Farma pro chov nutria jako podnik

Chov nutria doma jako podnik je stále populárnější a ziskové. Zvířata nejsou náročná na podmínky zadržování a dá se vydělat nejen za prodej drahých kožešin, ale také s lahodným masem a živými živinami. Cena pleti převážně závisí na regionu a plemeni zvířete, ale vždycky jsou barevné kůže dražší než běžné.

Vypracování obchodního plánu

Jakékoli podnikání začíná volbou cíle a plánu a organizace farmy pro chov niva není výjimkou tohoto pravidla. Pěstování nutria jako obchod zahrnuje nejen získávání kožešiny, ale také dietní, chutné a drahé maso. V Evropě a ve Spojených státech stojí kilo živinového masa více než hovězí a vepřové maso. V Rusku je to stále lahůdka, ale mnoho restaurací a obchodů se zdravou výživou ji koupí s velkým potěšením. Důležitým faktorem při zahájení úspěšného podnikání je zkušenost nebo zkušený poradce. Pokud nejsou známí, kteří již obsahují nutria, můžete se seznámit s informacemi na internetu, navštívit několik školky a mluvit s chovateli.

Také před rozhodnutím o chovu živin je třeba se dohodnout na následném prodeji produktů: maso a kožešiny.

Dále se musíte rozhodnout, jaký způsob chovu zvířat preferujete. Záleží na počtu hospodářských zvířat. Je-li populace velká (více než 500), je lepší uspořádat buněčný obsah. Menší hospodářská zvířata mohou být uchovávána v klecích nebo jamkách. Pokud nejsou zimy zasněžené a teplé, může být v průběhu celého roku prováděno. V chladných zimách je zapotřebí teplý kůl s klecemi.

Podnikatelský plán musí vzít v úvahu několik bodů:

 1. Výběr pozemků (nákup nebo pronájem).
 2. Sladění potřebné veterinární a jiné dokumentace.
 3. Výstavba klecí, přístřešků, skladovacích krmiv.
 4. Kopání rybníka (v případě krytu).
 5. Krajinářství.

Při sestavování podnikatelského plánu je také nutné určit počet žen v hlavním chovném stádě. Vycházíme z toho, že je vybrán pozemek. Takže, pokud jde o rodokmenové stádo s minimem 500, stačí pozemek o rozloze 0,7 hektaru, který bude pro mladé zvíře ubytovat asi 3 000 lůžek. Je-li počet žen vyšší než 1000, je zapotřebí pozemek o rozloze 1,3 hektaru nebo více.

Velká farma je výhodnější a rychle se vyplácí, ale vyžaduje přítomnost:

 • Pomocné budovy,
 • Dobré přístupové cesty,
 • Konstantní tekoucí voda,
 • Místa pro využití stolice a odpadních vod,
 • Elektřina,
 • Zaměstnanci a bydlení pro ně,
 • Počáteční kapitál.

U stád populace jednoho nebo více tisíců žen je třeba přemýšlet o organizaci vlastní krmné mlýny a skladu pro krmení, porážku zvířat a skladování masa, karanténní blok. Chcete-li zjistit, jak užitečné je chov živin, můžete se seznámit s ukazateli výkonnosti zvířat se správným obsahem. Roční produkce kůží od 100 žen bude minimálně 900 kusů, z 1000 žen - 9000 kusů minimální, roční produkce masa je minimálně 18 a 180 centů.

Malou farmu mohou obsluhovat dva pracovníci, ale pro obsluhu stáda 1000 zvířat je nutné najmout nejméně 10 lidí.

Podmínky pro uchovávání živin

Chcete-li nainstalovat buňky a uspořádat skříně, zvolte nejklidnější místa bez šumu, větru a průvanů, chráněných před přímým slunečním zářením. Aby byla zajištěna normální životnost, zvířata potřebují dobré větrání, v zimě teplo, suchý vzduch a čistotu v klecích nebo skříních. V zimní sezóně by minimální pokojová teplota neměla klesnout pod + 18 stupňů.

Kožešina může chránit zvíře před těžkými mrazy, ale holý ocas a nohy jsou rychle podchlazeny.

Také studená je škodlivá pro novorozené štěňata a mladé jedince. Aby bylo možné ubytovat tisíce jednoúrovňových buněk, minimální velikost kůlny by měla být nejméně 12 na 100 metrů s výškou stropu asi 2,5 metru. Při dvoustupňovém uspořádání buněk v podobné oblasti se může ubytovat více než 3 500 zvířat. Na velkých farmách je nutria držena v buňkách bez bazénů. Nejčastěji se klec pro nutria skládá z odpočívadla nebo hnízda, zadní zóna a malý okruh. Pokud můžete uspořádat malý bazén pro zvířata - to je plus. Pokud není možnost uspořádat stálý bazén, měli byste pravidelně koupat koupaliště.

Krmení nutrie

Nutria je býložravec. Základem jejich stravy jsou rostliny, oddenky, mladé výhonky keřů. V přírodě preferují močálové rostliny. V souvislosti s chov zemědělských a rostlinných potravin je velkou součástí jídelníčku, ale jsou k dispozici více a různé plodiny, krmiva, šťavnaté potraviny (okopanin, zelenina, ovoce). V zimě je tráva nahrazena seno a suchými větvemi.

Za den může jedna nutria jíst až 1500 gramů rostlinných potravin. Když se krmivo koncentruje s trávou a seno, zvíře potřebuje nejvýše 200 gramů šťavnaté potravy. Na malých farmách se houbové oříšky připravují s odtučněným chlebem z namočeného nebo páleného zrna, otruby, smíšeného krmiva, vařených brambor a vitamínových doplňků. Nutria je také věnována zbytky obilovin, těstovin, různých polévek, chleba a sušenky, masa a rybího odpadu. Veškerá zelenina a kořenová zelenina jsou předem promyty a vyčištěny a zejména velké plody jsou rozřezány na dvě části.

S velkým počtem hospodářských zvířat je výhodnější a výhodnější krmení speciálních krmiv a obilí.

V zimě musí být zrno klíčeno a krmeno 15 až 20 gramů pro každého jednotlivce. Je to dobrý a přirozený zdroj vitamínů a mnoha minerálních látek. Při krmení smíšených krmiv a obilí potřebuje zvířata neustálý přístup k čerstvé a čisté vodě.

Chov zvířat

Potraviny jsou schopné chovu již ze čtyř měsíců, ale doporučuje se počkat až šest měsíců, dokud samice nedosáhne hmotnosti nad 3500 gramů. Muži mohou rozkrojit za sedm až devět měsíců při hmotnosti 4500 gramů. V opačném případě budou potomci malí a neúnosní a muži a ženy přestanou se vyvíjet a zůstanou malí, nebudou se lišit plodností.

Těhotenství trvá asi 132 dní. Porod nejčastěji prochází v noci a proces narození štěňat, které samice řídí bez pomoci. Počet štěňat ve vrhu závisí na plemeni a podmínkách zadržení. S dostatečnou výživou a dobrou organizací buňky - v podestýlce obyčejných nutria může být až 14 telat, ačkoli častěji kolem 10. Normální váha novorozenců je 350 - 400 gramů. Nutria z barevných hornin jsou méně plodná a při jejich překročení nejsou přinášeny více než 7-8 štěňat. Pro zlepšení plodnosti žen jsou živiny z barevných hornin pletené s obyčejnými muži. V takovém vrhu získáme stejný počet štěňat standardní barvy a barvy. K novému párování je samice připravena do dvou až tří dnů po dodání. Krmení štěňata nutria asi dva měsíce.

Nejúčinnějším způsobem šlechtění je kosení. Vzniká ve formování plemene, skládající se z 10-15 žen a jednoho muže.

Stádo může být uchováváno v jedné velké kleci nebo ve voliéře, kde je minimální plocha pro každého jednotlivce asi 0,7 m2. S tímto obsahem řídí samotná zvířata reprodukční proces. Uvnitř plemene mohou být všechny ženy příbuzné, ale muž by měl být vybrán bez blízkých rodinných vazeb. Muži se mění každé 2-3 měsíce.

Finanční ukazatele pěstování živin

Chov nutria jako podnik zahrnuje udržování velkého hospodářského chovu zvířat, který se bude neustále aktualizovat a spolehlivý tržní trh. Pokud chovná základna se skládá ze sto jedinců, roční zisk ve výši více než 110 tisíc (o prodeji kůže a masa), počet 500 jedinců přinese více než 600 tisíc rublů zisku. Návratnost investice je tři roky.

Pokud si koupíte broodstock na 500 osob, pak za dva roky můžete získat zisk 1,000,000 rublů. Při plánování podnikání je důležité mít na paměti, že barevné kůže stojí několikrát dražší než běžné kůže. Nejdražší jsou uznané kůže z těchto plemen:

 • Stříbrné,
 • Pearlescent,
 • Pearl,
 • Lemon,
 • Bílá Azeri,
 • Smoky,
 • Béžová,
 • Golden,
 • Pearl,
 • Pastel.

Často mnoho začínajících chovatelů má pochybnosti o tom, koho je výhodnější chovat: nutria, králíky nebo muskrat.

Nejplodnějším zvířetem je králík, ale králík, stejně jako muškátové kůže a maso jsou mnohem méně než živiny.

Ondatra také ztrácí nutrii podle hmotnosti. V průměru se může kvalitní králičí pokožka prodávat za 250-300 rublů, kůže z pižma na 350-400 rublů a cena za kožichy standardních surovin začíná na 600 rublů. Obzvláště úspěšní chovatelé, kteří mají pravidelné zákazníky prodávají kůži standardních živin za cenu 1200 rublů a barevné - od 2500 rublů.

Důležitým faktorem určujícím, zda je prospěšné pěstovat nutria, je jejich zdraví. Na rozdíl od králíků jsou méně náchylní k různým nemocem a mladí se vyznačují životaschopností. Průměrná cena za maso nutria začíná od 800 rublů na kilogram. Porážka se provádí, když zvíře váží nejméně 3,5 kg a výtěžek masa je přibližně 55%. Hmotnost dospělých houbiček může dosáhnout 12 - 15 kg, ale nedoporučuje se nechat chovné jatečné maso.

Můžete vydělat peníze prodejem živých živin. Zvláště velká poptávka po barevných zvířatech, která se kupují pro chov, stejně jako pro domácí zvířata.

Nutrii je dobrá věc: co je to tajemství?

Dnešní chov nutria doma jako podnikání je poměrně populární. Současně jsou jejich typy obsahu odlišné. Někdo používá k tomuto účelu ploty a letní kryty a někteří dávají přednost obsahu v klecích. Která metoda je lepší a jak tuto činnost správně uspořádat, řekněme to teď.

Chov nutria: prospěšný nebo ne?

Pěstování nutria na území sousedícího s pozemky je nejen výhodné, ale i vzrušující. Pro tuto činnost neexistuje věkové omezení. Výsledkem, které tato firma může přinést, je získání hodnotných kožešin, dietního masa a výživného tuku. Z masa těchto zvířat můžete připravit lahodné pokrmy, a pokud nejste přívrženec takové nekonvenční možnosti, pak můžete přesně realizovat kůže.

Pokud zvážíme otázku, zda je kultivace živin doma z ekonomického hlediska výhodná, pak je odpověď jednoznačně pozitivní. Prodáváte mladá zvířata, maso a kůže z poražených zvířat k prodeji i v surové formě velkoobchodním kupcům. A pokud získáte nejméně 10 kůže s jednou barvou, může se zisk zvýšit. Kromě toho jídlo spotřebuje malé zvíře.

Jak začít a jak vést živný podnik?

Prvním krokem je zjistit sami sebe, za jakým účelem bude podnikat takový obchod, jako je chov nutria doma. Kvůli jejich dietnímu masa, drahé kožešině nebo stejně jako domácí zvířata? Pokud je cílem realizovat kůži, pak by měla být zvířata vybrána ve stejné barvě. Začátek kultivace živin vyplývá z následujících činností:

 • vyzdvihněte kus půdy, kde bude dům umístěn;
 • postavit strukturu pro pěstování zvířat nebo zkrášlit existující;
 • k výrobě buněk;
 • krajinářské území, což znamená výrobu nádrže a tužek, ve kterých mohou zvířata chodit.

Výběr a nákup zvířat

Doporučuje se zahájit pěstování živočichů doma s akvizicí mladých zvířat, jejichž věk nepřesahuje 2-3 měsíce. Jejich hmotnost v tomto věku se zpravidla pohybuje od 1,3 kg do 2,3 kg. V této fázi je nutné rozhodnout, jaký druh nutria je touha po plemeni. Je důležité si uvědomit, že barevné kůže jsou realizovány za relativně vysokou cenu, ale barevné plemeny mají nižší porodnost. Takže pokud žena ze sušenek standardního plemene dokáže v průběhu celého roku přinést až 15 štěňat, pak bílý italský - ne více než osm.

Získejte lépe zvířata ve speciálních školkách. Pokud si vezmete od soukromých chovatelů, je žádoucí navštívit farmu, vidět podmínky a podmínky zvířat. Nedoporučujeme kupovat živiny na trhu, protože tam jsou zřídka splněny nezbytné podmínky. Při výběru správného místa k nákupu je třeba určit druh zvířat. Při barvení je obvyklé rozlišovat mezi 9 mutacemi a 7 kombinovanými typy nutria, z nichž nejběžnější jsou:

 • Standard nutria. Barva se blíží těm, které se nacházejí ve volné přírodě, převládají hnědé a oceli. Tato zvířata jsou nejběžnější. Mají špatně vyvinuté chlupaté vlasy, což přispívá k úbytku vlny. Mají vysokou míru plodnosti - jedno vrh může dosáhnout šesti štěňat.
 • Zlatý orel. Toto plemeno je dovezeno ze zahraničí. Hmotnost a velikost odpovídají standardnímu zobrazení. Při páření jedinců jednoho plemene je plodnost nízká - asi 4 štěňata. Nicméně, když se smíchá se standardním plemenem, stoupá na 5-6 štěňat. Ve smíšených párech se zrodí polovina zlatých a polovina běžných štěňat.
 • Černá nutria. Toto plemeno pochází z Argentiny. Plodnost je na úrovni standardního plemene. Pro plnokrevníky se vyznačuje hlubokou černou barvou s tmavě šedým podkolem.
 • Bílé Azeri nutria. Vyznačují se čistě bílou barvou obojek a ochranky. Šlechtění podle schématu "v sobě" (stejného plemene), stejně jako při míchání se standardním plemenem, dává více než čtyřem štěňátkům.
 • Bílá italská nutria. Barva je bílá, ale na rozdíl od azerbajdžanů je přípustný odstín smetany. Počet dodaných štěňátek nepřesahuje pět štěňat.

Klece a domy

Prostory, ve kterých budou živiny obsaženy, musí splňovat následující požadavky:

 • je žádoucí, aby konstrukce byla dřevěná;
 • dobré větrání;
 • nedostatek vlhkosti v interiéru.

Klece pro zvířata je možné zakoupit, ale můžete je vyrobit sami. Optimální velikost buněk je 100 x 60 x 50 cm. Bližší buňky mohou způsobit pokles rychlosti růstu u mladých a jejich nízké přežití. Od podlahy ke spodní části buněk by měla být vzdálenost nejméně 70 cm. Na podlaze místnosti jsou umístěny speciální podesty a stěny jsou pokryty kovovou síťovinou.

Schéma vybavení výživových buněk

Je důležité vzít v úvahu, že buňky, stejně jako klece, by měly být umístěny v klidu, chráněné před větrem a chladnými místy. Zvláštností těchto zvířat je náchylnost k silnému hluku. S jejich stálým dopadem ztrácejí zvířata plodnost, začínají ztrácet váhu a mezi nimi může dojít i k poklesu.

Je třeba si uvědomit, že během období rozmnožování se nutria stává agresivním a podrážděným. Kousnutí nutrie je tak silné, že může snadno kousat prst člověka. Proto je v tomto období lepší než je obtěžovat marně a snažit se je dotýkat co nejméně.

Technologie pěstování živin

Nejdůležitějším stupněm, na němž bude záviset rozsah chovu doma, je neustálé sledování živin. Důležité je, abyste neztráceli dobu, která bude pro páření nejvýhodnější. Párování žen začíná 6-8 měsíců s hmotností nejméně 3,5 kg. Muži vybírají 7 až 10 měsíců, jejichž biologická hmotnost přesahuje 4,5 kg.

Zápas lze provést třemi různými způsoby:

Pro mladé ženy a podnikání je optimální metoda sečení. S tím jsou školy roztříděny do dvou nebo tříměsíčních mladých žen. Počet z nich se může lišit od 4 do 15 cílů. Současně se pokoušejí vybrat osoby s podobným zabarvením. Po uplynutí čtyř měsíců jeden aktivní a silný muž je vložen do takového zárubně, větší než každá ze samic.

Cavalier by neměl být spojován se ženami v přímém vztahu. Chcete-li žít s "přítelkyněmi", muž potřebuje nejméně 2-3 měsíce. Během tohoto období je nutné čas od času provést palpaci žen pro zjištění těhotenství. Pokud jsou sondy podobné měkkým kuličkám o průměru asi 2 cm, znamená to, že těhotenství ženy je 50 dnů. Takové samice by měly být okamžitě zasazeny do oddělených buněk.

Prostorové normy nutné pro jednoho jednotlivce

Pro normální životnost nutria pro každou nutrii by měla být umístěna nejméně 300 cm čtverečních. Je-li potřeba udržovat velkou písečnou plochu, která se skládá z 15-25 osob, pak by měla být pro každého přidělena nejméně 1 až 2 metry čtvereční. m. Je-li oblast z nějakého důvodu omezena, nesmí sloupce obsahovat více než 4 - 6 osob. Během teplé sezóny nutria nutně musí mít přístup do nádrží, aby jim zabránily v tepelném šoku. Vhodný i malý kontejner s vodou, například stará koupel.

Co se živí?

Nutria je třída bylinožravců, a proto základem jejich stravy jsou rostliny. V tomto případě je upřednostňována vodní vegetace, která roste na březích řek, potoků a stojatých rybníků. Ve své stravě jsou všechny části rostlin, včetně stonků, kořenů a listů, které výrazně snižují náklady na jejich údržbu. Kromě toho může být výživa zvířat různá s krmnými zrnky a širokou škálou zeleniny. Krmení dospělého člověka vyžaduje až 1,5 kg rostlinné potravy.

Podnikatelský plán

Chov nutria je ekonomicky výnosný obchod. Pokud je správný přístup k věci založen na předběžném výpočtu, pak se stává bezpodmínečně výnosným. Ve fázi výpočtu by měly být vzaty v úvahu náklady na zlepšení hospodářství, zajištění potřebné krmné zásoby v požadovaném množství a získání samotných zvířat.

Před zahájením chovného projektu je nutné vypočítat ziskovost a udržitelnost tohoto podniku. Rovněž je nezbytné provést ekonomickou analýzu situace v regionu zvoleném pro zahájení tohoto podnikání. Je důležité vzít v úvahu vyhlídky na vznik konkurence s konkurenty a dostupnost trhu s hotovými výrobky. Následující přibližné výpočty vám pomohou navigovat v oblasti aktivity:

 • pro získání muže a ženy nutria, bude zapotřebí asi 3200 rublů;
 • Žena je schopna produkovat potomky 10-15 štěňat každé čtyři měsíce;
 • hmotnost jednoho dospělého dosahuje 1,5-2 kg masa, které lze prodávat za 800 rublů;
 • pro jednu kůži se dostanete od 480 rublů na 640 rublů;

Jednoduchý výpočet nám umožňuje konstatovat, že náklady se vyplatí po 6 měsících.

Video "Obsah domu"

Po sledování tohoto videa získáte odpovědi na většinu otázek, které vznikají u začínajících chovatelů nutrie. Informace budou užitečné všem začátečníkům v jejich podnikání.

Obchod na nutria na Ukrajině

Maso nutria - dietní potraviny. V barvě je podobný hovězímu, připomíná kuřecím masu ve své chuti a chuti a nevztahuje se na králík a hovězí maso v chuti a obsahu vitamínů.

Maso nutria je jemně vláknitá, jemná a voňavá, charakterizovaná dobrou šťavnatostí - 104%. Obsahuje vysoce kvalitní bílkoviny, tuky, vitamíny, minerály, fyziologicky optimální množství vitálních aminokyselin pro člověka. V tuku nutrie je mnoho plných nenasycených mastných kyselin - 59,0 g% a nasycených - 41,0 g%, toto je podobné sádlem.

Účelem vytvoření této sekce je pomoci vám najít kvalitní maso nutria přímo od producentů, obejdete zprostředkovatele, což značně šetří vaše peníze. Požadavky na nákup velkoobchod s masem Můžete si nechat jak v telefonním režimu, tak v elektronické podobě vyplněním přihlášky na této stránce.

Výrobci, kteří prodávají maso nutria, nabízejí možnost deklarovat dostupnost tohoto produktu, vyplnit formulář níže nebo nám zavolat na čísla uvedená v kontaktech.

Vlnité obaly na Ukrajině jsou nezbytným a požadovaným produktem, protože všestrannost obalových obalů není sporná. Uvědomme si, že takovýto obal je univerzální a vhodný pro jakýkoli výrobek, ať už je to sklo, křehké materiály nebo naopak. V každém případě je výrobek univerzální a levné.

Obchodní myšlenka №309. Pěstování sušenek nebo příjmů na jihoamerických bobřích

Zemědělské podnikání má vždy obrovskou popularitu u obyvatel naší země. Zvláště v oblastech, kde existují všechny nezbytné podmínky pro pěstování pěstovaných rostlin a chov domácích zvířat. Dnes budeme hovořit o podnikání na chov takových známých zvířat jako nutria. Proč říkáme "známé"? Ano, protože dnes je nutria v naší zemi stejné "exotické" zvíře, jako kuře nebo prase. Jsou chováni mnoha farmáři, což lze vysvětlit několika důvody:

• Snadné vytváření podmínek nutných pro chov živin;

• Nutria jsou krmeny obvyklým obilím a zeleninou, které máme spoustu;

• Tato zvířata jsou zřídka nemocná;

• Nutrii rychle rostou a dosahují velikosti komodit;

• Vyhodnoťte jak kůže těchto zvířat, tak jejich dietní maso.

Tyto podmínky vysvětlují popularitu tohoto druhu podnikání v naší zemi.

Pro pěstování živin jsou nezbytné:

• Buňky - o velikosti 1,5 x 1 metr. Je možné více. V buňkách je žádoucí použít odpad ze slámy nebo pilin;

• Nutrii - lze zakoupit z živin. Náklady na jednu nutrii jsou asi 600-700 rublů;

Zde je obecně to všechno. Není nic nadpřirozeného vzhledem k tomu, že chov živin nevyžaduje. Jediná věc, kterou můžete přidat - tato práce vyžaduje hodně práce. Obecně se pokuste zesílit.

Nutrii na Ukrajině: prodej, chov

Vodní hlodavce byly přivezeny na Ukrajinu z jižních zemí, proto je třeba si uvědomit jejich velmi důležitý biologický rys, jsou termofilní. Navzdory skutečnosti, že kožešinová zvířata jsou velmi dobře zavedena v lesních-stepních zeměpisných šířkách země, na svých farmách stavějí izolované prostory s dobře vybaveným bazénem.

Nutrii na Ukrajině se chovají jak v průmyslovém měřítku, tak na domácí farmě. Jedná se o výnosný podnik s malou investicí prostředků na jeho otevření. Počáteční náklady jsou spojeny pouze s získáním dvojice živin, které velmi rychle poskytnou potomky, protože zvláštnost jižních emigrantů je plodnost.

Žena nutria ve věku 4 měsíců již přináší vrh. A pokud se domníváte, že v době, kdy je 5 až 6 štěňátek, lze snadno vypočítat, jak může být tato podnikatelská výhoda.

V samotném zvíře je všechno cenné: kůže i maso. Fur nutria je vysoce ceněna na trhu s kožešinami. Kůže hnůj je desetkrát lepší než králičí kožešina a vodní odolnost není nižší než nork. Pokud vezmeme v úvahu práci chovatelů, kteří se podařilo chovat zvířata nejrůznějších barev, od bílé po černé, kožešinové ovoce jsou mimo konkurenci, a to jak v cenách, tak v kvalitě.

Není divu, že zájem o chov vodního ptactva je dost vysoký. Mnoho podnikatelů začíná podnikat v chovu těchto jedinečných zvířat svým vlastním způsobem.

Pokud jde o problematiku chovu vodního ptactva, je snadné jej vyřešit. Prodej nutria na Ukrajině je zavedeným procesem. Každý farmář nebo jednotlivec musí navštívit chovnou stanici pro chov kožešinových zvířat, aby si koupil pár živin schopných reprodukovat potomstvo. Chovným stanicím bude nabídnuta možnost volby jakýchkoli barev a odrůd hlodavců, které se budou zabývat chovem a chovem zvířat.

Samozřejmě, poradit a optimální počet kožešinových zvířat za účelem zisku. V procesu utváření obchodu je vždy zaručený dobrý prodej masa. Koneckonců, cena za tyto výrobky je k dispozici pro kupující, a pro velkoobchodní dodavatele je ještě atraktivnější. To kolísá na úrovni ziskovosti a nepřesahuje náklady na králíka. Také kožešina: nízké náklady, ale když se prodávají, stojí o řadu větší než králík.

Chov nutria na Ukrajině není problém. Klimatické podmínky těchto zeměpisných šířky jsou pro zvířata velmi přijatelné. Pouze 3-4 měsíce za rok u jižních zvířat bude nepříznivé. Aby se jejich životní podmínky co nejvíce pohodlně, měl by majitel ořechové farmy postarat o domácí mazlíčky.

K péči o živiny je nutné postavit teplou a dobře větranou místnost vybavenou rybníčkem. Klece pro rodiny musí být zesíleny kovovými rohy zevnitř, takže zvířata nemohou poškodit dřevěné podlahy a stěny stále rostoucími řezáky. Vzhledem k tomu, že nutria jedí pouze rostlinné potraviny, je třeba dbát na správnou stravu.

Odborníkům se doporučuje pěstovat zvířata v klecích vybavených mělkým jezírkem s tekoucí vodou, což pozitivně ovlivní kvalitu jejich kožešiny. Pokud budou splněny základní pravidla pro zachování vodního ptactva hlodavci, podnikatelská činnost bude nutně úspěšná!

Výdělečná činnost pro chov nutria doma

Tento typ podnikání, pokud jde o ziskovost a ziskovost, není v žádném případě horší než chov králíků. Mezitím se nutria samy o sobě stávají trvalejšími, nenáročnou péčí než králíky, takže jejich chov je méně rizikový pro začátečníky, kteří se dříve nestali zvířetem.

Minimalita první investice

Mělo by být řečeno, že s kompetentním přístupem nevyžadují domácí výživa velké investice a mnohé mohou být zachráněny. Například při hledání buněk pro zvířata není nutné okamžitě koupit něco nového, můžete vyhledávat reklamy na internetu, kde jsou majitelé těchto buněk připraveni prodat za velmi nízkou cenu. A pokud existují svářecí dovednosti, pak není těžké dělat buňky sami, hlavní věcí je najít kov a vybrat optimální projekt. Zde je velmi důležitá nuance vytvoření speciálního spojovacího prostředku pro žlabu s jídlem. Vzhledem k tomu, že nutria jsou velmi živé živočichové, snadno procházejí žlaby a vyhnout se tomu, stojí za to pečlivě stanovit.

Co se týče krmiva, budou se hodit různé druhy zeleniny a trávy, takže v létě nebude problém s krmením. Pravdou je koupit speciální oblékání pro rychlý přírůstek váhy, ale nebude to příliš drahé. Pokud jde o nutria sami, pár ženského muže bude stát asi 100 dolarů, i když hodně záleží na plemeni - černá, bílá Azeri, zlatá, kouřová, hnědá exotická, atd. Je výhodnější nakupovat černé vzorky, protože jejich kožešina je považována za nejsilnější, pokud jde o barvu, kůže budou ještě malovány.

Odhad ziskovosti

Maso nutria ve výživě není v žádném případě horší než králičí maso, ale kožešina je řádově lépe a obvazové kože nezahrnují tak velký počet nuancí, jako u králíků. Při průměrných cenách jedna jatečně upravená těla o hmotnosti 1,5-2 kg je asi 20-25 $ a kůže je 15-20 $, ale samozřejmě všechno závisí na kvalitě obvazu a barevné schémě. Přesto, i když si koupili jeden pár jednotlivců, za půl roku je možné získat zisk z prodeje masa a tolik z prodeje kůže ve výši 300-400 dolarů. Tyto údaje jsou odvozeny ze skutečnosti, že jedna žena potomstvo dá 10-15 mladí a již šest zvíře může skórovat.

Vlastnosti podnikání

Pokud existuje touha investovat více peněz do tohoto podnikání, stojí za to přemýšlet o vytvoření malého fondu pro. Tato zvířata jsou velmi rádi vody, a pokud se změní každý den, jejich kožešina bude čistá, krásná a lesklá, a to přispívá k výraznému zvýšení nákladů. Ale nedělejte nutria tzv. Preventivní léky, protože tato zvířata jsou tak velmi odolná vůči různým chorobám. A i když nyní existují různé metody rychlého chovu zvířat, je důležité si uvědomit, že průmyslové chov se výrazně liší od chovu doma. V každém případě přemýšlet o tom, co je potřeba k organizaci natruyevodstva a jak se stát takovou farmou ziskem, stojí za to studovat různé informace o této záležitosti a konzultovat s lidmi, kteří již mají z tohoto podnikání dobrý příjem.

nové myšlenky malých podniků

Chov živin

Chov nutria je obchodní myšlenka. Farma pro pěstování nutria.

Pěstování živin je jedním z nejvíce dostupných způsobů výdělku v chovu hospodářských zvířat, ořechové maso se široce používá k výrobě různých kožešinových výrobků. Na kožušinových farmách roste nutria s jinou barvou - hnědá, bílá, zlatá, černá, béžová. Hlavním příjmem živinných farem je dodávka kůže do továren a švadlovek pro soukromé obchodníky zabývající se šitím kožešinových výrobků.

Nutria je domestikovaný bobr, pěstovaný na farmách a doma, k výrobě kožešinových kůží a dietního masa. Délka těla nutria je 50 - 60 cm, délka ocasu je až 40 cm, váha 5-7 kg. Ženské výživy jsou plodné, vedou k vrhu více než 5 štěňat dvakrát ročně, těhotenství trvá 4 měsíce.

Na farmách obsahují houby až do věku 9 - 12 měsíců, pak jsou poraženy na pokožce, maso nutria se používá k jídlu.

Náklady na dospělé nutria v průměru $ 50, dospělí obvykle kupují ty, kteří chtějí pěstovat nutria doma. Náklady na 1 kg, maso nutria - od $ 5 do $ 8, v rozděleném jatečně upraveného masa masa 4 - 6 kg.

Cena kůže nutria, v závislosti na velikosti, kvalitě kožešiny, barvách - 10 $ 20 $.

Kůže jsou nejvíce ceněné, vyrábějí se z tovární techniky, takové kůže jsou tenčí a pružnější, dobře se roztahují, kupují za dobrou cenu a poptávka po nich je konstantní.

Chov živin nevyžaduje zvláštní podmínky údržby, jelikož pro ně jsou dostatečně prostorné buňky vyrobené z kovové sítě nebo klece s kapacitou pro koupání.

Kapacita koupání je velmi důležitá při pěstování těchto zvířat, je třeba mít na paměti, že živinové vodní ptactvo a dostupnost vody pro ně jsou předpokladem pro údržbu. V teplé sezóně mohou být buňky umístěny na ulici ve stínu pod ochranou proti slunci a dešti. Při nástupu chladného počasí jsou buňky umístěny v normální místnosti bez přídavného ohřevu. Zvířata normálně snesou malé teploty na teplém vrhu.

Hlavní výživou je zelená tráva, listy, zelenina, ovoce a také by měly být krmeny obilovinami a smíšenými krmivy. V zimě místo trávy se ořech podává seno.

Nutrii se správnou údržbou a výživou téměř neublíží.

Důležitým rysem v kultivaci nutria je důležitost vyhnout se incestu, což vede k malému potomstvu rodokmenu. Proto, když věk dosáhne 10 týdnů, jsou odděleny, muži do jedné klece, ženy k jiným. Při páření na ženu se do klece vloží muž z jiného plodu.

Při nákupu nutria pro plod je velmi důležité zakoupit rodokmenové potomstvo, ve kterém nebyla žádná incest.

Pěstování výživy se provádí převážně na malých zemědělských podnicích o několika stovkách kusů s kvalitní fumigací, poptávka po kožešinových kůžích mezi soukromými obchodníky zabývajícími se šitím kožešinových výrobků je konstantní.

Chov nutria je obchodní myšlenka.

Zdroje: myaso.org.ua, biznesvbloge.ru, www.8lap.ru, bizneslab.com, idei-biz.com

Chov prasat doma

Chov prasat doma je velmi častý v obcích a ruských vesnicích. Počet prasat v dnešních soukromých farmách je v celkovém počtu.

BGRK u příznaků králíků

Virové hemoragické onemocnění králíků (VGBK) je akutní infekční onemocnění, ke kterému dochází u králíků. To je charakterizováno výskytem mnoha krvácení v různých.

Co je Rex Rabbit?

Trpaslíci králíci Rex patří k krátkosrstým plemenům těchto mazlíčků. Na této stránce stránky Domácí zvíře povíme podrobně.

Měsíční péče o králíka

Králíci jsou méně opatrní v péči a udržování než, řekněme, pes nebo křeček, ale mají své vlastní vlastnosti a potřeby. Buňka by neměla.

Vrh pro selata

- Velmi často lidé zaměňují piliny s hoblinkami a štěpkami. Hlubina vrh bude fungovat, ale méně efektivně. Přivedení řádku.

Pěstování akcelerovaných králíků

Tak to vypadá jako mini-farmě. Samotný minipark v provozu je téměř nemyslitelný, protože to nebylo nebezpečné ani moc silný vítr :.

Chinchilla porodila, nechce se krmit

Autor: ТаняЧинЧин Наш человекОткуда: Ижевск Registrován: 13-05-2011 Pozvánky. 0 Příspěvky: 111 Уважение.Позитив.Пол: Женский Poslední návštěva: 30-04-2013 21:48:20 Slyšel jsem a četl jsem hodně.

Solikoky pro dávkování brojlerů

Vrtulník nouzové situace doručené obětem povodní Kamčatka oblast dětské výživy, pečivo a dezinfekční prostředky, které mám srandu když něco silnější než já, pravděpodobně žárlivost.

Čas těhotenského králíka

Ano, můžete zkontrolovat 12 dní. Chcete-li to udělat, dejte králíka na ploché místo. Jedna ruka drží a druhá zkoumá břišní dutinu.

Králíkové kůže

Doma bude tato operace vyžadovat určité chemikálie, ostrý nůž a sůl. Samozřejmě, že je to poprvé, že je to zřídkakdy, když to někdo dostane.

Co dělat, když je králík zácpa

První pomoc králíkům s průjmem: - buňka musí být vypláchnuta z jídla jen seno a voda, šťavnaté jídlo by mělo.

Jak starí živí králíci

Před nákupem domácího načechraného zvířete se mnozí zajímají o zásadní otázku - kolik let žijí králíci. Dekorativní a trpasličí králíci žijí v průměru 5-7.

Idea č. 236: Jak výhodná je činnost chovu živočichů?

Podrobněji popíšeme kultivaci nutria jako podnikání. Je prospěšné, nebo ne se zapojit do takové věci a co je pro to nutné? Pokud máte svůj vlastní pozemek mimo město, s domem nebo jinými budovami, pak stojí za to usilovat o uspořádání takové farmy a vynaložit značné zisky bez velkého úsilí.

Dnes je kožešina a maso těchto zvířat vysoce ceněná a dokonce i na státní úrovni se zvyšují náklady na jejich nákup a pro začínající podnikatele jsou nabízeny různé výhody v tomto směru. Také se musíte dozvědět trochu o zvláštnostech pěstování nutria, zajistit jim vhodné ubytování a pravidelně provádět prodej hotového výrobku.

Obchodní přínosy

Chovatelství nutria doma má řadu nesporných výhod:

 • Zvířata jsou spíše nenáročná, snadno se pečují a nevyžadují drahé potraviny nebo vybavení.
 • Strava se skládá z cenově dostupných rostlinných potravin, které v létě rostou v neomezených množstvích v ruských zeměpisných šířkách, což výrazně šetří náklady na jejich údržbu.
 • Nutria mají dobrou imunitu a ve srovnání s králíky jsou mnohem lépe proti různým nemocem.
 • Vysoká plodnost umožňuje výrazně rozšířit objemy zemědělských podniků bez zbytečných finančních investic, na počátku stačí koupit až tucet jedinců.
 • Po uvedení toho, kolik stojí kůže, bude každý podnikatel potěšen, protože vysoké ceny tohoto produktu činí tento druh podnikání velmi ziskové.
 • Kromě kožešiny je maso také ceněno k prodeji, je stravovací, poptávka na trhu a má vysoké náklady.
 • Rychlý růst zvířat umožňuje získat první zisk za několik měsíců po narození mláďat.
 • Stát nabízí výhody ve formě nedostatečných daňových odpočtů z prodeje kožešiny a masa, nicméně jejich prodej by měl probíhat pouze prostřednictvím zvláštních organizací pro odběr.

Mnoho nuancí tohoto podnikatelského nápadu však závisí na výběru určitého druhu nutrie. Takže barevné odrůdy jsou hodně oceňovány, ale mají méně plodnosti a zvýšení hmotnosti. Proto je třeba nejdříve přemýšlet o tom, která zvířata si vyberou, která plemena budou výhodnější.

Také si uvědomte, že nutria je kožešinové zvíře z oddělení hlodavců, což je ve skutečnosti cenná krysa. Ne každý se chce o takové bytosti starat, takže musíte být morálně připraveni na jejich vzhled. Kromě toho jsou zvířata velmi aktivní, silní a na porážku budete potřebovat fyzické dovednosti.

Výběr místa a prostor

S teplým podnebím po většinu roku může být nutria držena na ulici. A teprve v chladném období se skrýt ve speciálně připravené budově pro ně. U zvířat je třeba vytvořit určité podmínky:

 1. Na území by neměly být žádné průvany av létě by měly být zastíněny přímo slunečním světlem.
 2. Tato oblast bude potřebovat dostatek, aby vyhovovala všem jednotlivcům, jejich různým oblastem zadržování, chůzi, koupání apod. Například pro 500 živin potřebujete asi 0,7 hektarů, které mají 3000 buněk. S nárůstem počtu zvířat na 1 000 bude zapotřebí 1,3 hektarů půdy.
 3. Samotná místnost, kde jsou buňky instalovány, je rozdělena do několika uzavřených prostor - klece pro bydlení, volný prostor pro chůzi a chladnější sklad pro skladování potravin.
 4. Všechny přepážky jsou vyrobeny ze dřeva, pokryty kovovou sítí nebo plechu.
 5. Dno buněk a pěší zóna jsou lemovány seno, piliny atd.
 6. Krmítka musí být pevně připevněna ke stěně nebo podlaze, protože zvířata je mohou snadno otočit nebo je někde přesunout.
 7. Velikost krytu by měla být asi 2,5 metru čtverečních. m. každý.
 8. Chůze je oplocena oplocením a podlaha je betonována.
 9. Na území je důležité přidělit rybníček, plavecký bazén nebo alespoň položit umyvadlo s čistou vodou. Jen tak nutria může přinést pokožku v pořádku, umýt a vyčistit jídlo a cítit se pohodlně. Je důležité si uvědomit, že dostupnost rybníka závisí na péči a kvalitě kožešiny zvířete.
 10. Je žádoucí nastavit teplotu ve vnitřku interiéru na přibližně 20 stupňů. Vyšší zvířata přežijí pouze ve stinné oblasti v bezprostřední blízkosti vody. A s indikátory pod 18 let začnou mrznout jejich ocasy a nohy.
 11. Potraviny jsou považovány za velmi čisté. Proto je nutné denně vytvořit pro ně ideální podmínky. Provádějte čištění místností a zóny chůze alespoň jednou denně, výměna ložního prádla, čištění rybníku.

Pokud se zaměřujete na chov nutria jako podnikání a chtějí je růst v průmyslovém měřítku, pak budete muset vynaložit peníze na úspěšnější uspořádání prostor. Kvůli tomu jsou buňky uspořádány ve dvou vrstvách. S velkým množstvím bazénu není instalován, ale dává možnost koupit a čistit v koupelně čistou vodou.

Souběžně se v místnosti provádí ventilační systém a je pečlivě sledována úroveň teploty vzduchu, čistota buněk a volná plocha pro udržení určitého počtu zvířat. Těhotné ženy dostávají samostatnou karanténu, aby udržely potomstvo.

Co se živí?

Jak již bylo řečeno, nutria je v potravinách nenáročná. Když jeho obsah v otevřeném prostoru v blízkosti přírodního rybníka v létě ani nemusíte uspořádat nějaké další jídlo, protože bude chybět ty stonky, tráva, rostliny (lekníny, španělský rákos), rostoucí na území.

V ostatních případech je třeba připravit hodně vhodného jídla. Nutrie konzumovat obilí, čerstvé nebo suché trávy, rákosí, jízda na šťovík, jitrocel, kaše, chléb, zelenina, okopaniny, kukuřici, jablka, atd v zimě, některé potraviny je žádoucí mít k dispozici nejen v suchu, ale také obohatit své šťavnaté potraviny ( řepa, zelí, brambory).

Nemoci

Přestože nutria jsou odolnější vůči imunitě než králíci nebo jiné podobné zvířata, mohou se také nemocí za nepříznivých podmínek a špatné péče. Proto pečlivě sledujte čistotu klecí, teplotu vzduchu a další indikátory. Uvádíme hlavní rizika pro zdraví těchto zvířat a co je třeba udělat v každém z těchto případů.

Pěstování nutria na Ukrajině: podnikání s nízkými náklady a obrovskými příjmy

Jednou z hlavních výhod pěstování nutria je, že zisky lze získat z několika zdrojů

Alexander Khoruzhy z Krivoje Rog byl úspěšný obchod pro chov nutria už více než 10 let.

Farmář říká, že ziskovost takového podniku činí 190-230%.

Chov těchto zvířat při vyhodnocení z hlediska nákladů a zisků, je docela slibně na Ukrajině, řekl statkář v rozhovoru s ukrajinskou Farmer.

Jednou z hlavních výhod pěstování nutria je, že zisky lze získat z několika zdrojů.

Zejména může porazit a prodávat přímo maso zvířat, jejich kůže, stejně jako živé mladé.

Bere na vědomí zemědělce a malé množství základního kapitálu potřebné k zahájení takového podnikání.

Tato částka je asi 20-22 tisíc UAH za rozvod 15 nutria.

Tak, podnik se vyplácí po dobu šesti měsíců, a za zavedený prodej, měsíční příjem může přesáhnout 70 tisíc UAH.

Po 13-14 měsících může nutria produkovat tři potomky a za dobrých podmínek údržby se téměř neochrání, což také přispívá k ziskovosti takového podnikání.

Podle odborníka, jeden nutria může vydělat až 400 UAH.

Chcete být první, kdo obdrží důležité a užitečné informace o PENĚŽ a BUSINESS? Přihlaste se k našim účtům v instant messengerů a sociálních sítích: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Chov živin doma: podnikatelský plán a hodnocení úrovně ziskovosti

Zemědělství v Rusku roste každým rokem, a to hlavně v těch oblastech, které se vyznačují teplými a příznivými podmínkami.

Proč neúčastnit se chovných hospodářských zvířat, zejména pokud to rozměry půdy dovolují, a samotný trh vůbec není přecitlivělý.

Chov domácích potravin je lukrativní podnik, vyznačující se vysokou ziskovostí.

S nízkou úrovní počáteční investice může nutria zajistit co nejkratší dobu vysokou ziskovost. Nyní je to mladá a rychle se rozvíjející odvětví hospodářství a podle některých odborníků bude v dohledné době mít chov živin dobré vyhlídky.

Výhody

 • Potraviny jsou vysoce odolné vůči mnoha známým chorobám.
 • Zvířata jsou v jídle nenáročná. Jsou býložravci, a proto mohou svobodně jíst zeleninu a byliny a jednoduché krmivo.
 • Jednoduchost obsahu. Nutria lze chovat doma v malých stodolech a perách.
 • Zvířata aktivně rostou a rychle rostou. Po zakoupení na počátku pouze několika cílů je možné počet zvířat zvýšit několikrát za rok.
 • Vysoce kvalitní kůže, ve vzhledu silně připomínající liščí kožešinu. Mnozí výrobci kožešinových výrobků rádi zakoupí kůži živin.

Kuřecí maso je vždy ve vysoké poptávce, takže podnikání pěstování drůbeže je charakterizováno vysokou ziskovostí. Jak pěstovat brojler doma? Vše o rysech rostoucích brojlerů, stejně jako o výpočtu nákladů na zahájení podnikání naleznete na našich webových stránkách.

Chov křepelky jako podnik - technologie držení a prodeje produktů, přečtěte si zde.

V oblasti zemědělství, červi jsou široce používány pro hnojiva, kromě toho, že je třeba pro rybolov. Na rozmnožování červů je docela možné obchodovat, a poptávka po nich bude vždy. Http://businessmonster.ru/otkryitie-biznesa/biznes-idei/razvedenie-chervey.html Zde naleznete informace o funkcích této činnosti: při výběru prostor pro chov na organizaci trhu prodeje.

Obsah

Pěstování nutria doma vyžaduje organizaci malého rozměru stanoviště. Je třeba postavit pokoj, který reaguje na takové požadavky, jako je teplo a místo chůze. Jak bylo uvedeno výše, vynikajícím řešením tohoto problému může být malá stodola nebo nádvoří.

Vytvoření domu

Dům, v němž se budou uchovávat nutria, je konstruován ve formě krabice nebo jednoduché klece. Často je použití krytu, jehož přepážka je vyrobena z plechu.

Klece pro živiny

Uvnitř místnosti se rozšiřuje vrstva pilin a sena. Je důležité dodržet rozměry buňky, nejméně 1,5 x 1,5 metru. Pokud má dům dřevěné příčky, nejlépe je pokryté železem nebo kovovou mřížkou. V opačném případě je zvířata jednoduše uhryznou.

Paddock

Místo pro chůze je malý betonový prostor, který je obklopen nejméně jedním metrem. Zde byste měli instalovat vodní nádrž nebo pokud je to možné, vytvořit koryto s malým průtokem vody. Jak víte, nutria - čistota malých zvířat. Potřebují stálou vodu, aby si před jídlem vyčistili pokožku a jídlo.

Nutria na procházce

Studená místnost a karanténní zóna

Ve zvláštní místnosti (bez zimního ohřevu) byste měli skladovat zrno, zeleninu a seno s pilinami uloženými na vrhu. Také by měla být určena malá karanténní zóna v případě skutečné aktualizace samců a hejn.

Sluchka, těhotenství, dodávka nutrie

Jak chovat nutria? Těhotenství u zvířat trvá od 130 do 135 dnů. Chovná mláďata se zpravidla objevuje v noci.

Žena přináší ze čtyř až šesti štěňátek, ale také větší vrhy, od deseti do čtrnácti.

Jeden rok ženské výživy může přinést až 2,5 litrů. Doba kojení je od 45 do 65 dní.

Ženy nutria prokazují svou připravenost k páření díky silným změnám chování. Nutria se stává pohyblivým, neklidným a špatným jídlem.

Submetoda (manuální)

Podsadochny metoda páření - když žena nutria sedí k muži v prvních sedmi dnech po whelping, bez ohledu na to, zda je žena připravena k páření nebo ne.

Vždycky sedí ženu, pokud se cítí neškodná kvůli změně situace, bude muži snadněji ji pokrýt. Pokud žena není připravená a snaží se skrýt v domě, bojuje s mužem - nejlépe je odstranit, protože muže může vážně zranit.

Volné nebo krytí krytu

Provádí se ve velkých hospodářstvích chovu hospodářských zvířat. Za prvé, oni rostou ze sto až dvě stě žen, po které jsou vysazeny od deseti do dvaceti mužů. Nevýhodou této metody je nedostatek možnosti šlechtění chovaných živin, původ štěňat na otcovské lince není znám. Také boji a pošlapání štěňat jsou nevyhnutelné.

Párování

Nejčastější metoda pro opravené i mladé ženy.

U štěňat do klece ve věku do tří měsíců tvoří malé (až sedm zvířat) samice, které jsou umístěny odděleně od mužů.

Samice vybrané ve skupině by měly mít stejnou velikost, hmotnost a věk.

Po dosažení zralosti (od šesti do sedmi měsíců) jsou sjednoceni v rodině pro páření s jedním mužem (nesouvisí), který je větší než ženy a starší po dobu dvou až tří měsíců. Muž je ve skupině držen nejdéle dva měsíce. Během této doby se mu podařilo pokrýt až osmdesát procent všech žen.

Chov domácích potravin jako podnikání

Chcete-li porozumět skutečným příležitostem, které poskytuje chov živin, je třeba provést několik jednoduchých výpočtů.

Například dvě zvířata (ženy a muži) stojí asi 3,2 tisíc rublů.

Propagace nutria každých 60 dní, přičemž přináší až patnáct mladých mláďat. Porážka mladých zvířat nastane po dosažení půl roku věku.

Hotové jatečně upravené tělo v průměru dosahuje 1,5 kilogramu, což umožňuje získat z toho až 800 rublů. Náklady na kůži nutria, v závislosti na vzácnosti stínu, může dosáhnout 640 rublů na kus.

Pěstování živin se po uplynutí šesti měsíců vyplácí sto procent, což umožňuje tento druh podnikatelské činnosti považovat za velmi lukrativní. Výsledek prvních šesti měsíců chovného ovoce můžete získat následující příjmy:

 • Výdaje: 3,2 tis. Rublů (nákup ženy a muže).
 • Zisk z prodeje mladých zvířat.
 • Realizace kůže: 15 jatečně upravených těl x 640 rublů = 9,6 tisíc rublů.
 • Prodej masa: 1,5 kilogramu x 15 jatečně upravených těl = 22,5 kilogramů x 495 rublů = 11,2 tisíc rublů.
 • Konečný výsledek za prvních šest měsíců: 20,8 tisíc rublů - 3,2 tisíc rublů = 17 600 rublů.

Ideální možností je uzavřít dohodu s řemeslníky a kožedělníky.

Podnikatelský plán

Než začnete pěstovat nutria, měli byste vypočítat návratnost a ziskovost případu. Důležitou roli v rozvoji podnikání hraje kvalitativně provedená analýza současné ekonomické situace v regionu, kde se chova zvířata, stejně jako úroveň konkurence a očekávání cílové skupiny.

Etapy rozvoje podnikání

Po provedení odhadů budoucích výdajů a očekávaných příjmů je třeba provést následující práce:

 1. Nákup nebo pronájem pozemků pro lokalitu (při absenci volného prostoru ve vlastním dvoře).
 2. Výstavba domu, ve kterém budou zvířata držena.
 3. Instalace buněk pro nutria.
 4. Uspořádání území (poloostrov pro chůzi a dodávku malého vodního toku).
na obsah ↑

Místnost

V obchodním plánu pro chov živin by se měly vzít v úvahu možné náklady na zlepšení prostor s klecemi zvířat. Zejména:

 • suchý vzduch uvnitř domu;
 • čistota prostor;
 • větrání vzduchu;
 • dřevěné konstrukce.

Pak byste měli koupit nebo postavit nejmenší buňky. Nejvhodnější buňky pro nutria jsou 100 x 60 x 50 centimetrů. Je-li buňka menší, pak může být nedostatek reprodukce nebo nízká míra přežití mladých.

Prodejní plán

Vychází ze skutečnosti, že produkt chovných živin - je specifické, pak v obchodním plánu musí nutně být vypracován prodejní plán.

Můžete uzavřít smlouvy o prodeji masa nutria s restauracemi, kavárnami a maloobchodními řetězci.

Můžete také využít příležitosti na webu, vytvářet malý internetový obchod, který bude prezentován s celou řadou produktů (maso, ořechy, kůže, kožešina). Smlouvy o dodávkách výrobků mohou být uzavřeny buď přímo s kupujícím nebo prostřednictvím zprostředkovatelů.

Závěr: několik nuancí

Před zahájením pěstování nutria je třeba vyjasnit několik nuancí:

 1. Úroveň znechucení. Nutria je řada krys, a proto jejich vzhled není tak příjemný jako u činčily a králíků.
 2. Péče o zvířata. Nutri jsou zvířata s čistou kůží, a proto je třeba odpovědět na otázku, jak dlouho je je možné věnovat.
 3. Slaughter. Přenášení nutria sleduje ocas, protože zvíře může kousnout prst a způsobit zranění.

Nicméně, s řádně sestaveným obchodním plánem a dostatečným časem, kultivace živin je lukrativní a fascinující podnikání. S nenákladným krmením, plánovanou údržbou a zavedenými distribučními kanály pro zvířata, nutria přinese majiteli pravidelné a vysoké příjmy.

Rakovina je pochoutka, která je nyní docela těžké najít v prodeji. Proto chov raků jako podnikání je dobrá a zcela volná výklenka. O tom, jaké vybavení je nutné pro organizaci zemědělské farmy a jaké zisky z toho může mít, přečtěte si.

O tom, jak uspořádat lukrativní včelí a vydělat na prodej medu, si přečtěte v tomto sloupci.