Kdo vyrábí džusy v Rusku

Na trhu je mnoho domácích výrobců šťávy. V naší zemi vyrábíme džusy, nektary, ovocné nápoje, výrobky obsahující džusy, stejně jako suroviny pro jejich výrobu. K dnešnímu dni jsou hlavními rostlinami takové rostliny jako Cherkizovsky, Ochakovsky, Ramensky, Ostankinsky, Lianozovsky a další. Byly prvními, kteří nalili nápoje do balení Tetra Pak.

Mezi nejznámější značky džusů patří: "Dobrá", "Oblíbená zahrada", "Moje rodina", "J7", "Ovocná zahrada", "Champion", "Tonus", "Amtel", "Troy", "2: 0", "Vico" atd. Existují nápoje, které jsou vyráběny ve skleněných nádobách. Dodávají se z Rostovského kraje, Krasnodarského území a dalších oblastí.

Největší výrobci džusů

Vedoucími osobami při výrobě přírodních nápojů jsou Wimm-Bill-Dann (Moskva). Mezi jeho produkty patří džusy "J 7", "100% zlato". Tato společnost byla uznána jako nejvyšší třída. Její produkty jsou šetrné k životnímu prostředí a mají vysokou kvalitu. Stala se známá pro nápoje "J 7", reprezentované řadou 7 džusů (odtud název). V současné době obsahuje 22 přírodních džusů a nektaru, které jsou platné po dobu 1 roku.

Další významnou společností vyrábějící přírodní nápoje je "Multon" (založená v roce 1995 v Petrohradě av roce 2005 se stala součástí společnosti Coca-Cola). Je to ona, která vyrábí známý nápoj "Dobrý".

"Lebedyansky Experimental Cannery", který se nachází v regionu Lipetsk, je výrobcem produktu "Tonus".

Pokud rozdělíte produkty na několik kategorií z hlediska zvýšení cen, získáte následující:

 • do nejnižší cenové kategorie jsou: "Má rodina", "Kind", "Milovaná zahrada";
 • střední třída zahrnuje: Amtel, Tonus, Nico, prémie 100% Gold;
 • do nejvyšší kategorie patří: Šampion, Miracle Berry, Sokos, J 7, Vico, Sanpride;
 • k prémiové třídě jsou: "Granin", "Rio Grande", "Santal".

Zvažte kritéria pro výběr přírodních nápojů. Při výběru produktu věnujte pozornost dobrému vkusu a cenové dostupnosti ceny. Proč tedy ruská šťáva stále spadá do kategorie spotřebního zboží? Jak se ukázalo, je to kvůli poměrně vysoké ceně a nízkému příjmu obyvatelstva. Kupující by měl koupit přírodní nápoje jako dodatečný zdroj vitamínů a ne jako plýtvání penězi.

Výrobci propagují svůj výrobek jako zdroj nezbytných vitaminů. Nelze popřít, že v nakupovaných nápojích nejsou téměř žádné užitečné látky. Například obsah jednoduchých sacharidů ve 100 ml ovocných a bobulových šťáv je přibližně 10-15% a v rajčatové šťávě 3%.

Z obrovského množství vitamínů lze identifikovat pouze kyselinu askorbovou (vitamín C), která je ve skutečnosti obsažena v meruňkové šťávě, mango, rajčat a mrkev. Množství vitamínů B je tak malé, že může poskytnout pouze 1% požadované denní dávky. Absence vitamínů je spojena se ztrátami během výroby a špatnými počátečními surovinami. Vitaminy se nejlépe konzervují v nápojích obsahujících buničinu.

Jak výrobci získají přírodní produkt?

Zvažte, jak výrobci získají 100% přírodní produkt. Po zpracování a třídění zralého ovoce vytlačte kapalinu. To se děje s pomocí tisku. Výsledná kapalina se odpaří ve speciálním vakuovém zařízení při -40 ° C. V důsledku toho zůstává hustá hmota připomínající med. Jedná se o koncentrát, ve kterém jsou uloženy všechny užitečné látky a vitamíny. Může být skladován po dlouhou dobu a přepravován na dlouhé vzdálenosti.

Právě z těchto hotových koncentrovaných formulací vyrábí výrobci přírodní nápoje. Pro obnovení původní vlhkosti zředěte zředěnou čistou vodou. Je důležité vrátit se k koncentrované hmotnosti přesně množství vlhkosti, které bylo dříve odpařeno.

Hotový přírodní produkt je pasterizován nebo sterilizován při vysokých teplotách na několik vteřin a teprve potom balen. Po tomto ošetření může být nápoj skladován po dobu 12 měsíců bez konzervačních přísad. Bez přídavných barviv a chemických přísad se v důsledku toho dostane 100% přírodní šťávy.

Jaký je trh pro výrobu a prodej džusů v Rusku

Představujeme Vám marketingový výzkum trhu s přírodními šťávami v Rusku v roce 2014 s prognózou pro příštích pár let. Z průzkumu se dozvíte o výhodách, které mohou malé podniky získat z uložených sankcí a významném oslabení směnného kurzu ruble.

Dnes ruská ekonomika prochází významnými změnami, které odrážejí činnost všech typů podnikání. Tyto změny rovněž ovlivnily trh s výrobou a prodejem džusů.

Pokud v devadesátých letech dominoval trh s džusem (asi 90% produkce), nyní je hlavní podíl na trhu domácí (dovozní podíl 2-5%). Dnes je na ruském trhu prezentováno asi 2 300 názvů výroby šťávy.

Zájem o konzumaci šťávy se zvyšuje, protože ve společnosti existuje touha po zdravém životním stylu. Výrobci se zaměřují na přirozené vlastnosti nápojů, což je důvod, proč aktivně rozvíjejí kategorii organických šťáv a džusů s dalšími příznivými vlastnostmi.

V roce 2013 vykazovaly kategorie džusů se zdravým umístěním 6% růst v přírodním a 14% růst v peněžním vyjádření.

Výroba šťávy v Rusku. Klíčové indikátory

Schéma 1. Objem výroby šťávy v letech 2011-2014, miliardy litrů

Objem výroby šťávy v roce 2014 činil více než 3 miliardy litrů, což přesahuje údaje za rok 2013 o více než 2,3%.

Vedoucí postavení v produkci džusu patří nektarům (38% celkové produkce), následované jablkem (13%) a rajčaty (5%).

Schéma 2. Struktura výroby šťávy podle druhů ve fyzikálním vyjádření,%

Při podrobnějším zkoumání ovocných džusů je zřejmé, že Rusové dávají přednost následujícím vůdcům: apple, multifruit a pomerančové šťávy, což představuje 24%, 23% a 19% celkové produkce ovocných šťáv.

Graf 3. Struktura výroby ovocných šťáv podle druhů ve fyzikálním vyjádření,%

Hlavními výrobci džusu v Rusku jsou dvě mezinárodní společnosti - PepsiCo a Coca-Cola. Celkový podíl těchto společností na trhu je přibližně 82%.

Graf 4. Podíl na trhu výrobců,%

Největší společnosti džusu - TOP-10 jsou tyto společnosti:

 1. LLC "PepsiCo" (oblast Moskva)
 2. LLC "Coca-Cola" (Nizhny Novgorodská oblast)
 3. OJSC "Deneb" (Dagestan)
 4. CJSC "Obchodní a průmyslová společnost" Dana "(Kurskská oblast)
 5. OOO "Firma" Nektar "(oblast Samara)
 6. LLC "národní vodní společnosti" Niagara "(Čeljabinsk oblast).
 7. OOO "Dikomp-Classic" (Saratovská oblast)
 8. ZAO Leda (oblast Tula)
 9. LLC "Průmyslová a obchodní firma" Alisa "(Tatarstan)
 10. LLC "Belogorye a K" (oblast Belgorod)

Domácí firmy navíc vykazují rychlejší růst než mezinárodní Pepsiks a Coca-Cola (6% a 8%). Regionální společnosti ukázaly v roce 2014 velmi rychlý růst obratu. "Niagara" vzrostl o 64% a "Dicomp-Classic" vzrostl oproti předchozímu roku o 21%.

Dovoz koncentrovaných šťáv

Při výrobě džusů je Rusko velmi závislé na dovozu surovin. Všechny hotové výrobky jsou vyrobeny z džusových koncentrátů. Továrny na výrobu koncentrovaných šťáv se nacházejí v bezprostřední blízkosti místa růstu ovoce. Vzhledem k tomu, že mnoho zeleniny a ovoce buď nevyrůstá na území Ruska, nebo jejich výroba nestačí, dovážené koncentrované koncentráty se dostanou k záchraně.

Jako příklad zvažte situaci s výrobou jablečné šťávy. Šťáva z hlavních odrůd ruských jablek, podle spotřebitelů, se změní kyselé. Proto se při výrobě používají koncentrované šťávy z jižních zemí, které jsou vyrobeny z více sladkých odrůd jablek. Čína a Ukrajina poskytují 54 a 35% koncentrátu jablečné šťávy.

V roce 2014 jsou největšími dovážejícími zeměmi koncentrované džusy Čína (18% celkového dovozu v hodnotovém vyjádření), Nizozemsko (14%) a Ukrajina (11%). Izrael, Polsko, Bulharsko, Španělsko, Německo a Írán vlastní 38% z celkového dovozu v hodnotovém vyjádření.

Graf 5. Dovoz koncentrovaných šťáv dodáním zemí v roce 2014. v hodnotovém vyjádření,%

Od ledna do září 2014 dosáhl celkový objem dovozu koncentrovaných šťáv 136,5 milionu litrů, což odpovídá 9,5 miliardám rublů.

Vývoz džusů

Vývoz džusů je zaměřen především na postsovětský prostor: Kazachstán, Ukrajina, Bělorusko, Kyrgyzstán, Turkmenistán, Arménie, Abcházie, Tádžikistán, Gruzie. Největšími kupci ruského džusu jsou Kazachstán (42,95% z celkového vývozu v hodnotovém vyjádření), Ukrajina (16,36%) a Bělorusko (16,18%).

Graf 5. Vývoz džusů podle přijímajících zemí v hodnotovém vyjádření v roce 2014,%

Vývoz domácích výrobků od ledna do září 2014 činil 15,94 milionu litrů, což odpovídá 601,6 milionu rublů.

Perspektivy trhu s výrobou šťávy v Rusku

Trh výroby šťávy v Ruské federaci je poměrně dobře zformován, proto je vstup nových společností na trh obtížný. Vedle přítomnosti velkých monopolních konkurentů na trhu se situace stala složitějším ve směru surovin.

Od 7. srpna 2014 embargo na dovozy ze zemí Austrálie, Ukrajiny, USA, Kanady, Norska a EU, které postihly čerstvý segment, ještě více zhoršilo problém se surovinami pro džusy.

Místní ovoce a zelenina nestačí na uspokojení domácích potřeb země a některé z nich v Rusku vůbec nevyrůstaly, takže bylo nutné přeorientovat na zrychlené tempo dovoz ovoce a koncentrované šťávy z Turecka, Číny a Latinské Ameriky. Mnoho odborníků se domnívá, že to není nejlepší způsob, jak ovlivnit kvalitu výrobků.

Jak najít dodavatele v Číně

V této situaci by ruští producenti džusu určitě chtěli minimalizovat závislost na dovozu ovoce a zeleniny. Otázka dovozní náhrady výrobků z ovoce a zeleniny dnes je velmi akutní.

Vzhledem k tomu, že malý podnik, který vstoupí na trh s džusy, je nepravděpodobné, že uspěje, je nejlepší zvážit odvětví podnikání, které podporují a doplňují toto odvětví. Velcí producenti džusu se setkají a vytvářejí vztahy s místními dodavatelskými a zpracovatelskými podniky.

Zajímavé oblasti podnikání při udržování ruského trhu s džusy jsou:

Směrem surovin je pestování ovoce a zeleniny.

Je třeba s jistotou konstatovat, že rozvoj zemědělského sektoru v tomto směru je pro Rusko nevyhnutelný. Podle všech předpovědí budou moci ruští výrobci zvýšit objem zeleninové produkce nejdříve koncem léta - počátkem podzimu roku 2015, kamenným ovocem nejdříve 2018-2020, jablky a hruškami - ne dříve než 2020-2023.

Nejvýhodnějšími územími jsou jižní oblasti země.

 • Také dnes je nedostatek moderních skladů zeleniny a ovoce, řada technologií, které vám umožní zachránit plodinu až do příštího roku. S růstem zemědělství bude růst poptávka po profesionálně vybavených prostorách pro skladování zeleniny a ovoce.
 • Největší výrobce šťáva v Rusku mají zájem podpořit malé a střední podniky, které budou poskytovat celý cyklus výroby hotových výrobků - šťávy. Cenné a kvalitní suroviny pro výrobce jsou výsadou. A že by se podílela a podílí se na rozvoji hospodářství, podniky poskytující logistické na všech úrovních výroby - od sklizně ke zpracování, sublimace polotovarů pro výrobu připravených k konzumovat kupujících konečného produktu. Současná situace na trhu vytvoří všechny předpoklady pro zahájení úspěšné podnikání při pěstování, zpracování a skladování ovoce a zeleniny. Dnes je to nízké konkurenční podnikání s velkými příležitostmi a vyhlídkami.

  Materiál připravil konzultační skupina Success Brand Management

  Džusy rostliny v Rusku

  Federální zákon ze dne 3. srpna 2018, č. 280-FZ "O ekologických výrobcích ao výrobě. Všechny zprávy

  20. června 2013 se konalo pravidelné zasedání Výboru pro technickou regulaci a normalizaci RSPC. Byly projednány otázky týkající se efektivního fungování tohoto odvětví.

  Dne 10. července 2013 se konalo pravidelné zasedání skupiny PR, kde se diskutovalo o mechanismu a aktivitách v rámci komunikační kampaně na podporu Dne šťávy v roce 2018.

  Dne 16. května 2018 se konalo zasedání Rady pro systém sledování kvality. Setkání se zabývalo výsledky výzkumu produktů z hroznů a grapefruitových džusů.

  Schválené doporučení č. 19 ze dne 15. srpna 2018 "Doporučení RSPS o obsahu potravin a biologicky aktivních látek v grapefruitové šťávě"

  © 2016 Ruská unie výrobců šťávy.

  Kopírování informací o stránkách je povoleno pouze s písemným souhlasem správy

  Šťávy velkoobchod v Rusku. Dodavatelé a výrobci.

  Informace jsou motorem pokroku, a tudíž úspěšného podnikání. Abyste si toho mohli vychutnat, mnoho lidí tráví spoustu času a energie. Ale s příchodem našeho průvodce pro podnikání se stalo snadným a snadným získáním informací. V této části jsme spojili nejslibnější rusky velkoobchodních dodavatelů a výrobců šťávy a poskytl vám informace o nich pro vaše pohodlí. Můžete si objednat šťávy velkoobchod ve společnosti, kterou se vám líbí a bezpečně je prodáváte ve svém obchodě.

  Šťávy jsou populární nápoj, který můžete denně pít. Tonizují a saturají tělo vitamíny a mikroelementy. Užitečné látky pomáhají zvýšit imunitu a vyčistit tělo toxinů a toxinů. Pokud sledujete zdravý životní styl, měl by váš den začít sklenicí ovocného nebo zeleninového džusu.

  V sekci jsou informace o hlavních směrech společností, jejich adresy a telefony pro komunikaci, můžete zjistit termíny dodání a minimální nákupní ceny.

  Přehled trhu: výroba šťávy

  Tato analýza trhu je založena na informacích z nezávislého průmyslu a zpravodajských zdrojů, jakož i na základě oficiálních údajů Federální státní statistické služby. Interpretace ukazatelů se provádí rovněž s ohledem na údaje dostupné v otevřených zdrojích. Analytik zahrnuje reprezentativní čáry a ukazatele, které poskytují nejkomplexnější přehled o daném trhu. Analýza se provádí obecně pro Ruskou federaci i pro federální okresy; Krymská federální oblast není zahrnuta v některých průzkumech kvůli nedostatku statistických údajů.

  OBECNÉ INFORMACE

  Džus je tekutý potravinářský výrobek získaný stlačením jedlých zralých plodů z ovoce nebo zeleniny.

  Tradičně jsou šťávy rozděleny do tří typů:

  - čerstvě - se vyrábí přímo v přítomnosti spotřebitele manuálním nebo mechanickým ošetřením ovoce nebo jiných částí rostlin;

  - přímá extrakce - vyrobena z neškodného ovoce a zeleniny, pasterizace v minulosti a nalita do speciální aseptické nebo skleněné nádoby; má relativně krátkou trvanlivost - ne více než 3 měsíce;

  - obnoven - z koncentrované šťávy a pitné vody, nalije do aseptických nádob.

  Nektar je tekutý potravinářský výrobek vyrobený z koncentrované šťávy (pyré), pitné vody s přídavkem nebo bez přidávání přírodních aromatických látek stejného jména. Při výrobě nektaru není podíl koncentrované šťávy (pyré) nižší než 20-50% (v závislosti na použitém ovoci nebo zelenině). Nektar může také obsahovat cukr, okyselující látky, buničinu z ovoce a zeleniny, maso citrusových plodů. Obsah přírodního džusu v nektaru činí 25-99%.

  Sokosoderzhaschie nápoje - nápoje s přírodním obsahem šťávy do 24%.

  Nabídky franšíz a dodavatelů

  Pro usnadnění účetních konzervačních produktů, které obsahují také džusy a nektary, byl přijat standardní objem obalu - tzv. Podmíněná banka. Kapacita podmíněné nádoby je 353 kubických centimetrů a čistá hmotnost je 350 gramů. Pro další zjednodušení účetnictví se objem podmíněné banky považuje za 0,4 litru.

  CLASSIFIER OKVED

  Výroba nektarů a džusů je obsažena v podkapitole OKVED 15.32 "Výroba ovocných a zeleninových šťáv", která je obsažena v kapitole 15.3 "Zpracování a konzervování brambor, ovoce a zeleniny".

  ANALÝZA SITUACE V PRŮMYSLU

  Spotřeba džusů a nektarů v Rusku v posledních letech klesá. Odborníci to připisují poklesu solventnosti obyvatelstva a růstu cen těchto produktů. Vzhledem k tomu, že džus není výrobek první potřeby, spotřebitel odmítne jeden z prvních. Kromě toho pokles spotřeby je spojen s posunem poptávky ze 100% džusu na ostatní nealkoholické nápoje, zejména nektary, nápoje obsahující šťávy a pitnou vodu segmentu středních cen. Prodej 100% šťávy v roce 2015 klesl o 16%, nektary - o 13,4%, nápoje s obsahem šťávy - o 7,9%.

  Podle analytiků Euromonitor International spotřeba šťáv v naturáliích, která od roku 2010 trvale rostla, se v roce 2013 mírně snížila (-2% do roku 2012). V roce 2014, pokles byl již 4%, a v roce 2015 - 13%. V hodnotovém vyjádření byl pokles trhu v roce 2015 více než 5%. Podle odborníků by pokračování poklesu mělo být očekáváno dalších 5 let.

  Obrázek 1. Dynamika výroby šťávy v Rusku v letech 2010-2015, miliardy podmíněných plechovek

  Největšími výrobci jednomyslně potvrdila pokles prodejů, jmenovat jako jeden z trendů vývoje na trhu konkurence mezi výrobci značek, které se specializují na výrobu nápojů a vlastních značek maloobchodních sítí, které mají tendenci mít mnohem nižší maloobchodní cenu.

  Obrázek 2. Struktura spotřeby nealkoholických nápojů v Rusku

  Obrázek 3. Struktura konzumace šťávy podle chuti

  Kumulativní tržní podíl tří největších výrobců je jen více než 70% celkového objemu trhu. Zároveň se distribuce akcií v průběhu času prakticky nemění. Výrobci získávají novou výrobu a značky, díky nimž došlo k nárůstu objemu prodeje. V letech 2014-2015 byla některá výroba zastavena kvůli poklesu poptávky.

  Vzhledem k tomu, že v segmentu FMCG je strategie stálé aktualizace pravítka (v tomto případě chutná) rozšířená, například se objevují směsi klasických chutí s exotickými. Navíc trendy posledních let zahrnují i ​​šíření národních nápojů - Morse, Uzvara atd.

  ANALÝZA ÚDAJŮ FEDERÁLNÍ SLUŽBY STÁTNÍ STATISTIKY

  Data Rosstat, kterou služba získává prostřednictvím sběru úředních údajů od účastníků trhu, se nemusí shodovat s údaji analytických agentur, jejichž analytici jsou založeni na provádění průzkumů a shromažďování neoficiálních údajů.

  Graf 4. Dynamika finančních ukazatelů průmyslu podle OKVED 15.32 v letech 2007-2015, tisíc rublů.

  Obrázek 5. Změna tržeb průmyslu podle OKVED 15.32 v letech 2007-2015.

  Obrázek 6. Změna zisku z prodeje průmyslu OKVED 15,32 v letech 2007-2015.

  Graf 7. Dynamika finančních koeficientů průmyslu podle OKVED 15.32 v letech 2007-2015,%

  Jak vyplývá z uvedených diagramů, data společnosti Rosstat mají určité neshody se studiemi nezávislých agentur. Podle společnosti Rosstat, až do roku 2014, tržby v průmyslu neustále vzrostly, což ukazuje pokles pouze v roce 2015. Změna zisku z provozních činností se uskutečnila vlnitým způsobem a dosáhla minima v letech 2011 a 2014 av roce 2015 se zvýšila o 22%. Zároveň se podle stejných údajů ziskovost tržeb zvýšila v roce 2015 o 27%. Teoreticky to může být způsobeno nárůstem maloobchodních cen průmyslových výrobků. Ukazatele hrubé ziskovosti a ziskovosti aktiv rovněž vykazovaly dobrý růst. Údaje o růstu absolutních ukazatelů jsou však obtížné vysvětlit.

  Džusy rostliny v Rusku

  Trvalý pokles

  Produkce ovocných a zeleninových džusů v Rusku klesla o 29,5% na 1,9 miliardy podmíněných plechovek (každá banka - 0,4 litru, kumulativně - asi 760 milionů litrů), vyplývá z zprávy Rosstatu, která byla zveřejněna tento týden. Na základě údajů společnosti Rosstat z roku 2010 se jedná o nejnižší objem výroby za posledních pět let. A v roce 2013 av roce 2014 trh již klesl, ale pouze půl procenta ročně.

  Podle údajů mezinárodní výzkum trhu Euromonitor International, prodej šťávy kategorií (šťávy, nektary a nápoje džus) v naturáliích v Rusku, rosshey nepřetržitě od roku 2010 snížila o 2% v roce 2013. V roce 2014 byl pokles o 4% a v roce 2015 již 13%. V tomto případě, i když v roce 2014 růst peněz byla pozitivní - na trhu, podle odhadů Euromonitor, vzrostly o 2% na 168,8 miliardy rublů, poté v roce 2015 klesl o peníze o více než 5%, na 159. 3 miliardy rublů.

  Hlavními důvody pro omezení trhu jsou pokles kupní síly a nárůst ceny džusů, vysvětluje Sergej Glamazda, ředitel skupiny pro potravinářské výrobky ve výzkumné společnosti Nielsen Russia. Podle Rosstatu průměrná maloobchodní cena ovocné šťávy v Rusku v prosinci 2015 činila 72,2 rublů. na litr, což je o 16,5% více než v prosinci 2014 a o 26,2% více než v prosinci 2013. Kromě toho v posledních letech získaly průmyslové šťávy pověst pro nezdravé produkty, což je důvod, proč někteří spotřebitelé snížili svou spotřebu, řekl Glamazda.

  Břemeno úspor

  Kvůli poklesu kupní síly Rusové odmítají pít džus jako nepodstatnou komoditu nebo se o ni pokoušejí zachránit, podle Nielsen Ruska. Výrazně zvýšit podíl prodeje šťávy povýšení: jestliže v roce 2014 podíl na podporách prodeje šťávy bylo 34%, v návaznosti na výsledky leden až listopad 2015 dosáhl již 46%. Jedná se o jednu z nejvyšších sazeb na trhu rychloobrátkového zboží (FMCG), říká Sergei Glamazda: „kategorie brand šťáva je obtížné získat loajalitu zákazníků, takže nesou břemeno tzv propagací:. Jednoduše odstavit zákazníky ke koupi zboží za běžné ceny“ Zároveň spolu s nárůstem podílu promo na prodeji džusů také roste průměrná diskontní sazba, tvrdí Glamazda, aniž by byly specifikovány konkrétní čísla.

  Ruští spotřebitelé se nejen snaží koupit džusy levnější, ale také přecházejí na levnější kategorie zboží. Z údajů společnosti Euromonitor vyplývá, že prodej 100% šťávy klesá rychleji než nektary (obsahuje 25-99% šťávy) a nápoje obsahující šťávu (až 24% šťávy). Prodej 100 procent džusů v objemech v roce 2015 klesl o 16%, nektary - o 13,4%, nápoje s obsahem šťávy - o 7,9%. Vzhledem k tomu, že kupní síla Rusů bude nadále klesat, tržby v kategorii džusu budou nadále klesat v příštích pěti letech, analytici předpovídají Euromonitor.

  Fascinován optimalizací

  Nyní na ruském trhu s džusy vede PepsiCo Inc. (J7 šťávy, "Oblíbené", „I»), The Coca-Cola Company (Rich, «Good„, "Moje rodina") a "zahrady Pridonya" ( "Gardens Pridonya", "My", "Golden Russia" "Juicy World"). Podle údajů Euromonitor, v posledních třech letech se podíl z největších společností, které výrazně nemění: 39,5% na konci roku 2015 se podíl PepsiCo, Coca-Cola - 24,2%, «zahrady Pridonya“ - 8,4%.

  Americké společnosti PepsiCo a Coca-Cola se podařilo dobýt ruský trh koupením největších ruských podniků. V roce 2008 tedy společnost PepsiCo koupila 100% podíl v jednom z největších výrobců šťávy v té době, Lebedyansky, za 1,4 miliardy dolarů. Později, v roce 2011, po koupi ruské společnosti „Wimm-Bill-Dann“, který je součástí PepsiCo také šťávy závod v Ramenskoye, Moskevské oblasti. Nejbližší konkurent PepsiCo - Coca-Cola Company - začali skupovat společnost od roku 2005: zatímco Coca-Cola koupil džus producenta „Multon“ za 501 milionů $, které mají sílu v příměstské Shchelkovo a Petrohradě. O pět let později koupila společnost Coca-Cola 276 milionů dolarů výrobce šťávy Nidan Juice, který měl výrobu v Novosibirsku a Kotelniki u Moskvy.

  V letech 2014-2015 vedoucí představitelé trhu začali snižovat výrobu šťávy. V roce 2014 tedy společnost Coca-Cola přestala vyrábět rostliny "Nidan" v Moskvě a Novosibirsku. Bylo rozhodnuto uzavřít závody zejména kvůli nedostatečnému využití kapacity a snížení finanční výkonnosti. Takže v roce 2013 továrny Nidan vyráběly a prodávaly 190 milionů litrů džusu, což znamenalo 34 procentní využití kapacity, zdůraznil časopis "Tajemství firmy". Ve druhém čtvrtletí roku 2015 Coca-Cola odepsala ztrátu ve výši 25 milionů dolarů kvůli restrukturalizaci džusu v Rusku, uvedla společnost ve svých prohlášeních.

  Na jaře roku 2015 oznámila společnost PepsiCo uzavření džusu v Ramenskoye a vysvětlilo řešení potřebné optimalizace. PepsiCo měla jednu rostlinu na výrobu šťávy - Lebedyansky. Tisková služba společnosti PepsiCo neodpověděla na otázky RBC s odvoláním na období mlčení před zveřejněním výsledků roku 2015.

  „Do kategorie juice nejpopulárnější způsob, jak ušetřit spotřebitele nedokončil opuštění kategorii nebo dokonce přechod na levnější značky, a snížení frekvence nákupu“, - řekl zástupce společnosti Coca-Cola Hellenic v Rusku s tím, že prodej zahrnuty do Coca-Cola Věc "Multon" stále rostla v roce 2015 ve srovnání s rokem 2014.

  Trh s džusy v Rusku - analýza, skutečný stav věcí a hlavní trendy vývoje

  Oficiálním datem založení moderního domácího trhu s džusy je rok 1992. Právě v té době obyvatelé viděli barevné kartónové obaly na regálech obchodů. Výrobci se postupně začali rozvíjet v té době v zásadě novým.

  Na základě statistických údajů je ruský trh s džusy dnes jedním z nejdynamičtějších. I přes mírné snížení tempa růstu v roce 2008 je nyní pozitivní trend.

  Srovnávací objemy spotřeby džusu

  Podle některých odborníků není trh s džusy nasycen, protože 24 litrů na osobu a rok je extrémně nízká. Pro srovnání jsou objemy spotřeby v evropských zemích uvedeny v následujícím obrázku.

  Co se týče objemů výroby, naše země se po USA, Německu a Číně řadí na 4. místě na světě. V roce 2012 naši krajané vypili více než 2,5 miliardy litrů džusu, což je v penězích zhruba 2,5 miliardy dolarů. Objem ruského trhu s džusy v roce 2013 v naturáliích dosáhl 3,4 miliardy litrů. V poslední době zůstává poptávka na stejné úrovni, spotřebitelé preferují levnější náhradní výrobky nebo nové směsi zeleninových šťáv (celer, mrkev atd.),

  Vliv příjmů domácností na rozhodování o nákupu džusu a preferencích

  Následující obrázek ukazuje poměr objemu jednorázového nákupu a úrovně příjmů obyvatelstva.

  Spotřeba obyvatel největších měst s ovocným džusem na jednoho obyvatele je téměř totožná s evropskou úrovní. Poptávka po vitamínových nápojích v provincii není tak rozvinutá.

  Předvolby domácích spotřebitelů jsou uvedeny v následujícím schématu.

  Výrobci džusů v Rusku a jejich podíl na trhu

  Jedním z charakteristických rysů moderního trhu je Absence absolutního vůdce. Silná pozice obsazené šťávy "dobré" (Moulton), "sad" ( "Lebedyansky"), "Moje rodina" (Nidan), "Oblíbené" (Wimm-Bill-Dann) a další.

  Struktura výroby šťávy v roce 2013

  Dnes existuje silná konkurence na trhu proti pomalému růstu, takže všichni jeho účastníci se zaměřují na snížení nákladů a zvýšení počtu ukazatelů ziskovosti bez ohrožení kvality výrobku.

  Zdravá konkurence vede k pozitivním změnám na trhu, výrobci neustále hledají nové chutě, rozšiřují sortiment a přitahují spotřebitele.

  Míchání populárního vkusu s ne-tak známými exotickými se stalo dobrým zvykem. Jablka, pomerančové a rajčatové šťávy se nezměnily více než 10 let.

  Struktura výroby šťávy je uvedena v následujícím schématu.

  Velcí výrobci používají hotový koncentrát dovážené produkce ve výrobním procesu. Jednotky se zabývají vlastním zpracováním. Již dnes se rozvíjí móda pro džusy, takže vyhlídky na rozvoj trhu jsou velmi povzbudivé.

  Navzdory osvědčeným klasikům je každý rok stále více nových produktů. Spotřebitelé v současné době oceňují řadu vitaminovaných šťáv. Chuťová paleta Morse se také rozšiřuje - oblíbený národní nápoj. K určitému know-how můžete bezpečně zvážit obilné koktejly a ovocné pyré a džusy pro děti s fundamentálně novým vkusem.

  Užitečné materiály k tématu:

  Závody na výrobu nápojů v Rusku - seznam, kontakty

  • Krasnodar, Industrial Ave, 3
   • Fax: (861) 217-12-17;
   • Multikanál: (861) 260-61-71;

   Dodávka čisté pitné vody "Glacial", "Zhemchuzhinka", "Léčivý klíč" v Krasnodaru. Naše pitná voda se vyrábí z ekologicky Deepwater Horizon bazénu Absheron vrstvy v hloubce více než 200 metrů a koresponduje s nejlepšími světovými vzorků pitné vody, stejně jako doporučený Pjatigorsku Institute of Spa pro denní spotřebu. Zařízení - chladiče, čerpadla, poháry atd. Cena.

   Výroba šťávy v Rusku

   Naše společnost provádí průmyslovou činnost a velkoobchod s výrobky z rakytníka od roku 2004. Podnik je vybaven moderním evropským vybavením. Používají se progresivní německé technologie. Dnes Altai-Zanddorn LLC vyváží své výrobky do Německa, Tchaj-wanu, Polska, Moldavska, Mongolska, Arménie, Kyrgyzstánu, Spojených států a dalších zemí.
   Jedinečnost výroby v... Čtěte více om that:
   Řepovitý olej se vyrábí pouze z buničiny ovocné šťávy rakytníka. Při výrobě se nepoužívají metody extrakce CO2 a chemická rozpouštědla, používají se pouze domácí suroviny z ekologicky čistých oblastí na území Altai a Altai. Výsledný produkt se skládá ze 100% řepkového oleje, ve kterém jsou zachovány všechny jeho vlastnosti, má bohatou, výraznou vůni čerstvých bobulí. Obsah karotenoidů je 250 až 600 mg%.
   Zeleninová šťáva přímého odstřeďování se vyrábí způsobem odstředění-separace. Pasterizace šťávy se provádí během 30 sekund. při teplotě 89 stupňů Celsia, která vám umožní udržet si všechny přírodní vitamíny, esenciální aminokyseliny a stopové prvky. Kromě toho, chuť, barva a chuť odpovídají čerstvým plodům řešetláku.

   Společnost ITECO je již dlouho zastoupena na trhu prodeje zařízení pro výrobu a balení mléčných výrobků.
   Hlavními cíli a cíli společnosti jsou zavedení nejmodernějších technologií a vývoje světových výrobců, kteří pracují ve výrobě a zpracování tak cenného potravinářského výrobku jako mléka.
   Představujeme společnosti pro vybavení v následujících oblastech:
   Výroba mléka... Přečtěte si více
   Fermentované mléčné výrobky
   Tvaroh a jeho deriváty
   Měkké sýry ze skupiny "Pasta Filata"
   Ricotta
   Mascarpone
   Sýry
   Nabízíme našim zákazníkům celou řadu služeb pro organizaci moderních mlékárenských produkce:
   Příprava technického zadání
   Výběr a umístění zařízení
   Vypracování technologií
   školení personálu
   poprodejní servis
   Jsme přesvědčeni, že s naší pomocí budete vyrábět vysoce kvalitní výrobky.

   Společnost JSC Multon byla založena v roce 1995 v Rusku, inovační společností pro vývoj a výrobu zdravých potravinářských výrobků na bázi ovoce: přírodní džusy, nektary, ovocné nápoje a pyré v aseptických obalech.
   V unikátním portfoliu firemních značek - džus č. 1 v Rusku "Dobry", stejně jako prémiová značka Rich. Od roku 2005 je společnost Multon součástí systému Coca-Cola.
   V oblasti správy, atd... Více ofessionalnoy týmu „Multon“ - jedna z největších v závodě a východní Evropy v předměstské Schelkovo a továrně v Petrohradu, s celkovou výrobní kapacitou více než 790 milionů litrů ročně, stejně jako jeho vlastní výzkumné centrum..
   Jednou z hlavních konkurenčních výhod firmy „Multon“ byly a jsou jejich vlastní výrobní závody: závod v Petrohradě a továrna ve městě Schelkovo, Moscow region, který je dnes jedním z nejmodernějších firem v Evropě, uznávaným lídrem ve výrobě šťáv v Rusku.
   Umístění továren Multon v srdci evropské části Ruska umožňuje udržovat distribuční systém na vysoké úrovni a systematicky posilovat jeho pozice v ekonomicky rozvinutých regionech země. Celková potenciální kapacita podniků Multon je 790 milionů litrů ročně, což umožňuje každoročně vyrábět více než 200 druhů zdravých potravinářských výrobků na základě ovoce: přírodní šťávy, nektary a nápoje obsahující šťávu.
   Továrna Multon v Shchelkově je hrdostí společnosti Multon. Tento obrovský podnik o rozloze více než 11 hektarů a kapacitou přibližně 700 milionů litrů ročně, zaměstnávající více než 800 lidí. V továrně je 17 prvotřídní vedení švédské, německé a italské výrobci, vlastní výzkumné a vývojové centrum, mikrobiologické laboratoře a logistický komplex s kapacitou 35.000 paletových míst, které jsou připojeny k jeho vlastní železniční vlečky.

   BakuConserv je jedním z nejstarších a největších konzerváren v Ázerbájdžánu. Granátové, rajčatové a hroznové šťávy naší produkce potěšily znalce přírodních produktů od sovětských časů.
   Pomocí receptů tradiční azerbajdžánské kuchyně spolu s inovativními technologiemi vyrábíme džusy a konzervované výrobky, jejichž chuť a kvalita uspokojí i ty nejnáročnější... Přečtěte si více. To vše je vyrobeno z pečlivě vybraných druhů ovoce a zeleniny, které jsou bohaté na úrodnou Ázerbájdžánskou zemi.
   S příchodem nových akcionářů byla zařízení kompletně modernizována a vybavena moderním zařízením, které splňují evropské standardy. Zejména společnost nainstalovala nové německé lisovací stroje, ultrafiltrační zařízení a automatické lahve.
   Vedení společnosti BakuConserv otevřelo v roce 2005 další konzervárnu v druhém největším městě Ázerbajdžánu v Ganji, po kterém byla celková produkční plocha kolem 7500 m². V Ganja se také vyrábí řada džemů a džemů, kaviár z lilku. V podnicích je instalováno aseptické zařízení, které umožňuje přijímat džusy a další konzervace bez přísad a konzervačních látek.
   CJSC "BakuConserv" vlastní také vlastní zahrady - více než 1000 hektarů - v Goranboy a Ujar oblastech Ázerbájdžánu. Zde vyrábíme granáty, rajčata, lilky a další zeleninu, ze kterých se pak vyrábějí všechny naše produkty.
   V roce 2011 zahájil BakuConserv CJSC program na zvýšení produkční kapacity v závodech na výrobu šťávy, nektaru, džemu a džemu. Dne 1. října 2012 ve městě Noginsk (Moskva) byla otevřena další závod. Objem investic do nového vozového parku přesáhl 2,6 milionu eur. Závod instaloval dvě nové linky pro plnění šťáv a nektarů o objemu 3000 litrů za hodinu, z nichž každý pochází z nejvyšší světové úrovně od italského výrobce AMS Ferrari. To umožnilo nejen zvýšit kapacitu, ale také plně automatizovat proces plnění.
   CJSC "BakuKonserv", v současné době vlastní 3 závody: v Baku (Ázerbájdžán), ve městě Ganja (Ázerbájdžán) a v Noginsk (Moskevská oblast). Globální kroky k rozšíření výrobní kapacity společnosti v souvislosti s rostoucí poptávku po nových vysoce kvalitních šťáv a nektarů v celé zemi a vedení značky «Telli», «Telli Gold», «Pomegranate Garden», «Gulnar», «Azeri-Grand», « Zlatý granát "v segmentu šťávy v prémiové a ekonomické třídě. Doufáme, že naše společnost si udrží vedoucí postavení v segmentu šťávy z granátového jablka a potěší vás bezkonkurenční kvalitou našeho produktu.

   Výroba šťávy v Rusku. Klíčové indikátory

   Přepis

   1 Marketingový výzkum trhu s džusy v Rusku Představujeme Vám marketingový výzkum trhu s přírodními šťávami v roce 2014 s prognózou pro příštích pár let. Z průzkumu se dozvíte o výhodách, které mohou malé podniky získat z uložených sankcí a významném oslabení směnného kurzu ruble. Dnes ruská ekonomika prochází významnými změnami, které odrážejí činnost všech typů podnikání. Tyto změny rovněž ovlivnily trh s výrobou a prodejem džusů. Pokud v devadesátých letech dominoval trh s džusem (asi 90% produkce), nyní je hlavní podíl na trhu domácí (dovozní podíl 2-5%). K dnešnímu dni je ruský trh zastoupen jmény džusů. Zájem o konzumaci šťávy se zvyšuje, protože ve společnosti existuje touha po zdravém životním stylu. Výrobci se zaměřují na přirozené vlastnosti nápojů, což je důvod, proč aktivně rozvíjejí kategorii organických šťáv a džusů s dalšími příznivými vlastnostmi. V roce 2013 vykazovaly kategorie džusů se zdravým umístěním 6% růst v přírodním a 14% růst v peněžním vyjádření. Výroba šťávy v Rusku. Klíčové indikátory

   2 Objem výroby šťávy v Rusku v roce 2013 vzrostl o 1,3% na 2,94 miliardy litrů. Schéma 1. Objem výroby šťávy ve městě, miliardy litrů Objem výroby šťávy v roce 2014 činil více než 3 miliardy litrů, což přesahuje údaje za rok 2013 o více než 2,3%. Vedoucí postavení v produkci džusu patří nektarům (38% celkové produkce), následované jablkem (13%) a rajčaty (5%). Obrázek 2. Struktura výroby šťávy podle typu ve fyzikálních podmínek,% V podrobnějším zvážení ovocných šťáv je vidět, že se dává přednost následujícím Ruští vedoucí, jablko a oranžové Multivitaminová, což představuje v tomto pořadí 24%, 23% a 19% z celkového počtu výroba ovocných šťáv. Graf 3. Struktura výroby ovocných šťáv podle druhů ve fyzikálním vyjádření,%

   3 Hlavními výrobci šťávy v Rusku jsou dvě mezinárodní společnosti PepsiCo a Coca-Cola. Celkový podíl těchto společností na trhu je přibližně 82%. Obrázek 4. Podíl dodavatelů na trhu,% Největšími producenty top 10 šťáv patří následující společnosti: 1. Company "z PepsiCo" (Moskevská oblast) 2. Podnik «Coca-Cola» (Nižnij Novgorod region.) 3. JSC "Deneb" (. Dagestán) 4. JSC "Obchodní a průmyslová společnost" Dana "(Kursk region.) 5." firma "Nektar" (Samara region). 6. LLC "Národní vodohospodářská společnost" Niagara "(Čeljabinsk region). 7. LLC" Dikomp-Classic "(Saratov oblast). 8. společnost" Leda "(Tul.) 9. Ltd." Výroba a obchodní firma "Alice" (Tatarstán) 10. LLC "Belogorie a K" (Belgorod region.) a, otechest mezinárodní společnosti vykazují rychlejší růst než mezinárodní Pepsikové a Coca-Cola (6% a 8%). Regionální společnosti,

   4 ukázaly v roce 2014 velmi rychlý růst obratu. "Niagara" vzrostl o 64% a "Dicomp-Classic" vzrostl oproti předchozímu roku o 21%. Dovoz koncentrovaných šťáv Při výrobě džusů je Rusko velmi závislé na dovozu surovin. Všechny hotové výrobky jsou vyrobeny z džusových koncentrátů. Továrny na výrobu koncentrovaných šťáv se nacházejí v bezprostřední blízkosti místa růstu ovoce. Vzhledem k tomu, že mnoho zeleniny a ovoce buď nevyrůstá na území Ruska, nebo jejich výroba nestačí, dovážené koncentrované koncentráty se dostanou k záchraně. Jako příklad zvažte situaci s výrobou jablečné šťávy. Šťáva z hlavních odrůd ruských jablek, podle spotřebitelů, se změní kyselé. Proto se při výrobě používají koncentrované šťávy z jižních zemí, které jsou vyrobeny z více sladkých odrůd jablek. Čína a Ukrajina poskytují 54 a 35% koncentrátu jablečné šťávy. V roce 2014 jsou největšími dovážejícími zeměmi koncentrované džusy Čína (18% celkového dovozu v hodnotovém vyjádření), Nizozemsko (14%) a Ukrajina (11%). Izrael, Polsko, Bulharsko, Španělsko, Německo a Írán vlastní 38% z celkového dovozu v hodnotovém vyjádření. Graf 5. Dovoz koncentrovaných šťáv dodáním zemí v roce 2014. v hodnotovém vyjádření,% Zdroj: FCS Od ledna do září 2014 činil celkový dovoz koncentrovaných šťáv 136,5 milionu litrů, což odpovídá 9,5 miliardám rublů.

   5 Export šťávy výrobky Export šťávy produkty zaměřen především na bývalého Sovětského svazu: Kazachstánu, na Ukrajině, v Bělorusku, Kyrgyzstánu, Turkmenistánu, Arménii, Abcházie, Tádžikistán, Gruzie. Největšími kupci ruského džusu jsou Kazachstán (42,95% z celkového vývozu v hodnotovém vyjádření), Ukrajina (16,36%) a Bělorusko (16,18%). Obrázek 5. Vývozní šťávy z přijímajících zemí v roce 2014 v hodnotovém vyjádření,% Zdroj: export informační agentura CredInform doma vyrobené šťávy bylo 15,94 milionu litrů od ledna do září 2014, což odpovídá 601,6 milionů rublů... Perspektivy trhu s výrobou šťávy v Rusku Trh s výrobou šťávy v Ruské federaci je poměrně dobře vytvořený, proto je vstup nových společností na trh obtížný. Vedle přítomnosti velkých monopolních konkurentů na trhu se situace stala složitějším ve směru surovin. Přijatý ruskou vládou se 7. srpna 2014 embargo na dovoz ze zemí, Austrálie, Ukrajina, USA, Kanada, Norsko a Evropské unie, které mají vliv, a to zejména, a freshsegment dále zhoršily otázku surovin pro šťávu. Místní ovoce a zelenina nestačí na uspokojení domácích potřeb země a některé z nich v Rusku vůbec nevyrůstaly, takže bylo nutné přeorientovat na zrychlené tempo dovoz ovoce a koncentrované šťávy z Turecka, Číny a Latinské Ameriky. Mnoho odborníků se domnívá, že to není nejlepší způsob, jak ovlivnit kvalitu výrobků.

   6 V současné situaci by ruští producenti džusu určitě chtěli minimalizovat závislost na dovozu ovoce a zeleniny. Otázka dovozní náhrady výrobků z ovoce a zeleniny dnes je velmi akutní. Vzhledem k tomu, že malý podnik, který vstoupí na trh s džusy, je nepravděpodobné, že uspěje, je nejlepší zvážit odvětví podnikání, které podporují a doplňují toto odvětví. Velcí producenti džusu se setkají a vytvářejí vztahy s místními dodavatelskými a zpracovatelskými podniky. Zajímavé oblasti podnikání při udržování ruského trhu s džusy mohou být: 1. Surovinou je ovoce a zelenina. Je třeba s jistotou konstatovat, že rozvoj zemědělského sektoru v tomto směru je pro Rusko nevyhnutelný. Podle všech předpovědí bude ruští výrobci moci zvýšit produkci zeleniny před koncem léta, počátek podzimu 2015, peckoviny nebo po několika letech., Jablka a hrušky bez dřívějších letech. Nejvýhodnějšími územími jsou jižní oblasti země. 2. Také dnes je nedostatek moderních skladů zeleniny a ovoce, řada technologií, které umožní uložit plodinu až do příštího roku. S růstem zemědělství bude růst poptávka po profesionálně vybavených prostorách pro skladování zeleniny a ovoce. Největší výrobce šťáva v Rusku mají zájem podpořit malé a střední podniky, které budou poskytovat celý cyklus výroby hotových výrobků - šťávy. Cenné a kvalitní suroviny pro výrobce jsou výsadou. A že by se podílela a podílí se na rozvoji hospodářství, podniky poskytující logistické na všech úrovních výroby od sklizně ke zpracování, sublimace polotovarů pro výrobu připravených k konzumovat kupujících konečného produktu. Současná situace na trhu vytvoří všechny předpoklady pro zahájení úspěšné podnikání při pěstování, zpracování a skladování ovoce a zeleniny. Dnes je to nízké konkurenční podnikání s velkými příležitostmi a vyhlídkami. Materiál připravený konzultační skupinou Úspěch Značka použité zdroje:

   7 Zpráva KG Úspěch Řízení značky «Analýza měkké výroby a prodeje nápojů trhu v Rusku“ Zpráva KG Úspěch Řízení značky «Analýza proveditelnosti trhu otevření závodu na výrobu džusů na pozemku v Leningradské oblasti nedaleko obce Vaskelovo“ Federální státní statistické službě Federální celní služby Rozhovor s Natalia Ivanova, prezident ruského svazu výrobců šťáv, místo ruského svazu výrobců šťávy Rozhovor s Ali Ekber Yıldırım (Ali Ekber Yildirim) rada členem Mezinárodní Feder producenti šťáv ace a generální tajemník Asociace šťávy průmyslu (MEYED) Euromonitor International agentura CredInform tiskové agentury Itar-Tass MA Step by Step MA technologie růstu