Chov králíků jako podnikání: plánování a výpočty

Vedení zemědělce nebo malého soukromého podniku nedávno získalo popularitu jako zdroj hlavních nebo doplňkových příjmů. Hlavním úkolem této činnosti je vybrat správný sektor živočišné výroby a poskytnout podmínky pro zvířata. Chov králíků vám přinese zisky nebo poskytne vaší rodině jídlo. Ale nejprve musíte udělat podnikatelský plán pro chov králíků, který zahrnuje výpočty počátečního kapitálu, položky výdajů a výnosů, další zisky. Je také užitečné seznámit se se zvláštnostmi péče o zvířata.

Králíci mohou přinášet dobré zisky

Maso těchto zvířat je charakterizováno jako dietní, má jemnou chuť, je absorbováno tělem a nezpůsobuje alergickou reakci. Zahrnuto do menu pacientů trpících metabolickými poruchami.

Příjem přinese oběma směrem maso a kožešinu chov králíků.

Výhody

Králíci se vyznačují řadou výhod, které se stanou zdrojem zisku:

 • plodnost;
 • krátké období sarkasmu;
 • Produktivita: jak maso, tak kůže.

Chovné králíky jsou přínosné i pro začínajícího obchodníka:

 • rychle se vyplatí;
 • Zisk za malý čas a úsilí;
 • nevyžaduje velký počáteční kapitál;
 • nepodléhá vysokým daním;
 • nevyžaduje velké náklady na údržbu zvířat.

Mínus - ztráty mezi mladými zvířaty.

Náklady na chov králíků se rychle vyčerpávají

Odrůdy

Vyberte si masné plemena, jelikož hlavní příjem z králíků je maso. Mezi tyto odrůdy jsou populární:

 • Červená Nový Zéland - hmotnost do 5 kilogramů, předčasná splatnost;
 • Novozélandský bílý - rychle rostoucí hmotnost, již tři měsíce váží až tři a půl kilogramu;
 • Californian - brojlerské plemeno, o pět měsíců vzorek váží čtyři a půl kilogramu, se zvýšením až o 45 g denně.

Zástupci těchto plemen chovatelů získávají na zvláštních veletrzích a výstavách zemědělství. Vyhněte se nákupu hospodářských zvířat na trzích s ptáky.

Červený novozélandský zástupce králičího masa

Kde začít?

Otevření farmy pro králíky nevyžaduje velké počáteční příspěvky. Takže údržba stád až do 1000 kusů bude vyžadovat pozemek, který nesmí překročit šest set standardů. Domácí klece a zařízení pro jídlo, voda budou mít vliv na snížení nákladů.

Než začnete chov králíka, zvolte způsob registrace aktivit. U mini-podniku je nejvhodnější osobní typ dceřiného zemědělství. Další možností je získat dokumenty jednotlivého podnikatele. Řešení je spojeno s způsoby prodeje produktů.

Pokud jste přemýšleli o trhu (maso prodávané přátelům nebo vystaveno na veletrzích venkovské produkce), budete potřebovat osobní pomocnou farmu (LPH).

Ušetříte na daních. Volba činnosti jednotlivých podnikatelů (PI) se zcela rozvine, ale s některými nedostatky:

 • zvýšené náklady na organizaci podnikání;
 • je nutné získat povolení.

Buňky s králíky zaberou spoustu místa

Chcete-li otevřít farmu pro chovné králíky, potřebujete místo, kde je postavíte. To se provede na vlastní nebo pronajaté zahradní ploše. Vypočítat ztráty z registrace podniku. Samostatnou položkou výdajů je zajištění vstupního a odvodňovacího systému. Rovněž budou zapotřebí materiály pro výstavbu budov haly:

 • jemná oka se zinkováním;
 • tyče ze dřeva;
 • plechy a profil;
 • materiály na střeše.

Domácí krmítka a pijáci sníží platby, ale chladírenské zařízení a stroje pro přípravu kombinovaných krmiv jsou nákupy skladu. Pokud máte v úmyslu najmout zaměstnance pro krolefermu, pak jejich mzdy představují dodatečné náklady.

LPH nebo PI?

Při výběru soukromé farmy budete potřebovat k založení firmy následující dokumenty:

 • potvrzení práv pozemku;
 • vaše zdravotní záznamy;
 • záznam knihy o zdraví vozu, na kterém je králík doručen (pokud je to vaše osobní vozidlo);
 • osvědčení veterinárního lékaře o stavu králíků;
 • hodnocení bezpečnosti masa získané od veterinárního laboratoře.

Dokumenty, které budou vyžadovány pro registraci šlechtění IP a králíků:

 • certifikáty: farmy pro králíky, rostlinolékařská kontrola;
 • prohlášení o shodě se státními standardy kvality.

Stav IP znamená platbu daní

LPH není zdaněn, protože IP platí jednu daň z zemědělství.

Činnosti soukromé farmy jsou sledovány venkovskou nebo městskou vládou a Rosselkhoznadzor je zodpovědný za období šetření. Kód vaší ekonomické aktivity - A.01.25.2, že je „Chov králíků a kožešinových zvířat v zemědělském podniku,“ a uložila zákaz výroby kůží-sobecký živočišného původu vytěženého lovci.

Podmínky výstavby

 • zjistit v místní správě požadavky na vzdálenost mezi zemědělskými budovami a domy;
 • zvolit rovnoměrnou plochu na kopci, aby nedošlo k záplavám během období dešťů nebo při tání sněhu;
 • vyberte si klidné místo, daleko od hlučných stezek;
 • Vyhněte se mokřinám s vysokou vlhkostí (králíci se z toho zhorší);
 • Vložte asfalt na území králíkové farmy, zajistěte odvodnění vlhkosti.

Králíci jsou kontraindikováni vlhkostí

Články s pevnými náklady

Chcete-li udržet hospodářská zvířata, budete potřebovat náklady na služby veterináře a krmení. Každoročně mrzák přináší 24 (více či méně) mláďat. Králíci jsou exkomunikací za dva měsíce, ale za 90 dní jsou zabiti. Chcete-li krmit rod raků a telat, připravte 340 kilogramů kombinovaného krmiva za rok.

Pokud kilogram takového jídla stojí v průměru ne více než 9 rublů, pak náklady na krmení rodiny králíků budou 3000 rublů. Tři přístřešky ročně spotřebovávají krmivo pro asi 126 000 rublů.

Výroba domácích smíšených krmiv z obilovin a bylinné mouky s vitamínovými a minerálními doplňky sníží náklady na jídlo. Šťavnaté potraviny a seno lze sklízet vlastními silami, ale nedoporučuje se vynakládat peníze na hospodaření více než tisíc kusů.

U veterinárních služeb odložte na hlavu 300 rublů nebo více. Tři přístřešky, z nichž každý obsahuje 14 háčků, budou potřebovat více než 12 tun žita. Přidejte k tomu platby za elektřinu (1500 rublů) a seno (2000).

Králíci mohou potřebovat veterináře

Články s trvalým příjmem

Prodej masných výrobků je hlavním příjmem v chovu králíků. Vyčistěte vyčištění z hlavy - 2 kg. Tři Shed komplexy dávají každoročně až 1000 hospodářských zvířat mladých zvířat, celkem 2000 kilogramů, 250-300 r.

Za rok za takové ceny bude zisk z prodeje masa 500 tisíc rublů. Pokud odečtete od této částky výdajových položek, pak je 360 ​​tisíc rublů (30 tisíc měsíčně).

Odděleně vypočítáme výtěžnost vedlejších produktů - játra a ledviny (plus dva tisíce ročně). Zaměstnanost králíků se vyplácí do šesti měsíců.

Další zisk

Peníze pomáhají i za králičí kůže, které jsou nejlépe zachovány během porážky v létě. Ve studiích nebo v továrnách jsou za 30 až 40 rublů oblečeny jsou dražší (až 150). Prodej ročně za tisíc kůže, chovatel získá až 150 000 rublů.

Doporučujeme používat stelivo pro výrobu biohumu, které se získává po fermentaci exkrementů v bioplynových stanicích.

Biohumus z vrhu králíků přinese další příjmy

Prodejní trhy

Vytvořte si vlastní zákaznickou základnu. V počátečních fázích bude zahrnovat příbuzné, známé a podobně. Dejte reklama do novin, publikujte reklamy na ulici. Prodáváme masné výrobky přímo z langusty. Pokud vás blíží prodejci, předloží jim certifikát veterináře.

Pro spolupráci s restauracemi budete potřebovat certifikát veterináře formuláře číslo 2.

Vedle veterinární správy navštívit SES, místní centrum pro normalizaci a metrologii, s cílem orientovat se v normách uvádění masných výrobků na trh.

Je nepravděpodobné, že se velký řetězec supermarketů stane slibným trhem pro vás. Tito dodavatelé nabízejí příliš nízké velkoobchodní ceny masa.

Králík ochotně koupil restaurace

Organizace péče o zvířata

Pro chov, koupit 45-50 hlavu rodokmenu mladých (výdaje až 13,500 rublů). Nejpohodlnějším systémem, který představuje možnosti automatizace obsahu zvířat a úspory místa, jsou buněčné baterie (systém haly).

Dvě baterie jsou kombinovány pomocí střechy. Plášť je vyroben ze dřeva nebo kovových surovin, průchod mezi bateriemi a podlahou je pokrytý deskami nebo nalit betonem.

Pod systémem přístřešků jsou buňky a další prostory pro domácnost umístěny na jednu sotku, kde se ročně (v metrech čtverečních) pěstuje až tisíc výtisků:

 • tři komplexy kůlny (20 * 2,4 * 2,8 m) - 360;
 • prostor pro smíšené krmivo, obiloviny, se vstupem - 200;
 • skladovací prostor pro inventář - až 50;
 • místo pro porážku a chlazení masa (s ventilací a dodržováním hygienických norem) - až 50;
 • betonová vrata do hloubky tři metry, pod vrchlíkem - 30;
 • zbytek - průchody pro malý traktor.

V dvouvrstvé metodě se umístí 60 buněk s parametry 1,3 x 0,7 x 0,55 metru. Pro výrobu buněk použijte pozinkované okénko s malými články (v mm) 18 x 18, 20 x 20, 16 x 48. U podlahového zařízení nakloněte zadní stěnu místnosti o 20 centimetrů pod přední část. To usnadní čištění. Podlahová uspořádat dvojí na střechu do spodní části slouží jako kolektor pro horní patro vrhu obyvatel (v dolní vrstvě je rovněž nutné dvojité podlahy).

Na jatkách se dodává keramika a trouba, ve které se po porážce spaluje odpad. Pokud vybavíte chladničky v blízkosti, usnadní to zpracování masa a ušetří čas.

Buněčné baterie jsou nejvhodnější volbou pro uchování králíků

Krmení a chov

Pro pěšáky a výrobce mužů jsou v horní části kůlny přiděleny oddělené místnosti (14 buněk plus jeden). Ve zbývajících 45 buňkách žije mladá, 7-8 kopií ve skupině. Udržujte čisté, vyměňte podlahu včas a odstraňte podestýlku, dezinfikujte ji.

Krolomatki připraveni k reprodukci bezprostředně po narození, ale zemědělci doma dovolí jim k sobě 3-4krát ročně (na jaře, léto a podzim).

Na světle se objeví 6-8 králíků, které samice podává nejméně dva měsíce. Celkový obsah ve čtrnácti krolematok Schede přináší každý rok od 250 do 350 hlav, a společnost, v níž tři Shedao vzdát tisíce králíků mrtvých těl.

Mezi místy příjmu potravy a hnízda v buňkách jsou umístěny školky z sítě 35 (25) o 35 milimetrů, naplněné seno. Pod nimi nainstalujte podavače a pijáky.

Koncentrované potraviny (obiloviny, směsné krmiva) se skladují ve speciální suché místnosti. Smíšené krmiva, vyrobené ručně, budou levnější. Je mnohem užitečnější než koupená, která obsahuje syntetické vitamíny a nežádoucí látky pro zvířata. V létě dostávají čerstvou trávu pod trávu a seno je sklizeno na zimu. Nabídka ošetřovatelských a kojeneckých žen je pestřejší a výživnější, včetně šťavnatých odrůd krmiv a doplňků minerálních a vitaminových prvků.

Smíšené krmivo pro králíka si můžete koupit nebo připravit sami

Pro vlastní výrobu smíšených krmiv nakupujte drtič obilí a extruder pro peletizaci. Jeden z receptů na domácí krmiva obsahuje (v procentech):

 • Podzemní zrno ovsa a pšenice - 30;
 • mletý ječmen a kukuřičné zrno - 45;
 • pšeničné otruby - 12;
 • koláč - 12;
 • křída - 0,5;
 • sůl - 0,5.

Za den konzumuje dospělý králík (v gramech):

 • byliny - do 1500;
 • fazolové seno - 1200;
 • podávání větví - 600;
 • mrkev - 600;
 • zelí krmiva - 600;
 • krmná řepa - 200;
 • otruby - 100.

Přísady do základního menu - živočišného původu mouky (15 g), sodné soli - 2,5 g, drceného křída - 2 v ranním krmivu hrnou šťavnaté a zelená píce, k večeři a večer - píce, zrnin. V pijácích nalévejte čerstvou čistou vodu, mírně zahřátou.

Nízký trh s králičím masem je nyní na rozdíl od kuřecího nebo vepřového masa málo obsazen.

Být dokonce začátečníkem chovatel, pokud máte přemýšlivý obchodní plán, budete vydělávat peníze s malými výdaji. Chov králíků, který byl dříve opomíjen, se postupně stává ziskovým podnikatelským podnikem.

Ziskové nebo nezlepšené králíky jako podnik

Chov dobytka je považován za jeden z nejsložitějších, zároveň náročnějších a současně výhodných směrů zemědělství. Tento typ podnikání však nemusí být nutně charakterizován investováním do několika milionů dolarů na nákup nebo výstavbu obrovských farem. Například je možné dělat chov králíků téměř od začátku - stačí stavět několik buněk a koupit mladá zvířata vhodného plemene.

Chov králíků jako podnik - ziskové nebo ne? V přítomnosti podnikatele volné plochy, soukromé zemědělství a přístup ke zdrojům potravin odpověď je samozřejmě ano - i když vezmeme v úvahu, že prodávat výrobky v tomto případě může pouze privátní zákazníci, přátelé a zákazníci v zemědělském trhu. Pokud mluvíme o vytvoření velké králíkové farmy a vedení stáda několika tisíc kusů, takový projekt vyžaduje pečlivé výpočty, analýzu tržní kapacity a rozvoj plnohodnotného podnikatelského plánu.

Vlastnosti podnikání

 • Trh s prodejem králičího masa je jen napůl plný;
 • Produkt stravovacích a chuťových vlastností je lepší než hovězí a vepřové maso;
 • Majitel farmy může počítat s daňovými prázdninami a různými státními dotacemi;
 • Vzhledem k nízkým nákladům jsou náklady na kilogram výrobků mnohem nižší než u jiných druhů masa a prodejní cena je vysoká kvůli omezené nabídce.

Králičí maso se nepoužívá pouze k vaření v restauracích nebo doma, ale i ve výrobě konzerv, uzenin, polotovarů, stejně jako u pacientů stravování v rekonvalescenci. Klienti králíkové farmy proto mohou být:

 1. Podniky pro zpracování masa;
 2. Jednotlivci s jakoukoliv úrovní prosperity;
 3. Zařízení pro veřejné stravování;
 4. Lékařské zařízení, nemocnice, dispenzary;
 5. Podniky a vzdělávací instituce s jídelnami.

Králíci se množí a rostou velmi rychle. Po sexu je samice okamžitě připravena k novému páření a kvůli možnosti kombinace těhotenství a laktace může přinést potomky až šestkrát ročně. Ve věku čtyř měsíců dosahují zástupci masných plemen komoditní váhu 4 až 5 kg, která je dostatečná k porážce a v důsledku toho je výroba masa prakticky nepřerušovaná.

Výběr plemene pro chov

 • Výroba masa;
 • Chov kombinovaných plemen (výroba masa a kůží);
 • Obsah kožešinových a kožedělných plemen;
 • Pěstování dekorativních hornin.

Jako podnikání jsou chovatelské králíky pro maso kvůli vysoké ziskovosti nejoblíbenější mezi podnikateli. Mezi nejběžnější masové plemena patří:

 • Nový Zéland bílý;
 • Francouzská ovce;
 • Kalifornie.
 • Šedý a bílý obři;
 • Riesen (německý obor);
 • Sovětská činčily;
 • Evropská a poltavská (sovětská) stříbro;
 • Vídeňská modrá.

Pro výrobu králičích kožešin nebo chmýří vyberte plemena s krásnou hustou vlnou původní barvy. Navzdory skutečnosti, že koží králíci mají menší tělesnou hmotnost, jejich maso v žádném případě není horší než ostatní druhy. Pro průmyslové chovy jsou vhodné:

 • Ruština ermine;
 • Rex je bílá, modrá, ruská, ohnivá, černá;
 • Angor anglický nebo francouzský králík.

V obchodním plánu chovu králíků s výpočty jsou nutně zohledněny náklady na vytvoření chovného stáda. Koupit mladá zvířata by měla být pouze v jeslích nebo na zvláštních výstavách po povinném vyšetření veterinárním lékařem: pravděpodobnost nabývání nemocných zvířat na "ptačí" trhu s neznámým rodokmenem je poměrně vysoká. Náklady na každý exemplář jsou určeny podle jeho věku: maso a masné výrobky se odhadují na 420-450 rublů za každý měsíc údržby na farmě.

Vypracování obchodního plánu

Podnikatelský plán králík farma se skládá ze standardních profilů (recenze, výrobních a ekonomických), nicméně tyto počáteční data, náklady na krmivo, chovných zvířat, pozemky, tržních cen u výrobků - jsou vysoce individuální a závisí na konkrétních regionálních podmínek.

Projekt by měl obecně vzít v úvahu následující otázky:

 1. Popis výrobku, jeho výhody a výhody, zdůvodnění poptávky;
 2. Popis podniku, velikost chovných zvířat a očekávaný nárůst počtu hospodářských zvířat;
 3. Analýza kapacity regionálního trhu, přítomnost velkých zákazníků a konkurentů, navrhované mechanismy pro uvádění masa, kůže a jiných produktů na trh;
 4. Výrobní plán - počet a konstrukce buněk, požadované umístění místa, mechanismy dodávky mladých zvířat a příprava krmiva;
 5. Finanční plán s ohledem na výdaje a budoucí příjmy;
 6. Strategie hledání nových trhů a rozvoje podnikání.

Je třeba poznamenat, že stažení podnikatelského plánu pro chov králíků a jejich přizpůsobení pro vlastní účely je mnohem jednodušší a levnější než objednání vývoje projektu externím organizacím za 50 až 60 tisíc rublů. Další výhodou v tomto případě je, že podnikatel získal určité zkušenosti s ekonomickými výpočty, aniž by se i ty nejvýnosnější podnikání stalo riskantním a nepředvídatelným.

Možnosti registrace aktivit

U soukromých farem je nutné vydávat:

 • Zdravotní záznamy farmáře;
 • Veterinární osvědčení o stavu zdraví zvířat a dostupnosti očkovacích látek;
 • Osvědčení o laboratorní analýze masa a povolení k prodeji;
 • Hygienická identifikace automobilu používaného k přepravě výrobků.

Navíc v některých oblastech je velikost drobného chovu regulována. Chcete-li se zbavit těchto omezení a získat příležitost dodat maso do maloobchodních prodejen, podnikatelský záměr na chov králíků doma by měl zajistit registraci u daňových úřadů jako individuální podnikatel nebo rolnická farma. Současně je třeba zvolit vhodný daňový systém: pro králičí farmu je optimální volbou EChN ve výši 6%.

Obecně platí, že PI a PF jsou shodné z hlediska daní a účetnictví - hlavními rozdíly jsou, že zemědělský podnik může mít několik vlastníků a podnikatel, který ho vytvořil, má právo na získání státního grantu v rámci programu rozvoje zemědělství.

Organizační záležitosti

Oblast, která je nezbytná k realizaci podnikatelského myšlení chovných králíků, závisí na rozsahu podniku: veškerá zařízení nezbytná k udržení stáda o velikosti 1000 kusů budou umístěna na pozemku o rozloze 10-12 akrů. Nicméně, pokud si koupit nebo pronajmout několik akrů, zbývající území mohou být použity pro pěstování pícnin - vojtěška, kukuřice, řepy nebo ječmen, které nakonec povede k výrazným úsporám na nákup krmiva.

Pěstování králíků doma od začátku zahrnuje použití jedné ze čtyř společných technologií:

 • Chov zvířat v uzavřených prostorách s řízeným mikroklimátem. V tomto případě je na farmě jeden nebo více hangárů vybavených umělým osvětlením, topením a ventilačními systémy. V malém měřítku výroby je jako taková budova používána bouda, garáž nebo jiná hospodářská budova;
 • Použití mini-farmy Mikhailova. Tato konstrukce umožňuje plně automatizovat proces chovu zvířat - pouze jednou týdně naplňovat podavače, naplnit vodu do nápojů a očistit násypku s odpadem. Mikhailovské buňky jsou také vybaveny topením, které je obzvláště vhodné pro začátečníky - rostoucí králíci doma prakticky nezávisí na sezónních výkyvech v chovném cyklu;
 • Obsah králíků ve více-odstupňovaných buňkách metodou Zolotukhin. Buňky jsou umístěny podél zdí v speciálních dlouhých budovách (přístřešcích) a pokryté společnou střechou, což výrazně zjednodušuje procesy krmení a sklizně pomocí motorových vozidel. Systém chodeb je obzvláště oblíbený mezi obyvateli letního období a začátečníky díky možnosti vybavit skříně z improvizovaných materiálů.

Technologie rostoucích králíků v jamce. Při výstavbě farmy není nutné - stačí vybrat suché vysoké místo a postavit cihlu překryta s hloubkou děr 1.6-2 m s několika norách. Další výhody jednoduchosti rabbitry zařízení a minimálních požadavků pro start-up kapitál, chovné králíky v boxech jako podnikání má významné nevýhody: za takových okolností nemohou obsahovat zvířecí srst a myasoshkurkovyh pily a úzké kontakty jedinců vyvolat okamžité šíření chorob mezi nimi. Kromě toho, při pěstování v mělké jámy a králíci divočet z důvodu nemožnosti jejich chovu.

Zemědělská technika

 • Krádež. V souladu s vybrané podmínky pro zvýšení králíků na místě vztyčování shedy s dřevěnými buňkami, OSB desek a pozinkované sítě, nebo nastavit řady připraveny mini-farma Michajlov: každý blok určený k držení 20-25 králíky a zaujímá 1,4-1,5 m² plochy;
 • Krmivo. Pro skladování krmiv je použita bouda vhodných rozměrů a v její nepřítomnosti - hangár, který může držet zásobu sena, smíšených krmných a kořenových plodin. Při nízké ceně obilí je vhodné nakupovat a instalovat peletizér a drtič v obchodě, abyste mohli krmivo sami připravit. Zde je místo 10-15 m² pro ukládání nářadí a motorových vozidel;
 • Domovní prostory. Pro přenocování strážce a veterinárního lékaře, který sleduje novorozené králíky po celý den, je zapotřebí malý izolovaný dům. V domě je možné vybavit prostor pro jídlo a odpočinek pracovníků, přidělit místo pro skladování kůže. Při neexistenci vhodné struktury je na místě instalována panelová konstrukce nebo je instalován blokový kontejner o rozměrech 3 x 6 m;
 • Jatka. Jako podnikání zvyšování králíků na maso zahrnuje zajištění samostatné budovy pro porážku zvířat: dokončení těchto prostor s dlaždicemi a kovem by mělo umožňovat pravidelné čištění a dezinfekci.

Seznam zařízení pro porážku zahrnuje:

 1. Zařízení s háčky pro zavěšení těl;
 2. Stoly a umyvadla z nerezové oceli;
 3. Nože a řezací desky;
 4. Chladící komory pro maso;
 5. Využívání vedlejších produktů a odpadu (naftový nebo plynový kremator).

Sběrač hnoje. Zařízení je vybaveno otevřenou jímkou ​​pro hnůj o hloubce hnoje nejméně 3 m s betonovými stěnami umístěnými v maximální vzdálenosti od jatek a králíků (podle hygienických norem - ve vzdálenosti nejméně 100 m).

Chov králíků jako podnik: zisk, ziskovost a příjem

Mnoho lidí žijících ve venkovských oblastech se zabývá chovem králíků. Z větší části poskytněte rodině čerstvé, chutné maso. Kromě toho je králičí maso dietní a je indikováno pro použití v mnoha chorobách, stejně jako u dětských potravin. Chov králíků jako podnik nenajde jeho širokou distribuci.

Ale je to jediný podnik, který lze zahájit s minimálními náklady. Plodnost zvířat, vysoké náklady na maso a nízká konkurence jsou důležitými součástmi konstantních a vysokých příjmů z tohoto druhu činnosti. S dovedným přístupem a organizací - tato firma se může stát přesně to, co vám přinese stabilní a vysoký příjem.

V tomto článku budeme chov králíka považovat za podnikání, naučíme se začít a jak uspět.

Chov králíků jako ziskové podnikání: výhody a nevýhody

Jakákoli podnikatelská činnost má své klady a zápory. Chov králíků není výjimkou. Výhody mini farmy zahrnují:

 1. Malé finanční náklady na zahájení podnikání.
 2. Vysoká plodnost, která nevyžaduje nákup mladých zvířat.
 3. Minimální množství dokumentů pro organizaci.
 4. Nízké náklady na údržbu.
 5. Vysoká cena masa.
 6. Skvělá příležitost pro marketing.
 7. Nízká konkurence.
 8. Příjem dalších příjmů z prodeje kůží a hnoje.

Nevýhody:

 1. Nevýhodou v chovu králíků je vystavení infekčním chorobám a vysoké úmrtnosti.
 2. Přísné hygienické požadavky na péči a chov.
 3. Provádění příslušných dokumentů.
Vizuální model králíčí farmy

Organizační a právní momenty

Co je lepší zajistit - osobní pomocné zemědělství, individuální podnikání nebo hospodaření?

Každá činnost musí být vydána a placená. Je zřejmé, že pokud má farma 20-30 králíků, není nutné pro vlastní spotřebu a registraci. Výběr formy závisí na počtu zvířat a kolik najatých pracovníků na farmě. Podívejme se více na formy registrace:

 1. Soukromé pozemky.
 2. Individuální podnikání.
 3. Zemědělci (rolnické zemědělství).

Ideální pro začínajícího obchodníka. Počínaje osobní farmou ve vlastní zemi máte mnoho příležitostí k rozvoji. ПPři provádění takové formy výroby se nezaplatňují daně, avšak za účelem výkonu hospodářské činnosti je nutné poskytnout osvědčení o dostupnosti pozemků. Realizace masa prostřednictvím trhů a přátel.

Jaký je návrh IP?

Pomocí tohoto formuláře můžete otevřít prodejní místo pro prodej masa. A také je dodáváte s jinými zásuvkami. Podnikatel je povinen platit daň. V této záležitosti byste se měli obrátit na místní daňový úřad o vysvětlení, protože právní předpisy v této věci se neustále mění.

Včetně:

 1. Osvědčení pro farmu.
 2. Získat prohlášení o GOST-R.
 3. Vydávat fytosanitární certifikát.

Pokud nejsou k dispozici žádné účetní znalosti, budete muset najmout odborníka, který uchovává záznamy. Proto je lepší formalizovat podnikání s velkými objemy výroby.

Zemědělství rolníků

Provádí jakoukoli zemědělskou činnost. Je to podobné jako podnikání, kromě několika bodů:

 • může mít několik hospodářských manažerů se stejnými právy;
 • není vyžadován žádný zákonný a ustavující dokument.

Buďte připraveni řešit problémy sami.

Závěr, pokud nevyrábíte v průmyslovém měřítku, je nejprve lepší zastavit se při návrhu soukromých pozemků pro domácnosti.

Obsah králíků v perách

Forma zdanění

Pro zemědělské účely existují dvě formy zdanění. Jedná se o zjednodušený pohled, kdy příjmy jsou mínus výdaje a jednotný zemědělský. Který z nich je pro vás výhodnější, můžete požádat o radu od osoby, která se zabývá účetními činnostmi. Protože závisí na způsobu činnosti, počtu zaměstnanců a objemu výroby.

Při registraci dostanete kód OKVED s kódováním - A.01.25.2. To znamená: chov králíků a kožešinových zvířat na farmě. Tento kód nezahrnuje maso a zvířecí kůže získané lovem nebo chytáním.

Jak začít chovat zvířata od začátku?

Jakékoliv podnikání začíná studiem teorie. Studovat vše, co souvisí s chovem králíků: o rozmnožování, podmínkách zadržení, krmení, nemocech a mnohem více. Požádejte o radu od zkušených chovatelů králíků. Studijní pokyny pro přípravu, například sóla.

Přemýšlejte o tom, které buňky budou obsahovat zvířata. Jaký druh potravinové základny mohou obdržet? Na jakém pozemku se bude nacházet komplexní. Jen si přečtěte o všech plemeny králíků a přemýšlejte, který z nich bude pro vás výhodnější pracovat. Studovat trh.

Nejlepší plemena pro chov

Chovy pro chov jsou nejlépe vybírány těmi, kteří mohou nosit naše ruské klima a nejsou nároční na podmínky zadržování. V tomto případě bude chov králíků výnosný.

Plemena chovných králíků se dělí na:

Tam jsou také ozdobné králíky, ale jsou drženy jako domácí zvířata.

Výběr plemen chovu králíků

 1. Plemeno maso.

Rychle rostoucí králíci. Získávají maximální hmotnost o šest měsíců. S dostatečnou péčí po dobu 4 měsíců je kostra mezi 2 a 3 kg.

 1. Maso - kůže.

Králíci, kteří mohou dostat kůži i maso.

Králíci s krásnou měkkou chmýří, kterou mnozí používají k výrobě oděvu.

Flandry

V souvislosti s masným plemenem. Tito králíci jsou největší. Délka těla dosahuje 70 cm. Hmotnost dospělého vzorku dosahuje 10 kg. Pro chov jiných masných plemen se jednalo o Flandry.

Králíci mají velké, široké uši. Silné, svalnaté tělo. Měkké, měkké maso. Barevná, kožešina má podobnost s klokanem nebo bobrem. Flandry u chovatelů jsou oblíbené vzhledem k jejich vyvážené a klidné povaze.

Králíci plemene Flandry

Ale toto plemeno má své nevýhody. Potřebují velké buňky, ale jsou lépe uchovávány v krytech. Jezte mnoho jídla. Králíci pozdní zrání. Často mají potíže při porodu. Ale pokud jim vytvoříte hodné podmínky, pak je možné chovat pro příjmy.

Nový Zéland

Vztahujte se na maso. Průměrná hmotnost těchto zvířat činí až 5 kg. Čistě bílá. Kompaktní tělo s dobře vyvinutými svaly. Malá hlava s vztyčenými ušima. Vyvinutá kostra. Jatečně upravená těla je hustá bez nadměrného tuku.

Bunnies tohoto plemene jsou plodné a mléčné. Mohou napájet až 12 dětí. Králíci rostou rychle a po 3 měsících mohou vážit až 3 kg. Vzhledem k tomu, že na chodidle je hustá vlna, je možné udržet obsah na oka. Pokojný a vyrovnaný.

Ram

Vztahujte se na maso. Plemeno dostalo své jméno kvůli jeho dlouhým, lopatkovým uším. Velké plemeno. Délka těla je až 70 cm. Hmotnost je 7-8 kg. Sametová kůže různých odstínů. Poškozené, silné tělo. Skvělá chuť masa. Bunnies pozdní zrání. Přiveďte 9 králíků. Uklidni se. Je nutná pravidelná péče o uši.

Masné výrobky také zahrnují:

 • - bílý obor;
 • - šedý obr;
 • - Californian.
Rabbit králičí plemeno

Bílá

Oblíbený zástupce plešatého plemene. Různé barvy: bílá, černá a modrá. Průměrná hmotnost je 4 kg. Délka těla je 55 cm. Přiveďte 7 králíků. Pooh vyčesá od 700 gr do 1000 gr.

Bílé plemeno králíků

Angore

Tělesná hmotnost 3 kg. Králík přináší až 6 králíků. Rostou pomalu. Obsahují z větší části doma. Vyžaduje maximální péči o pokožku. Veselý, hravý charakter.

Černá-hnědá

Vztahujte se k masům. Mají krásnou kůži a chutné, jemné maso. Hardy králíci. Králík přináší až 8 králíků, kteří mají aktivní růst.

Butterfly

Mají zajímavou barvu. Na bílém pozadí skvrny, jako křídla motýlů. Místa různých odstínů: modrá, žlutá, černá a šedá. Velmi úrodné králíky. Vynikající pro udržení ruského klimatu. Krásná kůže a chutné maso.

Králíci motýlího plemene

Sovětský

Za prvé, mají krásnou šedo-modrou pleť. Rychle rostou. Přiveďte 8 králíků. Hmotnost dospělých je od 5 do 8 kg.

Sovětské plemeno králíka

Uspořádání místa zadržení

V chovu králíků existuje několik způsobů, jak zachovat:

 1. Pit.
 2. Mobilní.
 3. Shed.
 4. Podle Michailova systému.

A nyní o každé metodě podrobněji.
Dutý způsob držení je nejstarší. Tato metoda se přiblíží přírodním podmínkám, což má své klady i zápory. Výhody této metody jsou:

 • uspořádání jámy z dostupných materiálů;
 • když začínáme v něm několik rodin, dostaneme velký, zdravý vrh;
 • zvyšuje předčasnou splatnost;
 • vzácné čištění jámy;
 • získávání zdravých zvířat v důsledku jejich aktivního životního stylu;
 • neexistují žádné problémy se zdravím zvířat;
 • záchranu prostoru, v jamce 2 * 2 je možné udržet až 200 osob.

Ve všech svých zásluhách má obsah jámy své nevýhody:

 • infekce šířící se na všechna zvířata;
 • čištění jámy je komplikovaný proces;
 • Je lepší nechat plemenit velká plemena v jamkách a cennou kožešinou;
 • úzce související vztahy, zvířata časem rostou;
 • chytit zvíře je obtížné.

Nicméně se správným přístupem k uspořádání jámy může být tato metoda použita pro chov zvířat.

Standardní studna:
Vyberte suché místo bez těsného podzemního vodního stolu. Pro 200 zvířat je vhodná jamka o rozměrech 2 x 2 m. Do hloubky vykopujeme nejméně 1,5 m hluboko, což je způsobeno tím, že zvířata vykopávají horizontální nork a dokážou kopnout průchod na povrch. Aby se tomu zabránilo, zdi by měly být vyztuženy mřížkou, cihly nebo břidlicí. Jedna stěna zůstane otevřená. Bude obsahovat hnízda. Chcete-li spustit nork z dolní části o 20 cm, vytvořte díru.

V dolní části nalijte vrstvu písku na 20 cm a nahoře na vybavení roštu nebo stojanu. Naplňte slámu nebo piliny a čistěte je jednou týdně.

Je žádoucí vytvořit střechu nad jámou. Aby nedošlo k přehřátí, nezakrývejte plechy. Ujistěte se, že vytvoříte potrubí pro cirkulaci vzduchu.

V zimě organizujte umělé osvětlení. Vybavte pijáky a krmítky takovým způsobem, aby zvířata měla dostatek prostoru pro každého. Konečně opláchněte místo plotem.

Organizace jámy pro králíky

Mobilní režim je nejoblíbenější mezi chovateli králíků. Boční a zadní stěny jsou z dřevěných desek. Strop, podlaha a dveře jsou utaženy mřížkou. V chladném klimatu jsou buňky přenosné. Během chladného počasí jsou převáděny do přístřešků nebo do izolovaných prostor.

Je možné instalovat několik řádků na sebe. K dispozici jsou jednokomorové a dvoudílné. Dva kusy použité pro králíky, kde hnízdí jedna větev, druhé je krmivo.

Standardní velikosti jednotlivých článků:

 • délka - 110 cm;
 • šířka - 60 cm;
 • výška - 60 cm.
 • délka - 150 cm;
 • šířka - 60 cm;
 • výška - 60 cm.

Mladé zvíře ve výkrmu se nachází v buňkách o délce až 3 m. Hustá výsadba se nedoporučuje. Čím menší jsou zvířata v kleci, tím vyšší je přírůstek hmotnosti.

Mobilní údržba králíků

Obsah v přístřešcích - to je lepší obsah buňky. Buňky umístěné v řadě vybavené zařízeními usnadňujícími péči o zvířata. Haly jsou uspořádány v jedné, dvou nebo třech úrovních po obou stranách uličky.

Uspořádejte posuvné palety pro rychlé čištění buněk. Při přechodu hnoje je vyvážen na vozíky nebo mechanicky odstraněn. Bubny jsou uspořádány. Krmítka s postupným posuvem.

Tento způsob obsahuje několik desítek až několik tisíc zvířat. Většinu případů srážejí zemědělci a velké farmy. V závislosti na klimatu jsou kůlny umístěny pod střechami nebo v uzavřených prostorech s větráním.

Podle Michailova systému. Systém byl vyvinut akademikem Mikhailovem. Tato metoda umožňuje růst králíků ve speciálních mini-farmách. Je určen pro rostoucí králíky v průmyslovém měřítku. Mohou obsahovat velké množství hospodářských zvířat. Zároveň jsou obsluhovány třemi až čtyřmi lidmi.

Podle této metody jsou zvířata držena na ulici na farmách králíků. Všechno potřebné je v mini farmě. V chladném prostředí je teplo, v teple chladno. Zvířata jsou poskytována nepřetržitě s vodou a potravinami.

Zvířata rychle zrychlí a jsou naprosto zdravá. Jsou také nazývány Mikhailovským urychlovačem. Nezaměňujte - urychlovač není plemeno, ale králík pěstovaný speciální metodou. Systém nákladů, protože vysoké náklady na buňky, ale pokud je vyrábíte sami, náklady jsou sníženy. Použití systému umožňuje zvýšit rychlost třikrát. Dále se podíváme, jak udělat klece pro králíky vlastními kresbami pro Mikhailov.

Jak vyrobit klec Mikhailovovou metodou s vlastními rukama podle výkresu s rozměry?

Farma se skládá z několika oddílů. Obsahuje:

 • - hnízdící prostor;
 • - pro mladé;
 • - digestoř;
 • - topení pro zásuvku;
 • - krmné žlaby;
 • - pitné mísy.
Schéma systému Michailova

Buňka je postavena v několika vrstvách:

První vrstva je stojan. To spočívá na čtyřech regálech. Stojany jsou vyrobeny ze silných nosníků. Z tyčí jsou však podpěry horních vrstev.

Pro podporu konstrukce je nosný rám přizpůsoben. V něm jsou větve pro skladování elektrických zařízení a nástrojů. Má také žebřík a hlaveň pro výkaly. Sbírejte jej lépe z materiálu, který nezrezává. Níže jsou výkresy buňky pro králíky s rozměry podle Michailovovy metody.

Kresba Michailova systému

Na stojanu je střední vrstva. Je určen pro chůzi zvířat a generickou větev. S pomocí stojánků se vrstva spočívá na stánku. Rozměry regálů jsou 2 x 10 cm. Na východní straně je díra pokrytá mřížkou. V roštu je okno 250 * 250 mm. Na této úrovni je pasce pro ovládání a posílení, stejně jako úkryt.

Farma je rozdělena do několika sekcí. Bunker a miska na pití se nacházejí v oblasti paddock. Mezera 20 x 30 cm je vytvořena zespodu. To vede k důlním důlům. Odmítnuto 100 mm vpravo. To je kombinováno se spodním úsekem v prvním patře. Podlaha je skloněna při 45 °. Potkany jsou chráněny před kovovými proužky.

V dolní části jsou zabaleny 2 x 45 cm latě. V mezerách klesají a jsou vždy čisté v kleci.

Konstrukce poskytuje potrubí pro větrání. V důsledku toho se plyny nehromadí uvnitř.

V hnízdě je dveře, které se skládají. Když je na volném prostranství, dostaneš stůl, abys pracovala s dětmi. V tomto oddělení je celé patro. Mírně nižší je úroveň. Vnější stěny jsou izolované. Lázeň je uzavřena s výhledem z jihu.

Vzhledem k tomu, že matka je odnímatelná, na stranách jsou mezery. To, že zvířata do této díry nepronikují, pokrývají desky. Klapka, která blokuje hnízdo, je lepší vyrobit kov. Dveře jsou vyrobeny ze dřeva.

Na horní vrstvě rostou králíci. Pro muže byla vytvořena samostatná část. Stojí za rám.

Nádrž na vodu je umístěna mezi oddíly na přední stěně. V tom vlhkost pochází automaticky z jiných kontejnerů, které jsou umístěny venku na stěně paddock. K vodě v chladné sezóně bylo teplo určené pro topení kotle.

V blízkosti misky je zásobník bunkru. Přidává se k němu výměník tepla. Když králíci lopatou seno, do něj se vlijí drobky. Drobky lze znovu použít. Horní část žlabu je sklopná. Když potřebujete dát další část jídla, otevře se.

Pro seno a kořenové plodiny jsou žlaby umístěny mezi podlahami. Těžké víko krmí dolů.

Komplexní design, ale vybudování jednoho s vlastními rukama, zbytek bude snadno. Po vyzkoušení v práci přenesete ostatní zvířata do takových buněk. Koneckonců, v takových buňkách je snadné pracovat se zvířaty a oni se zase cítí perfektně.

Mluvme více o organizaci králíčí farmy.

Organizace zemědělských podniků

Stavět to nepotřebuje žádné zvláštní povolení. Hlavní věc je dostupnost pozemku a připravený obchodní plán s výpočty. Je důležité, aby se tato lokalita nacházela v určité vzdálenosti od obytných budov, a požádejte o to místní úřady. Na co - to se týká farem, a ne domácnosti pro 10-20 cílů.

Vyberte místo pro farmu na výšce nebo svahu. Po vyčištění celého pozemku musí být asfaltová nebo betonová. Proveďte také systém odvodnění vody.

Mimochodem, stojí za to pamatovat, že králíci se mohou zhoršit. A potřebujete znát příčiny nadýmání u králíků, příznaky myxomatózy a kokcidiózy.

K získání přibližně 1 000 mrtvých těl masa za rok bude plocha zemědělské půdy přibližně 1 000 m2. To na místě uspořádat:

 1. Bouda - 3 kusy (360 m2).
 2. Stern stráží povinný přístup autem k němu (200 m²).
 3. Saray, kde jsou uloženy zásoby a stavební materiály (50 m²).
 4. Pokoj pro jatka a ledničky (50 m²).
 5. Sběrač hnoje (30 m²).
 6. Průchody pro řízení mini traktorů.

Použití přístřešků šetří čas na údržbě a stavebních materiálech. Z buněk instalujeme dvě vrstvy. Na zadních stěnách dělejte okna o rozměrech 20 * 100 cm.

 • délka 20 m;
 • výška 2 m 40 cm;
 • šířka průchodu je 1 m 40 cm.
Schematické kreslení přístřešku pro králíky

Buňky

Buňky jsou pod danými rozměry, poté jsou odděleny pro muže, ženy a mladé zvíře.

 • délka 1m 30 cm;
 • šířka 70 cm;
 • výška přední stěny 55 cm;
 • výška zadní stěny je 40 cm.

Sklon střechy je určen pro snadné čištění hnoje. Takové palety platí pro všechny úrovně.

Při vytváření buněk použijte pozinkované pletivo o velikosti ok 18 * 18, 20 * 20, 16 * 48 mm.

Mezi buňkami vytvořte čistou školku pro seno. Pod jeslí nastavit pitné misky a podavače. Pro ženy jsou buňky rozděleny na hnízdo a zadní část.

V této budově je umístěno 60 buněk. V průběhu roku je možné zvýšit počet 400 a více mladých.

Závodní dílna

Na farmě budete potřebovat obchod s potravinami. V této místnosti jsou uloženy krmivo, obilí a drtič obilí. Můžete také dát granulátor a připravit krmivo vlastním rukama.

Samostatně umístěte přístřešek pro uložení inventáře a stavebních materiálů.

Jatka a ledničky

Hromadná porážka je vhodnější pro speciální místnosti. Proto na farmě, dát jatka. Je lepší, když ji připojíte do místnosti s lednicí. Jatka musí být vybavena žlabem a troubou. Pec bude vyžadována pro spalování odpadu (tlapky, hlavy, vnitřnosti a zbytečné kůže). Existuje tedy kontinuální proces: porážka, řezání, balení a mražení. Jak skóre králíka číst v samostatném článku.

Jatka na králíčí farmě

Sběrač hnoje

Nezapomeňte na hnoje. Vybavte jámu na farmě, abyste sestavili hnůj. Musí to být v nejvzdálenějším rohu. Jak je to možné, od králíků a porážky. Stěny jámy by měly být betonovány. Hloubka jámy není menší než 3 m. Délka je libovolná.

A nyní zvážíme celý obchodní proces chovu králíků.

Vzhledem k tomu, že chováme králíky pro maso, pak vybíráme plemena směru masa. Není to špatné, a dokonce úspěšně chováni a splatit tyto horniny: bílá obří, šedá obří, stříbrné nebo černé a hnědé, Flandry, sovětský Chinchilla, kalifornských, motýl, ovce, a existuje několik skal.

S řádnou péčí o 3-4 měsíce, hmotnost jatečně upraveného těla od 2-3 kg. Ranní a úrodná plemena. Sovětská činčilka je nádherná matka. Postava je klidná a schopná vzít králíka někoho jiného.

Získejte zvířata na farmách ze zavedených farem. Pokud máte možnost navštívit zemědělskou výstavu, kde si můžete vybrat dodavatele.

Mladí v nákupu by měli být očkováni proti infekčním chorobám. Vzhledem k tomu, že králíci jsou stresující zvířata, takže jejich přeprava prošla bez problémů, potřebují antidepresiva nebo pití vitamínu B6, který působí jako antidepresivum.

Jak uspořádat krmení na farmě?

Pokud někdo myslí, že se králíci mohou krmit se seno a trávu, je to hluboce mylné. Aby uspěli v podnikání, potřebují krmení v plném rozsahu a bez krmení krmiv na bázi zrna nebude fungovat.

Strava králíků, denní dávka v gramech:

 1. Louka tráva - 1500;
 2. Bean bylinky - 1200;
 3. Pobočky - 600;
 4. Láhev řepy 200;
 5. Listy zelí (je třeba opatrně podávat) 600;
 6. Mrkev 600;
 7. Krmná řepa 200;
 8. Cukrová řepa 600;
 9. Řepky 400;
 10. Vařené brambory 400;
 11. Surové brambory 150;
 12. Silo 300;
 13. Hay 300;
 14. Zrna obilovin 150;
 15. Zrn z luštěnin 50;
 16. Olejnaté semena 20;
 17. Bran 100;
 18. Olejové koláče 100;
 19. Masokostní moučka 15;
 20. Sůl 2,5;
 21. Křída 2.

Snažte se dodržovat tyto normy. Přehnané zvířata by neměly být.

Chcete-li lépe orientovat, kolik krmiv potřebujete pro rok, podívejte se na následující obrázky, kg.

Organizace procesu krmení králíků

Ženy a muži v klidu:

 1. koncentráty 3,50;
 2. seno 1,20;
 3. kořenové plodiny 3.25;
 4. zelené krmivo 4.50.

Samice a muži v chovném období:

 1. koncentráty 4,20;
 2. seno 1,50;
 3. kořenové plodiny 3,8;
 4. zelené krmivo 5.6.

Žlutý sukrol:

 1. koncentráty 17;
 2. seno 6;
 3. kořenové plodiny 16;
 4. zelené jídlo 23.

Kojenecká žena:

 1. koncentráty 62;
 2. seno 21;
 3. kořenové plodiny 57;
 4. zelená strava 83.

Mladý růst 45-120:

Ráno se zvířatům podávají šťavnaté potraviny a zelená. Odpoledne a večer - koncentrace. Pití, čerstvá voda by měla být neustále.

Reprodukce králíků

Reprodukce králíků je důležitým procesem chovu králíků. Postupujte podle schématu. V přístřešcích je horní vrstva obsazena ženami a jedním mužem. Ve zbývajících buňkách mládí roste.

Každý králík dává 3: jaro, léto a podzim. Ukazuje se to asi 25 dětí. Králíci pod ženou sedí až do dvou měsíců věku. Celkem 300 kusů na výkrm. Vezměte prosím na vědomí, že odpady jsou z jednoho nebo jiných důvodů nevyhnutelné. Jsou volně umístěny na zbývajících buňkách.

3 přístřešky o 60 buňkách skončí s 3 * 300 = 900 hlášení ročně.

Chov chovných zvířat pro čistý chov nemá smysl. Výkon je nákladný. Je snadnější si koupit několik hlava mladých zvířat pro opravu hospodářských zvířat.

Uložení zdroje

Krmení králíků se zakoupenými potravinami, jak víte, je drahé. Pěstování zrna není možné. Snížit rychlost krmení nemůže. Proto je lepší vyrábět krmivo sami.

K tomu bude zapotřebí granulátor a granulátor. Granule jsou ochotně konzumovány králíky.

Několik receptů na granule. Možnost pro všechny:

 • oves, pšenice 30;
 • ječmen, kukuřice 45;
 • pšeničné otruby 12;
 • koláč 12;
 • křída 0,5;
 • sůl 0,5.

Možnost pro mladé:

 • ovsa, pšenice 40;
 • ječmen, kukuřice 45;
 • koláč 8;
 • masokostní moučka 6;
 • rybí moučka 6;
 • křída 0,5;
 • sůl 0,5.

Možnost pro všechny:

 • ovsa, pšenice 31;
 • ječmen, kukuřice 32;
 • pšeničné otruby 15;
 • olejový koláč 15;
 • masná a kostní moučka 3;
 • rybí moučka 3;
 • kvasnice, hydrolyzované 2;
 • kostní moučka 1;
 • sůl 1.

To také přináší velké úspory při výrobě sena. Produkce sila a kořenových plodin je však nerealistická. Proto je lepší je koupit.

Pokuste se mechanizovat manuální práci. Nákup mini-traktoru značně usnadní ruční práci. To může přinést potravu Švédům, stejně jako vývoz hnoje. Nastavte automatický přívod vody.

Krmivo pro králíky

Podmínky pro uchování králíků a očkování

Aby se zabránilo různým chorobám, musí králíci poskytovat dobré životní podmínky.

Buňky musí být čisté a suché. Pokud jsou buňky dřevěné, je žíravé jednou za šest měsíců. Před vstupem do hangáru udělejte čtvercovou depresi a nalijte na něj vápno, aby prohřešci prošli tímto vápnem. Tímto způsobem se bude provádět dezinfekce obuvi.

Aby se zabránilo masovému vyhynutí hospodářských zvířat před infekčními chorobami, vyžaduje se očkování. V této době byla vyvinuta komplexní očkování proti VGBC a myxomatóze. Tato vakcína je pro dospělé umístěna na jaře a mladí lidé by měli být očkováni každé tři měsíce.

Realizace domácího králíka

Samozřejmě každý má zájem o prodej masa. Za prvé, ošetřete a nabízejte králíka svým přátelům, známým a příbuzným. Pokud se jim to líbí, neváhejte, některá část králíka půjde na zdraví. Z králičího masa je vynikající grilování a zapečený králík se žampiony. Tím vytvoříte vlastní klientskou základnu.

Co dělat dál? Je to jednoduché: všechny druhy reklam. Je důležité, aby cena nebyla zakalená, ale byla přijatelná pro lidi.

Prodej masa z loděnice nevyžaduje povolení. Ale pokud předáte prodejcům, potřebujete veterinární osvědčení.

Můžete se pokusit nabídnout restaurace. Ale protože v ruských restauracích králík není vařený, pak bude s největší pravděpodobností odmítnut. Pak můžete tak učinit, požádejte kuchaře, aby uvařil misku od králíka a dejte mu pár kusů. Pokud to funguje, budete mít zavedený prodejní kanál. Ale pak to bude vyžadovat několik povolení.

Prodej a marketing králíka

Můžete otevřít vaši prodejnu nebo nabízet svůj produkt do obchodů, velkoobchodů nebo supermarketů. Faktem však je, že 1000 kusů masa za rok nebo 2 000 kg masa je malé množství. Každoroční psaní dokumentů bude většinu zisků jíst.

Chcete-li vyřešit tento problém, obraťte se přímo na prodejní místa a vyřešte je individuálně. Velcí dodavatelé v těchto místech předávají své výrobky za extrémně nízké ceny. Ale mají obrovské objemy. A nakonec můžete jít zlomit.

Ziskovost podniku s obchodním plánem

Částka počáteční investice se bude lišit pro všechny. Vzhledem k tomu, že náklady na stavební materiály ve všech regionech jsou různé. A pak už možná máte, řekněme traktor nebo nějaké vybavení. A někdo začne s nulou.

Seznam králíků potřebných pro chov: