Výnosy a výdaje v obchodě s potravinami

Musím říci, provádět výpočty předpokládaných příjmů a výdajů z obchodu s potravinami, je velmi obtížné, protože je ovlivněna mnoha faktory: umístění úložiště, mentalita místních obyvatel, stejně jako její příjem, velikost úložiště a tucet dalších faktorech.

Ale přesto vám pro vás vypočítám průměrné hodnoty.

Výdaje na skladování produktů

Zpočátku chci rozdělit výdaje na potraviny na jednorázové a trvalé:

Jednorázové náklady na obchod s potravinami

 1. Kosmetické opravy prostor. Je možné, že budete muset provést kosmetickou opravu pronajaté plochy. Pokud nepotřebujete opravu v super-evropské kvalitě, stačí 60 000 rublů;
 2. Vchodové vybavení obchodů. Kromě kosmetických oprav budete potřebovat upřesnit vstup do obchodu s potravinami, za tímto účelem bude trvat asi 20 000 rublů;
 3. Vývěsní štít. V závislosti na vašich preferencích musíte objednat značku pro obchod. Jeho cena bude asi 10 000 rublů. Podrobnější informace naleznete v článku "Reklama v obchodě s potravinami".
 4. Stender. Totéž platí pro reklamu a její průměrná cena je 5000 rublů;
 5. Obchodní zařízení. Zde vše závisí na rozmanitosti zařízení, na prostoru místnosti a také na výrobci obchodního vybavení. Ale pro obchod v 50 m². zařízení bude stát zhruba 100 000 rublů. Přestože to samozřejmě závisí na modulech, které nainstalujete, a na některých pozicích, které můžete ušetřit. Přestože, jak jsem již řekl v samotném podnikatelském plánu, nestojí za to,
 6. CCP (pokladní zařízení). V závislosti na dani budou muset koupit pokladnu Nebo NIM (Cheko-psací stroj průměrná cena 7000 rublů.) (Průměrné náklady na 20 tisíc rublů.);
 7. Nákupní košíky. Pokud je obchod samoobslužný, je takové příslušenství povinné. Cena soupravy je asi 8000 rublů;
 8. Pracovní nástroj. Tato kategorie bude stát kolem 10 000 rublů;
 9. Nákup zboží. U zboží přidělíme 1 000 000 rbl.

Celkem jednorázové jednorázové výdaje se vybírají za 1 233 000 rub. Připomínám vám, že některé z položek, které vám jsou obecně uvedeny, nemusí být potřeba a naopak, v případě většího území se zvýší velikost jednorázových výdajů v obchodě s potravinami.

Zde jsem nezohlednil registraci formy vlastnictví a získal licenci na alkohol. Pokud tyto náklady uhradíte, bude to stát dalších 250 000 rublů. (licence na alkohol na dobu 5 let).

Kromě uvedeného vybavení můžete také potřebovat další: úschovna za peníze, krabici za peníze atd.

Pravidelné náklady na obchod s potravinami

Nyní hovoříme o nákladech, které bude trvale uskladňovat:

 1. Prostory k pronájmu. V případě, že nemáte své vlastní prostory, budete si je muset pronajmout a zaplatit nájem měsíčně. Průměrné náklady na pronájem obchodního prostoru jsou asi 1000 rublů. (ačkoli se dívá, v jakém městě a určitém místě, jeho velikost může být a 2500 rublů.). Ve svém městě mám průměr. Při pronájmu 1000 rublů. náklady na obchod s potravinami budou 50 000 rublů. za měsíc (za 50 m²);
 2. Daně. Vše závisí na zdanění, které si zvolíte, na obchod, nejlepší možnosti UTII a USN. Na UTII bude daň asi 25 000 za měsíc. Na účet USN můžete vypočítat pouze částku příjmu z obchodu s potravinami;
 3. Mzdy. V závislosti na tom, zda je obchod nepřetržitě nebo ne, bude záviset počet zaměstnanců: 2 prodejci na směnu + nakladač + čistič. Celodenní práce na mzdě bude asi 180 000 rublů;
 4. Platby zaměstnancům. Celkový počet odečtů pro FIU, MHIF, FSS bude asi 30%, tj. 54 000 rublů;
 5. Údržba běžného účtu asi 1500 rublů. (se všemi platbami);
 6. Reklama. Reklama by měla být řešena měsíčně a náklady na něj nejméně 10 000 rublů.
 7. Jiné nepředvídatelné události 10 000 rub.

Celkové fixní náklady činily 330 500 rublů.

Průměrná přirážka na výrobky je v průměru 30%

Nyní zjistíme, jaký příjem pochází z obchodu s potravinami:

Výnosy z obchodu s potravinami

Výpočet výdajů jsem vzal z výpočtu celodenní práce a následně i výnosy budou vypočítány z výpočtu celoročních prací:

 • V průměru za denní směnu jsou příjmy z obchodu s potravinami asi 40 000 rublů. (opět vše závisí na řadě faktorů, ale odvodil jsem průměrnou hodnotu);
 • V průměru je výnos pro noční směnu přibližně 15 000 rublů.

Získáme, že za jeden den příjmy ze skladů produktů činí 55 000 rbl. za měsíc: 55 000 * 30 = 1 650 000 rublů.

Ziskovost obchodu s potravinami

Nyní, když už máte živé údaje na ruce, můžete vypočítat ziskovost obchodu s potravinami:

Měsíční výdaje: 330 500 rublů.

Měsíční příjmy: 1 650 000 rublů.

Označení výrobků v průměru o 30%

Vypočítáme zisk z prodeje: 1 650 000 * 30% = 495 000 rublů.

Čistý zisk v obchodě s potravinami: 495 000 - 330 500 = 164 500 rublů. za měsíc.

Zde jsou výpočty pro sklad 50 metrů čtverečních, i když samozřejmě v každém jednotlivém případě se čísla změní a přesněji bude možné je vypočítat pouze na místě.

V tomto případě dokončím článek, pokud máte nějaké dotazy, napište je do komentářů nebo do skupiny sociálních sítí "Obchodní tajemství pro začátečníky".

Vlastní obchod: obchod s potravinami. Podnikatelský plán pro obchod s potravinami

Konečně jste se rozhodli otevřít podnikání, ale nevíte, co začít a jak si uvědomit? Nebojte se, nyní tuto situaci napravíme. Podle statistik většina lidí uvažuje o otevření obchodu s potravinami, jehož obchodní plán je rozvíjen podle zvláštního systému. Důvodem pro takovou popularitu tohoto směru je, že lidé budou vždy chtít jíst, což znamená, že jídlo bude v ceně.

Nezapomeňte, že obchod v potravinářských výrobcích - nejkonkurenceschopnější segment trhu, a proto budete muset strávit spoustu času a peněz, aby rozvíjely koncepci úložiště. Pouze tímto způsobem budete mít šanci získat oporu a získat mnohem požadovaný zisk.

Výhody této činnosti

 1. Velký trh, který lze snadno předvídat. Jednou ze základních lidských potřeb je jídlo. V takovém případě se trh s potravinami bude rozvíjet a rozšiřovat. Chcete-li získat dobrý zisk, nemusíte otevřít supermarket, někdy je malý obchod uvnitř bloku zcela oprávněný.
 2. Snadno v sortimentu. Za prvé, stačí koupit malý počet různých zboží a po otevření opravit odrůdu. Můžete procházet podobnými obchody a provádět skryté výzkumy.
 3. Dokonale vyvinutý systém dodávek výrobků. Vlastníci nebo jiní zaměstnanci obchodu nebudou muset cestovat za zboží, protože téměř všichni velkoobchodní dodavatelé dodávají své zboží k místu prodeje samostatně.
 4. Nemusíte mít velké množství zboží v rezervě, protože můžete podávat žádosti i několikrát týdně.
 5. Nemusíte se obávat kvůli inflaci, protože ceny vzrůstají v poměru k ní. Sledujete nárůst cen surovin, současně zvyšujete ceny zboží, nakonec nic neztrácejte.

Nevýhody tohoto podnikání

 1. Každý den najdete velké množství práce, které souvisí s nákupem a příjemem zboží. V zásadě se zisk skládá přesně z prodaného objemu a nikoliv z dodatečného poplatku, protože není větší než 25%.
 2. Prakticky každý obchod má nedostatek. To se děje v důsledku bezohledné kupující, a to zejména pokud máte obchod, což znamená, samoobsluhu, krádeže zaměstnanců, vady v okamžiku převzetí zboží, Chyby při prodeji atd V tomto případě se doporučuje stanovit odpovědnost za zaměstnance.
 3. Je nutné neustále sledovat trvanlivost zboží. Chcete-li mít mezi zákazníky dobrou pověst, nikdy by neměly na vašich pultech vypršet výrobky. Stojí za to sledovat to neustále a odstraňovat nestandardní produkty. Někteří dodavatelé mohou převzít většinu těchto produktů. Zbytek má negativní vliv na vaše zisky.
 4. Neustálé sledování příslušnými orgány. Některé produkty, zejména alkohol, podléhají přísným pravidlům. Docela často, kvůli lidskému faktoru, služby zjistí v sobě porušení a budete muset zaplatit značné pokuty.
 5. Výše příjmu přímo závisí na umístění vašeho obchodu s potravinami. Pokud jste vybrali neúspěšné místo nebo organizovali své podnikání společně s podobnými podniky, pravděpodobně byste neměli očekávat značné zisky.

První fáze

Obchod s potravinami je obchod, který zahrnuje výběr místa s dostatečným počtem zákazníků. Pokud vaše prostory nejsou k dispozici, je nutné začít s výběrem možných nájemních míst. V tomto případě existuje několik možností:

 1. Malý pokoj, který se nachází v rezidenčních oblastech města. Obecně platí, že takové body jsou vypočteny pro kupující, kteří žijí v nejbližších domech. Pokud jde o zboží, nejdůležitější je zaměřit se na každodenní poptávku, konkrétně na chléb, mléčné výrobky, cigarety, alkohol atd. Zisk v tomto případě je nevýznamný, ale stabilní, což umožňuje vypočítat objem prodeje. Můžete vytvořit malý obchodní pavilon se svými vlastními rukama. V takovém případě to bude vypadat jako stánku nebo stánku. Plus
 2. Takovým řešením je absence nájemného a snadná doprava na jiné místo. Pokud oblast již má podobný obchod, úspěch vašeho podnikání může být poskytnut pouze tehdy, pokud poskytnete nejlepší nebo nejlevnější zboží.
 3. Velké obchody uvnitř čtvrtí, které mají podlahovou plochu více než 100 m 2. Hlavní výhodou této možnosti je, že můžete organizovat mini supermarket, což znamená samoobsluhu. Navíc tato praxe naznačuje, že obchody s přepážkou přinášejí dvakrát méně zisku než mini supermarkety. Je důležité si uvědomit, že nedůstojný obchod znamená velký startovací kapitál. Doporučuje se zvážit skutečnost, že takové obchody mohou být nerentabilní, takže před zahájením podnikání je třeba analyzovat možný tok zákazníků.
 4. Můžete otevřít obchod s potravinami - franchising, tedy pobočku dobře známé značky sítě. V takovém případě můžete získat pomoc od společnosti, která vlastní obchody. Ale budete muset splnit všechny jejich požadavky.
 5. Malé obchody, které se nacházejí v blízkosti dopravních uzlů. Tyto prodejny se zaměřují především na jednorázové nákupy, alkohol a cigarety. Kvůli velkému počtu konkurentů je dosažení zisku v tomto případě možné, pokud prodáváte něco neobvyklého a jedinečného, ​​například čerstvého pečiva. Obecně platí, že pokud se rozhodnete následovat tuto cestu, nejprve přijde koncept vašeho podnikání.

Druhá fáze

Je čas zjistit nejdůležitější informace - kolik peněz potřebujete k otevření obchodu s potravinami. Chcete-li to udělat, musíte vědět:

 1. Kolik to bude stát za pronájem pokoje nebo kolik peněz vynaložíte na jeho výstavbu.
 2. Pokud znáte oblast a koncept podnikání, můžete začít plánovat, které zařízení bude použito. Tato otázka je velmi důležitá, protože bude vyžadovat většinu počátečního kapitálu.
 3. Dobře zvolená místnost může vyřešit mnoho problémů, například již má požární poplach, hygienické požadavky atd. Díky tomu máte okamžitě mnoho otázek a problémy s regulačními orgány budou vyřešeny velmi rychle.

Možné vybavení

V této otázce stojí za to, aby se zabývala samostatně, jelikož obchod s potravinami je podnik, který do značné míry závisí na správně vybraném zařízení. Obecně lze jej rozdělit do 3 skupin:

 1. Obvyklé regály a pulty, které jsou vyrobeny v dílnách. Když je objednáte, ujistěte se, že jsou univerzální, takže je můžete snadno prodávat nebo je použít jinde.
 2. Hotové zařízení, které se prodává ve specializovaných prodejnách. Zahrnuje například mrazničky. Při výběru je třeba věnovat pozornost nejen nákladům v daném okamžiku, ale také budoucí ekonomice, tj spotřebě elektrické energie atd.
 3. Zařízení, které dodávají dodavatelé. Patří sem například komory pro prodej nápojů atd. To je samozřejmě významný přínos, ale nebudete mít právo ukládat na svém pultu další zboží.

Hlavní zařízení pro obchod s potravinami: ledničky, čítače, pokladny, váhy, různá zařízení, například nože, desky atd.

Hlavní body podnikatelského plánu

Dokonce ani zkušený podnikatel se nikdy nedostane do práce, aniž by vykonával důležité věci, pouze abyste mohli otevřít obchod s potravinami. Podnikatelský plán je prvním důležitým předpokladem pro snadnější rozvíjení svého vlastního.

 1. Organizační část. Nejprve je třeba podrobně definovat a popsat ve svém obchodním plánu, která konkrétní obchodní společnost otevřete: samostatný obchod nebo přepážku ve velkém nákupním centru. Doporučujeme zvážit proces otevření počitadla s prodejní plochou, která bude shodná s velikostí obchodu.

Chcete-li otevřít, budete potřebovat obchodní a chladicí zařízení, stejně jako dávku zboží. Obecně to bude vyžadovat od 1 do 5 tisíc eur.

2. Registrace obchodu. Podnikatelský plán pavilonu výrobků zahrnuje dvě možnosti registrace:

 • Individuální podnikatel;
 • LLC je společnost s ručením omezeným.

V prvním případě, pokud existují dluhy, pak může být veškerá vaše nemovitost zabavena pro jejich splacení. Ve druhé variantě podnikatel vykonává pouze základní kapitál. Nyní zůstává pochopit, kolik obchod přináší produkty, a je výhodné otevřít takovou firmu.

Třetí etapa

Po dokončení prvních dvou etap jste se dozvěděli, kolik peněz potřebujete k otevření obchodního domu s potravinami, a můžete začít podnikat s papírem. První věc, kterou musíte udělat, je zaregistrovat vaši firmu. Pokud máte finanční příležitosti, použijte pomoc právnické firmy, která bude zpracovávat celou dokumentaci.

V takovém případě můžete mít jistotu, že vše bude provedeno správně a legálně. Navíc díky účasti těchto společností budete mít čas dělat prodejnu a hledat dodavatele.

Nemyslete si, že pokud dáte signál, abyste otevřeli obchod, dodavatelé sami vám přijedou nabídnout své zboží. Je lepší nechat na to počkat a začít volat velké základny na vlastní pěst. Díky tomu budete schopni najít levnější a nejkvalitnější zboží a současně ušetřit hodně.

V této fázi přípravy obchodu pro otevření musíte vytvořit a přemýšlet přes celou řadu. Praxe ukazuje, že poprvé nelze popsat nomenklaturu, takže si zvolte podle zásady "jen trochu". Když bude otevřen obchod s potravinami, jehož obchodní plán se již budete muset vyvíjet, budete moci experimentovat a vyzvednout svůj jedinečný sortiment zboží.

Je velmi důležité najít produkty, které budou jedinečné, jediný způsob, jak přilákat kupující. Může se jednat např. O čerstvé pečivo, domácí vareniky, neobvyklé dezerty atd.

Také v tomto okamžiku byste měli najmout účetního. Může se jednat např. O pracovníka, který bude pracovat pro vás, nebo o kontakt s agenturou, ale za to budete muset zaplatit řádnou částku. Kromě toho stojí za to, abyste si našli čas. Nepokládejte to jako irelevantní, protože to velmi závisí na tom.

Jak udělat obchod výhodný?

Je velmi důležité vědět, do jaké míry profituje obchod s potravinami a co je třeba udělat, aby se zvýšilo. Obchod může být ziskový pouze v případě, že najdete svého kupce. K tomu musíte vyniknout na pozadí vašich konkurentů, protože máte k dispozici 2 možnosti pro rozvoj:

 1. Nabídněte zákazníkům jedinečné produkty. Již jsme o tom mluvili dříve.
 2. Poskytněte kvalitní služby. Bohužel dnes je těžké najít instituci, kde se zaměstnanci usměje a slušně komunikují se svými zákazníky. To potvrzuje skutečnost, že volba personálu by měla být řešena se zvláštní odpovědností. Přemýšlejte o tom, chcete jít do obchodu, ve kterém jste byli podvedeni a podváděni. Proto při výběru personálu zváží vzhled zaměstnanců, jejich způsob komunikace, postoj k zboží a práci, disciplínu a absenci špatných návyků.

V této fázi je v zásadě vše připraveno a můžete otevřít obchod s potravinami, jehož obchodní plán by měl být plně realizován.

Reklama - motor pokroku

Jak víte, žádný podnik nebude úspěšný, pokud nezaregistrujete podporu reklamy. Doporučuje se, aby fungovala v několika směrech najednou. Může se jednat např. O brožury, reklamu v rozhlase, televizi a samozřejmě o slovo z úst. Při vývoji brožur zvážte, co by bylo dobré, kdyby byly psány o získávání informací o kvalitním zboží, slevách atd.

Důvody, proč malé obchody nemohou konkurovat velkým sítím:

 1. Pro velké dodavatele budou velké obchody mít výraznou slevu.
 2. Velké obchody se mohou pochlubit širokým rozsahem a možnými prodlevami při nákupu.
 3. Ve velkých sítích je nábor více zodpovědný, a to i při organizaci některých odlitků. To poskytuje lepší služby.

Odhadovaný výpočet: průměrné tržby v obchodě s potravinami

Vezměme průměrnou rodinu a po analýze článku výdajů lze usoudit, že 30 až 50% rodinného rozpočtu jde na jídlo. Každý podnikatel musí pochopit a vypočítat, kolik obchod s potravinami přináší.

Zvažte situaci, která nám pomůže odpovědět na tuto otázku. Take okres nebo vesnici, která má asi 1500 obyvatel. Nyní musíme stanovit jejich měsíční příjem, ať je to malé množství - 6000 rublů. Chcete-li zjistit přesné číslo vašeho regionu, použijte vytvořené statistiky. Pokud znáte všechna tato čísla, můžete určit objem trhu produktů. Chcete-li to udělat, jednoduše vynásobte čísla 1500x6000x30% = 2,7 milionu rublů za měsíc.

Pokud se domníváte, že průměrná známka je 20%, pak měsíčně váš obchod přinese asi 300 tisíc rublů. Nyní, abyste mohli vypočítat čistý zisk, musíte vzít v úvahu mzdy zaměstnanců a nájemné v prostorách. Například, na platy pro prodejce, účetní a ředitel budete utrácet přibližně 70 tisíc a někde 50 tisíc k pronájmu. V důsledku toho bude tržby obchodu s potravinami činit 180 tisíc.

Závěr

Nyní znáte všechny potřebné informace pro uspořádání obchodu. Všimněte si, že takový podnik vyžaduje odpovědnost a neustálé sledování. Například měsíční audit v obchodě s potravinami je povinným postupem, protože je třeba sledovat ziskovost a úspěšnost vašich investic.

Ziskovost obchodu s potravinami

Dobrý den pro všechny návštěvníky blogu "Moje podnikání"! Pokračujeme v obchodování s potravinami - dnes budeme hovořit o nákladech a příjmech obchodu s potravinami a vypočítat jeho ziskovost.

V tomto článku uvádíme pouze přibližný výpočet ziskovosti obchodu s potravinami. V reálných podmínkách, individuálně pro každého, může být tento výpočet ovlivněn množstvím různých faktorů, jako je umístění obchodu, typ kupujících a další ukazatele.

Abychom mohli vypočítat ziskovost našeho podnikání ve formě obchodu s potravinami, musíme nejprve vypočítat veškeré výdaje a výnosy.

Zvažte náklady na obchod s potravinami

Když otevřete obchod s potravinami, budete muset nejprve zaplatit poměrně obratnou částku, abyste mohli organizovat obchod. Vypočítejte přibližné náklady, které se dostanou do této částky (zvažte jednorázové náklady):

 • Registrace formy vlastnictví a získání licence na alkohol nás bude stát asi 250 tisíc rublů. Náklady na vydávání licencí nejsou jednorázové, licence se vydává na dobu pěti let a může být prodloužena.
 • Malá oprava prostor pod obchodem s potravinami. Bez ohledu na to, co jsme neměli, budeme muset být připraveni na pohodlnou práci v něm. Venku, v blízkosti obchodu, nezapomeňte vytvořit přijatelný vzhled. Řekneme nepravděpodobnou opravu asi 70 tisíc rublů.
 • Prodejna vybavení - zde nakupujeme propagační materiály - pilíř a nápis - 15 tisíc rublů. Zařízení pro obchod má široký rozsah cen, vezmeme průměr pro malý obchod s potravinami a omezíme se na 100 tisíc rublů. Koše, pracovní pomůcky, hotovostní zařízení nás budou stát alespoň 40 tisíc rublů.
 • Na zboží, které utratíme 1 milion rublů.

Celkem je 1,475,000 rublů. Toto jsou všechny počáteční náklady při otevření obchodu. Samozřejmě, že vás nemusí všechny položky potřebovat. Můžete výrazně snížit částku, pokud si nekoupíte licenci na alkohol, namísto pokladny použijte NIM - kontrolní stroj, snížíte výši nákupu zboží.

Zvažte konstantní náklady

Po uspořádání obchodu a uvedení obchodu s potravinami dojde v každém případě ke stálým nákladům. Je jasné, že budou pro různé podnikatele velmi rozdílné. Vezměte pouze jeden pokoj pro obchod - to může být v majetku nebo v pronájmu. Uveďme přibližný seznam fixních nákladů:

 • Pronájem. Zde uvážíme průměrnou plochu prostor. V průměru to není levnější než 1000 rublů za měsíc na jeden čtvereční metr. Pokoj je 50 metrů čtverečních. metrů bude stát asi 50 tisíc. za měsíc.
 • Plat zaměstnancům obchodu. Obvykle má obchod dva prodejce, nakladač a čistící žena. Jejich mzdy budou asi 120 000 za měsíc.
 • Výdaje na zdanění a odpočty pro pracovníky. Daně budou asi 25 tisíc rublů. Pro pracovní odpočty bude asi třicet procent platu - v našem případě to je 36 tisíc rublů měsíčně.
 • Výdaje na bankovní služby pro obsluhu běžného účtu nebudou vyšší než 2000 rub. v měsících.
 • Při propagaci také musíte vždy ušetřit peníze. Vybíráme 10 tisíc rublů v měsících. pro tyto účely.
 • Vždy jsou neočekávané výdaje a necháme je 10 tisíc rublů měsíčně.

Podařilo se nám to 253 tis měsíčních fixních nákladů.

Odhad tržeb z obchodu

Obvykle je marže pro zboží v obchodě s potravinami přibližně 30%. Na alkoholické výrobky 50%.

Vezměte průměrné denní výnosy z obchodu - 80 tisíc rublů denně (výrobky + alkoholové výrobky).

Z nich jsou výrobky 50 000 rublů a alkoholické výrobky jsou 30 000 rublů.

20 000 * 30 = 600 000 rublů měsíčně pochází z prodeje produktů.

30 000 * 30 = 900 000 rublů za měsíc pochází z prodeje alkoholických nápojů.

Celkový příjem činí 1 500 000 rublů.

Výpočet ziskovosti z přijatých dat

Pro výpočet ziskovosti podniku používáme pouze fixní náklady a zisky z podnikání. V našem případě:

Zisk z produktů: 1 500 000 * 30% = 180 000 rublů.

Zisk z alkoholu: 900 000 * 50% = 450 000 rublů.

Celkový zisk činí 180 000 + 450 000 = 630 000 rublů.

Pro výpočet čistého zisku odečteme z této měsíční spotřeby: 630 000 - 253 000 = 377 000 rublů.

Tak jsme vypočítali. Samozřejmě, je to velmi přibližné, může to záviset na sezónnosti, městě a dalších faktorech. Totéž je režim obchodu. Obchod s hodinami má více příjmů, ale náklady na zaměstnance budou více.

Podnikatelský plán pro obchod s potravinami

Představujeme Vám standardní obchodní plán (studie proveditelnosti) o otevření obchodu s potravinami s postupnou dostupností. Tento podnikatelský plán může sloužit jako příklad pro získání úvěrových prostředků v bance, státní podporu nebo přitažlivost soukromých investic.

Nabízíme studium typického podnikatelského záměru pro otevření obchodu s občerstvením v městech s počtem obyvatel více než 600 tisíc lidí.

Popis projektu

 • Počet obyvatel města: 600 tisíc lidí;
 • Obchodní formát: obchod s počítadlem;
 • Umístění obchodního domu: prostor pro spaní města;
 • Typ nemovitosti: budova ve vlastnictví, pozemek v pronájmu;
 • Pracovní doba: 10:00 - 20:00;
 • Počet pracovních míst: 4 prodejci;
 • Zdroje financování: vlastní zdroje - 590 tisíc rublů; půjčky (soukromé investice) - 2 miliony rublů.

Klíčové ukazatele výkonu

 • Měsíční zisk = 118 580 rublů;
 • Ziskovost = 11,7%;
 • Návrat = 21 měsíců.

Kolik peněz potřebujete k otevření obchodu s potravinami?

Seznam počátečních nákladů:

Jaký daňový systém si vyberete pro registraci podniků. Kód OKVED

Organizační a právní formou bude individuální podnikání. Pro obchod s potravinami je stanoven kód OKVED 52.1: "Maloobchod v nespecializovaných prodejnách".

Jako daňový systém se použije jediná daň z příjmů z příjmů (UTII). Výše daně se vypočte podle vzorce: 15% * (1800 (základní výnos) * m²) * k1 * k2. Koeficient k2 pro maloobchodní potraviny na území regionu Ulyanovsk je 0,6; k1 - koeficient deflátoru v roce 2013 se rovná 1,569. Plánovaný prodejní prostor obchodu s potravinami činí 58 m2. V důsledku výpočtů bude částka daně 14 751 rublů měsíčně.

Umístění našeho obchodu: spací prostor města, sektor vícepodlažních nových budov.

Jaké dokumenty potřebujete k otevření obchodu s potravinami

V současné době byly zahájeny praktické aktivity k realizaci projektu:

 1. Registrace jednotlivých podniků v daňové službě;
 2. Bylo dohodnuto umístění skladu produktů s KUMI. Byl vybrán balíček dokumentů k pronájmu obecního pozemku o rozloze 120 m2. Odhadovaná doba pronájmu je 5 let při registraci v Rosreestru. Nájemné činí 96 tisíc rublů ročně;
 3. Nalezla společnost, která vyrábí obchody na klíč za příznivých podmínek.

Provozní režim organizace se plánuje nastavit od 10:00 do 20:00 hodin.

Plánovaný počet zaměstnanců bude zahrnovat 4 prodejce.

Popis výrobků a služeb

Průměrná přirážka na potravinářské výrobky bude 20%:

 • Dodatečný poplatek za základní zboží není vyšší než 15%;
 • Dodatečný poplatek za ovoce a zeleninu ne více než 30%;
 • Zisk pro produkty s nízkým obsahem alkoholu není vyšší než 30%.

Dodavateli základního zboží budou především místní producenti. Mezi tyto produkty patří: vejce, tvaroh, mléko, zakysaná smetana, chléb a pečivo, mouka, sýr, klobásy atd.

Vzhledem k tomu, že jednotliví podnikatelé nemají právo obchodovat se silnými alkoholovými výrobky, prodej lihovin se bude provádět poskytováním nájemního prostoru pro licencované subjekty.

Sortiment zboží

Struktura sortimentu zboží může být prezentována ve formě diagramu:

Hlavními návštěvníky prodejny budou obyvatelé spacího prostoru, protože to bude jediný obchod v pěší vzdálenosti v okruhu 200 metrů. Předpokládá se, že každý obyvatel okresu může dojít k obchodu pouze za 1-2 minuty.

Kolik můžete vydělat za prodej produktů

Odhadovaný počet návštěvníků (tržní kapacita)

V sektoru, kde má být obchod s potravinami plánováno, je zde 6 devětpodlažních domů s celkovou dospělostí (od 16 let) kolem 3 000 lidí. Předpokládá se, že denní obchod s potravinami navštíví 10% obyvatel nebo 300 lidí denně. Vzhledem k tomu, že obchod není určen pro velké množství nákupů (jako u samoobslužných hypermarketů), průměrná kontrola v našem obchodě bude přibližně 200 rublů na osobu.

Celkový odhadovaný příjem za den - 60 000 rublů. Tyto ukazatele však nebudou okamžitě dosaženy. Proto předáme takzvaný plán pro dosažení navržené kapacity obchodu s potravinami:

Předpokládá se, že až do druhého čtvrtletí roku 2014 obchod s potravinami dosáhne maximální hodnoty denních příjmů.

Plánované údaje o příjmech budou dosaženy získáním důvěry od kupujících, které se plánuje získat těmito způsoby:

 1. Extrémně čerstvé produkty, zejména esenciální produkty (chléb, mléko, tvaroh, vejce...);
 2. Velký sortiment výrobků místních výrobců za nízké ceny;
 3. Politální postoj vůči kupujícímu od prodejců obchodu.

Odhadovaný příjem obchodu s potravinami pro kalendářní rok bude 13,8 milionů rublů.

Výrobní plán obchodu s potravinami

Prefabrikovaná budova postavená ze sendvičových panelů bude mít tyto vlastnosti:

 • Rám skladu obsahuje lehké kovové konstrukce;
 • Stěny se skládají ze sendvičových panelů s izolací na bázi pěnového plastu 120mm;
 • Střecha tvoří střešní sendvičové panely na bázi pěnového plastu 150mm;
 • Okna a dveře z PVC;
 • Základ se skládá ze šroubů.
 • Rozloha obchodu je 100m2, prodejní plocha je 58m2.

Výstavba takového objektu na klíč o ploše 100 m2 s použitím technologie sendvičových panelů bude stát 1,1 milionu rublů. Struktura prostor bude odpovídat všem normám SES a pravidlům požární bezpečnosti.

Práce s dodavateli

Dodávání potravin bude prováděno velkoobchodními organizacemi na základě předběžných uzavřených smluv. Plánuje se pracovat s minimálně 8-9 distributory. Veškeré dohody s dodavateli budou provedeny prostřednictvím bankovního účtu.

V souladu s pravidly a předpisy společnosti Rospotrebnadzor bude uzavřena smlouva o vývozu tuhého komunálního odpadu a odpadků.

Rovněž se plánuje uzavřít s bankou dohodu o výběru hotovosti (výnosů) a zúčtovacích a hotovostních služeb.

Zaměstnanci

Plánovaný personální obsazení zahrnuje:

Přijímání účetního pro práci na plný úvazek nemá smysl, protože podnikatel bude na zvláštní. způsob zdanění (UTII). Proto jsou služby účetního plánovány přitahovány prostřednictvím outsourcingu. Cena za rok pro outsourcing bude asi 50 tisíc rublů.

Funkce správce obchodu bude vykonávat sám podnikatel.

Prodejci budou pracovat na náhradním programu 2/2. Čtvrtletní pojistné jsou možné pro dobré ukazatele výkonnosti.

Úložiště bude chráněno instalací speciálního bezpečnostního systému.

Plán kalendáře

Seznam aktivit a jejich náklady na zahájení podnikání:

Celkem 60 dní a 2,59 milionů rublů je zapotřebí k zahájení projektu.

Finanční plán

K zahájení projektu bude zapotřebí investice ve výši 2,59 milionů dolarů. Z toho vlastní kapitál činí 590 tisíc rublů a půjčky (soukromé investice) 2 miliony rublů.

Hlavními měsíčními náklady jednotlivého podnikatele budou mzdy zaměstnancům - 48 000 rublů. za měsíc (44%).

Vedle vyplácení mzdy podnikatel zaplatí finančnímu úřadu a FSS velké množství pojistného: 14 400 rublů za měsíc pro zaměstnance a 3 000 rublů měsíčně za období šetření.

Celková výše měsíčních nákladů (fixních nákladů) obchodu s potravinami činí 108 tisíc rublů.

Struktura ročních nákladů je prezentována ve formě diagramu:

Celková výše ročních nákladů činí 1 301 000 rublů.

Prodejní bod s průměrnou obchodní marží 20% je 648 tisíc rublů měsíčně:

Úplný seznam všech nákladů, jakož i výpočet hrubého a čistého zisku jsou uvedeny v tabulce - prognóza výnosů a nákladů:

Čistý zisk na základě ročních tržeb bude 1,42 milionu rublů.

Ziskovost prodeje = 10,3%

Ziskovost obchodu s potravinami = 11,7%

Náhrada projektu = 21 měsíců

Obchodní fórum

Zisk obchodu s potravinami. Otázka Vlada.

visego 28. října 2010

10p a rychle se rozchází. Jaký je váš zisk z těchto produktů? 10-20% nebo 50-100%?
Pokud to samozřejmě není tajemství.

Lumik 28. října 2010

visego 29 říjen 2010

ZorinA 03.01.2011

Ahoj všichni. Přemýšlel jsem, jaký zisk mají majitelé obchodů s potravinami v ceně zboží. Pokud všechno správně rozumím, je to v průměru ne více než 10 rublů! Jak tedy žít? Je zřejmé, že i při výstavbě obytného domu je výnos developera 15-20%, ale existují naprosto odlišné částky.

10p a rychle se rozchází. Jaký je váš zisk z těchto produktů? 10-20% nebo 50-100%?
Pokud to samozřejmě není tajemství.


U sladkostí 125%, hraček sladkosti pro děti do 150%, vína 125%, ovoce od 125 do 150%, piva 120-125%, pro zbytek 120%. No, cigarety, je pochopitelné, že neexistuje více než 110%

Luckygerl 03 Led 2011

AntonAnton1 10 led 2011

bantik 15 led 2011

U sladkostí 125%, hraček sladkosti pro děti do 150%, vína 125%, ovoce od 125 do 150%, piva 120-125%, pro zbytek 120%. No, cigarety, je pochopitelné, že neexistuje více než 110%

ospravedlnění, příplatek ve výši 125% je nákup + 125% nebo nákup * 125%

bantik 15 led 2011

U sladkostí 125%, hraček sladkosti pro děti do 150%, vína 125%, ovoce od 125 do 150%, piva 120-125%, pro zbytek 120%. No, cigarety, je pochopitelné, že neexistuje více než 110%

ospravedlnění, příplatek ve výši 125% je nákup + 125% nebo nákup * 125%

prylavka 16 led 2011

ospravedlnění, příplatek ve výši 125% je nákup + 125% nebo nákup * 125%

Myslím, že nákup * pro celou tu věc))) pokud +, pak mi řekněte, kde s takovou fantastickou příplatek za produkty, můžete pracovat, já se tam pohybovat)

ZorinA 16. 1. 2011

Myslím, že nákup * pro celou tu věc))) pokud +, pak mi řekněte, kde s takovou fantastickou příplatek za produkty, můžete pracovat, já se tam pohybovat)


Kupní cena je 100%
Prodejní cena --- 125%

AndreyZh 16 led 2011

bantik 18 led 2011

Dobré ráno!

A jaká je oblast tohoto obchodu?

ZorinA 18.leden 2011

Dobré ráno!


Výše příjmu je částka ročních příjmů?

AndreyZh 18. ledna 2011

Výše příjmu je částka ročních příjmů?

Výnosy jsou výnosy - tržby za nákupní ceny. I zde se odráží přirážka, vč. pokud chcete, můžete vypočítat výnos.

invertor 19 led 2011

AndreyZh 19. ledna 2011

Ukazuje se, že největší podíl piva se účtuje. Horor: šok :, v takových situacích se brzy všichni opijí.

Dobrý večer!

ElenaIvanchenko 21 led 2011

llcool 20. července 2011

Nastya83 29.července 2011

KolonkA 01 srp 2011

A žijeme!
Řídím záchranu 10 000 rublů za den platit pro všechny úvěru + 2 a žijí dvě rodiny, a když vše se počítají jak by mělo být, my v tmavě červené, pak tam musí být něco SNM je tak v pohodě, já bych marže ve výši 100% a já bych celý v diamantech šel!


ano, jídlo, tam je jídlo, bez ní nikde)

Guest_swirid57_ * 13. srpna 2011

Výnosy jsou výnosy - tržby za nákupní ceny. I zde se odráží přirážka, vč. pokud chcete, můžete vypočítat výnos.

Čistý zisk obchodníka s potravinami činí 5%

Santey 05 září 2011

Čistý zisk obchodníka s potravinami činí 5%

Něco málo, asi 30 000 měsíčně. Nebo si to nemyslím?

RUSM095 05 Říj 2011

O průměrném zisku z jedné jednotky zboží v 10 rublech nějak nechápal. Ve známém průměru přirážky u obchodu s potravinami - 25%, pro chléb a mléko - 10-12%, a zbytek 30 nebo výše. O těchto věcech - Nevím, ale myslím, že existuje určitý strop guma okraje, stejně jako u cigaret, piva, nápojů, jak obchodování za předpokladu, dáte ledničky nebo police pro ně, namísto omezení své zisky.

RUSM095 05 Říj 2011

Čistý zisk obchodníka s potravinami činí 5%

Ahoj všichni. Přemýšlel jsem, jaký zisk mají majitelé obchodů s potravinami v ceně zboží. Pokud všechno správně rozumím, je to v průměru ne více než 10 rublů! Jak tedy žít? Je zřejmé, že i při výstavbě obytného domu je výnos developera 15-20%, ale existují naprosto odlišné částky.

10p a rychle se rozchází. Jaký je váš zisk z těchto produktů? 10-20% nebo 50-100%?
Pokud to samozřejmě není tajemství.

Kolik si obchod s potravinami vydělává?

"Business Magazine" pokračuje v rámci nadpisu "Zrušení pokladníka!", Aby bezstarostně vyprávěl výtěžek a maloval pracovní dny malých podnikatelů. Tentokrát ve světle redakčních světelných zdrojů bylo v rušné ulici na okraji Moskvy obyčejný obchod s pavilonem. Pro usnadnění čtenáře je proces "odvolání pokladny" popsán ve formě hry s příslušným řetězcem, vývojem akce a odhalením.

Znaky

Majitel je muž středního věku s bohatou biografií práce: mechanik, krejčí a trumpetista dychové kapely. Před dvěma lety jsem se ocitl v obchodě s potravinami jako podnikatel.

První obchodní žena, druhá prodavačka.

Kalkulačka je nešťastným potomkem aritmometru, který se vždy setkává v rozhovoru a pedanticky určuje příjmy a výdaje ostatních.

"Obchodní denník" je zvědavý návštěvník majitele.

Jednat první a jen

Obchodní sál pavilonu, samotný konec pracovního dne. Kalkulátor stojí a pomáhá držet dveře. Interiér, Majitel a "Obchodní denník" se stlačují dohromady a společně nesou velkou nádobu.

"Obchodní věstník" (nafouknutí, majitel). Ty se to ukáže, pro majitele a pro nakladače?

Majitel. Pro nakladač - zřídka. Prostě jsem vstoupil do centra malého velkoobchodu: v ceně jsem něco koupil, něco jsem si vyzkoušel - zkus to, jak to jde. Sortiment je užitečný někdy chvění...

Okraj krabice vyklouzne z rukou "Business Journal", havaruje se na podlahu.

Majitel. Třepe se, a nečuď! (Je to hnusné.) Je to dobré, nic tady není tady.

"Obchodní věstník." Promiňte, je to proto, že nejsem zvyklý pracovat v maloobchodě...

Majitel. Je to dost jednoduché. (Prodejci.) No, holky, přineste zboží!

Majitel běží obchodně přes nákupní střediska.

Jeden z čítačů se zastavil a pozorně hleděl.

Majitel (šumění). Etta stále takové. (Chytne jeden z balíčků a vyhoří ho z pultu s hněvem.)

První obchodnice. Jejda! (Vyděšené.) Ma-ma-maliny cookies...

Majitel. To je to. (Hodí další balení.)

Druhá prodavačka. Ma-ma-marzipan...

Majitel. A to ?! tohle. tohle. (Rozšiřuje zboží.)

Prodejka (v sboru). Ma-ma-máma!

Kalkulačka. Um. Nyní se zdá, že jste se rozhodli raspoloshmaty svůj obchod. Co se děje?

Majitel. Od lidí! Trvalo to dva dny, než jsme je odjeli, a oni už položili a nechali levý výrobek, obchodníci! Ale nemůžete mě oklamat, vím, že všechny své věci osobně.

První obchodnice. Ano, my jsme nějak náhodou. Trochu. A pak se kupující zeptali. Odpusť nám!

Majitel. Všechno, uzavření obchodu: vnitřní revize! (Kalkulačka.) A jen si vzít naše pokladny a uvidíme co je.

Kalkulačka. Jsem s potěšením. No, oznamte, dámy, za to, kolik den jste se setkali!

První obchodnice. Teď vytisknu Z-report na pokladně. Zde se pro 27 650 rublů ukázalo.

Majitel. Ha! Nezahrnuje příjmy "levého" pro všechny druhy marcipánu.

Druhá prodavačka (poctivě.) "Levá" pokračuje trochu, "vlevo" - pouze dva tisíce.

Majitel. Jo, řekni mi to! Každopádně teď nekontroluje.

"Obchodní věstník." Prostě nechápu, jak prodávající, když "levachat", pak peníze s pokladní konverguje.

Majitel. Takže vidíš, že jsi nepracoval v obchodu. Velice jednoduše konvergovat. Peníze pro "levici" - v kapse. A nedělejte kontrolu na správnou částku za den - je to jednodušší než světlo.

Kalkulačka. Tak se ukazuje, že měsíční výnos z obchodu - 830 tisíc rublů?

Majitel. Přibližně tak.

Kalkulačka. Jakou marží máte?

Majitel. Průměrná maloobchodní marže v maloobchodě činí u velkoobchodu 30%. Zde také zvažte.

Kalkulačka. Jo, získává se 250 tisíc měsíčně.

"Obchodní věstník." Co je s výdaji?

Objekt, který je předmětem šetření: pavilon "Potraviny - potraviny"

Formát: "shop at home"

Počet záznamů: 250-350

Pokoj: pavilón o rozloze 35 m², cena pronájmu - 90 000 rublů za měsíc

Zaměstnanci: dva prodejci (každý plat - 16 tisíc rublů měsíčně), příchozí účetní (10 tisíc rublů), majitel-manažer

Průměrný denní příjem (pracovní dny): 28 tisíc rublů

Roční obrat: zhruba 10 milionů rublů

Zahájení investic: 670 tisíc rublů:

90 tisíc rublů (použité obchodní zařízení);

300 tisíc rublů (nákup zboží);

280 tisíc rublů (vklad na pronajímatele a ostatní výdaje)

Doba existence na trhu: dva roky

Daňový systém: zjednodušený (6% z obratu)

Průměrný měsíční příjem majitele: 60-65 tisíc rublů

Doba návratnosti: 11-12 měsíců

Majitel. 90 tisíc - nájem, srážky do penzijního fondu a daně zjednodušené daně běží na 50 tisíc. Dva prodejci dostávají měsíční plat 16 000 rublů, příchozí účetní - 10 tisíc. Komunální a odpadová sbírka se jedí tisíci tisíci. To je vlastně všechno.

Kalkulačka. Opravuji: Váš měsíční příjem je 63 tisíc rublů. Aha-aha!

Majitel. No, tady musí být vzaty v úvahu obraty osudu. Dámy všech druhů jdou. Zaplatit za neprostupnou kontrolu za současnou dobu je například 12 tisíc. Obecně bych řekl, že toto podnikání je obzvlášť sladké. Musím mít tři body, abych vydělal dobré peníze. A to je práce od rána do večera, bez dnů volna a svátků. Majitelé moskevů v tomto oboru jsou málo, většina z nich pracuje z jiných měst a diaspor. Diaspory obvykle udržují spoustu bodů najednou a pracují "dav", které se navzájem překrývají. Takže je to samozřejmě snazší, ale mají hodně háků.

Kalkulačka. A co bandity?

Majitel. Ano, nejsou už dlouho! Nyní jsou siloviki. A to je něco jako zavedené partnerství. Říkají vám: řešíme všechny vaše "administrativní" problémy, stačí je rozvinout. Vím, že případy, kdy se siloviki prohnal obchodníkem na místo, kde se obchoduje, a dokonce dával peníze na vzestup: práce, nezapomeňte se podělit. Na mne taky zpočátku tlačili, upřímné rozhovory byly: "Za námi - jako za kamennou zeď. Nebudeme se tě moc ptát, ale aspoň budeš roztrhaný! "

"Obchodní věstník." A co vy?

Majitel. Zahrnul blázna. "Ano, já," řekla jsem, "nikdy nebudou rozvráceni." "Proč to je?" - mají zájem. "Nechci, už mám dost!" No, pak mě, samozřejmě, ukradnou. Jenom z malého maloobchodu budete mít? Ve velkých rozměrech a "zločinech" naše přestupky nevytvářejí takové obraty, jen na správních porušeních. Jednou jsem platil dobrý právník... hodně, ale jednou. Bojoval. A moji upřímní společníci šli hledat, kdo je více vstřícný. Přesto by pro mě neměli velký zisk, ale bylo by to obtížné mít noční můru. Ano, a od té doby jsem sám sebe, zvlášť nechytit. Stále existuje nějaká citace. Dobře, řeknu mým prodejcům, aby v časech udeřili kontroly, takže skutečné příjmy jsou podhodnocené. Nejen, že na konci vyrazíte, ale nemůžete skutečně ovládat vlastní prodejce. Nezůstávejte nad nimi každý den! Myslíte, že převlékáte stát, ale ukazuje se - převlékl sám sebe.

"Obchodní věstník." Zboží, na které se vzít?

Majitel. S tímto nyní obecně žádné problémy. Mezi velkoobchodníky bylo tolik rozvodů a takováto soutěž mezi nimi přichází, že je to jenom slyšitelné: "Vyberte mě!" Všichni byli po dlouhou dobu rozděleni podle územního principu - v správních obvodech. Mnoho skladů je uloženo v několika skladových prostorách, takže dodávka může být provedena rychle. My sami žijeme bez skladu, máme pouze technickou místnost - čtyři metry čtvereční. Pracujeme s koly. Volání - okamžitě jsme přinesli. Pokud nás budou trvat déle, budeme objednávat od druhého. Dvanáct dodavatelů zcela vyhovuje našim potřebám.

Kalkulačka. To je služba!

Majitel. Při nákupu je třeba znovu oko a oko: jsou možné zpětné provize. Nejsem vždy na místě, když se podívám na dodávku velkoobchodního prodejce. Starší prodejce zboží přijímá a platí. Může se s dodavatelem dohodnout a na některých pozicích, které jsou předmětem zájmu 25, za obvyklou cenu při koupi hodu a delta mezi sebou. (Lukavo hrozí prodejce prstem.)

Prodejci. Nejsme, my jsme - ne-ne!

Majitel. Vím, že ne. Zatím si toho vážím. A teď zavolejte domů, varujte, že zůstanete. Budeme mít setkání o produkci. Je třeba započítat zůstatky komodit. Všechny marzipanky a co jste tam ještě udělali - stahování. Samozřejmě, je nutné, abyste se dobře ujali, takže v budoucnu to nebude.

Zdroj: Obchodní věstník

* * *Článek více než 8 let. Může obsahovat zastaralé údaje

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Podnikatelský plán pro obchod s potravinami

1. Stručné investiční memorandum

V Rusku je jednou z nejslibnějších a rychle rostoucích oblastí maloobchod s potravinami. Toto odvětví má dynamicky rostoucí obrat a obecně pozitivní dynamiku.

Míra úspěšnosti projektu v otázce budou řádně posouzeny tak vysoko, jak je to i mnoho obchodů s potravinami, úspěšně zvoleném místě a se správnými marketingovými strategiemi obsadí výklenek a získat stabilní zisk v co nejkratším možném čase.

Potraviny jsou komoditou, která má vždy nepřetržitou poptávku, a to iv době krize. Můžeme říci, že otevření obchodu je skvělou příležitostí k zahájení vašeho podnikání, protože tento typ podnikání má vždy stálou a stálou poptávku.

Hlavní faktory úspěchu projektu:

 • Široká nabídka produktů;
 • Dostupnost cenové nabídky;
 • Místo obchodu;
 • Reklama a prodej místa prodeje.

Výše počáteční investice je 705 000 rublů.

Dosažený bod je dosažen pro druhou měsíc práce.

Doba návratnosti je od 13 měsíců.

Průměrný čistý zisk 64 000 rublů.

Ziskovost prodeje 7.5%.

2. Popis podniku, produktu nebo služby

V tomto obchodním plánu uvažujeme o malém obchodě s rozlohou 20-25 m2 ve spánkovém prostoru v místech s vysokou dopravou. Může být v samostatné budově nebo v prvním patře vícepodlažní budovy.

Výrobková sféra je velmi konkurenceschopná. Obyčejně jsou víkendy zakoupeny v hypermarketech. Nicméně vzhledem k tomu, že lidé často potřebují nakupovat určité výrobky po práci, a prostě není čas jít do supermarketů, poptávka po "domácích" obchodech zůstává vysoká.

Před otevřením obchodu je třeba pečlivě zvážit rozsah, cenovou politiku, předpovědět budoucí prodej určitých skupin zboží. Jinými slovy, je nutné předem vypočítat, co bude mezi kupujícími velkou poptávkou. Neexistuje univerzální algoritmus pro vytváření sortimentu - téměř všichni podnikatelé hledají "své zboží" prostřednictvím pokusů a omylů, provádí důkladnou analýzu příchozí poptávky a prodeje.

Zde uvádíme nejvíce standardní sortiment výrobků.

 • Masné a uzeniny;
 • Zelenina a ovoce;
 • Mléčné výrobky;
 • Potraviny;
 • Cukrovinky;
 • Nealkoholické nápoje;
 • Nízkoalkoholické výrobky.

Také, abyste maximalizovali zisky, musíte přidat domácí zboží (zápalky, mýdlo, domácí chemikálie atd.) A krmivo pro domácí zvířata.

Otevírací doba obchodu s potravinami: denně od 9:00 do 22:00.

3. Popis trhu

V prodejně v blízkosti domu přijíždějí zákazníci po práci k nákupu potřebných produktů na večeři. V takových prodejnách jsou také vysílány děti, mladé matky, důchodci.

Při analýze ukazatelů měnových příjmů na obyvatele v posledních letech lze poznamenat pozitivní trend: od roku 2009 se průměrné peněžní příjmy Rusů téměř od roku 2009 téměř zdvojnásobily. (Informace získané z oficiálních webových stránek federální služby státní statistiky Ruské federace)

Peněžní příjmy a výdaje v průměru na obyvatele v Rusku v letech 2009-2016, rublů.

Vzhledem k růstu spotřebitelských příjmů stoupají spotřebitelské výdaje. V důsledku toho se také zvyšují náklady na potraviny. Spotřebitelé již preferují lepší výrobky.

Spotřeba základních potravinářských výrobků v Ruské federaci