Podnikání na zelené: osobní zkušenosti a praktické rady ohledně organizace skleníků

Složitá finanční situace v zemi nás nutí věnovat pozornost zemědělství. To není jen způsob, jak krmit rodinu, ale také získat. Profesní povolání v zemědělství vyžaduje vážné finanční investice, stejně jako zkušenosti a příslušné dovednosti. Proto je rostoucí zelená považována za jednoduchý způsob, jak vydělat peníze.

Obchodní přínosy

Tento typ činnosti je atraktivní, protože vyžaduje relativně malé finanční investice. Podnikatelé, kteří sdílejí osobní zkušenosti s obchodem se zelení, říkají, že na začátku můžete dosáhnout zisku 65%. Organizace skleníku na malém pozemku umožňuje příjem příjmů po celý rok.

Podnikání v zeleni je výhodnější než růst zeleniny a ovoce, protože tyto plodiny vyžadují značnou práci a čas. Výnosnost tohoto druhu činnosti je zajištěna nízkou cenou rostlinných materiálů. První dávka zboží je obvykle připravena za 40 dní, současně podle odborníků lze získat až 4 kg výrobků od jednoho metru čtverečního.

Ve prospěch tohoto druhu podnikání je důkaz a jeho relevance. V kuchyni po celý rok je vhodná vůně zeleně. Množství stravovacích zařízení a sektor hotových jídel v obchodech s potravinami je jen prospěšné pro podnikatele.

Celkově podnikání rostoucí zeleně má řadu výhod, díky čemuž je nejvhodnějším způsobem pro ty, kdo chtějí vydělat na pěstování půdy. Podnikání v zelené oblasti vyžaduje malé investice, funguje po celý rok, rychle přináší příjmy a je vždy poptávané.

Pracovní plán

Při plánování podniku pro pěstování zeleně je důležité určit rozsah činnosti a účel. Někteří pěstují pro své vlastní potřeby a pouze přebytek je poslán na prodej.

Pokud existuje půda, zůstává investice do výstavby skleníku, nákupu rostlinného materiálu a hnojiv. Na úrovni hlavních příjmů nevycházejte, ale investice se vyplatí, a na stole jsou vždy svěží, ekologické zelené. Pokud je spousta pozemků, pak bude zapotřebí více investic. V závislosti na klimatické zóně může být práce sezónní.

Pěstování a nucení zelené cibule

Popularita růstové zelené cibule je způsobena nenáročnou kulturou. Čoskoro roste sama o sobě, a to ještě s využitím nejrůznějších moderních technologií. V teplém období není žádný nedostatek, ale v chladné sezoně poptávka zůstává tak vysoká, že to ovlivňuje náklady.

Pěstování zelené cibule je snadnější proměnit se v ziskový podnik, ale budete muset zvážit všechny jemnosti a nástrahy. Pokud rostou cibule ve velkém množství, je lepší usilovat o celoroční práci. V létě je možné je zasadit do terénu a pro zimní období bude nutné uspořádat skleníky. V některých případech je výhodnější nevytvářet, ale pronajmout si pozemky z farem. Pro růst cibule je lepší vybrat místo s rozlohou 20 hektarů. Na jaře, když mráz projde, je cibule osazena semeny.

Je důležité vzít v úvahu, že semena cibule "na hlavě" a pro zeleninu se liší. Zahraniční dodavatelé často preferují japonské a nizozemské kultury. Výsadba materiálu je výhodnější koupit od výrobce nebo nakupovat ve velkém množství. Semena tedy mohou stát od 2 do 5 rublů na kg.

Pro zimu se zpravidla vyskytují cibule. To snižuje vegetační dobu a v hotové podobě má produkt dobré chuťové vlastnosti.

Ti, kteří hodlají postavit skleník, by měli věnovat pozornost moderním materiálům. Místo tradičního skla je lepší použít polykarbonát, protože stojí méně a lépe udržuje teplo.

Klimatické podmínky tohoto regionu výrazně ovlivňují produktivitu. Aby se minimalizovaly ztráty, je nutné používat chemické ochranné prostředky, hnojiva a chemikálie. To pomáhá zvýšit plodinu a vytvořit vzhledný vzhled.

Vlastní výroba zelené cibule vyžaduje skladování zboží. Pro 100 metrů čtverečních. m půdy bude muset zorganizovat úložný prostor až 30 metrů čtverečních. Velké průmyslové podniky využívají průmyslové prostory. Pokud je v zimě, pěstování oblasti na 600 metrů čtverečních. m, bude vyžadovat zařízení tekoucích ohřívačů vody pro termální zalévání, stejně jako výtahy a pece pro vytápění.

Pro větší efektivnost je zakoupený humus s hnojivy a horním obvazem častěji používán. Osvětlení může být vybaveno denním osvětlením, stejně jako lampy s ultrafialovým světlem. Jen za přítomnosti všech těchto podmínek může zelená cibule růst po celý rok vysoké kvality.

Užitná plocha 80 metrů čtverečních. m dává kolem 400 kg peří v oblasti. Cenová cena může stát od 10 do 60 rublů. Na růst cibule trvá až 21 dní. Tento proces lze dvakrát zrychlit, pokud používáte aeroponickou technologii. Náklady však budou stát až 4 tisíce rublů na metr čtvereční. m, a vyplatí pár let. Aeroponické systémy se doporučují pro použití ve velkých výrobních oblastech.

Celkově, když si založíte podnikání na zelené cibuli, je důležité sdílet se stupnicí výroby. Pokud je malý pozemek, použijte polykarbonát pro výstavbu skleníku a pro velký podnik k pronájmu průmyslových zařízení.

Obchod s skleníkem: přezkum trhu a odborné poradenství

Organizace skleníkových podniků začíná definicí:

 • co růst
 • kde prodávat
 • jaký typ budovy dělá

Zelená ve skleníku

Tato sféra podnikání se neustále mění, objevují se nové technologie, zařízení se stává dražším, takže je důležité stále sledovat aktuální procesy a před vypracováním práce sestavit podrobný obchodní plán.

Při posuzování celkové situace v regionu ve skleníku je důležité určit, zda se jedná o sezónní nebo trvalý typ podnikání. Pro sezónní použití je vhodné použití konvenčních zemědělských zařízení, celoročně bude nutné vybavit průmyslová zařízení topením a osvětlením.

Ještě před zahájením práce je důležité přemýšlet o způsobech uvádění na trh a setkat se s velkoobchodníky, pokud se nepředpokládá, že budou samostatně prodávat výrobky na trhu.

V případě výstavby celoročního skleníku je nutné pro něj získat projektovou dokumentaci včetně vnějších sítí. Dokument specifikuje specifikaci všech zařízení. Tímto způsobem můžete přesně vědět, jaké náklady budou náklady na zařízení.

Je třeba specifikovat, kde se skleník nachází, jaká oblast zaujímá a jaká bude v něm růst. Také musíte specifikovat způsob pěstování, ať už je to hydroponie nebo aeroponie. Měli byste také vědět o množství sklizně za čtvereční metr za rok a o odhadovaných kupujících.

Vzhledem k účelu podnikatelského projektu je důležité vzít v úvahu poptávku v nejbližších osadách. Schopnost prodávat výrobky v blízkých městech výrazně snižuje přepravní náklady.

Podle doporučení odborníků je také nutné vypočítat náklady na zahájení skleníkové farmy na začátku. Celkovým výsledkem musí být veškeré náklady: od nákupu vybavení a osiva až po tokové náklady. Nevyhnutelně se stávají, protože všechny nuance stále neposkytují, což znamená, jak říkají odborníci, by měly vypočítat možné náklady na první příjmy.

Podnikatelé, kteří organizovali skleník, doporučují před zahájením práce zhodnotit technickou stránku výroby. Za tímto účelem je důležité zvážit stupeň odlehlosti komunikace z navrhovaného místa výstavby skleníku. Všechny potrubí musí být napnuty na vlastní náklady, takže je lepší zahrnout náklady do odhadu.

Je nutné zvolit místo pro skleníky, kde bude snadné uspořádat přístupové cesty. Odborníci doporučují, aby v případě nedostatku pozemků pronajmout nebo koupit, i když v tomto případě může být výhodnější koupit prefabrikované skleníky, s nimiž se můžete přesunout na libovolné místo v případě potřeby.

Při organizování vytápění byste měli věnovat pozornost nejnovější technologii, protože to může být efektivní a v tomto případě bude muset být stará zlikvidována. Odborníci také doporučují určitou částku, kterou je třeba věnovat zavedení nových technologií, které se mohou objevit po zahájení výroby. Takové opatření umožní sestavit soutěž, dokud skleníkový park neplatí sám.

Druhy plodin a ziskovost

Vzhledem k tomu, že různé druhy zeleně jsou chutné a zdravé koření, jsou v každé době velmi žádané. Zelenina je součástí tradičních pokrmů téměř všech národů země, takže jsou vždy v poptávce:

Tyto kultury tolerují nízké teploty, které jsou typické pro většinu oblastí země, což znamená jejich setí na otevřeném terénu. Nejčastěji se z semínek pěstuje petržel. Technologie je poměrně jednoduchá, znamená to, že udržuje výsadbu ve vlhkém prostředí po dobu pěti dnů a po klíčení se přenese do chladnější místnosti. Musí trávit další týden.

Po výsadbě klíčí rychleji a lépe tolerují změny teploty. Podle počátečního počtu 10 čtverců. m to trvá až 20 gramů. Namontujte v tupém úhlu na malou hloubku. Vzdálenost mezi semeny je až 5 cm. Po přistání je nutné hojně vyplachovat a půdou kompaktovat.

Při správné péči může na čtvereční metr růst až 6 kg. V chladné sezóně lze získat kilogram petrželky ze 180 rublů.

Trochu těžší růst kopr. Je zasazen s postelemi v brázdách, předem položených. Semena leží v hloubce až tří centimetrů. Hustota výsevu odpovídá petrželu a pokles teploty je horší. Pod 15C nemusí přežít. Sklizeň je však bohatá. V zimě, bez ohledu na prodejní oblast na kg, můžete získat od 200 rublů.

Špenát lze vysadit na začátku jara. Semena hlouběji než jeden a půl centimetru se nedoporučují. První sklizeň se objeví za měsíc. Odolnost vůči houpačkám poskytuje příležitost růst až do pádu.

Podnikání rostoucích zelených zahrnuje výběr prvotřídních a vytrvalých odrůd. Pokud se různé plodiny pěstují současně, je nutné sledovat sekvenci výsevu.

Úskalí

Podle odborníků, založené na osobní zkušenosti, zelené podnikání je výhodné dělat v jižních oblastech země. Klimatické podmínky v jiných regionech a regionech předpokládají vytvoření zvláštních podmínek, které zase znamenají značné investice. Výstavba hlavních skleníků zahrnuje pokládku vytápění a osvětlení, které v zimě bude vyžadovat více. V takovém případě se náklady nezaplatí bez ohledu na stupnici.

Než podniknete zelenou firmu, budete muset najít trh a za účelem snížení nákladů na dopravu je lepší vyzvednout zákazníky v nejbližší vesnici.

Je vhodné předem uvažovat, které plodiny jsou ve vysoké poptávce, při výpočtu frekvence výsevu. Tak budou plodiny nahrazeny a místo nebude prázdné. Odborníci zdůrazňují péči o ničení škůdců, jsou schopni vyhubit až 30% produktů a hnojiv. To může výrazně zvýšit ziskovost.

Naše rodina konzumuje zeleninu každý den a začala jsem přemýšlet o tom, jak začít s prodejem těchto produktů. K dispozici je pozemek, pracovní zkušenosti v zemědělství. Zamezuje tomu, aby chemikálie zvyšovaly výtěžky.

Rostoucí zelená je užitečná a potřebná alespoň pro sebe, ti, kteří mají soukromý domov a místo mají štěstí, protože mohou postavit skleník a rozvíjet vše, co v něm chtějí.

Také jsem začala růst zeleně ve skleníku pro sebe a svou rodinu, pak se mi líbilo toto podnikání a já jsem to změnil v malou firmu, příjem je malý, ale stále příjemný, že si vydělávám.

Ano, pěstování bylinek není špatný obchod, a na něm můžete získat v sezóně, ale mějte na paměti, že to bude vyžadovat úsilí a náklady, a to vybudovat hodně neobsahuje žádné chemické látky, a trh by měl být.

Jak začít podnikat v rostoucí zeleni?

Podnikání rostoucí zeleně je jednou z nejslibnějších a rychle se zužitkových oblastí zemědělství. Tento formát podnikání však bude vyžadovat zodpovědnost a trpělivost.

Vlastnosti "zeleného" obchodu

Rostoucí zeleň jako podnikání je atraktivní díky možnosti začít podnikat, téměř bez hotovosti. Jen pár desítek tisíc rublů může v blízké budoucnosti přinést zisk.

Podnikatelé v této myšlence přitahují jednoduchost a vysokou ziskovost - na rostoucí zeleni můžete získat až 500% investovaných prostředků na tuto sezónu. Příjemným momentem je, že poptávka po takových produktech je velmi vysoká, a to nejen v létě.

Žádná zvláštní znalost, mnohem méně vzdělání k zahájení takového podnikání, není nutné - bude stačit ke studiu zvláštností pěstování vybraných plodin.

Investice do pěstování zeleně se mohou pohybovat od několika tisíc do desítek a stovek tisíc rublů - vše závisí na rozsahu výroby a velikosti požadovaného zisku. Největší příjem lze získat v chladné sezóně, protože lidé v tomto období rostou zeleně mnohem méně často a cena díky nízké zásobě produktů se výrazně zvyšuje.

Profesní práce v průmyslu

Podnikatel, který otevírá podnikání na rostoucí zeleni od začátku, by měl jasně pochopit výhody práce v tomto odvětví. K těmto výhodám patří:

 • nízké náklady na osivo;
 • jednoduchost kultivace a péče o zelené;
 • vysoká poptávka po zelení;
 • vysoká ziskovost (může dosáhnout 200-500%);
 • nízké počáteční kapitál;
 • rychlá návratnost (v prvním měsíci zeleného obchodu můžete vrátit vložené prostředky).

Čím více sadenic je zasazeno podnikatelem, tím větší zisk získá se správnou péčí o rostliny. Například, z pozemku o 1000 m 2, zaset zeleniny, můžete získat měsíční příjem 30-90 tisíc rublů měsíčně. Z toho je zřejmé, zda je růst zeleně přínosný.

Volba směru

Každý začínající podnikatel, který se rozhodl růst zeleně, se diví, jak začít podnikat? První věc, kterou potřebujete pro určení jedné nebo několika oblastí práce. Nejvýhodnější pro dnešek jsou následující formy:

Co růst?

Výhody

Nevýhody

Kopr, petržel

Jednoduchost odchodu, nenáročnost vůči vnějším podmínkám. Konstantní poptávka po produktech, jelikož oba typy zeleně patří do tradiční kuchyně. Rychlá návratnost díky rychlému růstu.

Vysoká úroveň hospodářské soutěže.

Salát listí

Schopnost růst nejen na zemi, ale také na živinový roztok (hydroponie). Dobrý vkus bez ohledu na způsob kultivace a péče. Vysoká poptávka po produktech během celého kalendářního roku.

Vyšší náklady na organizaci místa pro pěstování salátu. Potřeba používat moderní metody kultivace.

Ředkvičky

Vysoký výnos, snadná péče, rychlý růst (můžete sklízet měsíc po výsadbě ředkvičky), relativně nízkou konkurenci v průmyslu.

Sezónní poptávka po zboží (největší zájem se zaznamenává v letní sezóně). Dostatečně velké plochy pro setí jsou nezbytné (ve srovnání s dříve popsanými plodinami). Potřeba vybudovat skleník.

Cibule (na prodej peří)

Vysoká poptávka po zboží, vyšší zisk z prodeje.

Je zapotřebí pečlivé péče (například z přebytku světla, peří z cibule může zbarvit a stát se nevhodným pro pozdější marketing). Vysoká pravděpodobnost morbidity.

Basil, špenát, šťovík, celer

Vysoká poptávka a cena.

Rozmar, potřeba přísné a důkladné péče.

Je lepší pro začátečníky, aby si vybrali jednodušší možnosti - kopr, petržel, salát nebo cibuli. Reďkovka je výhodnější použít jako pomocnou kulturu. Ale takové specifické rostliny jako bazalka a špenát vyžadují určité dovednosti a znalosti. Pro nezkušené podnikatele může tento formát způsobit ztráty.

Kde rostou zelené?

Rozhodl se, co má růst, podnikatel si musí zvolit vhodný způsob pěstování. Zde mnoho bude záviset na rozsahu podnikání a zvolené kultuře. Obvykle lze vybrat následující metody:

 1. Ve svém bytě. Tento formát je vhodný pro malé podnikatele, kteří nemají dostatek počátečního kapitálu. Pro pěstování je však nutné přidělit samostatnou místnost. Existuje mnoho možných variant zeleně - lze jej umístit do běžných plastových lahví, hrnců nebo krabic. Budeme se muset starat o pravidelné zavlažování a dostat se do místnosti světla a vlhkosti.
 2. V předměstské oblasti (na lůžkách). Takový formát umožní uspořádání sezónního podnikání, protože v chladné sezóně rostliny zemřou. Nejatraktivnější formát pro lidi žijící v jižních oblastech, protože existuje vyšší teplotní režim než na severu. Chcete-li vytvořit kontinuální práci, můžete kombinovat tento způsob pěstování s prvním. Velikost zisku bude záviset přímo na ploše pozemku, kvalitě péče a napájení.
 3. Ve sklenících. Tento formát umožní růst greeny po celý rok, bez ohledu na povětrnostní podmínky. Nejčastěji tato metoda využívají obyvatelé jižních oblastí. V severních regionech budou zisky výrazně nižší z důvodu vysokých nákladů na elektřinu. Použití skleníků je smysluplné pouze v případě velkých podniků. Za prvé, budou vyžadovány vážné investice pro výstavbu skleníků a jejich vybavení (osvětlení, zalévání).

Distribuční kanály

Lidé, kteří oceňují své zdraví, zahrnují zeleninu ve stravě kvůli přítomnosti mnoha užitečných látek (vitamínů, minerálů, stopových prvků). Proto můžete své výrobky prodávat sami, aniž byste je dodávali do obchodů. To však bude vyžadovat dodatečné náklady a čas. Největší poptávku mezi velkoobchodními odběrateli je v těchto institucích:

 • obchody a supermarkety;
 • kavárny a restaurace;
 • trhy;
 • rostlinné základny.

Všichni jsou připraveni nakupovat zeleninu ve velkém množství, ale ve velkoobchodě (levnější) než v maloobchodním prodeji.

Můžete pracovat několika směry najednou:

 1. Prodáváme produkty v maloobchodě. Zvláště důležité v létě. Prodej má smysl v rostoucí oblasti. V tomto případě můžete všechny výše uvedené kultury pěstovat ve stejných množstvích.
 2. Prodáváme zeleninu velkoobchod. Tento formát podnikání bude výhodnější, pokud člověk rozvíjí jednu kulturu, ale ne všechny najednou. Začátek podnikatelů by měl zvážit možnost pěstování a prodeje petrželky s koprem. Díky rychlému růstu je možné zajistit nepřetržité dodávky zboží do obchodů. Pak není třeba hledat nového kupce pokaždé.

Organizační a právní momenty

Velké objemy prodeje a závažná podnikatelská činnost vyžadují registraci vlastního podnikání. To je nezbytné pro úplný prodej zboží prostřednictvím obchodů, restaurací, zeleninových základen. Takový závažný přístup maximalizuje zisky tím, že odmítne pracovat s prodejci a budovat práci s velkoobchodními kupci přímo.

Můžete otevřít LLC nebo IP. Druhý formát je však jednodušší z hlediska registrace a doručení následných zpráv. Stát bude muset platit daň. Nejvýnosnějším formátem je ECHN. To způsobuje nízkou úrokovou sazbu - budete muset zaplatit 6% z částky zisku. To eliminuje přesný výpočet nákladů.

Výrobky musí mít certifikáty shody a kvality. Bez nich nejsou velkoobchodníci připraveni nakupovat výrobky.

Výpočet finančních výsledků

Pěstování zeleně přináší vysoký zisk. Budeme provádět výpočty pro podnikání v našem bytě. Řekněme, že se podnikatel rozhodl pro růst cibule pro pozdější prodej. V místnosti o ploše 25 m 2 je plocha vhodná pro výsadbu asi 35 m 2 (pokud umístíte krabice do několika vrstev). Zde můžete vypočítat náklady:

 • 1 kilogram cibule na setí stojí 15 rublů za velkoobchodní nákup;
 • při 35 m 2 bude vyžadovat 350 kilogramů cibule;
 • celkové náklady na nákup cibule - 5 250 rublů;
 • krabice a krabice není nutné kupovat - lze je nalézt ve velkých supermarketech a piliny - na pila;
 • hnojiva budou vyžadovat 2400 rublů měsíčně;
 • pro instalaci umělého osvětlení musí strávit asi 12 500 rublů;
 • měsíční náklady na elektřinu - 2 000 rublů;
 • Náklady na dopravu cibule na velkoobchodníky jsou 4 500 rublů.

Celková cena bude: 26 650 rublů - to je počáteční investice potřebná k zahájení podnikání na růst cibule.

Příjem bude následující:

 • s 1 m 2 výsevní plochy je docela možné získat 15 kilogramů cibule (ale je třeba řádně pečovat o cibuli, koupit kvalitní půdu a potřebné doplňky);
 • s 35 m 2 výsevní plochy může obdržet 525 kilogramů za sklizeň;
 • za měsíc, můžete sbírat 2 cibule plodin, to znamená, že měsíční objem cibule bude rovnat 1050 kg;
 • velkoobchodní cena za 1 kg cibule - 80 rublů;
 • za měsíc můžete získat 84 000 rublů.

Už první měsíc plodné práce nejen splatit původní investice, ale přinese i poměrně vysokou úroveň zisku. Proto můžeme konstatovat, že pěstování zeleně je vysoce výnosné a cenově dostupné podnikání, a to i pro začínající podnikatele, kteří jsou zodpovědní za jejich podnikání.

Pěstování zeleně doma k prodeji

Pod zelení v ruské kuchyni nejčastěji znamenalo kopr, kohoutek a zelenou cibuli. To znamená, že jsou to zelené byliny, které jsou kořením.

Přes zdánlivou jednoduchost kultivace mají tyto rostliny vlastní vlastnosti, které považujeme za níže.

Rostoucí zeleň. Výběr rostlinného materiálu, osiva

Petržel. Dvouletá rostlina. Má dva typy: root (kořenovitý kuželovitý, zahuštěný) a list (kořen je tenký, zakřivený). Každý druh má svou vlastní odrůdu. Zvýšila odolnost proti mrazu (až do -10 ° C). Sklizeň se sklízí od počátku jara do pozdního podzimu. Potřebné podmínky pro to jsou velmi jednoduché. Doporučuje se přistání s určitou periodicitou, například každé tři týdny. Abychom to udělali, na připravených lůžkách děláme brázdy 1-2 cm hluboké ve vzdálenosti 15 cm od sebe. První výstřely by se měly objevit od 9 do 15 dnů. Na zimu není petržel chráněn. Základy péče jsou dost jednoduché: proveďte zalévání zeleně večer, odstávání vzhled 1-2 listy rostlin (poprvé nezbytné ponechat vzdálenost 3 cm, zvětšit vzdálenost 10 cm za několik týdnů), odstranění plevele a uvolnit půdu. Co se týče hnojení, pokud jste oplodnili půdu, navíc není nutné provádět žádné kroky. A pokud vám něco brání, pak během vegetačního období může být petrželka krmena dusíkatými hnojivy.

Odrůdy petržele, ve skutečnosti ne tolik. Budete snadno volit semena pro pěstování zeleně podle vašeho vkusu a touhy. Nejoblíbenější: cukr, list, obyčejný, kudrnatý.

Dill. Roční bylinná rostlina. Potřebné podmínky pro pěstování této zeleniny jsou podobné podmínkám pro petržel. Semena mohou klíčit při teplotě -4 ° C. To znamená, že v dubnu můžete zahájit výsadbu osiva na otevřeném terénu. Pokud se očekávají mrazy, pak by se výhonky měly zakrýt ochranným materiálem. Zelená rostlina zasazená na podzim může být odříznuta před dvěma týdny. Kopr miluje sluneční světlo a konstantní zalévání, tj. vlhkou půdu. Chcete-li zabránit tomu, aby se tato rostlina změnila v normální plevel, vyberte pod ní samostatnou zahradu. K zvláštnostem péče patří také ztenčení výhonků, které dosahovaly výšky asi 6 cm. Konečná vzdálenost od sebe by měla být přibližně 20 cm.

Odrůdy kopru se navzájem neliší od chuti a vůně. Hlavní rozdíl z hlediska zrání:

• časné zrání (Gribovsky, Dalniy, Aurora);

• střední Lesnogorodský, huňatý, bohatý);

• pozdní zrání (Alligator, Kibray, Dill).

Zelená cibule. Dvouletá a celoroční rostlinná bylinková rostlina. Pro klimatické podmínky je nenáročný a vyznačuje se jednoduchou údržbou. Různé odrůdy zelených rostou přibližně stejným způsobem se stejnými nezbytnými podmínkami. Pro výsadbu použijte žárovku střední nebo malé velikosti. Velký luk zabere velké množství prostoru a pero bude trvat déle. Zasazeno v otevřené zemi cibule může být podzim na mrazu, nebo brzy na jaře. Místo by mělo být zvoleno slunečné a suché. Je nutné pravidelně napájet a zabraňovat vysoušení půdy. Před vysazením by žárovky měly být namočené v teplé vodě po dobu jednoho dne a odříznuty. Předpokládá se, že kvůli těmto jednoduchým činnostem bude rychlejší nucení cibulek na greeny a výnosy se zvýší. Nejčastěji se cibule vysazuje. páskovou metodou, ve které jsou žárovky umístěny ve vzdálenosti 2 až 5 cm od sebe navzájem mezi řadami umístěnými přibližně ve vzdálenosti 10-20 cm.

Schéma cibule pro výsadbu

Může se však použít i metoda mostu, ve které jsou žárovky položeny blízko sebe (pro 1 m² - 10 kg cibule). Pokud se výsadba dostane do zimy, doporučuje se nalít humus nebo hnůj na malou vrstvu shora a na jaře odstranit a nainstalovat filmový rám na postel. Od října do dubna se doporučuje růst cibule na zelených sklenících a od února do května - ve skleníku. Jako vrchní obvaz se doporučuje použití minerálních, organických nebo směsných hnojiv. Žádné chemické přípravky pro nucení cibule pro zeleninu nelze použít. Sbírat pero, když dosahuje výšky 24-42 cm.

Nejznámější druhy cibule jsou: cibule-batun, houba, slizun, šalotka.

Existují také obecné tipy a pravidla platná pro všechny typy a odrůdy zeleně:

1) Lůžka pro výsadbu zelených by měla být připravena od podzimu. Současně přidejte organické (například hnůj) a minerální hnojiva. Pružina dále přispět komplexní hnojivo s draslík, fosfor, dusík, superfosfátu, močovina mohou být přidány (močovina), nebo dusičnan amonný. Výsev se doporučuje ve vlhké půdě v drážkách o hloubce 2 cm, neaplikujte těžkou půdu.

2) Předpokládá se, že podzimní výsadba kopru vede k plodině mnohem lépe než na jaře. Rostlina bude stabilnější a méně náchylná k onemocnění.

3) U osiva existuje jedno obecné pravidlo: před vysazením je umístěte do 1% roztoku manganu a nechte 12 hodin. To je nezbytné pro dezinfekci a doplnění potřebných mikroživin pro růst. Procento klíčivosti bude mnohem vyšší než procento suchých semen.

4) Při výběru osiva věnujte pozornost datu vypršení platnosti a výrobci.

Chcete-li růst zeleně po celý rok, pak nemůžete udělat bez skleníku. Předpoklady, které musí splňovat, jsou:

1) Země. Typické složení půdy-zem skleníků patří: různé druhy rašeliny a konvenční zeleninové zahradní zeminy, kompostu z různého složení, dřevního odpadu v podobě kůry, piliny, spadané listí, říčního písku a hlíny, hnoje (kromě vepřového), drůbežího trusu a slámy. Tloušťka půdního krytu je 25-30 cm. Výsadba se může kdykoli provádět běžnými metodami určenými pro danou plodinu.

2) Osvětlení. Dodatečné osvětlení prodlužuje pocit světelného dne a dodává rostlinám dodatečnou energii.

3) Zavlažování. Je ideální k instalaci odkapávacího zavlažovacího systému ve skleníku.

4) Teplo. Optimální teplota ve skleníku by měla být + 18 ° C.

Pro pěstování petrželky ve skleníku použijte klíčící semena. Za tímto účelem se výsadbový materiál uchovává několik dní na poloviční gázu při pokojové teplotě, dokud se neobjeví první klíček. Připravené semena rostou v půdě v intervalu 5 cm a po dobrém nalévání. Získané získané sazenice. Po první řezání plodiny lze půdu oplodnit roztokem plodiny. Další péče spočívá v udržení optimální teploty (+ 12ºС - + 18ºС), vlhkosti (75%), osvětlení a odstraňování buriny. Sklizeň se provádí 30 až 40 dní po výsadbě.

Schéma zařízení pro pěstování zelené petrželky

Pro vysazování kopru ve skleníku byste si měli vybrat odrůdy typu Bush. Předběžně je nutné je namočit ve vodě po dobu 2 dnů. K půdě je kopr nedůstojný, ale je lepší ho oplodnit humusem a hnojit jednou za dva měsíce. Rovněž je třeba vzít v úvahu, že tloušťka půdní vrstvy by měla činit 50 cm, protože kořeny rostliny jsou dlouhé. Potřebuje konstantní zalévání a další světelný zdroj. Zvláštní požadavky na péči - jedná se o ztenčení rostlinných výhonků. Fenykl můžete sklízet za 20 až 30 dní.

Vysazování zelené cibule ve vyhřívaném skleníku může být provedeno kdykoliv během roku. Chcete-li to udělat, žárovky potřebují ořezávat vrcholy (nebojte se, pokud je řez příliš široký, s růstem peří bude tento řez vyhlazovat). Půda by měla být dobře oplodněné organické sloučeniny. Dobrá sklizeň se získává, když se cibule vysadí do krabic naplněných rašelinou, humusem nebo kompostem. Při péči o rostoucí zeleň je třeba dodržovat následující podmínky: pravidelně napojené a nakrájené, přičemž se zajistí teplota nejvýše + 19 ° C. Také je nutné dodatečné osvětlení a svítidla by měla být umístěna ve svislé poloze, což zabrání vniknutí pera. Sklizeň může být sklizena po 30 dnech.

Nejjednodušší a nejlevnější zelená zahrada je zahrada domu. Objemem plodin a rozsahu, to je jistě obtížné srovnávat s obvyklým, ale mají kdykoli žijící svěží zelené docela pohodlné. Zjistili jsme, že na parapetu může růst zelené cibulky, ale jen málo lidí ví, že dobře mohou být pěstovány i jiné bylinky - petržel, kopr, atd. Zelené rostliny na okenní parapet nejsou nijak kvalitně horší než ty, které rostou na zahradním lůžku.

V této věci existují také tajemství a nezbytné podmínky:

1) Správný výběr osiva: toto by mělo být předčasné dozrávání odrůd, odolné vůči nepříznivým podmínkám;

2) Předsejová příprava semen a půdy. Věříme, že výběr a namočení semen není ztrátou času, ale podmínkou úspěchu vaší zahrady.

Pokud jde o půdu, zde máte dvě možnosti:

- koupit připravenou směs v obchodě (což je pohodlnější a snadnější);

- Uvařte se. Složení: humus, půda zahradní trávy a komplexní minerální hnojiva (1 ks na lopatku směsi). Spodní vrstva hrnce nebo krabic musí být naplněna expandovanou hlínou nebo malými oblázky. Chcete-li získat zelené peří žárovky zasazené v kontejneru, který je třetí plný půdy. Také někteří je vložili do pánve a čas od času nalévali vodu, aby zakryly kořeny.

Tip: pokud znovu použijete půdu pro výsadbu, odstraňte trochu z vrchní vrstvy a posypejte čerstvou půdu biohumem.

3) Správná technologie a péče. Existuje několik faktorů:

• Odvodnění. Nezapomeňte ležet na dně vašich hrnců nebo krabic z expandované hlíny nebo malých oblázků. To nebude stagnovat vodu a vyhnout se smrti kořenů a tvorbě plísní.

• Nečistěte semena v půdě, hloubka setí by neměla být větší než 2 cm.

Teplotní režim. Umístěte teploměr na okenní parapetu (nebo na jiné místo, kde se nachází vaše zahrada) a monitorujte potřebnou teplotu. V místnosti by měla být - 18-28 ° C teplo.

• Vyhněte se příliš silnému slunci a průvanu.

• Další hnojivo a hnojivo. Bez ohledu na to, jak tvrdě se snažíme, nemůžeme poskytovat naše klima stejné klimatické podmínky jako v přírodě. Tak tady přijdeme k záchraně různých druhů přísad. Z takových organických hnojiv, jako hnůj, bude muset být opuštěn. Pro balkon nebo okenní parapet se nevejdou.

4) Osvětlení. Rostlinné rostliny lépe na okenní parapet, která se nachází na jihovýchodě. Pokud tomu tak není, dodatečné osvětlení přijde na záchranu. Jeho nedostatek může být katastrofální pro rostoucí zeleň.

5) Zavlažování by mělo být prováděno, jakmile rostlina uschne. V létě to bude častější a bohatší, v zimě méně. Používejte vodu při pokojové teplotě, abyste nezničili rostliny.

Zelená na parapetu

Tento nápad patří do kategorie perspektivních a nákladově efektivních. Nevyžaduje velké peněžní investice, poptávka po zelené je stabilní, výnosy jsou vysoké, kultivační období je malé, atraktivní návratnost. Ale tam je také moucha v masti. To je trh. To je váš hlavní úkol. Prodáváme prodejcům za penny - to nemá smysl. Musíme hledat vážné zákazníky. Můžete nabídnout své služby kavárnám, restauracím, obchodům, ale zde budete potřebovat dokumenty. Otevírání individuálního podnikání je také spojeno s určitými potížemi a náklady. Další možností je zůstat na trhu samostatně. V každém případě musíte vzít v úvahu všechny výdaje. Pokud prodáváte přebytky, nezapomeňte na zvláštní peněžní příjmy. Bude pracovat pouze na velkých objemech výroby. A pokud ve vašich plánech rostou zelené na prodej, pak nezapomeňte zvážit náklady na vytápění a osvětlení skleníků, bez kterých nemůžete udělat. Nyní je to velmi nákladný článek. Je také třeba vzít v úvahu náklady na pronájem pozemků (při jejich realizaci), výstavbu skleníku, náklady na dopravu, najímanou práci (pokud se používá). Pokud výše uvedené body vás nebudou děsit a jste připraveni navázat kontakty na prodejním trhu, potom "zelená" podnikání vám vyplatí vaše naděje.

Zvažte například vůdce této firmy - zelené cibule. Výtěžek jednoho řezu může být 1,5 kg / m2. Doba zrání je 30 dní. Průměrná roční maloobchodní cena za kilogram zeleně činí zhruba 300 rublů na kilogram. Cena nákupu žárovek pro výsev bude přibližně 10-20 rublů na kilogram. Současně stále nebereme v úvahu, že krabice s žárovkami mohou být umístěny na stojany proti sobě a stále existují takové odrůdy cibule, které dávají vyšší výnosy. Na základě výše uvedených údajů si každý může vypočítat vlastní náklady a očekávanou ziskovost tohoto druhu podnikání. Už podnikatelé se mluví o 100% zisku, a v některých případech ještě více.

Nezbytné podmínky pro růst zeleně pro podnikání jsou prakticky stejné jako základní. Přistání lze provádět po celý rok cestou dopravníku, aby se dosáhlo kontinuálního plodin. Zavlažování by mělo být včasné, aby půda nevysušila. A v tom budete významným systémem pomoci kapajícímu zavlažování, který můžete udělat sami. Důkladněji je nutné provádět a top oblékání rostlin, protože rostlina může být nemocná, může být infikována škůdci, půda je nakonec vyčerpána. To vše vyžaduje použití speciálních komplexních hnojiv. Péče je stejná jako u těchto druhů rostlin. Funkce jsou pouze v oblasti sběru a přepravy rostlin. Koneckonců je třeba zajistit dlouhodobé skladování výrobků, jejich přepravu a samozřejmě komerční prodejní vzhled bez ztráty kvality a vzhledu.

Rostoucí zeleň v zimě může být nejen ve skleníku, ale také doma. A tyto dvě metody mají stejný počet výhod a nevýhod. Ve skleníku, zelená cibule, petržel a kopr jsou výnosné, s výjimkou prodeje. Protože náklady spojené s osvětlením a topením jsou již poměrně vysoké. Ale doma může velmi malá domácí zeleninová zahrada potěšit všechny zima. A to významně ovlivní vaše finance, protože ceny zelených očí nejsou povzbudivé. Co se týče chuťových vlastností, v zimních mrazích není snadné získat pikantní aromatické zeleniny, ale bude se lišit od zmrzlé.

Pro zimní výsadbu vhodné speciální třídy, odolné vůči nepříznivým podmínkám. Půda pro růst zelené cibule musí obsahovat organická hnojiva, pro petržel a kůru dostatek obyčejné půdy. Doba růstu je 30 dní. Petržel je odolný vůči chladu, kopr vyžaduje dostatek světla. Zavlažování a topení rostlin se provádějí podle potřeby. Péče je pro daný druh rostlin podobná. Vyhněte se chladným a mraženým oknům a okenním parapetům a skleníky je třeba zahřát.

Stejně jako u všech ostatních plodin je třeba se starat o pěstování zeleně a vytvářet všechny nezbytné podmínky. Plevelení plevele, ztenčení výhonků, uvolnění půdy, přidávání hnojení by mělo být prováděno pravidelně. Buďte opatrní při všech druzích horního oblékání. Koneckonců, nepotřebujete metr dlouhou petrželku a kopr s hustou stopkou. Jeho úloha hnojiva v péči o rostliny bude dokonale fungovat: nejenže naplní půdu všemi potřebnými makroelementy, ale také chrání rostliny před všemi druhy chorob.

 • Organické - které obsahují přírodní složky. Patří sem: hnůj, rašelina, trusy ptáků, komposty, piliny, kostní moučka. Používají se v suché nebo zředěné formě, například pro zavlažování. Pokud jste na podzim nezemřel půdu, můžete použít toto hnojivo: polovinu kbelíku humusu na 1 km čtvereční. m oseté plochy. Místo humusu můžete užívat přípravek Mullein, zředěný vodou v poměru 1:10. Minerální hnojiva, která jsou:

- jednoduché, sestávající z jednoho prvku (dusík, fosfor);

- komplex, který se skládá ze dvou nebo více složek.

Způsoby a pravidla použití můžete snadno najít na obalu. Poměrný poměr je 1 polévková lžíce. l. pro 10 litrů vody.

Pokaždé, když si nakrájíte listy petrželky, krmte ho (po dobu přibližně 2krát). Chcete-li to provést, přiveďte kus půdy dusičnanem amonným v množství 20-30 g / m².

Rostoucí zeleň. Hlavní škůdci a způsoby, jak s nimi vypořádat

Každá sezóna dacha se setkáváme v zahradě s škůdci a snažíme se s nimi bojovat.

Petržel je náchylný k těmto chorobám a škůdcům: hrdzu, bílé hniloby, karotky, mrkev, mšice melounu, bílé skvrny.

Dill může překonat všežravých škůdců (chroust larvy, housenky Noctuid lopatka, kriket, atd.) Nebo nadzemních částí (roztoči křískovití, mšice, chyby, atd D.).

Zelená cibulka neustále bojuje s mšicemi, cibulovými muchami, třásněmi, stopkami.

Kontrolní opatření jsou pro tyto druhy obecně akceptována. Mohou to být pesticidy (akarin, actellic, carbofos, medvex atd.) Nebo lidové prostředky (infuze cibule, roztok aloe vera atd.). A je lepší provést preventivní opatření.

Užijte si zelené postele, protože vytvářejí atmosféru svého zeleného světa, příjemné pro oko a oteplování duše.

© 2012-2017 "Názory žen". Při kopírování materiálů je nutný odkaz na zdroj!

Šéfredaktor portálu: Ekaterina Danilová

Redakce: +7 (965) 405 64 18

Pěstování zelené cibule podnikání

Pěstování zelené cibule na prodej je domácí podnikání.

Podnikání rostoucí zelené cibule je důležité v období od října do dubna. Na jaře a v létě, kdy se cibule pěstují v zeleninových zahradách, jsou náklady na trzích a obchodních místech výrazně sníženy, takže cibule na prodej by neměla být vypěstována až do října.

Cena zelené cibule se v prosinci výrazně zvyšuje blíže k novoročním svátkům a je 400-500 r. pro 1 kg. Během tohoto období může být dobrá výkup cibule.

Pod kultivací zelené cibule můžete přizpůsobit téměř jakýkoli pokoj dokonce i garáži. Přítomnost oken v místnosti pro nucení je volitelná, příď není příliš náročná na sluneční záření a můžete se omezit na osvětlení zářivkami.

Hlavní podmínkou je teplota v místnosti, která by měla být udržována kolem + 15 ° C. Pro snížení tepelných ztrát lze stejnou garáž izolovat zevnitř s jakoukoliv dostupnou izolací.

Pod přiložením luku na brko můžete využít sklep, garáž, místnost v domě, skleník, vyhřívaný přístřešek nebo technickou místnost.

Nyní musíte vybavit místnost. Cibule jsou praktičtější růst na regálech. Na regálech jsou umístěny mělké krabice nebo listy překližky s deskami z lamel 5 cm, dno je položen polyethylen.

Stojany jsou umístěny jeden nad druhým ve vzdálenosti nejméně 70 cm mezi sebou.

Nad každou police musíte nainstalovat zářivky, můžete také používat běžné žárovky pro domácnost.

Zástava úspěšného nucení cibulového pera v rostlinném materiálu, ne každá žárovka je vhodná pro vynucení pera. Je to všechno o počtu vývrtů v žárovce, abyste zkontrolovali počet kusů, které potřebujete, abyste z tašky vybrali několik žárovek a nakrájeli je na polovinu. Je-li v žárovi jedna žíla, takový luk by neměl být použit pro destilaci, výnos zeleného pera z takového luku bude malý. Pro vynucení zelené cibule je třeba použít žárovky s minimálně 2 až 3 klasy, nebo lepší s dalšími třemi klasy, výkon pera z těchto žárovek bude maximální.

Pro pěstování cibule se doporučuje používat půdu ze směsi rovných dílů úrodné půdy a písku.

Půda je pokrytá na regálech s vrstvou 3 - 5 cm.

Před naplněním krků žárovek doporučujeme provést stříhání. Žárovky jsou zasazeny do půdy v husté vrstvě, žárovky jsou dostatečně zatlačeny do půdy.

Po výsadbě žárovek musí být půda navlhčena, půda musí být vlhká, voda by neměla stát, jinak by žárovky mohly hnitět. V budoucnosti, jak rostou cibule, je půda pravidelně napojena.

S konstantním osvětlením a udržováním teploty v místnosti + 15 - 17 ° C dosahují cibule zelené výšky 40 cm během 25 - 30 dnů. Když dosáhnete 40 cm opeření, můžete začít sběrem.

Cibule jsou uvolňovány z žárovek, shromažďovány ve svazcích, zváženy na váhy. Obvykle je hmotnost cibulových nosníků 70 - 80 g. Svazky mohou být obaleny potravinářským filmem nebo obaleny gumovým pásem. Hotové svazky jsou uloženy v krabicích a zasílány k prodeji.

Rostoucí zelená cibule je jen polovina případu, je třeba ji realizovat. Existuje několik možností.

Zablokujte nejbližší obchody s potravinami, prodejny na trhu, zeleninové stánky a nabízejte zeleninu za velkoobchodní cenu. V takovém případě je třeba dopravit cibuli 2 nebo 3 krát týdně na prodejních místech. Zbytky cibule, které nejsou prodány, musíte vzít zpět. Pokud dodáváte malé body za body, pak se vše obvykle prodává.

Jako volbu můžete samostatně uvádět na trh cibule na trhu, a proto musíte platit pouze za místo k obchodování. Chcete-li cibuli obchodovat, nepotřebujete registrovat obchodní aktivity.

Pěstování cibule video.

Pěstování cibule na zelené v podmínkách skleníku, video ukazuje proces výsadby cibule.

Další originální způsob růstu cibule na peru v plastových krabicích ze zeleniny. Při této metodě není půda vyžadována, krabice s žárovkami jsou ponořené do vody.

3 připomínky od "Growing green cibule business"

Peří, které pochází z cibulí na vodě, je nižší, než pěstovaná na půdě v chuti.

Děkujeme vám, že pro růst cibule je vše napsáno detailně, video na případu, dobře provedené.

Jak pěstovat zeleninu na prodej: zelená cibule, kopr, petržel a pažitka

Ziskový prodej rostoucí zeleně

Kopr na prodej

Pažitka na prodej

Čerstvá zeleň na stole je nejen krásnou výzdobou vařených pokrmů a nádhernou vůní léta. Stále je to sklad vitaminů a mikroelementů, které jsou nezbytné pro normální fungování lidského těla. Kde dostanete čerstvé čerstvé bylinky, tak zdravé? Pokud se jedná o krajinu, pak je vše jasné - musíte ji roztrhat ze zahrady, kde jste ji jednou vysadili.

Situace ve městě je poněkud komplikovanější. Pěstování zelených ploch v bytě je poměrně problematické, protože nemusí existovat prostor pro umístění nebo jiné kategorie problémů. Zbývá to koupit na trhu s potravinami nebo v obchodě. Ale občas to, co vidíme na regálech, není zdaleka užitečným produktem, zvláště pokud jde o zeleň. Poté stojí za to, že si sundáte rukávy a začnete je pěstovat sami, a s bohatou sklizní můžete také začít něco prodávat.

Pěstování zelených na prodej může získat dobré výhody a ne špatnou peněžní podporu. To může být provedeno nejen v chalupách a venkovských domech, je také vhodné pro městský byt, ve kterém jsou dobré podmínky pro to. Tento druh povolání již dávno uvítali městští důchodci a hospodyně, kteří nejen šetřili nákupy zeleně, ale také využívali pěstované produkty k zisku.

Jak víte, zelená na tomto místě nezabírá příliš mnoho místa, je spíše nenáročná v péči a náklady, zejména v zimních měsících poměrně slušné. Navíc bez čerstvých bylin a stolu není stejné a chuť nefouká a chuť je spíše špatná. Proto, kultivovat zeleň a náklady lidí, kteří chtějí získat peníze za minimální cenu. Existují případy, kdy lidé v prodeji zeleně doslova za jednu sezónu získali hodně.

V průměru lze získat z jedné stovky půdní půdy s obratnou péčí asi dvě tisíce liber čerstvých zelených.

Tady pro vás a peníze! Zvažte hlavní typy zeleně, které většina lidí v naší zemi roste na okenních kajutách svých bytů.

Nezastupitelným produktem pro jaro, léto a podzim je právem zelená cibule. Jeho vynikající chuť a čerstvá vůně přitahují nejen složení mnoha jídel, ale i čerstvých. Obvykle. Od zimy mnoho z nich vysadilo ve svých bytech pro sklizeň v zimních měsících. Funkce rostoucí zelené cibule je nenáročná péče, rychlý růst a velké množství přínosů pro tělo.

Obvykle se jako výsadbový materiál odebírá cibule, získaná nebo pěstovaná samotnou cibulí.

Při jeho nepřítomnosti můžete použít poměrně malé cibulové cibule. Sklizeň bude v prvním a druhém případě. Z cibulí sítě se dostanete poměrně něžného cibulového pera a z cibule-řepky je možné pěstovat spíše bohatou sklizeň! V obou případech zůstává výrobek k prodeji.

Tajemství rostoucí zelené cibule:

 • Před vysazením je nutné určit výsadbu. Pro kultivaci cibule na peru je vhodný materiál luku ze vzorků. Na podzim se prodává hodně, takže nákup takového materiálu nebude příliš nákladný. Nejdůležitější je zachránit takový materiál před výsadbou!
 • K tomu, aby se cibulka na peří v bytu vysadila, jsou vhodné malé kontejnery, kde byla dříve umístěna potřebná vrstva půdy. Půda je žádoucí vybrat velkou strukturu, protože to je to, že prochází dobře vodou a vzduchem nutným pro normální růst rostliny. Dříve bylo do půdy zavedeno malé množství hydrogelu, které bylo předem namočené v malém množství biologického produktu zvaného Gumi. Tato biopreparace slouží k posílení a výživě rostliny. Pěstování cibule na peří v podmínkách bytu je poměrně suché a pomocí hydrogelu se problém s nedostatkem vlhkosti snadno vyřeší.
 • Chcete-li získat čerstvé bílé peří po celý rok, cibuli plantovat každých deset dní. Tak, po celý rok, dostanete sklizeň čerstvých zelených, které lze prodávat se ziskem.

Chcete-li rostliny luk na peří v bytě je nejlepší v malých kontejnerech, které lze zakoupit ve specializovaných prodejnách zahradního náčiní. Dno takových obalů je žádoucí předem postříkat expandovanou hlínou, čímž se vytvoří malé otvory pro odvádění přebytečné vody. Potom umístěte půdu do namočeného hydrogelu a nechte připravit rostlinný materiál.

Po vysazování žárovek mírně kompaktní půdu a hojně napojená.

Po chvíli se objeví první zelené pero s dobrým zaléváním a bohatým světlem. Po dosažení určité výšky lze zelené peří cibule řezat a použít k prodeji.

Kopr v žádném případě není horší než zelené peruňky pro popularitu při používání. V kuchyni bez kopru a nádobí nejsou to! Tato rostlina je také nenahraditelná ve formě zdroje čerstvých bylin na vašem stole.

Triky v pěstování kopru:

 • Rostlinný kopr by měl být předem namočený. Semena kopru dobře klíčí, a to iv podmínkách, kdy se půda zahřeje jen o dva stupně.
 • Klíčení semen ve vodě se nedoporučuje, protože zelené výhony kopru mohou trpět výsadbou. Namáčení semen koberce je nezbytné pro rozpuštění, éterické oleje v nich.
 • Fenikál by měl být zasazen do řad. Při této metodě výsevu mladé výhony kopru obdrží maximální množství světelných paprsků, teplo a nezbytné pro růst vlhkosti. Nastavte řádky relativně ve vzdálenosti 10 centimetrů.
 • Semínka vložte do malých nádob s předem označenými řádky, naplňte je vodou a vodou.
 • Po vzplanutí na povrchu půdy střílí, pokud je to nutné, pleskání řádků koprem.
 • Mladé výhonky kopru potřebují zalévání, což by mělo poskytnout zahradníkovi, který chce získat dobrou sklizeň.

Mladé zelené výhonky kopru před řezáním na prodej jsou dobře napojeny. Poté je vybraná oblast s koprem trochu trávena a čistí kořeny z půdy. Potom opláchněte kořeny a střílejte vodou a instalujte svisle do prostoru vodotěsné nádoby. Mladé výhonky kopru v kontejneru položil listy.

Uchovávejte fenyklovou zeleninu v takové nádobě může být poměrně dlouhá doba.

Díky nádobě může být nakrájený kopret v čerstvé formě až pět dní, aniž by vykazoval známky vadnutí. Je velmi výhodné pro prodej nebo přepravu zboží na dlouhé vzdálenosti. Během zimní zimy se výrazně zvyšuje prodej takových čerstvých zelených plodů.

Perfektní a užitečná druh zeleně kdykoliv v roce je petržel. Je to užitečné a chutné, a také velmi voňavé. Během kultivace petržele na prodej je nemožné zhubnout, protože je snadné ji pečovat o potravu člověka a je nepostradatelná.

Existují dva hlavní způsoby, jak získat doma čerstvou petrželovou zeleninu: osiva semínka přímo do země nebo vynucení mladých výhonků z vařených kořenů.

První metoda je jednodušší a druhý vyžaduje malou přípravu. Připravte semeno k výsadbě nejlépe od konce léta. Pokud se vám nepodařilo včas ukládat výsadbu, můžete ji zakoupit ve specializovaných prodejnách.

Zvažte příjem čerstvých petrželových zelených odlitím kořenů:

 • Pro tyto účely používáme zdravé kořenové plodiny. Nezobrazuje známky vadnutí.
 • Nezapomeňte zkontrolovat přítomnost apikálních pupenů na daných kořenech, kvůli nimž začne růst petrželky. Pokud na kořenech nejsou žádné ledviny, nemůžete získat očekávanou sklizeň petrželky.
 • Kořeny by měly být vysazeny v malých krabicích nebo květináčích.
 • Půda pro výsadbu je žádoucí použít kůru, protože je velmi úrodná a odlišná v propustnosti kyslíku a vlhkosti na kořeny.
 • Vložte malé množství připravené půdy do požadovaných nádob a vodou. Hojné zavlažování je klíčem k rychlému vzhledu zelených rostlin z kořenů. Poté položíme vařenou kořenovou zeleninu do těchto nádrží a posypeme je malým množstvím půdy.
 • V případě potřeby provádíme zalévání a zajistíme pronikání tepla a světla do vysázených kořenů.
 • Po chvíli si všimneme, jak na povrchu půdy vypadá malý koberec čerstvých zelených.
 • Mladé listy petrželku potřebují dobré osvětlení, ale přímé sluneční světlo může být pro ně katastrofální.
 • Když listy dosáhnou určité velikosti, mohou být proříznuty k prodeji.
 • Řezané listy jsou položeny v malých svazcích a vázány. V takové vodě petržel je vhodné prodat a koupit.
 • Pro zajištění čerstvého a zdravého vzhledu jsou svazky pravidelně posypány malým množstvím vody.

Petržel doma může být pěstován ze semen. Je třeba vzít v úvahu dlouhé časové období nezbytné pro klíčení semen petržele. Před vysazením je také nutné půdu připravit, navlhčit a zasít připravený semenný materiál.

Semena petržele, pro urychlení klíčení mohou být předem namočeny v malém množství roztoku Gumi. Půda s osetými semeny by měla být navlhčena podle potřeby.

Kontejnery s klíčícími petrželovými semeny mohou být uloženy na okenním panelu bytu.

Rostlina se vůbec netrápí chladem, ale potřebuje s konstantním světlem a dobrou hydratací. Na parapetu jsou ideální světelné podmínky pro intenzivní fotosyntézu. A abychom zajistili dodatečné navlhčení půdy, můžete před zasazením do kontejneru položit trochu hydrogelu. Tato látka zajistí dodatečné navlhčení mladých výhonků petržele. Když rostliny dosáhnou určité výšky, rozříznou se a vytvoří svazky. Nyní můžete tento výrobek použít k prodeji.

Pěstování pažitkové cibule ve srovnání s ostatními druhy zeleně je poněkud komplikovanější a vyžaduje předběžnou přípravu. Rostlinný materiál pro pažitku je s výhodou sklizen v podzimních měsících. Za tímto účelem vykopávají ne příliš velké činčily a na ně vyříznou peří. Vařené slepice jsou umístěny v malých nádobách pro skladování.

S nástupem zimy jsou slepice zavedeny do teplé místnosti a umístěny co nejblíže světlu. Schnitt-cibule je charakterizován rychlým růstem pera, které je buď vytrhnuto z pouzdra, nebo řezáno.

Pěstování pažitky doma může být provedeno se získáním dvou plodin.

Je to velmi výhodné, ale rostlina po druhé sklizni je velmi slabá a už není schopna získat pero. Vyberte výsadbu pro vynucení z předředěných výsadby.

Tipy pro pěstování:

 • U této rostliny je důležitá úroveň vlhkosti půdy. Pokud není dostatek vlhkosti v půdě, začne rostlina vadnout, její pero je drsné a dokonce trochu hořké. Aby se tomu zabránilo, je nutné monitorovat úroveň vlhkosti půdy a v případě potřeby i zavlažovat rostliny. Pro napájení je lepší použít vodu při pokojové teplotě.
 • U rostlin je důležité světlo, které musí být dodáváno v dostatečném množství. Schnitt-cibule je lepší držet na parapetu nebo v blízkosti světelného zdroje. Po dosažení požadované velikosti s peřím jsou řezané a tvoří malou velikost paprsku. V této podobě jsou také dodávány zelení. Zelené peří by měly být čas od času navlhčeny vodou. Tak bude vypadat jako čerstvá a šťavnatá po dlouhou dobu.

Zatímco pěstujete zeleninu pro prodej doma, měli byste si vybrat ty rostliny, které jsou v péči velmi nenáročné. Takže můžete rychle získat požadovanou plodinu za minimální cenu. Na okenních lístcích můžete růst ředkvičky, saláty a mnoho dalšího.

Je třeba pouze vzít v úvahu poptávku spotřebitelů po těchto plodinách a stupeň péče o ně.

Prodej zeleně je dobrým příjmem mnoha kategorií občanů, a to s nízkými náklady a silou. Kromě toho majitel sám na stole bude mít vždy zdravou zelenou petrželku, voňavý kopr a mnoho dalšího.

Další články o chalupě a zahradě

Fórum má otázky bez odpovědi, pomůže účastníkům a pomůže vám.