Výroba jídel z masa a ryb

Poptávka po občerstvení masa a ryb mezi spotřebiteli nikdy nezmizí, neboť je to jeden z oblíbených ruských občerstvení piva. Ale velký počet výrobců tohoto segmentu trhu ještě není vyplněn. To samozřejmě dává vynikající příležitost otevřít vlastní podnik pro výrobu takových výrobků. Zjistíme, jak se má organizovat produkce masa a rybích občerstvení od začátku a jejich prodeje.

Jak začít podnikat?

V tomto případě můžete jít několika způsoby. Který z nich si zvolí, bude záviset na velikosti počátečního kapitálu.

 1. Nákup hotové franšízy. Na dnešním trhu najdete spoustu návrhů pro prodej franšízy pro výrobu občerstvení. Konečná cena již zahrnuje cenu výrobní linky, obalové kontejnery. Také si můžete recept připravit léta. Vezměte na vědomí, že investice do nákupu licence budou poněkud větší než v případě zahájení vlastního malého obchodu. Dobře zavedený obchodní mechanismus však umožní mnohem rychlejší otevření produkce masných a rybích občerstvení a náklady se splácejí za méně než krátkou dobu.
 2. Spuštění vlastní dílny. V tomto případě bude nutné rozvíjet základní koncepci budoucího podniku a plánovat jeho vývoj nezávisle. Ale nebudete omezeni "rámcem" hlavní společnosti, ale budete vyrábět výrobky, které chcete.

Technologie výroby svačinek

Technologie výroby občerstvení z ryb a masa je velmi jednoduchá. Všechny základní operace jsou prováděny za pomoci speciálních zařízení.
Podívejme se na základní fáze výroby:

 • řezání masa nebo rybích surovin,
 • Marinování nakrájených kusů v roztoku připraveném podle receptury,
 • sušení,
 • řezání,
 • balení hotových výrobků.

Formulace přípravy občerstvení připravených technologisty by měla odpovídat všem zavedeným normám a pravidlům bezpečnosti potravin. Hygienické požadavky jsou v tomto případě poměrně přísné.

Technické vybavení dílny

Chcete-li začít podnik, musíte si ho koupit zařízení pro výrobu občerstvení (maso nebo ryba). Moderní přístroje jsou však navrženy tak, aby mohly být použity pro zpracování obou druhů surovin.
Následující stroje jsou pro standardní linku povinné:

 • Slicery. Používají se k řezání výrobků na tenké plátky.
 • Sušička. Hlavní jednotka, kde hotový výrobek pochází ze surovin. Kvalita sušení bude záviset na spotřebitelských vlastnostech vyrobených svačinek.
 • Balicí stroj. Na trhu existuje mnoho značek a modelů balicích zařízení. Jeho volba bude záviset na balení vybraném pro balení, stupni automatizace procesu a výkonu linky.

Pokud používáte mleté ​​maso ke zpracování, budete potřebovat průmyslové mlecí stroje. Chcete-li namočit suroviny ve slaném nálevu, nemůžete udělat bez zvláštního kontejneru pro vylezhivaniya krájené suroviny.
Konečná cena zařízení pro výrobu moučných a rybích občerstvení bude záviset na samotném receptu, plánovaném výstupu a automatizaci procesu. Minimální náklady na linku, kde převažuje ruční práce a pouze hlavní zařízení, bude stát 800 000 rublů. Pokud považujete výkonnější řadu za plně automatizovanou, pak budete muset investovat minimálně 2 000 000 rublů.

Suroviny pro maso a rybí občerstvení

Občerstvení může být vyrobeno z různých surovin. Pokud uvážíme výrobu svačiny z masa, zde jako výchozí produkty mohou působit jako svalové maso a mleté ​​maso. První možnost je častější. Pokud jde o rybí občerstvení, jsou na trhu v mnohem větším rozsahu. A jsou mnohem levnější než maso. To je způsobeno skutečností, že samotné suroviny jsou poměrně nenákladné. Velmi často se používá obyčejná treska modravá, zatímco konečný produkt se nazývá například "žlutá minke". Snadno lze konstatovat, že produkce rybího občerstvení přináší podnikatelům mnohem větší zisk.
Ale jakákoliv surovina se v dílně používá, musí splňovat všechny hygienické normy. Pomocí koření producenty často "maskují" stary masa nebo ryb. Samozřejmě, je to nepřijatelné. Při první kontrole společnosti Rospotrebnadzor budou odhaleny všechny případy porušování a podnik bude uzavřen. Abychom tomu zabránili, všechny vstupní suroviny musí být doprovázeny všemi potřebnými certifikáty kvality a projít hlubokou kontrolou vstupu.

Velikost kapitálových investic a vyhlídky na rozvoj podnikání

Podnikatelský plán na výrobu moučných a rybích občerstvení, který jste vytvořili, musí zahrnovat výpočet ziskovosti budoucího obchodu. To investorům přesvědčí o ziskovosti plánovaného podniku.
Počáteční investice představují asi 2 000 000 rublů. a zahrnout následující položky:

Factory snacks

Občerstvení pro pivo velkoobchod od výrobce

Nové produkty

King Minke Whiskey kouřil

King Minke Whiskey kouřil

Článek:

Cena:

Čistá hmotnost:

Balení:

Složení:

Podmínky skladování:

Doba použitelnosti:

Energetická hodnota na 100 g výrobku:

Kalorie:

Článek:

Cena:

Čistá hmotnost:

Balení:

Složení:

Podmínky skladování:

Doba použitelnosti:

Energetická hodnota na 100 g výrobku:

Kalorie:

Jantarová ryba se sezamovými semínky

Jantarová ryba se sezamovými semínky

Článek:

Cena:

Čistá hmotnost:

Balení:

Složení:

Podmínky skladování:

Doba použitelnosti:

Energetická hodnota na 100 g výrobku:

Kalorie:

Článek:

Cena:

Čistá hmotnost:

Balení:

Složení:

Podmínky skladování:

Doba použitelnosti:

Energetická hodnota na 100 g výrobku:

Kalorie:

Článek:

Cena:

Čistá hmotnost:

Balení:

Složení:

Podmínky skladování:

Doba použitelnosti:

Energetická hodnota na 100 g výrobku:

Kalorie:

King minke se sezamem

King minke se sezamem

Článek:

Cena:

Čistá hmotnost:

Balení:

Složení:

Podmínky skladování:

Doba použitelnosti:

Energetická hodnota na 100 g výrobku:

Vlastní podnikání: výroba rusků a dalších občerstvení

Minimální počáteční kapitál

Minimální počáteční kapitál pro organizaci vlastní výroby krekrů je od 800 tisíc rublů. Navíc více než polovina z této částky půjde na nákup zařízení, část - na pronájem a nákup surovin a zbytek - na běžné výdaje společnosti.

Hlavním cílovým publikem těchto produktů jsou mladiství a mladí lidé mladší 30-35 let. Krekery a další občerstvení (čipy, slané sušené mořské plody apod.) Jsou také umístěny výrobci jako občerstvení pro pivo. Tento trh je považován za velmi atraktivní a slibný především v důsledku malých investic do zahájení takového podnikání.

Dominuje výrobky domácích firem (vlastní 3/4 trhu). Ze všech ostatních typů lehkého občerstvení je považována za nejvýnosnější produkce rusk. Stejný produkt je nejoblíbenější mezi milovníky piva. Podle různých studií, více než 35% respondentů vybraný krekrů jako občerstvení pod pěnivého nápoje, 25% přednostní osolené sušené plody moře, a zbytek připadá na slané ořechy (arašídy, pistácie), sýr a masné občerstvení ( „slámy“, " pigtails ") a tak dále.

I když konkurence na tomto trhu je poměrně vysoká, ale nemůže být nazývána nasycenou. Důvodem je především převládání několika největších a nejznámějších značek na federální úrovni. Na regionálních trzích existují dobré příležitosti pro mladé společnosti.

Pokud budete podnikat při výrobě rusk, začněte nejlépe s vypracováním podrobného obchodního plánu. Podnikatelský plán je také nezbytný, pokud nebudete půjčovat z banky nebo kontaktovat investory. Opírá se budete moci posoudit úroveň konkurence ve zvoleném segmentu, analyzovat poptávku a preference spotřebitelů, spočítat všechny náklady (nebo alespoň ty hlavní), přemýšlet o svých prodejních kanálů a dokonce jít napřed hledá partnery, aby vytvořila program na podporu a přijmout vzhledem k velkému počtu různých nuancí.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Začněme s konkurencí. Jak již bylo uvedeno výše, úroveň hospodářské soutěže na trhu snacků se odhaduje jako vysoká. Pokud nemáte hodně peněz, neměli byste od začátku soutěžit s federálními značkami a zahraničními výrobci. Zkuste nejprve pokrýt alespoň regionální trh a poté postupně překročit. Při analýze trhu věnujte okamžitě pozornost několika faktorům - počtu značek, jejich rozsahu, cenové politice, způsobu reklamy a propagace, prodejních kanálů.

Nejlepší je objednat výzkum od specialistů - v marketingové agentuře. Jeho cena bude od 10 do 15 tisíc rublů a výše, v závislosti na regionu a zadaných úkolech. Upřednostněte osvědčenou agenturu, s níž vy nebo vaši přátelé již máte pracovní zkušenosti. V některých případech je však taková studie zcela nezávislá, pokud jde o znalosti a volný čas. Na základě svých výsledků obdržíte údaje, které budou založeny na vývoji vašeho podnikatelského plánu.

Technologie výroby suharikov je složitá a není složena z několika hlavních kroků: řezání chleba zharovochnom pečení do trouby nebo trouby po dobu 10-15 minut, přidání koření a dalších přísad, extrahuje se za chlazení a balení hotového výrobku. Jako surovina pro výrobu sušenek typicky působí nebo pšeničného chleba s přídavkem malých pórů žitné mouky.

Spotřeba produktů se může lišit v závislosti na použitém receptu. Ale v průměru pro výrobu 100 kg krekrů budete potřebovat 130 až 140 kg chleba, 3-4 kg koření a dalších potravinových přísad, 30-40 litrů másla. Někdy producenti krekrů používají ne připravený chléb, ale pečou sami, což umožňuje zvýšit ziskovost výroby. V tomto případě první fáze výroby krekrů začíná pečením chleba. Výrobky jako mouka a slunečnicový olej se běžně používají v Rusku. Ale koření, přísady do potravin, chuť a mořské plody jsou dováženy ze zahraničí.

Podle výsledků výzkumu jsou v naší zemi nejpopulárnější chuti selských: maso (slanina, salám), sýr, cibule a zakysaná smetana s mořskými plody. Nicméně, neomezujte se na tyto chutě. Nebojte se experimentovat a vytvářet své vlastní jedinečné typy produktů. K tomu budete potřebovat vysoce kvalifikovaného a zkušeného technologa. Technolog je možná nejdůležitější osobou v produkci potravin, protože kvalita a chuť vašeho produktu bude z velké části záviset na něm. Rozvíjí recepty, řídí kvalitu výrobků, přidává koření a dokonce je odpovědný za balení zboží do výroby.

K výrobě krekrů bude zapotřebí speciální zařízení. To může být jak importované (nejběžnější vybavení ukrajinských výrobců), tak domácí, jiný druh a konfigurace, což závisí na tom, jaký druh krekrů budete vyrábět. Standardní sada zařízení zahrnuje řezače chleba, pece na sušení chleba, zařízení pro aplikaci koření, balicí stroje.

Odborníci doporučují nakupovat automatizované linky, pomocí kterých je možné vyrábět slamky a jejich následné balení do polypropylenových sáčků. Tyto sušenky jsou populárnější než sušenky ve tvaru kostky, protože jsou tenčí a méně tuhá. Pro výrobu těchto produktů potřebují speciální stroj pro řezání tyčinky s kapacitou až 100 kg za hodinu a stojí kolem $ 1,500, stroj na smažení lupínků kapacitu 30 kg za hodinu a stojí $ 800 drazhirovochnaja stroj kapacitu 90 kg za hodinu a stojí $ 700 a balení poloautomatický, který umožňuje balení až 500 balíků o hmotnosti 50 gramů za hodinu, které stojí více než 1000 dolarů.

Minimální náklady na jednodušší linku s kapacitou až 20 kg za hodinu (až 330 balení po 50 gramech za hodinu) budou asi 4 000 dolarů. Jedná se o nejjednodušší a nejlevnější verzi linky, ale má také řadu nedostatků. Odborníci radí nákup některých zařízení samostatně, a ne jako součást linky ke zvýšení ziskovosti. Například, jak je patrné z výše uvedených dat, produktivita stroje na řezání chleba na slámy a nátěrový stroj je několikanásobně vyšší než zbytek zařízení. Aby se předešlo prostojům, doporučuje se zakoupit další dva poloautomatické balicí stroje a dvě nebo tři pekáče na pečení (přesné množství závisí na produktivitě vašeho zařízení a kapacitě trouby).

Nabídky franšíz a dodavatelů

S relativně malými dodatečnými náklady budete moci zvýšit výrobu alespoň třikrát. Jednoduchá linka obvykle obsahuje rotační pec, která vyžaduje předsušení krekrů po jejich řezání na příslušném stroji.

Trvá příliš dlouho: chleba nakrájený na slámy před smažením by měl být usazen na dva dny v lepenkové nebo dřevěné krabici. Není-li tato podmínka splněna, pak při otáčení v troubě se sláma jednoduše brousí. Pro zkrácení výrobního cyklu lze použít pečicí pece, kde nejsou rotující prvky. Například jsou pro tento účel vhodné konveční trouby. Mají však dvě hlavní nevýhody - vysoká cena a vysoká spotřeba energie (viz níže).

Také vedle trati, jako v každém pekařství, budete potřebovat celou řadu nástrojů (váhy, odměrky, poháry, odměrky), zařízení (Nádrže, kontejnery pro skladování a sušení sušenek a tak dále.), Regály, stoly a tak dále. D. To vše bude vyžadovat zhruba 100 tisíc rublů (s výhradou nákupu drahých regálů a stolů v použitém stavu).

Toto zařízení umožní výrobu nejméně 2500 balení 60 gramů krekrů za každých osm hodin (nebo přibližně 150 kg produktů). Spotřeba produktů pro tento objem bude: 300 kg hustého chleba, 1,6 kg koření a 8 kg polypropylenového metalizovaného filmu se vzorem bude vyžadován pro balení hotových výrobků. Stojí za to říct pár slov o balení. Někteří výrobci se snaží ušetřit na této položce výdajů, přičemž nevybírají nejlepší materiál pro balení svých výrobků. Tyto úspory však později přetrvávají. Za prvé, takový obal je nepohodlný k použití a rychle se rozbíjí (často přímo v rukou kupujícího) a za druhé, kvalita obalu má přímý vliv na trvanlivost hotového výrobku. Také budete muset objednat krabice z vlnité lepenky, které jsou nutné pro přepravu výrobků.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Přidejte k tomu náklady na elektrickou energii (25 kW), spotřebu plynu při použití plynové pece, jakož i mzdy provozovatelů. Jak ukazují zkušenosti podnikatelů, je nejvýhodnější používat plyn, nikoliv elektrické pece (jinak v druhém případě bude stát ještě třetina). Chcete-li pracovat na linii, budete potřebovat dva lidé, kteří mají být nahrazeni. Obvykle taková produkce pracuje ve dvou směnách, proto budete potřebovat 4-5 lidí pracovat na trati, technologa, mechanik a předák. Celkový počet lidí ve státě, včetně účetního, nákupního manažera, manažera prodeje atd., Bude v závislosti na objemu výroby nejméně 15-20 osob.

K vybavenosti zařízení bude vyžadovat prostor pro dílnu o rozloze 50 metrů čtverečních. metrů (optimální pro průměrnou produkci - 80-100 m2). Stejné číslo bude potřebné pro domácí, kancelářské, administrativní (kancelářské) prostory a také musí být přiděleno místo pro sklady surovin a hotových výrobků. Je žádoucí, aby se samotná výroba nacházela ve velkém městě (s populací nejméně 1 milionu lidí), ale samotný obchod může být otevřen na okraji města, kde bude cena nájemného nižší.

Chcete-li zahájit výrobu občerstvení (zejména krekrů), budete potřebovat povolení od SES a hasičů, stejně jako čárový kód v Hospodářské a průmyslové komoře. Získání povolení trvá asi měsíc. Kromě toho budete muset pro vaše výrobky vytvořit technické specifikace (TU), dohodnout je a schválit. TU je normativní dokument, ve kterém jsou stanoveny technické požadavky na výrobky.

Technické podmínky jsou nezbytné v případě, že neexistuje žádný GOST nebo technický předpis pro stanovení parametrů produktů, pokud je třeba doplnit stávající GOST nebo kombinovat požadavky předepsané v několika státních normách. Technické podmínky, jako GOST, jsou vytvořeny pro konkrétní produkty, materiály nebo jejich skupiny. Mimo jiné by měly specifikovat postupy pro zajištění souladu s těmito požadavky.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Vývoj technických specifikací lze objednat ve specializované firmě. Vytvoření původní verze specifikace trvá nejméně tři dny, pak je text konzistentní se zákazníkem, pak jsou provedeny změny a nakonec je schválena konečná verze. Vývoj technických specifikací obvykle trvá až sedm pracovních dnů. Náklady na tyto práce jsou od 30 tisíc rublů. Je však možné najít levnější možnosti. TU mohou být sestaveny a nezávisle, a to při dodržení všech nezbytných požadavků. Je pravda, že bude mnohem víc času, než se konečná verze smířit a dokončit. Často se taková úspora sama ospravedlňuje.

Prodej takových výrobků, jako jsou občerstvení, je nejvýnosnější prostřednictvím velkoobchodů a velkých maloobchodních řetězců. V přítomnosti široké škály produktů (nejen krutonů, ale i jiných druhů občerstvení) zpravidla pracují přímo výrobci společností.

S malým sortimentem a omezeným objemem výroby - se obracejí na zprostředkovatele. Jeden z nejvýznamnějších položek výdajů (kromě nájemného a vybavení) je reklama a propagace vaší značky. Samozřejmě, neměli byste se okamžitě zaměřit na budování značky federálního měřítka. Je nepravděpodobné, že pro tento rozpočet budete mít dost. Nicméně je docela možné získat regionální trh i pro novou firmu. Aktivně využíváte venkovní, tištěnou a POS reklama (přímo v prodejních místech), organizujte různé propagační akce, zaměřené především na cílovou skupinu studentů.

V některých článcích se můžete setkat s doporučeními zaměřenými na věkové skupiny dětí, které propagují své občerstvení. Ve skutečnosti krekery a další občerstvení patří do kategorie "nezdravých" produktů a nejsou určeny pro děti mladšího, středního a staršího věku. Proto je lepší zaměřit se na mladé lidi ve věku od 17 do 18 let. Přemýšlejte o designu balení vašich krekrů - i takové malé věci jsou velmi důležité. Jasné balení s nezapomenutelným názvem výrobku zvýrazní na regálech obchodů mezi desítkami podobných balení.

Další zárukou úspěchu vašich výrobků, kromě dobře řemeslně reklamní kampaň - trvale vysokou kvalitu svých výrobků, která je přímo závislá na kvalitě surovin - mouky, slunečnicový olej, potravinářských přídatných látek a látek určených k aromatizaci. Záchrana na druhou stranu nestojí za to.

Pokud se stále snažíte maximalizovat ziskovost (což je 20% v případě výroby občerstvení), doporučuje se to rozšířením rozsahu. Optimální - pokud sami pečujete chléb. Pak bude více možností rozšíření. I když je možné koupit chléb s hustou homogenní strukturou bez dutin na místní pekárny a současně zavádět nové příchutě, velikosti a tvary sušenek (například, pohodlnější sláma nahrazuje obvyklé kostky) a změnit objem obalu.

Další perspektiva, která však stále není pokryta ruskými výrobci, je spojena s produkcí krekrů pro různé pokrmy. Crackery jako přísada jsou používány v receptech pro různé saláty (včetně slavného "Caesara"). Současně není snadné najít vhodné sušenky k prodeji. Měl by být vyroben z pšeničného chleba a mít určitou velikost a stupeň pražení.

Sušenky, umístěné jako lehké jídlo na pivo, v tomto případě téměř vhodné, protože mají výraznou chuť a vůni, která dávají potravinářských přísad a aromatických látek. Často výrazně zkreslují chuť samotného pokrmu. Někteří výrobci pekařských výrobků prodávají krekry vyrobené z odpadu z jejich produkce. Ale ten, zpravidla nejsou ani zvláště vysoká kvalita nebo použitelnost - jsou baleny ve velkých pytlích, nakrájíme na větší kousky, atd výrobu speciálních sušenek -.. salátové dresinky pšeničného chleba s minimálním přídavkem odpovídajících receptur koření může být vynikající a slibný nápad, stejně jako vaši nepochybnou konkurenční výhodu. V takovém případě budete mít další kanál pro marketing svých produktů: takové krekery snadno zakoupí četné kavárny a restaurace.

Náklady na jeden balíček krekrů zpravidla nepřesahují 20-25 rublů. Hlavním pravidlem stanovení cen pro občerstvení piva je, že spotřebitelé za ně nebudou platit tolik (a ještě více), kolik stojí jedna banka na pivo. Uvažujme také, že občerstvení je sezónní zboží a objem prodeje závisí do značné míry na objemu prodeje piva. Takže vrchol prodeje klesá v období od května do října av období od listopadu do dubna je výrazný pokles.

Nicméně, protože sušenky již dávno přestaly být spotřebiteli vnímána jako nepostradatelný občerstvení k alkoholickým nápojům a mnoho výrobců jsou umístěny jako samostatný produkt, sezónní kolísání se odrážejí v jejich prodeje není tolik (i když určitý vzor lze vysledovat všechny stejné).

Takže minimální počáteční kapitál pro organizaci vlastní výroby krekrů je od 800 tisíc rublů. Kromě toho více než polovina z této částky půjde na nákup zařízení, část - na pronájem a nákup surovin, a zbytek - na běžné výdaje společnosti (reklama, mzdy atd.). Se zavedeným systémem prodeje hotových výrobků jsou doby návratnosti odhadovány odborníky za půl roku. Průměrný příjem může dosáhnout 150 tisíc rublů v sezóně a 100 tisíc rublů za další měsíce.

Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Jak otevřít výrobu lehkého občerstvení, koření, občerstvení

Přidáno do záložek: 0

Spotřebitelé dnes jsou stále náročnější. Obvyklé pivo je snack není jen sušené ryby - to je nahrazeno vynikající chobotnice a různé občerstvení.

Na trhu slaných občerstvení získaly popularitu malé stroužky s četnými přísadami pro zvýšení chuti, stejně jako sušené a sušené mořské plody (chobotnice, roucho, treska apod.).

Podle výsledků poslední studie je výroba výše uvedených výrobků a dokonce banálních dovozů docela zisková záležitost. Při správném přístupu nevyžaduje velmi velký počáteční kapitál.

Jak se otevřít

Chcete-li otevřít výrobu občerstvení od začátku, stačí, abyste vytvořili přemýšlivý obchodní plán. Výše příspěvku na projekt tohoto druhu je 70-120 tisíc dolarů. Ale na trhu s občerstvením stále existuje prostor pro vývoj nových lidí.

V současné době existují malé mobilní podniky, které mohou rychle reagovat na změny v preferencích kupujícího a mohou rychle změnit rozsah chutí. Spotřeba pivních svačinek roste zhruba o 100% ročně. Pokud tedy zajistíte dodávku vysoce kvalitních surovin, budete z technologického hlediska kompetentní, správně vyzvednout vysoce kvalifikovaný personál, získáte přiměřený příjem.

Jak požádat

Organizace produkce kýty a mořských plodů by měla podléhat tradičním pravidlům hygienické a epidemiologické služby (SES) a měla by být v souladu s pravidly požární bezpečnosti. Registrace autorizační dokumentace stojí 300 dolarů a vyřešení všech otázek se službami trvá dlouhou dobu (od 1 do 3 měsíců).

V roce 2002 začaly potravinářské organizace navštěvovat nejen regionální sanitární a epidemiologickou službu, ale i regionální. Provádí testování výrobků, schvaluje sortiment, provádí kontrolní měření. Chcete-li získat čárový kód, musíte se zaregistrovat u obchodní organizace. Derzhspozhivstandard zkontroluje hmotnostní zařízení použité při výrobě zboží.

Úspěšně provádět sušenky nebo sušené sušené mořské plody nebudou vyžadovat velké úsilí. Jsou úspěšně prodávány jak v moderních maloobchodních řetězcích, tak na velkoobchodních a maloobchodních trzích, které neztratily svou popularitu.

Definice výrobce marketingového modelu závisí na rozmanitosti sortimentu. Distribuce ve velkých městech se stává ekonomicky proveditelným se širokým rozsahem a kombinací dvou kategorií snack komodit. Pokud tomu tak není, je lepší řídit práci na spolupráci s obchodními zprostředkovateli a pokusit se vytvořit distribuční síť.

Jak je zřejmé ze zkušeností zkušených podnikatelů, na trhu není nic dělat bez značky. A popularita si zaslouží kvalitní produkt. Reklamní kampaň by měla být navržena tak, aby seznámila potenciální zákazníky s produkty. Potřebujeme začít s POS materiály na veřejných místech: používat reklamu v tisku, v podzemí, ve veřejných místech odpočinku. Můžete také doufat v dobrou reklamu díky neštandardním propagacím.

Suroviny a personál

K výrobě sušenek používejte nejběžnější domácí suroviny. Jedná se o slunečnicový olej a mouku. Pokud příprava sušenek pochází z dříve upečeného chleba, je lepší použít husté odrůdy, které mají plochý povrch oka a ve kterých nejsou žádné dutiny. Jakýkoli podnik na pečení chleba, který pracuje podle klasických technologií, splní takovou objednávku s lehkostí a rychlostí.

Počet zaměstnanců ve výrobě, který by měl být použit pouze na výrobní lince, má na jednu směnu přibližně 4 až 5 osob a předák. Vedle výše uvedeného potřebuje snack podnik odpovědný vedoucí výroby (kontrolor) a vysoce kvalifikovaný šéf technolog a mechanik. V podmínkách nepřímé distribuce činí celkový počet zaměstnanců přibližně 20 - 30 osob.

Standardy a prostory

Na našem trhu jsou výrobky, jako jsou sušenky nebo mořské plody, nové a neznámé produkty. Pro jejich výrobu by bylo rozumné vypracovat vlastní technické specifikace (TU) a vynaložit nějakou částku na koordinaci a schválení těchto podmínek. Požadavky na kvalitu vyráběného zboží jsou upraveny podle standardu všech států (GOST).

Lepší místo prodeje občerstvení místo největší koncentrace spotřebitelů - megacities a předměstí kolem nich.

Přibližně 80-100 m2 - plocha této velikosti je nezbytná pro kvalitní instalaci technologického zařízení. Oblasti stejné velikosti budou potřebné pro kancelářské a podpůrné služby. Je třeba mít kanalizační systém, zásobování vodou podnikem.

V budovách by mělo být napětí nastaveno na 380 V. Při plnění požadavků hygienicko-epidemiologické stanice budete muset malovat stěny ve strojovně (barva ve výšce 1,8 m) a sklady by měly být opatřeny paletami. Při instalaci zařízení je nutné zajistit stejnosměrný proud ve výrobním procesu.

Technologie

Tradiční výrobní technologie:

 • pečení polotovaru z chleba, krájení, sušení (nebo jednoduše krájení, pokud pracujete s místní pekárnou nebo pekárnou);
 • aplikace rostlinného oleje, příchutí nebo přírodních koření;
 • balení a balení.

Vysoká kvalita výsledného produktu závisí na:

 • dodržování režimu a technologie výroby polotovarů;
 • kvalita aromatických příchutí;
 • vzhled a přesnost balení.

Technologie výroby slaných bobů:

 1. Chleba nebo speciální polotovary by měly být řezány na kostky nebo podlouhlé tyčinky. Poté je třeba dávat přídavek specifickou chuť a chuť pomocí aromatických přísad. Pokud je počet polotovarů pro krekry malý, měly by být položeny na list s rovnoměrnou vrstvou, jejíž tloušťka je přibližně 2-3 centimetrů.
 2. Tyto listy je třeba umístit do trouby. Sušení by mělo trvat asi 15 minut při teplotě 190 stupňů Celsia.
 3. Výrobky jsou zasílány na obal. Můžete také zvážit možnost s dopravníkem, kde se produkty pohybují v přímé linii a posypeme příchutí příchutí a sůl nahoře.

Mnozí výrobci krekrů je vyrábějí speciální technologií bez použití rostlinného oleje - v konvekčních pecích. Pečený produkt není smažen v oleji, ale posílá se do obvyklého sušení v těchto troubách. Jednotné zpracování produktů s rafinovaným olejem se provádí na konci vaření.

Zařízení

Pro začínajícího výrobce krekrů musíte zakoupit následující zařízení:

 • chléb;
 • pece na sušení chleba;
 • zařízení pro použití aromatických přísad;
 • balicí a balicí stroje.

Ceny za výrobní linku tohoto typu se budou rovnat 50-80 tisíc dolarů. Úroveň cen závisí na zemi původu.

Z hlediska výběru zařízení je nejtěžší operace řezání chleba na kusy různých potřebných tvarů. Dnes na trhu najdete na prodej takové druhy pekařů:

 • stroje model "SSSR", které řezané na plátky srpový nůž, jejich cena je asi 1500 dolarů;
 • stroje, řezání chleba na proužky, plátky a podobně, jejich cena je asi 2-3 tisíc dolarů;
 • Kombinuje řezání chleba v několika rovinách.

K dnešnímu dni velký počet výrobců zaznamenal, že důležitým klíčovým faktorem, který zajišťuje rytmickou výrobu zboží, je služba, kterou má průměrný výrobce k dispozici. Proto je lepší koupit zařízení od dodavatele, jehož zastoupení je umístěno v místě výroby.

Kolik stojí za zahájení výroby

Všechno ve světě obchodu musí být řešeno realisticky a ceny nejsou výjimkou. Například, musíme si uvědomit, že sušené chobotnice získaly svou popularitu až v loňském roce, kdy byli tržní hospodáři schopni určit konkurenční cenu. Chcete-li vytvořit výrobní jednotku, která bude vyrábět takové občerstvení pro pivo jako suhariki, potřebujete vynaložit asi 50-80 tisíc dolarů na vybavení. A investice do počátečního kapitálu pro obrat produktů bude stát 20 až 50 tisíc dolarů.

Ve videu: výroba občerstvení, práce extruderu

Myšlenka podnikání: jak otevřít podnik pro výrobu občerstvení, krekrů, občerstvení

Poptávka na občerstvení, krekry a další druhy občerstvení na pivo roste velmi rychle. Při výběru tohoto směru může začínající podnikatel velmi rychle dosáhnout návratnosti.

Než začneme

Zkontrolujte poptávku po občerstvení, občerstvení a strouhání ve vaší oblasti. Také se dozvíte vše o sortimentu konkurentů. Možná najdete volné místo a vstoupíte na trh s dlouho očekávanou novinkou.

Hlavní rizika

Přes množství občerstvení na regálech obchodů nebyla dosud pozorována zvláštní konkurence v tomto segmentu. Hlavním rizikem začínajícího podnikatele je nesprávné posouzení jeho schopností a nedodržování legislativního rámce. Prozkoumejte všechny standardy a požadavky na výrobu, vypracujte detailní obchodní plán a pokuste se předvídat všechny možné nepředvídané výdaje.

Místo:

Produkci lze umístit do malé vesnice. Takže můžete ušetřit na pronájem pokoje. Ale nejlepší možností pro organizaci marketingu produktů je město s populací nejméně 1 milion. Prozkoumejte návrhy komerčních nemovitostí a zjistěte, jaké budou náklady na přepravu zboží v obou případech. Nejlepší volbou je považováno za předměstí velkých měst.

Zařízení

Výrobní linka pro výrobu rusků by měla sestávat z následujících povinných strojů:

 1. Automatický stroj na řezání chleba.
 2. Sušení pecí.
 3. Zařízení pro přidávání přísad,
 4. Zařízení pro balení a balení.

Můžete vyhledávat každý z těchto strojů samostatně, ale odborníci doporučují koupit automatizované plné cykly. V závislosti na zemi výrobce a produktivitě se cena sady zařízení pohybuje od 250 000 do 400 000 rublů.

Suroviny a spotřební materiál

K výrobě 150 kg krekrů (2 500 balení po 60 gramech) potřebujete asi 300 kg hustého chleba a 1,6 kg koření. Při nákupu chleba a speciálních koření je vše jasné - datum exspirace a kvalita jsou přísně kontrolovány.

Zaměstnanci

Minimální počet zaměstnanců závisí na úrovni automatizace zařízení. Obvykle pro zajištění provozu výrobní linky potřebuje 5-6 lidí, včetně seniorů. Podobné práce ve dvou směnách. Počet pracovníků by tedy měl být 10-12 osob.

Dokumenty a licence

Pokud máte v plánu rozšířit výrobu, jít na vyšší úroveň a přilákat investice, je lepší zajistit LLC.

Zpětná vazba

Minimální počáteční kapitál pro organizaci výroby krekrů je asi 900 tisíc rublů. Přibližně 600 000 rublů se vynakládá na nákup zařízení, pronájem a opravy prostor, nákup surovin. Asi 300 000 provozních nákladů.

Marketing

Prodej tohoto druhu výrobků je nejvýnosnější díky velkým maloobchodním řetězcům a velkoobchodním společnostem. Vytvořte jasnou a nezapomenutelnou obchodní značku, design balíčku. Nepřipojujte se okamžitě do federální měřítka. Začněte s dobytím regionálního trhu.

Souhrn

Výroba svačinek, krekrů a občerstvení se vyznačuje vysokou ziskovostí. Při dodržení všech hygienických norem pro výrobu, které nabízejí kvalitní výrobek, budete velmi rychle dosahovat dobrých finančních výsledků.

Jak otevřít výrobu rusk

Za účelem otevření výroby krekrů bude zapotřebí spousty peněz. Ale s vysokou konkurencí poptávka po produktech jen roste. A existuje mnoho prodejních kanálů. Níže podrobně popíšeme, jak organizovat výrobu, jaké vybavení a suroviny si vybrat a kdo prodávat své zboží.

Registrační a licenční dokumenty

Pro takové podnikání je vhodné otevřít LLC, aby bez problémů spolupracoval s velkoobchodními dodavateli a velkými zákazníky. Také je třeba získat od provozovny a průmyslovou komorou povolení od SES a RosPozhNadzor k registraci značky v Rospatentu.

Kromě toho při spuštění zařízení Bude nutné vytvořit technické specifikace (TU) na vyrobené snek.

Registrace dokumentace může trvat až šest měsíců a bude vyžadovat přibližně 1500 dolarů.

Místnost

Celková plocha místnosti by měla být nejméně 150 metrů čtverečních. Z toho 70-90 metrů čtverečních. m - přímo v dílně, zbytek prostoru je vyhrazen pro sklady a administrativní prostory. Nájemné bude stát zhruba 1000-1200 dolarů měsíčně, a opravy a příprava prostor pro práci - dalších 1000-1500 dolarů.

Musí být:

 • Topení, větrání, kanalizace a zásobování vodou;
 • Systémy požární bezpečnosti a evakuace;
 • Elektrická síť 380 V;
 • Výška stropů v prodejně je od 3 metrů.

Technologie výroby ruží

Technologický proces lze rozdělit na dvě velké části - vyrábět občerstvení a zabalit je.

Výroba

Výrobek je rozdělen na následující etapy:

 1. Chléb je nakrájený a smažený;
 2. Střih do slámy;
 3. Sláma je pečlivě vysušena;
 4. Koření se přidává, různé příchutě;
 5. Výrobek je ochucen a balen.

Pokud pečujete chleba sami, můžete ušetřit na nákup surovin v budoucnu. První položka bude pečení chleba.

Balení

Před zahájením podnikání musíte vyvinout návrh balíčku. Mělo by to být jasný a chytlavý vzhled, aby vyniklo mezi mnoha konkurenty. Samotný obal je vyroben z metalizovaného filmu, Na kterém je kresba provedena, podle vytvořeného vzoru. K balení suhariki je nejlépe 50 a 75 g. Při balení 100 kg produkce zanechá přibližně 5 kg filmu.

Zařízení pro výrobu ručníků

Standardní sada by měla zahrnovat tyto stroje:

 • Pece pro smažení a sušení chleba (kolem 1000 dolarů);
 • Zařízení na krájení chleba se slámy (1200-1500 dolarů);
 • Trouba na smažení (asi 1000 dolarů);
 • Závěsný stroj (až 800 $);
 • Stroj na přidávání koření (asi 600 dolarů);
 • Balicí stroj (1000-1500 $).

Pokud chcete okamžitě získat hotový výrobek na výstupu, stojí za to koupit výrobní linku. Nejlevnější linky produkují asi 20-25 kg výrobku za hodinu a stojí kolem 3500-5000 $. Také přidáme troubu na pečení asi 3 tisíce dolarů.

Koupit linku není vždy výnosné. Často se ukazuje, že produktivita nátěrového stroje a zařízení na řezání slámy je vyšší než produkce jiných strojů. Abyste se vyhnuli volnoběhu, můžete každý stroj zakoupit samostatně, na základě ukazatelů výkonu. A také zakoupená linka může být dokončena. Pro optimální výkon je zapotřebí jedno nebo dvě balení poloautomatických strojů a několik kamen pro pečení. Objem výroby poroste dvakrát nebo třikrát.

Nejlepší výrobci

Kompletní řadu zařízení si můžete zakoupit u těchto výrobců:

 1. Clextral;
 2. Lydia;
 3. Otevřené GŘ společnosti.

Mezi nejlepší výrobci průmyslových chlebařů - Ruské jídlo, Magikon, Enkomak. Kvalitní stroje na řezání chleba se slámou nebo kostkami nabízejí "tornádo". A balicí stroje by měly být zakoupeny od společností v Rovem, Ishida, ITP PROMBIOFIT, Lyon.

Další nástroje a nástroje

Kromě vybavení potřebujete stoly, police, kontejnery pro skladování a sušení sušiček, drobné předměty, jako jsou závaží, hrnky, odměrky. Stoly a regály je lepší koupit z druhé ruky, než vypadat zpočátku levně. Nákup inventáře bude vyžadovat náklady v oblasti $ 1000-1500.

Suroviny na výrobu bobů

Občerstvení je vyrobeno z pšeničného nebo žitného chleba. V našem případě potřebujete pšeničnou nebo žitnou mouku. A také koření, příchutě, máslo, příchutě.

Pro výrobu 100 kg občerstvení Bude to trvat asi 95 kg mouky, 30 až 40 litrů oleje a asi 3 kg koření. Mouka a máslo je nejlepší koupit domácí značky, ale všechny druhy přísad - zahraniční.

Mezi spotřebiteli jsou nejoblíbenějšími příchutěmi sýr, maso, mořské plody, cibule a zakysaná smetana.

Organizace výroby

S plným vybavením můžete organizovat práci ve dvou směnách. V tomto případě budete muset najmout:

 • Čtyři pracovníci na řadu;
 • Technolog;
 • Mechanika;
 • Účetní;
 • Manažer;
 • Správce nákupu;
 • Sales Manager;
 • Čistič.

Jen 11 lidí. Velikost mzdového fondu bude asi pět až šest tisíc dolarů měsíčně.

Při práci ve dvou směnách lze vyrobit až 300 kg hotových výrobků za jeden den.

Kde prodávat hotový výrobek?

 1. Velkoobchodní a obchodní sítě;
 2. Krekery pro váhu mohou být nabízeny v supermarketech, kavárnách, barech.

Na začátku podnikání je nejlepší zaměřit se na střední segment. To znamená, že v malých sítích a obchodech. Mohou mít zájem tím, že nabízejí dodávky za pevnou cenu, přijatelnou pro ně. Dokonce i když musíte mírně snížit náklady na prodej, budete mít prospěch ze stabilních velkých objednávek.

Stojí za to postarat se o reklamu. Nejúčinnější bude venkovní POS reklama (nachází se přímo v místě prodeje zboží). Jedná se o položku, která stojí 700-1000 dolarů.

Náklady a zisky

Kapitálové investice do podnikání bude asi 20 až 23.000. Dolarů. To zahrnuje veškerou dokumentaci, opravy a pronájem prostor za první měsíc, nákup vybavení a surovin, reklama, mzdy za první měsíc. Kromě toho, že měsíční náklady na 7-8 tis. Dolarů. Měsíční příjem začíná na 5 tisíc dolarů a realizace stoprocentně může dosáhnout 8-10 tis. USD. Čistý zisk ve výši 3000 až $ 6000.

Výroba a prodej rukavic jako podniku se může stát zdrojem stabilního příjmu. Během času budete schopni soutěžit s velkými a neuzavřenými firmami a zvýšit objem výroby.

Líbí se vám článek? Sdílejte s přáteli:

Výroba lehkého občerstvení

Vyrábíme a prodáváme - Breeze pece pro smažení syrových potravin s charakteristickými lineárními změnami 3... 20 mm. To je nejlepší.

Zařízení pracovalo několik měsíců. K dispozici je dražba buben, fritézy, nádrže na namáčení a.

Prodáváme stroj na výrobu cookie MINIMAX v Kyjevě. Ovládací panel je vybaven klávesnicí a grafickým projektorem.

Tato linka je jedním z inovativních způsobů použití technologie šnekové extruze. Tato technologie ušetří.

Linka pro výrobu kukuřičných vloček je plně automatickou výrobní linku, navrženou odborníky.

Tato výrobní linka mění tradiční technologii výroby strouhaných těstovin. Smícháním surovin, zrání,.

Tato výrobní linka je inovativní technologií od generálního ředitelství a je prováděna současná výroba.

Tato výrobní linka je inovativní technologií od generálního ředitelství a je prováděna současná výroba.

Tato výrobní linka je inovativní technologií od generálního ředitelství a je prováděna současná výroba.

Nová linie pro výrobu karamelu.

Linka pro výrobu sekundárních vytlačovacích produktů (spirály, čtvercové trubky, cibulové kroužky, trojúhelníky, mřížky).

Linka pro výrobu sekundárních vytlačovacích produktů (spirály, čtvercové trubky, cibulové kroužky, trojúhelníky, mřížky).

Linka pro výrobu sekundárních vytlačovacích produktů (spirály, čtvercové trubky, cibulové kroužky, trojúhelníky, mřížky).

Pece pro smažení semen a ořechů USG Zařízení pro smažení semen, ořechů od výrobce Neexistuje žádný efekt "špinavých prstů".

Složení potahovací linky zahrnuje: 1. nakládací dopravník se zásobníkem; 2. Glazirovochny.

Připravené pelety obsahují 6 - 10% vlhkosti (v závislosti na formulaci), takže doba skladování je až 12 měsíců. Rozměry a.

Produkt se nalije do přijímacího zásobníku bubnu, odkud se vkládá do bubnu fritézy. Výrobek je uvnitř díky konstrukci.

Vybavení: Mycí prádlo (plně tažené) model-114-2C (H) - 2ks; Stroj na čištění kořenových plodin MOK-300 - 1 ks; Blancher model-073-02-150 (H).

Kompletní sada: Mycí prádlo (jednodílné) model-114-2C (H) - 1ks; Stroj na čištění kořenových plodin MOK-300 - 1 ks; Blancher model -073-02 (H) -.

Dokončení: Fritéza model-073-01 (H) - 1 ks; Předpona fritézy model-073-07 - 1 kus; Košík na smažení modelu-073-04 (H) - 6 kusů; Stůl.

Zařízení je možné provádět v elektrických nebo plynových provedeních. Naše zařízení.

Zařízení na výrobu rusků: Míchač - zařízení pro míchání originálních suchých komponentů. Dvoušroubový extruder.

Je určen pro smažení v polotovarech a použití příchutí.

Složení linky zahrnuje: směšovací extrudér, spojitý průběžný lakací buben, vařič stříkačky, plnící stroj a.

Sada zařízení zahrnuje přijetí a mytí brambor, čištění, řezání na plátky, blednutí, smažení, přidávání koření a.

Linie pro výrobu kukuřice.

Linka se skládá z: míchadla - spirálového dopravníku - vytlačovacího stroje - tvarovacího stroje 1 - formovacího stroje 2 - zvedacího - dopravního modelu T -.

Linka se skládá z: výtahu - trouby (3 hlavy) - výtahu - zařízení pro potahování cukru - vibračního stolu - pětivrstvého sušárny s.

Kukuřičné vločky, potravinářské výrobky z kukuřičných jader, s bohatými sacharidy a dietní vlákninou, jsou zdravé snídaně..

Celá řada pro výrobu podložky s.

Linie pro výrobu kukuřičných tyčinek. Míchač-zametač-Twin-šroub extruder-Air dopravník-Drum pro.

1. Čerpací systém syrový 2. Rotační nůž 3. Vytlačovací systém 4. Distribuce kartonu 5. Motor 6. Mazání systému 7. Skříň.

Breadcrumbs jsou oblíbeným doplňkovým materiálem pro výrobu potravinářských výrobků, které se používají hlavně v potravinách.

Kukuřičné vločky, potraviny z kukuřičných jader, s bohatými sacharidy a dietní vlákninou, jsou zdravé snídaně..

Zrno je nejdůležitějším zdrojem, ze kterého lidé absorbují nutriční hodnotu. Ale v procesu zpracování na přírodní zrna ztratí.

Linka s dvojitým šroubem pro výrobu pelet může zpracovávat jakýkoli druh suroviny na bázi škrobu, včetně bramborového škrobu.

Tato řada používá speciální instalace a technologický recept. Můžete vyrábět různé krmivo pro zvířata s různými tvary a.

Reprezentujeme zkušeného výrobce při výrobě zařízení pro výrobu sójových bílkovin v Číně..

Vybavení pro profesionály LLC

Chcete inzerovat?

Katalog equipnet.ru obsahuje návrhy na dodávku zařízení pro výrobu občerstvení. Zde si můžete koupit vše, co potřebujete k výrobě tohoto výrobku za výhodnou cenu.

Moderní spotřebitelé se stávají stále náročnějšími a zkaženými. Pro snadné občerstvení nebo občerstvení piva není dostatek sušených ryb nebo slaných sušenek. Byly nahrazeny chobotnicovými kruhy a dalšími různými občerstvením - malými suhariki s různými příchutěmi chuti, sušenými nebo sušenými mořskými plody atd. Nedávný výzkum ukázal, že výroba takových výrobků a dokonce jejich dovozů je velmi výnosný podnik, pro který není zapotřebí obrovského počátečního kapitálu.

Nezbytné suroviny

Tak jako surovina pro krekry používají domácí mouku a slunečnicový olej. Konzervovaný chléb může být také vyroben z pečeného chleba hustých odrůd.

Výrobní technologie

Podle tradiční technologie jsou občerstvení na bázi mouky prováděny následovně:

 • pečený chléb polotovar (nebo zakoupený a řezaný již připraven);
 • použitý rostlinný olej, koření a příchutě;
 • produkt je zabalen a zabalen.

Kvalitu produktu ovlivňují:

 • dodržování technologií;
 • jakost a chuť látek určených k aromatizaci;
 • vzhled a přitažlivost balení.

Pro občerstvení potřebujete:

 • řezání chleba;
 • pece na sušení chleba;
 • zařízení pro aplikaci koření a příchutí;
 • průmyslové stroje pro balení a balení.

V našem katalogu naleznete vše, co potřebujete k výrobě těchto výrobků. Náklady na zařízení závisí na kapacitě, stavu, výrobci, dodávce a dalších faktorech. Nabídka nabídek v našem katalogu se pravidelně rozšiřuje.

Při nákupu vybavení nezapomeňte na pravidelnou údržbu a opravu - je to velmi důležitý faktor, který zajišťuje plynulé fungování vaší výroby. Nezapomeňte požádat dodavatele o možnost rychlé údržby a odstraňování problémů.

Zařízení, které najdete zde, je nejrůznější typy strojů, pomocí kterých můžete připravit obrovské množství velmi odlišných výrobků, a to i v průmyslovém měřítku. Je určen pro větší výrobce a malou výrobu.

Co jsou občerstvení a co vysvětluje jejich význam?

Výroba občerstvení je dnes velmi výhodná, protože v naší zemi byly lehké občerstvení vždy velmi oblíbené. Aby bylo možné skutečně uspět v tomto oboru, je třeba v první řadě, založit výrobní proces, který je nedílnou součástí zařízení pro výrobu občerstvení.

V závislosti na stupni výroby svačinek a specificky stanovených cílů si můžete koupit jednotlivé stroje pro výrobu, například, kukuřičných tyčinek nebo trubek s náplní. A můžete vytvořit celé výrobní linky. Tento faktor přímo ovlivňuje náklady.

Jak funguje průmyslové zařízení pro výrobu občerstvení?

Nejprve jsou připravené suroviny smíchány v různých režimech spolu se speciálními kapalinami (v závislosti na plánované výrobě). Poté je vše nepřetržitě, ale rovnoměrně přiváděno k plošině extruderu. Výsledkem těchto akcí je vytvoření homogenní směsi, která se tepelně mechanicky zpracovává. Poté dokončená hmota spadne do speciální matice, pro kterou projde, získává potřebný tvar. Vedle požadované formy výroby získává také potřebnou vzdušnost a konečnou texturu.

Klíčové faktory, které nejvíce ovlivňují tvar a strukturu rozšířeného produktu, jsou:

 • vlhkosti v extruderu
 • Specifický faktor rozšíření

Poté, v závislosti na typu zařízení, může být výrobek na svačinu řezán na hlavě lisovací formy přímo na místě nebo může být poslán dále podél linky dopravníku na místo, kde se provádí řezání. Některé modely mohou navíc naplnit výplně na úrovni matice, pokud jsou předepsány receptem. Pro tuto chvíli je zodpovědný speciální modul pro koextruzi. Pak se výroba vysuší, ochladí a následuje nástřikový systém nebo je odeslán k uskladnění. V závislosti na výrobci svačinek se používají dva typy aplikací:

 • směs oleje ochucená
 • poprášení a stříkání se speciálními příchutěmi (sůl, koření, stejně jako jiné sypké materiály)

V našem katalogu můžete snadno najít vybavení pro výrobu různých občerstvení za relativně nízké ceny. Můžeme také nakupovat výrobky odkudkoliv v zemi. Doručíme vám to co nejdříve. Zde je nejširší nabídka všech zařízení a pokud máte jakékoliv dotazy, můžete se vždy obrátit na technickou podporu.