Jak růst růže v skleníku pro prodej krok za krokem

Barvení květin ve sklenících je docela lukrativní obchod. Zejména pokud jde o růže, poptávka po těchto květinách neklesá po celý rok. V závislosti na klimatických podmínkách vašeho regionu může ziskovost takového podniku překročit 250-200%.

Růže ve skleníku

Co může mít největší vliv na ziskovost podnikání pěstování květin? Správně - klima. Pokud žijete v jižních oblastech, pak budete trávit méně na vytápění a osvětlení svého růženec. Navíc je v tomto oboru sezónní faktor. Výroba růží v zimě může být zcela nezisková, kvůli vysokým nákladům na vytápění a osvětlení.

K získání vysoce kvalitních a bohatých produktů jsou mimořádně důležité následující faktory:

 • správnost skleníkových zařízení;
 • kvalitní půdní směs;
 • správně vybrané odrůdy květin;
 • dobrý výsadbový materiál;
 • včasnost všech opatření pro výsadbu, hnojení a zalévání;
 • opatření na ochranu rostlin proti škůdcům a bakteriím.

Pokud řádně provádíte veškeré pečovatelské činnosti a splníte výše uvedené podmínky, pak vám růže potěší s konstantním květem od dubna do října-listopadu. Při touze a pečlivost může být plodina přijata iv chladné sezóně, ale růžové pěstované v zimě budou mít vyšší cenu v porovnání s létem.

Skleníku

Skleník, který je určen pro pěstování růží, by měl mít vysokou základnu, být izolován a vybaven systémem pro udržování mikroklimatu. Konkrétně, mít autonomní systém uchování teploty, zavlažování, větrání a podsvícení nebo ochranu před sluncem.

Pokud plánujete velkou firmu, v průmyslovém měřítku byste měli zakoupit průmyslový skleníkový komplex. Tyto komplexy mají vlastní kotelny a jsou plně automatizované.

Údržba mikroklimatu

Aby bylo zajištěno, že celý objem skleníku má stejnou vlhkost a teplotu, používají se speciální ventilátory, které mají funkci stříkání vody. V zimě tato zařízení umožňují zahřátí skleníku bez sušení vzduchu a v létě je možné snížit teplotu. Aby byl vzduch příznivý pro fotosyntézu, generátory, které syntetizují oxid uhličitý.

Zavlažování

Nejlepším řešením je kapkové zavlažování. Tento zavlažovací systém umožňuje ušetřit vodu a dosáhnout dodávání vlhkosti přímo do kořenového systému keřů. Takový systém se skládá ze zásobních nádrží a vodivých trubek, které dodávají vodu přímo do kořenů rostliny. Skladovací nádrže jsou naplněny vodou, která byla vyčištěna. Pro dodávání kapalných hnojiv se používají další nádrže.

Osvětlení

Vzhledem k tomu, že růže jsou spíše rozmarné a náročné na rostoucí podmínky, potřebují zvláštní světelné podmínky. Prostřednictvím bočního osvětlení dosahují, že světlo spadá výhradně na listy rostliny, aniž by to ovlivnilo půdu.

Nejlepší spektrum osvětlení, které zapadá do růží, je poskytováno halogenovými žárovkami pro rostliny. Takové světlomety s rozptýleným světlem jsou rovnoměrně umístěny v skleníku.

Stejně důležitá je ochrana před nadměrným slunečním světlem, pro které se používá stínování. Stínovací systém také umožňuje snížit tepelné ztráty v zimě.

Ochrana rostlin

Pokud jsou skleníky dostatečně velké, ochrana rostlin před nemocemi je také automatizovaná. Toho je dosaženo instalací síry v každém skleníku. Tyto rostliny produkují malé dávky sloučenin síry, které umožňují bojovat s nebezpečným onemocněním rostlin - plísní.

Za přítomnosti takových systémů v průmyslových sklenících je hlavní péčí o rostliny řízení parametrů automatizovaných zařízení. Samozřejmě, práce na výsadbě, vytváření keřů a řezání květin se dělají ručně.

Přítomnost automatizovaných systémů umožňuje snížit pracovní náklady zaměstnanců a tím i výrobní náklady. Nevýhodou těchto systémů je jejich poměrně vysoká cena a tudíž velká počáteční investice.

Výběr odrůd

Příjem, který přinese pěstování růží ve skleníku na prodej, bude záviset přímo na tom, jak správně budete moci vybrat ty druhy růží, které odpovídají podmínkám vašeho regionu. Je třeba poznamenat, že ne každý druh může být úspěšně vypěstován ve sklenících. Zvažte nejvhodnější hybridy a odrůdy růží, které lze úspěšně pěstovat v skleníku po celý rok.

 1. Gozhar. Rostlina má jasně růžové nebo bledě třešňové květy, na zadní straně bílých okvětních lístků. Bush má rovné stonky dlouhé až 1 metr, listy jsou lesklé, zelené barvy. Vysoká odolnost vůči chorobám.
 2. Karině. Vonná odrůda s jasně růžovými květy. Křoviny s přímými stonky do 1 metru. Musí být očkováno. Odrůda je velmi fotofilní, takže potřebuje další osvětlení.
 3. Abracadabra. Odrůda má barevné květy, hlavní barva je tmavě červená, s impregnacemi citronově žluté barvy. Bush má výšku až 60 centimetrů. Bush kvete docela přátelsky. Chcete-li dosáhnout druhého kvetení v sezóně, musíte řezat a vytvarovat keř.
 4. Černý Baccarat. Odrůda má květy o průměru až 10 cm téměř černé. Pouzdro s stopkami do 0,8 metru prakticky postrádá trny. Listy mají špičatou formu a červený záliv. Při dodatečném osvětlení to nepotřebuje.
 5. Pascali. Bush má bílo-krémové květy, o průměru asi 9 cm, na stopkách až 0,9 metru. Vůně není jasně vyslovována. Zelení jsou tmavé. Bush kvete po dlouhou dobu. Jasně vyjádřená odolnost proti plísním.
 6. Casanova. Odrůda má květiny zlaté barvy, základy okvětních lístků jsou růžové. Květy dosahují průměru 12 cm a mají silnou chuť. Stonky hnědé barvy vysoké až 0,9 m, s hřbetem. Květy po dlouhou dobu a má dobrou imunitu vůči nemocem.
 7. Norita. Květy mají šťavnatý třešňový květ. Na stonku až 1 metr vysokou je jediné květenství. Má vysokou imunitu proti houbám s houbami.
 8. Lolita. Odrůda má květy až do 16 cm v průměru, lososově zbarvené, které se na konci květu stávají krémy. Výrazné aroma růží. Kvetoucí je dlouhá.
 9. Královna Alžběta. Květenství jasně růžové, stonky dosahují výšky 1 metr a mají tmavě zelené listy. Vynikající odrůda pro pěstování v chladné sezóně. Nutná léčba je zapotřebí u chorob a škůdců.
 10. Memori. Jedná se o hybridní odrůdu s jasně bílými květenstvími, které se shromažďují ve štětce.

Při zapojení do výběru odrůd pro pěstování stojí za to věnovat pozornost nikoliv jedné, ale několika. A s výhodou mají různé barvy. To pomůže rozšířit nabídku nabízených produktů.

Výběr a výsadba sazenic

Pokud nemáte bohaté zkušenosti s pěstováním růží, pak si vybírejte své zakořeněné sazenice. Je samozřejmé, že pořízení semenáčků musí být provedeno v jeslích nebo v zahradních centrech. To vám umožní vyhnout se nesouladu odrůd a nákup zdravých rostlin.

Je třeba vědět, že semenáčky jsou dva druhy:

 • pěstované z řízků zakořeněním;
 • roubovaný na skladě.

Štěpané sazenice jsou snadněji rostoucí a méně náročné a méně produktivní.

Sazenice mohou být navíc pěstovány v květináčích nebo v otevřené půdě. Proto budou mít uzavřený kořenový systém (ZKS) nebo otevřený (ACS). Obecně platí, že nezáleží na tom, že mnoho ZKS nebo ACS má semena. Jediná věc, kterou je, že sazenice s ACS vyžadují pečlivější výběr a kontrolu před nákupem. Také způsob přepravy sazenic se poněkud liší v závislosti na druhu kořenového systému.

Přibližně jeden den před vysazením musí být sazenice rozbaleny a pečlivě zkontrolovány. Pokud je kořenový systém semenáčků vysušen, pak musí být umístěn ve vodě před výsadbou na jeden den.

Přistání

Sazenice, které mají ACS, před výsadbou potřebují léčbu protiplesňovými a antibakteriálními léky. Pak byste měli odstranit nevyvinuté výhonky a nechat 1-2 nejsilnější stonky, které budou mít 3-4 ledviny. Sekce by měly být ošetřeny antibakteriálním činidlem a vysušeny.

To, že se Bush začal dobře rozvíjet, je nutné zpracovat stimulátor a umístit do krabice pro klíčení. V krabicích se sadenice udržují, dokud se z pupenů neobjeví 2-3 cm výhonky.

Pak se provádí výsadba ve skleníku. Půda pro výsadbu by měla mít teplotu asi 12 stupňů Celsia. Přistání je prováděno podle schématu 25x40 nebo 30x30.

Štěpené semenáčky se vysazují tak, aby se štepy nacházely na úrovni půdy. Je třeba se vyhnout příliš hlubokému a mělému přistání.

Poté, dokud nedojde k zakořenění, ujistěte se, že teplota půdy nepřesahuje 12 stupňů Celsia. Následně může být skleník zahřát na 20 stupňů ve dne a až na 17 v noci.

Péče o keře

Takže jsme se přesunuli k nejzajímavějším. Podívejme se, jak růst růží v skleníku pro prodej krok za krokem.

Hlavní věc je to, co růže potřebují často - je to napájení. Je-li ve skleníku instalován systém zavlažování, je postačující sledovat obsah vlhkosti v půdě.

V případě, že má být půda zvlhčena ručně, pak první dva měsíce po zahájení destilace je třeba křoví napojit 3-5krát týdně. Další zalévání se provádí denně. Poslední tři měsíce před zbytkovou fází stačí vodu růží 2-4 krát za sedm dní. Zalévání keřů by mělo být tak, aby půda byla navlhčena nejméně půl metru.

Chcete-li snížit frekvenci zavlažování, použijte mulčování. To vám umožní obohacovat půdu kyslíkem. Mulčování se provádí pomocí rašeliny, humusu nebo přezrálého hnoje. Mulčování také umožňuje snížit kolísání teploty a vlhkosti půdy.

Při péči je nutné udržovat vlhkost ve skleníku na úrovni 70%. Protože nižší vlhkost přispívá k rychlejšímu vyblednutí a poškození roztočů pavouků. S rostoucí vlhkostí budou keře postiženy různými houbovými chorobami.

Důležitou etapou péče o rostliny je jejich pravidelné vrchní oblékání. Je nutné zavést hnojiva každých 1,5-2 týdnů. Po dobu 3 měsíců před nástupem doby odpočinku je krmení zastaveno.

Je velmi důležité sledovat režim osvětlení skleníku. Zvláště na podzim a v zimě. Při instalaci osvětlení se ujistěte, že nedochází k osvětlení půdy - světlo by mělo dopadnout pouze na samotnou rostlinu.

Je nutné monitorovat čerstvý vzduch ve skleníku. Přítomnost kyslíku je nejdůležitější podmínkou fotosyntézy. Zabraňte průvanu a náhlé teplotní fluktuaci.

Pravidelně je nutné provádět ošetření proti škůdcům a chorobám. Toho je dosaženo ošetřením rostlin fungicidy a insekticidy.

Péče o růže také zahrnuje pravidelné prořezávání bočních výhonků. Je třeba odstranit různé výhonky a plevele kolem křoví.

Když se na rostlinách objeví pupeny, je nutné snížit denní teplotu na 20 stupňů Celsia. Jakmile se pupeny začnou rozkvétat, květy se oříznou. Potřebujete vědět, kolik rosa roste ve skleníku, abyste neztráceli okamžik řezání.

Řez se provádí ráno a stopky musí být řezány pod úhlem 45 stupňů. Po střihu jsou stonky umístěny v dezinfekčním roztoku, který je uložen až do odeslání zákazníkům.

Po skončení teplého období a na podzim se růže připraví na přechod do fáze odpočinku. Toho je dosaženo snížením osvětlení, zastavením používání hnojiv a snižováním frekvence zavlažování. Rovněž se provádí konečné prořezávání zralých pupenů a květin.

Ve zbytkové fázi jsou pouzdra při nízkých pozitivních teplotách. V lednu se formuje Bush a v únoru začíná nový cyklus.

Souhrn

Jak bylo řečeno na začátku článku, ziskovost podnikání pěstování růží převyšuje 250%. To vám umožní rychlou návratnost počáteční investice a přechod k zisku.

Pokud plánujete malý podnik pro pěstování květin, pak budete stačit 100-150 tisíc rublů jako počáteční kapitál. V případě plánů pro velké podniky a výstavbu průmyslových skleníků budete potřebovat nejméně 700 tisíc rublů.

Dokonce i když nemáte zkušenosti, můžete se pokusit růst růží ve vašem vile skleníku. Pokud pochopíte, že toto je vaše volání, pak můžete bezpečně přemýšlet o tom, co máte rádi růst růží jako podnikání.

Pěstování růží jako podnikání

Moderní květinový trh, srovnat pouze s hojnosti, ale se všemi květy odrůdy nejoblíbenější květina, stále zůstává královna růží. Je to díky své obrovské popularitě a oblíbené lásce, že mnoho květinářů vážně zvažuje vytvoření podnikatelských růží na prodej. Ale co budete potřebovat začínající květinářství pro úspěšné pěstování takových rostlin, budeme podrobněji zvážit níže.

Jak růst růží na zahradní pozemek k prodeji s vlastními rukama

Navzdory skutečnosti, že královna zahrady je spíše fastidious osoba, je možné růst růží pro realizaci, pokud budete přísně dodržovat všechny doporučení. Při výběru způsobu růstu na volném prostranství byste měli upřednostňovat ty odrůdy, které jsou vhodné pro vaši klimatickou oblast.

Jak se růže pěstují na prodej? Vše je docela jednoduché, abyste získali velké množství krásných puců prezentace, musíte přísně dodržovat několik pravidel, a to:

 • dobré šestihodinové světlo;
 • čerstvý vzduch;
 • pravidelné zavlažování;
 • výživná půda;
 • vrchní oblékání rostlin;
 • včasné ořezané pouzdra;
 • hromadění a pravidelné transplantace.

Přísně dodržovat všechna tato pravidla, zaručuje člověku, že odstraní dobrou květinovou sklizeň. A v budoucnu si sám může konzultovat začátečníka, pokud jde o to, jak se růže pěstují k prodeji.

Pěstování růží

Velmi důležitým bodem při výsadbě růžových keřů je kvalita půdy, ze které zahradní charmer obdrží všechny živiny, které potřebuje. Pro tyto účely připravte speciální směs. Následující přísady se užívají ve stejném množství:

 • půda;
 • humus;
 • písek;
 • rozmnoženiny trusů ptáků.

Kromě připravené směsi se na dně každé jamky položí vrstva štěrku o tloušťce 2 cm, aby se podpořila vlhkost země. Po výsadbě je každý keř vyhozen do výšky 20 cm, pomocí zeminy nebo listů.

Pěstování růží v otevřené půdě je možné provádět jak na jaře, tak na podzim. Většinou se vyskytuje až 15 rostlin na metr čtvereční. Mladé krky z růží se pokoušejí každoročně transplantaci a dospělé se vyskytují častěji než jednou za čtyři roky. Je třeba poznamenat, že během transplantace rostlin byste měli pečlivě zpracovávat kořenový systém, aby nedošlo k jeho poškození. A když je rostlina transplantována do nové studny s živnou půdou, první krmení se provádí za měsíc.

Péče o růže

K oplodnění rostliny a její síle pro správný růst je nutné střídat organické s minerálními látkami. Kruhy růží začínají oplodňovat měsíc po transplantaci a až do konce léta. Celkově za toto období je nutné provádět vrchní oblékání 9krát. Při nástupu podzimu potřebuje každá rostlina také další výživu, ale podzimní menu pro růží by se mělo skládat z fosforu a draslíku. Je třeba poznamenat, že v prvním roce života rostliny příliš nemají rádi krmení, mladé rostliny oplodí po celou sezónu maximálně pětkrát.

Pokud jde o zavlažování, doporučuje se provádět tento postup ve večerních hodinách pro lepší absorpci. A během vegetačního období je zalévání zintenzivněno od začátku procesu tvorby pupenů.

Při provádění hnojení je třeba také poskytnout dostatečné množství vody. Pokud je půda suchá, měla by být uvolněna, aby se zabránilo tvorbě kůry. Obecně platí, že nejlepším způsobem je voda méně často, ale hojněji. A s příchodem podzimu se postupně začne snižovat napájení.

Zahradní královna potřebuje pravidelné prořezávání, aby vytvořila krásný a zdravý keř. Řezání se provádí tak, aby na každém výhonku nezbylo více než 7 pupenů. Takové prořezávání není jen estetické, ale tato manipulace pomáhá posílit růžový křovin.

Proveďte prořezávání dvakrát ročně, na jaře a na podzim. A k provedení takové manipulace je nutné inventarizovat následující zásoby:

Pokud jde o škůdce a různá onemocnění, v takovém případě jsou takové negativní faktory neustále doprovázeny zahradním charmerem, a proto je nutné je rozhodně bojovat. Zkušení pěstitelé květin, kteří se zabývají chovem květin pro pozdější provedení, doporučují pro boj následující:

 • Aby se zabránilo napadení mšic, růžové pouzdro se umývá jednou týdně mýdlovým roztokem;
 • pokud jsou používány chemikálie, pak pro každé pouzdro je po zpracování nutné naložit plastovou tašku na noc;
 • a porazit roztoče, vařit česnekovou vodu a pečlivě stříkat s každou rostlinou, doporučujeme tento postup opakovat za týden.

Pěstování růží od gázy až po prodej pokračuje na tomto principu. Aby bylo možné získat výsledek ve formě finančních dividend, je nutné dodržovat všechny kroky popsané výše.

Pěstování růží ve skleníku na prodej

Snad jednou z nejdůležitějších otázek jsou podmínky, které jsou nezbytné pro růst růží. Pokud člověk pěstuje růže v skleníku, pak v prvním týdnu po výsadbě výhonů je nutné, aby průměrná denní teplota byla + 10 ° C, zatímco absolutně všechny rostliny musí být pod filmem. Taková metoda zajistí jednotný růst každé květiny. A pokud nedodržíte toto důležité pravidlo, pak některé křoví mohou jednoduše zemřít v budoucnu.

Stojí za zmínku, že je obtížné udržet požadovanou teplotu v soukromých solitorech. A že takový problém nemá vliv na rostliny, malé výhonky před výsadbou jsou drženy ve vodě po celý den.

Na začátku růstu kořeny růže neabsorbují vodu úplně, a proto je třeba provést zalévání z drtiče. Tato metoda pomůže udržet požadovanou vlhkost a díky vlhkosti fólie se nebude rychle odpařovat.

Když výhonky dosáhnou 2 cm. fólie je odstraněna a pokud jsou všechna doporučení správná, pak jsou křoviny přemístěny na trvalé místo, může to být jako další růst růží v nádobách nebo ve vhodných nádobách.

Růže mají velmi rád světlo, ale musí spadat na samotnou rostlinu a půdní osvětlení by mělo být omezeno na minimum. A k dosažení tohoto účinku zvyšte sílu křoví, abyste vyvolali intenzivní růst zeleně a tím maximálně koncentrovali umělé světlo na květinu. Chcete-li to provést, udělejte pauzu o pár centimetrů od prvního výhonku, kdy se křoví silnější, zpomalí růst a posílí kořenový systém. Taková manipulace nepoškodí rostlinu, ale naopak ji zpevní, což bude mít pozitivní vliv na kvetení.

Ideální čas pro klíčení výhonků, leden nebo únor, za předpokladu, že místnost je vytápěna. Klíčky rostou v půdě s hnojem. Pro substrát se používá perlit nebo minerální vlna. Ve velkých skleníkových hospodářstvích se úspěšně používá způsob pěstování růžových keřů v rohožích, které jsou plněny různými užitečnými substráty.

Hlavním předpokladem pro úspěšné pěstování růží je dodržování všech technologií skladování sazenic, musí být spolehlivě chráněny před nízkými teplotami.

Vlhkost ve skleníku musí být nejméně 70%. A k dosažení takových ukazatelů je zavedeno kapající zavlažování. Důležitou roli hraje pravidelné vysílání místností, kde se množí sazenice. Pro tyto účely by měl být ve skleníku umístěn větrací systém.

Jaký druh růže by měl být vybrán pro následný prodej?

Pěstování růží na prodej nebude těžké, pokud bude řádně organizována péče a vybavit místnost, ve které bude růst královna. Faktem je, že hlavním úkolem úspěšné květinové činnosti je získání krásných pupenů kdykoli během roku. Proto při výběru různých druhů rostlin je třeba upřednostňovat ty druhy, které jsou vhodné pro vaše klimatické podmínky. Tyto odrůdy budou odolné vůči různým vadám a škůdcům.

Kromě toho je třeba vzít v úvahu ještě jeden bod, za jakých podmínek se má růst růže v skleníku nebo na místě.

Pokud je pěstování růží v sklenících, budou fungovat následující odrůdy:

 • Zorina (oranžový odstín);
 • Lepší časy (šarlatová barva);
 • Casanova (žlutá se zlatou);
 • Carina (jasně růžový odstín).

To je jen malá část běžných odrůd. Tito zástupci jsou odolní vůči různým vadám a škůdcům, které infikují květiny, a také nevyžadují mnoho osvětlení.

No, pokud máte v úmyslu pěstovat růže na prodej odrůd v otevřeném prostoru, pak pro tyto účely jsou vhodné tyto druhy růží:

 • čaj-hybrid;
 • zemní kryt;
 • polyanthic;
 • miniaturní;

V případě, že preferovaný způsob pěstování růží v otevřeném terénu, keře pro zimní zahradu královny pečlivě zabalené pomocí hilling zem a čekají každým křovím jehličnaté smrkové větve.

Pokud jde o výběr místa, kde se pěstují růže, mnoho květinářů se zkušenostmi doporučuje zvolit místo podle následujících parametrů:

 • místa, kde budou růže vysázeny, by neměly být vystaveny silnému větru;
 • každý růžový kousek musí být vystaven slunečnímu světlu minimálně 6 hodin;
 • půda pro růží musí být řádně hnojena;
 • v místech, kde se plánuje vytvořit místo růží, by neměly existovat žádné stromy nebo jiné různé struktury, které by mohly způsobit silné zatemnění;
 • po zalévání musí být voda zcela absorbována zemí.

Chcete-li získat krásné pupeny, je nutné provést včasné zalévání, hnojení a prořezávání, po takových manipulacích zahradní královna začíná růst rychleji a užívat si bohatého kvetení.

Jak postavit skleník pro pěstování růží

Výstavba skleníku pro pěstování růží je nejdůležitějším krokem k vytváření vlastního a výnosného podnikání. Proto musí být tento úkol přijat se vší zodpovědností.

K dnešnímu dni je velmi žádaný polykarbonátový pozinkovaný materiál, který má účinnou tepelnou izolaci. Takový stavební materiál dokonale rozptýlí světlo, což je velmi důležité při růstu růží ve skleníku a je schopné udržet potřebnou teplotu. Takový materiál navíc nehorí a nemá tak vynikající vlastnosti, jako je trvanlivost a trvanlivost v provozu.

Ve velké většině skleníků jsou instalovány do délky až 15 metrů a šířky až 5 metrů. Současně je nastaveno překrytí jedné desky, aby se dosáhlo rovnoměrného ohřevu celého prostoru. Pokud kvalitativně vystrojíte vše, podnikání růstových růží ve skleníku na prodej vám přinese výsledek po celý rok. Je pravda, že od prosince do února musí být budova vytápěna a také plné pokrytí.

Pevný skleník začíná základem, proto by se tomuto problému měla věnovat maximální pozornost. Výška soklu je minimálně 30 cm, což pomůže chránit růžové keře před zamrznutím.

Pokud jde o teplotní režim pro zahradní královnu, teplota ve skleníku by nikdy neměla klesnout pod 10 ° C. A když se malé výhony stanou kořenem, teplota by se měla postupně zvyšovat na 20 ° C. Obecně platí, že nejoptimálnější teplota dospělých růžových keřů je od 15 ° C do 18 ° C.

Tato technika se nazývá růst růží v uzavřené půdě pro řezání. Pokud správně stavíte skleník a dodržujete všechna pravidla pro pěstování růží, domácí podnikání s květinami nutně přinese dobrý a trvalý příjem.

Vytvořte podnikatelský plán

Pěstování růží jako podnikání s vlastními rukama je to docela ziskové povolání. Na začátku může člověk získat významný příjem nejen z prodeje květin, ale také z prodeje výhonků, semen z růží a dokonce i z prodeje okvětních lístků královny zahrady. Abyste však mohli začít vydělávat, musíte investovat do tohoto podnikání. Tak, jak vytvořit obchodní plán pro růst růží.

Chcete-li vytvořit svůj vlastní podnik na klíč, často nebude možné stačit vlastní kapitál. V takovém případě můžete využít vládní dotace, protože tento druh činnosti se rovná zemědělskému odvětví.

Hlavní výdaje budou hradeny následujícími položkami:

 1. získání požadovaného místa pro výstavbu skleníku;
 2. získání materiálu pro výstavbu nezbytných prostor;
 3. nákup dobrých sadeb, na který byste neměli mít peníze;
 4. nákup různých hnojiv a speciálních nástrojů pro péči o růžové keře;
 5. nákup zavlažovacího systému;
 6. instalace vytápění a osvětlení pro zimní čas;
 7. otevření "IP" nebo "LLC".

Ale pokud budete pěstovat růže po celý rok, pro které je vyžadován skleník, pak 1 čtverec. metr vám dá až 250 luxusních květin za rok.

Také je třeba vzít v úvahu, že v každé obchodní činnosti budou existovat určité ztráty. Při prodeji růží je zpravidla asi 15%. Takové neočekávané výdaje jsou však úspěšně kompenzovány dodatečnou realizací ve formě semenáčků nebo semen. Mimochodem, existují podniky, které kupují okvětní lístky růží pro další výrobu růžového oleje z tohoto materiálu. Proto se nepokoušejte rozdělit se s těmi květinami, které mírně ztratily svůj obchodovatelný vzhled, ale mohou být vždy realizovány jako okvětní lístky. Obecně platí, že návratnost takového podnikatelského projektu je rok a jeho ziskovost přesahuje 70%.

Jaké jiné květiny než růže mohou být pěstovány pro pozdější prodej

Často, začínající květináři, kteří chtějí změnit své oblíbené povolání na výnosný obchod, položte otázku, s výjimkou růže, která je nejprodávanější květinou. Faktem je, že ne každý nováček podnikatel může vytvořit podmínky, které jsou ideální pro růst růží. Od zahradního kouzelníka, velmi rozmarného a rozmarného. Ale pokud máte touhu prodat květiny, měli byste se podívat na tulipány nebo chryzantémy.

Tyto druhy květin jsou poměrně snadné udržovat a podle popularity jen trochu horší než královna zahrady. A jako začátek pro květinový obchod se tyto rostliny stanou nenahraditelnými.

Chcete-li stavět podnik, postup není komplikovaný, jak se to může zdát na první pohled. Aby však vaše podnikání bylo úspěšné, musíte přísně dodržovat všechna pravidla a nejdůležitější je pracovat neúnavně. A v takovém případě budete určitě úspěšní.

Pěstování růží ve skleníku na prodej

Ti, kteří se zabývají květinářstvím, vědí, že kytice jsou obzvláště ceněny během prázdnin a bohužel ne všechny spadnou do teplého letního období. Nechte si vynechat výhody, mnoho květin rostou v prodeji ve sklenících, včetně růží. Umělá údržba teploty a osvětlení umožňuje přijímat termofilní květiny iv zimě.

Hlavní body růžových skleníků

Nejvhodnější doba pro pěstování květin je začátek února. Po zahájení destilace na konci zimy bude možné odříznout růže před příští zimní mrazem. A pokud je v skleníku možnost instalovat vytápění a dodatečné osvětlení, květy na prodej budou připraveny i v zimních měsících.

Chcete-li získat vysoce kvalitní produkty, při pěstování růží ve skleníku, musíte kompetentně přistupovat k následujícím bodům:

 • řádně vybavit samotný skleník;
 • vyzvednout kvalitní půdu a vhodné odrůdy květin;
 • splnit požadavky na výsadbu sazenic;
 • zajistit řádnou péči o růžové keře;
 • provádět pravidelné prořezávání a řezání květin.

A samozřejmě, jedním z hlavních faktorů je dostupnost tržního trhu.

Skleníkové uspořádání

Rosa je velmi teplomilná v přírodě, proto je třeba dbát na vytvoření vhodného mikroklimatu. Při výběru materiálu pro skleníky doporučují zkušení pěstitelé květin, aby se zastavili na buněčném polykarbonátu - udržuje teplo dobře.

Aby nebyly zmrazeny sazenice, musí mít základ skleníku podsklepení nejméně 30 cm vysoký. Aby bylo zajištěno dostatečné osvětlení, stropy skleníku jsou vysoké.

Při růstu růží v zimě je nutné instalovat dodatečné osvětlení a topení ve skleníku. Budete také muset nainstalovat systém pro zalévání křovin (nejlépe je automatické zavlažování kvapky).

Výběr půdy a odrůd růží

Ve skleníku mohou růst růže:

 1. Na lůžkách. Půda by měla být v tomto případě obohacena hnojem, rašelinou a superfosfátem.
 2. V hrncích. Předběžně připravte substrát z 5 dílů rašeliny, 4 díly terčovité půdy a 1 díl čerstvého masa a udržujte je po dobu jednoho roku. Před vysazením přidejte minerální hnojiva a maso-kostní moučku.

Při výběru odrůd pro pěstování by se měla upřednostňovat oblíbená, ale ne příliš náladová, zejména pokud jste se poprvé zabývali obchodem na skleníku. Můžete začít s čaj-hybridní odrůdy nebo grandiflora. Je lepší zakoupit velkoobchodní pozemky s malou rezervou v případě smrti semenáčků.

Výsadba sazenic

Před výsadbou semenáčků vydržte ve vodě 12-14 hodin a odstraňte slabé výhonky. Zasazeno by mělo být v ohřáté zemi, ponechat místo roubování nad půdou.

Hustota výsadby závisí na nádheře vybrané odrůdy. V průměru 1 m2. zasazeno ze 4 až 10 keřů.

Péče o výsadbu růží ve skleníku

Kvůli všem sazenicím jsou kořeny, ve skleníku je nutné udržovat konstantní teplotu 10 stupňů Celsia. Během období květu se teplota sníží. Skleníky by měly být větrané a udržovat vlhkost kolem 70%.

Další péče spočívá v včasném krmení sazenic, uvolnění a mulčování půdy, napájení. V případě potřeby zajistěte dodatečné osvětlení křivek nebo naopak chráněte před přímými paprsky.

Provádění prořezávání a včasného řezání růží

K získání velkých pupenů se odstraní postranní výhonky spolu s pupeny vytvořenými na nich. Nechte jeden silný výstřel se třemi pupeny.

Při řezání růží na prodej (nejlépe ráno) na křoví je nutné ponechat dostatek zelené hmoty, aby se stimulovala tvorba nových výhonků.

Pěstování růží ve skleníku - krásné květiny po celý rok

Dnes rostoucí růže v skleníku na prodej se stala úspěšným a superziskového podnikání. V každém regionu existuje mnoho organizací a amatérských zahradníků, kteří se zabývají tímto druhem podnikání.

Foto růží s dlouhým kmenem pěstovaným ve skleníku

 • vysoká ziskovost;
 • schopnost prodávat produkty celoročně, bez ohledu na sezónu;
 • potřebu strávit poměrně vysoké pracovní síly.

Hlavní body, na které se podíváme

Samotný typ podnikání je již dlouho oblíbený. Zajímavé je, že největší zisk lze získat v zimě, kdy se náklady na údržbu skleníku zřejmě zvýší až na neuvěřitelné sazby, avšak cena květin se také zvyšuje.

Podnikatelský plán pro pěstování růží ve skleníku obsahuje následující ukazatele:

 • náklady na výstavbu skleníku;
 • náklady na skleníkové zařízení;
 • náklady na nákup sadeb;
 • náklady na nákup hnojiv;
 • placení mzdových pracovníků nebo vlastní.

Štíhlý řady růží

Zde se v zásadě a vše, co je třeba přidat do kategorie nákladů, ale kromě nich je také nutné poskytnout:

 • dostupnost prodejních trhů;
 • pravděpodobné kolísání cen v různých ročních obdobích.

Pěstování růží v podmínkách skleníku je také atraktivní, protože první květiny lze získat jen čtyři týdny po zasazení keřů. Konečná ziskovost tohoto druhu podnikání může dosáhnout sto procent, samozřejmě, pokud opravdu investujete do květin, a ne jen počkat, dokud nedají krásné pupeny.

Konkrétně, jak ukazují výpočty, konečný výnos dosahuje deset kilogramů zeleně od jednoho metru čtverečního plochy.

Velký skleník pro růží

Je však třeba poznamenat, že růst růží ve skleníku vyžaduje uspořádání vysokého skleníku, který umožní:

 • vytvořit v něm nezbytnou mikroklima;
 • pohybovat se volně během péče o rostliny.

Pokud budeme podrobněji diskutovat o mikroklimatu, měly by být charakterizovány následujícími ukazateli:

 • optimální teplota vzduchu;
 • optimální vlhkost;
 • dostupnost volného prostoru pro cirkulaci vzduchu, stejně jako optimální vzdálenost mezi pouzdry.

Technické uspořádání skleníku by mělo zahrnovat:

A co nejdříve - je velmi důležité zajistit správné množství hnojiv, které pozitivně ovlivní kvalitu rostlin, stejně jako rychlost jejich růstu.

Vyberte si různé rostliny

Velmi důležitá je správná volba růží. Zkušení chovatelé, aby to nebylo těžké, ale začátečník zahradník by doporučil nejprve věnovat pozornost odrůd, které se mohou snadno přizpůsobit podmínkám hotbeds.

Pěstování růží pro komerční účely

Dnes v naší zemi nejoblíbenější a nejoblíbenější mezi zahradníky jsou následující odrůdy:

 • Granát;
 • The Messenger;
 • Panna;
 • New Yorker;
 • Pascal;
 • Nordia;
 • Soraya;
 • Rose Gozhar;
 • Královna Alžběta a další.

Všichni jsou charakterizováni vysokými výnosy a v prvním roce jsou schopni produkovat méně než deset nebo dvanáct květů z jednoho keře.

Sběr a třídění růží

Všechny výše uvedené druhy růží jsou rozděleny do tří komoditních odrůd, v závislosti na délce stonku:

 • extra - délka stopky, včetně pupíku, není menší než 55 centimetrů;
 • první - ne méně než 35 centimetrů;
 • druhý - ne méně než 25 centimetrů.

Rada. Měli byste také vzít v úvahu barvu lahví, protože móda pro barvy se mění pravidelně, pokud se právě začínáte zabývat kultivací růží, je velmi důležité okamžitě dostat se do "trysky".

Nejoblíbenější jsou vždy tyto barvy růží:

Skleník s polstrovanými hadicemi

Z času na čas soutěží s jinými odstíny, například v posledních letech, poměrně vysoká poptávka po květinách následujících odstínů:

Zakládání růží a péče o ně

Pokud máte zájem o informace o tom, jak pěstovat růže v skleníku na prodej, je zde podrobný popis, návod, po kterém můžete vyrůst bezprecedentní sklizeň krásných květin. Vypadají skvěle i na fotografii.

Příprava půdy

Před výsadbou by měl keř řádně připravit půdu a oplodnit půdu. Zejména je nutné vykopat jámu ve skleníku, jehož hloubka bude nejméně šedesát centimetrů. Jámu je třeba naplnit živnou směsí, která vyplní půdu potřebnými minerálními látkami.

Péče o ruže se provádí ručně

Pro přípravu směsi použijte následující komponenty, které se těžko nacházejí (počet složek je dán ve specifických poměrech na sto čtverečních metrů půdy - pokud je váš skleník menší, pak snížíte objem součástí):

 • od dvou do tří tun hnoje;
 • jeden nebo dva tuny rašeliny;
 • od tří do čtyř kilogramů superfosfátu;
 • ze tří až čtyř kilogramů síranu amonného.

Všechny složky musí být důkladně promíchány, což umožní, aby všechny organické, výživné a minerální látky aktivovaly a vykazovaly maximální užitek.

Skleník se svítilnami

Všimněte si, že potřeba určitých živin z růží přímo závisí na vegetačním období.

To lze jasně vidět například v koncentraci dusíku v listech rostlin:

 • v květnu a červnu kolísá mezi 2,8-2,9% suché hmotnosti rostliny;
 • v červenci - srpnu - 3,0%;
 • a v září - opět o 2,9%.

Tato kolísání závisí na délce světelného dne a na aktivitě metabolických procesů vyskytujících se v rostlinách.

Požadovaná úroveň osvětlení

Technologie růstu růží ve skleníku, zejména pokud jde o celoroční kultivaci, zahrnuje uspořádání umělých zdrojů osvětlení. V tomto případě je třeba poznamenat, že rostliny netolerují silné, přímé sluneční světlo - vyhoří z nich, ztrácejí atraktivní barvu. Proto je nutné zajistit možnost částečného zatemnění skleníku.

Skleněný skleník s růží

Jako umělý zdroj světla se doporučuje používat lampy, které jsou speciálně navrženy pro skleníky. Pro ztemnění skleníku se používají obvyklé závěsy, což je neuvěřitelně výhodné a umožňuje efektivně upravit úroveň osvětlení místnosti.

Co jiného je třeba pro rostliny

Zvláštní pozornost by měla být věnována tomu, aby rostliny byly zásobovány vodou, zejména je doporučeno zajistit kapající zavlažování s dávkovačem. (viz také článek Automatické zavlažování skleníků: doporučení a doporučení)

Voda je nesmírně důležitá:

 • v prvním měsíci po výsadbě;
 • v horkých a vyčerpaných dnech.

Zkušení zahradníci vědí, jak důležité je ořezávat keře, protože jim umožňuje aktivovat jejich růst, a také poskytuje vzhled dobrých, krásných pupenů, ale nemůžete stříhat rostliny příliš nízké.

Rada. Nepřehřívejte vzduch ve skleníku, což negativně ovlivní rostliny a jejich zdraví, protože se květiny mohou odpařit a vítat.

Dobrá ventilace zaručuje dobrou sklizeň

Zkušení zahradníci vědí, že existuje několik základních způsobů větrání prostor, jejichž výběr závisí na několika faktorech, zejména:

 • od velikosti skleníku;
 • z finančních možností zahradníka.

Obecně platí, že existují dva hlavní typy skleníkových ventilací, které se úspěšně používají při pěstování růží:

 • horní větrání;
 • stínění.

První metoda se používá v teplé sezóně a druhá metoda se používá hlavně na podzim a v zimě. Screening, podle zahradníků, je nejlepší způsob, jak větrat místnosti, protože poskytuje potřebné množství čerstvého vzduchu a vytváří optimální mikroklímu ve skleníku.

Třídění růže po sklizni

Mimochodem, dobrá cirkulace vzduchu je zajištěna správným uspořádáním květin ve skleníku. Zvláště je nutné zajistit dostatečnou vzdálenost od vrcholu keřů ke střeše skleníku - měla by být nejméně dva metry. To je důvod, proč jsou vysoké růžové skleníky postavené na růží - aby zajistily dodatečnou cirkulaci vzduchu.

Některé tajemství získání krásných růží

Obvykle zahradníci, pro něž rostou růže v sklenících jako podnikatelé, se neradi podělí o své tajemství získání dobré úrody z několika důvodů:

 • aby se konkurenti neobjevili;
 • aby nedocházelo k jejich "jinxizaci";
 • je jen škoda mluvit o tom, kolik času a práce vynaložili na učení.

Budeme rádi sdílet některé tajemství, protože se nebojíme konkurence a také zlé oči. Takže často při pěstování popsaných barev se používá oxid uhličitý, který při spalování vytváří oxid uhličitý.

Pokyny pro jeho použití označují následující:

 • na skleníku, přes semenáčky je položen potrubní systém;
 • v některých místech existují místa pro nalévání vzniklého kondenzátu;
 • Při spalování oxidu uhličitého potrubí přivádějte oxid uhličitý.

Rada. Upozorňujeme, že množství oxidu uhličitého by nemělo překročit 0,07%, protože to již negativně ovlivní růst růží - rostliny nebudou schopny provádět fotosyntézu.

Pěstování růží ve skleníku má další tajemství.

Například následující bude účinná v chladné sezóně, kdy budou keřům postrádat přirozené světlo:

 • nákup sodíkových výbojek, jejichž výkon nepřesahuje 600 W;
 • Zapněte lampy několik hodin denně, v závislosti na intenzitě přirozeného světla a délce denního světla;
 • Není-li skleník vysoký, pak bude dostatek lampy ve 400 W.

Stojí za to věnovat pozornost a předcházet různým chorobám, mezi nimiž se nejčastěji projevuje takzvaná práškovitost.

Chcete-li bojovat proti němu, použijte sulfonát:

 • zahřejte;
 • toto bude produkovat síru par;
 • páry jsou optimálním nástrojem při ošetření plísní.

Použití sulfonátoru je však poněkud nebezpečné, a proto nezapomeňte dodržovat bezpečnostní pravidla, protože jejich zanedbání může vést k:

 • požár;
 • vzhled popálenin na rostlinách (pokud klesá čistá síra na listy a pupeny).

Rada. Sulfonát je doporučen pro použití při slabém osvětlení nebo v noci - to umožní sírovým kádím efektivněji zpracovat rostliny.
Ano, a výpadky keřů v denní době se nebudou provádět ve dvojicích.

Péče o růže v zimě

Pokud máte zájem o růst růží ve skleníku na prodej, pak věnujte zvláštní pozornost květinám v zimě, protože to je pak, že vyžadují nejen zvýšenou pozornost, ale také vám může přinést solidní finanční příjmy.

Minimální teplota vzduchu ve skleníku by měla být +5 stupňů Celsia.

Ovládání teploty v horké lávce je nutné neustále, zvláště pokud se rozhodnete je zasadit v zimě:

 • v den výsadby postačí teplota +1 stupně;
 • v příštích deseti dnech by teplota měla být +5 stupňů;
 • v následujících dnech musí být teplota vzduchu po několik dní postupně zvyšována, zvyšovat o dva až tři stupně, dokud nedosáhne 18 stupňů Celsia;
 • Jakmile se pupeny objeví, teplota se sníží na + 15 stupňů a postele se hojně zavlažují.

Taková kontrola teploty v skleníku v zimní sezóně poskytne následující ukazatele:

 • bezproblémové otevírání pupenů;
 • krásný tvar květin;
 • objem květiny.

Na závěr

Jak můžete vidět, růst růží je rušná činnost, nicméně s tím správným přístupem vám může přinést solidní příjem kdykoliv během roku. Dodržujte doporučení uvedené v článku a můžete rychle nejen splatit všechny vzniklé náklady, ale i vydělávat. (viz také článek Jak vytvořit skleník s vlastními rukama: průvodce krok za krokem)

Pěstování růží ve skleníku na prodej

To je docela možné vydělat na rostoucí růží, a ne špatné, což bylo dokázáno mnoha květinářství. A pokud se postaráte o adekvátní obchodní plán a neustálý prodej, růst rostlin v skleníku na prodej bude dobrým zdrojem zisku.

Pěstování růží ve skleníku

Obsah pokynů krok za krokem:

Na čem závisí úspěch?

Aby růstový proces byl úspěšný, musíte se postarat o následující důležité body:

 • správná volba odrůd;
 • použití vhodného substrátu;
 • dodržení požadované hustoty přistání, dalších důležitých pravidel;
 • příslušné zavlažování;
 • doplňkové krmení;
 • pravidelné řezání;
 • ořezávání.

Kromě toho musíte vypočítat počáteční investici a plánovaný příjem.

Fotografie rostoucích růží ve skleníku

Dávejte pozor! Pokud jste začátečník, omezte se na malé objemy, abyste se rychle dozvěděli všechny jemnosti otázky. V budoucnu lze stejný objem a příjem zvýšit - například vytvořením vlastního květinového salonu (bude vyžadovat registraci jako IP).

Co se týče daní, jsou ve vztahu k zemědělským produktům poměrně nízké (takže při přechodu na EUCN zaplatíte pouze 6% příjmu).

Základní požadavky na skleník

Pro růst růží je třeba vytvořit řadu podmínek

Rose se týká rozmarných plodin, protože je těžké růst v otevřené půdě. Ačkoli pokud rostou v skleníku růže, budete moci z toho profitovat bez ohledu na sezónní nebo klimatické podmínky. Ale skleníky, jak víte, jsou jiné. A pokud se spoléháte na skutečně dobrý zisk, nejvýnosnější a funkčnější možností bude struktura s povlakem z buněčného polykarbonátu.

Skleník pro růží

Uvnitř musí být základna s minimálně 30 centimetrovou základnou. Faktem je, že holé zemní růže zmrznou. Také se musíte postarat o zavlažování (v ideálním případě - automatický, typ kapání). Zima bude potřebovat vytápění a dodatečné osvětlení - ani tohle všechno neudělá. Pravděpodobně má smysl kupovat a instalovat solární panely. Ano, to je spojeno s významnými kapitálovými investicemi v počáteční fázi, ale poté nemusíte přeplňovat za elektřinu a trpět poruchami v elektrické síti.

Skleník by měl být dobře udržován

Dávejte pozor! Přibližně 70-80% úspěchu celé události závisí na tom, jak zodpovědně přistupujete k nákupu / výstavbě výstavby skleníku.

Počítáme počáteční investici fondů

V tomto ohledu je popsaný obchod mimořádně jasný a jednoduchý. Potřebujete vynaložit peníze na stavbu skleníku (pokud se o to nestaráte dříve) a jeho uspořádání, stejně jako na nákup sadby.

Zvažujeme například skleník o rozloze 100 m2. Buněčný uhličitan spolu s automatickým zavlažováním bude stát přibližně 2 300 rublů na čtvereční. Přidejte zde uspořádání topného systému, konstrukci nadstavby a dalších nezbytných zařízení k zabránění smrti rostlin. Náklady na čtverec musí být zpravidla vynásobeny dvěma, v důsledku čehož máme 4 600 rublů na metr čtvereční.

Ukázalo se, že pro počáteční investice do skleníkové výstavby o rozloze 100 m2. bude potřebovat asi 460 000 rublů. Ale za předpokladu, že začnete svou firmu od začátku.

Dávejte pozor! V případě potřeby můžete ušetřit na práci a materiál, ale pro zařízení, které přispívají k získání dobré sklizně a udržení požadované podmínky v zimním období, úspora je nepřijatelné.

Příjmy z prodeje růží

Také nemusíte ukládat na takový nákladový materiál, jako je výsadba materiálu. Je výhodnější koupit ho ve velkém množství než koupit několik křovin od různých prodejců. Pokud jste našli farmu, kde si můžete koupit správné množství křoví najednou, připravte se na zaplacení asi 230 rublů za kus. Chcete-li určit, kolik rostlin může být zasazeno ve skleníku, postupujte z toho, že na 1m 2. by nemělo být více než 4 keře. Proto, pro stavební plochu 100 metrů čtverečních. Je zapotřebí 4 000 rostlin. Nezapočítává se na 100% přežití - je lepší koupit materiál se zásobami (asi 100 jednotek). Dokonce i v případě, že dojde k dalším rostlinám, můžete je vysadit v otevřené půdě, abyste zvýšili výnos v létě.

Nakonec konstatujeme, že výsadbový materiál bude stát někde ve 115 000 rublů, a celkové počáteční náklady, resp. V 575 000 rublů.

První fáze. Vyberte odrůdy

Když je vše připraveno, přejděte k výběru nejvhodnějších růží. Ne každý odrůd se cítí dobře ve skleníku, což znamená, že pokud je výběr nedostatečný, budou mít pupeny nepravidelný tvar.

Následující typy růží se dokonale ukázaly:

 • miniaturní odrůdy;
 • grandiflora / floribunda;
 • čaj-hybrid.

Kvety, které se od nich získávají, se liší nejen kvalitou, ale také svým vynikajícím vzhledem. Také zvážit odolnost vůči různým chorobám (jako je například plíseň). Nejvíce odolné odrůdy zahrnují královnu Elizabeth a Rose Gaujard.

Když o tom mluvíme čaj hybridní plodiny, pak mezi nimi se ukázali být docela dobře:

Pěstování růží v sklenících: hlavní body a výpočet příjmů

Květenství růží spadá do letní sezóny, ale při vytváření optimálních podmínek ve skleníku můžete nejen obdivovat květiny po celý rok, ale také si vybudovat ziskové podnikání pro jejich prodej.

Pěstování růží je považováno za velmi výnosné podnikání, protože tyto květiny jsou velmi oblíbené a velkou poptávkou na květinových trzích. Abychom se však mohli začít rozvíjet, je nutné se naučit všechny jemnosti tohoto podnikání a růst růží správně.

Hlavní rysy růstových růží

Nejlepší čas začít růst květin je únor, pak plátky mohou být provedeny před prvním mrazem. A pokud budete skleník vybavit vytápěním a osvětlením, pak bude kvetení pokračovat po celý rok.

Pro kvalitní plodinu je třeba poskytnout všechny podmínky pro pěstování:

 • Proveďte správné uspořádání skleníku.
 • Vyberte primer s vysokou kvalitou a požadovanými barvami;
 • Zařízení v souladu s požadavky;
 • Řádná péče o rostliny;
 • Řezat a stříhat květiny pravidelně.

Pokud splníte všechny požadavky na pěstování, růže budou rozkvétány po celý rok.

Tvorba a uspořádání skleníku

Vytvoření obchodu začíná uspořádáním skleníku, záleží na tom, jak rostou květiny.

Před instalací skleníku byste měli zakládat základnu tak, aby nejvzdálenější lůžka nemrzaly. Optimální volbou je pásový podklad o výšce nejméně 30 cm.

Rám konstrukce je vyroben z kovu a pro nátěr se používá polykarbonátový plást.

Pěstování růží ve skleníku na prodej zajišťuje instalaci topného systému a dodatečného osvětlení pro zimní období. Koneckonců, tyto rostliny jsou lehké a teplomilné.

Optimální volbou pro zavlažování bude instalace automatického systému klesání, potom budou rostliny schopny přijmout požadované množství vody.

Chcete-li získat dobré kvetení, stojí za to pamatovat velikost skleníků pro růží. Nejlepším řešením je vytvořit délku 5 m, šířku 3,20 m a výšku 2,5 m. V takových skleníkových rostlinách se vysazují v poměru 10-15 sazenic na jeden metr čtvereční.

Optimální kultivary

Existuje mnoho odrůd růží, ale ne všichni mohou růst ve skleníku, část je určena pro pěstování venku. Při výběru sazenic byste se měli vzít v úvahu.

Správná odrůda rostlin je vybírána nejen u pupenů, ale také u chorob, kterým je odolná, zejména na plísně a na účinky různých škůdců.

U skleníku jsou nejčastějšími druhy Floribunda a Grandiflora, stejně jako čajové růže jsou ideální pro skleníkový šlechtění, s kterým můžete vyzdobit hotové kytice.

Z odrůd, které se nebojí škůdců, si můžete vybrat Rose Gozhar a královnu Elizabeth.

Hybridní odrůdy mají vysokou míru přežití, kromě toho mohou mít různé odstíny a pěstitel bude mít možnost vytvořit nové odrůdy. Mezi takové růže patří Carina, Baccara, Casanova, Pascali.

Existují odrůdy, které jsou vytvořeny speciálně pro chov ve skleníku a oni jsou malé - Malý flirt je červená a žlutá, Skarlet Gem, mají oranžový nádech a tajemství krásy - se silnou červenou barvu.

Nyní se objevují nové odrůdy, které mohou dobře růst a vytvářet plné pupeny v plném umělém světle, jsou vytvořeny speciálně pro skleníky.

Při výběru odrůd nezapomínejte na to, jak budou růst, zda budou schopni je vysadit nebo zda budou křoví mít nezávislý kořenový systém.

Na očkovaných křovidlech je počet pupenů menší, ale mají silné stonky a na jejich vlastním kořenovém systému je kvetoucí nejvíce, ale stonky mohou být trochu tenčí. A když používáte vakcínu, můžete vytvořit další příjmy z prodeje sazenic.

Pěstování růží

Růže ve skleníku mohou být pěstovány ve dvou odrůdách, v květináčích a na lůžkách.

Chcete-li růst na lůžkách v půdě, musíte přidat kravský hnoje, rašelinu a superfosfát. Po výsadbě je rostlina hojně napojena vodou z hadice, což pomůže kořenům sedět lépe v zemi.

A pro hrnce je půda připravena samostatně, za tímto účelem se smísí 5 dílů rašeliny, 4 části terčovité půdy a 1 díl hnojovice, které mají 1 rok. Do připravené směsi se přidá minerální hnojiva a masokostní moučka.

Pěstební materiál by měl být pečlivě uzavřen od chladu, pokud je skladování předpokládáno dlouhé, pak se doporučuje, aby byl prikopat a nechat místo pro roubování. Sazenice mohou být zabaleny nebo umístěny v krabicích, ale nemusíte je zavírat. Včasné postřikování čistou vodou zabrání ztrátě vlhkosti.

Před vysazením se stromky snižují na několik hodin do čisté a ustálené vody. Potom se ve vzdálenosti 20 cm od inokulace odříznou.

Výsadba rostlin se provádí v půdě, jejíž teplota není menší než 12 stupňů, a roubování by mělo být umístěno nad zemí ve výšce několika centimetrů. Všechny slabé a poškozené výhonky musí být odstraněny.

Pokud se výsadba provádí na volné půdě, mohou se prohloubit. Po zalévání se země usadí a zůstane ve správné výšce, aniž by odhalila kořeny. Naplnění sadenice by mělo být prováděno s opatrností, protože silná deprese rozptýlí hnilobu kořenů a při slabé výsadbě bude rostlina jednoduše vyčerpat.

Aby se udržela vlhkost a zabránilo se přemísťování plevelem, měly by být mulčové kýty. Ale u mulčovacích růží není možné použít dřevěnou kůru, ozdobné kameny a čerstvé piliny a také film černé barvy. Optimální mulčování je čerstvě kosená tráva a velké piliny.

Pěstování růží

Ve skleníku můžete růst nejen rostliny s vlastním kořenovým systémem, ale i vakcínové keře. K očkování můžete použít obyčejnou psí růži. Pěstování růží pomocí očkování umožňuje zachování nejlepších odrůd po mnoho let.

Správná inokulace rostliny probíhá následujícím způsobem:

 1. Pro základnu se používají růžové boky, které mají silný a vyvinutý kořenový systém;
 2. Na podzim jsou zasazeny do hrnce, ve kterém jsou smíchány 4 díly trávníku a 1 díl humusu, v průběhu zimních hrnců se sadbami jsou uloženy ve sklepě;
 3. 15. prosince můžete začít roubovat, protože hrnce jsou přeneseny do skleníku při teplotě 10 stupňů. Po 2 týdnech se šťáva začne pohybovat v rostlině, tentokrát je nejvhodnější pro roubování;
 4. Z hrdla populace se odstraní celá půda, pečlivě se odřízne nadzemní část a na krku se vytvoří řez asi 3 cm, po kterém jsou okraje ohnuté;
 5. Řezy z růží jsou zralé, vrchol a listy jsou odříznuty a řezník a kus dřeva jsou řezané z odřezků;
 6. Oko je pečlivě umístěno v řezu krku a zabaleno ve filmu;
 7. Řezy spadají do hrnců s rašelinou a jsou uzavřeny shora s filtrem, v hrncích je nutné udržovat vlhkost a teplotu 22 stupňů;
 8. Při vzhledu prvních listů se hrnce otevřou.

Jak péče o rostliny

Pěstování růží na prodej vyžaduje řádnou péči o rostliny. Vlhkost ve skleníku by měla činit nejméně 70% a optimální teplota je asi 20 stupňů, avšak v prosinci by měla být mezi 0 a +3 stupni.

V zimě je povinné dodatečné osvětlení a v létě se doporučuje sklízet skleníky, aby se nehořely rostliny. Půda po celý rok by měla být volná a vlhká, stejně jako absence plevele.

Růže ve skleníku by měly být pravidelně větrány a jednou za měsíc je třeba krmit krmením komplexními hnojivy.

Nadzemní část růží je velmi silně spojena s kořenovým systémem, což znamená, že zelená hmota by měla být minimálně poškozena, jinak se kořeny vyčerpávají a to může vést ke smrti celého křoví. Bohaté kvetení přímo závisí na síle rostliny.

Jeden rok musí být rostliny krmeny. Od května do října se používají potašové hnojiva a v době aktivního růstu stroužků se doporučuje vodnatý dusičnan amonný. Je nutné přidat minerální hnojiva.

Po každé řezání pupenců se postupně zavádějí minerální hnojiva a mulleinová infuze.

Během kultivace je nutné odstranit boční výhonky a nechat pouze jeden, na kterém se nacházejí 3-4 pupeny, brzy bude moci dát nové. A 45 dní po prořezání rostliny budou mít formu plně tvarovaných keřů s výhonky již připravenými k novému květu.

Při provádění prvního řezu by mělo být na křovině ponecháno velké množství zelených listů, což pomůže rychle vytvářet nové výhonky. Řez se strávil v ranních hodinách, v okamžiku začátku otevírání pupenů. Pokud je řez prováděn správně, pak z každého pouzdra bude možné okamžitě střílet na 12 pupenů.

Po řezání musí být květy spuštěny do studené vody nebo umístěny do speciální chladničky po dobu přibližně 12 hodin a teprve pak je poslat k prodeji.

Distribuční kanály

Podnikání růstových růží je schopno dosáhnout dobrých zisků po mnoho let, ale pro to je nutné vytvořit prodejní kanály. Zde byste měli nastavit cenu, za což byste měli srovnávat ceny s konkurenty. Novým v takovém podnikání je žádoucí snížit cenu.

Hromadné prodeje jsou velmi výnosné tržby, ale pro začátečníky je s nimi obtížné jednat, protože neexistují potřebné kanály a objem výrobků není příliš vysoký. Je žádoucí začít s květinovými stánky nebo pavilony.

Chcete-li vytvořit zákaznickou základnu, můžete vytvořit vlastní webové stránky a také odeslat reklamy.

Zisk z podnikání

Pěstování růží ve sklenících bude ziskem při správném vypracování podnikatelského plánu. K tomu je třeba správně vypočítat všechny náklady, které zahrnují:

 • výstavba a uspořádání skleníků;
 • nákup materiálu pro výsadbu;
 • nákup potřebného vybavení a vybavení pro péči o rostliny.

Podnikatelský záměr by měl také zahrnovat takové náklady, jako je pronájem pozemku, pokud není vlastní půda, voda, topení a elektřina a nákup hnojiv.

Co se týče zisků, je zde snadné vypočítat vše. Ve skleníku o rozloze 50 m². Přibližně 200 růžových křovin je vysazeno. S patřičnou péčí z každého křovíka můžete za jeden rok vypustit asi 250 pupenů, tj. Z celého skleníku bude každoročně sklizeno 50 000 pupenů připravených k prodeji.

Pokud prodáte za cenu 50 rublů za bud, pak za rok dostanete 2 500 000 rublů. Ale je to přibližný výpočet, protože každý křovin dá jiný počet pupenů a v procesu růstu růží ve skleníku mohou zemřít některé křoví.

Můžete zvýšit příjem prodejem sazenic, které mohou růst v tomto skleníku, a mohou být skladovány déle, na rozdíl od řezaných květin.

Jak požádat o podnikání

Majitelé soukromých pozemků nemohou být poprvé vydáváni, jelikož mohou celoročně pěstovat rostliny a nezaplatí za tuto daň. Ale existuje jedna nevýhoda, spolupráce se soukromými podnikateli bude muset získat nižší cenu, a prodávat zboží větším společnostem nebude fungovat.

Pro registraci je možné mít podobu IP nebo LLC a kvůli zapojení do zemědělských činností se sazba daně sníží o 6% z obdrženého zisku.

Pokud máte v úmyslu otevřít svůj vlastní pavilon, pak náklady na něj by měly být zahrnuty v obchodním plánu.

Otevření květinového podnikání vyžaduje nejen finanční investice, ale také tvrdou práci ve sklenících po celý rok. Rosa je rozmarná květina, která by měla být co nejšetrněji pečována, jen tehdy, kdyby byla potěšena bohatým a kvalitním květem.