Podnikání na hydroizolaci kapalnou gumou

Jedná se o firmu poskytující služby v oblasti hydroizolace s tekutými gumovými střechami, podlahami, stropy, základy, bazény a dalšími zařízeními. Tento druh činnosti je poměrně nový, má nízkou cenovou hranici vstupu (asi 140 000 rublů) a je vysoce výnosný.

Každý si musel myslet na to, že si zahájí vlastní podnikání: pracovat pro sebe, ne závisí na nikoho, aby získal slušnou odměnu za svou práci. Zdá se, že uvedené důvody jsou dost na to, aby se vrhli do podnikání. Proč, navzdory takovým vyhlídkám v Rusku, tak málo lidí chce začít své vlastní podnikání? Hlavní problémy, které brání zahájení podnikání, jsou následující:

 • Vysoké daňové zatížení pro malé podniky;
 • Složitost právních předpisů upravujících podnikatelskou činnost;
 • Zahájení podnikání vyžaduje velké množství finančních prostředků;
 • Vysoká konkurence, všechny výklenky jsou zaneprázdněné, začíná vaše vlastní podnikání není realistické!

Pokud jsou první dvě položky v rukou státu, není třeba situaci zlepšit a zůstává "hrát" podle zavedených pravidel, pak v posledních dvou počítačích vám budeme moci pomoci!

Přinášíme vaší pozornosti vysoce výnosný obchod, ve kterém neexistuje konkurence a zahájení provozu, bude trvat méně než 150 tisíc rublů. Podnikání spočívá v poskytování služeb obyvatelstvu, podnikům, městským organizacím pro hydroizolaci a antikorozní úpravu různých povrchů pomocí kapalné gumy.

Tekutá guma je moderní hydroizolační materiál založený na asfaltové bázi, který lze použít pro různé stavební práce a na různé povrchy (beton, pozinkovaný kov, mramor, sklo, břidlice, dřevo, plasty a mnoho dalších).

Rozsah použití:

 • Hydroizolace střech, podlah, stropů, základů.
 • Ochrana proti korozi kovových konstrukcí.
 • Hydroizolace bazénů, nádrží.

Tekutá kaučukka díky svým technickým vlastnostem (šetrnost k životnímu prostředí, trvanlivost, pružnost a vysoká přilnavost k různým povlakům) a ne vysoká cena je hodnou alternativou k jiným hydroizolačním materiálům.

K dnešnímu dni pouze kapalná pryž poskytuje bezproblémovou vodotěsnost a nepřítomnost švů - je nedostatek pronikání vody na povrch, který má být chráněn.

Potřebujete začít

Chcete-li zahájit činnost v oblasti hydroizolace, musíte si zakoupit sadu zařízení pro aplikaci kapalného kaučuku.

 1. Rozprašovací zařízení (hlavní zařízení, ve kterém dochází k procesu směšování součástí a postřiku hotového výrobku).
 2. Osobní ochranné prostředky (oblek, respirátor, rukavice, boty)

V současné době se na ruském trhu představují různá zařízení pro aplikaci kapalného kaučuku z hlediska kapacity a země výroby závodu, takže cena za dovezené modely začíná od 200 tr., A na domácí analogy ze 120 tisíc rublů.

Hlavní nevýhodou dováženého zařízení je kromě vyšších nákladů práce na některých surovinách (pouze západní výrobci). V tomto ohledu je v našich realitách optimální koupit ruské vybavení, které může pracovat na různých druzích surovin a je levnější k udržení.

Budeme analyzovat dvě rostliny vyráběné Ruskou značkou RX-27BT9, výrobcem "New Construction Technologies" a výrobcem UZhK-2S "PF Dikam".

Obchodní myšlenka: Malování vozů kapalinou

Co je tekutý automobilový nátěr?

Tekutá guma pro lakování automobilů se také často nazývá plastid, kapalná vinylová nebo pryžová barva. Jedná se o moderní povlak vyrobený z polymerů bitumenové emulze. Aplikuje se na nátěrové hmoty automobilu, povrch lakovaných předmětů má vynikající protiskluzové a protiskluzové vlastnosti.

Mezi jeho výhody patří také odolnost vůči změnám teploty, odolnosti proti vodě, zvýšené odolnosti vůči UV záření. Může být aplikován na téměř jakýkoli povrch, bez ohledu na stupeň rovnoměrnosti a nanášení povlaku neklesá dolů po vertikálním povrchu při vysoké teplotě okolí. I přes svou trvanlivost může být v případě potřeby rychle odstraněn. Textura pryžové barvy může být jak lesklá, tak matná a paleta barev je tvořena smícháním základních barev s požadovaným odstínem.

Tekutá guma může být použita jak pro lakování celého těla, tak i pro různé prvky automobilu: ráfky kol, spoilery atd. A není nutné demontovat vozidlo pro nátěrové prvky. Obraz s tímto materiálem poskytuje vozu nádherný vzhled a vynikající ochranné vlastnosti.

Z nevýhod potahování vozu tekutou gumou lze poukázat pouze na krátkou životnost výrobku pro nesprávné použití nebo provoz v extrémních podmínkách, stejně jako neschopnost tisknout na karoserii vozidla.

Natírání kapalné gumy je v současné době skutečnou a oblíbenou službou v domácím prostředí. Samotná technologie vznikla v 80. letech v USA, ale na našem trhu právě začíná získávat dynamiku.

Příprava dokumentů a registrace organizace

Při vytváření autoservisů pro malování automobilů kapalinou je nutné organizaci zaregistrovat u úřadů.

Nejprve se musíte rozhodnout o organizační a právní formě. Mezi nejčastější v malém podnikání patří individuální podnikání a otevření společnosti s ručením omezeným. Každá z nich má své výhody a nevýhody. IP nemá žádnou vlastnost jako právnickou osobu, proto je odpovědná za osobní majetek. Současně však IP není povinen udržovat úplné účetnictví. Také IP má právo nakládat s přijatým příjmem kdykoli a za jakýchkoli potřeb a zakladatel společnosti LLC pouze ve formě dividend a čtvrtletně.

Registrace jednotlivých podnikatelů se provádí na osobní žádost s přihlédnutím k zaplacení státního poplatku ve výši 800 rublů. Také ve většině případů (ale nikoliv povinné) je nutné ukládat pečeť a otevřít bankovní účet v bance. Zde bude cena v průměru 500 až 3000 rublů. Dále byste měli zvolit název IP, ale zde je zvláštní vlastnost: ve všech dokumentech bude podnikatel jednat jako IP (Příjmení IO), ale může zaregistrovat servisní známku nebo použít určité označení pro uznání bez registrace. Registrační adresa je rezidentem IP. Pak zůstane pouze výběr kodexů činnosti a vypracování všech dokumentů (formulář žádosti, potvrzení o zaplacení clo, kopie pasu a oznámení o převodu na USN). Při tom se registrace IP končí.

LLC je registrován téměř stejným způsobem, s řadou funkcí.

Za prvé, jde o právnickou osobu. Veškerý majetek je majetkem organizace. Ve všech dokumentech je pod registrovaným jménem. Zadruhé může existovat několik zakladatelů. Za třetí, poplatek činí 4000 rublů. Za čtvrté je nutné zaplatit základní kapitál - minimálně 10 000 rublů. Za páté, právní adresa může být zakoupena ve zvláštních společnostech. Zašesté, je nutná charta, dohoda o založení nebo rozhodnutí jediného zakladatele instituce. V opačném případě se celý registrační postup uskutečňuje ve stejných orgánech a stejným způsobem se stejnými dokumenty jako při IP.

Požadavky na prostory a přípravu prostor

Jednou z hlavních výhod při podnikání souvisejících s malbou automobilů je to, že prostory, kde jsou prováděny malířské postupy, nemají přísné požadavky na registraci.

Nejjednodušší volbou by bylo použití jednoduché garáže. Místnost by měla být prostorná, aby se hodila k autu, stejně jako veškeré potřebné vybavení. Dále je třeba věnovat pozornost dostupnosti volného prostoru pro realizaci samotného obrazu. Vynikající volbou by byla místnost 5 m široká a 10 m dlouhá, tj. s rozlohou 50 metrů čtverečních. V této místnosti bude vhodné umístit auto do středu a malovat na periferii. Výška místnosti musí být nejméně 3 metry. Nezapomeňte ale, že malování kapalným kaučukem, ačkoli to trvá ne více než 2 hodiny (3 hodiny, vzhledem k přípravě automobilu), polymerace materiálu trvá asi jeden den, takže potřebujete další místnost nebo parkovací místo, na které auto očekává svého majitele. V opačném případě bude kapacita podniku pro lakování kapalného kaučuku 1 auto za den.

Místnost musí být nutně větrána. Toto je hlavní podmínka, protože použité materiály jsou toxické a nebezpečné pro zdraví. Nejjednodušší volbou by byla klasická kapuce, ale bylo by mnohem lepší instalovat plný ventilační systém.

Povlak stěn musí být z nehořlavých materiálů. Místnost musí být také vybavena hasicími prostředky.

Dalším předpokladem je připojení na vodu a elektřinu.

Nábor zaměstnanců

Organizovat firmu malování automobilů nevyžaduje obrovský personál. To stačí pro 1-2 zaměstnance, kteří mají kompetence v této činnosti. Důležité je mít odpovídající vzdělání, mnohem významnějším faktorem bude dostupnost praxe v příslušných oborech, například zkušenosti s lakováním automobilů v automobilovém průmyslu. Pracovníci by měli mít potřebné dovednosti a být schopni správně pracovat s materiály pro malování.

Hlavním specialistou bude profesionální malíř, který se zabývá malováním automobilu. Jeho úkolem bude práce s barvivy (výběr, příprava), stanovení požadované barevné stupnice, proces malování vozu, předání práce zákazníkovi.

Druhým specialistou bude údržbář, který má dovednosti v opravě automobilů. Jeho úkoly budou zahrnovat práci na přípravě vozu pro malování, pomoc malíři, demontáž částí vozu, pokud je to nutné pro lepší malování (to vyžaduje dovednosti zámečníka).

V případě potřeby si oba zaměstnanci mohou vyměňovat funkce, vzájemně si pomáhat, což by mělo být uvedeno v popisu práce. Plat malíře je mírně vyšší než plat dělníka.

Zařízení

Prostředky potřebné pro aplikaci kapalného kaučuku lze podmíněně rozdělit na spotřební materiál a zařízení.

Zařízení požadované pro práci sestává z nízkotlaké stříkací pistole (nejlépe nejvýše 0,7 atmosféry) a nízkotlakého kompresoru na výstupu. Tlak na výstupu kompresoru může překročit 0,7 atmosfér. To je nezbytné, aby se nejprve vytvořil stabilní film rozprašování a zadruhé nebylo žádné přečerpávání materiálů.

Náklady na zařízení jsou relativně nízké. Při výběru stříkací pistole byste se měli spolehnout na jeho výkon, výkon a snadné použití. Náklady na stříkací pistoli jsou v průměru 3-4 tisíc rublů. Kompresor by měl být také vybrán na základě jeho kapacity, ale model je dražší než 7-9 tisíc k nákupu nemá smysl.

Pokud máte další finanční prostředky, můžete si zakoupit speciální postřikovač (průměrná cena je od 50 tisíc rublů a více).

Také je potřeba doprovázet vybavení domácnosti - kbelíky, mopy, hadry, čisticí prostředky atd. Celkové náklady v této kategorii nebudou vyšší než 4 tisíc rublů.

Materiál

Mezi spotřebním materiálem při výrobě nástřikové barvy tekuté gumy sama vyžaduje kapalný kaučuk, vyrobený buď v aerosolových plechovkách nebo v plechovkách, stejně jako rozpouštědlo.

Nejpopulárnější a nejoblíbenější obchodní značky kapalné gumy v Rusku - PLASTI DIP a Rubber Dip. Můžete si zakoupit ve velkoobchodních prodejnách zabývajících se prodejem barevných výrobků. Dostupné v plechovkách (nejběžnější objem - 325 ml, cena - kolem 800 rublů), nebo v bankách / plechovky (cena se liší v závislosti na objemu, jako jsou banky v objemu 5 litrů stojí asi 5000 rublů).

Doporučuje se používat rozpouštědlo od stejného výrobce jako samotná barva (cena je přibližně 2 tis. Rublů za 5 litrů), protože má striktně vybranou koncentraci, ale v případě nepřítomnosti je možné použít rozpouštědlo "Rozpouštědlo". Nefras "(plechovka o objemu 5 litrů stojí kolem 400 rublů).

K ochraně oblastí, které nejsou pokryty barvou (mřížky chladiče, světla, čísla, sklo atd.), Je zapotřebí také malý počet spotřebního materiálu. Chcete-li to udělat, dostatek lepenky a skotky.

Spotřeba laku pro lakování 1 auta závisí na použitých rozměrech a materiálu. Například při použití aerosolové barvy se v závislosti na poloměru nechávají 2 až 5 aerosolů nabarvit disky kol. Malování kapuce, střechy nebo kufru bude trvat až 2 plechovky. To je typické pro barvení v 5-8 vrstvách. Používáte-li barvu v plechovkách, pak pro malování malých vozů může jít až na 6 litrů koncentrátu barvy a pro malování překřížení a reprezentativních vozů - až 12 litrů. V tomto případě se jedná o koncentrát, který je třeba zředit při použití.

Technologie pokovování

Před aplikací barviv by měly být povrchy, které mají být potaženy, čištěny. Z tohoto důvodu je z kompresoru vyfukován prach ze štěrbin a lak se omyje mycími prostředky. Pokud bylo vozidlo předtím ošetřeno voskem, měl by být odstraněn vosk. Po čištění je pracovní plocha vysušena, po které se doporučuje (ale není nutné) odmašťovat povrch pro lepší přilnavost laku. Povrchové broušení a plnění není nutné.

Barva se nanáší postřikem, aby se zabránilo znečištění skel, mříží chladiče, světlometů a dalších věcí, je třeba zakrýt kartonem a upevnit lepicí páskou. V případě potřeby je část zařízení demontována (stěrače, spoilery). Také demontáž některých prvků přispívá k lepšímu a pohodlnějšímu namalování jak samotných prvků, tak i karoserie.

Teplota v místnosti při malování by měla být mezi 15 a 20 stupni Celsia. Barvicí materiály (pokud se lakování provádí s plechovkami, ale s pistolí z nádoby) se zředí v souladu s poměry uvedenými v pokynech. Každý výrobce doporučuje pro svůj materiál individuální rozměry.

Barva se nanese na povrch od vzdálenosti 20-30 centimetrů, směr je kolmý. Barva se aplikuje v několika vrstvách, optimální číslo je od 4 do 6, ale může se lišit. První vrstva je tenká, protože slouží jako druh základního nátěru. První zpracovává vodorovné povrchy, aby se zabránilo výskytu kapiček z přebytku při budoucí práci s dokončenými vertikálními plochami. Každá vrstva vyschne během 10-15 minut, takže celková doba trvání je od 1,5 do 2 hodin. Po ukončení natírání jsou ochranné prvky odstraněny, nadbytečná barva je odstraněna v těch místech, kde by neměla být. Další polymerace může trvat až 24 hodin, po kterém je vůz připraven k provozu.

Reklama

Reklamní lakovnu lze provádět různými způsoby šíření informací. Jejich výběr závisí na dostupném rozpočtu. S nezbytnými finančními zdroji bude nejefektivnějším reklamním kanálem výroba reklamních pořadů v televizi, zvukové reklamy v rozhlase. Rozsah cen služeb je obrovský, závisí na popularitě kanálů a pokrytí publika, včetně cíle, takže může dosáhnout stovek tisíc rublů.

Také vynikající volbou je výroba polygrafických výrobků a jejich další distribuce organizacím podobné sféry (prodejce automobilů, mycí linky, autoservis atd.). Tento přístup však také vyžaduje náklady na výrobu reklamních produktů a jejich distribuci.

Je levné a povinné pro každého vytvořit webové stránky organizace. Pokud máte volný čas a více či méně zkušené dovednosti v oblasti počítačů a internetu, můžete vytvořit místo s pomocí speciálních návrhářů. To nevyžaduje prakticky žádné finanční prostředky a programovací dovednosti a možnost optimalizace SEO zvyšuje šance na vydání na určité požadavky webu v horních řadách vyhledávačů. Pokud jsou však k dispozici finanční prostředky, je lepší svěřit vytvoření stránek a jejich propagaci specializovaným společnostem.

Konečně můžete pořádat propagační akce, sjednávat slevy a využívat služby "z úst z úst", protože díky řádnému výkonu práce se reputace rychle rozšiřuje.

Další služby

Spolu se základní službou malování vozu kapalinou lze dodat různé doplňkové služby. Nicméně, toto je typické pro malé podniky, protože velké firmy samy barva gumy je ve většině případů další službou.

Malý podnikatel může zajistit automatickou myčku vedle dveří, malé auto opravy, které se zabývají nejběžnějších typů služeb pro motoristy a malý obchod, který prodává spotřební materiál, včetně vyrobených na zakázku. Rozšíření a diverzifikace podnikání vyžaduje významné investice, stejně jako požadavky na umístění a hygienické normy.

V případě potřeby, můžete mít malou další služby, jako je leštění nebo knih světla, leštěný těla, odstraňování koroze, tónování výměna auto skel a tak dále. Nicméně i tyto drobné služby vyžadují další odborné znalosti a zdroje.

Ale z výstavby populární pro mytí automobilů, by měla být opuštěna rekreaci. Navzdory rychlosti malířského postupu je úplné vytvrzení materiálu téměř celý den, takže majitel tak dlouho nečekal v blízkosti dílny v rekreační oblasti.

Výpočet nákladů a zisků

Hlavní náklady na organizaci malířského podniku budou:

 1. Náklady na přípravu dokumentů a registraci společnosti. Vzhledem k tomu, scénář, pomocí LLC, nikoli IP, náklady na kolkovného, ​​tréninkové papírů, náklady na dopravu při návštěvě potřebných vládních agentur se přidat až o 15 000 (4000 - daň 10 000 - základní kapitál, 1000 - dopravní náklady).
 2. Náklady na pronájem pokoje a blízkého okolí ("parkování" po dobu čekání majitele). Nájem hotových garáží činí zhruba 8 000 rublů za měsíc. Nákup připravené garáže - v průměru 1 000 000 rublů. Velký vliv má lokalita, oblast, takže číslo je přibližné. Stavba garáže - 600 000 rublů (závisí na materiálu, zabere čas). Ze všech možností, s ohledem na možnost dalšího přeměny, rozšíření podnikání, nejoptimálnější bude výstavba garáže. Náklady tedy činí 600 000 rublů.
 3. Náklady na nákup zařízení. Kraskopult - 4 000 rublů, kompresor - 8 000 rublů. Vybavení domácnosti - 4 000 rublů. Celkem - 16 000 rublů.
 4. Jednorázové náklady na zahájení podnikání, umístění a nákup vybavení jsou tedy 631 000 rublů.
 5. Odměňování zaměstnanců. Profesionální malíř - 30 000 rublů měsíčně, údržbář s dovednostmi auto mechaniků - 20 000 rublů měsíčně.
 6. Platba za dodávku vody, hygienu a elektřinu - 10 000 rublů za měsíc.

Proto jsou měsíční fixní náklady 60 000 rublů.

Variabilní náklady se vytvářejí vzhledem k množství práce. Například příprava na malování a lakování 1 automobilu vyžaduje 5 litrů koncentrátu barvy a asi 1 litr rozpouštědla, což celkově činí zhruba 7 000 rublů. Malý spotřební materiál při práci s jedním autem bude stát nejvýše 1 000 rublů. Náklady na takovou práci stojí majitel automobilu asi 25 000 rublů.

Za měsíc, s přihlédnutím k 20 pracovních dnů a 1 zákazník každý den, příjem dosáhne 500 000 rublů, náklady na materiály - 160 000 rublů. Dodatečné měsíční náklady činí 60 000 rublů. Takže měsíční zisk činí 280 000 rublů. Období návratnosti projektu bude trvat několik měsíců, ale za určité náklady na reklamu a propagaci se zvýší.

Výhody a nevýhody této firmy

Mezi výhody tohoto podnikání patří:

 1. Oblíbenost služby je nyní. Zákazníci jsou obvykle majitelé vozidel střední a vysoké třídy, takže služba je drahá.
 2. Nízké náklady na spotřební materiál. Pro 1 auto spotřebuje materiál v množství nepřesahujícím 8 tisíc rublů s minimálními náklady na služby 25 tisíc rublů.
 3. Nízké počáteční kapitálové investice. Chcete-li začít podnikat, potřebujete pouze místo a vybavení, jejichž cena je nízká.
 4. Není třeba hledat vysoce specializovaný personál. Povolání malíř a auto mechanik společný.
 5. Snadná organizace a vedení obchodu.

Mezi nedostatky lze identifikovat silné konkurenci v této oblasti, je třeba vynaložit značné prostředky na podporu, stejně jako skutečnost, že povlak je dostatečně odolný, takže jeden a ten samý klient využije služeb společností, nejsou častěji než jednou za 3 roky. Samozřejmě, toto je správně aplikovaný povlak.

Hydroizolace s tekutou gumou jako lukrativní obchodní myšlenka

Nasycení moderního trhu stavebních materiálů, neustále se rozšiřující sortiment a pravidelný vzhled různých novinek je vysvětleno velmi vysokým požadavkem na tyto výrobky. A podle statistik, v budoucnosti stavba bude neustále zvyšovat své tempo.

To je důvod, proč můžeme konstatovat, že podnik založený na hydroizolaci kapalinou je slibným a výnosným zaměstnáním. Tento inovativní materiál se používá k pokrytí podlahy, základů i střechy. Hlavním pozitivním bodem je drobná počáteční investice. Správný přístup k rozvoji tohoto druhu činnosti vám umožňuje počítat s důstojným a stabilním příjmem.

Analýza trhu a konkurence

Jádrem tohoto podnikatelského myšlení je organizace hydroizolačních operací používajících kapalný kaučuk. Směr je zcela nový a nevyžaduje významné investice a mimochodem má velmi vysoké procento ziskovosti.

Soutěžící na tomto trhu nejsou tolik, ale nemůžete ignorovat následující důvody, které slouží jako významná překážka pro zahájení své vlastní činnosti:

 • vysoké daně;
 • nedokonalý, složitý a komplikovaný ruský legislativní systém.

Výrobní plán

Obchodní organizace vyžaduje získání:

 • Rozprašovací zařízení, pomocí něhož se prostředek smísí a následně nastříká.
 • Osobní ochranné pomůcky pro zaměstnance.

Zařízení pro stříkání kapalné gumy mají dostatečně široké rozmezí, což umožňuje zvolit vhodný výkon. Náklady na dovezené zařízení převyšuje domácí ekvivalent o cca 80-100 tisíc rublů. Mimochodem, dovážené zařízení je charakterizováno jedním významným nedostatkem: pro práci vyžaduje výhradně západní suroviny, což podnikateli přináší určitý rámec a výrazně zvyšuje náklady na konečný výrobek.

Profesionální punčocha masky jsou za to nestojí, ale přítomnost dobře uzavřené oblek, gumové holínky, rukavice, ochranné brýle pro ochranu očí a respirátor by se měl starat obvyklé. Náklady na uniformu pro jednoho zaměstnance je přibližně 10 tisíc rublů.

Také potřebujete uspořádat malou kancelář, ve které budou zaměstnanci v době, kdy nejsou objednány.

Při výběru správných průmyslových prostorů je třeba vzít v úvahu následující důležité aspekty:

 • výška stropu by měla být nejméně 6 metrů;
 • dostupnost komunikačních a elektrických vedení nejméně 380 kW;
 • čtverec ne méně než 300 m2. m.;
 • Místnost musí být vybavena dobrým větracím systémem.

Nejlepším místem je krajina.

Finanční plán

Výše základního kapitálu zahrnuje:

 • oficiální registrace - 20 tisíc rublů;
 • pronájem prostor - od 20 tisíc rublů. a vyšší (závisí na mnoha faktorech);
 • organizování reklamní kampaně - 35 tisíc rublů;
 • Saldo zaměstnanců - 35 tisíc rublů., Včetně 20 tisíc rublů. - operátorovi, 15 tisíc rublů. - Asistentovi. Tato položka výdajů může být rovna nule, pokud podnikatel sám cestuje, aby splnil objednávky;
 • nákup potřebného vybavení - 140 tisíc rublů;
 • nákup surovin - 100 tisíc rublů;
 • nákup osobních ochranných prostředků - 15 tisíc rublů;
 • outsourcing - 5 tisíc rublů.

Celkem: 370 tisíc rublů. - částka jednorázových nákladů a 55 tisíc rublů. - měsíčně.

Snížení nákladů lze dosáhnout snížením počtu zaměstnanců a nákupem méně surovin. Stejně můžete ušetřit peníze, pokud organizujete skladování zařízení a materiálu na svém vlastním území, nikoliv v pronajaté místnosti.

Kromě toho musíme vyřešit problém dodávek do velkých zařízení, protože tekutý kaučuk ve velkých objemech váží hodně. V tomto případě stojí za to zvážit nákup malého náklaďáku, ve kterém můžete nakládat několik kusů surovin. A pro přepravu samotného zařízení je zapotřebí alespoň auto. Proto, asi 300 tisíc rublů. uveďte odhad na nákup ojetého automobilu, ve kterém bude možné přepravovat nejen lidi, ale i spotřební materiál.

Organizační plán

Zahájení podnikání začíná registrací jako podnikatelský subjekt. Tento typ činnosti vám umožňuje zaregistrovat se jako samostatný podnikatel, neboť hydroizolace je součástí kategorie nevýrobní výstavby.

Rovněž není třeba získat pracovní povolení a připojit se k samoregulační organizaci. Spolupráce se stavebním odborem je však stále žádoucí, protože vám umožňuje počítat s přijímáním velkých objednávek a pozitivně ovlivňuje propagaci nové služby.

Bezproblémová stříkaná vodotěsnost je velmi jednoduchý postup, ale přítomnost některých teoretických znalostí je stále nezbytná. Ideální je považováno za možnost, pokud podnikatel má pracovní zkušenosti na staveništi. V takovém případě je zvládnutí jednotky nezbytné pro stříkání rychlejší a snadnější. Pokud neexistují žádné znalosti a zkušenosti, je nutné trénovat trochu předtím, než opustíte pro prvního klienta a zvládnete tuto technologii.

Pokud vezmeme v úvahu rozsáhlou konstrukci, pak můžeme říci, že tato membrána se používá k pokrytí různých překryvů, zaplavených prostor, střech a obecně všechny povrchy, které jsou v kontaktu s kapalinou. A pokud mluvíme o soukromém vlastnictví domů, nejaktuálnějším používáním je ochrana umělé nádrže nebo pánve.

Pro první fázi práce, kdy řád není tak moc, to je dost, aby jedna osoba, ale v době, kdy tam bude více zákazníků - lepší mít odpovídající počet zaměstnanců, jako čekání příliš dlouhé mohlo vyděsit zákazníka.

Jak začít s výrobou plastových lahví - viz tady.

Marketingový plán

Pro tento druh podnikání je nejlepším marketingovým tahtem "živá reklama", to znamená, když jeden spokojený zákazník řekne příteli o tom, jak dobře byla jeho objednávka provedena. Samozřejmě, nikdo nezrušil použití jiných druhů reklamy, ale "z úst z úst" je nejúčinnější způsob, jak přinést informace cílovým skupinám.

Výstavba celé marketingové kampaně by měla být založena na primárních aspektech tohoto typu hydroizolace. Doporučujeme distribuovat propagační letáky prostřednictvím různých stavebních dílů a zveřejňovat informace o materiálu na příslušném internetovém portálu av tematických skupinách v sociálních sítích.

Vytvoření stránky vizitky je účelné pouze v případě, že se zahájení podnikání plánuje ve velkém městě.

Analýza rizik

Celý výrobní cyklus začíná od okamžiku dodání surovin, pokračuje cílovým používáním zařízení a končí prodejem konečného produktu. Mohou nastat následující rizika:

 • Nesprávné dodání surovin. Minimalizovat pravděpodobnost, že tato situace může být podpisem dlouhodobých smluv se spolehlivými dodavateli na trhu.
 • Technologické poruchy se zařízením. Vyvarujte se případných potíží dodržováním přiložených návodů k obsluze a včasné údržbě.
 • Neprofesionální práce zaměstnanec, převod obchodního tajemství na soutěžitele a další rizika vnitropodnikové povahy.

Tento nebo tento počet rizik je spojen s jakoukoli obchodní činností a vývoj několika preventivních opatření umožňuje nejen připravit se na jejich výskyt, ale také je zcela vyloučit.

Video o této aktivitě

Z videa se dozvíte informace o materiálu a fázích práce s ním:

Podnikatelský plán: malování kapalným gumovým vozem

Výhody otevření případu jako spuštění jsou zřejmé a nesporné. Za prvé, výše počáteční investice do zahájení případu je v průměru 15 000 rublů, což je vhodné i pro ty podnikatele, jejichž počáteční kapitál je velmi omezen. Za druhé, navzdory zjevným výhodám a ziskovosti tohoto typu povlaku a. v důsledku rostoucí poptávky po službě je toto místo pro auto služeb v Rusku prakticky zdarma.

Téměř každý majitel automobilu zachází s čtyřčlenným přítelem, který se svým dítětem chvěje méně než pečující matka. Motoristé jsou ochotni investovat nejen do technického vybavení a opravách „mazlíčka“, ale také v jeho vzhledu - vzácný řidič nechce svůj vůz vystupovaly z obecného proudu neobvyklých konstrukčních detailů, nebo všechny jeho „vzhled“ jako celek. Navíc, majitelé automobilů podobnost k pečování matka je ještě v tom, že oba usilují o ochranu svých „oblíbených“ nemoci, zranění a poranění - opět, a, ne šetřit na bezpečnostní vybavení.

Zařízení a spotřební materiál

Chcete-li otevřít workshop malování kapalného kaučuku stačí pouze ovladače pro stříkací a velmi malovat rozpouštědla, čisticí prostředky pro předběžnou úpravu povrchů vozu a dodává k ochraně těch částí stroje, které nejsou předmětem malba (lepenka, skotská páska atd.).

Místnost

Je důležité si uvědomit, že barva aplikovaná na tělo a disky by neměla být vystavena větru, slunci, dešti apod. To znamená, že budete potřebovat pokoj v garáži (ovšem pokud byl začátek vašeho podnikání v letním období, pak můžete dostat pevný baldachýn). Požadovaná plocha dílny není menší než 10 metrů čtverečních, zatímco tam je nutné provádět vodu a elektřinu, což bude nutné pro mistry v pracovním procesu. V případě, že k dispozici není takový prostor, pak jeho nájem vás bude stát přibližně v tisících rublů měsíčně (přesná cena závisí na regionu). Při výběru místa věnujte pozornost cestě do služby - nemělo by to být dlouhé nebo složité, je nutné, aby se zákazníci mohli dostat do dílny.

Technologie práce

Jak již bylo řečeno, technologie malování automobilu kapalinou je poměrně jednoduchá a sestává z následujících hlavních etap:

 1. Stroj umyjte povrchovou úpravou prostředky, které odstraňují nečistoty, mastnotu, vosk a. Vyčištění trhlin, sušení podkladu.
 2. Ochrana těch částí vozidla, která nejsou vystavena barvení (mřížka chladiče, brzdová soustava, mříže nárazníků, světlomety, zadní okna a okna automobilů apod.).
 3. Skutečné zbarvení se provádí vrstvami, každá vrstva musí být vysušena po dobu 40-60 minut. Při stříkání barvy je kartáč držen kolmo k povrchu ve vzdálenosti 16-16 centimetrů (pokud se tento interval sníží, barva může tvořit bubliny, pokud se zvýší - povrch bude vypadat drsně). Nemějte strach, pokud při nanesení první vrstvy budou nenosené místa - budou následně postříkány postřikem nátěru. Dbejte na malé detaily - pera, ohyby, okraje atd. - zkušení mistři doporučeni ve fázi aplikace druhé vrstvy.
 4. Po ukončení natírání je nutné odstranit ochranný materiál z uzavřených částí a také tyto díly vyčistit, pokud se náhodou narazí na nátěr. Pro čištění jsou obvykle používány ručníky, nože a ploché šroubováky. Po dosažení "čistého vzhledu" stroje je třeba pomalu a přesně aplikovat lesklý povrch.
 5. Úplné sušení a tuhnutí kapalné gumy - trvá 12 až 24 hodin po skončení práce s lakem. Během této doby je lepší se auto nedotýkat.

Zaměstnanci

Obvykle je automobilový obchod rodinnou záležitostí. Členové rodiny pracují společně v dílně, často přestavované z konvenční garáže, přilehle k domu. Pokud je podnik úspěšný, jeho zakladatelé začnou přemýšlet o rozšiřování podnikání, pronájmu nebo nákupu větší místnosti, nákupu dodatečného vybavení a náboru asistentek. Často se stává, že v roli partnerů a asistentů v práci přátel, kteří sdílejí s podnikatelskými povinnostmi (a mimochodem - a náklady na pronájem a nákup nátěrových materiálů).

Marketing

Jak víte, jedním z nejlepších způsobů, jak podpořit službu, je jasný příklad. Živá reklama přitahuje pozornost potenciálních spotřebitelů, zejména pokud navrhovaná služba vypadá neobvykle a vystupuje mezi městské šedé. Proto začněte s vlastním automobilem - namalujte ho podle navrhované technologie a nechte to stát se prvním reklamním prostředkem (mimochodem, kontakty na dílnu, kde se taková neobvyklá malba děje, můžete umístit na tělo nebo sklenici auta). Snažte se dělat stejnou cestu se stroji vašich příbuzných a přátel - navrhněte, aby prováděly práce na zlepšení svých vozů, ve kterých bude placena pouze za náklady na spotřební materiál.

Ziskovost

Výnosnost tohoto podnikání je poměrně vysoká - náklady na otevření začínají splatit již druhou poskytovanou službou. Jak bylo uvedeno výše, počáteční náklady (pronájem prostor pro dílnu, obstarávání zařízení a materiálů potřebných), bude činit asi 15 000 rublů. Výrobní cena malého vozu malovat v průměru asi 6000 rublů, a náklady na služby pro spotřebitele - 20 000 rublů (nicméně, že cena může být snížena v počáteční fázi rozvoje podnikání, s cílem přilákat více zákazníků, které pomohou rychle kompenzovat náklady a později se stane vaší " ústní slovo ").

shilo-eng> Blog> Obchodní myšlenka №6

Podnikatelský nápad: Malování auto kapalného kaučuku

Každý podnikatelský nápad si zaslouží pozornost, ale ne všichni po realizaci života jsou schopni přinést přitažlivý a stabilní příjem. Níže budeme hovořit o slibném projektu, který je založen na malování auto kapalného kaučuku. Mezi další typy podnikání se automobilová témata vyznačují ziskovostí, snadnou implementací a údržbou. Nápad, který navrhujeme, je vysoce specializovaný. Jak ukázala praxe, referenční bod pro určitou myšlenku ve srovnání s centry péče o vozidlo je výhodnější podnikání. To je způsobeno skutečností, že zákazník, který chce tuto službu využívat, bude zpočátku vědět, na koho se má obrátit.

Takový podnik vyžaduje menší investiční a provozní náklady. Malování auto tekuté gumy může být v garáži. A to znamená menší problémy při registraci podniku. Jaká je výhoda kaučuku před obvyklým nátěrem? Hlavní věc - to zůstává škrábance. A to je sen každého majitele automobilu, zvláště drahý.

Jak jsme již řekli, můžete to udělat s obyčejnou garáží, v létě se bude hodit baldachýn (je žádoucí vybavit stěny těmi stranami, které často mají větry).

Zařízení pro lakování automobilové kapaliny

Musím dostat stříkací pistoli s HVLP (High Volume Low Pressure). Povinnou podmínkou je rozšířená konzola. Na zařízení se budeme podrobněji bavit v popisu technologie samotné.

V tomto případě, jak jste již pochopili, je materiál tvořen tekutou gumou. Jak můžete vidět, materiálová základna je k dispozici pro začátečníky.
Často se zabývá celá rodina v oblasti automobilových předmětů.
Nejdražší článek se týká materiálu. Neměli byste se však toho bát, protože tyto náklady jsou odůvodněny po splnění několika objednávek.

Malování auto kapalného kaučuku pro podnikatele je ekonomičtější volbou. Dáváme srovnání. Lakování stroje kapalným kaučukem vyžaduje přibližně 5 litrů materiálu. Náklady na kapalný kaučuk z této částky není větší než 6 tisíc rublů. Na druhé straně, malování auta s vinylovým filmem vyžaduje větší výdaje peněz - asi 40 tisíc rublů. Nemluvte o auto smaltu. Je to velmi drahá potěšení, jejíž iracionalita bude včas potvrzena škrábance, škrábanci.

Malování kapalného kaučuku ve srovnání s jinými druhy malby je charakterizováno zkrácením přípravné doby. Takže pro pečlivou přípravu automobilu to trvá ne více než několik hodin (určeno profesionalitou). Pokud jde o tradiční barvy, pak jsou dva (někdy tři) dny vynaloženy na přípravu stroje. Rozdíl je zřejmý.

Snažíme se potěšit majitele vozidel, kteří namalovali přepravu kapalinou. Nemá žádné nedostatky ve srovnání s jinými materiály.

Pro kvalitní lakování stroje s tekutou gumou byste se měli pečlivě připravit na práci.

- Před lakováním je třeba umýt vozidlo, odstranit vosk, mastnotu, nečistoty atd. Můžete také vyfouknout mezery a praskliny, sušit podklad.
- Je třeba zavřít ty oblasti, které nelze natřít.
- Chcete-li chránit motor a radiátor před získáním barviva, musíte za grilem chladiče umístit listy lepenky. Totéž se děje s nárazníky a podobnými díly.
- Zadní světlomety a světlomety se běžně neuzavírají, jelikož Plasti Deep lze z nich snadno odstranit, když je látka ztuhlá.
Při lakování kol nezapomeňte zavřít brzdové kotouče a jiné části brzdového systému. Pokud nejsou disky kola namalovány, pak je kolo zcela zavřené.
- Rámečky odstraníme pod číslem státu.
- Všechna okna a okna automobilů jsou uzavřena kolem obvodu těsnění a přilepená malířskou páskou. Totéž platí se zrcátky zpětných zrcátek.

Malování s tekutou gumou je lepší díky systému HVLP (vysoký objem nízkého tlaku), protože má velký objem a nízký tlak. Ideální provedení práce a vytvoření vysoce kvalitní vrstvy při nízké spotřebě materiálu lze zapnout pomocí WAGNER W550 nebo WAGNER W665.

Na difuzéru nastavte režim malého množství barevného materiálu. Před nalijením Plasti Dip do rozprašovače by měl být materiál zředěn rozpouštědlem v poměru 1: 1.

Po zředění tekuté pryže by měla být naplněna stříkací nádrží na půl nebo dvě třetiny objemu.
Během provozu je kartáč upevněn tak, aby se nezměnil úhel stříkání. Spray Plasti Dip by měl být kolmý na rovinu autopříslušenství, přičemž by měl zůstat na stejné vzdálenosti.

Nezapomeňte, že pokud je vzdálenost příliš velká, malovaný povrch bude drsný. Je-li příliš malý, mohou se vytvářet kapky. V ideálním případě by nebulizátor měl být 13-16 cm od povrchu stroje.
Samotný obraz je jednoduchý. Hlavní věc není plynout a dělat vše hladce. Nejprve je třeba vzít postřikovač a připevněte kartáč, vytáhněte spoušť. Po nanesení barvicího materiálu do požadované oblasti uvolněte spoušť, pak jej opět zatlačte, namalujeme v opačném směru. Bude nutné použít dvě nebo tři vrstvy látky.

Sekvenční barvicí stroj:

- Začínáte lépe vykreslovat detaily o vozu ze zadního stojanu a hladce procházet na střechu.
- poté můžete namalovat levý stojan, pak víko zavazadlového prostoru a zadní část a nárazník;
- Nyní nakreslete levou křídlu na přední dveře a potom zpět;
pak projdou k předním dveřím;
- namalujte přední blatníky a světlomety;
namalujte kapuci lépe tak, aby začínala od levé strany do středu a pak - od pravé strany do středu;
- následující barevné zadní světla a mřížka;
- Pak pokračujte k malování pravého předního křídla, dveří a konce zadního křídla.

Díky tomuto pořadí můžete zabránit "stříkání barev". První vrstva by měla být velmi tenká, téměř průhledná. Zbarvili jste to a všimli jste si špatně namalovaných míst? Nebojte se! Budou namalovány v následujících vrstvách. V první fázi vzniká nadace. Výchozí vrstva se nechá 40 minut sušit.

Druhá vrstva musí být aplikována pomaleji stejným algoritmem. V této fázi věnujeme větší pozornost okrajům, ohybům, liniím, úchytům a dalším malým detailům. Po nanesení této vrstvy mohou být na některých místech nenatířené proužky. Transparentnost by měla činit asi 70%.

Následující vrstvy se používají stejným způsobem. Povrch laku suší přibližně 60 minut. Po úplném vysušení můžete odstranit škótku a nadbytek Plasti Deep. Po dokončení práce je nutné pro vytvrzení potahovat 12 až 24 hodin.
Plasti Dip udržuje svou pružnost při teplotních výkyvech od -35 do +94 stupňů Celsia. Během mrazů se povlak nepoškrábe, ale se silným teplem se nestane plastičtějším. Aplikujte tento materiál při pokojové teplotě (18-20 stupňů), vyhněte se silnému větru, přímému slunečnímu záření a teplotním extrémům.

- Všechny skvrny lze snadno odstranit ručníkem;
- pro přesné odstranění barevného materiálu z malých částí nebo hran, můžete použít nůž nebo plochý šroubovák;
- glossier by měl být aplikován blízko povrchu s pomalými a přesnými pohyby;
- Pro zvýšení adhezivních vlastností materiálu může být povrch, který má být natřený, ošetřen základovým nátěrem Plasti Dip.

Upozornění: barvivo se nanese na podklad bezprostředně po vysušení. Samotný základní nátěr je silně odstraněn z povrchu. Nad ním je třeba aplikovat tenkou vrstvu Plasti Deep a pak vše odstranit.

Stejně jako u jiných typů podnikání je úspěch z velké části určen velikostí zákaznické základny. Vzhledem k novosti služby v naší zemi způsobí v prvních dvou dnech pocit nedůvěry ze strany potenciálních zákazníků. Jak to být? Chcete-li přilákat zákazníky, můžete použít osvědčené mazlení. Vyzvěte své přátele, aby si namalovali své automobily za cenu materiálu, který bude vyčerpán. Pokud máte osobní auto, také to s ním. Budete překvapeni, kolik denních zvědavých motoristů (a nejen) bude studovat vaši přepravu. Nebuďte ostýchaví, začněte s nimi konverzace a nabídněte službu. V blízké budoucnosti, jak ukazuje praxe zahraničních podnikatelů, poptávka po vaší službě dosáhne takové úrovně, že budete muset rozšířit své podnikání a tím zvýšit svou prosperitu.

Vlastní podnikání: hydroizolace s tekutou gumou

Pokud budete neustále sledovat nejnovější úspěchy vědy, pak můžete čerpat spoustu nápadů pro nový, úplně nezkoušený typ podnikání. Taková vědecká novinka může být považována za relativně nedávno se objevující hydroizolační materiál, který se rychle stal známý jako "tekutý kaučuk". Stejně jako běžná pryžová pryž, její kapalný protějšek nedovoluje projít vlhkostí a je dobrým povrchem pro ochranu před touto gumou. V technických dokumentech najdete jeho anglické jméno - kapalný kaučuk - a je to kapalná emulze polymer-bitumenová voda, která je přivedena do stavu tmelu. Tento materiál dokonale přilne k jakémukoli povrchu, není vystaven vysokým teplotám, a neodlupuje toky v průběhu času, a to i na svislých plochách, a to všechno, přírodní složky v kompozici, jsou bezpečné pro člověka. Při styku s povrchy kapalná kaučuk netvoří toxické sloučeniny a nevypouští těkavé toxické látky. Hydroizolace s tekutou gumou byla již uznána jako inovativní metoda povrchové úpravy.

Navzdory obrovskému seznamu výhod použití tohoto materiálu při neexistenci významných nedostatků se velmi málo společností zabývá hydroizolací tekutou gumou. Dokonce ani ve velkých městech se praktika jeho využívání ještě nerozšířila a začínající podnikatelé mají všechny možnosti obsadit neobsazená místa. Postupně se tato masticka začne věnovat pozornost, ale ještě před saturací trhu je stále velmi daleko. Poptávka není příliš velká právě kvůli neznalosti potenciálních spotřebitelů, ačkoli kapalný kaučuk má mnoho využití. Pokud tedy uděláte správnou marketingovou kampaň, můžete vyhrát tím, že nejprve otevřete svou organizaci, která poskytuje služby hydroizolace s téměř cokoli.

Hlavní výhodou takového podniku je, že existuje možnost rychle uspět, ale jakékoli zpoždění ohrožuje vznik nových hráčů. Jistě, za pár let bude podobná myšlenka podnikání již známá a irelevantní, ale zatím je všechno přesně naopak. Je však třeba poznamenat, že některé progresivní stavební firmy již tuto technologii přijaly a nabízejí jako jednu ze svých služeb. Pracují však hlavně s velkými společnostmi a podnikateli, kteří provádějí rozsáhlou výstavbu, ale nikdo nikdy nepodal nabídku běžným lidem. Proto je třeba nejprve studovat všechny soutěžící ve vašem městě, vyhodnotit jejich návrhy, aby se v budoucnu s nimi nepokoušelo pro jednoho klienta, zatímco ostatní by se o službu mohli zajímat, ale nemuseli si je.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Chcete-li začít podnikat, musíte se zaregistrovat jako obchodní subjekt. V tomto případě je již možné se zaregistrovat jako individuální podnikatel, protože hydroizolace s tekutým kaučukem spadá do kategorie nevýrobní stavby. Kód činnosti je (ОКПД 2) 43.99 Ostatní specializované stavební činnosti nezahrnuté do jiných skupin. Také není potřeba licencí pro jejich práci a vstup do samoregulační organizace. To znamená, že můžete pracovat jako samostatná organizace, která poskytuje pouze práce na hydroizolaci. Ale tady je třeba poznamenat, že spolupracovat s samoregulačních organizací, as stavební odbory stále žádoucí, protože v tomto případě budou moci přijímat objednávky od velkých lokalit, a nové služby pro stavební firmy budou propagovat. To znamená, že to bude další pomoc a způsob, jak pokročit v práci. Ovšem samozřejmě můžete pracovat jako samotář, aniž byste museli věnovat čas a energii účasti na aktivitách odborů.

Je důležité si uvědomit, že ačkoli proces bezproblémové rozprašované hydroizolace je poměrně jednoduchý postup, stále ještě nebude dost teoretických znalostí. V ideálním případě, pokud majitel sám býval zaneprázdněn ve stavebnictví, s ne dokončil papírování, a přímo pracují na staveništi, protože pak to bude jednodušší se učit shromáždění, právo na sprej a rychle nastavit ke kvalitativnímu výkonu objednávek. Není-li znalost a zkušenost přítomna, pak před odjezdem na první klient musí člověk samostatně zvládnout vodotěsnost jakéhokoli povrchu. Je důležité vědět, že kapalný kaučuk se používá v mnoha oblastech - od shora dolů - a tím i povrch může být umístěna v libovolném úhlu (až na úroveň vertikální stěny), a povrch materiálu v podstatě nezáleží.

Jediné omezení - bezproblémové stříká hydroizolace se nedoporučuje otevírat prostor v dešti, stejně jako při nízkých teplotách, ale jinak je toto dvousložkový tmel je univerzální a lze jej použít téměř kdekoliv. To je ve velkém měřítku konstrukce takové membrány pokryté mnoha patrech, zaplavených oblastech, střechy a vše, co mohou mít kontakt s vodou, pak v domácnostech je nejnaléhavější ho nabídnout k ochraně umělých nádrží, které jsou často prezentovány bazény.

Taková široká škála aplikací vyžaduje zaměstnance do praktických dovedností ve stavebnictví, protože pokud nevíte, kde a jak šev je nejlepší způsob, jak izolovat povrch, jaká by měla být pravidla pro ochranu určitých oblastí, budou některé efekty být vystaveny na povrch, že je dobrá šance, aby se špatnou kvalitu práce, což může vést ke ztrátě pověsti. U začínající společnosti se to může někdy stát kritickou chybou, která stojí za celou firmu. To znamená, že v případě, že podnikatel chápe, že nemá dostatečné znalosti k provádění těchto prací, je nutné najmout speciálně vyškolených lidí, kteří mohou provádět hydroizolace a mají zkušenosti s chladným postřikem na povrch materiálu. Mohou se stát běžní stavitelé, kteří se podíleli na výzdobě interiéru, personál, jehož rozsah byl využívání kompresorů, lidmi, kteří chápou technický princip činnosti stříkacích zařízení a vědí, jak nejlépe aplikovat materiál.

V prvních fázích, zatímco několik objednávek, může jedna osoba řídit, ale vždy mít možnost personálu, protože v případě úspěchu počet aplikací bude růst a jedna osoba nebude schopna fyzicky zvládnout všechny. A zákazníci jsou také důležitý čas, protože ne vždy hydroizolace je poslední etapa stavby a čekání na specialisty, aby tyto práce může bránit celý stavební proces. Je velmi dobré ještě před počátkem znát počet potenciálních spotřebitelů, takže v případě potřeby najat více lidí najednou, je pro každého klienta důležité, co se stane po dobrém poskytnutí služeb "živou reklamou" a doporučuje společnost všem svým známým.

Samozřejmě jsou všechny ostatní typy reklamy také efektivní, ale slovo "ústní" bylo vždy nejvíce nekontrolovatelným, ale také nejúčinnějším způsobem, jak poskytovat informace cílovému publiku. A zde musíte pochopit, že může hrát jak na straně podnikatele, tak proti němu, a pak žádné televizní spoty pomohou obnovit jejich jméno.

Samotná marketingová kampaň by měla být zaměřena konkrétně na informování spotřebitelů o všech výhodách hydroizolace tekutým kaučukem. Naštěstí zde nemusíte jít za triky a podvod, je to opravdu způsob, který má mnoho výhod oproti protějškům. Jak již bylo zmíněno výše, je možné vstoupit do velkých stavebních projektů tím, že se stanete členem stavební unie, pak se vývojáři s největší pravděpodobností obrátí na člena odboru, nikoli na společnost třetí strany.

Jednotlivci by se měli dozvědět o službách bezproblémového rozprašování hydroizolace z jiných zdrojů a tady by bylo hezké nechat své reklamní letáky ve stavebních dílech a na příslušných internetových portálech.

Možná by bylo vhodné vytvořit vlastní vlastní stránku pro vizitky, ale pouze pokud je město velké a počet potenciálních zákazníků je také velký; v malých městech místo bude vyžadovat více peněz pro svůj obsah než generovat příjmy. Samotné stavební firmy si mohou pro své potřeby zakoupit přístroje pro aplikaci tekutého kaučuku za studena, ale soukromé osoby, které chtějí opravit a postavit samostatnou budovu, se budou věnovat službám firem. Vzácná osoba je připravena vynaložit značné peníze na drahé vybavení, které bude jednou použito. Orientace je lepší pro majitele domácností, pro ně je mnohem relevantnější. Co se týče reklamy ATL-marketingu (bannery, reklamy v rozhlase a televizi), je to nákladný způsob informování a poměrně neúčinný, z velkého počtu lidí se bude zajímat o malý procentní podíl.