny tyto instituce - potenciální zákazníci. Jak můžete vidět, existuje mnoho příležitostí pro prodej zelené cibule. Mělo by se vzít v úvahu pouze to, že váš produkt je podléhající zkáze a před začátkem sklizně a obecně se začne zabývat takovou produkcí, není nadbytečné mít předběžné dohody o prodeji.

Registrace činnosti

Tato položka je nevyhnutelná při práci s obchodem. O tom, jakou formu podnikání je lepší, můžete si přečíst zde, na tomto odkazu - vidět, jak otevřít PI, a na tom - jak zaregistrovat LLC.

Jak můžete vidět, "cibule" podnikání není tak "neškodné", jak by se mohlo zdát na první pohled. Hlavní věcí je snaha a vytrvalost. Přeji vám úspěch a prosperitu vašeho podnikání!

Podívejte se na mini-lekci o zelené cibuli

Pěstování zelené cibule: připravený obchodní plán

Pěstování zelené cibule - správná volba odrůdy a místa, 3 tipy od odborníků, nástrahy a ziskovost tohoto podnikání.

Kapitálové investice: 30 000 - 100 000 rublů.
Doba návratnosti: 6-12 měsíců.

Zelená cibule jsou nejoblíbenější druh zeleně u nás.

Každý ví, že je bohatý na vitamíny a kromě toho má dobré chuťové vlastnosti.

V některých rodinách se pěstuje doma na parapetu.

Ale většina lidí raději koupí v supermarketech.

Zvláště od té doby rostoucí zelené cibule ve skleníku umožňuje nákup zboží i v zimě za přijatelnou cenu.

Můžete ji pěstovat nejen pro své vlastní potřeby, ale i proměnit v podnikání.

Ale pouze v druhém případě je třeba pochopit složitost věci, najít zdroje prodeje a podniknout obchodní plán.

Tento přístup je zcela opodstatněný.

Koneckonců, se všemi rysy, podnikání vyžaduje minimální investice kapitálu, který se také rychle vyplatí.

Pěstování cibule je jednoduchý proces, bez zvláštní přípravy a dlouhého zrání.

Poptávka po zeleni se zachovává po celý rok, avšak v zimě bude možné zvednout 3-4 krát více pro stejné objemy.

Zvažte, co potřebujete vědět pro růst cibule ve skleníku.

Výběr odrůdy pro pěstování cibule ve skleníku


Pěstování cibule ve skleníku může sledovat dva účely - sběr cibule nebo peří.

Každá verze má funkce, na základě kterých můžete vybrat různé druhy sadby.

Zvažte hlavní odrůdy cibule pro pěstování pro prodej:

Nejběžnější možnost, protože je absolutně nenáročná.

Od 1 kg inokulované cibule o měsíc později se můžete dostat z 2 kg zelených.

Současně stačí zajistit nízké osvětlení a pokojovou teplotu.

V zimě tato odrůda není pěstována.

Obvykle se začíná vysazovat na jaře, aby se semenáři přesunuli do otevřené země.

Výhodnější odrůda pro rostoucí zeleň, protože dává dobré peří, přičemž má nízké náklady na přistání cibule.

Stejně jako ostatní druhy cibule, tato odrůda je pro tyto podmínky nenáročná.

To se liší v struktuře listů (mají zaoblené špičky), stejně jako mírná "chuť" česneku v zápachu.

Poslední roky jsou stále častější.

Vyberte si také pro vysokou odolnost proti mrazu a skutečnost, že jde o zralou odrůdu.

Jak si vybrat místo pro růst cibule?


Je-li kultivace cibule určena k prodeji, nechte ji po dobu jednoho roku v průmyslovém měřítku.

Léto se používá pro výsadbu v otevřeném terénu, protože zelená cibule jsou nenáročná a rostou prakticky za jakýchkoliv podmínek.

Při nachlazení je proces přenesen do skleníků, kde je instalováno umělé předběžné osvětlení a topení.

Skleníky mohou být postaveny na vlastním pozemku, což vyžaduje investice do peněz.

Projít takovým krokem se doporučuje těm, kteří jsou přesvědčeni o ziskovosti podniku a mají vážné plány.

Nebo bude růst další produkty ve sklenících.

V opačném případě byste měli pronajmout skleníkové území.

Nebude to tak finančně a pracně náročné.

Také oblast pro setí je pronajata i v létě, pokud neexistuje vlastní pozemek s úrodnou půdou.

Pěstování cibule doma se nemůže stát zdrojem příjmu.

Pro plnohodnotný provoz bude trvat nejméně 25-30 akrů území.

Trh zelené cibule ze skleníku


Hledej místa prodeje - hlavní problémy pěstování zelené cibule ve skleníku.

Vyřešit tento problém před přistáním materiálu.

Koneckonců, termín "život" v zelené je malý a měl by být prodán ihned po sklizni.

Způsoby marketingu zelené cibule:

Maloobchodní prodej na trhu.

Vhodné pro prodej malých šarží, například pokud ve skleníku pěstujete několik druhů zeleniny a zeleniny.

Typicky lidé získávají zeleň v malých dávkách kvůli krátké době skladovatelnosti.

Ale pokud jde o vlhkost, ochranu domu nebo jiné účely, zákazníci mohou hledat přímé dodavatele.

Získávají tedy záruky maximální kvality a čerstvosti zboží.

Kupující můžete najít prostřednictvím internetu: vytvářet webové stránky, vytvářet oznámení na deskách, komunikovat ve specializovaných fórech.

Obchody a supermarkety.

Hlavní kanál velkoobchodního prodeje.

Je důležité, aby existovala registrace a osvědčení o zboží.

V opačném případě se zelená cibule bude prodávat pouze malým maloobchodním prodejnám.

Kavárny a restaurace.

Také oni objednávají zeleň od dodavatelů pravidelně a ve velkých partiích.

Co je zvláštní o růstu zelené cibule na prodej?


Pěstování zelené cibule ve skleníku má některé jemnosti, které lze jen prakticky naučit.

Nebo od těch, kteří se již v takovém podnikání zabývají.

Tři základní tipy odborníků:

Pokud jste neuskutečnili podnikání s rostoucí zelení, ani si nedokážete představit, jak katastrofální jsou nemoci!

Téměř okamžitě se zaměření infekce rozšiřuje na rostliny, ničí je a deformuje je.

Po zanedbání preventivních opatření můžete ztratit celou plodinu jarní cibule za 1-2 dny.

Každý druh cibule má svou vlastní fázi dozrávání.

To je třeba vzít v úvahu při výsadbě výsadby žárovek a sestavení plánu kalendáře.

Zatímco budete čekat až do úplného zrání, část produktu se může zhoršit a ztratí svůj stav.

Nicméně, za nepřítomnosti asistentů je obtížné samostatně sklízet.

Proto, i když přistáváte výsadbový materiál jednoho stupně, proveďte přestávky mezi úseky za 5-7 dní.

Takže "udržujte krok", zelená cibule bude postupná a budete vždy mít k prodeji zboží v podmínkách požadované podmínky.

Příprava na prodej.

Je důležité nabídnout zákazníkům nejen čerstvou, zdravou, ale i krásnou zelenou cibuli.

Tato skutečnost není hlavním požadavkem.

A přesto zboží na prodej musí být vyčištěno z nečistot, žárovek, vázaných ve svazcích a úhledně zabalených.

V této fázi opět nastává otázka, zda je třeba najmout asistenti.

Můžete se tomu vyhnout, pokud do práce zapojíte členy rodiny.

Kalendář podnikatelský plán pro růst cibule


Plán kalendáře je nezbytný pro sledování vývoje podnikání.

Je důležité pochopit, zda se všechny fáze objevily včas.

A co je nejdůležitější, když získáte první zisk z rostoucí cibule.

Obchodní myšlenka: Pěstování cibule na peru ve skleníku

Samotná příroda se starala o to, abychom nás zachránili před jarním beriberiem a volali po zelené cibuli. Ženy v domácnosti ho oceňují ve prospěch každého člena rodiny; kulinární specialisté - pro nenápadnou chuť, která nezakopává chuť pokrmu, ale současně bude sloužit jako hodná dekorace. Nekonečnost zelené cibule umožňuje růst za všech podmínek. Protože vidíme tuto zelenou na stolech po celý rok. Tak proč nepoužívat všechny tyto vlastnosti pro dosažení zisku? Je na čase, aby se zásobník zelených žárovek na okenních parapetích stal výnosným podnikem.

Cibule zelená po celý rok - myšlenka na milión

Zelená cibule jsou oceňována svým složením vitamínů, příjemnou chutností a dostupností. V období od října do května, kdy byla aktivní zahrádka-dachová sezóna již ukončena a dosud nebyla zahájena, se těší zvláštní popularitě a poptávce. Během tohoto období potřebuje lidské tělo především čerstvé zeleniny. A cena cibule luku v tomto období je mnohem vyšší než její cena v létě. Nedávno došlo k vývoji principů zdravé výživy, takže poptávka po zelení, včetně zelené cibule, roste každým rokem.

Až do nedávné doby, zelená cibule mohla být zakoupena pouze od malých podnikatelů na trzích nebo starých maminek. Nyní stále více a více velkých farem přesměruje své úsilí o rostoucí zeleň, zvláště pokud jsou k tomu podmínky k dispozici po celý rok. To je možné díky využití skleníků. Tím, že pořádáte pěstování cibule na peří ve skleníku tak, aby byl cyklus nepřetržitý, můžete toto povolání změnit na vysoce výnosné podnikání.

Pěstování cibule na peru může být prováděno doma av přítomnosti malých ploch. V tomto případě však bude pro rodinu jen částečná práce. Aby mohli zelené podniky rychle splatit a začít vytvářet příjmy, musíme se starat o rozsáhlejší objemy výroby. Ale tady není nutné jít do extrémů a investovat miliony do výstavby obrovských skleníků. Vysoká ziskovost rostoucí cibule na peru začne již se skleníkem o ploše 50 m². V přítomnosti dvou- a třístupňových regálů ve skleníku můžete maximalizovat objem kultivovaných produktů.

Implementace

Ziskovost podnikání je podmíněna nízkou cenou za sadbu. Jedná se o luk, často neštandardní velikosti, který lze koupit později v létě na farmách za rozumně nízkou cenu. Cena za cibuli začne růst už od října a do prosince dosáhne 250-300 rublů / kg. V tomto období můžete vydělat peníze.

Je však nemožné vydělat peníze pouze růstem cibule na peru ve skleníku, aby bylo dosaženo zisku, je nutné ho provést. Zelená cibule v maloobchodě nekupuje v kilogramech nebo stovkách kilogramů. Pokud se tedy podnikatel spoléhá výhradně na své síly při jeho realizaci, je velmi mylný. Zavádění zeleně od výrobce probíhá především prostřednictvím velkoobchodních kanálů. Může to být supermarketový řetězec nebo prodejní místo na trhu. Je možné uzavřít dohodu s velkoobchodním trhem, jako s právním subjektem, a všechny produkty se budou rozptýlit výhradně prostřednictvím svých kanálů.

Analýza trhu a marketingový plán

Při zahájení podnikání s rostoucím skleníkem nezapomeňte na specifika výroby a prodeje takového produktu. Aby bylo možné rozhodnout, jaké objemy plánuje podnik vyrábět, zda existuje perspektiva pro rozvoj podnikání, měla by být provedena předběžná analýza trhu. To pomůže zjistit, zda na trhu existují konkurenti se stejným výrobkem, posoudit nuance prodeje zeleně a zohlednit možná rizika. Vzhledem k obdrženým informacím se vyvíjí marketingová strategie. Marketingová strategie podniku pro pěstování cibule na peru zahrnuje následující body:

 • Schéma realizace produktu. Jak bude produkt prodáván - maloobchodní nebo velkoobchodní prodej, vlastní prodejny nebo body na trhu, veřejné organizace atd.
 • Metody oceňování. Jak bude určena cena a jaké slevy se očekávají pro její realizaci. Při tvorbě ceny je třeba vzít v úvahu jejich současné výrobní náklady a tržní cenu produktu v konkrétní sezóně. To by mělo zahrnovat i náklady spojené s případnou ztrátou části výrobku - cibule se rychle zhoršují. Můžete poskytnout dodatečné slevy pro zboží, u nichž je doba realizace kritická.
 • Metody stimulace prodeje. Co je třeba udělat pro zvýšení objemu prodeje, je rozšíření prodejních trhů a dalších forem přilákání kupujících.
 • Typy a metody reklamy. Reklama může být prováděna tradičními metodami, s pomocí distribuce v regionálních novinách a na internetu. Navíc vynikajícím reklamním kurzem je účast na různých zemědělských festivalech a veletrzích. Partnerství s cateringovými společnostmi, s místními výrobci potravin nebo se zemědělci.
 • Doplňková služba. Může jít o službu ve formě balení a balení zboží. Také v případě peřící cibule jako doplňkové služby je maloobchodnímu dodavateli nabídnuta schéma pro vrácení neprodaného zboží.

Registrace zeleného obchodu

Ale pro uzavírání smluv, provést velkoobchodní prodej, je nutná oficiální registrace podnikatele. Bez toho není možné spolupracovat s žádným vážným velkoobchodním kupujícím. Chcete-li zvolit formu podniku a typ činnosti, podle níž budoucí podnik fungovat, můžete kontaktovat místní daňovou službu nebo soukromou právnickou společnost. Nepřipojujte společnost okamžitě k zahájení obvyklé formy PI, i když každá z těchto forem má své výhody a nevýhody.

Výhody podnikání při registraci IP:

 • Jednoduchý postup registrace státu;
 • Absence statutárního kapitálu;
 • Za určitých podmínek má IP právo obdržet hotovost od zákazníků bez omezení a hotovostního příkazu;
 • Zjednodušený nebo preferenční daňový systém může být použit za určitých podmínek;
 • Možnost zapojení do podnikatelských aktivit bez tisku a otevření účtu u banky.

Po oficiální registraci podnikatelských činností majitel otevírá rozšířené možnosti v marketingové politice podniku a realizaci konečného produktu.

Technologie růstu cibule na peru ve skleníkových podmínkách

Myšlenka na růst cibule na peru ve sklenících je atraktivní nejen kvůli vyhlídce, ale také kvůli použití poměrně jednoduchých výrobních technologií a cenově dostupného sadby.

Skleníku

Pěstování cibule po celý rok nebo v chladném období vyžaduje dostupnost speciálně vybaveného skleníku. Vzhledem k tomu, že cibule je plodina odolná za studena, v oblastech s příznivými klimatickými podmínkami je možné růst zelené cibule v neohřívaných sklenících. To vyžaduje pouze organizaci přídavného úkrytu v případě prodloužených či silných mrazů.

Pro vynucení cibule je nejvhodnější skleník vhodný pro peří. Jedná se o dřevěný rám s mrazuvzdornou fólií. Je žádoucí použít dvouvrstvý film. Ve skleníku můžete uspořádat další oblouky nad každým stojanem jako druhý úkryt. Proto, aniž byste ztratili hlavní sluneční světlo, můžete dosáhnout dalšího tepla.

Silně neovlivňuje výnos ani návrh skleníku, ani materiály, ze kterých je vyroben. Jediný důležitý je oblast, která je obsazena, na něm závisí možnost zvýšení objemu výroby. Pokud dodatečně vybavíte skleník regály, umožní to růst zelené cibule ve fázích s rozdílem 1-2 týdny, včas si uvědomit, jak rostou cibule a vždy získávají čerstvé produkty.

Výběr rostlinného materiálu

Ziskovost rostoucí cibule na peří je přímo závislá na výsadbovém materiálu. Veřejné zakázky by se měly konat na konci léta nebo září - v tuto chvíli je jejich cena minimální. Veřejné zakázky mohou být prováděny na velkoobchodních základnách zeleniny nebo přímo z polí producentů. Je chybou si myslet, že stačí koupit neštandardní luk a zalétat ji. Ne každá žárovka je vhodná pro výsadbu cibule. Je důležité věnovat pozornost počtu výbežků v žárovce.

K tomu je z losu cibule odebráno několik exemplářů a nakrájeno na polovinu. Pokud je žárovka v žárovi, je lepší ji odmítnout. Pro vynucení používání žárovek se třemi nebo více kostiky.

Technologie a zařízení

V závodě na získání maximálního objemu produktů s minimálními ztrátami postupuje technologie růstu cibule na tužku každý den dopředu. Mezi jejich rozmanitostí lze nalézt následující:

 • Cibule v pilinách;
 • Použití metody hydroponie;
 • Pěstování cibule na vícestupňových regálech;

Nejvíce praktický způsob, jak růst cibule na zelených, je na regálech. Vzdálenost mezi policemi není menší než 60 cm. Musí být také osvětlení každého stojanu. Regály mohou být uspořádány tak, aby nepoužívaly dodatečné obaly a aby se hromada půdy okamžitě dostala na polici, kde je třeba předem umístit polyethylen. Půda se používá ve formě půdní směsi ve stejných částech černozemu a písku. Připravená půda se nalije na police ve vrstvě 3-5 cm.

Po výsadbě žárovek je půda navlhčena. Při růstu potřebujete zalévat, ale ne hojně, takže žárovky nebudou hniti před časem. V závislosti na teplotním režimu ve skleníku závisí načasování nucení cibule.

 • 25 stupňů - 17 dní;
 • 22 stupňů - 22 dní;
 • 20 stupňů - 20 dní;
 • 17 stupňů - 26 dní;
 • 15 stupňů - 28 dní.

Když cibule cibule dosahuje 25 cm, může být již shromážděna a připravena k další realizaci. Příprava spočívá v uvolnění pera z žárovky a vytváření trsů zelených. Tradičně je obvyklé vytvářet nosníky o hmotnosti 70 až 80 gramů. Dále je možné zabalit do podnosů nebo potravinového filmu.

Hlavní položky výdajů

Chcete-li začít podnikat tím, že nucíte luk na peru ve skleníku, budete potřebovat počáteční peníze. Dokonce i v případě, že je skleníkový podnik již k dispozici podnikateli, je třeba vzít v úvahu následující výchozí položky výdajů na 20 m2 užitečná oblast:

 • Organizace osvětlení (dráty, lampy) - 7 000 rub.
 • Přistávací materiál ve výši 25 kg / 2 m2. - 6000 rub.
 • Pomůcky - 5000 rub.
 • Regály ve dvou vrstvách - 6000 rub.
 • Doprava, kontejnery - 1000 rub.

Celkem: 25 000 rublů.

Je velmi jednoduché vypočítat, kolik můžete vydělat za to, že nucení luk na pero ve skleníku. Pro usnadnění výpočtů se berou průměrné ukazatele. Průměrný výnos zelené cibule je 3 kg / m2 M. pro celou sezónu. Doba splatnosti je definována jako 25 dní. V našem případě máme 20 m². užitečné oblasti. Tedy. můžeme sbírat 60 kg cibule na jeden cyklus. S jednou plantážou můžete vybírat až 4 plodiny, čímž zvýšíte ziskovost.

Náklady na zelenou cibuli jsou definovány jako 200 rublů / kg, tj. 12 000 rub. v jednom cyklu s jednou sbírkou. A jestliže jsme získali jednu plodinu dvakrát, a zisk bude dvakrát vyšší. Za fakturační období trváme pouze ty měsíce, ve kterých je nejaktivnější prodej zelené cibule. Toto období je od října do dubna - 7 měsíců. Během této doby můžete získat alespoň 84 000 rublů.

Nyní pochopíme ziskovost. Ze zisku získaného za sezónu odečteme náklady spojené se zahájením podnikání. 84 000 rub. - 25 000 rublů. = 59 000 rublů. To je minimální možný zisk při růstu luku na peří. V důsledku toho bude ziskovost podniku v prvním roce s přihlédnutím k počátečním nákladům vyšší než 50%.

Tyto výpočty jsou samozřejmě dány pro maloobchodní prodej v malých objemech. Při nucení cibule k peru je třeba vzít v úvahu, že v tomto případě bude nejvyšší ziskovost v podniku, který využívá velké objemy výroby a prodeje.

Navíc je vhodné diverzifikovat takové podnikání a rozvíjet další druhy zeleně a tím se stát velkým dodavatelem zeleně na místních trzích. Obchodní myšlenka růstu zelené cibule ve skleníku otevírá velké možnosti s minimálním počátečním kapitálem.

Vlastní podnikání: rostoucí zelená cibule

Podnikání rostoucí zelené cibule vyžaduje malou počáteční investici, má vysokou ziskovost a rychle se vyplatí. Na rozdíl od jiných zelených plodin jsou cibule spíše nenáročné a rychle rostou (zejména s využitím různých vodních a aeroponických technologií). V létě koupit luk není problém. A její náklady při nákupu na trhu jsou neporovnatelně nižší než v obchodě. Nicméně v období od podzimu do jara jsou zeleniny mnohem dražší, nabídky jsou mnohem menší a poptávka je stejně vysoká.

Rostoucí zelená cibule se může stát nejen zdrojem dodatečných příjmů, ale také ziskovým obchodem. Nicméně pouze v případě, že máte představu o všech komplikacích a úskalích, které budete muset čelit, a víte, kde budete hotové výrobky prodávat.

Všimněte si, že otázka prodeje je klíčová. Nevěřím, že reklamní předmět, který vás přesvědčí, že „kupující na výrobku bude vždy být,“ pokud budete dělat, aby prodat své cibule na trhu, což je nepravděpodobné.

Při výrobě cibule v průmyslovém měřítku se pěstuje po celý rok. Léto vysazené na poli a v zimě ve vyhřívaných sklenících. V druhém případě je výhodnější odstranit jednotlivé plochy z továren a farem. Pokud umístíte skleník a zahříváte ho sami, bude to drahé jak z hlediska práce, tak i peněz. Ziskovost tohoto druhu podnikání je v zimě asi 30% (kvůli vysokým nákladům na vytápění a / nebo pronájmu skleníku) a více než 50% - v létě. Nicméně, jednou za čas a v některých ročních obdobích může tato hodnota přesáhnout 200-300%.

Pro kultivaci cibule je vhodný pozemek s 25-30 sotkami. Navzdory rozšířenému názoru vyžaduje podnikání týkající se zelených plodin určité investice. Ve skutečnosti jsou nižší než u jiných typů podnikatelských aktivit se stejnou ziskovostí, nicméně není možné bez výdajů. Pěstujte cibule v domácnosti výhradně pro sebe nebo za účelem malého extra práce. Pokud budete podnikat, budete muset pracovat ve velkém měřítku.

Na jaře je zpravidla cibule vysazena semeny poté, co uběhly všechny mrazy. Tam jsou speciální semena pro pěstování zelených, a ne žárovky. Nejlepší jsou semena holandských a japonských producentů. V zimě ve sklenících jsou vysazeny ve většině případů žárovky. To vám umožní minimálně třikrát zkrátit vegetační dobu. Kromě toho má hotový výrobek vysokou kvalitu a dobré chuťové vlastnosti. Pro stavbu skleníků odborníci doporučují nepoužívat sklo, ale polykarbonát, protože tento materiál udržuje teplo lépe a stojí méně. Osázený materiál je nejlépe zakoupen u velkoobchodních společností nebo přímo od výrobců. Jeho cena je od 3 do 6 rublů na kilogram.

V závislosti na regionu, klimatických podmínkách a počasí může být ztráta rostoucí zeleně kolem 30% nebo více z celkové úrody. Aby se tyto ztráty minimalizovaly, používají se chemické ochranné látky pro rostliny. Navzdory zárukám prodejců jsou téměř všechny zelené na prodej pěstovány s použitím hnojiv a chemikálií. Pouze tímto způsobem lze docílit vysokého výkonu a atraktivního vzhledu produktu.

Takže, uspořádat vlastní výrobu zelené cibule bude potřebovat nejméně 100 metrů čtverečních. m. půdy a skladovací plochy cca 30 m2. m. Velké podniky pronajmout areál továren pod rostlinou pro pěstování zeleně o rozloze asi 500-600 metrů čtverečních. m. A asi 350-400 metrů čtverečních. m. této plochy je určeno pro sklizeň a zbytek - pro prostory a sklady domácnosti. Taková výroba je vybavena ohřívači tekoucí vody pro teplé zavlažování, výtahy a pec pro vytápění. Pěstované rostliny na pozemku s použitím dodatečných hnojiv a hnojení a osvětlené denními lampami a lampami ultrafialového světla. To vše vám umožňuje pěstovat zeleninu po celý rok a ve velkém množství. Její kvalita netrpí současně.

V užitečné ploše 70-75 metrů čtverečních. Můžete růst od 350 do 550 kg peří za měsíc. V průměru je to asi 400 kg. Při všech nákladech může být cena jednoho kilogramu zeleně od 10 do 60 rublů, v závislosti na ročním období.

Zvažte skutečnost, že cibule rostou v průměru 21 dní. Tato časová lhůta může být snížena o téměř polovinu, pokud používáme leteckou technologii. Podobně jako hydroponie je aeroponie uzavřeným cyklem, který zabraňuje likvidaci substrátů, půd a jiných odpadů během výroby. Náklady na takové zařízení se pohybují od 1 000 do 4 000 rublů na kilometr čtvereční. m. skleníky. Investice se vyplácejí během několika let (s rostoucí zelení trvá nejméně 2-3 roky). Letecké systémy jsou výhodnější pro použití ve skleníku velkého prostoru a zcela neziskové pro malé farmy.

S ohledem na provádění, většina výrobců pracují buď s velkoobchody nebo přímo maloobchodníkům (obchody, trhy, zeleninové stánky), jakož i kaváren, restaurací, Grill domu a další. Záleží na objemu produkce. V druhém případě bude váš zisk z prodeje zeleně vyšší, ale budete trávit mnohem více času hledáním zákazníků. Zvažte také skutečnost, že zelená je produkt, který podléhá zkáze.

Kromě toho budete muset zakoupit balíčky a zařízení pro balení hotových výrobků, pokud je chcete prodat přímo do obchodů. V létě nakupují velkoobchodní společnosti zelenou cibuli za cenu 30-50 rublů na kilogram. V zimě se tato částka zvyšuje na 100 rublů a více (pod tímto číslem funguje nerentabilní). Velcí producenti prodávají den od 1000 do 3000 kilogramů cibule. Malí podnikatelé předávají asi 1500 kg cibule za měsíc. Samozřejmě, rozdíl v jejich zisku bude také významný.

Hlavní rizika souvisejí se situací na velkoobchodním trhu, které nelze předvídat: cena za kilogram zeleně může prudce klesnout nebo naopak vzrůst. Někdy jsou dokonce i velké podniky nuceny pracovat na nulu.

Pokud jsou objemy vaší produkce, jako jsou zisky, dost velké, stojí za to přemýšlet o náboru pomocníků, kteří budou pracovat na pozemcích - postarat se o rostliny a sklizeň. V tomto případě náklady na pronájem skleníků, sběr odpadu, elektřina, sadební materiál, hnojiva, balení přidají více platu svým zaměstnancům.

Start-up kapitál, který je nutný k otevření své podnikání na výrobu zelené cibulky, je asi 100 - 150 tisíc rublů (za předpokladu, že jste vlastníkem pozemku s přívodem vody). Samostatnou výdaj - Company nebo LLC (pro použití s ​​obchody výhodných last právní forma) a certifikaci vašich výrobků (na začátku, můžete získat povolení k prodeji v omezeném objemu výroby, což je levnější design).

Nejlepší čas na zahájení podnikatelské činnosti při pěstování zelené cibule je na podzim. Předběžná studie poptávky po takovém produktu ve vašem regionu a zjistěte průměrné objemy jeho realizace. Nastříkejte požadovaný počet cibulí měsíčně před plánovaným začátkem prodeje. Pokud jste dosud nezřídili prodejní systém, je lepší, abyste rostli o něco méně cibule, než byste očekávali.

V období od dubna do června je cena zelených nejvyšší (1,5-2krát vyšší než průměr za rok). Měsíční zisk výroby s objemem 3000 kg cibule za měsíc činí 150 tisíc rublů. S mírnějšími plochami (70-75 metrů čtverečních), váš příjem na začátku práce bude od 20 tisíc rublů měsíčně. V budoucnu můžete rozšířit počet zelených plodin a růst, kromě cibule, kopru, petrželky, salátu, koriandru apod.

Lilia Sysoeva
(c) www.openbusiness.ru - portál obchodních plánů a průvodců

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Podnikání na rostoucí zelené cibuli. Základní tipy pro začátečníky.

Zelená cibule je velmi užitečná druh zeleně, která je nedílnou součástí stravy mnoha rodin. Používá se k výrobě salátů, polévek, pizzy a dalších. Poptávka po tomto produktu je neustále. Za prvé, stojí za to rozlišit různé přístupy k vydělávání na zelené cibuli. Takže řekněme, pokud jste se rozhodli, že budete trávit tuto zeleninu doma, neměli byste očekávat velké zisky z malých objemů.

Pokud budeme mluvit o směru jako podnikání, pak je třeba, aby se v létě výsadbu cibulí v otevřeném poli, alespoň 10 setin zahradě a v zimě je nutné být vybaven izolovaným skleníku. Závažný přístup vyžaduje určité finanční investice. Od nákupu rozmnožovacího materiálu, hnojiva, zavlažovací zařízení a v případě potřeby, vytápění a osvětlení, stejně jako náklady na dopravu a končí s najímáním pracovníků pečovat a sklizeň cibule. V tomto článku se budeme zabývat hlavní body podnikání na zelené cibulky a určit jak klady a zápory v této oblasti činnosti.

Technologie růstu zelené cibule

Mnoho farmářů, kteří pracují tímto směrem, vám řekne, že existují dva hlavní směry pro růst této byliny: ze semen a žárovek. Obě tyto metody mají oba plusy, o kterých budeme mluvit.

Použití semen

Tímto přístupem podnikatel nakupuje osivo potřebné odrůdy cibulí a vysazuje je v mateřské škole, může to být malý skleník. Nákup semen je levnějším začátkem, protože žárovky jsou dražší, ale zároveň je potíže s péčí o rostliny více. Za prvé, pokud používáte semena, výrazně se zvyšuje doba sklizně a kvůli klimatické nestabilitě se zvyšuje pravděpodobnost ztráty plodin. Za druhé, když rostou horolezecké rostliny, je třeba zeslabit cibulovité křoviny a ne všechna semena vypadnou. Na druhou stranu máte k dispozici velký výběr různých druhů semen za nízkou cenu, a to je určitý plus pro začátečníky. Nejlepší semena jsou holandské a japonské odrůdy cibule. Náklady na takový výsadbový materiál jsou v průměru asi 2 až 4 dolary na 1 kg.

Z žárovek

Pokud vyrábíte již připravené žárovky, budete moci sklízet v kratším období. Kromě toho jsou ztráty samotné plodiny také sníženy díky vyšší odolnosti rostlin jak vůči povětrnostním podmínkám, tak k různým chorobám. Ale zároveň, pokud si koupíte osivo ve formě žárovek, pak budete určitě muset investovat více peněz do vašeho podnikání.

Před vysazením se žárovky podrobí speciálnímu ošetření na ochranu proti chorobám a škůdcům.

Funkce rostoucí cibule na peří

Chcete-li růst cibule jen pro peří na prodej, pro vaše podnikání budete muset koupit speciální odrůdy tohoto zeleného. Andreyka, Afonya, Luk-slizun, vůdce, širokolistý, zelený, trpaslík, běloruský. Obvykle se taková cibule prodává ve velkých objemech na začátku jara, kdy je velká poptávka a lidé ji kupují pro saláty. Je oblíbený díky své složení vitamínů.

Nyní si trochu projděte, za jakých podmínek je nejvhodnější růst zelené cibule, a že v každém jednotlivém případě budete muset k tomu koupit nebo vybavit.

Ve skleníku

Pěstování a výroba zelené cibule ve skleníku je jednou z možností celoročního zisku v tomto směru. Zařízení samotné je zelené, stojí za to peníze. Jsou obvykle vyrobeny ze skla nebo polykarbonátu. V takovém případě musíte okamžitě nainstalovat topný systém, zavlažování a osvětlení. Obvykle jsou v těchto sklenících vybaveny kapací zavlažovací systém a používají svítidla pro denní světlo. Takže, jako při absenci světelných paprsků, nedostáváte požadovanou sklizeň. Pokud žijete ve velmi chladném klimatu, pak stavět skleník na zimní sezóny není příliš výnosné, protože placení účty za elektřinu a vytápění sníží ziskovost až o 10% - 15%, a za takových mzdových nákladů a nákladů to stane se nevyplatí pro podnikatele. Ve sklenících jsou hlavně vysazeny žárovky, tento přístup snižuje vegetační dobu na 3 krát. Sklizeň se získává s dobrou chutí a tržním vzhledu.

Jako půda ve sklenících používají volnou úrodnou půdu, jsou připraveny hnojivy, jak hnůj, tak potaš a fosfátové přísady. V případě potřeby je nutné konstantní zavlažování a osvětlení.

Stejně tak se skleníkovým přístupem zelené cibule můžete zavést aeroponickou technologii, která v zimě pomůže ještě lépe podnikat na zelené cibuli. Podstata této metody je následující: pomáhá zkrátit dobu splatnosti této zeleně z 21 dní téměř dvakrát, ale současně vyžaduje finanční investice. Náklady na uvedení této technologie do provozu jsou tedy od 15 do 65 USD za 1 m2. ve skleníku. K náhradě takového přístupu v průměru asi 3 roky, ale je výhodnější pro velké skleníky, a pro výrobu drobného jeho použití není racionální. Pokud, například, v hydroponii použití jako substrát do vody, pak se rostliny Aeroponics upevněna na speciálních stojanech (kořeny jsou ve vzduchu), a jejich kořeny se pravidelně působí nasyceným aerosolové živiny nutné pro konkrétní zelené. Tato technologie je bez půdy a svým přístupem vylučuje všechna onemocnění cibule spojená s půdou a zrychluje zrání plodiny.

Jak můžete vidět, je docela možné začít v zimě růst zelené cibule, ale zároveň musíte správně vypočítat náklady a zisky tak, aby nebyly práce nulové nebo negativní.

V otevřené půdě

Druhá možnost, nejhmotnější, protože nevyžaduje velké investice. Celkové náklady na plochu 100 m². bude činit asi 1000 až 1500 dolarů. Jedná se o nákup osiva, hnojiv a zajištění zavlažování.

Na podzim, v oblasti, kterou plánujete rostlit cibulí, budete muset vyrábět organická hnojiva ve formě hnoje a na začátku jara vyrábět další hnojiva a make-up.

Technika výsadby je další, zelená jsou vysazena ve vzdálenosti 1,5 - 2 cm od sebe v posteli a vzdálenost mezi řadami je obvykle asi 5 - 7 cm. Před výsadbou semen jsou obvykle namočeny ve vodě. Po stoupání cibule budete muset udělat plevel, odstranit plevele a prolomit křoví a nechat nejsilnější peří. Ztráty v pěstování plodin na volném poli jsou 20% až 30%, jedná se především o choroby a škůdce, stejně jako o sucho. Zavlažování by mělo být zajištěno trvale a také by mělo dojít k uvolnění půdy. U cibule je ideální teplota pro růst 20-25 stupňů. Voda pro zavlažování je žádoucí zahřát na slunci na 18 - 20 stupňů.

Doma

Jedná se o nejvíce nevhodný typ výdělku, protože objemy v tomto formátu jsou velmi omezené. Mnoho podniků rostou cibuli nejen na okenní parapety ve stáncích, ale také pro tuto oblast ve sklepě, v garáži nebo v bytě, jako je ve skříni, ale v takových případech je nutné zajistit vhodnou teplotu a trvalé osvětlení a zálivku. Hodně peněz na pěstování zelené cibulky doma nebudete vydělávat, ale jako dodatečné příjmy, je docela dobře možné se naučit této činnosti, zvláště pokud budete mít možnost prodávat výrobky za maloobchodní cenu na trhu nebo pro přátele. Spíše je tato metoda vhodnější pro výrobu zelených pro sebe než pro prodej.

V pilinách

Technologie růstu cibule na pilinách je následující. Krabice jsou vyrobeny z plastu nebo dřeva, jejichž dno je pokryto podkladem, může to být obyčejný film. Dále je položena třívrstvá vrstva pilin a hojně navlhčená termální vodou.

Další upravené žárovky, namočené v manganu a ořezané nahoře, jsou vysazeny na piliny v mostovém průchodu, přičemž mezera mezi žárovkami je asi 2 až 5 mm.

Pro 2 - 5 dnů v krabici s lukem na piliny by měly být uchovávány v chladu, jde-li o byt nebo dům, můžete si dát ji na podlahu, je to provedeno tak, aby se vytvořil systém rostlin Konev.

Ve láhvi

Technologie růstu cibule v láhvi je založena právě na šetření prostoru pro výsadbu. Obvykle se používá láhev o objemu 5 litrů, ve které jsou řezané kulaté otvory pro žárovky. Dále, postupně usínat substrát pro sazenice, které lze zakoupit v jakékoliv agroobchodu, namočíme zemi a vložíme ji krok za krokem do horní části lahve se žárovkami ve všech otvorech. Na horní straně odříznuté lahve nastavíme žárovky těsně proti sobě. Nezapomeňte vodu naplnit vodou. Tato metoda má dobrý estetický vzhled a může být vhodná i pro apartmán nebo soukromý dům v zimě.

V balíku bez půdy

Tato metoda je sousedící s fondantovou metodou na pilinách, ale má své vlastní zvláštnosti. Balíček by měl být hustý, balení potravin a celek jsou perfektní. Do něj vložte malé množství pilin nebo toaletního papíru a hojně mokré. Potom vyndejte žárovku, nakrájejte ji shora a usaďte ji na piliny těsně vedle sebe. Pak je balení nahuštěno a vázáno elastickým páskem nebo řetězcem. Je umístěno několik dní v tmavém chladném prostoru, během tohoto období se začne tvořit kořenový systém a pak je vystaven slunečnímu záření jako volitelně na parapetu.

Rozložili jsme různé metody a technologie pro pěstování zelené cibule, které z nich platí pro vaše podnikání, je na vás.

Ziskovost a prodejní trhy

Při vytváření podnikatelského plánu je třeba nejprve zaměřit se na trhy prodeje - to je nejdůležitější bod v tomto oboru. Takže maloobchodní tržby jsou dobré, ale pokud budete pracovat s velkými objemy, pak bez toho, abyste hledali velkoobchodníky, to nemůžete udělat. Proto musíte hledat zákazníky mezi majiteli obchodů s potravinami a obchody nebo kupujícími zelených. Cibule je rychle se zhoršujícím výrobkem, proto je nutné předem vyřešit problém s jeho prodejem. Když hovoříme o ziskovosti, pak v létě se pohybuje od 50% do 80%, av zimě z důvodu vysokých nákladů na vytápění nepřesahuje 30%.

Rozloha je cca 70 m². je možné růst asi 400 kg cibulového pera s náklady na 1 kg produktů od 0,5 do 3 dolarů v závislosti na sezóně a technologii.

Nejvyšší cena za zelenou cibuli je od dubna do června. Pak jde k poklesu. Velkoobchodní ceny cibule v létě činí 0,8 až 1 dolar, v zimě cena stoupá na 1,6 až 2 dolary za 1 kg.

Malí podnikatelé dosahují průměrně 1500 kg cibule za měsíc.

V budoucnu se sortiment může rozšířit o další bylinky: kopr, petržel, salát a další.

Závěry. Pěstování zelené cibule jako podnikání, velmi výnosné zaměstnání, zvládnutí technologie a hledání velkoobchodních kupujících, můžete získat dobrý zisk.

Pracujete tímto směrem? Sdílejte své zkušenosti a zpětnou vazbu s našimi čtenáři.

Podnikatelský plán pro růst zelené cibule

Představujeme vám podnikatelský záměr (studie proveditelnosti) pro otevření skleníkové farmy pro pěstování zelené cibule o celkové ploše 500 metrů čtverečních. Jedná se o malý skleníkový komplex, který může být umístěn prakticky v podmínkách osobního pomocného zemědělství.

Kolik peněz je zapotřebí k zahájení zelené cibule?

Začněme výpočtem finančních nákladů projektu. Podle některých zdrojů, výstavba jednoho metr čtvereční skleníku s částečnou automatizací a klimatem trvá asi 4000 rublů. V souladu s tím se stavba skleníku o velikosti 500 metrů čtverečních. m. bude stát 2 miliony rublů. Kromě toho je třeba vzít v úvahu náklady na nákup rozmnožovací materiál (50 tisíc. Rub.), Registrace pozemků (150 tisíc. Rub.), Shrneme-li komunikace (100 tis. Rub.) A nákup vozidla pro přepravu farmových produktů (500 tis. Rublů.). Minimální investice pro zahájení podnikání tedy činí 2,8 milionu rublů.

Fixní náklady

Hlavní výdaje skleníků na rostoucí zelenou cibuli souvisí s placením mezd a nákladů na elektřinu. K zajištění běžného chodu ekonomiky zapotřebí: 2 majitelé skleníkových plynů (výsadba, střih, balíren), 1 údržbář, účetní (může být externě), ovladač (hydratační výrobky). Mzda takového kolektivu činí nejméně 100 000 rublů měsíčně nebo 1,2 milionu rublů ročně.

Pak elektřinu. Osvětlení jednoho čtverečního metru skleníkových ploch trvá průměrně 246 kW / h ročně. Na 500 metrů čtverečních. Vyžaduje to asi 123 316 kW / h za rok. Za cenu 6 rublů za kWh budou roční náklady na elektřinu činit 739 896 rublů.
Plynové vytápění spotřebuje asi 16500 metrů krychlových. (za skleník 500 m2), což v peněžním vyjádření odpovídá 32 871 rublům vynaloženým.

Ostatní výdaje souvisejí s nákupem obalových materiálů, hnojiv, semen, nákladů na pronájem pozemku (pokud není pozemek vlastněn), platby daní (STS). Přibližně to trvá asi 1,4 tisíc rublů na metr čtvereční. Na skleníku o rozloze 500 metrů čtverečních. Budete potřebovat 700 tisíc rublů ročně.

Celkové roční náklady na údržbu skleníku tedy činí 2,64 milionů rublů.

Realizace zelené cibule

Zavedení zelené cibule podle obchodního plánu bude provedeno několika způsoby:

 • Provádět velkoobchodní dodávky do maloobchodních prodejen a maloobchodních řetězců. Pro práci s obchody je třeba velké objemy výroby a vysoce kvalitní balení zboží (například v strečovém filmu).
 • Nabídka zelené cibule velkoobchodníkům. V takovém případě bude cena mírně nižší, ale není nutné balení zboží a méně bolesti hlavy při prodeji.
 • Dodávejte výrobek zpracovatelským a cateringovým firmám (kavárnám, restauracím).

Kolik můžete vydělat tím, že rostou zelené cibule

Zelená cibule jsou výhodnou rostlinou. Z jednoho kilogramu sadby (žárovky) obdrží až 2 kilogramy zelené cibule. Některé technologie (například přistání mostu) umožňují umístit na jeden čtvereční metr až 800 žárovek. Na jeden čtvereční metr za měsíc můžete vyrůst až 5 kg zelené cibule. V souladu s tím, s 500 metrů čtverečních. Výkon bude přibližně 2500 kg za měsíc. Velkoobchodní cena jarní cibule v jarním a zimním období činí 150 rublů. na kilogram. Tak příjmy skleníkové farmy, které podléhají 100% prodeje všech dospělých produktů, bude činit 375 tisíc rublů. Za rok, s přihlédnutím k sezónnímu letnímu období (příjem je 2 krát méně), můžete získat až 4 miliony rublů.

Zisk skleníkové farmy pro pěstování zelené cibule podle výpočtů podnikatelského plánu bude: 4 000 000 - 2 640 000 = 1 360 000 rublů. S takovými ukazateli se projekt vyplácí jen za dva roky. Ziskovost podnikání je 51%.

Podrobný plán pro zahájení podnikání pro růst zelené cibule

 1. Provádění situační analýzy skleníkových podniků v regionu.
 2. Studium trhu.
 3. Vypracování obchodního plánu.
 4. Nabytí skleníků, uspořádání skladovacích zařízení.
 5. Obchodní registrace.
 6. Získání inokula.
 7. Příprava zařízení.
 8. Zahájení podnikání.

Jak vybrat zařízení pro podnikání

Pro pěstování zelených cibulí je nutné vybavit místnost ohřívači tekoucí vody, pomocí něhož se vytvoří teplé zavlažování rostlin. Ideální je, když se kultura pěstuje na zakoupené půdě za použití hnojiv. Pro osvětlení budou zapotřebí ultrafialové žárovky.

Veškeré vybavení lze zakoupit ve specializovaných prodejnách. Při velkoobchodním nákupu poskytují mnozí slevy.

Zkrácení doby rostoucí zeleně a zvýšení výnosů lze provést metodou růstu aeroponu. Pro tuto technologii bude zapotřebí speciální zařízení v hodnotě asi 4 tisíc rublů. pro 1 čtverec. m. Doporučuje se použít pro plochy o rozloze více než 100 m2. m.

Nezapomeňte na zařízení pro balení hotových výrobků. Koupit zařízení jednodušší a výhodnější v online obchodech.

Které OKVED specifikujete při registraci firmy?

 • 12.2 - podnikání v oblasti zemědělství.
 • 12.1 - pěstování zeleniny.

Jaké dokumenty jsou potřebné k zahájení podnikání

Pěstování zelené cibule pro vlastní účely není komerční aktivitou. Ale pokud podnikáte v rostoucí zeleni, musíte se zaregistrovat u daňové služby. Pro legalizaci činností stačí zaregistrovat PI poskytnutím fotokopie pasu, prohlášení a potvrzení o zaplacení státního poplatku.

Jaký daňový systém si vyberete

Pro podnikání rostoucí zelené cibule je nejlepší použít EChN 6%.

Potřebuji povolení k otevření

Údržba skleníkových podniků nevyžaduje licenci a certifikaci.

Technologie zahájení podnikání

Můžete růst cibule ve skleníku ve skle, polykarbonátu nebo ve sklenících. Skleněné skleníky jsou mnohem dražší, ale umožňují růst zeleně po celý rok. Filmové skleníky jsou nejčastěji využívány podnikateli v počáteční fázi podnikání. Skleníky vyrobené z polykarbonátu jsou zlatým prostředkem pro pěstování. Moderní zařízení se vyznačuje trvanlivostí, trvanlivostí a umožňuje pěstování plodin v chladné sezóně.

Cibule lze pěstovat dvěma způsoby: od semenáčků a semen. Výběr zemědělské technologie závisí na vybavení a požadovaném výsledku.