Chovné pijavice

Pijavci jsou zvláštní zástupci podtřídy červů, které jsou v poptávce v takovém lékařském směru jako hirudoterapie. Používají se k léčbě oběhových orgánů, kloubů, endokrinních a gynekologických onemocnění. Poptávka po pijavicích je skvělá a konkurence v tomto výklenku je nízká. Poté, co studoval všechny nuance směru a kompetentně nastavit výrobu, bude podnikatel obdržet z tohoto konkrétního podnikání značné příjmy.

Dekorace

Oficiálně v Rusku existují 4 farmy pro chov pijavic. Pěstování červů se rovná výrobě léků a samotné pijavice musí být certifikovány.

Podnik s pijavicemi podléhá povinnému licencování. K tomu podnikatel požádá Rospotrebnadzor a pak pracuje na ověřených dokumentech.

Pro státní registraci podnikatel předá standardní registraci - otevírá LLC nebo pracuje jako IP.

Specificita

Před vytvořením podniku je určen jeho rozsah. Malé šarže pijavic (až 500 kusů) se pěstují v plechovkách nebo objemných akváriích. Velké dávky červů (1 milion a více) jsou vhodné pro pěstování v betonovém bazénu s kapacitou 1000 čtverečních metrů. metrů. Hloubka rybníka: 80 cm - 1 m. Dno bazénu je pokryto kameny pro růst a reprodukci pijavic.

Kromě toho jsou k odstranění pijavice v různých stádiích růstu přidány další nádrže: vytvoření kokonu, individuální smažení, vývoj dospělého šneku. Pro pohodlí je bazén rozdělen do několika podmíněných oblastí.

V každém stádiu vývoje pijavice sleduje odbor mikroklima v rozsahu jednotlivců a stav vody v pánvi. Pro normální růst červů jsou nutné následující podmínky:

 • Vlhkost místnosti je 80% nebo vyšší.
 • Teplota vody v nádrži je 25-27 ° С.
 • Bazén je vybaven filtrací, obohacením kyslíkem, voda se pravidelně mění.

Pijavci jsou něžné a citlivé stvoření. Porušení mikroklimatu, selhání filtračního systému nebo přívod vody do pánve povede k úmrtí jedinců. Je třeba vzít v úvahu zvláštní povahu péče o pijavice: veškerá práce na chytání, krmení, přesunutí jednotlivců prostřednictvím rozvojových zón se provádí bez použití zařízení ručně.

Náklady a zaměstnanci

U hospodářství pro pěstování léčebných pijavic je nutná místnost vybavená elektřinou a nepřerušovaným přívodem vody. Péče o červy provádí úzký odborník. Povinnou podmínkou pro zaměstnance je lékařská výchova. Sleduje správný růst, reprodukci jednotlivců, živí je a vybírá je.

K zřízení výroby budete muset investovat do následujících pozic:

 • Instalace a vybavení bazénu (akvária).
 • Nákup čistících a ventilačních systémů.
 • Nákup první dávky pijavice.
 • Nábytek, nádobí, zařízení pro péči a krmení jednotlivců.
 • Plat mzdy zaměstnancům.
 • Náklady na pronájem, platby za elektřinu, vodu.
 • Získání potravin pro pijavice.

Zvláštním bodem v chovu "krveprolití" je čas krmení. Jednotlivci se živí určitým materiálem - krví. K pravidelnému poskytování farmy s krmivem zakládá zakladatel podniku oficiální smlouvu s podniky živočišného původu o dodávkách surovin (zejména krve skotu). Suroviny jsou zakoupeny čisté, nejsou infikovány parazity. Za tímto účelem prochází materiál speciálními vzorky.

První dávka jednotlivců je zakoupena na specializovaných farmách, které vlastní licenci. Při nákupu pijavic jsou předmětem certifikace, což potvrzuje jejich šetrnost k životnímu prostředí. Pijavice v přírodních vodních útvarech: jezera, řeky. Divoké pijavice nejsou vhodné pro lékařské použití, protože mohou být infikovány.

Klienti pivovarské farmy - zdravotnické střediska, lékárny, soukromí specialisté hirudoterapie. Pijavci jsou přepravováni do zahraničí, prodávají se začátečníkům, rozvíjejí podnikání. Osoby sání krve jsou dodávány farmaceutickým společnostem. Na jejich základě jsou vyráběny léky, kosmetické prostředky.

Zrychlit růst zisku společnosti za účelem založení zahraničních partnerství. Na rozdíl od tuzemských firem zaplatí zahraniční zákazníci desetkrát více za jednu osobu. Například pokud se v Rusku prodávají 10 pijavic za 100 rublů, pak jsou zahraniční partneři pro stejný počet certifikovaných jedinců připraveni zaplatit 1000 rublů nebo více.

Nakonec,

Hospodářství pro pěstování a prodej pijavic je požadovaný a výnosný projekt s malou konkurencí. Potíže s získáním licence a specifičnost rostoucích jedinců činí podnikání pro podnikatele neatraktivní, takže nikdo není obsazen.

S kompetentním uspořádáním případu a vytvářením seriózních partnerských vztahů očekává podnikatel úspěch. Prodej 500 tisíc zdravých pijavic přinese zisk ve výši 1 milion dolarů. Vytvoření podniku však bude vyžadovat investice ve výši 15-20 milionů rublů. Náklady se vyplatí za 3-5 let.

Nové obchodní nápady

Léčivé vlastnosti lékařských pijavic jsou lidem známy po tisíce let. Pijavci jako zdravotnické prostředky používané ve starověkém Egyptě, Řecku a Indii. Vědecké studie pijavic, které byly zahájeny na konci století XXI, prokázaly přínos těchto parazitů pro lidské zdraví a položily základ pro vědecké využití pijavic v medicíně. V dnešní době se léčba s pijavými lékaři projevuje druhým porodem.

Biologové klasifikují pijavice jako typ červů červenohnědých. Délka lékařské pijavice je asi 12 cm, je ozbrojena 270 zuby, umístěná na 3 čelistách a má 5 párů očí. Krmí se krví zvířat a lidí. Může zůstat bez jídla po dobu šesti měsíců, a pak sáží krev 7x více, než se sama váží. I když jsou známy případy přežití pijavice bez jídla po dobu 2 let!

S pomocí pijavice se léčí mnoho nemocí. V USA se používají v oftalmologii a plastické chirurgii, kde se používá až 45 tisíc pijavic za rok. Pro léčení různých onemocnění se používají vzorky různých velikostí. Například v oblasti oftalmologie se pijavice používají v malých rozměrech. Evropa každoročně spotřebovává až 120 tisíc pijavic. V Rusku léčba pijavicemi (hirudoterapie) se stal velmi módní. Cena za pijavice se pohybuje mezi 30-50 rublů. V zemích SNS se stále více zajímá o léčbu pijavic. A poptávka začala výrazně převyšovat nabídku. Proto má smysl vážně přemýšlet o takové myšlence podnikání jako o rostoucím lékařském pijavci.

Lékařské pijavice si můžete zakoupit na bioproduktech. Pro reprodukci jsou vybrány největší a nejsilnější osoby. Krmí se a živí a pak se umístí do třílitrových plechovek několika kusů a nechá se osamoceně po dobu 2 měsíců. Každá pijavice může mít potomky samo o sobě, protože je to hermafrodit, to znamená, že pro své děti bude "oba maminka a táta". Pokud má známky mít potomky, je poslána do záložky - jsou transplantovány do plechovky rašeliny. Jedna pijavice leží od 2 do 10 kokosů: vypouští pěnu, která, lehce kalená, tvoří tyto kokony. Vyvíjejí budoucí potomstvo. Mladí pijavici jsou krmeni sterilní telecí krví, ohřívají se na teplotu 36 stupňů. Pro krmení se používají speciální bubny. Film natáhl se na ně napodobuje lidskou kůži. Jejich řasení prořízli, postupně saturují. Jeji hodně, značně se zvětšují. Poté se čistí čistou vodou. Před odesláním do lékárny nejsou pijavice krmeny po dobu 3-4 měsíců a zasílány k prodeji.

Jedná se o seriózní obchod založený na velmi slibném nápadu. Práce na farmě probíhají hlavně ručně. Velmi důležité pro úspěch jsou osvětlení, ukazatele teploty vody a vzduchu, vlhkost vzduchu, ventilace. Toto hospodářství se vyplácí do 5 let. Také je nutné získat povolení pro tuto výrobu a všechny druhy povolení v regulačních orgánech. Když lékárna vstoupí do sítě, vydá se certifikát pro každou dávku pijavic. Poptávka po pijavicích je poměrně vysoká, takže tato oblast je velmi slibná. Tam je černý trh lékařských pijavic, a to vzniklo kvůli složitosti legalizovat malé farmy pro psí pěst.

Chov lékařských pijavic

Pěstitelské pijavice mohou být lukrativní právní činností, ale oficiálně se tento druh činnosti rovná výrobě farmaceutických léčiv. To znamená, že pro jeho realizaci je nutná licence Roszdravnadzor a jsou ověřeny samotné pijavice a jejich výroba. Samozřejmě, státní struktury ukládají řadu přísných požadavků, včetně vzdělávání zaměstnanců, sanitární kontroly prostor a zařízení potřebných pro práci, stravovací režim a mnoho dalšího. Proto v této oblasti legálně působí pouze 4 farmy v Rusku. Licence získaly jejich majitelé v devadesátých letech, kdy bylo mnohem jednodušší.

Trhový požadavek na lékařské pijavice se potýká především s nelegálními producenty. Ale v souhrnu to činí ne více než 30-40%. Tak odvážlivci, kteří nejsou zmateni potížemi, které způsobují obsah pijavic přímo a všechny ty spojené s prodejem výrobků, čeká spíše nevyžádaná výklenka.

Navzdory vývoji vědy a zavedení nejmodernějších lékařských postupů oživuje hirudoterapie svou popularitu. Hlavními obhájci této metody jsou přitahovány působením pijavového extraktu, který obsahuje enzym hirudin. Kromě toho dávkování při ztrátě krve a komplexní odezvy na kousnutí, které mohou mít příznivý účinek, užitečné při řadě nemocí, jejichž léčba je velmi zjednodušená.

Naše ocenění:

Zahájení investic - 50 000 rublů.

Saturace na trhu je nízká.

Složitost zahájení podnikání je 2/10.

Co byste neměla věřit?

Informace o tom, že pro to je nutné zaregistrovat IP a OKVED, je třeba specifikovat 01.49.9 - "Chov jiných zvířat nezahrnutých do jiných skupin". Všichni rozhodují o tom, jak budovat vztahy se státem, ale sotva potřebují získat zvláštní pozornost. Pokud podnikatel může získat licenci pomocí síly, pak bude moci vyřešit problém registrace aktivit. Jinak musíme vycházet z reality situace.

Je také nemožné říci něco přesně o tom, jak by měla být místnost a kolik kontejnerů a dalšího vybavení bude trvat. Vše závisí na ambicích výrobce, na jeho zkušenostech a na tom, jak úspěšně nalezne body pro uvádění svých výrobků na trh. Řada lidí hledá mnoho lékařských pijavic, ale to neznamená, že je snadné uspořádat nezávislý maloobchodní prodej. Nemělo by být považováno za pravidlo příběhů, že potřebujete pokojovou plochu 100 m2. metrů. Začátek bude stačit pro obyčejný stojan, který může dát 50-60 třílitrové plechovky a pár akvárií.

Co potřebujete vědět?

Za prvé, mít praxi chovu sám. Začátečníci jsou vyzýváni, aby se s ním chovali jako hobby. Zapište si první kroky v této fascinující firmě.

Připravíme tanky. Pro začátek může stačit několik plechovek o objemu 3 litry. Ale v ideálním případě - přítomnost akváriu a několik desítek plechovek různých velikostí - dvoulitrový, tří- a pětilitrové lze připravit i něco jako terária, protože jasná pravidla tu nejsou. Přemýšlejte o tom, kde se bude nacházet celá tato farma - na stolech nebo regálech, na některých police na stěnách. Dodatečné nádrže vhodné pro usazování obyčejné vody z vodovodu jsou také vhodné. Pro jeho přípravu můžete použít jakékoliv metody dechlorace, které akvaristé používají.

Získáme první osoby. Protože podnikáme jen počáteční kroky, cena lékařských pijavic, které budeme muset zaplatit, bude v maloobchodě. K získání zkušeností stačí 30 jednotek. Všimněte si, že mnoho milovníků, kteří se samy snažili pěstovat pijavice pro osobní účely, jsou připraveni sdílet potomstvo i zadarmo. S těmito možnostmi se můžete seznámit na tematických fórech a komunitách sociálních sítí.

V jedné třílitrové nádobě nemůžete udržet více než 10 pijavic a v akváriu na 10 litrů můžete bezpečně usadit 50 červů tohoto druhu. V bankách, akváriích a jiných kontejnerech není špatné přidávat trochu vegetace, například obvyklou plovoucí ricci.

V tomto případě mluvíme o zvládnutí samotného procesu. Je-li podnikání umístěno na široké ploše, skutečná plně zdravotnická farmaceutická továrna na pěstování pijavic má další přístupy. Všechno se děje ve stabilně regulovaných podmínkách, s přísným dodržováním procesních technologií, z nichž většina je automatizovaná. Je pravda, že specializovaná společnost "Gerudo-Med", zcela oficiální pijavská farma v Rusku, také používá konzervovanou metodu chovu těchto užitečných upírů.

Obvyklý obchod...

Každodenní činnosti týkající se obsahu by měly zahrnovat změnu vody a dodržování obecných podmínek zadržování, sledování stavu zvířat. Pokud se pijavici něco nelíbí, "znečišťují" vodu. A všichni jsou šťastní - jsou připevněni ke stěnám a visí ve svislé poloze. Současně vyčnívají z vody do poloviny. Musí také naplnit kapacitu přibližně polovinou.

Měli bychom se snažit zajistit, aby jedna banka měla pijavice ve stejném věku. Dalším úkolem je tedy transplantace pijavic z jednoho obydlí do druhého. Nezapomeňte, že mohou být aktivní, takže akvária a plechovky by měly být uzavřeny víčky, které se daly do vzduchu. Vhodné pásové svazky.

Nejdůležitější věc...

Zodpovědnější akce jsou krmení a reprodukce. Pokud budeme předpokládat, že pěstování pijavic je přísně oficiální, pak se nejdříve inspekční komise zabývají otázkou, kde se krev odebírá pro tento účel. U malého domácího komplexu můžete koupit krevní sraženiny na trhu. Někteří farmáři je prodávají za vaření klobás s krví. Objemnější výroba bude vyžadovat objednávání krve na jatkách. Současně zákonná výroba vyžaduje nejen dodržování pravidel hygieny, ale i přísné dokumentace.

Soukromí lékaři takovou metodu doporučují. Krevní sraženina je zabalena v lepivém filmu, který se používá v obchodech pro balení masa nebo ryb a je zavěšen v kontejnerech s pijavicemi. Tato metoda je vhodná pro krmení mladých a zralých jedinců. To se provádí jednou za 2-3 měsíce. Před tím, než začnou dodávat léčivé pijavice malým realizátorům, by měli hladovět zhruba ve stejnou dobu.

Reprodukce pijavice je složitější. Pro páření a kopulační proces je nutné připravit rašelinu, zkontrolovat její možnou přítomnost cizích nečistot a potom nalít současnou dechlorovanou vodu. Je důležité správně sledovat proporce. Pokud je směs příliš tekutá nebo příliš suchá, pijavice nebudou schopny provést pohyby nezbytné pro usazování kokosů. Podobně jako v půlce dospělých pijavicích, které již byly krmeny 3-4 krát, jsou umístěny v párech vody ve dvojicích. Omotávají se navzájem, lepí se a začíná proces hnojení. Páření může trvat asi měsíc. Přímo ženy nemají pijavice, ale ve dvojici bude hrát některá.

Pak jsou transplantovány do plechovek se složením zředěné rašeliny na konzistenci. Po několika dnech se v něm nacházejí kokony, které mají ve své struktuře podobný pěnový kaučuk a o něco menší než křepelčí vejce. Kokony se nacházejí uvnitř driftů v trávníku a dokonce i na povrchu. Když budou vyšetřeny, budou vidět malé prasata, které jsou uvnitř živiny.

Nově narozené pijavice se objeví v břehu asi za třicet dní. Z každého kokonu se získává 10 až 15 vláken, jelikož je obvyklé volat mladé. V takovém případě někdy zemře nějaká dědičnost.

Přečtěte si více:

Je na čase přemýšlet o příjmech

Poté, co jsme obdrželi obecné představy o zvláštnostech obsahu těchto zubatých červů, budeme zvažovat, jak otevřít podnikání na pěstování lékařských pijavic. První věc, která by nás měla zajímat, je její ziskovost. Předpokládejme, že na naší mikrofarmě trvale bydlí asi 500 jedinců. Jedná se o 250 párů, které mohou dosáhnout 4-5 kokosů pro páření. Z jednoho kokonu se v průměru objeví 15 nitcatů a tak potomci jednoho páru - 75 nových jedinců. Protože máme 250 párů, pak budeme mít 18 750 mladých pijavic.

Vzhledem k tomu, nemáme v plánu, aby se zapojily maloobchodníkům sebe a začne jeho výroba je pravděpodobné, že neoficiálně, bude to velmi dobré, kdyby každý půjde na 30 rublů. Celkově to poskytne 562 500 rublů. Netřeba říkat, že za rok... Ale měsíční příjem z takových firem je vyšší než průměrná mzda v Rusku zástupci množiny profesí - a to nejen lékaři a učitelé, ale i inženýry a dalšími odborníky. V tomto případě jedna osoba, se zkušeností, trpělivostí a láskou k tomuto případu, bude moci sloužit asi 1000 základním osobám. Obvykle jsou tak rozděleny. Pro řadu považovat za trvalé výrobci budoucí generace, a některé pijavice jsou krmena několikrát, pak hladoví a přejít na provádění bodů. Po manželském období dosáhne "populace" hospodářství maximální známku. 20 tisíc pijavic bude vyžadovat 2000 třílitrových plechovek. To není tolik, pokud jde o komerční chov. 200 plechovek se vejde do jednoho stojanu střední velikosti a ve velké místnosti nebude 10 obtížně umístit 10 takových stojanů. Samozřejmě, v takové improvizované farmě, nebude dokonce ani žádná certifikační komise.

Pěstitelské pijavice doma mohou být považovány pouze za podnik, který bude v každém případě vždy pololetní nebo ilegální. V něm jsou dvěma hlavními součástmi úspěchu prodejní místa a vlastní péče. Velkoobchodní náklady na léčivé pijavice se v tomto případě stávají relativním pojetím. Hlavním problémem je, že obvyklý velkoobchodní kupující může náhle odmítnout nákup zboží. Například vystavit státní kontrolu a monitoring struktury přísnější požadavky na přítomnost osvědčení pro výrobky prodávané v lékárně jako jeho majitel okamžitě požadovat od prodávajícího příslušné doklady.

Protože všichni noví podnikatelé potřebují realisticky posoudit svou sílu za účelem prodeje velkých pijavic ve velkém, byl zcela legální. Pokud to nestačí, je nepravděpodobné, že by měly být zaměřeny na chov ve velkých objemech. Nezáleží na tom, kolik pijavic stojí, pokud neschopnost získat licenci a certifikovat produkty nebude prodávat žádné.

Chovné pijavice jako podnikání. Chovné pijavice doma

Pět párů očí, tři čelisti a dvě stě sedmdesát zubů. Predátor vážící od jednoho gramu a asi 12 centimetrů dlouhý, krmí krví a nahrazuje léky. Lékařská pijavice je nejčastějším druhem chovu od pět set existujících v přírodě. A jediná užitečná pro člověka. Lékařské pijavice se chovají jen několika farmami. V domě však můžete také reprodukovat tyto červy.

Přírodní léčitelé

Když hirudoterapie, pijavice, sání do těla, nasávejte krev. Ale terapeutický účinek není vůbec v tomto procesu. Není to, že pijavci sát, ale to, co dávají. Hirudin je unikátní enzym, který je obsažen v sekreci slin lékařské pijavice. Prostřednictvím kousnutí tato látka vstupuje do lidského těla a poskytuje ošetřený majetek. Obecně platí, že pijavice produkuje šedesát čtyři druhů aminokyselin a čtyřicet druhů enzymů užitečných pro člověka.

Odborníci se mu podařilo uměle odstranit hirudin, ale pracuje jen tři dny, zatímco přirozený je účinný po dobu tří měsíců. Hirudin a jiné enzymy pijavice mají protizánětlivé, analgetické, imunostimulační účinek a normalizovat metabolismus lipidů v lidském těle.

Hirudoterapie se používá k léčbě onemocnění endokrinního a zažívacího systému, gynekologických onemocnění, onemocnění kloubů a dýchacích cest.

Pijavice jsou přírodní lék bez vedlejších účinků. Jejich velikost nezáleží, všichni jednotlivci jsou užiteční a bezpeční. Lékaři obvykle předepisují devět sety hirudoterapie každých šest měsíců. Interval mezi relacemi by měl být tři až čtyři dny.

Sací, pijavice roste až desetkrát. Jednotlivec vážící od jednoho do tří gramů může vysávat asi patnáct mililitrů krve.

Chovné pijavice na speciálních farmách

V Rusku je téměř deset center pro pěstování lékařských pijavic, pracujících legálně. Jejich schopnosti nezahrnují a 50% poptávky girudoterapevtov. Velká farma pro pěstování pijavice funguje například na předměstí. Velký biologický podnik se nachází v regionu Saratov.

Pěstování přírodních léčitelů probíhá pod dohledem odborníků - "pěstitelů pijavic". Monitorují proces, vytvářejí pohodlné podmínky pro chov a růst.

Na farmách pijavice žijí v běžných sklených třílitrových plechovkách 200-300 kusů. Plavidla jsou uložena v místnostech chráněných před slunečním zářením a pachy. Aromatické lékařské pijavice nemohou stát ani během růstu, ani během léčby.

Někteří lidé jdou do dělohy. Pijavci - hermafroditové, v párném počtu až 16-18 kusů jsou umístěny v plechovkách pro reprodukci. Po oplodnění na těle pijavice se objevují světelné kroužky. Po dvou týdnech jsou královny položeny v rašelině. Zde uvolňují pěnu a tvoří kokon, který zraje asi tři měsíce.

Pro reprodukci vyberte největší exempláře. Oni jsou pěstováni téměř dva roky, vykrmují na hmotnost pětkrát vyšší než váha pravidelné komodity.

Když se děti vyklouznou z kokonu, jsou krmení asi pět měsíců. Pak - tři měsíce hladového úderu, takže pro prodej jednotlivců bylo připraveno vykonávat svou terapeutickou funkci.

Obecně platí, že kultivace léčivých pijavic je umělá kultivace, pro kterou je někdy nutná instalace bratří z vůle. Vzhledem k tomu, že každá generace pijavicích zemědělců oslabí a stoupá.

Než posíláte pijavice na pokyn, jsou podrobeny lékařskému vyšetření a testu činnosti. Leech je považována za vhodnou, pokud je připravena nasát.

Obchod na pijavice

Pěstování lékařských pijavic jako podnikání je dobrou volbou pro vytváření příjmů bez seriózních investic. Je nutné se zaregistrovat jako samostatný podnikatel nebo právnická osoba. Proces získání potřebné licence od Federální služby pro dohled nad zdravotní péčí přinese více problémů. Pijavice je rovnocenná s léčivým přípravkem, proto jeho kultivace vyžaduje doprovod zvláštních dokumentů.

Počáteční dávka pijavic je možné objednat na specializovaných farmách. Prodejní cena je obvykle od třiceti rublů na osobu.

Pokud se při rozhodování o podnikání rozhodnete ušetřit peníze a zachytit pijavice v rybníku, pak s největší pravděpodobností budete trávit více, než získáte příjem. Vodní pijavice nejsou vhodné pro hirudoterapii.

Pěstování pijavic se doporučuje začít s 500-600 jedinci. Při nákupu pijavice v menší výši je ziskovost sporná.

Velké biofarmy mohou ročně růst sedm až osm milionů pijavic.

Podmínky pro pěstování pijavic

V soukromém podnikání pro pěstování pijavic by měly být zajištěny tytéž podmínky jako zemědělské podniky. Pro každou fázi vývoje jednotlivce budete potřebovat samostatné kontejnery:

 1. Zrání kokonu v krabicích s rašelinou.
 2. Pěstování smažených ve skleněných nádobách nebo plastových nádobách.
 3. Akvária, plechovky nebo kontejnery pro uchování dospělých červů.

Je důležité monitorovat vodu v nádobách, kde jsou umístěny pijavice. Abyste zabránili ztrátě okamžiku kontaminace nebo vzniku hlenu, je lepší použít akvária nebo skleněné nádoby. Někteří lidé rostou v kbelících potravinářského plastu. Také přijatelná možnost, ale průhledné skleněné nádoby jsou upřednostňovány. Banky nebo vědra by měly být pokryty kusem látky nebo perforovaným krytem.

Bez udržování určitého stavu vody a mikroklimatu v místnosti mohou pijavci zemřít. Vlhkost vzduchu by neměla být menší než osmdesát až osmdesát pět procent, teplota vody a vzduchu je dvacet čtyři až dvacet sedm stupňů.

Voda v jakémkoliv kontejneru, kde žijí pijavice, je třeba měnit nejméně dvakrát týdně. Pro zajištění cirkulace vody budou vyžadovány aerobní filtry.

Napravte pijavice jednou měsíčně. Krmí se krví skotu.

Krmení pijavice

Jediným vhodným jídlem pro pijavice v procesu kultivace je hovězí krev. Může se získat v zařízeních na zpracování masa, ale dávejte pozor na kvalitu krmiva. Krev by měla pocházet ze zdravého zvířete.

Kde propagovat zboží

Vzhledem k lékařským vlastnostem lékařských pijavic, můžeme předpokládat, že jsou v poptávce v lékařských zařízeních a mezi soukromými girudoterapevtov, stejně jako v lékárnách. Tuto kategorii spotřebitelů je třeba zdůraznit.

Dopravní vlastnosti

Na pijavice v bezúhonnosti av plné připravenosti k léčbě byly zákazníkovi doručeny, připravily se pro ně podmínky. Dopravu dávku pijavice doporučuje ve skleněné nádobě, naplněné dvěma třetinami vody. Používejte pouze stojatou vodu.

Při přepravě je nutné zajistit pohodlnou teplotu, chránit nádoby před slunečním zářením a pachy.

Jak doručit pijavice zákazníkovi

Není-li vzdálenost k zákazníkovi větší než sto kilometrů, pak je možné dodat pijavice v plastových nádobách pokrytých perforovaným krytem. Pro každou kapacitu tří litrů - dvě stě pijavic.

Je-li vzdálenost větší než sto kilometrů, je vhodnější použít tašky vyrobené z látky. Pro jejich výrobu je lepší použít hrubé kaliko, velikost jednoho vaku je třicet až dvacet centimetrů. Ve vaku se může ubytovat až tři sta pijavic.

Taška musí být mokrá. Můžete jej spojit s běžným papírovým páskem a zabalit jej do obalového papíru. Přenášení chomáčků je lepší v kartonových krabicích. V těchto podmínkách pijavice vydrží dvoudenní výlet.

Všimněte si, že pijavice jsou velmi citlivé na změnu klimatu. Při nejmenší odchylce od podmínek zadržení nebo přepravy mohou zemřít.

Během kultivace jednotlivců se nepoužívá žádné speciální vybavení a vybavení. Všechny operace transplantace a úlovků musí být prováděny ručně.

Chov doma

Pěstitelské pijavice doma pro začátečníky mohou vypadat jako náročný úkol. Nicméně, pokud budete jasně dodržovat doporučení, péče o vaše mazlíčky už nebude znepokojující.

Pijavé po porodu v nádobě z potravinového plastu, naplněné vodou na polovinu. Voda může být voda z vodovodu, ale je po dobu asi dvou dnů stacionární, takže chlór opustil. Obvykle pijavice tolerují dopravu dobře, pokud je správně uspořádána. Ale někdy může být nemocná osoba na večírku. Uvědomte si, že je poměrně jednoduché: neviazatelná pijavice bude téměř bez pohybu, aby byla ve středu kontejneru.

Poté, co se ujistíte, že zbývají pouze léčivé pijavice, přemístěte je do nádoby s vodou. Obal nádobu zakryjte tkaninou. Pracujte pouze v čistých gumových rukavicích. Aktivní pijavice se svaly snižují, pokud lehce stlačíte jednotlivce v dlani.

Jak se živí pijavice doma

Nic. Tolk bude jen z hladných pijavic. Při hladovce mohou žít šest až dvanáct měsíců. Během této doby se obvykle používají v terapii. Proto nepřehánějte problémy s konzumací červů a neposlouchejte směšné rady o potřebě oslabit biotopy pijavice cukrem. Nepoužívejte opotřebení.

Ale za mikroklima v místnosti, aby sledoval. Při udržování teploty v místnosti by plechovky s pijavicemi měly být uloženy ve stinné místnosti. Voda by měla být měněna každé tři až pět dní, je dobré filtrovat a dostatečně nasytit kyslíkem. Nebojte se, pokud se voda stane zakalenou - je to výsledek uvolnění produktů živé aktivity pijavic.

Chov pijavice doma jako podnikání

Lékařské pijavice jsou malé, střední a velké. Pěstování pijavic doma začíná řádem velkých jedinců schopných produkovat potomky. Jakmile dostanete dodávku s dávkou pijavice, napijte je. Pak umístěte do páru jednotlivců ve dvojicích, ne více než 18 červů v plavidle. O měsíc později se na pijavice objeví světelné kroužky - znamení hnojení. Brzy je třeba je přesunout na rašelinu.

V rašelinu pijavice ležel kokon, který dozrává z patnácti na dvacet smažit. Ze sto pijavice - královny mohou získat tisíc - dva tisíce jedinců.

Pokud neplánujete pěstovat pijavice a chcete je použít k léčbě, je vhodné před zahájením léčby konzultovat lékaře.

Naše podnikání: rostoucí pijavice

V poslední době bylo Rusko (a nejen její) ohromeno nostalgickou vlnou - zapomenutá móda pro léčbu pijavicemi se vrátila. Je zajímavé, že pijavice jsou povoleny oficiální medicínou a lékaři, kteří se zabývají tímto směrem, se nazývají girudotherapists. Obecně platí, že lék nepřestával zabývat pijavicemi, to je jen požadavek na ně byl malý a průmysl pivek prakticky vyhynul. Dnes je jedna z mála společností, která úspěšně rozvíjí pijavice, "Gerud IN", připravena prodat svou technologii za 200 tisíc dolarů. Ale proč by měly být zasazeny do nějakého umělého prostředí?

A tady to už je zajímavé. Skutečnost, že všechny pijavice světa jsou rozděleny do dvou skupin: divoké pijavice (kteří žijí v síti z hlediska ekologie, nádrže) a lékařské pijavice, které jsou chováni v laboratoři.

Výrobci „lékařských“ pijavice, spolu s představiteli oficiální medicíny jsou kategorické: pro lékařské účely použití „divoké“ pijavici absolutně zakázané, vzhledem k riziku infekce! Ale dovolte mi, pánové, vy protirečte sebe! Pokud se stejně jako ekologové argumentují (a stejný lékařský) pijavice je indikátorem čistoty vody a okolní přírodní oblast, v případě, že pijavice zemře jako první v oscilacemi ekologické rovnováhy, pokud si říci, že v Moskvě, pijavice ne chytit - v nádržích, jeden bláto, pak to, co může být nebezpečí infekce?

Kromě toho nevím případů občanů. "Bitte divokými pijavicemi" pro pomoc v lékařských zařízeních. Nikdy jsem ani neslyšel oficiální sezónní varování, jako například: "Občané! Buďte opatrní při koupání ve vodě. Můžete kousat divoká pijavice! „Naopak, celý život jsem sledoval koupajících se osob venkovských a městských zahradníků, ti, kteří neměli zkušenosti odpor vůči těchto úžasných bezobratlých, vnímané přilepená na svých nohou tvorů bezdůvodné léčby. A všichni se cítili skvěle.

Podle mého názoru, „zakázat“ použití pro léčbu divokých pijavic, protože jejich „nečistoty“, je to jako přirozené pohrdání kojení ve prospěch němčiny (vytvořený vědou) směsí sterilizovaných lahví. Nebo skutek s blátem, nucen koupit "špínu" v lékárně, zabalený v pytlích a "schválen" ministerstvem zdravotnictví.

A konečně poslední bod - k doplnění genofond laboratorních pijavic, podnikatele jít obvyklé vodní útvar (ne moštu) a získává své divoké „přátele“ na Zabrodskii boty, na které se připoutat ochotně. Pokud tito soudruzi byly tak špinavé, nebezpečné a „Špatná výchova“ je jedním z takových srdce dubu by Pomorie celá kolonie „zdraví“ jednotlivců žijících v tichém ústraní sterilním prostoru...

Nespokojenost s nezávislými Duremars, během "hlavní sezóny" prodávat divoké pijavice pod rouškou lékařské, dává smysl, pravděpodobně, ale z úplně jiných důvodů. Faktem je, že vznikající poptávka po pijavicích vedla k jejich barbarským úlům, jak se stěžují legální podnikatelé a geradozavodchiki. To znamená, že lidé mohou brzy rozbalit krveprolití na jedno, a pak co budeme mít? Já osobně nedokážu jednoznačně odpovědět: zda pijavci hrozí, že budou úplně vyhlazeni v rukou Duremars, nebo je to jen boj o trhy pod záminkou zájmu o životní prostředí. Nejsem ekolog a nemám statistiky. Ale skutečnost, že jsem si uvědomil, že "poškodila pijavice pro zdraví", jsem již uvedl výše.

Prodejní cena pijavice je od 30 do 50 rublů. V Evropě je cena pijavice až 12 eur. A velmi brzy bude pijavice v Rusku stát podle výhledu svých výrobců 1 a půl eura.

Jak uspořádat farmu, aby pěstovala pijavici? S jakým nuyuansami musíte čelit?

Za prvé, tato výroba nemůže být mechanizována! Musíte získat vlastní (nebo najaté) ruce, abyste získali pijavici. A krmení pijavice a nahrazení vody plus plus klec pro páření a třídění to vše vypadá jako rozruch s rybami v akváriu amatérské akvárium.

Za prvé, vzestupnou krev. Za druhé, čistá voda a správný klimatický režim v místnosti (osvětlení, teplota, vlhkost). Pro jeden milion pijavic je mimochodem třeba tisíc čtverečních metrů plochy.

Pijavci žijí v čisté vodě, takže potřebujete systém, který je čistí. V gerudových kruzích mluvíme o čísle 2,5 milionu v domácí měně.

Chcete-li vytvořit mikroklímu, přidejte větrací systém do stožáru, který podle herdozavodchikova bude stát jeden milion v téže domácí měně.

Tzv. Laboratorní nádobí a nábytek vás bude stát asi tři sta tisíc rublů.

Samostatně o bovinní krvi. Tady by určitě neměla být infikována! Najděte to je váš první úkol.

Případ začíná najednou u 500 pijavic. Start-up bude stát 15-20 milionů rublů. Nebude za sebe platit před pěti lety.

Kromě krve skotu musíte najít osobu s vzácnou profesí - pěstitele pijavice. Je zodpovědný za celý cyklus pěstovaných pijavic - od smažení až po zralého jedince a sleduje celý hospodářský subjekt jako pastýř. Nejtěžší věcí ve všech těchto obchodech je navázat kontakty s orgány, které musí vydat zvláštní licence. Protože pijavice je léčivý materiál.

Ve skutečnosti existuje černý trh pijavice, který se nevzdává. Navíc slovo-slova a lékaři, aniž by to skrývaly, využívají služby prodejců pijavice. A nemají strach zabíjet své pacienty. A pacienti, oh hrůza, jsou šťastní a dokonce se zotavují.

Proč je tam stále? Ano, protože s obrovskou a stále rostoucí poptávkou v naší zemi není trh nasycen samotnými laboratořemi, které rostou v medicínských pijavicích. Velmi zasahuje do ministerstva, je obtížné přerušit licenci na chov pijavice. Farmaceutické řetězce však nyní zapomněly, jak udržet živé piyavochek v jejich bankách a dali je zákazníkům přes okno. Nechcete se rozbít. Požadavek na pijavice je takový, že je hříchem, aby se v tomto obchodě nyní neúčastnilo. Nejen, že gerudoterapiya nejlepším lékem na křečové žíly, tromboflebitida, hypertenze, anginy pectoris, keloidů, brzy menopauzy, neplodnost a prostaty. Ukázalo se, že pijavice nyní také léčí dětské alergie. A myslíte si, jaká poptávka po pijavicích vzniká dnes, když Rusko konečně prošlo demografickou dírou? Leeching je nyní módní, aby léčil absolutně všechno. Je čas se vážně zabývat touto činností, zejména pro ty, kteří si představují, jak se s ním bude zabývat.

Nazarenko Elena

* Článek je starší než 8 let. Může obsahovat zastaralé údaje

Podnikatelský plán pro chov pijavice

Domníváme se, že na území Ruska je konkurence v tomto oboru malá. Oficiálně registrované nejsou více než pět farmy, které pěstují pijavice a pokrývají ne více než 40% poptávky. Ale to je na první pohled atraktivní situace, neboť formalizace tohoto podnikání je oficiálně velmi obtížná. Tyto červy jsou uznávány jako léčivé přípravky, a proto je pro jejich chov nezbytné povolení od Roszdravnadzor. Zjistěte, že to není tak jednoduché, takže většina zemědělců pracuje mimo oblast práva. Podle některých zpráv nelegálně produkují až 8 milionů pijavic ročně. Zároveň chov těchto zvířat vyžaduje zvláštní znalosti v oblasti jejich pěstování.

Licence a registrace

Takže chov pijavic se rovná výrobě léků, takže tato činnost vyžaduje licenci, a samotné červy musí být certifikovány. K tomu je třeba, aby společnost Roszdravnadzor podala příslušné žádosti a osvědčila hospodářství pro pěstování pijavic.

Kromě toho se musíte zaregistrovat jako právnická osoba nebo jako samostatný podnikatel.

Co přitahuje podnikání

Nicméně podnikání je docela atraktivní. A to vše proto, že se tyto červy používají při léčení řady nemocí:

 • endokrinní systém;
 • gynekologické nemoci;
 • choroby kloubů;
 • trávicí systém;
 • respiračních orgánů.

Existuje samostatná řada léků, která se specializuje na použití pijavic - hirudoterapii. Kromě toho se používají při výrobě některých kosmetických a léčivých přípravků. Proto je poptávka po takovém výrobku velmi vysoká.

Pijavice je takový vodní kroužek, který se živí krví a sání do těla. Během tohoto procesu uvolňuje různé látky a enzymy, které při požití mají léčebný účinek. Celkově existují alespoň pětky druhů pijavice, ale pro chov se jedná výhradně o lékařské, které se pěstuje pouze v umělých podmínkách. Předpokládá se, že divoké druhy jsou schopné infikovat různé infekce.

Co potřebujete pro podnikání

Jak uspořádat podnikání závisí na tom, jak velký bude pro vás. Doporučuje se organizovat chov pijavic z 500 jedinců v jednom plodu. Méně je nerentabilní. Mohou být chována v třílitrových plechovkách, akváriích. Ale pokud plánujete růst z milionu pijavic, je třeba vybavit betonový bazén na 1000 čtverečních metrů. m. Jeho hloubka by neměla být kratší než 80 cm a spodní část je rozkročena kameny - tam hnízdí hnízdi červy.

U pěstování doma je nutné poskytnout oddělené kapacity pro každou fázi vývoje stvoření: zrání kokonu, růst smažení, dospělý červ. Bazén lze rozdělit do zvláštních zón.

V každém případě je nutné sledovat stav vody, ve které žijí červy, a mikroklima místnosti, kde jsou nádrže. Musí splňovat tyto základní podmínky:

 • Vlhkost vzduchu by neměla klesnout pod 80%.
 • Teplota by měla být udržována v rozmezí 25-27 ° C.
 • Stejná by měla být teplota vody, kde žijí pijavice.
 • Voda by měla být vždy čistá, měla by se měnit v čase, dobře filtrovaná a nasycená vzduchem.

Pijavci jsou velmi citliví na změny v mikroklimatu, takže pokud nedodržíte tyto podmínky, může se podnik dostat z důvodu ztráty zboží. Kromě toho se veškeré práce na transplantaci jedinců a jejich úlovků provádí výlučně ručně, dokonce i na největších farmách.

Vybavení a další výdaje

Kromě kontejnerů, ve kterých budou vaše oddělení držena, musíte zakoupit speciální systém čištění vody. Instalace do bazénu stojí asi 2,5 milionu rublů. Dalším milionem by měl být přidělen ventilačnímu systému pro vodu. Požadováno pro zemědělský nábytek a nádobí bude stát další 3 tisíce.

A možná jeden z nejdůležitějších okamžiků - krmení pijavic. Jedí jenom krev. Proto je nutné uzavřít smlouvy s hospodářstvím pro chov hospodářských zvířat, aby dodávaly tuto surovinu. Běžná krev se obvykle používá k výživě. Ale je nesmírně důležité, že je zdravá, není infikována. To ovlivňuje kvalitu pěstované pijavice. Pokud máte malou farmu, obvykle se problémy s jídlem nevyskytují. Ale s kultivací ve velkém měřítku musíme hledat několik dodavatelů.

Podmínky přepravy

Chcete-li pijavice dostat do cíle, potřebujeme také speciální podmínky. Za tímto účelem se odebírají třílitrové plechovky, sterilizují a dvě třetiny naplní vodou, ve které žily pijavice. Po vložení zboží na břehy jsou pokryté gázou příliš sterilní. Banky se uchovávají v místnosti, kde neproniká sluneční světlo, ale současně by mělo být zachováno tlumené osvětlení a požadovaný teplotní režim.

Zaměstnanci

Tato činnost bude vyžadovat zapojení specialisty. Tam je taková profese jako pěstitel pijavice. Musí důkladně znát celý proces pěstování pijavic, kdy je třeba rostliny jednat, jak je krmit a postarat se o ně. Povinná podmínka - musí mít zdravotní vzdělání.

Kde koupit červy

Mnoho podzemních stíhačů tuto záležitost řeší jednoduše tím, že chytí dospělé jedince z přírodních rezervoárů. Domníváme se však, že jsou zcela nevhodné pro lékařské účely. Proto je třeba je zakoupit ve speciálních farmách, kde budete mít červům příslušné dokumenty. To je nesmírně důležité, pokud je vaše firma legální.

Distribuční kanály

Na základě místa, kde se používá pijavice, můžete vyhledávat vhodné prodejní kanály. Může to být:

 • Začátek pijáky zemědělců, kteří potřebují počáteční nákup jednotlivců.
 • Soukromí lékaři, kteří se specializují na hirudoterapii.
 • Lékárny.
 • Lékařská střediska, kde jsou nabízeny hirudoterapeutické služby.
 • Dodávky do jiných zemí.

Pokud mluvíme o Rusku, náklady na jednu pijavici se pohybují od 30 do 40 rublů. Při prodeji v zahraničí můžete získat až 400 rublů. S prodejem 500 tisíc pijavic, můžete ušetřit asi milion dolarů. Obecně platí, že na začátku legální podnikání bude vyžadovat investice 15-20 milionů rublů, ale to se vyplácí za pět let.

Chov pijavice doma jako podnikání

V článku se budeme zabývat chovem pijavic v domácnosti jako podnik. Jak uspořádat obsah pijavice doma a kolik toho můžete vydělat.

Registrační formulář

Pěstování lékařských pijavic bude vyžadovat registraci PI (kód OKVED 01.49.9 - "Chov jiných zvířat, které nejsou zahrnuty do jiných skupin"). Pijavice je rovnocenná s léčivým přípravkem, proto je nutné získat licenci od Roszdravnadnose pro pěstování. Vaše "domácí mazlíčky" a prostory pro jejich údržbu musí být podrobeny hygienické kontrole.

Technologie chovných pijavic

V umělých podmínkách jsou v akváriích nebo běžných 3 litrových plechovkách uchovávány s čištěnou vodou. Kontejner by měl být pokryt zhora, aby "nájemníci" neutekli. Bude to místo s několika pokoji nebo sektory (celková plocha - od 30 do 35 metrů čtverečních) a police pro akvária a plechovky.

Tuto farmu můžete zajistit doma. Je důležité zajistit to ve všech stádiích růstu a vývoje stvoření byly odděleny od mladších nebo starších jedinců. Například se smaží smažit a dospělí žijí společně.

Nákup hospodářských zvířat

Nedoporučuje se zachytit "divoké" pijavice pro samostatné pěstování, kromě toho mohou vznikat problémy s dokumenty. Lékařská metoda zajišťuje kompletní umělou údržbu. Potřebujete pijákovnu, kde si kupujete jednotlivce s doklady potvrzujícími možnost použití v kosmetice a medicíně.

Pro začátečníky stačí koupit 500 kusů. Nákup bude trvat asi 270 dolarů.

Podmínky udržování pijavice

Nejsou to velmi náročné výtvory, ale pokud ztratí kontaminaci tekutiny nebo onemocnění jednoho člověka, všechny hospodářské subjekty. Proto je lepší je udržet v malých skupinách: 20-40 v jednom kontejneru.

Klimatické podmínky

Hlavním předpokladem je čistá voda. Budete muset koupit alespoň dobré domácí filtry pro jeho čištění. Zásobník je naplněn kapalinou až do poloviny. Vyměňujte vodu každý den a současně vyčistěte zásobník nahromaděného hlenu. Sledujte nepřítomnost nečistot v kapalině (např. Chlor).

Další požadavky:

 • Teplota - + 25-27 stupňů;
 • Vlhkost vzduchu - od 80%.

Pravidelně přidávejte písek do plechovek tak, aby paraziti mohli být očistěni od hlenu.

Krmení pijavice

K pěstování těchto zvířat byste se měli starat o pravidelné dodávky certifikované krve skotu předem. Obvykle se nakupuje v závodech na zpracování masa. Krev je potřebná pouze ze zdravého dobytka.

Pro krmení se používá samostatná nádoba. Dno je nalito krví a pokryté tenkým filmem nahoře. Pak se paraziti uvolní do nádoby, kousnou do fólie a krmí.

Vzhled pěny signalizuje jejich nasycení. Pak se zvířata myjí a vracejí do sklenic.

Krmení se provádí jednou za měsíc a půl. Před prodejem musí každý člověk vyhladovět po dobu nejméně tří měsíců, teprve pak se užívá na zamýšlený účel. Pro chovnou populaci 500 jedinců bude potřeba přibližně 2 tuny krve a 1600-1800 dolarů za dva měsíce.

Jak pěstovat pijavice

Pro párování jsou seděni v párech a ponecháni jeden měsíc (doba páření). Lepší slepené živočichy, takže počátek reprodukce by měl být po krmení.

Pro vkládání vajec potřebují terárium-matka. Po 25 až 30 dnech jsou do ní přemístěni jedinci, kteří jsou na sobě ponecháni, a ponecháni, dokud nebudou položeny kokony.

V mateřském roztoku je nezbytné napodobení přírodního stanoviště: kombinace vody a půdy. Dno matečného louhu je pokryto vlhkou rašelinnou půdou s mechem. Zvířata vykopávají otvory v půdě a položí kokon s vejci.

Z vajec jsou kousky o hmotnosti pouze 0,03-0,04 gramů. Žijí a odcházejí od dospělých. Mladým zvířatům se také krmí čerstvá krev velkého a středního skotu.

Z jednoho kokonu se objeví 10-30 vláken. Takže 500 kusů přinese přibližně 10 000 nových osob za měsíc a půl.

Zařízení

Rostoucí pijavice budou vyžadovat nákup:

 1. Vícestupňové regály (9-10) - 380-400 $;
 2. Stoly na krmení a praní (2 ks) - 90 dolarů;
 3. Terária (10-15) a třílitrové plechovky (200-250 ks) - 150 dolarů;
 4. Filtr pro úpravu vody - 200 USD.

Investice do zařízení - kolem 800-900 USD.

Náklady a zisky

Chcete-li otevřít malou písečnou farmu, budete potřebovat investice ve výši 1.300-1500 dolarů (dokumenty, vybavení, nákup dobytka, uspořádání prostor a větrání / klimatizace).

Vypořádat se s každodenní péčí o "domácí mazlíčky" je proto obtížné budete muset najmout zaměstnance. Vedle svého platu obsahuje seznam měsíčních výdajů i jídlo a spotřebu energie (zejména vodárenství). Pouze 1300 USD.

V CIS je průměrná tržní cena pijavice 0,5 USD. V zahraničí mohou být prodány za 1,5 dolaru za kus. V budoucnu stojí za to zvážit expanzi obchodu a přizpůsobení dodávek do zahraničí. Uvědomíte si, že v CIS pro 6-7 tisíc osob za měsíc dostanete z čistého příjmu 1700 dolarů.

Před uspořádáním případu, přemýšlet o prodejních kanálech svých produktů:

 • Lékárny;
 • Lékařská střediska se službami girudoterapevtov;
 • Prodej pro pěstování a pro osobní potřebu.

Vzhledem k narůstající poptávce po hirudoterapii je kultivace léčivých pijavice zisková a slibná. Navíc v této oblasti neexistuje žádná obrovská konkurence. A pokud chcete, můžete vydělat dva až třikrát více na dodávky do zahraničních zdravotních středisek.

Video na téma:

Líbí se vám článek? Sdílejte s přáteli:

Naše podnikání: rostoucí pijavice

V poslední době bylo Rusko (a nejen její) ohromeno nostalgickou vlnou - zapomenutá móda pro léčbu pijavicemi se vrátila. Je zajímavé, že pijavice jsou povoleny oficiální medicínou a lékaři, kteří se zabývají tímto směrem, se nazývají girudotherapists. Obecně platí, že lék nepřestával zabývat pijavicemi, to je jen požadavek na ně byl malý a průmysl pivek prakticky vyhynul. Dnes je jedna z mála společností, která úspěšně rozvíjí pijavice, "Gerud IN", připravena prodat svou technologii za 200 tisíc dolarů. Ale proč by měly být zasazeny do nějakého umělého prostředí?

A tady to už je zajímavé. Skutečnost, že všechny pijavice světa jsou rozděleny do dvou skupin: divoké pijavice (kteří žijí v síti z hlediska ekologie, nádrže) a lékařské pijavice, které jsou chováni v laboratoři.

Výrobci „lékařských“ pijavice, spolu s představiteli oficiální medicíny jsou kategorické: pro lékařské účely použití „divoké“ pijavici absolutně zakázané, vzhledem k riziku infekce! Ale dovolte mi, pánové, vy protirečte sebe! Pokud se stejně jako ekologové argumentují (a stejný lékařský) pijavice je indikátorem čistoty vody a okolní přírodní oblast, v případě, že pijavice zemře jako první v oscilacemi ekologické rovnováhy, pokud si říci, že v Moskvě, pijavice ne chytit - v nádržích, jeden bláto, pak to, co může být nebezpečí infekce?

Kromě toho nevím případů občanů. "Bitte divokými pijavicemi" pro pomoc v lékařských zařízeních. Nikdy jsem ani neslyšel oficiální sezónní varování, jako například: "Občané! Buďte opatrní při koupání ve vodě. Můžete kousat divoká pijavice! „Naopak, celý život jsem sledoval koupajících se osob venkovských a městských zahradníků, ti, kteří neměli zkušenosti odpor vůči těchto úžasných bezobratlých, vnímané přilepená na svých nohou tvorů bezdůvodné léčby. A všichni se cítili skvěle.

Podle mého názoru, „zakázat“ použití pro léčbu divokých pijavic, protože jejich „nečistoty“, je to jako přirozené pohrdání kojení ve prospěch němčiny (vytvořený vědou) směsí sterilizovaných lahví. Nebo skutek s blátem, nucen koupit "špínu" v lékárně, zabalený v pytlích a "schválen" ministerstvem zdravotnictví.

A konečně poslední bod - k doplnění genofond laboratorních pijavic, podnikatele jít obvyklé vodní útvar (ne moštu) a získává své divoké „přátele“ na Zabrodskii boty, na které se připoutat ochotně. Pokud tito soudruzi byly tak špinavé, nebezpečné a „Špatná výchova“ je jedním z takových srdce dubu by Pomorie celá kolonie „zdraví“ jednotlivců žijících v tichém ústraní sterilním prostoru.

Nespokojenost s nezávislými Duremars, během "hlavní sezóny" prodávat divoké pijavice pod rouškou lékařské, dává smysl, pravděpodobně, ale z úplně jiných důvodů. Faktem je, že vznikající poptávka po pijavicích vedla k jejich barbarským úlům, jak se stěžují legální podnikatelé a geradozavodchiki. To znamená, že lidé mohou brzy rozbalit krveprolití na jedno, a pak co budeme mít? Já osobně nedokážu jednoznačně odpovědět: zda pijavci hrozí, že budou úplně vyhlazeni v rukou Duremars, nebo je to jen boj o trhy pod záminkou zájmu o životní prostředí. Nejsem ekolog a nemám statistiky. Ale skutečnost, že jsem si uvědomil, že "poškodila pijavice pro zdraví", jsem již uvedl výše.

Prodejní cena pijavice je od 30 do 50 rublů. V Evropě je cena pijavice až 12 eur. A velmi brzy bude pijavice v Rusku stát podle výhledu svých výrobců 1 a půl eura.

Jak uspořádat farmu, aby pěstovala pijavici? S jakým nuyuansami musíte čelit?

Za prvé, tato výroba nemůže být mechanizována! Musíte získat vlastní (nebo najaté) ruce, abyste získali pijavici. A krmení pijavice a nahrazení vody plus plus klec pro páření a třídění to vše vypadá jako rozruch s rybami v akváriu amatérské akvárium.

Jaké specifické podmínky potřebuje pijavice?

Za prvé, vzestupnou krev. Za druhé, čistá voda a správný klimatický režim v místnosti (osvětlení, teplota, vlhkost). Pro jeden milion pijavic je mimochodem třeba tisíc čtverečních metrů plochy.

Pijavci žijí v čisté vodě, takže potřebujete systém, který je čistí. V gerudových kruzích mluvíme o čísle 2,5 milionu v domácí měně.

Chcete-li vytvořit mikroklímu, přidejte větrací systém do stožáru, který podle herdozavodchikova bude stát jeden milion v téže domácí měně.
Tzv. Laboratorní nádobí a nábytek vás bude stát asi tři sta tisíc rublů.

Samostatně o bovinní krvi. Tady by určitě neměla být infikována! Najděte to je váš první úkol.

Případ začíná najednou u 500 pijavic. Start-up bude stát 15-20 milionů rublů. Nebude za sebe platit před pěti lety.

Kromě krve skotu musíte najít osobu s vzácnou profesí - pěstitele pijavice. Je zodpovědný za celý cyklus pěstovaných pijavic - od smažení až po zralého jedince a sleduje celý hospodářský subjekt jako pastýř. Nejtěžší věcí ve všech těchto obchodech je navázat kontakty s orgány, které musí vydat zvláštní licence. Protože pijavice je léčivý materiál.

Ve skutečnosti existuje černý trh pijavice, který se nevzdává. Navíc slovo-slova a lékaři, aniž by to skrývaly, využívají služby prodejců pijavice. A nemají strach zabíjet své pacienty. A pacienti, oh hrůza, jsou šťastní a dokonce se zotavují.

Proč je tam stále? Ano, protože s obrovskou a stále rostoucí poptávkou v naší zemi není trh nasycen samotnými laboratořemi, které rostou v medicínských pijavicích. Velmi zasahuje do ministerstva, je obtížné přerušit licenci na chov pijavice. Farmaceutické řetězce však nyní zapomněly, jak udržet živé piyavochek v jejich bankách a dali je zákazníkům přes okno. Nechcete se rozbít. Požadavek na pijavice je takový, že je hříchem, aby se v tomto obchodě nyní neúčastnilo. Nejen, že gerudoterapiya nejlepším lékem na křečové žíly, tromboflebitida, hypertenze, anginy pectoris, keloidů, brzy menopauzy, neplodnost a prostaty. Ukázalo se, že pijavice nyní také léčí dětské alergie. A myslíte si, jaká poptávka po pijavicích vzniká dnes, když Rusko konečně prošlo demografickou dírou? Leeching je nyní módní, aby léčil absolutně všechno. Je čas se vážně zabývat touto činností, zejména pro ty, kteří si představují, jak se s ním bude zabývat.

* * *Článek více než 8 let. Může obsahovat zastaralé údaje

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.