Jak otevřít návrh pivovaru: jemnosti a nejdůležitější body organizace piva

V Rusku se více než 11% piva prodává za plnění v obchodech, malých prodejnách. Původ a rozsáhlý vývoj tohoto podnikání spadá do období 2008-2009, kdy v cyklu hospodářské krize se houby po dešti začaly objevovat obchody s relativně malým sortimentem. Pivo pro stáčení neprochází fází pasterizace, je charakterizováno živějšími a bohatšími aromatickými vlastnostmi než lahvové pivo. Proto každoročně vyhledává stále více obdivovatelů a také úspěšně činí mnoho podnikatelů, kteří v této oblasti budují podnikání.

Pivovarský průmysl se odvíjí od rychle se rozvíjejícího iv krizi - za posledních 20 let se tento segment rozrostl asi 6krát. Tento vývoj byl částečně usnadněn státem, což motivovalo ke snížení spotřeby silných alkoholických nápojů - koňaku, vodky apod. V důsledku toho ¾ alkoholu připisuje pivo. Také existuje tendence růstu bodů piva - to jsou samostatně stojící budovy a oddělení v nákupních a zábavních centrech.

Co potřebujete k otevření obchodu s pivy?

Před otevřením jakýkoliv směr v podnikání (například výrobu pěnových bloků doma), musíte počítat všechny základní a doplňkové náklady, analyzovat spotřebitelský trh, k posouzení úrovně hospodářské soutěže, kolik je otevřít obchod točeného piva, stejně jako rizika a nevýhody podnikání.

Algoritmus pro otevření skladovacího piva:

 • finanční výpočty, vypracování podnikatelského plánu;
 • otevírání a budování strategie rozvoje;
 • výběr formátu skladu pro otevření;
 • registrace souboru dokumentů o povolení;
 • hledání místa, uzavření nájemní smlouvy;
 • nákup vybavení;
 • výběr dodavatele a uzavření smlouvy o pravidelných dodávkách;
 • vyhledávání pracovníků, uzavírání pracovních smluv;
 • reklama;
 • otevření skladovacího piva.

Tip: prodej čepovaného piva - sezónní podnikání. Příjem v létě překračuje tento počet v zimě o 4-5 krát.

Vzhledem k tomu, že doba skladování živého pěnivého nápoje nepřesahuje 7 dní, je nutno během tohoto období zajistit prodej, takže produkt nemusí být zlikvidován a trpět ztrátami.

Doporučuje se začít s malými objemy - stačí 18-25 stupňů. Celý sortiment by měl být rozdělen na 4 sektory, z nichž každá by měla obsahovat 3-5 navržených variant opojného nápoje. Pro některé odběratele je důležité, kolik piva stojí, jiní jsou ochotni platit hodně, ale pouze za oblíbenou značku. Pečlivě analyzovat poptávku spotřebitelů, po 4-6 měsících může být rozsah upraven. O rok později má majitel jasný obrázek o tom, které odrůdy se prodávají lépe.

K dispozici je také napěněného nápoje by měly být nabízeny občerstvení. - Sušené ryby a chobotnice, suluguni sýr, uzené vepřové uši, chipsy, sušenky, ořechy, atd. To umožňuje zvýšit kontrolu dvakrát. Tam je výbornou alternativou pro začátečníky - otevřít pivní obchod povolení. V tomto případě bude součástí organizačních záležitostí hradí partnera, a budete mít možnost pracovat s známou značku a získat ověřený podnikových procesů diagram.

Otevřít návrh pivovaru: kde začít?

Doporučuje se začít organizaci podnikání při hledání místa. Umístění obchodu je klíčovým faktorem, který ukáže, zda máte zákazníky nebo ne.

Hlavní věc - otevřít místo s vysokou mírou průchodnosti. Obchody točeného piva jsou bodové - jsou na křižovatce rušných silnic, v blízkosti vchodů do supermarketů, supermarketů, stanic metra, to je místo s velkým množstvím lidí. Vzhledem k malé ploše, protože penový nápoj se prodává za účelem odjezdu, můžete rychle vrátit i ty nejdražší nájemné a dosáhnout stabilního příjmu již v tomto roce roku 2016.

Také existují body s malým počtem míst na principu hospody. Jsou umístěny na větší ploše a vyžadují instalaci baru a židlí.

Podle odborníků z pivovaru je poloměr pokrytí jednoho bodu přibližně 350-400 metrů. Je důležité, aby toto místo mělo vysoký stupeň průchodnosti. Pro výpočet je nutné vzít v úvahu obyvatele této oblasti i lidi, kteří procházejí.

Po výběru místa se musíte postarat o vzhled obchodu - objednat si jasný vývěsní štítek, umístit ukazatele. Neumísťujte obchod blízko konkurentů - jedná se o stejné body piva, univerzální kiosky, bary.

Vzhledem k tomu, že v každém městě je centrum přeplněné podobnými institucemi, spací plochy zůstávají vynikající možností ubytování. Jedná se o minimální počet soutěžících, relativně nízké nájemné a stabilní tok po celý den. Podle odborníků se studentská ubytovna, která se nachází poblíž, může zvýšit tržby o 30%.

Ale nezapomeňte na zakázané zóny, které zahrnují vzdělávací, zdravotnické a sportovní instituce.

Je nevýhodné otevřít obchod od začátku v blízkosti obchodních center a obchodních čtvrtí. Je nepravděpodobné, že někdo bude chtít koupit nápoj během pracovního dne, většina návštěvníků se objeví teprve po skončení pracovního dne. Prodejní automaty jsou v této oblasti relevantnější.

Supermarket se stane velkým soutěžícím, protože je snazší pro mnoho lidí nakupovat ve fľazích pivo při nákupu, než jít na jiné místo pro plnění do lahví. Kromě toho se na výstupu často nacházejí plnicí body. Pokud prodej v nich není uskutečňován vy, pak různorodost návštěvníků pomůže pouze odrůda odrůd.

Vybavení pro prodej pivovaru

Zařízení lze zakoupit samostatně nebo pronajmout - závisí na dostupnosti počátečního kapitálu a prognózování strategie.

Můžete uzavřít dlouhodobou smlouvu s konkrétním dodavatelem. Obecně platí, že většina distributorů dodává své vybavení, někdy se dokonce stará o reklamu a školení personálu.

Chcete-li otevřít sklad piva piva od začátku, musíte si zakoupit vybavení:

 • chladič - zařízení pro udržení stabilní úrovně teploty kapaliny (přibližně + 5 °);
 • Stojan na umístění litících jeřábů;
 • barový pult nebo čítač;
 • kontejnery pro přepravu a skladování - sudy;
 • sloupec - mechanismus pro lahvování nápoje;
 • odkapávací zásobník;
 • odpěňovače;
 • hadice;
 • Válce s plynem pro vytlačování tekutiny ze sudu;
 • tlakový reduktor pro tlakovou podporu;
 • chladicí komory;
 • vitríny pro prodej souvisejících výrobků - občerstvení, sušené ryby atd.

Registrace pivovaru

Seznam povolených dokumentů závisí na místě, kde se obchod uskuteční. Bez úplného balíku dokumentů nestojí za to, že by to mohlo být otevřeno, protože inspekční orgány je mohou rychle uzavřít, aby objasnily okolnosti, což vyvolá podezření mezi obyvateli okresu. Proto v den zahájení musí být veškerá dokumentace připravena - od zdravotní knihy prodávajícího až po přísné formuláře hlášení pro období šetření.

Hlavní seznam pro návrh obchodu:

 • povolení obchodovat s místní správou (pokud chcete otevřít bod na ulici);
 • povolení k prodeji (pokud plánujete otevřít místo v nákupním nebo zábavním centru);
 • závěry orgánů SES;
 • uzavření požární kontroly;
 • smlouva o pronájmu;
 • pracovní smlouva se zaměstnanci;
 • hygienická kniha pracovníků.

Majitelé většiny bodů tohoto formátu jsou registrováni jako jednotliví podnikatelé - registrační postup nebude trvat déle než 5 pracovních dnů a seznam dokumentů pro otevření PI je minimální.

Abyste získali povolení od hygienické a epidemiologické stanice, musíte použít zdobení netoxických nátěrů nebo dlaždic. Osvětlení by mělo být přirozené i umělé, podlahy - vodotěsné. Zásobník čepovaného piva by měl mít dobré větrání. Denně je nutné provádět mokré čištění, čistota je hlavním kritériem při analýze úřadů SES a při otevření kadeřnictví od začátku.

K získání povolení z požární kontroly musí být splněny následující požadavky:

 1. Přítomnost evakuačního východu, jehož dveře musí být otevřeny zvnějšku;
 2. dostupnost pokynů pro opatření protipožární bezpečnosti;
 3. uspořádat jednorázovou instrukci o opatřeních protipožární bezpečnosti pro všechny pracovníky;
 4. přítomnost evakuačního plánu a desek s číslem požární služby;
 5. přítomnosti detektorů požáru.

Také je důležité zaregistrovat pokladnu pro IP.

Jak udržet záznam v obchodě s pivu?

"Lidé nezkazují pivo... zničí účetnictví a prodeje lidí" - žertoval zkušené hráče na trhu s pivem.

Zásobník čepovaného piva je od začátku zcela novým objevem v oblasti prodeje. Pro usnadnění účetnictví se doporučuje vybrat automatizované počítačové systémy. Většina bodů od otevření automatizovaného obchodního vybavení, někteří kupují po vrácení startovacích nákladů.

Vlastník obchodu si musí vybrat program, který bude zaznamenávat provedené operace, zohledňovat příjmy a výdaje a vytvářet věrnostní program pro klienta.

Technologie prodávajícího:

 • přijetí objednávky od kupujícího;
 • plnění piva;
 • vyhledání objednané odrůdy z navrhovaného seznamu ve zvláštním programu;
 • Tiskové štítky;
 • přilepení štítku na láhev;
 • skenování čárového kódu;
 • vypořádání s kupujícím;
 • Zkontrolujte tisk.

Společnosti, které tyto procesy optimalizují a mohou být použity při otevírání a provozování zásoby čepovaného piva od začátku:

Návrh pivovaru

Vytvoření výčtu piva je důležitým bodem. Jen opravy a uspořádání nábytku není volba. Musíme vytvořit odpovídající atmosféru, která bude odpovídat koncipovaným subjektům a poskytne komfort návštěvníkům.

Mezi velkým počtem bodů piva ve vývoji designu je úkol - vyniknout z konkurence. Toho lze dosáhnout originálním a jedinečným interiérem, designem místnosti, celkovou stylistikou, dokončovacími materiály a příslušenstvím.

Chcete-li odpovídat specifikám obchodu, můžete zdobit pokoj v tmavých pastelových barvách, na stěnách použít dřevěný nábytek, umělou omítku. Důležitým prvkem návrhu je atribut. Mohou to být dřevěné sudy, tmavé dřevo, tematické obrazy, ozdoby na chmelení atd. Objasnění v takových místech je tlumené. Spravidla jsou paprsky odesílány do produktu a jiné rohy, interiér zůstává tmavý.

Také dnes se mnoho návrhových pivních prodejen ve vývoji designu odklonilo od hlavního tématu a otevřelo světlé prostorné pokoje s přídavkem červené, oranžové nebo modré barvy. V důsledku toho se místnost zdá vizuálně velká, je zde pocit čistoty a pohodlí. Velké okna, standardizovaný interiér a obrovské množství svítidel činí z prodeje točeného piva jasné, světlé a nezapomenutelné.

Velkou roli při vývoji návrhu nespočívá pouze v interiéru, ale také na vývěsní tabuli. Mělo by být lakonické, jasné a nezapomenutelné. V obchode můžete uspořádat originální nebo standardní ukazovátka, která bude lidem vést a povzbuzovat je k nákupu.

Jak podpořit návrh piva?

Při výběru reklamních a marketingových pohybů stojí za to, že vycházíme ze specifik podnikání. To, co je pro většinu oblastí relevantní, nemusí mít výsledky v oblasti piva. Například reklama v televizi, rozhlasu, umísťování reklam do tiskových médií bude drahá, ale očekávaný efekt nebude dán.

Vedle vývěsní štítky, designu interiéru a tematického designu může být venkovní reklama dobrým marketingovým pohybem - transparenty v oblasti ubytování.

Tip: je těžké uvěřit - ale i název prodejny piva ovlivňuje prodej. Je důležité přijít s krátkým, stručným a originálním názvem, který se rychle zapamatuje.

Zkušení hráči v obchodě s pivem skutečně volají zvukovou reklamu. Jakákoli akce nebo výhodná nabídka je oznámena cestujícím megafonem. Hlavním úkolem je provádět takové činnosti pravidelně, jinak by vás obyvatelé sousedních domů nenáviděli.

Všichni přistupují k problematice slev různými způsoby. Někteří odborníci nedoporučují distribuci diskontních karet "vpravo a vlevo", protože v zimě může obchod očekávat ztráty. Jiné populární body směle představují slevy a akumulační karty, které přitahují kupce.

Také marketingový problém lze řešit u dodavatele piva. Mnohé z nich nabízejí reklamní atributy s logem zdarma - mohou to být popelníky, pod sklenicemi apod.

Kolik stojí za otevření prodejního pivovaru?

Prahová hodnota výskytu bodu piva začíná od 300 tis. Rbl. Zahájení investic závisí na oblasti umístění, formátu obchodu, odrůdách dodávaného piva.

Zvažte přibližný obchodní plán pro otevření zásoby čepovaného piva od začátku:

 • registrace IP, registrace povolení - 10 tisíc rublů;
 • leasingové splátky - 40 tisíc rublů. za měsíc;
 • provádění oprav a dokončovacích prací - 80 tisíc rublů;
 • nákup vybavení piva - 180 tisíc rublů;
 • nákup první dávky zboží (pivo plus občerstvení) - 100 tisíc rublů;
 • reklama - 10 tisíc rublů;
 • Plat mzdy (2 prodejci) - 40 tisíc rublů.

Na základě výpočtů, aby se otevřel obchod s pivu od začátku, musíte strávit 460 tisíc rublů. Každý měsíc budou náklady činit asi 250 tisíc rublů.

To naznačuje, že příjmy za den by neměly být nižší než 9 tisíc rublů. Pokud je průměrná šeka 300 rublů, což je dost pro 30 zákazníků. Není to tak moc.

Je výhodné otevřít obchod s pivu?

Čerstvé pivo je oblíbeným produktem. Chcete-li otevřít obchod pro prodej od základů, je to skvělý nápad pro podnikání v malém městě a metropoli. Úroveň zvýšení se pohybuje mezi 50-100%.

Vzhledem k tomu, že podnikání je sezónní, můžete počáteční investice získat pouze za teplého počasí. Odborníci doporučují otevřít bod od začátku na jaře, takže na začátku léta byl obchod "na sluch". Počáteční náklady lze vrátit v první letní měsíci. V zimě je mnoho bodů jednoduše uzavřeno, protože případ se stává nerentabilním. V tomto případě je důležité si ponechat právo pronajmout prostory. Někdy je výhodnější zaplatit nájemné během pracovních měsíců, než začít vše od začátku a utrácet peníze na reklamu na novém místě.

Výpočet návratnosti projektu:

 • průměrná cena za litr piva je 60 rublů;
 • průměrný denní obrat (v létě) je 250-300 litrů;
 • průměrný měsíční obrat bude 450-540 tisíc rublů.

Jak je zřejmé z výpočtů, doba návratnosti projektu bude 1-1,5 letních měsíců.

Továrna na pivo jako podnik: recenze

Začátečníci a zkušení podnikatelé, kteří se podařilo otevřít obchod s pivovarnictvím od začátku, říkají kladné recenze. Většina z nich doslova "žila" své podnikání a vyzdvihla celou kulturu spotřeby živého točeného piva.

Doporučuje se, abyste se nebáli konkurence, která je nyní v každém městě dostačující. Pokud funguje tak velký počet bodů, je zde požadavek na produkt a nová místa můžete nalézt stisknutím tlačítka (na první pohled se zdá, že takové prostory neexistují) nebo nabídnout širší rozsah. "Bude to pivo - tam budou kupci," říká Sergej Rozhkov, majitel pivovaru v Jekatěrinburgu.

Je také pozoruhodné, že se mnoho podařilo otevřít podnikání bez vlastních investic. Pokud vytvoříte kompetentní obchodní plán a budete věřit v ziskovost projektu, můžete získat úvěr a rychle vrátit úvěr.

Zápornou zpětnou vazbu k této firmě lze získat pouze v zimě. Pokud se od listopadu do února (nejvíce krizového času) bod "jde na nulu" - zisk se splácí měsíční výdaje, je lepší neuzavřít místo. Pokud obchod funguje se ztrátou, může být činnost zastavena v krizovém období.

Uložte článek za 2 kliknutí:

Otevřete obchod s pivy - rentabilní podnik, pokud zodpovědně přistupujete ke všem organizačním problémům. Ziskovost projektu závisí převážně na volbě místa. Navzdory skutečnosti, že podnikání je v kategorii sezónní, vysoká poptávka v teplé sezóně může rychle zotavit počáteční investice a zajistit práci v zimních měsících. Je také důležité, aby organizace navrhla pokoj, obecný styl, přípravu a shromažďování povolení a hledání spolehlivého dodavatele.

Továrna podnikání

Nadpisy

 • Prodejní (5)
 • Ostatní (4)
 • Zvířata a rostliny (3)
 • Zdraví (1)
 • Vynálezy (8)
 • Přístup k internetu (6)
 • Umění (5)
 • Zdraví a krása (1)
 • Nápoje a potraviny (11)
 • Neobvyklé restaurace (1)
 • Cateringové služby (9)
 • Zpracování (3)
 • Výroba (20)
 • Zábava (6)
 • Zemědělství (15)
 • Stavebnictví (3)
 • Zboží pro zvířata (1)
 • obchod (22)
 • Služby (34)

Získejte obchodní nápady

Zapojte se do společnosti. sítě

Zajímavé obchodní nápady

Elite jasný obchod

Podnikatelský plán pro restauraci

Otevření pivního stánku - jedinečné podnikání v CIS

Otevření stánků piva v CIS se otevřelo na začátku krize v roce 2008. A nyní, se stabilní situací, zaujímají místo v pivovarnictví. A zajímavé je, že existují pouze v SNS, v Evropě neexistují takové instituce. Naše národy mají tedy výborné obchodní nápady.

Pivo je demokratický nápoj, který spojuje všechny občany. Ve studené spotřebě tohoto nápoje je malý, ale pár týdnů tepla schopen získat zpět náklady na otevření stánku na pivo a učinit zisk.

Vlastnosti tohoto oboru:

 • Vysoká úroveň hospodářské soutěže, která je ovlivněna mnoha faktory;
 • krátká trvanlivost piva, což vyžaduje pečlivé sledování trhu a rychlý obrat.

Chcete-li otevřete stánku, potřebovat povolení od SES a hasičů, registrované pokladny. Bude levnější otevřít svůj kiosk nebo pronajmout si prostor v malém obchodě v rezidenční čtvrti nebo blízko vysokoškolských institucí, kde prochází hodně lidí. Nejlepší ze všech, neposílejte pivní stánek v oblasti obytných budov, aby nedošlo k nepřátelům tváří v tvář sousedům na dvoře.

Pro pivní stojan K dispozici je prostor od 5 do 50 metrů čtverečních. m. Ideální volba - asi 30 metrů čtverečních. m, kde můžete umístit 20 kohoutků různých typů piva. Je lepší pronajmout oblast, ačkoli k určení správnosti volby umístění. Můžete hledat specificky možnost vykoupení, pokud existuje.

Zařízení pro plnění piva je možné zakoupit nebo obdržet zdarma. V druhém případě budete možná muset obchodovat pouze s jednou značkou piva, což sníží konkurenceschopnost pivní stojan jako podnikání. Zařízení vyžaduje častou údržbu. A proto přidejte tyto náklady do výdajové části podnikatelského plánu.

Personál vyžaduje čistotu, zdvořilost a hygienické záznamy. Náklady na mzdy jsou malé, můžete říci, že standard pro obchod, bude záviset na počtu zaměstnanců a délce trvání změny.

Nákup piva. Nejvýhodnější jsou dodávky od společností, které prodávají malý velkoobchod, protože kvůli krátké skladovatelnosti piva by se nemělo kupovat příliš mnoho. Nejmenší pokles kvality může vést ke ztrátě zákazníků a vedení pivní stánek ke ztrátě. Dobrou volbou by bylo mít vlastní mini-pivovar nebo s tím uzavřít smlouvu.

Náklady potřebné pro otevřít stánek piva za měsíc:

 • náklady na reklamu kolem 250 USD. Spojené státy;
 • Náklady na pronájem pokoje od 300 do 1500 dolarů. Spojené státy;
 • Nákup zařízení (jednorázové náklady) až 10 tisíc dolarů. USA, jeho služba je až 500 dolarů. US měsíčně;
 • náklady na plat asi 1 tisíc dolarů. USA.

Celkové náklady jsou jednorázové plus náklady na první měsíc stánku - $ 12,050 - $ 13,250

Při prodeji piva a občerstvení ve výši 5 tisíc dolarů. Měsíční měsíční měsíční návratnost pivní stojan se bude pohybovat od 20 dnů do 6 měsíců.

Odborníci považují tuto firmu za velmi nadějnou, ale věří, že budoucnost spočívá za velkými bary a pivními butiky. S řádnou organizací případu pivní stánek rychle se změní v síť bodů piva a přinese majiteli velký zisk.

Jak otevřít obchod s pivy? Rozhovor s vlastníkem firmy

Může člověk, který nikdy nedělal podnikání, zvednout své podnikání doslova od začátku? Co to znamená stát se úspěšným obchodníkem? Je možné najít segment v segmentu trhu, který se již dávno naplnil?

O tomto a ne jen řekněte našemu partnerovi - Sergei Rozhnov, majitel skladovacího piva v Jekatěrinburgu.

- Sergei, proč právě pivo? Výběr tohoto nápoje v obchodech je obrovský, nebojí se vstoupit do konfrontace s obry?

- Pokud je pravda, že se přiblížíte k uspořádání případu, nebude tam žádná konfrontace. Naše podnikání se samozřejmě prolíná s maloobchodním prodejem, nicméně je to, jak se říká v Odese, "dva velké rozdíly".

Zdá se, že konzervované nebo lahvové pivo a náš produkt je určen pro jedno publikum. Ale ve skutečnosti to není zcela pravda. Rozdíl ve vnímání samotného nápoje.

Nabízíme produkt vyšší kvality. A přirozeně to stojí víc. Kupující nám konkrétně přicházejí nejen proto, aby si popíjeli pivo, ale dostali nápoj, který se liší od obchodu.

Všechny prodeje jsou však poskytnuty prodejem "take-away", ale pro to jsme museli tvrdě pracovat, aby nás věřili, "vzdělávali" našeho klienta, aby dokázali naši úroveň.

Od samého začátku bylo nutné držet značku tak, aby kupující pochopil, že není marně platit peníze, zachová si obraz určitého "luxusu".

Jak správně otevřít návrh piva?

- Jak to všechno začalo? Odkud přicházel ten nápad, koneckonců, na neuspokojivém pohledu se zdá, že trh je plný a je obtížné zaujmout jeho místo v něm.

- Je to velmi jednoduché - mám rád pivo a je to dobré.

Máme mnoho podobných míst ve městě, existuje dokonce celá síť pivních prodejen.

Ale v našem okolí nic takového nebylo a bylo obzvláště nepříjemné jít někam jinam.

A nakonec jsem přemýšlel o tom, že není tak málo amatérů, jako jsem já.

Vím, že např. V pivovarech v Moskvě najdeme téměř každý krok, takže našli své zákazníky.

Proto jsem začal zjistit, kolik stojí za to otevřít obchod s pivem, co je k tomu zapotřebí, hledat na internetu interiéry pivních prodejen, informace o vybavení. To vše nakonec skončilo na počátku roku 2014 a otevřel náš obchod s čepovanými pivy.

- Jak byste doporučil začít, jaká je první fáze vývoje?

- Obchod - pivovar, stejně jako jakýkoli jiný podnik, vyžaduje počáteční investice. Zpočátku jsem přemýšlela o koupi pivního obchodu. Existují společnosti, které již dlouho působily v oblasti piva.

Mají zkušenosti, zavedenou základnu dodavatelů, nabízejí obchodní plán pro libovolný pivní bar, školí personál. Obecně nabízejí hotové pivo. Prodej pivních prodejen jim přináší hlavní příjem.

Proto jsem si nejprve myslela, že otevřít obchod s pivy pro franšízu, ale nakonec jsem tuto myšlenku opustil, protože jsem našel možnost získat půjčku pro vlastní podnikání. Obecně platí, že franchising v obchodě s pivem je zajímavá nabídka.

- Investovali jste své peníze?

- Ne, vzal jsem si půjčku. Ukázalo se, že to není tak obtížné, ale bez dobře navrženého podnikatelského plánu, nebudete mít peníze. Je třeba vzít v úvahu, že podnikatelský plán není jen výdaje a možné příjmy vypočítané ve sloupci, ale dokument s vážným odůvodněním vypracovaným odborníky.

Nejprve jsem se snažil sám sestavit, ale uvědomil jsem si, že je lepší svěřit takové projekty odborníkům. V důsledku toho jsem se rozhodl objednat obchodní plán pro obchod s pivem a vůbec ho neztrácel.

Úvěr na podnikání byl přijat v bance, ale s garancí od Centra pro podporu podnikání. Toto financování schvaluje banky bez jakýchkoliv váh a nevyžaduje zajištění.

Fotografie mikro obchodu na ulici. Novatorov Moskva obchodní síť Pinta. Foto korespondent webu "Ruský start-up" Vladimir Markov

Tato sazba je téměř rovna refinancování centrální banky. A to i po jeho nárůstu se ukázalo jako velmi výhodné. Ale, opakuji, mohu získat takové státní záruky teprve poté, co jsem předložil podrobný obchodní plán pro pivní bar.

Další problém, který je třeba řešit otevřením pruhu piva v obchodě, je na samém začátku předpokladem.

Pro prodej čepovaného piva, existují tři možnosti: v soukromí, pronájem části areálu ve velkém obchodu s potravinami nebo supermarket, jakýsi „Exit“ možnosti - buď stacionární kout nebo kiosek „na kolech“, ve speciálním přívěsu.

Měl jsem štěstí, když jsem hledala místo k pronájmu, uzavřel malý obchod s potravinami a majitel hledal nové nájemníky. Byla také zvažována možnost pronájmu náměstí v supermarketu, avšak v té době byla navrhovaná cena za metr čtvereční skvělá pro mě.

Foto mikro obchod pro prodej piva na Vernadsky Ave. Moskevský maloobchodní řetězec Litra. Foto korespondent webu "Ruský start-up" Vladimir Markov

No, vážně jsem nepovažoval "pouliční" obchod. Za prvé, od samého začátku se neshoduje s konečným cílem - vytvořením určitého smyslu luxusního pivovaru.

Zadruhé, výpočet byl na jiné klientele, nebo spíše na vnímání nás jiným způsobem. A za třetí, pivo podnikání a tak do značné míry závisí na sezóně, a v zimě nabízí Jekaterinburg točené pivo na ulici - nápad z kategorie anecdotal.

Obecně platí, že umístění v mnoha ohledech určuje, zda vaše podnikání bude úspěšné, nebo ne. Pivovar by měl být připojen k lidem. Není levnější levnější pivo je bere nejen v samotném baru, ale také koupil, aby ho pít doma s potěšením.

Další nuance - ne vždy velký proud lidí vám může dát potenciálního kupce. Například obchod se nachází vedle metra nebo ve stejném nákupním centru. Ano, lidé mohou jít a pít sklenku piva, ale s nimi upřednostňují vzít láhev prodávanou poblíž.

Vlastní nebo pronajaté prostory však nejsou pro takovou firmu vždy vhodné. Za prvé, musíte mít druhý výjezd - to jsou požární požadavky.

A za druhé, musí existovat toaleta - nejen pro požadavky Sanitární stanice, ale také pro pohodlí zákazníků. V opačném případě budete riskovat, že se stanete nepřítelem nájemníků všech blízkých domů.

Mimochodem, za současných podmínek bude mnoho již vybavených prodejen uzavřeno, takže si nemyslím, že by se neměly objevit žádné zvláštní problémy s nalezením vhodného pokoje. S největší pravděpodobností budou vlastníci vyhledávat nájemce.

Nabízíme vám důležitý článek pro ty, kteří vytvářejí pivní obchod: "jemnost a nuance v obchodě s pivem".

O pivním festivalu v Německu se volá Oktoberfest, můžete si zde přečíst >>>

Pivo - jaké dokumenty jsou potřebné

- Trvalo mnoho dokumentů?

- Když se s takovými věcmi poprvé setkáte, zdá se, že vše je velmi složité. Ve skutečnosti není všechno tak strašné. Dokumenty o otevření prodejny piva lze připravit samostatně a můžete kontaktovat společnosti, které v těchto záležitostech pomáhají.

V takovém případě nebudete pouze sestavovat Listinu, ale podstoupíte také úplnou formální registraci. Co bude požadováno od budoucího vlastníka podniku:

 • Proveďte registrační postup pro podnik nebo jednotlivého podnikatele. Zde je vaše volba, klady a zápory existují v obou případech, ale jsou založeny spíše na daňových sazbách. Mimochodem, můžete získat rady buď ve stejném centru pro podporu podnikání, nebo ve společnosti, která připravuje balíček dokumentů;
 • Otevřete účet u banky;
 • Uzavřít nájemní smlouvu;
 • Získat a zaregistrovat pokladnu, uzavřít smlouvu o její obsluze.
 • Získejte povolení k obchodování na obchodním oddělení města nebo okresní správy;
 • Počkejte na návštěvu hasičů a sanepidstanstva a získat od nich podpisy pod nezbytnými dokumenty.

Design, reklama, návrh skladu čepovaného piva

- Jak jste vyřešili problém s designem prostor a reklamou?

- Vytvoření obchodu s pivem je velmi důležitou etapou. Stačí vybavit nábytek a provádět kosmetické opravy nestačí. Je třeba vytvořit určitou atmosféru, na ní závisí nejen pohodlí návštěvníků, ale také to, jak se budou cítit ve vaší instituci.

Opět je lepší obrátit se na specialisty. Navzdory skutečnosti, že budou muset zaplatit za své služby, profesionálně provedený interiér prodejního pivovaru se pomstí s pomstou.

V této věci jsem byl trochu jednodušší - pomohla mi manželka, profesní designérka. Dříve viděla, jak se nejčastěji provádí návrh pivních prodejen, fotky najdete v portfoliu projektových firem.

Nábytek byl na zakázku podle našich návrhů. Najít společnost, zabývající se výrobou takových věcí, je to docela snadné, zejména proto, že vnitřek hospody nezahrnuje použití drahých materiálů, hlavní požadavek, podle mého názoru - přirozenost, interiér pivního obchodě nevyžaduje velké investice.

Příklad nejjednoduššího reklamního banneru umístěného na fasádě budovy, kde prodávají lahvové pivo. Foto korespondent webu "Ruský start-up" Vladimir Markov

Vážně musíte myslet na to, co bude název pivovaru. Můžete také prozkoumat známky pivních prodejen - fotografie v síti není tak malá. Chápete, že vzhled vaší instituce, její přitažlivost, bude do značné míry záviset na úspěchu, obzvláště v prvních etapách.

Co se týče reklamy, je třeba porozumět specifika podnikání. Ne všechny obvyklé typy reklam se vám budou hodit. Rozhlas, televize a média jsou velmi drahé, ale prakticky neposkytují žádný výsledek.

Nejúčinnější reklamní krok - venkovní reklama (vrátíme se k stejným značkám) a reklama v oblasti umístění obchodu. Efektivní je tematická konstrukce vnější vitríny a fasády, nezapomenutelný jasný název skladovacího piva, jasné osvětlení ve tmě.

Pravidelná audio reklama v obchodě s pivem také pomáhá: jakákoli akce v obchodě s pivem může být oznámena megafonem kolemjdoucím. Samozřejmě, toto by nemělo být trvalé, jinak by vás všichni lidé, kteří žijí blízko vás, nenávidí.

Ihned po otevření můžete provádět "místní" reklamu, například rozdávat první návštěvníky nebo obyvatele oblastí slevových karet. Mimochodem, otázka slev může být rozhodnuto jinak.

Vydáváme karty nejen pro akumulaci určité částky, ale pro klienty, u kterých se cítíme "perspektivní", a proto je měníme na pravidelné návštěvy. Můžete přijít s originálním názvem pro slevovou kartu, například "pekná kupní karta... dobrá osoba..." atd. Takže naši návštěvníci nemají jen malé úspory, ale také dobrý postoj k samotné instituci.

Otázku s reklamou lze řešit s pomocí dodavatele produktu. Velmi často distributoři poskytují propagační produkty zdarma, a to zahrnuje popelníky a hrnky (které je třeba skladovat ve velkém množství - mnozí návštěvníci je berou jako suvenýry).

Takže jsme uspořádali otevřené místo u obchodu s tabulkami a deštníky ze slunce a deště byly označeny značkami výrobce. Přesně stejné loga máme na markýzách oken a žaluziích.

Mimochodem, pomohlo při rozhodování o otázce kouření. Na mnoha pivních pruzích po zákazu kouření na veřejných místech se výnos značně snížil - u nás je přijatelné kombinovat cigarety a pivo.

Pro nás se to nestalo problémem, protože každý, kdo si přeje v létě, se může usadit na otevřeném místě, kde je dovoleno kouření, a v chladné sezóně jen vydejte na kouř.

Starý, ale vynikající příklad: Řetěz obchodů s pivními Miestiny

Sortiment, vybavení pro prodej pivovaru

- Když mluvíme o dodavatelích - kde kupujete pivo a jak tvoříte sortiment?

- Sortiment určuje jak klientelu, tak příjmy. Ale především, hodně závisí na tom, jakou užitečnou oblast máte. Takže přibližně na 5 metrech čtverečních můžete dát 6 jeřábů a 10 a 12.

Ideální je prodej 20-25 odrůd na jednom místě. Přesto jsme se rozhodli o něco menší množství, nyní nabízíme 15 různých odrůd.

Příliš velké zvýšení obchodního rozpětí není výhodné. Záležitostí je, že obchodujeme s opravdu živým produktem, který kazí dostatečně rychle.

A pokud si ji nekupíte včas, stačí vylét pivo.

Náš obchod nabízí několik domácích odrůd, dovezené pivo s dostatečně oblíbenými značkami (mnozí kupující se nesnaží experimentovat a dávají přednost tomu, co slyší).

Současně si můžeme koupit pivo, které sotva najdeme - našli jsme soukromé malé pivovary a nyní nám dodávají exkluzivní značky.

Máme ale také nejobvyklejší lahvové pivo, ale ne jako hlavní produkt, ale jako doplněk k lahvovému pivu. A samozřejmě byste měli mít určitou svačinu.

Samozřejmě, pivo potřebuje spoustu vybavení: chlazení, chlazení, dávkovací sloupy a věže, odpěňovače a mnoho dalšího.

Nejprve jsme použili nabídku od dodavatelů piva.

Nabízejí spolu s jejich zbožím a bezplatným vybavením. Půjčovna vybavení pro obchod s pivem - dobrá možnost začít.

Ale později se stává velmi neuspokojivým, jelikož je nutné sestavit sortiment založený pouze tam, který nabízí takového dodavatele.

V důsledku toho jsme se rozhodli koupit vybavení pro pivovary v nemovitosti. To si vyžádalo nové investice, takže jsem musel znovu uzavřít půjčku. Ale podruhé byl postup ještě jednodušší.

Zjistili jsme, že společnost dodává veškeré vybavení pro leasing, znovu apelovala na již známou společnost, která se podílela na vypracování obchodních plánů a bez problémů obdržela v bance potřebnou částku. Nyní se rozhodneme, co, kdy a kolik nabídnout našim zákazníkům.

Co je lepší koupit vybavení pro obchod s pivem

"alt =" ">
- A jak byl problém vyřešen s personálem?

- Jedná se o jednu z obtíží každého začínajícího obchodníka. Zpočátku se zdá, že by bylo nejlepší najmout někoho, kdo je známý, přátelé nebo dokonce příbuzní.

Ale téměř okamžitě si uvědomíte, že nic dobrého z tohoto podniku nebude fungovat. Prakticky každý takový "dělník" považuje za oprávněného odstupovat od disciplíny, vystoupit z pracoviště nebo požádat o zvýšení mezd.

Dalším problémem je požadavek na syna, synovce, zetě, jen dobrý přítel do zaměstnance. A jak? Pokud pro vás někdo z vašich přátel či příbuzných pracuje, proč nemůže ostatní?

Zároveň se téměř nikdo z těch, s nimiž jsem začal, nevěděl o konkrétních podnicích, nevěděl, jak komunikovat s návštěvníky a manipulovat s vybavením, ačkoli práce v prodejně piva vyžaduje určitý přístup.

V důsledku toho se v průběhu roku změnilo téměř celý personál, nyní jsem zažil barmany a číšníky. Velmi dobré jsou speciální kurzy odborného vývoje, kde zaměstnanci získají potřebné znalosti a dovednosti.

Podnikový plán pro obchod s pivem v roce 2015 je nutné?

Začala jsem s obchodem před rokem a samozřejmě byly ceny zcela jiné. Přibližně je však možné vypočítat, kolik otevře v roce 2015 obchod s pivem. V mnoha ohledech závisí výše investice od města, ve kterém se otevřete, z ceny nájmu, ze stávající poptávky a dalších faktorů.

Dám číslům, kterým jsem se setkal:

pronájem místnosti stálo jeden a půl tisíc rublů za metr čtvereční, navíc musel investovat, aby se uvolnilo místo v obchodě s pivem: design, vývěsní štíty a další - to vše kreslil o něco více než 100 tisíc rublů.

Článek, který by každý začátečník měl přečíst: "Jak správně začít pivovar?"

Přibližný obchodní plán pro hospoda, který si můžete zdarma stáhnout, najdete zde >>>

Zařízení pro pivovar bylo nejprve pronajato od dodavatele, jak již bylo zmíněno, ale nábytek pro návštěvníky, stojan, další detaily musely být na zakázku - asi 80 tisíc.

Značka na obchodě s pivem, reklamní letáky, veškeré kancelářské drobnosti, balicí tašky, platby za komunikaci a další - 40 tisíc.

Ihned je nutné vzít v úvahu mzdy, bude muset být zaplacena před příjmem. Z dostupné částky můžete počítat i zaměstnance. Mimochodem, je nutné rozhodnout, jak budete platit zaměstnanci, zda jejich výdělky závisí na objemu prodeje. Samozřejmě, že jsem vůbec nevzal tip - je to jejich osobní příjem.

Bez zboží je nemožné začít a nikdo neposkytne komoditní půjčku začínající společnosti, takže alespoň počítají dalších 80-100 tisíc.

Kromě toho je lepší platit za obchodní plán, právní služby atd. - 25-30 tisíc rublů.

Samozřejmě budou existovat i další náklady, které se mohou zdát malé, avšak až do značné výše. Výsledkem toho bylo, že otevření podnikání mě stálo asi 500 tisíc rublů.

Čtení online recenze vlastníků točeného piva obchodech, jsem zjistil, že v menších městech je možné investovat do 250-300 tisíc (s malým prostorem a malým počtem zaměstnanců) a v Moskvě je žádoucí mít po ruce pořadí 1-1,5 milionu.

Nyní o tom, co rozruší každého, kdo otevře prodejnu piva - zisk

Na drahé dovezené pivo je přirážka asi 30%, na domácích může dosáhnout až 100%. V průměru se cena piva zvyšuje nejméně o 2 tisíce rublů v litrech - 60-250 rublů na litr.

Měsíční náklady - asi 250 tisíc rublů (to není možné přesně říct, záleží na mnoha faktorech). To znamená, že chcete vrátit firmu, musíte získat 9000 rublů denně. S minimální objednávkou 300 rublů (a je obvykle vyšší), stačí 30 kupujících. To je docela dost, musíte souhlasit.

Mělo by se také vzít v úvahu, že máme v určitém smyslu sezónní podnikání - v létě lidé pít více piva. Ale pokud můžete vytvořit příjemnou atmosféru v místnosti a samotný nápoj bude opravdu kvalitní, zimní recese kupujících bude téměř neviditelná.

- Sergey, jak jsem pochopil, jste spokojeni s výsledkem. Existuje touha rozšířit nebo snad i nové myšlenky?

- Existují nápady. A přemýšlím také o rozšiřování obchodu. Cílem je vytvořit malou pivní restauraci s vlastním pivovarem. My sami vyrábíme ty nápoje, které budou v poptávce a tvoří jim nabídku.

Dalším nápadem je on-line prodej piva. Kromě toho se může stát dodatečným zdrojem příjmů, tady je docela možné vytvořit fórum pivních obchodů, propagovat zásoby v prodejnách čepovaných piva, propagovat jednu nebo druhou značku. Kromě toho poskytuje fórum příležitost obdržet zpětnou vazbu, návrhy atd. V našem obchodě s pivem.

Jsem si jist, že se mi to podaří. Za pouhý rok jsem získala spoustu zkušeností a dozvěděla se tolik o pivu a podnikání, což je jen škoda, že všechny tyto znalosti nejsou ponechány nevyužité.

Sdílejte tento článek:

Komentáře: 28

Děkujeme vám za podrobný popis podnikání. Jiný by radil, aby v jeho skladu stroj "cena piva", vím z zkušenosti mého přítele cool věc. Zvyšuje loajalitu zákazníků až k bodu 30-40% Právě nyní mnoho otočných strojů dává takové stroje doma.

ale co je přízavo pivo.

SERGEY Dobrý večer Mohl byste hodit on-MAIL PRO VÍCE informace o organizaci piva STORE, rozumím vám říci více raketového hospody, děkuji předem.

Sergey, dobré odpoledne! Mnohokrát vám poděkujeme, mohli byste vyhodit podrobnější informace o poště, o organizaci obchodu s pivem, díky předem!

a já také, odhodit se být milý)

Sergey, dobré odpoledne. Děkujeme vám za popis, pokud máte skinte prosím podrobnější informace o organizaci obchodu. Díky předem.

POZOR!
Autor tohoto článku Sergei neposkytuje služby pro organizaci pivovaru. To, co řekl v tomto článku, je jeho dobrá vůle a touha poskytnout počáteční pomoc začátečníkům, a pokud je to nesmírně upřímné - dlouhé přesvědčení editora projektu o sdílení zkušeností. Proto nemá smysl žádat o něho žádost o osobní konzultace.

Bylo několik důležitých otázek:
A jaký druh povolení obchodovat? jaká je specificita vašeho města?

A není úplně jasné, co je zahrnuto do nákladů na 250 tisíc rublů. Toto zohledňuje nákup zboží a nájemného a všechny ostatní provozní náklady. Specifika nestačí.

Dobrý den, Nikita
Autor tohoto článku napsal, co chtěl napsat. Není to "spisovatel", ale jen dobrý člověk, který dobrovolně a úplně chtěl sdílet s našimi stránkami informace, které má. Pokud si myslíte, že autor tohoto článku má jen málo specifik, přidejte ho zde do komentářů. Napište ve formě podrobnějšího vysvětlení toho, co víte a co považujete za důležité. A všichni víme, jak kritizovat...

Dobré odpoledne. zašlete prosím adresy a ceny dodavatelů. díky.

Kdo má zájem o dobrého dodavatele piva, surovin a vybavení, pak můžu s jistotou poradit Kellerovi. Vzhledem k tomu, že s nimi spolupracuji již více než tři roky a během této doby jsem nikdy nezklamal, doručují vše do stanoveného času. Pivo je prostě božské, vždy velmi chutné a čerstvé. Začal jsem s primitivním místem na pivo, kde se nacházely pouze krekery, ryby a pivo, a teď, po několika letech, mám dobrou hospůdku s kuchařem a stejným pivem Keller. Pokud jde o běžné zákazníky, stále existují ti, kteří přišli během prvního otevření. Nedávno připustil, v čem je důvodem pro jejich věrnost, se ukázalo - lahodné pivo.

mohou být kellery.

Sergey dobrý den.
Mohl byste pustit fotku svého obchodu do pošty, rád bych viděl svůj design.
Děkujeme.

Andrei,
Myslím, že Sergei je nepravděpodobné, že by vám odpověděl. On řekl v tomto článku o jeho podnikání, ale na místě tam je téměř žádná taková věc. Zřejmě hodně práce.

Velkou roli v této věci hraje místo zatčení, kvalita piva a prodávajícího. V té druhé jsem se rozhodl jednoduše - pracovat sám. O kvalitě, pro mě to byla bolest. Byl jsem přinesen tolikrát kyselý, nebo ne to, co jsem nařídil. Musel jsem změnit dodavatele. Je pravda, že bylo nutné získat opět důvěru zákazníků, což je samozřejmě obtížnější. V kurzu všechno šlo: akcie, dárky atd. Podnikání však začalo být upraveno. Je mi líto, že jsem s těmi lidmi nepracoval po celý rok (

S kým pracujete teď? Mám také v úmyslu otevřít pivo k úniku.

Sergei ahoj, a ty jsi běžel, nějaké akcie, loterie, dary? Prosím, napište mi na poštu. Díky předem.

Sergey, pošlete prosím podrobné informace o organizaci pivovaru. Děkujeme vám v předstihu!

Idioti, co je to s jejím Bohem - pošlete mi na poštu a žvýkejte ji v ústech

Člověk chce podnikat. Poprvé. Na tuto záležitost nic neví. A tak mě požádají, abych sdílel jistého, zkušeného člověka. Chci jen specifika.

Dobré odpoledne, článek neodráží problém účetnictví, mnozí z nich prostě v notebooku. Za to stojí za to automatizovat tento proces. Bez ohledu na to můžete hodně ztratit. Kromě toho existují drahé řešení na internetu.
Budou tyto náklady splácet?

Obchod s alkoholem (což je pivo) v nestacionárních prostorách je zakázán od roku 2013. O co stany a přívěsy, stejně jako on-line obchod řekl v roce 2015? O EGAIS a FSARR, které byly také v roce 2015, není řečeno ani slovo. Zašroubování 100% pro pivo je vynikající příležitostí pro každého, kdo ho vypije. Maximálně, s aktuální konkurencí - 40%. A pak není 30 kupujících denně. Všichni, kdo doufají, že 500 tisíc, a ne pracovní zkušenosti v oblasti maloobchodu, aby se do tohoto podnikání - uložit své peníze, úsilí a nervy, stejně jako sílu, nervy, peníze od lidí, u kterého jste otevřít. Letíte s pravděpodobností 99% během prvních 6-9 měsíců. Budete voláni blázni a bude mít pravdu. Nelezte! Nejméně 5 milionů, dobré zkušenosti v podnikání a vstup není jediný bod, a 3 jako minimum - pak je naděje na úspěch. Jinak - rozsah. Věř mi. Mám 4 roky v tomto oboru a vím, o čem mluvím.

5 milionů Pokud se rozhodnete jen o Moskvě, pak ano. Ale ne v jiných městech. To je to, co prodáte za 5 milionů zlatých piv a když tyto miliony vyplácejí... Nahoře je příklad toho, jak Sergej otevřel podnikání a všechno jde dokonale za opravdu spousty reálných částek.

To je místo, kde jste dal 5 citronů, sdílet zkušenost!)))

To je pravděpodobně Moskva a pravděpodobně selhání v blízké budoucnosti! Payback, vzhledem k velkému počtu navrhl výčepní pivo, velmi nízké (to je již na každém kroku.) 5 citrony na pivo - to je nesmysl v mém (Jedná se o bar nebo kolik metr čtvereční na pivo?) Andrew, když všechno kolem vás se. všechny strany zahájí bodu příloh o 500 tisíc a 5 citronů začnete také vydělávat, ale - to je ta potíž. A kdo pak bude nazván blázenem? A já jsem byl v této práci 6 let a nejen v tom! Podnikání se rozšiřuje a rozšiřuje! Každý den se konkurenti stávají stále více a ne vždy vydělávají OLDERS za velkou cenu! Sám to čelil.

Sergey,
Ať už je to téma piva. Píšete: "a ne vždy vyhrát OLDERS za vysokou cenu! Sám to čelil. ". Vždy - ne vždy. Ale v každém podnikání se dohodnete, že zkušenost, i když je negativní, a investice jsou dobrou pomůckou k úspěchu. A ano, ano, každý může selhat a být zničen, mladý i starý. Ale kdo má větší šance?

Zpětná vazba na práci s Albertem z pěnového cechu.

Především je třeba poznamenat, že cena je skutečně velmi nízká. Nečekali jsme, že pro 350 tr. můžete získat tak plné a pracující podnikání!
No, řeknu ti všechno tak, jak to bylo.
Bodování v „otevřeném obchodu bar točeného piva“ Při hledání řetězců dotazů bylo několik možností, na prvním řádku na sobě „pěnivý Cech“, ale nejdřív jsem nevěnoval pozornost na to, myslím, že dokonce specificky, jako v mé osobní zkušenosti, v prvních výsledků dostává podvodné návrhy, možná je míchám s reklamami. Podíval jsem se na několik dalších míst níže a upřímně jsem nenalezl nabídku, kterou jsem čekal. Dokonce jsem prolistoval několik stránek a vyzkoušel různé požadavky, ale "pěnicí cech" mě pronásledoval všude na předních stránkách!
Je čas klepnout na něj, na pěnicí cechu.

Jakmile jsem otevřel své stránky, dostal jsem se na stránku, která byla vázána přímo do mého města. Při výběru franšízy pro pivo bylo pro mě velmi důležité několik věcí:
absence licenčních poplatků a paušálních příspěvků;
Absence pokut, které jsou plné jiných podobných povolení;
nízké náklady a pravděpodobnost rychlé návratnosti;
provozní body;
obchodní podpora a školení;
zkušeností.
Možná to byly faktory, které mě ovlivnily. Víte, že frázi? "Kdo hledá, najde" - Hledal jsem ideální franšízu v mém, myslím, a nejen v mé prezentaci, a našel jsem to. Díval jsem se na místo asi 30 minut a nakonec jsem dostal odvahu je vytočit, pro dobro telefonu jsem nemusel dlouho hledat.

Čas byl už nefunkční a na té straně mi odpovídal velmi zdvořilý manažer, moc mu děkuji. Zeptal jsem se ho víc o další práci. Jak budou hledány prostory, kdo přinese pivo a připraví vybavení, jak se bude trénovat personál a řada takových otázek. Mluvili jsme s ním asi hodinu a dal mi podrobnou odpověď na každou otázku. Neměl jsem pochybnosti o tom, že bych měl tuto franchisu koupit. Zůstává pouze konzultovat s manželkou a dohodnout se na setkání.

Pro mou manželku byl hlavní důvod nízké náklady, dobrý design a skvělý nápad. Ve skutečnosti to není jen hospůdka, ale celá pěnicová cecha. Velmi skvělé promyšlení, pomysleli jsme si a rozhodli se o otevření franšízového místa v pivovaru "Foam Guild".

Začalo odpočítávání před zahájením 20 dnů. Bod se rozhodl otevřít v Vladimíru. Tým Foam Guild začal výběrem místnosti pro náš bod. Pokoj vyhledávali skuteční profesionálové! Jednoduše si nedokážeme představit, jak můžete vyřadit takovou průchodnou místnost za velmi nízkou cenu. Mimochodem, pokud vím, teď mají tito kluci uzavřeli exkluzivní smlouvu s řetězcem obchodů Magnit. A to je podle mého názoru mnohem prudší, protože obchod má neustálý proud lidí, a my jsme také přemýšleli o otevření druhého bodu již v Magnetu. Vraťme se k naší historii objevu. Objevili jsme pokoj, začali vytvářet design místnosti, kde a jak bude vypadat všechno. Prostory začaly opravovat a společně s manažerem jsme se rozhodli řešit organizační otázky, jako je registrace ve všech nezbytných orgánech a získání všech potřebných licencí, vyhledávání a výběr pracovníků. Jedním z čipů této franšízy je specializovaná plocha pro návštěvníky obchodu. Zavěsili jsme televizi, připojili jsme stojan na bar a vedle něj položili několik barových stoliček. Nyní návštěvníci nejen přijdou na láhev piva, ale také si sednou, aby si povídali, a pak si vzali pár lahví čerstvého točeného piva a jíst čerstvé občerstvení.

Aaaa, mimochodem, zapomněla říct! Manažer franšízy šel do našeho města a osobně mu pomohl s otevřením. Během celého otevření a práce obchodu nebyly žádné vážné potíže. A kdyby bylo něco, pak se všechny otázky rozhodly přímo na místě.

Mezitím jsme se rozhodli pro kandidáta na roli prodejce barmanů. Peníze šly trochu, byl to jeden z rozhodujících faktorů. Prodejce z téměř nuly byl vyškolen k práci se zákazníky a vybavením. Výcvikový systém byl podle mého názoru velmi kompetentní, protože nyní lidé přijíždějí nejen k pivu, ale i ke komunikaci. Snažíme se poskytnout našim zákazníkům co nejvíce.

Další velmi pěkný čip, jak pro nás, tak pro naše zákazníky, takže je to akcie. Byli jsme učeni správné akce, nebo spíše ne tak). Byly nás vyučovány akcie, které pro nás fungují. Od otevření jsme již vybudovali základnu pro stálé zákazníky a neustále pracujeme s novými.

Obecně platí, že pokud uvedeme, co nám pomohlo, nebo spíše, abychom uvedli, co máme za tyto peníze, získáme obrovský seznam. Buď tak, píšu:
Pomohl při registraci právnických osob a získání licencí
Byla nalezena vynikající místnost
Pomohl ceny za pronájem a uzavřel příslušnou smlouvu
Vytvořili jsme a předali nám připravený návrh barového projektu
Zakoupeno je veškerá váha produktu
Opravila se v místnosti
Koupil a nainstaloval veškerý nábytek
Instalované pronajaté pivní zařízení
Instalovali jsme komerční a další technické vybavení
Pomohl s personálem
Pomohl dodavatelům, cenám a nákupům
Provedli všechny bannery a provedli propagační akci pro otevření.

Sakra, opravdu moc děkuji vaší kanceláři! Za své peníze, pravý poklad, opravdu! Dokonce i teď, pokud jsou otázky, vždy odpovídají a říkají. To je velmi cool, jelikož většina ostatních franchisů po prodeji franšízy je vkládána do svých zákazníků.

Asi dva měsíce náš obchod funguje. Příjmy rostou, jak říkali, chceme otevřít druhou věc, myslím, že za měsíc ji budeme schopni dovolit. Náš obchod se rychle vyplatí. Obecně, pod obrázky našeho obchodu.
Toto je naše první zkušenost s nákupem franšízy a je to velmi pozitivní!

Nikola, natolik, aby to propagovalo.
Neohrabaná práce.
"Aaaaah, mimochodem, zapomněl říct. Pro nás manažer opustil "